ŞEMSİYE STAND ORGANİZASYONU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ŞEMSİYE STAND ORGANİZASYONU"

Transkript

1 expomed EURASIA 22.Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma ve Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Sistem, Teknoloji, Donanım ve Hastaneler Fuarı ŞEMSİYE STAND ORGANİZASYONU SONUÇ RAPORU İSTANBUL Mart 2015 Paola DİSİDORO Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü Uzman Yardımcısı

2 ekspomed EURASIA FUARI Türkiye nin en önemli Tıbbi Malzeme fuarlarından olan ekspomed EURASIA 22.Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma ve Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Sistem, Teknoloji, Donanım ve Hastaneler Fuarı, Reed Tuyap Fuarcılık A.Ş. tarafından Mart 2015 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi nde düzenlenmiştir. T.C. Sağlık Bakanlığı nın desteği ile düzenlenen ancak Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu'nun yoğun programı nedeni ile katılamadığı fuarın açılışı Sağlık Bakanını temsilen katılan 112 Acil Müdürü Doç. Dr. Osman Nacar ile birlikte Azerbaycan Sağlık Bakan Yardımcısı Elsevar Aghayev, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Ali Sait Septioğlu ve diğer üst düzey yetkililer tarafından gerçekleştirilmiştir.

3 Fuarı destekleyen kuruluşlar şunlardır: TÜMDEF Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu, SEİS Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası, SADER Sağlık Gereçleri Üreticileri ve Temsilcileri Derneği, MASSİAD Marmara Sağlık Sektörü İşadamları Derneği, DOMED Doğu Anadolu Medikalciler Derneği, GASİD Gaziantep Sağlık İşadamları Derneği, İç Anadolu Medikalciler Derneği, Çukurova Medikalciler Derneği, Ege Tıbbi Malzemeciler Derneği. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ve 10 numaralı hollerde gerçekleştirilen expomed Fuarı na paralel olarak 8 numaralı holde de labtekmed 19. Uluslararası İstanbul Medikal Laboratuvar Teknolojisi, Sistemleri ve Donanımları Fuarı gerçekleştirilmiştir. expomed ve labtekmed fuarlarları Mart 2015 tarihleri arasında 10:00-19:00, 29 Mart ta ise 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilmiştir. Fuarlar için TÜYAP tarafından şehrin birçok noktasından servisler kaldırılmış ziyaretçilerin fuara kolay ulaşmaları sağlanmıştır.fuara giriş ücreti, ücretsiz giriş imkanı sağlayan online davetiyesi ya da firma davetiyesi olmayanlar için 50 TL olarak uygulanmıştır. Fuarda ayrıca 8A Holünde COSMED İSTANBUL özel bölümü yer almıştır.

4 Hasta taşıma, engelli, fizyoterapi ve ortopedik ürünler, hastane ve ameliyathaneler, hastane ve tıbbi tesis yönetimi, hastaneler ve sağlık merkezleri, teşhis ve görüntüleme, medikal bilişim teknolojileri, medikal teknoloji ve elektro-medikal, hijyen ve dezenfektan, termal sağlık ve medikal turizm tesisler ve cihaz, ürün ve donanımlar, bilişim ve iletişim, beşeri ilaçlar ve eczaneler ve tıbbi malzeme sektörüyle ile ilgili tüm kuruluşların katılımcı olarak tek bir çatı altında toplandığı Expomed Eurosia Fuarı 22. kez düzenlenmiştir. TC Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye ve gelişmekte olan Avrasya bölgesindeki sağlık sektörünün karar vericileri ile tedarikçilerini tek çatı altında toplayan Expo Med Eurosia Fuarında 2014 yılında ün üzerindeki firma ve firma temsilciliği stand açmış, fuarı i yurtdışı olmak üzere toplam ziyaret etmiş, 77 ülkeden katılım gerçekleşen fuara 577 VIP Satın Almacı firma katılmıştır. Fuara medikal sektörü ile ilgili firmalar yanı sıra, Hastaneler, Dernekler, Üniversiteler, Birlikler, Odalar, Vakıflar, İl Sağlık Müdürlükleri ve Meslek Yüksek Okulları da katılmıştır.

5 2015 yılında gerçekleşen Expomed Eurosia Fuarında ziyaretçi profili; T.C. Sağlık Bakanlığı Temsilcileri / İlgili Bakanlıklar Sağlık Kuruluşu Yöneticileri ve Ortaklar Sağlık Sektörü Yönetici, Teknisyen ve Hemşireleri Hastane Sahipleri ve Yöneticileri Hastane Öğretim Üyeleri ve Doktorlar Medikal Firma Sahipleri ve Yöneticileri Medikal Satın Alma Yöneticileri Medikal Laboratuar Yöneticileri Hastane Laboratuar Yöneticileri ve Doktorlar Laboratuar Sorumluları ve Teknisyenleri Kan Merkezi ve Kan Bankaları Yetkilileri Eczacılar T.C. Kızılay Derneği Yetkililerinden oluşmuştur. Yurtiçi ve yurtdışından sektör profesyonellerinin buluştuğu fuarda ayrıca, Çin, Kore, Fransa, Almanya ve Tayvan ülke standları da yer almıştır. Fuarın onur konuğu ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti ise fuara geniş kapsamlı bir katılım gerçekleştirmiştir.

6 Fuarda Distribütör VIP Lounge alanları kurularak distribütörlük yapmak isteyen yurtdışı temsilcilerin bu Lounge alanında ağırlanmaları ve görüşmelerini sağlıklı bir şekilde yapmaları sağlanmıştır. Fuarda 4 numaralı holde oluşturulan 1 numaralı etkinlik alanı, 8 numaralı holde oluşturulan 2 numaralı etkinlik alanı ve 7 numaralı holde oluşturulan BAU Sağlık Alanı, Marmara Toplantı Salonu, Interexpo Salonu ve Karadeniz Toplantı Salonu nda, BAU Health, Türk Biyokimya Derneği, Türk Radyoloji Derneği, SAYED ve Namık Kemal Üniversitesi işbirliği ile çeşitli sempozyum, seminer, konferans ve workshoplar düzenlenmiştir. Fuarda standart standlar yanı sıra firmaların çoğunlukla özenle tasarlanmış büyük ve maliyetli özel konstrüksiyonlu standlar ile fuara katıldıkları gözlemlenmiştir.

7 ODAMIZ ŞEMSİYE STANDI Odamız Ekspomed Fuarına yenilenen Şemsiye Stand Sirkülerimiz çerçevesinde 81 m 2 lik bir alanda 10 üyemizin katılımına olanak sağlamıştır. 1 Kotmed Tıbbı Cih. San. ve Tic. Şti. 2 Teknodem Tıbbi Cih. San. ve Tic. Ltd. Şti. 3 Karditek Tıbbi Cihazlar Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. 4 Teknokim Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti. 5 Med-sis Medikal Firma Sistemleri 6 Etkin Tıbbi Cihazlar Servis Ticaret ve San. Ltd. Şti 7 Eraser Medikal Tıbbı Cihaz Sağ. ÜR. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti. 8 Murat Kara Proveri Grup Kimyasal ve Medikal Ürünler Paz. İth. İhr.Şti. 9 Alaris Medikal ve Laboratuar Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. 10 Mert-Koz Kozmetik Kimya Gıda Amb. San. Tic. Ltd. Şti.

8 Organizasyonda yer alan üyelerimize 1 er desk, broşürlük ile sandalye ücretsiz olarak tahsis edilmiş ve ortak bir görüşme alanı oluşturulmuştur. 7 numaralı holde yer alan şemsiye standımızda yukarıda isimleri yer alan medikal malzeme alanında faaliyet gösteren üyelerimiz kendilerine tahsis edilen deskler ile fuarda bedelsiz olarak ürünlerini tanıtma fırsatını yakalamışlardır.

9 Şemsiye standımızı ziyaret eden firmalar, farklı alt sektörlerde faaliyet gösteren üyelerimizi bir arada görme ve iş görüşmesi yapma fırsatı bulmuşlardır. Yanı sıra söz konusu ziyaretçilere Odamızın fuarlara yönelik yıllardır devam eden düzenli faaliyetleri konusunda bilgi aktarılmıştır. Standımızda ayrıca İzmir in tanıtımı amacıyla İzmir Rehberi ile İzmir Tanıtım Filmi CD leri dağıtılmıştır. Medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği, medikal trendlerin ve bilimsel etkinliklerin takip edildiği, Avrasya'nın medikal sektöründeki önemli fuarlarından birisi olan expomed Fuarı, sektörün tüm karar vericilerini, özel, devlet, askeri hastaneleri, klinikleri, tıp fakülteleri ve üniversitelerde kararlara yön verenleri, Türkiye ve hedef çevre ülkelerden distribütör ve bayileri, tedarikçileri ile tek çatı altında bir araya getirmiştir.