HAKKIMIZDA. ERYA yurt içi ve yurtdışında, her ölçekteki altyapı ve üstyapı projelerinde. firmalara mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HAKKIMIZDA. ERYA yurt içi ve yurtdışında, her ölçekteki altyapı ve üstyapı projelerinde. firmalara mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermektedir."

Transkript

1 TANITIM DOSYASI

2 HAKKIMIZDA ERYA yurt içi ve yurtdışında, her ölçekteki altyapı ve üstyapı projelerinde firmalara mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Firmamız çağdaş proje yönetim ilkelerini uygulayarak, taahhüt projelerinin, özel işlerin ve yatırımların karlı şekilde alınması ve icra edilmesi süreçlerine destek vermektedir. İşveren ihtiyaçlarına paralel şekilde, uygun çözüm ortakları ile birlikte, gerekli koordinasyonu üstlenerek anahtar teslimi hizmet sunmaktadır. Çalışmalarını gizlilik prensibi ve mesleki sorumluluk bilinci ile sürdürmektedir.

3 HAKKIMIZDA ERYA proje yönetimi konularındaki uzmanlığının yanı sıra; altyapı ve üstyapı projelerindeki yatırım, iş geliştirme, ihale ve maliyet danışmanlığı deneyimiyle Türkiye nin en nitelikli müşavirlik şirketlerinden biridir. ERYA müşavirlik hizmetleri vermek üzere 2004 yılında Ankara da kurulmuş ve bu dönem zarfında 200 den fazla proje için Türkiye nin ve dünyanın önde gelen firma ve kuruluşlarına danışmanlık hizmeti sunmuştur. Ankara merkez teşkilatına ilave olarak, üstyapı ve altyapı projeleri için anahtar teslimi proje yönetimi, müşavirlik ve teknik kontrollük hizmetlerinin verildiği saha ofisleri mevcuttur. ERYA ayrıca Türkiye ye ilave olarak Ortadoğu, Asya ve Afrika da çok sayıda projeye ihale ve teklif danışmanlığı hizmeti sunarak Müteahhit firmaların yurtdışında iş geliştirmelerine ve yeni sözleşmelere imza atmalarına katkı sağlamıştır. Yurt içinde ve dışında ERYA tarafından hazırlanmış, sözleşmeye bağlanmış ve başarı ile tamamlanmış çok sayıda proje bulunmaktadır. ERYA nın nitelikli kadroları ile sunduğu proje yönetim ve müşavirlik hizmetleri sayesinde konvansiyonel yöntemlere kıyasla yapım maliyetlerinde önemli tasarruflar elde edilmekte, aynı zamanda sürenin ve kalitenin yönetilmesi aracılığı ile tüm proje hedeflerinin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. ERYA çalışmalarını mümkün olan en kısa sürede, azami doğruluk ve güvenilirlik seviyesinde tamamlayarak müşteri memnuniyetini hedeflemekte, işverenin iş süreçlerine ve kalite anlayışlarına önemli katkı sağlamaktadır.

4 CONSULTANCY REFERANS FİRMALAR

5 REFERANS ÜLKELER

6 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK

7 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Proje Yönetim hizmetinin genel amacı, işin zamanında, bütçesinde ve istenilen kalite seviyesinde tamamlanabilmesi için gereken prosedürlerin yatırımcı şirket kültürüne uygun olarak oluşturulması ve bu prosedürlerin işletilmesi için gereken çalışmaların yapılmasıdır. Proje Yönetim sistemi ile, yatırım projelerinde alışılagelmiş şekilde Müteahhit + Kontrollük teşkilatından oluşan klasik yapı, Proje Yönetim Firması ve Alt Yükleniciler ile değişmektedir. Proje yönetim firması bir müteahhit gibi alt yüklenicileri sevk ve idare etmekte ve tıpkı bir kontrollük teşkilatı gibi işlerin uygunluğunu denetlemektedir. Aynı zamanda proje yönetim firması projenin tüm tarafları (tasarım grupları, danışmanlar, resmi kurum ve kuruluşlar vb.) arasındaki tüm koordinasyonu sağlamaktadır. Proje yönetim sistemi sayesinde müteahhidin genel gideri ve karından tasarruf edilmekte, yalnızca kontrollük teşkilatı bütçesi ile yatırım gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetler tam zamanlı bir Müşavirlik teşkilatı ile yürütülebileceği gibi, projelerin büyüklüğüne ve bütçesine göre daha ufak yapılanmalar ile de halledilebilmektedir. Ayrıca İşverenin şantiyede kurduğu organizasyonda ihtiyaç duyduğu müşavirlik hizmetleri de verilmektedir. Sözleşmesel hak ve yükümlülükler verilen sözleşme yönetim danışmanlığı kapsamında takip edilmekte, zamanında yapılacak parasal ve süresel hak talepleri ile proje karlılığına önemli ölçüde katkıda bulunulmaktadır.

8 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Bir inşaat projesinin hedeflerine ulaşması için aşağıdaki konu başlıkları yönetilmektedir: Tasarım yönetimi (tasarımın denetlenmesi ve koordinasyonu) Tedarik yönetimi (teklif alma dokümanlarının oluşturulması, ihalelerin yapılması, sözleşmelerin imza altına alınması) Maliyet yönetimi (proje bütçesinin oluşturulması, gelişmeler ışığında güncellenerek periyodik olarak raporlanması, metraj, hakediş ve kesin hesap çalışmaları) Süre yönetimi (planlama sistemi kurulması, proje hedeflerine uygun şekilde iş programı hazırlanması, periyodik olarak izlenmesi ve güncellenmesi) Kalite güvence ve kontrol Periyodik raporlama ve yönetim bilgilendirme çalışmaları Sözleşmesel yükümlülüklerin takibi, yazışmaların yapılması, süresel ve parasal risklerin ve hak taleplerinin yönetilmesi Saha süpervizyonu İletişim ve doküman yönetimi Kabul ve işletmeye alma çalışmaları Anlaşmazlık dönemi danışmanlığı

9 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK İpek Üniversite Kampüsü Projesi Koza Holding Ankara / TÜRKİYE Müşavirlik Hizmetleri (Ocak 2012)

10 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Sema Regülatörü ve HES Projesi (17 MW) CG Enerji Kırıkkale / TÜRKİYE Proje Yönetim Hizmetleri (Nisan 2013)

11 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Paslanmaz Çelik Fabrikası İnşaatı POSCO ASSAN TST İzmit / TÜRKİYE Proje Yönetim Hizmetleri (Haziran 2011 / Kasım 2012)

12 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Güllübağ RCC Barajı ve HES SENERJİ (Soyak Enerji) Erzurum / TÜRKİYE PEKER İnşaat (Müteahhit) Sözleşme Yönetimi ve Teknik Ofis Hizmetleri (Temmuz 2009)

13 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK ATAPORT Zeytinburnu Liman ve Tesisleri Projesi Maliye Bakanlığı Milli Emlak Dairesi İstanbul / TÜRKİYE Tasarım Koordinasyonu, Müteahhit Seçimleri, Yapım Yönetimi (Ekim 2007)

14 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Optimum Outlet Center Kapalı Otopark İnşaatı Batı Ankara Gayrimenkul İnş. Tur. ve Tic. A.Ş Ankara / TÜRKİYE Anahtar Teslimi Müşavirlik Hizmeti (Temmuz 2007)

15 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Yenişehir Fuar Merkezi Forum Mersin MULTİ Turkmall Mersin Belediyesi Mersin / TÜRKİYE Planlama Sistemi Kurulması ve İşletilmesi (Şubat 2007) Mersin / TÜRKİYE Forum Mersin AVM Maliyet Danışmanlığı (Haziran 2007) Optimum Outlet Center Kapalı Otopark İnşaatı Batı Ankara Gayrimenkul İnş. Tur. ve Tic. A.Ş Ankara / TÜRKİYE Anahtar Teslimi Müşavirlik Hizmeti (Temmuz 2007) Forum Ankara MULTI Turkmall Ankara / TÜRKİYE Media Markt Maliyet Danışmanlığı (Temmuz 2007)

16 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Forum Ankara MULTI Turkmall Akpınar Starlight Otel Binası ve Spa Tesisleri İnşaatı Ankara / TÜRKİYE Bauhaus Maliyet Danışmanlığı (Temmuz 2007) Akpınar İnşaat Antalya / TÜRKİYE Maliyet Danışmanlığı, Proje Yönetimi Altyapısının Kurulması ve Yürütülmesi (Eylül 2007) Forum Denizli MULTI Turkmall Forum istabul MULTI Turkmall Denizli / TÜRKİYE Forum Denizli AVM Maliyet Danışmanlığı (Eylül 2007) İstanbul / TÜRKİYE Forum İstanbul AVM Maliyet Danışmanlığı (Ekim 2007)

17 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Forum Ankara MULTI Turkmall Forum Trabzon MULTI Turkmall Ankara / TÜRKİYE Forum Ankara AVM Maliyet Danışmanlığı (Ekim 2007) Trabzon / TÜRKİYE Forum Trabzon AVM Maliyet Danışmanlığı (Kasım 2007) ANTARES Alışveriş Merkezi Projesi Forum Ankara MULTİ Turkmall Dolunay İnşaat Ankara / TÜRKİYE Kesin Hesap Çalışmaları (Şubat 2008) Ankara / TÜRKİYE Forum Ankara AVM Çelik Konst. İşleri Maliyet Danış. (Mart 2008)

18 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Forum TEM MULTI Turkmall Forum Ankara MULTI Turkmall İstanbul / TÜRKİYE Forum TEM AVM Maliyet Danışmanlığı (Mart 2008) Ankara / TÜRKİYE Forum Ankara AVM Toprak İşleri Maliyet Danışmanlığı (Mart 2008) Forum Aydın MULTI Turkmall Forum Trabzon MULTI Turkmall Aydın / TÜRKİYE Forum Aydın AVM Maliyet Danışmanlığı (Nisan 2008) Trabzon / TÜRKİYE Forum Trabzon AVM Sinema Çelik ve İnce İşler Maliyet Danışmanlığı (Haziran 2008)

19 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Forum Sofya MULTI Turkmall Forum Diyarbakır MULTI Turkmall Sofya / BULGARİSTAN Forum Sofya AVM Maliyet Danışmanlığı (Mart 2008) Diyarbakır / TÜRKİYE Forum Diyarbakır AVM Maliyet Danışmanlığı (Haziran 2008) Forum Bakırköy MULTI Turkmall Forum İstanbul MULTI Turkmall İstanbul / TÜRKİYE Forum Bakırköy AVM Maliyet Danışmanlığı (Ağustos 2008) İstanbul / TÜRKİYE Forum İstanbul AVM Çelik Metraj Çalışmaları (Aralık 2008)

20 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Forum Bakırköy MULTI Turkmall Haliç Geçiş Köprüsü İstanbul / TÜRKİYE Forum Bakıtköy AVM Maliyet Danışmanlığı (Aralık 2008) İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İstanbul / TÜRKİYE Taşeron Ön Seçim Çalışmaları (Ocak 2009) Forum İstanbul MULTI Turkmall Güllübağ RCC Barajı ve HES İstanbul / TÜRKİYE Forum İstanbul AVM Metraj çalışmaları (Elektrik & Mekanik) (Mart 2009) SENERJİ (Soyak Enerji) Erzurum / TÜRKİYE PEKER İnşaat (Müteahhit) Sözleşme Yönetimi ve Teknik Ofis Hizmetleri (Temmuz 2009)

21 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Forum Marmara MULTI Turkmall Forum Kayseri Multı Turkmall İstanbul / TÜRKİYE Forum Marmara AVM Mimari Metraj çalışmaları (Ağustos 2009) Kayseri/ TÜRKİYE Forum kayseri kaba inşaat Metraj çalışmaları (Mart 2010) Forum Kayseri Multı Turkmall Forum Kayseri Multı Turkmall Kayseri/ TÜRKİYE Forum kayseri İnce işler Metraj çalışmaları (Nisan 2010) Kayseri/ TÜRKİYE Forum kayseri Elektrik mekanik tesisat Metraj çalışmaları (Mayıs 2010)

22 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Gebze-İzmir (Körfez geçişi dahil) Otoyolu Yap İşlet Devret Projesi Beypazarı Müşteri Hizmetleri ve Santral Binası NÖMAYG Ortak Girişimi Gebze - İzm. / TÜRKİYE Gebze-İzmir (Körfez geçişi dahil) otoyolu Maliyet ve İş programı (Temmuz 2010) Türk Telekom Ankara / TÜRKİYE Hakediş ve Kesin Hesap Çalışmaları (Ağustos 2010) Oltu ve Tuzlaköy HES TürkMall Söke Outlet Center Projesi Tüyat Enerji Erzurum / TÜRKİYE Maliyet ve İş Programı Çalışmaları, Planlama Siteminin Kurulması (Kasım 2010) Aydın / TÜRKİYE Kaba İnşaat Maliyet Çalışmaları (Kasım 2010)

23 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK D-OTEL Projesi İstanbul Kültür Ve Kongre Merkezi Projesi Marmaris / TÜRKİYE Metraj ve İhale Dokümanı Hazırlanması (Ocak 2011) İstanbul / TÜRKİYE Metraj Çalışmaları (Mart 2011) Taj Halab Otel, AVM, Konferans Merkezi Projesi Çayyolu Royal City Konut Projesi Bena Properties Halep / SURIYE Platin İnşaat / Ankara / TÜRKİYE Proje Yönetim Hizmetleri (Nisan 2011) İş Sonu Maliyet Çalışmaları (Mayıs 2011)

24 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK SOYAK İstanbul EVO Star Konutları TurkMall Starmall AVM Projesi SOYAK İnşaat İstanbul / TÜRKİYE İnşşat, Elektrik, Mekanik, Metraj Çalışmaları (Ekim 2011) Shenyang ÇİN Maliyet Danışmanlığı (Ekim 2011) AVRASYA Otobüs Terminali Paslanmaz Çelik Fabrikası İnşaatı Turkmall CC Georgia LLC Batum / GÜRCİSTAN POSCO ASSAN TST İzmit / TÜRKİYE Metraj Çalışmaları (Ekim 2011) Proje Yönetim Hizmetleri (Haziran 2011 / Kasım 2012)

25 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi TürkMall Söke Outlet Center Projesi Ataşehir Belediyesi İstanbul / TÜRKİYE Aydın / TÜRKİYE Metraj Çalışmaları (Nisan 2012) Toprak İşleri Metraj Çalışmaları (Haziran 2012) TürkMall Samsun Kentpark Kültür Merkezi Projesi Türkmall Bulvar Samsun AVM Projesi Samsun / TÜRKİYE Samsun / TÜRKİYE Metraj Çalışmaları (Haziran 2012) Çelik Metraj Çalışmaları (Temmuz 2012)

26 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Hasankale HES ATAPORT Zeytinburnu Liman ve Tesisleri Projesi Nevşehir / TÜRKİYE Kesin Hesap Hizmetleri (Ağustos 2012) Maliye Bakanlığı Milli Emlak Dairesi İstanbul / TÜRKİYE Ön İzin Döneminin (1 Yıl) Danışmanlığı ve Yönetilmesi (Mart 2007) Haydar Aliyev Kültür Merkezi Projesi Çayyolu Konakları (100 Konut) Azerbeycan Hükümeti Baku / AZERBEYCAN Sözleşme Danışmanlığı (Mayıs 2007) Ankara / TÜRKİYE Kaba İnşaat Ön Hazırlık Çalışmaları (Metraj, Sözleşmeler vs.) (Ocak 2007)

27 1 PROJE YÖNETİMİ VE MÜŞAVİRLİK Arkun BARAJI ve HES Dreamland Alışveriş Merkezi Projesi DOKA SU YAPI + YAPI TEKNİK JV Giresun / TÜRKİYE Yapı Teknik / Suyapı JV si Adına Sözleşme Yönetimi Danışmanlığı (Şubat 2008) Şam / SURİYE Sözleşme danışmanlığı (Ağustos 2009)

28 2 YATIRIM DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI

29 2 YATIRIM DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI yapmak isteyen firmalara yönelik olarak verilen hizmetlerin başında projenin geliştirilmesi ve gerekli araştırmaların yapılarak fizibilitelerin hazırlanması gelmektedir. Projenin hayata geçirilmesi için tasarım işlerinin yaptırılması, yapımcı firmanın seçimi, yapım sürecincegereklimüşavirlik çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve işletme / satış / kiralama danışmanlığının yapılması hizmetleri verilmektedir. Proje geliştirme çalışmalarının yapılması ve fizibilite raporlarının hazırlanması Konsept Çalışması - Rekabetin analiz edilmesi; çevresel şartların değerlendirilmesi -Bu değerlendirmeler ışığında değişiklik önerilerinin hazırlanması, - Mimari, statik, elektrik ve mekanik birimlerle proje koordinasyonunun sağlanması

30 2 YATIRIM DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI Şener Villaları Green Park Evleri Gayrimenkul Geliştirme Çeşme / TÜRKİYE Fizibilite Çalışmaları, Müteahhit Sözleşmesinin Hazırlanması (Kasım 2006) Astana / KAZAKİSTAN Fizibilite Raporu (Kasım 2006) Dereköy Barajı ve HES Laleli Barajı ve HES DSİ Rize / TÜRKİYE DSİ Erzurum / TÜRKİYE Maliyet Çalışmaları ve Fizibilite (Ocak 2007) Maliyet Çalışmaları ve Fizibilite (Ocak 2007)

31 2 YATIRIM DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI Atyrau Havaalanı Çetin Barajı ve HES (Mağdenli) Atyrau / KAZAKİSTAN Konsept ve Ana Tasarım Döneminde Tasarı Koordinasyonu; Statik Tasarım İşleri (Mart 2007) DSİ Siirt / TÜRKİYE Maliyet Çalışmaları ve Fizibilite (Nisan 2007) Otluca 1-2 Böğüntü HES ATAPORT Zeytinburnu Liman ve Tesisleri Projesi DSİ Alanya / TÜRKİYE Maliyet Çalışmaları ve Fizibilite (Temmuz 2007) Maliye Bakanlığı Milli Emlak Dairesi İstanbul / TÜRKİYE Fizibilite Hazırlanması, Değerleme Raporlarının Hazırlanması (Ekim 2007)

32 2 YATIRIM DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI Tefirom Ostim Ofis ve İş Merkezi Projesi SS Yapı Kooperatifi Alacatlı Villaları Projesi Tefirom / Ankara / TÜRKİYE İksa, Statik, Elektrik ve Mekanik Tasarım İşleri ve Yangın Danışmanlığı (Temmuz 2009) SS Yapı Kooperatifi Ankara / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Eylül 2009) Ufuk Üniversitesi Ankara Kampüsü Otel, AVM ve İş Merkezi Kompleksi T.C. Ufuk Üniversitesi Ankara / TÜRKİYE Tefirom / Bağdat / IRAK İhale Dokümanlarının Oluşturulması (Ekim 2009) Tasarım ve Fizibilite Çalışmaları (Kasım 2009)

33 2 YATIRIM DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI 5 Yıldızlı Sapphire Otel Projesi Tahıl Depolama Silo Tesisi Halep / SURİYE İş Geliştirme ve Teklif Hazırlama Hizmetleri (Kasım 2009) Üç El Makine Çankırı / TÜRKİYE Maliyet Çalışmaları (Aralık 2009) Rehabilitasyon Merkezi Projesi Bodrum Havaalanı Fethiye / TÜRKİYE İş Geliştirme ve Teklif Hazırlama Hizmetleri (Aralık 2009) Bodrum / TÜRKİYE Fizibilite ve İş Programı Danışmanlığı (Ağustos 2010)

34 2 YATIRIM DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI Doğanlı, Çukurca I-II-III HES Han Binası Rehabilitasyon Projesi Hakkari / TÜRKİYE Fizibilite ve Maliyet Danışmanlığı (Nisan 2011) Karaosmanoğlu Vakfı İzmir / TÜRKİYE Fizibilite Çalışmaları ve İhale Dokümanlarının Oluşturulması (Ekim 2011) Vanak Mix use Projesi Tehran / İRAN Fizibilite ve Maliyet Danışmanlığı (Haziran 2012)

35 3 3 3 Raylı Sistemler Üstyapı Altyapı İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI

36 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ERYA müteahhit firmalara ihale sürecinde dokümanların incelenmesi, idare ile ilişkiler, yer görme, teklif fiyatı ve dosya hazırlığı hizmetlerini vermektedir. Yapılan çalışmalar piyasa araştırmaları, detaylı maliyet analizleri ve indirekt giderleri de kapsar şekilde anahtar teslimi olarak sunulmaktadır. ERYA resmi idarelere ve müşavir firmalara da ihale şartnamesi, idari ve teknik şartnameler, sözleşme tasarısı, keşif metraj çalışmaları, tahmini bedel tespiti ve bunun gibi gerekli tüm çalışmaları yapmaktadır. İhale dosyası hazırlanması - İhale şartnamesi - İdari şartname - Sözleşme tasarısı -Teknik şartnameler Keşif ve metraj çalışmaları Fiyat analizleri hazırlanması İhale dokümanlarının hazırlanması

37 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI TOKİ Hastane, Cami, Kentsel Dönüşüm Projeleri ve Kamu Binaları TOKİ TÜRKİYE İhale dosyaları hazırlanması (Ocak ~ Aralık 2013)

38 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI RAYLI SİSTEM PROJELERİ Ankara İstanbul Demiryolu Projesi Marmaray 2. Aşama TCDD TÜRKİYE Toprak işleri, tünel metraj ve keşif (Temmuz 2005) DLH İstanbul / TÜRKİYE İstasyonlar, depolar, trafo binaları metraj, keşif ve yapım yöntemi (Nisan 2006) Tekirdağ Muratlı Demiryolu İzmir Metro II. Aşama DLH Tekirdağ /TÜRKİYE İzmir Belediyesi İzmir / TÜRKİYE (Ekim 2006) (Şubat 2007)

39 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI RAYLI SİSTEM PROJELERİ İzmir Metro III. Aşama Ankara Konya Hızlı Demiryolu Üstyapı İşleri İzmir Belediyesi İzmir / TÜRKİYE DLH Konya / TÜRKİYE (Şubat 2007) İnşaat İşleri İhale Çalışmaları (Mart 2007) Türkiye-Gürcistan (Kars-Tiflis) Demiryolu Eskişehir Gar Geçişi Hızlı Tren Projesi DLH Kars / TÜRKİYE TCDD Eskişehir / TÜRKİYE İnşaat İşleri İhale Çalışmaları (Ağustos 2007) İnşaat İşleri İhale Çalışmaları (Ekim 2007)

40 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI RAYLI SİSTEM PROJELERİ Kadıköy Kartal Metro Projesi Ankara Sivas Demiryolu Projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul / TÜRKİYE TCDD Sivas / TÜRKİYE İnşaat İşleri İhale Çalışmaları (Ocak 2008) İnşaat İşleri İhale Çalışmaları (Nisan 2008) Metro Haliç Geçiş Köprüsü Mekke Medine (Al Haramain) Demiryolu Projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul / TÜRKİYE Suudi Arabistan Demiryolu İdaresi SUUDİ ARABİSTAN Genel Teklif Danışmanlığı (Kasım 2008) Teknik Dosya Hazırlanması (Ocak 2009)

41 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI RAYLI SİSTEM PROJELERİ Saida Tiaret Hızlı Tren Projesi (153 Km) Relizane Tiaret Tissemsilt Hızlı Tren Projesi (185 Km) Ulaştırma Bakanlığı ANESRIF/ CEZAYİR Ulaştırma Bakanlığı ANESRIF/ CEZAYİR İnşaat İşleri Maliyet Çalışması (Mayıs 2009) İnşaat İşleri Maliyet Çalışması (Mayıs 2009) Sirth - Benghazi Demiryolu Projesi Tronçon Tlemcen / Akkid Abbas Hızlı Tren Projesi (66 Km) Libya Demiryolları İdaresi / LİBYA Ulaştırma Bakanlığı ANESRIF / CEZAYİR İnşaat İşleri Maliyet Çalışması (Haziran 2009) İnşaat İşleri Maliyet Çalışması (Eylül 2009)

42 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI RAYLI SİSTEM PROJELERİ Adapazarı Karasu Demiryolu Projesi Marmaray CR3 Projesi DLH Adapazarı / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Ekim 2010) DLH İstanbul / TÜRKİYE İnşaat İşleri Maliyet Çalışması, İş Programı ve Metodoloji Hazırlanması (Ekim 2010) Bursa Hafifi Raylı Sistem 3. Etap Projesi Irmak Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyonu Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Nisan 2011) TCDD / IPA TÜRKİYE Jeoteknik Etütler, Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Ağustos 2011)

43 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI RAYLI SİSTEM PROJELERİ Palu Muş Demiryolu Projesi Ankara İzmir Demiryolu Projesi TCDD Muş / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Ekim 2011) TCDD TÜRKİYE Jeoteknik Etütler, Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Mayıs 2012) Gebze köseköy Hızlı Tren Rehabilitasyon Projesi Başkentray Kenti İçi Raylı Sistem Rehabilitasyon Projesi TCDD / IPA TÜRKİYE Hat Altyapı işleri Maliyet çalışmaları (Haziran 2012) TCDD Ankara / TÜRKİYE Jeoteknik Etütler, Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Haziran 2012)

44 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI RAYLI SİSTEM PROJELERİ Ankara Sivas Demiryolu Altyapı İnşaatı Projesi Sivas Yozgat Demiryolu Altyapı İnşaatı Projesi TCDD TÜRKİYE TCDD TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Haziran 2012) Metraj çalışmaları (Temmuz 2012)

45 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Irak Barış Projesi ( Otel + AVM ) Tatilya Real Alışveriş Merkezi Bağdat / IRAK METRO AG İstanbul / TÜRKİYE Metraj ve Keşif Çalışmaları (Mart 2005) Maliyet Danışmanlığı (Temmuz 2006) 250 Kişilik Huzurevi İnşaatı Merkez Bankası Binası TSK / ELELE VAKFI Ankara / TÜRKİYE Merkez Bankası İstanbul / TÜRKİYE (Eylül 2006) Maliyet Danışmanlığı (Aralık 2006)

46 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Burdur Otogar Projesi Burdur Kongre Merkezi Projesi Burdur Belediyesi Burdur / TÜRKİYE Burdur Belediyesi Burdur / TÜRKİYE Maliyet Danışmanlığı (Mart 2007) Maliyet Danışmanlığı (Mart 2007) Burj-El-Baher Residans-Otel-Alışveriş Merkezi Afyon Devlet Hastanesi LİBYA TOKİ Afyon / TÜRKİYE İhale Danışmanlığı (Temmuz 2007) (Temmuz 2007)

47 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Pamukkale Üniversitesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kuveyt Merkez Bankası İnşaatı Pamukkale Üniversitesi Denizli / TÜRKİYE Kuveyt Merkez Bankası Safat / KUVEYT (Temmuz 2007) İnşaat İşleri İhale Çalışmaları (Ağustos 2007) Kağnıcıoğlu ve Altındağ Cami Restorasyon İşleri Yenimahalle Kültür Merkezi İnşaatı Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü Ankara / TÜRKİYE Yenimahalle Belediyesi Ankara / TÜRKİYE (Eylül 2007) İhale Danışmanlığı (Eylül 2007)

48 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Boulevard AVM Sakarya 400 Yataklı Devlet Hastanesi INNOVA Baku / AZERBEYCAN İhale Danışmanlığı, Teknik Şartnamelerinin Hazırlanması (Ekim 2007) TOKİ Sakarya / TÜRKİYE (Mart 2008) CNR Fuar Merkezi Teknoloji Araştırma Merkezi Serbest Bölge Tesisleri CNR İstanbul / TÜRKİYE İhale Dönemi İş Proğramı ve İş Yapım Yöntemi Danışmanlığı (Mart 2008) Tübitak Marmara / TÜRKİYE (Nisan 2008)

49 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Binası Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Fakültesi Binası Akdeniz Üniversitesi Antalya / TÜRKİYE Akdeniz Üniversitesi Antalya / TÜRKİYE (Ağustos 2008) (Ağustos 2008) Mevcut Radarların Yenilenmesi ve İlave İhtiyaçların Temini (20 Radar Üssü) Ulaştırma Bakanlığı / DHMI TÜRKİYE (Aralık 2008) B320 İleri Kompozti İmalat Tesisi TAI Tusaş Havacılık ve Uzay San. A.Ş. Ankara /TÜRKİYE (Mart 2009)

50 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Van Memursen Korubaş Okul, Cami ve Sosyal Konut Projesi ECOS Muscat Airport Hotel TOKİ Van / TÜRKİYE ECOS Muscat / OMAN (Mart 2009) (Nisan 2009) Jeoloji Mühendisleri Odası Yeni Hizmet Binası Jeoloji Mühendisleri Odası Ankara / TÜRKİYE (Temmuz 2009) Trabzon Adliye Sarayı T.C. Adalet Bakanlığı Trabzon / TÜRKİYE (Aralık 2009)

51 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Akyurt tesisleri depo binası ve tesisat holü inşaat işleri Suriye Gardenia Hotel & Apartments & Alışveriş Merkezi Aselsan Ankara / TÜRKİYE Investment SURİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Nisan 2010) (Haziran 2010) Kral Abdullah Uluslararası Botanik Bahçeleri Cordoba Hills Villas Project Riyad Belediyesi Riyad / S.ARABİSTAN El Zaim Holding Halep / SURİYE (Haziran 2010) Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Eylül 2010)

52 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Cabo villa ve Konut Projesi Samsun İstinaf Mahkemesi Kulak İnşaat Rabat / FAS Adalet Bakanlığı Samsun / TÜRKİYE İdari Dosya Hazırlığı Danışmanlığı (Ekim 2010) (Ekim 2010) Kayseri Adalet Sarayı Sang Villas Project Adalet Bakanlığı Kayseri / TÜRKİYE Impregilo Qassim / SUUDİ ARAB (Kasım 2010) (Kasım 2010)

53 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Marsa Shams Otel Projesi Sara Zawiya Hastane Projesi BENA Properties Lattakia / SURİYE LITCO Zawiya / LİBYA Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Aralık 2010) (Aralık 2010) İran Kanser Enstitüsü Projesi 7500 Yataklı Kamp tesisi Rönesans Development Acıbadem PM Tahran / İRAN (Ekim 2011) Hatch-Saipem JV Tasiast / MORITANYA (Ekim 2011)

54 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Morvarid Shahr Konut Projesi Danisver & Bahran Ofis Projeleri Investment İRAN Investment İRAN Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Haziran 2012) (Temmuz 2012) 15 Adet Fizik Tedavi, Yüksek Güvenlikli Psikiyatri Hastaneleri (Kamu Özel OG) Sağlık Bakanlığı TÜRKİYE Pasargat Ofis ve AVM Projesi Investment İRAN (Temmuz 2012) (Ağustos 2012)

55 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ÜST YAPI PROJELERİ Al Falah Residences Investment İRAN Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Ağustos 2012)

56 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ İstanbul Halkalı 2 Nolu Kavşak Silifke-Kırobası Yolu ( 37 km ) TOKİ İstanbul / TÜRKİYE KGM Mersin / TÜRKİYE İhale Danışmanlığı (Eylül 2006) (Eylül 2006) Conveyor 800 Sulama ve Su Temini Haliç Köprüsü Lebanon Coun. of Dev. & Reconst. LÜBNAN İhale Dosyası Hazırlığı, Metodoloji ve İş Programı (Kasım 2006) İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul / TÜRKİYE İhale Danışmanlığı (Kasım 2006)

57 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ ATAPORT Zeytinburnu Liman ve Tesisleri Projesi Geyikli (Çanakkale) Atıksu Arıtma Tesisi Maliye Bakanlığı Milli Emlak Dairesi İstanbul / TÜRKİYE Geyikli Belediyesi Çanakkale / TÜRKİYE İhale Dönemi Danışmanlığı (Aralaık 2006) (Temmuz 2007) Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Atıksu Arıtma Tesisi Bandırma Doğalgaz Çevrim Santrali Eskişehir Org. Sanayi Bölge Müd. Eskişehir / TÜRKİYE Mitsubishi / Enerjisa Bandırma / TÜRKİYE (Temmuz 2007) (Aralık 2007)

58 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ İstanbul Boğaz Geçiş Karayolu Projesi GSSA End. Alanı Toprak İşleri, Altyapı ve Yol İşleri Projesi DLH İstanbul / TÜRKİYE Qatar Petrolm Doha / KATAR İnşaat İşleri İhale Çalışmaları (Nisan 2008) (Temmuz 2008) Ras Laffan End. San. Bölgesi Toprak İşleri, Altyapı ve Yol İşleri Projesi Qatar Petroleum Doha / KATAR Ras Laffan End. San. Bölgesi Elektrik Altyapı Projesi Qatar Petroleum Doha / KATAR Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Kasım 2008) (Ocak 2009)

59 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ Güllübağ RCC Barajı ve HES Güllübağ Barajı Tünel Yapıları SENERJİ (Soyak Enerji) Erzurum / TÜRKİYE SENERJİ (Soyak Enerji) Erzurum / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Mart 2009) (Mart 2009) Gebze İzmir Yap-İşlet-Devret Otoyolu Aşağıkuzfındık Sulaması KGM / TÜRKİYE Yap İşlet Devret Proje İnşaat Maliyet Çalışması (Nisan 2009) DSİ Eskişehir / TÜRKİYE (Mayıs 2009)

60 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ 179MW Dizel Çevrim Enerji Santrali Projesi Doruk HES Projesi Gulf Power Electric Daska / PAKİSTAN Akfen Enerji Giresun / TÜRKİYE Keşif ve Metraj Çalışmaları (Ekim 2009) (Aralık 2009) Sakalıkesik Sulaması Çankırı Kızılırmak Hamzalı sulaması yapım işi DSİ Erzurum / TÜRKİYE DSİ Çankırı / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Aralık 2009) (Şubat 2010)

61 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ Manyas II. Merhale projesi Manyas ovası sağ sahil sulaması inşaatı Hasanlar HES DSİ Balıkesir / TÜRKİYE Soyak Enerji Düzce / TÜRKİYE (Mart 2010) (Mart 2010) Şanlıurfa Buğdayhöyük pompaj sulaması inşaatı yapım işi Derebaşı HES DSİ Şanlıurfa / TÜRKİYE DSİ Trabzon / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Nisan 2010) (Nisan 2010)

62 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ Dim barajı sulaması Ödemiş Beydağ sulaması yapım işi DSİ Antalya / TÜRKİYE DSİ İzmir / TÜRKİYE (Mayıs 2010) (Mayıs 2010) Emaar New İstanbul Development Project Kazı ve İksa işleri Ünye İsale Hattı Projesi EMAAR / İstanbul / TÜRKİYE DSİ Ordu / TÜRKİYE (Haziran 2010) Metraj Çalışmaları (Haziran 2010)

63 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ Kargı HES Akel Elektrik Üretim A.Ş. Çorum / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Haziran 2010) Umman Bıdbıd-- Sur Duble Yol Projesi (Lot A & B 120 km) Umman Sultanlığı Karayolları İdaresi UMMAN (Temmuz 2010) Arkun HES Koyunbaba Barajı Enerjisa Erzurum / TÜRKİYE (Temmuz 2010) DSİ Çankırı / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Ekim 2010)

64 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ Tripoli Gaz Dağıtım Şebekesi Projesi Hafik Sulaması Projesi Cobra Tripoli / LİBYA DSİ Sivas / TÜRKİYE (Ekim 2010) (Aralık 2010) KOS6 Sulaması Projesi Gökçeler Baraj DSİ Konya / TÜRKİYE (Aralık 2010) DSİ Antalya / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Aralık 2010)

65 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ İmamoğlu Sulaması Projesi Şahaban HES Projesi DSİ Adana / TÜRKİYE Eksim Holding Diyarbakır / TÜRKİYE (Aralık 2010) (Ocak 2011) Bozkır Baraj Projesi Akhisar Gördes Sulama Projesi DSİ Konya / TÜRKİYE (Mart 2011) DSİ Manisa / TÜRKİYE Metraj Çalışmaları (Mart 2011)

66 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ Naipköy Baraj Projesi Çumra Pompa Binası DSİ Tekirdağ / TÜRKİYE DSİ Konya / TÜRKİYE (Mart 2011) Metraj Çalışmaları (Nisan 2011) Ankara Çayı Islahı 2. Kısım Çetin Baraj ve HES Projesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara / TÜRKİYE Metraj Çalışmaları (Nisan 2011) Statcraft Siirt / TÜRKİYE Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Mayıs 2011)

67 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ Siverek Kanalizasyon ve Atık su Arıtma Tesisi Üçüncü Boğaziçi Köprüsü Yap İşlet Devret Projesi Çevre ve Orman Bakanlığı Urfa / TÜRKİYE Metraj Çalışmaları (Ekim 2011) Ulaştırma Bakanlığı İstanbul / Türkiye Maliyet çalışmaları (120 km bağlantı Yolları / Köprü Hariç) (Haziran 2012) Yiti Sifah Karayolu Projesi Batinah Expressway Paket 5 Umman Sultanlığı Karayolları İdaresi UMMAN Jeolojik Etütler, Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Haziran 2012) Umman Sultanlığı Karayolları İdaresi UMMAN Jeolojik Etütler, Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Temmuz 2012)

68 3 İHALE DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI ALT YAPI PROJELERİ Batinah Expressway Paket 6 Umman Sultanlığı Karayolları İdaresi UMMAN Jeolojik Etütler, Anahtar Teslim İhale çalışmaları (Ağustos 2012)

YÜKSEL PROJE. Kalite Belgeleri

YÜKSEL PROJE. Kalite Belgeleri YÜKSEL PROJE Kalite Belgeleri YÜKSEL PROJE Önsöz YÜKSEL PROJE 1978 yılında kurulmuştur. Aradan geçen süre içinde, bilgi birikimi, insan kaynakları ve iş kapasitesi ile ülkemizin tam bağımsız en büyük

Detaylı

Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor;

Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor; Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor; Türkiye nin sınırları aşan gücünün bir simgesi olmaktan

Detaylı

YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş.

YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. ŞİRKETLER MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. Çimtaş Çelik İmalat Montaj ve Tesisat A.Ş. Cimtas Mechanical Contracting B.V. Cimtas

Detaylı

Içindekiler. İnşaat. Turizm. Sunuş Limak Dönüm Noktaları Grup Yapısı Küresel İşbirliklerimiz

Içindekiler. İnşaat. Turizm. Sunuş Limak Dönüm Noktaları Grup Yapısı Küresel İşbirliklerimiz Içindekiler 4 6 8 9 12 14 15 16 17 17 18 18 19 19 20 21 22 22 23 23 24 24 25 25 26 27 28 28 29 30 30 31 31 32 33 Sunuş Limak Dönüm Noktaları Grup Yapısı Küresel İşbirliklerimiz İnşaat Projeler Yurt İçi

Detaylı

YILLIK FAALİYET RAPORU ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş.

YILLIK FAALİYET RAPORU ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 1 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. ŞİRKETLER MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. Çimtaş Çelik İmalat Montaj ve Tesisat A.Ş. Cimtas Mechanical Contracting B.V. Cimtas

Detaylı

Akfen Holding Anonim Şirketi 31 Mart 2015 Tarihinde Sona Eren Üç Aylık Ara Döneme Ait Özet Konsolide Finansal Tablolar

Akfen Holding Anonim Şirketi 31 Mart 2015 Tarihinde Sona Eren Üç Aylık Ara Döneme Ait Özet Konsolide Finansal Tablolar 31 Mart 2015 Tarihinde Sona Eren Üç Aylık Ara Döneme Ait Özet Konsolide Finansal Tablolar 1 AKFEN HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 1 OCAK- 31 MART 2015 TARİHİNDE SONA EREN ÜÇ AYLIK ARA DÖNEME AİT ÖZET KONSOLİDE

Detaylı

LİMAK SİRKETLER GRUBU FAALİYET RAPORU 2013

LİMAK SİRKETLER GRUBU FAALİYET RAPORU 2013 LİMAK SİRKETLER GRUBU FAALİYET RAPORU 2013 LİMAK SİRKETLER GRUBU FAALİYET RAPORU 2013 İçindekiler 6 10 12 13 Sunuş Limak Dönüm Noktaları Grup Yapısı Küresel İşbirliklerimiz İNŞAAT GRUBU 16 20 22 24 26

Detaylı

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1971-2011) Dr. İsmail Hakkı Acar 1947 yılında İstanbul da doğdu. 1971 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi nden mezun oldu. 1973-1975 yılları arasında

Detaylı

1971 - Hasan Uğurlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali yapımı

1971 - Hasan Uğurlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali yapımı 1971 - Hasan Uğurlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali yapımı İÇİNDEKİLER 02 RAPOR PROFİLİ VE SINIRI 03 BM KÜRESEL İLKELER SÖZLEȘMESİ 04 YÖNETİM KURULU BAȘKANI NIN MESAJI 05-06 KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

Detaylı

Proje Yönetim Çözüm Ortağınız

Proje Yönetim Çözüm Ortağınız Proje Yönetim Çözüm Ortağınız GİRİŞ ENTEGRE PROJE YÖNETİM VE DANIŞMANLIK ENTEGRE, konusunda uzman elemanlarla her türlü inşaat yatırım projesinde, Proje Yönetimi ve İnşaat Destek hizmetleri ve çözümleri

Detaylı

YATIRIM REHBERi. SAMSUNİş Dünyasında. Siz de Yerinizi Alın...

YATIRIM REHBERi. SAMSUNİş Dünyasında. Siz de Yerinizi Alın... YATIRIM REHBERi SAMSUNİş Dünyasında Siz de Yerinizi Alın... SAMSUN yatırım REHBERİ SAMSUNİş Dünyasında Siz de Yerinizi Alın... www.oka.org.tr içindekiler 2 Türkiye Ekonomisi 8 Temel Bilgilerle Samsun 10

Detaylı

İÇİNDEKİLER GENEL BAKIŞ. 2014 YILINDA AKFEN HOLDİNG ve GRUP ŞİRKETLERİ KURUMSAL YÖNETİM FİNANSAL TABLOLAR

İÇİNDEKİLER GENEL BAKIŞ. 2014 YILINDA AKFEN HOLDİNG ve GRUP ŞİRKETLERİ KURUMSAL YÖNETİM FİNANSAL TABLOLAR 1 İÇİNDEKİLER GENEL BAKIŞ Akfen Hakkında... 4 Ortaklık Yapısı... 5 Tarihçe... 6-7 2014 ün Kilometre Taşları... 8 Faaliyet Alanları ile 2014 Operasyonel Performans... 10-11 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı...

Detaylı

İÇİNDEKİLER GENEL BAKIŞ. 2014 YILINDA AKFEN HOLDİNG ve GRUP ŞİRKETLERİ KURUMSAL YÖNETİM FİNANSAL TABLOLAR

İÇİNDEKİLER GENEL BAKIŞ. 2014 YILINDA AKFEN HOLDİNG ve GRUP ŞİRKETLERİ KURUMSAL YÖNETİM FİNANSAL TABLOLAR 1 İÇİNDEKİLER GENEL BAKIŞ Akfen Hakkında... 4 Ortaklık Yapısı... 5 Tarihçe... 6-7 2014 ün Kilometre Taşları... 8 Faaliyet Alanları ile 2014 Operasyonel Performans... 10-11 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı...

Detaylı

BEYANNAMEMİZDEN SEÇİLMİŞ 100 BÜYÜK PROJE

BEYANNAMEMİZDEN SEÇİLMİŞ 100 BÜYÜK PROJE BEYANNAMEMİZDEN SEÇİLMİŞ 100 BÜYÜK PROJE 1. Silvan I. Merhale Projesi 5,7 milyar TL lik Proje kapsamında Silvan Barajı ve bağlı ara depolamaların tamamlanması ve 193.249 hektar alanın sulanması hedeflenmektedir.

Detaylı

ANEL ELEKTRİK PROJE TAAHHÜT VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

ANEL ELEKTRİK PROJE TAAHHÜT VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANEL ELEKTRİK PROJE TAAHHÜT VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ *Bakü Olimpiyat Stadyumu Projesi II-14.1 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1 Ocak 2014 31 Mart 2014 12.05.2014 1

Detaylı

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1970-2010) Fehmi Akbal 1970 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü nden mezun oldu. 1972-1976 yılları arasında Kağıthane

Detaylı

www.gama.com.tr Ocak - Şubat - Mart 2014 Karadağ Rüzgar Enerji Santralı

www.gama.com.tr Ocak - Şubat - Mart 2014 Karadağ Rüzgar Enerji Santralı 76 www.gama.com.tr Ocak - Şubat - Mart 2014 Karadağ Rüzgar Enerji Santralı GAMA BÜLTEN OCAK - ŞUBAT - MART 2014 SAYI: 76 SAHİBİ GAMA HOLDİNG YAYIN KURULU S. Yücel Özden Reyhan Saygın Hakan Egel Ebru Türkoğlu

Detaylı

MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK A.Ş. FİRMA PROFİLİ. Otoyollar ve Devlet Yolları. Havaalanları ve Deniz Yapıları. Akaryakıt Depolama ve Dağıtım

MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK A.Ş. FİRMA PROFİLİ. Otoyollar ve Devlet Yolları. Havaalanları ve Deniz Yapıları. Akaryakıt Depolama ve Dağıtım MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK A.Ş. FİRMA PROFİLİ Fizibilite Etüdleri Detay Mühendisliği İnşaat Kontrolluğu Fiyat Tahminleri Proje Yönetimi İnşaat Yönetimi Demiryolları ve Hafif Raylı Sistemler Otoyollar ve Devlet

Detaylı

K. MÜHENDİSLİK-MÜŞAVİRLİK

K. MÜHENDİSLİK-MÜŞAVİRLİK K. MÜHENDİSLİK-MÜŞAVİRLİK LTD. ŞTİ. Dicle Cad. Arda Sok. No: 9 Beysukent / ANKARA Tel: 0312 447 73 47 447 62 50 Faks: 0312 447 73 47 kmuh@kmuhendislik.com www.kmuhendislik.com ÖZGEÇMİŞ Firma Adı : K. Müh.

Detaylı

Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009

Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009 Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009 20 Kurum Profili ve Ortaklık Yapısı 22 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 24 Dünyada ve Türkiye de İnşaat Sektörü 30 Kısaca Bilkent Holding 34 Kısaca Tepe İnşaat 40

Detaylı

2009 YILI FAALİYET RAPORU

2009 YILI FAALİYET RAPORU T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI KOSGEB KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME İDARESİ BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU Ankara BAKAN SUNUŞU Küçük ve orta ölçekli işletmeler, ekonomik

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2013

FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER BİR BAKIŞTA ANEL ELEKTRİK 1 Biz Kimiz? 1 Anel Elektrik 2 İştirakler 4 Hedefler 5 Ne İş Yapıyoruz? 5 Taahhüt 6 Enerji 6 Elektronik 6 Gayrimenkul 7 Nerede Çalışıyoruz? 7

Detaylı

VESTAN İNŞAAT TİCARET VE SAN. A.Ş. TANITIM DOSYASI İNŞAAT

VESTAN İNŞAAT TİCARET VE SAN. A.Ş. TANITIM DOSYASI İNŞAAT VESTAN İNŞAAT TİCARET VE SAN AŞ TANITIM DOSYASI ALT YAPI ÜST YAPI İNŞAAT I N S HAKKIMIZDA ALT YAPI ÜST YAPI İNŞAAT I N S HAKKIMIZDA VESTAN İNŞAAT TİCARET VE SAN AŞ I N S VESTAN HAKKINDA 1992 yılında, yurt

Detaylı

TT Group Tanıtımı. Faaliyet Alanları: TT Group enerji üretiminin 3 ana kaynağında faaliyet göstermektedir:

TT Group Tanıtımı. Faaliyet Alanları: TT Group enerji üretiminin 3 ana kaynağında faaliyet göstermektedir: TT Group Tanıtımı TT Group ağırlıklı olarak enerji sektöründe yatırım yapmak amacıyla Transtek Elektrik ve Tuna İnşaat firmalarının güçlerini birleştirmesiyle 2008 yılında kurulmuştur. Grubun kuruluş amacı

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2011. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

FAALİYET RAPORU 2011. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı FAALİYET RAPORU 211 Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı BAKAN SUNUŞU Binali YILDIRIM Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Karayolları Gelişiyor, Türkiye nin Çehresi Aydınlanıyor Kalkınmanın temel

Detaylı

T.C. ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU

T.C. ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU T.C. ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DSİ), ÜLKEMİZİN TÜM SU KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİNDEN MESUL

Detaylı

T.C. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYET RAPORU

T.C. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYET RAPORU T.C. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYET RAPORU DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DSİ), ÜLKEMİZİN TÜM SU KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİNDEN MESUL ANA YATIRIMCI KURULUŞTUR.

Detaylı

T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI

T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI TEMMUZ 2014 BAKAN SUNUŞU Günümüzde Enerji üretimi ve tüketiminde küresel ekonomik ve jeostratejik dengelerin yeniden tanımlanmasına

Detaylı

2015 Yılı Bütçe Bilgileri ve 01 Ocak 2014 30 Eylül 2014 Dönemi Bütçe Gerçekleşme Raporu

2015 Yılı Bütçe Bilgileri ve 01 Ocak 2014 30 Eylül 2014 Dönemi Bütçe Gerçekleşme Raporu Strateji Geliştirme Başkanlığı 2015 Yılı Bütçe Bilgileri ve 01 Ocak 30 Eylül Dönemi Bütçe Gerçekleşme Raporu Sadi KIZIK Strateji Geliştirme Başkan V. 20 Ekim Strateji Geliştirme Başkanlığı BAKANLIK YILI

Detaylı

2013 Faaliyet Raporu. Sürdürülebilir başarılar için kendi okyanusunu yaratmak...

2013 Faaliyet Raporu. Sürdürülebilir başarılar için kendi okyanusunu yaratmak... 2013 Faaliyet Raporu Sürdürülebilir başarılar için kendi okyanusunu yaratmak... Mavi Okyanus Stratejisi Nedir? Günümüzde şirketler kârlı büyümek ve rekabette avantaj yakalamak, pazar paylarını artırmak

Detaylı