Çocuklar. egzersizler. hikayeler. Dergisi. Bebeğiniz için. Minik. oyna. gülümse. büyü. yaratabilirsiniz! için nasıl.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Çocuklar. egzersizler. hikayeler. Dergisi. Bebeğiniz için. Minik. oyna. gülümse. büyü. yaratabilirsiniz! için nasıl."

Transkript

1 Minik Tüketici Rehberi Mart 2011 Sayı : 04 l Fiyat : 0 TL Dergisi Bebeğinizin akşam uyumasına nasıl yardımcı olursunuz? Bebeğiniz için egzersizler Test: Ne kadar iyi bir anneyim? oyna. gülümse. büyü Güvenilen Kalite Çocuklar için nasıl hikayeler yaratabilirsiniz!

2 Fisher-Price Türkçe web sitesini çok seveceksiniz. İnternet ile şimdi daha yakınınızdayız. İşinizde veya evinizde, nerede olursanız olun, bize ihtiyacınız olduğu anda yanınızda olacağız. Hem de tek bir klik ile... Fisher-Price dünyasına hoşgeldiniz! Çocuk, oyuncak ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgi ve ilginç öneriler... Hayal ettiğiniz dünya tek bir klik ile yanınızda! İlk görüşte aşk! Love at first...site!

3 Editörden Editörden Çocuklar her şeyimizdir. Çocukları doğdukları andan itibaren seviyor ve bunu onlara gösteriyoruz. Oyuncaklar ise, sürekli büyümekte olan sevimli minik sevgililerimizle daha sık bir araya gelmek ve onları daha iyi tanımak için en güzel fırsat! Çünkü onların mutluluğu oyundur ve bizim görevimiz bu oyunu doğru, eğlenceli ve yaratıcı bir biçimde onlara sunmaktır. Küçüklerin istiyorum sözlerine ve tercihlerine saygı duyuyoruz ancak büyüklerin gerekli sözlerine de saygılıyız. Yenilikler için çıtayı yükseltiyor, kaliteyi arttırıyor, yüreğimizi güldürüyor, öğreniyor ve en neşeli ve en zeki erkek ve kız çocuklarıyla birlikte büyüyoruz. Daha çok öğrenmek için, Fisher-Price Türkçe web sitesine giriyoruz. Oyunu her zaman ciddiye alıyoruz. Çünkü ancak bu şekilde, çocuklarımızın karakterleri biçimlenir, ilişkiler kurulur ve en önemlisi öz güven ve bilgi çevresi oluşur. Devam eden sayfalarda, bebeğiniz için en uygun donanımları, eğitim gereçlerini ve 6 yaşına kadar olan daha büyük çocuklar için hayran olunan kahramanlar ve bambaşka dünyalara açılan, bilgi ve hayal gücünü geliştiren oyunlar ile satın alma rehberini bulacaksınız. Kendinizi bırakın, gülün, oynayın, eğlenin. Bir arkadaşınız olarak daima yanınızda olacağız. Fisher- Price en yakın arkadaşınızdır. Ve 1930 dan beri sizin için en iyisini üretmektedir.

4 Fisher-Price Gelişim Aşamaları Bebeğiniz ve siz, pek çok yeni şey keşfedeceğiniz, gelişim aşamalarından oluşan bir yolculuğa çıktınız. Fisher-Price olarak, bebeğinizin duyusal, fiziksel, zihinsel gibi tüm gelişim aşamalarını destekleyen ürünler üretmekteyiz. Yenidoğandan okul öncesi döneme kadar olan bu süreçte çocuğunuzun daha keyif alarak oyun oynaması için yanınızdayız. Miniğinize en uygun ürünü bulmak için Fisher Price Gelişim Aşamaları sembollerinden yararlanabilirsiniz. Duyu Kavrama Hareket İlk Yaş Keşfetme Taklit Etme Okul Öncesi Eğitim Eğitim Duyu gelişimini destekler. Bebeklerin görüntüleri, sesleri ve dokuları algılamaları için duyularını harekete geçirir. Kavrama becerisini geliştirir Sebep&Sonuç arasındaki sihir... Kavrama, tutma ve uzanma becerilerinin gelişmesine yardımcı olur. Bebekler, kasları güçlendikçe, etrafındaki nesnelere ellerini uzatmaktan, onları tutmaktan ve kavramaktan çok hoşlanırlar. Fiziksel gelişimi destekler. Bebeğinizin kaba motor becerilerinin gelişimini destekler, emeklemesi, ayağa kalkması, dengede durması ve oyuncakları çekip iterek yürümesi için cesaretlendirir. Eğlenerek öğrenmesine yardımcı olur. Harfler, rakamlar, şekiller, renkler... Size bebeğiniz oyun oynuyor gibi gelebilir ama o aslında öğreniyor. Keşfetmeye teşvik eder. Hergün yeni bir keşif. Çocuğunuz nesnelerin nasıl çalıştığını keşfettikçe hergün yeni birşey keşfetmek isteyecek ve bu kendine olan güvenin artmasını sağlayacak. Taklit etmeye teşvik eder. Taklit etme hayal gücünün gelişmesine yadımcı olur. Minikler için dünya taklit ettikçe anlamlı gelmeye başlar. Ne görüyorlar, ne hayal ediyorlar, ne oluyorlar... Eğlenerek öğrenmesine yardımcı olur Çocuğunuzu Okula Hazırlar... Çocuklar en kolay eğlenirken öğrenir. Denersem yapabilirim duygusunu yaratmak çocuğunuzun kendine olan güveninin artmasına sebep olacaktır.

5 6-36 Eglenceli Egitim

6 Bebek starlar Duyu Kavrama Hareket Bebek Gereçleri ve Oyuncaklar Sizin starlarınıza özel Bebek ve bebek bakım / gelişim ürünleri Bebek Starlar, özel tasarlanmış, test edilmiş, harika, sevimli, renkli, fantastik! Sadece en iyiler ile yeni bir hayata başlamak için!

7 Kesin sonuçlar için tuvaletler! Rahatlama ve konfor için salıncaklar & anakucakları! Mama Koltukları... çok lezzetli! Resimli ve müzikli dönence ve beşik oyuncakları. İlk oyuncaklar! Yumuşak dokulu oyuncaklar, çıngıraklar, dişlikler. Yer hareketleri için jimnastik merkezleri / oyun halıları! Araçlar, küpler, renkli halkalar, bloklar, müzikli oyuncaklar, sevimli hayvanlar.

8 Tüm bebekler özeldir, tüm Fisher-Price ürünleri gibi! Bebek Bakımı & Gelişimi için Ürün Rehberi! İlk günden itibaren Bebek Gelişimi Size sunduğumuz Bebek Gelişim Ürünlerinin anne ve bebeklere faydaları: Güvenli ve en son ayrıntısına kadar incelenmiş. Kaliteli ve garantili, en iyi özelliklerle donatılmış. Ergonomik olarak tasarlanmış ve her kullanımdan önce denenmiş. Pratik; modern anneler için. İşlevsel; bebek ve ona bakan kişi için. Dayanıklı; düşmelere ve darbelere karşı. Uzun kullanım süreli; çeşitli gelişim aşamaları için. Modern tasarımlı; yaşamınıza uygun. Oyun ve müziklerle dolu; çocuğunuzun oyalanması veya rahatlaması için. İlerleyen sayfalarda, hepsine birer birer bakın, inceleyin ve deneyin! Oyuncak satın alırken göz önünde bulundurmanız gerekenler: Çocuğun yaşına hitap etmesi. Cinsiyetine uygun olması. Büyüme hızını takip etmesi. Sadece çocuğun yaşı değil, ne kadar gelişim gösterdiğine de dikkat edilmeli. Her çocuğun kendi yöntem ve hızı ile zihinsel, ruhsal ve duygusal açıdan gelişim gösterdiğini unutmamalıyız.

9 Fisher-Price in anakucakları ve salıncakları her bebeğin ihtiyaç duyacağı tüm donanıma sahiptir. Yalnız başına oturması, oyalanması, oynadıktan veya yemeğini yedikten sonra uyuması için uygun yerlerdir. Tıpkı Yuvası gibi Anakucakları & Salıncaklar T4145 Sevimli Gezegen Anakucağı ve Sallanan Sandalye Sevimli Gezegen karakterleriyle bebeğinizin dostluğu çok uzun sürecek! Yeni Doğan dan yürümeye başlama yaşına kadar minikler için olan bu portatif anakucağı, bebeğiniz ile birlikte büyüyecek harika bir anakucağı ve bebek sandalyesi kombinasyonudur. Bebeğinizin rahat edeceğini bildiğiniz bu anakucağında, bebeğiniz ister sallanır durumda, isterse hareketsiz olarak yatabileceği gibi, titreşimleri ile sakinleştirici bir ortamda oturmaktan da ayrı keyif alacaktır. Bebeğinizin motor becerileri daha da geliştiğinde, çıkarılabilir bir kol ile iki adet eğlenceli oyuncak ilave edebilirsiniz. Yürüme çağına gelmiş minikler için ise, oyuncak barını çıkarıp ayak desteklerini daha yüksek bir konuma getirdiğinizde, hem sabit hem de sallanan bir koltuk şeklini alır. Anakucağı kolay taşınabilme özelliği sayesinde siz annelere de büyük rahatlık sağlayacaktır. Özellikleri: İki ayrı oturma ayarı çıkarılabilen oyuncak barı titreşim 3 noktalı koruma sistemi makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Anakucağı için maksimum ağırlık 9kg, Sallanan Sandalye için maksimum ağırlık 18kg 9 Mamamasaj! Masaj, bebeğin beyninin daha çok serotonin (keyife sebep olan hormon) ve daha az kortizol (kaygıya sebep olan hormon) üretmesine yardımcı olur, böylece bebek sakinleşir. Şefkatli bir dokunuş ve ritmik hareketler, bebeğin annesi ile iletişimindeki önemli yöntemlerdir. Sizin şefkatiniz bebeğe uyarıcı etki yapar ve güven duygusunun gelişmesine yardımcı olur.

10 Zaman zaman bebeğimin salıncağını kıskanıyorum. Neden bunların büyüklerini de üretmiyorlar ki ben de oturup keyif yapayım ha? H in-1 Anakucağı Bebeğiniz ile birlikte büyüyen konfor! 3-in-1 Anakucağı bebek koltuğundan yeni yürümeye başlayanlar bebekler için sallanan sandalyeye dönüşen uzun süreli kullanım için tasarlanmıştır. Titreşim ve sallanma özelliği yeni doğan bebeklerin rahatlamasına yardım eder. Bebeğinize yemek yedirmek veya bebeğinizin uyuması için anakucağını sabitleyen destek çubukları mevcuttur. Bebeğiniz büyüdüğünde koltuğu daha dik konumunda sandalye olarak kullanılabilirsiniz. Eğlenceli çiftlik karakterlerinden oluşan oyuncaklar takılıp çıkarılabilir özelliktedir. Oyuncak barında çıkarılabilir 3 farklı oyuncak mevcuttur. Özellikleri: İki ayrı oturma ayarı çıkarılabilen oyuncak barı titreşim 3 noktalı koruma sistemi makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Anakucağı için maksimum ağırlık 9kg, Sallanan Sandalye için maksimum ağırlık 18kg V4552 FP Luv U Zoo Anakucağı Luv U Zoo anakucağı bebeğinizin oturup eğlenceli vakit geçirecebileceği oyucaklar ile donatılmıştır. Oyuncak barında zürafa, maymun, ayıcık ile yaprak şeklinde çıngırak bulunur. Bebeğiniz yaprağı kendine doğru çektiğinde 2 farklı şarkı ve 2 şirin hayvan sesi duyar ve neşelenir. Oturma platformu bebeklerin rahatlığı için özel dizayn edilmiştir ve bebeğinizi dört bir yandan sarar. Sakinleştirici titreşim özelliği sayesinde miniğiniz keyifli vakit geçirecektir. Özellikler: Çıkarılabilen oyuncak barı - titreşim - 3 noktalı koruma sistemi - zeminde kaymayan ayaklar - makinede yıkanabilen kılıf. Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9 kg 10 M7344 İlk Arkadaşlar Anakucağı Bebeğinizin ilk arkadaşlarıyla tanışın! Bebeğinize yumuşacık ve arkadaş dolu bir dünya yaratabilirsiniz. Canlı renklerle bezenmiş anakucağının koltuk kısmı yatak rahatlığında tasarlanmıştır ve rahatlatıcı titreşim özelliğiyle bebeğiniz müthiş bir keyif sürecektir. Çıkartılabilir oyuncak barında, bebeğinizi oynamaktan zevk alacağı çıngıraklı 3 minik arkadaş beklemektedir. Özellikleri: Çıkarılabilen oyuncak barı titreşim 3 noktalı koruma sistemi zeminde kaymayan ayaklar makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9 kg.

11 K2565 Yağmur Ormanı Anakucağı Eğlencenin ve rahatlamanın buluşma noktası! Işıklar saçan, şelale sesi çıkaran ve hareket eden oyuncakların olduğu ekran bebeğinizin eğlenceli zamanlar geçirmesini sağlayacaktır. Anakucağında 3 farklı oyun modu vardır: 8 adet uzun ve kesintisiz melodi, 6 adet kısa melodi ve bebeklerin keyif alacağı yağmur ormanı ses efektleri. Ayrıca kolayca çıkarılabilen 3 oyuncaklı bar ve sakinleştirici titreşim özelliği sayesinde bebeğiniz konforlu bir ortamda büyüyecektir. Özellikleri: Işıklı ekran melodiler çıkarılabilen oyuncak barı titreşim 3 noktalı koruma sistemi zeminde kaymayan ayaklar makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9kg. C5858 Katlanır Salıncak Bebeğinizin keyfi hiç bitmesin! Gerçek boyutlu bir salıncağın tüm özelliklerini bu küçük boyutlardaki salıncakta bulacaksınız. Ayrıca katlanabilir ve kolay taşınabilir özelliği sayesinde gittiğiniz her yere kolayca götürebilirsiniz. 8 farklı rahatlatıcı sallanma hızı ve 5 neşeli şarkıya eşlik eden göz kırpan ışıklar mevcuttur. Sesi kontrol edebilirsiniz. Bebeğiniz oyuncaklara dokunduğunda müzik, ışıklar veya sürekli müzik çalma özelliği harekete geçer. Oyuncaklar bebeğinizin görme, işitme ve dokunma duyularını harekete geçirir. Yumuşak minderi makinede yıkanabilir. Özellikleri: Oyuncak barı hız ayarı ses kontrolü müzikler kolay taşıma kolu 3 noktalı koruma sistemi makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9 kg. 11

12 Bak gör! Bebekler, yaşamının ilk haftasından itibaren karanlıkta ışığı seçebilirler. İkinci aydan itibaren özellikle kırmızı, mavi ve sarı renkli nesneleri takip ederler. Net görür ve sadece 20 santimetreye kadar uzaklıkta bulunan nesneleri algılayabilirler. T2066 Sevimli Gezegen 2-in-1 Salıncak Salıncak ve bebek koltuğu bir arada! 2 in 1 Sevimli Gezegen Salıncak ile iki ayrı kullanım özelliği tek bir üründe birleşiyor ve mekandan tasarruf edilmesini sağlıyor. Sabitleyici özelliği ile kolay ve güvenli bir şekilde bebek koltuğuna dönüşür. Kolay taşınabilme özelliği ile sayesinde siz annelere büyük rahatlık sağlar. Özellikler : Makinede yıkanabilen kılıf - 2 ayrı kullanım alanı - titreşim - 3 noktalı koruma sistemi - her iki modda kullanılabilen müzik ve ses efektleri - 5 kademeli hız ayarı. Taşıma Kapasitesi : Maksimum 9 kg. *Haziran ayında stoklara girecektir. 12 K7198 Yağmur Ormanı Jumperoo Hoppala bebeğim hoppala! Bebeğinizi tümüyle saran ve 360 derece dönebilen koltuğu sayesinde bebeğiniz 5 farklı oyuncak bölümüne ulaşabilecek ve keyifle oynayacaktır. Ön kısımdaki pilli oyuncak bebeğiniz tarafından çalıştırılabilir. 3 farklı yükseklik ayarı mevcuttur. Bebeğiniz zıpladıkça onu harekete duyarlı ışık ve ses efektleri ödüllendirir. Jumperoo ile bebeğinizin motor becerileri, dokunma duyusu, görsel ve işitsel yetileri, el-göz koordinasyonu gelişir. Sadece, başını yardım almadan dik tutabilen, ürünün içinden tek başına dışarı çıkamayan ve tırmanamayan bebekler için uygundur. Taşıma Kapasitesi: Maksimum ağırlık 9 kg, maksimum boy ölçüsü: 81 cm

13 Tatlım, güzelim, bebeğim, yıldızım!.. Hayır, bunların hepsini hem bebeğime, hem de beni kurtarmış olan salıncağına söylüyorum! H7184 Akvaryum Salıncak Salıncak ve beşik bir arada! Bu çok yönlü salıncak bebeğinizi iki farklı yöne sallayarak rahatlatır; bir salıncak gibi öne arkaya veya bir beşik gibi sağa sola. Müzik, loş ışıklar ve huzur verici su sesi efektleri de mevcuttur. Değişen ışık oyunları, yüzen karakterleri ile akvaryum su küresi ve dört çeşit peluş su karakterinin olduğu dönence bebeğinize keyifli bir eğlence sunar. Bebeğinizi eğlendirmek için altı farklı hız, sekiz değişik şarkı ve üç okyanus efekti seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Özellikleri: Dönence 2 değişik sallanma modu hız ayarı ses kontrolü müzikler 3 noktalı koruma sistemi Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9 kg 13 R2482 Çok Fonksiyonlu Salıncak Bebeklerin ihtiyacı olan tüm konfor! 3 ayrı fonksiyonu kendinde toplayan salıncak; hem salıncak, hem anakucağı, hem de sallanan sandalye! Koltuk bölümünü kolayca çıkarıp istediğiniz yere götürebileceğiniz bir anakucağına dönüştürebilirsiniz. Anakucağı bebeğinizin beslenmesi veya pozisyona getirilebilir. Bebeğiniz büyüdüğünde salıncak tamamen kaldırıp ve sallanan sandalye olarak kullanmaya devam Salıncağın 2 sallanma hızı, ses kontrollü 5 farklı şarkı ve çıkartılabilen 2 yumuşak oyuncaklı oyuncak barı mevcuttur. Özellikleri: Oyuncak barı hız ayarı ses kontrolü müzikler 3 noktalı koruma sistemi makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Salıncak ve anakucağı için maksimum ağırlık 9 kg., sallanan sandalye için maksimum ağırlık 18kg.

14 Günden güne büyüyor, iştahı açılıyor ve yeni lezzetler tadıyor... Fisher-Price, bebeğiniz için size en iyi mama koltuklarını öneriyor. Haydi inceleyelim! Mama Koltukları V4559 Kaplumbağa Mama Koltuğu Bu yeni Fisher Price Mama Koltuğu neşeli kaplumbağa figürü ile bebeğinizin aile ile birlikte masada oturmasına yardımcı oluyor, ayrıca ihtiyac duydukları yüksekliğe ulaşmasını sağlıyor. Eş yükseltili oturak bebeğin rahatlığı için tasarlanmıştır ve kolay temizlenebilien yüzeye sahiptir. 3 noktalı koruma sistemi sayesinde bebekler mama koltuğunda güvenle otururlar.ayrıca oturağın altında bulunan ayaklar sandalyenin üzerinden kaymaması için özel dizayn edilmiştir. 14 V4560 Luv U Zoo Mama Koltuğu Luv U Zoo mama koltuğu üzerinde bulunan oyuncaklar, siz yemeği hazırlarken bebeğinize eğlenceli vakit geçirtir. 4 eğlenceli karakterden oluşan oyuncak barı, bebeğinizi sesler ve görsellikle eğlendirir. Kolay taşınabilen bu mama koltuğu her yere götürülebilir ve herhangi bir koltuğa veya sandalyeye kayışları sayesinde sabitlenebilir. Yemek tepsisi bulaşık makinasında yıkanabilir. Oturağın sırt kısmı bebeğinizin rahatı için özel olarak dizayn edilmiştir ve rahatça taşınabilmesi için kolaylıkla öne doğru kıvrılır. Bebeğiniz büyüdükçe, bu çok kullanışlı mama koltuğunun kademeli güvenlik kemeri, üç kademeli yükseklik ayarı ve katlanabilen veya çıkarılabilen sırt kısmı ile mama koltuğunu kullanmaya devam edebilirsiniz. Herhangi bir koltuğa veya sandalyeye sabitleyebilirsiniz. M5749 Yağmur Ormanı Mama Koltuğu Hey yerde neşeli öğünler, eğlenceli zamanlar! Bu harika mama koltuğu, bebeğinizin hem yemek yerken rahat etmesi, hem de keyifli vakit eçirmesi için özel tasarlanmıştır. Bebeğinizin, yemek yemediği zamanlarda uzun süre oyalanabilmesi için sevimli kahramanlardan oluşan bir oyuncak tepsisi mevcuttur. Yemek vakti gelince oyuncak tepsisinini kolayca çıkarabilirsiniz. 3 noktalı koruma sistemi sayesinde bebeğiniz mama koltuğunda güvenle oturacaktır. Ayrıca kolay taşınabilen bu mama koltuğunu gittiğiniz her yere götürebilir ve herhangi bir koltuğa veya sandalyeye kayışları sayesinde sabitleyebilirsiniz. Bebeğiniz büyüdükçe, bu çok kullanışlı mama koltuğunun kademeli güvenlik kemeri, üç kademeli yükseklik ayarı ve çıkarılabilen sırt kısmıve tepsi gibi özellikleri sayesinde mama koltuğunu kullanmaya devam edebilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkanabilir tepsisi de temizlik konusunda en büyük yardımcınız olacaktır.

15 Son sürat! Bebeğinize sizin gibi büyük olduğunu söyleyin ki sizi taklit etsin. Bezleri ortadan kaldırın ve iç çamaşırıyla gezmesini sağlayın. Ona gerçek tuvaletlere tıpatıp benzeyen tuvalet hediye edin! Başarması için teşvik edin. Tuvaletler "Aferin! Başardın!" N8940 Eğlenceli Tuvalet En eğlencelisi... Büyüklerin dünyasındaki tuvaletlerin tıpatıp aynısı bir kapağı, sifon çekme düğmesi ve tuvalet kağıdı kolu vardır. Tek farkı daha küçük ve eğlenceli olmasıdır. Oturulduğu zaman otomatik olarak faaliyete geçen müzikle birlikte her başarısı için onu ödüllendirir! 3 farklı şekilde kullanılabilmektedir: 1. Yeni başlayanlar için yerde durabilen ayaklı oturak. 2. Koltuk, arkalık kısmı ve ses efektleri ile birlikte klozete adapte edilebilen oturak. 3. Koltuk ve kapak kısmı tamamen çıkarılıp klozet adaptörü olarak kullanılabilen oturak. Ses ve müzik efektleri sayesinde tuvalet eğitimi çok eğlenceli bir hale gelir. Pek çok çocuk tek başına tuvalete gitmeye başladıktan sonra, 6 ay boyunca geceleri kuru kalmakta zorlanır. Öyle diyor uzmanlar, yine ortalağı berbat edeceğim M4774 Kraliyet Tuvalet Prens ve prenseslere eğlenceli eğitim! Prens ve prensesleriniz tuvalet alışkanlığı kazanırken çok da keyif alacaklar. Ödül olarak değişik melodiler çalan bu eğlenceli ve eğitici tuvalet ayrıca bir hikaye kitabı ve yeniden kullanılabilir çıkartmaların olduğu ödül panosu hediyelidir. Normal klozetlere adapte edilebilir ve çıkartılabilir ayakları sayesinde kolay muhafaza edebilirsiniz.

16 Fisher-Price oyuncakları: Bebeğin görme ve duyma gibi duyularının gelişmesine yardımcı olur, çünkü bu duyuları harekete geçiren melodiler, renkler ve görüntüler içerir. Etki-Tepki kavrama yeteneğini geliştirir, ve bebeğin «keşfetmesini» cesaretlendirecek faaliyetler içerir. Hareketlerinin denetimine ve koordinasyonuna katkı sağlar. Çocuğunuzun güvenle oynayabilmesi için tasarlanmıştır. Kaliteli ve dayanıklıdır. Her şeye dayanır ve kalitenin anlamını yüceltir. Modern ve pratiktir, modern ebeveynler için özellikle geliştirilmiştir. Fisher Price ile bebeğiniz güvenle oynasın! 16 Bebek oyuncakları hakkında detaylı bilgi için :

17 Hoş geldin bebek! Ve... eğer ikiz ise hoş geldiniz bebekler! Nasıl oyuncaklar yararlıdır? Aşağıdaki alanlarda bebeğin gelişimine olumlu katkı sağlıyorlarsa: Fiziksel gelişim. Duygusal gelişim. Ruhsal ve zihinsel gelişim. Sosyal gelişim. Ahlaki gelişim. 0-6 Aylık Bebekler için Oyuncaklar Fisher-Price, bebekleri büyülüyor, dokunma ihtiyacını arttırıyor, onların hareketlerini ve zekalarını güçlendiriyor. İlerleyen sayfalarda, hayatınıza yeni girmiş küçük bebeğiniz için size sunduğumuz önerilere siz de hayran kalacaksınız. Bir çocuk için oyuncak: hakkıdır yaşam gereksinimidir tecrübedir yaşamının mutlu bir ifadesidir neşedir yaratıcılıktır iletişimdir paylaşımdır duygudur Hayat Oyundur!

18 Uyumuyor, hafif uyuyor, devamlı uyanıyor, saat kaç? Yataklarına asılabilir ve bebeğinizin başı üstünde dönen müzikli oyuncaklar kullanma vaktiniz gelmiş! Oyuncaklar bebeği sakinleştirirler ve aynı zamanda görme ve işitme duyularının gelişmesine de yardım ederler. Fisher-Price ürünleri bebeklerin, uyumadan önce müzik, hareket ve tavana yansıyan değişik şekillerle gevşemelerini sağlar ve duyularını geliştirir. İlerleyen sayfalarda bu ürünleri detaylarıyla bulabilirsiniz. Ayrıca aşağıda uyku için bazı öğütleri de sizin için sıraladık. Beşik Oyuncakları Tatlı Uykular Bebeğimin akşam Bebeğimin uyumasına nasıl akşam yardımcı uyumasına olurum? nasıl yardımcı olurum? Bebekler ilk olarak yemek yerken annelerinin kucaklarında uykuya dalarlar. Ancak, kademeli olarak bağımsız bir şekilde yatmayı da öğrenmeleri gerekir. Yarı uykulu bir halde olduğu zaman bebeğinizi yatağına koyabilirsiniz. Örneğin ona bir «geçiş» oyuncağı verin, bu oyuncak sizin daha önceden kucakladığınız, özel kokunuza sahip bir oyuncak olabilir, böylece bebeğiniz, yanında bulunmadığınız zamanlarda da sizin kokunuzu bu oyuncaktan duyabilir, dolayısıyla koku hafızasında sizin varlığınızla ilgili bağlantıları kurar. Bebeklerin özellikle gelişmiş koku alma duyguları vardır ve korkuyla uyandıklarında sizin kokunuz bir emniyet sübabı gibi faaliyet gösterir ve yatıştırıcı özellikler kazanır. Gündüz ve geceyi ayırma. Yeni doğan bebekler çoğunlukla gündüz ve geceyi karıştırırlar. Bebeğinize, banyo, yumuşak masaj, şarkılar/ninniler ve düşük ışık gibi çeşitli ritüeller kullanarak, ne zaman gece olduğunu anlaması konusunda yardımcı olabilirsiniz. Akşam öğünleri sakin olmalı ve bebek tam olarak uyanmadan, yarı uykulu olarak ağlamaya başladığı zaman verilmelidir.

19 Bebeğim uyuyor... Ve Fisher-Price ın dönencesiyle çok güzel vakit geçiriyor! Melodiler, döner hareket ve yansıttığı görüntüler ile bebeğinizin duyularını geliştirir. Rahatlaması ve uyuması için ideal ortamı yaratır. Bebeğinizin odasına girmeden onu çalıştırmanız ve durdurmanız için uzaktan kumanda sistemi vardır. Dönenceler Süt görürsen, iyi bir rüyadır. İnsanların iyilik ve dostluğuna güvenebileceğin anlamına gelir. En güzel rüyalardan biridir. Ben bunu hep görüyorum! C0108 Kelebekli Rüyalar Dönence Bebeğinizin başının üstünde bırakın kelebekler uçuşsun! Kelebekli Rüyalar Dönence bebeğinizin odasını rahatlatıcı doğal bir ortama çevirir. Kelebekler ve yapraklardan oluşan ışık oyunları tavanda dans ederken, gece lambası hafif bir ışık saçarak döner. Sevimli kelebek karakterler bebeğinizin başı üzerinde, beş farklı rahatlatıcı ninni ve tatlı doğa sesleri eşliğinde döner. Uzaktan kumanda uyuyan bebeğinizi rahatsız etmeden dönenceyi yeniden başlatmanızı veya kapatmanızı sağlar. Bebeğiniz büyüdüğünde, dönenceyi gece lambası olarak kullanabilirsiniz, böylece tatlı kelebek rüyaları bebeğiniz yürümeye başladığı yıllarda da devam eder. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri 19 L0527 Yağmur Ormanı Dönence Yağmur ormanı serinliğinde tatlı rüyalar! Yağmur Ormanı Dönence bebeğinizin odasını rahatlatıcı yıldızlarla dolu bir ortama çevirecek. Tavana yansıttığı doğa şekilleri ve gevşemesine yardım edecek olan klasik müzik ve ninniler bebeğinizin çok hoşuna gidecek. Peluş yağmur ormanı karakterlerinin dönencenin etrafında dans edebileceği 5 farklı çalma modundan birini seçebilir, uzaktan kumanda sayesinde bebeğinizi rahatsız etmeden dönenceyi yeniden başlatabilirsiniz. Bebeğiniz büyüdüğünde dönenceyi bir şifonyer üzerinde gece lambası olarak da kullanabilirsiniz. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri

20 Bebeğimin dönen oyuncağı sadece uyku zamanı için değildir. Oturur ve onu gözlemler renklerine ve hareketine bakar onunla konuşur! Gerçekten! Dün «merhaba» dedi ve bunu bana değil, orda yukarda bulunan minik hayvancığına söyledi! R9681 Sevimli Gezegen Mini Dönence Bu mini dönence her yerde! Bu mini dönenceyi hem rahatlıkla taşıyabilir, hem de bebeğinizin arabasına kolayca takıp kullanabilirsiniz. Birbirinden bağımsız olarak dönebilen iki kolu üzerinde 4 adet asılı karakter ve yumuşak kurdeleler bebeğinizi çok eğlendirecektir. Orta kısmında ise, arkadaş canlısı bir aslancık, bebeğiniz oyuncağa el attıkça çan sesleri çıkarır. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri 20 V4436 Sevimli Hayvancıklar Dönence Bebeğiniz bu dönenceye bayılacak... Sevimli hayvancıklar dönencede 2 ayrı kullanım özelliği bulunuyor; bebeğiniz için bir dönence veya beşikler için bir aktivite merkezi olarak kullanabilirsiniz. Dönence modunda, 3 eğlenceli oyuncak hayvan bulunur - hipopotam, aslan ve kaplumbağa. Bu oyuncaklar dönence çalışırken kollarında eğlenceli biçimde dönerler. Beşik aktivite merkezi olarak kullanmak istediğinizde, bebeğinizin oynaması için oyuncaklar dönencenin gövdesine takılır. Gövdenin üzerinde sevimli zebra, döner boncuklar, döner silindir. Siz annelerin ayarlayabileceği 3 farklı müzik kontrolü bulunur. 1) Sadece müzik ayarı 2) Müzik ve hareket ayarı 3) Yatıştırıcı veya hareketli müzik modu ayarı. Hareketli müzik ayarında bebeğin hareketiyle aktive olan 3 kısa şarkı mevcuttur. Yatıştırıcı müzik ayarında 12 dakika boyunca çeşitli müzikler çalar. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri.

21 T0216 Sevimli Gezegen 2-in-1 Dönence Bebeğiniz beşik arkadaşlarıyla gezintiye de çıkabilecek! Bu dönencenin ikisi bir arada özelliği, beşik ve bebek arabasında dilediğiniz gibi kullanılabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Kullanımı çok kolay kurmalı sistemi ile 3 dakikaya kadar müzik ve hareket sağlar. Bebeğinizin üzerinde dönen bir aslan, bir su aygırı ve bir penguenden oluşan yumuşak detaylı 3 plastik karakter mevcuttur. Alt kısmındaki vinil kayışlar ile kolayca beşiğe takabilirsiniz, ön tarafındaki bir kuş, bir aslan ve bir gorilden oluşan üç sevimli karakterle de bebeğinizin ilgisini çekecektir. Yanınızda götürmek istediğinizde ise, üst kısmı yerinden çıkıp bebek arabasının tentesine takabilirsiniz. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri T6338 Zoo Babies Projektör Bebeğiniz uyku arkadaşları hep yanında olacak! Zoo Babies Projektör ü hem beşiğe takabilirsiniz, hem de taşınabilme özelliği sayesinde istediğiniz yere götürebilirsiniz. Projektörün ön tarafında sevimli bir fil deseni ve minik bir gece ışığı mevcuttur. Projektör 15 dakikaya kadar klasik müzik veya ninni çalar. Tavana iki farklı şekil yansıtır. Beşiğe bağlı olan parçadan projektörü çıkardığınız zaman beşikte kalan parça ayna olarak kullanılır. Projektör beşiğe vinil kayış ile bağlanır ve beşiğe sabitlenen parçanın üzerinde zürafa, timsah ve minik fil desenleri mevcuttur. Yaş Grubu: 0 ay ve üzeri 21 P5600 Denizyıldızı Projektör Bebeğinizin odasındaki okyanus görüntüsü! 12 dakika boyunca klasik ninniler veya okyanus sesleri çalar. Yeni doğmuş bebekler için büyük ve basit şekillerin olduğu, görüşü gelişmiş bebekler içinse daha karmaşık ve renkli görüntülerin olduğu iki ayrı modu vardır. Görüntüleri farklı yerlere yansıtabilmek için projektörü sağa veya sola yatırabilirsiniz. Taşıma sapı sayesinde istediğiniz yere götürebilirsiniz. Yaş Grubu: 0 ay ve üzeri

22 Mutlu düşler için... Akıllı Oyuncaklar Aynı sizin gibi bebeğinizle konuşan ve şarkı söyleyen bir oyuncak serisi... İnanılmaz, ama gerçek! Fisher-Price tan muhteşem bir yenilik: Yeni doğmuş ve üzeri bebekler için LiL Laugh & Learn eğitici oyuncaklar serisi. LiL Laugh & Learn ile bebeğiniz ilk ninnilerini, ilk şarkılarını dinleyecek ve ilk kelimelerini öğrenecek. Ayrıca ilk çizgilerini, şekillerini görecek, ilk renklerini ve kelimelerini tanıyacak ve etrafındaki dünya ile ilk temasını kuracak. Bebeğinize şarkı söyleyin, oyuncakların kahramanları arasından küçük hikayeler yaratın, kelimelerle oynayarak siz de oyuna dahil olun ve Fisher-Price yardımıyla bebeğinizin ilk öğretmeni olun! Bebeğimi yalnız başına bırakamam. Zaman zaman ona bakıyorum ve eğer uyandıysa onu okşuyorum, tatlı sözcükler söylüyorum veya uzaktan kumanda ile dönenceyi çalıştırıyorum. İyi geceler tatlı bebek... R1246 Mutlu Düşler Dönence Bebeğinizin mutlu düşler görmesi için odasına yumuşak yansımalar ve dinlendirici müzik getiren yepyeni dönence ile bebeğiniz mışıl mışıl uykuya dalacak. Bebeğiniz Bach, Beethoven, Mozart klasikleri veya Türkçe bir ninni dinlerken, yumuşak dostlar bebeğinizin başı üstünde dönecekler. Uzaktan kumandası sayesinde bebeğinizi uyandırmadan dönenceyi çalıştırabilirsiniz. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri

23 R1248 Eğitici Uyku Arkadaşı Köpekçik Eğlenceli köpekçikle mışıl mışıl uykular... Bebeğinizin karyolasına monte edilebilen bu sevimli Köpekçik bebeğinizi hem çok eğlendirecek, hem de uykuya dalmasını sağlayacak. Bebeğiniz dişlenebilir kemiği çektiğinde müzik harekete geçer ve Köpekçik Türkçe bir şarkı söyler, üç eğlenceli müzik ve iki de ses efekti çalar. Salıncağa ve istediğiniz başka bir yere bağlanabilmesi için askıları mevcuttur. Bebeğiniz büyüdüğünde istediği her yerde bu Köpekçik ile oynayabilir. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri Her gün sayarsın bir şeyler evde,dışarıda oynarken... R1247 Eğitici Aktivite Kitabı Bebeğinizin ilk kitabı... Eğitici Aktivite Kitabı sayesinde bebeğinizle birlikte eğitici ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Her sayfada bebeğin dokunma duyusunu geliştirecek farklı dokular ve çeşitli sürprizler bulunmaktadır. Bebeğiniz bu eğlenceli sayfalarda gezinirken sayıları ve değişik nesneleri de öğrenir. Ayrıca dişlenebilir köpekçik, düğmeye bastığınızda çalan Türkçe şarkı, üç müzik ve iki ses efektini bu harika Aktivite Kitabında bulabilirsiniz. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri "1, 2, 3, " Renk Kartelası! Başkalarına bir çok renk hoş görünürken bazı bebekler tek bir renk için belirgin bir eğilim gösterir. Renkler çiftler halinde gösterildiklerinde, bebekler genelde maviye, kırmızıya, mora ve turuncu renge daha uzun bir süre bakar. Pis, kirli bir şeyi çağrıştıran kahverengi ve gri gibi renklere ise daha az süre bakar!

24 Dişlikler & Çıngıraklar T8380 Timsah Dişlik 3 ay ve üzeri M4385 Elma Dişlik 3 ay ve üzeri G6680 Okyanus Dişlik 3 ay ve üzeri R9676 Sevimli Gezegen Yumuşacık Arkadaşlar 0 ay ve üzeri M4041 Puppy Dişlik 0 ay ve üzeri N2863 Sevimli Dostlar Çıngırak 3 ay ve üzeri Dişler İçin V6964 Bilezik Dişlik 3 ay ve üzeri V6958 Çanta Dişlik 3 ay ve üzeri V6962 Kız Dişlik Hediye Seti 3 ay ve üzeri

25 H9457 Çıngıraklı Farecik 0 ay ve üzeri G6648 Müzikli Araba Dişlik 0 ay ve üzeri V6965 Anahtar Dişlik 3 ay ve üzeri G6674 Muzikli Arkadaşlar Dişlik 0 ay ve üzeri K7189 Müzikli Cep Telefonu 0 ay ve üzeri N2862 İlk Arkadaşım Boncuklar 0 ay ve üzeri M4042 Mini Çiftlik Dişlik 0 ay ve üzeri T9238 Sevimli Rino 0 ay ve üzeri K7188 Muzikli Anahtar Dişlik 0 ay ve üzeri 25 V6961 Testere Dişlik 3 ay ve üzeri V6960 Çekiç Dişlik 3 ay ve üzeri V6963 Erkek Dişlik Hediye Seti 3 ay ve üzeri

26 Bebeğiniz, oyuncaklarına tekme atmak için veya onları yakalamak için sürekli ellerini ve ayaklarını mı hareket ettiriyor? O zaman, bebeğinizin jimnastik yapma vakti gelmiş demektir. Fisher-Price ın rengarenk, farklı dokularda ve değişik aktivitelerin yapılabileceği Jimnastik Merkezleri bebeğinizin birçok ihtiyacını karşılar ve gelişimini destekler; bebeğinizin hareket kabiliyetinin, duyularının ve zeka becerilerinin gelişimine yardım eder. Bebeğiniz ilk egzersizlerine Fisher Price ile başlasın! Oyun Halıları & Jimnastik Merkezleri Hey-Hop! 26 P5331 Okyanus Harikaları Jimnastik Merkezi Şimdi jimnastik vakti! Okyanus Harikaları Jimnastik Merkezi, üç ayrı oyun modeli sunar: sırt üstü, yüz üstü ve emeklemek için tünel modu. Sırt üstü oyun modunda, bebeğiniz çıngıraklı topaca, sallanan deniz atına ve 2 adet tıkırtılı boncuğu bulunan ahtapotlu aynaya vurmaya bayılacak. Diğer yandan da, içinde plastik bir top bulunan üzeri desenli topa tekme atmaya doyamayacak. Yüz üstü oyun için ise, deniz atı ve ahtapotu minderin üzerindeki minik askılara bağlayabilirsiniz. Bebeğinizin emeklemeye başladığı dönemlerde ise, minderi iki köpük köprünün üzerine geçirerek eğlenceli bir tünel haline getirrbilirsiniz. Yaş Grubu: 0 ay ve üzeri V4435 Luv U Zoo Jimnastik Merkezi Haydi 1,2,3.. Fisher Price Luv U Zoo Jimnastik Merkezi 3 oyuncak barı, 4 adet yeri değiştirilebilen oyuncak ve 2 farklı oyun modu sayesinde hem siz anneleri hem de bebeğinizi çok mutlu edecek. Sırt üstü oyun modunda bebeğinizin aynayı çektiğinde 3 farklı müzik çalan ayna 1 adet tıkırtılı fil ve 2 adet tıkırtılı boncuklu hipopotam mevcuttur. Ayrıca bebeğinizin dişleyebileceği 2 adet oyuncak mevcuttur. Bütün oyuncakların yerleri değiştirilebilir. Yüz üstü oyun modunda ise, bebeğiniz kemerin alt kısmında bulunan oyuncaklar ile oynayarak keyifli valit geçirir. Yaş Grubu: 0 ay ve üzeri L1664 Yağmur Ormanı Jimnastik Merkezi Jimnastik zamanı geldi! Bebeğinizin vücut, göz ve zihnini çalıştırabileceği harika bir jimnastik merkezi! Üç farklı oyun oynanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Sırt üstü yatarak oynama modu; 2 adet asılı oyuncak, bebeğinize yukarıdan göz kırparak oynamaya teşvik eder. Yüz üstü oynama modu; bebeğiniz aynalı bir güneş, hareketli bir top ve üzerine basıldığında sürpriz bir ses çıkartan yumuşak dokulu yaprak olan yüksek oyun paneliyle karşılaşır. Oturarak oynama modu; bebeğinizin minderin en ucundaki panele rahatça eğilebilmesi için oyuncak kemeri tamamiyle çıkartılabilir ve zürafa karakteri bebeğin oynayabileceği yumuşak bir oyuncak olarak kullanılabilir. Bebeğiniz çıkarılabilir özellikteki oyuncaklarla oynarken el, kol, göz koordinasyonu ve kasları gelişeceği gibi, görsel duyuları da harekete geçecektir. Yaş Grubu: 0 ay ve üzeri

27 Dünyanın en akıllısı, en güzeli, en iyisi, en kusursuzu! Ne kadar küçük de olsa o kadar çok şey yapıyor ki! Nihayet küçük insancık oluyor, hareket etmeye başlıyor ve siz de sevincinizden yerinizde duramıyorsunuz! Fotoğraflar, video, notlar, hepsi tarihe kalacak! Benim bebeğim en güzeli! Bebeğiniz için Egzersizler: Bebeklerin de daha iyi hissetmeleri için jimnastik yapmaya ihtiyaçları vardır! Hareket kabiliyetlerini geliştirmeye daha da yardımcı olmak için idmana başlayın. Hadi başlayalım Bedeni için egzersizler: Bebeği sırt üstü yatırın, ona tutması için iki halka verin ve onu yavaş yavaş halkalardan çekin. Ayrıca bebeğin ayaklarını kaldırın ve önce düzleştirdikten sonra tekrar indirin. Elleri için egzersizler: Bebeği sırt üstü yatırın. Bir elinizle ayaklarını tutun ve diğer elinizle tam kafasının karşısına gelecek şekilde bir oyuncağı kaldırın. Burada amaç bebeğin, önce tek elle sonra her iki elle oyuncağı tutmaya çalışmasıdır. Dönüş egzersizleri: Bebeği yine sırt üstü yatırın. Elinizle ayaklarını tutun, başının yanına bir oyuncak koyun. Böylece onu tutmak için bedeniyle birlikte dönmesini sağlayın. Daha sonra, bebeği elinden tutup, bedenini yana döndürün. Bu egzersiz ile tek başına ona yüzü koyun dönmesini öğretirsiniz. Sıkma egzersizleri: Sırt üstü konumdayken, bebeğin ayaklarını hafifçe avuç içlerinizle itin ki böylece o da ayaklarını sıkıp ellerinizi geri itmeye başlasın. Bu egzersizi, ellerinizde minik bir top tutarak tekrarlayın. Yaptıklarında sizi coşkuya sevk edecek bazı basit ama önemli hareketleri görelim. 3 aya kadar ==> Başını destekleyebilir. ==> Ellerini kontrol edebilir, bir oyuncağı veya çıngırağı tutabilir. 3 aydan 6 aya kadar ==> Bir elinden diğer eline nesneleri geçirebilir. ==> Başka bir şeyi tutmak için bir oyuncağı bırakabilir. ==> Yüzünüze dokunabilir. Dikkatle ve stressiz, biz yine şampiyonuz! Sadece bebeğin keyfi varken kısa süreli olarak hafif egzersizlerle başlayın. Eğer ağlıyorsa, programı hemen kesin. Yemekten yarım saat önce veya yarım saat sonra egzersize başlayın. Gülümsemeler ve «Aferin bebeğime benim»lerle ödüllendirin! Sürekli ilgisini canlı tutmak için çeşitli oyuncaklar kullanın. 27

28 Gelişim Adımları 6 Ay ve Üzeri Bebekler için Oyuncaklar Tüm bebeklerin, iç güdüsel olarak araştırmaya ve yeni şeyler keşfetmeye motivasyonları vardır. Onlara sadece destek olmanız yeterlidir. Fisher-Price, bebeğinizin yaşına uygun oyuncaklar ile sağlıklı gelişimini desteklediği gibi her zaman neşeli zamanlar geçirmesini de sağlamaktadır. Fisher-Price ın 6 ay ve üzeri bebekler için ürettiği oyuncaklar: Bebeğin, ilk hareketlerini yapmasına yardımcı olur. İlk adımlarını akıllıca «yönlendirir». El-göz koordinasyonuna katkıda bulunur. Önemli beceriler geliştirir. Oyuncakların işlevleri ile çocuğun etki-tepki ilişkisini kavramasına yardımcı olur. Her an içinizin rahat etmesi için Güvenlik sağlar. Dayanıklıdır, kolay kolay kırılmaz ve bozulmaz. Gül bebeğim gül! Muhteşem hayatından 6 ayı geçirdiği şu an, herkesin daha iyi vakit geçirmesi için başka neler yapabileceğine bakın! Yüz ifadeleriyle şakalarınıza cevap verecektir: Mimikler, hayvan taklitleri, saç sallamak. Durmaksızın «gıdı-gıdı-gıdı!» oynayacaktır. İnsanların kendi duygularından farklı duygu, düşünce ve niyetleri olabileceğini anlamaya başlayacaktır. Yetişkinlerle dalga geçebileceğini anlayacaktır. Bu, mizah duygusunun geliştiğinin bir işaretidir. Tepkilerinizi gözlemlemek ve bunlara gülmek hoşuna gidecektir.

29 Kaç numara giyiyor? 16 aya kadar: Ayakları her 3 ayda yarım numaradan daha fazla büyür ay: Her 3 ayda yarım numara büyür. 2-3 yaş: Her 4 ayda yarım numara büyür. Yürüteçler ve Aktivite Merkezleri V in-1 Neşeli Yürüteç Bakın yürüyorum, çok da eğleniyorum... Neşeli Yürüteç bebeğinizin hem hoş vakit geçirebileceği bir aktivite merkezi,hem de ilk adımlarını atmasında ona yardım edecek yürüteç olarak iki özel modda tasarlanmıştır. Birinci modda bebeğiniz panelin önünde oturarak piyanonun ışıklı 4 tuşuna basabilir, şarkı kitabının sayfalarını çevirebilir, gitarın tellerine dokunabilir, saksafonun üzerindeki düğmelere basabilir ve müzik dolu bir dünyaya yolculuk yapabilir. Bebeğiniz bu müzik aletlerini çalarken keşfedeceği 3 enstrümental parça, 2 müzikal ezgi sayesinde çok eğlenecektir. İkinci modda ise geniş tekerlekli bir tabanın üzerinde oturan ve ilk adımlarına destek verecek tutma kolu ile yürütecin arka tarafında kolaylıkla yürüyebilir. Yürüteç bebeğinizin adımlarını müzikle düllendirerek, ilk adımlarındaki en büyük destekçisi olacaktır. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri R7871 Müzikli ve Sesli Aktivite Masası Müzikli ve Sesli Aktivite Masası bebeğiniz için eğlence ile dopdolu! Bebeğiniz büyük topu döndürdüğünde, ortaya çıkan neşeli melodileri ve ses efektlerine bayılacak. Müzik çaldıkça rengarenk masanın üzeri bir ışık cümbüşüne dönüşür. Ayrıca, sayfaları çevrildikçe eğlenceli sesler çıkaran bir de kitap mevcuttur. Kadran ise, çevrildikçe tıkırdar! Yaş Grubu: 9 ay ve üzeri L4511 Aslan Kral Yürüteç Bakın nasıl yürüyorum! Başlı başına bir karakter olan bu Aslan Kral Yürüteç, hem 2 farklı kullanım özelliği ve bebeğiniz için muhteşem oyun fırsatlarının yanısıra hem de gelişimine faydalı özellikler ile de dopdoludur. Yürüteç modunda iken, bebeğinizin ilk adımlarında kendilerine destek sağlamak için geniş bir tekerlek aralığı ve büyük bir tutma sapı mevcuttur. Bebeğiniz hazır olduğunda ise, kolay dönüşüm özelliği ile aslanın kuyruğunu indirip yürüteci üzerine binilecek hale getirebilirsiniz. Binip gezme modunda ise, bebeğinize özel geniş ve rahat bir selesi ve aslanın kulaklarının arasındaki yumuşak yelesinin arkasında ellerini rahatça koyacağı geniş bir alan mevcuttur. Evde birlikte yürüdükleri ya da üzerine binip gezindiği zaman ise, bebeğinizin ödülü müzik ve aslan sesleri olacaktır. Aynı müzik ve aslan sesleri, bebeğiniz aslanın burnuna bastığında da çalar. Yaş Grubu: 9 ay ve üzeri Yakında yürümeye başlayacak. Ancak güvenlik, işlevsellik, ses ve neşe dolu Fisher-Price yürüteçlerinden birini şimdiden tedarik edin! Ayaklandığında kim onu tutacak! Yürüteçler-ilk adımlar!

30 T6075 Yunus Yürüteç Bebeğinizin üstüne binip gezebileceği harika bir yunus. Geniş tekerlek bazası bebeğinizin ilk deneyimleri için güvenlidir. Rahat oturağı ve kolay kavranan tutacakları ile keyifle gezmesini sağlarken sağlam tutacak bebeğinizin inip binmesine yardımcı olur. Yunusun çenesine basıldığında eğlenceli sesler ve melodiler çalar. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri 30 N4540 Müzikli Pony Bebeğinizin üstüne binip gezebileceği harika bir pony. Rahat oturağı ve kolay kavranan tutacakları ile bebeklerin keyifle gezmesini sağlar. Yumuşak yelesi ve kuyruğu bulunur. Bebeğiniz binip gezmeğe başladığında müzik ve ses efektleri ile ödüllendirilir. 5 melodi, 2 ses efekti. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri K8844 Zürafa ile Eğlence Zürafa ile bebeğiniz birlikte ve büyüyerek eğlenecek! Zürafanın içindeki, topun döne döne içeri girdiği top atma yeri ile topu geri verme sürprizi, bebeğinize heyecan ve neşe katacak. Top rampasının etrafındaki tutma sapları ve kulak görünümlü tutma sapları, bebeğinizin kendilerini oturur konumdan ayağa kaldırabilmelerine destek olur. Ayağa kalkmanın ödülü ise, zürafayı toplar ile beslemek ve ardından gelen eğlenceli ses efektleri ile müzikal parçalar ile neşelenmektir. Zürafanın üst kısmında da hoş fırdöndü boncuklar ve basıldığında bebek sesi efektleri ile müzik çalan düğmeler mevcuttur. Yaş Grubu: 9 ay ve üzeri

31 Bebekler, Neşeli Bloklar ile oynayarak: Önemli beceriler geliştirir. Etki-tepki ilişkisini kavrar. Görme ve elleri koordine eder. İnşa etme düşüncesini geliştirir. Her çabasında sesler, ışıklar ve hareket ile ödüllendirilir. Renkli bloklar üzerine çizilmiş suratlar bebeğin ilgisini çeker ve onu eğlendirir. P7528 Neşeli Bloklar Tren Eğlence treni kalkıyor! Neşeli Bloklar Tren dizme oyunlarını eğlenceli şarkılar, ışıklar ve ceee sürprizleri ile daha önce hiç olmadığı kadar eğlenceli kılacak. Dört adet içinden sürpriz çıkan blok da, bu trenin yolcusu. Bebeğiniz bu blokları trenin üzerinde yer alan dört inşa alanından herhangi birinde üst üste dizebilir. Büyük tutma sapı sayesinde bebeğiniz treni kolayca yerde götürebilir ve arkadaki vagon sürprizler ile canlanır, üzerine dizilmiş olan bloklar da harekete geçer. Her bir blok ve inşa yüzeyinde, oynarken sevimli dostların yüzleri bebeklere ceee yapacak şekilde tasarlanmıştır. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri Ne mutlu! Ne mutlu!

32 M5661 Poppity Araçlar Bu araçlar çok renkli, hem de hareketli! Bebeğiniz bu minik araçları sürdükçe renkli boncukların çıkardığı seslere ve boncukların araçların içinde sıçramalarına bayılacak. Trendeki döner silindir, damperli kamyondaki değişik yansımalar ve sevimli araçların gülümseyen yüzleri, bebeğinizin de yüzünü gülümsetecektir. Lokomotif ve Damperli Kamyon seçenekleriyle, ayrı ayrı satılır. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri Banyocu Civciv Tüm zamanların en eğlenceli civcivi! Bebeğinizle birlikte yüzer ve ona neşeli anlar yaşatır. Aynı zamanda oyuncak olarak her yerde bebeğinizin oynaması için hazır bulunmaktadır. Yaş Grubu: 3 ay ve üzeri 32 L2175 Renkli Dostlar Bebeğinizin yemeğine renk katacaklar! 3 sevimli karakterden oluşan bu oyuncak ile bebeğiniz çok hoş vakit geçirecek. Bebeğiniz sevimli karakterleri çevirdikçe; kelebek şıngırtılı sesler çıkarır ve maymun da hızla döner. Vantuzlu ayağı sayesinde düz zeminlere yapıştırabilir ve bebeğinizin daha hijyenik ve uzun süreli oynamasını sağlayabilirsiniz. Yaş Grubu: 3 ay ve üzeri M4060 Mini Çiftlik Kitap Bu harika kitabın her sayfasında değişik sürprizler bebeğinizi bekliyor! Arkadaş canlısı, çıngıraklı inekle bebeğiniz çok eğlenirken, her biri parlak renkli ve farklı dokulu sayfalar çevrildikçe sürpriz hayvanlar saklambaç oynamak için bebeğinizi bekliyor olacak. Bu kolay taşınabilir kitap ile bebeğiniz hayvanları öğrenme fırsatı bulacak! Üzerindeki takma halkası sayesinde oyuncağı araba koltuğu, jimnastik merkezi, puset gibi dilediğiniz yere takabilirsiniz. Yaş Grubu: 0 ay ve üzeri N2867 Sevimli Dostlar Yemek sofrasındaki dostlar! Her yerde rahatça oynanabilecek bu eğlenceli oyuncak mama sandalyesinde bebeğinizin en yakın arkadaşı olacaktır. Düz zemine yapışabilme özelliği sayesinde bu harika oyuncak yere düşmeyecek ve bebeğiniz sevimli karakterlerle uzun süre oynayabilecektir. Sevimli karakterler hem ağacın çevresinde dönmekte, hem de yukarıdan aşağıya hareket etmektedirler. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri

33 K7167 Renkli Bloklar Bebeğinizin ilk blokları! Toplamda on adet renkli geometrik bloktan oluşan bu 5 değişik şekil bebeğinizin geometrik şekilleri tanımasına yardımcı olacağı gibi beyin ve elleri için iyi bir egzersiz fırsatı yaratacaktır. Üzerinde şekillerin yerleştirileceği delikler bulunan bu sağlam saklama kovasının kolay taşınabilmesi için bir de sapı vardır. Bebeğiniz doğru şekli doğru delikten attığında mutlu olacak ve koordinasyon yeteneği gelişecektir. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri Renkli Halkalar Renk renk halkalar... 5 renkli halkadan oluşan bu harika oyuncak bebeğinize, sıraya koymayı ve koordinasyonu öğretir. En üstte bulunan şeffaf halkanın içinde bebeğinizin dikkatini çekecek renkli ve ses çıkaran boncuklar bulunur. Hacıyatmaz gibi sallanma özelliği bebeğinizin neşesine neşe katacak. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri K7166 Numaralı Kaplar Sayıları ve renkleri öğrenme vakti! Bebeğiniz 10 adet yuvarlak kabı üst üste dizerken, 10 a kadar sayarak ve renkleri söyleyerek onlara sayıları ve renkleri öğretebilirsiniz. Üst üste dizme eğlencesinin yanında ayrıca bebeğiniz aynı ölçüdeki kaplardan top yapabilir ve kendi kendine sallayabileceği sesli topla saatler boyunca oynayabilir. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri R7139 Neşeli Sesli Ev & Tren Bebeğiniz neşeli seslerle çok eğlenecek! Neşeli Sesli Ev ile Tren, bebeğiniz için oyunlar ile dopdolu. Bebeğiniz kapı ziline ya da lokomotif bacasına bastığında ses efekti ya da melodi çalar. Evin penceresinde ya da trenin makinisti ile ce-eee oynayabilir, minik kuşu bacaya çıkarabilir, sevimli bir dosta merhaba demek için kapıyı açıp, treni çıngıraklı tekerlekleri üzerinde yürütebilir. Ev ve Tren seçenekleriyle, ayrı ayrı satılır. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri 33 K9861 İlk Telefonum Bebeğinizin kendine özel, kapaklı telefonu! Bebeğiniz telefonun kapağını her açışında kendisini dönüşümlü olarak çıkan, üç sevimli karakterden biri karşılayacak. Bir düğmeye bastığında üç ayrı çevir sesinden birini duyar, numara tuşladığında ise özel bir ses çıkar. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri

34 V2759 Neşeli Böcekler Bu böcekler çok eğlenceli Fisher Price'tan fırlayan oyun için neşeli böcekler seti. Bebeğinizin oynayabileceği 4 farklı eğlenceli böcekten oluşur. Bebeğiniz kaydırma, çekme ve döndürme hareketleriyle fırlayan böceklerle çok eğlenir. Fırlayan böcekler bebeğinizi eğlendirir. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri R8639 Müzikli Salyangoz Bebeğiniz Müzikli Salyangoz ile birlikte büyüyecek! Yüz üstü yatarken, oturarak ya da emeklerken gelişimine uygun aktiviteler sunacak harika bir oyuncak. İlk aşamada, bebeğinizin büyük aynası ve eğlenceli sallantılı hareketi ile oynayabilmesi için salyangozun tekerleklerini kilitleyebilirsiniz. Oturma çağına gelen bebeğiniz, eğlenceli ses efektleri, müzik, ışıklar ve sallanma hareketleri elde etmek için minik elleri ile Salyangoz a vurarak veya Salyangoz un sırtındaki tıkırtılı uğurböceğini kaydırarak oynayabilir. Tekerleklerin kilidi açıldığında ise, bebeğiniz Salyangoza eli ile vurarak peşinden emeklerken, diğer yandan ışıkları, müziği ve ses efektleri ile hoş vakit geçirecektir. Yaş Grubu: 3 ay ve üzeri 34 P2738 Müzikli Otobüs Bebeğiniz bu otobüsle sürprizlere yol alacak! Üç farklı düğmeyi bebeğiniz çevirip, basıp ya da çekdiğinde karşısına süpriz sevimli dostlar çıkıverir. Ayrıca oyun karakterleri her harekete geçtiğinde müzikler çalar. İterek kolayca oynanabilen bu otobüs, farklı aktiviteleri ile hem bebeğinizn ince motor yeteneklerini geliştirecek, hem de hareket etmesini teşvik edecek. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri N1070 Vak Vak Halkalar Renkli halkalarla vak vak neşesi! Bu sevimli oyuncağın üst üste dizilen halkaları bebeğinizin tutabilmesi ve oyuncağı taşıyabilmesi için geleneksel dizme halkalarından daha incedir. Kabartma detaylı bu 5 adet halkanın en alttan dördünün içerisinde çıngırak boncukları bulunur. Her bir çıngırağın farklı sesleri ve üst üste dizilen halkaların en üzerinde ise üstteki halkaya takılan bir ördek yer alır. Yaş Grubu: 3 ay ve üzeri N8160 Press &Go Araçlar Çita ve Timsah arkadaş bebeğinizin oyunlarına zevk katacak! Her bir hayvan karakteri, tıkırtılı aksesuarın yanısıra, heyecan verici Bas-Çalıştır- Gitsin özelliği sunuyor. Bebeğiniz timsahın sırtındaki sevimli kuşlara bastığında, timsah harekete geçip yerde ilerlemeye başlarken bir yandan komik bir ısırma hareketi ile bebeğinizi eğlendirecek. Leoparın sırtındaki kaplumbağa dostunun üzerine bastığı zaman ise, yerde adeta koşmaya başlayan leoparın sallanan kuyruğuna bebeğiniz bayılacak. Çita ve Timsah seçenekleriyle, ayrı ayrı satılır. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri

35 N0662 Uyku Arkadaşı Bebek Kızlara pembe, erkeklere mavi! Uyku Arkadaşı Bebek, işlemeli yüzü ve yumuşacık gövdesi ile bebeğinizi sevgiyle kucaklayacak ilk uyku arkadaşı olacaktır. Çıngırak özelliği sayesinde de bebeğinize uyumadığı zamanlarda eğlence sunacaktır. Özel dokusu, bebeğinizin ağzına soksa bile tüy bırakmayacak şekilde tasarlanmıştır. Pembe Bebek ve Mavi Ayıcık seçenekleriyle, ayrı ayrı satılır. Yaş Grubu: 0 ay ve üzeri Şarkı Söyleyen Müzikli Salyangoz Böyle Salyangoz görülmedi! Şarkı Söyleyen Müzikli Salyangozu bebeğiniz için hacıyatmaz özelliği ve küpleri, sizin için de kolay saklanabilme özelliği ile çok seveceksiniz. Salyangoz bebeğinizin doğru şekli doğru delikten atması veya üst üste dizilebilen 10 adet rengarenk küpleri ile oyuna hazırdır. Kova, alt kısımdan kolayca çıkarılabilir olup, pörtlek gözlü dostumuzun baş kısmı da küpler ile birlikte kullanılabilir. Tüm küpler zahmetsizce kabuk kısmının içinde saklanabilir. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri P8792 Melodili Aslan Toplarla oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Bebeğiniz, topları aslancığın davulunun üzerindeki deliklere kolayca koyup tokmak ile aşağıya geçirirken neşeli melodiler, ışıklar, ses efektleri ve sürprizler ile karşılaşacak. Daha da eğlencelisi, minik aslancığa el atıldığında, aslancık neşeli melodiler, ışıklar ve ses efektleri eşliğinde neşe ile ileri geri yatıyor. Yaş Grubu: 6 ay ve üzeri 35 H9447 Minik Snoopy Snoopy ile gezmek ister misin? Bu tekerlekli ve çekmeli klasik Minik Snoopy çocuğunuzu pek çok neşeli hareketiyle eğlenceli bir gezintiye çıkaracaktır. Snoopy yi çektikçe Snoopy kafasını döndürecek, kulaklarını hareket ettirecek, kuyruğunu sallayacaktır. Yaş Grubu: 1 yaş ve üzeri Geveze Telefon Bu telefon her yerde çeker! Geveze telefonun sevimli yüzü bebeğinizi oyuna davet edecektir. Bebeğiniz bu tekerlekli oyuncağı çektikçe telefonun gözleri yukarı-aşağı hareket etmeye başlar. Yaş Grubu: 1 yaş ve üzeri

36 Aklımıza iki kelime koyuyoruz. Daha sonra, bu iki kelimeyi birleştirerek bir hikayeye başlıyoruz. Örneğin: Papağan, korsan. Bu hikayede, hımmm.. bir papağan egzotik bölgelere doğru uçuyormuş, çok uzaklardan geliyormuş ve uçmaktan yorulmuş. Bir adada mola vermiş ve orada bir korsanı tanımış. Ona kendi yaşamı hakkında bir çok ilginç şey anlatmış. Dost olmuşlar ve birlikte seyahat etmeye başlamışlar ve daha böyle sizi nereye kadar götürüyorsa! Çevremizde bulunan nesnelerle başlıyoruz. Örneğin: bir oyuncak ördek, bir paspas, bir bardak. Ördek, paspasa evi temizlemesini söyler ama içinde su bulunan bardak, paspasın dalması için çok küçüktür. Ee, ne yapacaklar şimdi?... Devamı, hayal gücünüze kalmış Seslerle düşünün! Günlük hayata dair çeşitli sesleri düşünün. Kaynayan su, bir havlama, bir korna, kapanan bir kapı vs. Devamında bu uyarıcılar ile bir hikaye yaratın. Yani: Köpek, aniden bir korna sesi duyduğunda, sıcak suyla banyo yapmaya hazırlanıyordu. Neler olduğuna bakmak için kapıya koştu ama aniden rüzgardan kapı arkasından kapanıverdi. Böylece evin dışında kaldı ve anahtarları da yanında yoktu! Ne yapacağını bilemiyordu, ama birden aklına bir fikir geldi Hikayemizin devamı için sonsuz olasılığımız var. Ne yapardık eğer... Hikayemiz çok uç noktada ve saçma bir fantastik sorudan başlayabilseydi Yani: Eğer deniz boşalsa ve biz de tüm balıkları misafir etmek zorunda kalsaydık ne yapardık? Dişi bir yengeç bizim evcil hayvanımız olsaydı? Görünmez olabilseydik? Hepimizin ayağında tekerlekler olsaydı? Uçabilseydik? Eğer, eğer Koca bir filmi hayalimizde yaratmamızı sağlayabilecek sonsuz varsayımlardan oluşan sorular! Bilindik masallarla devam ediyoruz. Zaten mevcut olan masallar, eğer sondan başlarsak, bize kendi hikayemizi yaratmak için sonsuz olasılıklar açar! Düğününden sonra Pamuk Prenses e ne oldu? Pinokyo, gerçek bir erkek çocuğu olduğunda ne yaptı? Jack fasulye sırığını kestiği zaman ne ekti? Size bir hikaye anlatacağım... Çocuklar için nasıl hikayeler yaratırız! Masal biraz da bulutlar gibidir. Kendinizi biraz bıraksanız, kesin oralarda bir yerde görüntüler yakalamanız an meselesidir. Hikayenin başrol oyuncuları duvarda asılı bir resim, yalnız başına veya diğerleriyle kombine halde bir oyuncak olabilir. Hikaye, duvarda bir izi de saklıyor olabilir. Onu kim bıraktı oraya? Biz yokken ne oldu acaba? Çok basit bir tarifi var: o da tarifi olmayışı! Herhangi bir şey vesile olabilir!

Eğlenceli Eğitim. Dergisi. Bebek Gelişimi. en iyi oyuncaklar. Minik. Oyun. Minik olmak sizce de harika değil mi? oyna. gülümse.

Eğlenceli Eğitim. Dergisi. Bebek Gelişimi. en iyi oyuncaklar. Minik. Oyun. Minik olmak sizce de harika değil mi? oyna. gülümse. Minik Tüketici Rehberi Eylül 2010 Sayı : 03 l Fiyat : 0 TL Dergisi Mutlu çocuklar için en iyi oyuncaklar Bebek Gelişimi Minik olmak sizce de harika değil mi? 3 yaş ve üzeri çocuklar için oyuncaklar Eğlenceli

Detaylı

Gelişim Evreleri! en iyi oyuncaklar. Dergisi. Oyun. Minik. oyna. gülümse. büyü. Süper Çocuklar. Anne-Baba ile. Hediyeler ve ödüller...

Gelişim Evreleri! en iyi oyuncaklar. Dergisi. Oyun. Minik. oyna. gülümse. büyü. Süper Çocuklar. Anne-Baba ile. Hediyeler ve ödüller... Minik Tüketici Rehberi Ekim 2009 Sayı : 01 l Fiyat : 0 TL Mutlu çocuklar için en iyi oyuncaklar Oyun dolu bir aşk doğmakta! Gelişim Evreleri! Süper Eğitim - Süper Çocuklar Evvel zaman içinde kalbur saman

Detaylı

0-4 AY BEBEKLER İÇİN BEYİN GELİŞTİRİCİ AKTİVİTELER

0-4 AY BEBEKLER İÇİN BEYİN GELİŞTİRİCİ AKTİVİTELER Bir kuşun beyni bir bezelyenin yarısı kadar ağırdır. Bir bebeğin beyni elma kadar ağırdır. 7 yaşında bir çocuğun beyni bir patates kadar ağırdır. Bir yetişkinin beyni balkabağı kadar ağırdır. 0-4 AY BEBEKLER

Detaylı

Çocuğunuzun Okul Başarısına Yardım Edin Jonathan Hancock. Çeviren: Emel Aran

Çocuğunuzun Okul Başarısına Yardım Edin Jonathan Hancock. Çeviren: Emel Aran Çocuğunuzun Okul Başarısına Yardım Edin Jonathan Hancock Çeviren: Emel Aran ISBN 978-605-5655-90-7 2011 Optimist Yayım ve Dağıtım Orijinal adı ve yayıncısı: Help Your Child Succeed at School, Hodder Teach

Detaylı

ANNE-BABA, VELİ, AİLE EĞİTİMİ VE REHBERLİĞİ

ANNE-BABA, VELİ, AİLE EĞİTİMİ VE REHBERLİĞİ KADIKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ANNE-BABA, VELİ, AİLE EĞİTİMİ VE REHBERLİĞİ 0-18 Yaş Grubu Gelişimi Rehberi Editörler: Fahri CÜREBAL Gülseren ÇETİN ÖZBEN Mayıs, 2012 PARA İLE SATILMAZ Bu yayın, Kadıköy

Detaylı

Evde... 24 Yolda... 26 Alışverişte... 27 Çocuk ve Beslenme... 28 1 Aylık... 28 3 Aylık... 30 4 Aylık... 31 7 Aylık... 33 8 Aylık... 34 9 Aylık...

Evde... 24 Yolda... 26 Alışverişte... 27 Çocuk ve Beslenme... 28 1 Aylık... 28 3 Aylık... 30 4 Aylık... 31 7 Aylık... 33 8 Aylık... 34 9 Aylık... ALT MENÜ Çocukta Olumlu Davranışlar Geliştirmek... 5 Yaşın Gelişimsel Özelliklerini Bilmek... 5 Her yaşa uygun yöntemi uygulamak... 5 Çocuğun Gözleri ile Dünyaya Bakmak... 6 Kendi Çocuğunu İyi Tanımak...

Detaylı

Günlüğüm e Ek Aktiviteler

Günlüğüm e Ek Aktiviteler 1. Hafta Birbiri ile ilişkili iki oyuncak seti: 1. Set: Oyuncak bebek, kaşık, fincan, elbise, mama önlüğü, yatak, örtü, şişe vb. 2. Set: Oyuncak araba, oyuncak insanlar, oyuncak tren, ev olarak kullanılabilecek

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ 0 36 AY ÖZBAKIM

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ 0 36 AY ÖZBAKIM T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ 0 36 AY ÖZBAKIM ANKARA, 2009 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU

OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU Uygulamaya başlamadan Oyun Benim İlacım projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Sosyal İçermeye Yönelik Mali Destek Programı kapsamında Kanserli Çocuklara

Detaylı

BU KİTABI HAZIRLAYANLAR

BU KİTABI HAZIRLAYANLAR ADIM ADIM ÇOCUK GELİŞİMİ, EĞİTİMİ VE ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ 1 BU KİTABI HAZIRLAYANLAR Toplumsal Konuları Araştırma ve Geliştirme Derneği, Zeliha Bülbül, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmeni Fatma Ayçiçek

Detaylı

SEltEBRflL PflLSiLi (BEYi" FELÇLi) ÇOCUKLAR içi" fiile REHBERi

SEltEBRflL PflLSiLi (BEYi FELÇLi) ÇOCUKLAR içi fiile REHBERi T.C. BAŞBAKANLıK AiLE ARAŞTIRMA KURUMU SEltEBRflL PflLSiLi (BEYi" FELÇLi) ÇOCUKLAR içi" fiile REHBERi ZO NG ULDAK SPAS TiK ÇOC UKLAR EGi TiM VE REHABiLi TASYO N MERKEZi 1995 HAZıRLAYANLAR Merkez Müdürü

Detaylı

GİRİŞ. Çocuk için uygun olan bir dönemde, mümkün olduğunca az ruhsal karmaşa yaratacak şekilde

GİRİŞ. Çocuk için uygun olan bir dönemde, mümkün olduğunca az ruhsal karmaşa yaratacak şekilde GİRİŞ Çocuk için uygun olan bir dönemde, mümkün olduğunca az ruhsal karmaşa yaratacak şekilde verilecek başarılı bir tuvalet eğitimi için ebeveynlerin çeşitli yöntemleri bir arada kullanmaları, çocuğun

Detaylı

Canon un katkılarıyla DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİM REHBERİ

Canon un katkılarıyla DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİM REHBERİ Canon un katkılarıyla DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİM REHBERİ BİLGİSAYAR KİTAPLIĞI SERİSİ - 11 Yayıncı Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Mehmet Y. YILMAZ Yayın Direktörü M.

Detaylı

Eğitimde Drama Uygulamaları

Eğitimde Drama Uygulamaları Eğitimde Drama Uygulamaları Dramada bir organizasyon gereklidir. Bu nedenle çocuklarla drama etkinlikleri yapılırken öncelikle göz önüne alınması gereken bazı koşullar vardır. Daha sonra her tür eğitim

Detaylı

Eğitim Yolu Rehberi. Eğitim Yolu Rehberi Anne-Babalar için El Kitabı. Anne-Babalar için El Kitabı

Eğitim Yolu Rehberi. Eğitim Yolu Rehberi Anne-Babalar için El Kitabı. Anne-Babalar için El Kitabı Eğitim Yolu Rehberi. Anne-Babalar için El Kitabı Bu Eğitim Yolu Rehberi Early Excellence ve Önyargılara bilinçli yaklaşan bir Eğitim ve Öğrenim temelinde hazırlanmıştır. Eğitim Yolu Rehberi Anne-babaları

Detaylı

ANNE VE BABALAR dinliyor konuşuyor çocuklarına kitap okuyorlar:

ANNE VE BABALAR dinliyor konuşuyor çocuklarına kitap okuyorlar: ANNE VE BABALAR dinliyor konuşuyor çocuklarına kitap okuyorlar: Çocuklar ile kulağa hoş gelen bir üçlü melodi Dinleme Konuşma Okuma İçindekiler dizini Bakanların Önsözleri 3 Niçin dinleme, konuşma ve çocuklara

Detaylı

Sayı: 1 Eylül 2014. Ailecek Gidelim: Foça Deniz Müzesi. Kaliteli zaman önerisi: Hafıza Oyunları. Hobi Köşesi: Maket Yapımı

Sayı: 1 Eylül 2014. Ailecek Gidelim: Foça Deniz Müzesi. Kaliteli zaman önerisi: Hafıza Oyunları. Hobi Köşesi: Maket Yapımı Sayı: 1 Eylül 2014 Kaliteli zaman önerisi: Hafıza Oyunları Ailecek Gidelim: Foça Deniz Müzesi Hobi Köşesi: Maket Yapımı Hazırlayanlar Uzman Psikolojik Danışman Handan YILMAZ Psikolojik Danışman Sıla GETİR

Detaylı

Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz? Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz?

Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz? Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz? Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz? Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz? 1 / 20 1.ay Bebeğinizin yüz ifadelerini ve onun çıkardığı sesleri taklit ediniz. Bebeğinizin

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

Sevgi ve bağlılıkla büyüme*

Sevgi ve bağlılıkla büyüme* 0 3 yaş arası bebek + çocuklar Detaylı bilgi! Bebekler en başından itibaren ne kadar bağlılık, teşvik ve farklılığa ihtiyaç duyduklarını kendileri belirlemek ister. Künye Herausgeber: Federal Sağlık Eğitim

Detaylı

Uygulamaya başlamadan

Uygulamaya başlamadan Uygulamaya başlamadan Oyun Benim İlacım projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Sosyal İçermeye Yönelik Mali Destek Programı kapsamında Kanserli Çocuklara Umutlara Umut Vakfı tarafından hazırlanmıştır.

Detaylı

Veekmans, K., Kühn-Inacker, H., Almadin, S., D`Haese, P. Deniz Taşkıran tarafından Türkçe ye çevirilmiştir. Günlüğüm

Veekmans, K., Kühn-Inacker, H., Almadin, S., D`Haese, P. Deniz Taşkıran tarafından Türkçe ye çevirilmiştir. Günlüğüm Veekmans, K., Kühn-Inacker, H., Almadin, S., D`Haese, P. Deniz Taşkıran tarafından Türkçe ye çevirilmiştir Günlüğüm ÇOCUĞUN RESMI Merhaba, benim adım... Doğum günüm... ve işitme cihazı kullanmaya başladığım

Detaylı

İÇİN SADIK DOSTLARIMIZ. Sadece Tchibo dünyasına özel. Her hafta yeni bir dünya keşfedin. Bu hafta: Kedi ve köpeklerinizi şımartın! www.tchibo.com.

İÇİN SADIK DOSTLARIMIZ. Sadece Tchibo dünyasına özel. Her hafta yeni bir dünya keşfedin. Bu hafta: Kedi ve köpeklerinizi şımartın! www.tchibo.com. www.tchibo.com.tr 25 Temmuz da www.tchibo.com.tr de ve tüm Tchibo larda Tchibo nun ücretsiz kataloğudur. 12_30 Her hafta yeni bir dünya keşfedin. Bu hafta: SADIK DOSTLARIMIZ İÇİN Kedi ve köpeklerinizi

Detaylı

AEP EL NOTLARI T.C. AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI AİLE VE TOPLUM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

AEP EL NOTLARI T.C. AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI AİLE VE TOPLUM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AEP EL NOTLARI T.C. AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI AİLE VE TOPLUM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE EĞİTİMİ VE İLETİŞİMİ Hayatın İlk Çeyreği (0-18 Yaş Gelişimi) Hayatın İlk Çeyreği (0-18 Yaş Aralığı)

Detaylı

XC90 VOLVO M A G A Z İ N

XC90 VOLVO M A G A Z İ N XC90 VOLVO M A G A Z İ N Hey Yeni Volvo XC90 bir sığınak. Dinlenebileceğiniz, düşünebileceğiniz ve dünyayla kendi istediğiniz şekilde bağlantı kurabileceğiniz bir yer. Karmaşa olmayan bir yer. Çünkü karmaşa

Detaylı

Tip 2 diyabeti. Çocuğumun beslenme çantasında neler olmalı? Doğru nefes le gelen sağlık... Süt ve süt ürünleri. önlüyor

Tip 2 diyabeti. Çocuğumun beslenme çantasında neler olmalı? Doğru nefes le gelen sağlık... Süt ve süt ürünleri. önlüyor Ekim 2014 Sayı: 39 Y a ş a r H o l d i n g G ı d a v e İ ç e c e k G r u b u y a y ı n ı d ı r. P a r a i l e s a t ı l a m a z. Birbirinden lezzetli makarna tarifleri Doğru nefes le gelen sağlık... Çocuğumun

Detaylı

Dünyayı değiştirecek on haber. En azından kamyoncular için.

Dünyayı değiştirecek on haber. En azından kamyoncular için. Karşınızda VolvO yeni FH SERİSİ EN ÇARPICI ON HABER 1. TASARIM 2. YOL TUTUŞ 3. YAKIT 4. ÇALIŞMA ORTAMI 5. YAŞAM ALANI 6. KONAKLAMA 7. GÜVE N LİK 8. EMNİYET 9. YÜKLEME 10. İŞLETİ M SÜRESİ Rakipsiz test

Detaylı

Mevsim Alarmı! Sonbahar Dekorasyonu, Sezon Trendlerİ & Okula Dönüşe Daİr Her şey

Mevsim Alarmı! Sonbahar Dekorasyonu, Sezon Trendlerİ & Okula Dönüşe Daİr Her şey SONBAHAR 2014 Türkiye nin online mobilya mağazası Mevsim Alarmı! Sonbahar Dekorasyonu, Sezon Trendlerİ & Okula Dönüşe Daİr Her şey www.vivense.com VİVENSE MUTFAK MASA SETLERİ 2014-2015 Özel Koleksİyonu

Detaylı

GÖRME ENGELLİLER İÇİN BAĞIMSIZ HAREKET

GÖRME ENGELLİLER İÇİN BAĞIMSIZ HAREKET GÖRME ENGELLİLER İÇİN BAĞIMSIZ HAREKET AHMET ÜNÜVAR Bağımsız Hareket Uzmanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Emirgan Altınokta Görme Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Müdürü İstanbul-2013 İÇİNDEKİLER

Detaylı