SAMSUNG ANTİ-VANDAL DOME KAMERA SCC-931T(P) Kullanma Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SAMSUNG ANTİ-VANDAL DOME KAMERA SCC-931T(P) Kullanma Kılavuzu"

Transkript

1 SAMSUNG ANTİ-VANDAL DOME KAMERA SCC-931T(P) Kullanma Kılavuzu

2 DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ, AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞINI (VEYA ARKA KISMINI) AÇMAYIN. İÇİNDE KULLANICI TARAFINDAN KULLANILABİLECEK PARÇA YOKTUR. SERVİS İÇİN KALİFİYE SERVİS PERSONELİNE BAŞVURUN. Bu sembol ürünün içinde yüksek voltaj olduğunu gösterir. Bu ürünün içindeki herhangi bir parça ile temas etmek tehlikelidir Bu sembol bu ürünle birlikte çalışma ve bakımla ilgili önemli belgelerin bulunduğunu göstermektedir. -şekil- -şekil- Yangın veya elektrik çarpması ile sonuçlanabilecek herhangi bir hasarı önlemek için bu ürünü yağmur veya neme maruz bırakmayın. Bu cihaz FCC Kurallarının 15. bölümüne uymaktadır. Çalışma aşağıdaki şartlara tabidir. 1) Bu cihaz zararlı parazit yapabilir; ve 2) Bu cihaz istenmeyen çalışmaya neden olabilecek her türlü paraziti kabul etmelidir. DİKKAT: 1. Bu talimatları okuyun. 2. Bu talimatları saklayın. 3. Tüm uyarılara uyun. 4. Tüm talimatlara uyun. 5. Bu cihazı suyun yakınında kullanmayın. 6. Yalnız kuru bezle temizleyin. 7. Herhangi bir havalandırma deliğini kapatmayın. Üreticinin talimatlarına uygun olarak monte edin. 8. Radyatörler, ısı aletleri, veya ısı üreten diğer cihazların yanında (amplifikatörler dahil) bu ürünü monte etmeyin. 9. Kutuplu veya topraklı dip fişin güvenlik amacını bozmayın. Kutuplu bir fiş biri diğerinden daha geniş iki uca sahiptir. Topraklı tip fişin iki ucu ve bir toprak hatı vardır. Geniş uç veya üçüncü kablo sizin güvenliğiniz için verilmiştir. Eğer verilen fiş prizinize uymuyorsa, eski prizin değiştirilmesi için bir elektrikçiye danışın. 10. Elektrik kablosunu üzerinde yürümeye veya özellikle fişlerde, cereyan prizlerinde ve cihazdan çıktıkları yerde delinmeye karşı koruyun. 11. Yalnız üretici tarafından belirlenen ekler/aksesuarlar kullanın. 12. Yalnız üretici tarafından belirtilen veya cihazla birlikte satılan el arabası, stand, tripod, destek veya masayla birlikte kullanın. Kullanılırken, devrilmeden kaynaklanan yaralanmaları önlemek için el arabası ve cihazı hareket ettirirken dikkat edin. 13. Bu cihazın fişini çıkarın. El arabası kullanıldığında, devrilmeden kaynaklanan yaralanmaları önlemek için el arabası ve cihazı hareket ettirirken dikkat edin. 14. Her türlü servisi kalifiye servis personeline yaptırın. Elektrik kablosu veya fişin zarar görmesi, cihaza su sıçraması veya nesnelerin düşmesi, cihazın yağmur veya neme maruz kalması, normal çalışmaması veya düşürülmesi gibi bu cihazın zarar gördüğü durumlarda servis gereklidir. Pilin yanlış takılması halinde patlama tehlikesi. Yalnız üretici tarafıdan tavsiye edilen aynı veya benzer tip ürünlerle değiştirin. Kullanılmış pilleri üreticinin talimatlarına göre atın.

3 İçindekiler Bölüm 1 Genel Bakış 5 Giriş 6 Parça İsimleri ve Fonksiyonları 7 Bölüm 2 Kameranın Monte Edilmesi 9 Ambalajının İçeriğinin Kontrol Edilmesi 10 Montaj ve Kullanımla İlgili Önlemler 12 Kabloların Hazırlanması 14 Kameranın Monte Edilmesi 15 Kabloların Bağlanması ve İşlemlerin Kontrol Edilmesi 22 Bölüm 1 Genel Bakış Bu bölüm kısaca Kamerayı tanıtmakta ve kısaca özelliklerini, parça isimlerini ve fonksiyonlarını açıklamaktadır. Bölüm 3 Setup (Kurma) Menüsüne Genel Bakış 24 Setup Menüsünün Yapısı 25 KAMERA MENÜ Yapısı 26 CAMERA ID (KAMERA KİMLİĞİ) 26 İRİS 26 AUTO FOCUS (AUTO ODAKLAMA) 29 OBTURATÖR 30 AGC/HAREKET 31 BEYAZ DENGESİ 32 SNYC 34 ÖZEL 34 HAREKET TESPİT 38 ÇIKIŞ 39 Dış Konektör Pim Özellikleri 40 Ürün Spesifikasyonları 41

4 Giriş Parça İsimleri ve Fonksiyonları Anti-Vandal Küre Kamera bankalar, perakende mağazalar, ticaret merkezleri, sanayi tesisleri, vb. için en iyi izleme olanakları sunan küre tip izleme cihazıdır. Bilerek yapılan veya kaza sonucu oluşan vandalizm etkilerine dayanmak için tasarlanmıştır ve su, toz geçirmezdir ve darbelere dayanıklıdır. Kamera 12x zoom lens ve dijital zoom IC ile maksimum 120x zoom izleme olanağı sağlayan gelişmiş bir izleme cihazıdır. Kamera mevcut izleme kameralarının tüm anahtar özellikleri ile donatılmış çok fonksiyonlu bir izleme cihazıdır: ekstrem derecede düşük ışık şartalrı altında hareketli nesneleri çekebilen Düşük Işıkta İzleme fonksiyonu, her türlü ışık kaynağı altında doğru renkleri veren Beyaz Dengeleme fonksiyonu, parlak ışık altındaki yerlerde bile etkin arka renk dengeleme olanağı sağlayan BLC fonksiyonu ve hareketli nesneleri otomatik olarak takip eden ve üzerine odaklanan Auto Odak.

5 Parça İsimleri ve Fonksiyonları Kamera Çalışma Düğmeleri (Setup (Kurulum) Düğmeleri) Kamera çalışma düğmelerinin fonksiyonları kameranın normal çalışma modunda olmasına veya (yani, setup menüsü ekranda görünmüyor) veya setup menüsü modunda olmasına bağlı olarak değişir. Normal çalışma modunda - [YUKARI/AŞAĞI] Yön tuşları: [YUKARI] tuşu ZOOM TELE düğmesi olarak kullanılır ve [AŞAĞI] tuşu ZOOM WIDE düğmesi olarak kullanılır. - [SOL/SAĞ] Yön tuşları: [SOL] tuşu YAKINA ODAKLANMA düğmesi, ve [SAĞ] düğmesi de UZAĞA ODAKLANMA düğmesi olarak kullanılır. - [ENTER] tuşu: Bu tuş setup menüsüne gitmek için kullanılmaktadır. Setup menüsü modunda - [YUKARI/AŞAĞI] Yön tuşları: Bu tuşlar cursorı yukarı ve aşağı hareket ettirmek için kullanılır. - [SOL/SAĞ] Yön tuşları: Bu tuşlar cursorı sağa veya sola hareket ettirmek ve her setup menüsüne verilebilecek olan değerleri sırası ile görüntülemek için kullanılır. - [ENTER] tuşu: Bu tuş alt menüyü açmak için bir alt menüye sahip bir setep menüsünü seçmek için ve mevcut değeri kabul etmek için kullanılır. Elektrik Giriş Konektörü ve Video Çıkış Konektirö (4-Pimli) Bu konektörler elektrik adaptör kablosunu ve video giriş kablosunu bağlamak için kullanılmaktadır. RS485 Konnektörü ve Alarm Çıkış Konektörü (4-Pimli) Bu konektörler bir RS485 uzaktan kumanda kontrol kablosu ve MOTION DET (HAREKET TESPIT) modu sırasında ALARM sinyalini vermek için kullanılan kabloyu bağlamak için kullanılmaktadır. Bölüm 2 Kameranın Monte Edilmesi Bu bölümde Kameranın monte edilmesinden önce neyin kontrol edilmesi gerektiği, bir montaj yerinin nasıl seçileceği ve montaj sırasında alınması gereken önlemler açıklanmaktadır. Artık Kamerayı monte edelim ve kabloları bağlayalım.

6 Montajdan Önce Ambalajın İçeriğinin Kontrol Edilmesi PLASTİK DÜBEL 2 ad. Tavana monte etmek için GÖVDE VİDASI 2 ad. Tavana monte etmek için (TH M4 X L30 BLK + O BİLEZİĞİ) GÖVDE VİDA MAKİNESİ 2 ad. Kamerayı boruya takarken su geçirmez koruma için alt kısımdaki deliklere takılması için (CH M5 L8 XM7 + O BİLEZİĞİ) L ANAHTARI 1 ad. KÜRE KAPAĞIN sökülmesi için MONTAJ DEKORASYONU 1 ad. BORUYU kullanarak sıkarken tavan ile BORU arasındaki boşluğu kapatmak için (AB 94 V0) KİTAPÇIK 1 ad. Tavana monte etme ile ilgili montaj KILAVUZU (ART PAPER)

7 Kabloların Hazırlanması Kamerayı monte etmek ve kullanmak için aşağıdaki kablolar gereklidir. Elektrik Adaptörü Kablosu Video Kablosu Kameranın elektrik girişine takılan Kameranın video çıkış terminalini elektrik adaptörü DC 12V 600mA monitöre bağlayan kablo bir BNC veya AC 24V 300mA nominal kablosudur. voltajına sahiptir. Kameranın Monte Edilmesi Tavana direk olarak monte edilmesi için 1. Monte edilecek ekipmanın ağırlığını yeterince destekleyecek bir montaj yeri seçin. 2. Verilen örneği montaj yerine takın, pilot delikleri delin (5mm çapında, min. 35mm derinliğinde) ve verilen plastik dübelleri takın ve tutturun (HUD 5) 3. Elektrik kablosunu ve video kablosunu bağlayın ve KAMERA monte edilirken zarar görmemesi veya temas etmemesini sağlayacak şekilde düzenleyin. 4. KAMERAYI monte etmek için KÜRE KAPAĞI çıkarın. 1) Resimde görüldüğü gibi saat yönünün aksine çevirerek KAPAĞIN 4 somununu L ANAHTARINI kullanarak gevşetin. 2) Şekilde gösterilen yönde KÜRE GÖVDESİNİ sökün. 5. KAMERANIN monte edilmesi KAMERANIN montaj deliklerini PLASTİK DÜBELLERİN delikleri ile denk getirin ve sonra O BİLEZİKLERİ ile GÖVDE VİDALARINI (TH M4 X 30) sıkın. (2 nokta) (O BİLEZİKLERİ olmaksızın su geçirmez olmayacaktır.)

8 6. LENS yönünü ayarlayın. 1) LENS gövdesini ve KAPAK LENSİNİ hareket ettirmek için şekilde gösterildiği gibi DURDURMA BİLEZİĞİNİ saat yönünün aksine çevirin. 2) Dikey yönü ayarlamak için LENSİ hareket ettirin ve yatay yönü ayarlamak için LENS gövdesini LENS KAPAĞI ile birlikte çevirin (LENSİN sola veya sağa 180 o derecedan fazla dönemeyeceği bir durma mekanizması vardır. LENSİN fazla çevrilmesi iç kabloların çevrilmesine ve kısa devre veya kablo kopması gibi zararlara neden olabilir. LENSİN ALT işareti aşağıya bakmalıdır. (Aksi taktirde görüntü eğik ve ters görünebilir) 3) LENSİ istenen yöne çevirin, LENS KAPAĞINI bir elle tutarken LENS gevşek olmayacak şekilde diğer elinizle DURDURMA BİLEZİĞİNİ saat yönünde iyice sıkın. 7. KÜRENİN iç ve dış kısmı kirli ise, kiri yumuşak bir pamuklu bez ile silin. 8. KÜRE KAPAĞINI doğru yönde monte ettikten sonra, L ANAHTARI ile saat yönünde çevirerek KAPAĞI SOMUN ile sıkın. (4 nokta) Boru üzerine monte etmek için 1. Monte edilecek ekipmanların ağırlığını yeterli şekilde destekleyebilecek bir montaj yeri seçin. 2. Su veya tozun üniteye girmesini önlemek için verilen GÖVDE VİDA MAKİNESİNİ (CH M5 L8 XM7 + O BİLEZİĞİ) her iki noktaya tutturun. Tavandan inen borunun üzerine monte etmek için 3. MONTAJ DEKORASYONUNU BORUYA takın. (İç mekanlara monte edildiğinde boşluğu gizlemek için bir MONTAJ DEKORASONU) 4. Elektrik kablosunu ve video kablosunu bağlayın. 5. Bağlantısı yapılmış elektrik kablosunu ve video kablosunu BORU içinde ayarladıktan sonra bunları borudan çıkarın GRUBU tutturmak için KAMERANIN BORU vidasını (3/4 dişli) ve BORUNUN vidası ile (3/4 dişli) kullanın (bağlantıyı su geçirmek yapmak için BORUNUN etrafını TEFLON BANT ile sarın ve kabloların tutturma bölümünde sıkıştırılmamasını sağlayın)

9 4) 2 KAMERA VİDASINI saat yönünün aksine çevirerek gevşetin ve sökmek için KAMERA gövdesini UNLOCK (saat yönünün aksine) çevirin. 6. LENS yönünü ayarlamak için KÜRE KAPAĞINI sökün. 1) KAPAĞIN takılması amacı verilen 4 SOMUNU şekilde gösterildiği gibi saatin aksi yönünde çevirerek gevşetmek için L ANAHTARINI kullanın. 2) KÜRE GÖVDESİN şekilde gösterildiği yönde sökün. 7) LENS yönünü ayarlayın ve KÜRE KAPAĞINI takın. (LENS ayarı ve KÜRE KAPAĞININ takılması için tavana monte ile ilgili 6 8 arası aşamalara bakın) 5) KAMERA gövdesini KAPAKTAN sökün. (Elektrik kablosunu video kablosundan tamamen sökün. 6) Elektrik ve video kablolarını PCB den sökün ve şekilde gösterildiği gibi KAPAĞIN kenarında bulunan BORU tertibatı deliğinden geçecek şekilde düzenleyin. Yatay boru üzerine monte etmek için 1. Kameranın dibindeki BORU takma deliğinden uzayan elektrik kablosunu ve ve video kablosunu yandaki BORU tertibatına çekin. 1) KAPAĞI sökmek için BORU tertibatı deliğinin yanında bulunan SOMUNU eksi bir tornavida veya bozuk para ile saat yönünün aksine çevirin. 2) KAPAĞIN takılması amacı ile verilen 4 SOMUNU şekilde gösterildiği gibi saatin aksi yönünde çevirerek gevşetmek için L ANAHTARINI kullanın. 3) KÜRE GÖVDESİN şekilde gösterildiği yönde sökün. BAĞLANTIYI Kabloyu kablo PCB nin orta PCB nin orta deliğinden PCB den sökün tutturma klibinden deliği içinden, geçmeden KAMERANIN sökün kabloyu kameradan dışından kabloyu kablo tutma sökün. klibine ve sonra BAĞLANTIYA bağlayın. (Eğer kablo kablo tutturma klibine bağlanmamışsa, kabloya uygulanacak herhangi bir fazla yük BAĞLANTI ve PCB yi direk olarak etkileyecek ve hasara neden olacaktır.)

10 7) Kabloları BORUNUN kenarındaki BORU tertibatı deliğinden geçirin ve KAMERA gövdesinin GÖSTERGE ANAHTARI ok işareti (şekil) kamera üzerindeki deliğe gelecek şekilde ayarlayın ve KAMERA gövdesini takarak sıkana kadar saat yönünde çevirin ve iki VİDAYI sıkın. 9) Bağlanan elektrik kablosu ve video kablosunu BORU içine döşedikten sonra ve sonra onları çektikten sonra, SET i tutturmak için KAMERANIN BORU tertibat vidasını (3/4 dişli) ve BORUNUN vidasını (3/4 dişli) bir araya getirin. (Bağlantıyı su geçirmez yapmak için BORUNUN dişli kısmının etrafına bir TEFLON BANT sarın ve kabloların sıkma tertibatı tarafından sıkılmadığından emin olun.) 10) LENS yönünü ayarlayın ve KÜRE KAPAĞINI takın. (LENS ayarı ve KÜRE KAPAĞININ takılması için tavana monte ile ilgili 6 8 arası aşamalara bakın) 8) KAPAĞIN altıdaki BORU tertibatı deliğine takmak amacı ile KAPAK SOMUNUNU saat yönünde bir eksi tornavida veya bozuk para ile çevirin. (KAPAK SOMUNUNA bir O BİLEZİĞİNİN (P22 T2.4) takıldığından emin olun. O BİLEZİĞİNİN takılmaması halinde, su geçirmez olmayacaktır ve ürünün hasar görmesine neden olacaktır). Eğer yukarı bakan KÜRE KAPAĞININ takılması DURDURMA BİLEZİĞİNİ gevşetirse ekranın üst ve alt kısımları nasıl değiştirilecek, KAPAK-LENSİ sökün ve BOTTOM işareti aşağı bakacak şekilde LENS gövdesini 180 DERECE çevirin. KAPAK- LENSİNİ geri takın, LENSİ istediğiniz pozisyona getirin, sonra sıkmak için DURDURMA BİLEZİĞİNİ çevirin.

11 Bölüm 3 Setup (Kurulum) Menüsüne Genel Bakış Bu bölüm setup menülerinin genel organizasyonuna incelemekte ve fonksiyonlarını açıklamaktadır.

12 KAMERA MENÜSÜ Organizasyonu KAMERA KİMLİĞİ KAMERA KİMLİĞİ menüsünde, Kameraya bağlanan monitörün ekranı üzerinde görünen Kamera KİMLİĞİNİ belirleyebilirsiniz. Setup menü ekranında, CAMERA ID yi ON a getirir ve [Enter] tuşuna basarsanız, Kameraya bir KİMLİK verebileceğiniz bir alt menü ekranı ortaya çıkacaktır. Alfanümerik karakterleri ve alt menü ekranında gösterilen birkaç özel karakteri maksimum 12 karakterlik KAMERA KİMLİĞİNİ belirlemek için kullanabilirsiniz. Belirlenen KAMERA KİMLİĞİNİN monitörün belli bir yerine yerleştirmek için LOCATION alt menüsünü kullanabilirsiniz. ALC İRİS i ALC ye ayarlar ve [Enter] tuşuna basarsanız, video çıkış düzeyini belirleyebileceğiniz bir alt menü ekranı ortaya çıkacaktır ve BLC gösterilecektir. DÜZEY maddesinde video çıkış düzeyini ayarlamak için [Sol, Sağ] tuşlarını kullanabilirsiniz. Eğer BLC menüsünü ON a ayarlarsanız, BLC fonksiyonu AREA menüsünde belirlenen ekran alanına uygulanacaktır. BLC fonksiyonun uygulanacağı ekran alanını belirlediğiniz AREA menüsü PRESET (ÖN AYAR) veya USER(KULLANICI) olarak ayarlanabilir. Eğer AREA menüsünü PRESET e ayarlarsanız, BLC fonksiyonu fabrika ayarı tarafından belirlenen zamanda uygulanacaktır. Eğer AREA menüsünü USER a ayarlar ve [Enter] tuşuna basarsanız, kullanıcılar BLC fonksiyonunun uygulanacağı alanı belirleyebilir. alt menü olduğunu gösterir. İRİS Gelen ışığın düzeyine bağlı olarak monitörün video çıkış düzeyi İRİS lensi aracılığı ile kontrol edilebilir. Kamerada temel olarak İRİS lensi vardır. ALC(Otomatik Işık Kontrolü) mesünüde video çıkış düzeyini ayarlayabilirsiniz. MANU menüsünde irisin açılış ve kapanışını manuel olarak ayarlayabilirsiniz. BLC (Arka Işık Dengelemesi, ALC/MANU menüsünün alt menüsü) Sıradan bir kamera kullanıyorsanız, spot ışığı gibi güçlü bir ışık kaynağı nesnenin arkasında ise, nesne ekranda koyu görünecektir. Arka ışık sorununu çözmek için, Kamera uygun bir şekilde ALC/MAN ın alt menüsü olan BLC yi ayarlar, böylece her türlü ışık kaynağı altında net görüntüler elde edersiniz.

13 AUTO FOCUS AUTO FOCUS menüsünde, Focus (Odaklama) yöntemini belirleyebilirsiniz. Focus u ONEAF, AF veya MF ye ayarlayabilirsiniz. Alan yanıp sönmüyorken [Sol, Sağ, Yukarı, Aşağı] tuşlarına basarak alanın büyüklüğünü seçebilirsiniz. Alan yanıp sönmüyorken [Enter] tuşuna basarsanız, alan yanıp sönmeye başlayacak ve alanın yerini belirlemek için [Sol, Sağ, Yukarı, Aşağı] tuşlarına basabilirsiniz. Tekrar [Enter] tuşuna basarsanız, AREA setup menüsünden çıkarsınız. MANU (Manual İRİS) AF (Auto Focus) AUTO FOCUS MODU ile ekranı sürekli olarak izleyerek otomatik olarak ODAKLANIR. AF MODUNDA, ZOOM tuşunu hareket ettirdiğinzde Odaklama otomatik olarak yapıldığından FOCUS tuşu çalışmayacaktır. ONEAF (Bir Kez Auto Focus) Yalnız ZOOM un Tele tuşuna basılırsa ONE-AF Modu odaklanır. Kameranın durduğu andaki bu MF Modu gibidir ve çalıştığı durumdaki AF Modu gibidir. MF (Manual Focus) Kullanıcı focusu MANUAL FOCUS MODU ile manuel olarak ayarlayabilir. AUTO FOCUS menüsünde, AF, ONEAF veya MF yi seçmek için SOL/SAĞ tuşlarını kullanın. Eğer İRİS i MANU ya ayarlar ve [Enter] tuşuna basarsanız, İRİS in manuel açılış ve kapanışını belirleyebileceğiniz bir alt menü ekranı görünecektir. LEVEL maddesinde, İRİS in manual açılış ve kapanışlarını ayarlamak için [SOL/SAĞ] tuşlarını kullanabilirsiniz.

14 SHUTTER (OBTURATÖR) SHUTTER menüsünde hızlar yüksek hızlı Elektrikli obturatör ve düşük hızlı AUTO obturatörü ve ve FIX düşük hızlı obturatörü ayarlanabilir. Yüksek hızlı Elektrikli Obturatör 1/100 den 1/10 K ye kadar 7 farklı hızı destekler. AUTO düşük hızlı obturatör ve FIX düşük hızlı obturatör 2x dan 128x büyütmeye kadar 12 farklı hızı desdekler. Düşük hızlı obturatör, düşük ışıkta filme alınan nesnenin net bir şekilde görülmesi için obturatör hızını düşüren bir fonksiyondur. Kameranın ışığın miktarı algılayarak karanlığın derecesine göre obturatörün hızını otomatik olarak ayarlaması için, AUTO düşük hızlı obturatörü seçin. Obturatör hızını kendiniz ayarlamak istiyorsanız FIX e getirin. AGC AGC (Otomatik Kazanım Kontrol) Yetersiz ışık altında kaydedilmesinden dolayı videonun belli bir parlaklık düzeyinin altında çekilmesi halinde AGC GAIN i kontrol edip etmemeyi belirleyebilirsiniz. SET UP MENÜSÜNDE, AGC ye ayarlamak için yüksek hızlı OBTURATÖR (1/100-1/10K) modunda veya OFF modunda iken YUKARI/AŞAĞI tuşlarını kullanın, ON a geçmek için SOL veya SAĞ tuşlarını kullanın ve AGC işlemini gerçekleştirin. Eğer sol/sağ tuşlarına sürekli olarak basarsanız, hız aşağıdaki sıra ile görünecektir: OFF 1/100(NTSC), 1/120(PAL) 1/250 1/500 1/1000 1/2000 1/4000 1/10K OFF AUTOX2 AUTOX4 AUTOX6 AUTOX8 AUTOX12 AUTOX16 AUTOX24 AUTOX32 AUTOX48 AUTOX64 AUTOX96 AUTOX128 OFF FIX X2 FIX X4 FIX X8 FIX X12 FIX X12 FIX X16 FIX X24 FIX X32 FIX X48 FIX X64 FIX X96 FIX X128. AGC mesünde, eğer çekilen video belli bir parlaklık düzeyinin altında ise GAIN i (KAZANMA) otomatik olarak kontrol edip etmemeyi belirleyebilirsiniz. GAIN i otomatik olarak kontrol etmek için, AGC menüsünü LOW/HIGH(DÜŞÜK/YÜKSEK) e ayarlayın. Aksi taktirde ayar OFF olur. Eğer AGC yi OFF a ayarlarsanız, AGC nin maksimum GAIN i düşüğe ayarlanacaktır ve HGH e ayarlarsanız, maksimum GAIN yükseğe ayarlanacaktır. Düşük ışıklı ortamlarda, SHUTTER Modu AGC den MOTION (AUTO Mode) a dönecektir. MOTION(HAREKET) te S.S/SLOW/NORMAL/FAST/F.F yi seçmek için [sol, sağ] tuşlarını kullanın. MOTION (HAREKET) Düşük-hızlı AUTO da iken bu kullanılabilir ve beş düzey vardır: S.YAVAŞ, YAVAŞ, NORM, HIZLI VE F. HIZLI - Karanlık yerlerde hareketsiz nesneleri izlemek amacı ile AGC GAIN i minimize etmek için S.YAVAŞ kullanılmaktadır. - YAVAŞ karanlık yerlerde fazla haraket etmeyen nesneleri izlemek amacı ile AGC GAIN i ayarlamak için kullanılmaktadır. - NORM hareketli nesneleri karanlık yerlerde izlemek amacı ile AGC GAIN i orta düzeye ayarlamak için kullanılmaktadır. - HIZLI karanlık yerlerde hızlı hareket eden nesneleri görüntülemek için AGC GAIN i arttırmak için kullanılmaktadır. - F.HIZLI karanlık yerlerde çok hızlı haraket eden nesneleri izlemek amacı ile AGC GAIN i maksimize etmek için kullanılmaktadır.

15 OBTÜRATÖR setup MENÜSÜNDE düşük aydınlatma moduna ayarlandığında, cursor ı MOTION a getirmek için YUKARI/AŞAĞI tuşlarını kullanın ve MOTION fonksiyonunu uygulamak için [SOL/SAĞ] tuşlarını kullanın. YAVAŞA gitmek için SOL tuşunu ve HIZLIYA gitmek için SAĞ tuşunu kullanın. ATW WHITE BAL ı ATW ye ayarlar. AWC WHITE BAL menüsünü AWC ye ayarlayın ve lensin önüne beyaz bir kağıt koyarak [Enter] tuşuna basın. AWC modunda, yalnız [Enter] tuşuna basılmışsa Auto White Balance Control çalışır. MANU(Manuel Beyaz Dengesi) MANU maddesini seçer ve [Enter] tuşuna basarsanız, Manuel Beyaz Dengesini seçebileceğiniz bir alt menü ekranı görünecektir. PRESET menüsünde SOL/SAĞ tuşlarına basarak 3200 o K, 5600 o K, veya USER modunu seçebilirsiniz. WHITE BAL WHITE BAL menüsünde, Beyaz Dengesi menüsünü ayarlayabilirsiniz, ve her türlü renk sıcaklığı şartı altında beyaz rengini doğru olarak görebilirsiniz. WHITE BAL menüsünü ATW moduna ayarlandığınızda, Kamera renk sıcaklığındaki değişiklikleri sürekli olarak izleyecektir ve renk sıcaklığına göre Beyaz Dengesini otomatik olarak ayarlayacaktır. WHITE BAL menüsünü AWC moduna ayarlandığınızda, Beyaz Dengesi renk sıcaklığına göre bir kez ayarlanacaktır ve bu değer daha sonra devam ettirilecektir. Eğer WHITE BAL menüsünü MANUAL moduna getirilmişseniz, kullanıcı mevcut aydınlatma durumunu göz önünde bulundurarak beyaz dengesini ayarlayabilir: o K : Renk sıcaklığı 3200 o K ye ayarlanır o K : Renk sıcaklığı 5600 o K ye ayarlanır. - User: RED (KIRMIZI) ve BLUE (MAVİ) grafiğindeki ilgili değer seçilerek renk sıcaklığı ayarlanır.

16 SYNC İç senkronizasyonu kullanırken INT i seçin. Dış sinyal kullanılarak birçok kamera kullanmak için kamera fazları senkronize edildiğinde LINE gereklidir (AC sinyali - 60Hz(NTSC), AC sinyali -50Hz(PAL). Her KAMERA seti arasındaki her türlü faz sapmasını yok etmek için PHASE (FAZ)ı ayarlayabilirsiniz. AC gücünü kullanırken bu fonksiyonu kullanabilirsiniz. DC voltajında, (şekil) ile SYNC yi ayarlayamazsınız. Cursor ı SYNC ye getirin ve INT/LINE den istediğiniz senkronizasyonu seçmek için [SOL/SAĞ] tuşlarına basın. LINE ı seçip [Enter] tuşuna bastığınızda PHASE ı ayarlayabilceğiniz bir alt menü ekranı görünecektir. NTSC ile ilgili PHASE ı -106 dan +106 ya ve PAL ile ilgili PHASE ı -138 den +138 e kadar ayarlayabilirsiniz. SPECIAL(ÖZEL) SPECIAL menüsünde, POSI/NEGA, PIP, MIRROR, yatay keskinlik ve dikey keskinliği direk olarak kontrol edebilirsiniz. CTRL TİPİ Bu fonksiyon Anti-Vandal Küre Kamerasında kullanılmamaktadır. RS485 RS485 iletişimi için Baud Oranını (4800, 9600, veya bps) ve Kamera Adresini (0-255) seçin. Çok sayıda kamera kullanılırken, her birisi farklı bir adres kullanmalıdır (aynı adresin kullanılması halinde, iletişim mümkün olmayabilir) PRESET (ÖN AYAR) İstenen ZOOM ve FOCUS pozisyonlarını 0 dan 9 a kadar seçebilir ve hafızaya alabilirsiniz. D-ZOOM Dijital Zoom un büyütmesini ayarlar. Büyütme 2x ile 10x arasında 5 kademe halinde ayarlanabilir. PIP Resim İçinde Resim fonksiyonu. Yalnız Dijital Zoom da çalışırken 1/16 ekranı gösterir. D/ZOOM OFF ise, disabled sembolü (işaret) gösterilecektir. MIRROR (AYNA) Video çıkış sinyalini yatay olarak çevirir. ZOOM SPEED (ZOOM HIZI) Zoom hızını ayarlar. ZOOM SPEED menüsünde [SOL, SAĞ] tuşlarına basıldığında, menü zoom hızını aşağıdaki gibi değiştirecektir: 1: 1x dan x12 en düşük hıza yaklaşık 14 saniye alır 2: 1x dan x12 düşük hıza yaklaşık 6 saniye alır 3: 1x dan x12 hızlı hıza yaklaşık 4 saniye alır 4: 1x dan x12 en hızlı hıza yaklaşık 2 saniye alır DETAIL (AYRINTI) Yatay ve dikey keskinliği ayarlar. Eğer ON u seçer ve [ENTER] tuşuna basarsanız, özel fonksiyonları ayarlayabileceğiniz bir SPECIAL alt menüsü görünecektir.

17 PRESET (ÖN AYAR) ile 10 a kadar Zoom ve Focus pozisyonunu hafızaya alabilirsiniz. SSC-1000[Ayrı olarak satılmaktadır] ve RS485 e bağlandığınızda PRESET fonksiyonu ayarlanabilir. Fonksiyonları aktif hale getirmek için, istenen maddeyi ayarlamak amacı ile [SOL], [SAĞ] tuşlarına basın. PRESET i seçip [ENTER] tuşuna bastığınızda, yukarıdaki gibi görünen bir ekran göreceksiniz. POSITION SET (POZİSYON AYARI) Zoom ve Focus pozisyonlarını hafızaya alır. RS485 mesününde [ENTER] tuşuna basarsanız, Kamera Adresini ve Baud Oranını ayarlayabilirsiniz. PRESET ID (ÖN AYAR KİMLİĞİ) Kamera Kimliğinde olduğu gibi Preset pozisyonu için bir kimlik belirler. ON maddesini seçin [ENTER] tuşuna bastığınızda, PIP pozisyonunu ayarlamak için [SOL, SAĞ, YUKARI, AŞAĞI] tuşlarını kullanabilirsiniz.

18 LANGUAGE (DİL) Cursor u SENSITIVITY (HASSASLIK) pozisyonuna getirip [SOL/SAĞ] tuşlarını kullanarak HAREKET tespit ile ilgili hassasiyeti belirleyebilirsiniz (DÜŞÜK, ORTA, YÜKSEK). BLC ALANINDA yaptığınız gibi pozisyonu belirledikten sonra önceki MOTION DET MENÜSÜNE dönmek için [ENTER] tuşuna basın Aşağıdaki dillerden birini seçebilirsiniz: İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca. MOTION DET (HAREKET TESPİT) HAREKET tespit hassaslığını ve HAREKET tespit alanını belirleyebilirsiniz. MOTION DET fonksiyonu hareketli nesneleri tespit eder ve kapalı saatlerde davetsiz misafirlerin hareketlerini tespit etmek için kullanılabilir. ON u seçip [ENTER] a basarsanız, MOTION DET alt menü ekranı ortaya çıkacaktır. Eğer PRESET ile AREA (ALAN) menüsünü belirlerseniz, HAREKET tespit fonksiyonu fabrika ayarları tarafından belirlenen alanlara uygulanacaktır ve USER (KULLANICI) maddesini seçtikten sonra [ENTER] a basarsanız kendiniz de direk olarak belirleyebilirsiniz. EXIT (ÇIKIŞ) Setup menüsünden çıkar ve normal çalışma moduna döner. QUIT (ÇIK) Yaptığınız değişiklikleri dikkate almak ve daha önceki setup menüsünü geri yükler. SAVE (KAYDET) O ana kadar yapılmış olan ayarları hafızaya alır. PRESET (ÖN AYAR) O ana kadar yapılmış olan ayarları hafızaya alır.

19 Dış Bağlantı Pim Spesifikasyonları CN 103: RS232 Adj. Giriş/Çıkış CN 753: Kamera Elektrik Girişi ve Video Sinyal Çıkışı CN 654: RS485 Kontrol ve Alarm Çıkışı - Pim No. Pim Spesifikasyonları 1 Kamera Elektrik Girişi 2 Kamera Elektrik Girişi 3 GND 4 Video Sinyal Çıkışı Pim No. Pim Spesifikasyonları 1 ALARM (Açık/Gnd) 2 GND 3 RS485(-) 4 RS485(+) Pim No. Pim Spesifikasyonları 1 GND 2 RS232-RXD(CAM) 3 RS232-TXD(CAM) 4 + 5V Ürün Spesifikasyonları Özellik Ürün Tipi Güç Kaynağı Voltajı Elektrik Tüketimi Yayın Sistemi Görüntüleme Cihazı Etkin Piksel Tarama Yöntemi Hat Frekansı Senkronizasyon Yöntemi Çözünürlük S/N Oranı Minimum Alan Aydınlatma Renk Sıcaklığı Elektronik Obturatör Açıklama Anti-Vandal Küre Kamera AC 24V ± %10 (NTSC:60Hz ±0.1Hz, PAL:50Hz ± 0.1Hz) DC12V +%10 ~ %5 Yaklaşık 6W NTSC(PAL) Standart Renk Sistemi 1/4 inç IT S-HAD CCD NTSC: 768(Y) X 494(D) PAL: 752 (Y) X 582(D) NTSC:525 Sıra, 2:1 Tarama PAL: 625 Sıra, 2:1 Tarama Yatay (NTSC): Hz (INT) / Hz (L/L) Yatay (PAL): Hz (INT) / Hz (L/L) Dikey (NTSC): Hz (int) / 60 Hz (L/L) Dikey (PAL): 50 Hz (int) / 50 Hz (L/L) INT/Hat Kilidi 480 TV Hattı 50dB üstü (AGC off) 1 Lüks (30 IRE, Sense Up Off) 0.01 Lüks (30 IRE, Sense Up x128) ATW/AWC/Manual Mod (3200 o K, 5600 o K, R/B Kazanım Kontrol) Off, 1/100(NTSC), 1/120(PAL), 1/250, 1/500, 1/1K, 1/2K, 1/4K, 1/10K san.

20 Özellik Açıklama Arka Işık Telafisi Off/On (Alan Ayarı) Sense Up (Hassasiyet) Off/Auto 2x ~ 28x/Sabit 2x ~ 28x Dijital Zoom Off/On(x10), PIP Hareket Tespit Off/On (Alan/Hassaslık Ayarı) Video Kontrol POSI/NEGA, MIRROR, Ayrıntı Ayarı Sinyal Çıkışı Kompozit Video Çıkışı: 1.0 Vp-p 75 ohm/bnc Lens Fokal uzunluk: 3.6 ~ 43.2 mm Açıklık: F1.8(Geniş), F2.6(Tele) Uzaktan Kumanda RS485 (Yarım Dupleks) Çalış Isısı -10 C ~ + 50 o C (14 o F ~ 122 o F) Çalışma Nemi ~ %90 Fiziksek Ebatları 132 (ø) x 95.3 mm Ağırlık Yaklaşık 1 kg/2.2 lb

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Modeller : LS501 Bu ürünü kurmadan, çalıştırmadan veya ayarlamadan önce, lütfen bu talimat kitapçığının tamamını dikkatlice okuyun. İkaz ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ! AÇMAYIN

Detaylı

Parça No: AB68-0047A(01) Kore de Basılmıştır. Kullanma Kılavuzu

Parça No: AB68-0047A(01) Kore de Basılmıştır. Kullanma Kılavuzu Parça No: AB68-0047A(01) Kore de Basılmıştır Kullanma Kılavuzu DİKKAT: DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ, AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞINI (VEYA ARKA KISMINI) AÇMAYIN. İÇİNDE KULLANICI

Detaylı

Smart Dome Kamera. (Dış Mekan tipi) Kullanıcı Kılavuzu. olasılıkları hayal edin

Smart Dome Kamera. (Dış Mekan tipi) Kullanıcı Kılavuzu. olasılıkları hayal edin SCC-C7453P Smart Dome Kamera (Dış Mekan tipi) Kullanıcı Kılavuzu olasılıkları hayal edin Bu Samsung ürününü aldığınız için teşekkürler. Daha ayrıntılı bir hizmet için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

Detaylı

Yüksek Çözünürlüklü 37X Zum Renkli Kamera

Yüksek Çözünürlüklü 37X Zum Renkli Kamera Yüksek Çözünürlüklü 37X Zum Renkli Kamera Kullanım Kılavuzu SCZ-3370 Yüksek Çözünürlüklü Değişken Odaklı Dome Kamera Kullanım Kılavuzu Telif hakk 2011 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm haklar sakldr. Ticari

Detaylı

Düşük Işıklı, Yüksek Çözünürlüklü, Gündüz ve Gece Kamerası

Düşük Işıklı, Yüksek Çözünürlüklü, Gündüz ve Gece Kamerası Düşük Işıklı, Yüksek Çözünürlüklü, Gündüz ve Gece Kamerası Kullanım Kılavuzu SCB-1000 Düşük Işıklı, Yüksek Çözünürlüklü, Gündüz ve Gece Kamerası Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2011 Samsung Techwin Co.,

Detaylı

Yüksek Çözünürlüklü Darbelere Dayanıklı Dome Kamera

Yüksek Çözünürlüklü Darbelere Dayanıklı Dome Kamera Yüksek Çözünürlüklü Darbelere Dayanıklı Dome Kamera Kullanım Kılavuzu SCV-2060 Yüksek Çözünürlüklü Darbelere Dayanıklı Dome Kamera Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2010 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları

Detaylı

Yüksek Çözünürlüklü Gündüz ve Gece IR Kamera

Yüksek Çözünürlüklü Gündüz ve Gece IR Kamera Yüksek Çözünürlüklü Gündüz ve Gece IR Kamera SCO-2080R B d b t B u M d U k U Kamerayı çalıştırmadan önce kamera modelini ve doğru giriş gücü voltajını onaylayın. Bu kılavuzu iyice anlayabilmeniz için model

Detaylı

Gerçek Zamanlı DVR. SHR-2040/2041/2041 Kullanma Kılavuzu. Kullanma Kılavuzu

Gerçek Zamanlı DVR. SHR-2040/2041/2041 Kullanma Kılavuzu. Kullanma Kılavuzu Gerçek Zamanlı DVR SHR-2040/2041/2041 Kullanma Kılavuzu Kullanma Kılavuzu Güvenlik Talimatları Herhangi bir risk veya zararı önlemek için ürünü kullanırken lütfen aşağıdakileri aklınızdan çıkarmayın. Bir

Detaylı

Üstün Çözünürlüklü GDA Kamerası

Üstün Çözünürlüklü GDA Kamerası Üstün Çözünürlüklü GDA Kamerası SCB-3000 SCB-3001 Kamerayı çalıştırmadan önce kamera modelini ve doğru giriş gücü voltajını onaylayın. Bu kılavuzu iyice anlamanız için model açıklamamızı sunacağız. SCB-3000/3001

Detaylı

12X HIZLI DOME KAMERA

12X HIZLI DOME KAMERA 12X HIZLI DOME KAMERA Kullanım Kılavuzu SCP-2120 emniyet bilgileri DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, KAPAĞI (VEYA CİHAZIN ARKASINI) AÇMAYIN. KULLANICI

Detaylı

BOSCH GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MODEL TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU. VG4 514 Serisi tüm modeller. VG4 152 Serisi tüm modeller

BOSCH GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MODEL TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU. VG4 514 Serisi tüm modeller. VG4 152 Serisi tüm modeller BOSCH GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODEL VG4 151 Serisi tüm modeller VG4 152 Serisi tüm modeller VG4 153 Serisi tüm modeller VG4 154 Serisi tüm modeller VG4 211 Serisi tüm

Detaylı

HD Video Camera. Kullanım Talimatları Cihazı çalıştırmadan önce bu kılavuzu iyice okuyun ve ileride başvurmak için saklayın.

HD Video Camera. Kullanım Talimatları Cihazı çalıştırmadan önce bu kılavuzu iyice okuyun ve ileride başvurmak için saklayın. 4-529-126-93 (1) HD Video Camera Kullanım Talimatları Cihazı çalıştırmadan önce bu kılavuzu iyice okuyun ve ileride başvurmak için saklayın. MCC-500MD 2014 Sony Corporation UYARI Yangın veya elektrik çarpması

Detaylı

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu SHR-6080/6082/6160/6162/6163/6164 8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu olanakları hayal edin Bir Samsung ürünü aldığınız için teşekkürler ederiz. Daha eksiksiz bir hizmet alabilmek için lütfen ürününüzü

Detaylı

MP615P/MP625P Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz

MP615P/MP625P Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz MP615P/MP625P Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu Hoş Geldiniz İçindekiler Önemli güvenlik talimatları...3 Giriş...7 Projektörün özellikleri... 7 Ambalaj içeriği... 8 Projektörün dışardan görüntüsü...

Detaylı

AĞ KAMERASI. Kullanım Kılavuzu SNO-7080R

AĞ KAMERASI. Kullanım Kılavuzu SNO-7080R AĞ KAMERASI Kullanım Kılavuzu SNO-7080R Ağ Kamerası Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2012 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka, Samsung Techwin Co., Ltd nin tescilli logosudur Bu ürünün

Detaylı

D J TAL V DEO KAYDED C

D J TAL V DEO KAYDED C D J TAL V DEO KAYDED C KULLANICI KILAVUZU MODEL: LE2104 LE2104D Bu ürünü ba lamadan, kullanmadan veya ayarlamadan önce, lütfen bu kullanıcı kılavuzunun tamamını dikkatli bir biçimde okuyun. DİKKAT ELEKTRİK

Detaylı

W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz

W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu Hoş Geldiniz İçindekiler Önemli Güvenlik Talimatları..3 Genel Bakış...6 Ambalaj içeriği...6 Uzaktan kumanda pilleri...7 Uzaktan kumanda

Detaylı

AĞ KAMERASI. Kullanım Kılavuzu SNB-5001/SNB-7001

AĞ KAMERASI. Kullanım Kılavuzu SNB-5001/SNB-7001 AĞ KAMERASI Kullanım Kılavuzu SNB-5001/SNB-7001 Ağ Kamerası Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2012 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka, Samsung Techwin Co., Ltd nin tescilli logosudur

Detaylı

AĞ VİDEO KAYDEDİCİ. Kullanım Kılavuzu SRN-470D/1670D

AĞ VİDEO KAYDEDİCİ. Kullanım Kılavuzu SRN-470D/1670D AĞ VİDEO KAYDEDİCİ Kullanım Kılavuzu SRN-470D/1670D Ağ Video Kaydedici Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2014 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka Samsung Techwin Co., Ltd.'in tescilli

Detaylı

AĞ KAMERASI. Kullanım Kılavuzu SNB-5000/SND-5080/ SND-5080F/SNV-5080

AĞ KAMERASI. Kullanım Kılavuzu SNB-5000/SND-5080/ SND-5080F/SNV-5080 AĞ KAMERASI Kullanım Kılavuzu SNB-5000/SND-5080/ SND-5080F/SNV-5080 Ağ Kamerası Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2011 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka, Samsung Techwin Co., Ltd

Detaylı

PJD7820HD DLP Projektör Kullanιcι kιlavuzu

PJD7820HD DLP Projektör Kullanιcι kιlavuzu PJD7820HD DLP Projektör Kullanιcι kιlavuzu Model numarası: VS14937 Uygunluk Bilgileri FCC Beyanı Bu cihaz FCC Yönetmeliğinin 15. bölümüne uygundur. Kullanımı aşağıda belirtilen iki koşula bağlıdır: (1)

Detaylı

Sayısal Video Kayıt Cihazı

Sayısal Video Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU Sayısal Video Kayıt Cihazı Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve kılavuzu ilerde başvurmak için saklayın. MODELS LRD5160 Serileri LRD5080 Serileri 1209 (V1.0)

Detaylı

2011-02. 5 Speed Dome Kamera Kullanım Kılavuzu V2.0.0

2011-02. 5 Speed Dome Kamera Kullanım Kılavuzu V2.0.0 2011-02 5 Speed Dome Kamera Kullanım Kılavuzu V2.0.0 Ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Eğer herhangi bir soru veya isteğiniz varsa, lütfen satın aldığınız yer ile temasa geçmekte tereddüt

Detaylı

Divar MR Dijital Kayıt Cihazı

Divar MR Dijital Kayıt Cihazı Divar MR Dijital Kayıt Cihazı Modeller DVR-8K, DVR-16K, DVR-8L, DVR-16L tr Kullanım Kılavuzu_tr Dijital Video Kaydedici İçindekiler tr 1 İçindekiler 1 Güvenlik 3 1.1 Önemli güvenlik talimatları 3 1.2

Detaylı

Kullanım Kılavuzu SNF-7010/SNF-7010V

Kullanım Kılavuzu SNF-7010/SNF-7010V AĞ Kamerası Kullanım Kılavuzu SNF-7010/SNF-7010V Ağ Kamerası Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2013 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka, Samsung Techwin Co., Ltd nin tescilli logosudur

Detaylı

Kullanım Kılavuzu SND-6011R/SNO-6011R

Kullanım Kılavuzu SND-6011R/SNO-6011R AĞ Kamerası Kullanım Kılavuzu SND-6011R/SNO-6011R Ağ Kamerası Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2013 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka, Samsung Techwin Co., Ltd nin tescilli logosudur

Detaylı

Ağ Video Kayıt Cihazı

Ağ Video Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU Ağ Video Kayıt Cihazı Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve kılavuzu ilerde başvurmak için saklayın. MODELS LRN840D Serileri 1404 (V5.0) Güvenlik Bilgileri 1

Detaylı

LED TV Monitörü (MFM TV) Kullanım Kılavuzu

LED TV Monitörü (MFM TV) Kullanım Kılavuzu TD390 LT22D390EW/UF LT24D390EW/UF LT27D390EW/UF LED TV Monitörü (MFM TV) Kullanım Kılavuzu Bu Samsung ürününü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Daha eksiksiz bir hizmet almak için, lütfen ürününüzü

Detaylı

Tüm fotoğraflar, şekiller ve yazılımlar dahil olmak üzere bu yayın uluslararası telif hakkı yasaları uyarınca

Tüm fotoğraflar, şekiller ve yazılımlar dahil olmak üzere bu yayın uluslararası telif hakkı yasaları uyarınca Telif Hakkı Tüm fotoğraflar, şekiller ve yazılımlar dahil olmak üzere bu yayın uluslararası telif hakkı yasaları uyarınca korunmaktadır ve her hakkı saklıdır. Bu kılavuz ve içindeki materyaller yazarın

Detaylı

ViewSonic. PJD7383/ PJD7383i PJD7583w/PJD7583wi DLP Projector. - User Guide. - Guide de l utilisateur. - Bedienungsanleitung. - Guía del usuario

ViewSonic. PJD7383/ PJD7383i PJD7583w/PJD7583wi DLP Projector. - User Guide. - Guide de l utilisateur. - Bedienungsanleitung. - Guía del usuario ViewSonic PJD7383/ PJD7383i PJD7583w/PJD7583wi DLP Projector - User Guide - Guide de l utilisateur - Bedienungsanleitung - Guía del usuario - Guida dell utente - Guia do usuário - Användarhandbok - Käyttöopas

Detaylı