TRAKYA BUSINESS MARKETING. TAGİD -LİAD - TASİAD ÇESİAD-BİŞDER Ortaklığı ile üyeler arası iş geliştirme projesi.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TRAKYA BUSINESS MARKETING. TAGİD -LİAD - TASİAD ÇESİAD-BİŞDER Ortaklığı ile üyeler arası iş geliştirme projesi."

Transkript

1

2 TRAKYA BUSINESS MARKETING TAGİD -LİAD - TASİAD ÇESİAD-BİŞDER Ortaklığı ile üyeler arası iş geliştirme projesi.

3 TRAKYA BUSINESS MARKETING TBM TBM Nedir?

4 TBM Nedir? TRAKYA iş dünyası sivil toplum kuruluşu olarak amacımız, gönüllülük esası ile derneklerimize üye olan işadamlarının iş potansiyellerini ve network ağını artırmak, firmalarına katma değer sağlamaktır.

5 TBM Nedir? Bu doğrultuda TAGİD, TASİAD, LİAD, ÇESİAD,BİŞDER olarak oluşturmuş olduğumuz TBM TRAKYA BUSINESS MARKETING projesi ile üyelerimizin birbirlerinin ürünlerini ve hizmetlerini çok geniş bir yelpazede pazarlayarak onların işlerine katkı sağlamaktır.

6 TBM Nedir? Oluşturmuş olduğumuz TBM projesi kapsamında yol haritası niteliğindeki düsturlarımız aşağıdaki gibidir. Verimli bir proje olması amacı ile bazı kurallar konulmuştur, bu kurallar ile alakalı hüküm verme yetkisi TRAKYA dernekleri Yönetim Kurulu üyeleri tarafından oluşturulan TBM Üye Etik Komisyonu tarafından uygulanmaktadır.

7 TBM Nedir? TRAKYA BUSINESS MARKETING Trakya bölgesinde faaliyet gösteren TUSKON a bağlı dernek üyelerinin birbiri arasında ticaretlerini ve işbirliklerini artırmaya yönelik sunulmuş bir hizmettir.

8 TBM ne işe yarar? TBM üyelerinin birbirleri ile güç birliği yaparak kendi içlerinde veya yakın çevrelerindeki iş potansiyellerini, ticari faaliyetlerini ve network ağlarını artırmasını sağlar.

9 TBM organizasyonu, 4 ana içerik ile çalışmaktadır. 1.TBM Toplantıları: Her hafta aynı gün aynı saat ve aynı yerde aynı TBM grubu ile tamamı farklı sektörlerden ve birbiri ile çakışmayan en az 30 en fazla 50 TBM üyesinden ve en az 10 en fazla 15 TBM misafirinden oluşan kahvaltılı toplantılardır.

10 Toplantı içeriği; Üyelerin kendini 1 dakika tanıtımı ve gruptan bu haftaya özel talebi, Misafirlerin kendini 30 saniye tanıtımı, 5 dakika haftanın üye sunumu ve geçen haftanın değerlendirmesi şeklindedir.

11 1 dakikalık takdim nedir ve nasıl yapılır? Toplantıların en önemli can damarlarından olan 1 dakikalık takdim bölümü üyelerin kendini yaptığı işi, hedef müşteri portföyünü, ürettiği ürün ve hizmetleri ve gruptan talebini 1 dakika içerisinde haziruna anlatmasıdır.

12 2. TBM İş Yönlendirmeleri: TBM Üyesinin üretmiş olduğu ürün veya hizmetleri almak için hedef pazarınızda olan bir kişi ile tanışma ve işbirliği yapma fırsatının diğer TBM üyelerinin desteği ve yardımı ile sağlanmasıdır. Kesinleşmiş ürün veya hizmet satışı değildir, firmanızı tanıtacağınız ve genelde ulaşmakta zorlandığınız veya hiç tanımadığınız firma ve kişilerle bağlantı kurma fırsatıdır.

13 Bir TBM üyesine İş Yönlendirmesi yapabilmenin yolları nelerdir? 1. Tanığınız kişinin ihtiyacını iyi dinleyin ve neye ihtiyacı olduğunu iyi analiz edin. 2. Kişiye söz konusu hizmeti sunabilecek (TBM üyesi) birini tanıdığınızı söyleyin 3. TBM Üyesi ile iş yaptıysanız, tecrübenizi paylaşın 4. TBM üyesini yönlendireceğiniz kişiye kartvizitinizi verin ve kişinin kartvizitini isteyin.

14 5. TBM Üyesinin selamınız ile müşteriyi aramasının uygun olup olmadığını sorun 6. Cevap evet ise, TBM üyesini arayın ve kendisine iş yönlendirmesinden bahsedin 7. İş yönlendirme data formunu doldurun ve bir sonraki toplantıda TBM grubu üyesine verin. Diğer nüshayı İş yönlendirme data formu kutusuna atınız.

15 TBM Misafir Davetleri: Misafir: TBM toplantılarına, öncelikli olarak grubun açık sektör kategorilerine TBM Üye Etik Komisyonunun onayı alınarak ilgili grup toplantılarına davet edilen İLGİLİ DERNEK üyeleridir.

16 Davet ve Katılım: TBM üyesi toplantılara misafirleri önerebilir, Öneri sonrası TBM Üye Etik Komisyonu bazı kıstasları kontrol ettikten sonra misafir adayını toplantıya bizzat davet eder veya toplantıya katılımı reddeder. Reddedilen misafirler toplantıda hazır bulunsa dahi iştirak edemezler.

17 Neden Misafir Davet Edilmeli: İş yönlendirme sayılarını yükseltmek İrtibat havuzunu genişletmek TBM gruplarının dışında yeni DERNEK üyeleri irtibat ve iletişim kurmak TBM gruplarındaki boş olan sektörlerin doldurulması TBM gruplarından ayrılan sektörlerin tekrar doldurulması

18 4. TBM Birebir Ziyaretler: TBM toplantıları dışında her üyenin birbirini ziyaret ederek yapmış olduğu iş ve iştigal konuları ile alakalı daha detaylı bilgi alıp üyelerin yapacağı iş yönlendirmelerinin daha bilinçli yapmasına yönelik bir faaliyettir.

19 TBM Üye Statüsü ve Katılımı TBM gruplarında misafir statüsünde en az bir toplantıya misafir olarak katılmış olan ve TBM Üye Etik Komisyonunun üye olarak katılımını onayladığı sadece DERNEK üyeleri TBM Üye Etik Komisyonunun doğrudan açık sektörlere sevk ettiği sadece DERNEK üyeleri TBM gruplarına üye statüsünde katılabilir.

20 TBM Etik Komisyonu: Üye Etik Komisyonu İLGİLİ DERNEKLERİN Yönetim Kurulu üyeleri ve grup yürütme kurullarından oluşur. TBM Grup Yürütme Kurulu Yürütme Kurulu Başkanı: Trakya Dernekleri Başkan ve yönetim Kurulu Üyeleri tarafından seçilir.

21 Eğitim Koordinatörü: Trakya Dernekleri bağlı derneklerin dernek Yönetim Kurulu Üyeleri veya üyelerinden seçilir. Muhasip Koordinatör: Trakya Dernekleri bağlı derneklerin dernek Yönetim Kurulu Üyeleri veya üyelerinden seçilir. Misafir Oryantasyon Koordinatörü: Trakya Dernekleri bağlı derneklerin dernek Yönetim Kurulu Üyeleri veya üyelerinden seçilir. Moderatör: Trakya Dernekleri bağlı derneklerin dernek genel sekreter veya genel sekreter yardımcılarından seçilir.

22 TBM gruplarına kimler katılamaz? İLGİLİ DERNEKLERE üyesi olmayan kişi/firmalar. Derneklerine aidat borcu bulunan, üyelik şartlarını yerine getirmeyen kişi/firmalar TBM Üye Etik Komisyonunun katılımını onaylamadığı kişi/firmalar katılamaz.

23 Genel Politika ve Kurallar 1) Her meslek ve alt sektör grubu, profesyonel kategori veya iş çeşitliliğinde sadece bir temsilcinin TBM grubuna dâhil olmasına müsaade edilir. TBM Üye Etik Komisyonu grup içindeki olası sınıflandırma çakışmalarda son kararı verme yetkisine sahiptir.

24 2) TBM gruplarında hazır bulunmak ve toplantılara katılmak son derece önemlidir. Eğer bir üye toplantıya katılmıyorsa, toplantıya kendisini temsil edecek vekil gönderebilir. Bu durumda üye, yoklama kayıtlarında yok görünmez. Üye 6 aylık dönemde 2 kez devamsızlık yapabilir, 2 kez de vekil gönderebilir. Bu sayıdan fazla (Tıbbi rahatsızlıklar dışındaki) devamsızlık durumunda üye, TBM Üye Etik Kurulu kararı ile gruptan çıkarılır, Çıkarılan üyenin statüsü boş olarak değiştirilir ve yeni üye alınır, Çıkarılan üye 1 yıl boyunca hiçbir TBM grubuna katılamaz, hiçbir zaman eski grubuna geri dönemez.

25 3) TBM Üyeliği yarı zamanlı iş değildir, Üyelerin TBM de bulunduğu sürece üyeliği asli uğraş olarak temsil etmelidir. 4) Haftalık toplantılar dakika sürer. Üyelerin toplantı saatinden önce gelmesi ve toplantı süresince toplantıda bulunmaları en önemli kurallardan biridir. Toplantıya den sonra gelinmesi ve son 15 dakikadan önce çıkılmaması gerekmektedir.

26 5) Bir kişi/firma aynı zaman yalnızca bir TBM grubuna üye olabilir. Grup üyelerine bağlılığını azaltacağından üye 2. Bir TBM grubuna veya her meslekten tek bir temsilcinin alındığı ve ana amacı birbirine iş yaratmak olan başka bir gruba üye olamaz. 6) Üyelerin bağlı bulundukları TBM grubuna misafir getirmeleri ve grup üyelerine iş yönlendirmeleri üyelik için en önemli şarttır. Gruplar, kişinin üyeliğinin sürekliliğini sağlamak için getirmesi gereken asgari misafir ya da iş yönlendirme sayısını kendileri tespit edebilir.

27 7) Misafirler, sadece 2 kez grup toplantılarına misafir olarak katılabilirler. İkinin üzerindeki katılımlar ile alakalı giriş kartı verilmez. 2 üzeri katılım için gruba üye olma zorunluluğu vardır. 8) Her üyeye sunulan 5 dakikalık sunum hakkını kullanan haftanın konuşmacısı, haftanın en başarılı üyesine verilmek üzere, hediye getirmek zorundadır.

28 9) Mesleki sınıflandırma ile ilgili bir sorun yaşanması durumunda, konuyla ilgili TBM Üye Etik Kurulu başvuruda bulunarak itiraz etmek, üyelerin sorumluluğundadır. Üyelik için başvuran kişinin üyeliği kabul edilmeden önce, itirazın gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İtiraz olmaması durumunda, TBM Üye Etik Kurulu onay verildiğini varsayacaktır. 10) Sınıflandırma değişikliği isteyen üyenin yeni bir üyelik başvurusunda bulunmaları ve üyelik komitesinden ilgili sınıflandırma değişikliği için onay almaları gerekmektedir.

29 11) Yer değiştiren üyelerin geçecekleri yeni gruba onaylamak üzere yeni üyelik başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. 12) Herhangi bir üyeyle ilgili sorun yaşanması durumunda, TBM Üye Etik Kurulu, sorumluluğu alarak, söz konusu üyenin iş pratiği veya gruba bağlılığıyla ilgili deneme süresi verebilir. 13) TBM nin politikalarına ve etik davranış kurallarına uymamaları durumunda grubun TBM Üye Etik Kurulu, üyelikleri iptal edilebilir.

30 14) TBM gruplarında yer alan üyelerine irtibat bilgelerinin bulunduğu listeler hızlı bir şekilde iş yönlendirilebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Bu listeler, gruba sadece 1 2 kez ziyaret eden kişilerce firmalarını tanıtmak amacıyla kullanılmamalıdır. Grup üyelerinin izni olmadan, e-posta, posta ve diğer yollarla ısrarla TBM üyelerine tanıtım yapanlar için yasal yaptırımlar uygulanacaktır.

31 TBM Toplantısı Akışı Lobi tanışmaları Networking; Üyelerin ve Misafirlerinin mekâna teşrifinin ardından bistro düzeninde (ayakta) tanışma yapılır. Bu tanışma esnasında bir kişi ile kartvizit alışverişi dışında sadece iş konuşulur ve beşeri hiçbir konu konuşulmaz, İş konuşması bittiği andan itibaren yeni bir kişi ile networking kurulur 15 dakikalık süre içerisinde en az 3-5 kişi ile konuşma ve tanışma sağlanması gerekir.

32 Toplantı Açılışı Kısa TBM tanıtımı (Moderatör); Moderatör tarafından açılış yapılır kısaca hafta toplantısı tanıtılır 3. Kartvizit kutusunun dolaştırılması; Sadece grup üyelerinin kartvizitlerinin bulunduğu kartvizit kutusu masa içerisinde döndürülür ve ilgilendiğiniz kartvizitler ve kişilerin kartvizitleri bu kutudan alınır.

33 4. Yeni misafirlerin ve yeni üyelerin grubu katılımının deklare edilmesi Gruba yeni dâhil olan üyelerin takdimi ve toplantıya katılan misafirlerin davet eden kişi ile takdim edilmesi 5. Üyeler 1 dakikalık takdim Grup üyelerinin ayağa kalkarak Ek.3 TBM Toplantısı 1 Dakikalık Takdim Şablonu yardımı ile üyelerin kendilerini 1 dakikalık sözlü sunumu

34 6. Misafirler 30 saniyelik takdim Üyelerin kendilerini takdiminin ardından misafirler ayağa kalkarak 30 saniyelik bir dilimde kendilerini takdim ederler. Bu takdimde kişi adı soyadı firma ismi ve yaptığı işlerden kısaca bahseder ve slogan zikredemez üyelerden iş talebinde bulunamaz. 7. Geçen haftanın raporunun okunması Geçen hafta yapılan çalışmaları ile alakalı total raporun okunması

35 8. 5 dakikalık üye tanıtım sunumu (+2 dakika soru ve cevap) Her hafta bir üye 5 dakika boyunca kendini tanıtır, tanıtımlar Power Point sunusu, tanıtım filmi vs. materyaller kullanarak desteklenir. Sadece firmanın tanıtımına odaklanılmalıdır. 9. İş yönlendirmeleri, referanslar ve tavsiyeler İş yönlendirmeleri kartları toplanır.

36 10. İş yönlendirmelerinin ve diğer eylemlerin birebir anlatılması Herkes bir hafta önce yapmış olduğu iş yönlendirmesi, B2B ziyareti ve misafir katılımları ile alakalı ayağa kalkarak tek tek bilgi verir. Örnek: 3 İş Yönlendirmesi yaptım, X Firmasına X işini, Y Firmasına Y İşini, Z Firmasına Z işini yönlendirdim, X Firması ile B2B yaptık ve A ve B firmasını misafir olarak davet ettim A Firması onay aldı ve şu an aramızda

37 11. TBM MARİFED ve TUSKON duyuruları, hatırlatma ve özel konuların paylaşımı 12. Geçen hafta en çok misafir getiren ya da iş yönlendirmesi yapan üye için ödül takdimi Raporun ardından takdim edilecek ödül 5 dakikalık sunum yapan üye tarafından temin edilir. 13. Kapanış.

38 TBM Toplantısı 1 Dakikalık Takdim Şablonu (5 Saniye) Adınız Soyadınız, Firmanız ve İşiniz? Örnek: Ahmet Yılmaz Yılmazlar Gıda Firma Sahibiyim 1985 Yılından Beri Gıda Toptancılığı İle Uğraşıyorum.

39 (15 Saniye) İş Yönlendirmelerinde Neden Firmanıza Güvenelim? Firmamız Mega Center da yaklaşık 30 yıldır Hizmet Vermekte Olup, Piyasanın önde gelen Çağrı Market, Uyum Market ve benzeri firmalar ile yıllardır çalışmaktadır. Mega Center da en yüksek ciro yapan 5. Firmayız, Perakendeciler derneği Yönetim Kurulu üyesiyim,

40 (25 Saniye) Hedef Müşteri Portföyüm ve Vermiş Olduğum Hizmetler? Gıda işi ile uğraşan tüm sektörlere özellikle, Marketlere, Toplu yemek firmalarına, Otellere, Lokanta hizmet vermekteyiz, Bireysel ve Kurumsal müşterilerin taleplerini en hızlı ve güvenli şekilde sağlamaktayız. İstanbul un her yerine ücretsiz nakliye hizmetimiz bulunmaktadır.

41 (5 Saniye) Firmanız ve Firma Sloganınız? Yılmazlar Gıda Sektörün Öncü Firması (10 Saniye) Bu Haftaki Özel İsteğiniz? Çağrı Marketlerinin Gıda Satın Almacısı ile Görüşmek Üzere Kontak Konusunda Desteklerinizi Bekliyorum veya Özel Okul Kantinleri ile alakalı çalışma başlatmak istiyorum bu tarz firmalar ile kontağa geçebileceğim kişiler konusunda desteklerinizi rica ediyorum. TEŞEKKÜRLER

42 TRAKYA BUSINESS MARKETING TAGİD - LİAD - TASİAD ÇESİAD-BİŞDER Ortaklığı ile üyeler arası iş geliştirme projesi.

Resmî Gazete YÖNETMELİK KALKINMA AJANSLARI PROJE VE FAALİYET DESTEKLEME YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM. Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM

Resmî Gazete YÖNETMELİK KALKINMA AJANSLARI PROJE VE FAALİYET DESTEKLEME YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM. Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM 8 Kasım 2008 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 27048 YÖNETMELİK Başbakanlık (Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı) tan: KALKINMA AJANSLARI PROJE VE FAALİYET DESTEKLEME YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler

Detaylı

Distribütör El Kitabı

Distribütör El Kitabı + Distribütör El Kitabı + 1 Doğrudan Satış Felsefemiz + 2 Natures la Kazanmak + 3 Başlamak + 4 Natures Kazanç Planı Satış üzerinden kazanç: Satın alabildiğiniz ürünleri satmak da kolay. Müşteri Komisyonu

Detaylı

BORSA İSTANBUL A.Ş. ÖZEL PAZAR YÖNERGESİ

BORSA İSTANBUL A.Ş. ÖZEL PAZAR YÖNERGESİ BORSA İSTANBUL A.Ş. ÖZEL PAZAR YÖNERGESİ İçindekiler BİRİNCİ BÖLÜM - GENEL HÜKÜMLER... 2 Madde 1 Amaç... 2 Madde 2 - Kapsam... 2 Madde 3 - Tanımlar... 2 Üyeler arasındaki pay devri, pay iştirak, opsiyon,

Detaylı

TURKKOM HİZMET SÖZLEŞMESİ ÇALIŞMA PRENSİPLERİ ve ETİK KURALLARI TAAHHÜTLÜ TURKKOM FRANCHİSE BAYİLİK SÖZLEŞMESİ

TURKKOM HİZMET SÖZLEŞMESİ ÇALIŞMA PRENSİPLERİ ve ETİK KURALLARI TAAHHÜTLÜ TURKKOM FRANCHİSE BAYİLİK SÖZLEŞMESİ 1-TARAFLAR ve TANIMLAR TURKKOM HİZMET SÖZLEŞMESİ ÇALIŞMA PRENSİPLERİ ve ETİK KURALLARI TAAHHÜTLÜ TURKKOM FRANCHİSE BAYİLİK SÖZLEŞMESİ 1.1- TURKKOM İnternet Pazarlama Bilişim Müteahhitlik ve Eğitim Hizmetleri

Detaylı

TEKNİK DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ

TEKNİK DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ biz buradayız! T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI 2011 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ T. C. SERHAT KALKINMA AJANSI Ortakapı Mah. Atatürk Cad. No:117 KARS - TÜRKİYE Tel: +90 474 212 52 00 Faks: +90

Detaylı

ideege Teknoloji Geliştirme Bölgesi Çalışma Yönergesi

ideege Teknoloji Geliştirme Bölgesi Çalışma Yönergesi ideege Teknoloji Geliştirme Bölgesi Çalışma Yönergesi İÇİNDEKİLER 1. YÖNERGENİN AMACI 2. YÖNERGENİN KAPSAMI 3. TANIM VE KISALTMALAR 4. İLGİLİ MEVZUAT 5. GENEL HUSUSLAR 5.1. ideege-tgb nin Vizyonu 5.2.

Detaylı

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kurumsal Yönetim İlkeleri ne Uyum Raporu

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kurumsal Yönetim İlkeleri ne Uyum Raporu 1 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Şirketimiz, 2009 yılında Pay Sahipleri, Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık, Menfaat Sahipleri ve Yönetim Kurulu ana başlıklarından oluşan Kurumsal Yönetim İlkelerine

Detaylı

KALİTE EL KİTABI / 3. BÖLÜM ŞİRKETİN TANITIMI ve PROSESLER Sayfa 1 / 14

KALİTE EL KİTABI / 3. BÖLÜM ŞİRKETİN TANITIMI ve PROSESLER Sayfa 1 / 14 Sayfa 1 / 14 1. KAPSAM: Kuruluşumuz sistemini uluslararası uygunluk değerlendirme standartları (ISO 17000 serisi vb.), IAF, EA ve TÜRKAK zorunlu/rehber dokümanları çerçevesinde oluşturmuştur. ISO/IEC 17021

Detaylı

PMI İş Yürütme İlkeleri

PMI İş Yürütme İlkeleri PMI İş Yürütme İlkeleri Philip Morris International İş Yürütme İlkeleri Dürüstlük: Doğru Olanı Yapmak Harekete Geçmeden Önce Sorun Yasal mı? Şirket politikalarına uygun mu? Yapılacak doğru şey bu mu? Şirketin

Detaylı

AKREDİTASYON EL KİTABI

AKREDİTASYON EL KİTABI KSO- ÇEÜK -04 08.07.2015 00 1 /39 AKREDİTASYON YÖNETİM KURULU BAŞKANI KSO- ÇEÜK -04 08.07.2015 00 2 /39 AMAÇ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye nin tamamını kapsayacak şekilde iş hayatının

Detaylı

EURO TREND YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş

EURO TREND YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş Sayfa No: 1 EURO TREND YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş FAALİYET RAPORU 01.01.2013-30.06.2013 Sayfa No: 2 I. GİRİŞ Raporun Dönemi : 01.01.2013.30.06.2013 Ticaret Ünvanı Faaliyet Konusu : Euro Trend Yatırım Ortaklığı

Detaylı

İnsan Hakları Örgütleri İçin Örgüt Yönetimi Başvuru Kitabı

İnsan Hakları Örgütleri İçin Örgüt Yönetimi Başvuru Kitabı İnsan Hakları Örgütleri İçin Örgüt Yönetimi Başvuru Kitabı Bu kitap Hollanda Helsinki Komitesi tarafından desteklenen İnsan Hakları Örgütlerinin Yerel Şubelerini Güçlendirme projesinin bir parçası olarak

Detaylı

İnteraktif Ajanslar Derneği Tüzüğü

İnteraktif Ajanslar Derneği Tüzüğü lar Derneği Tüzüğü Madde 1. Derneğin Adı Derneği adı lar Derneği olup kısa adı INTERACT dır Madde 2. Derneğin Merkezi Derneğin Merkezi İstanbul dadır. Derneğin şubesi yoktur. Yönetim Kurulu kararı ile

Detaylı

MUHASEBE VE DENETİM MESLEĞİNDE KURUMSALLAŞMA KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ DENETİM FİRMALARI İÇİN YÖNETİM KILAVUZU

MUHASEBE VE DENETİM MESLEĞİNDE KURUMSALLAŞMA KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ DENETİM FİRMALARI İÇİN YÖNETİM KILAVUZU MUHASEBE VE DENETİM MESLEĞİNDE KURUMSALLAŞMA KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ DENETİM FİRMALARI İÇİN YÖNETİM KILAVUZU İSMMMO Yayın No 145 Grafik ve Uygulama: Evren GÜNAY Baskı ve Cilt TOR OFSET SANAYİ VE TİCARET

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU ANEL TELEKOMÜNİKASYON ELEKTRONİK SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2008 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU Kurumsal Yönetim Uyum Beyanı Şirketimiz, kurumsal yönetimin bütün

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU İçindekiler 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı... 2 BÖLÜM I - PAY SAHİPLERİ... 3 2.

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU İçindekiler 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı... 2 BÖLÜM I - PAY SAHİPLERİ... 3 2. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU İçindekiler 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı... 2 BÖLÜM I - PAY SAHİPLERİ... 3 2. Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi... 3 3. Pay Sahiplerinin Bilgi Edinme

Detaylı

EURO B TİPİ MENKUL KIYMETLER YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş

EURO B TİPİ MENKUL KIYMETLER YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş Sayfa No: 1 EURO B TİPİ MENKUL KIYMETLER YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş FAALİYET RAPORU 01.01.2012-30.09.2012 Sayfa No: 2 I. GİRİŞ Raporun Dönemi : 01.01.2012-30.09.2012 Ticaret Ünvanı Faaliyet Konusu : Euro B

Detaylı

3.1.13. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNİN BELİRLENMESİNE VE UYGULANMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ

3.1.13. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNİN BELİRLENMESİNE VE UYGULANMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ 3.1.13. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNİN BELİRLENMESİNE VE UYGULANMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ (Seri: IV, No: 56) (30/12/2011 tarihli ve 28158 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.) Tebliğ değişikliklerine ilişkin

Detaylı

BAKANLAR KURULU KARARI

BAKANLAR KURULU KARARI 2 Nisan 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28960 Karar Sayısı : 2014/5934 BAKANLAR KURULU KARARI Ekli Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Statüsü nün yürürlüğe konulması; Sermaye Piyasası Kurulunun önerisine

Detaylı

Risk Yönetimi ve Yatırımcılarla İlişkiler Müdürlüğü nün (Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi) iletişim bilgileri aşağıda sunulmuştur.

Risk Yönetimi ve Yatırımcılarla İlişkiler Müdürlüğü nün (Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi) iletişim bilgileri aşağıda sunulmuştur. 77 Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Şirketimiz, 2010 yılında Pay Sahipleri, Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık, Menfaat Sahipleri ve Yönetim Kurulu ana başlıklarından oluşan Kurumsal Yönetim İlkeleri

Detaylı

İçindekiler: Giriş. Giriş 2. Tanımlar 3. Bir ASG olmak 4. ASG'lerin Genel Sorumlulukları ve Yükümlülükleri 6

İçindekiler: Giriş. Giriş 2. Tanımlar 3. Bir ASG olmak 4. ASG'lerin Genel Sorumlulukları ve Yükümlülükleri 6 Z İ N D E YA Ş A M EV G Ü Z E L L İ K S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z EV G Ü Z E L L İ K Z İ N D E YA Ş A M S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z EV G Ü Z E L L İ K AMWAY İŞ KURALLARI Z İ N D E YA Ş A M İçindekiler:

Detaylı

EURO KAPİTAL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş

EURO KAPİTAL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş Sayfa No: 1 EURO KAPİTAL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş FAALİYET RAPORU 01.01.2012-30.06.2012 Sayfa No: 2 I. GİRİŞ Raporun Dönemi : 01.01.2012-30.06.2012 Ticaret Ünvanı Faaliyet Konusu : Euro Kapital Yatırım Ortaklığı

Detaylı

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliği

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliği Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliği BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Amaç Madde 1 Bu Yönetmeliğin amacı, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu

Detaylı

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ IEEE ÖĞRENCİ KULÜBÜ TÜZÜĞÜ Madde 1 : İsim, Adres ve Nitelik Kulübün tam adı, Karabük Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü dür.

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ IEEE ÖĞRENCİ KULÜBÜ TÜZÜĞÜ Madde 1 : İsim, Adres ve Nitelik Kulübün tam adı, Karabük Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü dür. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ IEEE ÖĞRENCİ KULÜBÜ TÜZÜĞÜ Madde 1 : İsim, Adres ve Nitelik Kulübün tam adı, Karabük Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü dür. Kulübün yeri Karabük tür. Karabük Üniversitesi IEEE Öğrenci

Detaylı

96 Soruda KOSGEB DESTEKLERİ

96 Soruda KOSGEB DESTEKLERİ 96 Soruda KOSGEB DESTEKLERİ Nisan 2013 Kars YDO SUNUŞ Türkiye ekonomisinin temelini oluşturan KOBİ ler yaratmış oldukları istihdam ve katma değer ile Serhat Bölgesi nin ekonomik ve sosyal kalkınmasında

Detaylı

AMWAY İŞ KURALLARI 104691TR3 05/2011

AMWAY İŞ KURALLARI 104691TR3 05/2011 AMWAY İŞ KURALLARI İçindekiler: BÖLÜM 1: Giriş 3 BÖLÜM 2: Tanımlar 4 BÖLÜM 3: Bir ASG olmak 5 BÖLÜM 4: ASG'lerin Genel Sorumlulukları ve Yükümlülükleri 7 BÖLÜM 5: Sponsorların Ek Sorumluluk ve Yükümlülükleri

Detaylı

Çıkar Çatışması Politikası

Çıkar Çatışması Politikası Çıkar Çatışması Politikası Yazan: Mevzuata Uygunluk Bölümü Onay tarihi: Onaylayan: Yapı Kredi Yatırım Yönetim Kurulu Gözden Geçirme Tarihi: Versiyon: 1.0 Geçerlilik: Yapı Kredi Yatırım Son Değişiklikler

Detaylı

(3.1.2014 Tarih ve 28871 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.)

(3.1.2014 Tarih ve 28871 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.) II-17.1 KURUMSAL YÖNETİM TEBLİĞİ (3.1.2014 Tarih ve 28871 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam MADDE 1 (1) Bu Tebliğin amacı ve kapsamı,

Detaylı

BÖLÜM I - PAY SAHİPLERİ

BÖLÜM I - PAY SAHİPLERİ SERVET GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Kurumsal Yönetim İlkeleri Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından ilk defa

Detaylı

TEBLİĞ. Sermaye Piyasası Kurulundan: KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNİN BELİRLENMESİNE VE UYGULANMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ (SERİ: IV, NO: 56)

TEBLİĞ. Sermaye Piyasası Kurulundan: KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNİN BELİRLENMESİNE VE UYGULANMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ (SERİ: IV, NO: 56) 30 Aralık 2011 CUMA Resmî Gazete Sayı : 28158 TEBLİĞ Sermaye Piyasası Kurulundan: KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNİN BELİRLENMESİNE VE UYGULANMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ (SERİ: IV, NO: 56) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç ve Kapsam,

Detaylı