SINAVLAR SİS.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SINAVLAR SİS. www.okulas.com"

Transkript

1 SINAVLAR SİS Süreç İzleme Sınavları sisteminin 1. ve 2. 4 ünü (2-8. sınıflar) kapsamakla birlikte sene içerisinde 7 defa uygulanır. İlk uygulama HBS (Hazır Bulunuşluk Sınavı) formatında olup öğrencinin bir önceki eğitim-öğretim yılını kapsar ve hazır bulunuşluk düzeyini ölçer. Sınavlar, yıllık planlar göz önünde bulundurularak kazanımların periyodlara bölünmesiyle oluşturulur ve uygulanır. 8. sınıf sınavlarının soru sayısı ve değerlendirmesi TEOG a uygun olarak yapılır. İstenildiği durumda sınav tek kitapçıkla ve yine tek seansta da uygulanabilir.

2 SINAVLAR SİS (Süreç İzleme Sınavı) Sınav Son Sipariş Tarihi Gönderim Tarihi Uygulama Tarihi HBS Eylül itibariyle Siparişten 1 hafta sonra SİS SİS SİS SİS Kurumsal logo SİS SİS T-SİS(TEOG) (Süreç İzleme Sınavı) T-SİS Süreç İzleme Sınavları 8. sınıflar için TEOG öncesi yapılan deneme sınavıdır. 1. dönem 1, 2 dönem 2 tane olmak üzere 2 oturumda gerçekleş rilir. Konu kapsamı TEOG kapsamı ile örtüşmektedir. Sınıf 2. Sınıf 3. Sınıf 4. Sınıf 5. Sınıf 6. Sınıf 7. Sınıf 8. Sınıf Uygulama Tarihi T-SİS-1: -// T-SİS-2: -// T-SİS-3: -// Sınav Sayısı Soru Sayısı Sınav Süresi 60 dakika 75 dakika 90 dakika 0 dakika 1 dakika 1 dakika 0 dakika

3 SINAVLAR İ-SİS İmam Ha p Okulları için Sınav İ-SİS-1 Son Sipariş Tarihi Gönderim Tarihi Uygulama Tarihi Sınıf Arapça Kur an-ı Kerim T. Dini Bilgiler Din Kültürü 6. Sınıf Arapça Kur an-ı Kerim T. Dini Bilgiler Din Kültürü İ-SİS Süreç İzleme Sınavları İmam Ha p Ortaokulu ve İmam Ha p Lise-Anadolu Liseleri zorunlu meslek derslerinden oluşmaktadır. 0 er sorudan oluşan sınavlar sene içerisinde 4 defa uygulanır. Sınavlar, yıllık planlar göz önünde bulundurularak kazanımların periyodlara bölünmesiyle oluşturulur ve uygulanır. İ-SİS-2 İ-SİS-3 İ-SİS Sınıf Arapça Kur an-ı Kerim T. Dini Bilgiler Din Kültürü 8. Sınıf Arapça Kur an-ı Kerim T. Dini Bilgiler Din Kültürü Ö-SİS Özel Amaçlı Sınavlar Kurumsal logo Kurumsal logo Özel Amaçlı Sınavlar içeriği kurum tarafından belirlenen sınavlardır. Ö-SİS ler bursluluk, yarışma, il veya ilçe geneli gibi sınavlar için kullanılabilir. Kurum tarafından belirlenen içerik kurum veya merkezimiz tarafından oluşturulabilir. Sınav merkezimiz bu tür uygulamalarda kurumlara danışmanlık, içerik hazırlama ve değerlendirme hizmeti konularında destek vermektedir. Çoktan seçmeli soru hazırlama kontrol listesi Central Association of Colleges and Schools (CA) kriterlerine bağlı olarak yapılmaktadır.

4 . sınıf SİS İÇERİKLERİ OKUMA Alt 2. Sınıf / Türkçe Okuduğunu Anlama Söz Varlığını Geliştirme Tür, Yöntem ve Tekniklere Uygun Okuma Deneme Sınavı 2. Sınıf / Matematik Deneme Sınavı Geometrik Cisimler ve Sekiller Uzunlukları Ölçme Tablo 2. Sınıf / Hayat Bilgisi Deneme Sınavı (1-) (1-) (1-) YAZMA GÖRSEL OKUMA VE GÖRSEL SUNU Yazma Kurallarını Uygulama Kendini Yazılı Olarak İfade Etme Görsel Okuma Toplam 2. Sınıf / İngilizce Kesirler Simetri / Zamanı Ölçme Örüntü ve Süs lemeler la Toplama İslemi la Çıkarma İslemi Paralarımız Sıvıları Ölçme la Çarpma İslemi (1-36) (1-) (1-) (1-37) (1-) (1-) (1-) Toplam Words Friends Deneme Sınavı la Bölme İslemi Nesne Grafiği Tartma Toplam In the Classroom Numbers Colors At the Playground Body Parts Pets Fruits Animals Toplam sınıf OKUMA YAZMA GÖRSEL OKUMA VE GÖRSEL SUNU Alt 3. Sınıf / Türkçe Okuduğunu Anlama Söz Varlığını Geliştirme Tür, Yöntem ve Tekniklere Uygun Okuma Yazma Kurallarını Uygulama Kendini Yazılı Olarak İfade Etme Görsel Okuma Deneme Sınavı Toplam 3. Sınıf / İngilizce Deneme Sınavı Wheel of Fortune My Family People I love Feelings Toys And Games My House In My City Transportation Weather Nature Toplam Deneme sınavlarının içeriklerini gösteren tablolarda yıllık planlara göre değişiklik olabilir. Içeriklerin güncel hali için adresini tıklayınız. kta-düzlem Tablo-Sekil Grafiği la Toplama İslemi 3. Sınıf / Matematik Deneme Sınavı Paralarımız Doğru-Uzunlukları Ölçme Simetri-Örüntü ve Süslemeler la Çıkarma İslemi Üçgen, Kare, Dikdörtgen ve Çember la Çarpma İslemi Uzunlukları Ölçme-Çevre la Bölme İslemi Kesirler Zamanı Ölçme Sıvıları Ölçme-Tartma Toplam 3. Sınıf / Hayat Bilgisi Deneme Sınavı (1-) (1-) (1-) (1-36) (1-) (1-) (1-37) (1-) (1-) (1-) Toplam 3. Sınıf / Fen Bilgisi Deneme Sınavı Beş Duyumuz Kuvveti Tanıyalım Maddeyi Tanıyalım-1 Maddeyi Tanıyalım-2 Çevremizdeki Işık ve Sesler-1 Çevremizdeki Işık ve Sesler-2 Canlılar Dünyasına Yolculuk-1 Canlılar Dünyasına Yolculuk-2 Yaşamımızdaki Elektrikli Araçlar Gezegenimizi Tanıyalım Toplam

5 . sınıf SİS İÇERİKLERİ OKUMA YAZMA GÖRSEL OKUMA VE GÖRSEL SUNU Alt 4. Sınıf / Türkçe Deneme Sınavı 4. Sınıf / Fen Bilimleri Deneme Sınavı Okuduğunu Anlama Söz Varlığını Geliştirme Tür, Yöntem ve Tekniklere Uygun Okuma Yazma Kurallarını Uygulama Kendini Yazılı Olarak İfade Etme Görsel Okuma Toplam Destek ve Hareket Sistemi Soluk Alıp Verme Kanın Vücutta Dolaşımı Egzersiz Yapalım Kuvvetin Cisimleri Üzerindeki Etkileri Mıknatısların Çekim Kuvveti Maddeyi Niteleyen Özellikler Maddenin Halleri Maddenin Ölçülebilir Özellikleri Maddenin Isı Etkisiyle Değişimi Kendimi Tanıyorum(1-2) Kendimi Tanıyorum(1-4) Kendimi Tanıyorum(1-6) Geçmişimi Öğreniyorum(1-3) Geçmişimi Öğreniyorum(1-6) Yaşadığımız Yer(1-3) Yaşadığımız Yer(1-5) Yaşadığımız Yer(1-7) Yaşadığımız Yer(1-8) Üretimden Tüketime(1-3) 4. Sınıf / Sosyal Bilgiler Deneme Sınavı Madde ve Cisim Üretimden Tüketime(1-6) Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum? 4. Sınıf / Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum? Deneme Sınavı Saf Madde ve Karışım Karışımların Ayrıştırılması Karışımların Ekonomik Değeri Aydınlatma Teknolojileri Uygun Aydınlatma Işık Kirliliği Üretimden Tüketime(1-7) İyi ki Var(1-2) İyi ki Var(1-4) İyi ki Var(1-6) Hep Birlikte(1-2) Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum? Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum? Ses Teknolojileri Mikroskobik Canlıları Tanıyalım Hep Birlikte(1-4) Hep Birlikte(1-5) İnsanlar ve Yönetim(1-2) Din ve Ahlak Hakkında Neler Biliyorum? İnsan ve Çevre İlişkisi İnsanlar ve Yönetim(1-3) Temiz Olalım Basit Elektrik Devreleri İnsanlar ve Yönetim(1-4) Temiz Olalım Dünyamızın Hareketleri Uzaktaki Arkadaşım(1-2) Temiz Olalım Toplam Uzaktaki Arkadaşım(1-3) Temiz Olalım Uzaktaki Arkadaşım(1-4) Temiz Olalım Toplam Hz. Muhammed i Tanıyalım Hz. Muhammed i Tanıyalım Hz. Muhammed i Tanıyalım Hz. Muhammed i Tanıyalım Hz. Muhammed i Tanıyalım Hz. Muhammed i Tanıyalım Hz. Muhammed i Tanıyalım Hz. Muhammed i Tanıyalım Hz. Muhammed i Tanıyalım Kur an ı Kerim i Tanıyalım Kur an ı Kerim i Tanıyalım Kur an ı Kerim i Tanıyalım Kur an ı Kerim i Tanıyalım Sevgi, Dostluk ve Kardeşlik Sevgi, Dostluk ve Kardeşlik Sevgi, Dostluk ve Kardeşlik Sevgi, Dostluk ve Kardeşlik Aile ve Din 4. Sınıf / Matematik Deneme Sınavı Üçgen, Kare ve Dikdörtgen Açı ve Açı Ölçüsü Simetri-Örüntü ve Süslemeler -Toplama ve Çıkarma la Çarpma la Bölme Tartma-Sıvıları Ölçme Olasılık Kesirler Kesirlerle Toplama-Çıkarma Alan Ondalık Kesirler-Uzunlukları Ölçme Çevre Zamanı Ölçme la İşlemler Toplam 4. Sınıf / İngilizce Deneme Sınavı In The Classroom Children s Day Free Time Cartoon Characters My Day Doing Experiment Jobs My Clothes My Friends Food And Drinks Toplam Aile ve Din 33 Aile ve Din Toplam Deneme sınavlarının içeriklerini gösteren tablolarda yıllık planlara göre değişiklik olabilir. Içeriklerin güncel hali için adresini tıklayınız.

6 . sınıf SİS İÇERİKLERİ 5. Sınıf / Türkçe Alt Deneme Sınavı Deneme Sınavı Deneme Sınavı 2. Okuduğunu Anlama OKUMA Vücudumuzda Boşaltım Çocuk Haklarına Yolculuk YAZMA GÖRSEL OKUMA VE GÖRSEL SUNU 1. Yazma kurallarını uygulama 1. Görsel Okuma Isı ve Sıcaklık Güzel Ülkem Atatürk'ü Anlamak Toplam Yaşanacak Yerler / Doğa ve İnsan Işığın Yayılması Işığın Maddeyle Karşılaşması Tam Gölge Deneme Sınavı Canlıları Tanıyalım Kaynaklarımız Allah ın Her Şeye Gücü Yeter Devre Elemanlarının Sembollerle Yer Kabuğunda Neler Var? Gönüllüyüz ve Başarırım Suları Dünya Çocukları Kavramlar Toplam Katkıları Sağlar? Toplam Rabbena Duaları ve Anlamı Davranışları Davranışları Salavat Duaları ve Anlamı Kötülüklerden Sakındırır la İşlemler Uzunluk ve Zaman Ölçme Deneme Sınavı Düzenleme ve Gösterme Üçgen ve Dörtgenler Yüzdeler Uzunluk ve Zaman Ölçme Üçgen ve Dörtgenler Alan Ölçme Toplam Deneme Sınavı My Town Hello! Health Toplam 33 Toplam Deneme sınavlarının içeriklerini gösteren tablolarda yıllık planlara göre değişiklik olabilir. Içeriklerin güncel hali için adresini tıklayınız.

7 . sınıf SİS İÇERİKLERİ 6. Sınıf / Türkçe Alt Deneme Sınavı Hücre Deneme Sınavı After School Deneme Sınavı 3. OKUMA Yummy Breakfast 4. YAZMA 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama 5. DİL BİLGİSİ kuralları kavrama ve uygulama kavrama ve uygulama Toplam Yoğunluk Işığın Yansıması Madde ve Isı Democracy Toplam Çözüm Buluyoruz Anayurttan Anadolu'ya Atlı Askerlerden Modern Türk Ordusuna Kutlamalar Bozkırın Sanatkarları Projeler Yarışıyor Deneme Sınavı Yakıtlar İletken ve Yalıtkan Maddeler Dünyamızın Uydusu Ay Toplam la İşlemler Çarpanlar ve Katlar Açılar Oran ve Düzenleme Tam Sayılar Alan Ölçme - Deneme Sınavı Deneme Sınavı Peygamber ve Peygamberlere İman Namazın Şartları Namaza Çağrı: Ezan ve Kamet Cenaze Namazı Namazı Bozan Durumlar Namazın İnsana Kazandırdıkları Kunut Duaları ve Anlamı Toplam Sıvılarda Ölçme Çember Toplam Dünden Bugüne Türk Kadını Toplam Deneme sınavlarının içeriklerini gösteren tablolarda yıllık planlara göre değişiklik olabilir. Içeriklerin güncel hali için adresini tıklayınız.

8 . sınıf SİS İÇERİKLERİ 3. OKUMA Yaşadığımız Yerler Göçün Neden ve Sonuçları Seyahat Özgürlüğü Farklılıklara Rağmen / Gez Dünya yı Gör Konya yı Uçar yazı Kalır Toprağın Gücü Alt 7. Sınıf / Türkçe 4. YAZMA 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama 5. DİL BİLGİSİ kavrama ve uygulama kuralları kavrama ve uygulama ve uygulama ve uygulama Deneme Sınavı kavrama ve uygulama Toplam Deneme Sınavı Kuvvetler Ayrılığı / Kamuoyu ve Basın Örnek Yurttaş Küresel Sorunlara Küresel Çözümler İnsanlığın Sorumluluğu Toplam Deneme Sınavı Rasyonel Sayılar Rasyonel Sayılarla İşlemler Doğrusal Denklemler Oran ve Orantı Yüzdeler Doğrular ve Açılar Çokgenler Toplam Deneme Sınavı Duyu Organları Saf Maddeler Karışımlar Karışımların Ayrıştırılması Aynalar Işığın Soğurulması Uzay Araştırmaları Toplam Deneme Sınavı Sports Planets Toplam Meleklere İman Şeytanın Kötülüğünden Korunma Toplumda Yaygın Olan Bazı Batıl İnançlar Dünya Hayatında Yapılanların Karşılığı: Ramazan Orucu Muharrem Orucu Orucu Bozan Durumlar Kazandırdıkları Sağlar? Davranışlar Deneme Sınavı Toplam Deneme sınavlarının içeriklerini gösteren tablolarda yıllık planlara göre değişiklik olabilir. Içeriklerin güncel hali için adresini tıklayınız.

9 . sınıf SİS İÇERİKLERİ 3. OKUMA 4. YAZMA 5. DİL BİLGİSİ 8. Sınıf / Türkçe Alt 1. Yazma Kurallarını Uygulama 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama kavrama ve uygulama ve uygulama Deneme Sınavı düzeltme Toplam Deneme Sınavı Kemal Okulda Cepheden Cepheye Mustafa Kemal Antlaşması mı, Ölüm Fermanı mı? Destanı: Sakarya Hayat Veren Zafer / Savaşa Son Veren Belge / Sanat Hayat Kültürümüz Aydınlanıyor Devlet ve Toplum El Ele Modern Tarımın Doğuşu Sanat ve Spor / Soyadı Kanunu Barışta Türk Ordusu Sonra Toplam Deneme Sınavı Örüntü ve Süslemeler Üslü Sayılar Köklü Sayılar Gerçek Sayılar Üçgenler Üçgenlerde Ölçme Denklemler İzdüşüm Toplam İslam ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Olarak Zekât Sadaka Davranışlar Kur an Aklımızı Kullanmamızı İster Sağlar Deneme Sınavı Toplam Kalıtım Mayoz Bölünme Basınç Su Arıtımı Ses Dalgaları Isı - Sıcaklık Deneme Sınavı Yoğuşma Isısı Evren ve Dünya mız Nasıl Oluştu? Sıcaklık Farkından Kaynaklanan Hava Olayları Toplam Deneme Sınavı The Internet Adventures Chores Natural Forces Toplam Deneme sınavlarının içeriklerini gösteren tablolarda yıllık planlara göre değişiklik olabilir. Içeriklerin güncel hali için adresini tıklayınız.

10 YAPRAK TESTLER SİT Süreç İzleme Testleri sayıları, ha alık ders saatleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış yaprak testlerdir. Okulda öğrenme faaliye ni destekleme ve kontrol imkanı sunan bu testler, öğrenmenin tam ve kesin siz olmasını sağlamak için hazırlanmış r. Öğrencinin derste öğrendiklerini uygulayıp kendini kontrol edebileceği çoktan seçmeli sorulardan oluşan bu testler, öğretmen tara ndan kolayca takip edilebilme özelliği ile ödev kapsamında da değerlendirilebilmektedir. ya da öğrencilik hazırlanan test paketlerine istenildiğinde kurumsal logo basılabilmektedir.

11 . sınıf SİT İÇERİKLERİ 2. Sınıf / Türkçe 2. Sınıf / Matematik 2. Sınıf / Hayat Bilgisi 2. Sınıf / İngilizce Ses - Hece - Kelime Words Eş Anlamlı Kelimeler Friends Eş Anlamlı Kelimeler Words / Friends Zıt Anlamlı Kelimeler In the Classroom Zıt Anlamlı Kelimeler Numbers Sözlükten Yararlanma la Toplama İşlemi In the Classroom / Numbers Eş Sesli Kelimeler la Toplama İşlemi Colors Anlamlı ve Kurallı Cümleler la Çıkarma İşlemi At the Playground Anlamlı ve Kurallı Cümleler Cümlede Anlam Özellikleri Cümlede Anlam Özellikleri Sebep-Sonuç İfadeleri Sebep-Sonuç İfadeleri Farklı Düşünmeye Yönlendirme Karşılaştırma İfadeleri Yazım Kuralları la Çıkarma İşlemi la İşlemler la Çarpma İşlemi la Çarpma İşlemi la Bölme İşlemi Kesirler la İşlemler Geometrik Cisimler ve Şekiller Colors / At the Playground Body Parts Pets Body Parts / Pets Fruits Animals Fruits / Animals Genel Tekrar. sınıf 3. Sınıf / Türkçe 3. Sınıf / Matematik Yazım Kuralları Geometrik Cisimler ve Şekiller Ses - Hece - Kelime ktalama İşaretleri Geometrik Cisimler ve Şekiller Eş Anlamlı Kelimeler ktalama İşaretleri Geometrik Cisimler ve Şekiller Eş Anlamlı Kelimeler Parçada Anlam Simetri Dün, Bugün, Yarın Zıt Anlamlı Kelimeler Parçada Anlam Örüntü ve Süslemeler Dün, Bugün, Yarın Zıt Anlamlı Kelimeler 5N1K Soruları Uzunlukları Ölçme Dün, Bugün, Yarın Sözlükten Yararlanma la Toplama İşlemi 5N1K Soruları Uzunlukları Ölçme Dün, Bugün, Yarın Eş Sesli Kelimeler la Toplama İşlemi Görsel Okuma Görsel Okuma Kelimede Anlam Özellikleri Cümlede Anlam Özellikleri Cümlede Anlam Özellikleri Cümlede Anlam Özellikleri Yazım Kuralları Simetri - Ölçme Paralarımız Zamanı Ölçme Zamanı Ölçme Sıvıları Ölçme Tartma Nesne Grafiği - Tablo Dün, Bugün, Yarın 3. Sınıf / Hayat Bilgisi Anlamlı ve Kurallı Cümleler Anlamlı ve Kurallı Cümleler Cümlede Anlam Cümlede Anlam Sebep-Sonuç İfadeleri Sözcük Türleri Farklı Düşünmeye Yönlendirme la Çıkarma İşlemi la Çıkarma İşlemi Tarama Testi-1 la Çarpma İşlemi la Çarpma İşlemi la Bölme İşlemi Kesirler Parçada Anlam Paralarımız - Ölçme Karşılaştırma İfadeleri Tarama Testi-2 Parçada Anlam Geometrik Cisimler - Ölçme Yazım Kuralları Düzlem-Doğru-kta Yazım Kuralları Tarama Testi-3 ktalama İşaretleri Açı 3. Sınıf / Fen Bilimleri 3. Sınıf / İngilizce ktalama İşaretleri Parçada Anlam Parçada Anlam Geometrik Şekiller Simetri Örüntü ve Süslemeler Beş Duyumuz Wheel Of Fortune Parçada Anlam Uzunlukları Ölçme Beş Duyumuz My Family Eklerle Kelime Türetme Tarama Testi-4 Kuvveti Tanıyalım Wheel Of Fortune-My Family 5N1K Soruları Çevre-Alan Kuvveti Tanıyalım People I Love Görsel Okuma Paralarımız Maddeyi Tanıyalım Feelings Kelime Bilgisi Zamanı Ölçme Maddeyi Tanıyalım People I Love-Feelings Kelime Bilgisi Tartma Maddeyi Tanıyalım Toys And Games Cümle Bilgisi Sıvıları Ölçme Çevremizde Işık ve Sesler Toys And Games Cümle Bilgisi Şekil Grafiği-Tablo Çevremizde Işık ve Sesler My House Anlam Bilgisi Tarama Testi-5 Çevremizde Işık ve Sesler In My City Anlam Bilgisi Tarama Testi-6 Canlılar Dünyasına Yolculuk My House-In My City Anlam Bilgisi Tarama Testi-7 Canlılar Dünyasına Yolculuk Canlılar Dünyasına Yolculuk Yaşamımızdaki Elektrikli Araçlar Gezegenizimi Tanıyalım Dün, Bugün, Yarın Dün, Bugün, Yarın Dün, Bugün, Yarın Dün, Bugün, Yarın Transportation Weather Transportation-Weather Nature Yaşamımızdaki E.A-Gezegenimizi T. Dün, Bugün, Yarın Nature

12 . sınıf SİT İÇERİKLERİ 4. Sınıf / Türkçe 4. Sınıf / Matematik 4. Sınıf / Fen Bilimleri 4. Sınıf / Sosyal Bilgiler Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Üçgen, Kare, Dikdörtgen Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim Kendimi Tanıyorum Cümlede Anlam Özellikleri Üçgen, Kare, Dikdörtgen Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim Kendimi Tanıyorum Metin Yorumu Üçgen, Kare, Dikdörtgen Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim Kendimi Tanıyorum Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Açı ve Açı Ölçüsü Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim Kendimi Tanıyorum Cümlede Anlam Özellikleri Açı ve Açı Ölçüsü Maddeyi Kuvvetin Tanıyalım Etkileri Geçmişimi Öğreniyorum Cümlede Anlam Özellikleri-ktalama ve Cümle Yorumu İşaretleri Simetri Maddeyi Kuvvetin Tanıyalım Etkileri Geçmişimi Öğreniyorum Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Örüntü ve Süslemeler Maddeyi Kuvvetin Tanıyalım Etkileri Geçmişimi Öğreniyorum Cümlede Metin Yorumu Anlam Özellikleri Sütun Grafiği Maddeyi Tanıyalım Geçmişimi Öğreniyorum Cümlede Anlam Özellikleri-Yazım ve Cümle Kuralları Yorumu Maddeyi Tanıyalım Yaşadığımız Yer Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Zamanı Ölçme Kuvvet Maddeyi ve Tanıyalım Hareket Yaşadığımız Yer Cümlede Metin Yorumu Anlam Özellikleri la Toplama İşlemi Kuvvet Maddeyi ve Tanıyalım Hareket Yaşadığımız Yer Cümlede Anlam Özellikleri ve Cümle Yorumu la Çıkarma İşlemi Kuvvet Maddeyi ve Tanıyalım Hareket Yaşadığımız Yer Dilimizi Ekler Tanıyalım la Çarpma İşlemi Işık Maddeyi ve SesTanıyalım Üretimden Tüketime Cümlede Metin Yorumu Anlam Özellikleri la Bölme İşlemi Işık ve Ses Üretimden Tüketime Cümlede Kelime Türleri Anlam Özellikleri ve Cümle Yorumu la İşlemler Işık ve Ses Üretimden Tüketime Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Tartma Işık ve Ses Üretimden Tüketime Metin Yorumu Sıvıları Ölçme Gezegenimiz Canlılar ve Hayat Dünya İyi Ki Var Cümlede Kelime Türleri Anlam Özellikleri Olasılık Gezegenimiz Canlılar ve Hayat Dünya İyi Ki Var Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Kesirler Canlılar Dünyasını ve Hayat Gezelim Hep Birlikte Cümlede Anlam Özellikleri Kesirler Canlılar Dünyasını ve Hayat Gezelim Hep Birlikte Kelime Cümlede Türleri Anlam Özellikleri-ktalama İşaretleri Kesirlerle Toplama İşlemi Canlılar Basit Elektrik Dünyasını Devreleri Gezelim İnsanlar ve Yönetim Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Kesirlerle Çıkarma İşlemi Canlılar Basit Elektrik Dünyasını Devreleri Gezelim İnsanlar ve Yönetim Cümlede Metin Yorumu Anlam Özellikleri Kesirlerle İşlemler Yaşamımızdaki Basit Elektrik Devreleri Elektrik Uzaktaki Arkadaşım Metin Cümlede Yorumu Anlam Özellikleri-ktalama İşaretleri Alan Yaşamımızdaki Dünyamızın Hareketleri Elektrik Uzaktaki Arkadaşım Ondalık Kesirler Uzunlukları Ölçme Çevre Çevre - Alan la İşlemler 4. Sınıf / İngilizce Geometrik Cisimler Zamanı Ölçme 4. Sınıf / Din Kültürü la İşlemler In The Classroom Din ve Ahlak Hakkında Children s Days Temiz Olalım In The Classroom-Children s Days Hz. Muhammed i Tanıyalım Free Time Hz. Muhammed i Tanıyalım Cartoon Characters Ku an ı Kerim i Tanıyalım Free Time-Cartoon Characters Kur an ı Kerim i Tanıyalım My Day Sevgi, Dostluk ve Kardeşlik Doing My DayExperiments Aile ve Din My Doing Day-Doing Experiments Experiments Jobs My Doing Clothes Experiments-Jobs Jobs-My Clothes Clothes My Friends Clothes Food My Friends And Drinks My Food Friends-Food And Drinks And Drinks Genel My Friends-Food Tekrar And Drinks

13 . sınıf SİT İÇERİKLERİ 5. Sınıf / Türkçe - I - II Vücudumuzun Anlam) la İşlemler - I Vücudumuzda Boşaltım Anlam (Cümlede Anlam) la İşlemler - II la İşlemler - III la İşlemler - IV la İşlemler - V Sayıların Dünyası - yüklüğünün Düzenleme Isı ve Sıcaklık - III Anlam) Işığın Yayılması ve Maddeyle Karşılaşması Tam Gölge Yayılması Yazım Kuralları Yazım ve ktalama Canlıları Tanıyalım - I Canlılar Canlıları Tanıyalım - II Dünyasını Tanıyalım Tanıyalım Yüzdeler - I Yüzdeler - II Yaşamımızın Yer Kabuğunda Neler Var? Yer Kabuğu- Üçgen ve Dörtgenlerde Açılar Alan Ölçme - I Alan Ölçme Haklarımız ve Sorumluluklarımız Var - Çocuk Haklarına Yolculuk Güzel Ülkem Haklarımı m m Tanıyalım Gerçekleşen Düşler Çalışanlar Bayrak Dünyası Alan Ölçme - II 5. Sınıf / Din Kültürü ALLAH İNANCI İBADET KONUSUNDA BİLGİLENELİM HZ. MUHAMMED VE AİLE HAYATI HZ. MUHAMMED VE AİLE HAYATI KUR'AN-I KERİM'İN TEMEL EĞİTİCİ NİTELİKLERİ KUR'AN-I KERİM'İN TEMEL EĞİTİCİ NİTELİKLERİ SEVİNÇ VE ÜZÜNTÜLERİMİZİ PAYLAŞALIM VATANIMIZI VE MİLLETİMİZİ SEVİYORUZ My Town My Town Hello! Hello! Games and Health Health Shelter

14 . sınıf SİT İÇERİKLERİ 6. Sınıf / Türkçe Cümle Yorumu - I Cümle Yorumu - II Planı) Anlam) (Cümlede Anlam) la İşlemler Çarpanlar ve Katlar Asal Sayılar, Ortak Bölenler ve Ortak Katlar Açılar - I Açılar - II Oran - I Oran - II ve İşlemler Hücre - I Hücre - II Tamamlama ve Oluşturma) ve Bağlantılar) Yazım Kuralları - I Yazım Kuralları - II Sıfat ve Sıfat Tamlamaları - I 36 Sıfat ve Sıfat Tamlamaları - II Edat, Bağlaç, Ünlem - I 39 Edat, Bağlaç, Ünlem - II 40 Anayurttan Anadolu'ya - I Anayurttan Anadolu'ya - II Anlam) Ses, Yazım ve ktalama Yeryüzünde Yaşam İpek Yolu nda Türkler Kaynakları lama - II Ondalık Sayıları Çözümleme ve Yuvarlama Tam Sayıları Karşılaştırma ve lama Mutlak Değer Paralelkenarın Alan Ölçme - I 39 Alan Ölçme - II 40 Alan Ölçme - III Sıvılarda Ölçme 46 Çember - I 47 Çember - II 48 Çember - III lama - I Tam Sayılar ve Ölçme After School - I After School After School - II Yummy Breakfast Yummy Breakfast Weather and Work Democracy Democracy Yoğunluk - I Yoğunluk - II Işığın Yansıması - I Işığın Yansıması - II Madde ve Isı - I Madde ve Isı - II Yakıtlar - I 33 Yakıtlar - II 34 İletken ve Yalıtkan Maddeler - I 35 İletken ve Yalıtkan Maddeler - II 36 Bağlı Olduğu Faktörler - I Kuvvet ve Hareket Işık ve Ses Hayvanlarda Üreme, Büyüme Madde ve Isı 37 Bağlı Olduğu Faktörler - II 38 Dünyamız, Dünyamızın Uydusu Ay Ay ve Yaşam Kaynağımız Güneş 6. Sınıf / Din Kültürü PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ PEYGAMBERLERE VE İLAHÎ KİTAPLARA İNANÇ NAMAZ İBADETİ NAMAZ İBADETİ SON PEYGAMBER HZ. MUHAMMED KUR AN-I KERİM İN ANA KONULARI İSLAM IN SAKINILMASINI İSTEDİĞİ BAZI DAVRANIŞLAR İSLAMİYET VE TÜRKLER

15 . sınıf SİT İÇERİKLERİ 7. Sınıf / Türkçe Anlam) Rasyonel Sayılar - I Rasyonel Sayılar - II Vücudumuzda Cümle Yorumu - I Cümle Yorumu - II Yazım Kuralları - I Yazım Kuralları - II Yazım Kuralları - III (Cümlede Anlam) Yazım ve ktalama Rasyonel Sayılar - III Rasyonel Sayılar - IV Rasyonel Sayılarla İşlemler - I Rasyonel Sayılarla İşlemler - II Rasyonel Sayılarla İşlemler - III Rasyonel Sayılarla İşlemler - IV Rasyonel Sayılarla İşlemler - V Rasyonel Sayılarla İşlemler - VI Rasyonel Sayılarla İşlemler - VII Rasyonel Sayılar (Genel) Doğrusal Denklemler - I Doğrusal Denklemler - II Doğrusal Denklemler - III Oran ve Orantı - I Oran ve Orantı - II Oran ve Orantı - III Oran ve Orantı - IV Oran ve Orantı - V Oran ve Orantı - VI Oran ve Orantı - VII Oran ve Orantı - VIII Yüzdeler - I Yüzdeler - II Sayılar ve İşlemler Sayılar ve İşlemler Duyu Organları - I Duyu Organları - II Duyu Organları - Organ Bağışı Saf Maddeler Karışımlar - I Karışımlar - II Karışımların Ayrıştırılması Aynalar - I Aynalar - II Işığın Soğurulması - I Işığın Soğurulması - II Işığın Soğurulması - III Kuvvet ve Hareket Yapısı ve Aynalarda Yansıma ve Işığın Soğurulması İnsan ve Çevre Yüzdeler - III Doğrular ve Açılar - I 34 Doğrular ve Açılar - II Çokgenler - I 41 Çokgenler - II 42 Çokgenler - III 43 Çokgenler - IV 44 Çokgenler - V Ölçme Ölçme Uzay Araştırmaları Appearance and Yolculuk 7. Sınıf / Din Kültürü MELEK VE AHİRET İNANCI MELEK VE AHİRET İNANCI ORUÇ İBADETİ Sports - I Sports - II Sports Sosyal Hayat Yaşayan Ülkeler Arası Köprüler - I Ülkeler Arası Ülkeler Arası Köprüler - II Köprüler ORUÇ İBADETİ BİR İNSAN VE PEYGAMBER OLARAK HZ MUHAMMED İSLAM DÜŞÜNCESİNDE YORUMLAR DİN VE GÜZEL AHLAK KÜLTÜRÜMÜZ VE DİN Planets Planets

16 . sınıf SİT İÇERİKLERİ Yazım Kuralları - I Yazım Kuralları - II Yazım Kuralları - III Sınıf / Türkçe (Temel ve Yardımcı Ögeler, Vurgulu Öge, Ara Söz) Anlatım Bozuklukları - I (Anlama Dayalı Bozukluklar) 45 Anlatım Bozuklukları - II (Anlama Dayalı Bozukluklar) 46 Anlatım Bozuklukları - III 47 Anlatım Bozuklukları - IV 48 Yazı Türleri The Internet - I The Internet - II Adventures - I Adventures - II Chores - I Chores - II Natural Forces - I Natural Forces - II (Cümlede Anlam) Yazım ve ktalama (Anlatım Bozuklukları) The Internet Adventures Chores Natural Forces Fraktallar, Yansıyan, Fraktallar, Yansıyan, Kareköklü Sayılar Kareköklü Sayılarla Toplama ve Çıkarma - I Sayılar Kareköklü Sayılarla Toplama ve Çıkarma - II Kareköklü Sayılarla Çarpma ve Bölme - I Kareköklü Sayılarla Çarpma ve Bölme - II Gerçek Sayılar Sayılar Standart Sapma Çarpanlara Ayırma - I Çarpanlara Ayırma - II Çarpanlara Ayırma - III Rasyonel İfadeler - I 33 Rasyonel İfadeler - II Çok Yüzlüler 47 Çok Küplü Yapılar Kaza ve Kader - I Kaza ve Kader - II Kaza ve Kader - III I Kaza ve Kader Zekat, Hac ve Hayatından Örnek Davranışlar Kur an da Akıl Kötü Alışkanlıklar Konu Kalıtım - I Kalıtım - II Mayoz Bölünme ve Kalıtım Kuvvet ve Hareket Basınç - I Basınç - II Basınç - III Su Arıtımı Ses Dalgaları Ses Isı - Sıcaklık Buharlaşma - Yoğuşma Isısı ve Isı Evren ve Dünya mız Nasıl Oluştu? Sıcaklık Farkından Kaynaklanan Hava Olayları Atatürkçülük - I Atatürkçülük - II Atatürkçülük - III Atatürkçülük - IV Atatürkçülük - V Doğal Süreçler Doğuyor Yurdumuzun Ölüm! Yolunda mlar Atatürkçülük ve Atatürk ün Ölümü Atatürk ten Sonra Dünya Savaşı ve Sonrası

17

18 Soru Sayısı Doğru Yanlış 0 Boş 0 Net.00 Sınıf 1 Okul 1 Okul Ort.80 Türkiye 3.1 İSTANBUL BAKIRKÖY Okul Ort A Sınıfı SARP AZİZ ÇELİKKANAT A Sınıfı Okul BAKIRKÖY İSTANBUL TÜRKİYE lamalar : Bulunduğun Yüzdelik Dilim : % %7 %3 %0 %0 Ortalamalar : Katılım Sayıları : Konu SS Başarı Okuduğu metni anlama ve çözümleme %0 Söz varlığını zenginleştirme 2 %0 Yazım ve noktalama kurallarını uygulama 2 %0 Kendini yazılı olarak ifade etme 1 %0 Planlı yazma 1 %0 Cümleyle ilgili bilgi ve kuralları kavrama 4 %0 Yazma kurallarını uygulama 1 %0 Cevap Anahtarı : A B D D A C D B C A B A A B A B C D A B B D C Cevaplarınız : A B D D A C D B C A B A A B A B C D A B B D C -Türkçe dersi netiniz, genel net ortalamasının üzerindedir. Konu ile ilgili pratik yapılarak başarı artırılabilir. (X) işareti bulunan konularda temel eksikleriniz bulunmaktadır. Konu SS Başarı Basınç 1 %0 Periyodik sistem 1 %0 Kimyasal bağlar 1 %0 Soru Sayısı Kimyasal tepkimeler 1 %0 Asit-baz tepkimeleri 2 %0 Doğru Su kimyası ve su arıtımı 1 %0 Sesin özellikleri 1 %0 Yanlış 0 Sesin yayılma hızı 1 %0 Isı ve sıcaklık 1 %0 Boş 0 Maddelerin aldığı/verdiği ısı ile sıcaklık değisi 1 %0 Maddenin ısı alıs-verisi ile hâl değisimlerini 1 %0 Net.00 Erime/donma ısısı 1 %0 Buharlasma ısısı 1 %0 Sınıf 1 Isınma/soğuma eğrileri 1 %0 Besin zincirindeki canlılar 4 %0 Okul 1 Geri dönüsüm, yenilenebilir ve yenilenemez enerji 1 %0 Okul Ort.51 Cevap Anahtarı : A D A D A C B C C A C B B D A D C C D C Cevaplarınız : A D A D A C B C C A C B B D A D C C D C -Fen ve Teknoloj dersi netiniz, genel net ortalamasının üzerindedir. Konu ile ilgili pratik yapılarak başarı artırılabilir. (X) işareti bulunan konularda temel eksikleriniz bulunmaktadır. Konu SS Başarı SUCCESS STORIES 1 %0 READING FOR ENTERTAINMENT 3 %0 PERSONAL GOALS 4 %0 Soru Sayısı PERSONALITY TYPES 5 %0 LANGUAGE LEARNING 3 %56 Doğru Yanlış 1 Boş 0 Net.67 Sınıf 1 Okul 2 Okul Ort.94 Cevap Anahtarı : B C D A A C A D B C B B C A A A Cevaplarınız : D B C D A A C A D B C B B C A D A -İngilizce dersi netiniz, genel net ortalamasının üzerindedir. Konu ile ilgili pratik yapılarak başarı artırılabilir. (X) işareti bulunan konularda temel eksikleriniz bulunmaktadır. Konu SS Başarı (MEB)Kareköklü sayılar 2 %0 (MEB)Üçgenler 3 %0 (MEB)Üçgenlerde ölçme 2 %0 Soru Sayısı (MEB)Örüntü ve İlişkiler 1 %0 (MEB)Cebirsel ifadeler 2 %33 Doğru (MEB)Denklemler 1 %0 (MEB)Geometrik cisimlerin yüzey alanları 3 %0 Yanlış 1 (MEB)Geometrik cisimlerin hacimleri 2 %0 (MEB)Geometrik cisimler 2 %0 Boş 0 (MEB)Olası durumları belirleme 1 %0 (MEB)Merkezi eğilim ve yayılma 1 %0 Net.67 Sınıf 3 Okul Okul Ort.66 Cevap Anahtarı : C D B A B D D A B C B D C C A A B D B A Cevaplarınız : C D B A B A D A B C B D C C A A B D B A -Matematik dersi netiniz, genel net ortalamasının üzerindedir. Konu ile ilgili pratik yapılarak başarı artırılabilir. (X) işareti bulunan konularda temel eksikleriniz bulunmaktadır. Konu SS Başarı YA İSTİKLÂL, YA ÖLÜM! 4 %0 ÇAĞDAŞ TÜRKİYE YOLUNDA ADIMLAR 9 %0 HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİMİZ 2 %0 Soru Sayısı ATATÜRKÇÜLÜK 5 %0 Doğru Yanlış 0 Boş 0 Net.00 Sınıf 1 Okul 1 Okul Ort.71 Cevap Anahtarı : A B A D C B C D D C D C A D C B B D B A Cevaplarınız : A B A D C B C D D C D C A D C B B D B A -Sosyal Bilgiler dersi netiniz, genel net ortalamasının üzerindedir. Konu ile ilgili pratik yapılarak başarı artırılabilir. (X) işareti bulunan konularda temel eksikleriniz bulunmaktadır. SINAV TARİH Türkçe Matemati Fen ve T Sosyal B İngilizc SBS NDS NDS NDS NDS NDS NDS NDS Sınav ile ilgili tüm analizlere adresinden ulaşabilirsiniz. Siteye erişim bilgileri aşağıdadır. Kullanıcı : sarp54 Şifre : sar994 DURUMRaporları Barkodlu optik form öğrenciye ait tüm verileri, kendine ait veri tabanında arşivlemeyi sağlar. Bu sayede öğrenci girdiği tüm sınavların verilerini kullanarak OKULONLINE şifreli internet erişim modülünden istediği raporu oluşturabilir. Sınav sonuç karnesi her öğrenci için resimli olarak düzenlenir. OPTİKForm PUANINIZ : Toplam Netiniz : Türkçe Fen ve Teknoloji NET İlköğretim Okulu Soyadı : SARP AZİZ ÇELİKKANAT Sınıf ve Numarası : 8A - Kitapçık Türü : A Sınav : Süreç İzleme Sınavı - 6 Sınav Tarihi :.. Matematik Sosyal Bilgiler Puan Grafiği SONUÇBelgesi İngilizce - Puanınız genel puan ortalamasının üzerindedir. Konu ile ilgili pratik yapılarak başarı artırılabilir. Geçmiş Sınav Bilgileri Öğrencilerin akademik başarılarının takip edilmesi kadar sosyal başarılarının da takip edilmesi ve geliştirilmesi hayatta başarılı olmaları için önem arz etmektedir. Bu sebeple çalışmalarımıza çok vakit almayacak kısa anketler (her seferinde farklı anketler - soruluk) ilave edilmiştir. Bu anketlerin sonucunda: Öğrencilerin benlik saygısı seviyeleri Okuldan/sınıftan memnun olma seviyeleri Yetkinlik seviyeleri Bağımsız davranabilme seviyeleri Aidiyet duygusu seviyeleri Raporlanacak ve sonuçlarla ilgili uzman yorumu yapılacaktır. B Raporu Her zümre için ayrı ayrı hazırlanmış olan ders gelişim raporlarıdır. Bu raporlarla her zümre kendi dersi ile ilgili olan gelişim düzey ve sürecini takip edebilir. Bu rapor internet üzerinden, idare tarafından görüntülenebilir. K Raporu Bu rapor ile sınıfların başarı ortalamalarını, okul ve genel ortalamalarla karşılaştırma imkanına sahip olursunuz. Z Raporu Sınav sonuç raporlarının birleştirilmesi ile oluşan Z Raporu, okul idaresi için hazırlanmaktadır. Tüm sınav verilerinin bir kitap cildinde toplanması, kullanımı ve arşivlemeyi oldukça kolaylaştırmaktadır.

19 DURUMRaporları lamalı Liste Raporu Sınıf Kazanım Analizi Sınıfların başarı sıralamasını ders ders takip edin. Eksik veya yetersiz kazanımları belirleyin. Sınıf Konu Analizi nin eksik olduğu üniteleri tespit edin ve öğrenme sürecini yeniden planlayın. Sınıf Karşılaştırma Raporu Sınıflar arası seviye farklılıklarını tespit edin.

20 OKULOnline OKULONLINE sınav verilerinin internet üzerinden raporlanmasını sağlayan online bir modüldür. OKULONLINE da okul idaresi, öğretmen ve öğrenciler kendilerine ait kullanıcı adı ve şifre ile veri tabanına bağlanabilir ve okula gönderilen raporlara ek olarak istediği farklı raporu kolaylıkla oluşturabilir. OKULONLINE da kullanıcı girişi yapıldıktan sonra yandaki ekran karşınıza çıkar. Ekranda bulunan menüler yardımıyla lama Raporları, Ortalama Raporları, Gelişim Raporları ve Analiz Raporları oluşturulabilir.

21 OKULOnline Genel lama Raporları Bu bölümde sınıf ya da genel sıralamalı liste oluşturulabilir. Oluşturulan liste, sağ alt kısmındaki ikonlar kullanılarak istenilen belge formatına çevrilebilir (doc, xls, pdf). Ayrıca listedeki öğrencilerin üzerine tıklayarak öğrenci pdf karneleri ve pdf gelişim karneleri de oluşturulabilir. Ders lama Raporları Bu bölüm branş öğretmenlerinin kullandığı işlevsel bir bölümdür. Öğretmen bir sınıfta veya dersine girdiği tüm sınıflardaki öğrencilerin derse göre sıralamalarını raporlayabilir ve bu raporu istediği formatta kendi bilgisayarına indirebilir. Ortalama Raporları Bu bölümde şubelerin derslere ait ortalamaları genel ya da ders ders oluşturulup raporlanabilir. Veriler, grafik ya da tablo halinde görülebilir. Bu rapor, şubelerin ders ortalamaları arasındaki farklılıkların ortaya çıkmasını sağlar. Şubelerin genel, il, ilçe, okul sıralamalarına da bu rapordan ulaşılabilir. Gelişim Raporları Kurumunuzda yapılan tüm sınavlardaki veriler kullanılarak şube ya da genel gelişim raporu oluşturulabilir. Bu raporu ders ders oluşturmak da mümkündür. Tüm raporları ekranın sağ alt kısmında bulunan ikonları kulllanarak istediğiniz formatta bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

22 OKULOnline Konu Analiz Raporu Seçilen sınava ait konu analiz raporunu oluşturabilir ve sınıfta eksik öğrenilen konuları belirleyebilirsiniz. Konu başlıklarının üzerine tıkladığınızda soru metnine ve çözüme ulaşabilirsiniz. Kazanım Analiz Raporu Ayrıntılı içerik ile kazanımların öğrenilme derecesini ve kazanım analiz raporunu görebilirsiniz. Konu başlıklarının üzerine tıkladığınızda soru metnine ve çözüme ulaşabilirsiniz. Soru Analiz Raporu Soruların doğru yapılma oranını ve öğrencilerin seçenekleri işaretleme dağılımını raporlayabilirsiniz. Konu başlıklarının üzerine tıkladığınızda soru metnine ve çözüme ulaşabilirsiniz.

23 OKUL Online Sınav Çözümleri Bu bölümde sınav sorularının çözümlerine ve seçtiğiniz soruyu doğru ve yanlış yapan öğrencilerin listesine ulaşabilirsiniz. Öğretmenlerimizin sınav sonrası bu bölümü kullanarak soruyu yanlış çözen öğrencileri belirleyip eksiklerini giderebilirler. Takviye Raporları Sınıf veya zümreye ait ders, ünite ve kazanım dökümü alınıp, başarı sıralaması % un altında olan öğrenciler belirlenir. Bu sayede etüd ve takviye sınıflarına öğrenci listeleri ve ders programı oluşturulur.

24 OKULOnline Öğrenci-Öğretmen Şifreleri Bu bölümden idarecilerimiz, öğrencilerin bireysel kullanıcı adı ve şifrelerine ulaşabilirler. Öğrenci İşlemleri Bu bölümden sınava girecek öğrenci ismi ekleme ve silme gibi işlemler yapılabilir. Sınav Sonuç Sunumu Bu bölümden sınavla ilgi tüm verilere internet ortamında ulaşılabilir. İSTANBUL-AVCILAR NET ORTAOKULU Süreç İzleme Sınavı-1

KİPAŞ GİRİŞ SINAVI (KGS)

KİPAŞ GİRİŞ SINAVI (KGS) 4. SINIF DEYİMLER VE ATASÖZLERİ, BASİT, TÜREMİŞ, BİRLEŞİK KELİMELER, KONU BAŞLIĞI BELİRLEME, ANA FİKİR (METİNDE ANA FİKİR), ŞİİRDE ANA DUYGU, KARŞILAŞTIRMA BELİRTEN İFADELER AÇI VE AÇI ÖLÇÜSÜ, ÜÇGEN, KARE,

Detaylı

2015-2016 DENEME SINAVLARI YARIYIL TATİLİ YARIYIL TATİLİ UYGULAMA TARİHİ UYGULAMA TARİHİ. 16-20 Kasım 2015. 26-30 Ekim 2015 KDS - 1 TEOG - 1 TEOG - 2

2015-2016 DENEME SINAVLARI YARIYIL TATİLİ YARIYIL TATİLİ UYGULAMA TARİHİ UYGULAMA TARİHİ. 16-20 Kasım 2015. 26-30 Ekim 2015 KDS - 1 TEOG - 1 TEOG - 2 2015-2016 DENEME SINAVLARI KDS - 1 TEOG - 1 26-30 Ekim 2015 KDS - 2 14-18 Aralık 2015 TEOG - 2 KDS - 3 TEOG - 3 KDS - 4 TEOG - 4 KDS - 5 TEOG - 5 2. Sınıf HAYAT BİLGİSİ A TEMASI: OKUL HEYECANIM İşlerimi

Detaylı

6. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

6. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. OKUMA 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 4. YAZMA 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama Kelime

Detaylı

6. SINIF II. DÖNEM BURSLULUK SINAVLARI / TÜRKÇE

6. SINIF II. DÖNEM BURSLULUK SINAVLARI / TÜRKÇE BURSLULUK SINAVLARI / TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 4. YAZMA 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama

Detaylı

6. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI

6. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI 1 Planlama Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam 2 Cümlede Anlam 3 4 Metin Yorumu Yazım Kuralları ktalama İşaretleri 6 Kelime Yapısı 7 Sözcük Türleri ve Tamlama 6. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI Anlatım Süresi (Ders

Detaylı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Birey ve Toplum. Üretim, Tüketim, Verimlilik

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Birey ve Toplum. Üretim, Tüketim, Verimlilik TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema 1 2 3 4 5 6 Birey ve Toplum Atatürk Sözlü İletişim Okuma Sağlık ve Çevre Üretim, Tüketim, Verimlilik Bilim ve Yaşam Değerlerimiz Güzel Ülkem Türkiyem Dünyamız

Detaylı

SORU SAYISI 40. Friends. Words. A Teması. - Uzunlukları ölçme. - Zamanı ölçme. - Sayıları karşılaştırma ve sıralama. - Örüntü ve süslemeler

SORU SAYISI 40. Friends. Words. A Teması. - Uzunlukları ölçme. - Zamanı ölçme. - Sayıları karşılaştırma ve sıralama. - Örüntü ve süslemeler - EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI 2. SINIFLAR ÖLÇME DEĞERLENDİRME LARI KONU VE KAZANIM TABLOSU. TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE 1 1-4 KASIM - Seslerden heceler, hecelerden sözcükler, sözcüklerden cümle

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ 2013-201 EĞİTİM ÖĞRETİM 8. SINIF TÜRKÇE DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ SÜRE KONULAR 3 Fiilimsi EYLÜL Fiilimsi 1 Fiilimsi 2 Fiilimsi 3 KURBAN BAYRAMI EKİM Fiilimsi Fiilimsi 1

Detaylı

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Gerçek, Mecaz ve Terim Anlam Eş ve Zıt Anlam, Eş Seslilik Kelime Grupları ve Deyimler Karşılaştırma, Sebep-Sonuç ilişkisi Öznel ve Nesnel Yargı, Atasözleri Genelden Özele, Özelden

Detaylı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Oyun ve Spor. Üretim, Tüketim, Verimlilik

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Oyun ve Spor. Üretim, Tüketim, Verimlilik TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema 1 2 3 4 5 6 Oyun ve Spor Atatürk Sözlü İletişim Okuma Yazma Birey ve Toplum Üretim, Tüketim, Verimlilik Değerlerimiz Hayal Gücü Güzel Ülkem Türkiyem Sağlık ve

Detaylı

5. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen. Anlatım Yöntem ve Teknikleri Anlatım Yöntem ve Teknikleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2

5. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen. Anlatım Yöntem ve Teknikleri Anlatım Yöntem ve Teknikleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2 İfade Çeşitleri 2+2 Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Cümlede Anlam 3 Metin Yorumu Anlatım Yöntemleri ve İfade Biçimleri Yazım ve ktalama Sözcük Türleri 7 Cümlenin Ögeleri 8 Kelime Yapısı. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI Anlatım Keşfetme

Detaylı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Üretim, Tüketim ve Verimlilik. Toplam Soru Sayısı

TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema Üretim, Tüketim ve Verimlilik. Toplam Soru Sayısı TÜRKÇE (temalara göre) Öğrenme Alanı Tema 1 2 3 4 5 6 Birey ve Toplum Atatürk Sözlü İletişim Okuma Yazma Üretim, Tüketim ve Verimlilik Oyun ve Spor Sağlık ve Çevre Değerlerimiz Güzel Ülkem Türkiye Hayal

Detaylı

18 OCAK 2014 YÖNLENDİRME SINAVI 1 KONU DAĞILIMI 8. SINIF (2. BÖLÜM)

18 OCAK 2014 YÖNLENDİRME SINAVI 1 KONU DAĞILIMI 8. SINIF (2. BÖLÜM) 8. SINIF (1. BÖLÜM) (Sınav Süresi : 90 dk) DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ (20 SORU) Eylemsiler Cümlenin Ögeleri Eylemde Çatı Tür ve Şekil Bilgisi Fraktal Yansıyan ve Dönen Şekiller Histogram Üslü Sayılar

Detaylı

5. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

5. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE 01 Sözcüğün Anlam Özellikleri 02 Sözcükler Arasındaki Anlam İlişkileri 03 Sözcük Grupları ve Deyimler - I 04 Sözcük Grupları ve Deyimler - II 05 Cümlenin Anlam Özellikleri 06 Cümleler Arası Anlam

Detaylı

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

5. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Sözcüğün Anlam Özellikleri Sözcükler Arasındaki Anlam İlişkileri Sözcük Grupları ve Deyimler Cümlenin Anlam Özellikleri Cümleler Arası Anlam İlişkileri Cümlede Anlatım Becerileri

Detaylı

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ 04.03.2010 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 04 (KDÇ - 04) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ 04.03.2010 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 04 (KDÇ - 04) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI SINIF DERS KONU SORU SAYISI. SINIFLAR 0.0.00 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Kelimede Anlam Cümle

Detaylı

7. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

7. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 4. YAZMA 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama 5.

Detaylı

Kazanım Değerlendirme / 4. SINIF / EĞİTİM YILI

Kazanım Değerlendirme / 4. SINIF / EĞİTİM YILI / 2015-2016 EĞİTİM YILI TÜRKÇE KONULAR ALT KONU BAŞLIKLARI 1 2 3 4 2. Okuduğunu Anlama 3. Anlam Kurma 3. OKUMA 4. Söz Varlığını Geliştirme 5. Tür, Yöntem ve Tekniklere Uygun Okuma 1. Yazma Kurallarını

Detaylı

6. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

6. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE 03 04 05 06 07 10 Gerçek, Mecaz, Yan ve Terim Anlam Eş Anlam, Zıt Anlam Eş Seslilik, Ortak kök Kelime Gruplarında Anlam Deyimler, İkilemeler Kelimeler Arası Anlam İlişkileri

Detaylı

7. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

7. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. OKUMA 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 4. YAZMA 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama 1.

Detaylı

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 05 (KDÇ - 05) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI

NET ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 05 (KDÇ - 05) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU SORU SAYISI 08.0.00 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) SINIF DERS KONU Yazım Kuralları Noktalama İşaretleri Kelimede Anlam Cümle Bilgisi Parçada Anlam Doğal Sayılar Ölçü Doğal Sayılarla Toplama

Detaylı

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA 4. YAZMA 5. DİL BİLGİSİ Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 1. Yazma Kurallarını Uygulama

Detaylı

5. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

5. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı Alt Öğrenme Alanı OKUMA YAZMA DİL BİLGİSİ Söz Varlığını Zenginleştirme Okuduğu Metni Değerlendirme Görsel Okuma Metnin Türleri Cümlede Anlam Özellikleri Yazma ve ktalama Kurallarını

Detaylı

MERKEZİ TARİHLİ SEVİYE BELİRLEME ÇALIŞMASI (SBS) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ TARİHLİ SEVİYE BELİRLEME ÇALIŞMASI (SBS) KONU DAĞILIMLARI Kelimede Anlam 7 Cümlede Anlam 6 Parçada Anlam 2 TOPLAM 15 Doğal Sayılar 4 Doğal Sayılarla Toplama 2 Doğal Sayılarla Çıkarma 3 Kesirler 2 MATEMATİK Ölçüler 3 Örüntüler 1 Geometri 3 Tablo ve Grafikler 2

Detaylı

5. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

5. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA 4. YAZMA 5. GÖRSEL OKUMA VE GÖRSEL SUNU Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğunu Anlama 4. Söz Varlığını Geliştirme 5. Tür, Yöntem ve Tekniklere Uygun Okuma 1. Yazma kurallarını uygulama

Detaylı

8. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE Gerçek, Mecaz, Yan, Terim Anlam Eş Anlam, Zıt ve Olumsuz Anlam Eş Seslilik, Ortak Kök Kelime Grupları ve Deyim Anlamı İkilemeler ve Yansıma Kelimeler Ad Aktarması, Dolaylama

Detaylı

7. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

7. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı 3. OKUMA Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 4. YAZMA 6. Yazım ve ktalama Kurallarını Uygulama 5.

Detaylı

İLKOKUL ve ORTAOKUL KURUMSAL DENEME SINAV KATALOĞU SINIF.

İLKOKUL ve ORTAOKUL KURUMSAL DENEME SINAV KATALOĞU SINIF. İLKOKUL ve ORTAOKUL KURUMSAL DENEME SINAV KATALOĞU 2017-2018 www.zekakupuyayinlari.com.tr 2-8.SINIF 8. Sınıf 8. Sınıf TEOG Deneme Sınavları Soru Sayıları 1. Oturum Türkçe Matematik Din Kültürü ve Ahlak

Detaylı

7. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen Anlatım Süresi (Ders Saati) Keşfetme Alanı (Föy No)

7. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Önerilen Anlatım Süresi (Ders Saati) Keşfetme Alanı (Föy No) 7. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI Anlatım Süresi (Ders Saati) Keşfetme Alanı (Föy ) Pekiştirme Alanı (Soru Kitabı Sayfa ) Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam Sözcüğün Anlam Özellikleri - Sözcüğün Anlam Özellikleri

Detaylı

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE Ünite Ünite 01 Kelime Gruplarında Anlam - I 29 Cümlenin Öğeleri - I (Cümlenin Temel Ögeleri) 02 Kelime Gruplarında Anlam - II 03 Kelime Gruplarında Anlam - III 04 Kelime Gruplarında Anlam - IV 05

Detaylı

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014 DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ SINAV TARİHİ: 19.03.2014 5. SINIF DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ DERSİ 1.YAZILI KONULARI 4. Ünite Kur an-ı Kerimin Temel Eğitici Nitelikleri İslam Dininin Temel Kaynağı Kur an

Detaylı

YAZILIYA HAZIRLIK SINAVI TÜRKÇE 5. SINIF

YAZILIYA HAZIRLIK SINAVI TÜRKÇE 5. SINIF TÜRKÇE 5. SINIF 1 Metinde verilen ipuçlarından hareketle, karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarını tahmin eder. 2 Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri hakkında tahminlerde bulunur. 3 Okuduklarındaki

Detaylı

YÖNLENDİRME SINAVI 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk)

YÖNLENDİRME SINAVI 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk) 7 OCAK 2017 Saat:10.00 (Sınav Süresi: 90 dk) 3. SINIF (17 SORU) Anlamlı ve Kurallı Cümle Farklı Düşünmeye Yönlendiren İfadeler Destekleyici ve Açıklayıcı İfadeler Okuduğunu Anlama Sözlük Çalışması 5N1K

Detaylı

SINIF. Yayın Planı

SINIF. Yayın Planı 2010-2011 Yayın Planı 2010-2011 İÇİNDEKİLER 1- Yaprak Testler 2- Kitaplar Ödev Kitapçıkları Soru Bankaları Etkinliklerle Konu Anlatımlı Kitaplar 3- Sınavlar Düzey Belirleme Sınavları (DBS) Düzey Kontrol

Detaylı

Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi

Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi Zambak 3. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-10. kazanımlar Okul Heyecanım 11-20. kazanımlar Okul Heyecanım 21-30. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-6. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 7-20. kazanımlar Benim

Detaylı

JALE TEZER EĞİTİM KURUMLARI

JALE TEZER EĞİTİM KURUMLARI JALE TEZER KOLEJİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI ŞU AN 3. SINIFTA OKUYAN ÖĞRENCİLER İÇİN SINAV KONULARI Doğal Sayılar Doğal Sayılarda Toplama Doğal Sayılarda Çıkarma Doğal Sayılarda Çarpma Doğal Sayılarda Bölme

Detaylı

2014 / SINIF DENEME SINAVI FORMATI

2014 / SINIF DENEME SINAVI FORMATI DENEME SINAVI FORMATI MYS DENEME SINAVI Soru dağılımı Türkçe 16 Türkçe 16 Matematik 16 Matematik 16 Fen Bilimleri 16 Fen Bilimleri 16 Sosyal Bilgiler 16 Sosyal Bilgiler 16 Din Kültürü ve Ahlak 16 Din 16

Detaylı

MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 02 (KDÇ - 02) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 02 (KDÇ - 02) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU. SINIFLAR 0..009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Cümle Bilgisi Doğal Sayılar Doğal Sayılarla Toplama İşlemi Ritmik

Detaylı

8. SINIF EV ÇALIŞMALARI LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF EV ÇALIŞMALARI LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE 01 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında Anlam - I 02 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında Anlam - II 03 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında Anlam - III 04 Cümlenin Anlam Özellikleri - I 05 Cümlenin Anlam

Detaylı

2010 / SINIF HAFTA SONU KURS TAKVİMİ FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ

2010 / SINIF HAFTA SONU KURS TAKVİMİ FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ TÜRKÇE MATEMATİK FEN VE TEKNOLOJ İNKILAP TARİHİ İNGİLİZCE 55 90 80 50 50 Ağustos 2010 1 Pazar 2 Pazartesi 3 Salı 4 Çarşamba 5 Perşembe 6 Cuma 7 Cumartesi 8 Pazar 9 Pazartesi 10 Salı RAMAZAN 11 Çarşamba

Detaylı

SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 1. SINAV ÇARŞAMBA

SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 1. SINAV ÇARŞAMBA 8. SINAV TARİHİ TÜRKÇE (20 SORU) MATEMATİK (20 SORU) FEN BİLİMLERİ (20 SORU) 19.10.2016 Fiilimsiler (özne - yüklem) Çarpanlar ve Katlar (8.1.1.1. 8.1.1.3. Kazanımlar) Üslü İfadeler (8.1.2.1 8.1.2.4. Kazanımlar)

Detaylı

7. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

7. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE 01 Kelimede ve Kelime Gruplarında - I (Gerçek, Mecaz, Yan ve Terim Kelimede ve Kelime Gruplarında - II 02 (İkilemeler, Ad Aktarması, Dolaylama, Yansıma Kelimeler) 03 Kelimede ve Kelime Gruplarında

Detaylı

7. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE

7. SINIF ÜNİTE DEĞERLENDİRME SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE SINAVLARI LİSTESİ / TÜRKÇE 07 08 09 10 Gerçek, Mecaz, Yan, Terim Anlam Eş Anlam, Zıt ve Olumsuz Anlam Eş Seslilik, Ortak Kök Kelime Gruplarında Anlam Deyimler ve İkilemeler Kelimeler Arası Anlam İlişkileri

Detaylı

ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları ZAMBAK 3.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 20. kazanımlar Okul Heyecanım 21 30. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1 6. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 7 20. kazanımlar Benim

Detaylı

SINIF. Yayın Planı

SINIF. Yayın Planı 2010-2011 Yayın Planı 2010-2011 İÇİNDEKİLER 1- Yaprak Testler 2- Kitaplar Ödev Kitapçıkları Soru Bankaları Etkinliklerle Konu Anlatımlı Kitaplar 3- Sınavlar Düzey Belirleme Sınavları (DBS) Düzey Kontrol

Detaylı

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 8. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI)

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 8. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) Türkçe 23 Türkçe 23 Matematik 20 Matematik 20 Fen ve Teknoloji 20 Fen ve Teknoloji 20 Sosyal Bilgiler 20 İnkılap Tarihi 20 Yabancı Dil 17 İngilizce

Detaylı

ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Konu Başlıkları

ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Konu Başlıkları ZAMBAK 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Bireysel Farklılıklar ÜNİTE 1 Duygular ve Düşünceler Duygu ve Düşüncelere Saygı Kronolojik Sıra Resmî Kimlik Belgeleri Sözlü Tarih Yöntemi Aile Tarihi Millî Kültür Ögeleri

Detaylı

5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları

5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları 5. Sınıf Sınav Soru Dağılımları Matematik: *Doğal sayılar(üslü sayılar dahil) *Zaman ölçümü, tablo ve grafikler, geometrik *Kavramlar (açılar dahil) *Çokgenler, üçgen ve dörtgenler Sosyal Bilgiler: Ünite:2)

Detaylı

AKDAY 3.Sınıf Türkçe Konu Başlıkları

AKDAY 3.Sınıf Türkçe Konu Başlıkları AKDAY 3.Sınıf Türkçe Anlam bilgisi Günlük işlerdeki diyalog Cümle bilgisi Cümleri uygun kelimelerle tamamlama Cümlede gereksiz kullanılan kelime Anlamlı ve kurallı cümleler kurma Sözlük çalışması Konu

Detaylı

ATAÇAĞ KOLEJİ 2018 BURSLULUK SINAVI

ATAÇAĞ KOLEJİ 2018 BURSLULUK SINAVI ATAÇAĞ KOLEJİ 2018 BURSLULUK SINAVI SINAVDA YER ALACAK DERSLER VE KONU İÇERİKLERİ 4.SINIF KONULARI 1. Mecaz,gerçek,terim anlam 2. Eş anlam, zıt anlam, sesteş 3. Sebep sonuç ilişkisi 4. Amaç sonuç ilişkisi

Detaylı

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI

2010 / SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 6. SINIF SEVİYE BELİRLEME SINAVI FORMATI 6. SINIF SBS (SEVİYE BELİRLEME SINAVI) Dağılımı Türkçe 19 Türkçe 19 Matematik 16 Matematik 16 Fen ve Teknoloji 16 Fen ve Teknoloji 16 Sosyal Bilgiler 16 Sosyal

Detaylı

TÜRKÇE KONU DAĞILIMI: 1 Fiilimsi İsim Fiil Zarf Fiil Sıfat Fiil. 2 Cümlenin Öğeleri Özne Yüklem Tümleçler Özne-Yüklem Uyumu

TÜRKÇE KONU DAĞILIMI: 1 Fiilimsi İsim Fiil Zarf Fiil Sıfat Fiil. 2 Cümlenin Öğeleri Özne Yüklem Tümleçler Özne-Yüklem Uyumu TÜRKÇE KONU DAĞILIMI: 1 Fiilimsi İsim Fiil Zarf Fiil Sıfat Fiil 2 Cümlenin Öğeleri Özne Yüklem Tümleçler Özne-Yüklem Uyumu 3 Cümle Türleri Yapısına göre cümleler Anlamına göre cümleler Yüklemin yerine

Detaylı

OPTİKForm SONUÇ Belgesi

OPTİKForm SONUÇ Belgesi LİSE DenemeSınavı GDS (Genel Değerlendirme Sınavı) Sınav Takvimi NET Ölçme Değerlendirme Merkezi lise düzeyinde sınav üretmektedir. Bu sınavlar Genel Değerlendirme Sınavları (GDS) adıyla yayınlanıp, öğrencinin

Detaylı

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

8. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE Ünite Ünite 01 Anlam - I 26 Cümlenin Ögeleri - I (Cümlenin Temel Ögeleri) 02 03 04 Anlam - II Anlam - III Anlam - IV Anlam Bilgisi - I (Kelimede Anlam) 27 Cümlenin Ögeleri - II (Cümlenin Yardımcı

Detaylı

SINIF. Yayın Planı

SINIF. Yayın Planı 2014-2015 6. SINIF Yayın Planı 2014-2015 İÇİNDEKİLER 1- Bilgi Yolu Ders Anlatım Föyleri 2- Bilgi Yolu Soru Bankaları 3- Sınavlar BGS Düzey Belirleme Sınavları (DBS) BGS Düzey Kontrol Sınavları (DKS) BGS

Detaylı

AKDAY 4.Sınıf İngilizce Konu Başlıkları

AKDAY 4.Sınıf İngilizce Konu Başlıkları AKDAY 4.Sınıf İngilizce UNIT1 IN THE CLASSROOM UNIT2 CHILDREN'S DAY UNIT3 FREE TIME UNIT4 CARTOON CHARACTERS UNIT5 MY DAY UNIT6 DOING EXPERIMENTS UNIT7 JOBS UNIT8 MY CLOTHES AKDAY 4.Sınıf Matematik Dikey

Detaylı

EHO2-SS.16DES / EH01-SS.15DES

EHO2-SS.16DES / EH01-SS.15DES 41 Üniversite Hazırlık Programı - Türkçe TÜRKÇE 01 Sözcükte ve Söz Öbeklerinde Anlam 5 5 4 4 3 4 02 Cümlede Anlam (Kavramlar) 4 4 4 4 4 4 03 Cümle Yorumu 6 6 4 4 4 4 04 Anlatım Türleri 2 2 2 2 2 2 05 Paragrafta

Detaylı

Cevap Anahtarı TÜRKÇE. 1. Tema. 2. Tema. 3. Tema Sınıf. Sözcük Anlamı. Test 1 1-C 2-B 3-D 4-C 5-A 6-D 7-B 8-D 9-D 10-B 11-D

Cevap Anahtarı TÜRKÇE. 1. Tema. 2. Tema. 3. Tema Sınıf. Sözcük Anlamı. Test 1 1-C 2-B 3-D 4-C 5-A 6-D 7-B 8-D 9-D 10-B 11-D TÜRKÇE 1. Tema Sözcük Anlamı Test 1 1-C 2-B 3-D 4-C 5-A 6-D 7-B 8-D 9-D 10-B 11-D Test 2 1-B 2-D 3-B 4-A 5-C 6-B 7-A 8-D 9-A 10-C 11-B 12-C 13-D 14-A 15-A 16-D Test 3 1-D 2-C 3-D 4-A 5-A 6-B 7-B 8-B 9-A

Detaylı

8. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Keşfetme Alanı (Föy No) Ünite Değerlendirme Fiilimsi Türleri Fiilimsi Türleri - 1 2

8. SINIF TÜRKÇE PROGRAMI. Keşfetme Alanı (Föy No) Ünite Değerlendirme Fiilimsi Türleri Fiilimsi Türleri - 1 2 Kelime ve Kelime Guruplarında Anlam 2 Fiilimsiler Cümle Bilgisi Cümlede Anlam Metin Yorumu Fiil Çatısı Cümle Çeşitleri 8 Cümlede Anlam 9 Metinde Yorum 0 Yazım Kuralları 2 ktalama İşaretleri Anlatım Bozuklukları

Detaylı

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE

8. SINIF DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TÜRKÇE Öğrenme Alanı Alt Öğrenme Alanı 2. Okuduğu Metni Anlama ve Çözümleme 3. OKUMA 3. Okuduğu Metni Değerlendirme 4. Söz Varlığını Zenginleştirme 4. YAZMA 1. Yazma Kurallarını Uygulama 6. Yazım ve ktalama

Detaylı

Anaokulundan Yükseköğretime Kadar Milli Manevi Değerlerinde ve Akademik Çalışmalarında öncü olan, Asfa Eğitim Kurumları, yılların getirdiği birikim

Anaokulundan Yükseköğretime Kadar Milli Manevi Değerlerinde ve Akademik Çalışmalarında öncü olan, Asfa Eğitim Kurumları, yılların getirdiği birikim Anaokulundan Yükseköğretime Kadar Milli Manevi Değerlerinde ve Akademik Çalışmalarında öncü olan, Asfa Eğitim Kurumları, yılların getirdiği birikim ve tecrübeyle Yeni Ortaöğretime Geçiş Sistemi nde de

Detaylı

COŞKU 5.Sınıf Din Kültürü Konu Başlıkları

COŞKU 5.Sınıf Din Kültürü Konu Başlıkları COŞKU 5.Sınıf Din Kültürü İnsan Akıllı ve İnanan Bir Varlıktır ÜNİTE 1 Evrende Bir Düzen Vardır Allah Vardır ve Birdir Çalışırım, Allah ın Yardımına Güvenirim ve Başarırım İhlâs Suresi ve Anlamı İbadet

Detaylı

KE YT 6. SINIF MÜFREDATI, YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI L STELER

KE YT 6. SINIF MÜFREDATI, YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI L STELER Ürün Detaylar 03-04 KE00-06.0YT YAPRAK TEST ve KAZANIM DENETLEME SINAVI 53 Ürün Detaylar 03-04 // 6. S n f Program - Türkçe // Kazanım Alanı Test KE00-06.0YT0 TÜRKÇE Söz Varlığını Zenginleştirme Metni

Detaylı

SORU SAYISI In the Classroom. - Okulda iletişim. - Sınıfta, okulda grup etkinlikleri. - Okulda tutumlu olma.

SORU SAYISI In the Classroom. - Okulda iletişim. - Sınıfta, okulda grup etkinlikleri. - Okulda tutumlu olma. - EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI 2. SINIFLAR ÖLÇME DEĞERLENDİRME LARI KONU DAĞILIMI. TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE 1 22-26 EKİM - Sözlük sırası - Metnin konusu - Metinle ilgili soruları cevaplama - Zıt

Detaylı

YAZILIYA HAZIRLIK SINAVI TÜRKÇE 6. SINIF

YAZILIYA HAZIRLIK SINAVI TÜRKÇE 6. SINIF TÜRKÇE 6. SINIF 1 Metnin bağlamından hareketle kelime ve kelime gruplarının anlamlarını çıkarır. 2 Metindeki anahtar kelimeleri belirler. 3 Metnin konusunu belirler. 4 Metnin ana fikrini/ana duygusunu

Detaylı

5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI

5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI 5.SAYI BAŞARI İZLEME 5.SINIF CEVAP ANAHTARI VE KONU DAĞILIMLARI Ders Kodu Ders Adı Soru Sayısı Kitapçık Sayısı Satır No TRK TÜRKÇE 19 1 MAT MATEMATİK 16 1 FEN FEN BİLGİSİ 16 1 SOS SOSYAL BİLGİLER 16 1

Detaylı

Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi

Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi Zambak 2. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1-12. kazanımlar Okul Heyecanım 13-23. kazanımlar Okul Heyecanım 23-33. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 1-21. kazanımlar Benim Eşsiz Yuvam 22-32. kazanımlar Benim

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 2. DÖNEM TEOG MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAVI TÜM DERSLERİN KONULARI

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 2. DÖNEM TEOG MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAVI TÜM DERSLERİN KONULARI 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIFLAR 2. DÖNEM TEOG MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAVI TÜM DERSLERİN KONULARI İNGİLİZCE DERSİ 2. DÖNEM TEOG MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV KONULARI UNIT 1 FRIENDSHIP UNIT 2 ROAD

Detaylı

TÜRKÇE 1 TÜRKÇE 2 TÜRKÇE 3 TÜRKÇE 4 TÜRKÇE 5 TÜRKÇE 6 TÜRKÇE 7 TÜRKÇE 8 TÜRKÇE 9 TÜRKÇE 10 TÜRKÇE 11 TÜRKÇE 12 TÜRKÇE 13 TÜRKÇE 14 TÜRKÇE 15 TÜRKÇE

TÜRKÇE 1 TÜRKÇE 2 TÜRKÇE 3 TÜRKÇE 4 TÜRKÇE 5 TÜRKÇE 6 TÜRKÇE 7 TÜRKÇE 8 TÜRKÇE 9 TÜRKÇE 10 TÜRKÇE 11 TÜRKÇE 12 TÜRKÇE 13 TÜRKÇE 14 TÜRKÇE 15 TÜRKÇE BRANŞ SORU NO TÜRKÇE 1 TÜRKÇE 2 TÜRKÇE 3 TÜRKÇE 4 TÜRKÇE 5 TÜRKÇE 6 TÜRKÇE 7 TÜRKÇE 8 TÜRKÇE 9 TÜRKÇE 10 TÜRKÇE 11 TÜRKÇE 12 TÜRKÇE 13 TÜRKÇE 14 TÜRKÇE 15 TÜRKÇE 16 TÜRKÇE 17 TÜRKÇE 18 TÜRKÇE 19 TÜRKÇE

Detaylı

LGS de hangi dersler önemli?

LGS de hangi dersler önemli? LGS de hangi dersler önemli? TEOG yerine gelen LGS sınav sisteminde 60 olan soru sayısı 90 a çıkarıldı ve 135 dakika içerisinde cevaplanacak bu sorular için sadece 8. sınıf müfredatından soru sorulmasına

Detaylı

TAM ÖĞRENME SİSTEMİ 1. Öğrenme Basamağı 2. Uygulama Basamağı 3. Pekiştirme ve Ödev Basamağı 4. Kontrol Basamağı (Ölçme-Değerlendirme)

TAM ÖĞRENME SİSTEMİ 1. Öğrenme Basamağı 2. Uygulama Basamağı 3. Pekiştirme ve Ödev Basamağı 4. Kontrol Basamağı (Ölçme-Değerlendirme) Sunum Saygıdeğer Eğitimciler ve Yöneticiler, Günümüz dünyasında bireylerin tek başına başarılı olma şansı ortadan kalkmıştır. Çünkü bireyler her ne kadar başarılı olursa olsunlar, sistemler daha ön plandadır.

Detaylı

7. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE

7. SINIF KONU TARAMA TESTLERİ LİSTESİ / TÜRKÇE TÜRKÇE 01 Kelime Gruplarında Anlam - I 02 Kelime Gruplarında Anlam - II 03 Kelime Gruplarında Anlam - III 04 Kelime Gruplarında Anlam - IV 05 Cümlenin Anlam Özellikleri - I 06 Cümlenin Anlam Özellikleri

Detaylı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş. İlkokul & Ortaokul

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş. İlkokul & Ortaokul Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş İlkokul & Ortaokul ALL-IN-ONE Ölçme Değerlendirme Nitelikli bir ölçme değerlendirmeyle, Eğitim - öğretim yılı boyunca öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyleri belirlenir.

Detaylı

SINIF. Yayın Planı

SINIF. Yayın Planı 2014-2015 8. SINIF Yayın Planı 2014-2015 İÇİNDEKİLER 1- Bilgi Yolu Ders Anlatım Föyleri 2- Bilgi Yolu Soru Bankaları 3- Sınavlar BGS Düzey Belirleme Sınavları (DBS) BGS Düzey Kontrol Sınavları (DKS) BGS

Detaylı

12. SINIF / ÜNİVERSİTE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ

12. SINIF / ÜNİVERSİTE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ 01 Sözcükte ve Söz Öbeklerinde Anlam 02 Cümlede Anlam İlişkileri / Kavramlar 03 Cümle Yorumu 04 Anlatım ve Özellikleri 05 Anlatım Türleri 06 Sözlü Anlatım 07

Detaylı

YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ

YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ 2014-2015 PERFORMANS SÜREÇ ANALİZ SINAVI-2 Okulu : YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ ESENYURT/İSTANBUL Rapor : lamalı Liste Sınav Kodu : PESA2-6 Tarih : 09.12.2014 Sınav Adı : PERFORMANS

Detaylı

Cevap Anahtarı TÜRKÇE. 1. Tema. 2. Tema. 3. Tema Sınıf. Sözcük Anlamı. Test 1 1-A 2-D 3-C 4-C 5-A 6-B 7-D 8-C 9-B 10-B 11-C 12-C 13-A

Cevap Anahtarı TÜRKÇE. 1. Tema. 2. Tema. 3. Tema Sınıf. Sözcük Anlamı. Test 1 1-A 2-D 3-C 4-C 5-A 6-B 7-D 8-C 9-B 10-B 11-C 12-C 13-A Cevap Anahtarý TÜRKÇE 1. Tema Sözcük Anlamı Test 1 1-A 2-D 3-C 4-C 5-A 6-B 7-D 8-C 9-B 10-B 11-C 12-C 13-A Test 2 1-B 2-B 3-A 4-B 5-D 6-C 7-B 8-A 9-B 10-D 11-D 12-C 13-C Test 3 1-D 2-B 3-A 4-A 5-A 6-D

Detaylı

12. SINIF / ÜNİVERSİTE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ

12. SINIF / ÜNİVERSİTE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ YGS DENEME SINAVLARI DAĞILIMI / TÜRKÇE TESTİ 01 Sözcükte ve Söz Öbeklerinde Anlam 02 Cümlede Anlam İlişkileri / Kavramlar 03 Cümle Yorumu 04 Anlatım ve Özellikleri 05 Anlatım Türleri 06 Sözlü Anlatım 07

Detaylı

MERKEZİ 12.11.2009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 01 (KDÇ - 01) KONU DAĞILIMLARI

MERKEZİ 12.11.2009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 01 (KDÇ - 01) KONU DAĞILIMLARI SINIF DERS KONU. SINIFLAR..009 TARİHLİ KAZANIM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI - 0 (KDÇ - 0) (MEB YAYINEVİ) (DİĞER YAYINEVLERİ) HAYAT BİLGİSİ Noktalama İşaretleri 5 Parçada Anlam 5 Doğal Sayılar 5 Ölçüler Örüntüler

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT! 15 EKİM 2018 TARİHİNE KADAR SINAV KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖNERİLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 2. SINIF 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ

Detaylı

KE DS 7. SINIF DENEME SINAVLARI SORU DA ILIMLARI

KE DS 7. SINIF DENEME SINAVLARI SORU DA ILIMLARI Ürün Detaylar 0-0 Ürün Detaylar 0-0 // 7. S n f Program - Türkçe // 0 0 0 0 0 TGS 0 TÜRKÇE 0 0 0 0 0 0 Kelimelerde ve Kelime Gruplarında Anlam Cümlenin Anlam Özellikleri Cümle Yorumu Metin Yorumu ve Görsel

Detaylı

COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları

COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Başlıkları COŞKU 2.Sınıf Hayat Bilgisi Okul Heyecanım 1 10. kazanımlar Okul Heyecanım 11 18. kazanımlar Okul Heyecanım 19 29. kazanımlar Okul Heyecanım 30 34. Benim Eşsiz Yuvam 1 15. kazanımar Benim Eşsiz Yuvam 16

Detaylı

CK MTP31 AYRINTILAR. 5. Sınıf Fen Bilimleri. Konu Tarama No. 01 Güneş in Yapısı ve Özellikleri. 02 Ay ın Yapısı ve Özellikleri

CK MTP31 AYRINTILAR. 5. Sınıf Fen Bilimleri. Konu Tarama No. 01 Güneş in Yapısı ve Özellikleri. 02 Ay ın Yapısı ve Özellikleri 5. Sınıf 01 Güneş in Yapısı ve Özellikleri 02 Ay ın Yapısı ve Özellikleri 03 Ay ın Hareketleri ve Evreleri Güneş, Dünya ve Ay 04 Güneş, Dünya ve Ay 05 Canlıları Tanıyalım - I 06 Canlıları Tanıyalım - II

Detaylı

ÖDÜLLÜ & ÜCRETSİZ 3-4 - 5 OCAK 2014. Yazım Kuralları, Noktalama Işaretleri, Deyim, Atasözü, Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam,

ÖDÜLLÜ & ÜCRETSİZ 3-4 - 5 OCAK 2014. Yazım Kuralları, Noktalama Işaretleri, Deyim, Atasözü, Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, STS ye k m 5. - 6. - 7 n tü ıt la a Hediye! 5. Toplam 60 soru / 75 dakika Yazım Kuralları, Noktalama Işaretleri, Deyim, Atasözü, Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, Doğal Sayılar, Örüntüler, Doğal Sayılarda

Detaylı

CK MTP21 AYRINTILAR. 5. Sınıf Matematik. Konu Tarama No

CK MTP21 AYRINTILAR. 5. Sınıf Matematik. Konu Tarama No 5. Sınıf 01 Milyonlar 02 Örüntüler Adı 03 Doğal Sayılarla Toplama ve Çıkarma İşlemleri 04 Doğal Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri 05 Zihinden İşlemler, Bölme İşleminde Kalanı Yorumlama, Çarpma ve Bölme

Detaylı

DOSYA YAYINLARI TURAN GÜNEŞ BUL. NO: 23 ÇANKAYA - ANKARA

DOSYA YAYINLARI TURAN GÜNEŞ BUL. NO: 23 ÇANKAYA - ANKARA TURKÇE BELGE EĞT..BAS.YAY.DAĞ.TİC.LTD.ŞTİ TÜRKÇE 5.SINIF 1 Kelime ve Kelime Gruplarında Anlam 4 4 4 4 2 Cümlenin Anlam Özellikleri 2 2 1 1 3 Cümle Yorumu 1 1 1 1 4 Metin Yorumu ve Görsel Okuma 4 4 6 6

Detaylı

LGS LISEYE GIRIŞ SINAVI / TÜRKIYE GENELI DENEME SINAVI 1 / A KITAPÇIĞI CEVAP ANAHTARLARI (1-20), (21-30), (31-40), (41-50).

LGS LISEYE GIRIŞ SINAVI / TÜRKIYE GENELI DENEME SINAVI 1 / A KITAPÇIĞI CEVAP ANAHTARLARI (1-20), (21-30), (31-40), (41-50). LISEYE GIRIŞ SINAVI / TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVI 1 / A KİTAPÇIĞI CEVAP ANAHTARLARI Türkçe (1-20), İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (21-30), Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi (31-40), Yabancı Dil (41-50). 1

Detaylı

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 27.10.2015 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2015/2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ Paragrafta

Detaylı

6. SINIFLAR SINAV TAKVİMİ 5. SINIFLAR SINAV TAKVİMİ 8. SINIFLAR SINAV TAKVİMİ 7. SINIFLAR SINAV TAKVİMİ SINAV TARİHİ. Soru Sayısı SINAV TARİHİ

6. SINIFLAR SINAV TAKVİMİ 5. SINIFLAR SINAV TAKVİMİ 8. SINIFLAR SINAV TAKVİMİ 7. SINIFLAR SINAV TAKVİMİ SINAV TARİHİ. Soru Sayısı SINAV TARİHİ 5. SINIFLAR TAKVİMİ 6. SINIFLAR TAKVİMİ Soru Sayısı Süre Soru Sayısı Süre 1. Deneme 2. Deneme 3. Deneme Kasım Aralık Ocak dk. dk. dk. 1. Deneme 2. Deneme 3. Deneme Kasım Aralık Ocak 105 dk. 105 dk. 105

Detaylı

30 ARALIK 2015 PTS 6. SINIFLAR KONU DAĞILIMI

30 ARALIK 2015 PTS 6. SINIFLAR KONU DAĞILIMI 30 ARALIK 2015 PTS 6. SINIFLAR KONU DAĞILIMI ALLAH NİÇİN VAHİY GÖNDERMİŞTİR? ASR SURESİ VE ANLAMI İLAHİ KİTAPLAR NAMAZ NEDİR? NİÇİN KILINIR? NAMAZA ÇAĞRI EZAN VE KAMET NAMAZA HAZIRLIK ŞARTLARI NAMAZIN

Detaylı

Sayın Velimiz, Ocak ayında sizlere ulaştırdığımız Veli Bilgilendirme Bülteni nde belirtildiği gibi,

Sayın Velimiz, Ocak ayında sizlere ulaştırdığımız Veli Bilgilendirme Bülteni nde belirtildiği gibi, Sayın Velimiz, Ocak ayında sizlere ulaştırdığımız Veli Bilgilendirme Bülteni nde belirtildiği gibi, TÜRKÇE dersinde, Kişisel Gelişim ve Okuma Kültürü temalarına bağlı olarak çeşitli metinler ve Düşünceler

Detaylı

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI

2. SINIF EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI DİKKAT..! 28.04.2017 TARİHİNE KADAR KONU BAŞLIKLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ. 2. SINIF 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 6. KDS KONU BAŞLIKLARI TÜRKÇE MATEMATİK HAYAT BİLGİSİ İNGİLİZCE

Detaylı

2014 / SINIF HAFTA SONU KURS TAKVİMİ TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ İNKILAP TARİHİ İNGİLİZCE

2014 / SINIF HAFTA SONU KURS TAKVİMİ TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ İNKILAP TARİHİ İNGİLİZCE Ağustos 2014 TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ İNKILAP TARİHİ İNGİLİZCE 1 Cuma 330 60 90 80 40 60 2 Cumartesi 3 Pazar 4 Pazartesi 5 Salı 6 Çarşamba 7 Perşembe 8 Cuma 9 Cumartesi 10 Pazar 11 Pazartesi 12 Salı

Detaylı

Değerlendirme Sınavı-1

Değerlendirme Sınavı-1 1 191* Değerlendirme Sınavı-1 GÖNDERİM TARİHİ: 01 Kasım 18 DERS KONU BAŞLIKLARI TOPLAM Türkçe Çocuk Dünyası, Millî Mücadele ve Atatürk Doğal Sayılar, Uzamsal İlişkiler, Doğal Sayılarla Toplama İşlemi Hayat

Detaylı

2018 YGS Konuları. Türkçe Konuları

2018 YGS Konuları. Türkçe Konuları 2018 YGS Konuları Türkçe Konuları 1. Sözcük Anlamı 2. Söz Yorumu 3. Deyim ve Atasözü 4. Cümle Anlamı 5. Cümle Yorumu 6. Paragrafta Anlatım Teknikleri 7. Paragrafta Konu-Ana Düşünce 8. Paragrafta Yapı 9.

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ ALT ÖĞRENME. Örüntü ve Süslemeler

2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ ALT ÖĞRENME. Örüntü ve Süslemeler 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 8. SINIF MATEMATİK DERSİ KONULARININ ÇALIŞMA TAKVİMİNE GÖRE DAĞILIM ÇİZELGESİ SÜRE ÖĞRENME Ay Hafta D.Saati ALANI EYLÜL 2 Geometri 2 3 Geometri 2 Geometri 2 Olasılıkve ALT

Detaylı

5. SINIF FEN BİLİMLERİ YILLIK PLANI

5. SINIF FEN BİLİMLERİ YILLIK PLANI 1.hafta 2.hafta 3.hafta 4.hafta 5. SINIF FEN BİLİMLERİ YILLIK PLANI 2018-2019 17-23 Eylül 24-30 Eylül 01-07 Ekim 08-14 Ekim GÜNEŞ, DÜNYA VE AY Güneş in Yapısı ve Özellikleri Ay ın Yapısı ve Özellikleri

Detaylı

DENEME SINAVLARI KONU DAĞILIMI YGS TEMEL MATEMATİK

DENEME SINAVLARI KONU DAĞILIMI YGS TEMEL MATEMATİK YGS TEMEL MATEMATİK DERSİN ADI : TEMEL MATEMATİK--YGS 1 Doğal Sayılar ve Tamsayılar 9 4 3 3 3 3 3 3 2 Basamak Kavramı ve Taban Aritmetiği 7 2 2 1 1 1 1 1 3 Bölme ve Bölünebilme Kuralları 7 4 2 1 2 1 2

Detaylı

KE01-SS.12DS / KE02-SS.13DS ÜN VERS TE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI SORU DA ILIMLARI

KE01-SS.12DS / KE02-SS.13DS ÜN VERS TE HAZIRLIK YGS DENEME SINAVLARI SORU DA ILIMLARI Ürün Detaylar 0-0 KE0-SS.DS KE0-SS.DS Ürün Detaylar 0-0 Üniversite Haz rl k Program - Türkçe Deneme Sınavı 0 0 0 0 0 TGS KE0-SS.DS KE0-SS.DS TÜRKÇE TEST TÜRKÇE 0 0 0 0 0 0 6 7 8 9 0 İletişim, Dil ve Kültür

Detaylı