IMEX FRANKFURT FUAR RAPORU. Hazırlayan: İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "IMEX FRANKFURT FUAR RAPORU. Hazırlayan: İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu"

Transkript

1 IMEX FRANKFURT FUAR RAPORU Hazırlayan: İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu

2 Fuar Hakkında IMEX Fuarı (The Worldwide Exhibition for Incentive Travel, Meetings and Events) bu yıl Mayıs tarihleri arasında 7. kez Messe Frankfurt ta düzenlenmiştir. 157 ülkeden 3500 firmanın katıldığı fuarı bu yıl toplam 8,800 alıcı ziyaret etmiş ve bunların 3,700 ü fuar idaresi tarafından davetli alıcı olarak ağırlanmışlardır. Kongre ve toplantı sektörünün en önemli organizasyonu olan IMEX başarısını bu yıl da sürdürerek katılımcı ve ziyaretçilerin verimli görüşmeler gerçekleştirdiği bir platform olmuştur yılına kadar IMEX Fuar takvimi şu şekilde belirlenmiştir; Mayıs 2010, Mayıs 2011, Mayıs 2012, Mayıs 2013.

3 Fuar Hakkında Toplantı ve kongre sektörünün önemli uluslararası dernek ve birlikleri (ICCA-ECM-AIPC-ASAE-ESAE-DMAI- IAEM- MPI) ile işbirliği içinde gerçekleştirilen; Association Day, Politicians Forum, ICCA Association Networking Evening, MPI Education Forum, Future Leaders Forum, Women s Forum ve benzeri IMEX Fuarı faaliyetleri, sektör kuruluşları, stant sahipleri ile davetli alıcıların bir araya gelerek görüş ve fikir alışverişinde bulundukları önemli iş ve eğitim platformları yaratmıştır. 26 Mayıs akşamı Intercontinental Hotel de gerçekleştirilen Association Networking Evening e 300 e yalkın uluslararası dernek ve birlik temsilcisi katlmıştır.

4 Türkiye Standı Türkiye bu yıl fuara 350 metrekarelik bir stant ile katılmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığımız Frankfurt Ataşeliği ile İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu tarafından organize edilen Türkiye standında 26 katılımcı firma standında 30 u aşkın firma yer almıştır. Türkiye standı fuarda; İngiltere, İtalya, İspanya ve Abu Dabi stantları ile komşu bir konumda yer almıştır.

5 Türkiye Standı T.C. Frankfurt Başkonsolosu Sayın İlhan Saygılı fuarı ziyaret ederek katılımcılarla sohbet etmiş ve Frankfurt Turizm Ataşesi Raci Karaca dan bilgi almıştır.

6 Türkiye Standı Hosted Buyer Randevu Programı ve Türkiye Stant Sunumu Fuar süresince fuar idaresi tarafından düzenlenen randevu programı kapsamında Hosted Buyer- Davetli Alıcı grupları Türkiye standını ziyaret etmişlerdir. Hosted Buyer grupları ICVB tarafından karşılanmışlar ve Türkiye nin kongre, toplantı ve insentif olanaklarını anlatan 12 dakikalık yeni sunum filmini izlemişlerdir. Tüm davetli alıcılara el dokuma çantalar içinde, Turkey logo ve resimli kutu nazar boncukları, 2010 şapkaları ve Türkiye Kongre filmi CDsi hediye edilmiştir.

7 Türkiye Standı Katılımcıları

8 Türkiye Stant Resepsiyonu 27 Mayıs Çarşamba günü 16:00-17:00 saatleri arasında standımızda resepsiyon verilmiştir. Resepsiyona davetli alıcıların katılımı için Julie Watterston Associates firması ile çalışılmıştır. Davetiyeler fuar öncesinde fuarın davetli alıcı listesindeki kişilere olarak ulaştırılmış ve fuar süresince elden dağıtılmış, duyurular yaparak davetli alıcıların ve basın mensuplarının davete katılımı hedeflenmiştir. Davete ilgi oldukça yoğun olmuş ve dernek, birlik, acente ve firma temsilcilerinden oluşan alıcılar davete katılmışlardır. Stant resepsiyonu esnasında konuklara Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Grubu dans gösterisi eşliğinde yiyecek ve içecek ikramı yapılmıştır. Dans gösterisi davetliler tarafından ilgi ve beğeni ile izlenmiştir. Resepsiyona Frankfurt Başkansolosumuz Sayın İlhan Saygılı nın yanı sıra diğer başkonsolosluk yetkilileri ve Bakanlığımız ataşeleri katılmışlardır. Davet esnasında gerçekleştirilen çekilişler ile davetli alıcılara Antalya, İstanbul ve İzmir tatil paketleri ile çeşitli hediyeler verilmiştir.davete katılanlara ayrıca kutulu nazar boncukları ve 2010 şapkaları hediye edilmiştir.

9 Türkiye Stant Resepsiyonu

10 Türkiye Stant Resepsiyonu

11 Türkiye Stant Resepsiyonu Davetiyesi

12 Tatil Sertifikaları

13 Türkiye Stant Aktiviteleri İkram Misafirlerimizi Türk misafirperverliği temasına uygun olarak ağırlayabilmek amacı ile fuar süresince standımızda Kurukahveci Mehmet Efendi firması tarafından Türk kahvesi ikramı, Doluca şarapları ve muhtelif yiyecek ve içecek ikramları yapılmıştır. Ebru ve Hat Sanatçısı Türkiye standında ebru ve hat sanatlarımızı icra eden sanatçılarımız misafirlerin yoğun ilgisini çekmiş, hazırladıkları ürünleri davetli alıcılara hediye etmiştir.

14 Türkiye Standı Tanıtım ve Pazarlama Faaliyetleri IMEX Sponsorluk Frankfurt Kültür ve Turizm Ataşeliğimiz bu yıl IMEX Fuarı nda ülkemizi tanıtıcı etkili sponsorluk ativitelerinde bulunmuştur. Fuar idaresi tarafından yayınlanan Show Guide & Floor Plan arka kapak ve iç sayfasında Türkiye ilanı yayınlanmış ve fuar girişinde yer alan You Are Here Boards ve ana giriş merdiven alanlarında Turkey logosu yer almıştır. Bu sponsorluk aktiviteleri ülkemizin fuar genelinde tanıtımına önemli katkıda bulunmuştur.

15 Türkiye Standı Tanıtım ve Pazarlama Faaliyetleri IMEX Daily İlan IMEX tarafından fuar süresince günlük olarak yayınlanan IMEX Daily adlı gazetede 3 gün boyunca Türkiye ilanı yayınlanmıştır. IMEX Web Sitesi Tüm stant katılımcılarının özel şifreleri ile kullanımlarına açık olan IMEX web sitesi fuar öncesinde stant katılımcıları ile davetli alıcıları buluşturmak için ortam yaratmaktadır. Tüm stant katılımcıları ICVB tarafından web sitesine kayıt ettirilmiş ve tüm stant aktiviteleri IMEX web sitesinde duyurulmuştur. Kampanyası Fuardan 3 hafta önce gerçekleştirilen kampanyası ile fuara katılacak olan tüm davetli alıcılara stant resepsiyon davetiyesi ulaştırılmıştır.

16 Türkiye Standı Tanıtım ve Pazarlama Faaliyetleri IMEX Daily İlan IMEX Daily Istanbul Haberi

17 ICVB nin IMEX faaliyetleri ICCA Yönetim Kurulu Toplantıları ICCA Yönetim Kurulu Üyesi olan ICVB Genel Müdürü Handan Boyce Mayıs tarihleri arasında Intercontinental Hotel de düzenlenen ICCA Yönetim Kurulu Toplantıları na katılmıştır. ICCA Sector Destination Marketing Toplantıları Kongre büroları ve diğer destinasyon tanıtım üyelerinin temsil edildiği ICCA Sektör Toplantısı na ICVB Genel Müdürü Handan Boyce ve Kopenhag Kongre Bürosu Direktörü Steen Jakobsen başkanlık etmişlerdir. ICCA Akdeniz Bölge Toplantısı ICCA Akdeniz Bölge üyeleri 25 Mayıs ta gerçekleştirilen toplantıda işbilriği imkanlarını görüşmüşlerdir. Toplantıya Handan Boyce katılmıştır. IMEX Politicians Forum Her yıl IMEX bünyesinde ve ECM, JMIC ve IMEX işbirliğinde düzenlenen ve ulusal ve bölgesel politikacıların, kongre ve toplantı sektörünün önde gelen dernek ve birlik başkanlarının ve kongre ve ziyaretçi bürolarının üst düzey yetkililerinin katılımı ile gerçekleşen Politicians Forum a ICVB Genel Müdürü Handan Boyce davet edilmiş ve İstanbul u temsilen katılmıştır. ICCA Association Networking Evening 25 Mayıs akşamı ICCA tarafından Intercontinental Hotel de düzenlenen davete ICCA üyesi IMEX katılımcıları ile davetli alıcılar katılmışlardır. ICCA üyelerinin dernek temsilcileri ile potansiyel iş imkanlarını görüşme fırsatı bulduğu geceye ICVB adına Handan Boyce ve Elif Balcı Fisunoğlu katılmıştır.

18 ICVB nin IMEX faaliyetleri IMEX Gala Dinner IMEX Ödül Töreni ve Gala Yemeği 27 Mayıs Çarşamba akşamı Sheraton Airport Hotel de gerçekleşmiştir. IMEX Uluslararası İlişkiler Direktörü Tom Hulton ve ICVB İngiltere ve İrlanda temsilcisi Julie Watterston un davetlisi olarak Handan Boyce ve Elif Balcı Fisunoğlu galaya katılmıştır.

19 ICVB Pazarlama ve Satış Aktiviteleri ICVB Standı Davetli alıcılar ile Görüşmeler ICVB yetkilileri fuar süresince davetli alıcılarla yoğun toplantılar gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde yılları arasında düzenlenmesi planlanan ve katılımcı sayıları ,000 arasında değişen 13 dernek ve birlik kongresi için takip çalışmalarına başlanmıştır. Şirket toplantı ve insentif düzenleyicileri de randevu programı çerçevesinde ICVB yetkililerinden detaylı bilgi almışlardır.

2010 yılı faaliyetleri

2010 yılı faaliyetleri Zücaciye Dünyasına Fokus sektörel yayın organı, 2013 yılı Mart ayı itibariyle 36 ncı sayısına ulaştı. Ambiente Fuarı için İngilizce olarak hazırlanan Fokus Export gazetesi fuarda katılımcı ve ziyaretçilere

Detaylı

Değerli Sektör Paydaşları,

Değerli Sektör Paydaşları, SPONSORLUK DOSYASI Değerli Sektör Paydaşları, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 1992 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kurulmuş, rüzgar enerjisi

Detaylı

19. DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI (EMITT) RAPORU 22-25 OCAK 2015

19. DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI (EMITT) RAPORU 22-25 OCAK 2015 19. DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI (EMITT) RAPORU 22-25 OCAK 2015 HAZIRLAYANLAR: M. Adnan AKSOY Koordinatörü Adnan TUZCU Uzmanı 1 FUAR KİMLİĞİ Fuar Tarihi : 22-25.01.2015 Fuar Yeri :

Detaylı

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2012. 7 8 Kasım 2012 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2012. 7 8 Kasım 2012 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2012 7 8 Kasım 2012 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI Değerli Sektör Paydaşları, 7 8 Kasım 2012 tarihleri arasında, WOW Convention Center da düzenleyeceğimiz

Detaylı

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2013

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2013 TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2013 6-7 Kasım 2013 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI Değerli Sektör Paydaşları, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından 7-8 Kasım 2012

Detaylı

ORTA ANADOLU HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

ORTA ANADOLU HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ORTA ANADOLU HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2014 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 2015 YILI YÖNETİM KURULU ÇALIŞMA PROGRAMI ORTA ANADOLU HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI

Detaylı

2003 yılının ilk altı aylık döneminde şirket çalışanlarının aldığı eğitimlerin listesi aşağıdaki gibidir :

2003 yılının ilk altı aylık döneminde şirket çalışanlarının aldığı eğitimlerin listesi aşağıdaki gibidir : İZFAŞ İZMİR FUARCILIK HİZMETLERİ KÜLTÜR VE SANAT İŞLERİ TİC. A.Ş. KALİTE YÖNETİM TEMSİLCİLİĞİ 2003 YILI FAALİYETLERİ 2003 yılı içerisinde sürekli iyileştirme kapsamında şirketimizde re-organizasyon çalışması

Detaylı

TUR 2013 GÖTEBORG TURİZM FUARI RAPORU 21 24 MART 2013 GÖTEBORG - İSVEÇ

TUR 2013 GÖTEBORG TURİZM FUARI RAPORU 21 24 MART 2013 GÖTEBORG - İSVEÇ TUR 2013 GÖTEBORG TURİZM FUARI RAPORU 21 24 MART 2013 GÖTEBORG - İSVEÇ Aykut TERZİOĞLU Dış Ekonomik İlişkiler ve Uluslararası Organizasyonlar Müdürlüğü Fuarcılık Masası Uzmanı TUR 2013 GÖTEBORG TURİZM

Detaylı

2009 Yılı Odamız Faaliyetleri

2009 Yılı Odamız Faaliyetleri 2009 Yılı Odamız Faaliyetleri - 11 Şubat 2009 tarihinde sonuçlanan Oda seçimlerinin ardından Odamız Organları oluşturulmuştur. Bunlar; Oda Yönetim Kurulu, Oda Meclisi, Oda Meslek Komitesi, Disiplin Kurulu,

Detaylı

FAALİYET BİLGİ RAPORU

FAALİYET BİLGİ RAPORU FAALİYET BİLGİ RAPORU FUAR İLE İLGİLİ BİLGİLER Faaliyetin Adı Travel Turkey İzmir Fuar ve Konferansı 2011 Faaliyetin Konusu Düzenleyen Kurum/Kuruluş(lar) Faaliyet Yeri (Şehir/Ülke) Faaliyetin Tarihi Turizm

Detaylı

ITB BERLIN 2012 Uluslararası Turizm Borsası Messe Berlin GmbH tarafından düzenlenmiştir.

ITB BERLIN 2012 Uluslararası Turizm Borsası Messe Berlin GmbH tarafından düzenlenmiştir. ITB BERLIN 2012 ULUSLARARASI TURİZM BORSASI ITB BERLIN 2012 Uluslararası Turizm Borsası 7-11 Mart 2012 tarihleri arasında Almanya, Berlin Exhibition Grounds ICC Berlin Fuar Alanı nda 46. kez gerçekleştirilmiştir.

Detaylı

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr çalış www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr İÇİNDEKİLER Mavi Bayrak Başvuruları Başladı! Mavi Bayrak Uluslararası Denetimi Mavi Bayrak İnternet Sitemiz Yeniden Yapılandırıldı DEKAMER (Deniz Kaplumbağalarını

Detaylı

Değerli Sektör Paydaşları,

Değerli Sektör Paydaşları, 5 Değerli Sektör Paydaşları, Türkiye Cumhuriyeti nin kuruluşunun 100. Yılı olan 2023 yılı rüzgar enerjisi hedefinin 20.000 MW olarak belirlendiği ülkemizde, rüzgar enerjisi konusunda bir kongrenin olması

Detaylı

Saygıdeğer Üyelerimiz,

Saygıdeğer Üyelerimiz, Saygıdeğer Üyelerimiz, Sektörümüz başarısını 2013 yılında da devam ettirerek yılı 14 milyar dolar ihracat rakamı ile kapatmıştır. Türkiye nin ihracat lideri olmaya doğru ilerleyen makine sektöründe ihracatın

Detaylı

Destination Đzmir Değerlendirme Raporu Ekim 2006- Mart 2007. Güzel Đzmir i Dünyaya Açıyoruz!

Destination Đzmir Değerlendirme Raporu Ekim 2006- Mart 2007. Güzel Đzmir i Dünyaya Açıyoruz! Destination Đzmir Değerlendirme Raporu Ekim 2006- Mart 2007 Güzel Đzmir i Dünyaya Açıyoruz! Destination Đzmir promosyonlarında yeralan harita Destination Đzmir Nedir? Đzmir in tanıtımı adına ortak paydalı

Detaylı

Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU

Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU Mutlu Yaşam Bölgesi Batı Akdeniz KONGRE TURİZMİ SEKTÖR RAPORU Eylül, 2012 ÖNSÖZ Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Antalya, Isparta ve Burdur illerinin ekonomik kalkınmasını sağlamak amacıyla kurulmuş

Detaylı

24 26 EYLÜL 2013 ALMANYA - HAMBURG

24 26 EYLÜL 2013 ALMANYA - HAMBURG SEATRADE EUROPE KRUVAZİYER VE NEHİR KRUVAZİYERİ FUARI RAPORU 24 26 EYLÜL 2013 ALMANYA - HAMBURG Aykut TERZİOĞLU Dış Ekonomik İlişkiler ve Uluslararası Organizasyonlar Müdürlüğü Fuarcılık Masası Uzmanı

Detaylı

WIND ENERGY HAMBURG 2014 RÜZGAR ENERJİSİ FUARI VE KONGRESİ

WIND ENERGY HAMBURG 2014 RÜZGAR ENERJİSİ FUARI VE KONGRESİ WIND ENERGY HAMBURG 2014 RÜZGAR ENERJİSİ FUARI VE KONGRESİ (23-26 EYLÜL 2014) Fotoğraf: Gülşen AKSU WIND ENERGY HAMBURG 2014 RÜZGAR ENERJİSİ FUARI VE KONGRESİ WIND ENERGY HAMBURG 2014 RÜZGAR ENERJİSİ FUARI

Detaylı

ETKİNLİK DEĞERLENDİRME RAPORU. Hazırlayan: D. Özden Özkan Çayırlı İMSAD Kurumsal İletişim Yöneticisi oozkan@imsad.org

ETKİNLİK DEĞERLENDİRME RAPORU. Hazırlayan: D. Özden Özkan Çayırlı İMSAD Kurumsal İletişim Yöneticisi oozkan@imsad.org ETKİNLİK DEĞERLENDİRME RAPORU Hazırlayan: D. Özden Özkan Çayırlı İMSAD Kurumsal İletişim Yöneticisi oozkan@imsad.org İMSAD tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 3. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi

Detaylı

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4. 6. 9. 10. 12. 14. 16. 24. 28. 30. 32. 2012 ye Genel Bakış Önsöz ÇMD Hakkında Yönetim ve Denetim Kurulumuz Üyelerimiz Komisyonlarımız Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

THE SKY IS THE LIMIT with Sky Management

THE SKY IS THE LIMIT with Sky Management SKY MANAGEMENT THE SKY IS THE LIMIT with Sky Management Sky Management Önsöz Sky Management olarak ilk amacımız Londra nın merkezinde House of Parliment, London Eye, Big Ben, Victoria gibi noktalara sadece

Detaylı

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak MİSYONUMUZ Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak VİZYONUMUZ Cumhuriyetimizin 100. yılında sürdürülebilir kalkınma

Detaylı

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 2 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4 2014 Nasıl Geçti 6 Önsöz 9 Çağrı Merkezleri Derneği Hakkında 10 Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12 Üyelerimiz 14 Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

T. C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI TRAVEL TURKEY İZMİR 2010 TURİZM FUAR VE KONFERANSI

T. C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI TRAVEL TURKEY İZMİR 2010 TURİZM FUAR VE KONFERANSI TRAVEL TURKEY İZMİR 2010 TURİZM FUAR VE KONFERANSI 28.12.2010 FUAR KİMLİĞİ Fuar Tarihi : 9-12 Aralık 2010 Fuar Yeri : İzmir Fuar Alanı : Uluslararası İzmir Fuar Alanı, Kültürpark Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00

Detaylı

ORTA ANADOLU SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

ORTA ANADOLU SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI 1 ORTA ANADOLU SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI 1 2 BAŞKANIN MESAJI Türkiye de süs bitkileri sektörü hem üretim hem ihracat yönünden

Detaylı

FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM

FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM 1 ZÜCDER GENEL KURULU FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM HONG KONG-ÇİN CANTON FUARLARI Derneğimizin 4.Olağan Genel Kurul Toplantısı 9 Nisan 2013 tarihinde, İTO Cemile Sultan Korusu nda, geniş katılımla

Detaylı

ITB BERLİN TURİZM FUARI RAPORU 6-10 MART 2013

ITB BERLİN TURİZM FUARI RAPORU 6-10 MART 2013 ITB BERLİN TURİZM FUARI RAPORU 6-10 MART 2013 Hazırlayan: Halil ÇAKALLI Şanlıurfa YDO Uzmanı 1. FUAR KİMLİĞİ Fuar Tarihi: 06-10.03.2013 Fuar Yeri: Berlin, ALMANYA Fuar Alanı: Messe Berlin, 160.000 m 2,

Detaylı

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr İÇİNDEKİLER 2012 Yılı Mavi Bayrak Ödülleri Belli Oldu! FEE Genel Kurul Toplantısı İrlanda-Dublin de Yapıldı V. Yerel Mavi Bayrak Sorumluları

Detaylı

Uluslararası Turizm Fuarı nda Rize miz Tanıtıldı

Uluslararası Turizm Fuarı nda Rize miz Tanıtıldı 2015 in İlimiz ve Ülkemiz için Bereketli Bir Yıl Olmasını Dileriz. DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜ Rize Ticaret ve Sanayi Odası Ocak Ayı nın 2. Haftası 26 OCAK 2015 Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Ocak 2015

Detaylı

ULUSLARARASI FOTOĞRAF ŞÖLENİ

ULUSLARARASI FOTOĞRAF ŞÖLENİ ULUSLARARASI FOTOĞRAF ŞÖLENİ ve 32. ULUSLARARASI FOTOĞRAF SANATI FEDERASYONU KONGRESİ 01-07 EYLÜL 2014 ANKARA-KAPADOKYA www.fiap32congress.org Dünya Fotoğraf Olimpiyatı Türkiye de... Dünya da, Fotoğrafın

Detaylı