Ürün ile İlgili Teknik Konular ve Kullanım

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ürün ile İlgili Teknik Konular ve Kullanım"

Transkript

1 Ürün ile İlgili Teknik Konular ve Kullanım 1) TurkcellNu.m8 Nedir? Dünyanın ilk çocuklar için dizayn edilmiş GPS li Kol saatidir. TurkcellNum8in içinde, çıkarılamayacak şekilde, üretim esnasında saatin içine yerleştirilmiş bir Turkcell Data Hat bulunur. TurkcellNum8in kayışı çelikdir, kesilemez ve özel bir güvenli method ile çıkarılabilir. 2) TurkcellNu.m8in SAR değeri nedir? SAR değeri ortalama bir cep telefonu SAR değerinin yaklaşık 13de biri, iphone un 20de biridir. (0,038 W/kg) 3) Servis kimler arasında çalışır? TukcellNu.m8in içinde bir Turkcell data hat bulunur. Sistem; taahhütnameyi imzalayan admin hat, admin hattın tanımladığı misafir hat ve saatin içindeki TurkcellNu.m8 hattı arasında çalışır. 4) Kullanım nasıl başlar? 1. Turkcell de en az 6 aylık kaydı bulunan, ödenmemiş faturası olmayan, borçtan kapanmış herhangi bir hattı bulunmayan bireysel faturalı hat abonesi, kampanya taahhütnamesini imzalar. 2. Saatin içindeki data hat; taahhütname imzalayan abone üzerine tanımlanır ve yeni aktivasyon yapılır. 3. Cihaz şarj edilir 4. Kayış takılır ve kayış takılı halde iken saatin arkasındaki reset düğmesine basılır, saat üzerinde loading yazısı görülür 3. Sistem tarafından ;taahütname imzalayan abonenin cep telefonuna gönderilen SMS ile bildirilen kullanıcı adı ve şifre ile adresine girilir, Kayışı çöz/kapat butonuna tıklanır 4. Saat kapandıktan sonra kayış çıkarılır ve tekrar takarak kullanıma başlanır. Saat her açılışta ekranda loading yazısı görülecektir. 5) Nasıl kullanılır? a) Portalde alıcı ekranında seçili kullanıcı çocuğun yerini merak ettikçe TurkcellNum8in içindeki hat numarasına neredesin mesajı atarsa; b) İnternetten neredesin butonuna tıklarsa; c) İnternetten ya da Guvenli X yazıp TurkcellNum8in içindeki hat numarasına SMS atarak tanımladıkları güvenli bölgenin dışına çocuk çıkarsa; d) Saat seçili kullanıcı tarafından kapat yazıp TurkcellNum8in içindeki hat numarasına SMS atarak ya da internetten kapat butonuna tıklanmadan kapatılırsa, 1. Sistem devreye girer, 2. Saat data hat üzerinden GPS e bağlanmayı dener. 3. Çocuk açık alanda ise, GPS vericilerinden çocuğun lokasyonunu tespit eder. 4. Kapalı alanda ise GPS e bağlanamaz ve hücre bilgilerinden yaklaşık bir alan çizer 5. Portalde Alıcı alanında seçili olan kullanıcıya adres bilgilerini gönderir. Konum: Maltepe, Gen. Nuri Baransel Kışlası, Büyükbakkalköy, Turkey 6) Konum bilgisi nasıl hesaplanıyor? Tüm GPS tabanlı servislerde olduğu gibi, saat açık alanda iken GPS sinyali alabilir. GPS kapalı alanda çalışmaz.

2 TurkcellNum8, ek olarak, kapalı alanda ise, en yakın 3 baz istasyonu bilgisini alarak, bu 3lü arasında bir üçgen çizip ortalama bir konum bilgisi vermektedir. GPS sinyalleşmesi ile yaklaış 3 metre sapma ile lokasyon bilgisi verilirken, saat kapalı alanda ise, bu sapma oranı yaklaşık metreyi bulmaktadır. Diğer GPS servislerinde de bu şekilde bilgi dönülmektedir. 7) Sistemin aktif kullanıcısının değişimi nasıl yapılır? Örneğin anne çocuğun yerini sorgulama ve bilgilendirme mesajlarını alırken babanın alması istenirse, portalde bilgilendirme başlığı altında tanımlı Alıcı değiştirilir. Bu alanda seçilen kullanıcının telefon ve mail bilgilerinin doğruluğu düzenle butonuna basılarak kontrol edilmelidir. 8) Portalde kişisel ayarlarımı nasıl yaparım? Portalde ayarlarım ekranından TurkcellNum8in adını, resmini değiştirebilirsiniz. 9) Misafir hattın gönderdiği neredesin ya da kapat mesajlarına cevap alamıyorum. Portalde bilgilendirme alanında, alıcı olarak mesaj atıp bilgi mesajları almasını beklediğiniz numaranın seçili olması gerekmektedir. Sistemin kim tarafından yönetileceği bu alanda belirlenmektedir. 10) Misafir hattı nasıl değiştirim? Misafir hat değişikliği sayfasından ulaşacağınız portal üzerinden yapılacaktır. 11) Saat açılamıyor / Saati göstermiyor a) Şarjı bitmiş olabilir, şarj edilmesi ve yeşil ışık yanana kadar beklenmesi gerekir. b) Şarjı yeterli ise, teknik servise gönderilmelidir. 12) Saati yanlış gösteriyor, ne yapmalıyım? Saati geri gösteriyor ise, ileri almak için, boşluk bırakmadan Zaman+X Saati ileri gösteriyor ise, geri almak için, boşluk bırakmadan Zaman-X yazarak saat numarasına SMS atınız. 13) Portalde yaptığım değişiklikler saate yansımadı, saatte değişiklikler yansımadı Saatin açık olduğundan emin olunmalı. O anda GPS sistemlerine bağlanmaya çalışıyor olabilir, değişiklikler biraz geç yansıyabilir. 14) Güvenli bölgeyi kaldırmak istiyorum Güvenli bölge tanımını kaldırmak için, portal üzerinden Sorgulamaya Hazır modunu seçebilir ya da SMS ile beklemede mesajı gönderebilirsiniz. 15) Güvenli Bölge tanımlanamıyor? Güvenli bölge özelliği çocuğunuz açık havada iken kullanılabilir, eğer saat kapalı bir alanda ise, bu tanım yapılamaz. Açık havada güvenli bölge tanımlayınız. 16) Saat şarjı ne kadar dayanır? Saati her akşam şarj etmeniz önerilmektedir. Saatin şarj süresi kullanım ile orantılıdır. Çok fazla sorgulama yapılır ise, saat her sorgulama için uyduya ve gerekirse baz istasyonlarına bağlanması neticesinde şarjı hızlı tükenecektir. saatin portal üzerinde seçili modu da şarj süresini etkilemektedir. Normal şartlar önerilen ve değiştirilmedikçe seçili modu Sorgulamaya hazır dır. Anlık izleme ve Güvenli bölge olarak mod seçimleri sürekli uydu ve baz istasyonu bağlantısı gerektirdiği için şarjı çok daha hızlı tüketmektedir. 17) Saati nasıl kapatırım?

3 Saatin kayışını çıkarmadan mutlaka SMS ile Kapat komutu göndererek ya da portal üzerinden Kayışı Çöz/Kapat butonunu tıklamanız gerekmektedir. kapat komutu olmadan kayışı çıkarırsanız sistem güvenliği devreye girer ve kayışın illegal yollarla kaptıldığını algılayarak size veya misafir hatta kayış izinsiz çıkarıldı mesajı gönderir. 18) TurkcellNum8 yurtdışındayken kullanılabilir mi? Saat Türkiye dışında kullanılamaz, lokasyon bilgileri Türkiye sınırları dışında olan bölgeler için alınamadığı için saat yurtdışında kullanılamaz. 19) Uçakta kullanabilir miyim? Hayır, Saatin içinde bir GSM hat bulunduğu için, uçak vb. elektronik cihaz ve manyetik alan kontrolü olan ortamlarda mutlaka kapatılmalıdır. Kapatmak için SMS ile Kapat mesajı göndermeniz ya da portal üzerinden Kayışı çöz / Kapat butonuna basmanız gerekmektedir. 20) Kalp pili olan müşteriler tarafından kullanılması sorun yaratır mı? Hayır, yaratmaz 21) Portal ana sayfa Türkçe açılmıyor. Bilgisayarınızın Bölgesel Ayarlar / Regional Setting ekranını kontrol edin. Bu ekranda bilgisayar diliniz İngilizce seçili ise ana sayfa İngilizce açılır, bu ekrandan Türkçe seçebilirsiniz. 22) Cihazım arızalandı, teknik servis süreci nasıl işleyecek? Cihazınızı faturası ve garanti belgesi ile beraber en yakın bayiye götürmeniz gerekmektedir. Bayi, cihazınızı ve içindeki data hattı ile beraber Başarı Teknik servise gönderir ve Başarı teknik servis arızayı gidererek müşteri bayiden teslim alır. 23) Simkart bozulursa nasıl değiştirilecek? Saat Başarı Teknik servise gönderilir, Teknik servis sim kart arızasını gidererek yine bayiye geri gönderir, müşteri bayiden teslim alır. Kampanya Detayları 24) Kampanya hangi tarihler arasında geçerli? 1 Nisan Ağustos 2010 tarihlerinde geçerlidir. 25) Kampanyalı TurkcellNu.m8'i nerelerden alabilirim? Tüm Turkcell İletişim Merkezlerinden, anlaşmalı elektronik ve perakende zincir mağazalar ve Turkcell Kurumsal Çözüm Merkezleri nden TurkcellNu.m8 i satın alabilirisiniz. 26) Bu kampanyadan kimler faydalanabilir? Kontratlı tekliften ; Turkcell de en az 6 aylık kaydı bulunan, ödenmemiş faturası olmayan, borçtan kapanmış herhangi bir hattı bulunmayan bireysel faturalı hat abonelerimiz yararlanabilirler. 27) TurkcellNum8 servisinin içeriği nedir, nasıl kullanırım? Bu servis ile çocuğunuzun yerini sınırsız olarak SMS ile sorgulama, SMS ile cevap alma, TurkcellNum8in içindeki data hattın GPS sistemlerine bağlantısı ve GPS sistemlerinin kullanımı için ekstra bir ücret ödemezsiniz. Sınırsız ve ücretsiz kullanım içermektedir. 28) Mevcut data hattım ile TurkcellNum8 kampanyasından ayrarlanabilir miyim? Hayır. Bu kampanyaya bireysel faturalı ses hattınız ile dahil olabilirsiniz. 29) Saatin içindeki hat yeni tesis olmak zorunda mıdır? Evet, TurkcellNum8in içinde yeni tesis, bir data hat olmak zorundadır. Bu hattın yeni tesisi yine taahhütnameyi imzalayan abone üzerine yapılacaktır.

4 30) Kampanya kapsamında aldığım TurkcellNum8 arızalanırsa ne yapmalıyım? Cihazın en kısa sürede bayi aracılığı ile teknik servise gönderilmesi gerekir. Cihaz garanti kapsamında, tamir edilecektir. Cihaz garanti kapsamındayken bayiye götürdüğünüzde herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Garanti kapsamı dışında, kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalarda ise ödenecek tutarı yetkili servis belirler. 31) Aldığım cihazı kaybettim/çaldırdım. GSM hattıma fatura yansımaya devam eder mi? Evet. Cihazı kaybetseniz bile kampanya süresi sonuna kadar faturanıza aylık kampanya bedeli yansımaya devam eder 32) Ürünü iade edebilir miyim? Hayır, kampanya taahhütnamesinde belirtilen koşullarla, cayma bedeli yansır. 33) Kampanya ücretlendirmesi nasıl olacak? Sistemde kampanya taahhütnamesini imzalayan abone sistemin admin i kabul eder. TurkcellNum8 cihazının içindeki data hattı faturası, TurkcellNum8 data servis bedeli, cihaz taksiti ve vergiler taahhütname imzalayan aboneye ayrıca fatura olarak gönderilecektir. 34) Kampanyaya tanımlı hattımı, misafir hattı ya da saatin içindeki hattın numarasını değiştirebilir miyim? Evet, kampanya faydası yeni numaraya aktarılır, sözleşmeniz kaldığı yerden devam eder. 35) Kampanyaya tanımlı hattımı faturasız hatta geçirebilir miyim? Hayır, kontrat süresinde izin verilmez. 36) Misafir hat ödeme tipi değişikliği yapabilir mi? Evet, yapabilir. 37) Kontratımı devredebilir miyim? Hayır, kontrat devredilemez. 38) Kampanyayı iptal edebilir miyim? Taahhütnameyi imzalayan müşterinin kampanya iptali talebi ile müşterinin, Misafir hat ve saat içindeki hattın servis kullanımı ve kampanya faydası da sona erer. Ancak 24 aylık teklif seçmiş aboneye kalan ay x aylık taksit tutarı (39TL) cayma bedeli yansır, 12 aylık teklif seçmiş aboneye cayma bedeli yansımaz. 39) Kampanyaya tanımlı hattımı iptal ettirebilir miyim? Taahhütnameyi imzalayan müşterinin hattının iptal talebi ile müşterinin, Misafir hat ve saat içindeki hattın servis kullanımı ve kampanya faydası da sona erer. Ancak 24 aylık teklif seçmiş aboneye kalan ay x aylık taksit tutarı (39TL) cayma bedeli yansır, 12 aylık teklif seçmiş aboneye cayma bedeli yansımaz. 40) Kampanyaya tanımlı hattımı suspend ettirebilir miyim? Taahhütnameyi imzalayan müşterinin hattının suspend talebi ile müşterinin, Misafir hat ve saat içindeki hattın servis kullanımı ve kampanya faydası da sona erer. Ancak 24 aylık teklif seçmiş aboneye kalan ay x aylık taksit tutarı (39TL) cayma bedeli yansır, 12 aylık teklif seçmiş aboneye cayma bedeli yansımaz. 41) Kampanyadan caydım iptal oldu, caymayı ödedim, tekrar devam edebilir miyim? Tekrar kampanya aktivasyon yapılmalıdır, yeni kampanya için yeni taahhüt süresi başlayacaktır. 42) Fatura kesim tarihimi değiştirebilir miyim? Evet. 43) Admin hattımın tarifesini değiştirebilir miyim? Evet

5 44) Roaming halindeyken kampanyadan yararlanabilir miyim? Admin ya da misafir hat roaming halinde ve TurkcellNum8 Türkiye sınırları içinde iken admin ya da misafir hattın saatin yerini sorgulamak için gönderdikleri SMSler Turkcell dünya tarifesi SMS ücreti (0,90TL) üzerinden ücretlendirilir. 45) Kampanya süresi sonunda ne olur? Kampanya ve servis kullanımı sona erer. 46) Bayı tarafından yapılan hatalı işlemlerde, hatalı no ya tanımlama,hatalı kampanya tıpı,distribitor kodu,bayi kodu...vs seçimlerinde işleyiş nasıl olacak? Tea da Hatalı işlem düzeltme reason ı seçilerek caymasız iptal yapılacak, Yeniden kampanya girişi yapılıp, eski girişe dair yapılmış damga vergisinin silinmesi gerekir. 47) Saat içerisindekı micro simkart bir numaraya baglı olacak mı? Ucret bu hatta mı yansıtılacak? Saat içindeki hattın numarası, aboneye satınalma esnasında bildirilecek, ayrıca kutunun üzerinde barcode olarak görülebilecektir. Ücret ve fatura kampanya taahhütnamesi imzalayan admin hatta yansıyacaktır. 48) Kimler faydalanamaz? (data hattı, pos hattı vs) Kurumsallar, Data ve POS hatları yararlanamaz. 49) Aynı anda kaç kişi sorgulama işlemini yapabilir? Aynı anda sadece 1 kişi sorgulama işlemini yapabilir. Abone sorgulama yapacak olan hattı değiştirmek isterse portalde bilgilendirme başlığı altında tanımlı alıcı yı değiştirmelidir. 50) Misafir hat değişikliği için CC aranması durumunda nasıl yanıt verilmeli? Misafir hat değişikliği sayfasından ulaşacağınız portal üzerinden yapılacaktır. Misafir hat tanımı sadece portalden yapılabilir ve sorgulamayı kampanya tanımlanan admin/misafir hatlardan sadece biri yapabilir. Abone sorgulama yapacak olan hattı değiştirmek isterse portalde bilgilendirme başlığı altında tanımlı alıcı yı değiştirmelidir. Kampanya takip ekranından misafir hat değişikliği yapılması durumunda değişiklik sisteme yansımayacaktır. 51) Kampanya tanımlı hattımın numarasını değiştirdim, hemen sorgulama yapabilir miyim? Hayır, numara değişikliğinden sonra sorgulama yapacak hattın portalde değiştirilmesi gerekmektedir. 52) Data hattı değiştirildiği zaman portalde değişiklik yapmak gerekir mi? Hayır, TurkcellNum8in içindeki data hattın numara değişikliği sisteme otomatik olarak yansır, ekstra bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. 53) Aktif kampanyası olan hattımın borçlarını ödemediğim için suspend oldu. Cayma bedeli yansıyacak mı? Evet 54) Cayma bedeli tutarı nedir? 24 aylık teklif için; Cayma bedeli, abonenin kampanya taahhütnamesinde kalan ay x aylık toplam taksit tutarı kadardır. 12 aylık teklif için cayma bedeli bulunmaz. 55) Kampanyaya katılmak isteyen müşterinin finansal segmentasyonu ne olmalıdır? Kampanyada finansal segmentasyon kontrolü bulunmuyor. 56) Mevcutta aktif başka hangi kampanyalarım varsa bu kampanyadan faydalanabilir miyim? Evet, diğer kampanyalardan faydalanan abonelerimiz TurkcellNum8 kampanyasından da faydalanabilecektir. 57) Başka bir hattı Blacklist te olan müşteri, kampanyadan faydalanabilir mi?

6 Hayır 58) Kampanya hangi durumda iptal olur? Cayma bedeli hangi durumlarda yansır? Taahhütnamede belirtilen yükümlülüklere kısmen ya da tamamen aykırı davranılması durumunda ve/veya paketin süresi sona ermeden kampanyadan ayrılmak istenmesi durumunda ve/veya taahhütnamede belirtilen GSM hattı başka bir GSM operatörüne taşınması ya da hattın kapatılması durumda, söz konusu aykırılığın gerçekleştiği aydan itibaren taahhüt süresi bitimine kadar ödenmesi gereken KDV ve ÖİV dahil kalan taksit tutarları toplamı cezai şart olarak Mobil İletişim Fatura sına söz konusu tarihi takip eden fatura döneminde bir kerede yansıtılır. Damga vergisi ile ilgili sorular Damga Vergisi Nedir? Ticari işlemlerde düzenlenen belgelerle ilgili vergidir. Bu verginin mükellefi, ilgili belgenin imzalayanıdır. Damga Vergisi tutarı nasıl hesaplanır? Damga vergisi tutarı, taahhütnameye konu olan en yüksek tutarın %0,825'i olarak hesaplanır. (8 Ocak 2010 tarihi öncesinde damga vergisi oranı 0,75 % olarak hesaplanıyordu) Bu tutarı nereye ödeyebilirim? Bu verginin ödenmesi için vergi dairesine gitmenize gerek yoktur. Turkcell, bu verginin tahsilatına aracılık eder ve kampanya aktivasyonunuz ardından çıkacak ilk faturanızla ödeme yapabilirsiniz. Damga Vergisi Faturada nasıl gözükür? Faturada bir sefere mahsus olmak üzere Vergiler, Harçlar ve Fonlar başlığı altında görülür. Kontratsız kampanyaya katılan müşteriler de damga vergisi öder mi? Hayır. Sadece kontratlı kampanyaya dahil olanlar için damga vergisi ücreti yansır (Müşteri Temsilcisinden gelebilecek soru) Damga vergisi TEA ekranlarında görüntülenir mi? Evet. Kampanya aktivasyon ekranında, müşterinin faturasına yansıyacak damga vergisi tutarı görüntülenmektedir. 1 TL önprovizyon işlemi ile ilgili sık sorulan sorular: 1 TL Ön Provizyon uygulaması nedir? Kontratlı Cihaz kampanyalarında, kampanyaya katılmak isteyen müşterilerimizden mevcut evrakların yanı sıra talep ettiğimiz bir uygulamadır. Müşterimiz, kendi adına kayıtlı kredi kartını ibraz eder ve bu karttan 1TL ön provizyon alınır. Ön provizyon işlemi müşterinin hesabından işlem yapılan tutar kadar parayı geçici olarak bloke etme işlemidir (1 TL). Ön provizyon işleminde müşteri hesabından para çekilmez sadece geçici süre (15 gün) ile bloke edilir. Bu uygulamayı neden yapıyoruz? Bu işlem müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için kimlik kontrolü amacıyla yapılan bir uygulamadır. Sahte evrakla müşterilerimiz adına işlem yapmak isteyen kişilere karşı alınan önlemlerden biridir. Ne zaman başlayacaktır? 15 Ocak 2010 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Hangi müşterilerimize uygulanacaktır? Kontratlı cihaz kampanyalarına katılmak isteyen tüm bireysel müşterilerimize uygulanacaktır. Black ya da Platinum bir müşteri kendisine bu konuda bir ayrıcalık sağlanmasını isterse ne yapabiliriz? Kampanyaya katılmak isteyen müşterilerin kendi adlarına kayıtlı kredi kartlarından provizyon çekilmesinin tamamı ile kimlik kontrolü amacı ile yapıldığı iletilmelidir. Bu işlem sonunda hiçbir şekilde ücret tahsil edilmeyecektir. Kontratlı kampanyalarda yaşanan müşteri tecrübelerinden yola çıkarak, tüm müşterilerimizin kendi hattı ile ilgili güvenliği için bu işlemin zorunlu olduğu söylenmelidir. Daha önce bir kontratlı kampanyaya katılan ama bu şekilde bir işlem yapılmadığını söyleyerek kredi kartı ile ön provizyon işlemine itiraz eden müşterilerimize nasıl yanıt verebiliriz? Bu yeni uygulamadır. Kontratlı kampanyalarda yaşanan müşteri tecrübelerinden yola çıkarak, tüm müşterilerimizin kendi hattı ile ilgili güvenliği için bu işlemin zorunlu hale getirilmiştir. Hangi kampanyalar bu uygulamaya dahildir? iphone kredi kartlı kurgu dışındaki tüm kontratlı cihaz kampanyaları bu uygulamaya tabidir. iphone kredi kartlı kampanyada, temlik taksitleri hazlihazırda müşterinin kredi kartına yansıtıldığı için bu uygulamaya gerek yoktur. Müşterinin kendi adına kayıtlı bir kredi kartı yoksa işlem yapılır mı? Hayır yapılmaz. Kendi adına kredi kartı olması zorunludur Müşteri şifresini biliyorsa, kendi adına kayıtlı olmayan kredi kartı ile işlem yapılabilir mi? Hayır, Kredi kartı üzerindeki isim, slip üzerindeki isim ve abone isminin aynı olduğu bayi tarafından teyit edilerek evraklar arasına eklenmelidir. Kredi kartı sahibi ile beraber gelen müşteri için işlem yapılır mı? Yapılırsa kredi kartı sahibinden evrak alınır mı? Hayır, Kredi kartı üzerindeki isim, slip üzerindeki isim ve abone isminin aynı olduğu bayi tarafından teyit edilerek evraklar arasına eklenmelidir. Müşterinin 1. Derece yakını (soyadı tutan) adına kayıtlı kredi kartı ile işlem yapılabilir mi? Hayır, Kredi kartı üzerindeki isim, slip üzerindeki isim ve abone isminin aynı olduğu bayi tarafından teyit edilerek evraklar arasına eklenmelidir. Müşterinin evlenme durumunda soyadı değiştiği için kredi kartında farklı soyadı görünüyorsa işlem yapılabilir mi? Evet, müşterinin nufus cüzdanında önceki soyadı kontrol edilir, isim aynı ise işlem yapılabilir. Müşterinin yanında işlem sırasında kredi kartı bulunmuyorsa, birkaç gün sonra 1 TL ön provizyonu almamız uygun olur mu? Hayır, işlem sırasında kredi kartı mutlaka müşterinin yanında bulunmalıdır ve ön provizyon işlemi aynı esnada yapılmalıdır.

7 Provizyon alınamazsa işlem yapılır mı? Hayır. Provizyon alınmadığı takdirde işlem yapılmaz Müşteri kredi kartından provizyon çekilmesine güvenlik sebebi ile onay vermezse de işlem yapılır mı? Hayır. Müşterinin kartından mutlaka provizyon çekilmelidir. Müşteriye kredi kartından kesinlikle para çekilmeyeceği, bunun sadece bunun sadece kimlik kontrolü amacı ile yapılan geçici bir bloke olduğu söylenmelidir. Ön provizyon işleminde de provizyon işleminde olduğu gibi 2 adet slip mi çıkar? Hayır. Ön provizyon işleminde sadece 1 adet slip çıkar. Müşteri nüshası yoktur. Bu nedenle alınan çıkan slip mutlaka bayide kalmalı ve diğer evraklarla beraber arşive(hobim) iletilmelidir. Müşteri yapılan işlemden dolayı kendisine slip isterse eldeki tek nüsha verilmeli midir? Hayır. Ön provizyon işleminde müşteriye kesinlikle slip verilmez. Slip mutlaka bayide kalmalıdır. (Sorunlu müşteri olursa bayi inisiyatifinde eldeki slibin fotokopisi müşteriye verilebilir. Ancak aslı mutlaka bayide kalmalıdır) Ön provizyon işleminde 1 TL yerine yanlışlıkla farklı bir rakam bloke edilirse ne olur? Kesinlikle 1 TL için işlem yapılmalıdır. Ön provizyon işlemi iptal edilemez. Dolayısıyla bloke 15 gün sonra kalkacaktır. Bu nedenle 1 TL işlem konusunda hassas olunmalıdır. Ön provizyon yerine yanlışlıkla 1 TL normal provizyon olarak müşteriden tahsil edilirse ne olur? İşlemin anında iptal edilmesi gerekmektedir. Bu işlemde kesinlikle müşteriden ücret tahsil edilmeyecektir. Akbank haricinde bir banka pos cihazından ön provizyon işlemi yapılabilir mi? Hayır. Sadece Akbank pos cihazı veya ortak pos cihazındaki Akbank menüsünden işlem yapılabilmektedir. Ön provizyon işlemi hangi Akbank üye iş yerinden yapılabilir? Turkcell işlemleri yapılan Akbank üye iş yeri pos cihazından yapılabilir. Ön provizyon işlemi için sadece Akbank kredi kartları mı geçerlidir? Hayır. Herhangi bir banka kredi kartıyla işlem yapılabilir. Ön provizyon işlemi yetkisinin olup olmadığını nasıl anlaşılır? Ön provizyon menüde yetki olsa da olmasa da görülür. Ancak işlem yapıldığında yetki olup olmadığı anlaşılır. Yetki olup olmadığı işlemin sonunda müşteri şifresini girdikten sonra anlaşılır. Yetkisinin olmadığı çıkan slipte yazar. Bu nedenle önce her bayi kendi kredi kartıyla işlemi denemedirler. Ön provizyon yetkisi olmayan yerlerde provizyon işlemi ile ilerleyebilir miyiz? Hayır. Bu süreçte sadece ön provizyon işlemi ile ilerlenebilir. Yetkisi olmayan bayi yetki alabilmek için ne yapmalıdır? Önce Akbank pos destek hattı aranmalı yetki kontrolü yapılmalıdır. Yetki yoksa satış yöneticisi vasıtasıyla satış destek ekibine bilgi verilmelidir. Bilgi verilirken Akbank üye iş yeri numarası ve terminal numarası mutlaka bildirilmelidir. (Yetki sadece Turkcell işlemlerinin yapıldığı Akbank pos cihazına verilecektir.) Ön provizyon ile alınan slip, diğer evraklarla beraber nereye gönderilmelidir? Alınan slip mutlaka bayide kalmalı ve slibin üzerindeki malzemenin zaman içinde silinmesi riski nedeniyle bir fotokopisi ile birlikte bayide saklanmalıdır. Distribütöre / Hobim e slip gönderilir. Slip diğer evraklarla beraber arşive gönderilmezse ne olur? İnceleme esnasında evraklar arasında slip bulunmazsa cihaz ücreti bayi tarafından ödenecektir. Bu uygulama ile 6 aylık müşteri olma şartı yine de aranır mı? Evet, aynı şartlar bu kurgu için de geçerlidir. Vekaletle yapılan işlemlerde ön provizyon işlemi nasıl yapılacak? Ön provizyon işleminde kredi kartı sahibinin olması gerektiği için vekaletle yapılan işlem de olsa mutlaka kart sahibinin bulunması gerekmektedir. Ön provizyon işlemi hangi bayiler için geçerli olacaktır? Ön provizyon işlemi şu anda sadece TİM ler için geçerlidir. İleride farklı noktaların katılımı olursa bilgi geçilecektir. Önce işlem yapılır sonra slip alınması nasıl bir süreç oluşturur? Slip çekilmesi müşterinin güvenliği ve teyit edilmesi ile ilgiliolduğundan, diğer süreçleri etkilemeyecektir.

VODAFONE (24 AY TAAHHÜTLÜ) AKILLI BAS KONUŞ CİHAZ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ

VODAFONE (24 AY TAAHHÜTLÜ) AKILLI BAS KONUŞ CİHAZ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ ye, (kısaca Vodafone ) tarafından yürütülen Vodafone (24 ay taahhütlü) Akıllı Bas Konuş Cihaz Kampanyası ndan ( Kampanya ) yararlanmak istememiz sebebiyle işbu Taahhütname ekinde (EK-2) imza tarih(ler)i

Detaylı

2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (12 Ay) 2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (12 AY) TAAHHÜTNAMESİ

2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (12 Ay) 2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (12 AY) TAAHHÜTNAMESİ 2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (12 Ay) 2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (12 AY) TAAHHÜTNAMESİ ye, ( Vodafone ) ile...( Çözüm Ortağı ) tarafından yürütülen 2015-2016

Detaylı

2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (24 Ay) 2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (24 AY) TAAHHÜTNAMESİ

2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (24 Ay) 2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (24 AY) TAAHHÜTNAMESİ 2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (24 Ay) 2015-2016 VODAFONE İŞ ORTAĞIM ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (24 AY) TAAHHÜTNAMESİ ye, ( Vodafone ) ile...( Çözüm Ortağı ) tarafından yürütülen 2015-2016

Detaylı

KURUMSAL İNTERNET PAKETLİ iphone KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ

KURUMSAL İNTERNET PAKETLİ iphone KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ KURUMSAL İNTERNET PAKETLİ iphone KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ye; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. (Bundan böyle TURKCELL olarak anılacaktır) tarafından 07.12.2011 tarihinden

Detaylı

TURKCELL AKILLI YARDIMCIM KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ

TURKCELL AKILLI YARDIMCIM KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ TURKCELL AKILLI YARDIMCIM KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ye; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ( TURKCELL ) tarafından 20.02.2014 tarihinden itibaren düzenlenen Turkcell Akıllı

Detaylı

AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ

AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ 1 / V: 1.4 AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ Lütfen formu büyük harfle ve tükenmez kalem kullanarak, kutucukların dışına taşmayacak şekilde doldurun. Avea No Tarife Seçenekleri

Detaylı

NOKIA LUMIA 525 İNTERNET PAKETLİ CİHAZ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ (Bireysel)

NOKIA LUMIA 525 İNTERNET PAKETLİ CİHAZ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ (Bireysel) NOKIA LUMIA 525 İNTERNET PAKETLİ CİHAZ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ (Bireysel) AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. nin ( AVEA ) Nokia Lumia 525 Cihaz Kampanyası ndan ( Kampanya ) işbu Taahhütname de ( Taahhütname

Detaylı

VODAFONE İŞ ORTAĞIM YENİ ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (12&24 AY) TAAHHÜTNAMESİ

VODAFONE İŞ ORTAĞIM YENİ ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (12&24 AY) TAAHHÜTNAMESİ VODAFONE İŞ ORTAĞIM YENİ ARAÇ TAKİP KAMPANYASI (12&24 AY) TAAHHÜTNAMESİ ye, ( Vodafone ) ile...( Çözüm Ortağı ) tarafından yürütülen Vodafone İş Ortağım Yeni Araç Takip Sistemi Kampanyası (12&24 Ay) dan

Detaylı

T-SERİSİ BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ

T-SERİSİ BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ T-SERİSİ BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ye; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ( TURKCELL ) tarafından 01.07.2013 tarihinden itibaren düzenlemekte olan

Detaylı

KONTRATLI İNTERNET PAKETLERİ KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ

KONTRATLI İNTERNET PAKETLERİ KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ KONTRATLI İNTERNET PAKETLERİ KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ye; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. nin (bundan böyle TURKCELL olarak anılacaktır) 12.10.2010 tarihinden itibaren

Detaylı

KONTRATLI İNTERNET PAKETLERİ KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ

KONTRATLI İNTERNET PAKETLERİ KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ KONTRATLI İNTERNET PAKETLERİ KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ye; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. nin (bundan böyle TURKCELL olarak anılacaktır) 12.10.2010 tarihinden itibaren

Detaylı

TTNET MOBİL ADSL Bağımsız 4 GB 3G PAKETİ SIKÇA SORULAN SORULAR

TTNET MOBİL ADSL Bağımsız 4 GB 3G PAKETİ SIKÇA SORULAN SORULAR TTNET MOBİL ADSL Bağımsız 4 GB 3G PAKETİ SIKÇA SORULAN SORULAR 1. TTNET Mobil 3G ADSL Bağımsız 4GB 12 Ay Taahhütlü Paketi Nedir? TTNET Mobil 3G ADSL Bağımsız 4 GB Paketi, bilgisayarınıza takılan ve içinde

Detaylı

VODAFONE 12 AY TAAHHUTLU FATURALI CEPTE Wİ-Fİ KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ

VODAFONE 12 AY TAAHHUTLU FATURALI CEPTE Wİ-Fİ KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ ye, (kısaca Vodafone ) tarafından yürütülen Vodafone Cepte Wi- Fi Cihaz Kampanyaları ndan ( Kampanya ) yararlanmak istemem sebebiyle.../.../... tarihli, [...] numaralı GSM hattı için imzaladığım Vodafone

Detaylı

LG BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ

LG BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ LG BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ye; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ( TURKCELL ) tarafından 01.07.2013 tarihinden itibaren düzenlemekte olan LG Bireysel

Detaylı

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler.

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler. 0 İçindekiler 1.EkipMobil i Tanıyalım...2 2.EkipMobil Abonelik Bilgileri...2 3.EkipMobil i Kullanmaya Başlarken...3 3.1. EkipMobil Giriş... 3 3.2. Şifremi Unuttum... 4 3.3.EkipMobil Ana Sayfa... 6 4.EkipMobil

Detaylı

İŞİNİ TURKCELL LE KUR YENİ MÜŞTERİ GETİR TAAHHÜTNAMESİ

İŞİNİ TURKCELL LE KUR YENİ MÜŞTERİ GETİR TAAHHÜTNAMESİ İŞİNİ TURKCELL LE KUR YENİ MÜŞTERİ GETİR TAAHHÜTNAMESİ TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş ( TURKCELL ) ye; Turkcell in sunduğu İşini Turkcell le Kur Yeni Müşteri Getir Paketi nden yararlanmak istememiz sebebiyle,

Detaylı

VODAFONE ARAÇ TAKİP SİSTEMİ KAMPANYASI (12 AY) TAAHHÜTNAMESİ

VODAFONE ARAÇ TAKİP SİSTEMİ KAMPANYASI (12 AY) TAAHHÜTNAMESİ ye, ( Vodafone ) ile...şirketi ( Çözüm Ortağı ) tarafından yürütülen Vodafone Araç TakipSistemi Kampanyası (12 Ay) dan ( Kampanya ) yararlanmak istememiz sebebiyle Ek 2 de yer alan listede belirtilen hatlarımız

Detaylı

SAMSUNG BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ

SAMSUNG BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ SAMSUNG BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ye; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ( TURKCELL ) tarafından 01.07.2013 tarihinden itibaren düzenlemekte olan Samsung

Detaylı

iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu

iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu 0850 250 40 30 iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA 3/54 İÇİNDEKİLER Bu kullanım kılavuzunda kullanılan görseller ve ekranlar

Detaylı

SAMSUNG BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ

SAMSUNG BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ SAMSUNG BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ye; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ( TURKCELL ) tarafından 01.07.2013 tarihinden itibaren düzenlemekte olan Samsung

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

S.E.Ç İNTERNET PAKETLİ CİHAZ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ (BİREYSEL)

S.E.Ç İNTERNET PAKETLİ CİHAZ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ (BİREYSEL) Kampanya İşlem Tarihi: Hat Numarası: S.E.Ç İNTERNET PAKETLİ CİHAZ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ (BİREYSEL) AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. nin ( AVEA ) S.E.Ç İnternet Paketli Cihaz Kampanyası ndan ( Kampanya

Detaylı

YENİ NESİL ARAÇ TAKİP SERVİSİ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ

YENİ NESİL ARAÇ TAKİP SERVİSİ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ YENİ NESİL ARAÇ TAKİP SERVİSİ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. nin 30.09.2015 tarihine kadar geçerli olacak ( AVEA ) YENİ NESİL ARAÇ TAKİP SERVİSİ KAMPANYASI ndan ( Kampanya ) adre

Detaylı

Adı, Soyadı : Tarih. Abone/Vekil imza :

Adı, Soyadı : Tarih. Abone/Vekil imza : Lütfen formu büyük harfle ve tükenmez kalem kullanarak, kutucukların dışına taşmayacak şekilde doldurun. Abone No Faturalı Ön Ödemeli Kurumsal Bireysel Kurumsal1 E-Fatura Adresi FirmaKurum Ünvanı @ Bildirdiğim

Detaylı

A.C.A.İ.P AKILLI TELEFON KAMPANYALARI-12+12 AY TAAHHÜTNAMESİ

A.C.A.İ.P AKILLI TELEFON KAMPANYALARI-12+12 AY TAAHHÜTNAMESİ ye, (kısaca Vodafone ) tarafından yürütülen A.C.A.İ.P. Akıllı Telefon Kampanyaları-12+12 ay nden ( Kampanya ) yararlanmak istemem sebebiyle.../.../... tarihli, [ ] numaralı adıma kayıtlı ve faturalı GSM

Detaylı

GÜVENLİ KİŞİ TAKİP KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ

GÜVENLİ KİŞİ TAKİP KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ GÜVENLİ KİŞİ TAKİP KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. nin 30.09.2015 tarihine kadar geçerli olacak ( AVEA ) GÜVENLİ KİŞİ TAKİP KAMPANYASI ndan ( Kampanya ). adresinde mukim olarak işbu

Detaylı

HERŞEY DAHİL CİHAZ KAMPANYALARI TAAHHÜTNAMESİ (Bireysel)

HERŞEY DAHİL CİHAZ KAMPANYALARI TAAHHÜTNAMESİ (Bireysel) Kampanya İşlem Tarihi: Hat Numarası: HERŞEY DAHİL CİHAZ KAMPANYALARI TAAHHÜTNAMESİ (Bireysel) AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. nin ( AVEA ) işbu Taahhütname nin Özel Şartlar ında belirtilen cihazlara ilişkin

Detaylı

INTERNET PAKETLİ TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ

INTERNET PAKETLİ TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ INTERNET PAKETLİ TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ye; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. (Bundan böyle TURKCELL olarak anılacaktır) tarafından 14.05.2011 tarihinden itibaren

Detaylı

METRO ELEKTRONİK DIŞ TİC.A.Ş BAYİLİK SÖZLEŞMESİ

METRO ELEKTRONİK DIŞ TİC.A.Ş BAYİLİK SÖZLEŞMESİ 1-Taraflar METRO ELEKTRONİK DIŞ TİC.A.Ş BAYİLİK SÖZLEŞMESİ Bir taraftan, Yukarı Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 1. Cadde No: 13 Ümraniye / İstanbul adresinde mukim METRO ELEKTRONİK DIŞ TİC. A.Ş. (Bundan

Detaylı

3/54 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA İÇİNDEKİLER

3/54 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA İÇİNDEKİLER EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA 3/54 İÇİNDEKİLER Bu kullanım kılavuzunda kullanılan görseller ve ekranlar satın alınan ürünün özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterebilir ve Ingenico

Detaylı