İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2014 YIL 3 SAYI 23

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2014 YIL 3 SAYI 23 www.izu.edu.tr"

Transkript

1 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2014 YIL 3 SAYI 23 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu Öğrencilerimizle Buluştu Ürdün ün Önde Gelen Üniversiteleriyle Akademik İşbirliği Anlaşmaları İmzaladı Kontenjanlarımızın %80 i ÖSYM Burslu

2 01 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Başkanlık Sistemine Geçmek Seçim Barajını Kaldırmak Demektir İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) nde düzenlenen, Türk Siyasetinde Tıkanıklıklar ve Çözüm Önerileri konulu konferansa katılan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Türkiye nin kuruluşundan bu yana yaşadığı siyasi tıkanıklıkların sebebinin mevcut parlamenter yapı olduğunu, Başkanlık sisteminin ise tek çıkış yolu olarak göründüğünü söyledi. Yarı Başkanlık Sistemine Geçtik Parlamenter sistemin yapısı gereği, yüksek temsiliyet ve istikrarı bir arada sunamadığını söyleyen Prof. Dr. Burhan Kuzu, Türkiye nin koalisyon dönemlerinde çok büyük sıkıntılar çektiğini belirtti. Türkiye nin Başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini 30 yıldır dile getirdiğini söyleyen Kuzu, Türkiye de AK Parti döneminde istikrardan dolayı büyüme oldu. Ancak bugün bu hükümet giderse, koalisyonlar 6 ay gibi kısa bir sürede bu durumu tersine çevirebilir. Biz Cumhurbaşkanını halkın seçmesini sağlayarak zaten yarı başkanlık sistemine geçtik. Ancak ülkemizin yararı için Başkanlık sitemine tam geçiş sağlamamız gerekiyor. Bu konuda anayasamız hazır ancak maalesef muhalefet bize destek çıkmadı şeklinde konuştu. Kuvvetler ayrılığının çalıştığı tek modelin Başkanlık modeli olduğunu söyleyen Burhan Kuzu, Başkanlık modelinde kanun ve bütçe yapmak tamamen parlamentonun görevidir, hükümet de sadece bunu uygular. Başkanlık sisteminde, milletvekillerinin bakan seçilmesi söz konusu olmadığı için yasama ve yürütme arasında kesin bir ayrılık oluyor. Mevcut parlamenter sistemimizde ise yasayı yapan hükümet, yürüten hükümet diye konuştu. Başkanlık sisteminde seçim bölgelerinin çok küçük alanlara ayrılarak, her bölgeden tek bir adayın seçildiğini belirten Kuzu, Her belde kendi istediği güvendiği tek bir adayı meclise gönderiyor. Bu model baraj sisteminin de kalkması anlamına geliyor. Mecliste temsiliyetin en üst düzeye çıkması demektir. Başkanlık sistemine geçmek seçim barajını tamamen ortadan kaldırmaktır dedi. Başkanlık Sistemi Bölünmenin Panzehridir Başkanlık sistemi hakkında katılımcılara detaylı bilgi veren Burhan Kuzu, Başkanlık sisteminin, federal yapıyla bir alakası yok. Türkiye de milliyetçi kesimin rahatsız olduğu konu, başkanlık sistemiyle birlikte federal sisteme geçme ve Güneydoğu nun ne olacağı meselesi. Halbuki başkanlık modeli bölünmenin panzehridir. Çünkü yüzde 51 oy almak zorundasın. Bu sistemde bütün küçük grupları kucaklamak zorundasın diye konuştu. Burhan Kuzu konferansın ardından öğrencilerin isteği üzerine rektörümüz ile birlikte selfie çektirdi.

3 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 02 İZÜ HABER İHH Başkanı Bülent Yıldırım İsrail e Açtığımız Davalardan Vazgeçmeyeceğiz İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Merkez Kampüsünde 9 Mayıs 2014 Cuma günü düzenlenen etkinliğe katılan İHH Başkanı Bülent Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. İHH nın yardım tırlarına Esat güçlerinin saldırmasıyla ilgili açıklama yapan Yıldırım, Maalesef yardım götüren tırlara saldırı yapıldı. 1 kardeşimiz şehit oldu, biri ağır iki yaralımız var. Bu yaralılarımızı Halep ten getirmeye çalışıyoruz. Bu saldırıda ölen kardeşimiz ve yaralılarımız Suriye vatandaşıdır. Biz o bölgelerde genelde Suriyelilerle çalışıyor. Türk çalışanlarımız da oluyor ancak bu olaylara hedef olanlar Suriyeli kardeşlerimiz oldu dedi. Bugün dünyada yaşanan tüm savaşların Müslümanlara karşı olduğunu söyleyen İHH Başkanı Yıldırım, bu durumu 4. Dünya Savaşına benzetti. Yıldırım, Soğuk Savaşı 3. Dünya Savaşı kabul edersek, bugün dünyanın pek çok yerinde Müslümanlara karşı devam eden savaşları 4. Dünya Savaşı olarak değerlendirebiliriz. Dünyada göçlerin yüzde 80 e yakını Müslümanlara yaptırılıyor. Müslümanlar 200 senedir sürekli hicret ettiriliyor. Dünyada başka savaş yok, hepsi Müslümanlara karşı Siyonistlerin ya da işbirlikçilerinin sürdürdükleri savaşlar. Tarih bu günleri bu şekilde anacak diye konuştu. Mavi Marmara olayının İsrail in gerçek yüzünü dünyaya göstermesi açısından çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Bülent Yıldırım, İsrail le olan mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. 31 Mayıs günü hesap sorma günü olacak. Biz hiçbir dinin mensuplarına karşı değil, Siyonist görüşe karşı duruyoruz. İsrail le ilişkilerin normalleşme süreci karşılıklı büyükelçi atamalarıyla olmaz. İsrail le en iyi normalleşme sıfır ilişkidir dedi. Mavi Marmara olayından sonra ilk defa dünyada İsrail e karşı davalar açıldığına dikkat çeken Yıldırım, Mavi Marmara dan sonra dengeler oynadı. İsrail in yaptıkları artık tüm dünyada konuşuluyor. İsrail sıkışmış durumda bir an önce Türkiye ile ilişkileri düzeltmek istiyor. Tarihinde ilk defa İsrail e karşı davalar açıldı. Tazminatın miktarı önemli değil, önemli olan İsrail in bu suç neticesinde tazminat ödemeye mahkum edilmesi. Dünya da en çok şahidi olan cinayet olayı Mavi Marmara da yaşandı. Ayın 24 ünde duruşmamız var. Öncesinde paralel yapı diyorlardı, eğer bu seferde cinayeti işleyen Yahudi askerlerin yakalanma kararı çıkmazsa, hangi paralel diye soracağız dedi.

4 03 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Osmanlı Askeri Teşkilatında Zaim Kimdir? Sü Başı. Sü Çincede asker demek. Osmanlı Çince kelimeyi kullanıyor. Zaim, yani Çeri başı gibi. Askerin başı anlamında kullanılıyor dedi. Osmanlı Devleti nde Zaim unvanının önemli bir yer tuttuğunu belirten Prof. Dr. Bülent ARI, Üniversitemize adını veren Sabahattin Zaim hocamız, aslında Osmanlı toplum ve idari yapısı için son derece önemli. Zaimler, kumandan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi statüsünde oldukları için Bey statüsündedirler. Toplumsal Sorumluluk ve İlim İrfan Kulübünün katkılarıyla düzenlenen, Osmanlı Askeri Osmanlı da statü ve protokoldeki yeri çok Teşkilatında Zaim Kimdir? konulu konferansa önemli. 20 bin akçeye kadar Tımarlılar Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bülent ARI katıldı. Üniversitemize ismini veren Sabahattin Zaim hocamızın soyadının nereden geldiğini anlatan Prof. Dr. Bülent ARI, Osmanlıdaki Zaim, yani tasarruf ederlerdi. 20 binden 100 bin akçeye kadar Zaimler, 100 binden fazla olanlara da Beylerbeyleri, Sancak Beyleri, Vezirler, Sadrazamlar tasarruf ederlerdi diye konuştu. Rektörümüz Osmanlı İktisat ve Medeniyeti Konferansında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet BULUT, Trakya Üniversitesi ve Türkiye Bilimler Akademisi nin (TÜBA) ortaklaşa düzenlediği, Osmanlı İktisat ve Medeniyeti konulu konferansa katılarak konuşma yaptı. Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Büyük Konferans Salonu nda gerçekleşen konferansta, Prof. Dr. Mehmet BULUT, Osmanlı Devleti nde iktisat yapısını ve medeniyeti hakkında akademisyen ve öğrencilere bilgiler vererek, soruları cevapladı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener YÖRÜK ü ziyaret eden Prof. Dr. Mehmet BULUT, üniversitelerarası işbirliklerinin geliştirilmesinin önemini vurguladı. Prof. Dr. Mehmet BULUT Edirne gezisi kapsamında, Edirne İmam Hatip Lisesi ve Süleyman Demirel Fen Lisesi ni ziyaret ederek öğrencilerle buluştu. Prof. Dr. BULUT, son olarak Hasan Sezai İlim ve İrfan Vakfı nı ziyaret ederek, yöneticiler ile bir araya geldi.

5 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 04 İZÜ HABER TTNET Genel Müdürü Öğrencilerimizle Buluştu beni nereye taşıyacağını bilmeden bazı adımlar attım. Ancak bunlar bir tesadüf değildi. Seçimler belirli ilkeleri içermelidir. Benim de ilkelerim birbirleriyle bağlantılı adımlar atmama sebep oldu dedi. Her bireyin kariyer yolculuğunun kendisine özel ve farklı olması gerektiğini belirten Kaya, kariyerinde kendine ilke edindiği değerleri öğrencilerimizle paylaştı. Üniversitemiz Tanıtım ve Halkla İlişkiler Gerçekleştirilen program sonrasında, Müdürlüğü tarafından 13 Mayıs 2014 Salı günü Üniversitemiz ve TTNET, Başakşehir deki Kuluçka Halkalı Merkez kampüsümüzde düzenlenen Merkezi nin birlikte kullanımı için, öncelikle Kariyer Planlama etkinliğinde konuğumuz TTNET Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İşletme Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya oldu. ve Yönetim Bilimleri Fakültesi başta olmak üzere, Kariyer planlamada önemli olanın kişinin öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizin dahil ilkelerine sağdık kalarak adımlar atması olduğuna olacağı ileri düzeyde işbirliği için ilk görüşmeleri dikkat çeken Abdullah Orkun Kaya, Kariyerimde gerçekleştirdi. Girişimcilik Kulübümüz BİM i Konuk Etti Konuşmasına BİM A.Ş. nin kuruluş aşamasından başlayan ve şirketin bugüne kadar geldiği süreci değerlendiren Haluk Dortluoğlu, Dünya devlerinin önemli oyuncular olarak yer aldığı Türkiye perakende sektöründe bir Türk şirketi olarak en büyük olmanın gurur verici olduğunu söyledi. BİM in başarısının kuruluşundan bu yana değiştirmediği felsefesi ve iş modeli olduğuna dikkat çeken Dortluoğlu, BİM yerleşik Üniversitemiz Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte, BİM İcra Kurulu Üyesi ve CFO su Haluk Dortluoğlu Türkiye de Başarılı standartların muhalifi olarak ortaya çıkmıştır. Bizim felsefemiz, temel ihtiyaç maddelerini en iyi kalitede ve düşük fiyatlarla satmaktır dedi. Pazarlamacılık Örneği; BİM konulu seminer Seminer sonunda akademisyen ve verdi. Halkalı Merkez Kampüsümüzde 08 Mayıs öğrencilerimizden gelen soruları yanıtlayan 2014 Perşembe günü düzenlenen etkinliğe başta Gıda Mühendisliği olmak üzere tüm bölümlerden öğrencilerimiz yoğun katılım gösterdi. Dortluoğlu na, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Nazlı tarafından İstiklal Marşı Murakkası ve çini tabak hediye edildi.

6 05 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Rektörümüz Ürdün ün Önde Gelen Üniversiteleriyle Akademik İşbirliği Anlaşmaları İmzaladı Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Tasavvuf ve Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Abdulmutalip ARPA nın da katıldığı görüşmelerde Rektörümüz, başta Ürdün Üniversitesi olmak üzere, Ürdün Uluslararası İslam Üniversitesi ve Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversiteleriyle işbirliği anlaşmalarına imza attı. Yapılan anlaşmaların içeriğinde, başta dil kursları olmak üzere öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, proje, kongre ve konferans gibi ortak çalışmalar yer alıyor. Yapılan çalışmalar neticesinde, ilk ortak proje dahilinde, İZÜ İslami İlimler Fakültesi Arapça Hazırlık Eğitimi alan öğrencilerimiz yaz döneminde Ürdün Üniversitesindeki Arapça Dil Eğitimi ve akademik programlara katılabilecekler. Nagazaki yi Yeniden Düşünmek sıcaklığına ve dinsel farklılıklarına şahitlik ettiği, Nagazaki nin son 500 yıldır Japonya tarihindeki merkezi rolünü öğrendiği ve atom bombasının Nagazaki halkı üzerindeki tahrip, dehşet ve zalimliği daha derinden kavradığı keşif yolculuğu esnasındaki tecrübelerini paylaştı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası konferanslar serisi çerçevesinde 22 Mayıs 2013 Perşembe günü Kanada asıllı İngilizce Dil Uzmanı Niyaz Ahmet, Nagazaki yi Yeniden Düşünmek başlıklı bir sunum yaptı. Bu fotoğrafik yolculukta Niyaz Ahmet, Nagazaki nin doğal güzelliklerini keşfetme imkânı bulduğu, pek çok muhteşem ibadet mekânlarını ziyaret ettiği, insanlarının güçlülüğüne, dayanışmasına, Niyaz Ahmet daha sonra tarihte gerçekleştirilmiş en büyük barbarlıklardan olan Nagazaki ye atılan atom bombası ve sonuçları hakkında bilgiler aktardı. Atılan atom bombası ilk anda 40 binden fazla insanı katletmiş ve ardından üç yıl içinde 70 bin civarında insan ise atom bombasının etkileriyle vefat etmiştir. Atom bombasının şehir ve hayatta kalan insanlar üzerindeki olumsuz etkileri ise uzun yıllar devam etmiştir. Niyaz Ahmet kendisinin çektiği fotoğraflarla konuşmasını görsel olarak da destekledi. Program Ayhan Akbaş Hocamızın, Niyaz Ahmet e hediye takdimiyle son buldu.

7 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 06 İZÜ HABER Türkiye-Balkan İlişkileri: Dün, Bugün ve Yarın Uluslararası Konferansı İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Rektörü ve Ankara Düşünce ve Araştırma Merkezi (ADAM) Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mehmet BULUT, İZÜ, ADAM ve University Donja Gorica (UDG) nın organize ettiği ve TİKA nın desteklediği, Türkiye- Balkan İlişkileri: Dün, Bugün ve Yarın konulu Uluslararası 11 inci Adam-Actor Konferansı nın açılış konuşmasını yaptı. Karadağ ın başkenti Podgorica daki Donja Gorica Üniversitesi nde, Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen konferansa, dünyanın birçok ülkesinden katılımcı büyük ilgi gösterdi. Türkiye-Balkan İlişkileri: Dün, Bugün ve Yarın konulu konferansın açılışında, Karadağ Ekonomi Bakanı, UDG Rektörü Prof. Dr. Veselin Vukoti, Türkiye Karadağ Büyükelçisi Mehmet Niyazi Tanılı da birer konuşma yaptı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Donja Gorica Üniversitesi ve Uluslararası Saraybosna Üniversitesi başta olmak üzere, çok sayıda üniversiteden akademisyen, öğrenci, işadamları ve devlet adamları konferansa yoğun ilgi gösterdi. Karadağ Ekonomi, Ticaret ve Tarım Bakanları konferansta yaptıkları konuşmalarda, Türkiye nin başta Karadağ olmak üzere, Balkan ülkeleriyle ilişkilerinin son yıllarda çok hızlı ve güzel bir şekilde geliştiğini belirttiler. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet BULUT, konferansta, Osmanlı medeniyeti ile Avrupa medeniyeti arasındaki benzerlik ve farklılıkları anlattıktan sonra, günümüzde başta İZÜ olmak üzere Türkiye üniversitelerindeki uluslararasılaşma ve yabancı öğrenciler için Türkiye deki fırsatları anlattı. Lise Müdür ve Yöneticiler Kampüsümüzde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet BULUT, İstanbul da eğitim alanında önde gelen lise müdürleri ve yöneticileri ile kampüsümüzde düzenlenen kahvaltılı toplantı ile bir araya geldi. Eğitim alanında yapılabilecek işbirliklerinin görüşüldüğü toplantıda Prof. Dr. Mehmet BULUT, üniversitemizin ön plana çıkan yönlerini anlattı. İstanbul da eğitim faaliyetlerini yürüten, lise müdürleri ile yöneticileri, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Kampüsünde düzenlenen kahvaltıda buluştu. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Mehmet BULUT, üniversitede öğrenim gören öğrenciler için yabancı dilin önemine vurgu yaparak, İngilizce, Arapça ve Osmanlıca bizim için çok önemli. Üniversitemizden mezun olan tüm öğrencilerimizin bu 3 dili bilerek mezun olmasını istiyoruz dedi. Üniversitemizi diğer üniversitelerden ayıran farklılıklara değinen Prof. Dr. Mehmet BULUT, üniversitenin hedefleri ve çalışmaları hakkında bilgiler vererek, işbirliklerine hazır olduklarını söyledi. Kahvaltının ardından Prof. Dr. Mehmet BULUT, lise müdür ve yöneticilerine kampüsümüzde yürütülen çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

8 07 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Öğrencilerimiz, 9 uncu Okul Öncesi Eğitimi Öğrenci Kongresi nde Ankara Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü tarafından 8-9 Mayıs 2014 tarihleri arasında Çocuk Aile Öğretmen El Ele Nitelikli Erken Eğitime sloganıyla organize edilen, 9 uncu Okul Öncesi Eğitimi Öğrenci Kongresi ne, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Belgin PARLAKYILDIZ koordinatörlüğünde 2. ve 3. Sınıf öğrencileri de katıldı. Öğrencilerimiz kongrede, 6 sözlü ve 3 poster olmak üzere toplam 9 bildiri sundu. Bu kongre aracılığı ile 6 sözlü sunum 3 poster bildiri ve 20 öğrenci ile en çok katılım gösteren üniversite, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi oldu. Yrd. Doç. Dr. Belgin PARLAKYILDIZ, kongrenin çok verimli geçtiğini belirterek, Çeşitli konuların tartışılarak sunulduğu öğrenci kongresinde, alanımızla ilgili birçok kazanım elde ettik. Türkiye nin farklı üniversitelerinden hocalarla tanışma ve diğer öğrencilerle kaynaşma fırsatı yakalayarak hem kendi konularımıza, hem de alanımıza dair dönütler alarak ufkumuzu genişletme fırsatı yakaladık. İki gün süren kongrenin sonunda değerlendirme toplantısı yapılarak Katılım Belgelerimizi aldık. Kongre bizim için verimli ve çok samimi bir ortamda gerçekleşti dedi. Bulgaristan Trakia University ile Erasmus Toplantısı Gerçekleştirildi Erasmus + Programı kapsamında Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü nün ikili anlaşması bulunan Bulgaristan Trakia University den üç akademisyen (Eğitim Fakültesi Dekanı Assoc. Prof. Krasimira MUTAFCHIEVA, Assoc. Prof. Maria TENEVA ve Asst. Prof. Zlatka Dimitrova ZHELYAZKOVA) bir haftalık ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere 12 Mayıs 2014 Pazartesi günü üniversitemize geldi. Kampüs turu ile başlayan program üniversitemiz akademisyenleriyle tanışma ile devam etti. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bülent ARI eşliğinde öğle yemeği yendi. Ardından de Seminer Salonu nda üniversitemiz akademik ve idari personeli ve öğrencilerimizin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer İNAN hoş geldiniz konuşmasını yaparken Erasmus+ Programı kapsamında Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü tarafından organize edilen bu ilk toplantının önemine ve üniversiteler arası iş birliğine dikkat çekti. Üniversitemiz Dış İlişkiler Müdürü Abdullah Erol AYDIN üniversitemizin tanıtımını gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz misafir öğretim üyelerine Trakia Univeristy hakkında merak ettikleri soruları sordular ve Erasmus Programı hakkında detaylı bilgi edindiler.

9 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 08 İZÜ HABER Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından Hemşirelik Haftası nedeniyle Hemşireler; Değişim İçin Bir Güç, Sağlık İçin Yaşamsal Bir Kaynak teması kapsamında 16 Mayıs 2014 tarihinde bilimsel bir etkinlik düzenlendi. Hemşireliğin dünü, bugünü ve geleceğinin tartışıldığı konferans ve panele farklı üniversitelerden akademisyenler de katılım gösterdi. Prof. Dr. Hülya Okumuş, Prof. Dr. Sevgi Hatipoğlu, Doç. Dr. Candan Öztürk, Doç. Dr. Ülkü Baykal, Yrd. Doç. Dr. Aklime Dicle ve Uzman Hemşire Bengü Aksoy un konuşmacı olduğu etkinliğe, tüm hemşirelik bölümü öğrencilerimizin Hemşirelik Haftası Etkinliği yanı sıra diğer bölümlerimizden de akademisyen ve öğrencilerimiz katılım gösterdi. Soma da yaşanan olaylar ve milli yas sebebiyle beyaz önlüklerinin içine siyah kıyafetler giyen öğrencilerimiz, etkinliğe katılım gösteren herkese siyah kurdele ve kırmızı karanfil dağıttı. Etkinlik Soma da maden ocağında vefat eden insanlarımız için saygı duruşuyla başladı. Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer İnan yaptığı açılış konuşmasında, hemşirelik mesleğinin önemine değindi ve hemşirelerde var olması gereken özelliklerden bahsetti. Doğum günü adına Hemşirelik Haftası kutlanan, mesleğin kurucusu kabul edilen Florence Nightingale in meslek hayatındaki pek çok önemli çalışmayı Selimiye Kışlasında yaptıkları ile başlattığına dikkat çeken İnan, Hemşirelik çok zor bir meslek. Hemşirelerin hem vakalar karşısında çelik kadar sert bir iradeye hem de hastalarla ilgilenirken pamuk kadar yumuşak bir kalbe sahip olmaları gerekiyor dedi. Okul Öncesi Bölümü Öğrencileri Materyal Dünyası Sergisini Açtı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice VATANSEVER BAYRAKTAR rehberliğinde üçüncü sınıf öğrencilerinin Materyal Geliştirme dersinde hazırlamış oldukları materyaller 27 Mayıs 2014 Salı günü Kampüsümüz iç bahçede sunuldu. MATERYAL DÜNYASI SERGİSİ nin açılışı Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer İNAN ve Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hikmet SAVCI eşliğinde gerçekleştirildi. Mütevelli Heyeti Başkanımız Prof. Dr. Ramazan EVREN, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcımız Özkan GÖKSAL ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet BULUT sergiyi ziyaret ederek materyaller hakkında öğrencilerimizden bilgi aldı. Sergi üniversitemizin akademisyenleri, idari personeli ve öğrencimizin katılımıyla gün boyu devam etti. Sergide öğrencilerimizin tasarlayıp geliştirdikleri yapboz çalışmaları, eğitici oyuncaklar, ritim araçları, el kuklaları, utangaç kuklalar ve parmak kuklalar yer aldı.

10 09 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Geleceğin Üniversitesi, 01 Ekim Haziran 2014 Tanıtım ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından bu yıl ikinci etabı düzenlenen, Geleceğin Üniversitesi, Geleceğin İş Alanları projesi 01 Ekim Haziran 2014 tarihleri arasında devam etti. Üniversite ve kariyer seçiminde doğru tercih yapmanın önemini konu edinen Geleceğin Üniversitesi, Geleceğin İş Alanları Projesi, üniversiteye hazırlanan öğrencilere yol gösteriyor. Proje kapsamında liseler ziyaret ediliyor veya kampüsümüze davet ediliyor, öğrencilerin gelişen ve önemi artan iş alanları, mesleklerin olumlu ve olumsuz yönleri, üniversite tercihleri, bölümlerin taban puanları ve buna benzer konulardaki soruları cevaplanıyor. Seminerlerimiz sonunda öğrenciler tarihi dokusuyla ön plana çıkan ve doğa ile içiçe olan kampüsümüzü geziyor, akademisyenlerimiz ile görüşüyor ve kendi liselerinden mezun İZÜ öğrencileri ile sohbet edebiliyorlar. MAYIS AYINDA BULUŞTUĞUMUZ LİSE VE DERSANELER Beylikdüzü Yaşar Acar Fen Lisesi Beylikdüzü Vali Muammer Güler Anadolu Öğrt. L. Bahçelievler Dede Korkut Anadolu Lisesi Bayrampaşa Hüseyin Bürge Anadolu Lisesi Bağcılar İbni Sina Anadolu Lisesi Fatih İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi Üsküdar Esatpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Gaziosmanpaşa Kazım Karabekir Anadolu İHL Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Başakşehir Toki Celalettin Ökten İHL Kadıköy Erkek İmam Hatip Lisesi Esenler İmam Hatip Lisesi Kocaeli Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi Başakşehir Ensar Koleji Bağcılar Güneşli Okyanus Koleji Başakşehir Bahçeşehir Okyanus Koleji Beykoz Doğa Koleji Ümraniye İrfan Dershanesi Bağcılar Uğur Dershanesi Küçükçekmece Sefaköy Uğur Dershanesi Zeytinburnu Uğur Dershanesi Başakşehir Birikim Dersanesi Ümraniye Kültür Dershanesi Bağcılar Sınav Dershanesi Kadıköy A.Sani Gezici Lisesi Bağcılar Gazi Lisesi Beylikdüzü Yaşar Acar Fen Lisesi Maltepe İrfan Dershanesi İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi

11 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 10 İZÜ HABER Geleceğin İş Alanları 01 Ekim Haziran 2014 Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Gaziosmapaşa Kazım Karabekir Anadolu İmam Hatip Lisesi Üsküdar Esatpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Kadıköy Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi Esenler İmam Hatip Lisesi Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi Başakşehir Ensar Koleji Beykoz Acarkent Doğa Koleji Bahçeşehir Okyanus Koleji Bağcılar Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Bağcılar Gazi Lisesi Bağcılar Uğur Dershanesi

12 11 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ KULÜP İ İZÜ Öğrenci Kulüplerinden SOMA ya Destek İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) öğrenci kulüpleri, Manisa Soma da yaşanan maden faciası üzerine harekete geçti. Geliri, hayatını kaybeden 301 madencinin ailesine bağışlanmak üzere, Halkalı Kampüsünde bir kermes başlatıldı Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen kermeste, birçok materyalin yanı sıra, SOMA baskılı tişörtler ve defterler de satıldı. Kermes sonunda elde edilen gelirler, Somalı madencilerin ailelerine gönderildi Girişimcilik Kulübü AVEA yı ağırladı Üniversitemiz Girişimcilik Kulübü düzenlediği etkinlikle, AVEA CEO su Erkan Akdemir ve İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Bahattin Aydın ı öğrencilerimizle buluşturdu. 22 Mayıs 2014 Perşembe günü Halkalı Merkez Kampüsümüzde düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz hem AVEA şirketini yakından tanımış oldu hem de kariyer planlama konusunda faydalı bilgiler edindi. Konuşmacıların kısa sunumlarından sonra soru-cevap şeklinde devam eden etkinliğe katılım yüksekti. AVEA CEO su Erkan Akdemir, şirketin AR-GE ye verdiği öneme değinerek inovasyon projelerinden bahsetti. Akdemir ayrıca, öğrencilerimizden gelen iş hayatında başarılı olmanın yollarıyla ilgili soruları, kendi kariyerinden örnekler vererek cevaplandırdı. Hz. Mevlana Diyarı Konya yı Gezdik Üniversitemiz Sosyal Gençlik Kulübü tarafından organize edilen Konya gezisi, 46 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirildi. 16 Mayıs Cuma akşamı yola çıkan kafilemiz, yol boyunca eğlenceli dakikalar geçirdi. Akyokuş Park ta yapılan kahvaltının ardından profesyonel rehber eşliğinde Tepeden kuş bakışı olarak Konya yı izleyen

13 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 12 İZÜ HABER kafilemiz Akyokuş ve Konya hakkında genel ve etkileyici bilgiler dinledi. Ünlü Meram Bağlarını ve tarihi Meram Köprüsü ile geziye başlayan kafile daha sonra Konya Meram Belediyesi tarafından yapılan dünyaca ünlü eserlerin minyatürleri, masal kahramanlarının maketleri ve dinazor maketlerinin olduğu 80 bin metrekare olmasından dolayı 80 Binde Devr-i Alem ismini alan parkı gezdiler. Akabinde Mevlana Müzesi ve Türbesini gezen kafilemiz daha sonra Konya nın meşhur yemeklerinden olan etli ekmeğin tadına bakma fırsatı buldu. Gezinin ikinci gününde Türkiye nin en büyük 500 şirketi içerisinde yer alan ve bitkisel yemeklik yağ sektöründe önemli bir noktada bulunan Zade Yağ Fabrikasını gezip, teknik bilgi edindiler. Teknik gezinin ardından Helvacızade A.Ş tarafından ikram edilen akşam yemeğini yediler. Yemeğin sonunda ilgi ve alakalarından ötürü Helvacızade A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Büyükhelvacıgil e kulüp başkanımız Enes Gök tarafından İstiklal Marşı Murakkası hediye edildi. Bir süre fabrikanın bahçesinde yeşil alanda vakit geçiren kafilemiz daha sonra İstanbul a doğru hareket etmek için yola çıktı. KULÜP İ Medeniyet Fikri ve Öncü Kuşak Üniversitemiz Rehberlik Kulübü tarafından 13 Mayıs 2014 Salı günü düzenlenen etkinlikte Yusuf Kaplan öğrencilerimizle buluştu. Medeniyet Fikri ve Öncü Kuşak konusunda bir seminer veren Yusuf Kaplan, yüzyılı aşkın zamandır yaşanan savaşları küresel bir kriz olarak değerlendirdi. Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu bölgelerini insanlık tarihinin üretildiği yer olarak nitelendiren Yusuf Kaplan, tarih sayfalarına bakıldığında bu bölgelerde Osmanlı idaresi dışında kalan zamanlarda sürekli savaşlar olduğuna dikkat çekti. Program sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut, Yusuf Kaplan a konuşmalarından dolayı teşekkür ederek İstiklal Marşı murakkası ve çini tabak hediye etti

14 13 İZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ KULÜP İ Gıda Mühendisleri ile Bilgi Paylaşımı Semineri Gıda Kulübünün koordinasyonunda üniversitemizin Fuaye salonunda, Gıda Mühendisleri Derneği Başkanı Abdusamed BOYU nun konuşmacı olarak katıldığı Gıda Mühendisi ile Tecrübe Paylaşımı konulu konferans düzenlendi. Sarıyer-Garipçe Kahvaltısı İletişim Kulübü koordinasyonunda, 30 öğrencimiz ve Bizim Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mehmet YAŞAR ın katılımı ile Sarıyer Garipçe Köyünde kahvaltı ve söyleşi programı düzenledi. Üniversitelerarası Dragon Bot Şampiyonası Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinasyonunda kurulan Bayan ve Erkek Kürek takımlarımız, tarihlerinde Küçükçekmece Belediyesi tarafından 3. Uniçek Küçükçekmece Su Sporları Festivali kapsamında düzenlenecek olan Üniversitelerarası Dragon Bot Şampiyonası için Küçükçekmece gölünde gerçekleştirilen antrenmana katıldılar. Burgazada Gezisi Mehmet Akif Edebiyat ve Sinema Kulübü ortak işbirliğinde geçtiğimiz günlerde okulumuz öğrencileriyle adalar gezisi düzenlendi. Gezimizin ilk durağı Büyükada Dilburnu idi. Dilburnu nda öğrencilerimiz piknik yaptıktan sonra Lunapark Meydanı nda standları, Yüce Tepe de adanın tamamını görme imkanı yakaladı. Saat Kulesi, gibi birçok mekanı gezen öğrencilerimizin bir sonraki durağı Aşıklar Tepesi idi. Aşıklar Tepesi dönüşünde adaların simgesi olan faytona binme keyfini yaşayan öğrencilerimiz, sahil kenarında akşam yemeği yendikten sonra vapurda şarkılar eşliğinde geziyi sonlandırdı.

15 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 14 İZÜ HABER İktisat (İngilizce) BÖLÜMLERİMİZ TANIYALIM İktisat Bölümü nde temel öncelik Türkiye ve Dünya ile ilgili ekonomik konular üzerinde odaklanarak deneyimli, donanımlı ve alanında uzman akademisyenlerle hem yerel hem de uluslararası alanda nitelikli eğitim, araştırma ve topluma hizmet faaliyetlerini en iyi düzeyde sunmaktır. İktisat Bölümü olarak amacımız, öğrencilerimize iktisat konularında derin bir anlayış sağlamak ve öğrencilerin bu alanlarda yetkinliğini ileri bir düzeye çıkarmaktır. Bunu başarmak için, bölümümüz öğrencilerimize hem yerel hem de uluslararası alanda başarı sağlayabilmeleri adına çeşitli programlar arasından tercih yapabileceği çift anadal ve yandal programları için özgün ve destekleyici bir ortam sağlamaktadır. Öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek için saygın kurumlarda staj yapmaları da teşvik edilmektedir. İMTİYAZ SAHİBİ İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Adına Prof. Dr. Mehmet BULUT (Rektör) İLETİŞİM Halkalı - Küçükçekmece İSTANBUL T: (pbx) F: / Yayın Türü: Süreli Yayın Ayda Bir Yayınlanır

16 Kontenjanlarımızın %80 i ÖSYM Burslu İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) vakıf üniversitesi kimliğine yakışan bir uygulamayla bu yıl öğrencilerin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu yıl 21 bölüme 920 öğrenci alacak olan İZÜ, 730 kişilik kontenjanı burslu öğrencilere ayırdı. Sadece 7 bölümde ücretli kontenjanları tutan, 14 bölümde tam ücretli kontenjanların tamamen kaldırıldığı İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi nde, kontenjanların yüzde 80 i ÖSYM burslu öğrencilere ayrıldı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, yeni alınan kararla öğrencilerin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Hemşirelik, Hukuk, İktisat, İngilizce Öğretmenliği, İslami İlimler, İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Sosyal Hizmet bölümlerinde, tam ücretli kontenjanların kaldırılması kararını aldı. Bu bölümlerdeki kontenjanlar, yüzde 100, yüzde 75, yüzde 50 ve yüzde 25 burslu olarak ayarlandı. Bu karar ile öğrencilerin burs olanaklarından daha fazla yararlanmaları amaçlandı. Bu yıl 21 bölümde 920 öğrenci kontenjanı bulunan İZÜ, 730 kişilik kontenjanını, ÖSYM burslu öğrencilere ayırdı. İlk 3 Tercihe Yüzde 20 İndirim Ücretli kontenjanların kaldırılmadığı bölümlerde ise tercih indirimi uygulaması mevcut. Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Türkçe Öğretmenliği, Mimarlık ve Psikoloji bölümlerinin ücretli kontenjanlarını, ilk üç (3) tercihi arasında yapan ve bu ilk üç (3) tercihinden birine yerleştirilen öğrencilere, normal öğrenim süresince, öğrenim ücreti üzerinden yüzde 20 indirim uygulanıyor. Ayrıca birden fazla kardeşin İZÜ de öğrenim görmesi halinde her bir kardeşe, ödeyeceği öğrenim ücreti üzerinden yüzde 10 oranında ilave indirim yapılıyor. Bunların yanı sıra, Küçükçekmece, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beylikdüzü ve Esenyurt ta ikamet eden ve İZÜ nun ücretli lisans programlarına, Kısmi Burslu (Yüzde 75 Burslu, Yüzde 50 Burslu, Yüzde 25 Burslu) lisans programları hariç ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim ücreti üzerinden normal öğrenimleri süresince yüzde 10 oranında indirim uygulanıyor. Kardeş indirimi haricindeki burs ve indirimler arasından öğrenciler, yalnızca en yüksek orandaki burs-indirimden yararlanabiliyor. Tüm burs ve indirimleri öğrenmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İSZÜ TERCİH KİTAPÇIĞI 2013-2014. www.iszu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

İSZÜ TERCİH KİTAPÇIĞI 2013-2014. www.iszu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ TERCİH 2013-2014 İSZÜ KİTAPÇIĞI www.iszu.edu.tr 1 2012-2013 TABAN PUAN TABLOSU BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ MF-4 %100 BURSLU 387 59677 %50 BURSLU 267 156873 %25 BURSLU 209 226547 ÜCRETLİ 274 149608 İŞLETME

Detaylı

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ Yüksekokulumuzda 10 Ocak 2007 günü TEMA Vakfı nın düzenlediği Erozyon, Çevreye Verdiği Zararlar ve Alınabilecek Önlemler konulu seminer verildi. Seminer tema

Detaylı

İSZÜ BÜLTEN. Kaynaklara Yolculuk

İSZÜ BÜLTEN. Kaynaklara Yolculuk İSZÜ BÜLTEN İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MART 2012 YIL 1 SAYI 3 www.iszu.edu.tr 444 97 98 Kaynaklara Yolculuk» ULUSLARARASI İSLAM EKONOMİSİ VE FİNANSI ÇALIŞTAYI» PANEL: TÜRKİYE DE

Detaylı

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Öğrenci Odaklı Üniversite Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi ve FATÜBAT tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Öğrenci Kongresi ni onurlandırmanızı diler, saygılar sunarım. Prof. Dr. M. Ramazan YİĞİTOĞLU

Detaylı

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED Okulları müdürleri arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen TED Okulları Müdürler Toplantıları nın on dördüncüsü,

Detaylı

DÜNYA ŞEHRİ İSTANBUL DA GENÇ BİR ÜNİVERSİTE

DÜNYA ŞEHRİ İSTANBUL DA GENÇ BİR ÜNİVERSİTE DÜNYA ŞEHRİ İSTANBUL DA GENÇ BİR ÜNİVERSİTE FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ TOPLANTI GÜNDEMİ 2 TARİHİN DERİNLİKLERİNDEN, BİLİMİN VE SANATIN UFUKLARINA KURULUŞ TOPLANTI GÜNDEMİ 3 Fatih Sultan Mehmet

Detaylı

2014 YILI FAALİYETLERİ

2014 YILI FAALİYETLERİ 2014 YILI FAALİYETLERİ 28 Ağustos 2013 tarihinde Dekanımız Prof. Dr. Bayram Ali ÇETİNKAYA görevine başladı. 27 Eylül 2013 tarihinde Dekanımız Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya Atatürk Üniversitesinde düzenlenen

Detaylı

2014 YILI FAALİYETLER

2014 YILI FAALİYETLER 2014 YILI FAALİYETLER 11 Ocak tarihinde Öğretim üyelerimizden Yrd. Doç. Dr. Harun SAVUT İstanbul Şehzade Camii nde Mevlid Kandili Programına 11 Ocak 2014 tarihinde öğretim üyelerimizden Yrd. Doç. Dr Zeki

Detaylı

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ BURS YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM. Genel Hükümler

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ BURS YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM. Genel Hükümler İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ BURS YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Amaç Madde 1- (1) Bu yönergenin amacı, İstanbul Esenyurt Üniversitesinin vereceği burslarla eğitim-öğretim kalitesini yükseltmek,

Detaylı

Oryantasyon 15 7-8 Eylül

Oryantasyon 15 7-8 Eylül Oryantasyon 15 Melikşah Üniversitesi ailesinin siz yeni öğrencileri için, 7-8 Eylül 2015 tarihlerinde Üniversiteyi Tanıma ve Uyum Günleri (Oryantasyon) Programı gerçekleştirilecektir. Bu program ile sizlere

Detaylı

2013 Kış Etkinlikleri

2013 Kış Etkinlikleri KARTAL ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 2013 Kış Etkinlikleri İlk Dönem Sonu Eğitim sistemimizde seçkin bir yere sahip olan İmam Hatip Liseleri içerisinde ayrı bir konumda bulunan

Detaylı

Vakıf Üniversiteleri Servet İstiyor

Vakıf Üniversiteleri Servet İstiyor On5yirmi5.com Vakıf Üniversiteleri Servet İstiyor Vakıf üniversitelerinin sadece yıllık eğitim ücretlerini ödeyebilmek için bir ''servet'' sahibi olmak gerekiyor. Yayın Tarihi : 6 Temmuz 2011 Çarşamba

Detaylı

EMİN GEÇİN PROJELERİ ANLATTI

EMİN GEÇİN PROJELERİ ANLATTI EMİN GEÇİN PROJELERİ ANLATTI Bodrum daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Geçin müdürlüğün projeleri hakkında bilgiler verdi. İlçe

Detaylı

İSZÜ BÜLTEN. Bilgi ve Heyecan Üssü: İSZÜ » 75 GÜNDE 75 OKUL PROJESİ» SOUTHERN - İSZÜ İŞBİRLİĞİ

İSZÜ BÜLTEN. Bilgi ve Heyecan Üssü: İSZÜ » 75 GÜNDE 75 OKUL PROJESİ» SOUTHERN - İSZÜ İŞBİRLİĞİ İSZÜ BÜLTEN HABER BÜLTENİ ŞUBAT 2012 YIL 1 SAYI 2 www.iszu.edu.tr 444 97 98 Bilgi ve Heyecan Üssü: İSZÜ» 75 GÜNDE 75 OKUL PROJESİ» SOUTHERN - İSZÜ İŞBİRLİĞİ» LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARIMIZ BAŞLADI» REHBER ÖĞRETMENLER

Detaylı

Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında

Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yayın Organı Mart 2014 Yıl: 1 Sayı: 10 Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çocuk Hizmetleri

Detaylı

GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ

GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ Doğuş markası, eğitime adanmış yarım asra yaklaşan bir anlam ifade etmektedir. Doğuş Üniversitesi eğitimde ilklerin sahibi, yeniliklerin öncüsü olarak, geçmişinden

Detaylı

T.C. Niğde Üniversitesi

T.C. Niğde Üniversitesi T.C. Niğde Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi (TBTF) Lisans Öğrenci iyet Anketi 2015-2016 Bu veri toplama aracı, Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Detaylı

2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2014-LYS) SONUÇLARI. 27 Haziran 2014

2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2014-LYS) SONUÇLARI. 27 Haziran 2014 2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2014-LYS) SONUÇLARI 27 Haziran 2014 2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI SAYISAL BİLGİLER 2014-LYS ADAY BİLGİLERİ YGS sonrası herhangi bir LYS ye girmeye hak kazanan aday

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011

DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011 DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011 Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, Dicle Üniversitesi AB Proje Ofisi tarafından

Detaylı

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi 29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, 29-Haziran-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında Hafta içi Her gün Saat: 09.30-17.00 saatleri arasında aday öğrenci ve ebeveynlerine açık

Detaylı

2014 YEREL SEÇİM FAALİYET RAPORU

2014 YEREL SEÇİM FAALİYET RAPORU AK PARTİ PENDİK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI 2014 YEREL SEÇİM FAALİYET RAPORU (30 Aralık 2013 29 Mart 2014) Hazırlayan: Ayser SOY Pendik İlçe Kadın Kolları Başkanı (07 Nisan 2014) GİRİŞ Pendik İlçe Kadın

Detaylı

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 Ekim ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 37 adet Kapasite Raporu, 15 adet Ekspertiz raporu ve 6 adet de Fiili Tüketim Belgesi düzenlenmiştir.

Detaylı

Tarih ve Doğayla İç İçe Bir Kampüs Üniversitesi

Tarih ve Doğayla İç İçe Bir Kampüs Üniversitesi İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ TEMMUZ-AĞUSTOS 2012 YIL 1 SAYI 6 www.iszu.edu.tr Tarih ve Doğayla İç İçe Bir Kampüs Üniversitesi Tarihi Kampüste Açık Hava İftarı Somalili Öğrenciler

Detaylı

Necmettin Erbakan Üniversitesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölümü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ulutaş Konya / 2015 Etkinlikler Dosyası Havacılık Semineri (21.12.2015) Fakültemizde

Detaylı

Geleceğin Mühendislerine Petkim den Tam Destek

Geleceğin Mühendislerine Petkim den Tam Destek Geleceğin Mühendislerine Petkim den Tam Destek İzmir in en genç üniversitesi olan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi olarak sektörün önde gelen sanayi kuruluşlarıyla işbirliği çalışmalarına

Detaylı

MAYSI AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

MAYSI AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ MAYSI AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 28.04.2015 Mayıs ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 37 adet Kapasite Raporu, 14 adet Ekspertiz

Detaylı

BRÜKSEL, NİSAN 2016 Burs Programı

BRÜKSEL, NİSAN 2016 Burs Programı JEAN MONNET BURS PROGRAMI 2015-2016 AKADEMİK YILI İZLEME VE ÇALIŞMA ZİYARETİ BRÜKSEL, 21-22 NİSAN 2016 Burs Programı JEAN MONNET BURS PROGRAMI 2015-2016 AKADEMİK YILI İZLEME VE ÇALIŞMA ZİYARETİ BRÜKSEL,

Detaylı

Page 1 of 6. Öncelikle, Edirne de yaşanan sel felaketi için çok üzgünüz. Tüm Edirne halkına, şahsım ve üniversitem adına geçmiş olsun demek istiyorum.

Page 1 of 6. Öncelikle, Edirne de yaşanan sel felaketi için çok üzgünüz. Tüm Edirne halkına, şahsım ve üniversitem adına geçmiş olsun demek istiyorum. Page 1 of 6 Edirne Valisi Sayın Dursun Ali Şahin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası nın değerli üyeleri ve temsilcileri, Bilgi birikimi ve üslubunu,

Detaylı

İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ: Bütün bölüm ve programlar KDV dahil 19 bin 100 TL.

İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ: Bütün bölüm ve programlar KDV dahil 19 bin 100 TL. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ: Lisans programları ve bunların İngilizce hazırlık programı için KDV hariç 22 bin 700 Ön lisans programları ve bunların İngilizce hazırlık programı için 12 bin 300 BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ:

Detaylı

Yeni Dönem Yeni Heyecan. İSZÜ de Akademik Yıl Başladı Kırgızistan dan İSZÜ ye Ziyaret İSZÜ Doçentlik Sınavına İlk Kez Ev Sahipliği Yaptı

Yeni Dönem Yeni Heyecan. İSZÜ de Akademik Yıl Başladı Kırgızistan dan İSZÜ ye Ziyaret İSZÜ Doçentlik Sınavına İlk Kez Ev Sahipliği Yaptı İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ EYLÜL 2012 YIL 1 SAYI 7 www.iszu.edu.tr Yeni Dönem Yeni Heyecan İSZÜ de Akademik Yıl Başladı Kırgızistan dan İSZÜ ye Ziyaret İSZÜ Doçentlik Sınavına

Detaylı

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonunda İnovasyon ve Liderlik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen Anılarla

Detaylı

Genç Fikirler Kulübü. 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni. Genç Fikirler Kulübü

Genç Fikirler Kulübü. 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni. Genç Fikirler Kulübü 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ GENÇ FİKİRLER KULÜBÜ -2015 Akademik Yılı Bülteni İçindekiler Kulübümüz Hakkında 1 Yönetim Kurulu 2 Bülten

Detaylı

HĠTĠT ÜNĠVERSĠTESĠ ENGELSĠZ ÜNĠVERSĠTE BĠRĠMĠ

HĠTĠT ÜNĠVERSĠTESĠ ENGELSĠZ ÜNĠVERSĠTE BĠRĠMĠ HĠTĠT ÜNĠVERSĠTESĠ ENGELSĠZ ÜNĠVERSĠTE BĠRĠMĠ EYLÜL 2010 RAPORU ENGELLĠ ÖĞRENCĠLERE YÖNELĠK YAPILAN FAALĠYETLER Engelli Öğrencilere Yönelik Yapılan Fiziki Ortamlar Mühendislik Fakültesi bina girişinde

Detaylı

2014-2015 Akademik Yılı Başladı

2014-2015 Akademik Yılı Başladı İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ EYLÜL-EKİM 2014 YIL 3 SAYI 24 www.izu.edu.tr 2014-2015 Akademik Yılı Başladı Saraybosna da Birinci Dünya Savaşı, Osmanlı Devleti ve Balkan Konferansı

Detaylı

ORGANLARI 5 KİŞİYE HAYAT VERDİ

ORGANLARI 5 KİŞİYE HAYAT VERDİ Organ bağışı BODRUM BAHÇEŞEHİR KOLEJİ NDE ORGAN BAĞIŞI VE NAKLİ KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ Bodrum Bahçeşehir Koleji Ortaokul öğrencileri, Fen ve Teknoloji dersi kapsamında Bodrum Acıbadem Hastanesi Anestezi

Detaylı

HAZİRAN 2012 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili

HAZİRAN 2012 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili HAZİRAN 2012 FAALİYET RAPORU Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili CHP MERSİN İL-İLÇE ÖRGÜTLERİ, BELEDİYELER VE KÖYLERE YÖNELİK YAPILAN ÇALIŞMALAR 1. Mersin CHP İl Kongresine katılarak bir konuşma

Detaylı

AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ 2015-2016 EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU ANKARA 20 EĞİTİM ÖĞRETİM KADROMUZ EĞİTİM ÖĞRETİM KADROMUZLA KAHVALTIMIZ 1- TÜBİTAK 4006 2. BİLİM ŞENLİĞİ YAPILDI Okulumuzda

Detaylı

GIDALARDA ATIKLARIN AZALTILMASI VE GERİ KAZANIMI

GIDALARDA ATIKLARIN AZALTILMASI VE GERİ KAZANIMI GIDALARDA ATIKLARIN AZALTILMASI VE GERİ KAZANIMI Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS) Genel Sekreteri Kaan Sidar, Dünya'da 2 milyar insanın yeterli beslenemediğini ve 10 milyon insanın açlıktan

Detaylı

HAZIRLAYANLAR : M. NURETTİN ARAS (ŞUBE MÜDÜRÜ) ENGİN ŞİMŞEK (EĞİTİM BİLİMLERİ UZMANI) İLHAN KAKIRMAN (EĞİTİM BİLİMLERİ UZMANI)

HAZIRLAYANLAR : M. NURETTİN ARAS (ŞUBE MÜDÜRÜ) ENGİN ŞİMŞEK (EĞİTİM BİLİMLERİ UZMANI) İLHAN KAKIRMAN (EĞİTİM BİLİMLERİ UZMANI) HAZIRLAYANLAR : M. NURETTİN ARAS (ŞUBE MÜDÜRÜ) ENGİN ŞİMŞEK (EĞİTİM BİLİMLERİ UZMANI) İLHAN KAKIRMAN (EĞİTİM BİLİMLERİ UZMANI) Okul Türü İSTANBUL ÖRGÜN EĞİTİM İSTATİSTİKLERİ Derslik Sayısı Şube Sayısı

Detaylı

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek; on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik; yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir. Konfüçyüs REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ. Doç.Dr. Yunus KOÇ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ. Doç.Dr. Yunus KOÇ HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ Doç.Dr. Yunus KOÇ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRETİM ÜYESİ SAYILARI/İSTATİSTİKLER Görevlendirme: 1 profesör (yabancı

Detaylı

2015-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2015-LYS) SONUÇLARI. 30 Haziran 2015

2015-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2015-LYS) SONUÇLARI. 30 Haziran 2015 2015-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2015-LYS) SONUÇLARI 30 Haziran 2015 2015-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI SAYISAL BİLGİLER 2015-LYS ADAY BİLGİLERİ YGS sonrası herhangi bir LYS ye girmeye hak kazanan aday

Detaylı

UETD Genelmerkez Gençlik Kolları Temmuz 2014 Faaliyet Raporu

UETD Genelmerkez Gençlik Kolları Temmuz 2014 Faaliyet Raporu UETD Genelmerkez Gençlik Kolları Temmuz 2014 Faaliyet Raporu GK Faaliyet Raporu Temmuz 2014 2 4 Temmuz 2014 İftar Köln Ditib Merkez Camii UETD GM Genclik Kollarindan Beyza Külünk, Esma Cakmak, Meryem Ates

Detaylı

YARIM ELMA ETKİNLİĞİ

YARIM ELMA ETKİNLİĞİ YARIM ELMA ETKİNLİĞİ 13.09.2014 Salı günü Erciyes Üniversitesi nin ev sahipliğinde hazırlanan Yarım Elma etkinliğine 1.sınıf öğrencilerimiz ile biz de katıldık. Sosyal sorumluluk çalışmalarını her zaman

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Yrd. Doç. Dr. Mehmet ALTINÖZ Müdür Vekili Ankara, 18 Eylül 2012 1976 dan günümüze Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu; Büro Yönetimi ve Yönetici

Detaylı

TERCİH BURSU: Tercih edilecek programa bağlı olarak %50 ile %10 arası burs. HAM PUAN BURSU: ,9 Puan Arası %25 Burs 225 Puan ve üzeri %50 burs

TERCİH BURSU: Tercih edilecek programa bağlı olarak %50 ile %10 arası burs. HAM PUAN BURSU: ,9 Puan Arası %25 Burs 225 Puan ve üzeri %50 burs ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ 2016 LYS EK Kontenjanları Tüm Bölümler İçin Geçerli Burslar: 1. TEŞVİK BURSU: LYS Puan türünden ilk 1.000'e giren öğrencilere: Eğitim harcı muafiyeti, 10 ay süre ile 300

Detaylı

Sürdürülebilir Üniversite ve Yeşil Kampüs

Sürdürülebilir Üniversite ve Yeşil Kampüs 01 İSZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ www.iszu.edu.tr HABERLER Sürdürülebilir Üniversite ve Yeşil Kampüs Çevreye duyarlı, enerji tasarruf yöntemlerini kullanan, sürdürülebilir kalkınmaya

Detaylı

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ (TÜREK 2014 ) 5-6 Kasım 2014, İstanbul Fotoğraf: Emrah TAŞKIRAN TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ / 5-6 KASIM Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından üçüncüsü

Detaylı

STARTUPBOOTCAMP İSTANBUL DEMO DAY 1-12 ARALIK 2015

STARTUPBOOTCAMP İSTANBUL DEMO DAY 1-12 ARALIK 2015 TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ ARALIK SAYI 4 KOSGEB SEMİNERİ İNOVASYON HAFTASI STARTUPBOOTCAMP İSTANBUL DEMO DAY 1-12 ARALIK 2015 3-4-5 ARALIK 2015 9 ARALIK 2015 KOSGEB G r ş mc l k ve FSMH Destekler Sem 01.12.2015

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL TOPLANTI DÜZENLEMEVE DESTEKLEME İLKELERİ YÖNERGESİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL TOPLANTI DÜZENLEMEVE DESTEKLEME İLKELERİ YÖNERGESİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL TOPLANTI DÜZENLEMEVE DESTEKLEME İLKELERİ YÖNERGESİ Amaç Madde 1- Başkent Üniversitesinin Fakülte, Meslek Yüksekokulu, Konservatuvar, Enstitü ve Merkezler gibi akademik birimleri

Detaylı

Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi

Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi Isparta Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünce düzenlenen Sosyal Güvenlik Reformunun

Detaylı

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ Binota-Kalyan BANERJEE Nilüfer&İsmail KAHYAOĞLU Demet Salih PEKER Bilge & Özcan KALAYCI U.R ve BÖLGE YÖNETİMİ YÖNETİM KURULU U.R. BAŞKANI Binota Kalyan BANERJEE 2430 GUVARNÖRÜ Nilüfer İsmail KAHYAOĞLU

Detaylı

GENÇ ERKEKLER (B) 1. TUR 1. GRUP 14/12/2015 SAAT:10:00 14/12/2015 SAAT:11:30 16/12/2015 SAAT:14:30 23/12/2015 SAAT:13:00 23/12/2015 SAAT:14:30

GENÇ ERKEKLER (B) 1. TUR 1. GRUP 14/12/2015 SAAT:10:00 14/12/2015 SAAT:11:30 16/12/2015 SAAT:14:30 23/12/2015 SAAT:13:00 23/12/2015 SAAT:14:30 GENÇ ERKEKLER (B). TUR. GRUP YER ATAŞEHİR : MALTEPE GÜZİDE YILMAZ İLKOKULU SPOR SALONU ÖZEL FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ANADOLU LİSESİ // SAAT:: ÜSKÜDAR Üsküdar Zeynep Kamil Anadolu Sağlık Meslek Lisesi //

Detaylı

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 14.05.2014 Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çalışma ve İş Kurumu Ordu İl Müdürlüğü işbirliğinde alternatif iş fırsatları yaratmak, öğrenciler ile

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE BİLGİ EVLERİ BİRİM FAALİYETLERİ

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE BİLGİ EVLERİ BİRİM FAALİYETLERİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE BİLGİ EVLERİ BİRİM FAALİYETLERİ 1. Bilgi Evlerinin Kuruluş amacı; 2014 ve 2015 Eğitim Öğretim yılı Çocukların kendilerini tanımalarını, bilgi ve becerilerini

Detaylı

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KONSEYİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KONSEYİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KONSEYİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Üniversitemizde 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı içerisinde Öğrenci Konseyi ni oluşturmak için yapılan seçimler

Detaylı

PROJE DESTEK HİZMETLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

PROJE DESTEK HİZMETLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR PROJE DESTEK HİZMETLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR 24.12.2015 1 24 Aralık 2015 tarihinde Tübitak Ardeb 3001 programına proje yazmak isteyen sanayici, projeyi Tübitak'a göndermeden önce Akademik kuruluna

Detaylı

SPoD, Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonuna Katıldı. SPoD Robert Koleji'ndeydi

SPoD, Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonuna Katıldı. SPoD Robert Koleji'ndeydi SPoD, Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonuna Katıldı SPoD, 3-4 Nisan tarihlerinde Ankara'da Kaos-GL ve Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği ev sahipliğinde Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu'na katıldı.

Detaylı

Yükseköğretimde Hizmetler Sektörü Hala Revaçta. Dilara AY TSKB Ekonomik Araştırmalar ayd@tskb.com.tr

Yükseköğretimde Hizmetler Sektörü Hala Revaçta. Dilara AY TSKB Ekonomik Araştırmalar ayd@tskb.com.tr Yükseköğretimde Hizmetler Sektörü Hala Revaçta Dilara AY TSKB Ekonomik Araştırmalar ayd@tskb.com.tr Yükseköğretimde Hizmetler Sektörü Hala Revaçta ÖSYM nin son halini 14 te yayınladığı 2014-ÖSYS Yükseköğretim

Detaylı

6. ULUSLARARASI ARAPÇA YARIŞMALARI İSTANBUL İL İÇİ VE BÖLGE YARIŞMALARI PLANLAMASI

6. ULUSLARARASI ARAPÇA YARIŞMALARI İSTANBUL İL İÇİ VE BÖLGE YARIŞMALARI PLANLAMASI Ok Adı -1 974697 PENDİK Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Evet Evet Evet Evet -1 752603 ADALAR Adalar Anadolu İmam Hatip Lisesi Evet Evet -1 974776 ÇEKMEKÖY Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Evet Evet

Detaylı

Adıyaman Turizmine Dünden Bakmak

Adıyaman Turizmine Dünden Bakmak Bu yıl 40 ıncısı kutlanan Turizm Haftası kapsamında Adıyaman Valiliği tarafından etkili bir turizm programı gerçekleştirildi. Aralarında üniversitemizin de bulunduğu çok sayıda kamu ve özel sektör kurumu

Detaylı

10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ. -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ. -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü 10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü İKÇÜ ile Putra Üniversitesi arasında 'Mevlana Değişim Programı' İzmir Kâtip Çelebi

Detaylı

PUAN TÜRÜ BURS ORANI EĞİTİM DİLİ. İngilizce Öğretmenliği DİL-1 DİL-1 ÜCRETLİ TÜRKÇE 226, ,062

PUAN TÜRÜ BURS ORANI EĞİTİM DİLİ. İngilizce Öğretmenliği DİL-1 DİL-1 ÜCRETLİ TÜRKÇE 226, ,062 FAKÜLTE ADI PROGRAM ADI 2016 PUAN TÜRÜ PUAN TÜRÜ İngilizce Öğretmenliği DİL-1 DİL-1 İngilizce Öğretmenliği DİL-1 DİL-1 İngilizce Öğretmenliği DİL-1 DİL-1 BURS ORANI EĞİTİM DİLİ 2010 Taban 2011 Taban 2012

Detaylı

7. dönem çalışma raporu SOSYAL ETKİNLİKLER. EMO Kocaeli Şubesi

7. dönem çalışma raporu SOSYAL ETKİNLİKLER. EMO Kocaeli Şubesi SOSYAL ETKİNLİKLER 134 Geneksel Bahar Pikniği 27 Mayıs 2012 Şubemizin Geleneksel Pikniği 27 Mayıs Pazar Günü Sapanca`da gerçekleştirildi. Beraber yapılan kahvaltı ile başlayan pikniğe üyelerimiz aileleriyle

Detaylı

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ BU HAFTA ÜNLÜ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY A AYDIN BAKIŞLAR KONFERANS DİZİSİNİN İKİNCİ OTURUMUNU GERİDE BIRAKTI.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ BU HAFTA ÜNLÜ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY A AYDIN BAKIŞLAR KONFERANS DİZİSİNİN İKİNCİ OTURUMUNU GERİDE BIRAKTI. İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ BU HAFTA ÜNLÜ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY A AYDIN BAKIŞLAR KONFERANS DİZİSİNİN İKİNCİ OTURUMUNU GERİDE BIRAKTI. İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi nin

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İSTANBUL OKULSPORLARI BASKETBOL GENÇ (ERKEK A) 3.BÖLGE 1.GRUP SALON A BAKIRKÖY AHMET CÖMERT SPOR SALONU

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İSTANBUL OKULSPORLARI BASKETBOL GENÇ (ERKEK A) 3.BÖLGE 1.GRUP SALON A BAKIRKÖY AHMET CÖMERT SPOR SALONU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İSTANBUL OKULSPORLARI BASKETBOL GENÇ (ERKEK A) 3.BÖLGE 1.GRUP SALON A BAKIRKÖY AHMET CÖMERT SPOR SALONU BAKIRKÖY 1 ÖZEL FLORYA FİNAL ANADOLU LİSESİ BAKIRKÖY 2 ÖZEL UĞUR HAZIRLIK

Detaylı

Yüzyüze Dersler Video Konferans Danışmanlık E - Öğrenme Sanal Sınıf E - Öğrenme İçeriği Doğru Meslek Seçimine Destek Bursu Tüm programlarda, Plato MYO tarafından hazırlanan Mesleki Eğilim Testi ni uygulayan

Detaylı

Okulumuz 1976-77 eğitim-öğretim yılında 2 derslik, 117 ögrenci ile Kartal İmam Hatip Lisesi olarak hizmete açılmıştır. Kadıköy ve Üsküdar Imam Hatip

Okulumuz 1976-77 eğitim-öğretim yılında 2 derslik, 117 ögrenci ile Kartal İmam Hatip Lisesi olarak hizmete açılmıştır. Kadıköy ve Üsküdar Imam Hatip Okulumuz 1976-77 eğitim-öğretim yılında 2 derslik, 117 ögrenci ile Kartal İmam Hatip Lisesi olarak hizmete açılmıştır. Kadıköy ve Üsküdar Imam Hatip Liselerinden sonra Anadolu yakasında açılan okulumuza

Detaylı

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 28.09.2015 Eylül ayı içerisinde üyelerimizin talep ettiği 25 üyeye Kapasite Raporu, 5 üyemize Ekspertiz Raporu ve

Detaylı

JCI Antalya. Nisan-Mayıs-Haziran 2010 Haber Bülteni. Antalya

JCI Antalya. Nisan-Mayıs-Haziran 2010 Haber Bülteni. Antalya Etkinlik: Networking Performansınızı Geliştirin Tarih: Nisan 2010 Yer: Dedeman Otel JCI Salonu Network (iş ağı) kavramını daha iyi tanımak ve iş ağı performansımızı geliştirmek üzere üyelerimiz ve iş dünyasındaki

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi nin Soma nın Evlatları Artık Hepimizin Evladı başlığı ile başlatılan Soma ya

Detaylı

Sayı: 16 MAYIS 2013. (21 Mayıs 2013 Salı) İspanyol Ar-Ge Firması Odamızı Ziyaret Etti

Sayı: 16 MAYIS 2013. (21 Mayıs 2013 Salı) İspanyol Ar-Ge Firması Odamızı Ziyaret Etti 21 Mayıs Dünya Süt Günümüzü Mecidiyeköy Meydanında Kutladık TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Üyeleri, Dünya Süt Günü etkinlikleri çerçevesinde süt ile alakalı yaşanan bilgi kirliliğini ortadan

Detaylı

Ak Parti 14.Dönem Siyaset Akademisi Ödül Töreni Yapıldı

Ak Parti 14.Dönem Siyaset Akademisi Ödül Töreni Yapıldı Ak Parti 14.Dönem Siyaset Akademisi Ödül Töreni Yapıldı 14. Dönem Siyaset Akademisi Lider Ülke: Türkiye Yerel Yönetimler-II programında dereceye girenler ödüllerini Sayın Başbakanımızın elinden aldı. Mart

Detaylı

Tercih yaparken mutlaka ÖSYM Kılavuzunu esas alınız.

Tercih yaparken mutlaka ÖSYM Kılavuzunu esas alınız. 4 ANKARA ÜNİVERSİTESİ Devlet ANKARA Dil ve Tarih Coğrafya Fak. Antropoloji TM-3 325,416 283,745 57 218.000 4 MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ Devlet BURDUR Fen-Edebiyat Fak. Antropoloji TM-3 289,322 243,240

Detaylı

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. ÜNĠVERSĠTELERLE ġube

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. ÜNĠVERSĠTELERLE ġube ÜNĠVERSĠTELERLE ġube GÜNCESĠ ĠLĠġKĠLER YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ 2009-2010 Öğretim yılı Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik- Elektronik Fakültesi

Detaylı

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu XXVI. Dönem Genel Kurulu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu XXVI. Dönem Genel Kurulu UNESCO Türkiye Millî Komisyonu XXVI. Dönem Genel Kurulu 17 Mayıs 2014 Tarihinde Ankara da Gerçekleştirildi UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetmeliğinin 14. Maddesine göre toplanan XXVI. Genel Kurul, 2014-2018

Detaylı

667 KHK UYARINCA KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ BURSA ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ Öğretim Yılı

667 KHK UYARINCA KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ BURSA ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ Öğretim Yılı 667 KHK UYARINCA KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERİN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ BURSA ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ Öğretim Yılı Fakülte Şartları Puan Türü İlgili Yıl Ücret Durumu Burslardan yararlanma

Detaylı

Bir Kampüs Üniversitesi. 1. Bahar Şenliği Arap Baharı ve Türkiye İlim Yayma Mezunları Buluşması

Bir Kampüs Üniversitesi. 1. Bahar Şenliği Arap Baharı ve Türkiye İlim Yayma Mezunları Buluşması İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2012 YIL 1 SAYI 5 www.iszu.edu.tr Bir Kampüs Üniversitesi 1. Bahar Şenliği Arap Baharı ve Türkiye İlim Yayma Mezunları Buluşması 01 İSZÜ HABER

Detaylı

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBESİ BÖLÜM 7 EMO GENÇ ÇALIŞMALARI. - EMO Genç Etkinliklerimiz

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBESİ BÖLÜM 7 EMO GENÇ ÇALIŞMALARI. - EMO Genç Etkinliklerimiz TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBESİ BÖLÜM 7 EMO GENÇ ÇALIŞMALARI - EMO Genç Etkinliklerimiz 9. dönem çalışma raporu / 2010-2011 EMO-GENÇ ETKİNLİKLERİ EMO nun toplumsal yaşamdaki yerini bugünün

Detaylı

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız Bülten Tarihi 17 Haziran 2016 Yıl boyunca öğrencilerimizin ve velilerimizin beklentilerini karşılamak ve okulumuz ile ailelerimizin arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek üzere çalışmalar yaptık. Okul

Detaylı

AĞUSTOS 2013 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4

AĞUSTOS 2013 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4 AĞUSTOS 2013 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 RAMAZAN BAYRAMI I.GÜNÜ RAMAZAN BAYRAMI II.GÜNÜ RAMAZAN BAYRAMI III.GÜNÜ 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Teknoloji Gelişim Semineri 26 27 28 29 30 31 Dil A

Detaylı

KARAR Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı nın tarih ve 938 sayılı yazısı görüşüldü.

KARAR Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı nın tarih ve 938 sayılı yazısı görüşüldü. T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI KARAR TARİHİ OTURUM NO KARAR SAYISI Üniversitemiz Senatosu Rektör Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN başkanlığında toplandı. KARAR 05.01- Sağlık Kültür ve Spor Daire

Detaylı

GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ?

GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ? GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ? 78 bin kilometrelik yüz ölçümüne sahip Gürcistan, bir Güney Kafkasya ülkesi. Güney batısında Türkiye ile sınır komşusu olan Gürcistan, okuma yazma oranının yüksek olması

Detaylı

GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ MAYIS AYI BÜLTENİ

GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ MAYIS AYI BÜLTENİ MAYIS AYI BÜLTENİ 31 MAYIS 2014 GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ GENEL MERKEZİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Cad.(Dereboyu Cad.) Alaca İş Merkezi 39/8 Şişli, İstanbul GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ

Detaylı

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ANAOKULU LKOKUL ORTAOKUL ANADOLU L SES FEN L SES CEM L ALEVL KOLEJ GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : Eylül 2013 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 2 Eylül 2013 Pazartesi

Detaylı

HUKUK TABAN PUANLARI, KONTENJAN ve TERCİH EĞİLİMLERİ i HUKUK TABAN PUANLARI, KONTENJAN VE TERCİH EĞİLİMLERİ ÖZET

HUKUK TABAN PUANLARI, KONTENJAN ve TERCİH EĞİLİMLERİ i HUKUK TABAN PUANLARI, KONTENJAN VE TERCİH EĞİLİMLERİ ÖZET HUKUK TABAN PUANLARI, KONTENJAN ve TERCİH EĞİLİMLERİ i GİRİŞ Hukuk adaylar tarafından en fazla tercih edilen ve popüler bölümlerden biri. Gerek kontenjanların dolması, gerekse de yüksek taban puanlar nedeniyle

Detaylı

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İTÜ SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ KULÜBÜ

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İTÜ SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ KULÜBÜ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İTÜ SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ KULÜBÜ MART 2009 BÜLTEN I SAVTEK İTÜ bünyesinde 2008 yılı güz döneminde kurulmuş olan SAVTEK, savunma sanayileri konusunda bilinçli öğrenci toplulukları

Detaylı

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları 2013 / 2014 SAYI: 19 İklim Değişikliği Konferansı Haftanın Bazı Başlıkları Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı Hayatın İçinde Öğreniyoruz İklim Değişikliği Konferansı Tanıdık ve Tanıttık Uludağ

Detaylı

HABER BÜLTENİ OCAK ŞUBAT 2014. Detaylı Bilgi İçin: Mustafa YİĞİTOĞLU 0352 224 81 12 13 (131) 0534 813 93 50

HABER BÜLTENİ OCAK ŞUBAT 2014. Detaylı Bilgi İçin: Mustafa YİĞİTOĞLU 0352 224 81 12 13 (131) 0534 813 93 50 HABER BÜLTENİ OCAK ŞUBAT 2014 Detaylı Bilgi İçin: Mustafa YİĞİTOĞLU 0352 224 81 12 13 (131) 0534 813 93 50 Erciyes Üniversitesi Genkök Genom ve Kök Hücre Merkezi Akredite Belgesi Aldı Erciyes Teknoloji

Detaylı

İSZÜ BÜLTEN. Tarih ve Doğayla İç içe eğitim » BAŞBAKAN İSZÜ DE» MEHMET AKİF ERSOY SEMPOZYUMU » MESLEK SEÇİMİNİN ÖNEMİ» YENİ AÇILAN BÖLÜMLERİMİZ

İSZÜ BÜLTEN. Tarih ve Doğayla İç içe eğitim » BAŞBAKAN İSZÜ DE» MEHMET AKİF ERSOY SEMPOZYUMU » MESLEK SEÇİMİNİN ÖNEMİ» YENİ AÇILAN BÖLÜMLERİMİZ İSZÜ BÜLTEN HABER BÜLTENİ OCAK 2012 YIL 1 SAYI 1 www.iszu.edu.tr 444 97 98 Tarih ve Doğayla İç içe eğitim» BAŞBAKAN İSZÜ DE» MEHMET AKİF ERSOY SEMPOZYUMU» MESLEK SEÇİMİNİN ÖNEMİ» YENİ AÇILAN BÖLÜMLERİMİZ

Detaylı

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry MART 2015 Afyonkarahisar AFYONKARAHİSAR Chamber of Commerce TİCARET VE and Industry SANAYİ ODASI İLİMİZ İHRACAT RAKAMI 2015 ŞUBAT / AFYONKARAHİSAR

Detaylı

Geçmişten Günümüze Giresun da Dini ve Kültürel Hayat Sempozyumu (25-27 EKİM 2013)

Geçmişten Günümüze Giresun da Dini ve Kültürel Hayat Sempozyumu (25-27 EKİM 2013) Geçmişten Günümüze Giresun da Dini ve Kültürel Hayat Sempozyumu (25-27 EKİM 2013) İlimiz tarihinde yer alan bütün kavimlerin kültürel ve dini kimliğinin ele alınarak inceleneceği Geçmişten Günümüze Giresun

Detaylı

Prof. Dr. Figen ÇOK Okulumuz Velilerine Yönelik Günümüzde Çocuklar ve Ergenler Konulu Seminer Verdi

Prof. Dr. Figen ÇOK Okulumuz Velilerine Yönelik Günümüzde Çocuklar ve Ergenler Konulu Seminer Verdi Prof. Dr. Figen ÇOK Okulumuz Velilerine Yönelik Günümüzde Çocuklar ve Ergenler Konulu Seminer Verdi TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Öğretim

Detaylı

CEZAYİR SEKTÖREL AÇILIM GEZİSİ

CEZAYİR SEKTÖREL AÇILIM GEZİSİ CEZAYİR SEKTÖREL AÇILIM GEZİSİ Sayın Cumhurbaşkanımızın 2014 yılı Kasım ayında yapmış oldukları Cezayir gezisi sırasında, Cezayir le ticaret hacminin arttırılmasına yönelik yapmış oldukları irade beyanının

Detaylı

Bölge Uzmanı Nihai Form

Bölge Uzmanı Nihai Form Bölge Uzmanı Nihai Form KİŞİSEL BİLGİLER Ad: Mücahit Soyad: Türk TC Kimlik No: 38996099036 Uyruk: T.C Cinsiyet: Erkek Doğum Yeri: Pendik Doğum Tarihi: 04/09/1996 Telefon: 534 723 6834 Eposta Adresi: trkmcht@gmail.com

Detaylı

HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ

HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 28.06.2015 Haziran ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 42 adet Kapasite Raporu, 10 adet

Detaylı

Türkiye Özel Okullar Birliği Sempozyumuna Katıldık

Türkiye Özel Okullar Birliği Sempozyumuna Katıldık Türkiye Özel Okullar Birliği Sempozyumuna Katıldık Türkiye Özel Okullar Birliği 14. Geleneksel Sempozyumu Geleceğin Öğretmeni temasıyla 28-31.01.2015 tarihleri arasında Antalya Belek te gerçekleştirildi.

Detaylı

2011-ÖSYS YERLEŞTİRME PUANI EN YÜKSEK 100 ADAYIN YERLEŞTİRİLDİKLERİ YÜKSEKÖĞRETİM ROGRAMLARI

2011-ÖSYS YERLEŞTİRME PUANI EN YÜKSEK 100 ADAYIN YERLEŞTİRİLDİKLERİ YÜKSEKÖĞRETİM ROGRAMLARI 2011-ÖSYS YERLEŞTİRME PUANI EN YÜKSEK 100 ADAYIN YERLEŞTİRİLDİKLERİ YÜKSEKÖĞRETİM ROGRAMLARI 2011-ÖSYS sonuçlarına göre yerleştirme puanı en yüksek 100 adayın, puan türlerine göre yerleştirildikleri yükseköğretim

Detaylı

GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU

GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU 2013-2014 Öğretim Yılı Liseler Arası Hentbol İl Birinciliği karşılaşmaları Talas Spor Salonunda yapıldı. Bu öğretim yılında yeni kurulan 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizden

Detaylı

Hacettepe Üniversitesi Sözlük Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen Türk

Hacettepe Üniversitesi Sözlük Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen Türk Hacettepe Üniversitesi Sözlük Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen Türk Sözlükçülüğü Araştırmaları konulu İç Anadolu Bölgesi Dilcileri

Detaylı