Destination Đzmir Değerlendirme Raporu Ekim Mart Güzel Đzmir i Dünyaya Açıyoruz!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Destination Đzmir Değerlendirme Raporu Ekim 2006- Mart 2007. Güzel Đzmir i Dünyaya Açıyoruz!"

Transkript

1 Destination Đzmir Değerlendirme Raporu Ekim Mart 2007 Güzel Đzmir i Dünyaya Açıyoruz!

2 Destination Đzmir promosyonlarında yeralan harita

3 Destination Đzmir Nedir? Đzmir in tanıtımı adına ortak paydalı hedeflerle havalimanı işletmecisi, havayolu şirketi, turizmciler, Đzmir Büyükşehir, Çeşme ve Alaçatı Belediye Başkanlıkları ile ilgili STK ların (ÇETDER- Çeşme Turizm Derneği,ĐESOB- Đzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, ÇESO-Çeşme Esnaf Sanatkarları Odası, PATUYAB- Pamucak Turizm Yatırımcılar Birliği) biraraya gelerek oluşturduğu tanıtım & iş geliştirme platformudur. Destination Đzmir üyeleri arasında TAV Đzmir, Sunexpress, Sisus Hotel, Çeşme Altınyunus, Ilıca Hotel, Babaylon Otel, Grand Hotel Ontur, Ege Palas Hotel, Jestur, Aqua Fantasy, Korumar Hotel, Pinebay,Tusan Hotel, Ephesus Princess, Richmond Hotels Ephesus, Sürmeli Ephesus, Hotel Ephesia ve Çeşme Life Dergisi yeralmaktadır.

4 Amaç Kısa vadeli hedef Đzmir in yeni bir turizm destinasyonu olarak tanıtılması, orta vadeli hedef ise Antalya ve Bodrum örneklerinde olduğu gibi bir marka olarak konumlandırılması.

5 Đletişim Hedefi Son yıllarda Đzmir ve çevresindeki turizm hareketliliğinde yaşanan darboğazlar bölgedeki yatırımları olumsuz etkilemiştir. Đzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni Dış Hatlar Terminali nin tamamlanması ve işletmeye açılması ile büyük açmazlardan birisi olan direkt uçuş probleminin çözüldüğü ve Türkiye nin üçüncü büyük şehri Đzmir in gerek turizm gerek uluslararası iş trafiği potansiyelinin artacağı algısını yaratmak ve yaygınlaştırmak. Ulusal, yerel ve yabancı basında Đzmir ve çevresini, öncelikli olarak Çeşme yi tanıtmak, Đzmir i kültür ve inanç turizmi merkezi olarak konumlandırırken, Çeşme yi de resort, sağlık (termal) ve uluslararası standartlarda bir sörf merkezi olarak (Alaçatı) tanıtmak. Yurt dışı fuarlarında direkt turizm profesyonellerine ulaşarak bire-bir pazarlama yapmak, gelişmeleri kamuoyuna duyurmak.

6 Đletişim Stratejisi Hedef Kitle / Sosyal Paydaş Turizm Sektörü Đzmir,Çeşme, Kuşadası ve Efes Otelleri Đzmir çevresindeki diğer konaklama ve turizm tesisleri Đzmir Büyükşehir Belediyesi, ĐZFAŞ, Çeşme Belediyesi, Đzmir ve Çeşme Esnaf Sanatlarları Odası, Çeşme Turizm Derneği, Pamucak Turizm Yatırımcıları Birliği ve TAV Đzmir Đzmir yerel medya Ulusal medya Yabancı medya Kamuoyu

7 Mesajlar TAV Havalimanları Holding in Đzmir e kazandırdığı Đzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni Dış Hatlar Terminali ile Đzmir in uçuş trafiği artacaktır. Sun Express in uçuşları başta olmak üzere direkt uçuşların Đzmir in potansiyelinin artmasında önemli katkıları olacaktır. Türkiye nin gözde turizm merkezlerinden olan Çeşme, Kuşadası ve Efes (Selçuk) çevresinde turizm sezonunun tüm yıla yayılması ile uluslararası turizm pazarından özellikle sağlık turizmine ve intensif turlara yönelik pazardan pay alacaktır. Alaçatı çokuluslu yarışmalara ev sahipliği yapacak düzeyde bir sörf merkezi olarak Çeşme nin içinde bir alt marka olarak konumlanacaktır. Đnanç turizminin canlandırılması adına Meryem Ana Evi nin Efes-Selçuk da olduğu vurgulanacak, Papa nın buraya yaptığı ziyarete dikkat çekilecektir. Destination Đzmir grubunun planlı tanıtım ve iletişim çalışmaları süreklilik arz edecektir.

8 Araçlar Ulusal, Yerel ve Yabancı Basın Yazılı Basın: Aylık, Haftalık, Günlük Gazete ve Dergiler, Sektörel Yayınlar TV Kanalları Đnternet Yurt içi ve Yur Dışı Fuarlar Destination Đzmir Web Sitesi Destination Đzmir Yayını Çeşme Life Turkish Daily News tarafından Đngilizce olarak yayınlanan Đzmir dergisi

9 Uluslararası Fuarlar Đletişimde sürekliliğe ve istikrara inanan Destination Đzmir 2006 ve 2007 yılı pazarlama ve iletişim planları çerçevesinde aşağıdaki fuarlara birlikte katılmış olup, Ekim - Kasım 2007 de TTW ve WTM Fuarlarına da katılmayı hedeflemektedir Ekim 2006 Montreux Travel Trade Workshop 6-9 Kasım 2006 Londra WTM- World Trade Market, 9-14 Ocak 2007 Utrecht Vakantiebeurs, Şubat 2007 Đstanbul EMMIT 7-11 Mart 2007Berlin ITB Mart 2007 Moskova MITT

10 Uluslararası Fuarlar- Montreux Ekim 2006 Destination Đzmir grubu Ekim 2006 tarihleri arasında Đsviçre Montreux da düzenlenen TTW-Travel Trade Workshop Fuarı na TAV Havalimanları Holding standının yanında 18m2 lik bir standla katılmış, tarihinde bir basın toplantısı düzenleyerek yabancı basın mensuplarına üç dilde projenin tanıtımını gerçekleştirmiştir. Đlk yurtdışı tanıtım fuarının Đsviçre olarak seçilmesinin sebebi, Đsviçre nin Avrupa da takip edilen ve örnek alınan bir ülke olmasıdır. Meşalenin Đsviçre de yakılarak, diğer Avrupa ülkelerine de yayılacağı düşünülmüştür. Fuar süresince standı ziyaret eden katılımcılara Destination Đzmir logolu, üzerinde Đzmir & Çeşme haritası bulunan t-shirt ve çantalar dağıtılmıştır. Almanca & Đngilizce iki dilde ortak bir guide hazırlanmıştır. Doğan Haber Ajansı Geneve Temsilcisi ile bir ropörtaj gerçekleştirilmiş TAV Đzmir Genel Müdürü Ömer Vanlı Destination Đzmir hakkında bilgi vermiştir. Ropörtaj Kanal D de yayınlanmıştır.

11 Uluslararası Fuarlar- Montreux Ekim 2006 Fuar süresince tur operatörleri tek tek ziyaret edilmiş ve bilgi aktarılmıştır.đsviçre nin en büyük tur operatörlerinden olan Kuoni ile temasa geçilmiş, Đzmir e uçuşlar ve Çeşme pazarına girişle ilgili görüşülmüştür. Bu görüşmeler sonucunda 2008 sezonunda çalışılmaya başlanması kararlaştırılmıştır. Standı ziyaret eden ziyaretçilere fuar dönüşü e-posta gönderilerek standa gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür edilmiştir. Moudon kenti ile Çeşme arasında dostluk köprüsü kurulmasına yönelik önemli adımlar atılmış, Moudon Belediye Başkanı, Meclis üyeleri, gazeteciler ve Destination Đzmir üyeleri bir öğlen yemeğinde ve kokteylde biraraya gelmişlerdir. Orada tanışılan basın mensupları, turizmciler ve belediye mensuplarına Nisan 2007 de gerçekleştirilmesi düşünülen Study Tur için davet gerçekleştirilmiştir. Kuoni hariç ortalama on adet orta ölçekli tur operatörü ile bağlantı kurulmuştur

12 Uluslararası Fuarlar- Montreux Ekim 2006 UEFA 2.Asbaşkanı Sn Şenez Erzik ile temasa geçildi. UEFA Genel Merkezi nin Cenevre de, FIFA Genel Merkezi nin de Zürih te bulunması; ayrıca Sn Şenez Erzik in gerek UEFA 2.başkanı olarak gerekse Đsviçre ve Avrupa daki sosyal ve iş çevresi dolayısıyla Destination Đzmir e değerli katkıları olacağına inanılmaktadır. Fuar dönüşü Sn Şenez Erzik ofisinde ziyaret edilerek, Destination Đzmir platformu hakkında bir sunum yapıldı. Kendisi ile Destination Đzmir yayını Çeşme Life dergisi için bir ropörtaj gerçekleştirildi. Bu ropörtaj Çeşme Life ın Kasım 2006 sayısında yayınlanmıştır. Ofisine yapılan ziyarette kendisi Destination Đzmir in fahri temsilcisi olarak gruba destek vereceğini ifade etmiştir.

13 Uluslararası Fuarlar- Londra WTM 6-9 Kasım 2006 WTM- World Trade Market Fuarı nda Destination Đzmir grubu Turizm Bakanlığı nın standında temsil edilmiştir. Bu fuarda ağırlıklı olarak TAV Đzmir in Yeni Dış Hatlar terminaline dikkat çekilmiş ve Destination Đzmir oluşumu anlatılmıştır. Standı ziyaret eden katılımcılara Destination Đzmir logolu çanta ve t-shirt dağıtılmıştır. Bu fuardaki tantım çalışmaları Sun Express in Londra Đzmir arası direkt uçuş planlarını destekleyici bir altyapı oluşturmuştur. Nisan 2007 sonu itibariyle Sun Express in Londra Đzmir uçuşları başlayacaktır. Önde gelen tur operatörlerinden First Choice ile görüşülerek 2008 sezonunda Çeşme pazarına girişlerine ilişkin anlaşmaya varılmıştır. Bu anlaşma gereği Çeşme otellerinden Çeşme Altınyunus, Sisus ve Babaylon ile kontratlar yapılmıştır.

14 Uluslararası Fuarlar- Utrecht Vakantiebeurs 9-14 Ocak 2007 Destination Đzmir Vakantiebeurs Fuarı na 49m2 lik kendi standında katıldı. Bu fuara özel stand ve branding hazırlandı. Standı ziyaret ederek TAV Đzmir, Đzmir, Çeşme, Kuşadası ve Efes yöreleri hakkında basit bilgiler ve sorular içeren mini testi dolduranlara Destination Đzmir logolu çanta ve t-shirt verildi. Mini testi dolduranlar arasında hergün çekiliş yapıldı ve fuar boyunca 5 çift Çeşme ve Kuşadası Otellerinde 1 haftalık BB tatil kazandı. Çeşme de termal turizme yönelik bağlantılar yapıldı. Fuar sonrası yatırımcı ve turizmcilerden oluşan 15 kişilik Hollandalı bir heyet Đzmir ve Çeşme de bir hafta boyunca inceleme gezisi yaptılar. Heyet temsilcilerine günü Đzmir Adnan Menderes Uluslararası Terminali gezdirildi ve heyet Sn Ömer Vanlı nın düzenlediği öğlen yemeğinde ağırlandı.

15 Uluslararası Fuarlar- Utrecht Vakantiebeurs 9-14 Ocak 2007 Bu temaslar sonucu Hollanda dan Çeşme ye yılda 150 bin termal tedavi müşterisi getirilmesi hedefleniyor. Zonplan Vlieguakanties adlı tur operatörü ile görüşüldü. Bu görüşmeleri takiben günü Zonplan yetkilileri Đzmir e geldiler. Destination Đzmir üyesi Jestur tarafından ağırlanan yetkililer Çeşme deki otellere götürüldü. Jestur 2007 sezonunda başlamak üzere anlaşmalar yapılacağını raporladı. Đristravel isimli tur operatörü ile de aynı şekilde 2007 sezonunda müşteri göndermek üzere anlaşıldı.

16 Uluslararası Fuarlar- Utrecht Vakantiebeurs 9-14 Ocak 2007 Fuar süresince Sun Express in Amsterdam-Đzmir direkt uçuşlarının başlatılmasına yönelik pazarlama çalışmaları yapıldı. Fuar sonrasında Sun Express Genel Müdürü Paul Schwaiger ve Ömer Vanlı nın da katıldığı toplantıda fuara sıraasında olumlu gelişmelerin sonucu olarak Sunexpress in Amsterdam-Đzmir direkt uçuşlarını başlatacağı iletildi. Nisan 2007 sonundan itibaren Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere haftada iki gün karşılıklı Amsterdam-Đzmir uçuşları başlayacaktır.

17 Uluslararası Fuarlar- Đstanbul EMMIT Şubat 2007 Tüyap Beylikdüzü Kongre Merkezi nde düzenlenen fuara Destination Đzmir 36m2 lik stand ile katıldı. 15 Şubat 2007 Perşembe akşamı Yeniköy Balıkçı Hasan da turizm profesyonellerine yönelik, basının da etkin katılımı ile bir kokteyl düzenlendi. Türkiye Bayanlar Sörf Şampiyonu ve Avrupa da ülkemizi iyi derecelerle temsil eden Çağla Kubat ın kokteyle katılımı ile Alaçatı sörf merkezine dikkat çekildi. Hürriyet, Vatan, Sabah, VIP Dergisi ve Dünya Gazetesi temsilcilerinin de katıldığı kokteyl ve EMMIT fuarındaki temsile ilişkin haberler basında geniş yer buldu. EMMIT fuarı süresince iç pazara yönelik TAV Đzmir in ve Đzmir Adnan Menderes Uluslar arası Havalimanının tanıtımı gerçekleştirildi. Sun Express in yeni uçuş noktalarındaki acentalarına tantıım yapıldı.

18 Uluslararası Fuarlar- Berlin ITB 7-11 Mart 2007 Destination Đzmir TAV Havalimanları Holding standının yanıda 72m2 lik stand ile katıldı. Papa nın Efes Meryem Ana Evi Ziyareti sırasında çekilen fotoğrafının dev bir panıda sergilendiği standda inanç turizmi ön plan çıkarıldı. Meryem Ana Evi nin Selçuk Efes te bulunduğuna dikkat çekildi. Standı ziyaret eden katılımcılara Dest.Izmir çanta ve t-shirti yanısıra Meryem Ana heykelcikleri ve anahtarlıkları verildi. Fuar süresince deniz, güneş, kum üçgeninin dışında Đzmir ve yakın çevresinin sunduğu alternatif tatil olanaklarına dikkat çekildi. Dalış, windsurf, kitesurf ve termal olanakları anlatıldı. Hollanda Fuarı nda yapıldığı gibi bir mini anket yapıldı ve kazananlar hergün çekiliş ile belirlendi. Çekilişi kazanan 5 şanslı çift Çeşme, Kuşadası ve Efes Otelleri nde 1 er haftalık BB tatil hediye edildi.

19 Uluslararası Fuarlar- Berlin ITB 7-11 Mart 2007 Berlin de yayın yapan FAB ve TD1 kanallarında ayrıca TRT1 ile ropörtajlar gerçekleştirildi. Air Berlin ve Lux Air ile Đzmir e uçuş planları hakkında görüşmeler gerçekleştirildi. Avrupa nın en büyük turizm fuarında Antalaya nın ardından yeni bir alternatif ve destinasyon olarak Đzmir ve çevresi etkin şekilde lanse edildi. Öger Tur un mevcut potansiyelinin artırılmasına yönelik Vural Öger ile görüşmeler yapıldı. Ayrıca Öger Tur Đzmir Temsilcisi Ali Berki ile görüşüldü. Kuşadası, Efes ve Çeşme grubu ortalama civarında orta ölçekli acenta ile bağlantı kurdu. Avrupa Baskısı Hürriyet, Milliyet ve Zaman gazetelerinde önemli yer bulan Destination Izmir haberleri ayrıca Ege baskısı Hürriyet, Milliyet, Posta ve Yeni Asır gazetelerinde de yeraldı. TRT1 de gerçekleştirilen ropörtaj günü TRTINT kanalında Avrupa dan programında yayınlandı

20 Uluslararası Fuarlar- Moskova MITT Mart 2007 Bu raporun hazırlandığı tarihte MITT devam etmekte olduğundan fuara ilişkin rapor Nisan ayı içerisinde gönderilecektir.

21 Destination Đzmir Basın Yansımaları Ekim Mart 2007

22 Yeni Asır Gazetesi,

23 Milliyet Gazetesi, Ege Eki

24 Posta Gazetesi, Ege Eki

25 Hürriyet Gazetesi, Ege Eki

26 Hürriyet Gazetesi, Ege Eki

27 Yeni Asır Gazetesi

28 Yenigün Gazetesi

29 Yenigün Gazetesi

30 Star Gazetesi

31 Yeni Asır Gazetesi

32 Hürriyet Gazetesi Ege Eki

33 Yeni Asır Gazetesi

34 Yeni Asır Gazetesi

35 Posta Gazetesi

36 Milliyet Gazetesi Ege Eki

37 Hürriyet Gazetesi Ege Eki

38 Sabah Gazetesi

39 Yeni Asır Gazetesi

40 Destination Đzmir in Fahri temsilcisi UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik in ofisinde

41 Şenez Erzik Ropörtajı Çeşme Life Aralık Sayısı

42 Şenez Erzik Ropörtajı Çeşme Life Aralık Sayısı

43 Hürriyet Gazetesi Ege Eki

44 Akşam Gazetesi Ege Eki

45 Yeni Asır

46 Haber Express

47 Star Gazetesi

48 Posta Ege Eki

49 Hürriyet Ege Eki

50 Milliyet Ege Eki

51 Yeni Asır

52 Hürriyet Gazetesi Hollanda Baskısı

53 Fuar Sonrası Đnceleme Gezisine Gelen Hollanda Heyeti Temsilcileri ile

54 Heyet Başkanı Kees van der Eik in Ömer Vanlı ya başlayan bu güzel işbirlikteliğinin bir simgesi olarak getirdiği sembolik hediyeyi (heykelcik) sunarken. Bay Eik Ömer Vanlı ya takdim ettiği bu küçük heykelciğin tematik olarak Taze bir başlangıcı simgelediğini aktardı.

55 Yeni Asır

56 Hürriyet Ege Eki

57 Hürriyet Ege Eki Ana sayfa haberinin devamı

58 Vatan Gazetesi

59 Hürriyet Ege Eki

60 Hürriyet Ege Eki Ana sayfa haberinin devamı

61 Yeni Asır

62 Milliyet Gazetesi Avrupa baskısı

63 Sabah Gazetesi

64 Posta Gazetesi Ege Eki

65 Hürriyet Gazetesi

66 Hürriyet Gazetesi Đç sayfa

67 Milliyet Ege Eki

68 Yeni Asır

69 Zaman Gazetesi Avrupa Baskısı

70 Hürriyet Avrupa Baskısı

TRADE TRAVEL WORKSHOP

TRADE TRAVEL WORKSHOP TRADE TRAVEL WORKSHOP FAALİYET RAPORU MONTREUX MUSIC & CONVENTION CENTRE 29 31 Ekim 2008 MONTRÖ İSVİÇRE Sayfa 1 / 20 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. TTW 2008 Fuar Kimliği a. Organizasyn b. Organizasyn Kmitesi

Detaylı

www.antalyabilgisistemi.org.tr

www.antalyabilgisistemi.org.tr ATSO Ocak 2013 1 Antalya ticaretinin nabzı bu adreste: www.antalyabilgisistemi.org.tr Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Bilgi Sistemi Projesi ile Antalya daki işletmelerin konum, faaliyet ve iletişim

Detaylı

2012 YILI FAALİYET RAPORU

2012 YILI FAALİYET RAPORU 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI Adnan DALGAKIRAN MAKINE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BIRLIĞI /MAKINE TANITIM GRUBU YÖNETIM KURULU BAŞKANI Saygıdeğer Üyelerimiz, Türk makine sektörü

Detaylı

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Tanıtma Genel Müdürlüğü ARALIK 2011

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Tanıtma Genel Müdürlüğü ARALIK 2011 T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Tanıtma Genel Müdürlüğü ARALIK 2011 TURİZM İSTATİSTİKLERİ DÜNYA TURİZM PAZARINDA TÜRKİYE TURİST SAYISI MİLYON ADET 1 FRANSA 76,8 2 ABD 59,7 3 ÇİN 55,7 4 İSPANYA 52,7 5 İTALYA

Detaylı

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL (ESD) ENERJİ TASARRUFU ve SIFIR KİREÇ cihazlarının sağladığı tasarruf sayesinde, her çevrimde sadece 2 litre temiz su tüketimi ve %40 daha düşük işletme gideri.

Detaylı

Türkiye nin yeni logo ve sloganı belli oldu

Türkiye nin yeni logo ve sloganı belli oldu E y l ü l - E k i m 2 0 1 4 Avrupa nın en iyileri Türkiye de Türkiye nin yeni logo ve sloganı belli oldu Burak KAYA Turizm sadece rakamlardan ibaret değildir Dr. Faik ÖZTUNÇ Turizm ayrıntıların önemli

Detaylı

ITB BERLIN 2012 Uluslararası Turizm Borsası Messe Berlin GmbH tarafından düzenlenmiştir.

ITB BERLIN 2012 Uluslararası Turizm Borsası Messe Berlin GmbH tarafından düzenlenmiştir. ITB BERLIN 2012 ULUSLARARASI TURİZM BORSASI ITB BERLIN 2012 Uluslararası Turizm Borsası 7-11 Mart 2012 tarihleri arasında Almanya, Berlin Exhibition Grounds ICC Berlin Fuar Alanı nda 46. kez gerçekleştirilmiştir.

Detaylı

TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM

TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM TÜRKİYE VE İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM 1 İ Ç İ N D E K İ L E R ŞEKİLLER LİSTESİ TABLOLAR LİSTESİ SUNUŞ GİRİŞ GENEL BAKIŞ A. TÜRKİYE DE TURİZM B. İSTANBUL DA TURİZM

Detaylı

2003 yılının ilk altı aylık döneminde şirket çalışanlarının aldığı eğitimlerin listesi aşağıdaki gibidir :

2003 yılının ilk altı aylık döneminde şirket çalışanlarının aldığı eğitimlerin listesi aşağıdaki gibidir : İZFAŞ İZMİR FUARCILIK HİZMETLERİ KÜLTÜR VE SANAT İŞLERİ TİC. A.Ş. KALİTE YÖNETİM TEMSİLCİLİĞİ 2003 YILI FAALİYETLERİ 2003 yılı içerisinde sürekli iyileştirme kapsamında şirketimizde re-organizasyon çalışması

Detaylı

İKİNCİ DESTEK PAKETİ EKİM-KASIMDA BEKLENİYOR HEDEF KAYBI YÜZDE 10 DA TUTMAK TÜRSAB - TURİZM DESTEK PAKETİ RAPORU

İKİNCİ DESTEK PAKETİ EKİM-KASIMDA BEKLENİYOR HEDEF KAYBI YÜZDE 10 DA TUTMAK TÜRSAB - TURİZM DESTEK PAKETİ RAPORU İKİNCİ DESTEK PAKETİ EKİM-KASIMDA BEKLENİYOR HEDEF KAYBI YÜZDE 10 DA TUTMAK TÜRSAB - TURİZM DESTEK PAKETİ RAPORU 2014 yılında 36.8 milyon yabancıyı ağırlayan Türkiye, 2015 yılında başta Rusya olmak üzere

Detaylı

TUR 2013 GÖTEBORG TURİZM FUARI RAPORU 21 24 MART 2013 GÖTEBORG - İSVEÇ

TUR 2013 GÖTEBORG TURİZM FUARI RAPORU 21 24 MART 2013 GÖTEBORG - İSVEÇ TUR 2013 GÖTEBORG TURİZM FUARI RAPORU 21 24 MART 2013 GÖTEBORG - İSVEÇ Aykut TERZİOĞLU Dış Ekonomik İlişkiler ve Uluslararası Organizasyonlar Müdürlüğü Fuarcılık Masası Uzmanı TUR 2013 GÖTEBORG TURİZM

Detaylı

Saygıdeğer Üyelerimiz,

Saygıdeğer Üyelerimiz, Saygıdeğer Üyelerimiz, Sektörümüz başarısını 2013 yılında da devam ettirerek yılı 14 milyar dolar ihracat rakamı ile kapatmıştır. Türkiye nin ihracat lideri olmaya doğru ilerleyen makine sektöründe ihracatın

Detaylı

İZMİR TİCARET ODASI İŞ KADINLARI KONSEYİ

İZMİR TİCARET ODASI İŞ KADINLARI KONSEYİ İZMİR TİCARET ODASI İŞ KADINLARI KONSEYİ EKREM DEMİRTAŞ İZMİR TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI İZMİR TİCARET ODASI İŞ KADINLARI KONSEYİ BAŞKANI 21.01.2011 TARİHLİ İŞ KADINLARI KONSEYİNİN İLK TOPLANTISI

Detaylı

BURSA SAĞLIK TURİZMİ MASTER VE EYLEM PLANI

BURSA SAĞLIK TURİZMİ MASTER VE EYLEM PLANI BURSA SAĞLIK TURİZMİ MASTER VE EYLEM PLANI BURSA SAĞLIK TURİZMİ MASTER VE EYLEM PLANI 2015 İÇİNDEKİLER ÇALIŞMANIN AMACI 10 ÇALIŞMA EKİBİ 10 METODOLOJİ 11 Mevcut Durum Analizi 11 1. GİRİŞ 12 2. DÜNYA DA

Detaylı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 Bu faaliyet dönemimizde üç etkinliğimiz birer dönemsel sembol olarak kaydedilecektir Antalya Ticaret

Detaylı

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak MİSYONUMUZ Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak VİZYONUMUZ Cumhuriyetimizin 100. yılında sürdürülebilir kalkınma

Detaylı

Fuar idaresi tarafından yapılan açıklamaya göre, fuarı toplam 62 bin kişi ziyaret etmiş olup ayrıca hosted buyer (satın alıcı) katılımı sağlamıştır.

Fuar idaresi tarafından yapılan açıklamaya göre, fuarı toplam 62 bin kişi ziyaret etmiş olup ayrıca hosted buyer (satın alıcı) katılımı sağlamıştır. BIT Turizm Fuarı Avrupa da gerçekleştirilen en eski turizm fuarları arasında yer alan BIT, İtalya nın Milano şehrinde 12-14 Şubat 2015 tarihleri arasında 35.kez gerçekleştirilmiştir. Fuarın gerçekleştirildiği

Detaylı

2010 yılı faaliyetleri

2010 yılı faaliyetleri Zücaciye Dünyasına Fokus sektörel yayın organı, 2013 yılı Mart ayı itibariyle 36 ncı sayısına ulaştı. Ambiente Fuarı için İngilizce olarak hazırlanan Fokus Export gazetesi fuarda katılımcı ve ziyaretçilere

Detaylı

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4. 6. 9. 10. 12. 14. 16. 24. 28. 30. 32. 2012 ye Genel Bakış Önsöz ÇMD Hakkında Yönetim ve Denetim Kurulumuz Üyelerimiz Komisyonlarımız Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI (İKA) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (01 Ocak 31 Aralık 2011)

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI (İKA) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (01 Ocak 31 Aralık 2011) İPEKYOLU KALKINMA AJANSI (İKA) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (01 Ocak 31 Aralık 2011) GAZİANTEP ADIYAMAN - KİLİS (TRC1) İÇİNDEKİLER 1 KURUMSAL GELİŞİM VE YÖNETİM FAALİYETLERİ... 12 1.1 Kurumsallaşma... 12

Detaylı

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği olarak Türk

Detaylı

EGE SU ÜRÜNLERĐ VE HAYVANSAL MAMULLER ĐHRACATÇILARI BĐRLĐĞĐ

EGE SU ÜRÜNLERĐ VE HAYVANSAL MAMULLER ĐHRACATÇILARI BĐRLĐĞĐ EGE SU ÜRÜNLERĐ VE HAYVANSAL MAMULLER ĐHRACATÇILARI BĐRLĐĞĐ 2012-2013 ÇALIŞMA RAPORU Nisan 2013, Đzmir 1) ÖNSÖZ... 3 2) 2012/2013 DÖNEMĐNDE ÖNEMLĐ ÇALIŞMALAR:... 4 2.1 GENEL KONULAR :... 4 2.2 SU ÜRÜNLERĐ

Detaylı

2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi.

2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi. 2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi. İÇİNDEKİLER : 1. Vizyon ve Misyon.. 3 2. Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı. 6 3. Kurumsal Profil 10 4. Yönetim Değerlendirmesi ve Analizi.14 5. Holding

Detaylı

Tablo-1 Yıllara Göre Stand

Tablo-1 Yıllara Göre Stand ITB BERLİN TURİZM FUARI Sektörümüz açısından en büyük buluşma noktası olarak kabul edilen ITB Turizm Borsası 04-08 Mart 2015 tarihleri arasında Almanya nın Başkenti Berlin de 49. kez gerçekleştirildi.

Detaylı

Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU

Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU Eylül, 2012 ÖNSÖZ Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Antalya, Isparta ve Burdur illerinin ekonomik kalkınmasını sağlamak amacıyla kurulmuş

Detaylı

Incoming pazarının liderleri belli oldu

Incoming pazarının liderleri belli oldu 19 ŞUBAT 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK Elite World Business Hotel Incoming pazarının liderleri belli oldu Yatırımcılar 5 yıldıza doydu, 3 yıldızlı yatırım furyası başladı EMITT ve Anfaş turizm profesyonellerini

Detaylı

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz İÇİNDEKİLER 4. 2013 Nasıl Geçti 6. Önsöz 9. ÇMD Hakkında 10. Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12. Üyelerimiz 14. Komisyonlarımız 16. Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz 29. Çağrı Merkezi Fuarları 30. Düzenlediğimiz

Detaylı

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr çalış www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr İÇİNDEKİLER Mavi Bayrak Başvuruları Başladı! Mavi Bayrak Uluslararası Denetimi Mavi Bayrak İnternet Sitemiz Yeniden Yapılandırıldı DEKAMER (Deniz Kaplumbağalarını

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015 nın yayın organıdır Çinli Yatırımcıları Ağırladık FTSO GEKA yı Yatırımcılarla Buluşturuyor FTSO ile GEKA arasında gidilen işbirliği sonucunda GEKA

Detaylı

FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM

FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM 1 ZÜCDER GENEL KURULU FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM HONG KONG-ÇİN CANTON FUARLARI Derneğimizin 4.Olağan Genel Kurul Toplantısı 9 Nisan 2013 tarihinde, İTO Cemile Sultan Korusu nda, geniş katılımla

Detaylı