İşitme cihazının korunması ve bakımı. El kitabı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İşitme cihazının korunması ve bakımı. El kitabı"

Transkript

1 İşitme cihazının korunması ve bakımı El kitabı

2 İşitme cihazının korunması ve bakımı

3 İşitme cihazınızın bakımı ve temizliği İşitme cihazları kelimelerin ve seslerin dünyasını ortaya çıkarır İşitme cihazları işitme duyunuzu yepyeni bir şekilde güçlendirir İşitme cihazları yaşam kalitesini artırır İşitme cihazınızın bakımı ile ilgili bilgileri sonraki sayfalarda bulabilirsiniz.

4 Bunları biliyor muydunuz? Doğa kulak zarını nasıl korur? Kulak zarı, doğanın kendisi için çeşitli koruma tedbirleri geliştirdiği son derece duyarlı bir membrandır. Serumen (Kulak kiri) İşitme kanalının dış kısmı, ter ve yağ bezleri içerir. Bu bezler, serumen veya kulak kiri adı verilen balmumu benzeri bir madde üretir. Bu madde, bakterileri ve tozları tutar. Serumen, işitme kanalının dış kısmının yalnızca üçte birlik bölümünde üretilir ve temizlendiği nokta olan işitme kanalı ağzına doğru kademeli olarak ilerler. İşitme kanalında bulunan koruyucu tüyler İşitme kanalının dış kısmı, perde görevi görerek kulak zarını kir ve tozlara karşı koruyan ince tüylerle kaplıdır. Bu koruyucu tüylere nüfuz eden toz zerrecikleri veya bakteriler kulak kiri tarafından tutulur. İşitme kanalı Kulak zarı ek olarak, işitme kanalının kıvrımlı şekli sayesinde de korunur; bu kıvrımlı şekil, nesnelerin kazara kulağa girerek kulak zarına hasar vermesini önler.

5 Bunları biliyor muydunuz? İşitme cihazının üzerinde veya içinde kalan birikintiler Kulak kiri, sesi işitme cihazınıza veya kulak kalıbınıza ileten delikleri ve hortumları tıkayabilir. Bu durum, boğuk veya tamamen bloke sese neden olabilir. Başta ITE'ler olmak üzere kimi işitme cihazlarında, kulak kirinin içeriye girmesini önleyen koruyucu bir serumen filtresi bulunur. Kulak kirinin kimyasal kompozisyonu, işitme cihazlarının içinde bulunan duyarlı elektronik bileşenlere zarar verebileceğinden, filtrenin cihaza yerleştirilmesi önemlidir. İşitme cihazlarınız doğru bir şekilde korunduğu takdirde, uzun yıllar boyunca çalışmaya devam eder ve günlük kullanıma bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlar azaltılmış olur. İşitme cihazları sağlam üretilmiştir; ancak dikkatsizce kullanılırsa veya bakımı düzgün bir şekilde yapılmazsa uzun süre kullanılamazlar. Sonraki sayfalarda, işitme cihazlarınızı korumaya yönelik dikkate alınması gereken öneriler yer almaktadır.

6 Öneriler İşitme cihazınızı korumaya yönelik öneriler 1. Kulak hijyeni Kulak hijyenini koruduğunuzdan daima emin olun. Genel bir profesyonel tıbbi kulak kontrolü için lütfen KBB uzmanınıza başvurun. 2. Saç spreyi veya makyaj malzemeleriyle temastan kaçının Saç spreyinin püskürtülmesi veya makyaj pudrasının zerreler halinde dağılması, mikrofon deliklerini, ses kontrol veya program kontrol düğmelerini tamamen kapatabilir. Vücut bakım ürünleri kullanmadan önce işitme cihazınızı çıkartın. 3. İşitme cihazınızı kirden koruyun İşitme cihazınıza dokunmadan önce ellerinizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Mikrofon delikleri son derece küçüktür ve işitme cihazları doğru bir şekilde tutulmadığı takdirde tamamen kapanabilir. 4. Düşürmekten kaçının Cihazınızı sert yüzeylere düşürmekten kaçının. Bu durumla özellikle işitme cihazınızı temizlerken veya cihazın pillerini değiştirirken karşılaşabilirsiniz. Cihazınızın elinizden kayıp düşmesi riskine karşı, takma veya çıkartma işlemlerini yumuşak bir yüzeyde yapmaya dikkat edin. 5. İşitme cihazınızı yoğun sıcaklıktan koruyun İşitme cihazınızı yoğun sıcaklığa maruz bırakmamaya özen gösterin. Cihazı doğrudan güneş ışığından koruyun (evde veya park halindeki araçta) ve ısıtıcıların yakınında bırakmamaya özen gösterin.

7 Öneriler İşitme cihazınızı korumaya yönelik öneriler 6. İşitme cihazınızı nemden koruyun Duş almadan, banyoya girmeden veya yüzmeden önce işitme cihazınızı kulağınızdan çıkarın. Cihaz, yüksek nem düzeyi nedeniyle, banyo ortamında bırakılmamalıdır. Nem ve su yoğuşması, işitme cihazınızın elektronik aksamına zarar verebilir. Gece yatarken işitme cihazınızın pillerini çıkartmanız ve pil bölmesini açık bırakmanız önerilir, bu şekilde cihazın içindeki nem dağılacaktır. Ayrıca işitme uzmanınızdan temin edebileceğiniz özel kurutma çözümlerini kullanabilirsiniz. 7. Nazikçe temizleyin Cihazlarınızı, işitme cihazlarının temizliği için özel olarak tasarlanmış temizleme bezleriyle temizleyin. Alkol, çözücüler ve temizlik maddeleri, cihazlara zarar verebilir. İşitme cihazlarınızın doğru çalışması için, cihazlarda ve kulak arkası sistemlerine ait kulak kalıplarında kesinlikle kulak kiri veya diğer birikintilerin kalmaması gerekir. Özel bakım ürünlerini işitme uzmanınızdan temin edebilirsiniz. Ayrıca işitme uzmanınız sizin adınıza cihazlarınızın kontrolünü yapabilir. 8. İşitme cihazlarınızı güvenli bir yerde saklayın İşitme cihazlarınızı uzun bir süre kullanmayacaksanız, pillerini çıkartın ve pil bölmesini açık bırakın. Yüksek düzeyde nem bulunan ortamlarda, işitme cihazlarınızı kuru bir kutuda saklayın. Cihazlarınızı daima saklama kutusunda taşıyın. 9. Çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun Cihazları çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Korumasız bir şekilde ortada bırakılan ve kapatılmayan cihazlar, köpeklerin son derece hassas işitme duyularını rahatsız edebilen çok tiz sesler gönderir; bu gibi durumlarda bazı cihazların tahrip edildiği bilinmektedir. 10. Cihazlar yalnızca bir profesyonel tarafından onarılabilir Tornavidalar ve yağ her işitme cihazının düşmanıdır. Bu tür malzemelerin cihazın elektronik veya mikromekanik aksamına temas etmesi halinde, onarılamaz hasarlar meydana gelebilir. İşitme cihazınızla ilgili bir sorun olduğunda işitme uzmanınıza başvurmaktan çekinmeyin.

8 Kulak arkası (BTE) cihazların bakımı ve temizliği Kulak arkası (BTE) cihazınızın doğru bakımı ve temizliği Kulak kalıbı ve işitme cihazı, her gün nemli bir temizleme beziyle temizlenmelidir. Cihazı temizlerken kulak kalıbının deliğini kontrol edin. Delik hiç bir şekilde kapanmamalıdır, aksi halde işitme cihazı ile kulak arasındaki ses iletimi bozulacaktır. Kulak kalıbını haftada en az bir kez iyice temizleyin. İşitme uzmanınızdan tam temizleme kitlerini temin edebilirsiniz. Aşağıdaki durumlarda işitme uzmanınıza başvurun: Kulak kalıbını yerine yerleştirmenize rağmen rahatsızlık veya acı hissediyorsanız Kulak kiri birikintileri kulak kalıbının deliğinden temizlenemiyorsa Ses hortumu sarımsı bir renk almış veya kırılgan bir hale gelmişse Ötme sesi nedeniyle artık işitme cihazından istenen ses seviyesi elde edilemiyorsa İşitme cihazı kesinlikle sıvılarla temas etmemelidir! Cihazı temizlemeden önce, kulak kalıbını daima işitme cihazından çıkartın. Kulak kalıbını işitme cihazına yeniden bağlarken tamamen kuru olduğundan emin olun. Hortumu kurutmanın en iyi yolu, hava üfleyici veya sıkıştırılmış hava püskürtme spreyi kullanmaktır. Sağ kulak kalıbının sağ işitme cihazına (kırmızı işaret), sol kulak kalıbının sol işitme cihazına (mavi işaret) bağlandığından emin olun. Kulak kalıbının açısının, bağlandığı işitme cihazının açısına denk gelmesi gereklidir. doğru yanlış

9 Kulak arkası (BTE) cihazların bakımı ve temizliği Harici alıcı içeren (CRT) kulak arkası cihazınızın doğru bakımı ve temizliği İşitme cihazı ve harici alıcı (hoparlör) kesinlikle suyla temas etmemelidir! İşitme cihazınızı dome ile kullanıyorsanız, dome un dört haftada bir değiştirilmesi gereklidir. Dome ve harici alıcının her gün nemli bir bezle temizlenmesi çok önemlidir. İşitme uzmanınızın sizle paylaştığı işitme cihazları için başlangıç bilgilerinden de hatırlayacağınız gibi, harici alıcıda bulunan serumen koruma filtresi, yaklaşık dört ila sekiz hafta arasında değiştirilmelidir; serumen koruması gözle görülebilir bir şekilde kirli veya tamamen kapalı ise ses daha derinden veya daha düşük seviyede iletilecektir. İşitme cihazınızda özel yapım bir kulak kalıbı bulunuyorsa, bunun önceki bölümde anlatıldığı şekilde temizlenmesi gereklidir. Temizlik işleminden sonra, kulak kalıbını hava üfleyici veya sıkıştırılmış hava püskürtme spreyi kullanarak kurutun. Bu işlem yalnızca yüzey temizliği için geçerlidir. Kulak kalıbının ultrasonik banyoda detaylı temizliği için lütfen düzenli aralıklarla işitme uzmanınızı ziyaret edin.

10 Kulak arkası (BTE) cihazların bakımı ve temizliği İnce ses hortumu (SlimTube) içeren kulak arkası cihazınızın doğru bakımı ve temizliği İşitme cihazı kesinlikle suyla temas etmemelidir! Ses hortumunu temizlemeden önce işitme cihazınızdan çıkartın. Bu işlemi doğru yapabilmek için, lütfen işitme cihazınızın kullanım talimatlarına başvurun. Dome, ses hortumu üzerindeki yerinde durabilir. Ses hortumunu temizledikten sonra, tamamen kuru olduğundan ve içinde sıvı kalmadığından emin olun. Ses hortumunu, hava üfleyici veya sıkıştırılmış hava püskürtme spreyi kullanarak iyice kurutun. Lütfen ses hortumunun doğru işitme cihazına takıldığından emin olun. Ses hortumunun üzerindeki renkli işaret ile işitme cihazınızın üzerindeki renkli işareti eşleştirmeniz yeterlidir. Sağ taraf kırmızı renkli R harfiyle işaretlenmiştir. Sol taraf mavi renkli L harfiyle işaretlenmiştir. Dome, her dört haftada bir değiştirilmelidir. İşitme cihazınızda özel yapım bir kulak kalıbı bulunuyorsa, daha önce anlatıldığı şekilde temizlenmesi gereklidir. Temizlik işleminden sonra, kulak kalıbını hava üfleyici veya sıkıştırılmış hava püskürtme spreyi kullanarak kurutun.

11 Kulak içi (ITE) cihazların bakımı ve temizliği Kulak içi (ITE) cihazınızın doğru bakımı ve temizliği Su ve çözücüler elektronik bileşenlere zarar verebilir. İşitme cihazlarını çıkarttıktan sonra, cihazları temizlik işlemi için özel olarak tasarlanmış bir temizleme beziyle temizleyin. Özel bir fırça yardımıyla, işitme cihazlarınız üzerindeki kulak kiri birikintilerini her gün temizleyin. Kulak kiri veya toz zerreciklerinin işitme cihazlarının içine girmesini önlemek için, işitme cihazlarını daima üstten aşağı doğru silerek temizleyin. İşitme cihazının ses gücü azalırsa serumen filtresi tıkanmış olabilir. Serumen filtresini değiştirin veya işitme uzmanınıza başvurun. İşitme cihazlarını kullanırken aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir: Elektronik aksamlar doğrudan shell in içine yerleştirilmiştir. Cihazlar bu nedenle kulak kiri, nem veya kir nedeniyle yüksek hasar riskine maruz kalabilirler. İşitme uzmanınız, işitme cihazlarınızın temizliği konusunda detaylı bilgi verebilir ve özel temizleme ve kurutma setleri tavsiye edebilir.

12 İşitme cihazlarını kurutma İşitme cihazlarını kurutma İşitme cihazınız son derece hassas mikroelektronik parçalar içermektedir. Bu minyatür bileşenler neme maruz kaldığında bozulabilir. Sıcak veya soğuk ortam koşullarının neden olduğu ter veya su yoğuşması şeklinde ortaya çıkan nem, işitme cihazını etkiler ve hassas elektronik aksamların paslanmasına ve bozulmasına neden olabilir. İşitme cihazınızın işlevselliğini korumak ve kullanım ömrünü uzatmak için, bir kurutma prosedürü uygulamak önemlidir. İşitme sisteminiz haftada en az bir kez kurutulmalıdır. İşitme sisteminizin şiddetli neme maruz kalması halinde en iyi yöntem işitme cihazlarınızın günde bir kez kurutulmasıdır. İşitme sisteminizi kurutmaya yönelik çeşitli seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz. İşitme uzmanınız size memnuniyetle bu konular hakkında bilgi verecektir.

13 İşitme cihazlarını sterilize etme İşitme cihazlarını sterilize etme Rüzgar ve vücut sıvılarıyla taşınan virüsler, bakteriler, mayalar, mantarlar ve küfler, günlük hayatımızda devamlı karşılaştığımız mikroorganizmalardır. Kimi mikroorganizmalar yararlıyken, diğerleri patojendir. İşitme cihazınızı her gün kullanmanız nedeniyle belirli bir enfeksiyon riskiyle karşı karşıya bulunmaktasınız. Enfeksiyon riskinden korunmak için kullanabileceğiniz çeşitli bakım ürünleri bulunmaktadır. Özel temizlik formülasyonları ve bakım ürünleri, enfeksiyona karşı etkin koruyucudur. Bu dezenfekte edici sıvılar artık su bazlı ve uzun süreli aktif olarak üretilmekte ve işitme sisteminizi 5 güne kadar mikrobiyal kontaminasyona karşı etkili bir biçimde korumaktadır. Diğer bir yeni sterilizasyon seçeneği ise UVC ışığıdır. Ultraviyole ışınları, doğal gün ışığı tayfının bir parçasını oluşturur nm'den başlayan dalga boyu aralığında, bakterileri, virüsleri, mayaları ve küfleri yok eder. Böylelikle hava ve yüzeyler temizlenir ve mikroorganizmaların gelişimi etkili bir şekilde durdurulmuş olur. UVC ışığı ile sterilizasyon da, dirençli mikropların neden olduğu enfeksiyonları azaltmak amacıyla günümüzde hastanelerde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem, işitme cihazlarının bakımı ve temizliği için kullanılmaktadır. İşitme sisteminizin UVC ışığı ile sterilizasyonu, virüsler ve bakterilere karşı olabilecek en iyi korumayı sunar. Sıvı veya kimyasal katkı maddelerine gerek yoktur. İşitme uzmanınız size memnuniyetle bu konular hakkında bilgi verecektir.

14 Arızalar Arızalar: olası nedenler ve çözümler Ses gücü düşük İşitme cihazının delikleri veya hortumları tamamen kapanmıştır işitme cihazının deliklerini/hortumlarını küçük bir fırça yardımıyla temizleyin ve serumen filtresini değiştirin Ses hortumu veya kulak kalıbı tamamen kapanmıştır kulak kalıbını temizleyin ve ses hortumunu bir hava üfleyici veya sıkıştırılmış hava püskürten bir sprey yardımıyla kurutun Mikrofon deliği tamamen kapanmıştır işitme uzmanınıza başvurun Pil seviyesi çok düşüktür pili değiştirin İşitme cihazı kullanım sırasında ötme sesi çıkarıyor İşitme cihazı rahatça oturmuyor İşitme uzmanınıza başvurun İşitme cihazı/kulak kalıbı doğru takılmamıştır tekrar takın İşitme cihazı yanlış kulağa takılmıştır diğer kulağa takın Kulak kalıbı bozulmuştur ve değişmesi gereklidir Ses hortumu tamamen kapanmıştır ve temizlenmesi gereklidir Kulak kalıbındaki ses hortumu bozulmuştur ve değiştirilmesi gereklidir İşitme kanalı serumenle dolmuştur KBB uzmanınıza başvurun İşitme cihazı doğru çalışmıyor Pili bitmiştir yeni bir pil takın Pil düşmüştür pili tekrar işitme cihazınıza takın Pil bölmesi doğru kapatılmamıştır pil bölmesini kapatın Kulak kalıbı serumenle dolmuştur işitme uzmanınıza başvurun İşitme cihazı devamlı kulaktan kayıyor İşitme kanalında yağ birikintileri vardır işitme cihazınızı/kulak kalıbınızı yumuşak bir bezle temizleyin İşitme cihazı rahatsızlık/acı veriyor İşitme cihazı/kulak kalıbı doğru yerleştirilmemiştir veya yanlış kulağa takılmıştır işitme cihazını/kulak kalıbını çıkartın ve yeniden yerleştirin. Sorun devam ederse işitme uzmanınıza başvurun İşitme cihazı/kulak kalıbı zor takılıyor Kulak ağzındaki deriye küçük bir miktar kayganlaştırıcı uygulayın. İşitme uzmanınızdan özel bir bakım ürünü temin edebilirsiniz İşitme cihazlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizde veya bu broşürde yer alan önerilerle çözülemeyen sorunlar olduğunda, lütfen doğrudan işitme uzmanınıza başvurun; size memnuniyetle tavsiyelerde bulunacaktır.

15 Yedek paketler Temizlik ve kurutma için Temizleme tabletleri Kulak kalıplarınızı en iyi şekilde temizlemek için aktif oksijen içeren temizlik maddeleri kombinasyonu. Hijyenik ve etkili. İçerik: 20 adet Kurutma kapsülleri İşitme sisteminizi kurutmanın güvenilir yolu. Kapsüller, işitme cihazlarınızdan ve kulak kalıplarınızdan nemi çeker ve zerreciklerde tutar. Bu sayede cihazınızın kullanım ömrü kayda değer bir şekilde artar. İçerik: 6 adet

16 Yedek paketler Dezenfeksiyon için Temizleme mendilleri İşitme cihazları ve kulak kalıpları için kolay ve zahmetsiz temizlik ve dezenfeksiyon. Temizleme mendilleri, birikintileri ve bakterileri etkili bir şekilde yok eden su bazlı, hızlı etki gösteren sıvıyla ıslatılmıştır. İçerik: 25 adet Temizleme çubuğu İşitme sisteminiz için mikroplara karşı 5 güne kadar uzun süre etkili bakım seçeneği. Nanoteknoloji tabanlı, su bazlı, dezenfekte edici sıvı içeren temizleme çubuğu, ekstra bakım için mükemmel! İçerik: 15 ml

17 Bakım ürünleri Temizlik ve bakım başlangıç kitleri... Kulak arkası işitme cihazları için Harici alıcısı, ince ses hortumu (SlimTube) bulunan kulak arkası işitme cihazlarınız veya kulak içi işitme cihazlarınız için İşitme uzmanınız, işitme cihazlarınızın temizliği ile ilgili detaylı önerilerde bulunmaktan memnuniyet duyacaktır.

18 Life is on Bilgimize, fikirlerimize ve ilgimize ihtiyaç duyan herkes bizim için önemlidir. Teknolojinin sınırlarını yaratıcı çözümlerle zorlayarak, insanların hayatın zengin seslerini duyup anlamasını ve keyif almasını sağlayacak buluşlar geliştiriyoruz. Özgürce konuşun. Güvenle iletişim kurun. Sınırsız yaşayın. Life is on.

DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER. Kullanım kılavuzu R32 FTXJ20LV1BW FTXJ25LV1BW FTXJ35LV1BW FTXJ50LV1BW FTXJ20LV1BS FTXJ25LV1BS FTXJ35LV1BS FTXJ50LV1BS

DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER. Kullanım kılavuzu R32 FTXJ20LV1BW FTXJ25LV1BW FTXJ35LV1BW FTXJ50LV1BW FTXJ20LV1BS FTXJ25LV1BS FTXJ35LV1BS FTXJ50LV1BS DAIKIN ROOM AIR CONDITIONER Kullanım kılavuzu R32 MODELLER FTXJ20LV1BW FTXJ25LV1BW FTXJ35LV1BW FTXJ50LV1BW FTXJ20LV1BS FTXJ25LV1BS FTXJ35LV1BS FTXJ50LV1BS Özellik Konforunuz ve enerjiden tasarruf etmeniz

Detaylı

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA KULLANIM KILAVUZU NATURE PLUS INV 9/12/18/24 A Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D4 9121 E Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Döküman Numarası 2820523049/ 02-08-12.(11:52) www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU BMH - L401 W / BMH - L401 X BULAŞIK MAKİNESİ Değerli Müşterilerimiz, Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen VESTEL, modern tesislerinde özenle üretilen,

Detaylı

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu 12143 MK Doküman Numarası 2820524280/ 11-10-14.(9:01) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Bu Elkitabını Okuyunuz

Bu Elkitabını Okuyunuz İÇİNDEKİLER EMNİYET ÖNLEMLERİ... 1 İŞLETİM SICAKLIĞI... 3 PARÇALARIN İSİMLERİ... 4 MANUEL İŞLETİM... 5 OPTİMAL İŞLETİM... 5 HAVA AKIŞ YÖNÜNÜN AYARLANMASI... 6 KLİMANIN ÇALIŞMA BİÇİMİ... 7 BAKIM... 8 İŞLETİM

Detaylı

Revelation II Alkali Su İyonizeri USF-T9

Revelation II Alkali Su İyonizeri USF-T9 Revelation II USF-T9 Kullanım Kılavuzu Yeni Revelation Su İyonizerinizi kullanmadan önce bu kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuduğunuzdan emin olunuz. Bu ürün yalnızca evde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI

HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI 2 ÖNSÖZ...3 SKİMMERLİ SİSTEM NEDİR? (ÇELİK/PANEL)...4 SKİMMERLİ YÜZME HAVUZLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!...4 FİLTRASYON SİSTEMİ NEDİR? NE İŞE YARAR?...4 FİLTREMİZİN

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZAN MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. USMART 9 USMART 12 USMART 18 USMART 24 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş.

Detaylı

TEExp Dönüştürücü. Kullanıcı Kılavuzu

TEExp Dönüştürücü. Kullanıcı Kılavuzu TEExp Dönüştürücü Kullanıcı Kılavuzu Üretici FUJIFILM SonoSite, Inc. 21919 30th Drive SE Bothell, WA 98021 ABD Tel: +1-888-482-9449 veya +1-425-951-1200 Faks: +1-425-951-1201 AB Yetkili Temsilcisi Emergo

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Salon Tipi Split Klima

Salon Tipi Split Klima TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU Salon Tipi Split Klima İÇ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MFJ-48ARN1-RB6W DIŞ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MOU-48HN1-RB6W Bu El Kitabını Lütfen Okuyunuz Bu el kitabını kullanıcıların

Detaylı

Çamaşır Kurutma Makinesi

Çamaşır Kurutma Makinesi Çamaşır Kurutma Makinesi D1 70 K 1 TR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

Merinos Yün Kazağınızın Bakımı

Merinos Yün Kazağınızın Bakımı Avustralya Merinos Yünü Merinos Yün Kazağınızın Bakımı Eğitim El Kitabı Dizin: Seviye: Dil: K2 / L1 Giriş Türkçe / Turkish İÇİNDEKİLER Merinos Yün Kazağınızın Bakımı SAYFA Giriş 4 1. MERİNOS YÜN KAZAĞINIZIN

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU Kaset Tipi Inverter Split Klima İÇ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MCA2-18HRFN1-QRC8 DIŞ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MOU-18HFN1-QRC8 Bu El Kitabını Lütfen Okuyunuz Bu el kitabını kullanıcıların

Detaylı

Niçin espring? espring Su Arıtma Sistemini Seçmek İçin Sekiz Neden. #1: Daha temiz, daha berrak, daha tatlı su.

Niçin espring? espring Su Arıtma Sistemini Seçmek İçin Sekiz Neden. #1: Daha temiz, daha berrak, daha tatlı su. Niçin espring? Su Doğadan Evinize Çoğumuz evde musluktan akan suyun temiz ve taze su olduğuna inanırız. Ancak suyun evinize ulaşmadan önce yaptığı yolculuğu öğrendiğinizde, espring Su Arıtma Sisteminin

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ BU KULLANIM KILAVUZU USS 85 MODELİNİ KAPSAMAKTADIR. BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle üretilen, kalite kontrollerinden

Detaylı

Kullanma Kılavuzu FWD 1400-6EI

Kullanma Kılavuzu FWD 1400-6EI Kullanma Kılavuzu Kurutmalı Çamaşır Makinesi FWD 1400-6EI 2 İçindekiler Güvenlik Bilgileri 2 Ürün Tanımı 4 Kontrol Paneli 6 İlk Kullanım 8 Kişiselleştirme 8 Günlük Kullanım 8 Kullanım - Kurutma 11 Yararlı

Detaylı

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu WD 964 YK Kurutmalı Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Döküman Numarası 2820523416/ 18-03-13.(9:58) www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür

Detaylı

TOPLU BESLENME SİSTEMLERİ ÇALIŞANLARI İÇİN HİJYEN EL KİTABI

TOPLU BESLENME SİSTEMLERİ ÇALIŞANLARI İÇİN HİJYEN EL KİTABI TOPLU BESLENME SİSTEMLERİ ÇALIŞANLARI İÇİN HİJYEN EL KİTABI Hazırlayanlar Dr. Dyt. Saniye Bilici Sağlık Bakanlığı-Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şubat - 2008 ANKARA Birinci Basım : Şubat 2008

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1 Kullanıcı Kılavuzu Packard Bell EasyNote TE - 1 Içindekiler Bilgisayarınızı başlatma 4 Kablosuz bağlantı... 4 Kayıt... 5 Yazılım yüklemesi... 6 Kurtarma... 6 Sorunlarınız mı var?... 6 Temel Bilgisayar

Detaylı

Acer ICONIA W510 Kullanıcı Kılavuzu

Acer ICONIA W510 Kullanıcı Kılavuzu Acer ICONIA W510 Kullanıcı Kılavuzu - 1 2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA Kullanıcı Kılavuzu Model: W510 İlk baskı: 09/2012 2 - İçindekiler Güvenlik ve kullanım rahatlığı 5 İlk Yapılacaklar 16 Kılavuzlarınız...

Detaylı

rainbowsystem.com Rexair LLC Troy, Michigan 2011 Rexair LLC R15637ad-3 Printed in U.S.A.

rainbowsystem.com Rexair LLC Troy, Michigan 2011 Rexair LLC R15637ad-3 Printed in U.S.A. rainbowsystem.com Rexair LLC Troy, Michigan 2011 Rexair LLC R15637ad-3 Printed in U.S.A. e2 Type 23p Wet Dust Can t Fly (ISLAK TOZ UÇAMAZ) PRENSIBI ÜZERINE KURULU RAINBOW, EVINIZDEKI KIR VE HAVADAKI PARÇACIKLARDAN

Detaylı

Acer Projeksiyon Cihazı. P1166/P1266/P1266i/P1270 Serisi Kullanım Kılavuzu

Acer Projeksiyon Cihazı. P1166/P1266/P1266i/P1270 Serisi Kullanım Kılavuzu Acer Projeksiyon Cihazı P1166/P1266/P1266i/P1270 Serisi Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı 2008. Acer Incorporated. Tüm Hakları Saklıdır. Acer Projeksiyon Cihazı P1166/P1266/P1266i/P1270 Serisi Kullanım Kılavuzu

Detaylı

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu i ÇiNDEKiLER Ürün Kaydı 2 Önemli Bilgi 2 Temel Bilgisayar Kavramları 4 Güvenlik ve Kullanım Rahatlığı... 4 Güvenlik Önlemleri... 4 Sağlık Önlemleri... 5 Bilgisayarınızı

Detaylı