Yakın Doğulu Gazze. Ali Sonaroğlu üniversitemiz. Araçlara şifa veren mahir el. Azeri öğrenciler kupa için yarıştı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yakın Doğulu Gazze. Ali Sonaroğlu üniversitemiz. Araçlara şifa veren mahir el. Azeri öğrenciler kupa için yarıştı"

Transkript

1 Araçlara şifa veren mahir el Ali Sonaroğlu üniversitemiz Ulaşım Dairesi nde oto tamir Ustası olarak görev yapıyor. Elleri maharetli, gözü milimetrik kaymaları görebilecek kadar keskin Bu hafta 13 yaşından beri işine tüm dikkatini veren Ali Usta yı sayfalarımızda ağırlıyoruz. Azeri öğrenciler kupa için yarıştı Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma Günü kutlamalarından birini de üniversitemiz organize etti. Kuzey Kıbrıs ta ilk kez yapılan etkinlikte, DAÜ, UKÜ ve üniversitemizde eğitimlerine devam eden Azerbaycanlı öğrenciler bilgi yarışmasında buluştu. 3 üniversiteden 6 takımın katıldığı yarışmada kupayı, üniversitemizden katılan İntelowl takımı kazandı. Cankut TAŞTAN ın Haberi SAYFA: 3 Haberin Devamı SAYFA: 9 Neden Yak n Do u Ün vers tes? Ö renc s n n laptop kadar de l süper b lg sayar kadar dü ünmes n sa layan ün vers te oldu u ç n 11 Ocak 2013 CUMA Yıl: 2 - Sayı: 44 Ülkes ne ve toplumuna kend h kayes n yazd rab lecek ö renc yet t rd ç n Kurucu Rektör Dr. Suat. Günsel Yakın Doğulu Gazze İsmi çatışmalarla, mülteci kamplarıyla yani acıyla anılan ülkelerden biri Filistin Üniversitemizde 200 ü aşkın Filistinli öğrenci eğitim görüyor. Aynı zamanda üniversitemizin Dış İlişkiler Müdürü ve Mühendislik Fakültesi nin Filistinli öğretim üyeside olan, Yrd. Doç. Dr. Tayseer Al-Shanableh yle, Filistinli öğrencilerimizi konuştuk. İşte, günlük hayatları ve eğitimleri yanında, çatışma içinde bıraktıkları ailelerini düşünmekle baş etmeye çalışan öğrencilerin hikayesi Emin KAHRAMAN ın Haberi SAYFA: 6-7

2 Sf.2 11 Ocak 2013 Müşterisini düşünen banka: Yakın Doğu Bank Yaşanan kriz ortamlarında hangi koşulda olursa olsun Yakın Doğu Bank tan kredi alanlar, kaza, işgörmezlik veya ölümü kapsayan uluslararası sigorta güvencesine dahil oluyor. Dünyanın en büyük 3 sigorta şirketiyle işbirliği yapan Gold Insurance ile kredi sigorta ürünü işbirliği protokolü imzalayan Yakın Doğu Bank, yeni yılda kredi olanağı sağlayacağı müşterilerine muhtemel kaza, sürekli veya kısmi işgörmezlik, ölüm hallerinde kredi borcunun kalan kısmının tek seferde sigortadan karşılanması olanağı veriyor. Böylece geleceğe dönük borçlanma yapmak durumunda kalan müşterilerinin muhtemel kaza, hastalık, işgörmezlik veya ölüm hallerinde aile bireyleri sıkıntı altına girmemiş olacak. İMZALAR ATILDI Yakın Doğu Bank kredi müşterisini garanti altına alan, sakatlanma veya vefat durumlarında ailesine borç bırakmayacak, yeni sigorta ürünü için yerel sigorta şirketlerinden Gold Insurance ile Girne Dorana Otel de işbirliği protokolü imzaladı. Protokole, Yakın Doğu Bank Genel Müdürü Kozan Karakurt ve Gold Insurance Direktörü Ülker Fahri imza koydu. Yakın Doğu Bank üst yönetim ve şube müdürlerinin de yer aldığı imza etkinliğinde konuşan Gold Insurance Direktörü Ülker Fahri, Sektörde 16 yıllık deneyimleri bulunduğuna dikkat çekerek sigortacılık gereği uluslararası Risk Dağılımı güvencelerini dünyanın önde gelen şirketleri AON Benfield ve BEST RE ve Türkiye Milli Reasürans T.A.Ş ile yaptıkları uluslararası anlaşmalarla yürüttüklerini anlattı. Doğru ürün ve doğru sigorta anlayışı ile hazırladıkları ve ülkede yerel sigortalar arasında ilk kez uygulanan ürünü sadece Yakın Doğu Bank la paylaştıklarını anlatan Ülker Fahri, kredi borcunun kalan kısmını tek seferde kapatan en hesaplı sigorta ürünü için Yakın Doğu Bank gibi güçlü ve saygın bir banka ile işbirliği yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. MÜŞTERİ İÇİN GÜVENCE Yakın Doğu Bank Genel Müdürü Kozan Karakurt ise yaşanan sıkıntılı ortamlarda kredi müşterisine güvenceler veren bankanın toplumsal sorumluluk anlayışına önem verdiğini belirterek sigortanın halka hayırlı olmasını diledi.

3 Sf.3 11 Ocak 2013 Araçlara şifa veren mahir el Cankut TAŞDAN Ali Sonaroğlu üniversitemiz Ulaşım Dairesi nde Oto Tamir Ustası olarak görev yapıyor. Elleri maharetli, gözü milimetrik kaymaları görebilecek kadar keskin B u hafta, 13 yaşından beri işine tüm dikkati veren Ali Usta yı sayfalarımızda ağırlıyoruz. Aslen Limasollu olan Ali Sonaroğlu, mesleğini de memleketinde öğrenmeye başlamış. Ortaokul eğitimini yarım bırakan Ali Usta, 1998 yılından beri üniversitemizde çalışıyor. Herkesin başarılı olabileceği işler olduğuna inanan Ali Sonaroğlu, Okulda başarılı olmadığımı düşündüm. Bu mesleği öğrenmeye başladım diyor. Mesleğine bir ömür veren Ali Usta alanında isim yapmış bir usta olarak Yakın Doğu ailesine emek veriyor... MİLİM ÖLÇEN BAKIŞ Ali Usta arabalardan ve karşılaşabileceği arızalardan söz ederken oldukça heyecanlı ve kendinden emin. Yılların birikimiyle milimetrik uzunluk veya kısalığı fark edebilen Ali Usta, her aracın kendine has özelliklerinin olduğunu anlatıyor. Önümüze gelen araçların özelliklerine göre onlara yaklaşıyoruz. Her milim araç için önemlidir. Eğer daha önce görmediğim bir araçla ilgilenemem gerekirse önce araştırma yapıyorum. Özelliklerini öğreniyorum. Bugüne kadar dışarıya hiç iş göndermedik. Tüm problemleri çözdük diyen Ali Usta, Meslek sahibi olmakla bitmiyor. Her arızada yeni bir şey daha öğreniliyor ifadelerini kullanıyor. HALİNİ SORMADIĞI ÇALIŞAN YOKTUR Üniversitemizin, kendisi için iş, çocukları için eğitim yuvası olduğunu anlatan Ali Usta, çalışma ortamından memnuniyetini Üniversitenin Kurucu Rektörü Suat Bey in okul içinde uğramadı yer, hatırını sormadığı bir personel yoktur. Aracını durdurup iner, çalışanların halini hatırını, bir şeye ihtiyacımız olup olmadığını sorar diye anlatıyor. BİLDİKLERİM MİRASIM Üniversitemizin ulaşımında güvenliğin araçlara bağlı olduğunu belirten Ali Sonaroğlu, En önemli konu şüphesiz ki güvenli bir şekilde öğrencilerimizin ulaşımlarının sağlanması. Bize burada önemli görevler düşüyor. Biz de elimizden geldiğince gece gündüz her işe koşturuyoruz diyerek anlatıyor yoğun mesaisini Bir Ustanın en büyük isteğinin çırağına bildiklerini öğretebilmek olduğunu belirten Sonaroğlu; Bir tekerin nasıl söküldüğünü ben bugün sana öğretebiliyorsam sen de bunu yapabiliyorsan en büyük mutluluk bizimdir. Bizden yaşça küçük meslektaşlarımıza, ilgilenenlere en ufak bir şey öğretebilmek bizim için çok büyük mutluluk, onlara bırakabileceğimiz mirasıdır ifadelerini kullanıyor.

4 Sf.4 11 Ocak 2013 Uzmanından uyarı Üniversitemiz Hastanesi Diyetisyeni Hatice Baygut bayram, yılbaşı gibi özel günler için hazırlanan sofralarda aşırıya kaçmamak gerektiğini belirterek uyardı, Yanlış beslenme sağlık sorunlarına yol açabilir Özel günlerde, özel yemeklerin yapıldığı kalabalık sofralara dikkat çeken Diyetisyen Hatice Baygut, bu tür sofralarda yemek yeme süresinin arttığını belirterek, Özel gecelerdeki yemekler standart yemeklerden daha uzun sürdüğü için alınan besin miktarı da artıyor. Bu yüzden miktarın ayarlanması gerekiyor dedi. MİKTAR AYARLANMALI Fazla yemeğin bulunduğu sofralarda uzun süre oturulduğunda, miktarın genellikle ayarlanamayarak arttığını belirten Diyetisyen Baygut, Abartılı yemek ve aşırı beslenme sonunda uyku problemi, sindirim sisteminde rahatsızlık ve gıda zehirlenmeleri görülebiliyor ifadelerini kullandı. SADECE ET TÜKETİLMEMELİ Özel sofralar için et ürünlerinin ana yemek olarak seçildiğini anlatan Baygut, Öğün atlamadan her gruptan besin almak önemli. Bunun için ara öğünlerde meyve, 15 kadar fındık veya 3 tam ceviz, 1 bardak süt, yoğurt gibi yiyecekler alınmalı diyerek bir denge kurulması gerektiğini söyledi. BOL SIVI ALMAK GEREK Aşırı besin tüketimi yanında alkol alımına da değinen Diyetisyen Hatice Baygut, Alınan alkolün olumsuz etkisinden kurtulmak için bol sıvı almak gerekli. Bol bol su içmekte fayda var dedi. Pedallar hayvan hakları için çevrildi Halil İbrahim KAYGISIZ Emin KAHRAMAN Üniversitemiz İletişim Fakültesi öğrencilerinden Mustafa İlker Güvender, Deniz Fahri, Barış Türker ve Mehmet Ali Ertürk hayvan haklarına dikkat çekmek için farklı bir etkinlik düzenledi. Mehmet Ali Ertürk hayvan haklarına dikkat çekmek için yapılan etkinliklerin, basın açıklaması veya protesto gösterisi şeklinde yapıldığına dikkat çekerek, alışılmadık bir şey planlayarak daha fazla dikkat çekmeyi amaçladıklarını belirtti. Amacımıza da ulaştık, etkinlik beğenildi, desteklendi diyen Ertürk, konuyu gündemde tutmak ve gerekli düzenlemelerin yapılmasına katkı sağlamak istediklerini anlattı. EZİYETTEN UZAK, SAHİPLİ BİR YAŞAM Etkinliği, Kuzey Kıbrıs Hayvanları Koruma Derneği Barınağı na mali yardımda bulunabilmek için organize ettiklerini anlatan Mehmet Ali Ertürk, Sponsorluğu Akcan Bisiklet üstlendi, öğrenci arkadaşlar, hocalarımız ve halk da destek verdi dedi. Ertürk, Barınağa mali yardım yapmak yanında, hayvanların daha iyi yaşaması için çaba gösterme, hayvanlara yapılan eziyeti önleme, toplumu bilinçlendirme ve barınaktaki hayvanları sahiplendirme konularına dikkat çekmek için çaba sarf ettik dedi. BİR BUÇUK SAATLİK TUR Etkinliğe 30 kişinin katıldığını söyleyen Mehmet Ali Ertürk ekibe, üniversitemiz ambulansının ve KKTC Emniyet güçlerinin de eşlik ettiğini söyledi. Güzergahı, Fuar kavşağından başladık, Dereboyu Caddesi, Meclis önü, Küçükkaymaklı Caddesi ve Metropol den geçerek devam ettik diyerek anlatan Ertürk, yolun yaklaşık bir buçuk saatte tamamlandığını belirtti.

5 Sf.5 11 Ocak 2013 En özel yeni yıl hediyesi Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi nde bulunan çocukları ziyaret etti. Z iyarete üniversitemiz Zihinsel Engelliler Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Mukaddes Demirok, öğretim görevlileri Emrah Soykan ve Cahit Nuri ile 63 öğrenci katıldı. Üniversitemiz öğrencileri yeni yıl hediyeleriyle gittikleri merkezde bulunan okul öğrencileriyle, eğlenceli bir zaman geçirdi. ETKİNLİKLER DEVAM ETMELİ Okul Müdürü Soner Öyken yaptığı konuşmada önce üniversitemize, ardından da Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencilerine, yapılan organizasyon için teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin kendileri için önemli olduğunu söyledi. Dr. Mukaddes Demirok a çiçek vererek teşekkür eden Öyken, Bu tür organizasyonların devam etmesini diliyoruz dedi. Miniklere enerji gerek İdris GERMİYANOĞLU Yakın Doğu İlkokulu nun minik öğrencileri yemek saatinde Rehber öğretmenleri ve mutfak görevlileri öğrencilerin yardımında. Cıvıl cıvıl seslerin birbirine karıştığı bu neşeli seremoni her gün tekrarlanıyor

6 Sf.6 11 Ocak 2013 Yakın Doğ Emin KAHRAMAN İsmi çatışmalarla, mülteci kamplarıyla yani acıyla anılan ülkelerden biri Filistin Üniversitemizde 200 ü aşkın Filistinli öğrenci eğitim görüyor. Üniversitemiz Dış İlişkiler Müdürü ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi olan, Yrd. Doç. Dr. Tayseer Al- Shanableh yle, Filistinli öğrencilerimizi konuştuk. İşte, günlük hayatları ve eğitimleri yanında, çatışma içinde bıraktıkları ailelerini düşünmekle baş etmeye çalışan öğrencilerin hikayesi Tayseer Al-Shanableh, Öğrencimiz Gazze de, döndüğünde eğitimine devam edecek ve biz Yakın Doğu olarak onun yanında olacağız dedi. ÖĞRENCİMİZİN AİLESİNDEN 9 KAYIP İsrail in bir seçim dönemine girdiğini söyleyen Al-Shanableh, her seçim öncesinde Gazze ye şiddetli saldırılar düzenlendiğini anlattı. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen saldırıyı da buna bağlayan Al-Shanableh, hu saldırı sırasında üniversitemizde eğitim gören Filistinli bir öğrencinin ailesinden 9 kişiyi kaybettiğini söyledi. Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi nde Yüksek Lisans yapan öğrencinin ailesinden hayatta olanları görmeye gittiğini, eğitiminin devamı için gerekli tüm kolaylıkları sağlandıklarını anlatan ANNESİNİ GÖREMEDİ Gazze ye giriş çıkışların zorluğundan bahseden Tayseer Al-Shanableh, Öğrencilerimiz eğitimleri için buraya geliyorlar. Evlerine çoğu zaman bir daha dönemiyorlar veya memleketlerine gitmeleri için büyük zorluklar yaşıyorlar dedi. Mühendislik Fakültesi nde öğrenim gören bir öğrenciye annesinin rahatsızlandığı haberinin geldiğini anlatan Al-Shanableh, Öğrencimiz sınıra gitti. Ancak Gazze ye girebilmek için 2 ay bekledi. Bu arada annesi vefat etti. Annesinin son nefesinde yanında olamadı, onu göremedi dedi. YÜKSEK BAŞARI Mezun olan öğrencileriyle de iletişim halinde olduklarını söyleyen Al-Shanableh, Yakın Doğu Üniversitesinden 4.00 ortalamayla mezun olan bir öğrencimiz de Kanada da doktora eğitimi alıyor. Onunla haberleşiyoruz. Son saldırılarda öğrencimizin babasının şehit olduğunu öğrendik, öğrencimiz babasının cenazesine katılamadı ifadelerini kullanıyor. ÖZEL BURS ANLAŞMASI Üniversitemizin Filistinli öğrencilere 1998 yılından beri destek olduğuna dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Tayseer AlShanableh, Yakın Doğu ailesi Filistinli öğrencilere hep destek olmuş ve desteğini sürekli arttırmıştır dedi. 20 yıldır üniversitemizde görev yaptığını anlatan Al-Shanableh, Filistin halkı Üniversitemizde Filistinli öğrencilerin acısını paylaşmak üzere zama

7 Sf.7 11 Ocak 2013 ğulu Gazze son 8 yıldır sürekli ateş altında. Bu uzun çatışma dönemi halkı olumsuz etkiledi. Yakın Doğu Üniversitesi bu koşullarda eğitim almak isteyen Filistinli öğrencileri yüzde 50 burs vererek kabul ediyor, destekliyor ifadelerini kullandı. Çatışmaların yoğunlaştığı dönemlerde öğrencilerin harçlarını yatırmaları konusunda zorlanabildiklerini anlatan Tayseer Al-Shanableh, böyle durumlarda, kendilerine yardımcı olduklarını söyledi. ETKİNLİKLER 15, 29 KASIM VE 1 OCAK Üniversitemizde pek çok ülkeden öğrencinin olduğunu hatırlatan Yrd. Doç. Dr. Al-Shanableh, Diğer öğrencilerimiz gibi Filistinli öğrencilerimiz de ülkelerine ait özel günler için etkinlikler düzenliyorlar dedi. Al-Shanableh Filistinli öğrenciler için özellikle 15 ve 29 Kasım ile 1 Ocak tarihlerinin önemli olduğunu söyleyerek, 29 Kasım, Filistin Halkıyla Dayanışma Günü, 1 Ocak Silahla Mücadeleye Direnişin Başlangıcı ve 15 Kasım Bağımsızlığın İlanı dır. Bu günlerde etkinlik yapılıyor. Biz de hazırlanan etkinliklere yardımcı oluyoruz dedi. MÜLTECİ KAMPINDAN ÜNİVERSİTEYE Al-Shanableh, Lübnan mülteci kamplarında 500 bini aşkın Filistinlinin olduğunu, halkın buralarda ambargo ve zor şartlar altında yaşadığını belirtti. AlShanableh üniversite çağında olan öğrenciler için bir anlaşma yaptıklarını açıklayarak şunları söyledi, Bu kamplarda bulunan an zaman destek gösterileri düzenleniyor. Filistinli doktor, mühendisler bile ambargo nedeniyle işlerini yapamıyor. Üniversitemiz Kuzey Kıbrıs ta bulunan tüm üniversiteleri bir projede topladı ve bir anlaşma sağlandı. Buna göre, Lübnan Mülteci Kampı nda bulunan Filistinliler arasından her üniversite 3 öğrenciye tam burs verecek. Bursla gelen öğrencilerin büyük bir başarı örneği olduklarını anlatan Yrd. Doç. Dr. Tayseer Al-Shanableh, Mülteci Kampı ndan burs alarak Yakın Doğu ailesine katılan öğrencilerimizin isimleri Şeref Listesi nde. Bazılarının not ortalamaları 4.00 dedi. SAVAŞI DÜNYA DESTEKLİYOR Yrd. Doç. Dr. Tayseer Al-Shanableh, Filistin halkı 60 yıldır zulme uğruyor, yapılan tüm saldırılara Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği destek veriyor. Geçen ay yapılan saldırılarda da bunu gördük yıllarında yaptığı büyük saldırıda 1500 ü aşkın şehit verdik ve bunların 3 te 1 i sivil, çoğu da çocuktu dedi. Her saldırının bir öncekinden daha şiddetli olduğunu anlatan Al-Shanableh artan şiddetin nedenlerini, Halkı Gazze yi terk etmeye zorlamak diye açıklıyor: Tayseer Al-Shanableh son saldırılarda sınır kapılarının açık bırakılmasını da buna bağlayarak şu ifadeleri kullanıyor, Gazze çok büyük bir şehir ve şu an 1 buçuk milyonu aşkın insan burada yaşıyor. İsrail in sınır kapıları açma sebebi de bu saldırılarda halkın kaçmasını sağlamaktı. Filistin halkı bunun tam aksini yaptı. Saldırıda kaçmadığı gibi çevredeki Filistinliler Gazze ye destek vermek için sınırlardan geçiş yaptılar. Fotoğraflar: Fatma TÜRKKOL

8 Sf.8 11 Ocak 2013 Küçük ellerin büyük yatırımı Yakın Doğu Koleji nde ağaç dikme etkinliği düzenlendi. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu da etkinliğe katılarak öğrencilerle birlikte ağaç dikti. GELECEK İÇİN YATIRIM Bugün dikilecek fidanların gelecekte çevre için büyük değer taşıdığını belirten Ali Çetin Amcaoğlu, üniversitemizin ağaçlandırmaya oldukça önem verdiğini izlediklerini belirterek, Bu hassasiyet nedeniyle Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel i tebrik ederim dedi. DESTEĞE TEŞEKKÜR Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay Arkan ise etkinlikte yaptığı konuşmada, ağaç dikme etkinliğini Amcaoğlu na aktardıklarını, Amcaoğlu nun bu organizasyona hiç düşünmeden destek vererek fidanları temin ettiğini anlattı. İlahiyat öğrencileri şehitleri andı Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Öğrencileri, Milli Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ertan Ersan, Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etmenin kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, müzede resmi bulunan şehitlerin Kıbrıslı Türklerin özgürlük mücadelesini gösterdiğini söyledi.

9 11 Ocak 2013 Sf.9 Azeri öğrenciler kupa için yarıştı Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma Günü kutlamalarından birini de üniversitemiz organize etti. Kuzey Kıbrıs ta ilk kez yapılan etkinlikte, DAÜ, UKÜ ve üniversitemizde eğitimlerine devam eden Azerbaycanlı öğrenciler bilgi yarışmasında buluştu. 3 üniversiteden 6 takımın katıldığı yarışmada kupayı, üniversitemizden katılan İntelowl takımı kazandı. HER HAFTA YARIŞMA OwlRight Entellektüel Kulübü Başkanı Narmin Aliyeva, etkinliklerini önce yalnızca üniversitemiz öğrencileri arasında yaptıklarını, Hemşirelik Kulübü Turnuvası nda elde ettikleri başarılardan sonra Azerbaycan Hazar Entellektüel Gençler Kulübü nün Üniversite Ligi ne katıldıklarını anlattı. Her hafta hem Bakü deki üniversitelerde, hem de üniversitemizde Ne? Nerede? Ne zaman? isimli yarışmanın sürdüğünü anlatan Aliyeva, kendilerinin de bundan sonra etkinliklere katılmayı sürdüreceklerini belirtti. DESTEĞİMİZ SÜRECEK Yarışmanın açılış konuşmasını, KKTC Azerbaycan Kültür Merkezi Başkanı ve üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahreddin Sadıkoğlu yaptı. Azeri öğrencileri bir arada görmekten mutlu olduklarını söyleyen Sadıkoğlu, Azeri öğrencilerin etkinliklerine destek vermeye devam edeceklerini ifade etti. BİLGİ İÇERİKLİ ETKİNLİK Üniversitemizin yalnızca Azeri öğrencilerin hazırladığı yarışmaya değil, yapılan tüm bilgi içerikli etkinliklere destek olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, Öğrencilerimiz bilgilerini sınayacakları, bir şeyler daha öğrenebilecekleri etkinlikler düzenlesinler. Biz her zaman destek vereceğiz dedi. EĞLENCELİ BİR ETKİNLİK OLDU Yılbaşından hemen önce yapılan etkinliğin zamanına da değinen Prof. Dr. Sadıkoğlu, hem yarışma hem de eğlencenin aynı etkinlikte buluştuğunu söyledi. Sadıkoğlu, Yeni yıl öncesinde güzel bir etkinlik oldu. Öğrencilerimiz hem yarışma heyecanı yaşadı hem de eğlendi ifadelerini kullandı. KUPA ÜNİVERSİTEMİZİN Yarışmaya üç üniversiteden 6 grup katıldı. İşte kupanın sahibi ve ilk 3 e girenler, 1. Yakın Doğu Üniversitesi nden İntelowl takımı. 2. Doğu Akdeniz Üniversitesi nden EMU Ravens takımı. 3. Doğu Akdeniz Üniversitesi nden M & M Master Minds takımı.

10 Sf Ocak 2013 Üniversite Mezunl ar z Üniversitemiz Türkçe Öğretmenliği Bölümü ilk mezunlarını 2007 yılında verdi. Bu hafta bu mezunlardan Mehmet Ali Taluğ gazetemize konuk oluyor. Taluğ mezun olduktan sonra yine üniversitemiz Rektörlük Öğrenci İşleri Bölümü nde çalışmaya başlamış. Sınıfımız 11 kişiydi, bunu bir avantaj olarak kullandık. Hem sayımız azdı hem de ilk öğrencilerdik. Hayal ettiğimiz gibi bir eğitim aldık diyen Taluğ, Yakın Doğulu olmaktan çok memnunum dedi. Kariyer planının bitirdiği bölüm üzerine yüksek öğrenime devam etmek olduğunu ifade eden Mehmet Ali Taluğ şunları söyledi: Kampüs içinde mutluyum. Akademik kariyer yapma planlarım var. Bunu da kendi üniversitemde yapmak istiyorum. Hocalarımızla çok iyi bir diyaloğumuz vardı. Türkiye den ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen arkadaşlarım oldu. 10 yıldır bu üniversitenin içindeyim ve dünyaya bakış açım değişti. Yakın Doğu benim ailem ve hayatım. Böyle hissediyorum. 23 Mayıs Şubat 1996 Basın Fotoğrafı Cankut TAŞDAN Nostalji Fotoğrafı Gazi YÜKSEL DUYURU Yakın Doğu öğrencileri ve mezunlarımızın dikkatine, üniversitemiz gazetesinin Mezunlarımız köşesinde kendiniz veya tanıdığınız mezun arkadaşınızın yer almasını isterseniz, beğendiğiniz bir fotoğrafınızla birlikte, isminiz, mezun olduğunuz bölüm, şuan nerede çalıştığınız veya yükseköğrenime devam ettiğinizi ve Yakın Doğulu olmanın sizin için ne anlama geldiğini anlatan birkaç cümleyi adresine gönderebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz... Yak n Do u Üniversite Gazetesi 15 Eylül 2012 Haftanın Fotoğrafı Gazi YÜKSEL

11 11 Ocak 2013 Sf.11 KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA Matematiği verimli çalışmak Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik ve Matematik Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlileri, Matematik Günleri Etkinliği çerçevesinde Anafartalar Lisesi öğrencilerine Matematikte Verimli Ders Çalışma Yöntemleri konulu panel düzenledi. Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Tezer in başkanlığında gerçekleştirilen panelde Uzman Hediye Sarıkaya ve Uzman Mine Hacıarif konuştu. Panel başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Tezer matematikte verimli ders çalışmayı engelleyen temel nedenler üzerinde durarak, etkili ders çalışma yöntemlerini anlattı Egzersiz ilaçtır Dünyada 90 ülkede 45 bin den fazla üyesi bulunan Amerikan Spor Hekimliği Derneği önderliğinde yürütülen Exercise is Medicine hareketi Türkiye de Prof. Dr. Haydar Demirel in başkanlığını yaptığı Aktif Yaşam Derneği nin Egzersiz İlaçtır adıyla başlatıldı. Fiziksel aktiviteyi hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde standart bir uygulama haline getirmek amacıyla başlatılan harekete bir çok farklı uzmanlık dalının dernek temsilcileri ve öğretim üyeleri destek veriyor. Egzersiz İlaçtır girişimi egzersizin ilaç olduğuna dair bilinç yaratarak, toplumu fiziksel aktiviteye yönlendirme ve düzenli fiziksel aktivitenin toplumun tüm katmanlarında yaygınlaştırılmasını sağlama amacını taşıyor Hastalara yeni yıl ziyareti Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi yetkilileri 2013 ün ilk gününde hastanede yatan hastaları ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı. Başhekim Dr. Sevim Erkmen, Yatan Hasta Hizmetleri Müdürü Peyman Hassoy ile hemşireler yatan hastaları ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı. Hastane yetkilileri, hastalarının en kısa zamanda iyileşerek taburcu olmalarını, aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve güzel bir yıl geçirmeleri dileğinde bulundu Yakın Doğu FM yılbaşı etkinliği düzenledi Yakın Doğu Fm in düzenlediği yılbaşı etkinliği üniversitemiz İletişim Fakültesi Fuayesi nde yapıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kutlamada, öğrenciler ve radyo personeli dans ederek eğlendi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı asistan almaya başladı 2010 yılında İran Urmiye Üniversitesinden mezun olan Dr. Nava Faraghiparapari, yapılan yazılı ve sözlü sınavda başarılı olarak üniversitemiz Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı nda asistanlık eğitimine başladı / 24 hizmet yılbaşında da sürdü Ü niversitemiz Hastanesi 7 gün 24 saat hizmet vermeyi sürdürüyor. Hastane yılbaşı gecesi de acil durumlar için hazırlıklıydı. Üniversitemiz Hastanesi ambulans görevlisi Hüseyin Göksu, yılbaşı gecesi alkol veya trafik kazası gibi acil durumlarla karşılaşıldığını, bunlara karşı hazırlıklı olduklarını söyledi. Alkollü olarak araç kullanılmaması konusunda yapılan uyarıların önemini hatırlatan Göksu, üniversitemiz Hastanesinin tüm acil durumlara karşı hazır olduğunu belirtti KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA

12 DUYURU Yakın Doğulu akademisyenlerimizin dikkatine, üniversitemiz gazetesinin Akademik Bakış isimli sayfasında yayınlanmak üzere, akademik alanlarınızla ilgili hazırladığınız makaleleri okurlarımızla paylaşmanızı bekliyoruz. Çalışmalarınızı adresine gönderebilirsiniz. f/universitegazetesi u/yakndougazetesi Yak n Do u Üniversite Gazetesi 5 günde 7 rekor Altın kulaçlar başarıyı üniversitemize taşımayı sürdürüyor İstanbul Tozkoparan Yüzme Havuzu nda gerçekleşen Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası na 6 sporcu ile katılan Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Takımı başarılı sonuçlarla döndü. İşte Yakın Doğulu yüzücülerin başarı listesi Dila Ay Kocabıyık : 100 m. Serbest : 01:06:43 KKTC Rekoru 200 m. Serbest : 02:26:33 KKTC Rekoru 400 m. Serbest : 05:05:02 KKTC Rekoru Dilahan Tezel : 800 m. Serbest : 10:21:58 KKTC Rekoru 100 m. Sırtüstü : 01:16:14 12 Yaş Rekoru ürkiye nin en prestijli yüzme şampiyonalarında biri olan Kısa Kulvar Tür- Başak Bizden : kiye Şampiyonası nda 5 gün boyunca ku- 50 m. Kelebek : 00:33:98 12 Yaş Rekoru laç atan üniversitemiz yüzücüleri 4 KKTC rekoru, İlayda Basmacı : 100 m. Kelebek : 01:16:71 12 Yaş Rekoru 3 yaş rekoru kırarak şampiyonayı tamamladı. T Sahibi Yakın Doğu Üniversitesi Genel Yay n Yönetmen Fatma TÜRKKOL Haber Merkez Emin KAHRAMAN, Cankut TAŞDAN, Halil İbrahim KAYGISIZ M zanpaj Y t Er Y T

Kuzey Kıbrıs ta. Bir Çay Molası. Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Buluşması. 19-24 Kasım 2012. Lefkoşa - Güzelyurt - Girne - İskele - Gazimağusa

Kuzey Kıbrıs ta. Bir Çay Molası. Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Buluşması. 19-24 Kasım 2012. Lefkoşa - Güzelyurt - Girne - İskele - Gazimağusa Kuzey Kıbrıs ta Bir Çay Molası Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Buluşması 19-24 Kasım 2012 Lefkoşa - Güzelyurt - Girne - İskele - Gazimağusa FAALİYET RAPORU K.K.T.C. NİN 29. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUZEY KIBRIS

Detaylı

10.04.2013 ÇARŞAMBA İZMİR GÜNDEMİ- -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı / Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

10.04.2013 ÇARŞAMBA İZMİR GÜNDEMİ- -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı / Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü 10.04.2013 ÇARŞAMBA İZMİR GÜNDEMİ- -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı / Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü ile 'Obeziteyle Mücadele' işbirliği protokolü İzmir

Detaylı

KKTC deki Türk Vatandaşları İçin Sağlık Hizmetlerinde Yeni Dönem

KKTC deki Türk Vatandaşları İçin Sağlık Hizmetlerinde Yeni Dönem KKTC deki Türk Vatandaşları İçin Sağlık Hizmetlerinde Yeni Dönem BAŞBAKAN YARDIMCISI BEŞİR ATALAY: -TÜRKİYE SON YILLARDA SAĞLIK ALANINDA BÜYÜK REFORMLAR YAPARAK BİRÇOK UYGULAMA BAŞLATTI SOSYAL GÜVENLİK

Detaylı

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi 29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, 29-Haziran-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında Hafta içi Her gün Saat: 09.30-17.00 saatleri arasında aday öğrenci ve ebeveynlerine açık

Detaylı

Güneş (Kıbrıs) 17 11 2014

Güneş (Kıbrıs) 17 11 2014 Güneş (Kıbrıs) 17 11 2014 Demokrat Bakış (Kıbrıs) 17 11 2014 www.kibrisinternetgazetesi.com 17 11 2014 EROĞLU, KARTAL BELEDİYE BAŞKANI ÖZ VE TC ESKİ BAKANLARINDAN GÜREL İ KABUL ETTİ CUMHURBAŞKANI EROĞLU,

Detaylı

TED AİLESİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE PLAKET TÖRENİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

TED AİLESİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE PLAKET TÖRENİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ TED AİLESİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE PLAKET TÖRENİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ Geleceğe ışık tutan, Başöğretmen Atatürk ün emanetine sahip çıkıp, eserinin üzerine imza atan, bilgiyi öğretmekten

Detaylı

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ Binota-Kalyan BANERJEE Nilüfer&İsmail KAHYAOĞLU Demet Salih PEKER Bilge & Özcan KALAYCI U.R ve BÖLGE YÖNETİMİ YÖNETİM KURULU U.R. BAŞKANI Binota Kalyan BANERJEE 2430 GUVARNÖRÜ Nilüfer İsmail KAHYAOĞLU

Detaylı

GELECEGIN MUCITLERI ROBOT YAPMAYI ÖGRENIYOR

GELECEGIN MUCITLERI ROBOT YAPMAYI ÖGRENIYOR GELECEGIN MUCITLERI ROBOT YAPMAYI ÖGRENIYOR Portal : www.haberinozu.com İçeriği : Gündem Tarih : 03.01.2016 Adres : http://www.haberinozu.com/genel/gelecegin-mucitleri-robot-yapmayi-ogreniyor-h303269.html

Detaylı

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ANAOKULU LKOKUL ORTAOKUL ANADOLU L SES FEN L SES CEM L ALEVL KOLEJ GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : Eylül 2013 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 2 Eylül 2013 Pazartesi

Detaylı

10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ. -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ. -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü 10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü İKÇÜ ile Putra Üniversitesi arasında 'Mevlana Değişim Programı' İzmir Kâtip Çelebi

Detaylı

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI EYLÜL / 2014 ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : 1 EYLÜL / 2014 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 1 EYLÜL 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Öğretmen Seminerlerinin Başlaması

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1.VELİ BÜLTENİ Değerli Velilerimiz, İTÜ Geliştirme Vakfı Beylerbeyi Özel Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu; İTÜ Rektör

Detaylı

ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL

ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL 01 EYLÜL 2014 Sene başı Öğretmenler Kurulu Toplantısı 08 EYLÜL 2014 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Uyum Haftası

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :15. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :5. Syf. SON DAKİKA GAZETESİ Sayfası :5. Syf. Sportmen ilavesi Sayfası :2. Syf Sayfası :31. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :İnternet Sitesi İZTO dan Selvitopu ve ekibine

Detaylı

İNGİLTERE DEKİ DOKTORLAR UYDURUYORSUN DEDİĞİ HASTAYI, TÜRK DOKTOR TEDAVİ ETTİ

İNGİLTERE DEKİ DOKTORLAR UYDURUYORSUN DEDİĞİ HASTAYI, TÜRK DOKTOR TEDAVİ ETTİ İNGİLTERE DEKİ DOKTORLAR UYDURUYORSUN DEDİĞİ HASTAYI, TÜRK DOKTOR TEDAVİ ETTİ İngiltere de Şubat ayından beri yüksek ateş, epileptik atak ve şiddetli ağrı şikayeti İle defalarca İngiltere deki hastanelere

Detaylı

18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Karabük Alzheimer Derneği organizasyonluğunda üniversitemiz ev sahipliğinde Yaşlılık-Bunama ve Alzheimer Hastalığı Tanıtım ve Bilinçlendirme

Detaylı

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi 5 NİSAN 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler Nasıl bir İstanbul? Belediyesi, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde nasıl bir İstanbul düşlüyorsunuz? Peki; düşlerinizin gerçekleşmesini

Detaylı

09/TOHUM_F%C4%B0DANLIK_VE_KURAK_ALAN_A%C4%9EA%C3%87LANDIRMASI_TEKN%C 4%B0KLER%C4%B0_ULUSLARARASI_E%C4%9E%C4%B0T%C4%B0M%C4%B0_BA%C5%9EL

09/TOHUM_F%C4%B0DANLIK_VE_KURAK_ALAN_A%C4%9EA%C3%87LANDIRMASI_TEKN%C 4%B0KLER%C4%B0_ULUSLARARASI_E%C4%9E%C4%B0T%C4%B0M%C4%B0_BA%C5%9EL http://www.cem.gov.tr/erozyon/anasayfa/resimlihaber/14-04- 09/TOHUM_F%C4%B0DANLIK_VE_KURAK_ALAN_A%C4%9EA%C3%87LANDIRMASI_TEKN%C 4%B0KLER%C4%B0_ULUSLARARASI_E%C4%9E%C4%B0T%C4%B0M%C4%B0_BA%C5%9EL ADI%E2%80%A6.aspx?sflang=tr

Detaylı

Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik ve Ziyaretlerle Kutlandı

Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik ve Ziyaretlerle Kutlandı Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik ve Ziyaretlerle Kutlandı Sosyal Güvenlik Haftası 11-15 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlik ve ziyaretlerle kutlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Başkanı Yadigar

Detaylı

İMYO da şenlik coşkusu

İMYO da şenlik coşkusu İMYO da şenlik coşkusu Öğrencilerin yıl sonunda stres atmaları ve yaptıkları çalışmaları sergileme imkanı sağlayan 4. Geleneksel Kültür Etkinliği ve Kermesi coşkuyla gerçekleştirildi. Mustafa Kemal Üniversitesi

Detaylı

Đsmail Hilmi Adıgüzel

Đsmail Hilmi Adıgüzel Đsmail Hilmi Adıgüzel Gençlik Platformu / Kurcu Başkan Marka Yönetimi Derneği / Yönetim Kurulu Üyesi Türkiye Fotoğraf Gönüllüleri / Genel Koordinatör Đnternet Medya ve Bilişim Federasyonu / Yönetici Gravga

Detaylı

03 Temmuz, 2015 Ömer ASAR Çankırı Karatekin Üniversitesi MYO Mekatronik Programı Öğrencisi

03 Temmuz, 2015 Ömer ASAR Çankırı Karatekin Üniversitesi MYO Mekatronik Programı Öğrencisi Merhaba arkadaşlar ben Mekatronik bölümü öğrencisi Ömer ASAR; Meslek Yüksekokulumuzun Erasmus öğrenci değişim programına katılan ilk öğrenciyim. Tecrübelerimi siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum.

Detaylı

KİTAP GÜNCESİ VIII. GELENEKSEL KİTAP GÜNLERİ SAYI:3

KİTAP GÜNCESİ VIII. GELENEKSEL KİTAP GÜNLERİ SAYI:3 KİTAP GÜNCESİ VIII. GELENEKSEL KİTAP GÜNLERİ SAYI:3 Issue #: [Date] MAVİSEL YENER İLE RÖPOTAJ 1. Diş hekimliği fakültesinden mezunsunuz. Bu iş alanından sonra çocuk edebiyatına yönelmeye nasıl karar verdiniz?

Detaylı

NAMIK KEMAL ORTAOKULU

NAMIK KEMAL ORTAOKULU T.C. ÇİNE KAYMAKAMLIĞI NAMIK KEMAL ORTAOKULU -SOSYAL OKUL, SOSYAL İNSAN- 2014 201 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2014 201 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI NAMIK KEMAL ORTAOKULU PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK HİZMETLERİ ÇERÇEVE

Detaylı

Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında

Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında 23 Nisan 2014 Çarşamba 17:23 Devremülk Turizm inden Sağlık Turizm ine, madencilik ve mermerden gayrimenkule kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 6 (08 Aralık 21 Aralık 2014 ) Sayfa 1 BASKETBOL KÜÇÜK BASKETBOL Gelişim liginde mücadele veren küçük basketbol takımımız maçlarına galibiyetle başladı. Paşabahçe takımını güzel bir mücadelenin

Detaylı

ÖNEMİ ASLA KAYBOLMAYACAK MESLEK: MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

ÖNEMİ ASLA KAYBOLMAYACAK MESLEK: MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ ÖNEMİ ASLA KAYBOLMAYACAK MESLEK: MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ İSTE Makine Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ertuğrul Baltacıoğlu Üniversitemizin Teknoversite misyon ve vizyonunu gerçekleştirmek için var gücümüzle

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 18 ARALIK 2015

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 18 ARALIK 2015 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 18 ARALIK 2015 2016 yaklaşırken yeni yıl coşkulu öğrencilerimizle eğlenceli bir balo ile kutlamak istedik. 28 Aralık Pazartesi günü sabah okulumuzda derslerimiz yapılacaktır. Saat

Detaylı

EK-2: İnşaat Mühendisliği Öğrenci Anketi

EK-2: İnşaat Mühendisliği Öğrenci Anketi 80 EK-2: İnşaat Mühendisliği Öğrenci Anketi Sayın İnşaat Mühendisi Adayı, İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kurulu, İMO 40. Dönem Çalışma Programı çerçevesinde İMO Yönetim Kurulu nca İnşaat Mühendisliği Eğitimi

Detaylı

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret ETO YENİ BAŞKANI COŞKUN SALON U, İDA EĞİTİM YARDIMLAŞMA DERNEĞİ VE AKBANK A.Ş. EDREMİT ŞUBE MÜDÜRÜ TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDULAR. İda Eğitim Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı;Zehra

Detaylı

İş Yerinde Psikolojik Tacizle Mücadele Paneli. (Mobbing)

İş Yerinde Psikolojik Tacizle Mücadele Paneli. (Mobbing) İş Yerinde Psikolojik Tacizle Mücadele Paneli (Mobbing) SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: -BUGÜNE KADAR 103 PERSONELİMİZ TARAFINDAN KOMİSYONUNA BAŞVURUDA BULUNULMUŞTUR MOBBİNG İLE MÜCADELE

Detaylı

En Yüksek Prim Ödeyen 10 İşverene Ödül Verildi

En Yüksek Prim Ödeyen 10 İşverene Ödül Verildi En Yüksek Prim Ödeyen 10 İşverene Ödül Verildi SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI FATİH ACAR: -2008 YILINDA YAŞANAN OLUMSUZLUKLARA ARTIK RASTLAMIYORUZ -PLAKET VERDİĞİMİZ İŞVERENLER DÜZENLİ PRİMLERİNİ ÖDEYEN,

Detaylı

BEYOĞLU ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ STRATEJİK PLANI 2012 YILI EYLEM PLANI

BEYOĞLU ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ STRATEJİK PLANI 2012 YILI EYLEM PLANI HEDEFLER 1 Tüm sınıflarda mesleki formasyon kazandırmak. 1. Kur'an-ı Kerimi tecvid kurallarına uygun bir şekilde yüzüne okuyabilmek, İmam- Hatip'lik yapacak düzeyde ayet ve sureleri ezberlemek. 2. Kur'an-ı

Detaylı

Avrupa Bölgesel Sosyal Güvenlik Forumu -1ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK:

Avrupa Bölgesel Sosyal Güvenlik Forumu -1ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK: Avrupa Bölgesel Sosyal Güvenlik Forumu -1ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK: -BU FORUM KASIM AYINDA KATAR DA DÜZENLENECEK DÜNYA SOSYAL GÜVENLİK FORUMU NA IŞIK TUTACAKTIR -TÜRKİYE BUGÜN DÜNYANIN

Detaylı

T.C. EDİRNE VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C. EDİRNE VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. SIRA 1 Mesleki Eğitim Merkezi çırak sözleşmelerinin imzalanması 01 Temmuz 2015-30 Eylül 2015 2 Bursluluk müracaatlarının yapılması 14 Ağustos 2015 Cuma - 30 Eylül 2015 3 Öğretmenlerin Göreve Başlaması

Detaylı

20.10.2014 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ

20.10.2014 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ 20.10.2014 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ 4 Yılda 40 Kat Öğrenci Kuruluşundan bu yana geçen dört senede öğrenci sayısını kırka katlayan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Türkiye nin ilk on üniversitesi

Detaylı

2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ SAMSUN Ö N S Ö Z 2012 2013 eğitim öğretim yılına sizlerle başlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyim. Tüm eğitim

Detaylı

Koç Topluluğu Spor Kulübü Yaz Programları 2015

Koç Topluluğu Spor Kulübü Yaz Programları 2015 Koç Topluluğu Spor Kulübü Yaz Programları 2015 BURSA: Uludağ Yaz Kampı İSTANBUL: Bağlarbaşı Yaz Okulu Beykoz Summer City Camp Koç Topluluğu şirketlerinin katılımı ile kurulan, çalışanların yanı sıra çalışan

Detaylı

2. ROBOT YARIŞMASI VE ÖDÜL TÖRENİ YOĞUN KATILIMLA BESYO SPOR SALONUNDA YAPILDI

2. ROBOT YARIŞMASI VE ÖDÜL TÖRENİ YOĞUN KATILIMLA BESYO SPOR SALONUNDA YAPILDI 2. ROBOT YARIŞMASI VE ÖDÜL TÖRENİ YOĞUN KATILIMLA BESYO SPOR SALONUNDA YAPILDI Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun organize ettiği, bu yıl Çizgi İzleyen Robot ve Sumo Robot olmak üzere

Detaylı

Önlisans, Yüksek. Lisans ve Doktora. YÖK ün son toplantısından üniversitemizin 4 programına daha denklik kararı çıktı

Önlisans, Yüksek. Lisans ve Doktora. YÖK ün son toplantısından üniversitemizin 4 programına daha denklik kararı çıktı Güler yüzlü hizmet: Fatma Zengin Bu hafta siz okurlarımızla birlikte okulumuzun Öğretim Elemanları Yemekhanesi ne, Fatma Zengin e konuk oluyoruz. Haberi SAYFA: 6-7 İdris GERMİYANOĞLU nun Haberi SAYFA:

Detaylı

OKUL MÜDÜRÜMÜZLE RÖPORTAJ

OKUL MÜDÜRÜMÜZLE RÖPORTAJ OKUL MÜDÜRÜMÜZLE RÖPORTAJ Kendinizden biraz bahseder misiniz? -1969 yılında Elazığ'da dünyaya geldim. İlk orta ve liseyi orada okudum. Daha sonra üniversiteyi Van 100.yıl Üniversitesi'nde okudum. Liseyi

Detaylı

ESKİŞEHİR İLİ ZİYARET PROGRAMI (Fe-Ni Madencilik Yöneticileri, 14 Aralık 2012)

ESKİŞEHİR İLİ ZİYARET PROGRAMI (Fe-Ni Madencilik Yöneticileri, 14 Aralık 2012) ESKİŞEHİR İLİ ZİYARET PROGRAMI (Fe-Ni Madencilik Yöneticileri, 14 Aralık 2012) Ziyaret Öncesi Yapılan Çalışmalar Ziyaretin amacı; 2002 yılından beri Eskişehir Mihalıççık Yunus Emre Beldesi sınırları içerisinde

Detaylı

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları 2013 / 2014 SAYI: 19 İklim Değişikliği Konferansı Haftanın Bazı Başlıkları Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı Hayatın İçinde Öğreniyoruz İklim Değişikliği Konferansı Tanıdık ve Tanıttık Uludağ

Detaylı

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ Yüksekokulumuzda 10 Ocak 2007 günü TEMA Vakfı nın düzenlediği Erozyon, Çevreye Verdiği Zararlar ve Alınabilecek Önlemler konulu seminer verildi. Seminer tema

Detaylı

Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi

Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: -KAYIT DIŞI İSTİHDAMLA İLGİLİ HER BİREYİN VE TOPLUMUN BİR TAKIM ÇALIŞMALARDA BULUNMASI

Detaylı

CARROLL ÜNİVERSİTESİNİ KEŞFEDİN 1846 dan beri akademisyenlerde mükemmellik

CARROLL ÜNİVERSİTESİNİ KEŞFEDİN 1846 dan beri akademisyenlerde mükemmellik CARROLL ÜNİVERSİTESİNİ KEŞFEDİN 1846 dan beri akademisyenlerde mükemmellik ABD NİN TAM MERKEZİNDE EĞİTİM ALIN ABD nin merkezinde, Wisconsin in ilk üniversitesinde global eğitim alın. 1846 dan beri, Carroll

Detaylı

22-27 EYLÜL 2014 FİNLANDİYA GEZİMİZ 22,09,2014 PAZARTESİ - BULUŞMA VE PISA 23.09.2014 SALI - ALVAR AALTO SAĞLIK VE SPOR FAKÜLTESİ

22-27 EYLÜL 2014 FİNLANDİYA GEZİMİZ 22,09,2014 PAZARTESİ - BULUŞMA VE PISA 23.09.2014 SALI - ALVAR AALTO SAĞLIK VE SPOR FAKÜLTESİ 22-27 EYLÜL 2014 FİNLANDİYA GEZİMİZ 22,09,2014 PAZARTESİ - BULUŞMA VE PISA Gece geç saatlerde Helsinki yolculuğumuz başlayacak. Uzun bir uçak yolculuğu yapacağız.ardından bir saatlik bir uçuş sonunda Jyvaskyla

Detaylı

Neden TSEV eğitimlerini tercih etmeliyim?

Neden TSEV eğitimlerini tercih etmeliyim? 1. Neden TSEV eğitimlerini tercih etmeliyim? 2. TSEV eğitimleri ücretli midir? 3. Eğitim programlarınız ne kadar sürüyor? 4. Eğitim programlarınızın zaman planı nasıl? 5. TSEV, kuruma özel eğitimler düzenliyor

Detaylı

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ ANASINIFI SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ 21 Eylül Veli Toplantısı Anasınıfı Zümresi Okul İçi 10 Ekim Malatya Park AVM Anasınıfı Zümresi Okul Dışı 26 Ekim Aileler

Detaylı

- SOSYAL GÜVENLİK KURUMU NUN SAĞLIK ALANINDA ÜSTLENDİĞİ ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER BULUNMAKTADIR

- SOSYAL GÜVENLİK KURUMU NUN SAĞLIK ALANINDA ÜSTLENDİĞİ ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER BULUNMAKTADIR SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan 3. Yaş Baharı Kongresine Katıldı SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: - SOSYAL GÜVENLİK KURUMU NUN SAĞLIK ALANINDA ÜSTLENDİĞİ ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER BULUNMAKTADIR

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ OKULLARI Bülten No: 7 (08 Aralık 21 Aralık 2014 ) Sayfa 1 BASKETBOL ORTAOKUL STREETBALL Streetball maçlarında, 8-B ile 8-C arasında oynanan üçüncülük dördüncülük maçını 10-9 luk skorla 8-B sınıfı kazandı.

Detaylı

81 İl Müdürü Ankara da (1)

81 İl Müdürü Ankara da (1) 81 İl Müdürü Ankara da (1) SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: -PERSONELİMİZ OLMADAN BİZİM GERÇEK BİR BAŞARIYA ULAŞMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL. PERSONELİMİZE DEĞER VERMEMİZ GEREKİYOR -CEZALANDIRMA,

Detaylı

15.04.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ- -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı / Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

15.04.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ- -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı / Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü 15.04.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ- -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı / Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Asistan hekimlerin haftada 80 saatin üstünde çalışaması yasaktır Eğitim ve seminer

Detaylı

T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ SAMSUN 2013 ÖNSÖZ 2013 2014 Eğitim - Öğretim yılına sizlerle başlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyim. Tüm

Detaylı

Trans Terapi Toplantılarının On Beşincisi Gerçekleşti. SPoD LGBTİ, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü yü Ziyaret Etti

Trans Terapi Toplantılarının On Beşincisi Gerçekleşti. SPoD LGBTİ, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü yü Ziyaret Etti Trans Terapi Toplantılarının On Beşincisi Gerçekleşti SPoD LGBTİ ve Uzman Psikiyatrist Dr. Seven Kaptan ın gönüllü işbirliğiyle Şubat 2013 ten itibaren düzenlenen Trans Terapi Toplantıları nın on beşincisi

Detaylı

HAZİRAN 2012 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili

HAZİRAN 2012 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili HAZİRAN 2012 FAALİYET RAPORU Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili CHP MERSİN İL-İLÇE ÖRGÜTLERİ, BELEDİYELER VE KÖYLERE YÖNELİK YAPILAN ÇALIŞMALAR 1. Mersin CHP İl Kongresine katılarak bir konuşma

Detaylı

Kartal, Kuvvet çalışması

Kartal, Kuvvet çalışması 7 ŞUBAT 2013 Tasarım: Onur Baştuğ - Muzaffer Topal - Haber: Didem Tutal - Ufuk Çoban IPHONE ve IPad uygulama: Uğur Baştuğ Kuvvet çalışması BEŞİKTAŞ Sanica Boru Elazığspor maçı hazırlıklarına uyguladığı

Detaylı

EYLÜL. Pazartesi / Monday Salı / Tuesday Çarşamba/Wednesday Perşembe/Thursday Cuma /Friday Cumartesi / Saturday Pazar / Sunday

EYLÜL. Pazartesi / Monday Salı / Tuesday Çarşamba/Wednesday Perşembe/Thursday Cuma /Friday Cumartesi / Saturday Pazar / Sunday EYLÜL 1. Sınıf ve Nakil Öğrenci Oryantasyon ve Veli Bilgilendirme 1 2 3 4 5 Ramazan Bayramı/Feast of the Ramadan 1.Gün Ramazan Bayramı/Feast of the Ramadan 2.Gün Ramazan Bayramı/Feast of the Ramadan 3.Gün

Detaylı

Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi VELİ BÜLTENİ

Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi VELİ BÜLTENİ Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi VELİ BÜLTENİ 2 Toplum Ve Hizmet Proje Çalışmaları 11.sınıf öğrencileri okulumuz Toplum ve Hizmet Programı kapsamında proje çalışmaları yürütmektedir. Bu yıl sürdürülen

Detaylı

Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu

Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu Hayallere inanmam, insan çok çalışırsa başarır Pelin Tüzün, Bebek te üç ay önce hizmete giren Şef makbul Ev Yemekleri nin

Detaylı

http://www.haber18.com

http://www.haber18.com http://www.haber18.com Haberin Ayrıntıları: 5 Haziran Dünya Çevre Günü Karatekin Parkı nda Çankırı Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla kutlandı. Programa Valimiz Vahdettin

Detaylı

17.05.2013 CUMA İZMİR GÜNDEMİ. -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

17.05.2013 CUMA İZMİR GÜNDEMİ. -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü 17.05.2013 CUMA İZMİR GÜNDEMİ -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Katip Çelebi ye Bakanlıktan araştırma gemisi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :1-4. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :10. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :11. Syf Sayfası :13. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar modern hizmet binası için gün sayıyor Karabağlar

Detaylı

2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ

2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ 2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ Farkındalık Kampı 3 Mayıs 2014 Kuşadası Arora Otel de ikincisini organize ettiğimiz bu etkinliğimizde her şeyin bir arada olduğu bir etkinlikti. Alanında uzman bir eğitmen

Detaylı

Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi

Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi Isparta Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünce düzenlenen Sosyal Güvenlik Reformunun

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 33. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 33. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 33. VELİ BÜLTENİ Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Bilim, Kültür, Sanat Günleri etkinliklerimiz, anaokulu 3 yaş grubundan

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 8 ( 17 Şubat 02 Mart 2014) Sayfa 1 ATLETİZM ATLETİZM İSTANBUL ŞAMPİYONASI DENEME YARIŞLARI SONUÇLARI ADI VE SOYADI SONUÇ YARIŞTIĞI BRANŞ DERECESİ ADI VE SOYADI SONUÇ YARIŞTIĞI BRANŞ DERECESİ

Detaylı

Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı

Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı Muğla Valisi Amir Çiçek in katılımı ile Menteşe Belediyesi nin katkıları ile Konakaltı Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen törenle sanatçı Eda Özdemir in Bir Kadın Üç Sanat

Detaylı

TABURCUYUZ, YA SONRASI?

TABURCUYUZ, YA SONRASI? TABURCUYUZ, YA SONRASI? Uzm. Hemş. Emel DİLEK Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları ABD Annem, 67 yaşında, Emekli öğretmen, HT hastası, 2002 yılında geçirmiş olduğu beyin ameliyatı sonrası

Detaylı

DALYAN INNER WHEEL KULÜBÜ 2014-2015 BÜLTEN TARIHI: 27.01.2015 TOPLANTI NO: 5 BÜLTEN NO

DALYAN INNER WHEEL KULÜBÜ 2014-2015 BÜLTEN TARIHI: 27.01.2015 TOPLANTI NO: 5 BÜLTEN NO DALYAN INNER WHEEL KULÜBÜ 2014-2015 BÜLTEN TARIHI: 27.01.2015 TOPLANTI NO: 5 BÜLTEN NO : 5 2014-2015 Dönemi Uluslararası Teması ; Light The Path Yolu Aydınlat International Inner Wheel Başkan Abha Gupta

Detaylı

Acıbadem Sağlık Grubu. Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü 2010 Hemşirelik Haftası Etkinlikleri

Acıbadem Sağlık Grubu. Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü 2010 Hemşirelik Haftası Etkinlikleri Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü 2010 Hemşirelik Haftası Etkinlikleri ASG hemşirelik haftası etkinlikleri 12-17 Mayıs 2010 tarihleri arasında kutlandı. 12 Mayıs ta Acıbadem Kadıköy

Detaylı

BİRKAN KARADERİ. 11 Ağustos 2008-31 Ekim 2008 TUZLA PİYADE OKULU T.C K.K.K ASTEĞMEN ADAYI TEMEL KURSU, PİYADE ASTEĞMEN.

BİRKAN KARADERİ. 11 Ağustos 2008-31 Ekim 2008 TUZLA PİYADE OKULU T.C K.K.K ASTEĞMEN ADAYI TEMEL KURSU, PİYADE ASTEĞMEN. BİRKAN KARADERİ ADRES: 1. Sokak No:23 Taşkınköy / Lefkoşa İLETİŞİM NUMARALARI: (cep) 05338607457 (ev) 03922255221 (email) oneblood06@hotmail.com birkankaraderi@gau.edu.tr KIŞİSEL BİLGİLER: Yaş: 28 Cinsiyet:

Detaylı

ÖGRENCILER IÇERIDE AILELER DISARIDA

ÖGRENCILER IÇERIDE AILELER DISARIDA ÖGRENCILER IÇERIDE AILELER DISARIDA Portal : hadber.com İçeriği : Haber Tarih : 29.10.2015 Adres : http://haber.hadber.com/haber/668664252/trabzonspor-maã ı-hakemleri-avni-akerden-à ıkamadı.htm Öğrenciler

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ 1 Değerli Velimiz, Geçtiğimiz hafta cumartesi gününden itibaren etkinlikler

Detaylı

İLK ve ACİL YARDIM PROGRAMI İkinci Sınıf Öğrencileri. Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimini

İLK ve ACİL YARDIM PROGRAMI İkinci Sınıf Öğrencileri. Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimini Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İLK ve ACİL YARDIM PROGRAMI İkinci Sınıf Öğrencileri Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimini Başarıyla Tamamladı. Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü(KSHMYO)

Detaylı

BASKAN TOPRAK ISTANBUL ÜNIVERSITESI REKTÖRÜ PROF. DR. YUNUS SÖ...

BASKAN TOPRAK ISTANBUL ÜNIVERSITESI REKTÖRÜ PROF. DR. YUNUS SÖ... BASKAN TOPRAK ISTANBUL ÜNIVERSITESI REKTÖRÜ PROF. DR. YUNUS SÖ... Portal : www.habermrt.com İçeriği : Gündem Adres : http://www.habermrt.com/3-bolge/avcilar/baskan-toprak-istanbul-universitesi-rektoru-prof-dr-yunus-soyleti-agir

Detaylı

EĞİTİM SAATİ PROGRAMINA KONUK OLDUK

EĞİTİM SAATİ PROGRAMINA KONUK OLDUK EĞİTİM SAATİ KONUK OLDUK PROGRAMINA 13.11.2015 s aat:20.00 İle 21.30 arasında ulusal kanallarımızdan biri olan tv 1 de,kayseri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahamettin KARAKÖSE nin hazırlayıp sunduğu

Detaylı

Cemil Meriç Yılı Muhteşem Bir T örenle Tamamlandı

Cemil Meriç Yılı Muhteşem Bir T örenle Tamamlandı Cemil Meriç Yılı Muhteşem Bir T örenle Tamamlandı Mustafa Kemal Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen 2012-2013 Cemil Meriç Yılı etkinlikleri kapanış töreni Hatay Kültür Merkezi nde geniş

Detaylı

Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir?

Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir? Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir? Hayatımızın en değerli varlığıdır anneler. O halde onlara verdiğimiz hediyelerinde manevi bir değeri olmalıdır. Anneler için hediyenin maddi değeri değil

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ KONFERANSI'NA KATILDILAR

TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ KONFERANSI'NA KATILDILAR TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ 3. ELT KONFERANSI'NA KATILDILAR 9 Nisan 2016 tarihinde ODTÜ Koleji tarafından düzenlenen Equipping the Next Generation konulu 3. ELT Konferansı na okulumuz

Detaylı

ÖZEL ANTALYA ENVAR ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PLANI TARİH KONU SORUMLU

ÖZEL ANTALYA ENVAR ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PLANI TARİH KONU SORUMLU ÖZEL ANTALYA ENVAR ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PLANI AY TARİH KONU SORUMLU EKİM EYLÜL AĞUSTOS 01.07.2015 14.08.2015 Okulda çalışan veya çalışacak personelden görevden ayrılan ya da

Detaylı

GÖLCÜK MESLEK YÜKSEK OKULU 7. DÖNEM ÖĞRENCİLERİ KOCAELİ FABRİKAMIZDA BECERİ EĞİTİMİNE BAŞLADI Sabahattin Gücin Eğitim Uzmanı İnsan Kaynakları Direktörlüğü 2001 yılında Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. ile Kocaeli

Detaylı

Mini Mini Birlerin Yılsonu Gösterisi

Mini Mini Birlerin Yılsonu Gösterisi Mini Mini Birlerin Yılsonu Gösterisi TED Koleji minikleri becerilerini yıl sonunda sergilediler. TED Kolejinden bu konuda yapılanan açıklama şöyle: Çoklu Zeka Gelişimi kuramıyla eğitim veren TED Bodrum

Detaylı

EVDE ÇOCUK BAKIM PROJESİNİN TANITIMI İZMİR DE GERÇELEŞTİRİLDİ.

EVDE ÇOCUK BAKIM PROJESİNİN TANITIMI İZMİR DE GERÇELEŞTİRİLDİ. EVDE ÇOCUK BAKIM PROJESİNİN TANITIMI İZMİR DE GERÇELEŞTİRİLDİ. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) ve Avrupa Birliği (AB) ile ortaklaşa finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından

Detaylı

Page 1 of 6. Öncelikle, Edirne de yaşanan sel felaketi için çok üzgünüz. Tüm Edirne halkına, şahsım ve üniversitem adına geçmiş olsun demek istiyorum.

Page 1 of 6. Öncelikle, Edirne de yaşanan sel felaketi için çok üzgünüz. Tüm Edirne halkına, şahsım ve üniversitem adına geçmiş olsun demek istiyorum. Page 1 of 6 Edirne Valisi Sayın Dursun Ali Şahin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası nın değerli üyeleri ve temsilcileri, Bilgi birikimi ve üslubunu,

Detaylı

S.N. YAPILACAK ÇALIŞMALAR TARİH EYLÜL Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumları Öğretmenlerinin Göreve Başlamaları 02 Eylül

S.N. YAPILACAK ÇALIŞMALAR TARİH EYLÜL Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumları Öğretmenlerinin Göreve Başlamaları 02 Eylül T.C. SAKARYA VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ÇALIŞMA TAKVİMİ S.N. YAPILACAK ÇALIŞMALAR TARİH EYLÜL 2013 1 Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumları

Detaylı

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖRGÜN ve YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ÇALIŞMA TAKVİMİ

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖRGÜN ve YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ÇALIŞMA TAKVİMİ 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖRGÜN ve YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ÇALIŞMA TAKVİMİ SIRA NO ÇALIŞMA KONULARI TARİHİ 1. a) Mesleki Eğitim Çalışmaları (Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumları) b) İlçe Zümre Başkanları

Detaylı

Menopoz kitabının satışı sürdürülmektedir. Sayı :1 FLORENCE NİGHTİNGALE HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU MEZUNLARI DERNEĞİ BÜLTENİ HAZİRAN 2003-2005 DÖNEMİNDEKİ FAALİYETLER 1. Mesleki Eğitim Araçlarının Hazırlanması

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :11. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :1-10. Syf Sayfası :1-10. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Selvitopu

Detaylı

Odamız ĠĢtiraki Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım ve Tic. Ltd. ġti. Babadağ Zirvesinde Kokteyl Düzenledi

Odamız ĠĢtiraki Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım ve Tic. Ltd. ġti. Babadağ Zirvesinde Kokteyl Düzenledi Odamız ĠĢtiraki Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım ve Tic. Ltd. ġti. Babadağ Zirvesinde Kokteyl Düzenledi 19 Temmuz tarihinde Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası iştiraki olan Babadağ Teleferik Projesi yapımı

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :6. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar'da her gün 800 kişiye iftar Karabağlar Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün 4 noktada,

Detaylı

TEMA il toplantisi okulumuzda yapildi. TED KAYSERİ KOLEJİ 1-5 ŞUBAT 8. SINIF TEOG HAZIRLIK PROGRAMI

TEMA il toplantisi okulumuzda yapildi. TED KAYSERİ KOLEJİ 1-5 ŞUBAT 8. SINIF TEOG HAZIRLIK PROGRAMI TEMA il toplantisi okulumuzda yapildi. TEMA il toplantisi okulumuzda yapildi. Toplantiya il milli egitim sube muduru Osman Sekerci, TEMA il baskani E.Ü. ogretim gorevlisi Abdulkadir Dagli ve okullarda

Detaylı

KUPA TEKNĠK BĠLĠMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNUN

KUPA TEKNĠK BĠLĠMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNUN KUPA TEKNĠK BĠLĠMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNUN 6.Spor ġenlikleri kapsamında gerçekleģtirilen Futbol Turnuvası Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun zaferi ile sona erdi. Yapılan maçlar sonucunda Ünye ĠĠBF

Detaylı

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bülteni Yıl: 3 Sayı: 12 Şubat 2016 SAĞLIK HİZMETLERİ İstanbul da Uluslararası Eğitim Zirvesi Dünyanın en seçkin üniversiteleri,

Detaylı

T.C. TRABZON VALİLİĞİ EĞİTİM KURUMLARI EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C. TRABZON VALİLİĞİ EĞİTİM KURUMLARI EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. TRABZON VALİLİĞİ EĞİTİM KURUMLARI 0 0 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ AÇIKLAMALAR : -Çalışma takviminde yapılacak olan değişiklikler, www.trabzon.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. -Bu çalışma

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 32.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 32.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 32.VELİ BÜLTENİ 1 Değerli Velimiz, Yıl sonu neredeyse geldi. 4-6.sınıf öğrencilerimize son

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ

2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:6 Hafta: 2 Sayı: 2 11 Eylül 2015 Değerli Velilerimiz, Okulumuz açılalı 1 hafta oldu. Her gün tamamlanması gereken işler, planlamalar,

Detaylı

FTSO Haftalık Haber Bülteni sayı: 47 Tarih: 08.12.2014

FTSO Haftalık Haber Bülteni sayı: 47 Tarih: 08.12.2014 FTSO Haftalık Haber Bülteni sayı: 47 Tarih: 08.12.2014 SEYDİKEMER ESNAF ODASINDAN FTSO YA ZİYARET Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır ve ekibi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı

Detaylı

Ocak-Mart 2012 UGLA bülteni

Ocak-Mart 2012 UGLA bülteni Ocak-Mart 2012 UGLA bülteni Ocak Mart 2012 döneminde İstanbul, Alanya, Diyarbakır, Batman, İzmir, Aydın, Erzincan, Denizli, Adıyaman ve Eskişehir kentlerinde ve Şişli Yunus Emre Lisesi nde, UGLA eğitimleri

Detaylı

GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ?

GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ? GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ? 78 bin kilometrelik yüz ölçümüne sahip Gürcistan, bir Güney Kafkasya ülkesi. Güney batısında Türkiye ile sınır komşusu olan Gürcistan, okuma yazma oranının yüksek olması

Detaylı