Coşkulu Başladı. Nizip te Bahar Şenliği. Sayfa -1

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Coşkulu Başladı. Nizip te Bahar Şenliği. Sayfa -1"

Transkript

1 Sayfa -1 Nizip te Bahar Şenliği Coşkulu Başladı Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği, Hacı Mehmet Okan Parkından başlayıp, Atatürk Anıtı önüne kadar devam eden şenlik yürüyüşüyle başladı. Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan, GAÜN Rektör Danışmanı Prof. Dr. Cahit Bağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Çağrı Demiröz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kantar ın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve Nizip halkının katılımıyla coşkulu bir şenlik yürüyüşü gerçekleştirildi. Birincisi düzenlenen Bahar Şenliklerine büyük ilgi gösteren esnaf, yürüyüş sırasında Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan ve yürüyüşe katılanların üzerine gül döktüler. Nizip Kaymakamı ve Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulması sonrasında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Halkoyunları gösterilerinin sonrasında, Nizip yerleşkesinde şenliklere devam edildi.

2 Sayfa -2 Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliğine Katkıda Bulunanlara Plaket Takdim Edildi, Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği etkinlikleri çerçevesinde; Mayıs tarihlerinde düzenlenen şenliklerin son gününde Nizip Stadyumunda düzenlenen törenle, kurumsal desteklerinden dolayı şenliklere katkıda bulunanlara plaket takdim edildi. Ödül töreninde konuşan Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, birincisi düzenlenen şenliklerin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen tüm kuruluşlar ile Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan a teşekkür etti. Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Parlayan Yıldız nin yalnızca merkez kampusten değil, ilçelerden de parladığını görmenin mutluluğu içerisinde olduğunu söyleyerek, bu parıltının yalnızca Gaziantep ten değil, bölgemizden, Ortadoğu dan değil, dünyadan da parladığını görmenin mutluluğu içerisindeyiz şeklinde konuştu. Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı ödül töreninde, Nizip te düzenlenen şenliklere katılmaktan dolayı duyduğunu memnuniyeti ifade ederek, öğrencilerin en büyük sorunlarından birisi olan barınma ihtiyacını çözmek için temelini attıkları yurt inşaatının önümüzdeki öğretim yılının başında tamamlanacağını müjdesini verdi. Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun tarafından; Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fuat Özçerekçi ye plaket takdim edilirken; Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı tarafından Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt adına Serpil Gündoğdu ve Nizip Ticaret Borsası Başkanı Sadettin Akın adına İbrahim Sarı ya plaket verildi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sek- reteri Fuat Özçerekçi ye tarafından katkılarından dolayı Cuma Çınar ve Murat Uygur a plaket verildi. Rektör Danışmanı Prof. Dr. Cahit Bağcı tarafından ve Kutlay Kızılaslan a, Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan tarafından da Abdullah Altınbaş a plaket verildi. Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz tarafından Nizip Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Karayılan ve Gazeteci Bülent Çetinel e, Genel Sekreteri Ercan Eroğlu tarafından da İbrahim Sarı, Barış Akdoğan ve Maruf Marufoğlu na plaket verildi. Nizip Yerleşkesinde gerçekleştirilen törenlerde ise Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan tarafından, Adnan Bahçeci, Mehmet Kılıçparlar, Hasan Gümüş, Süleyman Kaya ile Selahattin Koç a plaket takdim edildi.

3 Sayfa -3 Nizip'te Engin Nurşani Konseri Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği etkinlikleri çerçevesinde Nizip Stadyumunda şenlikler, Kral Deniz ve Engin Nurşani tarafından verilen konserlerle sona erdi. Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan, Üniversitemiz Genel Sekreteri Ercan Eroğlu, öğretim elamanları, öğrenciler ve Niziplilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, müzikseverler zaman zaman müziğe eşlik ederken, halay çekip, gönüllerince eğlendiler. Sen de gidersen, Adına bir çizik çektim, Aldım elime kalemi, Anmam diyorum, Aşka yandım gibi şarkıları da seslendiren Nurşani, Nizip te birincisi düzenlenen şenliklerde öğrencilerle, Niziplilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, babasının sağlık nedenleriyle şenliklere katılamadığını ve en kısa sürede Niziplilerle birlikte olmak istediğini söyledi. Havai fişeklerin atıldılğı gecenin sonunda, Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan tarafından Engin Nurşani ye Bahar Şenliği anısına plaket ve katılım belgesi verildi.

4 Sayfa -4 Nizip Yerleşkesinde Baran Göç Konseri Nizip Yerleşkesinde Baran Göç tarafından verilen konserde öğrenciler doyasıya eğlendi. Son bir yıl içerisinde 20 den fazla Avrupa Konseri verdiğini söyleyen Baran Göç, Nizip te öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, 15 Mayıs 2011 de Ayrılırmı adlı türkü kasetinin dinleyicilerle buluşacağını müjdesini verdi. Ayrılırmı klibinin televizyonlarda yayınlandığını söyleyen Göç, Albümde yer alan eserlerden 6 tanesi kendi eserim. Türkülerimize sahip çıkalım, kültürel değer- lerimizin yaşatılmasında türküler çok önemli bir yere sahiptir diyerek, türkülerin insanları birleştirdiğini söyledi. Baran Göç tarafından seslendirilen, Ayrılır mı, Ben Her Gece Ağlarım, Dostluklar Yalan Diye adlı eserleriyle zaman zaman türkülere eşlik edip, halay çeken öğrenciler gönüllerince eğlendiler. Gecenin sonunda; Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan tarafından Baran Göç e Bahar Şenlikleri anısına plaket ve katılım belgesi takdim edildi.

5 Sayfa -5 Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği Bahar Şenliğinde Öğrenciler Doyasıya Eğlendiler Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği çerçevesinde, Nizip Yerleşkesinde Makarna, baklama yeme ve salça atma yarışmaları düzenlendi. Birbirinden ilginç anların yaşandığı yarışmalarda öğrenciler dereceye girebilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler. En kısa sürede 10 adet baklava yeme yarışmasında birinci Emrah Zer, ikinci Yunus Ozan üçüncü Serkan Oğuzcan olurken; 5 tabak makarnayı yeme yarışmasında Ferit Yalman birinci, Mehmet Öztürk ikinci, Fatih Karabulut ise üçüncü oldu. Salça atma yarışmasında da öğrenciler karşısındaki yarışmacılara en fazla salça atmak için yarıştılar. 15 şerli guruplar halinde karşılıklı atılan saçlar sonucunda en az kirlenen Yunus Ozan birinci olurken; ikinci Gamze Atalamış, üçüncü Serhat Ülgen ve Nihal Demir ise dördüncü oldu. Nizip Yerleşkesinde devam eden birbirinden ilginç yarışmaların düzenlendiği şenlikte, öğrenciler ve Nizip halkı doyasıya eğlendiler.

6 Sayfa -6 Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği Nizip Yerleşkesinde Şenlik Coşkusu Kültür Müdürlüğüne bağlı Müzik topluluğu öğrencileri tarafından Nizip Yerleşkesinde verilen konserde öğrenciler doyasıya eğlendi. Öğrenci guruplarının seslendirdiği eserlerle unutulmaz bir gecenin yaşandığı şenlikte öğrenciler zaman zaman müziğin ritmine kapılarak dans edip, eğlendiler. Nizip Yerleşkesinde birincisi düzenlenen bahar şenliklerinden duydukları memnuniye- ti ifade eden öğrenciler, Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan ın bu tür aktiviteleri iki günle sınırlamayacaklarını ve zamana yayarak gelenekselleştirecekleri müjdesini aldılar. Şenliklerde doyasıya eğlenen öğrenciler, sosyal, kültürel ve eğitsel bu tür aktivitelerin şenliklerden sonra da zamana yayılarak yapılacak olmasından mutluluk duyduklarını belirttiler.

7 Sayfa -7 Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği Şenliklerde öğrenciler hem eğlendi hem kazandı Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği etkinlikleri çerçevesinde Nizip Yerleşkesinde Uzun hava söyleme ses yarışması, SMS atma, ip çekme, web tasarım yarışması gibi birbirinden ilginç yarışmalarla öğrenciler başarılı olabilmek için kıyasıya mücadele ederken gönüllerince eğlendiler. Yöremize özgü uzun, yanık, içli barak türkülerinin söylendiği uzun hava söyleme yarışmasında birinci olan Ömer Faruk Kalkan bir adet bağlama kazanırken; ikinci Mehmet Nedim Çevik ve üçüncü Ümit Baki, Bahar Şenliği katılım sertifikası aldılar. Web tasarım yarışmasında birinci olan Kadriye Semahat Akoğlu 500 GB taşınabilir Hard Disk, ikinci olan Selda Aslan ve üçüncü olan Ziya Uğur 8 GB Flash Bellek kazandılar. Nizip Stadyumunda gerçekleştirilen SMS atma yarışmasında verilen metni doğru, eksiksiz ve en kısa zamanda gönderen Emrah Mutlu bir adet cep telefonu kazanırken; ikinci Cemile Seyhaneyıldızı Vadafone faturasız hat, üçüncü Mehmet Yalçın ise 4GB flash bellek kazandı.

8 Sayfa -8 Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği Spor Müsabakaları Çekişmeli Geçti Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği etkinlikleri çerçevesinde Nizip Yerleşkesinde bilek güreşi, voleybol ve masa tenisi müsabakaları düzenlendi. Yarışmalarla öğrenciler başarılı olabilmek için kıyasıya mücadele ederken hem yarıştılar hemde gönüllerince eğlendiler. Oldukça çekişmeli geçen bilek güreşi yarışmasında Selçuk Karapolat birinci olurken; ikinci Hayri Kırıcı, üçüncü de İbreli Uzun oldu. Masa tenisi turnuvasında bayanlarda birinci Buket Sağlam Deniz, ikinci Yeliz Özburcu, üçüncü de Zeynek Yetiz oldu. Erkekler kategorisinde ise birinci Mustafa Polat, ikinci Yunus Demir, üçüncü de İbrahim Erdem oldu. Voleybol turnuvasın- da, İbrahim Halil Kaya, Murat Derin, Mehmet Kırcı, Özlem Dalan ve İlhami Can dan oluşan takım birinci olurken, Harun Cantekin, Selçuk Karapolat, Mikail Bağcı, Bayram Sürücü ve Samet Satan dan oluşan takım ikinci oldu. Turnuvada, Cemal Koçak, Hüseyin Özler, Tuğçe Güleker, Tahir Erbil ve Zeydan Berkay dan oluşan takım üçüncü oldu.

9 Sayfa -9 Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği Şair Sıtkı Caney den Şiir Dinletisi Nizip Yerleşkesi Konferans Salonunda; Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği çerçevesinde, Şair Sıtkı Caney tarafından şiir dinletisi gerçekleştirildi. Üniversite gençliğiyle birlikte olmaktan her zaman mutluluk duyduğunu söyleyen Şair Sıtkı Caney, gençlerin hangi eğitimi alırsa alsın mutlaka sanatın bir alanıyla yakından ilinti olmasını çok önemsediğini söyledi. Caney, Sanatın hangi dalı olursa olsun, hayatı, bilimi kavramada çok önemli bir anahtar. Bir genç sanattan kopuk yetişiyorsa tamamen ezber üzerine yetişmiş oluyor. Eğitim sistemimizde ciddi engeller olduğunu düşünüyorum. Edebiyat Fakültesi öğrencilerinden çok nadir olarak, iyi yazar ya da iyi bir edebiyatçı yetişmektedir. İyi akademisyenler yetişiyor ancak iyi yazar ya da şair yetişmiyor. Bunu da eğitim sistemimizin temelinde edebiyatı sevdirme ya da gerçekleri anlamaya yönelik bir eğitim olmamasına bağlıyorum. Verilen eğitimle daha çok edebiyat tarihçiliği yapılıyor. Öğrencide biraz edebiyat sevgisi varsa da Edebiyat Fakültesine girince o da yok oluyor ifadesinde bulundu. İki tane yayınlanmış iki tane de yayınlanmaya hazır şiir kitabı olduğunu söyleyen Şair Sıtkı Caney, ilk şiirlerini Ulusal Edebiyat Dergisinde 15 yaşında yazmaya başladığını söyledi. Caney, İnsanların çok değişik alışkanlıkları vardır. Kimisi günün değişik saatlerinde ya da fırsat buldukça satranç oynar ya da kara kalem resim çizer, şiir benim için hayatın içinde, doğal akışı içerisinde kendiliğinden gerçekleşen bir olay. Yaşadıklarımız, içimizde birikenler hatta kafamızın içerisinde, belli bir noktadan sonra gelişen olaylar sonucunda oturup şiir yazıyorum şeklinde konuştu. Gençlere kendi değerlerinizi mutlaka tanımaya çalışın diyen Caney, Gençlerimizden, bir dönem tüm dünyaya örnek olmuş, medeniyetimizin temel yapı taşlarını, manilerimizi, türkülerimizi, kilim desenlerimizi yani yerel değerlerimizi iyi öğrenmelerini istiyorum. Yunus Emre yi iyi tanıyın, sanattan kopmayın ve bol bol okuyun ifadesinde bulundu. Şair Sıtkı Caney, Layya adlı şiir kitabından şiirler okuyarak güzel bir müzik ziyafeti sunarken, kendi bestelerinden oluşan türküleri de seslendirdi.

10 Sayfa -10 Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği Şair Mehmet Kara İnsanları içinde bulundukları mekan şekillendirir Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği çerçevesinde Şair Mehmet Kara tarafından Nizip Yerleşkesi Konferans Salonunda, Mekan Şair ve Şiir konulu konferans verildi. Konferansa; Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan ın yanı sıra çok sayıda öğretim elamanı ve öğrenci katıldı. Şiirin bir doğa insan ilişkisi olduğunu söyleyen Şair Mehmet Kara, Şair için mekan sadece bulunduğu çevre değil tüm everendir. Şairler, gönülleriyle, tüm benlikleriyle, bağlı oldukları mekânı az bulur ve uzaydan tüm mekânı seyre çıkarlar şeklinde konuştu. Kara, Şairin evrene bakışı sadece kendi göz merceğiyle değil, tüm insanlığın da göz merceğiyle oluşan teleskop gibidir ve uzayın derinliklerini görür, duyar ve yansıtır. Sadece göz değildir aynamız. Rüyalarımız çevreyi içimize aldığımız anlar bütününden oluşur, tıpkı hayallerimiz gibi diye konuştu. Yumun gözünüzü ve düşünün diyen Kara, dünyayı, tüm evreni içinde hissetmenin şiirselliğine dem vurarak, Ömür boyu para biriktirmiş, kafasında ne dost yüzler, ne doğanın güzellikleri ne de bir çiçeğin rengi ve esen bir yelin neler getirip neler götürdüğünü biriktirmeyi akıl edemeyenler derin bir boşluk içinde yüzerler diye konuştu. İnsanları içinde bulundukları mekan şekillendirir diyen Kara, Belli bölgelerin belli karakterde duygu ve düşüncede insanlar oluşturur. Akdeniz ülkelerinin insanları heyecanlı ve duygusalken, kutuplarda, Afrika da yaşayan insanların fiziksel ve duygusal yapıları bulundukları çevre ve iklimsel özelliklere göre daha farklı yapısal özellikler taşır. Bu da farklı coğrafyalardaki şair ve yazarların edebi eserlerine yansır. Buradan yazar ve şairlerin bölgesel özelliklerine göre üsluplarının oluşumuna da etki etmesini beraberinde getirir ifadesinde bulundu. Söyleşinin sonunda Şair Mehmet Kara ya Nizip Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Karayılan tarafından Bahar Şenlikleri anısına plaket takdim edildi.

11 Sayfa -11 NİZİP TE DOLU DOLU BAHAR ŞENLİĞİ Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği Nizip 1. Geleneksel Kültür, Spor ve Bahar Şenliği Mayıs 2011 tarihlerinde Nizip yerleşkesinde ve Nizip stadyumunda gerçekleştirilecek. Nizip halkıyla her alanda olduğu gibi kültürel ve sosyal alanda da bütünleşen Nizip Eğitim Fakültesi ve Nizip Meslek Yüksekokulu öğrenci ve öğretim elamanları, iki gün sürecek olan şenliklerle bir çok etkinlikte birlikte olacak. Farklı bir anlayışla ve farklı bir konseptle ele aldığımız bu bahar şenliğini geleneksel olarak düzenleyeceğiz. Bulunduğu çevreyle bütünleşmemiş bir eğitim kurumunun bir ayağı eksiktir. Nizip halkının da katılımıyla gerçekleştireceğimiz bu şenlikte dolu dolu iki günü birlikte geçireceğiz. Şenlik programından da anlaşılacağı üzere iki gün boyunca; söyleşi, film gösterimi, spor müsabakaları, yöresel yarışmalar, dinletiler, konserler gibi daha bir çok etkinliğin bir arada olduğu bir şenlik gerçekleştireceğiz. Bahar Şenliği; 12 Mayıs 2011 Perşembe günü, H.M. Okan Parkı ile Çarşı Cami arasındaki alanda şenlik kortejiyle başlayacaktır. Kampus alanında, makarna ve baklava yeme, uzun hava, sms atma, ip çekme yarışmalarının yanı sıra salça atma gibi bir bi- rinden değişik yarışmalarla renklenecek. Film gösterimlerinin yanı sıra, bilek güreşi, voleybol, masa tenisi gibi aktivitelerle öğrencilerimiz becerilerini sergileyecekler. Yine, Sıtkı Caney ve Mehmet Kara gibi şairler tarafından edebiyat söyleşileri şiirlerle renklenecektir. İki gün boyunca sürecek olan şenlikler boyunca, hem kampus alanında hem de Nizip Stadyumunda birbirinden değerli sanatçılar tarafından konserler düzenlenecektir. Bu kapsamda; MYO Öğrenci Gurubu Konseri ve Baran Göç Konseri Nizip Meslek Yüksekokulu Kampus alanında, yerel sanatçı konserleri, Kral Deniz Konseri ve Engin Nurşani Konseri Nizip Stadyumunda Nizip halkının da katılımıyla gerçekleştirilecektir. Parlayan Yıldız Gaziantep Üniversitesi nin Nizip ten yansıyan parıltılarının yalnızca Nizip te, Gaziantep te, bölgemizde değil, dünyadan hissedildiğini görmenin mutluluğu ve onuru içerisindeyiz.

12 Sayfa -12 Mustafa Topçuoğlu İtibar, güven ve dürüstlük birşirketin en büyük sermayesidir İnşaat Mühendisliği Bölümü Konferans Salonunda, Hayat Akademisi organizasyonları kapsamında düzenlenen Patronlar ve CEO lar Buluşması na Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu konuşmacı olarak katıldı. Patronlar ve CEO lar Buluşması na, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Genel Sekreter Ercan Eroğlu ve çok sayıda öğrenci katıldı. Hiçbir başarı tesadüf değildir şeklinde konuşan Topçuoğlu, Mutlaka detaylar ve çok ciddi çalışmalar sonucunda başarı ortaya çıkmıştır. Aile bağlarının güçlü olması, aile bireylerinin birbirlerine tutkun her konuda birbirini destekleyen birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi aile şirketlerindeki başarının en önemli öğeleridir. Şirkette kurum kültürünün olması çok önemlidir. Bir şirketin, bir kurumun kendine has bir kültürünün olması lazım. Bu çatı altında olan herkesin de o kültürle yaşaması gerekli. Birlik, beraberlik, güçlü ekip ve kesinlikle ekip çalışması başarıyı getiriyor. Eğer siz ekip ruhunu oluşturmazsanız siz isterseniz dünyanın en akıllı insanı olun verimli ve başarılı olmanız mümkün değil şeklinde konuştu. Kurumsallaşamayan şirketlerin belli bir süre sonra verimliliğini, gücünü kaybedeceğini söyleyen Topçuoğlu, Kişilere dayalı başarı değil, kurumun yapısına dayalı bir başarı olmalı. Dünyada tesadüf ederi elde edilen doğru mal doğru mal değildir. Mutlaka bir kalite sisteminin olması ve o kalitenin tesadüfen değil bir sistemle yaratılmış olması çok önemlidir ifadesinde bulundu. Müşteri memnuniyetinin önemine değinen Topçuoğlu, Biz her zaman kurum kültürümüzde çalı- şanlarımıza da, kendimize de şunu söylüyoruz. Yüzde 51 müşterinin yanında olun, yüzde 49 müessesenizin haklarını savunun. İtibar, güven ve dürüstlük iş hayatında bunlar varsa başarının gelmemesi için hiçbir sebep yok. Bunlar kolay elde edilmeyen, uzun sürede oluşan ama bir şirketin en büyük sermayesi. Bugün üretimin bütün kademelerinde argeyi yapamayan firmaların başarılı olma şansı yok. Sadece kopyacı bir yapı ortaya çıkar diye konuştu. Risk almak, mücadele etmek, en ufak ayrıntısına kadar işi takip etmek önemli şeklinde konuşan Topçuoğlu, Sağlığınız ve huzurunuz olmadan hiçbir şeyin değeri yoktur. Negatif in- sanlarla arkadaşlık etmeyin, en az bir tane can dostunuz olsun. İş hayatında güven ve itibar en önemli sermayedir. Detayları görün. Zor günlerinde maddi-manevi insanların yanında olun. Sivil toplum örgütlerinde aktif rol alın. Kibir ve gurur, başarının en büyük düşmanıdır. İngilizceyi ana diliniz gibi öğrenin diye konuştu. Konferansın sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Mustafa Topçuoğlu nun Üniversitemizde verdiği bu konferanstan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Topcuoğlu na günün anısına hediye takdim etti.

13 Sayfa -13 Evlilikte dürüstlük, sadakat ve sabır en öncelikli ihtiyaçtır Atatürk Kültür Merkezinde, Yazar Fatih Akbaba tarafından İletişim Ailede Başlar; Anne Merhamettir konulu konferans düzenlendi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Cahit Bağcı nın yanı sıra çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrencinin katıldığı konferansta konuşan Yazar Fatih Akbaba, aile içi iletişimin önemine değindi. Annelerin merhamet dolu olduklarını belirten Akbaba, Her şeyde emeklilik vardır ama anne ve babalıkta emeklilik yoktur. Onlar toprağın altında da üstünde de olsa ana anadır, baba babadır. Bu nedenle Allah ın bize emanet ettiği hanımefendilerden iki tanesi olan annemiz ve eşimiz bizim için çok önemlidir. Herhangi bir kıza elkızı demek kadar kötü bir şey yoktur. Bir gün eşimizde çocuklarımızın annesi olacak. Bu nedenle eşimizin ve annemizin kıymetini çok iyi bilmemiz gerekiyor şeklinde konuştu. Kimi insanların evliliğe uyum sağlayamadıklarını söyleyen Akbaba, Bizler bazen insanların ailesini, geçmişini, eğitimini çok önemsemeye- biliriz. Kızlar kız arkadaşlarıyla, anneleriyle konuşurlar. Bu konuşulanları babalar hiç duymaz. İş pişer, son anda babanın haberi olur. Bu genelde böyledir. Kıza göre karşısındaki kişi çok yakışıklıdır. Evlendikten sonra olaylar değişir ifadesinde bulundu yılında ülkemizde 100 bin çiftin boşandığına dikkat çeken Akbaba, Boşanan çiftlerin 15 bini evliliklerinin on altıncı yılından sonra boşanmış, ancak 9 bin 8 yüz çifti evliliklerinin birkaç yılını bile tamamlayamamışlar. Evlilik bana göre değil deyip hemen boşanmışlar diye konuştu. Mutlu ve başarılı insanların, güzel ve huzurlu bir aileye sahip olduklarını belirten Akbaba, insanların mutsuzluğunun ise aile içi iletişimsizliği aile içi şiddete dönüştürdüğünü söyledi. Kişilerin sadece eşiyle evlenmediğini aynı zamanda kişinin eğitimi, pozisyonu, geçmişi ve ailesiyle de bütün olduğuna dikkat çeken Akbaba, evliliğin bencilliği kaldırmadığını ifade etti. Akbaba, Evlilikte dürüstlük, sadakat ve sabır en öncelikli ihtiyaçtır. Sağlıklı aile beyinde başlar. Gereksiz ve aşırı kıskançlıkların huzurunuzu, sevginizi ve saygınızı yok etmesine izin vermeyin. Şüphe ve vesvese beynini ele geçirmemelidir. Aile sır gibidir. Asla aranıza kimse gir- memelidir. Kendi ailelerinizi, arkadaşlarınızı ve iş çevrenizi aranıza sokmayın. Paylaşılan ne varsa içeride kalmalıdır. Kimse sizin için ilaç değildir şeklinde konuştu. Konferansın sonunda Yazar Fatih Akbaba ya Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun tarafından hediye takdim edildi. Okuma Etkinliği Düzenlendi Güneydoğu Avrupa daki Goethe Enstitüleri, geçmişte yaşanmış çatışmalar hakkında düşünmeyi konu alan Hatırlama Macerası adlı proje kapsamında Okuma Etkinliği düzenledi. Fen Edebiyat Fakültesi Ömer Asım Aksoy Konferans Salonunda gerçekleştirilen okuma etkinliğinde, Figen Uğur un Moderatörlüğünde Türkiye den Yazar Aslı Erdoğan tarafından Saraybosna, Kıbrıs tan Yazar Niki Marangou tarafından ise Lefkoşa adlı hikâye okundu. Hatırlama Macerası projesi hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Çiğdem İkiışık, Geçmişte yaşanmış ya da hala yaşanmakta olan çatışmalar üzerinde düşünmeyi konu alan edebi metinlerin yayımlanması için, katkıda bulunan herkesin kendi kişisel hatırlama cesaretinin gösterilmesi gerekti. Sonuçta, yirmiden fazla yazar ile elliden fazla çevirmen, birlikte iddialı bir maceraya atıldılar. Sonunda da Hatırlama Macerası adlı proje tüm ülkelerin dilindeki tüm metinlere erişimi sağlayacak şekilde düzenlendi. Bu amaçla, tüm edebi metinler ve konuyla ilgili bilgiler on dile çevrildi şeklinde konuştu.

14 Sayfa -14 Turizm Sektöründe Kadın İstihdamının Artırılması Projesi Sertifika Töreni Düzenlendi miz Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yaşar Şimşek, Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Atınç Olcay ve çok sayıda kursiyer katıldı. Sertifikaların çalışma hayatında kursiyerlere katkı sağlayacağını ifade eden Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Gaziantep dünyada çok önemli bir yere sahip. Gerçekten bir vizyon kenti. Bu projenin çok verimli olacağını düşünüyorum. Umarım bu proje sonucunda aldığınız sertifikalar hem çevrenize hem de kendinize önemli değerler katar. Almış olduğunuz bu altın bilezikle çok iyi yerlerde çalışmanızı diliyor, emeği geçen tüm arkadaşlarımı yürekten kutluyorum diye konuştu. Sosyal refahın artmasıyla birlikte ülkemizde insanların kalifiye olmayı hedeflediklerini söyleyen İŞKUR İl Mü- Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülmekte olan Turizm Sektöründe Kadın İstihdamının Artırılması Projesi kapsamında sertifika töreni düzenlendi. Turizm Uygulama Otelinde gerçekleştirilen sertifika törenine; Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreteri Ercan Eroğlu, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, İŞKUR İl Müdürü İlyas Bulduk, Kültür ve Turizm İl Müdürü Salih Efiloğlu, Proje Yürütme Kurulu Başkanı ve Üniversitedürü İlyas Bulduk, Eğitim hepimizin sorunu. Özellikle eğitimsizlik, hayatımızın her aşamasında bir problem olduğu gibi mesleki çalışma hayatımızda da sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin en önemli sorunlarından bir tanesi nitelikli eleman sıkıntısıdır. Gaziantep te turizm sektörünün gün geçtikçe canlandığını, ileriye gittiğini görmekteyiz. Bu açıdan bu eğitim Gaziantep e, sizlere, ailenize, çevrenize faydalı olacağınıza inanıyorum şeklinde konuştu. Projenin önemine değinen Kültür ve Turizm İl Müdürü Salih Efiloğlu, Proje gerçekten bize heyecan veriyor. Bu kadar pozitif enerjiyi bir araya toplamak, onları bir arada tutmak, onları hayata hazırlamak çok güzel bir şey. Bazı kursiyerlerimizin daha kurs bitmeden iş başı yapmaları bizim için büyük bir mutluluk. Burada çok güzel dostluklarınız oluşmuş, belki de en güzel yanı bu. Emeği geçen herkesi kutluyorum ifadesinde bulundu. Önemli olan şeyin projenin sürdürülebilirliğinin sağlanması olduğuna dikkat çeken Proje Yürütme Kurulu Başkanı ve Üniversitemiz Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yaşar Şimşek, Projede hem teorik olarak hem de uygulamalı olarak turizm sektöründen çok büyük destekler gördük. Aldığınız sertifikalar sadece elinizde kalmayacak. Bunun için düşüncelerimiz var. Dilerim sizlere çok iyi yerlerde çalışma imkanları sağlanır diye konuştu. Projenin başarıyla gerçekleştirildiğini belirten Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Atınç Olcay, 60 kursiyerimizle başladığımız projemizi 57 kursiyerimizi tam donanımlı bir şekilde yetiştirerek tamamladık. Biz kursiyerlerimize güveniyoruz. Bütün eğitimlerimizi hiçbir ihmalkarlık gösterme- devamı 15 de

15 14 den devam den büyük bir ciddiyetle gerçekleştirdik. Olması gereken neyse öyle davrandık. Bu nedenle mutluyuz. Kursiyerlerimize başarılar diliyorum şeklinde konuştu. Açılış konuşmalarının sonrasında, projenin tüm faaliyetlerinin yerine getirilmesinde emeği geçen Genel Sekreteri Er- can Eroğlu na, Proje Yürütme Kurulu Başkanı ve Üniversitemiz Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yaşar Şimşek e, Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Atınç Olcay a, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Murat ve Yrd. Doç. Dr. Servet Demir e, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Metin Yıldırım a, Uzman Önder Yazıcı ya ve Mali Uzman Ökkeş Kör e Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Genel Sekreteri Ercan Eroğlu tarafından ise Turizm Uygulama Oteli, Anatolian Oteli, Grand Otel, Met Gold Oteli, Ravanda Oteli, Royal Oteli ve Uğur Plaza Oteli yetkililerine teşekkür belgesi ve kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

16 Sayfa -16 Nihat Aytürk tarafından Protokol Yönetimi ve Kuralları Konulu Konferans Gerçekleştirildi Atatürk Kültür Merkezinde, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Öğretim Elemanı Nihat Aytürk tarafından Protokol Yönetimi ve Kuralları konulu iki gün devam eden konferans, Üniversitemiz akademik ve idari personelin yanı sıra Gaziantep il protokolünden çok sayıda katılımla gerçekleştirildi. Resmi yerlerde protokol kurallarının uygulandığını belirten Nihat Aytürk, 1815 yılından itibaren bütün dünyada kurumlar arası, uluslararası ilişkilerin resmi protokol kurallarına göre düzenlendiğini söyledi. Aytürk, Protokol kuralları Gaziantep te de Edirne de de aynıdır. Medine de de aynıdır, Moskova da da aynıdır. Türkiye nin protokolle ilgili 32 mevzuatı vardır. Dünyada protokolü ilk kuran Mete Han dır, sonrasında ise Kanuni Sultan Süleyman dır. Dolayısıyla Türkiye de, Avusturya da, Fransa da, İtalya da, İngiltere de, Rusya da dünyanın her yerinde protokol önemlidir. Protokolün en az olduğu ülke Amerika Birleşik Devletleridir şeklinde konuştu. Resmi alanda uygulanan, resmi davranış kurallarına protokol denir diye konu- şan Aytürk, Sosyal alanda uygulanan, sosyal davranış kuralları örf, adet, görgü, nezakettir. Resmi alanda köylü Mehmet Efendi de resmi alana gittiği zaman milli eğitim müdürüne, emniyet müdürüne, valiye, üniversiteye geldiği zaman tarlaya gittiği elbiseyle gitmez. Bayramda, düğünde giydiği kıyafetle gider. Ceketini düğmeler, şapkasını çıkarır, kapıyı vurur, başıyla selam verir ve otur denmeden oturmaz. Bu nedenle herkes kamusal alanda kamusal kurallara uymak zorundadır ifadesinde bulundu. Protokol kurallarının amacının kişinin, kurumun ve devletin itibarını korumak olduğuna dikkat çeken Aytürk, Her kurumun, her kişinin itibarı ve şerefi vardır. Kişiler bu itibarı korumakla yükümlüdür. Bir insan yanlış davranışlarıyla itibarını kaybedebilir, ya da doğru davranışla itibarını koruyabilir. Protokol kuralları sadece, yöneticilerin makam odasında, resmi arabalarda, resmi toplantılarda, resmi törenlerde ve resmi davetlerde uygulanır. Yani üniversitenin bahçesinde protokol kuralları uygulanmaz diye konuştu. Aytürk, Protokol her insanın hayatında en az yüzde 34 temsil niteliği, yüzde 33 bilgi ve becerisi, yüzde 33 ise kişiliği oluşur. Fakat bir rektörün, dekanın hayatında temsil niteliği yüzde 60 önemlidir. Bir yere bir odacı gönderirken dahi üstüne başına bakarsınız eğer tıraş olmamışsa, pantolonu ütüsüzse, ayakkabıları çamurluysa göndermekten vazgeçersiniz. Çünkü kurumunuzu mahcup etmek istemezsiniz. Kılık kıyafeti, konuşması düzgün adam seçer öyle gönderirsiniz. Bu nedenle kişinin temsil niteliği bilgisinden, becerisinden, kişiliğinden önce gelir şeklinde konuştu. Bütün dünyada aynı olan protokolün, uluslararası ilkelerinden birincisinin saygı ve nezaket olduğunu vurgulayan Aytürk, protokolde kişiye ya da kuruma hak ettiği ve layık olduğu önemi ve değeri vermenin önemine değindi. Aytürk, Toplantı ve görüşmelerde karşılama ve ağırlamada, imzalarda düzey eşitliği, denklik ve karşılıklılık esastır. Protokolde makam ve unvana saygı önemlidir. Yaş ve cinsiyet ayrımı yoktur. Makam, unvan, rütbe ve kıdem vardır. Makam Türk Bayrağı olan odadır. Eğer odada Türk Bayrağı yoksa orası çalışma odasıdır. Makam odası kurumsal temsil merkezidir. Makam için yapılan hiçbir şey israf değil, itibardır ifadesinde bulundu. Konferansın sonunda Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Göğüş tarafından, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Öğretim Elemanı Nihat Aytürk e hediye ve çiçek takdim edildi.

17 Sayfa -7 SODES PROJESİ HAYATIN RİTMİ GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ GAPGENÇ FESTİVALİNE KATILDI Başbakanlık GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından düzenlenen ve bu yıl Gaziantep Valiliği ve Gaziantep İl Özel İdaresi nin desteğiyle Mayıs tarihlerinde 3. Gerçekleştirilen Uluslar arası GAPGENÇ Festivaline; SODES kapsamında desteklenen Üniversitemiz TMDK-Türk Halk Oyunları Bölümü HAYATIN RİTMİ Projesi de katıldı. Proje üyelerinin hazırlamış olduğu ritim topluluğu festivale katılımı ile gençlerden ve halktan beğeni topladı. Proje Koordinatörü, Öğr. Gör. Yılmaz KILINÇ, Proje İdari sorumlusu Turgut Oğuz ve proje vurmalı çalgılar eğitmeni Öğr. Gör. Murat SÖNMEZ festivalin çok renkli geçtiğini, Hayatın Ritmi Topluluğu olarak festivale büyük katkılarının olduklarını, proje üyelerimizin coşkulu sunumları, bizi izleyen Gaziantepliler ve Sayın Valimizin de takdirini toplayarak projemizin tanıtımına da katkı sağladığını söyledi.

Üniversitemizde Nevruz Coşkuyla Kutlandı

Üniversitemizde Nevruz Coşkuyla Kutlandı Üniversitemizde Nevruz Coşkuyla Kutlandı Baharın müjdecisi Nevruz, Atatürk Kültür Merkezi karşısında bulunan park alanında yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama programına Vali Yardımcısı Mehmet

Detaylı

Uluslararası Antep - Halep

Uluslararası Antep - Halep Uluslararası Antep - Halep Vakıfları Sempozyumu nin yakınlaşmasının yanı sıra, Gaziantep ve Halep arasında her alanda tesis edilen işbirliğine çok önemli bilimsel katkı sağlayacağına inanıyoruz. Kuran

Detaylı

Yılında Anma Töreni Düzenlendi

Yılında Anma Töreni Düzenlendi Naci Topçuoğlu na, Ölümünün Birinci Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu nun toplam altı dönemden oluşması nedeniyle Türkiye de bir ilk olduğunu belirten Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç.

Detaylı

Üniversitemizde Türkan Şoray Rüzğarı

Üniversitemizde Türkan Şoray Rüzğarı Üniversitemizde Türkan Şoray Rüzğarı laşık 100 110 kıyafetten oluşan rını hep kıskanırdım. Çünkü onlar sevenleriyle çok sık bir araya bu sergiyi İstanbul, Ankara gibi şehirlerde yaptıktan sonra neden gelirlerdi.

Detaylı

İLKBAY. Tel: 0.342 517 20 36

İLKBAY. Tel: 0.342 517 20 36 İ L K B A Y İLKBAY Tel: 0.342 517 20 36 e-mail: İçişleri bakanlığının son valiler kararnamesi ile merkeze alınan Gaziantep Valisi Erdal Ata Özel Primer Hastanesine veda ziyaretinde bulundu. Valiyi Özel

Detaylı

REKTÖR GÜNAYDIN DAN. Günaydın, Sosyal faaliyetlerin, akademisyenlerin ruhsal ve

REKTÖR GÜNAYDIN DAN. Günaydın, Sosyal faaliyetlerin, akademisyenlerin ruhsal ve GÜMÜŞHANE Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haydar Akyazı ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatandaş birinci yaşını kutlayan Gümüşhane Üniversitesi

Detaylı

Bülteni. Kazakistan dan 3 Üniversite ile Akademik İş birliği İmzalandı

Bülteni. Kazakistan dan 3 Üniversite ile Akademik İş birliği İmzalandı 4 Türk Dünyası 5 Sancak 10 Spor Niğde Üniversitesi Niğde Üniversitesi nigde.edu.tr Mayıs 2012 Sayı: 1 20. Gurur Yılımız yılında yanmaya başlayan eğitim meşalesi, 20 yıldır Niğde yi, bölgeyi ve Türkiye

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı

Yayın Sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yayın Koordinatörü Yayın Danışmanları Koordinatör Yardımcıları Yayın İdare Yeri Baskıya Hazırlık Baskı

Yayın Sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yayın Koordinatörü Yayın Danışmanları Koordinatör Yardımcıları Yayın İdare Yeri Baskıya Hazırlık Baskı İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI DERGİSİ B A K I Ş Yayın Sahibi İbrahim Çeçen Vakfı adına Ayşe Günseli Çeçen Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aslı Türkan Çeçen Yayın Koordinatörü Dr. Meral Dinçer Yayın Danışmanları Aysel

Detaylı

Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Halep Üniversitesinden Başbakan Tayip Erdoğan a Fahri Doktora Verilecek

Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Halep Üniversitesinden Başbakan Tayip Erdoğan a Fahri Doktora Verilecek Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Halep Üniversitesinden Başbakan Tayip Erdoğan a Fahri Doktora Verilecek G aziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, 24 Şubat tarihinde Halep Üniversitesini ziyareti

Detaylı

MKÜ. Mustafa Kemal Üniversitesi Bilim, Kültür ve Sanat Dergisi Sayı:8 Mart-Nisan-2012 ISSN 2146-6092. Üniversitemizde NEVRUZ.

MKÜ. Mustafa Kemal Üniversitesi Bilim, Kültür ve Sanat Dergisi Sayı:8 Mart-Nisan-2012 ISSN 2146-6092. Üniversitemizde NEVRUZ. b Bakış MKÜ Mustafa Kemal Üniversitesi Bilim, Kültür ve Sanat Dergisi Sayı:8 Mart-Nisan-2012 ISSN 2146-6092 Üniversitemizde NEVRUZ Şenliği Antakya Sokaklarından bir kare Sunuş Eğitim kurumları, içinde

Detaylı

Sergi açılışı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. 4. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi nde gerçekleştirildi

Sergi açılışı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. 4. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi nde gerçekleştirildi Kurumsal İletişim Gazetemiz KampüsHaber 1. yılını kutladı Çukurova Üniversitesi nin önemli kurumsal iletişim araçlarından biri olan KampüsHaber Gazetesi yayın hayatının birinci yılını coşkuyla kutladı.

Detaylı

SGK Başkanı Fatih Acar AOSB yi ziyaret etti

SGK Başkanı Fatih Acar AOSB yi ziyaret etti OCAK 2013 ADANA HACI SABANCI ORGAN ZE SANAY BÖLGES TANITIM VE FAAL YET DERG S SGK Başkanı Fatih Acar AOSB yi ziyaret etti Adana OSB ye Enerji Yönetim Sistemi Belgesi Sütcü den, bankalara pozitif ayrımcılık

Detaylı

2 yeni park daha! Sancaktepe de Aşıklar Şöleni. » Kar Yağışına Anında Müdahale! » Sancaktepe Belediyespor'dan gol yağmuru: 8-0

2 yeni park daha! Sancaktepe de Aşıklar Şöleni. » Kar Yağışına Anında Müdahale! » Sancaktepe Belediyespor'dan gol yağmuru: 8-0 Sancaktepe de Aşıklar Şöleni Sancaktepe Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği 3. Aşıklar Şöleni ile davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı... 16 da AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR

Detaylı

İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER

İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER KONGRE-SEMPOZYUM 1. Uluslararası Karadeniz Hukuk Günleri 2 ITAFFE 10 3 7. Ulusal PDR Öğrenci Kongresi 4 Psikiyatri Hemşireleri OMÜ de Buluştu 5 11. Acil Tıp Güz Sempozyumu 6 Kök

Detaylı

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Kudüs insanlık vicdanını temsil eder Filistin Dayanışma Platformu tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Zemininde Filistin

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

Hayat KÜÇÜKÇEKMECE DE KASIM-ARALIK ARALIK 2014 SAYI 59 KASIM - ARALIK 59

Hayat KÜÇÜKÇEKMECE DE KASIM-ARALIK ARALIK 2014 SAYI 59 KASIM - ARALIK 59 KASIM - ARALIK 59 KÜÇÜKÇEKMECE DE Hayat E E M KÜ Ü Ü DE KASIM-ARALIK ARALIK 2014 SAYI 59 www.kucukcekmece.bel.tr Başkan dan Değerli Okurlarımız; Küçükçekmece Belediyesi olarak, tüm hizmet alanlarında

Detaylı

2010 2011 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi

2010 2011 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi 2010 2011 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi 2010 2011 Akademik Yılı, Atatürk Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen Açılış Töreni ile başladı. Açılışa; Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi

Detaylı

İYTE Yaşam Merkezi. İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları. Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart 2014 Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır.

İYTE Yaşam Merkezi. İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları. Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart 2014 Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Yaşam Merkezi İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. 2 SAYI 17 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek

Detaylı

Eğitim ve iletişim bizim işimiz

Eğitim ve iletişim bizim işimiz 5.SAYFADA Rektör Prof. Dr. Davut Aydın Borsa İstanbulun Açılışına Katıldı: Eğitim ve iletişim bizim işimiz Borsa İstanbulun açılışı için 5 Nisan günü düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Davut Aydın da katıldı.

Detaylı

ebülten ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ebülten ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR.. 19 İHALELER.... 20 FUARLAR... 21 DIŞ TİCARET TALEPLERİ. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 22 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası nın Mayıs ayı olağan Meclis toplantısı ÇTSO Kongre

Detaylı

Türkiye nin eğitim sorunlarına yenilikçi çözümler arıyoruz

Türkiye nin eğitim sorunlarına yenilikçi çözümler arıyoruz www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 601 17-23 EKİM 2011 2011-2012 Akademik Yılı 13 Ekim Günü Atatürk kültür ve Sanat Merkezi nde Düzenlenen Törenle Açıldı Türkiye

Detaylı

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör EDİTÖRDEN Artvin Çoruh Üniversitesi olarak Nisan ayında yayınına başladığımız ve üçer aylık dönemleri kapsayacak biçimde çıkarmayı planladığımız bültenin ikinci sayısı ile bir kez daha sizlerle buluşmanın

Detaylı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı haziran 2012 sayı 27 ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı En Başarılı Belediye Başkanı sf.22 Türk Cumhuriyetleri Sempozyumu sf.18 AK Parti Ümraniye İlçe Kongresi sf.10

Detaylı

SİZ YILDIZLARI HEP GÖKYÜZÜNDE Mİ ARARSINIZ?

SİZ YILDIZLARI HEP GÖKYÜZÜNDE Mİ ARARSINIZ? SİZ YILDIZLARI HEP GÖKYÜZÜNDE Mİ ARARSINIZ? Uluslararası elektromekanik taahhüt projelerinde kendisini kanıtlamış olan BİRLEŞİM GRUP, global bir marka olma yolunda istikrarlı bir şekilde çalışmalarına

Detaylı

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz; 1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk Ticaret Kanunu ile özel sektörümüz dünya ile rekabetinde büyük bir avantaja

Detaylı

UYGULAMA, BİRLİKTELİK TOPLANTISI

UYGULAMA, BİRLİKTELİK TOPLANTISI Latif Şimşek GİF Haber e konuştu Bilbay dan genç reklamcılara tavsiyeler... T Başarılı bir gazeteci ve şiir yazarı olan Latif Şimşek, yaptığı programlarla dikkatleri her zaman üzerine çekmeyi başarmış,

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı