Yakın Doğulu Gazze. Ali Sonaroğlu üniversitemiz. Araçlara şifa veren mahir el. Azeri öğrenciler kupa için yarıştı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yakın Doğulu Gazze. Ali Sonaroğlu üniversitemiz. Araçlara şifa veren mahir el. Azeri öğrenciler kupa için yarıştı"

Transkript

1 Araçlara şifa veren mahir el Ali Sonaroğlu üniversitemiz Ulaşım Dairesi nde oto tamir Ustası olarak görev yapıyor. Elleri maharetli, gözü milimetrik kaymaları görebilecek kadar keskin Bu hafta 13 yaşından beri işine tüm dikkatini veren Ali Usta yı sayfalarımızda ağırlıyoruz. Azeri öğrenciler kupa için yarıştı Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma Günü kutlamalarından birini de üniversitemiz organize etti. Kuzey Kıbrıs ta ilk kez yapılan etkinlikte, DAÜ, UKÜ ve üniversitemizde eğitimlerine devam eden Azerbaycanlı öğrenciler bilgi yarışmasında buluştu. 3 üniversiteden 6 takımın katıldığı yarışmada kupayı, üniversitemizden katılan İntelowl takımı kazandı. Cankut TAŞTAN ın Haberi SAYFA: 3 Haberin Devamı SAYFA: 9 Neden Yak n Do u Ün vers tes? Ö renc s n n laptop kadar de l süper b lg sayar kadar dü ünmes n sa layan ün vers te oldu u ç n 11 Ocak 2013 CUMA Yıl: 2 - Sayı: 44 Ülkes ne ve toplumuna kend h kayes n yazd rab lecek ö renc yet t rd ç n Kurucu Rektör Dr. Suat. Günsel Yakın Doğulu Gazze İsmi çatışmalarla, mülteci kamplarıyla yani acıyla anılan ülkelerden biri Filistin Üniversitemizde 200 ü aşkın Filistinli öğrenci eğitim görüyor. Aynı zamanda üniversitemizin Dış İlişkiler Müdürü ve Mühendislik Fakültesi nin Filistinli öğretim üyeside olan, Yrd. Doç. Dr. Tayseer Al-Shanableh yle, Filistinli öğrencilerimizi konuştuk. İşte, günlük hayatları ve eğitimleri yanında, çatışma içinde bıraktıkları ailelerini düşünmekle baş etmeye çalışan öğrencilerin hikayesi Emin KAHRAMAN ın Haberi SAYFA: 6-7

2 Sf.2 11 Ocak 2013 Müşterisini düşünen banka: Yakın Doğu Bank Yaşanan kriz ortamlarında hangi koşulda olursa olsun Yakın Doğu Bank tan kredi alanlar, kaza, işgörmezlik veya ölümü kapsayan uluslararası sigorta güvencesine dahil oluyor. Dünyanın en büyük 3 sigorta şirketiyle işbirliği yapan Gold Insurance ile kredi sigorta ürünü işbirliği protokolü imzalayan Yakın Doğu Bank, yeni yılda kredi olanağı sağlayacağı müşterilerine muhtemel kaza, sürekli veya kısmi işgörmezlik, ölüm hallerinde kredi borcunun kalan kısmının tek seferde sigortadan karşılanması olanağı veriyor. Böylece geleceğe dönük borçlanma yapmak durumunda kalan müşterilerinin muhtemel kaza, hastalık, işgörmezlik veya ölüm hallerinde aile bireyleri sıkıntı altına girmemiş olacak. İMZALAR ATILDI Yakın Doğu Bank kredi müşterisini garanti altına alan, sakatlanma veya vefat durumlarında ailesine borç bırakmayacak, yeni sigorta ürünü için yerel sigorta şirketlerinden Gold Insurance ile Girne Dorana Otel de işbirliği protokolü imzaladı. Protokole, Yakın Doğu Bank Genel Müdürü Kozan Karakurt ve Gold Insurance Direktörü Ülker Fahri imza koydu. Yakın Doğu Bank üst yönetim ve şube müdürlerinin de yer aldığı imza etkinliğinde konuşan Gold Insurance Direktörü Ülker Fahri, Sektörde 16 yıllık deneyimleri bulunduğuna dikkat çekerek sigortacılık gereği uluslararası Risk Dağılımı güvencelerini dünyanın önde gelen şirketleri AON Benfield ve BEST RE ve Türkiye Milli Reasürans T.A.Ş ile yaptıkları uluslararası anlaşmalarla yürüttüklerini anlattı. Doğru ürün ve doğru sigorta anlayışı ile hazırladıkları ve ülkede yerel sigortalar arasında ilk kez uygulanan ürünü sadece Yakın Doğu Bank la paylaştıklarını anlatan Ülker Fahri, kredi borcunun kalan kısmını tek seferde kapatan en hesaplı sigorta ürünü için Yakın Doğu Bank gibi güçlü ve saygın bir banka ile işbirliği yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. MÜŞTERİ İÇİN GÜVENCE Yakın Doğu Bank Genel Müdürü Kozan Karakurt ise yaşanan sıkıntılı ortamlarda kredi müşterisine güvenceler veren bankanın toplumsal sorumluluk anlayışına önem verdiğini belirterek sigortanın halka hayırlı olmasını diledi.

3 Sf.3 11 Ocak 2013 Araçlara şifa veren mahir el Cankut TAŞDAN Ali Sonaroğlu üniversitemiz Ulaşım Dairesi nde Oto Tamir Ustası olarak görev yapıyor. Elleri maharetli, gözü milimetrik kaymaları görebilecek kadar keskin B u hafta, 13 yaşından beri işine tüm dikkati veren Ali Usta yı sayfalarımızda ağırlıyoruz. Aslen Limasollu olan Ali Sonaroğlu, mesleğini de memleketinde öğrenmeye başlamış. Ortaokul eğitimini yarım bırakan Ali Usta, 1998 yılından beri üniversitemizde çalışıyor. Herkesin başarılı olabileceği işler olduğuna inanan Ali Sonaroğlu, Okulda başarılı olmadığımı düşündüm. Bu mesleği öğrenmeye başladım diyor. Mesleğine bir ömür veren Ali Usta alanında isim yapmış bir usta olarak Yakın Doğu ailesine emek veriyor... MİLİM ÖLÇEN BAKIŞ Ali Usta arabalardan ve karşılaşabileceği arızalardan söz ederken oldukça heyecanlı ve kendinden emin. Yılların birikimiyle milimetrik uzunluk veya kısalığı fark edebilen Ali Usta, her aracın kendine has özelliklerinin olduğunu anlatıyor. Önümüze gelen araçların özelliklerine göre onlara yaklaşıyoruz. Her milim araç için önemlidir. Eğer daha önce görmediğim bir araçla ilgilenemem gerekirse önce araştırma yapıyorum. Özelliklerini öğreniyorum. Bugüne kadar dışarıya hiç iş göndermedik. Tüm problemleri çözdük diyen Ali Usta, Meslek sahibi olmakla bitmiyor. Her arızada yeni bir şey daha öğreniliyor ifadelerini kullanıyor. HALİNİ SORMADIĞI ÇALIŞAN YOKTUR Üniversitemizin, kendisi için iş, çocukları için eğitim yuvası olduğunu anlatan Ali Usta, çalışma ortamından memnuniyetini Üniversitenin Kurucu Rektörü Suat Bey in okul içinde uğramadı yer, hatırını sormadığı bir personel yoktur. Aracını durdurup iner, çalışanların halini hatırını, bir şeye ihtiyacımız olup olmadığını sorar diye anlatıyor. BİLDİKLERİM MİRASIM Üniversitemizin ulaşımında güvenliğin araçlara bağlı olduğunu belirten Ali Sonaroğlu, En önemli konu şüphesiz ki güvenli bir şekilde öğrencilerimizin ulaşımlarının sağlanması. Bize burada önemli görevler düşüyor. Biz de elimizden geldiğince gece gündüz her işe koşturuyoruz diyerek anlatıyor yoğun mesaisini Bir Ustanın en büyük isteğinin çırağına bildiklerini öğretebilmek olduğunu belirten Sonaroğlu; Bir tekerin nasıl söküldüğünü ben bugün sana öğretebiliyorsam sen de bunu yapabiliyorsan en büyük mutluluk bizimdir. Bizden yaşça küçük meslektaşlarımıza, ilgilenenlere en ufak bir şey öğretebilmek bizim için çok büyük mutluluk, onlara bırakabileceğimiz mirasıdır ifadelerini kullanıyor.

4 Sf.4 11 Ocak 2013 Uzmanından uyarı Üniversitemiz Hastanesi Diyetisyeni Hatice Baygut bayram, yılbaşı gibi özel günler için hazırlanan sofralarda aşırıya kaçmamak gerektiğini belirterek uyardı, Yanlış beslenme sağlık sorunlarına yol açabilir Özel günlerde, özel yemeklerin yapıldığı kalabalık sofralara dikkat çeken Diyetisyen Hatice Baygut, bu tür sofralarda yemek yeme süresinin arttığını belirterek, Özel gecelerdeki yemekler standart yemeklerden daha uzun sürdüğü için alınan besin miktarı da artıyor. Bu yüzden miktarın ayarlanması gerekiyor dedi. MİKTAR AYARLANMALI Fazla yemeğin bulunduğu sofralarda uzun süre oturulduğunda, miktarın genellikle ayarlanamayarak arttığını belirten Diyetisyen Baygut, Abartılı yemek ve aşırı beslenme sonunda uyku problemi, sindirim sisteminde rahatsızlık ve gıda zehirlenmeleri görülebiliyor ifadelerini kullandı. SADECE ET TÜKETİLMEMELİ Özel sofralar için et ürünlerinin ana yemek olarak seçildiğini anlatan Baygut, Öğün atlamadan her gruptan besin almak önemli. Bunun için ara öğünlerde meyve, 15 kadar fındık veya 3 tam ceviz, 1 bardak süt, yoğurt gibi yiyecekler alınmalı diyerek bir denge kurulması gerektiğini söyledi. BOL SIVI ALMAK GEREK Aşırı besin tüketimi yanında alkol alımına da değinen Diyetisyen Hatice Baygut, Alınan alkolün olumsuz etkisinden kurtulmak için bol sıvı almak gerekli. Bol bol su içmekte fayda var dedi. Pedallar hayvan hakları için çevrildi Halil İbrahim KAYGISIZ Emin KAHRAMAN Üniversitemiz İletişim Fakültesi öğrencilerinden Mustafa İlker Güvender, Deniz Fahri, Barış Türker ve Mehmet Ali Ertürk hayvan haklarına dikkat çekmek için farklı bir etkinlik düzenledi. Mehmet Ali Ertürk hayvan haklarına dikkat çekmek için yapılan etkinliklerin, basın açıklaması veya protesto gösterisi şeklinde yapıldığına dikkat çekerek, alışılmadık bir şey planlayarak daha fazla dikkat çekmeyi amaçladıklarını belirtti. Amacımıza da ulaştık, etkinlik beğenildi, desteklendi diyen Ertürk, konuyu gündemde tutmak ve gerekli düzenlemelerin yapılmasına katkı sağlamak istediklerini anlattı. EZİYETTEN UZAK, SAHİPLİ BİR YAŞAM Etkinliği, Kuzey Kıbrıs Hayvanları Koruma Derneği Barınağı na mali yardımda bulunabilmek için organize ettiklerini anlatan Mehmet Ali Ertürk, Sponsorluğu Akcan Bisiklet üstlendi, öğrenci arkadaşlar, hocalarımız ve halk da destek verdi dedi. Ertürk, Barınağa mali yardım yapmak yanında, hayvanların daha iyi yaşaması için çaba gösterme, hayvanlara yapılan eziyeti önleme, toplumu bilinçlendirme ve barınaktaki hayvanları sahiplendirme konularına dikkat çekmek için çaba sarf ettik dedi. BİR BUÇUK SAATLİK TUR Etkinliğe 30 kişinin katıldığını söyleyen Mehmet Ali Ertürk ekibe, üniversitemiz ambulansının ve KKTC Emniyet güçlerinin de eşlik ettiğini söyledi. Güzergahı, Fuar kavşağından başladık, Dereboyu Caddesi, Meclis önü, Küçükkaymaklı Caddesi ve Metropol den geçerek devam ettik diyerek anlatan Ertürk, yolun yaklaşık bir buçuk saatte tamamlandığını belirtti.

5 Sf.5 11 Ocak 2013 En özel yeni yıl hediyesi Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi nde bulunan çocukları ziyaret etti. Z iyarete üniversitemiz Zihinsel Engelliler Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Mukaddes Demirok, öğretim görevlileri Emrah Soykan ve Cahit Nuri ile 63 öğrenci katıldı. Üniversitemiz öğrencileri yeni yıl hediyeleriyle gittikleri merkezde bulunan okul öğrencileriyle, eğlenceli bir zaman geçirdi. ETKİNLİKLER DEVAM ETMELİ Okul Müdürü Soner Öyken yaptığı konuşmada önce üniversitemize, ardından da Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencilerine, yapılan organizasyon için teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin kendileri için önemli olduğunu söyledi. Dr. Mukaddes Demirok a çiçek vererek teşekkür eden Öyken, Bu tür organizasyonların devam etmesini diliyoruz dedi. Miniklere enerji gerek İdris GERMİYANOĞLU Yakın Doğu İlkokulu nun minik öğrencileri yemek saatinde Rehber öğretmenleri ve mutfak görevlileri öğrencilerin yardımında. Cıvıl cıvıl seslerin birbirine karıştığı bu neşeli seremoni her gün tekrarlanıyor

6 Sf.6 11 Ocak 2013 Yakın Doğ Emin KAHRAMAN İsmi çatışmalarla, mülteci kamplarıyla yani acıyla anılan ülkelerden biri Filistin Üniversitemizde 200 ü aşkın Filistinli öğrenci eğitim görüyor. Üniversitemiz Dış İlişkiler Müdürü ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi olan, Yrd. Doç. Dr. Tayseer Al- Shanableh yle, Filistinli öğrencilerimizi konuştuk. İşte, günlük hayatları ve eğitimleri yanında, çatışma içinde bıraktıkları ailelerini düşünmekle baş etmeye çalışan öğrencilerin hikayesi Tayseer Al-Shanableh, Öğrencimiz Gazze de, döndüğünde eğitimine devam edecek ve biz Yakın Doğu olarak onun yanında olacağız dedi. ÖĞRENCİMİZİN AİLESİNDEN 9 KAYIP İsrail in bir seçim dönemine girdiğini söyleyen Al-Shanableh, her seçim öncesinde Gazze ye şiddetli saldırılar düzenlendiğini anlattı. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen saldırıyı da buna bağlayan Al-Shanableh, hu saldırı sırasında üniversitemizde eğitim gören Filistinli bir öğrencinin ailesinden 9 kişiyi kaybettiğini söyledi. Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi nde Yüksek Lisans yapan öğrencinin ailesinden hayatta olanları görmeye gittiğini, eğitiminin devamı için gerekli tüm kolaylıkları sağlandıklarını anlatan ANNESİNİ GÖREMEDİ Gazze ye giriş çıkışların zorluğundan bahseden Tayseer Al-Shanableh, Öğrencilerimiz eğitimleri için buraya geliyorlar. Evlerine çoğu zaman bir daha dönemiyorlar veya memleketlerine gitmeleri için büyük zorluklar yaşıyorlar dedi. Mühendislik Fakültesi nde öğrenim gören bir öğrenciye annesinin rahatsızlandığı haberinin geldiğini anlatan Al-Shanableh, Öğrencimiz sınıra gitti. Ancak Gazze ye girebilmek için 2 ay bekledi. Bu arada annesi vefat etti. Annesinin son nefesinde yanında olamadı, onu göremedi dedi. YÜKSEK BAŞARI Mezun olan öğrencileriyle de iletişim halinde olduklarını söyleyen Al-Shanableh, Yakın Doğu Üniversitesinden 4.00 ortalamayla mezun olan bir öğrencimiz de Kanada da doktora eğitimi alıyor. Onunla haberleşiyoruz. Son saldırılarda öğrencimizin babasının şehit olduğunu öğrendik, öğrencimiz babasının cenazesine katılamadı ifadelerini kullanıyor. ÖZEL BURS ANLAŞMASI Üniversitemizin Filistinli öğrencilere 1998 yılından beri destek olduğuna dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Tayseer AlShanableh, Yakın Doğu ailesi Filistinli öğrencilere hep destek olmuş ve desteğini sürekli arttırmıştır dedi. 20 yıldır üniversitemizde görev yaptığını anlatan Al-Shanableh, Filistin halkı Üniversitemizde Filistinli öğrencilerin acısını paylaşmak üzere zama

7 Sf.7 11 Ocak 2013 ğulu Gazze son 8 yıldır sürekli ateş altında. Bu uzun çatışma dönemi halkı olumsuz etkiledi. Yakın Doğu Üniversitesi bu koşullarda eğitim almak isteyen Filistinli öğrencileri yüzde 50 burs vererek kabul ediyor, destekliyor ifadelerini kullandı. Çatışmaların yoğunlaştığı dönemlerde öğrencilerin harçlarını yatırmaları konusunda zorlanabildiklerini anlatan Tayseer Al-Shanableh, böyle durumlarda, kendilerine yardımcı olduklarını söyledi. ETKİNLİKLER 15, 29 KASIM VE 1 OCAK Üniversitemizde pek çok ülkeden öğrencinin olduğunu hatırlatan Yrd. Doç. Dr. Al-Shanableh, Diğer öğrencilerimiz gibi Filistinli öğrencilerimiz de ülkelerine ait özel günler için etkinlikler düzenliyorlar dedi. Al-Shanableh Filistinli öğrenciler için özellikle 15 ve 29 Kasım ile 1 Ocak tarihlerinin önemli olduğunu söyleyerek, 29 Kasım, Filistin Halkıyla Dayanışma Günü, 1 Ocak Silahla Mücadeleye Direnişin Başlangıcı ve 15 Kasım Bağımsızlığın İlanı dır. Bu günlerde etkinlik yapılıyor. Biz de hazırlanan etkinliklere yardımcı oluyoruz dedi. MÜLTECİ KAMPINDAN ÜNİVERSİTEYE Al-Shanableh, Lübnan mülteci kamplarında 500 bini aşkın Filistinlinin olduğunu, halkın buralarda ambargo ve zor şartlar altında yaşadığını belirtti. AlShanableh üniversite çağında olan öğrenciler için bir anlaşma yaptıklarını açıklayarak şunları söyledi, Bu kamplarda bulunan an zaman destek gösterileri düzenleniyor. Filistinli doktor, mühendisler bile ambargo nedeniyle işlerini yapamıyor. Üniversitemiz Kuzey Kıbrıs ta bulunan tüm üniversiteleri bir projede topladı ve bir anlaşma sağlandı. Buna göre, Lübnan Mülteci Kampı nda bulunan Filistinliler arasından her üniversite 3 öğrenciye tam burs verecek. Bursla gelen öğrencilerin büyük bir başarı örneği olduklarını anlatan Yrd. Doç. Dr. Tayseer Al-Shanableh, Mülteci Kampı ndan burs alarak Yakın Doğu ailesine katılan öğrencilerimizin isimleri Şeref Listesi nde. Bazılarının not ortalamaları 4.00 dedi. SAVAŞI DÜNYA DESTEKLİYOR Yrd. Doç. Dr. Tayseer Al-Shanableh, Filistin halkı 60 yıldır zulme uğruyor, yapılan tüm saldırılara Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği destek veriyor. Geçen ay yapılan saldırılarda da bunu gördük yıllarında yaptığı büyük saldırıda 1500 ü aşkın şehit verdik ve bunların 3 te 1 i sivil, çoğu da çocuktu dedi. Her saldırının bir öncekinden daha şiddetli olduğunu anlatan Al-Shanableh artan şiddetin nedenlerini, Halkı Gazze yi terk etmeye zorlamak diye açıklıyor: Tayseer Al-Shanableh son saldırılarda sınır kapılarının açık bırakılmasını da buna bağlayarak şu ifadeleri kullanıyor, Gazze çok büyük bir şehir ve şu an 1 buçuk milyonu aşkın insan burada yaşıyor. İsrail in sınır kapıları açma sebebi de bu saldırılarda halkın kaçmasını sağlamaktı. Filistin halkı bunun tam aksini yaptı. Saldırıda kaçmadığı gibi çevredeki Filistinliler Gazze ye destek vermek için sınırlardan geçiş yaptılar. Fotoğraflar: Fatma TÜRKKOL

8 Sf.8 11 Ocak 2013 Küçük ellerin büyük yatırımı Yakın Doğu Koleji nde ağaç dikme etkinliği düzenlendi. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu da etkinliğe katılarak öğrencilerle birlikte ağaç dikti. GELECEK İÇİN YATIRIM Bugün dikilecek fidanların gelecekte çevre için büyük değer taşıdığını belirten Ali Çetin Amcaoğlu, üniversitemizin ağaçlandırmaya oldukça önem verdiğini izlediklerini belirterek, Bu hassasiyet nedeniyle Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel i tebrik ederim dedi. DESTEĞE TEŞEKKÜR Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay Arkan ise etkinlikte yaptığı konuşmada, ağaç dikme etkinliğini Amcaoğlu na aktardıklarını, Amcaoğlu nun bu organizasyona hiç düşünmeden destek vererek fidanları temin ettiğini anlattı. İlahiyat öğrencileri şehitleri andı Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Öğrencileri, Milli Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ertan Ersan, Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etmenin kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, müzede resmi bulunan şehitlerin Kıbrıslı Türklerin özgürlük mücadelesini gösterdiğini söyledi.

9 11 Ocak 2013 Sf.9 Azeri öğrenciler kupa için yarıştı Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma Günü kutlamalarından birini de üniversitemiz organize etti. Kuzey Kıbrıs ta ilk kez yapılan etkinlikte, DAÜ, UKÜ ve üniversitemizde eğitimlerine devam eden Azerbaycanlı öğrenciler bilgi yarışmasında buluştu. 3 üniversiteden 6 takımın katıldığı yarışmada kupayı, üniversitemizden katılan İntelowl takımı kazandı. HER HAFTA YARIŞMA OwlRight Entellektüel Kulübü Başkanı Narmin Aliyeva, etkinliklerini önce yalnızca üniversitemiz öğrencileri arasında yaptıklarını, Hemşirelik Kulübü Turnuvası nda elde ettikleri başarılardan sonra Azerbaycan Hazar Entellektüel Gençler Kulübü nün Üniversite Ligi ne katıldıklarını anlattı. Her hafta hem Bakü deki üniversitelerde, hem de üniversitemizde Ne? Nerede? Ne zaman? isimli yarışmanın sürdüğünü anlatan Aliyeva, kendilerinin de bundan sonra etkinliklere katılmayı sürdüreceklerini belirtti. DESTEĞİMİZ SÜRECEK Yarışmanın açılış konuşmasını, KKTC Azerbaycan Kültür Merkezi Başkanı ve üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahreddin Sadıkoğlu yaptı. Azeri öğrencileri bir arada görmekten mutlu olduklarını söyleyen Sadıkoğlu, Azeri öğrencilerin etkinliklerine destek vermeye devam edeceklerini ifade etti. BİLGİ İÇERİKLİ ETKİNLİK Üniversitemizin yalnızca Azeri öğrencilerin hazırladığı yarışmaya değil, yapılan tüm bilgi içerikli etkinliklere destek olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, Öğrencilerimiz bilgilerini sınayacakları, bir şeyler daha öğrenebilecekleri etkinlikler düzenlesinler. Biz her zaman destek vereceğiz dedi. EĞLENCELİ BİR ETKİNLİK OLDU Yılbaşından hemen önce yapılan etkinliğin zamanına da değinen Prof. Dr. Sadıkoğlu, hem yarışma hem de eğlencenin aynı etkinlikte buluştuğunu söyledi. Sadıkoğlu, Yeni yıl öncesinde güzel bir etkinlik oldu. Öğrencilerimiz hem yarışma heyecanı yaşadı hem de eğlendi ifadelerini kullandı. KUPA ÜNİVERSİTEMİZİN Yarışmaya üç üniversiteden 6 grup katıldı. İşte kupanın sahibi ve ilk 3 e girenler, 1. Yakın Doğu Üniversitesi nden İntelowl takımı. 2. Doğu Akdeniz Üniversitesi nden EMU Ravens takımı. 3. Doğu Akdeniz Üniversitesi nden M & M Master Minds takımı.

10 Sf Ocak 2013 Üniversite Mezunl ar z Üniversitemiz Türkçe Öğretmenliği Bölümü ilk mezunlarını 2007 yılında verdi. Bu hafta bu mezunlardan Mehmet Ali Taluğ gazetemize konuk oluyor. Taluğ mezun olduktan sonra yine üniversitemiz Rektörlük Öğrenci İşleri Bölümü nde çalışmaya başlamış. Sınıfımız 11 kişiydi, bunu bir avantaj olarak kullandık. Hem sayımız azdı hem de ilk öğrencilerdik. Hayal ettiğimiz gibi bir eğitim aldık diyen Taluğ, Yakın Doğulu olmaktan çok memnunum dedi. Kariyer planının bitirdiği bölüm üzerine yüksek öğrenime devam etmek olduğunu ifade eden Mehmet Ali Taluğ şunları söyledi: Kampüs içinde mutluyum. Akademik kariyer yapma planlarım var. Bunu da kendi üniversitemde yapmak istiyorum. Hocalarımızla çok iyi bir diyaloğumuz vardı. Türkiye den ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen arkadaşlarım oldu. 10 yıldır bu üniversitenin içindeyim ve dünyaya bakış açım değişti. Yakın Doğu benim ailem ve hayatım. Böyle hissediyorum. 23 Mayıs Şubat 1996 Basın Fotoğrafı Cankut TAŞDAN Nostalji Fotoğrafı Gazi YÜKSEL DUYURU Yakın Doğu öğrencileri ve mezunlarımızın dikkatine, üniversitemiz gazetesinin Mezunlarımız köşesinde kendiniz veya tanıdığınız mezun arkadaşınızın yer almasını isterseniz, beğendiğiniz bir fotoğrafınızla birlikte, isminiz, mezun olduğunuz bölüm, şuan nerede çalıştığınız veya yükseköğrenime devam ettiğinizi ve Yakın Doğulu olmanın sizin için ne anlama geldiğini anlatan birkaç cümleyi adresine gönderebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz... Yak n Do u Üniversite Gazetesi 15 Eylül 2012 Haftanın Fotoğrafı Gazi YÜKSEL

11 11 Ocak 2013 Sf.11 KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA Matematiği verimli çalışmak Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik ve Matematik Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlileri, Matematik Günleri Etkinliği çerçevesinde Anafartalar Lisesi öğrencilerine Matematikte Verimli Ders Çalışma Yöntemleri konulu panel düzenledi. Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Tezer in başkanlığında gerçekleştirilen panelde Uzman Hediye Sarıkaya ve Uzman Mine Hacıarif konuştu. Panel başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Tezer matematikte verimli ders çalışmayı engelleyen temel nedenler üzerinde durarak, etkili ders çalışma yöntemlerini anlattı Egzersiz ilaçtır Dünyada 90 ülkede 45 bin den fazla üyesi bulunan Amerikan Spor Hekimliği Derneği önderliğinde yürütülen Exercise is Medicine hareketi Türkiye de Prof. Dr. Haydar Demirel in başkanlığını yaptığı Aktif Yaşam Derneği nin Egzersiz İlaçtır adıyla başlatıldı. Fiziksel aktiviteyi hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde standart bir uygulama haline getirmek amacıyla başlatılan harekete bir çok farklı uzmanlık dalının dernek temsilcileri ve öğretim üyeleri destek veriyor. Egzersiz İlaçtır girişimi egzersizin ilaç olduğuna dair bilinç yaratarak, toplumu fiziksel aktiviteye yönlendirme ve düzenli fiziksel aktivitenin toplumun tüm katmanlarında yaygınlaştırılmasını sağlama amacını taşıyor Hastalara yeni yıl ziyareti Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi yetkilileri 2013 ün ilk gününde hastanede yatan hastaları ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı. Başhekim Dr. Sevim Erkmen, Yatan Hasta Hizmetleri Müdürü Peyman Hassoy ile hemşireler yatan hastaları ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı. Hastane yetkilileri, hastalarının en kısa zamanda iyileşerek taburcu olmalarını, aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve güzel bir yıl geçirmeleri dileğinde bulundu Yakın Doğu FM yılbaşı etkinliği düzenledi Yakın Doğu Fm in düzenlediği yılbaşı etkinliği üniversitemiz İletişim Fakültesi Fuayesi nde yapıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kutlamada, öğrenciler ve radyo personeli dans ederek eğlendi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı asistan almaya başladı 2010 yılında İran Urmiye Üniversitesinden mezun olan Dr. Nava Faraghiparapari, yapılan yazılı ve sözlü sınavda başarılı olarak üniversitemiz Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı nda asistanlık eğitimine başladı / 24 hizmet yılbaşında da sürdü Ü niversitemiz Hastanesi 7 gün 24 saat hizmet vermeyi sürdürüyor. Hastane yılbaşı gecesi de acil durumlar için hazırlıklıydı. Üniversitemiz Hastanesi ambulans görevlisi Hüseyin Göksu, yılbaşı gecesi alkol veya trafik kazası gibi acil durumlarla karşılaşıldığını, bunlara karşı hazırlıklı olduklarını söyledi. Alkollü olarak araç kullanılmaması konusunda yapılan uyarıların önemini hatırlatan Göksu, üniversitemiz Hastanesinin tüm acil durumlara karşı hazır olduğunu belirtti KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA KISA

12 DUYURU Yakın Doğulu akademisyenlerimizin dikkatine, üniversitemiz gazetesinin Akademik Bakış isimli sayfasında yayınlanmak üzere, akademik alanlarınızla ilgili hazırladığınız makaleleri okurlarımızla paylaşmanızı bekliyoruz. Çalışmalarınızı adresine gönderebilirsiniz. f/universitegazetesi u/yakndougazetesi Yak n Do u Üniversite Gazetesi 5 günde 7 rekor Altın kulaçlar başarıyı üniversitemize taşımayı sürdürüyor İstanbul Tozkoparan Yüzme Havuzu nda gerçekleşen Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası na 6 sporcu ile katılan Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Takımı başarılı sonuçlarla döndü. İşte Yakın Doğulu yüzücülerin başarı listesi Dila Ay Kocabıyık : 100 m. Serbest : 01:06:43 KKTC Rekoru 200 m. Serbest : 02:26:33 KKTC Rekoru 400 m. Serbest : 05:05:02 KKTC Rekoru Dilahan Tezel : 800 m. Serbest : 10:21:58 KKTC Rekoru 100 m. Sırtüstü : 01:16:14 12 Yaş Rekoru ürkiye nin en prestijli yüzme şampiyonalarında biri olan Kısa Kulvar Tür- Başak Bizden : kiye Şampiyonası nda 5 gün boyunca ku- 50 m. Kelebek : 00:33:98 12 Yaş Rekoru laç atan üniversitemiz yüzücüleri 4 KKTC rekoru, İlayda Basmacı : 100 m. Kelebek : 01:16:71 12 Yaş Rekoru 3 yaş rekoru kırarak şampiyonayı tamamladı. T Sahibi Yakın Doğu Üniversitesi Genel Yay n Yönetmen Fatma TÜRKKOL Haber Merkez Emin KAHRAMAN, Cankut TAŞDAN, Halil İbrahim KAYGISIZ M zanpaj Y t Er Y T

2012: Üniversitemiz için dinamik, heyecanlı ve yoğun bir

2012: Üniversitemiz için dinamik, heyecanlı ve yoğun bir Kampüse yeni yıl anketi 2013 e 3 gün kaldı Muhabirlerimiz sizler için bir Yeni Yıl Anketi yaptı. Üniversitemizde öğretim üyesi, sekreter, kat veya güvenlik görevlisi olarak hizmet veren ya da öğrenci olan

Detaylı

EKİM - KASIM - ARALIK 2012

EKİM - KASIM - ARALIK 2012 EKİM - KASIM - ARALIK 2012 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr. Ahmet E.

Detaylı

Ekvador Cumhurbaşkanı Üniversitemizdeydi

Ekvador Cumhurbaşkanı Üniversitemizdeydi 1-31 Mart 2012 Baskı Tarihi: 17 Nisan 2012 Sayı: 153 www.ankara.edu.tr Ekvador Cumhurbaşkanı Üniversitemizdeydi Cumhuriyetin Kurduğu ilk Üniversite... REKTÖRDEN Sevgili Ankara Üniversiteliler, Son aylarda

Detaylı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 201 3 içindekiler İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr.

Detaylı

Sergi açılışı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. 4. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi nde gerçekleştirildi

Sergi açılışı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. 4. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi nde gerçekleştirildi Kurumsal İletişim Gazetemiz KampüsHaber 1. yılını kutladı Çukurova Üniversitesi nin önemli kurumsal iletişim araçlarından biri olan KampüsHaber Gazetesi yayın hayatının birinci yılını coşkuyla kutladı.

Detaylı

Üniversitenize hoş geldiniz!

Üniversitenize hoş geldiniz! Üniversitenize hoş geldiniz! Anadolu Üniversitesi Kayıttan Başlayarak Öğrencilerinin Yanında... Dünyanın mega üniversitelerinden birini ve bir öğrenci kenti olan Eskişehir i tercih ederek, geleceğiniz

Detaylı

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ AKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ IL: 1 - w w w. n e u. e d u. t r SAI: 6 10 KKTC, 2 yurtdışı şubesi, 126 çalışan ve memnun müşteri Kuruluşunun 15. ılını kutlamaya hazırlanan akın Doğu Bank, Azebaycan a şube ve Türkiye

Detaylı

Mezunlar diplomalarını aldılar!

Mezunlar diplomalarını aldılar! YIL: 3 - SAYI: 75 gazete.neu.edu.tr YA K I N D O Ğ U Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 0 1 3-2 0 1 4 G Ü Z D Ö N E M İ MEZUNİYET TÖRENLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. Mezunlar diplomalarını aldılar! YDÜ Hastanesi'nde tarihi

Detaylı

Senato Kararı. Mustafa Yücel Özbilgin SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ SENATO BİLDİRİSİ

Senato Kararı. Mustafa Yücel Özbilgin SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ SENATO BİLDİRİSİ Senato Kararı Süleyman Demirel Üniversitesi Senatosu, 18.05.2006 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda, Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin in hayatını kaybetmesine ve diğer üyelerinde yaralanmasına

Detaylı

DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci

DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci ÜCRETSİZDİR DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci Dünya genelinde yüksek eğitim kurumlarının web sayfalarını belirlenen ölçütler doğrultusunda değerlendiren ve sıralama yapan Eduroute isimli internet sitesi,

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı

5. YDU Video Muzik Odulleri buyuledi!

5. YDU Video Muzik Odulleri buyuledi! 2 gazete.neu.edu.tr ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI 6 YIL: 4 DEV YEŞİL KAPLUMBAĞANIN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR 9 100. SAYIMIZ! 5. YDU Video Muzik Odulleri buyuledi! Yakın Doğu Üniversitesi

Detaylı

ÖNDERLİ KADINLAR ÖNDER OLMAYA HAZIRLANIYOR

ÖNDERLİ KADINLAR ÖNDER OLMAYA HAZIRLANIYOR SAYFA SAYFA 01 01 12 Altındağ Dünya Engelliler Günü programında engeller aşıldı Altındağ Belediyesi ve ZİÇEV (Zihinsel yetersiz çocukları yetiştirme ve koruma vakfı) işbirliğiyle gerçekleştirilen 3 Aralık

Detaylı

@ e - BÜLTEN www.cu.edu.tr ÜNİVERSİTEMİZİN YENİ YOL HARİTASINI BELİRLEDİK. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Kibar la. akademisyen kimliği, Çukurova

@ e - BÜLTEN www.cu.edu.tr ÜNİVERSİTEMİZİN YENİ YOL HARİTASINI BELİRLEDİK. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Kibar la. akademisyen kimliği, Çukurova ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ @ e - BÜLTEN www.cu.edu.tr MAYIS 2014, Sayı 16 Elma ve Kiraz Yetiştiriciliği Çalıştayı...10 Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi nde Yeni Bir Kurs Daha...11 ÇÜ ile Amerika

Detaylı

YDÜ Hastanesi ödüle doymuyor!

YDÜ Hastanesi ödüle doymuyor! . 19 HAZIRAN 2015 CUMA 2 gazete.neu.edu.tr YDÜ HASTANESİ 15 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALADI. 2 YIL: 4 SAYI: 110 BURS ALAN ÖĞRENCİLER DR. SUAT İ. GÜNSEL İ ZİYARET ETTİ. 6 YAKIN DOĞU KOLEJİ ÖDÜLLERİ TOPLADI. YDÜ

Detaylı

2014 Bilimsel Başarı Ödülleri ve Akademik Yükselme Töreni. Sayfa 4 HABERLER

2014 Bilimsel Başarı Ödülleri ve Akademik Yükselme Töreni. Sayfa 4 HABERLER 2014 Bilimsel Başarı Ödülleri ve Akademik Yükselme Töreni Üniversitemizde, 2013-2014 EğitimÖğretim yılı, bilimsel başarı ödüllerinin verilmesi ve öğretim üyeliği kadrolarına atananlara cübbe giydirilmesi

Detaylı

Baş sağlığı temenni eder iş kazalarının son bulmasını dileriz

Baş sağlığı temenni eder iş kazalarının son bulmasını dileriz Amacımız denizlerimizin ve kıyılarımızın kirlenmesini önlemek 10 Bu sayıda Çat Kapı ya Alparslan Şanlıtürk konuk oldu 12 ISSN 1303-2526 Yıl:15 Sayı: 149 İçimizden Biri: Arçelik ten Tahsin Güdek 11 BM nin

Detaylı

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ Modern Taksi Durakları Şoförleri Sevindirdi Kağıthane de bulunan taksi duraklarının yenileme çalışmaları Merkez Taksi Durağı açılışıyla başladı. Nurtepe Taksi Durağı nın yenilenmesiyle devam eden açılışlarda,

Detaylı

YÖK Başkanı DAÜ de İncelemelerde Bulundu

YÖK Başkanı DAÜ de İncelemelerde Bulundu ÜCRETSİZDİR YÖK Başkanı DAÜ de İncelemelerde Bulundu KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı nın davetlisi olarak ülkemize gelen Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan

Detaylı

www.twitter.com/cubukbelediyesi

www.twitter.com/cubukbelediyesi CUBUK ÇUBUK BELEDİYESİ NİN BASIN YAYIN ORGANIDIR / ÜCRETSİZDİR YIL: 3 SAYI: 23 Mayıs-Haziran 2013 gündem Belediyemiz ve ilçemizle ilgili tüm etkinlik ve faaliyetlerimize internet üzerinden ulaşabilirsiniz

Detaylı

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ den OMÜ Bosna Hersek te Yeni İşbirliği Anlaşmalarına İmza Attı 2 Kiev Politeknik Üniversitesi ile Eğitimde İşbirliği 4 Mevlana Değişim Programı 4 Ürdün Üniversiteleri ile Akademik

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Kudüs insanlık vicdanını temsil eder Filistin Dayanışma Platformu tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Zemininde Filistin

Detaylı

İlaçlama Çalışmaları. İstiklal Marşı nı Strazburg da Sergilendi. Yürütülüyor. Büyükşehir den Örnek Çalışma

İlaçlama Çalışmaları. İstiklal Marşı nı Strazburg da Sergilendi. Yürütülüyor. Büyükşehir den Örnek Çalışma Büyükçekmece 1000 Ağaç Dikti Birliğin Faaliyetleri, İlaçlama Çalışmaları İstiklal Marşı nı Strazburg da Sergilendi Yürütülüyor En Güzel Kim Okudu? 6 7 10 11 Sağlık ن ن Birlikten ن ن ÇEVRE ن ن Eğitim ن

Detaylı

İYTE den GAP a Jeotermal Projesi

İYTE den GAP a Jeotermal Projesi İYTE den GAP a Jeotermal Projesi Türkiye nin teknoloji üssü olmayı hedefleyen İYTE, GAP bölgesinin kalkınmasında rol oynayacak bir projede kilit rol üstlendi. Bölgenin jeotermal potansiyeli ekonomiye kazandırılacak.

Detaylı

YIL: 4 SAYI: 99 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLE GENİŞ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

YIL: 4 SAYI: 99 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLE GENİŞ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI. 3 gazete.neu.edu.tr YDÜ REKTÖRÜ DR. SUAT İ. GÜNSEL KAYSERİ DE ÜST DÜZEY TEMASLARDA BULUNDU. 4 YIL: 4 SAYI: 99 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLE GENİŞ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI. 8 YDÜ AÇIK VE UZAKTAN EĞİTİM

Detaylı

Özgecan için Pendik tek yürek

Özgecan için Pendik tek yürek Kadın Yıl: 8 Sayı: 163 8 MART 2015 Özgecan için Pendik tek yürek Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan ın vahşi cinayetine tepki göstermek amacıyla Pendik te açılan taziye defterini imzalayan Başkan Dr. Kenan

Detaylı

Çocuk Hastanesi Açıldı 2 de

Çocuk Hastanesi Açıldı 2 de 01-30 Haziran 2014 Basım Tarihi: 11 Temmuz 2014 Sayı: 175 www.ankara.edu.tr Dışişleri Bakanlığı ile Uluslararası Su Uzmanı Yetiştireceğiz 5 te 68. Yaşımızı Kutladık 4 te Elektrikli Arabamız Hollanda da

Detaylı

sayı: 97 yıl: 3 YDÜ İNSANLIĞA VE BİLİME HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR.

sayı: 97 yıl: 3 YDÜ İNSANLIĞA VE BİLİME HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR. 19 2 ARALIK 2014 CUMA gazete.neu.edu.tr EN İYİ KALİTE LİDERLİK ÖDÜLÜ DOÇ. DR. İRFAN S. GÜNSEL E SUNULDU. 4 yıl: 3 sayı: 97 YDÜ İNSANLIĞA VE BİLİME HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR. 6 İLETİŞİM FAKÜLTESİ NE İKİ

Detaylı