1. Fairleigh Dickinson University 2. JOHNSON &WALES UNIVERSITY 3. PLYMOUTH STATE UNIVERSITY 4. POINT PARK UNIVERSITY 5. ROGER WILLIAMS UNIVERSITY 6.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1. Fairleigh Dickinson University 2. JOHNSON &WALES UNIVERSITY 3. PLYMOUTH STATE UNIVERSITY 4. POINT PARK UNIVERSITY 5. ROGER WILLIAMS UNIVERSITY 6."

Transkript

1 1 1. Fairleigh Dickinson University 2. JOHNSON &WALES UNIVERSITY 3. PLYMOUTH STATE UNIVERSITY 4. POINT PARK UNIVERSITY 5. ROGER WILLIAMS UNIVERSITY 6. SAINT JOSEPH S UNIVERSITY 7. ECKERD COLLEGE 8. LOUISIANA TECH UNIVERSITY 9. SOUTHERN ARKANSAS UNIVERSITY 10. UNIVERSITY OF ARKANSAS - FORT SMITH 11. CLEVELAND STATE UNIVERSITY 12. DOMINICAN UNIVERSITY 13. INDIANA UNIVERSITY-PURDUE UNIVERSITY INDIANAPOLIS 14. NORTHERN ILLINOIS UNIVERSITY 15. UNIVERSITY OF MISSOURI - ST. LOUIS 16. UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 17. IDAHO STATE UNIVERSITY 18. UNIVERSITY OF ST. THOM AS HOUSTON 19. CALIFORNIA STATE UNIVERSITY STANISLAUS 20. FOOTHILL - DE ANZA COLLEGES 21. LOYOLA M ARYMOUNT UNIVERSITY 22. Arkansas State University 23. California International Business University California International Business University Gannon University 26. Golden Gate University 27. Grand Valley State University 28. Lewis University 29. New York Institute Of Technology 30. Ohio University 31. Suffolk University 32. Troy University 33. University of New Haven 34. University of North Alabama

2 1 Fairleigh Dickinson Üniversitesi Lokasyon: Teaneck, New Jersey Popüler Bölümler: işletme Yönetimi, Bilgisayar Bilimi iletişim, Elektrik ya da Mekanik Mühendisliği, otel & Restoran Yönetimi Senelik Ücretler: Lisans US $32,715 Lisansüstü US $21,282 Konaklama:US $11,870 Burs İmkanları: $1,000 - $10,000' e kadar rekabete dayalı başarı ve ihtiyaç bazlı burslar Son Başvuru Tarihi: Güz(Ağustos) dönemi için:1 Temmuz Bahar(Ocak) dönemi için:1 Aralık Küresel Eğitimde Öncü New York City'nin yakınındaki New Jersey banliyö bölgesinde iki eşsiz kampüs Vancouver-Kanada ve Wroxton-İngiltere'de kampüsler Yaklaşık öğrencisi bulunan büyük, özel bir üniversite 89 farklı ülkeden yaklaşık 1200 uluslararası öğrenci 100'ü aşkın lisans ve yüksek lisans dalında akredite programlar Öğrenci ve öğretim görevlisi oranı 14:1 Uluslararası öğrenciler için burs ve ödemeli stajyerlik programları mevcuttur. Birleşmiş Milletler'in (B.M.) Sivil Toplum Kuruluşu statüsüne sahiptir.

3 2 JOHNSON & WALES UNIVERSITY Lokasyon: Providence, Rhode Island Popüler Bölümler: Uluslararası Ticaret, Yönetim, Ağırlama Yönetimi, Mutfak Sanatları, Spor ve Eğlence Etkinlikleri Yönetimi Senelik Ücretler: Lisans US $23,955 Lisansüstü US $8,208 Konaklama:US $11,541 Burs İmkanları: $1000'dan Tam Öğrenim Ücretine kadar ulaşabilir. Son Başvuru Tarihi: Güz - Mart 1 Bahar - Kasım 1 J&W, dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencilerinin oluşturduğu öğrenci topluluğu ve verdiği birinci sınıf eğitim ile tanınır. Staj imkanları ve müşterek öğrenme olanakları, öğrencileri üniversite eğitiminden sonra yapacakları mükemmel kariyerler için hazırlayan eşsiz bir eğitim ortamı sunar. Yurt Dışı Eğitim Programları da eğitim deneyimini zenginleştirir ve öğrencinin başarısını sınıf dışında da göstermesini sağlayan kapsamlı bir deneyim haline getirir. Öğrenciler, küçük sınıflar sayesinde daha yakın ve samimi bir eğitim ve öğretim ortamında okuma şansı bulur.

4 3 PLYMOUTH STATE UNIVERSITY Lokasyon: Plymouth, New Hampshire Popüler Bölümler: işletme & Yönetim, Fizik & Yaşam Bilimleri Matematik & Bilgisayar Bilimi Sosyal Bilimler, Güzel & Uygulamalı Sanatlar Senelik Ücretler: Lisans US $16,570, Lisansüstü US $11,304 Konaklama:US $6,280 Burs İmkanları: Uluslararası öğrenciler için, başarı durumuna bağlı olarak belirlenen $3,500 - $5,000'e kadar burslar mevcuttur. Son Başvuru Tarihi: Güz - Nisan 1 Bahar - Aralık 1 Plymouth, New Hampshire Eyaleti'nin en güvenli topluluğu seçilmiştir. Parade dergisi tarafından "Ülkenin En Iyi 21 Küçük Eyalet Üniversitesinden Biri" ve Skiing dergisi tarafından "Iyi Eğitim ve Kayak Yapmaya Kolay Ulaşım Bakımından Ülkenin En Iyi 21 Üniversitesinden Biri" olarak gösterilmiştir.

5 4 POINT PARK UNIVERSITY Lokasyon: Pittsburgh, Pennsylvania Popüler Bölümler: işletme Yönetimi, Muhasebe, inşaat Mühendisliği Teknolojisi, Ekonomi ve Finans, Elektrik Mühendisliği Teknolojisi Senelik Ücretler: Lisans US $21,700 Lisansüstü US $8,304 Konaklama:$11,320 Burs İmkanları: Lisans eğitimlerindeki akademik performanslarına ve sınıf sıralamalarına bağlı olarak burs imkanları bulunmaktadır. Son Başvuru Tarihi: Sürekli Kayıt Point Park, uygun öğrenim ücretlerine sahiptir ve yaşam maliyetleri de düşüktür. Uluslararası öğrenciler sömestir başına kredilik lisans programları için sabit ve düşük bir ücret öderler. Yeterli görülen uluslararası öğrenciler için Özel Akademik Burs olanakları da mevcuttur. Üniversite ayrıca ücretsiz özel ders ve kampüs içi konaklama gibi imkanlar da sağlamaktadır.

6 5 ROGER WILLIAMS UNIVERSITY Lokasyon: Bristol, Rhode Island Popüler Bölümler: Ticaret, Mühendislik, Mimarlık, Bilgisayar Bilimi, inşaat Yönetimi Senelik Ücretler Lisans US $28,968 (Mimarlık Programı - US $32,640) Konaklama:US $13,020 Burs İmkanları: Yıllık 5.000$ eğitim ücreti indirimi yada burs kazanılabilir. Son Başvuru Tarihi: Lisans: Sürekli kayıt Lisansüstü: Bölüme göre değişir Roger W illiams University, tekrar U.S. News & World Report'un "2010'un En Iyi Okulları" listesinde Kuzey'deki en iyi ilk 10 "Lisans Yüksekokulu" arasına girmiştir. RWU, alanında tanınmış öğretim elemanları ve müfredatı ile sosyal bilimler alanında güçlü bir eğitim tecrübesine sahiptir. Öğretim elemanlarımız, akademik destek ve/veya araştırma konularında işbirliği için sık sık öğrencilerle bir araya gelirler. Aslına bakılırsa, Roger W illiams University lisans düzeyinde öğrenci/öğretim elemanları için eşi benzeri olmayan araştırma imkanları sunan sayılı okullardan biridir.

7 6 SAINT JOSEPH S UNIVERSITY Lokasyon: Philadelphia, Pennsylvania Popüler Bölümler: Pazarlama, Psikoloji, Eğitim, Biyoloji, Gıda Pazarlama Senelik Ücretler: Lisans US $35,080 Lisansüstü US $14,742 Konaklama:US $11,574 - $13,974 Burs İmkanları: Toplamda $16,000'e varan yıllık $4,000 değerinde burs alabilirler. Son Başvuru Tarihi: Lisans: Eylül girişi - Mart 1 Ocak girişi - Kasım 1 Saint Joseph's, tarihi Philadelphia'nın şehir merkezinden yalnızc zor dakika mesafedeki güzel ve sakin kampüste yer alır. Kampüs ayrıca New York City ve W ashington D.C.'den kısa birer tren yolculuğu uzaklıktadır. Lisans eğitimi alan öğrenciler, 38 eyalet ve 38 farklı ülkeden gelmektedir.

8 7 ECKERD COLLEGE Lokasyon: St. Petersburg, Florida Popüler Bölümler: Doğa Çalışmaları, Deniz Bilimleri, Psikoloji, Uluslararası Ticaret, Mühendislik Senelik Ücretler: Lisans US $34,250 Konaklama:US $9,652 Burs İmkanları: $13,000'e varan miktarlarda başarı ve ihtiyaç durumuna bağlı maddi destek olanağı mevcuttur Son Başvuru Tarihi: Lisans: Sürekli Kayıt Eckerd College, akademik programında küresel bir bakış açısına yer veren yenilikçi ve ileri görüşlü bir kurumdur. Eckerd, Çevre ve Deniz Bilimleri, Yaratıcı Yazarlık, Psikoloji ve Uluslararası Ilişkiler ve Küresel Meseleler alanlarında ülke çapında ün kazanmıştır. Eckerd öğrencileri bilimsel ekipmanlarla çalışma ve diğer üniversitelerde ancak Master öğrencilerinin yararlanabildiği araştırma olanaklarından yararlanma imkanına sahiptirler.

9 8 LOUISIANA TECH UNIVERSITY Lokasyon: Ruston, Louisiana Popüler Bölümler: Havacılık, Beslenme ve Diyetetik, Mimarlık iç Mimari, Tıbbi Teknoloji Senelik Ücretler: Lisans US $34,250 Konaklama:US $9,652 Burs İmkanları: 2 çeyrek sömestirin ardından başarısı kanıtlanmış uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretinden muaf tutulma olanağı mevcuttur Son Başvuru Tarihi: Güz - Haziran 1; Kış - Eylül 1; Bahar - Aralık 1; Yaz - Mart 1 Nanoteknoloji Eğitimi'nde ABD'nin en iyi 3. okulu olarak gösterilen Louisiana Tech (LA Tech), ayrıca nanosistem mühendisliği alanında lisans düzeyinde eğitim veren ilk ABD üniversitesi olma ünvanına da sahiptir. LA Tech U.S. News & W orld Report tarafından 3. Tier Ulusal Üniversite olarak gösterilmiştir ve ABD'de birçok listede en üst sıralarda yer almaktadır en iyi eyalet dışı maliyetlere sahip okul, Kiplinger s dergisine göre devlet yüksekokulları ve üniversiteleri arasında 93. "En Iyi Fiyatlı" (Best Value); nanoteknoloji ticaretinde ülkedeki en iyi 7. kurum seçilmiştir ve RateMyProfessors.com adresinde ABD'deki tüm yüksekokul ve üniversiteler arasında 2. en yüksek öğretim elemanları değerlendirmelerine sahiptir. LA Tech ayrıca 4 yıllık havacılık eğitimi için en uygun fiyata sahip olan okuldur.

10 9 SOUTHERN ARKANSAS UNIVERSITY Lokasyon: Magnolia, Arkansas Popüler Bölümler: işletme, Biyoloji, Hemşirelik, Bilgisayar Bilimi, Matematik, Sosyoloji, Sosyal Hizmetler, Psikoloji Senelik Ücretler: Lisans US $9,256 Lisansüstü US $6,506 Konaklama:US $4,570 Burs İmkanları: Lisans öğrencileri okula bir sömestir devam ettikten sonra okula Devam Bursu'na hak kazanabilirler. Son Başvuru Tarihi:Devamlı Kayıt, Southern Arkansas University, en son teknolojiyle donatılmış metrekarelik yeni Bilim Merkezi'yle gurur duymaktadır. SAU 100'den fazla öğrenci toplulukları ve düşük öğrenci/öğretim elemanı oranıyla, öğrencilerine tam bir üniversite deneyimi yaşatmaktadır. Okulun muhteşem kampüsünde konaklamak isteyen öğrenciler için konaklama seçeneklerinden biri de Residential Interest Groups'tur (R.J.G.) (Ilgi Alanlarına Bağlı Yurtlar). Öğrencilerin kendileriyle aynı ilgi alanlarını paylaşan diğer öğrencilerle birlikte yaşamalarını sağlar.

11 10 UNIVERSITY OF ARKANSAS - FORT SMITH Lokasyon: Fort Smith, Arkansas Popüler Bölümler: ingilizce, Grafik Tasarım, Organizasyonel Liderlik, Pazarlama, Bilişim Teknolojisi Senelik Ücretler: Lisans US $10,168 Konaklama:$4,200 Son Başvuru Tarihi: Güz 2011 Haziran 17 Bahar 2011 Kasım 4 UA Fort Smith, öğrencilerine ve kampüs topluluğuna en son teknolojiye göre tasarlanmış yenilikçi programlarıyla tecrübeye ve uygulamaya dayalı bir eğitim vererek eşsiz bir deneyim sunar. Üniversite, çok çeşitli bu öğrenci topluluğunun sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak için e-posta, web dersleri, akşam ve hafta sonu dersleri ve interaktif videolar gibi alternatif eğitim yöntemleri de kullanmaktadır.

12 11 CLEVELAND STATE UNIVERSITY Lokasyon: Cleveland, Ohio Popüler Bölümler: Uluslararası Ticaret, iletişim, Dijital Medya ve Film, Elektrik Mühendisliği, Hemşirelik Senelik Ücretler: Lisans US $11,387 Burs İmkanları: - Son Başvuru Tarihi:Güz - Mayıs 15 Bahar - Kasım 1 Cleveland State University (CSU), nüfusu üç milyona yaklaşan bir bölge olan Cleveland Ohio'da yer alır. 35 hektarlık metropol kampüs Cleveland şehir merkezinin kalbinde bulunmaktadır. Dünya standartlarında işletmeler, profesyonel sporlar, büyük şehir eğlencesi, Erie Gölü kenarı, sağlık kurumları ve birinci sınıf sanat organizasyonları hem komşu hem de anlaşmalıdır. Böylece CSU öğrencilerine benzersiz bir birleşik öğrenim deneyimi yaşatır. CSU zoo'den fazla eğitim dalı ile akademik programlar sunar. Cleveland State; ticaret, biyomedikal araştırma ve sağlık, K-ız eğitimi, spor yönetimi ve hukuk, ticaret, mühendislik, şehir yönetimi ve daha birçok konuda sunduğu profesyonel programlar açışından lider bir okuldur.

13 12 DOMINICAN UNIVERSITY Lokasyon: River Forest, Illinois Popüler Bölümler:Bilgisayar Bilimi, Ticaret, Muhasebe, Matematik, Mühendislik Senelik Ücretler: Lisans US $26,400 Lisansüstü $616 - $810 Konaklama:US $8,000 - $9,500 Burs İmkanları:Sömestir başına $1,000 burs imkanı Son Başvuru Tarihi:Güz - Mayıs 1 Bahar - Kasım 1 Dominican, 30 eyaletten gelen öğrencilerin yanı sıra 25 ülkeden gelen 20 uluslararası öğrencisiyle, çeşitli ve farklı geçmişlere sahip 3.700'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapar. U.S. News & W orld Report Amerika'nın En Iyi Okulları sıralamasında, Dominican'ı Orta Batı bölgesinin en iyi üniversiteleri arasında göstermiştir.

14 13 INDIANA UNIVERSITY-PURDUE UNIVERSITY INDIANAPOLIS Lokasyon: Indianapolis, Indiana Popüler Bölümler:Mühendislik, Biyo-işlem, Ticaret, Sağlık Bilimleri, iletişim Çalışmaları Senelik Ücretler:Lisans US $24,570 Lisansüstü US $16,003 - $38,820 Konaklama:US $13,000 Burs İmkanları:Öğrencilerin başarılarına göre $3.500'a kadar burs imkanı Son Başvuru Tarihi:Güz - Mart 1 Bahar - Ekim 1 IUPUI, sahip olduğu 300'den fazla derece programında kadar öğrenciye eğitim verir. Üniversite Indiana eyaletinin en çok sayıda ve en geniş çeşitte programlar sunan okuludur. Sunduğu programlar arasında, Işletme, Mühendislik, Sağlık Hizmetleri, Bilişim, Hukuk, Tıp, Fen Bilimleri ve Turizm yer alır. IUPUI, her yıl 130'u aşkın ülkeden gelen yaklaşık adet uluslararası öğrenciye ve araştırmacılara ev sahipliği yapar. Öğrenciler uluslararası müfredatlar ve etkinlikler, finanse edilmiş araştırma projeleri gibi imkanlardan yararlanır ve bu sayede de kültürel bakış açılarını hem sınıfta hem de sınıf dışında paylaşma şansına sahip olurlar.

15 14 NORTHERN ILLINOIS UNIVERSITY Lokasyon: DeKalb, Illinois Popüler Bölümler:Muhasebe, Ticaret, Mühendislik, Bilgisayar Bilimi, Sağlık & Beşeri Bilimler Senelik Ücretler:Lisans US $16,600 Lisansüstü US $18,200 Konaklama:US $11,000 Burs İmkanları: - Son Başvuru Tarihi:Güz - Mayıs 1 Bahar - Ekim 1 Business W eek'in 2011 en iyi lisans ticaret okulları sıralaması, NIU ticaret okulunu ulusal çapta elit ticaret okulları arasında göstermeye devam etmektedir. 2011'de, NIU College of Business, derginin ülkedeki En Iyi Lisans Okulları olarak tanımlanan programlar listesinde, 139 ticaret okulundan oluşan çok küçük bir elit okullar grubu içinde ulusal çapta 84.sırada yer aldı. NIU'nun Muhasebe Bölümü, Public Accounting Report tarafından son beş yıldır ülkenin ilk 10 okulu arasında sıralanmıştır. NIU College of Engineering and Engineering Technology, bu yıl U.S. News & W orld Report'a göre ülke çapındaki ilk 40 mühendislik yüksek lisans derece programları arasında yer almaktadır.

16 15 UNIVERSITY OF MISSOURI - ST. LOUIS Lokasyon: St. Louis, Missouri Popüler Bölümler:Muhasebe, Ticaret, Mühendislik, Bilgisayar Bilimi, Sağlık & Beşeri Bilimler Senelik Ücretler:Lisans US $16,356 Konaklama:US $6,075 Burs İmkanları: Uluslararası öğrenciler için onur (honors) yüksekokul bursları mevcuttur Son Başvuru Tarihi:Güz - Mayıs 1 Bahar - Ekim 1 UMSL'nin öğretim elemanları, Academic Analytic's Faculty Scholarly Productivity Jndex tarafından ıs'ten az doktora programıyla ülkenin en iyi araştırma üniversiteleri arasında Boston College ve Georgetown University'nin hemen ardından beşinci olarak sıralanmıştır. UMSL'deki Whitney Harris W orld Ecology Center, ülkedeki en büyük ve en çeşitli Biyoloji programıdır. UMSL'nin ortak kurumları arasında Missouri Botanik Bahçesi ve St. Louis Hayvanatbahçesi vardır.

17 16 UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA Lokasyon: Grand Forks, North Dakota Popüler Bölümler:Havacılık, işletme, Bilgisayar Bilimi, Eğitim, Mühendislik Senelik Ücretler:Lisans US $15,845 Lisansüstü US $16,948 Konaklama:US $5,160 Burs İmkanları: Başarı durumuna göre 8 sömestıra kadar eğitimden muaf olma bursu verilebilir. Son Başvuru Tarihi:Güz - Mayıs 1 Bahar - Ekim 1 U.S. News & W orld Report, UND'yi sürekli olarak ülkedeki En Iyi 200 Üniversite arasında göstermektedir. Princeton Review UND'yi "ABD'nin En Girişimci Ilk 10 Lisans Okulu" arasında değerlendirmiş ve Entrepreneur dergisi de UND'nin girişimcilik programını ülkedeki en iyi on üçüncü program olarak göstermiştir (2008). UND ayrıca uzay çalışmaları alanında uluslararası anlamda tanınan bir yüksek lisans programına da sahiptir. Energy and Environmental Research Center (EERC) ise havayı, suyu ve toprağı temizleyip koruyacak daha temiz ve daha etkili enerji ve çevre teknolojileri üreten dünyanın önde gelen kurumlarından biridir. Elektrik Mühendisliği ve Uzay Çalışmaları bölümleri, Uluslararası Uzay Istasyonu'na takılması planlanan kızılötesi bir kamera olan AgCam'ı, Upper Midwest Aerospace Consortium ile birlikte tasarlamış ve üretmiştir.

18 17 IDAHO STATE UNIVERSITY Lokasyon: Pocatello, Idaho Popüler Bölümler:Mühendislik, Bilgisayar Bilişim Sistemleri, Kim ya, Ticaret, Eğitim Senelik Ücretler:Lisans US $15,916 Lisansüstü US $16,876 Konaklama:US $5,050 Burs İmkanları: Başarı durumuna göre eğitimden muaf olma bursu verilebilir. Son Başvuru Tarihi:Güz - Mart 1 Bahar - Kasım 1 Idaho State University'nin 100'den fazla binadan oluşan güvenli ve bakımlı kampüsü, muhteşem Rocky Dağları'nın tam ortasında kurulmuştur. Bu üniversite, ekonomik geziler ve etkinlikler düzenleyen ülke çapında ün yapmış Outdoor Adventure Center ile birlikte çeşitli kişisel, sosyal ve eğlence olanakları sunar. ISU mezunlarının %90'ı ISU'da aldıkları eğitimin kendilerini büyük ölçüde kariyerleri için hazırladığını söylemektedirler.

19 18 UNIVERSITY OF ST. THOM AS - HOUSTON Lokasyon: Houston, Texas Popüler Bölümler:Finans, Muhasebe, Ticaret, Pazarlama, iletişim Senelik Ücretler:Lisans US $23,500 Lisansüstü US $15,696 Konaklama:US $7,900 Burs İmkanları: - Son Başvuru Tarihi:Sürekli Kayıt Öğrenci/öğretim elemanı oranı 12'ye 1'dir ve öğretim üyelerinin toplam sayısı 298'dir. Ve bunların %91'i kendi alanlarındaki en yüksek akademik derecelere sahiptir.university of St. Thomas'ın başarılı öğrencilerinin SAT sınavından aldıkları ortalama puan 1125'dir. Okula yeni giriş yapan öğrencilerin %37'si kampüste yaşamaktadır.

20 19 CALIFORNIA STATE UNIVERSITY STANISLAUS Lokasyon: Turlock, California Popüler Bölümler:işletme, Bilgisayar Bilimi, Biyolojik Bilimleri, ingilizce, iletişim Çalışmaları Senelik Ücretler:Lisans US $14,440 Lisansüstü US $12,500 Konaklama:US $8,000 Burs İmkanları: - Son Başvuru Tarihi:Güz - Haziran 1 Bahar - Kasım 1 U.S. News & W orld Report, CSU Stanislaus'u Batının master ve lisans dereceleri sunan en iyi devlet üniversiteleri arasında göstermiş ve aynı zamanda son 10 yıldır yüksek eğitimde en iyi fiyat olarak göstermiştir. American Association of State Colleges and Universities, CSU Stanislaus'u sınıf tekrarı ve mezuniyet oranlarında sıradışı gelişim gösteren, ülke çapındaki ilk 12 devlet üniversitesi olarak tanımıştır.

21 20 FOOTHILL - DE ANZA COLLEGES Lokasyon: Los Altos Hills, California Popüler Bölümler:Ticaret ve Yönetimi, Uluslararası Ticaret, video oyunu Tasarımı ve Animasyon, Görsel & Sahne Sanatları, Bilgisayar Bilimi, BT, veri Tabanı & Yazılım Geliştirme, Ağ kurma, Biyoloji & Biyomedikal Bilimler, Biyobilişim ve Biyoteknoloji Senelik Ücretler:Lisans US $5,800 Burs İmkanları: - Son Başvuru Tarihi: Güz - Haziran 30 Kış - Ekim 31 Bahar - Ocak 30 Bu okullar, dünyaca ünlü Silicon Valley'nin merkezinde, San Francisco'nun (uluslararası havaalanı) 45 dakika güneyinde ve ABD'nin en büyük 10. şehri San Jose'nin yirmi dakika güneyinde, dinamik San Francisco Körfez Bölgesi'nde yer alır. 300 güneşli gün ve yıl boyu ortalama 21C sıcaklıkla, bu bölge, California tarzını tam anlamıyla yansıtır kısa bir araba yolculuğu sonrasında ülkedeki en iyi sörf, golf ve gezi imkanlarına sahip olan Pasifik Sahili plajlarına ulaşabilirsiniz. Apple, Yahoo!, Google, Adobe, ebay, Cisco Systems, Facebook ve 6.000'i aşkın teknoloji şirketinin merkezlerine çok yakın olan bu okulda girişimcilik ve yenilikçiliğin ruhunu keşfedin.

22 21 LOYOLA M ARYMOUNT UNIVERSITY Lokasyon: Los Angeles, California Popüler Bölümler:Ticaret, Sinema, Mühendislik, Politika Bilimi, iletişim Senelik Ücretler:Lisans US $37,000 Lisansüstü US $20,000 Konaklama $12,400 Burs İmkanları: - Son Başvuru Tarihi:Güz - Ocak 15 Bahar - Ekim 15 LMU'da eğitim sınıfın dışında da devam eder. 100'ü aşkın öğrenci organizasyonu; akademik, kültürel, mesleki, hizmet ve sosyal çeşitliliği yansıtarak Üniversite deneyimini zenginleştirir. LMU'nun 18 adet kampüs içi öğrenci yurdu binası, 3,200'den fazla öğrenciyi ağırlarken, birinci ve ikinci yıl konaklamaları garanti altına alır. Modern ve yenilenmiş son teknolojiye sahip ticaret, bilim ve mühendislik tesisleri öğrecilerin eğitimini ve araştırmayı destekler.

23 22 Arkansas State University Lokasyon: Fayetteville, Arkansas Popüler Bölümler: Otomotiv Servis Teknoloji, İşletme Bilişim Sistemleri, Klinik Laboratuar Bilimleri, Dijital Elektronik Teknolojisi Senelik Ücretler: Lisans $ Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $4.000 burs imkanı. Son Başvuru Tarihi: Güz dönemi için 1 Ağustos Arkansas State University ön lisans (Associate), Lisans (Bachelors), Mastır (Masters) ve Doktora (Doctoral)eğitimi vermektedir. Ayrıca dil eğitimi ile ilgili ESL ( English as a Second Language) programında da oldukça güçlüdür. ESL programının öğrenciler tarafından en fazla ilgi çeken yönü ESL programını tamamladığınızda direkt olarak TOEFL ya da IELTS sınavına girmeden üniversiteye geçiş yapmanızdır.

24 23 California International Business University Lokasyon: San Diego, California Popüler Bölümler: Yöneteticilik Senelik Ücretler: Lisans $24,980 Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $ burs imkanı. Son Başvuru Tarihi: Kış Çeyreği 1 Kasım Bahar Çeyreği 1 Şubat Yaz Çeyreği 1 Mayıs Sonbahar Çeyreği 1 Ağustos Neden CIBU'yu tercih etmelisiniz? Alanında uzman öğretim üyeleri: Alanında uzman, engin bilgi birikimi ve iş tecrübesine sahip öğretim üyelerinden ders almanın ayrıcalığı ile öğrenciler hem akademik olarak donatılırken, hem de profesyonel iş yaşamından örneklerle gerçek hayata hazırlanıyor. Interaktif eğitim ayrıcalığı: Küçük sınıflarda ve küçük gruplarda yapılan derslerle efektif ve etkili bir eğitim hizmeti verilmektedir. Bu durum, her öğrencinin derse full katılımını sağlayıp, öğretim üyeleri ile birebir temas kurmalarını kolaylaştırmaktadır. Lokasyon: CIBU, toplu tasıma araçlarına, alışveriş merkezlerine, restoranlara çok kısa bir yürüme mesafesindedir. Şehrin en canlı caddesi olan 5. Cadde sadece 10 dk. yürüme mesafesindedir. Business University: CIBU sadece "business alanında' egitim veren bir üniversitedir. Bu da okulumuzu bu alanda özel yapmaktadır. Amerikada çalışma hakkı : öğrencilerine ilgili programdan mezun olduktan sonra, OPT hakkı ile Amerika'da 1yıl çalışma hakkına sahiplerdir. Bu sure zarfında CIBU, öğrencilerine iş bulmaları konusunda ekstra destek sağlamaktadır. "Study Tours': CIBU'nun öğrencilerine sunduğu bir diğer eşsiz fırsat ise, master ve doktora programlarındaki dersler kapsamında bulunan study tour'lardır. İlgili dersi veren öğretim üyesi önderliğinde ayarlanan bu study tour'lara katılarak Amerika'da ve dünyada hayranlık uyandıran birçok şirketi, yakından, kendi yetkililerinden dinleme fırsatı bulacaksınız. Bu özel konferanslarla kendi networkunuzu genişletme olanagınada sahipsiniz. Sunulan study tour'lar: Silicon Valley Practical Entrepreneurship Study Tour Southern California Fashion, Entertainment and Media Study Tour Greater China Business Opportunities Study Tour

25 24 Başvuru İçin Gerekli Belgeler: Application Form ( Completed and signed) College/University Official Transcripts in English Application Fee Proof of English Proficiency, if applicable ibt (Internet based) Undergraduates: 65 IELTS Undergraduates 6.5 TOEIC Undergraduates 550 Proof of Financial Responsibility Bank Letter/Statement Proof of Health Insurance

26 25 Gannon University Lokasyon: Erie, Pennsylvania Popüler Bölümler: Bilgisayar Bilimi, Elektrik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Mekanik Mühendisliği Senelik Ücretler: Lisans $24,980 Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $ burs imkanı. Son Başvuru Tarihi: Güz dönemi için 15 Mayıs Gannon her biri kendi alanında başarılı ve dinamik akademik kadrosu ile öğrencilere mükemmel bir eğitim ortamı sunmaktadır. Akademik başarı Gannon University için en büyük önceliktir. 3 kolej ve 2 okuluyla Gannon 75'ten fazla alanda öğrencilerine eğitim imkanı sunmaktadır. Gannon'daki eğitim ortamı sadece derslerle sınırlı değildir, öğrenciler farklı sosyal kulüpler ve organizasyonlarla faal bir ortamda yaşarlar. Okulda birçok farklı ülkeden yabancı öğrenci bulunmaktadır, bu kültürel mozaik öğrencilere farklı hayat tarzlarını ve kültürlerini yakından tanıma olanağı sunacaktır.

27 26 Golden Gate Üniversitesi Lokasyon: San Fransisco, California Popüler Bölümler: Yönetim, İşletme, Finans, İnsan Kaynakları Yönetimi, Bilgi Teknolojisi, Uluslararası İşletme, Pazarlama, BS Muhasebe, Bilgi Teknolojisi. Senelik Ücretler: Lisans Her 3 kredilik ders 2040 USD. Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $5,750 burs imkanı. Son Başvuru Tarihi: Güz dönemi için 15 Mayıs Bahar dönemi için 15 Eylül Yaz dönemi için 15 Ocak Amerika nin California Eyaleti nin San Francisco şehrinde 1901 den bu yana egitim vermektedir. Lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim veren okulda 11 lisans ve 20 master programı sunulmaktadır. Okulda toplam öğrenci eğitim almaktadır.

28 27 Grand Valley State University Lokasyon: Allendale, Michigan Popüler Bölümler: İşetme Fakültesi, Halkla İlişkiler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Bilim Fakültesi, Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi Senelik Ücretler: Lisans $14,030 Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $ burs imkanı. Son Başvuru Tarihi: Güz Yarıyılı : 29 Ağustos 17 Kasım Kış Yarıyılı : Ocak 9 Nisan 28 Grand Valley State University her iki dünyanın da en iyisine sahiptir: Allendale in banliyösünde canlı, yaşamak isteyeceğiniz bir ana kampüs; Michigan ın ikinci en büyük şehri Grand Rapids in merkezine 15 dakika uzaklıkta olan dinamik, merkezi kampüs. Öğrenciler kişisel, etkileşimli öğrenimi sağlayan küçük gruplu sınıflardan oldukça hoşnuttur. Kampüste yaklaşık olarak 300 adet öğrenci topluluğu, kulübü ve kuruluşu vardır.

29 28 Lewis University Lokasyon: Romeoville, Illinois Popüler Bölümler: Havacılık, Biyolojik bilimler, İşletme, Bilgi Güvenliği ve Risk Yönetimi, Bilgisayar Bilimleri Senelik Ücretler: Lisans $33,220 Program Gereksinimleri: TOEFL:80 IELTS:6.0 Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $4,500 - $5,500 a kadar burs imkanı. Son Başvuru Tarihi: Güz Dönemi: 1 Temmuz Bahar Dönemi: 1 Kasım Üniversite kampüsünden Chicago'nun merkezine;iş imkanlarına, çalışma imkanlarına, eğlenceye tren yoluyla ulaşabilirsiniz. Ana kampüsünde 12 yurtta den fazla öğrenci konaklamaktadır. Bütün yurtlar sınıflara, kütüphanelere, spor salonlarına ve öğrenci birliklerine sadece yürüme mesafesindedir.

30 29 New York Institute Of Technology Lokasyon: Old W estbury, NY Popüler Bölümler: Muhasebe, Reklamcılık, Mimarlık, Davranış Bilimleri, Isletme, İletişim Sanatları, bilgisayar grafikerlik, bilgi işlem, elektrik ve bilgisayar mühendislik, mühendislik yönetimi, grafik tasarım, sağlık bilimleri, turizm yönetimi, bilgi teknolojileri, iç mimarlık, biyoloji, biomedical mühendislik, kimya, mekanik mühendislik, hemşirelik, siyaset bilimi, psikoloji, telekomünikasyon network yönetimi Senelik Ücretler: Lisans $ (Bölüme göre değişiklik göstermektedir.) Program Gereksinimleri: TOEFL(IBT) 79 Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $7,000 ile $16,000 a kadar burs imkanı. Son Başvuru Tarihi: Güz dönemi: 1 Temmuz Bahar dönemi: 1 Aralık Özel bir enstitü olan NYIT bünyesinde Kuzey Amerika, Çin, Orta Doğu ve sanal ortamdan olmak üzere toplamda öğrenci bulundurmaktadır ten beri; Kariyer odaklı mesleki eğitim sunan Bütün öğrencilerini fırsatlarla buluşturan Öğrencilerin yararlanabileceği uygulama merkezli bir eğitim sunan Bir enstitü olarak eğitim vermektedir.

31 30 Ohio University Lokasyon: Athens, Ohio Popüler Bölümler: Sağlık ve Beden Eğitimi, Gazetecilik, İşletme, Muhasebe Senelik Ücretler: Lisans $ (Programa göre değişiklik gösterebilir) Program Gereksinimleri: TOEFL:80 IELTS:6,5 Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $ burs imkanı.(sat ve ACT sınavı istenir.) Son Başvuru Tarihi: Güz dönemi, 15 Aralık Ohio Üniversitesi, ABD deki 6 kampüsünde 20 bin öğrenciyi barındırıyor. 250 lisans, 170 master ve 50 farklı doktora programı bulunan üniversite, en başarılı devlet üniversiteleri arasında ilk yüzde 2 lik dilim içinde yer alıyor. Üniversite, mezunlarının başarılarına göre yapılan sıralamada ise 4 üncü sıradadır.

32 31 Suffolk Üniversitesi Lokasyon: MA, BOSTON Popüler Bölümler: Finans, Sağlık, Biyoteknoloji ve Hukuk Senelik Ücretler: Lisans $29,894 Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre Merit bursundan yararlanabilir. Son Başvuru Tarihi: Güz(Ağustos) dönemi için:15 Haziran Bahar(Ocak) dönemi için:1 Kasım Suffolk, Princeton Review tarafından en iyi 371 Yüksekokul arasında değerlendirildi ve 2009 da US News & W orld Report un en iyi yüksekokullar listesinde yer aldı. Bugün Boston daki Suffolk University, Sawyer Business School, College of Arts and Sciences ve Law School da 70 i aşkın lisans derecesi programı sunuyor.

33 32 Troy University Lokasyon: Troy, Alabama Popüler Bölümler: Muhasebe, Sanat, İngilizce, Gazetecilik, Matematik, Tıp Teknolojisi, Psikoloji Senelik Ücretler: Lisans $ Program Gereksinimleri: TOEFL 61 Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $ $2.000 burs imkanı. Son Başvuru Tarihi: Bahar Dönemi: 15 Şubat Yaz Dönemi: 1 Mayıs Güz Dönemi: 1 Temmuz Amerika nın Florida ve Atlanta ya yakın sıcak güney bölümünde bulunan Troy Üniversitesi 1887 yılında kurulmuştur. 234 hektarlık kampüsde; Amerikan futbolu, baseball, basketbol, futbol, golf sahaları, açık ve kapalı yüzme havuzu, teniz ve voleybol kortu, sağlık merkezi, tiyatrolar, Starbucks kahve evi ve özel uluslar arası yaşam & öğrenme merkezi bulunmaktadır.

34 33 University of New Haven Lokasyon: W est Haven, Connecticut Popüler Bölümler: Grafik Dizayn, İç Dizayn, Gazetecilik, Public Policy, Kitlesel İletişim, Bilgisayar Programcılığı, Lojistik, Otel ve Restoran Yönetimi Senelik Ücretler: Lisans $30,500(2 sömestır) Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $ burs imkanı. Son Başvuru Tarihi: Güz dönemi: 1 Haziran Bahar dönemi: 1 Kasım New Haven College 1966 yılında lisans programları için New England Association of Schools and Colleges dan tam akreditasyon aldı daysa okul lisansüstü eğitim veren bölümlerin eklenmesiyle çok büyük bir adım atmış oldu. Lisans üstü bölümler hızla genişledi ve bugün 30 master programı lisans öğrencilerine çeşitli lisansüstü sertifikaları da dahil olmak üzere eğitim sunmaktadır.

35 34 University of North Alabama Lokasyon: Florence, Alabama Popüler Bölümler: Sanat, Biyoloji, Kim ya, Bilgisayar Bilimi, İngilizce, Yabancı Diller, Jeoloji, Coğrafya, Siyaset Bilimi Senelik Ücretler: Lisans $18,478 Program Gereksinimleri: 500/173 CBT Burs İmkanları: Öğrenciler başarı durumlarına göre $4,000 burs imkanı. Son Başvuru Tarihi: 2 Ocak 500/173 CBT (Undergraduate) Alabama eyaletinin kuzeybatısında yer alan Florence şehrinde eğitim veren University of North Alabama iki güzel gölün yakınlarında yer alması dolayısıyla pek çok su sporlarını seveni kendisine çekmektedir. Eyaletteki en büyük dördüncü şehir olan Florence Tennessee nehrinin kuzeyinde yer alır. Okulun kampüsü şehrin yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Florence daki suç oranının düşük olması pek çok öğrencinin bu şehri tercih etmesine sebep olmaktadır.

BRITISH SIDE İNGİLTERE de EĞİTİM DANIŞMANLIK SERVİSİ

BRITISH SIDE İNGİLTERE de EĞİTİM DANIŞMANLIK SERVİSİ British Side İngiltere de Eğitim bölümümüzde, İngiltere de eğitim almak isteyen öğrencilere tercihlerine yönelik doğru okul seçiminde bulunmaları konusunda yardımcı oluyor, başvuru işlemlerini takip ediyoruz.

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı

Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Batı Avustralya daki Perth kenti, canlı ve kültürel olarak gelişmiş bir kent olup, Avustralya nın en büyük eyalet başkentleri arasında

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2012 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu 2 Hoşgeldiniz Welcome Willkommen Bienvenue Bienvenido

Detaylı

DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA

DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi 2012 İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA İrlanda 34 Dublin Kanada 44 Vancouver 45 Toronto ABD 46 Boston 47 Harvard Square 48

Detaylı

Yurtdışı Dil Okulu SİTESİ

Yurtdışı Dil Okulu SİTESİ HOŞGELDİNİZ Hoşgeldiniz 1986 dan günümüze yurtdışı eğitimde Türkiye nin lider kuruluşları arasında yer alan ICEP WORLD, dünya çapında sayıları binlerle ifade edilen dil okulları arasında kalitesine güvendiği

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI Servislerimiz YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI Sayfa 8 Sayfa 11 Sayfa 12 Sayfa 13 Sayfa 15 DİL OKULLARI SERTİFİKA VE DİPLOMA PROGRAMLARI 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler,

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International Tanıtım Broşürü 2010 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA ALMANYA MALTA www.lsi.edu Hoş Geldiniz Welcome Willkommen Bienvenue

Detaylı

U l u s l a r a r a s ı Ö ğ r e n c i l e r İ Ç İ N K A B U L K I L A V U Z U

U l u s l a r a r a s ı Ö ğ r e n c i l e r İ Ç İ N K A B U L K I L A V U Z U U l u s l a r a r a s ı Ö ğ r e n c i l e r İ Ç İ N K A B U L K I L A V U Z U The New Urban Research University KURULUŞ 1819 Ülke/Kıtalara göre UC Öğrenci Kaydı (Raklamlar yaklaşık olaraktır) (90) f a

Detaylı

Profesyoneller İçin İngilizce

Profesyoneller İçin İngilizce Profesyoneller İçin İngilizce Holmesglen, öğrencilerin değişik meslek gruplarına yönelik dil becerilerini geliştirmek için bir sömestirlik (toplam 20 hafta) Mesleki İngilizce Programları sunmaktadır. Tüm

Detaylı

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR.

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 7 18 Yaş Altı Öğrenciler İçin Yaz Okulu Programları Kuzey İngiltere de Dil Eğitimi SAYI 7 Yurt dışında Yaz Okulları ve Futbol Kampları

Detaylı

Dünya Çapında İngilizce Eğitimi Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA SİNGAPUR

Dünya Çapında İngilizce Eğitimi Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA SİNGAPUR Dünya Çapında İngilizce Eğitimi Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA SİNGAPUR 2014 Kaplan a Hoşgeldiniz En kaliteli eğitimi sunmada 75 yıllık deneyim Dünya çapında

Detaylı

BİZİM İŞİMİZ! YABANCI DİL ÖĞRETMEK 2012 & 2013 YENİ! U S A & KANADA 1 ORGANİZASYON 7 FARKLI DİL 31 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA İNGİLİZCE İSPANYOLCA

BİZİM İŞİMİZ! YABANCI DİL ÖĞRETMEK 2012 & 2013 YENİ! U S A & KANADA 1 ORGANİZASYON 7 FARKLI DİL 31 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA İNGİLİZCE İSPANYOLCA İNGİLİZCE İSPANYOLCA FRANSIZCA YABANCI DİL ÖĞRETMEK BİZİM İŞİMİZ! 2012 & 2013 YENİ! U S A & KANADA İTALYANCA ÇİNCE ALMANCA ARAPÇA TM 1 ORGANİZASYON 7 FARKLI DİL 31 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA BİZİMLE BİR

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

ABD'de İngilizce Eğitimi

ABD'de İngilizce Eğitimi ABD'de İngilizce Eğitimi Yaklaşık 120,000 öğrenci İngilizce öğrenmek için her yıl ABD ye gelmektedir. Birçoğu ABD deki üniversite ve yüksekokullara giriş için hazırlanmaya; bazıları Amerikan yaşamını tecrübe

Detaylı

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA EDİTÖRDEN Sevgili EduLife Canada Okuyucuları, Türkiye de eğitim adına yeni ufuklar açacak EduLife Canada dergimizin ilk sayısıyla sizlerleyiz. EduLife

Detaylı

Alberta'da Eğitim. Anaokulu - 12. Sınıf Arası Uluslararası Öğrenci Programları Katalogu. www.studyinalberta.ca

Alberta'da Eğitim. Anaokulu - 12. Sınıf Arası Uluslararası Öğrenci Programları Katalogu. www.studyinalberta.ca Alberta'da Eğitim Anaokulu - 12. Sınıf Arası Uluslararası Öğrenci Programları Katalogu www.studyinalberta.ca Alberta lise diploması dünyanın en iyi üniversiteleri ve lise sonrası eğitim kurumlarınca kabul

Detaylı

İçindekiler Rektörün Mesajı... 1 Kampus Rektörünün Mesajı... 2 Öğrenci İşleri Müdürlüğü Mesajı... 3 Kayda gelmeden önce yapmanız gereken işlemler

İçindekiler Rektörün Mesajı... 1 Kampus Rektörünün Mesajı... 2 Öğrenci İşleri Müdürlüğü Mesajı... 3 Kayda gelmeden önce yapmanız gereken işlemler i İçindekiler Rektörün Mesajı... 1 Kampus Rektörünün Mesajı... 2 Öğrenci İşleri Müdürlüğü Mesajı... 3 Kayda gelmeden önce yapmanız gereken işlemler aşağıda belirtilmiştir:... 3 Kayıt günü için önemli bilgiler:...

Detaylı

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM VE 2014 & 2015 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM VE 2014 & 2015 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA 2014 & 2015 İNGİLTERE, MALTA ABD, KANADA İSPANYA KÜBA, MEKSİKA FRANSA ALMANYA İTALYA FAS ÇİN BİR ARAYA GELELİM VE KONUŞALIM! TM 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA BİZİMLE DİL ÖĞRENİN DİLLER

Detaylı

ÖĞRENCI TANITIM BROŞÜRÜ

ÖĞRENCI TANITIM BROŞÜRÜ New Haven Üniversitesi Uluslararası ÖĞRENCI TANITIM BROŞÜRÜ Neden Dünyanın Dört Bir Yanından Öğrenciler EĞİTİM İÇİN UNH Yİ TERCİH EDİYOR? Konum Yaklaşık 325.000 m2 bir alana yayılan kampüsümüz, New York

Detaylı

₂₀₁₄ Yurtdışı Eğitim Programları

₂₀₁₄ Yurtdışı Eğitim Programları ₂₀₁₄ Yurtdışı Eğitim Programları Konumuz yabancı dil, ama sizinle aynı dili konuşuyoruz. www.biltur.com Dünyanın seçkin okulları. 1980 den beri Biltur farkıyla. İçindekiler AMERİKA İrlanda YETİŞKİNLER

Detaylı

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI DEKAN IN MESAJI SEVGİLİ ÖĞRENCİLER 100. yılını geride bırakan köklü bir üniversitenin bünyesinde 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren genç ve dinamik bir fakültenin mensubu olmakla gurur duyabilirsiniz.

Detaylı

2013-2014 KAYIT REHBERİ

2013-2014 KAYIT REHBERİ 2013-2014 REHBERİ İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ / REHBERİ Değerli Öğrencimiz, Biz de senin gibi kendimize ve ülkemize yararlı bir birey olabilmek amacıyla, içinde bulunduğun o meşakkatli yollarda yürüdük.

Detaylı

hadi BİRARAYa İngİltere, MALTA gelelim ve küba, Meksİka konuşalım! çin L A N G U A GES P L U S 1 Organİzasyon 7 dil 32 şehir sayısız hatıra

hadi BİRARAYa İngİltere, MALTA gelelim ve küba, Meksİka konuşalım! çin L A N G U A GES P L U S 1 Organİzasyon 7 dil 32 şehir sayısız hatıra 2013 & 2014 İngİltere, MALTA amerika, kanada İspanya küba, Meksİka Ekvator, kosta Rİka FRANsa almanya hadi BİRARAYa gelelim ve konuşalım! İTALYa fas çin 1 Organİzasyon 7 dil 32 şehir sayısız hatıra bizimle

Detaylı

Üsküdar Amerikan Lisesi ne hoşgeldiniz

Üsküdar Amerikan Lisesi ne hoşgeldiniz Üsküdar Amerikan Lisesi ne hoşgeldiniz Türkiye deki en köklü özel okullardan biri olan Üsküdar Amerikan Lisesi 1876 da Amerikan Board Heyeti tarafından kurulmuştur. 1960 lı yıllarda Amerikan Bord Heyeti

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR A-GENEL BİLGİLER 1-Turgut Özal Üniversitesi ne zaman, nasıl ve kim tarafından kuruldu? 2008 yılında kurulan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı, Turgut Özal

Detaylı

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu İlk Günden Bugüne Üniversitemiz Kurucusu ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından 1980 yılında Türkiye Organ Nakli Yanık ve Tedavi Vakfı nın kurulması, daha sonra 1982 de ilk Diyaliz Merkezinin

Detaylı

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİNDEKİLER Giriş Yüksek lisans (master) Doktora Yüksek lisans hakkında merak ettikleriniz Yurtdışı lisans üstü öğrenimle ilgili genel bilgiler ABD de lisans üstü

Detaylı

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ 2. KİTAPÇIK

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ 2. KİTAPÇIK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ 2. KİTAPÇIK Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma 1 Editör: Rosalie Targonski Art Direktörü: Barbara Long Kapak Resmi: Lisa Henderling Bu kitapta

Detaylı