Zirve Bilgi Tenolojileri TUİK A101 Form Giriş Klavuzu V1.1.1

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Zirve Bilgi Tenolojileri TUİK A101 Form Giriş Klavuzu V1.1.1"

Transkript

1 Zirve Bilgi Tenolojileri TUİK A101 Form Giriş Klavuzu V1.1.1 TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından her sene kağıt ortamında doldurularak verilen Yıllık İş İstatistikleri Sanayi ve Hizmet Araştırması Formu (A101) 2014 yılından itibaren elektronik ortama taşınmıştır. Bu formun (mevcut bilgilerin veri tabanından alınarak) doldurulması için TÜİK A101 Anket Formu Giriş programı hazırlanmıştır. Bu sayede 2013 yılı verilerinizi kullanarak bu formu kolayca oluşturabilecek ve kurumun web servisine internet üzerinden gönderebileceksiniz. Kullandığınız programın menu ekranından TÜİK Formu butonuna tıklayarak bu programı açabilirsiniz (program içerisindeki aktif firma seçimi burada da geçerli olmaktadır). A101 anket formu çok geniş kapsamlı olduğu için program açıldığında önünüze çok uzun bir bilgi giriş ekranı çıkmaktadır. Bölümleri sırasıyla doldurmanız ve/veya kontrol etmenizi kolaylaştırmak için bütün bölümler açılıp kapanabilir parçalar halinde tasarlanmıştır. Bunun için sağ üst tarafta yer alan 'Hepsini kapat' işaret kutusunu tıklayarak bütün parçaların kapanmasını sağlayabilirsiniz. İlgilendiğiniz bölümü açmak için o bölümün başlığına veya bölümün sol tarafında bulunan aşağı ok simgesine tıklamanız gerekmektedir.

2 Programın sol üst köşesinde bu evrağı görüntülemenizi sağlayan 'Nasıl Yaparım?' butonu bulunmaktadır. Sağ üst köşede 'Zirve'den Verileri Çek' butonu bulunmaktadır. Bu butonu tıkladığınızda (2014 yılında anket formunu doldurmak için) aktif firmanın (bu iki butonun ortasında firma-klavuz adı olarak belirtilmektedir) verileri kullanılarak veritabanında yer alan bütün bilgiler gelmektedir. Verilerin girişi sırasında veya kontrol aşamasında işiniz yarıda kalırsa, programı tekrar açtığınızda o ana kadar girmiş/hazırlamış olduğunuz verilerin karşınıza gelmesi için sol at köşede bulunan 'Formu Kaydet' butonuna basmanız gerekir (bu butonun hemen altında bulunan 'XML olarak kaydet' işaret kutusu işaretlendiğinde formdaki bilgileriniz '...\zirvenet\tuik\2013\ {Firma}_TuikA101_2013.xml' dosya adıyla kaydedilmektedir). Veri girişini ve kontrollerinizi bitirdikten sonra formu göndermek için sağ alt köşede bulunan 'Formu TÜİK'e Gönder' butonuna

3 basmanız gerekmektedir (bu formun gönderilmesi için gereken 'Anahtar' değeri ilgili linke tıkladığınızda açılan sayfadan oluşturulabilmektedir) (yine bu formun gönderilmesi esnasında gönderilen verinin içinde -'Kesin mizan eklensin' seçeneği işaretlenerek- mizanın da bulunması sağlanabilir). Anahtar oluşturma ile ilgili detaylar bu klavuzun sonunda bulunmaktadır. Program tasarımı, renk seçimi TÜİK A101 Formunun orjinaline benzetilmiştir (giriş kolaylığı sağlamak adına). Programda tutar ya da miktar bilgilerinin hemen hemen tamamı, TÜİK web servisi tarafından tamsayı olarak beklenmektedir. Buralarda tamsayı girişi (ya da gereken formatta giriş) olmadığında ilgili kutunun etrafı kırmızı olacaktır. Giriş yapılan bölümler, kutular..vb. Üzerinde fare ile durduğunuzda ilgili yere ait açıklamalar (gereken yerlerde) ekranda belirmektedir. Bazı kutuların hemen sağında bilgi butonu (aşağıdaki resim) göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda bulunduğunuz konumda gereken bilginin sağlanması için yardımcı formlar açılmaktadır. Yanında bilgi butonu bulunan kutularda F1 tuşuna bastığınızda, bilgi butonuna bastığınızda açılan formun aynısı açılacaktır. Bölüm 1'in hemen üzerinde Girişimin Unvanı bilgisi ve Bölüm 1'de girilmesi gereken bilgiler, kullanmakta olduğunuz programın (Müşavir, Finansman veya Üretim paketi) Firma Bilgileri sayfasında bulunmaktadır. Bu veriler (programda doğru ve eksiksiz olarak girilenler) 'Zirve'den Verileri Çek'me işlemi ile otomatik olarak doldurulmaktadır. Eksik ya da faklı bilgiler varsa buradan ekleyebileceğiniz ve/veya düzeltebileceğiniz gibi Firma Bilgileri modülüne dönerek bilgileri tamamlayıp, burada yeniden veri çekme işlemini yapabilirsiniz. Yine Bölüm 1'in hemen üzerinde bulunan 'İŞ KAYIT NO' kutusuna TÜİK tarafından firmaya özel olarak verilen iş yeri kayıt numarasının (10 haneli) girilmesi gerekmektedir. https://harzemli.tuik.gov.tr/ed/eduygulamadis/ adresine girerek TÜİK'in firmanıza verdiği kullanıcı no ve şifre bilgilerinizle sayfaya giriş yaptığınızda firma bilgileri sekmesinde (aşağıdaki resim) 'İŞ KAYIT NO' bilgisine ulaşabilirsiniz. Bölüm 2'deki faaliyet alanlarından, firmanıza uygun olan bir veya birkaç kutuyu işaretlemeniz beklenmektedir. Bu bölümün hemen altında bulunan NACE Rev.2 kodu, hemen solda bulunan bilgi butonuna tıklanarak gelen formdan seçim yapılarak oluşturulabilir. (Not: Firma bilgilerinde faaliyet kodu bilgisi varsa, bu bölümdeki bilgiler de otomatik olarak dolmaktadır. NACE Rev.2 kodunun solundaki kutuya gelen ana faaliyetin açıklama bilgisi istenirse manuel olarak değiştirilebilmektedir.)

4 Bölüm 3'de yer alan bilgiler kullandığınız programın bordro/personel modülündeki verileri kullanmaktadır. Veri çekme işlemi ile buradaki veriler otomatik olarak dolmakta, eksik ya da farklı bulduğunuz değerleri manuel olarak düzeltme imkanınız bulunmaktadır. Bölüm 4'te yer alan giderlere ait bilgiler yevmiye kayıtlarından alınmaktadır. Detay hesap bazında, sizin tercihinize göre belirlenmesi gereken gider kalemleri için, ilgili kutuların yanında bulunan bilgi butonuna basarak hangi hesap ya da hesaplar üzerinden bilgi getirilmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. Buradan seçim yaptığınızda ('Aktar' butonuna bastığınızda), yaptığınız seçim kaydedilmekte, tekrar (aynı firmada) programa girip veri çektiğinizde bu kısımlar da otomatik olarak dolmaktadır (bu otomatizasyon, -aynı hesap kodlarını kullanmanız durumunda- bundan sonraki senelerde de sağlanmış olacaktır).

5 Bölüm 5'te elde edilen gelirlere ait bilgiler girilmektedir. Buradaki giriş mantığı Bölüm 4'teki ile aynıdır. Bu bölümün farkı, bazı gelir kalemlerinin inaktif olması, bu kısımlara giriş yapılamamasıdır. Burada girilebilecek değerler Bölüm 2'de işaretlediğiniz faaliyetlere göre belirlenmektedir (bu yüzden girilmesi gereken kutulardan inaktif olanlar varsa, Bölüm 2'ye dönerek ilgili faaliyeti işaretlemeniz gerekecektir). Bölüm 6'da stok bilgileri yer almakta, bu bölümdeki bilgiler de veri çekme işlemi ile otomatik olarak dolmaktadır. Yine, bilgileri manuel olarak tamamlama veya düzeltme imkanınız bulunmaktadır. Bölüm 7'de ihracat ya da ithalat bilgileri bulunmakta, buralara gelecek değerler bilgi butonuna basılarak açılan formdan otomatik olarak getirilebilmektedir. Bölüm 8'de yatırımlar ve (sabit kıymet) satış bilgileri yer almaktadır. Sabit kıymet satış değeri otomatik olarak gelmekte, diğer bölümlere gelecek tutarların hangi detay hesap kodlarından geleceğini belirlemeniz durumunda, onlar da otomatik olarak hesaplanmaktadır. Bölüm 9'da sermaye dağılımı bilgileriniz bulunmaktadır. Burayı (farklılık varsa) manuel olarak doldurmanız gerekmektedir. Bölüm 10'da araştırma geliştirme giderleri bulunmaktadır. Buradaki giriş mantığı yine Bölüm 4'teki ile aynıdır. Bölüm 11'de veriler otomatik olarak hesaplanmaktadır, dolaylı vergilerin getirileceği hesap kodlarının sizin tarafınızdan belirtilmesi beklenmektedir. Bölüm 12'de yer alan kar veya zarar rakamları otomatik olarak getirilmekte, istenirse değişiklik yapılabilmektedir. Bölüm 13'de yer alan vergi no..vb. bilgiler otomatik olarak Firma Bilgileri modülünden getirilmektedir. Bölüm 14'te firmanın şube bilgileri yer almakta bunlara ait bilgiler Firma Bilgileri ve personel sayfalarından çekilmektedir (Not: SGK Dosya Numarası girilmemiş olan ve/veya aktif olmayan şubeler bu listeye gelmeyecektir). Eksik ya da farklı bilgiler tamamlanabilir veya değiştirilebilir. Bölüm 15'te inşaat hakediş ve maliyet bilgileri bulunmakta, bunların manuel olarak doldurulması (ilgili sektörde bulunan firmalar için) beklenmektedir. En altta bulunan 'Cevap Veren Bilgileri' bölümünde formu dolduran kişinin bilgileri manuel olarak doldurulacaktır.

6 Form göndermek için anahtar oluşturma işlemi: 1. 'Anahtar' linkine tıklayın. TÜİK veri giriş ekranı sayfasına yönlendirileceksiniz. (Not: Bu linke tıklamadan, tarayıcınızdan https://harzemli.tuik.gov.tr/ed/eduygulamadis/ adresine girerek de aynı işlemi yapabilirsiniz.) 2. Burada TÜİK'in firmanıza verdiği kullanıcı no ve şifre bilgilerinizle sayfaya giriş yapın.

7 3. YETKİLİ OLUNAN UYGULAMALAR bölümünden İşyerleri E-VT İşlemleri bölümünü seçin. Gelen sayfada 'Devam' linkini tıklayın. (Bu durumda yeni bir ekran açılacaktır.) 4. Açılan sayfanın üst bölümünde Firma Bilgileri XML Yükleme Anahtar Üretme..vb sekmeleri göreceksiniz. Buradan 'Anahtar Üretme' sekmesine girin.

8 5. Bu sekmede 'Yeni Anahtar Üret' butonuna tıklayarak gelen değeri alıp programdaki 'Formu TÜİK'e Göner' butonunun hemen üzerindeki ('Anahtar') kutusuna yapıştırın.

Tarih : 16 / 06 / 2014 Konu : Likom Yazılım Tüik e-vt Uygulaması

Tarih : 16 / 06 / 2014 Konu : Likom Yazılım Tüik e-vt Uygulaması Bilgi Tarih : 16 / 06 / 2014 Konu : Likom Yazılım Tüik e-vt Uygulaması e-vt (Elektronik Veri Transferi) TÜİK tarafından düzenlenen istatistiksel anket çalışmalarının ERP yazılımları kullanılarak ilgili

Detaylı

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Kullanıcılarına web üzerinden hizmet veren DavaProWeb, Dava Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi ile hukukçulara dava süreci boyunca her türlü konuda yardım sağlayan

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ E-POSTA YARDIM BELGESİ

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ E-POSTA YARDIM BELGESİ Zimbra Webmail GENEL ÖZELLİKLER Zimbra yüksek performanslı bir e-posta programı olup, e-posta, adres defteri, takvim, görev listeleri ve web dokümanları gibi özelliklere sahip bir uygulamadır. e-posta

Detaylı

KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU

KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU Kampüs Kart, Kampüs araç giriş-çıkışlarında, kantinler ve yemekhane gibi ödeme ve kontrol noktalarında ihtiyaçların karşılanmasına yönelik hem kimlik kartı, hem de temassız

Detaylı

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler Ö ZEL PAZAR REHBERİ İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Özel Pazar İnternet Adresi ve Ana Sayfası... 3 3. Kullanıcı Kaydı ve Girişi... 5 3.1. Kullanıcı Kaydı... 5 3.2. Kullanıcı Girişi... 7 3.3. Kullanıcı Ana

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Platformları Ürün : TradeMasterFX Platformları Değişiklik tarihi: 23.02.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Detaylı

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız.

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız. BÖLÜM I PROGRAM KURULUMU Cihazınızla birlikte verilen CD de bulunan EceGöz_SenOku.msi ve Setup.exe dosyalarından herhangi birine çift tıklayarak EceGöz SenOku program kurulumunu başlatınız. Karşınıza aşağıdaki

Detaylı

Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü

Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü Bilge Elektronik Ltd. Şti. Eczanem Otomasyon Sistemi Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü 1 1. SELÇUK/AS/NEVZAT/DİLEK Ecza Depoları E-Fatura Aktarımı.. 3 2. HEDEF Ecza Deposu E-Fatura Aktarımı..

Detaylı

WOLVOX ERP E-Business

WOLVOX ERP E-Business AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 Copyright 2011 İçindekiler Dizini 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...11 2. KULLANIMI...11

Detaylı

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme...

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme... İçerik Tablosu Radore ID nedir?... 5 1. Giriş Ekranı... 5 1.1 Şifremi Unuttum... 5 1.2 Kayıt Ol... 6 1.2.1 Bireysel Müşteri Kaydı Oluşturmak... 6 1.2.2 Kurumsal Müşteri Kaydı Oluşturmak... 9 1.2.3 Üyelik

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 Copyright 2010 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir.

Detaylı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı. Merkezi Sicil Kayıt Sistemi MERSİS Uygulaması Ek Yazılım Modülleri Hizmet Alımı Projesi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı. Merkezi Sicil Kayıt Sistemi MERSİS Uygulaması Ek Yazılım Modülleri Hizmet Alımı Projesi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Merkezi Sicil Kayıt Sistemi MERSİS Uygulaması Ek Yazılım Modülleri Hizmet Alımı Projesi TSM Ek Modülleri Kullanım Kılavuzu Sürüm 1.0 06.06.2012 İÇİNDEKİLER Değişiklik Geçmişi...

Detaylı

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı,

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı, 2 ÖNSÖZ Asistan foto, Lodos tarafından fotoğraf stüdyoları için özel olarak üretilmiş bir otomasyon paketidir. Fotoğraf stüdyonuzdaki tüm işlerinizin bilgisayar ortamında kontrol ve takibini sağlar. Asistan

Detaylı

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI...

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 6 2.1. YENİ SİTE OLUŞTURULMASI VE SİTE İŞLEMLERİ... 7 2.2. PROGRAMA

Detaylı

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 İŞLETME MODÜLÜ 1 İşletme... 4 1.1 Parametreler...4 1.1.1 İşletme Parametreler...5 1.1.2 Kullanım Tarihleri...6 1.1.3 Asgari Kar Grupları...7 1.1.4 Grup Tanımlamaları...7 Önemli Not!... 8 1.1.5 Aktif

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

AKINSOFT Web Emlak. Yardım Dosyası. Copyright 2011 AKINSOFT. Sayfa 1. Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 03.08.2012

AKINSOFT Web Emlak. Yardım Dosyası. Copyright 2011 AKINSOFT. Sayfa 1. Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 03.08.2012 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 03.08.2012 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı emlakçılar için geliştirilmiş web ara yüzü ile çalışan programdır.

Detaylı

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu İçindekiler: İnternet Sitesine Kullanıcı Adı ve Şifre ile Giriş sayfa 3 YereldeAB İnternet Sitesi Haberler Sayfası sayfa

Detaylı

1 Kurulum. a) - Sql Server Kurulumu

1 Kurulum. a) - Sql Server Kurulumu 1 Kurulum a) - Sql Server Kurulumu b) - Ayarlar c) - Veri Tabanının Sql Servere Eklenmesi d) - Programın Kurulumu ve Bağlantı Ayarları 2 - Programın İlk Çalıştırılması 3 Ayarlar Menüsü A- Sabitler B- Kullanıcı

Detaylı

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER ODESİS YÖNETİM KONSOLUNA GİRİŞ...6 1. BİLGİLENDİRME PANELİ...7 HESAP MAKİNESİ... 7 KURLAR... 7 GÖRÜNÜM STİLLERİ...

Detaylı

Yeni Nesil e-defter 1.00.00. Kullanıcı Kılavuzu

Yeni Nesil e-defter 1.00.00. Kullanıcı Kılavuzu Yeni Nesil e-defter 1.00.00 Kullanıcı Kılavuzu Mart - 2014 e-defter 14.2.2012 tarihli 421 Sıra No lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğine göre e-defter kullanmak zorunda olan ve Yeni Nesil Programını kullananan

Detaylı

AHBS KULLANIM KILAVUZU

AHBS KULLANIM KILAVUZU HelpAndManual_illegal_keygen Sâye AHBS KULLANIM KILAVUZU Sürüm No : 1.0.0.45 HelpAndManual_illegal_keygen Yasal Uyarı İşbu kullanım kılavuzu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve bu kanun kapsamında

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

1 Onay Modülü Nedir?... 4. 2 Organizasyon Tanımlama... 4

1 Onay Modülü Nedir?... 4. 2 Organizasyon Tanımlama... 4 İçindekiler 1 Onay Modülü Nedir?... 4 2 Organizasyon Tanımlama... 4 2.1 Organizasyon Ekleme... 4 2.2 Şirket Ekleme... 5 2.3 Kullanıcı Ekleme... 6 2.4 İş Akışında Kullanılacak Olan Grup (Birim) ların Tanımlanması...

Detaylı

BIP (Bayi İletişim Portalı) Kullanıcı Dökümanı

BIP (Bayi İletişim Portalı) Kullanıcı Dökümanı BIP (Bayi İletişim Portalı) Kullanıcı Dökümanı BIP, BSH Ev Aletleri bayilerinin kullanımı için hazırlanan; mevcut uygulamalara tek ekrandan giriş yapmalarını sağlamak; sıkça kontrol ettikleri Stok Durumu,

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2011 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

ORKA BİLGİSAYAR. TİCARET ve SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ. Kurbağalı dere Caddesi Ali Ferruh Sk.No:15 Hasanpaşa 34722-Kadıköy/İSTANBUL

ORKA BİLGİSAYAR. TİCARET ve SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ. Kurbağalı dere Caddesi Ali Ferruh Sk.No:15 Hasanpaşa 34722-Kadıköy/İSTANBUL ORKA BİLGİSAYAR TİCARET ve SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ Kurbağalı dere Caddesi Ali Ferruh Sk.No:15 Hasanpaşa 34722-Kadıköy/İSTANBUL T:0850. 420 00 61 orka@orka.com.tr F:0216.223 00 62 www.orka.com.tr 1 Adı:

Detaylı

ADIM ADIM TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ

ADIM ADIM TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ ADIM ADIM TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ Genel Açıklamalar Bu doküman, kullanıcıların KBS taşınır Kayıt ve Yönetim Sistemini daha pratik bir şekilde kullanmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Detaylı

Detaylı