Scania IAA'da: Scania tüm enerjisini müşteri memnuniyeti ve sürdürülebilirlik üzerine yoğunlaştırıyor

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Scania IAA'da: Scania tüm enerjisini müşteri memnuniyeti ve sürdürülebilirlik üzerine yoğunlaştırıyor"

Transkript

1 1 (6) P14901TR / Örjan Åslund 24 Eylül, 2014 Scania IAA'da: Scania tüm enerjisini müşteri memnuniyeti ve sürdürülebilirlik üzerine yoğunlaştırıyor Basın Bülteni Scania hibrid sisteme sahip Scania Citywide Yüzde 3 yakıt tasarrufu sağlayan yenilikçi çözümler 450 hp ve sadece SCR özellikli yeni 13 litrelik motor Yakıt tüketimini azaltan ekstra ekonomi sağlayan yeni retarder teknolojisi Daha da geliştirilen Scania Eco-roll sistemi ve yeni vites değiştirme stratejileri Artan çalışma sıcaklığı ve düşük viskoziteli yağ sayesinde yakıt tasarrufu Yeni hizmetler sonucu artış gösteren çalışma saati ve müşterilerin gelir potansiyeli Scania, otobüs ve kamyon müşterilerinin karlılığını doğrudan arttırabilecek ürün ve hizmetlerini IAA'da tanıtıyor. Müşterilerinin işletme maliyetlerini ve çalışmaları sonucu çevreye CO2 salınımını azaltmak genellikle birbirine eşlik eden hedeflerdir. Euro 6 motorlarının çoğu, bu hedeflere ulaşmayı amaçlayan yeni özelliklerle kusursuz hale geliyor. Scania'nın son yenilikleri sayesinde uzun yol araçlarındaki dizel yakıt tüketimi yüzde üç oranında azalabiliyor. Otobüslere gelince, Scania Citywide kendi hibrid teknolojisini tanıtıyor. Scania'nın otobüslerinde ve kamyonlarında kullanılan modüler yapıdaki motor yelpazesi, Euro 6 da dahil olmak üzere pazardaki en yüksek çeşitliliği sunmaktadır. Bağımsız testler, Scania Euro 6 kullanımı sonucu yakıt tüketiminin artmasına yönelik endişelerin en azından Scania müşterileri açısından yersiz olduğunu göstermiştir. Örneğin, sadece SCR son işlem teknolojisine sahip Scania'nın sıralı altı silindirli 13 litrelik motorunun uzun yollarda rakip tanımayacak şekilde tasarruflu olduğu görülmüştür. Haziran ayında Scania, yakıt maliyetini yaklaşık yüzde bir oranında düşürme potansiyeline sahip 450 hp gücünde başka bir versiyon daha tanıtmıştır. Scania Başkan Yardımcısı Henrik Henriksson düşüncelerini "Günümüzde, ister eşya ister yolcu taşısın her tip müşteri işletme maliyetlerini azaltarak karlılık sağlama peşindedir. Bu doğrultuda Scania'nın sürekli olarak yakıt tüketimini azaltma, ihtiyaç doğrultusunda çözüm üretme ve çalışma zamanını arttırma peşinde olduğunu söyleyebiliriz. IAA'da müşterilerimize avantaj sağlayacak yenilikleri tanıtıyoruz" şeklinde ifade etmiştir. Scania, otobüs pazarında hem toplumun hem de müşterilerin çevreye yönelik beklentilerini karşılayabilen çözümler üretir.

2 2 (6) Bu, Scania otobüslerin geniş motor yelpazesi sayesinde hem yakıt tasarrufu sağladığı hem de piyasada satılan her tür yakıtla çalışabildiği anlamına gelmektedir. Scania şimdi bir adım daha ileriye giderek yüzde 100 biodizelle çalışma seçeneği bulunan hibrid teknolojisiyle daha fazla talebe cevap vermeye başlıyor. Scania şimdi yüzde 100 biodizel yakıt karışımlarıyla çalıştırılabilen motorlara sahip hibrid otobüslerini sunuyor. Fotoğrafta toplam uzunluğu 14.8 metre olan,1-1-1 kapı konfigürasyonlu, dümenlenebilir arka dingile sahip hibrid bir Scania Citywide LE otobüs yer alıyor. İleri teknoloji Scania IAA'da ayrıca daha fazla yakıt tasarrufu sağlayacak ve çalışma zamanını arttıracak çok sayıda ürün ve hizmet tanıtıyor. Scania'nın çok beğenilen retarderinin artık, retarder etkin değilken mekanik olarak boşa alarak yakıt tüketimini azaltan yeni bir versiyonu R4100D mevcut. Scania, yüzde 0,5 e kadar yakıt tasarrufu sağlayan, çizimde GRS905R şanzımanında gösterilen yeni freewheeling retarder ı tanıtıyor. Enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra, ekstra ekonomi sağlayan yeni retarder Nm yerine Nm değerinde daha yüksek fren gücü sağlar ve daha fazla sayıdaki şanzıman dişli oranlarının yardımıyla düşük hızda frenin etkisini de arttırır. Yeni retarder ın göre yakıt tasarrufu yaklaşık olarak yüzde yarımdır. Retarderin yalnızca ayak freni kullanılırken devreye girmesine imkan veren bir opsiyonu da bulunmaktadır.

3 3 (6) Scania nın Eco-roll sistemi şimdi daha da iyileştirildi ve yerçekiminin yardımı ile yakıt tüketimini azaltmak için Ecoroll modunu daha sık kullanıyor Scania, Scania Active Prediction ve Scania Opticruise'un birlikte yakıt tasarrufu sağladığı ileri sistem Eco-roll'un de daha gelişmiş bir versiyonunu tanıtıyor. Araç boş vitesteyken yokuş aşağı inmenin en avantajlı olduğu zamanı hesaplayabiliyor. Böylelikle Eco-roll teknolojisi sayesinde otobüslerde veya kamyonlarda kullanılan Euro 6 motorlarda yüzde yarımlık ek bir yakıt tasarrufu daha sağlanabiliyor. Azalan sürtünme Scania ayrıca bazı motor tiplerinde meydana gelen iç sürtünmeyi azaltmanın yolları üzerinde de durmuştur. Çalışma sıcaklığını yükselten ve son derece iyi yağlama özelliğine sahip özel olarak geliştirilmiş, yakıt tasarrufu sağlayan, düşük viskoziteli yağ kullanan Scania mühendisleri artan sıcaklığın ve yakıt tasarrufu sağlayan yağın etkilerini bir araya getirerek yüzde 1,5'luk önemli bir yakıt tasarrufunu daha mümkün kılmıştır. Bu yağ şimdilik sadece 13 litrelik Euro 6 motora sahip uzun yol araçlarında ve nispeten hafif çalışma koşullarında çalışan araçlarda kullanılabilmektedir. Özel çözümler Scania Kamyon Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Christopher Podgorski görüşlerini "Söz konusu sürdürülebilirlik olduğunda, otobüsleri de içeren Avrupa ağır taşıt sanayi Euro 6'nın piyasaya çıkmasıyla çok önemli bir adım atmıştır" şeklinde belirtmiştir." Gelişmelerde bir sonraki adım muhtemelen CO2 emisyonlarının azaltılmasına yönelik olacak ki biz Scania'da bunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Düşük yakıt tüketimi uzman olduğumuz bir konudur ve daima müşteri karlılığını göz önünde bulundurduğumuzdan bu konuda iddialıyız. Müşterisinin toplam maliyetlerine katkıda bulunacak üretici kazanan taraf olacaktır. Scania bu amaçla gereken ürünlere, hizmetlere ve bakış açısına sahiptir." Otobüsler ve kamyonlarla ilgili ürün haberlerinin yanı sıra, Scania IAA'da çok sayıda yeni veya geliştirilmiş hizmeti tanıtıyor. Pek çoğunun ortak nihai amacı, çalışma zamanını arttırarak müşteri performansını güçlendirmek ve sonuçta gelirleri arttırmaktır. Scania Sürücü Koçluğu, sürücülere sürekli olarak daha iyi bir sürüş stili ile daha iyi bir sürücü olmalarına yardımcı olan kişisel koçluk hizmetidir. Sürücünün bilgileri benzer sürüş durumları ve tecrübelerine sahip olmuş diğer sürücülerin bilgileri ile sürekli olarak karşılaştırılır.

4 4 (6) Aşağıdaki araçlar IAA'da Scania standında sergilenmektedir: Scania P 320 6x2*4 yoğun dağıtım trafiği için ideal esnek bir kamyon. Biodizel motor Performans modlarına sahip Scania Opticruise Scania Sürücü Desteği daha iyi ekonomi ve daha güvenli ulaşım Kabin tipi: P-serisi, tek sıralı kabin Motor: Scania 9-litre, sıralı bg, 1,600 Nm, SCR teknolojisine sahip Euro 6 Tam otomatik Scania Opticruise vites değiştirme sistemi, 8 vitesli şanzıman Dingil mesafesi: mm Ön aks: kg havalı süspansiyon Arka aks: kg kg, havalı süspansiyon Diğer: istediğiniz yakıt karışımıyla çalıştırabilirsiniz, yüzde 100 biodizel CO2 emisyonlarını yüzde 66'ya kadar azaltır. Scania G 340 4x2 güçlü gaz motoruna sahip çekici Güçlü ve sessiz gaz motoru Uzun menzilli Biogaz sayesinde CO2 emisyonunda %95'e kadar azalma Kabin tipi: G serisi, Highline yataklı kabin Motor: Scania 9-litre, sıralı bg, Nm, SCR teknolojisine sahip Euro 6 6 vitesli otomatik Allison şanzıman, entegre retarder Dingil Mesafesi: mm Ön aks: 7,100 kg, parabolik süspansiyon Arka aks: kg, 2-yaylı havalı süspansiyon Diğer: Stokiyometrik yanmalı Otto motor. Biogaz, LNG veya CNG ile çalışabilir. Scania R 730 4x2 Blue Stream sınırlı sayıda üretilen her şeye sahip özel çekici Eşsiz iç ve dış tasarım Maksimum verim Sürücülerin tercihi, piyasadaki tek Euro 6 V8 Kabin tipi: R serisi, Topline yataklı kabin Motor: Scania 16-litre V8 730 bg, Nm, EGR ve SCR teknolojisine sahip Euro 6 Tam otomatik Scania Opticruise vites değiştirme sistemi, over-drive ve Scania Retarder'lı 12+2 vitesli buçuklu şanzıman Dingil mesafesi: mm Ön aks: kg havalı süspansiyon Arka aks: kg, 2-körüklü havalı süspansiyon Scania Streamline R 490 6x2*4 biodizel motorlu kamyon Scania aksesuarlarına sahiptir

5 %100 biodizel ile çalışabilir Scania Aktif Tahmin Sistemi özellikli Scania Opticruise Kabin tipi: G serisi, Highline yataklı kabin 5 (6) 490 bg, Nm, EGR ve SCR teknolojisine sahip Euro 6 Tam otomatik Scania Opticruise, 12+2 vitesli buçuklu şanzıman ve Scania Retarder Dingil mesafesi: mm Ön aks: kg havalı süspansiyon Arka aks: kg kg, havalı süspansiyon Diğer: Yüzde 100'e kadar biodizel istediğiniz yakıt karışımıyla çalıştırabilir, CO2 emisyonlarını yüzde 66'ya kadar azaltabilirsiniz Scania Streamline R 450 4x2 ekstra düşük şasi yüksekliğine ve sadece SCR son işlem teknolojisine sahip çekici Yakıt optimizasyonu sağlayan Streamline çekici Ekstra büyük dizel depo Şasi içinde gizli AdBlue deposu. Kabin tipi: R serisi, Topline yataklı kabin 450 bg, Nm, sadece SCR teknolojisine sahip Euro 6 Tam otomatik Scania Opticruise, over-drive ve Scania Retarder'lı 12+2 vitesli buçuklu şanzıman Dingil mesafesi: mm Ön aks: kg havalı süspansiyon Arka aks: kg, 2-körüklü havalı süspansiyon Scania Streamline G 410 4x2 yakıt optimizasyonlu çekici Ek rüzgarlık sistemine sahip yakıt optimizasyonu Örneğin 40 tonluk yükle uzun yolda son derece düşük tüketim "Green Truck of the Year" ödülünün sahibi Kabin tipi: G serisi, Highline yataklı kabin 410 bg, 2,150 Nm, SCR teknolojisine sahip Euro 6 Tam otomatik Scania Opticruise, 12 vitesli splitter şanzıman ve Scania Retarder Dingil mesafesi: mm Ön aks: 7,500 kg, parabolik süspansiyon Arka aks: kg, 4-körüklü havalı süspansiyon Scania G 450 8x4 zorlu arazi koşullarına yönelik çekici Sağlam ve güvenilirdir, uzun süre çalıştırılabilir. Scania Retarder R4100, arazide ve inşaat alanında kullanıma uygun hale getirilmiştir En yüksek düzeyde sürüş keyfi yaşatır Kabin tipi: G-serisi arazi paketli tek sıralı kabin 450 bg, 2,350 Nm, SCR teknolojisine sahip Euro 6

6 Debriyaj pedallı Scania Opticruise, over-drive ve Scania Retarder'lı 12+2 vitesli buçuklu şanzıman Dingil mesafesi: mm Ön aks: 7,500 kg +7,500 kg, parabolik süspansiyon Arka aks: kg kg, parabolik süspansiyon Diğer: Arazi koşullarına uygun performans modlarına sahip Scania Opticruise 6 (6) Scania Streamline R 520 6x4 güçlü ve hassas bir çekici Piyasadaki tek Euro 6 motora sahip V8 İşletme maliyeti düşük çok sayıda gücün bir araya gelmesinden oluşur Son derece sağlam ve güvenilir motor Kabin tipi: R serisi, V8 tasarımlı yataklı kabin Motor: Scania 16-litre V8 520 bg, Nm, EGR ve SCR teknolojisine sahip Euro 6 Tam otomatik Scania Opticruise, over-drive ve Scania Retarder'lı 12+2 vitesli buçuklu şanzıman Dingil mesafesi: mm Ön aks: kg parabolik süspansiyon Arka aks: kg kg, havalı süspansiyon Diğer: karınca dişliler sayesinde mükemmel manevra kabiliyeti, manuel debriyaj pedalı ve dev/dak'dan başlayan maksimum güç Aşağıdaki otobüsler IAA'da Scania standında sergilenmektedir: Scania Citywide 33 kişilik oturma kapasitesi Kapı yapısı: Uzunluk: 12 m Motor: Scania 9-litre, sıralı 5, EGR ve SCR teknolojisine sahip 250 hp Euro 6 Lastik konfigürasyonu: 4x2 Diğer: hibrid güç aktarım mekanizması Scania OmniExpress 53 kişilik oturma kapasitesi Kapı yapısı: Uzunluk: 14,2 m, 450 hp Euro 6 EGR ve SCR teknolojisine sahip Lastik konfigürasyonu: 6x2*4 Diğer: biodizel ile yüzde 100'e kadar uyumluluk Scania Touring 49 kişilik oturma kapasitesi Kapı yapısı: Uzunluk: 12 m, 410 hp Euro 6 ve SCR teknolojisine sahip Lastik konfigürasyonu: 4x2

7 7 (6) Diğer: mutfak, arka görüş kamerası, CCTV (kapalı devre televizyon) Bosch marka radyo ve Actia marka CD/DVD/MP3 çalar Daha fazla bilgi ve resim için Scania basın odasını ziyaret edebilirsiniz Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki kişilerle iletişim kurunuz: Christopher Podgorski, Kamyon Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı, tel , Klas Dahlberg, Şehir İçi ve Şehirler Arası Yolcu Otobüsleri Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı, tel , Örjan Åslund, Ürün İlişkileri, tel , Camilla Mannström, Şehir İçi ve Şehirler Arası Yolcu Otobüsleri Grubu Pazara Tanıtım ve Satış Desteği Sorumlusu, tel , e-posta

Scania'nın modüler Euro 6 serisi: Her ihtiyacı karşılayan yüksek torklu motorlar

Scania'nın modüler Euro 6 serisi: Her ihtiyacı karşılayan yüksek torklu motorlar P14902TR / Örjan Åslund BASIN bülteni 24 Eylül, 2014 Scania'nın modüler Euro 6 serisi: Her ihtiyacı karşılayan yüksek torklu motorlar Scania'nın Euro 6 çalışmaları çerçevesinde yeni nesil motorlara yönelik

Detaylı

Yolun Her Anında Daha İyi. DIWA Verimlilik Paketi

Yolun Her Anında Daha İyi. DIWA Verimlilik Paketi Yolun Her Anında Daha İyi. DIWA Verimlilik Paketi 1 Yakıt Tasarrufu. Minimum Emisyon. Kullanılabilirliğin Artırılması. Daha düşük yakıt tüketimi, daha az karmaşıklık, daha yüksek sürüş konforu, daha fazla

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle.

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Hidrodinamik tahrikli Dizel ve LPG forkliftler (Tork konvertörü) 1.600 ile 3.500 kg arası taşıma kapasitesi sunar. 1 Neden bir Jungheinrich

Detaylı

En büyük önceliğimiz daima ileriye gitmek

En büyük önceliğimiz daima ileriye gitmek P14904TR / Örjan Åslund 24 Eylül, 2014 BASIN bülteni En büyük önceliğimiz daima ileriye gitmek Planların veya hesaplamaların yolunda gitmemesinin en önemli nedenlerinden biri aracın tam performans göstermesini

Detaylı

Daha temiz motorlar için ileri teknoloji

Daha temiz motorlar için ileri teknoloji Daha temiz motorlar için ileri teknoloji aha az yakıt ve yağ ağ tüketimi CO2 emisyonlarını azaltma Daha az yakıt ve yağ tüketimi C Daha az yakıt ve yağ tüketimi CO2 emisyon Daha temiz ve daha dayanıklı

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

Volvo FH ınızı özelleştirin.

Volvo FH ınızı özelleştirin. TEKNİK ÖZELLİKLER Volvo FH ınızı özelleştirin. Sunduğu sonsuz sayıda olasılık ile Volvo FH serisi araçlar, her türlü taşımacılık işine uygun hale getirilebiliyor. Esnek şasi düzeni ve VBI (Volvo Üstyapı

Detaylı

Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik.

Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik. Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik. 10 MW sınıfında yeni şaşırtıcı Jenbacher gaz motoru ile uzun ömürlü enerji. Daha Az Yakıt Tüketimi ve CO 2 Emisyonu ile

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

Global Müşteri Tabanını Genişletme Hedefine Doğru Deere Rekor Sonuçlar Alıyor

Global Müşteri Tabanını Genişletme Hedefine Doğru Deere Rekor Sonuçlar Alıyor BAŞKANDAN MESAJ Global Müşteri Tabanını Genişletme Hedefine Doğru Deere Rekor Sonuçlar Alıyor 2013 yılı John Deere in bugüne kadarki en iyi yılı oldu. Son üç yılda art arda olmak üzere, 10 yıldır sekizinci

Detaylı

Her işte. ISB e. Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS

Her işte. ISB e. Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS Her işte. ISB e Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS ISB e Cummins ISB e, güvenilirlik konusundaki ününü artırmaya devam ediyor. Cummins ISB e, kamyon, otobüs ve özel iş aracı kullanıcılarına Cummins ten

Detaylı

Her Yükte. ISL e. Avrupa Otomotiv Motorları 280-400PS

Her Yükte. ISL e. Avrupa Otomotiv Motorları 280-400PS Her Yükte. ISL e Avrupa Otomotiv Motorları 280-400PS ISL e Cummins ISL e, hafif, küçük boyutlu ve yakıtı verimli kullanan 8,9 litrelik bir motor olup yüksek düzeyde esnek güç seçenekleri sunmaktadır. Rakiplerine

Detaylı

KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW

KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW Her zaman doğru tercih! Toprak mikserleri ve ağır tip toprak mikserleri eskiden olduğu gibi tohum yatağı hazırlanması konusunda her yönden çok beceriklidir. Başka hiçbir zemin

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik ENGEL in plastik endüstrisine yönelik dergisi Şubat 2015 The ENGEL HL-Ödülleri 2015 Şimdi başvurun! Üç kategoride Sayfa 9 ENGEL NPE 2015 te Beş Yıldızlı Endüstri Yeterliliği Sayfa 10 Hızlı, esnek ve kompakt

Detaylı

STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU

STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU Akıllı Ulaşım Sistemleri OTOMOTİV TEKNOLOJİ PLATFORMU STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU VERSİYON 3.0 (08.2014) i Akıllı Ulaşım Sistemleri İÇİNDEKİLER I. YÖNETİCİ ÖZETİ... 1 II. OTOMOTİV TEKNOLOJİ

Detaylı

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Faaliyet Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 3 Vizyon 3 Misyon 4 Otokar Hakkında... 6 1963-2013 Satırbaşları... 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10 Otokar ın Faaliyet Alanları

Detaylı

yüksek hızlı ekskavatörler 6MCR/8MCR/10MCR > Şantiyenizin gücü

yüksek hızlı ekskavatörler 6MCR/8MCR/10MCR > Şantiyenizin gücü yüksek hızlı ekskavatörler /8MCR/10MCR > Şantiyenizin gücü yüksek hızlı nokta dönüşlü ekskavatörler 8MCR/10MCR DAHA VERİMLİ ÇALIŞIN Kentsel alanlarımızı yaratan profesyonellerin ihtiyaçlarındaki gelişmeler

Detaylı

BİR MADEN VE KÖY TOPLULUK DEĞERLERİNİ PAYLAŞIYOR KONDİSYON TAKİBİNİ BİLİM KURGU DAN ÇIKARIP BİLİMİN GERÇEĞI YAPMAK

BİR MADEN VE KÖY TOPLULUK DEĞERLERİNİ PAYLAŞIYOR KONDİSYON TAKİBİNİ BİLİM KURGU DAN ÇIKARIP BİLİMİN GERÇEĞI YAPMAK SAYI 3 2012 WWW.CAT.COM OPERATÖRLERE TAVSİYELER & EN İYİ UYGULAMALAR: BİLMEDİĞİNİZ ŞEY SİZE PARAYA MAL OLUR BİR MADEN VE KÖY TOPLULUK DEĞERLERİNİ PAYLAŞIYOR KONDİSYON TAKİBİNİ BİLİM KURGU DAN ÇIKARIP BİLİMİN

Detaylı

CDP Türkiye - En İyi Uygulamalar Kitapçığı

CDP Türkiye - En İyi Uygulamalar Kitapçığı CDP - En İyi Uygulamalar Kitapçığı CDP ye yanıt veren Tu rkiye s irketleri ic in en iyi uygulamalar rehberi CDP Sponsoru CDP Rapor Sponsoru Proje Ortağı b İçindekiler Çalışmanın amacı 02 Global 500 malzeme

Detaylı

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU HAZIRLAYANLAR Emel KÖŞKER Mukaddes EREL Ömer Faruk DAĞLIOĞLUGİL Haziran 2012 Not: Bu rapor T.C.

Detaylı

Basım tarihi: Eylül 2013

Basım tarihi: Eylül 2013 Fiat ın en yeni modellerini, otomobilinizle ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir, kısa sürede

Detaylı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı POWERFLEX 7000 ORTA GERILIM AC SÜRÜCÜLERI 200 bg'den 34.000 bg'ye (150 kw'den 25.400 kw'ye)

Detaylı

PowerFlex Orta Gerilim AC Motor Sürücüler Seçim Kılavuzu. Güçlü Performans. Esnek Kontrol.

PowerFlex Orta Gerilim AC Motor Sürücüler Seçim Kılavuzu. Güçlü Performans. Esnek Kontrol. PowerFlex Orta Gerilim AC Motor Sürücüler Seçim Kılavuzu Güçlü Performans. Esnek Kontrol. PowerFlex Orta Gerilim AC Motor Sürücüler Seçim Kılavuzu Orta Gerilim PowerFlex AC Motor Sürücüleri Ailesi ile

Detaylı

Peugeot 308'in hatlarına baktığınızda tekerlekleri üzerine güvenle oturmuş olduğunu ve bu özellikleriyle yola hükmettiğini keşfedersiniz.

Peugeot 308'in hatlarına baktığınızda tekerlekleri üzerine güvenle oturmuş olduğunu ve bu özellikleriyle yola hükmettiğini keşfedersiniz. SOLUK KESEN HATLAR Yeni Peugeot 308'de her şey tam anlamıyla uyum içerisinde. Hem şehir içi hem de uzun yol için tasarlanan aerodinamik gövdesi, kompakt yapısı ve boyutları arasında mükemmel bir oranı

Detaylı

dünyası 04/2012 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü

dünyası 04/2012 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü İş Makinaları 04/2012 dünyası Sayı:21 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Gülmez Nakliyat üstün performanstan memnun Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü Özkar İnşaat zorlu işleri

Detaylı

SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ

SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ GİRİŞ Enerji az yada çok her alanda kullanılan bir kaynaktır ve özellikle üretim maliyetleri içerisinde ağırlıklı bir yer tutmaktadır. Günümüzde enerjiye olan talep her geçen

Detaylı

M E V C U T B T O R T A M I N D A O R T A Y A Ç I K A N D E S T E K Z O R L U K L AR I

M E V C U T B T O R T A M I N D A O R T A Y A Ç I K A N D E S T E K Z O R L U K L AR I A R A Ş T I R M A R A P O R U B T D ö n ü ş ü m ü i ç i n H e r Z a m a n A ç ı k D e s t e k D e n e y i m i n d e n Y a r a r l a n m a Sponsor: HP Rob Brothers Mart 2012 B U AR AŞ T I R M A R AP O R

Detaylı