Ospa BlueControl Genel kullanımlı havuzlar için

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ospa BlueControl Genel kullanımlı havuzlar için"

Transkript

1 Ospa BlueControl Genel kullanımlı havuzlar için Yenilenen Ölçü-Ayar ve Kontrol Tekniği Kolay Menü ve dokunma tik Ekran İşletme birimlerini yerinden serbestçe seçebilme imkanı

2 Yüzme Havuzu Tekniğine Genel Bakış

3 Yüzme havuzu tekniğini kolayca ve konforlu bir şekilde planlamak mümkündür. Böyle bir planlama size projenizde güvenlik ve zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca tüm havuz tekniğinin kolayca ve konforlu bir şekilde hizmet etmesi de mümkündür ve başka işlerinize zaman ayırabilir siniz. Ospa nın BlueControl ü ile bunları gerçekleştirmek fazlasıyla mümkündür. Bu mükemmel işi Ospa yapmaktadır. Ospa BlueControl; Modern havuz kumanda teknolojisi, profesyonel kullanıcılar için pek çok olanak sağlar. Basitleştirilmiş planlama ve montaj havuz işletmecileri için de harika bir yöntemdir. Ospa BlueControl ile Planlayıcılar ve işletmeciler zamanın önündedirler.

4 Ospa BlueControl ile her şeyi yapabilir, her şeyi gösterebilir ve her şeyi işaretleyebilirsiniz. Şimdi siz yüzme havuzu tekniğinde her şeyi kaydedebilirsiniz. Tüm değerlerin görülebilmesi ve konfor: Teşekkürler hafif bir dokunmayla tariflenmiş tüm değerlerin görülebildiği Ekrana. Ospa BlueControl nedir? Yüzme havuzları ve Whirl Poollar için yepyeni kolay anlaşılabilen bir kumanda sistemidir. Yüzme havuzu tekniğinin planlamasını, yerleşimini ve işletmesini o belirler. Her şey; kolay anlaşılabilir, konforlu, güvenilir ve uygun fiyatlıdır. Bunları sağlayan akıllı Elektronik siteme ve Ospa Havuz veri yoluna teşekkürler. Cihazın hizmet birimi Ospa BlueControl Pilottur. Bu; kompakt bir kumanda bilgisayarıdır. Renkli ekranı 5,7 olup grafik yüzeyine dokunmayla hizmet eder. Bu seçkin ve mükemmel yüzme havuzu kumanda tekniği; havuz sahip veya işletmecilerinin kolayca ve istekle çalışmasını teşvik eder. Ospa BlueControl ile çok kolay Çalışırsınız Ospa Blue Control pilotun ekranı standart olarak serbest klor, ph değeri, Redox değeri ve havuz suyu ısısını gösterir. Zorunlu değerleri görmek için göstergeye parmakla hafifçe dokunmak yeterlidir. Zorunlu değerleri yada alt üst alarm sınır değerlerinin ayarlamak yada değiştirmek için kolay anlaşılabilir grafik göstergeden Menü ye ve onun alt Ayar fonksiyonlarına basılır. Mevcut su değerleri, zorunlu değerden saptığında Ospa BlueControl ilgili cihazları uyarır yani kumanda eder. Böylelikle çalışmaya başlayan dozaj ünitelerinin sembolü de ekranda parlar. Mevcut suyun değerleri; ayarlanmış alarm sınır değerlerine geldiğinde bu değerlerin göstergesi bariz bir şekilde kırmızıya dönüşür ve bu parlayan sembollere bir dokunuşla işletme gerekleri yerine getirilebilir. Menü nün alt fonksiyonlarında Ayar bölümünde filtre ters yıkama zamanı ve süresi kolayca programlanır. Ospa BlueControl bir veya iki filtre pompasının ayarını kaydedebilir ve otomatik filtre yıkamasını ayarlanabilir-otomatik kapamalı zaman kumandası ile her iki pompadan yapabilir. Ekranda kızaran pompa sembolü filtre pompasının çalışmakta olduğunu anlatır.

5 Kolay anlaşılan kullanıcı ekranı Daha ileri ayarları yapabilmek için kolay ulaşılan alt menüler Mevcut ısı (ortada) ve zorunlu ısının ayarı, sayısal gösterge ile ve balken diyagramında Redox değerinin mevcut göstergesi (ortada) ve alt sınır değerinin ayarı (solda) ile zorunlu değer (sağda) ph değeri göstergesi ve alt-üst sınır değerlerinin ayarı (solda) ve zorunlu değer (sağda) Serbest klor (ortada) ve alt-üst sınır değerlerinin ayarı (solda) ve zorunlu değer (sağda) Son 48 saatlik su değerlerinin, diyagram olarak, yüklenmiş alarm uyarılarının çağrılmasıyla gösterilme imkanı Su atraksiyonlarını açıp kapama imkanı olan ve o andaki durumlarını aktif veya pasif olduklarını gösteren sayfa Su atraksiyonlarının işletme sürelerini ayarı. İsteğe göre ayar kumandası Akım alımının azaltılması için ikinci pompa gecikmeli çalışır. Zaman ayarı üzerinden yarım kapasite işletme konumunda yada pompanın bir arızası durumunda otomatik kapanmasıyla diğer pompa hijyenik gereklerin yerine getirilebilmesi için devreye girer. Üstten taşmalı havuzlarda, üstten taşma tekniğinin tüm gerekleri yerine getirilir. Su miktarını, ilave su ihtiyacını ve rezerv deponun max.su seviyesini gösterir. Taşma kanallarının temizliği için Kanal temizliği tuşuna dokunmak yeterlidir. Bu durumda su hazırlık tesisi kapanarak taşma kanallarının kirli yıkama suyu pissu kanalına gönderilir. Kapsamlı şifre ile selektif koruma özel bir sayfada mümkündür. Koruma muhtemel değişiklikleri ve izinsiz müdahaleleri önler. Dün havuz nasıldı? Bunu öğrenebilirsiniz. İlave bir özellikte Ospa BlueControl 48 saat içersindeki tüm su değerlerini alarm uyarısına kadar- otomatik olarak kaydeder. Bunu ekranda bir diyagram şeklinde görebilirsiniz. Su Atraksiyonlarının kolay kumandası Ekranın alt satırında sabit işletme penceresinde mevcut su atraksiyonları da gösterilir. Bir dokunuşla burası açılır ve göstergede bulunan sembollere basılarak karşı akım yüzme tesisi. Masaj tesisi, sırt masajı, hava püskürtme tesis vb. ayrıca su altı projektörleri açılıp kapanabilir. Eğer su atraksiyonları havuz içindeki pnömatik düğmeden kumanda ediliyorsa işletme pozisyonu aktüel hale getirilmelidir. Ospa BlueControl aynı zamanda Atraksiyon akış kumandası ile birlikte de teslim edilebilir. Ospa BlueControlü nereye yerleştirmek istiyorsunuz? Ospa BlueControl Pilot çalışma mekanına ve/veya makine dairesine, istenirse Ospa kumanda dolabının kapağına yerleştirilebilir. Tabii ki istenirse birden fazla BlueControl Pilot kullanılabilir. Örneğin; programlama ve işletme, çalışma odasındaki pilottan yapılabilir. Uzaktan gösterge panosu da başka bir yer yerleştirilebilir.

6 Ospa BlueControl Ospa Kumanda dolabı ile komple çözüm Ospa kumanda dolabı- BlueControl Pilot un kapağa montajlı hali Ospa Sinyal verici Ospa ölçüm istasyonu Ospa BlueControl Uzaktan kumanda Ospa Kumanda dolabındaki BlueControl Bu komple bir çözümdür. Ospa BlueControl Pilotu Ospa kumanda dolabı, ölçüm istasyonu ve sinyal vericisiyle birlikte sipariş etmelisiniz. Ospa BlueControl pilot ya kumanda dolabının kapağına yerleştirilebilir yada başka uygun bir yere. Ospa BlueControl Pilotu havuz teknik mekanına yerleştirdiğinizde tamamlayıcı olarak onun uzak ten gösterge panelini de havuz gözetim odasına yada örneğin otellerde resepsiyona yerleştirebilirsiniz. Tüm su hazırlık tesisi için Ospa kumanda dolabı ile bireysel konfigürasyon, güvenilir ve denenmiş kumanda ve açma/kapama yapılabilir Ayrıca Havuz teknik odasının dışına da yerleştirilebilir. Ospa Ölçü İstasyonu; ölçü kabı, elektrotlar ve ölçüm değerleri kaydedicisi ile iki satırlı LCD ekrandan oluşur. Serbest klor, ph değeri, Redox potansiyeli ve havuz suyu ısısını gösterir ve ayarını yapar Tüm bunlar bir plaka üzerinde toplanmıştır. Ospa Sinyal verici; dozaj pompalarının örneğin ph ayarının ve klorozon cihazının proporsiyonel kumandası içindir. Tek tek cihazlar arasındaki komünikasyon Ospa tarafından geliştirilmiş Yüzme havuzu-yol sistemi ile gerçekleşir. Tabii ki bina otomasyon sistemine data aktarmak ta mümkündür.

7 Ospa BlueControl

8 Ospa BlueControl Ospa BlueControl Basic Kumanda dolapsız Bu cihaz Ospa BlueControl ün mevcut kumanda dolabının bulunduğu tesislerde kullanılan bir versiyonudur. BlueControl Pilot ve Sinyal verici sıçrama sularından korunması için bir kutu içersindedir ve sıva üzerine monte edilme için hazırlanmıştır. Pratik bir tamamnlayıcısı da Ospa BlueControl uzaktan kumanda ünitesidir. Örneğin Havuz gözetimcisinin odasına yada otel resepsiyonuna yerleştirilmek için. Ospa BlueControl Pilot Sinyal verici montajlı olup, plastik bir gövde içersindedir. Ospa Ölçü İstasyonu ve Ölçü suyu tutuculu Diğer bir parçası da Ospa Ölçü İstasyonudur. ölçü kabı, elektrotlar ve ölçüm değerleri kaydedicisi ile iki satırlı LCD ekrandan oluşur. Serbest klor, ph değeri, Redox potansiyeli ve havuz suyu ısısını gösterir ve ayarını yapar. Tüm bunlar bir plaka üzerinde toplanmıştır. Ospa PC-İşletme kitabının konforu size daha fazla fayda sağlar Ospa PC İşletme kitabını bilgisayarınıza Ospa bilgisayar bağlantısı ile kolayca yükleyebilirsiniz.din e uygun işletme doneleri ile donatılmıştır. Devamlı değişen su değerlerini ve işletme gereklerini otomatik olarak kaydeder. Sunduğu işlevler; Bilgisayarın ekranında serbest klorun, ph değerinin, Redox potansiyelinin ve su sıcaklığının değerleri rahatça okunabilir. Uygun renkteki işaretlerle tüm havuzlar görülebilir. Su değerlerinin min. Max. Ve ortalama değerleri otomatik olarak kaydedilir. Ayrıca tarih saat seçimli olarak her 10,30 veya 60 dakikada bir kaydedilir. Ayrıca su hazırlık tesisindeki arızalar da kaydedilir. Günlük kullanıcı sayısı, temiz su ilavesi, bağlı klor, asit kapasitesi ve ilave edilen uyarıları kaydeder İstenen herhangi bir güne ait bilgilerin çıktıları alınabilir.

9 Ospa CompactControl Ospa CompactControl Bu ürün, suyun, serbest klor, ph değeri, redox potansiyeli ve su ısısının değerlerini ayarlar, kontrol eder ve gösterir. Ölçü istasyonu ve Sinyal vericiden oluşur. Ospa Sinyal verici Ospa Ölçü Istasyonu; ölçü kabı, elektrotlar ve ölçüm değerleri kaydedicisi ile iki satırlı LCD ekrandan oluşur. Serbest klor, ph değeri, Redox potansiyeli ve havuz suyu ısısını gösterir ve ayarını yapar. Tüm bunlar bir plaka üzerinde toplanmıştır. Ospa ölçü istasyonu - ölçü suyu tutuculu. İşletme Folyo düğmelerle menü üzerinden yapılır. Ospa Sinyal verici; dozaj pompalarının örneğin ph ayarının ve klorozon cihazının proporsiyonel kumandası içindir.

10 Ospa BlueControl Genel kullanımlı havuzlar için Genel kullanımlı havuz ve Whirl Poollar da Su değerle-rinin kontrol ayar ve göstergesi ile su hazırlık tesisi ve su atraksiyonlarının kumandası içindir. Şunlardan oluşur: -1- Ospa BlueControl Pilot - Kompakt bir kumanda bilgisayarıdır. Renkli ekranı grafik olup 5,7 dir. Üzerinde Folyo koruması vardır. Ospa kumanda dolabının kapağına yada duvar montajına uygundur. - Havuz suyunun sıcaklığı, ph değeri, redox potansiyeli ve serbest klor değerlerini gösterir, bu değerler ayar ve kumanda edilebilir. - ph ve serbest klor un alt ve üst sınır değerleri, redox un alt sınır değeri ayarlanabilir. Pasaport uygulaması ile yetkisiz müdahalelere karşı korumalıdır. - Grafik göstergelerde zorunlu ve sınır değerler anlaşılır şekilde kolay ve rahatça ayarlanır. - Isıtıcı ve dozajların mevcut ve zorunlu değerlerinin gösterildiği semboller vardır. - Filtre ters yıkama ayarı kolay ve basit olarak ayarlanır. - Su değerlerinin son 48 saatteki değerlerini ve ayarlanmış olan sınır değerlerini diyagram olarak gösterir. - Pompanın işletme ve arıza konumu görülür - Rezerv depoların max. su yüzeylerini gösterir. - Fazla su dolumlarında filtre kapanır - Sualtı aydınlatmalar buradan kumanda edilebilir. - Taşma kanalı temizliği buradan kumanda edilebilir. - Atraksiyon akış ayarları mümkündür. - BlueControl kumanda dolabına bağlantılı ise su atraksiyonları buradan kumanda edilebilir. - Varsa klima cihazı buradan kumanda edilebilir. - Bilgisayar bağlantısı Ospa PC kitabı ile mümkündür. - Treibwasser pompanın işletmesini gösterir ve arıza durumunda kapatır. Ospa BlueControl - Pilot- Ölçüler ön kapak : G x Y :230 x 180 mm. İç gövde: G x Y x D :180 x 130 x 90 mm. -2- Ölçü istasyonu ve ölçü değerlerinin ayarı: Havuz suyu sıcaklığı, redox potansiyeli, ph ve serbest klor değerleri 2 satırlı LCD göstergede görülür. Zorunlu ve sınır değerlerin ayarlanması ayrıca elektrotların ayarı ve denkleştirilmesi folyo butonlar ile menüden yapılır. Basınçsız ölçü kabı, akış kontrolörü, ph, klor ve redox elektrotları, giriş süzgeci, kapama musluğu, ısı ölçücü ve ph çözeltileri komple bir pano üzerine monte edilmiştir. Sıkıştırma materyalleri ve bağlantılar için hortum parçaları vardır. Ölçüm istasyonu ölçüleri G x Y :330 x 665 mm -3- Sinyal verici, dezenfeksiyon ve ph çözeltisinin dozajı için dozaj pompasının kumandasını sağlar. Rezerv uyarısı için 3 bağlantı vardır. Ospa klorozon cihazının kumandası için Sinyal çıkışı 0-20 ma. dir. Duvara monte edilebilmesi ve sıçrama sularından korunması için bir kutu içindedir. Sinyal verici ölçüleri G x Y x D :200 x 120 x 65 mm. Enerji ihtiyacı: 24 V DC -4- Ospa BlueControl Kumanda Dolabı Genel kullanımlı havuzlar için- Ospa BlueControl Pilot yerleştirilmiş tesislerde Su hazırlık grubunun kumandası içindir. Kontrol edilip denenmiştir. Kablosu ve bağlantı planı vardır. Duvar dolabı çeliktendir. Parlatılmıştır. RAL Koruma sınıfı IP 55 dir. Yanlamasına monte edilmiştir. Ana şalter bağlantılıdır. Havuz suyu hazırlık tekniğine uygun olarak F1 koruma şalteri 30 ma. yerleştirilmiştir. Kumanda gerilimi için emniyet trafosu Ospa BlueControl - Pilot bağlantısı için kart Faz göstergeleri için ışıklı uyarıcı Betrieb - İşletme ve Störung - Arıza için ışıklı uyarıcı Açma-kapama şalterli 1 veya 2 adet filtre pompası için bağlantı ve ayar grubu. Motor koruma şalterli şalter koruma BlueControl üzerinde zaman ayarı yapılmış otomatik filtre ters yıkaması için ve pompa arızasının kontrolü için kumanda grubu ve bağlantısı vardır. 2 pompanın eş zamanlı devreye girmesini engelleyen akım kontrolü için devre BlueControl-Pilot ta zaman ayarı yapılmış yarım işletme konumu Bir pompanın arızasında diğer pompa hijyenik ortamın kesintiye uğramaması için otomatik olarak devreye girer. Serbest potansiyelli su hazırlık tesisinin genel arızası için arıza uyarı bağlantısı. Örneğin harici uyarı lambası yada siren sesi gibi. Rezerv depo su seviye ayarı için seviye elektrodunun kontrol bağlantısı ve temiz su magnet ventili için bağlantı. Isıtıcı devir-daim pompası için veya motor - üç yollu ventil için (yaylı ters akışlı) kumanda grubu ve bağlantısı. Isıtıcı şalteri için serbest potansiyelli bağlantı. ph ve klor ve flok dozaj pompası için bağlantı. Ölçü suyu pompası, ölçü suyu geri dönüş kabının pompası ve karıştırıcısının pompası için bağlantı. 2 klorozon cihazı 25E-1faz, veya 2 klorozon cihazı 50/100EL-3faz için sigorta ve bağlantı. Su altı aydınlatmaları için bağlantı 8 atraksiyona kadar kumanda grubu (motor koruma şalterli) bağlantı imkanı ve 8 harici atraksiyon şalter bağlantısı ve koruması Taşma kanalı temizlik ventili için ayrıca harici taşma kanalı şalteri için bağlantı Akış sayacı ve temizliği durdurucunun harici emniyet şalteri için bağlantı Akım: 3 Faz 400 V/N/PE - Kontrol devresi: 24V DC Max.4 kw. lık 1 Pompası ve 3 Atraksiyonu olan tesisin; kumanda dolabı ölçüleri:700x500x250 mm.

11 OSPA BLUECONTROL-BASIC-PH-S.KLOR-REDOX-ISI 0-20MA Genel kullanımlı yüzme havuz yada WP.lerin su değerlerinin ayar kontrol ve göstergesi içindir. -1- Ospa BlueControl -Pilot, Kompakt bir kumanda bilgisayarıdır. Renkli ekranı grafik olup 5,7 dir. Üzerinde Folyo koruması vardır.sıçrama sularından korunmasını sağlayan kutusu duvar montajına uygundur. Havuz suyunun sıcaklığını, ph değerini, redox potansiyelini ve serbest klor değerlerini gösterir. ph ve serbest klor un alt ve üst sınır değerleri, redox un alt sınır değeri ayarlanabilir. Pasaport uygulaması ile yetkisiz müdahalelere karşı korumalıdır. Zorunlu ve sınır değerler anlaşılır şekilde kolay ve rahatça ayarlanır. Isıtıcı ve dozajların mevcut ve zorunlu değerlerinin gösterildiği semboller vardır. Su değerlerinin son 48 saatteki değerlerini ve ayarlanmış olan sınır değerlerini diyagram olarak gösterir. Ospa BlueControl - Pilot- Ölçüler : GxYxD :300x280x145 mm. -2- Sinyal verici:ph dozajının ve dezenfeksiyonun kumandası içindir.rezerv uyarıları için 3 adet bağlantı mevcuttur.ayrıca havuz suyu ısısının, serbest klor, ph ve redox değerlerinin klorozon kumanda cihazına veva başka farklı sistemlere aktarılması için 0-20 ma.lik sinyal çıkışı vardır. BlueControl kutusuna monte edilmiştir. Sinyal verici ölçüleri G x Y x D :200 x 120 x 65 mm. -3- Ölçü istasyonu ve ölçü değerlerinin tutulması: Havuz suyu sıcaklığı, redox potansiyeli, ph ve serbest klor değerleri 2 satırlı LCD göstergede görülür. Zorunlu ve sınır değerlerin ayarlanması ayrıca elektrotların ayarı ve denkleştirilmesi folyo butonlar ile menüden yapılır. Basınçsız ölçü kabı, akış kontrolörü, ph, klor ve redox elektrotları, giriş süzgeci, kapama musluğu, ısı ölçücü ve ph çözeltileri komple bir pano üzerine monte edilmiştir. Sıkıştırma materyalleri ve bağlantılar için hortum parçaları vardır. Ölçüm istasyonu ölçüleri G x Y :330 x 665 mm. Enerji ihtiyacı: 24 V DC OSPA COMPACTCONTROL, KLOR/ PH/ REDOX 0-20MA Genel kullanımlı yüzme havuz yada WP.lerin su hazırlık tesislerinin ayar ve kumandası için kullanılır. -1-Ölçü istasyonu ve Ölçü suyu tutucusu; -Serbest klor, ph, redox potansiyeli ve havuz suyu sıcaklığının değerleri LCD göstergede 2 satır olarak görülür. Zorunlu ve alarm değerlerinin ayarı, ayrıca elektrotların ayar ve denklenmesi mönüye giriş folyo düğmeler aracılığıyla yapılır. Ayar sırasında elektrot gerilimlerinin görülmesi, ayar sırasında ph elektrotunun ve çözeltilerin kontrolü, klor miktarının ayar fonksiyonu, sıfır noktası ayarında klor miktarının kaydedilmesi mümkündür. Basınçsız ölçü kabı, PH ve Redox elektrotları, akış kontrolü, su giriş süzgeci ve musluğu, ısı ölçücü, ph çözeltileri vardır. Serbest potansiyelli arıza kontaklıdır. Komple bir tabla olarak duvara monte edilir. Duvara monte için sıkıştırma elemanları ve hortum bağlantı parçaları mevcuttur. Sinyal vericiye bağlantı için 1m.lik BUS bağlantı kablosu vardır. -2-Sinyal verici 0-20 ma. - Oransal- : ph ın düzenlenmesi ve dezenfeksiyonu içindir.rezerv uyarısı için 3 bağlantısı vardır. Serbest klor, ph, redox potansiyeli ve su sıcaklık değerlerini 0-20 ma. Sinyalle başka bir sisteme aktarabilen bağlantıları vardır. Ospa klorozon cihazının kumandası için olan bağlantısı mevcuttur. Sıçrama sularına karşi plastik gövde içinde olup duvara monte edilir. Ölçü istasyonu:330x665 mm. Sinyal verici : 240x160x65 mm. Gerekli gerilim: 230 V. OSPA PC ISLETME KITABI Ospa BlueControl ve BlueControl Basic için, kullanım lisanslı, CD-ROM Windows için ve su değerleri ile işletme uyarılarını devamlı kaydede-bilen ve aynı zamanda DIN e uygun işletme bilgilerinin derlenme ve kaydedilmesi için kullanılan PC programı; Ospa bilgisayar bağlantı ünitesi ile (Art.nr: ) bağlandığında aşağıdaki özellikleri taşır. Bilgisayar ekranında güncel su değerleri (serbest klor, phdeğeri, Redoks potansiyeli) ile su sıcaklığı değerleri büyük ve kolayca okunabilir. 16 havuza kadar uygun renkli işaretlerle açıkça gösterilebilir. Min. max. ve ortalama su değerleri, veya 60 dakikalık seçenekler halinde tarih ve saat olarak otomatik kaydedilir. Günlük ziyaretçi sayısı, temiz su ilavesi, bağlı klor, asit kapasitesi, ilave uyarılar için verilen textler kaydedilir. Havuza göre düzenlenmiş ekran göstergesinde kaydedilmiş tüm bilgiler içinde herhangi bir günü seçebilme imkanı vardır. PC de, dozaj kaplarının en az dolum seviyesine ulaşmak ayrıca su hazırlık tesislerinin arızalarında, arızanın giderilmesi için detaylı tanımlar, her bir havuz için verilen 34 uyarı yazısı ve 32 müşteri özellik uyarısı Optik ve akustik olarak mümkündür. Her bir ilgili havuz için kaydedilen tarih ve saatli tüm uyarılar ayrıca, Ospa dozaj tesislerinin rezerv uyarıları ile Ospa bilgisayar bağlantı ünitesi arasındaki bağlantılar ile uyarı çıkışı almak otomatik olarak mümkündür.

12 ÖZEL YÜZME HAVUZLARINDA OSPA BLUECONTROL Ospa BlueControl özel kullanımlı yüzme havuzları için de kullanılabilir. Suyun ph değeri, Redox Potansiyeli ve ısısının gösterge ayar kontrolünü yapar. Daha fazla bilgi için Özel havuzlar için Ospa BlueControl broşürüne bakınız.

hissedin suyu iyi En

hissedin suyu iyi En En iyi suyu hissedin İYİ SUYU HİSSET Özel kullanımlı havuzlar için www.erkoc.net İstiyoruz ki, Yüzerken mutlu ve güvenli olun. Güzel bir havuz suyu içinde rahatlamak muhteşemdir. Bunun için gereken, cilt

Detaylı

Basınç yükseltme tesisatı. Hyamat V. Seri S-V/1'den itibaren. İşletim ve montaj talimatı

Basınç yükseltme tesisatı. Hyamat V. Seri S-V/1'den itibaren. İşletim ve montaj talimatı Basınç yükseltme tesisatı Hyamat V Seri S-V/1'den itibaren İşletim ve montaj talimatı Baskı İşletim ve montaj talimatı Hyamat V Orijinal işletim talimatı KSB Aktiengesellschaft Frankenthal Tüm hakları

Detaylı

Geleceğe Giden Yenilikçi Yol

Geleceğe Giden Yenilikçi Yol Geleceğe Giden Yenilikçi Yol Kablosuz Sistem Teknolojisi Kablosuz Sistem symphonic sensor net profesyonel ve bireysel Bireysel enerji ve su tüketimin tespiti konusunda ve bu tüketimin faturalandırılması

Detaylı

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar TERMO TEKNİK MERKEZİ ISITMA SİSTEMLERİ Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar Evomax www.termoteknik.com İÇİNDEKİLER Termoteknik ve Ideal Sterad Group un Tanıtımı 4 Yoğuşma Teknolojisi 5 Evomax Kazanın Özellikleri

Detaylı

ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08. Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI

ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08. Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08 Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI ESİS ENERJİ ve ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş. DUDULLU ORG. SAN. BÖLGESİ ESENKENT MAH. BATURALP

Detaylı

İnsan ve çevre sağlığı için geliştirilen bina iklimlendirme sistemleri

İnsan ve çevre sağlığı için geliştirilen bina iklimlendirme sistemleri İnsan ve çevre sağlığı için geliştirilen bina iklimlendirme sistemleri Yüksek kapasiteli VRF sistemi dış ünitenin seri şekilde bağlanması ile 4 HP lik kapasite sağlanır. Birbirine bağlama yeteneği HP lik

Detaylı

Kullanma Kılavuzu. Logamax plus GB162-65/80/100. Yoğuşmalı Kazan 7215 6700 (2011/02) TR

Kullanma Kılavuzu. Logamax plus GB162-65/80/100. Yoğuşmalı Kazan 7215 6700 (2011/02) TR Kullanma Kılavuzu Yoğuşmalı Kazan Logamax plus G162-65/80/100 7215 6700 (2011/02) TR Önsöz Önsöz Değerli Müşterimiz, 275 yılı askın bir süredir ısıtma bizim işimiz. aştan beri tüm enerjimizi ve tutkumuzu,

Detaylı

Edited by Foxit PDF Editor Copyright (c) by Foxit Software Company, 2004-2007 For Evaluation Only.

Edited by Foxit PDF Editor Copyright (c) by Foxit Software Company, 2004-2007 For Evaluation Only. İnsan ve çevre sağlığı için geliştirilen bina iklimlendirme sistemleri Yüksek kapasiteli VRF sistemi dış ünitenin seri şekilde bağlanması ile 4 HP lik kapasite sağlanır. Birbirine bağlama yeteneği HP lik

Detaylı

DKG-309 JENERATÖR KUMANDA CİHAZI

DKG-309 JENERATÖR KUMANDA CİHAZI DKG-309 JENERATÖR KUMANDA CİHAZI CANBUS VE MPU TİPLERİ TANITIM DKG-309, tekli veya karşılıklı yedeklemeli otomatik jeneratör kumanda panolarında ihtiyaç duyulan tüm fonksiyonları içeren mikroişlemci kontrollü

Detaylı

SCP-2 / SCP-22 / SCP-23D KAZAN KONTROL PANOLARI KULLANMA KILAVUZU

SCP-2 / SCP-22 / SCP-23D KAZAN KONTROL PANOLARI KULLANMA KILAVUZU SCP-2 / SCP-22 / SCP-23D KAZAN KONTROL PANOLARI KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER Sayfa 1. GÜVENLİK UYARILARI 1.1 Güvenlik Uyarılar 1 1.2 Elektrik Bağlantısı 1 2. GENEL 2.1 SCP-2 - Standart kontrol panosu

Detaylı

PumpDrive. Çalıştırma Talimatı. Kendinden soğutmalı, motordan bağımsız frekans çevirici

PumpDrive. Çalıştırma Talimatı. Kendinden soğutmalı, motordan bağımsız frekans çevirici Çalıştırma Talimatı 4070.81/7--82 PumpDrive Kendinden soğutmalı, motordan bağımsız frekans çevirici Montaj şekilleri: Motor üzeri montaj (MM) Duvara montaj (WM) Kabin içi montaj (CM) Tesis-no. Seri-no.

Detaylı

VIESMANN. Servis Kılavuzu VITOTRONIC 200. Yetkili uzman tesisatçı için. Vitotronic 200 Tip WO1C Isı pompası kontrol paneli

VIESMANN. Servis Kılavuzu VITOTRONIC 200. Yetkili uzman tesisatçı için. Vitotronic 200 Tip WO1C Isı pompası kontrol paneli Servis Kılavuzu Yetkili uzman tesisatçı için VIESMANN Vitotronic 200 Tip WO1C Isı pompası kontrol paneli VITOTRONIC 200 6/2012 Lütfen saklayınız! Emniyet uyarıları Emniyet uyarıları Cana ve mala gelebilecek

Detaylı

Cihaz monte etmeden önce montaj ve kullanma k lavuzunu okuyun! Montaj ve kullanma knlavuzundaki emniyet uyarnlarnnn dikkate alnn!

Cihaz monte etmeden önce montaj ve kullanma k lavuzunu okuyun! Montaj ve kullanma knlavuzundaki emniyet uyarnlarnnn dikkate alnn! Therm 8000S WTD27 AME Montaj ve Kullanma Kılavuzu Cihaz monte etmeden önce montaj ve kullanma k lavuzunu okuyun! Montaj ve kullanma knlavuzundaki emniyet uyarnlarnnn dikkate alnn! TR Montajn yaplacağ yer,

Detaylı

GOLD RX/PX/CX/SD, GENERATION E IÇIN İŞLETIM VE BAKIM TALIMATLARI

GOLD RX/PX/CX/SD, GENERATION E IÇIN İŞLETIM VE BAKIM TALIMATLARI GOLD RX/PX/CX/SD, GENERATION E IÇIN İŞLETIM VE BAKIM TALIMATLARI Program sürümü 1.12 ve daha yenileri için uygulanabilir. GOLD PX GOLD RX GOLD CX GOLD SD Dokümanın orijinali İsveç dilinde yazılmıştır.

Detaylı

SENTRON Güç Şalterleri

SENTRON Güç Şalterleri SENTRON Güç Şalterleri Haberleşme Özellikli Güç Şalterleri /2 Giriş /3 Genel Veriler Güç Şalterleri SENTRON V 1600 A e kadar Kompakt Güç Şalteri, /4 Genel Veriler /7 3-Kutuplu /11 4-Kutuplu /16 Opsiyonlar

Detaylı

6 720 613 303-00.1O. Gazlı, Yoğuşmalı Kombi. Classic Condense. Montaj ve Bakım Kılavuzu ZWB 28-3C.. (B1 RDC 28 41 H) 6 720 615 685 (2008/12 TTTR/ASA

6 720 613 303-00.1O. Gazlı, Yoğuşmalı Kombi. Classic Condense. Montaj ve Bakım Kılavuzu ZWB 28-3C.. (B1 RDC 28 41 H) 6 720 615 685 (2008/12 TTTR/ASA 6 720 63 303-00.O Gazlı, Yoğuşmalı Kombi Classic Condense TR Montaj ve Bakım Kılavuzu (2008/2 TTTR/ASA ZWB 28-3C.. (B RDC 28 4 H) 2 İçindekiler TR İçindekiler Emniyetle İlgili Bilgiler ve Sembol Açıklamaları

Detaylı

Genel ve ticari mekanlar için.

Genel ve ticari mekanlar için. Genel ve ticari mekanlar için. Geberit sıhhi tesisat sistemleri 2 Geberit bataryalar, rezervuarlar ve mekanizmalar iyi bir izlenim bırakır. Huzurevleri, restoranlar, oteller, hastaneler, idari binalar

Detaylı

VIESMANN. Teknik Bilgi Föyü Sipariş No. ve Fiyatlar: Fiyat listesine bakınız VITODENS 200-W. 15,4-60,0 kw Çok kazanlı sistem olarak 720 kw ye kadar

VIESMANN. Teknik Bilgi Föyü Sipariş No. ve Fiyatlar: Fiyat listesine bakınız VITODENS 200-W. 15,4-60,0 kw Çok kazanlı sistem olarak 720 kw ye kadar VIESMANN VITODENS 200-W Gaz yakıtlı duvar tipi kondensasyon kazanı 15,4-60,0 kw Çok kazanlı sistem olarak 720 kw ye kadar Teknik Bilgi Föyü Sipariş No. ve Fiyatlar: Fiyat listesine bakınız Arşiv referansı:

Detaylı

Kullanim Kilavuzu VEGAFLEX 86. Sıvıların doluluk seviyesi ve ayırma katmanının devamlı olarak ölçülmesi için TDR sensörü

Kullanim Kilavuzu VEGAFLEX 86. Sıvıların doluluk seviyesi ve ayırma katmanının devamlı olarak ölçülmesi için TDR sensörü Kullanim Kilavuzu Sıvıların doluluk seviyesi ve ayırma katmanının devamlı olarak ölçülmesi için TDR sensörü VEGAFLEX 86 Modbus ve Levelmaster Protokolü Koaksiyel ölçüm sondası -20 +250 C Document ID: 49475

Detaylı

GOLD RX/PX/CX/SD, Generation E için İşletim

GOLD RX/PX/CX/SD, Generation E için İşletim GOLD RX/PX/CX/SD, Generation E için İşletim ve Bakım Talimatları Program sürümü 1.09 ve daha yenileri için uygulanabilir. GOLD PX GOLD RX GOLD CX GOLD SD Dokümanın orijinali İsveç dilinde yazılmıştır.

Detaylı

Eco Touch KABLOLU KUMANDA RC-EX1A. Ekonomi modu. Hi Power modu. Gelişmiş likit krital ekranlı dokunmatik panel. Kullanıcı Dostu.

Eco Touch KABLOLU KUMANDA RC-EX1A. Ekonomi modu. Hi Power modu. Gelişmiş likit krital ekranlı dokunmatik panel. Kullanıcı Dostu. R410A Eco Touch KABLOLU KUMANDA Gelişmiş likit krital ekranlı dokunmatik panel Kullanıcı Dostu Arka plan aydınlatmalı LCD dokunmatik panel ile sektörde ilk Sadece üç buton ile basit kullanım Geniş Ekran

Detaylı

DKG-547 JENERATÖR KONTROL CİHAZI (J1939 MOTOR KUMANDA PORTLU)

DKG-547 JENERATÖR KONTROL CİHAZI (J1939 MOTOR KUMANDA PORTLU) Tel: 0-216-466 84 60 Fax: 0-216 364 65 65 datakom@datakom.com.tr http://www.datakom.com.tr DKG-547 JENERATÖR KONTROL CİHAZI (J1939 MOTOR KUMANDA PORTLU) ÖZELLİKLER True RMS ölçümler Otomatik çalıştırma

Detaylı

Kullanma Kılavuzu. Kumanda Cihazı RC35. Oda Termostatı. Kullanıcı için. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz. 7 747 006 333-06/2007 TR

Kullanma Kılavuzu. Kumanda Cihazı RC35. Oda Termostatı. Kullanıcı için. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz. 7 747 006 333-06/2007 TR Kullanma Kılavuzu Oda Termostatı Kumanda Cihazı RC35 Kullanıcı için Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz. 7 747 006 333-06/2007 TR Kumanda Cihazına Genel Bakış Kumanda Cihazına Genel Bakış Şekille ilgili

Detaylı

DKG-509 JENERATÖR KUMANDA CİHAZI

DKG-509 JENERATÖR KUMANDA CİHAZI DKG-509 JENERATÖR KUMANDA CİHAZI CANBUS VE MPU TİPLERİ TANITIM DKG-509, tekli veya karşılıklı yedeklemeli otomatik jeneratör kumanda panolarında ihtiyaç duyulan tüm fonksiyonları içeren mikroişlemci kontrollü

Detaylı

Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B

Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B Split tipi hava/su ısı pompası 6 720 648 125-78.1I 6 720 810 499 (2014/02) Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B aşağıdaki parçalardan oluşur: ODU 7,5-12t ile birlikte WPLS 7,5 veya 12IE ODU

Detaylı

Fronius Datalogger Web

Fronius Datalogger Web / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Fronius Datalogger Web TR Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi 42,0426,0064,TR 005-04042013 0 Değerli okuyucu TR Giriş Bize karşı duymuş

Detaylı

www.neoenerji.com Fronius Datalogger Web / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi

www.neoenerji.com Fronius Datalogger Web / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Fronius Datalogger Web Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi TR 42,0426,0064,TR 004-03042012 0 Değerli okuyucu TR Giriş Bize karşı duymuş

Detaylı

Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme

Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme Miele Yıkama, Kurutma, Ütüleme Verimli ve geniş kapsamlı çamaşır bakımını garanti eder Daima Daha İyi Miele kalite demektir. Daima Daha İyi sloganı 110

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ TEMEL PLC SİSTEMLERİ ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B

DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B cod. KULLANIM,MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU DOMICOMPACT F 24 B-F 30 B Bu kullanım talimatı kitapçığında yer alan uyarıları dikkatlice okuyunuz. Bu uyarılar, emniyetli kurulum

Detaylı