ILGIN TİCARET ODASI 2012 YILI FAALİYET RAPORU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ILGIN TİCARET ODASI 2012 YILI FAALİYET RAPORU"

Transkript

1 ILGIN TİCARET ODASI 2012 YILI FAALİYET RAPORU C a m i a t i k M a h a l l e s i M u h s i n Y a z ı c ı o ğ l u C a d d e s i T i c a r e t İ ş M e r k e z i K a t : 2 I L G I N

2 ILGIN TİCARET ODASI 2012 YILI FAALİYET RAPORU 1- İŞ TOPLUMUNA VERİLEN HİZMETLER 1.1 Haberleşme ve Yayınlar : Odamızda kullanılan haberleşme araçları,oda web sayfası (www.ilginto.org.tr),basın yoluyla duyurular,ilan panosu,dilek ve şikayet kutusu ile yazışma araçlarıdır(faks,e-posta,sms) Web sitemiz güncel bilgi ve haberler ile güncel bilgi ve haberler ile daha fazla bilgi içerecek ve üyelere kullanım kolaylığı getirecek şekilde yenilenmiştir ve sürekli güncellenmektedir. ÜYELERİMİZİN KAYITLI E-MAİL SAYISI TABLOSU YIL E-MAİL ADRES SAYISI ÜYE SAYISI %E-MAİL/ÜYE , ,58 WEB SİTESİ HİT SAYISI TABLOSU YIL ORTALAMA GÜNLÜK ÇOĞUL TEKİL İNG. WEB SİTESİ HİT SAYISI TABLOSU YIL ORTALAMA GÜNLÜK ÇOĞUL TEKİL HİT : Web sayfasına bir kez ulaşılmasıdır. TEKİL HİT : Web sitemizi ziyaret eden her bir kişi için günlük bir hit artar. ÇOĞUL HİT : Web sitemizi ziyaret eden her bir kişinin,site içerisinde açtığı sayfaları toplayarak,açılan sayfa adeti kadar hit artar. Odamız programları ile üyelerin adres,telefon,faks,mail bilgilerine ulaşılmakta ve bu yollarla üyelerimizle aktif haberleşme sağlanmaktadır.diğer taraftan acil duyurular Sms yolu yapılmaktadır. 1.2 Gelen Giden Evrak : Odamıza gelen-giden evrak sayılarını içeren tablo aşağıdaki gibidir. GELEN-GİDEN EVRAK SAYISI GELEN GİDEN YIL TOPLAM EVRAK EVRAK Dilek & Şikayet Kutusu : Odamızda mevcut dilek şikayet kutusuna veya elden gelen dilek şikayetler değerlendirilmektedir. Üyelerimizden 2012 yılında 6 adet dilek ve şikayet talebinde bulunulmuştur. Dilek ve şikayetler Odamız yönetim kurulumuzca incelenmiş 5 adedi yerinde bulunarak çözüme kavuşturulmuştur. 1.4.Medya Takibi : Basın bildirileri ile düzenli olarak yerel ve ulusal basın bilgilendirilmekte ve medya takibi yapılmaktadır.odamız hakkında 2012 yılında yerel ve ulusal basında toplam 25 adet haber yapılmıştır.

3 1.5. Toplantılar : Yönetim Kurulu Toplantıları, Meclis Toplantıları, Meslek Komite Toplantıları, Sektör Toplantıları, konuya özel toplantılar mutat olarak yapılmaktadır. Toplantı kayıtları mevzuata uygun olarak muhafaza edilmektedir. 1.6.Politika ve Temsil : Odamızda gerçekleştirilen Meclis, Yönetim Kurulu, Meslek Komitesi Toplantıları, diğer toplantılar ve anketler yoluyla üyelerimizin görüşleri belirlenir. Üyelerden elde edilen görüş ve öneriler ilgili makam ve mercilere iletilmektedir. 1.7.İlişkiler : Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve ona bağlı Odalar,Kamu Kurum ve Kuruluşları ile ilişkilerin geliştirilmesine özellikle önem verilmiştir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nde çeşitli kademelerde temsil edilen Odamız 2012 yılında aşağıda belirtilen komisyonlarda da görev almıştır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Çalışma Kurulları : Tobb Ticaret Odaları Konsey Üyeliği. Bölgemiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarda Görevler : Ilgın Vergi Dairesi Takdir Komisyonu, İlçe Tüketici Hakem Heyeti, İl Kadın Girişimciler Kurulu, İl Genç Girişimciler Kurulu, İlçe Güvenlik Danışma Kurulu, İlçe Resmi Bayramlar Kutlama Komitesi, İlçe Milli Müdafaa Komisyonu, Van Depremi Yardım Komitesi. 1.8.Önemli Gün ve Haftalar ile ilgili Faaliyetler : Resmi bayramlarda çelenk sunma törenlerine Odamız Yönetim Kurulu Başkanımızca katılım sağlanarak Odamızı temsil etmiştir. Vergi haftası etkinlikleri çerçevesinde 28 Şubat 2012 Salı günü Ilgın Vergi Dairesi Müdürlüğü Odamız Yönetim Kurulu Başkanını makamında ziyaret etmiş ve yönetim kurulu üyelerimizin de katılımı ile vergi haftası kutlanmıştır. 17 Mayıs 2012 tarihinde Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında, SGK Ilgın Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Rakip POLAT, Odamızı ziyaret ettiler.

4 1.9.Çeşitli Kurum ve Kuruluşların Toplantıları : 2 Mart 2012 Cuma günü Tobb Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU'nun teşrifleriyle Konya Dedeman Otelde şirketlere yönelik düzenlen Yeni Türk Ticaret Kanunu Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısına otobüsle üyelerimizin katılımı sağlanmıştır. 20 Mart 2012 tarihinde Nisan 2012 tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri ile ilgili hususların görüşüldüğü Kutlu Doğum Haftası İstişare Toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim GEZGİN katılmıştır. Kutlu Doğum Haftası Dolayısıyla üyemiz marketlerle görüşmeler yapılarak hafta münasebetiyle indirim kampanyaları düzenlenmiştir. 18 Mayıs 2012 Cuma günü yapılan Tobb Ticaret Odaları Konsey Toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Başkanı ve Ticaret Odaları Konsey Üyesi İbrahim GEZGİN Odamızı temsilen katılmıştır. 13 Ağustos 2012 Pazartesi günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Oda Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim GEZGİN katılmıştır Kasım 2012 tarihlerinde İtalya nın Bologna Kentinde düzenlenen Eima Uluslar arası Tarım Makinaları ve Teknolojileri Fuarına Kosgeb desteği ile üyelerimin katılımı sağlanmıştır. 06 Aralık 2012 Perşembe Günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Merkezinde düzenlenen Tobb Ticaret Odaları Konsey Toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Başkanı ve Konsey Üyesi İbrahim GEZGİN katıldı yılında her üç ayda iki gün Türkiye Kızılay Derneği Kan Ekipleri Odamız toplantı salonunda ilçemize hizmet vermekte ve üyelerimize mail yoluyla duyurulmaktadır.

5 1.10.Sosyal Etkinlikler : Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nce gönderilen TL ramazan erzak yardımı ağustos ayında ve TL giyim / kırtasiye yardımı ekim ayında meclis üyelerimiz vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır. Ilgın Bekir Şenyiğit İmam Hatip Okulunun tadilatı Odamızca yaptırılmıştır. Ilgın Sosyal Güvenlik Merkezinin ihtiyacı olan bir adet masaüstü bilgisayar ve yazıcı Odamızca alınmıştır Eğitim, Seminer, Toplantı Faaliyetleri ve Ziyaretler : Üyelerimiz Satış-Pazarlama Kapasitelerinin Arttırılması Projemiz Mevlana Kalkınma Ajansı Teknik destek programı kapsamında uygulanmıştır.21 Aralık 2011 tarihinde başlayıp 06 Ocak 2012 tarihinde sona eren eğitimlerde katılımcılara satış-pazarlama eğitimi, finansçı olmayanlara finans,kobilerin finansa erişimi ve stres yönetimi ve motivasyon konuları anlatılmış ve sertifikaları verilmiştir. Ilgın Ticaret Odası olarak TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemine yapmış olduğumuz başvurumuz kabul edilmiş ve 8. Dönem Akreditasyon Sürecimiz 2012 Yılı itibariyle başlamıştı. Sürecin ilk etabı olan Geliştirme ziyareti tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Kurulu Sekreteri Volkan TUFAN, Türk Standartları Enstitüsü Akreditasyon denetçisi Fatih SAĞDIÇ ve Prof. Dr. Mehmet BARCA' nın katılımlarıyla Odamızda gerçekleştirildi. Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'nın Genel Sekreteri Behiye Kızılöz TUMAN,Akreditasyon Sorumlusu Ayşegül KOÇAK ve Oda personeli Behlül TOPBAŞ, 23 Şubat 2012 Perşembe günü Odamızı ziyaret ederek karşılaştırma toplantısı gerçekleştirdi. Çok verimli geçen toplantılarda bölüm görüşmeleri yapılarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Birbirimizin iyi yönlerini örnek alarak uygulama kararı alındı. Tobb Akreditasyon yetkilileri ile Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'ndan gelen misafirlerimize Kapalı Çarşı gezdirildi ve öğle yemeği verildi.

6 İlçemizin tanıtımı konusunda Ilgın Belediyesi ve Odamız işbirliğiyle Odamız toplantı salonunda 14 Mart 2012 ve 21 Mart 2012 tarihlerinde yapılan toplantılar yapılmıştır. Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği toplantılarda üyelerimizin talepleri ve sorunları yerel yöneticilere iletmelerine imkan sağlanmıştır. 9 Mayıs 2012 tarihinde Tobb'un Konya Ticaret Borsası nda düzenlediği Akreditasyon Eğitimi sonrasında BİGA Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa MUTLU ve Akreditasyon Sorumlusu Gülşen YILMAZ, KARACABEY Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Fehmi YILDIZ ve Akreditasyon Sorumlusu Özgür CARLI, GELİBOLU Ticaret ve Sanayi Odası Akreditasyon Sorumlusu Esra ELKUTLU Odamızı ziyaret etti. Akreditasyon sistemi ve Konya'da yapılan eğitim hakkında görüşler konuşuldu.

7 16 Mayıs 2012 Çarşamba günü Odamız ve Mevlana Kalkınma Ajansı işbirliği ile İlçe Stratejik Gelişme Komisyonu 3.Toplantısı Ilgın Kaymakamı Cahit IŞIK, Mevka yetkilileri ve Odamız Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Odamızda gerçekleştirildi. İlçemiz stratejik amaç ve hedefleri belirlendi Mayıs 2012 tarihlerinde yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 67.Genel Kuruluna Odamız Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Kurul Delegesi İbrahim GEZGİN, Odamız Meclis Başkanı Mehmet Arif MAVUŞ ve Odamız Genel Sekreteri B.Şükrü TEKTEK iştirak etmişlerdir. Odamız heyeti 19 Mayıs 2012 tarihindeki programda 10, 20 ve 51 yıl süreyle görev yapan TOBB Genel Kurul delegelerine, hizmet şeref belgesi ve plaket törenine katıldılar. Törenin ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu nun Başkanlığında TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, diğer Oda, Borsa başkanları, Delegeler, Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ile birlikte Anıtkabir ziyaret ederek Ata nın huzurunda saygı duruşunda bulunuldu.

8 19 20 Mayıs 2012 Cumartesi ve Pazar günleri Odamız toplantı salonunda üyelerimize yönelik Dış Ticaret Eğitimi verildi. Konusunda uzman eğitmen Hakan AKIN tarafından verilen eğitime üyelerimiz yoğun ilgi gösterdi. Sabah 10:00 da başlayan eğitimler akşam 18:00 e kadar sürdü.

9 25 Mayıs 2012 Cuma günü Belediye Başkanı H.İbrahim ORAL ın katılımıyla düzenlenen Ilgın lı iş adamlarımızla ilçemizin sorunlarının, istek ve önerilerin görüşüldüğü ILGIN ve GELECEĞİ konulu toplantı gerçekleştirildi.

10 Ilgın Kaplıca Festivali etkinlikleri kapsamında 14 Mayıs 2012 tarihinde başlayan 26 Mayıs 2012 tarihinde sona eren Voleybol Turnuvasına Odamızca kurulan ekiple katılım sağlanmış ve Odamız takımı yaptığı 34 maçın 34'ünü de kazanarak kupayı Ilgın Kaymakamı Cahit IŞIK'ın elinden aldı.

11 18 Eylül 2012 tarihinde Odamız Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) nin denetçileri tarafından yapılan akreditasyon denetiminden başarıyla geçerek Akreditasyon Belgesini almaya hak kazandı. 19 Ekim 2012 tarihinde ekmek üretimi, dağıtımı ve satışı yapan üyelerimize Genel Hijyen Eğitimi verildi.yoğun katılımın olduğu eğitimde 115 üyemize sertifika verildi.

12 2012 Ekim ayı içerisinde Odamızca hazırlanan İlçemiz Termal Turizmin Markalaşması Projesi Mevlana Kalkınma Ajansı Teknik Desteği ile gerçekleştirilmiştir. Paydaşlar belirlenmiş ve paydaşlarla Markalaşma, Markalaşmaya yönelik Stratejik Planlama Çalışmaları, İnovasyon ve Yaratıcı Fikirler Oluşturma, Kalite(Bireysel,Ürün,Hizmet,Sunum Kalitesi) Konularında bir dizi toplantı ve eğitimler yapılmıştır.ilçemiz Değer Haritası çıkarılmıştır.

13 12 Kasım 2012 tarihinde Selçuk Üniversitesi Ilgın Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı Bölümünde okuyan öğrencilere Odamız Ticaret Sicili Müdürlüğü'nde şirket kuruluşu hakkında eğitim verildi. 16 Kasım 2012 Cuma günü Ankara'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Merkezinde düzenlenen törenle Odamız Akreditasyon Belgesini aldı.

14 21 Kasım 2012 Çarşamba Günü Ilgın Vergi Dairesi Müdürü Yahya DEĞNEK ve Müdür Yardımcısı Ali Hikmet ŞİŞMAN Odamızı ziyaret ettiler. Olumlu geçen görüşmenin sonunda Ilgın Vergi Dairesi Müdürlüğü'nce 2013 yılbaşından itibaren vergi borcu olan mükelleflere e-haciz uygulamaya başlayacaklarını belirten Vergi Dairesi Müdürü Yahya DEĞNEK borçlu mükelleflerin mağdur olmamaları için vergi dairesi ile irtibata geçerek borçlarını yapılandırmaları gerektiğini ifade etti. 2 ÜYELİK Odamız üyesi firmaların adı,adresi,telefon,faks, ve faaliyet konuları üye listemizde güncel olarak tutulmaktadır. Bu üye listeleri sektörlere göre (Nace Meslek Grupları) hazırlanmaktadır.firmaların değişiklikleri sicil dosyaları ve üye listelerinin güncellenmesi yolu ile takip edilmektedir. Aşağıdaki tabloda görüldüğü üzere Odamız faal üye sayısı yıllar itibari ile artmaktadır. YIL 01 OCAK İTİBARİ İLE ÜYE SAYISI YIL İÇİNDE YAPILAN YENİ KAYIT YIL İÇİNDE KAYDI SİLİNEN ÜYE SAYISI 31 ARALIK İTİBARİ İLE TOPLAM ÜYE

15 MESLEK GRUPLARINA GÖRE ÜYE DAĞILIMI 01-MESLEK GRUBU MESLEK GRUBU MESLEK GRUBU MESLEK GRUBU MESLEK GRUBU MESLEK GRUBU MESLEK GRUBU 76 TOPLAM MALİ YAPI 5174 Sayılı Kanuna göre hizmet veren Odamız kar amacı gütmemektedir ve muhasebe kayıtları bu yasanın ilgili maddelerine göre tutulmaktadır.aylık mizan hazırlanarak Meclisin onayına sunulur.faaliyetlerin bütçe dengesi sağlanacak şekilde yürütülüp yürütülmediği aylık olarak kontrol edilir.bütçe ve mizanlar her ay ve yıl meclis tarafından Meclis tarafından gözden geçirilmektedir.ayrıca Meclis tarafından atanmış Hesapları İnceleme Komisyonu tarafından da denetlenmektedir. YIL BÜTÇE (TL) FİİLİ GERÇEKLEŞME GERÇEKLEŞEN(TL) ORANI Gelir , ,83 102,00 % Gider , ,79 69,10 % Gelir , ,01 98,56 % Gider , ,57 77,29 %

FAALİYET RAPORU 2014. www.kiziltepetb.org.tr

FAALİYET RAPORU 2014. www.kiziltepetb.org.tr FAALİYET RAPORU 2014 www.kiziltepetb.org.tr İÇİNDEKİLER Başkan ın Mesajı.... 3 Borsamız hakkında... Yasal Yükümlülükler ve Mevzuat. Üyelerimiz hakkında... 1.TEMEL YETERLİLİKLER 1.1.Yönetim ve Oda Mevzuatı.....

Detaylı

SAMSUN TSO. Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU

SAMSUN TSO. Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU SAMSUN TSO Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, Odalar, 5590 sayılı yasadan almış olduğu görevler çerçevesinde, dünyadaki ve Türkiye deki gelişmeler ışığında bulundukları bölgenin

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

Afyonkarahisar FAALİYET Chamber of Commerce RAPORU and Industry. Afyonkarahisar Chamber SANAYİ of Commerce ODASI and Industry

Afyonkarahisar FAALİYET Chamber of Commerce RAPORU and Industry. Afyonkarahisar Chamber SANAYİ of Commerce ODASI and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar

Detaylı

2015 YILI OCAK AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2015 YILI OCAK AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 215 YILI OCAK AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi (UMEM): Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi

Detaylı

2013 FAALİYET RAPORU

2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 157 Meslek Komitesi üyesi 66 meclis üyesi,

Detaylı

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU ÇANAKKALE TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU Aralık 2013 Çanakkale Ticaret Borsası olarak; 2013 yılında, üyelerimizden aldığımız güçle İlimizin ekonomik ve sosyal yaşamında derin izler bıraktık.

Detaylı

2014 YILI MAYIS AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2014 YILI MAYIS AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 214 YILI MAYIS AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri : 6 Haziran da gerçekleştirilecek Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri

Detaylı

ÜNYE TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

ÜNYE TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU ARALIK 2014 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 1. Projeleri-Raporları 2. Temsil-Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri 3. Heyet ve ziyaretleri 4. Yeni Hizmet Binası yapımı 5. Seminer ve eğitimleri 6.

Detaylı

2009 Yılı Odamız Faaliyetleri

2009 Yılı Odamız Faaliyetleri 2009 Yılı Odamız Faaliyetleri - 11 Şubat 2009 tarihinde sonuçlanan Oda seçimlerinin ardından Odamız Organları oluşturulmuştur. Bunlar; Oda Yönetim Kurulu, Oda Meclisi, Oda Meslek Komitesi, Disiplin Kurulu,

Detaylı

2009-2012 FAALİYET RAPORU. Aralık 2012 ELAZIĞ

2009-2012 FAALİYET RAPORU. Aralık 2012 ELAZIĞ 2009-2012 FAALİYET RAPORU Aralık 2012 ELAZIĞ Bu eser; Üyelerimize ve Elazığ ımıza hayırlı olsun... 2009-2012 FAALİYET RAPORU Aralık 2012 ELAZIĞ BAŞKANDAN SUNUŞ Ali ŞEKERDAĞ Elazığ TSO Yön. Kur. Bşk. Çok

Detaylı

Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. Mustafa Kemal ATATÜRK 1923 1 AYDIN TİCARET BORSASI 2014 YILI

Detaylı

2013 YILI TEMMUZ AYI FAALİYET RAPORU

2013 YILI TEMMUZ AYI FAALİYET RAPORU 213 YILI TEMMUZ AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı : İlimizde bulunan Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi ni (İnterteks)

Detaylı

2015 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2015 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 2015 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri : 16 Mart 2015 tarihinde Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri Basın

Detaylı

İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI

İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini

Detaylı

Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde

Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde 15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Nisan 2015 Yıl:2 Sayı:13 e-gazete Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde Valilik

Detaylı

NİZİP TİCARET ODASI 2013 FAALİYET RAPORU

NİZİP TİCARET ODASI 2013 FAALİYET RAPORU NİZİP TİCARET ODASI 2013 FAALİYET RAPORU 1 YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU Mehmet ÖZYURT YÖNETİM KURULU BAŞKANI Yaşadığımız çağda küreselleşmeye bağlı olarak ortaya çıkan gelişmeler, teknolojik ilerlemeler

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU KOCAELİ SANAYİ ODASI İÇİNDEKİLER I.BÖLÜM -2017 DÖNEMİ ORGAN SEÇİMLERİ TAMAMLANDI 9-2017 Dönemi Oda Organları Seçimleri Tamamlandı 10 II.BÖLÜM PROJELERLE 13 Doğu Marmara Sanayİ ve Teknolojİ Fuarı 14 KSO-kOcaeli

Detaylı

TARSUS TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

TARSUS TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU TARSUS TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tarsus Ticaret Borsası, 2014 yılında kalite hedefleri ve hedeflediği yatırımları gerçekleştirerek önemli bir konuma yükseldi. Yönetim olarak hedeflediğimiz

Detaylı

2013 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2013 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 213 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu : Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu

Detaylı

2014 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2014 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 214 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları METİSKOP - Mesleki Teknik Eğitimde İş Sağlığı, Güvenliği ve Kalite Kültürü Oluşturma Projesi : İzmit

Detaylı

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2014 Çanakkale de her zaman ilk lere imza atan, Çanakkale den kazanmak için değil Çanakkale ye kazandırmak üzere üyeleriyle birlikte yürüyen ÇANAKKALE

Detaylı

2012 YILI FAALİYETLERİ

2012 YILI FAALİYETLERİ 2012 YILI FAALİYETLERİ TSO'DAN AÇIKLAMA TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yaptığı açıklamada; üyelerimizden yıllardır tescilli adreslerinin geçersiz olaması sebebiyle ulaşamadığımız ve durumları

Detaylı

2013 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU

2013 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU 213 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu : Sektörün Yıldızı İçin Çalışmalara Başlandı Sektörel

Detaylı

KUMLUCA TİCARET VE SANAYİ ODASI

KUMLUCA TİCARET VE SANAYİ ODASI KUMLUCA TİCARET VE SANAYİ ODASI STRATEJİK PLANI 2014-2017 HEDEFİ OLAN GEMİYE RÜZGAR YARDIM EDER. M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar, önce haysiyetlerini,

Detaylı

Ankara Sanayi Odası Yayınları

Ankara Sanayi Odası Yayınları Tasarım SSB Ajans (0312) 468 01 56 www.ssbajans.com Ankara - Aralık 2014 Ankara Sanayi Odası Yayınları Atatürk Bulvarı No: 193 (06680) Kavaklıdere/ANKARA Tel: (0312) 417 12 00 Faks: (0312) 417 52 05 e-mail:

Detaylı

Mehmet Gürsel AYDIN Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Gürsel AYDIN Yönetim Kurulu Başkanı BAŞKANDAN Odamız üyelerimizin talebi ve bakanlığın izni ile 1984 yılında kurulmuştur. 5174 sayılı kanun ve bu kanuna istinaden çıkartılan yönetmeliklerle faaliyetini sürdürmektedir. Ayrıca oda bünyesinde

Detaylı

2014 YILI EYLÜL AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2014 YILI EYLÜL AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 214 YILI EYLÜL AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları SANTEK 14 25-28 Eylül 214 Tarihleri Arasında Katılımcılarını Ağırladı İlki 213 yılında düzenlenen

Detaylı