IPEK UNIVERSITESI LOGOSU Üniversitemizin logosu çift başlı bir Selçuklu kartalıdır. Kanatları açık ve kanatlarının ucunda divitler var.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "IPEK UNIVERSITESI LOGOSU Üniversitemizin logosu çift başlı bir Selçuklu kartalıdır. Kanatları açık ve kanatlarının ucunda divitler var."

Transkript

1

2 IPEK UNIVERSITESI LOGOSU Üniversitemizin logosu çift başlı bir Selçuklu kartalıdır. Kanatları açık ve kanatlarının ucunda divitler var. Kartal, bir kitabın üzerinde ve kitabın sayfalarında çeşitli dillerde kendini bil yazmaktadır. Çift başlı kartal başkalarına yardım eden gücü ve azameti temsil etmektedir. Kartalın iki başının olması hem Batı hem Doğu medeniyetlerine bakıp insanın kendini değerlendirmesini, kendini bilmesini anlatmaktadır. Kendini bil yazısıda insanın küçük bir dünya olduğunu ve aslında kendini tanıyan insanın dünyayı da tanıyacağını ifade etmektedir. Kartalın kendi kanatlarından divitler üretmesi fedakârlığı, divitlerin ve kitabın kırmızı olması da sabrı ve çileyi temsil etmektedir. Kartalın, kitabın üzerinde olması gücünü bilimden aldığının bir işaretidir.

3

4 H. Akın İPEK Mütevelli Heyet Başkanı Merhaba, İnsan hayatındaki en önemli kararlardan biri, meslekî tercih ve üniversite seçimidir. Bugün vereceğiniz kararla sadece sizin değil, yapacaklarınızdan veya yapmayacaklarınızdan etkilenecek bir çok insanın geleceği de şekillenecektir. Şekillenmelidir. Seçeneklerinizi gözden geçirirken yüzyılın projesi olarak gördüğümüz, İpek Üniversitesi ne dikkatinizi çekmek isterim. Üniversitemiz özellikle, toplumu ve insan hayatını yönlendiren, yöneten, bilim dalları; İktisat, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Uluslararası Ticaret, Hukuk, Sinema, Televizyon, Medya, Sahne Sanatları, Konservatuar, Animasyon, Gazetecilik, Tarih, Edebiyat, Psikoloji, Felsefe gibi sosyal bilimlerde söz sahibi ve iddialı olacaktır. Yaşam kalitesinin ve çalışma ortamının başarı seviyesini etkilediğine olan inancımız sebebi ile, Üniversitemizin mimarisinde ve sosyal yaşantısında dünyanın farklı şehirlerinden esintiler kullanılmış, Şehir içinde, küçük bir şehir tasarlanmıştır. İpek Üniversitesi'nin Kuruluş Amacı; Sadece Yaşadığı Dönemi Değil, Kendisinden Sonraki Nesilleri de Kalıcı Eserleriyle Aydınlatacak Gençler Yetiştirmektir. Gençlerimizin devam eden eğitim süreçlerine paralel olarak, üretim ve iş hayatında da ilerlemeleri planlanmış, buna olanak ve katkı sağlamak için gerekli olan alt yapı, en yüksek standartlarda oluşturulmuştur. İpek Üniversitesi'nin kuruluş amacı; sadece yaşadığı dönemi değil, kendisinden sonraki nesilleri de kalıcı eserleriyle aydınlatacak gençler yetiştirmektir. Üniversitemizin, seçkin öğretim kadrosu ve siz gençlerimizle birlikte, dünyaya değer katacağına, bütün kalbimle inanıyorum. Kurucu Vakfımızın ve Mütevelli Heyetimizin en önemli görevi de bu amaca hizmet etmek olacaktır. Sözlerimi Şeyh Edebali'nin henüz yolun başındaki genç bir adama verdiği nasihattan bir bölüm ile bitirmek isterim; Dünya senin gözlerinin gördüğü gibi büyük değildir. Bütün fethedilmemiş gizemler, bilinmeyenler, görülmeyenler ancak; senin fazilet ve erdemlerinle gün ışığına çıkacaktır. Sağlık ve başarı dileklerimle.

5 Prof. Dr. Ali Fuat BİLKAN Rektör Ülkemizde tematik üniversite modelinin en önemli örneğini oluşturan İpek Üniversitesi, pek çok alanda ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün yetişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. İpek Üniversitesi, özel sektörün şimdiye kadar sanat ve sosyal bilimler alanlarında yaptığı en büyük yatırımdır. Seçkin akademik kadrosu, modern kampüs imkânları ve farklı içerikte hazırlanan programlarıyla İpek Üniversitesi, bir dünya üniversitesi olmayı hedeflemektedir. Dünyada oldukça önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, nitelikli bir eğitimden geçmiş sosyal bilimcilerin isabetli tahlilleri ve süreç yönetimindeki kabiliyetleri, siyasî, kültürel ve ekonomik olay ve olguların değerlendirilmesi ve yönlendirilmesinde önemli modeller oluşturacaktır. Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Sinema, Hukuk, İktisat, İşletme, Tarih, Edebiyat, Müzik, Psikoloji, Animasyon, Moda Tasarımı gibi alanlarda iddialı bir içerikle donatılan İpek Üniversitesi, başarılı öğrencilere sağlayacağı imkânlarla önemli bir çekim merkezi olacaktır. Eğitim ve öğretim ile birlikte, yirmi dört saat yaşanabilir bir sosyal, sanatsal ve kültürel alan olma özelliği taşıyan kampüsün kapıları, öğrenme talebinde bulunan herkese açık olacak. Ülkemizin son yıllarda elde ettiği başarılarını sürdürülebilir hale getirmek, ancak nitelikli eğitim ortamları oluşturmakla mümkündür.yükseköğrenimde dünyayla rekabet edebilecek insan gücünün yetiştirilmesi, aynı zamanda elde edilen başarıların devamlılığını da sağlayacaktır. İpek Üniversitesi nde bir şehirde bulunması gereken her imkân mevcuttur. Eğitim ve öğretim ile birlikte, yirmi dört saat yaşanabilir bir sosyal, sanatsal ve kültürel alan olma özelliği taşıyan kampüsün kapıları, öğrenme talebinde bulunan herkese açık olacak. Sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerle iç içe bir eğitim ortamında yaşamak isteyen herkesi üniversitemize bekliyoruz.

6 İpek Üniversitesi TÜRKİYE NİN SOSYAL BİLİMLER, GÜZEL SANATLAR ve UYGULAMALI SANATLARA ODAKLANMIŞ İLK ve TEK TEMATİK VAKIF ÜNİVERSİTESİDİR. AKADEMIK İpek Üniversitesi nde; Öğrenciler, seçkin bir akademik kadrodan nitelikli eğitim almaktadırlar. Türkiye de görülen öğretim üyesi başına düşen en düşük öğrenci oranı (1/10) hedeflenmiştir. Disiplinlerarası program olanakları ile çift ana dal, yan dal, yatay ve dikey geçiş fırsatları bulunmaktadır. Öğrencilere, Mentörlük ofisi aracılığıyla hayat boyu rehberlik hizmeti sağlamaktadır.

7 İngilizce ile birlikte yaklaşık yirmi dünya dilinin ikinci dil olarak okutulacağı geniş seçenekli dil programları mevcuttur. Yüksek oranda burslu kontenjan imkanı sunulmaktadır. Öğrencilerin, öğretim kadrosuyla birlikte üniversitedeki araştırma projeleri, film tasarımı, moda tasarımı, animasyon, sinema müziği gibi üretim süreçlerinde tecrübe kazanmak amacıyla çalışmaları teşvik edilmektedir. Uluslararası dolaşıma önem verilmekte ve çeşitli destekler sağlanmaktadır. 6-7

8 ARASTIRMA İpek Üniversitesi; Araştırma ve Geliştirme Ofisi (AR-GE), üniversite bünyesindeki enstitüler, disiplinlerarası araştırma merkezleri ve işletmeler aracılığıyla gençlerin projelerine ve araştırmalarına destekler sağlar. BURSLAR İpek Üniversitesinin hedefi öğrencilerinin büyük bölümünü burslu almaktır. Kazanılan burslar karşılıksızdır ve hazırlık eğitimi için iki, lisans eğitimi için beş yıl olmak üzere toplam yedi yıldır. İpek Üniversitesi öğrencilerinin üniversite içi başka bir programa yatay geçiş yapmaları durumunda burs hakları devam eder. KARIYER PLANlaMA VE GELISTIRME İpek Üniversitesi; Kariyer Planlama Servisi ile öğrencileri küresel pazarda rekabete hazırlar. Stajyerlik ve alan çalışmaları sayesinde, öğrencilerin sınıfta öğrendiklerini gerçek dünyada tecrübelere dönüştürmek amacıyla her bölüme bir ticari işletme kurma olanağı sunar.

9 KAMPUS HAYATI İpek Üniversitesi; Türkiye nin başkenti; Orta Asya, Kafkaslar, Orta Doğu ve Avrupa nın siyasî, ekonomik ve kültürel açıdan önemli kentlerinden olan Ankara da bulunmaktadır. Barok, Klâsik Roma, Rönesans, Post-Rönesans, Neo Klâsisizm, Romanesk ve Yaratıcı Seçmecilik gibi farklı mimari tarzlarıyla, Çankaya da sanat ve estetiğin göz kamaştıran buluşmasını temsil eden sıra dışı bir kampüse sahiptir. Öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla, 24 saat açık kütüphane, çok kültürlü mutfağı olan restoranlar, değişik damak zevklerine hitap eden kafeler, sinema salonları, açık hava amfi tiyatrosu, spor kompleksleri, açık hava sineması, film platoları, müzik yapım stüdyoları, 1500 kişilik konser salonu, film setleri ve tiyatro salonları ile kesintisiz yaşam olanağı sağlar. Öğrencilerine sosyal sorumluluk, ekip uyumu, rol üstlenme ve liderlik yeteneklerini geliştirebilecekleri modern öğrenci topluluklarında görev alma avantajı sağlar. Yaşam kalitesine uygun, başarı seviyesini artırıcı çalışma ortamları ile öğrencilerine her detayın düşünüldüğü yurt ve konaklama imkânı sağlar. Çoğulcu Ortam anlayışıyla, kampüste kültürel çeşitliliğin, cinsiyet eşitliğinin, karşılıklı saygının ve katılımcılığın hakim olduğu bir özgürlük alanı sunar. 8-9

10 fakulte, bolum ve kontenjanlar Tematik üniversite modelinin ortak ders ve müfredat programlarıyla uygulanacağı eğitim sistemiyle, bütün insan yetiştirmeyi amaçlayan İpek Üniversitesi bir açıkhava müzesinin parçaları olarak farklı sanat tarzlarına ve üsluplarına göre inşa edildi. Böylece öğrencilerimize geçmiş ve gelecek arasında hem klasik hem de modern ortamlarda yaşama imkanı sağlandı.

11

12 INSAN VE TOPLUM BILIMLERI FAKULTESI İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde öncelikli hedefimiz, küreselleşen dünyada bölgesel farklılıkların gittikçe önem kazandığının bilinciyle alan araştırmalarına odaklanmış, araştırmacı kimliği ön planda olan bölümler kurmak ve özgün bilgi üretim merkezlerine sahip olmaktır. Bu anlayışla, Fakültemizin bütün bölümlerinde bireylere, topluma ve kurumlara faydalı, pratik uygulamalara ışık tutabilecek nitelikte araştırmalar yürütülecek ve öğrencilerimizin araştırma gruplarının ayrılmaz bir parçası olmaları sağlanacaktır. Dünyanın en saygın Üniversitelerinden mezun ve araştırmalarıyla gündemi belirleyen bir akademik kadroya sahip olan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, en kısa zamanda sosyal bilimler alanında öncü bir rol oynamayı amaçlamaktadır.

13 MODERN EĞİTİM ORTAMLARI NİTELİKLİ EĞİTİM KADROSU YÜKSEK BURSLARLA BAŞARILI ÖĞRENCİ ALMA HEDEFİ BÖLÜM ve KONTENJANLAR İNGİLİZ DİLİ ve EDEBİYATI PSİKOLOJİ TARİH TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI TAM BURS %75 BURS %50 BURS %25 BURS TOPLAM

14 ISLETME VE YONETIM BILIMLERI FAKULTESI İpek Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, İktisat ve İşletme Bölümlerinden oluşmaktadır. İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesinin hedefi, dünyanın gelecekteki seçkin yönetici ve sosyal bilimcilerini, zamanın ruhunu algılayıp değişimleri fark edecek bir donanıma sahip kılmaktır. Fakültemiz, dünyanın prestijli üniversitelerinde doktoralarını tamamlamış öğretim üyesi kadrosuyla, pek çok farklı özelliklere ve ilgi alanlarına sahip öğrencilerine ihtiyaç ve hedefleri doğrultusunda, hem sosyal hem de akademik bakımdan nitelikli bir eğitim ortamı sunmaktadır.

15 REKABETÇİ İŞ PİYASASINDA ÖNE ÇIKABİLECEĞİNİZ TEORİ ve UYGULAMANIN İÇİÇE GEÇTİĞİ MODERN BİR EĞİTİM BÖLÜM ve KONTENJANLAR İKTİSAT İŞLETME TAM BURS %75 BURS %50 BURS %25 BURS TOPLAM

16 sanat ve tasarim FAKULTESI Sanat ve Tasarım Fakültesi nde öncelikli hedef, gelişen dünyanın profesyonel rekabet gücüne ayak uydurabilecek geniş tabanlı bir öğrenim çeşitliliği sunabilmektir. Alanında uzman, uluslararası deneyime sahip pek çok akademisyenin görev aldığı Sanat ve Tasarım Fakültesinde, üretkenliği ve yeniliği hızlandıran yöntemler ile yeni bilgilerin geliştirilmesine büyük önem verilmektedir. Sanat ve Tasarım Fakültesi, teknik altyapısı, sektörel üretime göre planlanan bölümleri ve disiplinlerarası geçişlere verdiği önemle, öğrencilerin hayal ettikleri projeleri hayata geçirmelerine imkân tanımaktadır.

17 TASARIM ÇAĞINI YAŞABİLECEĞİNİZ BİR FAKÜLTE BÖLÜM ve KONTENJANLAR GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI TEKSTİL ve MODA TASARIMI TAM BURS %75 BURS %50 BURS %25 BURS TOPLAM

18 SINEMA SANATLARI FAKULTESI İpek Üniversitesi Sinema Sanatları Fakültesi nin hedefi, meslekî etiğe sahip, toplumsal kültürü kavramış, teknolojinin ve bilginin tüm olanaklarını kullanan, gördüğünü, anlatmak istediğini başarıyla aktarabilen ve sektöre evrensel bir dünya görüşüyle yaklaşabilen donanımlı gençler yetiştirmektir. İpek Üniversitesi, bu hedeften hareketle; kampüs içinde oluşturulacak film platoları, prodüksiyon alt yapısı, açık ve kapalı gösterim alanları ile öğrencilerine, dünya ölçeğinde bir sinema profesyoneli olma imkânı sunmaktadır. Film Tasarımı ve Animasyon Bölümleri nden oluşan Sinema Sanatları Fakültesi aynı zamanda doğal bir film platosuna sahip olan kampüsün geniş imkanlarından yararlanmaktadır.

19 TÜRKİYE NİN İLK ve TEK SİNEMA SANATLARI FAKÜLTESİ BÖLÜM ve KONTENJANLAR ANİMASYON FİLM TASARIMI TAM BURS %75 BURS %50 BURS %25 BURS TOPLAM

20 SIYASAL BILGILER FAKULTESI İpek Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, ulusal, bölgesel ve küresel siyasetin anlaşılmasına ve sorunlarının çözümüne katkı sunmayı hedeflemektedir. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümleri nden oluşan fakülte, genç, üretken ve uluslararası alanda tanınan akademik kadroya sahip araştırma ağırlıklı bir niteliktedir.

21 ULUSLARARASI DOLAŞIM ÖĞRENME ORTAMI MODÜLER EĞİTİM BÖLÜM ve KONTENJANLAR SİYASET BİLİMİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER TAM BURS %75 BURS %50 BURS %25 BURS TOPLAM

22 KONSERVATUVAR İpek Üniversitesi Konservatuvarı, ülke ve dünya kültürüne katkı sağlayacak, gelişen çağın teknolojisine ayak uyduracak, yenilikçi, araştıran, kaliteli ve kalifiye sanatçılar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Öğrencilerimiz Animasyon, Sinema, Dijital Oyun Tasarımı gibi bölümlerle eğitimleri boyunca bir arada çalışacak ve sanat icralarını zengin bir sanat ortamında gerçekleştireceklerdir. Alanlarında uzman, uluslararası deneyimli öğretim kadrosu ile tüm detayları düşünülmüş, yüksek teknolojik alt yapıya sahip çalışma alanları, müzik çalışmalarına önemli katkılar sağlayacak sanatçıların yetişmesine uygun imkânlar sunacaktır. Konservatuvar öncelikle Kompozisyon, Ses Eğitimi Gitar ve Piyano Ana Sanat Dallarına öğrenci alacaktır.

23 DOĞU ve BATI NIN BULUŞTUĞU İLK KONSERVATUVAR 22-23

24 SOSYAL BILIMLER ENSTITUSU Sosyal Bilimler Enstitüsü, İpek Üniversitesi ndeki bütün lisansüstü programları yürütmektedir. İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi, Tarih ve Uluslararası İlişkiler gibi alanlardaki Yüksek Lisans ve Doktora programlarının yanı sıra Bölge Çalışmalarında da lisansüstü programlar açacak olan Enstitü öncelikle Ortadoğu, Balkanlar, Rusya ve Amerika çalışmalarına odaklanacaktır.

25 LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİN DOĞRU ADRESİ ANA BİLİM DALLARI İKTİSAT İNGİLİZ DİLİ ve EDEBİYATI İŞLETME SİYASET BİLİMİ TARİH TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ULUSLARARASI İLİŞKİLER 24-25

26 HAZIRLIK OKULU Hazırlık Okulu, İpek Üniversitesi ne kayıt yaptıran öğrencilerin yabancı dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra, akademik hayata ve üniversite yaşamına uyum programlarını da yürütmekte ve akademik ve sosyal başarı için gerekli birikimleri kazandırmayı hedeflemektedir. Hazırlık Okulunda, öğrenme süreci; alanında uzman, uluslararası deneyime sahip ve anadili İngilizce olan öğretim elemanlarıyla desteklenmektedir. Eğitim ve yaşam dili İngilizce olan bir kampüs ortamında ders saatleri dışında da İngilizce öğrenme süreci devam ettirilmektedir. Ders içindeki ve dışındaki çalışmalar; e-öğrenme ve öğretme platformlarında, yüksek eğitim teknolojileriyle desteklenmekte, öğrencilerin bireysel gelişimi sürekli olarak danışmanları tarafından izlenmekte ve değerlendirilmektedir.

27 SADECE İNGİLİZCE KONUŞULAN ORTAMLAR Hazırlık Okulunda, bireysel danışmanlık hizmetleri yardımıyla öğrenciye özel çözümler üretilmekte ve normal ders süresi dışında sürekli devam eden konu tekrarları ile tüm öğrencilere eksiksiz öğrenme fırsatı sağlanmaktadır. Hazırlık Okulu, özgün mimarisi, bireysel öğrenme merkezi, çalışma salonları, akademik yazı merkezi, ölçme ve değerlendirme merkezi, uluslararası sınav merkezleri, multimedya merkezleri, seçkin ve zengin koleksiyona sahip yabancı dil kütüphanesi ve sadece İngilizce film gösterimi yapan sinema salonuyla modern bir öğrenme ortamı sunmaktadır

28 BURSLAR Nitelikli öğrencilere burs sağlayarak yükseköğretim kalitesine katkıda bulunmak en önemli hedeflerimizdendir.

29

30 BURSLAR Eğitim-Öğretim yılında İpek Üniversitesine tüm öğrenciler, tam, kısmi ve üstün başarı burslarıyla kabul edilmektedir. Burslar karşılıksızdır. Derslere devamlılık gösteren öğrencilerin akademik başarısızlıktan dolayı bursları kesilmez. Öğrenciler, kazandıkları burs türleri içerisinde sadece en yüksek miktardaki bursu alırlar. TAM BURSLU KONTENJANLARA VERİLECEK BURSLAR İpek Üniversitesi, LYS ile TAM BURSLU kontenjanlara yerleştirilen öğrencilerine, 7 yıl (Hazırlık için 2 yıl, Lisans eğitimi için 5 yıl) süreyle % 100 eğitim ücreti muâfiyeti, yılda 9 ay süreyle aylık 500 TL cep harçlığı ve bursluluk süresince ücretsiz yurt imkânı sağlamaktadır. KISMİ BURSLU KONTENJANLARA VERİLECEK BURSLAR İpek Üniversitesi, LYS ile KISMİ BURSLU kontenjanlara yerleştirilen öğrencilerine, 7 yıl (Hazırlık için 2 yıl, Lisans eğitimi için 5 yıl) süreyle % 75, % 50 ve % 25 nispetinde eğitim ücreti indirimi sağlar. ALİ İPEK ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BURSLARI Ali İpek Uluslararası Öğrenci Bursları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı olmayan başarılı yabancı öğrencilere tahsis edilen burslardır. Bu bursların sayısı ve burs miktarları, Senato nun teklifi ve Mütevelli Heyet onayı ile belirlenir. Bursların tahsisi, ödeme süreleri ve burslarla ilgili uygulamalarda, İpek Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Kabul Yönergesi hükümleri uygulanır. MELEK İPEK ÜSTÜN BAŞARI BURSLARI Melek İpek Üstün Başarı bursları, İpek Üniversitesi ne LYS ile kayıt yaptıran bilim, sanat, müzik, spor ve kültür alanlarında ulusal veya uluslararası başarılar kazanmış T.C. vatandaşı veya uluslararası öğrencilere verilen burslardır. Bu bursların sayısı ve burs miktarları, Senato nun teklifi ve Mütevelli Heyet onayı ile belirlenir. Bursların tahsisi, ödeme süreleri ve burslarla ilgili uygulamalarda, İpek Üniversitesi Burs Kabul Yönergesi hükümleri uygulanır.

31 AKIN İPEK SİNEMA BURSLARI Akın İpek Sinema Bursları, İpek Üniversitesi Sinema Sanatları Fakültesi nin bölümlerine LYS ile kayıt yaptıran öğrencilere verilen burslardır. Bu burslar, LYS de yerleştirildiği puan türünde aşağıdaki dereceleri elde eden öğrencilere verilen üstün başarı burslarını kapsar: İlk 100 dereceye girenler için; aylık 1000 TL arası için; aylık 800 TL arası için; aylık 700 TL arası için; aylık 600 TL TEKİN İPEK GİRİŞİMCİLİK BURSLARI Tekin İpek Girişimcilik Bursları, İpek Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi nin bölümlerine LYS ile kayıt yaptıran öğrencilere verilen burslardır. Bu burslar, LYS de yerleştirildiği puan türünde aşağıdaki dereceleri elde eden öğrencilere verilen üstün başarı burslarını kapsar: İlk 100 dereceye girenler için; aylık 1000 TL arası için; aylık 800 TL arası için; aylık 700 TL arası için; aylık 600 TL PELİN İPEK ZENGİNER SOSYAL BİLİMLER BURSLARI Pelin İpek Zenginer Sosyal Bilimler Bursları, İpek Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi nin bölümlerine LYS ile kayıt yaptıran öğrencilere verilen burslardır. Bu burslar, LYS de yerleştirildiği puan türünde aşağıdaki dereceleri elde eden öğrencilere verilen üstün başarı burslarını kapsar: İlk 100 dereceye girenler için; aylık 1000 TL arası için; aylık 800 TL arası için; aylık 700 TL arası için; aylık 600 TL NEVİN İPEK SANAT ve TASARIM BURSLARI Nevin İpek Sanat ve Tasarım Bursları, İpek Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi nin bölümlerine LYS ile kayıt yaptıran öğrencilere verilen burslardır. Bu burs programı, Konservatuvar öğrencilerini de kapsamaktadır. Bu burslar, LYS de yerleştirildiği puan türünde aşağıdaki dereceleri elde eden öğrencilere verilen üstün başarı burslarını kapsar: İlk 100 dereceye girenler için; aylık 1000 TL arası için; aylık 800 TL arası için; aylık 700 TL arası için; aylık 600 TL EBRU İPEK SİYASAL BİLGİLER BURSLARI Ebru İpek Siyasal Bilgiler Bursları, İpek Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi nin bölümlerine LYS ile kayıt yaptıran öğrencilere verilen burslardır. Bu burslar, LYS de yerleştirildiği puan türünde aşağıdaki dereceleri elde eden öğrencilere verilen üstün başarı burslarını kapsar: İlk 100 dereceye girenler için; aylık 1000 TL arası için; aylık 800 TL arası için; aylık 700 TL arası için; aylık 600 TL 30-31

32 NEYE SAHİP OLDUĞUN DEĞİL, SAHİP OLDUKLARINI NASIL KULLANDIĞIN ÖNEMLİDİR.

33 Turan Güneş Bulvarı 648. Cadde Oran Çankaya, Ankara T: F:

POPÜLER TARİHE USTA KALEM

POPÜLER TARİHE USTA KALEM Tek amacımız sadece yaşadığı dönemi değil, kendisinden sonraki nesilleri de kalıcı eserleriyle aydınlatacak ve insanlığa fayda sağlayacak gençler Üniversitemiz seçkin akademik kadrosu, modern kampüsü ve

Detaylı

2010-2011 İÇİNDEKİLER

2010-2011 İÇİNDEKİLER 20102011 İÇİNDEKİLER 20102011 I. KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA Koç Üniversitesi Tarihçesi Koç Üniversitesi nin Misyonu ve Vizyonu Neden Koç Üniversitesi Araştırma Olanakları 03 04 04 07 ii. İşletme Enstitüsü

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Düzenleme Tarihi: Ekim 1/100 HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. M. KEMAL ATATÜRK Düzenleme Tarihi: Ekim 2/100 Manas ın Yedi Vasiyeti: Birlik ve Beraberlik Anlayışı İçinde Olmak, Milletler arası Uyum, Dostluk

Detaylı

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe merkezi olarak dünyanın sayılı üniversiteleri arasına

Detaylı

VİZYON Doğuş Üniversitesinin vizyonu, eğitim-öğretimde, araştırmada ve topluma hizmette mükemmele ulaşmış bir dünya üniversitesi olmaktır.

VİZYON Doğuş Üniversitesinin vizyonu, eğitim-öğretimde, araştırmada ve topluma hizmette mükemmele ulaşmış bir dünya üniversitesi olmaktır. DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 18 yıllık köklü eğitim TARİHÇE Doğuş Eğitim Vakfı tarafından İstanbul da kurulan Doğuş Üniversitesi, TBMM de 09 Temmuz 1997 tarihinde kabul edilen 4281 sayılı Kanun ile yükseköğretime

Detaylı

AKADEMİK FAALİYET RAPORU

AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde... KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. M. KEMAL ATATÜRK Düzenleme Tarihi: Ekim 2013 2/117

Detaylı

Eğitim ve sağlıkta daha da ileriye... 2012-2013

Eğitim ve sağlıkta daha da ileriye... 2012-2013 Eğitim ve sağlıkta daha da ileriye... 2012-2013 Başlarken İnsana değer vermek Bezmiâlem kültürünün temelini oluşturur. Fakir fukara, garip guraba, ihtiyacı olan her kim varsa yanında olmak, dertlere derman

Detaylı

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, uluslararası standartlarda yüksek kaliteli

Detaylı

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER... SY: 4 SY: 6 SY: 12 SY: 13 SY: 14 SY: 15 SY: 16 SY: 17 SY: 18 SY: 20 SY: 24 SY: 25 MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZDAN

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Bişkek-2011 Düzenleme Tarihi: 2/101

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR SIK SORULAN SORULAR A-GENEL BİLGİLER 1-Turgut Özal Üniversitesi ne zaman, nasıl ve kim tarafından kuruldu? 2008 yılında kurulan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı, Turgut Özal ın adını yaşatmak, ülkemiz

Detaylı

Gelecek kariyerini. Medipol de inşa etmek

Gelecek kariyerini. Medipol de inşa etmek KAZANDIM! KAZANDIM! Medipol Üniversitesi uluslararası birikime sahip, alanlarında uzman, üst düzey akademik kadrosu, güçlü altyapısı ve yüksek teknolojiye sahip donanımlı laboratuvarları ile öğrencisine

Detaylı

Geleceğe Giden Yol Burada Başlar

Geleceğe Giden Yol Burada Başlar Geleceğe Giden Yol Burada Başlar Sevgili Öğrenciler, Yüksek öğretim misyonunun tematik çatısını oluşturan bilgi, öğrenen organizasyonlar olan çağdaş müesseselerde en kritik kaynak halini almıştır. Üniversite

Detaylı

Başarılı gençler insanlığın kazancıdır...

Başarılı gençler insanlığın kazancıdır... Başarılı gençler insanlığın kazancıdır... www.basari.edu.tr SAMSUN +90 362 280 10 00 Başarı-Sem Sürekli Eğitim Merkezi (Başarı-Sem), kursiyerlerinin yaşam boyu öğrenme ihtiyaçlarını karşılamaya, istihdam

Detaylı

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Ulusal, Bölgesel ve Küresel Alanda İhtiyaçlara Cevap Verecek Bir Dünya Üniversitesi Eğitime hak ettiği değer ve

Detaylı

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 2007 2008 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 2007 2008 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 2007 2008 EĞİTİMÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL 2008 İÇİNDEKİLER I. BÖLÜM TARİHÇE VE GENEL BİLGİLER SAYFA Vizyonu.. 2 Misyonu. 2 Tarihçesi... 2 Mütevelli Heyet. 3 Üniversite Senatosu...

Detaylı

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ P S İ K O L O J İ İki Farklı Dil, İki Farklı Program PSİKOLOJİ PSİKOLOJİ (İNGİLİZCE) PSİKOLOJİ PSİKOLOJİ (İNGİLİZCE) Psikoloji, korku, aşk ve nefret

Detaylı

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Ulusal, Bölgesel ve Küresel Alanda İhtiyaçlara Cevap Verecek Bir Dünya Üniversitesi Eğitime hak ettiği değer ve

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ 1 1 2 İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ İÇİNDEKİLER Rektörün Mesajı... Tıp... Eczacılık... Diş Hekimliği... Hukuk... Mimarlık... Endüstri

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Şubat 2015 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU..1 I- GENEL BİLGİLER... 2-39 A- Misyon ve Vizyon... 2 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar..2-9 C- İdareye İlişkin Bilgiler....9 1-

Detaylı

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2015-2016

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2015-2016 2 İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Programları Lisans Programları Edebiyat Fakültesi (İngilizce Hazırlık Sınıfı) Arapça Mütercim Tercümanlık Programı Felsefe Programı İngilizce Mütercim

Detaylı

2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU 1 I- GENEL BİLGİLER 2-40 A- Misyon ve Vizyon 2 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar 2 C- İdareye İlişkin Bilgiler 9 1- Fiziksel Yapı

Detaylı

7000 m2 lik kapalı alana sahip, 150000 kitap ve 250 akademik süreli yayın aboneliği bulunan rahat çalışma ortamları ile modern bir kütüphane

7000 m2 lik kapalı alana sahip, 150000 kitap ve 250 akademik süreli yayın aboneliği bulunan rahat çalışma ortamları ile modern bir kütüphane 11 Fakülte ve 5 Yüksekokul da 95 programda lisans ve önlisans, 75 programda lisansüstü eğitim veren Doğu Akdeniz Üniversitesi nin; 98 ülkeden öğrenci ve 35 ülkeden öğretim elemanı ile uluslararası ortam

Detaylı

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1]

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] [ 2 ] www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe İlim ve Zarafet Üssü: İZÜ KAMPÜS 4 Vakıf ve Tarihçe 6 Mütevelli Heyeti Başkanı ndan 8 Rektör den 9 Vizyon-Misyon-Değerler

Detaylı

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ULUSLARARASI TIP FAKÜLTESİ

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ULUSLARARASI TIP FAKÜLTESİ MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ULUSLARARASI TIP FAKÜLTESİ Sağlık sektöründeki derin tecrübemizi profesyonel yönetici ve öğretim üyesi kadromuz ve mükemmel bir altyapı ile birleştirdik. Öğrencilerimize

Detaylı

Puan Türüne Göre Programlar

Puan Türüne Göre Programlar Puan Türüne Göre lar www.emu.edu.tr 1 2015 2 DİL1 Mütercim - Tercümanlık... 1 İngilizce Öğretmenliği... 2 MF1 Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İlköğretim Matematik Öğretmenliği MF3 Moleküler Biyoloji

Detaylı

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1]

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] [ 2 ] www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe İlim ve Zarafet Üssü: İZÜ KAMPÜS 4 Vakıf ve Tarihçe 6 Mütevelli Heyeti Başkanı ndan 8 Rektör den 9 Vizyon-Misyon-Değerler

Detaylı

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Programları Lisans Programları Edebiyat Fakültesi (İngilizce Hazırlık Sınıfı) Felsefe Programı Mütercim-Tercümanlık (Arapça) Programı Mütercim-Tercümanlık

Detaylı

Aklıyla öğretir, kalbiyle eğitir.

Aklıyla öğretir, kalbiyle eğitir. Aklıyla öğretir, kalbiyle eğitir. 2012 2013 Yerel Kimlik Evrensel Eğitim Aklıyla öğretir, kalbiyle eğitir. İçindekiler Dr. Murat YALÇINTAŞ İTO Yönetim Kurulu Başkanı 04 Erhan ERKEN Mütevelli Heyeti Başkanı

Detaylı