BİLİŞİM FUARLARI DERGİSİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BİLİŞİM FUARLARI DERGİSİ"

Transkript

1 BİLİŞİM FUARLARI DERGİSİ

2 CEBIT Dünyanın bilişim alanında en önemli etkinliklerinden birisi olan CeBIT 2015, Mart tarihleri arasında her yıl olduğu gibi Almanya'nın Hannover şehrinde gerçekleştirildi. Bu yıl etkinliğin gündemine dijital ekonomi oturdu. E-economy teması altında dijital dünyadaki gelişmeler ve yenilikler etkinliğin ana kısmını oluşturdu. Etkinliğin bir diğer önemli başlığı ise Endüstri 4.0 oldu. Dijital altyapı ve ekonomik büyümeye odaklanan bir strateji üzerine kurulan Endüstri 4.0 dördüncü endüstriyel devrim olarak görülüyor. Bilgi teknolojileri sayesinde üretimi akıllı bir hale getiren konseptte, tüm makineler, bilgiler, nesneler ve insanlar birbirine bağlanarak akıllı bir ağ ortaya çıkıyor. Böylece verimlilik en üst düzeye çıkarken maliyetlerin de en aza inmesi bekleniyor. Dünyanın dört bir yanından 200 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapan CeBIT 2015'de bu yıl partner ülke Çin oldu. 600'ün üzerinde Çinli şirket etkinlikte ürün ve çözümlerini ziyaretçilere sergiledi. Katılımcı şirket sayısı ise 3 bin 300'ü geçti. İstanbul hazırlıkları şimdiden başladı CeBIT 2015 dahilinde gerçekleştirilen basın toplantısında Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Global Conferences'in yeni konsepti ve hedefler açıklandı.istanbul hazırlıkları şimdiden başladı. CeBIT'te aynı zamanda thingalytics kitabının yazarı olan Software AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Dr. John Bates'le kısa bir söyleşi yapma fırsatı bulduk. Mobil cihazların sayısı ve sosyal medya kullanımının artışı ne şekilde bir etki yaratacak? "Sosyal medya ve mobil cihazlardan gelen verilerin entegrasyonu çok önemli. Bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu konuda çeşitli yaklaşımlar var. Bunlardan birisi Gerçek Zamanlı Müşteri Deneyimi. Müşterinin nerede olduğu, ne gibi şeylere ilgisi olduğu, alışveriş alışkanlıkları gibi şeyleri sosyal medya paylaşımlarından anlayabilmek mümkün. Müşterilerimizin bu tarz verileri anlamlı bilgilere dönüştürebilecekleri çözümler sunuyoruz. " Kitabında ister Nesnelerin İnterneti, ister Herşeyin İnterneti, ister Verilerin İnterneti deyin sonuçta hepsi genelde aynı anlamı taşıyor diyen Bates, birçok kullanıcının artık bu teknolojileri benimsediğini ve yaygın bir şekilde kullanmaya başladığını vurguluyor ve şirketlerin dijital dünyada bu veri akışından sonuna kadar faydalanmaları gerektiğini ifade ediyor.

3 CES 2015(6-9 OCAK 2015,LAS VEGAS) USB Type-C konektörü CES'teki yerini aldı! Tersi, düzü olmayan yeni USB bağlantısı Type-C, yavaş ama emin adımlarla geliyor... Kablolar, en heyecan verici şeyler olmasalar da USB kullanıcılarına birkaç yenilik sunan Type-C konektörü, CES'te kendini gösteriyor. İlk deneyenlerin oldukça sağlam göründüğünü söylediği Type-C konektörün sunduğu avantajların başında "ters" bağlanabilmesi, bir başka deyişle tersinin veya düzünün olmaması. Bunun yanında Type-C kablosunun her iki ucu da aynı; yani micro USB'nin aksine telefonunuza küçük, PC'nize büyük bir fiş takmıyorsunuz. En son USB 3.1 standardıyla çalışan Type-C konektörü, aynı zamanda daha hızlı ve 10Gbps hızlarına ulaşabiliyor. Bu hız, UBS 3.0 standardının ve mevcut konektörlerin desteklediği hızın iki katı. Type-C'nin sunduğu bir başka önemli avantaj, 100 watt'a kadar gücü taşıyabilmesi. Bu sayede laptop gibi büyük cihazları USB üzerinden şarj etmek mümkün hale geliyor. USB Implementers Forum, CES teknoloji fuarında yeni teknolojinin iki SSD arasında veri aktarımı yaparken 800MBps hızını koruyabildiğini gösterdi. USB Implementers Forum COO'su yakında 1GBps'yi aşacaklarına inanıyor ve kablonun bulmacanın sadece bir tarafı olduğunu, cihaz ve PC üreticilerinin Type-C konektörleri ve USB 3.1 desteği için harekete geçmelerinin gerektiğini söylüyor. Tayvanlı sistem üreticisi MSI, şu sıralar CES'te USB 3.1 ve Type-C konektörlü bir oyun anakartı gösteriyor. Nokia N1 tablet de Type-C konektörünü destekleyen ilk cihazlardan olacak. Dock üreticisi DisplayLink ise Type-C ile Type-A arasındaki uyumluluğu kendi standardında gösteriyor. USB 3.1spesifikasyonu henüz tamamlanmış olsa da Implementers Forum onu daha da hızlandıracak yolları araştırmaya devam ediyor. Tayvanlı sistem üreticisi MSI, şu sıralar CES'te USB 3.1 ve Type-C konektörlü bir oyun anakartı gösteriyor. Nokia N1 tablet de Type-C konektörünü destekleyen ilk cihazlardan olacak. Dock üreticisi DisplayLink ise Type-C ile Type-A arasındaki uyumluluğu kendi standardında gösteriyor. USB 3.1spesifikasyonu henüz tamamlanmış olsa da Implementers Forum onu daha da hızlandıracak yolları araştırmaya devam ediyor.

4 Toshiba'nın CES 2015 yıldızları kalemli! Bir zamanlar burun kıvırılan stylus, CES 2015'e, Toshiba'nın yeni bombalarıyla damga vurdu! Toshiba, CES 2015'te yeni cihazlarının tanıtımını yaptı. Bu cihazlar arasında iki ToshibaEncore 2 Write tablet ve bir de Portégé Z20t Ultrabookhybrid'i bulunuyor. Encore 2 Write tabletler 10.1 ve 8 inç olmak üzere iki boyuta sahip ve Toshiba'nınWacomFeelstylus teknolojisine sahip TruPen'i ile beraber geliyor. Firma aynı zamanda, tabletlerin özel TruNote, TruCapture ve TruRecorder uygulamalarının da tanıtımını yaptı. Bu uygulamalar sırasıyla not tutmak, yazı yakalamak ve ses kaydetmek amaçlarını taşıyor. Yeni tabletler Intel Atom işlemci ile çalışıyor ve 11 saat pil ömrü, 8 megapiksel arka kamera, HD ön kamera, 64GB hafıza ve 2GB bellek sunuyor. Ayrıca microusb2.0, 128GB'a kadar microsd ve microhdmi desteğine sahipler. Tabletler Windows 8.1 ile çalışıyor ve bir yıllık Office 365 Kişisel üyeliği ile beraber geliyor. Her iki model de 11 Ocak tarihinde mağazalarda ve internet üzerinden satılmaya başlanacak inç sürümün yurtdışı fiyatı 400 dolar ve 8 inçlik sürümün yurtdışı fiyatı 350 dolar olarak belirlenmiş. Bir de HibritUltrabook! Portégé Z20t ise 2-in-1 Ultrabook ve tablet birleşimi. Ayrılabilir bir klavyeye, 12.5 inç 1080p dokunmatik ekrana ve Wacomdigitizer kaleme sahip. Cihaz Intel Core M işlemci, 8GB'a kadar bellek, 128GB, 256GB veya 512GB SSD, tablet halindeyken microhdmi, microusb ve microsd ve Ultrabook halindeyken RGB, HDMI, Ethernet ve iki USB 3.0 girişi sunuyor. Ürün tablet halindeyken 9.1 saat, klavye takılıyken 17.5 saat pil ömrüne sahip. Ve tabii ki, işletim sistemi olarak Windows 8.1 seçilmiş.

5 IC Real Tech'ten "720 derece kamera" "720 derece" kamera olur mu? CES 2015'te gördüğümüz kadarıyla evet; olur! Sanal gerçeklik yaygınlaştığında geçmişe dönüp istediğimiz yeri ziyaret etmemizi sağlayacak olan 360 derecelik kameralar, büyük önem kazanacaklar. "720 derecelik" olduğu söylenen kameralar ise birer pazarlama taktiği olmaktan ileri gitmiyorlar. IC Real Tech'inAllie serisi ise aslında hiç de fena görünmüyor. Bir çift balık-gözü kameradan faydalanan cihaz, etrafındaki her şeyin fotoğrafını çekebiliyor. Çocuklara yönelik roket şekilli, lastik gövdeli kamera 400 dolara satılırken, yetişkinlere yönelik, 300 dolarlık bir çift seçenek bulunuyor. Bu kameralardan bir tanesi kablosuyla sabitlenebilirken diğeri, entegre pille geliyor ve taşınabiliyor. Allie'lar ile 8 megapiksellik görüntüleri firmanın bulut hizmeti üzerinden yayınlayabiliyorsunuz - bu bizce kameraları diğerlerinden ayırt edecek en önemli özellik. Cihazlar, 16 saatlik en kaliteli videoyu 128GB SD kartta saklayabiliyor veya bir HTML5 player'a gömebiliyor. IC Real Tech'in 720p kamera iddiasındaki sorun ise, önünde ve arkasında balık-gözü kamerayla gelen ilk cihazın aslında bunlar olmaması. Aynı teknoloji RicohTheta'da ve 360 derecelik kameraların bazılarında kullanılıyor. Intel'den ComputeStick sürprizi! Intel, Windows 8.1'li bir PC'yi, minicik bir USB Stick'in içine sığdırmayı başardı! Intel, akıllı TV'leri bir PC'ye çevirecek yeni bir USB Stick tanıttı. ComputeStick isimli cihaz, içinde Windows 8.1 işletim sistemi bulunan minik bir PC işlevi görüyor. Intel Atom Bay Trailişelmciye, 32 GB emmc depolama ünitesine, 2 GB RAM'e, Bluetooth 4.0, b/g/n ve USB port'a sahip USB Stick monitör çıkışı için de HDMIarayüzü ile geliyor. Stick üzerinde tam versiyon Windows 8.1 bulunuyor. Böylece kullanıcılar cihaza diledikleri uygulamayı yükleyip çalıştırabiliyorlar. Aslında HDMI girişi olan herhangi bir monitöre veya televizyona bağlanarak ekranı PC'ye çeviren bu cihaza kablosuz bir klavye ve mouse seti de bağlamak mümkün. Cihazın satış fiyatı ise 149 dolar. Eğer kullanıcılar cihazı Windows 8.1 ile kullanmak istemezse, Intel ayrıca Ubuntu versiyonunu da sunuyor ve bu modelin fiyatı ise 89 dolar. Ubuntu modelinde depolama alanı 8GB, RAM ise 1 GB olarak geliyor. bukonfügirasyonlarubuntu'yu çalıştırmak için gayet yeterli oluyor.

6 HyperXPredatorPCIeSSD'ler tanıtıldı HyperX, yüksek performanslı PredatorPCIeSSD'leriniduyurdu.KingstonTechnology'nin iştiraki olan HyperX, yüksek performans tutkunları için geliştirilen yeni PredatorPCIeSSD'lerini duyurdu Uluslararası CES organizasyonunda tanıtılan yeni nesil SSD, 1400 MB/s okuma ve 1000 MB/s yazma hızıyla yüksek performans sunuyor. Şubat ayında 240 GB ve 480 GB'lık modelleri satışa sunulacak olan HyperXPredatorPCIeSSD'nin 960 GB'lık versiyonu ise, yılın ilk iki çeyreği arasında raflarda yer bulacak. Marvell 88SS9293 kontrolcüsü tabanlı PredatorPCIeSSD'yi, M.2 formunu desteklemeyen anakartlarda dahi, HHHL adaptörü sayesinde sorunsuz şekilde kullanmak mümkün. HyperXPredatorSSD'nin avantajları; Hız: PCIe bağlantısı, SATA tabanlı SSD sürücülerde yüksek hız sağlar Performans: Ultra duyarlı çoklu işlem desteği ve yüksek hız Güvenilir: Sağlam ve dayanıklı Form: M.2 formunu desteklemeyen anakartlar için adaptör desteği Garanti: 3 yıl garanti ve ücretsiz teknik servis Dell, CES 2015'te yeni modelleri tanıttı Dell'in iddialı tüketici ürünleri CES 2015'te görücüye çıktı.dell, CES 2015 Bilişim Fuarı'nda ödüllü ürünlerden oluşan en yeni tüketici elektroniği portföyünü tanıttı. XPS, Alienware, Venue, Inspiron ve monitör segmentinin en çekici örnekleri, yüksek kaliteli malzeme, şık detaylar ve en son teknolojinin kusursuz bir yansıması olarak kullanıcılara sunuldu.dell Türkiye Kategori ve Marka Müdürü Ufuk Tosun; CES'te tanıtılan Dell yenilikleri ile ilgili olarak; "Yeni ürünlerimiz, tüketicilerin yalnızca Dell'de bulabilecekleri stil, içerik ve yazılım çözümleriyle bütün kategorilerde çıtayı yükseltiyor. Dell; oyun tutkunları, sürekli seyahat eden teknoloji meraklıları ve günlük kullanımda güncel teknolojiyi tercih edenler için en göz alıcı özelliklere sahip ürünleri bir arada sunuyor" dedi. Dell XPS 13 ve 15 Dell XPS 13, yaşattığı ekran deneyimiyle öne çıkan benzersiz bir kompakt dizüstü bilgisayar. Uzun pil ömrü ile de dikkat çeken XPS 13, aynı zamanda 11 inç'lik dizüstü bilgisayarlarla aynı boyuttaki tasarımıyla, dünyanın en küçük 13 inç'lik dizüstü bilgisayarı olma özelliğine sahip. Windows 8,1'le gelen XPS 13, sınıfındaki en iyi performans için özel geliştirildi. Tek şarjla 15 saat çalışabilen cihaz, 5,7 milyon piksellik UltraSharpQuad HD+ çözünürlüğe sahip. Filmleri ve sunumları göz alıcı renkler ve keskin detaylarla ekrana getiren XPS 13'ün, beşinci nesil Intel Core işlemcisi ve SSD bellek sistemi, yüksek performansa katkı sağlıyor. Dışardayken de kolayca erişim sağlayabileceğiniz cihaz, 1,18 kg'lık ağırlığa sahip. Bir diğer Dell yeniliği olan XPS 15 ise UltraSharp 4K Ultra HD dokunmatik ekranıyla, görsel alandaki beklentileri fazlasıyla karşılıyor. 8 milyon pikselin üzerinde çözünürlüğe sahip olan 4K Ultra HD ekran, aynı zamanda günümüzde 15 inç'lik dizüstü bilgisayarlarda mevcut olan en yüksek çözünürlük değerini sunuyor. Zengin, doygun renkleri ve çarpıcı parlaklığı sayesinde kullanıcıların içeriklerini en iyi şekilde görüntülemesini sağlayan XPS 15, multimedya tutkunları için baştan çıkarıcı bir seçenek.

7 Samsung yeni monitör ve ekranları tanıttı Samsung, CES 2015'te yeni kavisli monitörlerini ve bilgi ekranlarını resmi olarak tanıttı! SamsungElectronics, Curved monitör ve SMART LED Signage Profesyonel görüntüleme sistemleri dâhil bütün ekranlarını LasVegas'ta yapılan 2015 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) sergiliyor. SamsungElectronics'te Visual Display Business Kıdemli Başkan Yardımcısı Seok-Gi Kim, "2015 CES'de, ekran inovasyonu ve tasarımı konusunda Samsung'un üstlendiği dönüştürücü ve öncü rolü göstereceğiz. Her türlü kullanım alanına tam uyum sağlayan, tüketici ve iş odaklı ekranlar sayesinde kullanıcıların yeni imkânlar keşfetmesini sağlamak istiyoruz" dedi. Yeni Curved monitörleri, göz yapısının doğal kavisini yansıtan ekranları sayesinde rahat bir izleme deneyimi yaşanmasını sağlıyor. Ürün gamında, ultra geniş 21:9 görüntüleme oranına sahip 29 ve 34 inçlik SE790C ve 32 inçlik SE590C de var. 24 ve 27 inçlik SE510C ve televizyona bağlanmaya hazır 27 inçlik TD590C'nin yanı sıra bu temel monitör modelleri, daha canlı bir izleme deneyimi yaşatıyor. Curved Monitörler mart ayı itibariyle Türkiye'de satışa sunulacak. SMART ekranlar En yeni ekranlar, SMART Ofis alanı, SMART Hotel alanı, SMART Restoran alanı ve SMART LED Signage alanı olmak üzere dört alanda sergileniyor. SMART Office alanında, UHD ve Curved monitörleri şık bir ofis ortamında teşhir edilecek. SMART Hotel alanında, otel televizyonlarının çeşitli teknolojik ürünlere kablosuz olarak bağlanmasını sağlayan oda içi kontrol sistemleri gibi geliştirilmiş bağlantı imkânları denenebilecek. SMART Restaurant alanında, küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilmiş, ikinci nesil SMART Signage televizyonlar kullanılacak; böylece profesyonel görüntüleme sistemlerinin bir şirketin sunduğu ürün ve hizmetleri tanıtmakta ne kadar etkili olabileceği gösterilecek. Samsung aynı zamanda, mevcut profesyonel ekranlarla kullanılabilen ve en üst düzey modern deneyim sağlayan güncellenmiş yazılımların da lansmanını yapacak. Bir deneyim kısmının da bulunduğu bu alanda, ziyaretçiler dijital menüler oluşturabilecek ve yeni SMART Signage çözümlerini deneyebilecek. SMART LED Signage alanında, ekran kalitesi daha yüksek ve çerçevesiz olan, tamamen müşterilerin tercihlerine göre ayarlanabilen bir tasarım tanıtılacak. SMART LED Signage alanında, uzunluğu 2,7 metre, genişliği 1 metre olan ve 12 modül (6x2 ekran) içeren, sektörün önde gelen bilgi ekranı teşhir edilecek. Bu ekran, 1,4 mm piksel aralığı ile sektördeki en küçük piksel aralığına sahip. Fuar sırasında, AMD FreeSync uyumlu UE590 ve UE850 UHD monitörleri de Kuzey Amerika'da ilk defa tanıtılacak. Bu monitörlerin duyurusu, geçen Kasım ayında AMD ile yapılan teknik işbirliği sonucu yapılmıştı.

8 "Süper telefon" CES'te tanıtıldı! "Süper telefon" olarak anılan 320 GB'lık Saygus V2 cep telefonu, CES 2015'te tanıtıldı. Her ne kadar eskisine nazaran büyük yenilikler getirseler de artık teknoloji devlerinden benzer cep telefonu modelleri görmeye alıştığımızı kabul edebiliriz. Geçtiğimiz yıl bu sıradanlığı bir parça değiştiren cep telefonu OnePlusOne, büyük heyecan yaratmıştı hatırlarsanız. Bu defa da CES'te ortaya çıkan bu cep telefonu büyük yankı uyandırdı. "Süper akıllı telefon" olarak anılan Saygus V2, CES'te tanıtıldı. Saygus V2 aslında pek çok açıdan teknoloji devlerinin amiral gemisi cep telefonlarını andırıyor. Ancak onu "süper" yapan özellik fazlasıyla geniş olan depolama kapasitesi. Halihazırda 64 GB'lık dahili depolama alanıyla sunulan Saygus V2, üzerinde çift microsd kart girişine yer veriyor. Her iki slot da 128 GB'lık destek gösteriyor. Böylece toplamda 320 GB depolama kapasitesine sahip olmanız sağlanıyor. Saygus V2'nin bu yıl ilk çeyrekte satışa sunulması bekleniyor. Saygus V2'nin diğer özellikleri ise şöyle; İşletim Sistemi:Android Ekran: 5 inç (1920x1080) 445ppi LCD İşlemci:QualcommSnapdragon GHz Grafik İşlemci:Adreno 330 RAM: 3 GB Dahili Hafıza: 64 GB Genişletilebilir Hafıza: 2 x microsd kart (256 GB toplam kapasite) Kamera: 13 megapiksel (ön), 21 megapiksel (arka) Batarya: 3100 mah Su Koruması: Var (IP67) Bağlantılar:microUSB, Wi-Fi ac, Bluetooth 4.0, NFC, GPS Boyutlar: 67 x 137 x 9.7 mm Ağırlık: 141 gr. Kingston'dan "bulutta" dolaşan USB bellek Bulutların üzerinde dolaşan USB bellek ile verileriniz her zaman güvende. KingstonTechnology'nin Flash bellek şirketi olan KingstonDigitalInc., 2015 Uluslararası CES fuarında kişisel bilgileri koruyan DataTravelerLocker+ G3 (DTLPG3) USB 3.0 Flash bellek modeline bulut yedekleme özelliğinin eklendiğini duyurdu. Donanım tabanlı şifreleme, parola koruma ve USB 3.0 standartlarında veri transfer hızı sunan DTLPG3 kişisel verilerinizi güvende tutmanın hızlı ve güvenli yollarından birini sunuyor. DataTravelerLocker+ G3'ü tercih eden kullanıcılar artık verilerini kendi tercih ettikleri, Google DriveTM, Microsoft OneDrive, Amazon S3, Dropbox veya Box gibi bulut depolama hizmetlerine ClevXTMUSBtoCLOUDTM yazılımı sayesinde yedekleyebilecekler. Kingston ve ClevX daha önce 2012 yılında, kurumsal kullanıcılar geliştirilen, zararlı yazılımlara karşı

9 koruma sağlayan, şifreli bir USB bellek modeli için beraber çalışmışlardı. DTLPG3'ün bulut depolama hizmetlerine yedekleme yapma özelliği sayesinde kullanıcılar belleklerinin kaybolması halinde bile kişisel verilerini kaybetmiyor. "Hızlı ve güvenli USB Flash belleklerimizde bulut yedeklemeimkanı sunmaktan heyecan duyuyoruz." şeklinde konuşan Kingston Flash Bölümü Müdürü KenCampbell, "DataTravelerLocker+ G3 kolay kullanımı ve dayanıklı yapısının yanı sıra kişisel verilerinizin her zaman yanınızda ve güvenli şekilde saklanmasını sağlıyor." ifadelerini kullandı. DataTravelerLocker+ G3 8GB, 16GB, 32GB ve 64GB kapasitle seçenekleri ve 5 yıl garantiye sahip. Kingston'dan "bulutta" dolaşan USB bellek Bulutların üzerinde dolaşan USB bellek ile verileriniz her zaman güvende. KingstonTechnology'nin Flash bellek şirketi olan KingstonDigitalInc., 2015 Uluslararası CES fuarında kişisel bilgileri koruyan DataTravelerLocker+ G3 (DTLPG3) USB 3.0 Flash bellek modeline bulut yedekleme özelliğinin eklendiğini duyurdu. Donanım tabanlı şifreleme, parola koruma ve USB 3.0 standartlarında veri transfer hızı sunan DTLPG3 kişisel verilerinizi güvende tutmanın hızlı ve güvenli yollarından birini sunuyor. DataTravelerLocker+ G3'ü tercih eden kullanıcılar artık verilerini kendi tercih ettikleri, Google DriveTM, Microsoft OneDrive, Amazon S3, Dropbox veya Box gibi bulut depolama hizmetlerine ClevXTMUSBtoCLOUDTM yazılımı sayesinde yedekleyebilecekler. Kingston ve ClevX daha önce 2012 yılında, kurumsal kullanıcılar geliştirilen, zararlı yazılımlara karşı koruma sağlayan, şifreli bir USB bellek modeli için beraber çalışmışlardı. DTLPG3'ün bulut depolama hizmetlerine yedekleme yapma özelliği sayesinde kullanıcılar belleklerinin kaybolması halinde bile kişisel verilerini kaybetmiyor. "Hızlı ve güvenli USB Flash belleklerimizde bulut yedeklemeimkanı sunmaktan heyecan duyuyoruz." şeklinde konuşan Kingston Flash Bölümü Müdürü KenCampbell, "DataTravelerLocker+ G3 kolay kullanımı ve dayanıklı yapısının yanı sıra kişisel verilerinizin her zaman yanınızda ve güvenli şekilde saklanmasını sağlıyor." ifadelerini kullandı. DataTravelerLocker+ G3 8GB, 16GB, 32GB ve 64GB kapasitle seçenekleri ve 5 yıl garantiye sahip.

10 MWC 2015(2-5 MART 2015,BARCELONA-İSPANYA) Barcelona'da 2-5 Mart arası düzenlenen Mobile World Congress Barcelona'da düzenlenen MWC 2015, yine teknoloji ve mobil dünyaya damgasını vurdu. Heyecan 1 Mart'ta başladı! 2-5 Mart arası düzenlenen MWC 2015 fuarından önce Samsung ve HTC'nin merakla beklenen etkinlikleri yapıldı. Piyasanın en iddialı 3 akıllı telefonunun tanıtıldığı etkinliklerde SamsungGalaxy S6, Galaxy S6 Edge ve HTC One M9 modelleri görücüye çıktı.

11 Samsung Pay Ne Zaman Kullanılacak? Samsung'un akıllı telefonu kredi kartı gibi kullanmayı sağlayan hizmeti Samsung Pay, MWC 2015'te duyurulmuştu. Peki, Samsung Pay ne zaman kullanıma sunulacak? İşte detaylar. Akıllı telefonları ödeme aracı olarak kullanmak, son dönemin gelişen teknolojileri arasında yer alıyor. Bu alanda ilk çalışmayı yapan Apple ise, kendi mobil ödeme sistemi olan Apple Pay'i bir süredir kullanıma sunmuş durumda. Apple'a ilk ciddi rakip olan Samsung ise, kendi ödeme sistemini geliştirmek için hali hazırda bir ödeme sistemi markası olan LoopPay'i satın almıştı. Loop Pay satın alması sonrası yürtülen çalışmalarla birlikte belli bir aşamaya gelen Samsung, kendi mobil ödeme sistemi olansamsungpay'i, hatırlayacağınız üzere MWC 2015 öncesi gerçekleşen GalaxyUnpacked etkinliğinde tanıtmıştı. Tanıtıldıktan sonra ne zaman kullanıma sunulacağı merak edilen Samsung Pay hakkında, uzun zamandır beklenen açıklama nihayet yapıldı. 2015'in ikinci yarısında kullanıma sunulacak Samsung yetkililerindenjin-young, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada,samsung Pay için tarih verdi. Belirtilene göre 2015 yılının ikinci yarısından itibaren kullanılacaksamsungpay'i, ilk olarak Güney Kore ve Amerika'daki Samsung kullanıcıları deneyecekler. Açıklamasında farklı ülkelerde farklı zamanlarda kullanıma sunulacağı söylenensamsungpay'intürkiye'ye ne zaman geleceği bilinmiyor. Bakalım Samsung'un ödeme sistemi, beklenen başarıyı yakalayabilecek mi?

12 Nokia 2016'da Geri Dönüyor! Bir dönemin en büyük mobil cihaz üreticisi olan Nokia, 2016 yılında geri dönüyor. İşte Nokia yöneticilerinden gelen açıklama ve Nokia cephesindeki son gelişmeler. Bir dönemin en büyük mobil cihaz üreticisi olan Nokia, pek çok haberimizden hatırlayacağınız gibi önemli bölümlerini Microsoft'a sattıktan sonra akıllı telefon pazarından çekilmişti. ::İddia Nokia tarafından yalanlandı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz... Aylar boyu önemli gelişmelerin olmadığı Nokia, yine haberlerimizden ve MWC 2015'te yaptığımız ön incelemeden hatırlayacağınız gibi Nokia N1 adlı android tabletini duyurmuştu. Nokia, 2016 Yılında geri dönüyor! Saatler önceyse Nokia'nın yöneticilerinden bir açıklama geldi ve markanın 2016 yılında akıllı telefon pazarına döneceği doğrulandı. Çin'de yapılan bir röportajda konuşan Nokia yöneticisi Mike Wang, 2016 yılında akıllı telefon üretebileceklerini ve üretimde Çin'deki fabrikaların kullanılabileceğini belirtti. Muhtemelen ilk adımda Nokia N1 tabletin üretimindekine benzer bir yol izleyecek Nokia'nın, pazara nasıl bir giriş yapacağı çok merak ediliyor. Zira son dönemde akıllı telefon pazarında yer bulmaya çalışan pek çok marka, uygun fiyatlı cihazlar üreterek karşımıza çıkıyor. Nokia ise muhtemelen Nokia N1'de yaptığı gibi çok kaliteli ürünler üretecek ve bunları şu anda popüler olan Apple, Samsung, LG, HTC gibi markalara benzer fiyatlar ile satacak.

13 Samsung Yuvarlak Gear Modelini Onayladı Akıllı saat pazarındaki en güçlü markalardan Samsung, yeni nesil akıllı saatinin yuvarlak ekranlı olacağını doğruladı. İşte yuvarlak ekranlı Samsung Gear modelinden ilk bilgiler. Akıllı saat pazarının en heyecanlı yılı olmasını beklediğimiz 2015 yılında, şimdiden pek çok akıllı saat gördük ve ilerleyen dönemde de görmeye devam edeceğiz. Akıllı saat pazarındaki en büyük markalardan olan Samsung ise, bu yıl henüz önemli bir giyilebilir cihaz duyurusu gerçekleştirmedi başından beri pek çok ürününü tanıtan marka, yakında uzun zamandır beklediğimiz giyilebilir cihaz duyurularını da gerçekleştirecek. Yuvarlak ekran onaylandı Uzun zaman önce yaptığımız haberlerde Orbis kod adlı yuvarlak ekranlı birsamsung Gear modelinin geliştirildiğini öğrendiğimiz Samsung, yeni akıllı saatini tanıtmaya hazırlanıyor. ::SamsungOrbisMWC'de Tanıtılabilir! BugünSamsung'un yayınladığı yeni GearSDK'sı da yuvarlak ekranlı Gear modelinin geleceğini doğrular nitelikte. Rekabet çok fazla! Geçmiş sızıntılar nedeniyle Gear A olarak adlandırılması beklenen akıllı saatin nasıl bir tasarımla geleceği çok merak ediliyor. Metal kasa ve değiştirilebilir kayış ile geleceği tahmin edilen akıllı saat, özellikle Apple Watch ve LG Watch Urbane modelleri ile rekabet edecek. Ayrıca ilerleyen dönemde duyurulacak 2. nesil Motorola Moto 360 modeliyle de rekabet edebilir. Şimdilik özellikleri bilinmeyen akıllı saat, önümüzdeki aylarda duyurulabilir. Biz de yeni Gear modelini merakla bekliyoruz. Bakalım Samsung, yeni akıllı saati ile Apple Watch ve LG Watch Urbane'in önüne geçebilmeyi başarabilecek mi?

14 30 Gün Pil Ömrü Sunan Akıllı Saat İngiltere merkezli yeni akıllı saat üreticisi Vector, akıllı saati VectorWatch'un bir tam dolum ile 30 gün pil ömrü sunduğunu iddia ediyor. İşte Vector Watch hakkında detaylar. Akıllı saat pazarı 2014 yılında önemli adımlar atmasına karşın, sektörün bu yıl zirveye ulaşması bekleniyor. Zira pek çok marka bu yıl en iyi akıllı saatlerini duyuracak, geçen yıl yapılan hatalar büyük oranda azalacak. Örneğin geçtiğimiz haftalarda ilk akıllı saati Apple Watch'u tanıtan Apple, başarılı özellikler sunmasına karşın fiyat ve pil ömrü nedeniyle biraz eleştiri almıştı. Ayrıca tasarım ile dikkat çeken Huawei ve LG markaları da, MWC 2015'te en yeni akıllı saatlerini tanıttılar. Ancak bu saatler de şık tasarımlarına karşın beklenen pil ömrünü sunamıyordu. Şimdilik Samsung ve Motorola, yeni akıllı saatlerini tanıtmamışken, adını daha önce duymadığımız bir marka, hem fiyat hem de pil ömrü ile bu yılın en iyi akıllı saati olmaya aday modelini tanıttı. Aranan özellikler, VectorWatch'ta! İngiltere merkezlivector'un duyurduğuvector Watch, 30 gün pil ömrü, yuvarlak ekran, şık tasarım ve 199 dolar ile 349 dolar arasındaki fiyat seçenekleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

15 Ekran çerçevesi biraz büyük olmasına karşın şık tasarımı ile muhtemelen bu ayrıntısı önemsenmeyecek akıllı saat, şimdilik kesinleşmemiş olsa da, söylenenlere göre hem Android, hem ios hem de Windows Phone cihazları destekleyecek. E-ink ekran ile çalışan, bildirim gösterme, titreşim gönderme ve üçüncü parti uygulama geliştirilebileceği söylenen akıllı saat büyük başarı kazanacak gibi görünüyor. Ayrıca ana ekranı da mobil uygulaması ile kolayca kişiselleştirilebilen akıllı saatin ekranına, kendi isminizi eklemeniz de mümkün. Şu an için bir akıllı saatte aranan tüm özelliklerin bir arada olduğu görülen VectorWatch'un, ön siparişleri başlamasına karşın ve hangi ülkelere satışların yapıldığı bilinmiyor.

16 Amazon Appstore 400 Bine Yaklaştı Apple ınappstore ve Google ın Google Play in yakalamaya niyeti var mı bilinmez ama Amazon Appstore daki gelişim olağanüstü İşte MWC 15 kapsamında paylaşılan detaylar Amazon un Kindle ürün hattı ve Fire OS işletim sistemli Fire Phone unun uygulama mağazası Amazon Appstore da yer alan uygulama sayısı yaklaşık bir değer şeklinde, İspanya'da düzenlenen Mobile World Congress 2015 kapsamında açıklandı. Buna göre genç uygulama mağazasında 400 bine yakın mobil uygulama yer alıyor. Bu rakam, 500 binin üzerinde uygulama sayısına ulaşan Windows Phone un üçüncülük koltuğunun tehlikede olduğunu da göstergesi. Ancak AppStore ve Google Play e yetişmek için Amazon un daha uzun bir yolu var Amazon Appstore sözcüsünün açıklaması, 4 yaşındaki uygulama mağazasının ulaştığı noktayı gözler önüne sererken övgüyü de hak ediyor. Konuya ilişkin bir diğer detay da Amazon Appstore un geçtiğimiz sonbahar döneminde yapılan bir açıklamada 300 bin uygulama sayısına ulaştığının açıklanmasıydı. Bu durumda uygulama mağazasının son dönemde önemli bir atak yaptığı da ortaya çıkıyor. Apple ınappstore ve Google ın Google Play mağazalarının 1 milyonun üzerinde uygulama sayısına sahip olduğu düşünülürse genel olarak mobil platform uyumlu uygulama sayılarının 3 milyonu aştığı da dikkat çekiyor.

17 HuaweiCarFi ile Otomobillerde İnternet Keyfi Otomobil başta olmak üzere irili ufaklı tüm taşıtlara mobil data ve wireless bağlantı imkanı getiren HuaweiCarFi modelini, MWC 15'te sizler için inceledik. Günümüzde hızla gelişen teknoloji, mobil cihazlarla beraber cebimize girmiş ve son yıllarda tüm kullanım alışkanlıklarımızı değiştirmişti. Artık internetin olmadığı bir yere gittiğimizde, elimiz boş boş masadaki ya da cebimizdeki akıllı telefonlara gidiyor ve bir şey yapmadan tekrar yerine bırakıyoruz. Yani akıllı cihazlar, internetsiz hiç bir şeye benzemiyor! Hızla artan internete ulaşma ihtiyacı otomobiller başta olmak üzere küçük büyük pek çok araç için maksimum seviyede. Ailecek bir geziye gidiyorsunuz. Araba içerisinde Wireless modem fena mı olurdu? Grup olarak minibus kiraladınız tatile gidiyorsunuz. İçerisinde Wireless modem olsa fena mı olurdu? HuaweiCarFi Huawei bunu sadece otomobillerin çakmaklığına takabileceğiniz bir hale getirmiş ve bizlere sunuyor. HuaweiCarFi'ı çakmaklığa taktığınızda, LTE Cat 4 destekli 150 Mbps'e kadar mobil dataya ulaşabiliyorsunuz. Bu ulaştığınız mobil datayı da Wireless ile dağıtabiliyorsunuz.

18 WP 8.1'e Bluetooth Klavye Desteği! Microsoft, WP kullanıcılarının uzun süredir beklediği bluetooth klavye desteğini Update 2'de sunmaya hazırlanıyor. Şirket, yeni katlanabilir bluetooth klavyesini de MWC 2015'te tanıttı. Yeni işletim sistemi Windows 10 ile tüm sürümleri tek çatı altında toplamaya hazırlanan Microsoft, hali hazırda kullanılan Windows Phone 8.1 sürümünü de desteklemeyi sürdürüyor. Habere göre, WP 8.1 için yayınlanacak Update 2 ile birlikte Windows Phone'larabluetooth klavye desteği sağlanacak. Microsoft katlanabilir klavyesini tanıttı Windows Phone'dabluetooth harici klavyelerin desteklenmemesi kullanıcılar tarafından eleştirilen bir konu olarak dikkat çekiyordu. Mobil Dünya Kongresi 2015 kapsamında katlanabilir klavyesini tanıtan Microsoft, bu alandaki ilk işareti de vermiş oldu. Mobilite ön planda Katlanabilir klavye tanıtılmasından kısa bir süre sonra Windows Phone 8.1 için bluetooth klavye desteğinin duyurulması da kullanıcıları sevidirdi. Microsoft'un klavyesinin çapraz platformda kullanılabilmesi ve boyutlarıyla mobiletileyi artırması da cihazın artıları arasında.

19 İşte Yılın En İyi Mobil Cihazları GSMA, bu yıl gerçekleşen Mobile World Congress 2015 etkinliğinde yılın en iyi mobil cihazlarını açıkladı. İşte GSMA'nın belirlediği yılın en iyi mobil cihazları. Mobile World Congress 2015, tüm hızıyla devam ederken etkinliğin başındaki GSMA, bu yıl 20. defa Küresel Mobil Ödüllerini dağıttı. Küresel Mobil Ödüllerini kazanan mobil cihaz üreticileri, LG, Motorola, Microsoft ve Apple oldu. Çok fazla detaya inerek incelememiş olsakta çok beğendiğimizlg'nin son amiral gemisi LG G3 ve Apple'ın son akıllı telefonu iphone 6, yılın en iyi akıllı telefonları seçildiler. Etkinliğin yıldızı olan marka ise Motorola oldu. Motorola hem en uygun fiyatlı akıllı telefon kategorisinde Moto Eile, hem de en iyi giyilebilir mobil teknoloji kategorisinde Moto 360 ile, iki ödül birden aldı. En iyi mobil tablet kategorisinde ise Microsoft'un ülkemize gelmeyen güçlü tabletisurface Pro 3, ödüle layık görüldü. Etkinlikte yılın en iyi mobil oyunu Asphalt 8: Airborne, genel kategoride en iyi uygulama IFTTT olarak belirlendi. Ayrıca en iyi mobil güvenlik çözümünde de,samsung'un KNOX hizmeti ödül almaya hak kazandı.

Mobil Dünya Kongresi nde 5G nin tohumları atıldı

Mobil Dünya Kongresi nde 5G nin tohumları atıldı ÖZEL EKİ Mobil Dünya Kongresi nde 5G nin tohumları atıldı Dünyanın en önemli mobil teknolojiler zirvesi olarak kabul edilen ve GSMA tarafından düzenlenen Mobil Dünya Kongresi-Mobile World Congress (MWC),

Detaylı

TABLET ULTRABOOK AKILLI TELEFONLAR SONY XPERIA Z2 IŞIK HIZINDA INTERNET EN KASLI WIN 8 TABLET OYUN PC Sİ TOPLAMA REHBERİ EFSANE CEP TELEFONLARI

TABLET ULTRABOOK AKILLI TELEFONLAR SONY XPERIA Z2 IŞIK HIZINDA INTERNET EN KASLI WIN 8 TABLET OYUN PC Sİ TOPLAMA REHBERİ EFSANE CEP TELEFONLARI GALAXY NOTE PRO 12.2 MERCEK ALTINDA Aylık TeknoHobİ Dergİsİ Sayı: 2014/06 Fİyatı : 5 TL FIFA 2014 STADYUM EVİNİZDE HER KURUŞUNA DEĞEN AKILLI TELEFONLAR IŞIK HIZINDA INTERNET WI-FI 802.11ac SUYA TOZA MEYDAN

Detaylı

Kompakt tabletlerin savaşı

Kompakt tabletlerin savaşı EKİM 2014 / SAYI: 10 / ISSN:2148-2748 L ste: Yaratıcılığınızı konuşturan uygulamalar Dosya: Pad Uyumlu M crosoft Off ce Asus A88X- Gamer ÜST DÜZEY SEÇİM ÜRÜN İNCELEME TP-LINK TL-WA860RE PERFORMANS ARTIRICI

Detaylı

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor teknoloji dünyasının kalbi ıfa 2014 te attı ÖZEL DOSYA MüştEri ve FirMA ArASınDAki köprü: ÇAğrı MErkEZLEri Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor Kamu alanı Dijitalleşiyor bulut hizmetlerinde GüvenliK

Detaylı

OCAK 2013 SAYI 38. IT ADVISOR www.itadvisor.com.tr OCAK 2013 SAYI 38 YEDEKLEMEDEN. Emre Pekar GlassHouse Türkiye Genel Müdürü E-ATIKLAR

OCAK 2013 SAYI 38. IT ADVISOR www.itadvisor.com.tr OCAK 2013 SAYI 38 YEDEKLEMEDEN. Emre Pekar GlassHouse Türkiye Genel Müdürü E-ATIKLAR MOBİL ODAKLI DEĞİŞİMİN RİSKLERİ IT ADVISOR www.itadvisor.com.tr OCAK 2013 SAYI 38 YEDEKLEMEDEN www.itadvisor.com.tr Emre Pekar GlassHouse Türkiye Genel Müdürü OCAK 2013 SAYI 38 E-ATIKLAR ekim 10 3 02 11

Detaylı

türkiye nin internet haritası

türkiye nin internet haritası KOBİLER İÇİN AĞ ÇÖZÜMLERİ REHBERİ www.itadvisor.com.tr HAZİRAN 2014 SAYI 55 türkiye nin internet haritası Hayatımızın temeline oturan internet olgusu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla gelişiyor.

Detaylı

dünyanın ilk 27 all-ın-one oyuncusu HP den HAREKET ALGILAYICILI bilgisayar

dünyanın ilk 27 all-ın-one oyuncusu HP den HAREKET ALGILAYICILI bilgisayar dünyanın ilk 27 all-ın-one oyuncusu {haber} MSI tarafından geliştirilen AG2712 isimli model, 27 inç ekrana sahip ve tamamen oyuncuların dikkatini çekmek için hazırlanmış. Full HD 1080p çözünürlüğü destekleyen

Detaylı

Üst Düzey. Akıllı Telefonlar. Samsung GALAXY ALPHA Metal İnce Estetik. Dosya: Kend Projen z Planlayın, Baştan Sona Yönet n

Üst Düzey. Akıllı Telefonlar. Samsung GALAXY ALPHA Metal İnce Estetik. Dosya: Kend Projen z Planlayın, Baştan Sona Yönet n KASIM 2014 / SAYI: 11 / ISSN:2148-2748 L ste: Har ka Efektlerle Fotoğrafa Karakter Kazandırın Dosya: Kend Projen z Planlayın, Baştan Sona Yönet n Samsung GALAXY ALPHA Metal İnce Estetik KAPAK KONUSU Üst

Detaylı

geleceğimize yön verecek uygulamalar

geleceğimize yön verecek uygulamalar DEV EKRANLI AKILLI TELEFONLAR İŞ DÜNYASININ HİZMETİNDE www.itadvisor.com.tr KASIM 2013 SAYI 48 Ahmet Akkök Arneca Genel Müdürü Kerem Turgay Arneca Ar-Ge Lideri geleceğimize yön verecek uygulamalar BüyükşehirleriN

Detaylı

Teknoloji Harikası Akıllı Telefonlar. TP-Link TL-WA890EA evinizin her şeyi ASUS Transformer Pad TF701

Teknoloji Harikası Akıllı Telefonlar. TP-Link TL-WA890EA evinizin her şeyi ASUS Transformer Pad TF701 MAYIS 2014 / SAYI: 5 / ISSN:2148-2748 Liste: Köpeğinize Yeni Numaralar Öğretin Dosya: En İyi Mesajlaşma Uygulamaları TP-Link TL-WA890EA evinizin her şeyi ASUS Transformer Pad TF701 İKİSİ BİR ARADA TABLET

Detaylı

Türkİye de Bulut Bİlİşİm

Türkİye de Bulut Bİlİşİm EKONOMİ IT YE EMANET IT ADVISOR www.itadvisor.com.tr AĞUSTOS 2012 SAYI 33 Türkİye de www.itadvisor.com.tr Bulut Bİlİşİm AĞUŞTOS 2012 SAYI 33 MOBİL UYGULAMALAR İŞ DÜNYASINDA SAĞLIKTA E-REÇETE DÖNEMİ BAŞLIYOR

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

ISSN 2148-8061 9 7 7 2 14 8 8 0 60 0 4

ISSN 2148-8061 9 7 7 2 14 8 8 0 60 0 4 ISSN 2148-8061 9 7 7 2 14 8 8 0 6 0 0 4 Denemeyi göze deneyime güvenin. engineered in Germany www.t-systems.com/cloud #TechInside Fatih Sarı TechInside Yayın Koordinatörü Başlarken... TechInside ın ilk

Detaylı

20 sn de şarj olan telefon

20 sn de şarj olan telefon 20 sn de şarj olan telefon California da yaşayan 18 yaşındaki Easha Khare, geliştirdiği yeni şarj aletiyle başta telefon üreticileri olmak üzere bir anda ilgi odağı oldu. Hızlı biten ancak hızlı dolmayan

Detaylı

ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015

ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015 ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015 5G İŞ VERİ KALİTESİ UZAY HUKUKU İŞ ZEKASI GİRİŞİM SERMAYESİ İŞ ANALİSTİ ISSN: 2148-8061 www.techinside.com BÜYÜK VERİ ENDÜSTRİ 4.0 3 Girişim sermayesi 2015 e

Detaylı

Kablosuz Ağınızı Güçlendirin ÜRÜN İNCELEME. Samsung Galaxy Gear 2 EN AKILLI SAAT. HTC One Mini 2 TASARIM HARİKASI

Kablosuz Ağınızı Güçlendirin ÜRÜN İNCELEME. Samsung Galaxy Gear 2 EN AKILLI SAAT. HTC One Mini 2 TASARIM HARİKASI TEMMUZ 2014 / SAYI: 7 / ISSN:2148-2748 Liste: En İyi Ücretsiz Photoshop Alternatifleri Dosya: Android Kitkat Sırları ve İpuçları ÜRÜN İNCELEME HTC One Mini 2 TASARIM HARİKASI Samsung Galaxy Gear 2 EN AKILLI

Detaylı

TEKNOLOJİ DÜNYASINI DEĞİŞTİREN YATIRIMLAR

TEKNOLOJİ DÜNYASINI DEĞİŞTİREN YATIRIMLAR TEKNOLOJİ VE GÜVENLİK KARŞI KARŞIYA IT ADVISOR www.itadvisor.com.tr HAZİRAN 2011 SAYI 19 AVRUPALI KOBİ LER BULUTU BENİMSEDİ TEKNOLOJİ DÜNYASINI DEĞİŞTİREN YATIRIMLAR www.itadvisor.com.tr STEVE BALLMER

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Güle güle 2014,

Detaylı

retorik kelebeğin fırtınası 3 yaşındayız... Geri zekalı zenginlerin ülkesi... Göğüs gösteren çorap reklamı! marketing europe & anatolia

retorik kelebeğin fırtınası 3 yaşındayız... Geri zekalı zenginlerin ülkesi... Göğüs gösteren çorap reklamı! marketing europe & anatolia marketing europe & anatolia Tarih: Kasım 2014 Sayı: 35 retorik Geri zekalı zenginlerin ülkesi... kelebeğin fırtınası Göğüs gösteren çorap reklamı! 3 yaşındayız... İçindekiler Sayı: 35 Tarih: Kasım 2014

Detaylı

Kurumsalda Mobil Cihazların Önemi

Kurumsalda Mobil Cihazların Önemi YÖNETİCİNİZİ DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNÜN ÖZEL HABER ORACLE OPEN WORLD 2014 Kurumsalda Mobil Cihazların Önemi EBOLA NIN ÇÖZÜMÜ BÜYÜK VERI OLABILIR MI? ŞIRKETLER 2015 TE IT YATIRIMLARINI ARTIRACAK E-TICARETE

Detaylı

TÜRKİYE NİN KAPSAMA HARİTASI

TÜRKİYE NİN KAPSAMA HARİTASI İK YÖNETİMİ IT İLE YENİLENMEYE DEVAM EDİYOR IT ADVISOR www.itadvisor.com.tr EYLÜL 2011 SAYI 22 AUTODESK BAŞARISINI SÜRDÜRMEK İSTİYOR BULUTUN KÜÇÜK İŞLETMELERE AVANTAJLARI www.itadvisor.com.tr İŞ PLANINIZ

Detaylı

VERİ MERKEZLERİ NE ALEMDE? TÜRKİYE DE. Kurumsal Çözümler Rehberi 2015 geliyor. IT profesyonellerinin tatilde olmazsa olmazları

VERİ MERKEZLERİ NE ALEMDE? TÜRKİYE DE. Kurumsal Çözümler Rehberi 2015 geliyor. IT profesyonellerinin tatilde olmazsa olmazları ISSN: 2148-8061 www.techinside.com Haberde Analiz SAYI 12 AĞUSTOS 2015 TÜRKİYE DE VERİ MERKEZLERİ NE ALEMDE? 3 Kurumsal Çözümler Rehberi 2015 geliyor Uzaktan çalışmanın işletmelere sağladığı faydalar IT

Detaylı

VERİ DEPOLAMANIN DEĞİŞEN YÜZÜ

VERİ DEPOLAMANIN DEĞİŞEN YÜZÜ 101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010 0101010 0101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010101010

Detaylı

Matbaa Fuar nda dijital bask rüzgâr

Matbaa Fuar nda dijital bask rüzgâr Hedef göründü tam yol ileri Sergey Chernovolenko Sayfa 6 da Ofis teknolojileri ralli pistlerinde Sayfa 18 de X E R O X T Ü R K Y E N N K U R U M S A L L E T fi M D E R G S www.xerox.com.tr Temmuz - A ustos

Detaylı

retorik kelebeğin fırtınası Tercih meselesi... Üstün teknoloji kazası... Önceliğimiz pazara yön vermek marketing europe & anatolia

retorik kelebeğin fırtınası Tercih meselesi... Üstün teknoloji kazası... Önceliğimiz pazara yön vermek marketing europe & anatolia marketing europe & anatolia Tarih: Ağustos 2014 Sayı: 32 retorik Tercih meselesi... kelebeğin fırtınası Üstün teknoloji kazası... Önceliğimiz pazara yön vermek İçindekiler marketing europe & anatolia

Detaylı

retorik kelebeğin fırtınası Koltukların efendisi... Duş jeli macerası... Türkiye de Dizi Sektörü marketing europe & anatolia

retorik kelebeğin fırtınası Koltukların efendisi... Duş jeli macerası... Türkiye de Dizi Sektörü marketing europe & anatolia marketing europe & anatolia Tarih: Eylül 2014 Sayı: 33 retorik Koltukların efendisi... kelebeğin fırtınası Duş jeli macerası... Türkiye de Dizi Sektörü İçindekiler marketing europe & anatolia Sayı: 33

Detaylı

Sağlık Sektörü Dijitalleşiyor

Sağlık Sektörü Dijitalleşiyor Dünyayı akıllı Şehirler kurtaracak ÖZEL DOSYA PAZARLAMACILARIN GÖZÜ KULAĞI CEBİMİZDE Sağlık Sektörü Dijitalleşiyor ARAÇ İÇİ TEKNOLOJİLER KURUMSAL PAZARDA ANDROİD GÜVENLİ Mİ? SANALLAȘTIRMA VE VMWARE 3 BOYUTLU

Detaylı

BULUTUN IT SEKTÖRÜ ÇEVREYE NE KADAR DUYARLI? KURUMU. Kadir Şener Microsoft Türkiye Sunucu ve Bulut Platformları Pazarlama Müdürü MART 2013 SAYI 40

BULUTUN IT SEKTÖRÜ ÇEVREYE NE KADAR DUYARLI? KURUMU. Kadir Şener Microsoft Türkiye Sunucu ve Bulut Platformları Pazarlama Müdürü MART 2013 SAYI 40 IT SEKTÖRÜ ÇEVREYE NE KADAR DUYARLI? IT ADVISOR www.itadvisor.com.tr MART 2013 SAYI 40 BULUTUN www.itadvisor.com.tr MART 2013 SAYI 40 Kadir Şener Microsoft Türkiye Sunucu ve Bulut Platformları Pazarlama

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Alternatif Ödeme

Detaylı

Rüyalardaki Sistemi Kuruyoruz

Rüyalardaki Sistemi Kuruyoruz EYLÜL 2014 / SAYI: 9 / ISSN:2148-2748 L ste: En İy DJ Uygulamaları Dosya: S stem n ze Bakım Yapın ÜRÜN İNCELEME TP-L nk Archer D5 SIRA DIŞI PERFORMANS Samsung U28D590D UHD KUSURSUZ GÖRÜNTÜ! NASIL YAPILIR?

Detaylı