Zeyilname Zeyilname No:1

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Zeyilname Zeyilname No:1"

Transkript

1 Zeyilname Zeyilname No:1 Not: Bu Zeyilname bu sayfa dahil olmak üzere toplam 15 sayfadan oluşmaktadır.

2 Zeyilname No:1 1 GİRİŞ TAM EKİPMANLI SUDA KURTARMA ARACI ALIMI (GA4.29) ZEYİLNAME NO: 1 Orijinal ihale dökümanları ile ilgili olarak düzenlenen işbu Zeyilname yukarıda tanımlanan işlerle ilgili teklif hazırlayan, tüm Teklif Sahiplerine gönderilmiştir. Orijinal ihale dokümanları 18 Ocak 2011 tarihinde yayınlanmıştır. Bu Zeyilname, 1. İdare (İşveren) den sağlanan ilave bilgiler veya oluşan değişiklikler sonucu olarak; Orijinal dökümanların belirli hükümlerinin yerine geçmek, değiştirmek veya ekleme yapmak, 2. Teklif Sahiplerine verilen orijinal dökümanlardaki belirli hususlara açıklık getirmek amacıyla gönderilmektedir. Bu Zeyilname, her bir Teklif Sahibine bir kopya olarak gönderilmektedir. Teklif Sahipleri, bu Zeyilnameyi çoğaltacak ve belirtildiği gibi paraflayarak, verecekleri teklif paketlerine ekleyeceklerdir. Teklif Sahipleri, Zeyilname No:1 de verilen tüm değişiklik ve açıklamaları İdare tarafından kendilerine verilen ihale dokümanlarına ekleyeceklerdir. Bu Zeyilname sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu Zeyilname ve sözleşme evrakının diğer kısımları arasında herhangi bir farklılık ve çelişki olması ve bu durumun yeni bir Zeyilname ile değiştirilmemesi halinde bu Zeyilnamenin hükümleri geçerlidir. DEĞİŞİKLİKLER 1. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm IV, Teklif Bilgileri, TST 6.1, 18.2(b) & 19.1, TST 18.2 (a), TST 18.2 (b) & 22.1 maddelerini lütfen aşağıda belirtilen şekilde değiştiriniz. İhaleye son teklif verme tarihi : 02 Mart 2011 saat Teklifin teslim edileceği adres: Teklifler en geç 02 Mart 2011 saat e kadar İstanbul Proje Koordinasyon Birimi, M. Kemalettin Mah. Tiyatro Cad. No:16, Beyazıt-İstanbul Türkiye adresine teslim edilecektir. Alıcı nın ve Teklif Sahipleri nin son teklif verme tarihine tabii olan hak ve hükümlülükleri, uzatılan son teklif verme tarihine tabii olacaktır. 2. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm I, İhale Bilgi Formu TST 13.3 (a) Maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Bu ihalede araç ve diğer ürünler için Yetki belgesi istenmeyecektir. 3. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Bütün malzemeler uluslararası üretim firmalarının üretimlerinde yer alan malzemelerinden oluşacaktır ve üretici firmanın uluslar arası üretim kataloglarında yer alacaktır.

3 Zeyilname No: Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesi aşağıdaki şekilde eklenmiştir. Genel taslak olarak araç içi çizimi ekte sunulmuştur. Ancak yüklenici firma detaylı olarak araç içi ekipmanlar, mobilya ve kamera yerleşimi ile ilgili proje hazırlayıp idarenin onayına sunacak, idare proje onayladıktan sonra yüklenici firma tarafından onaylanan proje yapılacaktır. 5. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesinin 1. alt maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Tabanın tamamında suya dayanıklı marin tip filmsiz plywood kullanılacaktır. 6. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Klima ısıtma ve soğutma özellikleri bir arada olacaktır. Klima araç tipi özellikte olacaktır. Klima minimum btu/saat soğutma kapasitesi olacaktır. Klima minimum watt ısıtma kapasitesine sahip olacaktır. Klima 230 Volt AC çalışma gerilimine araç tipi olacaktır. Iso ve Ce belgesi olacaktır. Türkiye de servis ağına sahip olacaktır. Klima gerekli görüldüğünde dışarıdan 220Vile 24V ile ve 12V ile çalıştırılabilir özellikte olacaktır. Araç çalışır halde olduğunda alternatörden aldığı elektrik, araç çalışmadığı hallerde ise dışarıdan elektrik enerjisi ile çalışır olacaktır. 7. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Aracın arka tarafında standartlara minimum kg ağırlığında çekme kapasiteli çeki demiri olacaktır. Çeki demiri aracın ruhsatında belirtilmelidir. CE veya E belgeli olacaktır. 8. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesinin 1. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Araç ile jantları ile birlikte 1 set (6 adet lastik) kar lastiği verilecektir. 9. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Jeneratör Minimum AC nominal güç 8 KW, maksimum güç 8,8 KW olacaktır. Jeneratör voltaj 230V, frekans 50 HZ, güç faktörü:0,8 olacaktır. Jeneratör yakıt tüketimi benzin 5 lt/saat, sürekli çalışma minimum 3 saat, devir 3000 d/dk olacaktır. Jeneratör yakıt tank kapasitesi minimum 16 lt, olacaktır. Jeneratör maksimum ebatları: 740x190x750 olacaktır.

4 Zeyilname No: Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesinin 2. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Kamera aracın üst ön bölümüne sabit olarak monte edilecektir. 11. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesinin 4. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Kamera kayıt cıhazının yanında 500 GB kapasıteli hard disk olacaktır 12. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesinin 22. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Kamera VGA çıkışı direk kablo ile açta bulunan LED TV den izleme imkânı olacaktır. 13. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesinin 3. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Çay-kahve makinesi 1,9 litre kapasiteli, su seviyesi göstergeli su ısıtıcı olacaktır. 14. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Ekran türü: LED, ekran boyutu: 82cm(32 ), Full HD, Ekran çözünürlülüğü: 1920x1080 PX, Kontsrast oranı: High Kontrast, Görüntü Teknolojisi: 100 HZ Motion Plus, Hyper Real Engine, Ultra Clear Panel, Boyutlar 774x29x542 mm, Garanti süresi 24 ay olacaktır. 15. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesi aşağıdaki şekilde eklenmiştir. Yük römorku paslanmaz metalden imal edilmiş olacaktır. 16. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesine aşağıdaki üç altmadde eklenmiştir. Araç ile birlikte yedek kuru tip akünün çalışmadığı hallerde şarjı için 1 Adet redresör monte edilecektir. Redresör 12V 25A, şarj kapasitesi olmalıdır. Cihaz üç kademeli şarj karakteristiğinde aküleri şarj ederek maksimum akü ömrünü sağlamaktadır. Akü şarjı tamamladıktan sonra şarjı otomatik olarak keser. 17. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 Genel Özellikler 1. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Teknik özellikler bölümünde, aksi hüküm bulunmadığı takdirde tüm malzemelerin üretim yılları 2010 veya 2011 model olacaktır.

5 Zeyilname No: Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 Genel Özelliklere aşağıdaki altmadde eklenmiştir. Malzemelere ait tüm parçalar ve aksesuarlar aynı markanın ürünleri olacak ve malzeme için standart olarak üretilmiş olacaktır. (Yani bir markaya başka bir markanın parçaları takılmayacaktır.) 19. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 1. Maddenin 10. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Regülâtörlerin %50 si 300 bar bağlantıya imkân veren DIN, diğer %50 si en az 232 bar bağlantıya imkân veren INT sisteminde olacaktır. 20. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 2. Maddenin 2. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Denge yeleğinin üretim kumaşı en az 1000 denier kumaştan olacaktır. 21. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 2. Maddenin 3. altmaddesi şartnameden çıkartılmıştır. 22. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 2. Maddenin 10. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Denge yeleği kaldırma kapasitesi tek hava kesesi ile (L) bedende en az 60 libre olacaktır. 23. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 2. Maddesine aşağıdaki iki altmadde eklenmiştir. Denge Yeleği tekli tüp dalışlarında kullanılacağı zaman denge yeleği sırtına dalış tüpünün bağlantısını yapmak için kullanılacak olan tüm aksesuarları ve ekipmanlardan her bir denge yeleği için bir takım birlikte verilecektir. Denge yeleğinin en az iki yerinde aynı markanın üretiminden olan seyyar veya sabit reflektör bantları olacaktır. 24. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 4. Maddenin 1. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Dalış tüpleri krom molibden çelik olarak imal edilmiş ve tüm dalış tüpleri en az 232 çalışma basıncına sahip olacaktır. 25. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 4. Maddenin 2. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Dalış tüplerinin 5 adedi 10 litre hacimde olacaktır. Bu tüplerin dış çapı en az 171mm ile en fazla 178mm, şişe yüksekliği ise en az 540mm ile en fazla 590mm ebatlarında olacaktır. 26. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 4. Maddenin 3. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Dalış Tüplerinin 5 adedi 12 litre hacminde olacaktır. Bu tüplerin dış çapı en az 203mm ile en fazla 205mm, şişe yüksekliği en az 505mm en fazla 535mm ebatlarında olacaktır.

6 Zeyilname No: Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 4. Maddenin 4. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Dalış tüplerinin 5 adedi 15 litre hacminde olacaktır. Bu tüplerin dış çapı en az 203mm ile en fazla 205mm şişe yüksekliği en az 610mm ile en fazla 640mm ebatlarında olacaktır. 28. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 4. Maddesine aşağıdaki altmadde eklenmiştir. Dalış tüpleri dolumları; 225 bar çalışma basınçlı yüksek basınçlı olan temiz hava kompresörü A CLAMP(INT) uyumlu olacaktır. 29. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 7. Maddenin 1. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Dalış paleti kauçuk malzemeden yapılmış akıntı kanalı(vented-fins) ve jet tipinde olacaktır. 30. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket 2 7. Maddesine aşağıdaki altmadde eklenmiştir. Dalış paletleri nötr yüzerlilikte olacaktır. 31. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddenin 4. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Fener maksimum 4 Adet 1.5v.AAA ve/veya 4 Adet 1.5v.AA pil ile çalışabilir özellikte olacaktır. 32. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddenin 7. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. HDMI çıkışı olacak ve orijinal çantası beraberinde olacaktır. 33. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddenin 8. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Sualtı koruma kabının minimum 100 metrede su basıncına dayanıklı olacaktır. 34. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddenin 10. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Koruma kabın ışıkları geniş açı mercekli, kademeli 7 adet LED ve/veya HİT tipi ışıklı olacaktır. 35. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddenin 18. altmaddesi şartnameden çıkartılmıştır. 36. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddenin 1. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Derinlik ölçme cihazı el tipi olmalıdır.

7 Zeyilname No: Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddenin 2. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Sualtı aracı deniz yüzeyi ile sert anodize (paslanmayı engelleyen materyal) 6061 t6 alüminyum materyalinden üretilmiş olacaktır. 38. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddesine aşağıdaki iki altmadde eklenmiştir. Sualtı aracı çalışma voltajı minimum 24 Volt ve itiş gücü minimum 18 kilo olacaktır. Şarj edilebilir Ni-Mh pil ve şarj cihazı olacaktır. 39. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Madde aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Halatın uzunluğu 2x200=400 metre olacaktır. Halat polipreropilen den üretilmiş, 8 kollu multi flamet olacaktır. Halat en az 12mm çapında, kopma kuvveti en az 1600kg. ve 100m. ağırlığı en az 6.5 kg olacaktır. Halatın üzerinde yüzerlilik sağlayan materyal bulunacaktır. Makara paslanmaz materyalden imal edilmiş olmalı, her şekilde makaranın çalışabilme özelliğinde olacaktır. Halat Loyd belgeli olacaktır. Halat kırmızı, sarı veya turuncu renkli olacaktır. 40. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Madde aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Halatın uzunluğu 2x200=400 metre olacaktır. Halat en az 12 mm. çapında olacaktır. Halatın dış kılıfı polyester kaplı içyapısında kurşun olacaktır. Üzerinde dizgi kurşun olacaktır. Makara paslanmaz materyalden imal edilmiş olmalı, her şekilde makaranın çalışabilme özelliğinde olacaktır. Toplam 400 metrede halatta 24 kg. ağırlığında kurşun olacaktır. Halatın kırmızı, sarı veya turuncu renkli olacaktır. 41. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Madde aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Halatın uzunluğu 2x200= 400 metre olacaktır. Halatın %50 si 5 mm çapında, halatın kılıfı poliaramit malzemeden olacak, çekme kuvveti en az 1400 dan ve metre ağırlığı en fazla 19gr olacaktır. Halatın %50 si 8mm çapında, çekme kuvveti en az 1500 dan ve metre ağırlığı en fazla 39 gr olacaktır. Halat CE,EN565 standardında olacaktır. Halatın kırmızı, sarı veya turuncu renkli olacaktır. 42. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Madde aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. İsveç oturağı tam vücut tipinde olacaktır. Bel kısmı ve bacak kolonlarında petli olacaktır. Sırt, göğüs ve bel kısmında birer adet paslanmaz çelikten D halka olacaktır. Bel bölgesinde donamım taşımak için D halka olacaktır.

8 Zeyilname No:1 7 İsveç oturağının ağırlığı en az 1.750gram olmalı, 9 ile 16mm ipler ile çalışır, bacak halkalarında 2 adet malzeme askısı bulunmalı ve vücut ölçülerine göre ayarlanabilir olacaktır. EN358:99, EN 813,97 ve EN 361,02 standardında olacaktır. İsveç oturağı ile beraber 4 adet 9 ile 16mm iplerle kullanılabilecek alüminyum alışımlı kulaklı sekiz olacaktır. Kulaklı sekizin ağırlığı 260gr.(+,-2), kulaklar dahil genişliği 172mm.(+,-2) ve minimum çekeri 40kN olacaktır. İki adet İsveç oturağı ile beraber büyük boy 12 adet suda batmayan kaşık sedye olacaktır. Kaşık sedye ortadan ikiye katlanabilme, eloksal alaşımlı alüminyum şasesi, otomatik kilit sisteminde, eni 42cm (+,-2),boyu 200(+,-2), ağırlığı 11kg (+,-2) ve taşıma kapasitesi 150kg (+,-5) olacaktır. CE, EN1865 standardında olacaktır. 43. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Madde aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Karabinalar tamamı hafif alüminyum alışımlı imal edilmiş olacaktır. Karabinaların 10 adedi kilitsiz düz kapı olacaktır. Bu karabinanın yatay düzlemde çeker kuvveti en az 28kN, dikey düzlemde çeker kuvveti en az 9kN,kapı açık iken çekeri 9kN, ağırlığı 65gr(+,-2) ve uzunluğu en fazla 110mm (+,-5) olacaktır. Karabinaların 10 adedi kilitsiz eğik kapı olacaktır. Bu karabinanın yatay düzlemde çeker kuvveti en az 24kN, dikey düzlemde çeker kuvveti en az 9kN,kapı açık iken çekeri 9kN, ağırlığı 48gr(+,-2) ve uzunluğu en fazla 100mm (+,-5) olacaktır. Karabinaların 10 adedi kilitsiz eğik kapı olacaktır. Bu karabinanın yatay düzlemde çeker kuvveti en az 29kN, dikey düzlemde çeker kuvveti en az 9kN,kapı açık iken çekeri 9kN, ağırlığı 83gr(+,-2) ve uzunluğu en fazla 115mm (+,-5) olacaktır. Karabinaların 10 adedi ferrata tipinde olacaktır. Bu karabinanın yatay düzlemde çeker kuvveti en az 32kN, kapı açık iken çekeri 15kN, ağırlığı 120gr(+,-2) ve uzunluğu en fazla 136mm (+,-5) olacaktır. Karabinaların 10 adedi kilitsiz düz kapı olacaktır. Bu karabinanın yatay düzlemde çeker kuvveti en az 18kN, ağırlığı 68gr(+,-2) ve uzunluğu en fazla 120mm (+,-5) olacaktır. Karabinaların tamamı CE, standardında olacaktır. 44. Tam Ekipmanlı Suda Kurtarma Aracı Alımı GA4.29 Bölüm VII, Teknik Şartname, Paket Maddenin 1. altmaddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Elbise tamamen su ve rüzgâr geçirmez, terleme yapmayan ve yüksek nefes alabilen özel kumaştan mamul mont ve pantolon şeklinde olacaktır. PAKET 1. AÇIKLAMALAR Soru maddesinde belirtilen Ruhsat işlemleri ile ilgili olarak; aracın telim edileceği ve ruhsatın çıkarılacağı yerin devlet kurumu olmasından dolayı ihaleyi alacak müteahhit firma tarafından ruhsat işlemlerinin yapılması mümkün değildir. Ancak ilgili kurum yetkilisi tarafından ruhsat işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Cevap 1. İhalenin bu aşamasında kurumumuz tarafından yüklenici firmaya bu aracın İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılacağı resmi bir yazı bildirilecektir. Ruhsat ve Tescil işleri yüklenici firma tarafından takibi yapılarak tamamlanacaktır. Soru 2.

9 Zeyilname No: maddesinde belirtilen üt yapı tadilat projesi tarafımızdan hazırlanıp kaşelenip imzalanacaktır. İlgili proje tasdike gitmeden önce ruhsat sahibi olarak ilgili kurum yetkilisinin de tadilat projesi kaşeleyip imzasını atması gerekmektedir. İlgili araç kamu devlet aracı (Askeri araçlar ve Emniyet Araçları vb.)olması dolayısı ile projenin TSE onayından muaftır ve istisna dışıdır. Projenin ilgili imzalar atıldıktan sonra Makine Mühendisleri Odasında tasdik edilir. Tasdik edilen proje Ruhsat işlemleri gerçekleşir. Cevap 2. İhalenin bu aşamasında kurumumuz tarafından gerekli kaşe ve imzalar atılacaktır. Soru maddesinde belirtilen koltukların bağlantı şekilleri ve koltuk konumları hakkında bir bilgi verilmemiş. Bu konuya açıklık getirilmesini rica ediyoruz. Cevap 3. Değişiklikler 4. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Soru maddesinde belirtilen Plywood üzerine epoksi uygulaması talep edilmekte olup, ilgili uygulamanın araç yanlarının minimum 5cm çıkması talep edilmiştir. Plywood ürünün üstü film kaplıdır. Epoksi uygulaması bu tür bir ürünün üzerine uygulanamaz. Uygulandığı takdirde çok kısa zaman içinde (veya uygulandığı anda) epoksi üründen ayrılır. Epoksi uygulamasını tabana uyguladığımızda tabanda ilerleyen dönemlerde bir problem meydana geldiğinde epoksi uygulamayı sökmek ve müdahale etmek zor olacaktır. Ayrıca kenarlara minimum 5cm kadar yan duvar üzerine uygulama yapılması ürünün ilk uygulamada sıvı olmasından dolayı bu işlemin yapılmasını güçleştirmekte ve görsel olarak biçimsiz bir görüntüye neden olacaktır. Epoksi uygılaması yerine ilgili maddenin aşağıdaki şekilde değiştirilmesi uygun olacaktır. Zemin kaplamasının zemine kalıcı bir şekilde konulması, ilgili bölümlerin çalışma alanını tamamen kaplaması, eksik yerinin olmaması gerekmektedir. Zemin kaplaması olarak asbest ihtiva etmeyen, kaymaz, anti bakteriyel, suyla yıkanabilir ve hijyenik olmalı, yanmaya, kimyasallara, radyasyona ve ısıya dayanıklı min 2 mm kalınlığında PVC malzeme kullanılacaktır. Zemin kaplaması kenar duvara en az 5 cm çıkacak şekilde döşenerek, duvarın üzerinde kaplamanın ucuda sızdırmazlık sağlanarak, tekniğine uygun şekilde birleştirilecektir. Zemini sabitleştirmede formaldehit içeren yapıştırıcı kullanılmayacaktır. Taban döşemesi alt kısmının izolasyonu sağlanmış, suya dayanıklı ve en az 9 mm kalınlığında yekpare gövdeli su kontrası üzeri PVC ile kaplanacaktır. Cevap 4. Değişiklikler 5. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Epoksi için engel teşkil etmemektedir.epoksi istenilen özelliklere sahip olduğunda yan yüzeylere tutunma sorunu olmamaktadır. Araç her zaman gerekli görüldüğünde içi yıkanabilir özelliklerde ve tabanı mukavemetli olmalı, deforme olmamalıdır. Soru maddesinde belirtilen özellikler bir markayı tarif etmektedir. İhale kanunları ve rekabet ortamının artırılması amacıyla daha fazla markanın teklif edilebilmesi için ilgili madde de aşağıda belirtmiş olduğum şekilde değişiklik yapılmasında fayda olacağı kanısındayız. Araçta dizel yakıtla çalışacak ve aracın yakıt deposundan yakıt olarak çalışacaktır. Isıtma sistemi araç motoru çalışmadığı zamanda sürekli olarak çalışabilir olacaktır. Isıtıcı 12 veya 24V ile çalışabilmelidir. Isıtma kapasitesi minimum 900W-4000W aralığında ayarlanabilir olacaktır. Hava debisi minimum m3/saat aralığında ayarlanabilir olacaktır. Elektrik güç tüketimi azami 50W ı geçmemelidir. Yakıt tüketimi azami 0,55 l/saati geçmemelidir. Ağırlığı maksimum 6 kg olmalıdır. Ölçüleri: boy 424 mm, en 149 mm, yükseklik 163 mm yi geçmemelidir. Türkiye de servis ağına sahip olacaktır. Cevap 5. İstenilen araca takılacak ısıtma sistemi ihtiyacımızı karşılayacak iki markaya uymaktadır.

10 Zeyilname No:1 9 Soru maddesinde talep edilen ürün 230 Volt AC gerilimiyle çalışmaktadır. Bu cihazı ancak araç durduğu zamanlarda jeneratör veya dışarıdan alınacak olan sahil besleme ile çalıştırmanız gerekecektedir. Araç hareket halindeyken bu cihazın çalıştırılması mümkün değildir. İlgili ürünün araç hareket halindeyken de kullanılabilmesi için motor tahrikli ve sadece soğutma özelliğine sahip (Araç kuru tip bir ısıtıcı talep edilmekte olup klima cihazında ekstradan ısıtma özelliğinin olmasına gerek yoktur) bir araç tipi klimanın kullanılması daha uygun olacaktır. Cevap 6. Değişiklikler 6. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Soru maddesinde talep edilen ürünün Trafik Kanunları ve Yasaları uyarınca araca takılması yasaktır. Bu şekilde üst yapı dönüşümü yapılan araçlar proje tasdiki, ruhsat muayene aşamasından geçmemektedir. Bu nedenden dolayı ihale firmamız veya başka müteahit firma uhdesinde kaldığı takdirde bu ürünlerin tasdikinin yapılması zordur. Konuyla ilgili olarak bu maddenin şartnameden çıkarılması uygun olacaktır. Cevap Araç Tescil işlemleri sırasında ilgili İstanbul İl Emniyeti tarafından alımı yapıldığına dair kurum tarafında resmi yazı verilecektir. Yola elverişlilik belgesi alınması sağlanacaktır. Soru 8. Şartnamenin 1.2. Madde TEKNİK ÖZELLİKLER kısmında tarif edilen 4x2 özelliğinde bir araçtır. Sonradan bu araca madde de belirtilen özelliklerde bir lastik takılması durumunda aracın direksiyonu negatif etkileyecektir.(titreşim ve sallantı meydana gelecektir.) Talip edilen lastikler yaz aylarında düz yol şartlarında aracın konforunu etkileyecektir. İlgili madde de 4x4 araç lastiği ifadesinden çamur ve kar lastiği talep edildiğini anlıyoruz.(bu tip lastiklerde Mud&Snow lastikler denilmektedir.) Bu tip lastiklerin 7 derecenin altındaki soğuklarda, kar ve çamur şartlarında yol tutunması çok yüksektir. Yaz aylarında ise aşırı sıcaklarda lastik aşınması fazlalaşır. Cevap 8. Değişiklikler 8. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Soru 9. Şartnamenin maddesinde istenen klima sisteminin çalıştırılması için minimum 3,5 KW lik bir Jeneratöre ihtiyaç bulunmaktadır maddesinde belirtilen Jeneratör özelliklerinin bu cihazın çalıştırılması için aşağıdaki şekilde revize edilmesi uygun olacaktır. Jeneratör motor tipi benzinli, 4 zamanlı, hava soğutmalı, tek silindirli, çap strok oranı en az 88x64 mm olacaktır. Jeneratör silindir hacmi min. 389 cm ateşleme sistemi: full transistör olacaktır. Jeneratör çalıştırma sistemi marşlı olacaktır. Jeneratör yakıt depo kapasitesi en az 17 lt sürekli çalışma süresi 4,7 saat çalışabilmelidir. Jeneratör yağ kapasitesi en az 1,1 lt ses gürültü seviyesi: 69 dba çalışabilmelidir. Jeneratör frekans minimum 50 hz gerilim: 230 V olacaktır. Jeneratör maksimum çalışma gücü minimum 6,5 kva olacaktır. Sürekli çalışma gücü en az 5,5 kva sürekli çıkış akımı minimum 25 A akım çıkışı en az 12v- 10a, monofaze tipinde olacaktır. Jeneratör boyutlar maksimum (uxgxy): 810x670x690 mm Jeneratör boş ağırlık maksimum 95 kg olacaktır. Jeneratör yüksek kapasiteli hava filtresi olacaktır. Cevap 9. Değişiklikler 9. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Soru maddesinde 10 Adet dalgıç tüpünün aracın sol arka tarafına yerleştirilmesi istenmektedir. Bu tip bir yerleştirmede aracın ağırlık noktasında kayma ve araç ergonomiğinde bozumlara neden olacaktır. Bu nedenlerden dolayı da araçta bir tarafa aşırı yük binecek olup virajlı yollarda aracın savrulmasına ve içerdeki personelin hayati tehlike yaşamasına neden olacaktır.

11 Zeyilname No:1 10 Konuyla ilgili olarak dalgıç tüplerinin 5 er adet olarak sağlı ve sollu yapılacak olan dolaplara yerleştirilmesidir. Cevap 10. Değişiklikler 4. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Aracın takribi projesi ekte sunulmuştur. Ancak yüklenici firma detaylı olarak araç içi ekipman ve mobilya yerleşimi ile ilgili proje hazırlayıp idarenin onayına sunacak, idare proje onayladıktan sonra yüklenici firma tarafından onaylanan proje yapılacaktır. Soru maddesinde talep etmiş olduğunuz ürünler tek başına rölesiz çalışamaz ürünlerin çalıştırılabilmesi için altyapısının hazırlanması gerekmektedir. Bu alt yapıyı aracı kullanacak kurum mu sağlayacak? Cevap 11. Bu telsizler İl Emniyet Müdürlüğü nün mevcut analog geniş alan telsiz altyapısı kullanılarak ya da yakın kanal sayısal olarak kullanılacaktır. Dolayısıyla bu ihale ile analog geniş alan telsiz altyapısının bir alakası yoktur. Soru maddesinde çeki demiri minimum 5000 kg ağırlık çekme kapasitesi istenmektedir. Tarif etmiş olduğunuz araç/araçlar 5000 tonluk araçlar olup bu segmentteki ve şartname kriterlerine uyan araçlarda 5000 kg lık ağırlık çekme kapasiteli çeki demiri seçeneği bulunmamaktadır. Bu tür araçlar için maksimum 3500 kg ağırlık çekme kapasiteli çeki demiri önerilmektedir. İlgili ürünün ruhsata işlenebilmesi için mutlaka CE ve E belgeli ürün olması gerekmekte olup aracın marka ve model bazından tanımlanan çeki demiri özellikleri OEM tarafından belirlenmiştir. Onaysız bir ürünün talep edilen araçlara takılması mümkün değildir. Ayrıca aracın çekeceği yük miktarı ve ürünler şartnamenizde belilenmiştir. Bu ağırlıklar 5000 kg bulunmamaktadır.(5000 kg ve üstü bir ağırlık bu araçla çekilmek istenirse aracın şasi ve motor aksamlarında hasar meydana getirecektir.) Konuyla ilgili olarak ilgili maddenin değiştirilmesi kullanıcı ve araç garantisi bakımından faydası olacağı kanısındayız. Cevap 12. Değişiklikler 7. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Soru maddesinde belirtilen kamera cihazının aracın ön bölümüne sabit olarak konması istenmiştir. Aracın ön bölümü olarak neresinin tam olarak belirlendiği hususunda net bir bilgi verilmemiştir.(motor kaportası üstü, ön tampon vb.) Ayrıca kameranın ölçüleri ve ağırlıkları hususunda da net bir bilgi verilmemiştir. Cevap 13. Değişiklikler 4. ve 10. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Genel taslak olarak araç içi çizimi ekte sunulmuştur. Ancak yüklenici firma detaylı olarak araç içi ekipman ve kamera yerleşimi ile ilgili proje hazırlayıp idarenin onayına sunacak, idare proje onayladıktan sonra yüklenici firma tarafından onaylanan proje yapılacaktır. Mevcut teknik bilgilerle piyasada bulunabilen bir cihazdır. Soru maddesinde talep edilen cihaz için paslanmaz malzemeden imal edilmiş olması istenmektedir. İmalatçı firmaların ürünleri incelendiğinde 19 lt kapasiteli paslanmaz özellikte bir ürün bulunmamaktadır. İlgili ürün için belirtilen paslanmaz malzemeden imal olması özelliği çıkarıldığı takdirde diğer özelliklere uyan cihazı teklif etme durumumuz olacaktır. Cevap 14. Değişiklikler 13. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Soru maddesinde belirtilen ilgili ürün için birinci madde de 22 LCD denmektedir. 3. Madde de ise minimum 56 cm (22 ) denmektedir. Bu iki madde arasında çelişkinin kaldırılması ihaleye girecek olan firmaların maliyet analizlerinde doğru rakamları yakalamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca diğer maddelerde belirtilen özelliklerde 22 LCD TV bulunmamaktadır. İlgili maddeye açıklık getirilmesinde fayda olacağı kanısındayız. Cevap 15.

12 Zeyilname No:1 11 Değişiklikler 14. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Soru 16. Talep edilen yük taşıma römorku üzerine yapılacak olan kasa için teknik bir bilgi verilmemiş, kasanın ne tür bir malzemeden imal edileceği, kasanın hangi yerinde kapısı olacağı belirtilmemiştir. İlgili madde de bu hususun ayrıntılı olarak belirtilmesinde fayda olacağı kanısındayız. Cevap 16. Değişiklikler 15. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Soru 17. Madde Bütün malzemeler uluslar arası dalış malzemeleri üretim firmalarının üretimde yer alan malzemelerinde oluşacaktır ve üretici firmanın uluslar arası üretim kataloglarında yer alacaktır denilmektedir. Söz konusu teknik özellik suda kurtarma aracının genel özelliklerinde yer aldığında ve araçta belirtilmiş dalış malzemesi bulunmadığında bütün malzemeler ibaresinden ne kastedilmektedir. Cevap 17. Madde 3.13.Yüksek Basınçlı Temiz Hava Kompresör. Soru 18. Madde Kamara ve Kayıt Sistemi ile ilgili olarak CCTV için bir monitör bulunacak mıdır? Ayrıca DVR kayıt Cihazında HDD kapasitesi ne olacaktır. Cevap 18. Değişiklikler 11. ve 12. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Soru 19. Madde Otomatik API VE Xenon Far özellikleri aracın standart donanımında olmamasında dolayı bu tip bir araç özel sipariş olarak getirilmektedir Bu da aracın temin süresini uzatmakta ve teslim süresi proje şartlarına uymamaktadır. Xenon far ve otomatik kapının üst yapı işlemleri sırasında imal edilmesi kabul görür mü? Cevap 19. Madde Xenon far ve otomatik kapının üst yapı işlemleri sırasında imal edilmesi planlanmıştır. Soru 20. Madde Araçta ön ve arka tarafında paslanmaz malzemeden birer adet koruma barı istenilmektedir. Ancak bu şekildeki araçlar Yola elverişlilik muayenesi den geçmemektedir. Buna açıklık getirilmesi gerekmektedir. Cevap 20. Madde Araç Tescil işlemleri sırasında ilgili İstanbul İl Emniyeti tarafından alımı yapıldığına dair kurum tarafından resmi yazı verilecektir. Yola elverişlilik belgesi alınması sağlanacaktır. Soru 21. Madde LCD TV için verilen özelliklerin gözden geçirilmesi gerekmektedir. İstenilen boyutuna sahip TV ler diğer istenilen özellikleri karşılamamaktadır. Cevap 21. Değişiklikler 14. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir. Soru 21. Madde Projektör için Xenon 50Watt bir ürün bulunmamaktadır. Söz konusu özelliklerin gözden geçirilmesi gerekmesi gerekmektedir. Cevap 21. Madde Projektörün ışık çıkışı 1500/350 lümel, ışık kaynağı 50W/20W halojen, çalışma süresi 1.5 ile 4 saat arası, bataryası 12V 7A/h özellikleri olarak revize edilmiştir. Soru 22. Madde Şartnamede belirtilen klima araç tipi mi yoksa ev tipi midir? Eğer araç tipi klima isteniyorsa verilen özellikler (230volt10.000BTU)uygun değildir. Konuya açıklık getirilmesi gerekmektedir. Cevap 22. Değişiklikler 6. Madde ile bu soruya cevap verilmiştir.

Mobil Mutfak Teknik Şartnamesi

Mobil Mutfak Teknik Şartnamesi TÜRKKIZILAYI Mobil Mutfak Teknik Şartnamesi 1. KONU 1.1 Bu teknik Şartname Türk Kızılayı nın olası afet ve acil durumlarda beslenme hizmet kapasitesini arttırmak üzere alınacak Mobil Mutfak ta kullanılacak

Detaylı

SAĞLIKYAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (AF-WB2-GÜÇL-ONAR-05)

SAĞLIKYAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (AF-WB2-GÜÇL-ONAR-05) Türkiye Cumhuriyeti İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Kredi No: 8033-TU SAĞLIKYAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6. 1.1 İşin Kapsamı... 6. 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6. 1.1 İşin Kapsamı... 6. 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6 İÇİNDEKİLER BÖLÜM I... 6 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6 1.1 İşin Kapsamı... 6 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6 1.3 Uygulanabilir Standartlar-Yönetmelikler-Mevzuatlar... 7 1.4 Ölçü Birimleri... 7 1.5 Toleranslar...

Detaylı

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün IV- ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ BÖLÜM 1 Genel Esaslar 1.1 Kapsam Bu Genel Teknik Şartname, özel ve tüzel kişiler ile kamu kuruluşlarına ait mevcut ve yeni yapılacak tüm binalarda olması gereken

Detaylı

Kârgir Duvarlar Hesap ve Yapım Kuralları Bacalar-Konut ve Benzeri Binalar İçin-Tasarım ve Yapım Kuralları BÖLÜM 1 G E N E L E S A S L A R

Kârgir Duvarlar Hesap ve Yapım Kuralları Bacalar-Konut ve Benzeri Binalar İçin-Tasarım ve Yapım Kuralları BÖLÜM 1 G E N E L E S A S L A R TS 2510 (Nisan 1977) TS 11386 (Nisan 1994) Kârgir Duvarlar Hesap ve Yapım Kuralları Bacalar-Konut ve Benzeri Binalar İçin-Tasarım ve Yapım Kuralları III- MAKİNE TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.1 Kapsam

Detaylı

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ELEMANI (SEVİYE 4) YETERLİLİK KODU: 12UY0052-4

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ELEMANI (SEVİYE 4) YETERLİLİK KODU: 12UY0052-4 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ELEMANI (SEVİYE 4) YETERLİLİK KODU: 12UY0052-4 HAZIRLAYAN SELİN KALIN MAKİNA MÜHENDİSİ- C SINIFI İSG UZMANI 1.İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE GİRİŞ 5 1.1.İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim

Detaylı

Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız.

Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız. - 1 - Değerli Katılımcımız, Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız. Kitapçığımızda fuar kurulum, fuar esnası ve fuar sökümündeki çalışmalar,

Detaylı

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en

Detaylı

Alt İşverenler Çalışma, İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatı

Alt İşverenler Çalışma, İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatı Alt İşverenler Çalışma, İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatı Hazırlanma Tarihi: 18.09.2013 İÇERİK 1. Amaç 2. Uygulama Alanı 3. Sorumluluk 4. Tanımlar 5. İşlem 6. Taşeron Firmalardan İstenilen Belgeler 7. Referanslar

Detaylı

Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Bakımı - Bakım Talimatları için Kurallar b) Yönetmelikler: RESMİ GAZETE YAYIN TARİHİ AÇIKLAMA

Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Bakımı - Bakım Talimatları için Kurallar b) Yönetmelikler: RESMİ GAZETE YAYIN TARİHİ AÇIKLAMA ASANSÖR TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.1 - GENEL işindeki.. adet asansörün yapımına ilişkin şartnamedir. 1.2 - UYULMASI ZORUNLU STANDARTLAR, YÖNETMELİKLER ve ŞARTNAMELER Aşağıda belirtilen yerel Standart ve Yönetmeliklerin

Detaylı

Alçak Gerilim IEC Motor Kontrol Merkezleri

Alçak Gerilim IEC Motor Kontrol Merkezleri ROCKWELL AUTOMATION TEDARİK ŞARTNAMESİ TEDARİK ŞARTNAMESİ Alçak Gerilim IEC Motor Kontrol Merkezleri 2500-SR002B-TR-P 1 İÇİNDEKİLER PART 1 GENEL... 3 1.01 ŞARTNAME KAPSAMI... 3 1.02 İLGİLİ KISIMLAR...

Detaylı

KALİTE, ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

KALİTE, ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ KALİTE, ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 GENEL 1.1KAPSAM BOT-SPEC-KÇB-001 Bu şartnamede, Boru Hatları, İstasyon ve İnşaat yapım projelerine yönelik Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği

Detaylı

TEKNIK YÖNETMELIKLER 12 19 KASIM FIERA MILANO RHO MILANO, ITALYA

TEKNIK YÖNETMELIKLER 12 19 KASIM FIERA MILANO RHO MILANO, ITALYA TEKNIK YÖNETMELIKLER 12 19 KASIM FIERA MILANO RHO MILANO, ITALYA TEKNİK İÇİNDEKİLER YÖNETMELİKLER B1 Genel 04 B2 Adresler ve İletişim 04 B3 Servis Formları 04 B4 Fuar Alanında Yönetim 05 B5 Fuar Standı

Detaylı

T.C. ÇALIġMA VE SOSYAL GÜVENLĠK BAKANLIĞI TÜRKĠYE Ġġ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YANGIN ÖNLEME VE SÖNDÜRME YÖNERGESĠ

T.C. ÇALIġMA VE SOSYAL GÜVENLĠK BAKANLIĞI TÜRKĠYE Ġġ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YANGIN ÖNLEME VE SÖNDÜRME YÖNERGESĠ T.C. ÇALIġMA VE SOSYAL GÜVENLĠK BAKANLIĞI TÜRKĠYE Ġġ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YANGIN ÖNLEME VE SÖNDÜRME YÖNERGESĠ BĠRĠNCĠ KISIM Genel Hükümler, Binaların Kullanım Ve Tehlike Sınıfları BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç,

Detaylı

BİNALAR İÇİN DOĞAL GAZ TEKNİK ESASLARI

BİNALAR İÇİN DOĞAL GAZ TEKNİK ESASLARI BİNALAR İÇİN DOĞAL GAZ TEKNİK ESASLARI AKSA DOĞAL GAZ 2013 ÖNSÖZ Doğal gaz gibi çevreci enerji kaynağının kullanımındaki artış sevindirici bir gelişmedir. Hizmet kuruluşları olarak bizlere düşen önce etkin

Detaylı

TEDAŞ-MLZ(GES)/2015-061(TASLAK) TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ

TEDAŞ-MLZ(GES)/2015-061(TASLAK) TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ - 2015 İÇİNDEKİLER 1. GENEL 1.1. Konu ve Kapsam 1.2. Standartlar 1.3. Yönetmelikler 1.4. Çalışma Koşulları

Detaylı

AGDAŞ İÇ TESİSAT DOĞALGAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ (BİNALAR İÇİN)

AGDAŞ İÇ TESİSAT DOĞALGAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ (BİNALAR İÇİN) AGDAŞ İÇ TESİSAT DOĞALGAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ (BİNALAR İÇİN) İTS001 YAYIN TARİHİ: 01/11/2004 /REV:4 / REV TAR.16.09.2013 SAYFA NO: 1 / 71 İÇİNDEKİLER Ekler listesi....3 Şekiller Listesi ve Çizelgeler Listesi...4

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi Lcd Çift Eşanjörlü Kombi DGK 20 HR DGK 20 BI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

T.C. MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞLETME BAŞKANLIĞI BİNA VE TESİSLERİN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNERGE

T.C. MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞLETME BAŞKANLIĞI BİNA VE TESİSLERİN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNERGE T.C. MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞLETME BAŞKANLIĞI BİNA VE TESİSLERİN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNERGE ANKARA 2013 (BU SAYFA BOŞ BIRAKILMIŞTIR) II T.C MİLLÎ SAVUNMA

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ BU KULLANIM KILAVUZU USS 85 MODELİNİ KAPSAMAKTADIR. BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle üretilen, kalite kontrollerinden

Detaylı

A) ĠDARĠ HUSUSLAR. 1) Onay ĠĢlemlerinde, Makina Mühendisleri Odası tarafından verilen Yetki Belgesi ve SMM Büro Tescil Belgeleri aranacaktır.

A) ĠDARĠ HUSUSLAR. 1) Onay ĠĢlemlerinde, Makina Mühendisleri Odası tarafından verilen Yetki Belgesi ve SMM Büro Tescil Belgeleri aranacaktır. Araç Proje Uygulama Usul ve Esasları; Ġdari Bölüm, Teknik Hususlar ve Ġlave Hükümler Olmak üzere 3 ana bölümden oluģmaktadır. A) ĠDARĠ HUSUSLAR 1) Onay ĠĢlemlerinde, Makina Mühendisleri Odası tarafından

Detaylı

BAŞLAYINIZ DENİLMEDEN SORU KİTAPÇIĞINI AÇMAYINIZ.

BAŞLAYINIZ DENİLMEDEN SORU KİTAPÇIĞINI AÇMAYINIZ. KİTAPÇIK TÜRÜ B T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı 2. GRUP A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI ÇALIŞMA VE SOSYAL

Detaylı

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI ORTA GERİLİM AYIRICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ NİSAN, 1996 2013 REVİZE ORTA GERİLİM AYIRICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER BÖLÜM

Detaylı

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu 12 kv, 24 kv, 36 kv (LSC2B, PM) Standard IEC 62271-200 Doğa En Değerli Ortağımızdır SF6 Gaz Yalıtımlı

Detaylı

YÜK KONTEYNERLERİNİN YAPIMI, ONARIMI VE TESTLERİNE AİT ESASLAR

YÜK KONTEYNERLERİNİN YAPIMI, ONARIMI VE TESTLERİNE AİT ESASLAR YÜK KONTEYNERLERİNİN YAPIMI, ONARIMI VE TESTLERİNE AİT ESASLAR Cilt D Kısım 55 Yük Konteynerlerinin Yapımı, Onarımı ve Testlerine Ait Esaslar 2005 Yük Konteynerlerinin Yapımı, Onarımı ve Testlerine Ait

Detaylı

TEİAŞ İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ

TEİAŞ İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ TEİAŞ İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ Bu Yönetmelik 25/02/2010 tarihinden itibaren yürürlüğe konulmuştur. İÇİNDEKİLER Konular Sayfa no Genel Esaslar... 7 Genel Kurallar... 20 Çalışma İzni Gerektiren Hallerde

Detaylı

KTS Kablo Taşıma Sistemleri. Genişletilmiş planlama bölümü ve uygulama kurallarına uygun montaj için seçme yardımları

KTS Kablo Taşıma Sistemleri. Genişletilmiş planlama bölümü ve uygulama kurallarına uygun montaj için seçme yardımları KTS Kablo Taşıma Sistemleri Genişletilmiş planlama bölümü ve uygulama kurallarına uygun montaj için seçme yardımları KTS Kablo Taşıma Sistemleri 2008 OBO. Profesyonellerin tercihi. OBO, profesyonellerin

Detaylı

ALIMINDA UYGULANACAK İDARİ ŞARTNAME I- İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR

ALIMINDA UYGULANACAK İDARİ ŞARTNAME I- İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR AÇIK İHALE USULÜ İLE İHALE EDİLEN Temizlik Hizmet Alımı HİZMETİ ALIMINDA UYGULANACAK İDARİ ŞARTNAME I- İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR Madde 1 - İdareye ilişkin bilgiler 1.1. İdarenin;

Detaylı

T.C. TRABZON İLİ ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI Temizlik İşleri Müdürlüğü TEMİZLİK HİZMET ALIMI işi TEKNİK ŞARTNAMESİ

T.C. TRABZON İLİ ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI Temizlik İşleri Müdürlüğü TEMİZLİK HİZMET ALIMI işi TEKNİK ŞARTNAMESİ T.C. TRABZON İLİ ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI Temizlik İşleri Müdürlüğü TEMİZLİK HİZMET ALIMI işi TEKNİK ŞARTNAMESİ Madde 1 ŞARTNAMENİN KONUSU T.C. TRABZON İLİ ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI Temizlik

Detaylı