FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN ANALİST RAPORU 7 Kasım 2014

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN ANALİST RAPORU 7 Kasım 2014"

Transkript

1 AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. Fiyat Tespit Raporu Hakkında Değerlendirme ve Analiz Raporu 1 Amaç A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanmış olan bu rapor, AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. ( AvivaSA veya Şirket ) için Alternatif Yatırım A.Ş. tarafından tarihinde hazırlanarak tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu nda ilan edilmiş olan Fiyat Tespit Raporu nun değerlendirmesi niteliğindedir. Bu Rapor; AvivaSA nın halka arzına ilişkin olarak, yatırımcıların halka arza katılması ya da katılmaması yönünde bir teklif değildir. Bu raporda yer alan verilerin gerçeği tam olarak yansıttığı kabul edilmiş olup, finansal ve hukuki açıdan inceleme yapılmamıştır. 2 Bilgileri Miktarı ve Şekli (Nominal) Şirket Değeri ve Halka Arz Büyüklüğü Talep Toplama Yöntemi Aracılık Yöntemi Ödenmiş : TL Şekli : Ortak Satışı Miktarı Artırımı : 0 TL Miktarı Ortak Satışı : TL Miktarı Toplam TL Oranı (Halka Açıklık) : 17,10% Ek Satış Hakkı : TL Ek Satış Hakkı Dahil Miktarı : TL Ek Satış Hakkı Dahil Halka Açıklık Oranı : 19,67% Fiyat Aralığı : 41,00 TL 49,00 TL Şirket Değer Aralığı : 1,47 1,75 milyar TL Tahmini Büyüklüğü : milyon TL Ek Satış Dahil Büyüklüğü : milyon TL Yurtiçi Büyüklüğü : milyon TL Yurtdışı Büyüklüğü : milyon TL Yurtiçi BüyüklüğüEk Satış Dahil : milyon TL Yurtdışı BüyüklüğüEk Satış Dahil : milyon TL Fiyat Aralığı ile Talep Toplama En İyi Gayret Aracılığı Konsorsiyum Lideri Fiyat İstikrarı İşlemleri Lockup (Satmama Taahhüdü) Yurtiçinde Ak Yatırım liderliğinde oluşturulan 36 üyeli konsorsiyum Yurtdışında Ak Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum 30 gün süre ile planlanmaktadır. (Fiyatın düşmeyeceği anlamına gelmemektedir.) Şirket ortakları 180 gün pay satışı yapmama, Şirket ise 180 gün bedelli sermaye artırımı yapmama taahhüdü vermiştir.

2 Yatırımcı Grupları ve Tahsisatlar BİST İşlem Kodu Yatırımcı Grubu Satış Satış Miktarı Ek Satış Dahil Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar 10% Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılar 20% Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılar 70% AVISA Talep Toplama Tarihleri Kasım 2014 BİST'te İşlem Görme Tarihi 13 Kasım 2014 Şirketin halka arz öncesi ve sonrası ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir: HALKA ARZ ÖNCESİ VE SONRASI ORTAKLIK YAPISI Öncesi Öncesi Sonrası Sonrası Ek Satış Hakkı Dahil Ek Satış Hakkı Dahil Sarmaye Aviva ,50 49,83% ,50 41,28% ,50 40,00% Sabancı Holding ,50 49,83% ,50 41,28% ,50 40,00% Diğer ,00 0,33% ,00 0,33% ,00 0,33% Halka Açık 0,00 0,00% ,00 17,10% ,00 19,67% Toplam ,00 100% ,00 100% ,00 100% 3 Şirket Hakkında AvivaSA 2007 yılında Ak Emeklilik ve Aviva Hayat ve Emeklilik in birleşmesi sonucunda kurulmuştur. Bireysel Emeklilik AvivaSA nın, katılımcılar tarafından ödenen katkı paylarından kesintilerin düşülmesinin ardından bireysel emeklilik fonlarına yönlendirilen tutarda yılları arasında yıllık bileşik büyüme oranı %27 olarak gerçekleşmiştir. AvivaSA nın fon büyüklüğü artış hızı 2011 yılında %15,6, 2012 yılında %36,9, 2013 yılında %24, 2014 yılının ilk yarısında da %33,7 olarak gerçekleşmiştir. Fon büyüklüğünde yılları arasında %30 luk bileşik büyüme oranı yakalanmıştır. Katılımcıların tahsilat oranı 2011 yılında %64,8 iken yürütülen kampanyalar ve müşteri ilişkileri yönetimi desteği ile 2013 yılında %68,9 a yükseltilmiştir. Yasal mevzuat gereği fon işletim gelirlerine kısıtlamalar getirildiği için birim karlılığın düşmesine karşın AvivaSA artan fon hacmiyle karlılıktaki düşüş kompanse edilmiştir. Hayat Sigortası Hayat sigortasında toplam pazar payı 2011 yılında %3,7 iken, bu oran 2012 yılında %5,8, 2013 yılında %5,9, tarihi itibariyle de %7,4 olarak gerçekleşmiştir. Sigorta şirketlerinin krediye bağlı hayat koruma sigortası pazar paylarının, kendi banka ortaklarının tüketici kredili pazar payına yaklaşması beklenmektedir. (Akbank tüketici kredisi pazar payı: %12,8, AvivaSA krediye bağlı sigorta pazar payı: %5,8)

3 Net kazanılmış primlerde yılları arasında yıllık bileşik büyüme oranı %45 olarak gerçekleşmiştir. Faaliyet giderleri öncesi teknik kar 2011 yılında 45,3 milyon TL iken, 2012 yılında 54,3 milyon TL, 2013 yılında 86,8 milyon TL ye ulaşmıştır. Teknik karın net kazanılmış primlere oranı %60 olarak gerçekleşmiştir. Ferdi Kaza Sigortası AvivaSA %20,6 pazar payı ile bu alanda 2. sıradadır. Brüt yazılan primlerde görülen artış da yılları arasında yıllık bileşik büyüme oranı %10, 2014 yılının ilk yarısında ise 2013 yılının ilk yarısına göre %21 olarak gerçekleşmiştir. Şirketin Temettü Politikası Temettü politikası dağıtılabilir karın %50 sinin temettü olarak dağıtılması olarak belirlenmiş olan AvivaSA, son üç yılda ortalama olarak yasal karın %81 i oranında temettü dağıtmıştır. Ödenen temettü 2011, 2012, 2013 yıllarında sırasıyla 22,9 milyon TL, 33,6 milyon TL, 26,1 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. 4 Mali Tablolar AVIVASA BİLANÇO (TL) VARLIKLAR Nakit ve Nakit Benzerleri Finansal Varlıklar ile Riskli Sigortalılara ait Finansal Yatırımlar Esas Faaliyetlerden Alacaklar Gelecek Aylara Ait Giderler ve Gelir Tahakkukları Cari Varlıklar Toplamı Esas Faaliyetlerden Alacaklar Maddi Varlıklar Diğer Carı Olmayan Varlıklar Cari Olmayan Varlıklar Toplamı Varlıklar Toplamı KAYNAKLAR Kısa Vadeli Yükümlülükler Esas Faaliyetlerden Borçlar Sigortacılık Teknik Karşılıkları Ödenecek Vergi ve Benzeri Diğer Yükümlülükler ile Karşılıkları Diğer Risklere İlişkin Karşılıklar Uzun Vadeli Yükümlülükler Esas Faaliyetlerinde Borçlar Sigortacılık Teknik Karşılıkları Diğer Yükümlülükler ve Karşılıkları Özkaynaklar Ödenmiş Yedekleri Kar Yedekleri Geçmiş Yıllar Karları Geçmiş Yıllar Zararları Dönem Net Karı Toplam Kaynaklar

4 AVIVASA GELİR TABLOSU (BİN TL) Hayat Dışı Teknik Gelir Hayat Dışı Teknik Gider Diğer Teknik Karşılıklarda Değişim Faaliyet Giderleri Diğer Teknik Giderler Teknik Bölüm Dengesi Hayat Dışı Hayat Teknik Gelir Hayat Teknik Gider Diğer Teknik Karşılıklarda Değişim Faaliyet Giderleri Yatırım Giderleri Teknik Olmayan Bölüme Aktarılan Yatırım Gelirleri Teknik Bölüm Dengesi Hayat Emeklilik Teknik Gelir Emeklilik Teknik Gideri Fon İşletim Giderleri Tahsis Avansı Değer Artış Giderleri Faaliyet Giderleri Diğer Teknik Giderler Teknik Bölüm Dengesi Emeklilik Genel Teknik Bölüm Dengesi Yatırım Gelirleri Yatırım Giderleri Diğer Faaliyetlerden ve Olağan Dışı Faaliyetlerden Gelir ve Karlar ile Gider ve Zararlar Karşılıklar Hesabı Ertelenmiş Vergi Varlığı Hesabı Diğer Gelir ve Karlar Diğer Gider ve Zararlar Önceki Yıl Gelir ve Karları Önceki Yıl Gider ve Zararları Dönem Net Karı veya Zararı Dönem Karı ve Zararı Dönem Karı Vergi ve Diğer Yasal Yükümlülük Karşılıkları Dönem Net Karı veya Zararı dan Elde Edilecek Kaynağın Kullanımı Ek satış dahil TL nominal değerli payın 41,00 49,00 TL fiyat aralığından ortak satışı yöntemiyle halka arz edilmesi sebebiyle Şirket lehine bir kaynak girişi olmayacaktır. Ortak satışı yoluyla elde edilecek olan kaynağın kullanımı Aviva ve Sabancı Holding in tasarrufunda olacaktır.

5 6 Fiyat Tespit Raporu Hakkındaki Genel Tespitler Alternatif Yatırım A.Ş. tarafından hazırlanan tarihli fiyat tespit raporuna göre halka arz fiyatlamasında Fiyat Kazanç (F/K) oranı yöntemi, Fiyat / İçsel Değer (F/EV) çarpanı yöntemi ve Parçaların Toplamı yöntemleri kullanılmıştır. F/K çarpanı, F/EV çarpanı ve Parçaların Toplamı yöntemleri eşit oranda ağırlıklandırılarak AvivaSA için nihai şirket değeri 1,96 milyar TL ye olarak hesaplanmış ve bu doğrultuda pay başına değer 54,75 TL olarak tespit edilmiştir. AvivaSA nın Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan halka arzında halka arz fiyat aralığı 41,00 49,00 TL olarak belirlenmiştir. Belirlenen halka arz fiyat aralığının %10,5 %25,1 oranlarında iskonto içerdiği görülmektedir. F/K Çarpanı Yöntemi F/K çarpanı yönteminde Türkiye ile benzer piyasalarda faaliyet gösteren emeklilik ve hayat şirketleri ile Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. incelenmiştir. Uluslararası şirketler UFRS net kar rakamlarına göre değerlendirmede yer alırken Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. yasal mevzuat net karına göre karşılaştırılmıştır. Uluslararası şirketler %90, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. %10 ile ağırlıklandırılmıştır. Bu hesaplamalarda hem 2013 yılı net karı hem de 2014/06 dönemi net kar rakamı dikkate alınarak ve eşit ağırlıklandırılarak ortalama değer bulunmuştur. AvivaSA nın F/K çarpanına göre değeri 1,55 milyar TL olarak hesaplanmıştır. F/EV Çarpanı Yöntemi Şirket yönetimi tarafından hazırlanan ve Towers Watson Danışmanlık Limited Şirketi tarafından onaylanan Piyasa Uyumlu İçsel Değer (MCEV) raporu doğrultusunda Şirketin F/EV çarpanı yöntemine göre değeri 1,72 milyar TL olarak hesaplanmıştır. MCEV, sermayedarların net varlık değeri ile mevcut portföyün önümüzdeki yıllarda şirkete getireceği katkının indirgenmiş değerinin toplamı olarak değerlendirilebilir. F/EV çarpanı yönteminde, gelişmekte olan ülkelere ait benzer şirketlerin çarpan ortalaması 1,57 olarak hesaplanmış olup, bu çarpan AvivaSA nın tarihi itibariyle hesaplanan MCEV i olan 1,1 milyar TL ile çarpımı sonucu Şirket değeri 1,72 milyar TL olarak belirlenmiştir. Parçaların Toplamı Yöntemi Bu yöntemde hayat ve ferdi kaza sigortası branşları değerlemesi için F/K çarpanı yöntemi, bireysel emeklilik branşı değerlemesi için F/EV yöntemi kullanıldıktan sonra bulunan değerlerin toplanması sonucu 2,6 milyar TL şirket değeri hesaplanmıştır. 7 Fiyat Tespit Raporunda Kullanılan Değerleme Yöntemlerine İlişkin Görüşlerimiz AvivaSA nın fiyat tespit raporunda yer alan bilgi ve verilerin yeterince açıklayıcı ve verilerle desteklenmiş olduğunu düşünmekteyiz. Değerlemede kullanılan F/K, F/EV ve Parçaların Toplamı yöntemlerin yeterli olduğunu, şirket değerinin belirlenmesinde kullanılan yöntemlere eşit ağırlık verilmesinin makul olduğunu düşünmekteyiz. Bu doğrultuda AvivaSA için belirlenen 41,00 TL 49,00 TL fiyat aralığı ile bu değerlere karşılık gelen 1,47 1,75 milyar TL tutarlarındaki piyasa değerlerini makul bulmaktayız.

AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. Fiyat Tespit Raporu Değerlendirme Raporu

AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. Fiyat Tespit Raporu Değerlendirme Raporu AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. Fiyat Tespit Raporu Değerlendirme Raporu Bu değerlendirme raporu Piyasası Kurulu nun 22/06/2013 tarihinde Resmi Gazete de yayınlanan Seri: VII 128.1 numaralı Pay Tebliği

Detaylı

Bizim Menkul Değerler A.Ş 05 Kasım 2014-1 -

Bizim Menkul Değerler A.Ş 05 Kasım 2014-1 - Bizim Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanan bu rapor Sermaye Piyasası Kurulu nun VII-128.1 no lu Pay Tebliği nin 29. Maddesi çerçevesinde Alternatif Yatırım A.Ş tarafından hazırlanan AvivaSA Emeklilik

Detaylı

AvivaSa Emeklilik ve Hayat A.Ş. Kuruluş ve Gelişimi

AvivaSa Emeklilik ve Hayat A.Ş. Kuruluş ve Gelişimi AvivaSa Emeklilik ve Hayat A.Ş. HALKA ARZ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanan bu rapor SPK nın VII-128.1 nolu Pay Tebliği nin 29.Maddesi

Detaylı

Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş. 1. Amaç Bu rapor Sermaye Piyasası Kurulu nun 12/02/2013 tarih ve 5/143 sayılı ilke kararına dayanılarak, TSKB A.Ş. tarafından Alternatif Yatırım A.Ş. nin hazırladığı Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş. (Avivasa,

Detaylı

AvivaSa Emeklilik ve Hayat A.Ş. 03 Kasım 2014

AvivaSa Emeklilik ve Hayat A.Ş. 03 Kasım 2014 AvivaSa Emeklilik ve Hayat A.Ş. 03 Kasım 2014 İşbu rapor; Sermaye Piyasası Kurulu nun VII-128.1 Pay Tebliği nin 29. Maddesi 2. Fıkrasına istinaden Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanmıştır. Alternatif

Detaylı

FİYAT TESPİT DEĞERLENDİRME RAPORU AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş

FİYAT TESPİT DEĞERLENDİRME RAPORU AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş . fiyat tespit değerlendirme raporumuz 12/02/2013 tarihli Sermaye Piyasası Kurulu Bülteni nde yer alan Kurul Karar Organı nın 12/02/2013 tarih ve 5/145 sayılı kararında belirtilen; A) Payların İlk Halka

Detaylı

TASLAK - Değerleme Raporu 29 Nisan 2015

TASLAK - Değerleme Raporu 29 Nisan 2015 TASLAK - Değerleme Raporu 29 Nisan 2015 Çekince Bu değerleme raporunda yer alan, Aviva Sigorta A.Ş. tarafından sağlanmış bilgiler, OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından denetlenmemiş veya bağımsız

Detaylı

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A. Ş. Fiyat Tespit Raporu Değerlendirme Raporu

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A. Ş. Fiyat Tespit Raporu Değerlendirme Raporu Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A. Ş. Fiyat Tespit Raporu Değerlendirme Raporu Bu değerlendirme raporu Sermaye Piyasası Kurulu nun 22/06/2013 tarihinde Resmi Gazete de yayınlanan Seri: VII 128.1 numaralı Pay

Detaylı

EURO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. DEĞERLEME RAPORU

EURO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. DEĞERLEME RAPORU EURO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. DEĞERLEME RAPORU İstanbul, 13 Mayıs 2010 Euro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı na Şirketinizce tarafımızdan talep edilen değerleme raporuna ilişkin

Detaylı

ARBUL ENTEGRE TEKSTİL İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU

ARBUL ENTEGRE TEKSTİL İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU ARBUL ENTEGRE TEKSTİL İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU 16 Şubat 2015 Arbul Entegre Tekstil İşletmeleri Anonim Şirketi Halka Arz Fiyat Tespit Raporuna İlişkin

Detaylı

Emlak GYO A.Ş. Halka Arz Bilgisi

Emlak GYO A.Ş. Halka Arz Bilgisi Bu rapor, SPK nın 12.02.2013 tarih ve 5/145 nolu İlke Kararı nda bahse konu halka arza aracılık eden kuruluş dışında farklı bir kuruluş tarafından hazırlanan rapor kapsamında olmayıp, sadece müşterilerimizi

Detaylı

HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN GÖRÜŞ

HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN GÖRÜŞ HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN GÖRÜŞ 19 Ocak 2015 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER I. Halka Arza İlişkin Özet Bilgiler... 3 II. Şirket Bilgileri... 4 III. Finansal

Detaylı

SEKURO PLASTİK AMBALAJ SANAYİ A.Ş. HALKA ARZ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU

SEKURO PLASTİK AMBALAJ SANAYİ A.Ş. HALKA ARZ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU SEKURO PLASTİK AMBALAJ SANAYİ A.Ş. HALKA ARZ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanan bu rapor SPK nın VII-128.1 nolu Pay Tebliği nin

Detaylı

ARBUL Entegre Tekstil İşletmeleri A.Ş. HALKA ARZ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU

ARBUL Entegre Tekstil İşletmeleri A.Ş. HALKA ARZ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU ARBUL Entegre Tekstil İşletmeleri A.Ş. HALKA ARZ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanan bu rapor SPK nın VII-128.1 nolu Pay Tebliği

Detaylı

İş Yatırım Menkul Değerler PEGASUS. 2. Değerlendirme Raporu

İş Yatırım Menkul Değerler PEGASUS. 2. Değerlendirme Raporu İş Yatırım Menkul Değerler PEGASUS 2. Değerlendirme Raporu 14 Mart 2014 PEGASUS 2. DEĞERLENDİRME RAPORU MART 2014 1 Raporun Amacı Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK, Kurul ) tarafından yayınlanan VII-128.1

Detaylı

HĠTĠT HOLDĠNG A.ġ. DEĞERLEME ve FĠYAT TESPĠT RAPORU. GALATA MENKUL DEĞERLER A.ġ.

HĠTĠT HOLDĠNG A.ġ. DEĞERLEME ve FĠYAT TESPĠT RAPORU. GALATA MENKUL DEĞERLER A.ġ. HĠTĠT HOLDĠNG A.ġ. DEĞERLEME ve FĠYAT TESPĠT RAPORU GALATA MENKUL DEĞERLER A.ġ. 20 ġubat 2012 GĠRĠġ a) Raporu Hazırlayan Uzmanının Kimliği ve Rapor Tarihi Polat Yaman, Araştırma Müdürü, Galata Menkul Değerler

Detaylı

ATLANTİK PETROL ÜRÜNLERİ TİC. VE SAN. A.Ş. DEĞERLEME RAPORU

ATLANTİK PETROL ÜRÜNLERİ TİC. VE SAN. A.Ş. DEĞERLEME RAPORU ATLANTİK PETROL ÜRÜNLERİ TİC. VE SAN. A.Ş. DEĞERLEME RAPORU 28 AĞUSTOS 2012 GİRİŞ a) Raporu Hazırlayan Uzmanının Kimliği ve Rapor Tarihi Polat Yaman, Araştırma Müdürü, Galata Yatırım A.Ş. Rapor Tarihi

Detaylı

Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş. HALKA ARZ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU

Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş. HALKA ARZ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş. HALKA ARZ FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORU Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanan bu rapor SPK nın VII-128.1 nolu Pay Tebliği

Detaylı

AEGON EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 1 OCAK - 31 MART 2015 ARA DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE DİPNOTLAR

AEGON EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 1 OCAK - 31 MART 2015 ARA DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE DİPNOTLAR 1 OCAK 31 MART 2015 ARA DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE DİPNOTLAR İÇİNDEKİLER SAYFA BİLANÇOLAR... 15 GELİR TABLOLARI... 67 NAKİT AKIŞ TABLOLARI... 8 ÖZSERMAYE DEĞİŞİM TABLOLARI... 9... 1055 EK 1 KAR

Detaylı

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta Anonim Şirketi ve Bağlı Ortaklığı

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta Anonim Şirketi ve Bağlı Ortaklığı Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta Anonim Şirketi ve Bağlı Ortaklığı 31 Mart 2013 Tarihinde Sona Eren Üç Aylık Ara Hesap Dönemine Ait Konsolide Finansal Tablolar ve Dipnotları 31 Mayıs 2013 Bu rapor 66 sayfa

Detaylı

FORTİS EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 1 OCAK - 30 EYLÜL 2008 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR

FORTİS EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 1 OCAK - 30 EYLÜL 2008 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR 1 OCAK - 30 EYLÜL 2008 ARA HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR İÇİNDEKİLER SAYFA BİLANÇO... 1-5 GELİR TABLOSU... 6-7 NAKİT AKIŞ TABLOSU... 8 ÖZKAYNAK DEĞİŞİM TABLOSU... 9... 10-52 DİPNOT 1 GENEL BİLGİLER...

Detaylı

ARACI KURUM SEKTÖRÜNÜN F NANSAL VER LER

ARACI KURUM SEKTÖRÜNÜN F NANSAL VER LER ARACI KURUM SEKTÖRÜNÜN F NANSAL VER LER ARACI KURUM SEKTÖRÜNÜN FİNANSAL VERİLERİ 2008 yılından itibaren aracı kurumlar, mali tablolarını Sermaye Piyasası Kurulunun 9 Nisan 2008 tarihli Resmi Gazetede

Detaylı

YÖNETMELİK. b) Kanun: 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu ile 4632 sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanununu,

YÖNETMELİK. b) Kanun: 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu ile 4632 sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanununu, 23 Ağustos 2015 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 29454 YÖNETMELİK Başbakanlık (Hazine Müsteşarlığı) tan: SĠGORTA VE REASÜRANS ĠLE EMEKLĠLĠK ġġrketlerġnġn SERMAYE YETERLĠLĠKLERĠNĠN ÖLÇÜLMESĠNE VE DEĞERLENDĠRĠLMESĠNE

Detaylı

ING Emeklilik Anonim Şirketi

ING Emeklilik Anonim Şirketi 1 Ocak - 2010 ara hesap dönemine ait finansal tablolar ve bağımsız sınırlı denetim raporu İçindekiler Sayfa Ara dönem finansal tablolar hakkında bağımsız sınırlı denetim raporu 1 Ara dönem bilanço 2-6

Detaylı

Anadolu Hayat Emeklilik Anonim Şirketi. 30 Eylül 2014 Tarihinde Sona Eren Dokuz Aylık Ara Hesap Dönemine Ait Konsolide Finansal Tablolar ve Dipnotlar

Anadolu Hayat Emeklilik Anonim Şirketi. 30 Eylül 2014 Tarihinde Sona Eren Dokuz Aylık Ara Hesap Dönemine Ait Konsolide Finansal Tablolar ve Dipnotlar 30 Eylül 2014 Tarihinde Sona Eren Dokuz Aylık Ara Hesap Dönemine Ait Konsolide Finansal Tablolar ve Dipnotlar 28 Ekim 2014 Bu rapor 90 sayfa konsolide finansal tablo ve dipnotlarından oluşmaktadır. ANADOLU

Detaylı

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. Halka Arz Fiyat Tespit Raporu Hakkında Değerlendirme ve Analiz Raporu

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. Halka Arz Fiyat Tespit Raporu Hakkında Değerlendirme ve Analiz Raporu Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. Halka Arz Fiyat Tespit Raporu Hakkında Değerlendirme ve Analiz Raporu 18 Nisan 2013 Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. Halka Arz Fiyat Tespit Raporu Hakkında Değerlendirme ve

Detaylı

AXA SİGORTA A.Ş. 1 OCAK - 31 MART 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE DİPNOTLARI

AXA SİGORTA A.Ş. 1 OCAK - 31 MART 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE DİPNOTLARI 1 OCAK - 31 MART 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE DİPNOTLARI FİNANSAL TABLOLAR İÇİNDEKİLER SAYFA BİLANÇOLAR... 1-5 GELİR TABLOLARI... 6-7 NAKİT AKIŞ TABLOLARI... 8 ÖZSERMAYE DEĞİŞİM TABLOLARI...

Detaylı

ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER ANONİM ŞİRKETİ 31 ARALIK 2010 TARİHİ İTİBARIYLA HAZIRLANAN FİNANSAL TABLOLAR

ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER ANONİM ŞİRKETİ 31 ARALIK 2010 TARİHİ İTİBARIYLA HAZIRLANAN FİNANSAL TABLOLAR ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER ANONİM ŞİRKETİ 31 ARALIK 2010 TARİHİ İTİBARIYLA HAZIRLANAN FİNANSAL TABLOLAR Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler Anonim Şirketi İçindekiler: Bağımsız Denetim Raporu Bilanço

Detaylı

CİV Hayat Sigorta Anonim Şirketi 31 Aralık 2014 Tarihi İtibarıyla Bilanço (Para Birimi: Türk Lirası (TL) olarak ifade edilmiştir.)

CİV Hayat Sigorta Anonim Şirketi 31 Aralık 2014 Tarihi İtibarıyla Bilanço (Para Birimi: Türk Lirası (TL) olarak ifade edilmiştir.) 31 Aralık 2014 Tarihi İtibarıyla Bilanço VARLIKLAR 1 Geçmiş Önceki 31 Aralık 2014 I- Cari Varlıklar A- Nakit ve Nakit Benzeri Varlıklar 14,169,311 15,618,483 1- Kasa 2.12, 14 698 123 2- Alınan Çekler 3-

Detaylı

2- Gayrimenkuller 18,150,000 Milyon TL'sına sigorta edilmiştir. ( 31 Mart 2003: 143,264,250 Milyon TL)

2- Gayrimenkuller 18,150,000 Milyon TL'sına sigorta edilmiştir. ( 31 Mart 2003: 143,264,250 Milyon TL) BİLANÇO DİPNOTLARI: 1- Bankalar Hesabının 6,893 Milyon TL'sı, Menkul Değerler Cüzdanı Hesabının 1,176,199,738 Milyon TL'sı, İştirakler Hesabının 0 Milyon TL'sı, Gayrimenkuller Hesabının 0 Milyon TL'sı,

Detaylı