1. Tüm uygulamalar x64 ve x86 mimarisinde çalışabilecek şekilde tasarlanmalıdır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1. Tüm uygulamalar x64 ve x86 mimarisinde çalışabilecek şekilde tasarlanmalıdır."

Transkript

1 GENEL ÖZELLİKLER 1. Tüm uygulamalar x64 ve x86 mimarisinde çalışabilecek şekilde tasarlanmalıdır. 2. Tüm uygulamaların kurulumları ekstra bir bileşen ya da gereksinim içermeden tüm bağımlılık ve gereksinimleri içerisine dâhil edilmiş bir biçimde oluşturulmuş tek bir kurulum dosyası içerisinde seçimlik olarak gerçekleştirilecektir. PLAKA TANIMA SİSTEMİ YAZILIM ÖZELLİKLLERİ 1. Plaka Tanıma Yazılımı Türkiye standartlarına uygun olan plakaları en az %95 ve üstü doğru okuma başarısı sağlamalıdır. 2. PTS çekirdek sistemi DLL yapısında verilecek ve yönetim yazılımında bağımsız olarak uygulama geliştiricilere açık olacaktır. 3. PTS bir bütün olarak, tüm unsurları ile birlikte (HD IP Kamera POWER LED IR SPOT MUHAFAZA MONTAJ APARATLARI vb.) verilecektir. 4. Plaka tanıma kamerası en az 1.3 mega pixel çözünürlükte olacaktır. 5. Kameralar gündüz renkli gece siyah beyaz olarak çalışmalıdır. 6. PTS lisanslaması elektronik anahtar kullanılarak yapılacak ve gelecekte olabilecek sistem güncellemelerinde veya bilgisayar değişimlerinde tekrar üretici firma ile iletişime geçilmek zorunda kalınmayacaktır. Tekrar herhangi bir lisans alınmasına gerek kalmayacaktır km/saat hıza kadar seyir halindeki araçların plakalarını belirtilen hız ve doğrulukta okuyacaktır. 8. Aracın önünden ve arkasından çekilmiş fotoğraflarla plaka tespiti yapabilecektir. 9. Plaka tanıma yazılımı görüntü alınacak kamerayı seçme imkânı sağlamalı, sadece tek bir üreticiye ait kamera ile çalışmamalıdır. 10. Plaka tanıma yazılımının kurulumu esnasında Ram Disk kurma ihtiyacı olmayacaktır. Ram Disk oluşturulması gereken sistemler kabul edilmeyecektir. 11. Plaka tanıma yazılımı kare ve dikdörtgen ve her boyuttaki plakaları okuyacaktır.

2 12. Plaka tanıma yazılımı plaka tanıma yaptığı kamera görüntüsünü kayıt edebilmelidir, kayıt edilen video üzerinden plaka tanımlaması yapabilmelidir 13. Plakayı, tespit edildiği yerden (ortada, sağda, solda) bağımsız olarak tanıyabilecektir. 14. PTS uygulaması tek bir marka kameraya bağımlı olmamalıdır. Birden çok marka kamera ile uyumlu çalışabilmelidir. Bu kamera markaları yazılım menüsünde çoktan seçmeli bir şekilde var olacaktır. Bir bilgisayara kurulu tek PTS uygulaması ile hem analog hem de IP kamera kullanılabilmelidir. 15. Plaka tanıma yazılımı IP kameraların H264, MJPEG, JPEG, MPEG4 protokollerinden görüntü alabilir yapıda olacaktır. ONVIF destekli tüm kameralardan görüntü alabilecektir. Kullanıcı kullanmak istediği kameranın ONVIF URL adresini yazarak görüntü alabilecektir. 16. PTS aşağıdaki durumlarda plaka başarım değerlendirilmesinin dışında tutulacaktır: a) Vida/etiket/boya/çıkartma/pas/çamur/toz/kar vb. nedenlerle plakanın bir kısmının kapanması ya da karakter görünümlerinin değişmesi b) Özel plakalar c) Askeri plakalar d) Kamera IR modda çalışırken reflektanssız (yansıtmasız) plakalar e) Hasarlı eğilip bükülmüş kırılmış plakalar f) Çıplak gözle okunamayacak durumda olan plakalar g) 180 km/s üzerinde hızla geçen araçlar ğ) Resmi olarak bildirilen plaka standartlarına uymayan plakalar 17. PTS farklı renk ve zemine sahip plakaları tanımlayabilmelidir. 18. Plaka tanıma yazılımı her bir kamera görüntüsünü gerçek zamanlı (25 frame/sec PAL) olarak işlemeli ve ekranda işlerken yine gerçek zamanlı (25 frame/sec PAL) olarak göstermelidir. 19. Plaka tanıma yazılımı en az HD çözünürlükte ki görüntü üzerinde görüntü işleme yapabilmelidir.

3 20. Plaka tanıma yazılımı kamera başına lisanslanmalı ve tek bir bilgisayar tarafından en az 4 kameradan gelen görüntüleri gerçek zamanlı olarak işleyebilmelidir. Plakaları okuyan bilgisayar Türkçe işletim sistemi ile çalışmalıdır. 21. Plaka Tanıma Yazılımı Client Server topolojisinde çalışabilmelidir. 23. Plaka tanıma sistemi otoparka giriş yapan aracın giriş tarih ve saat bilgilerini aracın resmiyle beraber veri tabanına kayıt edecektir. 24. Plaka tanıma sistemi LED panoya bilgi gönderebilir yapıda olacaktır. 25. Aracın seyir halinde olduğu şerit bilgilerini bildirecektir. 26. Plaka tanıma yazılımı araç geldiğini tespit etmek için dışarıdan bir tetikleme mekanizmasına ihtiyaç duymadan çalışabilmelidir. 27. Araç geçiş yaparken okunan aracın bütün bilgileri (plakası, araç resmi, geçiş saati ) ve yakalandığı kare görüntüsü veri tabanına işlenmelidir. Gerektiği durumda geriye dönük çok ayrıntılı rapor alınabilmeli ve yazıcıdan baskı alınabilmelidir. (Raporlar PDF, Word, Excel olarak kayıt edilebilmelidir.) 28. Raporlar istenilen zaman dilimlerinde PDF formatında istenilen mail adresine Plaka Tanıma Sistemi tarafından otomatik olarak gönderilebilecektir. 29. Yazılım kaydedilmiş araç plakalarını istenirse plakanın sadece 2 karakterini kullanılarak dahi sorgulayabilmelidir. 30. Plaka tanıma yazılımına kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılmalıdır. 31. Plaka Tanıma Sistemi plakası hatalı okunan araçların plaka bilgileri operatör tarafından değiştirilerek düzeltilebilir yapıda olacaktır. 32. Plaka tanıma yazılımı % 100 yerli üretim olacaktır. 33. Plaka tanıma yazılımı sisteme kayıtlı abone araçlar için otomatik bariyer tetikleyebilecektir. 34. Plaka tanıma yazılımı yasaklı araçlar listesinde ki araçların geçiş yapmak istemesi durumunda sesli ve görsel olarak alarm üretebilecektir. 35. Plaka tanıma sistemi LOOP (manyetik araç algılama) cihazı ile entegre çalışabilecektir.

4 36. PTS yazılımı enerji kesintilerinde reset gibi işlemler gerektirmeden yeniden çalışabilmelidir. PLAKA TANIMA SİSTEMİ KAMERA LENS MUHAFAZA ÖZELLİKLERİ 1. Kamera ve network arabirimi tümleşik tek bir cihazdan oluşmalıdır. 2. Network arabirimi kamera ünitesinin üzerinde yer almalı, ayrıca bir kablo veya ek ünite ile kameraya bağlanmamalıdır. 3. Plaka tanıma kamerası, üzerinde bir IP adresi ile gelmeli veya gerekirse DHCP server üzerinden kendine bir IP alabilmelidir. 4. Kamera en az 1.3Megapixel HD görüntü akışı sağlamalıdır. 5. Kamera yüksek performans sağlayabilen TI Da Vinci serisi DSP işlemciye sahip olmadır. 6. Kamera işletim sistemi yüksek performans sağlayabilen Embedded LINUX olmalıdır. 7. Kamera gece koşullarında yüksek pozlama hızlarında karıncalanma yapmayan plaka tanıma sistemine elverişli Aptina CMOS görüntü sensörü barındırmalıdır. 8. Kamera H.264 video sıkıştırma ve JPEG görüntü yakalama özelliklerine sahip olmalıdır. 9. Kamera 720P HD ( ) çözünürlükte 25FPS görüntü aktarabilmelidir. 10. Kamera çift veri akışı desteklemelidir. 11. Gece/Gündüz ICR filtresi olmalıdır. 12. Kameranın DC12V/AC24V çift güç kaynağı ve PoE desteği olmalıdır. 13. Kamera kullanıcı ara yüzü Web, CMS(DSS/PSS), DMSS, NVR modlarını desteklemelidir. 14. Kameranın aynı anda uzaktan izleme, yerel kayıt ve uzaktan kontrol özelliği olmalıdır. 15. Kameranın plaka tanıma sisteminde yüksek hızda araçları yakalamasını sağlayabilen manuel shutter ayarı olmalıdır. Shutter ayarı otomatik/el ile 1/3~1/10000s değerleri arasında ayarlanabilir olmalıdır.

5 16. Kamera otomatik gece/gündüz özelliğinde olup, 0.1Lüks/F1.2 renkli, 0.005Lüks/F1.2 aydınlatma ortamında siyah beyaz görüntü verebilmelidir. 17. Sinyal gürültü oranı >50dB geçmemelidir. 18. Kamera üzerinde beyaz ışık ve kazanç dengesi otomatik ve elle ile ayarlanabilir olmalıdır. 19. Kamera üzerinde Lens Montajı CS tipi desteklemeli ve oto iris lens takılabilmelidir. 20. Tüm görüntü sıkıştırma ve çözünürlüklerde PAL en az 25 fps hızında görüntü verebilmelidir. 21. Kamera veri bit hızı 160K ila 8Mbps aralığında ayarlanabilir olmalıdır. 22. Kamera video biçimi PAL olmalıdır. 23. Kamera üzerinde Analog video çıkışı BNC bulunmalı ve BNC değeri 1.0Vp-p/75Ω geçmemelidir. 24. Kameranın üzerinde otomatik seçimli 10 Base-T/100 BaseTX Ethernet ara birim olmalı ve RJ-45 konektör ile doğrudan networke bağlanabilmelidir. 25. Dahili web sunucu özelliği ile IPv4/IPv6, http, HTTPS, SSL, TCP/IP, UPnP, ICMP, IGMP, SNMP, RTSP, RTP, UDP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, PPPOE, DDNS, FTP, IP Filtre, QoS, Bonjour, ONVIF protokollerini desteklemelidir. 26. Kamera üzerinde G.711a(128Kbps), G.711u(64Kbps) ve PCM(10.2Kbps) ses sıkıştırma teknolojisi bulunmalıdır. 1 Adet 3.5mm kablo ses girişi ve 1 Adet 3.5mm kablo ses çıkışı yer almalıdır. 27. Kamera uzaktan erişim özelliğine sahip olmalıdır. 28. Kamera üzerinde PC iletişimi için RS232, PTZ kontrol için RS485 bağlantı yuvası bulunmalıdır. 29. Kamera üzerinde toprak girişi olmalıdır. 30. Kamera aldığı görüntüleri kendi üzerindeki SD/SDHC karta ve yerel kayıt yapabilmeli, kart kapasitesi 32GB desteklemelidir. 31. Kamera üzerinde 1 adet Alarm girişi ve 1 adet alarm çıkışı yer almalıdır. 32. Güç tüketimi <6W geçmemelidir.

6 33. Kamera -10 C ila 60 C sıcaklık arasında ve%10~%90 nem ortamında çalışabilmelidir. 34. Kamerada gündüz güneş ışığı yansımalarını azaltan WDR özelliği olmalıdır. 35. Kamera üzerinde 5 50mm odak uzaklığına sahip lens ile gelmelidir. 36. Kamera üzerindeki lens gece araç plakalarının reflektif özelliği ve Infrared projektör aydınlatması ile net pozlar yakalanabilmesi için infrared projektöre duyarlı olmalıdır. 37. Kamera üzerindeki lens otomatik DC Drive olmalıdır, zoom ve focus ayarları manuel olarak yapılmalıdır. 38. Kamera muhafazası ısıtıcılı, fanlı, termostatlı olmalıdır. Kameraya gelen kablolar muhafaza ayağı içerisinden geçebilmelidir. KIZIL ÖTESİ AYDINLATICI ÖZELLİKLERİ 1. INFRARED SPOT En fazla 15W güç tüketecektir. 220V enerji ile çalışacaktır. 2. Ürün içerisinde ileri teknoloji infrared kullanılacaktır. 3. Ürün 6 adet POWER (Mercekli) LED ile çalışacaktır. 4. Ürün estetik bir görünüme sahip olmalıdır. 5. Ürünün kasası üzerinde akrobatik, yatayda ve düşeyde hareketli montaj ayağı olmalıdır. 6. Işık dalga boyu 850 NM olmalıdır. 7. Ürün 45 derece mercek açısına sahip olmalıdır nanometre dalga boyunda özel karakteristikle yarı iletken LED ler ile insan gözünün görme alanı dışında, CCD/CMOS kameraların duyarlı olduğu bölgede aydınlatma sağlamalıdır. 9. Darbelere karşı dayanıklı alüminyum gövdeye sahip olmalıdır. 10. LED lerin önünde renkli ve darbelere dayanıklı pleksiglas koruyucu ön paneli bulunmalıdır. LED PANO (SÜRÜCÜ BİLGİLENDİRME EKRANI) ÖZELLİKLERİ

7 1. Plaka Tanıma Yazılımı ile online çalışmalıdır. 2. Varsayılan olarak TCP/IP ile haberleşmelidir. İhtiyaç halinde RS485 yada RS232 bağlantısı da kullanılabilmelidir. 3. Piksel bazlı çalışmalıdır. Aynı anda satır değişken olarak kullanılabilir olmalıdır. Değişik yazı fontları kullanılabilir olmalıdır. 4. En az 2048 pixel olmalıdır. 5. Dış ortam için uygun yapıya sahip olmalıdır. BARİYER TETİKLEME VE LOOP ALGILAMA CİHAZI ÖZELLİKLERİ 1. Bariyer tetik cihazı USB portundan bilgisayara bağlanacaktır. Windows işletim sistemleri tarafından otomatik olarak tanınacaktır. Sürücü yazılımı yükleme gibi bir işleme ihtiyacı olmayacaktır. 2. Bir adet cihaz en az 2 adet bariyer tetikleyebilecektir. En az 2 adet LOOP (manyetik araç algılama cihazının) durumunu plaka tanıma sistemine bildirebilecektir. 3. Cihaz üzerinde en az iki adet bariyer tetikleme ve en az iki adet loop okuma durumunu gösteren LED aydınlatıcılar olacaktır.

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde bina içi

Detaylı

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ SATIN ALMA ŞARTNAMESİ

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ SATIN ALMA ŞARTNAMESİ İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ SATIN ALMA ŞARTNAMESİ 1. Giriş ve Amaç Üniversitemizde kullanılmak üzere aşağıda konusu yer alan şartnamede özellikleri belirtilen donanım, yazılım ve hizmetler

Detaylı

TOPLU ULAŞIM ARAÇ TAKİP VE KAMERA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TOPLU ULAŞIM ARAÇ TAKİP VE KAMERA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TOPLU ULAŞIM ARAÇ TAKİP VE KAMERA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Proje kapsamında kurulacak araç takip ve kamera altyapısına ait detaylar aşağıdadır. 2. Kurulacak sisteme ilişkin Merkez Donanım ve yazılımı

Detaylı

GÜVENLİK AMAÇLI IP KAMERA KAYIT CİHAZI (NVR) TEKNİK ŞARTNAMESİ (PINETRON PNR-HD4004P) 1. Cihaz, IP kameralara TCP/IP data protokolü üzerinden erişim

GÜVENLİK AMAÇLI IP KAMERA KAYIT CİHAZI (NVR) TEKNİK ŞARTNAMESİ (PINETRON PNR-HD4004P) 1. Cihaz, IP kameralara TCP/IP data protokolü üzerinden erişim GÜVENLİK AMAÇLI IP KAMERA KAYIT CİHAZI (NVR) TEKNİK ŞARTNAMESİ (PINETRON PNR-HD4004P) 1. Cihaz, IP kameralara TCP/IP data protokolü üzerinden erişim sağlayarak kayıt ve görüntü transferi yapabilen Network

Detaylı

Ürünlerin kurulumu Ürün Distribitörlerinin Yetkili Bayileri tarafından yapılacak olup 2 yıl ürün ve 1 yıl uygulama garantisine sahip olacaktır.

Ürünlerin kurulumu Ürün Distribitörlerinin Yetkili Bayileri tarafından yapılacak olup 2 yıl ürün ve 1 yıl uygulama garantisine sahip olacaktır. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binasına ait IP CCTV Kamera ve Sistem Alım Şartnamesi Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılmakta olan Tekirdağ ili, Çorlu ilçesi, Zafer Mah. Cumhuriyet

Detaylı

İÇİNDEKİLER IP CCTV SİSTEMİ 01-40 ANALOG CCTV SİSTEMİ 41-65 MOBİL CCTV ÇÖZÜMLERİ 66-72 IR LAZER AYDINLATMALI KAMERALAR 73-76

İÇİNDEKİLER IP CCTV SİSTEMİ 01-40 ANALOG CCTV SİSTEMİ 41-65 MOBİL CCTV ÇÖZÜMLERİ 66-72 IR LAZER AYDINLATMALI KAMERALAR 73-76 İÇİNDEKİLER IP CCTV SİSTEMİ 01-40 VID-MP730 01 VID-MP721 02 VID-MP825 03 VID-MP619 04 VK-1100KI 05 VIC-6585 06 VIC-6284 07 VIC-6286 08 VIC-1520 09 VIC-6144 10 VIC-6218 11 VIC-6311 12 VIC-4439 13 VIC-4158

Detaylı

Huawei espace IVS Ürünler

Huawei espace IVS Ürünler 2015 Huawei espace IVS Ürünler 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 Huawei espace IVS Ürünler 18 19 20 21 22-23 24 25 26-30 HD Network Kamera Serisi IPC6121-I 2MP D/N Video Analiz Özellikli Network

Detaylı

HARPUT KURS VE OKUL ÖĞRENCİLERİNE YARDIM DERNEĞİ. Ali Rıza Septioğlu Bulvarı No:113 23-297-191

HARPUT KURS VE OKUL ÖĞRENCİLERİNE YARDIM DERNEĞİ. Ali Rıza Septioğlu Bulvarı No:113 23-297-191 DOĞRUDAN TEMİN İLANI Elazığ ili SODES Başarıya Koşuyorum Projesi kapsamında Güvenlik Sistemleri alımına ilişkin SODES 2011 Uygulama Esas ve Usullerinin Madde 13/9 maddesine göre Doğrudan temin usulü ile

Detaylı

KONU VE GENEL AÇIKLAMALAR... 3 1.1 AMAÇ... 3 1.2 KAPSAM... 3 1.3 GENEL AÇIKLAMALAR...

KONU VE GENEL AÇIKLAMALAR... 3 1.1 AMAÇ... 3 1.2 KAPSAM... 3 1.3 GENEL AÇIKLAMALAR... TCDD 2. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BEYLİKOVA (ESKİŞEHİR) MALZEME DEPOSUNUN GÜVENLİĞİ VE KORUNMASI İÇİN KAPALI DEVRE KAMERA (CCTV) SİSTEMİ KURULMASI İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ -NİSAN 2014- - Sayfa 1/16 - İÇİNDEKİLER 1.

Detaylı

Güvenlik için tasarlandı.

Güvenlik için tasarlandı. Güvenlik için tasarlandı. Sony Professional Video Güvenlik Ürün Kataloğu SÜRÜM 7 www.pro.sony.eu/videosecurity 1 GİRİŞ lü güvenliğin geleceği burada İçindekiler Önemli Özellikler IP Kutu Tipi lar IP Mini-dome

Detaylı

Huawei espace IVS Ürünler

Huawei espace IVS Ürünler Huawei espace IVS Ürün Kataloğu Huawei espace IVS Ürünler HD Network Serisi IPC6121-I 2MPD/N Video Analiz Özellikli Network Box 03 IPC6111-I 1.3 MPD/N Video Analiz Özellikli Network Box 04 IPC6122 2MP

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MARKA: AXİS MODELLER P SERİSİ TÜM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir.

Detaylı

CCTV Teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan korunma, güvenlik ve yönetimin vazgeçilmez yardımcısı olmuştur.

CCTV Teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan korunma, güvenlik ve yönetimin vazgeçilmez yardımcısı olmuştur. Önsöz CCTV Teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan korunma, güvenlik ve yönetimin vazgeçilmez yardımcısı olmuştur. Şantiye sahaları, okullar, imalatçılar, hastaneler,

Detaylı

CCTV KAMERA, GÜVENLİK ve UYDU SİSTEMLERİ

CCTV KAMERA, GÜVENLİK ve UYDU SİSTEMLERİ CCTV KAMERA, GÜVENLİK ve UYDU SİSTEMLERİ Türkiye de İlk ve Tek. Professional Products MART 2013 Yeni Array Teknoloji Yeni Dizayn Yüksek Çözünürlük Yüksek Performans Yüksek Kalite Güvenliğiniz; Güvenilir

Detaylı

AutoDome 800 Serisi HD PTZ Kamera

AutoDome 800 Serisi HD PTZ Kamera Video AutoDome 800 Serisi HD PTZ Kamera AutoDome 800 Serisi HD PTZ Kamera www.boschsecurity.com/tr u u 30 resim/saniyede (ips) HD 1080p çözünürlük 240x zoom (20x optik, 12x dijital) u u u Dörtlü video

Detaylı

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA TESİSLERİ CCTV KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMİ KURULUM İŞİ GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ. Sayfa 1 / 6

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA TESİSLERİ CCTV KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMİ KURULUM İŞİ GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ. Sayfa 1 / 6 DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA TESİSLERİ CCTV KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMİ KURULUM İŞİ GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ Sayfa 1 / 6 1. GENEL ÖZELLİKLER 1.1. Satın alınacak olan tüm cihazlar 365 gün 24 saat çalışabilirlik

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar TEKNİK ŞARTNAME S.N. 1 MALZEMENİN ADI 64GB (8x8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit MİKTARI BİRİMİ ÖZELLİKLERİ 1 ADET 64 GB (8X8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MARKA: AXİS MODELLER 221, 212PTZ/212PTZ-V, 214PTZ, F Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek

Detaylı

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI ESKİŞEHİR TİCARET ODASI Sayı : 10916 29/06/2010 Konu : Güvenlik Kamerası ve Çevre Birimleri Sayın Üyemiz, Odamız üyesi firmalardan Güvenlik Kamerası ve Çevre Birimleri Alımı için kapalı zarfta teklif almak

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MARKA: AXİS MODELLER M SERİSİ TÜM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir.

Detaylı

Güvenlik Sistemleri Ürün Kataloğu 2011-2012

Güvenlik Sistemleri Ürün Kataloğu 2011-2012 hakkımızda NEXT & NEXTSTAR GÜVENL K S STEMLER Ev ve işyeri güvenliğine yatırım yapmak, uzunca bir süre Türkiye'de lüks harcama olarak algılanmaktaydı. Oysa sevdiklerimizin huzur içinde yaşaması, yıllarca

Detaylı

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ TEKNİK ŞARTNAME BEÜ - 2015 1 AMAÇ: Bu teknik şartname, Bitlis Eren Üniversitesi kurum binalarında kampüs güvenlik ve kontrollü

Detaylı

YÜZ VE SES TANIMA SİSTEMİ

YÜZ VE SES TANIMA SİSTEMİ YÜZ VE SES TANIMA SİSTEMİ Sistemin Genel Özellikleri Sistem aşağıdaki ünitelerden oluşmalıdır; 1. Yüz tanıma ünitesi 2. Harici röle kutusu veya TCP / IP röle kutusu 3. Wiegand çevirici 4. Server bilgisayar

Detaylı

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI E-SINAV SİSTEM ALTYAPISINA YÖNELİK DONANIM VE HİZMET ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR... 3

Detaylı

MODEL DİJİTAL RENKLİ GECE GÖRÜŞ KAMERALAR FIYAT$

MODEL DİJİTAL RENKLİ GECE GÖRÜŞ KAMERALAR FIYAT$ Sayfa 1 MODEL DİJİTAL RENKLİ GECE GÖRÜŞ KAMERALAR FIYAT$ AV-PRO188HD 1200 TVL 2 Array Ledli 1.3 Megapixel Sony Exmor Cmos Sensor IR-CUT Filter Dış/Ïç Kamera 4mm lens Metal Orijinal kasa Özel Ayaklı, DIŞ

Detaylı

Kamera Referans Kılavuzu

Kamera Referans Kılavuzu Kamera Referans Kılavuzu İçindekiler Seçim tabloları 4 FlexiDome I ve II kameralar 10 Flexidome VF Değişken odaklı güvenlik kameraları 12 FlexiDome XT+ ve XF darbelere karşı korumalı güvenlik kameraları

Detaylı

FLEXIDOME IP outdoor 5000

FLEXIDOME IP outdoor 5000 Video FLEXIDOME IP otdoor 5000 FLEXIDOME IP otdoor 5000 www.boschsecrity.com/tr Değişken odaklı lensli dış mekan IP dome kamera 1080p ve 5 MP çözünürlük Tamamen ayarlanabilir dört ayrı video akışı İlgi

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 1. KAMERALAR

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 1. KAMERALAR ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ 1 Her türlü binada kapalı devre kamera kontrol sistemi tesisatında kullanılan kameraların çalışmasını çeşitlerini, aparatlarını ve bağlantılarını öğreneceksiniz.

Detaylı

Sayfa 1. 1/3" 0141 Aptina CMOS,Analogy HD 720P, 2DNR,Anti Foggy, DWDR, HD-AHD,OSD cable profesyonel box kamera

Sayfa 1. 1/3 0141 Aptina CMOS,Analogy HD 720P, 2DNR,Anti Foggy, DWDR, HD-AHD,OSD cable profesyonel box kamera Sayfa 1 Türkiye Distribütörü Tel: (0212) 220 11 31 222 99 88 AV-TC04AHD-M AV-TC04AHDLM AV-TC08AHD-M AV-TC08AHDLM AV-TC16AHDLM 720P AHD (ANALOG HIGH DEFINITION) KAMERALAR HDMI, HD 960P (1280x960) Görüntü

Detaylı

Yangın ve Gaz Alarm. Acil Anons Sistemleri. Geçiş Kontrol Sistemleri CCTV. www. arnetelektronik.com.tr

Yangın ve Gaz Alarm. Acil Anons Sistemleri. Geçiş Kontrol Sistemleri CCTV. www. arnetelektronik.com.tr Yangın ve Gaz Alarm Acil Anons Sistemleri Geçiş Kontrol Sistemleri CCTV Bir çok yerli ve yabancı firmanın değişmez tercihi olan Arnet Elektronik; Yangın alarm sistemleri, Endüstriyel ve Ev / İş yeri gaz

Detaylı