15.Uluslararası MÜSİAD Fuarı Basın Toplantısı. Genel Merkez Basın toplantımızda sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "15.Uluslararası MÜSİAD Fuarı Basın Toplantısı. Genel Merkez 20.11.2014. Basın toplantımızda sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk"

Transkript

1 15.Uluslararası MÜSİAD Fuarı Basın Toplantısı Genel Merkez Değerli Basın mensupları, hepinize günaydın. MÜSİAD Genel Merkezimize hoş geldiniz. Basın toplantımızda sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. 15.Uluslararası MÜSİAD Fuarı ile 18. Uluslararası İş Forumu etkinliğimizin başlamasına sayılı günler kaldı. Biliyorsunuz daha önce iki kez basın toplantısı yaparak sizleri bilgilendirmiştik. Yine belli aralıklarla sizleri ve değerli kamuoyunu bültenlerimizle, katıldığımızda bilgilendirdik. Bugün itibari ile de etkinliklerimizle ilgili son gelişmeleri paylaşmak, kamuoyunu, iş dünyasını doğru bilgilendirmek üzere sizlerle bu basın toplantısında bir araya geliyoruz.

2 Bildiğiniz gibi 15. Uluslararası MÜSİAD Fuarı Kasım 2014 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi nde düzenlenecek. Asya dan Avrupa ya, Ortadoğu dan Afrika ülkeleri ve Türkî Cumhuriyetlere kadar uzanan bir coğrafyada yer alan 103 ülkeden gelecek üzerinde seçkin işadamıyla birlikte toplamda yaklaşık 200 bin ziyaretçiyi ağırlamak üzere tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bulunuyoruz. Tabiri caizse İstanbul büyük bir şölene hazırlanıyor. Çünkü bu yıl MÜSİAD Fuarlarının en görkemlisini gerçekleştiriyoruz. Fuarımızın açılışıyla birlikte dünya ekonomisinin kalbi İstanbul da atmaya başlayacak. Finans, teknoloji, ticaret, ikili iş görüşmeleri, ortaklıklar, anlaşmalar ile fuarımızın her günü her dakikası dolu dolu geçecek. Her köşesinde ayrı bir başarı hikayesi, her salonunda vizyon katan bir panel ve oturumun yer aldığı birbirinden ilginç iş alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin katıldığı bir fuar programı hazırladık.

3 Bu fuarda basın mensuplarının da işleri hiç kolay olmayacak. Basın mensuplarının da haberden habere koşacağı yoğun bir fuar olacağını tahmin ediyorum. Sizlerin de en iyi şekilde görev yapması için bir basın merkezimiz var. Haberlerinizi yazmak, görüntü almak ve biraz olsun dinlemek üzere sizleri basın merkezimize bekliyoruz. İş adamlarının yanında bakanlar, hükümet heyetleri ve pek çok bürokrat İstanbul a gelecek. Özellikle iş birliği yaptığımız ülkenin Yaklaşık 80 bakanını İstanbul da ağırlama fırsatı bulacağız. MÜSİAD Haftası olarak tanımladığımız önümüzdeki hafta başından itibaren konuklarımız Türkiye ye gelmeye başlayacaklar. Misafirlerimize ülkemizde kaldıkları süre içinde en iyi şekilde ağırlamak, misafirperverliğimizi göstermek ve iş dünyamızla en iyi ilişkileri tesis etmek için hazırız. Fuar programı sizlere takdim edildi. Ben de fuar programımızın bazı detaylarını müsaadenizle sizlerle paylaşacağım. Fuar

4 programımız 24 Kasım Pazartesi de WOW Kongre Merkezi nde IBF BOG ile başlayacaktır. Burada 22 ülkeden 30 STK Başkanı ve seçkin işadamının oluşturduğu yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek kongre öncesi ana temayı şekillendirecek bir toplantı yapacaklar. Ertesi gün yani 25 Kasım Salı Günü sabah saat 9.00 de 4. Filistin İş Formu (PBF) Kongresi yapılacak. Bu toplantı da çok önemli. Çünkü Dünyanın dört bir yanından 1500 Filistin asıllı iş adamı bir araya gelerek, Filistin için Zorluklar ve Fırsatlar teması altında iş ortaklıklarını geliştirecekler. Aynı gün WOW Kongre Merkezi nde saat de MÜSİAD DGİK toplantımızı yapacağız. Bu bizler açısından bir ilk olma özelliği taşıyor. Yurt içindeki 85 noktadaki teşkilatımız ile 63 ülkede 159 irtibat noktasından oluşan tüm MÜSİAD teşkilatı bir araya gelerek yılın değerlendirilmesini yapacak ve ülkemiz için hangi katkıları

5 sağlayacaklarını ifade edecekler. Sürekli genişleyen dünyadaki MÜSİAD Ailesi bu toplantı ile büyük bir sinerji oluşturacak. 15. Uluslararası MÜSİAD Fuarı ve 18. Uluslararası İş Formu 26 Kasım Çarşamba Günü başlayacak. Sabah MÜSİAD Fuarı ile eş zamanlı gerçekleşecek olan IBF Kongresi, IBF Başkanı ve MÜSİAD Kurucu Başkanı Sayın Erol Yarar ın açılış konuşmasıyla birlikte başlayacak. İstanbul WOW Kongre Merkezi nde IBF Kongresi kapsamında Paradigma Kayması: Yeni Finansal Yönelimler konusunu, İslam Kalkınma Bankası Başkanı Dr. Ahmed Mohammed Ali ile İslami Finans konusunda uzman bir isim olan İslamic Banker Magazine Editörü Sayın Musthak Parker anlatacaklar. IBF in key-note speaker ı Mushtak Parker, İslami Finans alanında uzman bir isim olarak, küresel İslami finans sektörü üzerine kariyerinin başlangıcından bu yana 3 binden fazla makale yazdı. London School of Economics mezunu olan Mushtak Parker, İslami Finans Kraliyet Ödülü nün de jüri üyeleri arasındadır.

6 Fuarımızın mottosu olan Dünya Değişebilir temasının en güçlü ayaklarından biri olan Alternatif Finans arayışlarının konuşulduğu oturumlar özellikle finans uzmanlarının ilgiyle takip edecekleri bir program olacak. Aynı konuda, İslam Ülkeleri nde Fon Kaynaklarının Tahsisi, Yeni Nesil Finansman başlıklı panellerde de önemli isimler söz alacak. Bu panellerin ülkemiz ekonomik hayatına büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Ardından 18. IBF Kongresi kapanış oturumu gerçekleşecek. Fuarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz Uluslararası İş Forumumuzun bu yıl ki partner ülkesi Uluslararası İş Forumu nun temellerinin atıldığı ülke olan Pakistan. Dünyanın farklı coğrafyalarından katılan seçkin konuklarımızın yanında yüzlerce Pakistanlı işadamından oluşan bir heyet de İstanbul a geliyor. Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Mian Muhammad Shehbaz Sherif İstanbul a gelecek olması bizler için sevindiricidir.

7 26 Kasım Çarşamba saat te Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan fuar alanımızı teşrif edecekler ve açılış konuşmalarını yapacaklar. Saat de ise 15. Uluslararası MÜSİAD Fuarı nın açılışı Cumhurbaşkanımız tarafından gerçekleşecek. Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmalarının ardından fuar alanını ziyaret edecek. Aynı saatlerde 8. Holl de ise High Tech Port Yüksek Teknoloji Fuarı da kapılarını ziyaretçilere açacak. 2. Salonda ise kültürümüzün en nadide alanlarından biri olan Geleneksel el Sanatları ve Zanaatkarlar Sergisi de ziyaretçilerimizin beğenisine sunulacak. Akşam ise biraz müzik olsun dedik ve yeni jenerasyonun önemli isimlerinden biri olan Lübnan Asıllı İsveç vatandaşı Maher Zain katılımcılarımıza bir konser verecek. Fuarımızın ikinci günü 27 Kasım Perşembe günü, WOW Otel de IBF Nihai Basın bildirisi okunacak.

8 Biliyorsunuz, 15. Uluslararası MÜSİAD Fuarı aynı zamanda 30. İSEDAK Zirvesi ne de ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda 7. Salonda İSEDAK Stratejisi ve Başarılı Projeler Paneli de gerçekleşecek. Değerli basın mensupları, Geçtiğimiz yıllarda MÜSİAD Uluslararası Fuarı içerisinde yer verdiğimiz Türkiye nin teknolojik ürünleri bölümünün hızla büyüdüğünü ve önemli bir hacme sahip olduğunu gördük. Bu büyüme sebebiyle teknoloji ürünlerini tek başına bir fuar olarak düzenlemeye karar verdik. High Tech Port by MÜSİAD adını verdiğimiz fuarda Türkiye nin teknolojik ürünleri dünya pazarları için görücüye çıkacak. Burada, Türkiye nin teknoloji devi şirketleriyle proje sahiplerini ve yatırımcılarını bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca yüksek teknoloji ve katma değerli üretimin, Milli Savunma; Milli Uçak, Milli Araba, Milli Tren ve MİLGEM projelerinin alt yapısının

9 oluşturulmasının, ülkemizin kalkınması ve vizyon hedeflerine ulaşabilmesi noktasındaki önemine dikkat çekmek istiyoruz. Türkiye nin teknolojik gelişmesini sergileyeceği bu fuarın, bir fuardan çok teknolojiyi marka haline getiren bir proje olarak görmekte fayda olduğunu düşünüyorum. High Tech Port by MÜSİAD kapsamında düzenlenecek CEO Forum toplantılarına Türkiye nin en önemli ve en büyük teknoloji firmalarının CEO ları ve üst düzey yöneticileri katılacak. Fuarın büyük merakla beklenen etkinliklerinden biri olacağını tahmin ediyorum. Ülkemizin teknolojik büyümesi ve gelişmesi hakkında sunumlarını ve görüşlerini paylaşacak yöneticiler arasında, Turkcell, AVEA, TAI, Meteksan ve Türksat gibi şirketlerin üst düzey yöneticileri yer alacak. Ülkemizin teknolojik atılımını sağlayacak bu şirketler ve yöneticileri bizlere önemli bilgiler verecek gelecekteki yaşamımızın ipuçlarını verecekler.

10 High Tech Port CEO Forumları da oldukça stratejik konular ele alınacak. MKE Milli Piyade Tüfeği, Stratejik Ürünler ve Türkiye nin Geleceği, Türk Savunma Sanayii nin 2023 konumlandırması gibi konular uzman isimler tarafından konuşulacak. Yine aynı gün Ekonomi Bakanlığı Alım Heyetleriyle İkili iş görüşmeleri gerçekleşecek. Ayrıca fuar boyunca ülke sunumları yapılacak. Burada amacımız yeni iş olanakları ve işbirliklerinin sağlanması ve ticaret hacminin genişlemesi. İkili iş görüşmeleri etkinliği, yerli firmaları uluslararası firmalarla aynı masada buluşturacak. Bu etkinliğimiz ile katılımcılarımıza dünyanın kapılarını aralamayı hedefliyoruz. Farklı coğrafyalarla ticaret yapmak isteyen işadamlarımıza önemli bir fayda yaratacağımızı düşünüyorum. Katılımcı firmalarımızın mutlaka ikili iş görüşmeleri etkinliğinde yer almalarını önemli buluyorum.

11 28 Kasım Cuma günü yine High Tech Port CEO Forumları kapsamında Global Ortaklık, Fayda ve Yöntemleri, Yükselme: İleri Teknoloji de Özel sektörün Payı, Uydu ve Haberleşme Teknolojileri nde Türkiye nin Gücü başlıklı oturumlar yapılacak. Helal Turizm konusu da MÜSİAD Sektör Kurulu tarafından katılımcılara sunulacak. Bugünden itibaren fuara katılan misafir işadamlarından yüzlercesi sektörlerine göre, Bursa, Konya, Malatya ve Tekirdağ şehirlerimizde MÜSİAD Şubelerimizin ev sahipliğinde, kalkınma ajanslarının işbirliği ile, Bölgesel İş forumlarına katılacaklar. Bu etkinlik fuarımızın etkinlik alanını göstermesi bakımından önemlidir. 28 Kasım Cuma akşamında Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, akşam düzenleyeceğimiz Gala Yemeği ne teşrif ederek bizi onurlandıracaklar. Gala Yemeğimize Tunus, Libya, Somali, Cibuti, Pakistan Başbakanları da katılacaklar. 29 Kasım Cumartesi

12 günü, High Tech Port CEO Forumları kapsamında Yükselen Katma Değer: Mobil Teknoloji, Yerel Yönetimlerde Yüksek Teknolji nin Rolü ve 30 Kasım Pazar, yani fuarımızın son gününde ise ilgi çekici bir konuyu konuşacağız. Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız Başkanlıkları döneminde yerli otomobille ilgili olarak Bir Babayiğit arıyoruz demişti. Buradan ilhamla Sayın Ethem Sancak ın Babayiğit arayışları başlıklı bir semineri gerçekleşecek. Bu toplantı vesilesiyle bizlere destek olan kamu kurumlarına, katılımcı firmalara, sponsorlarımıza, MÜSİAD bünyesinde görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Şimdi fuar ve forum ile ilgili sorularınızı almak üzere sözü siz değerli basın mensuplarına bırakıyorum. Nail Olpak Genel Başkan MÜSİAD

ZİRVE SONUÇ kitabı. www.balkanekonomizirvesi.com

ZİRVE SONUÇ kitabı. www.balkanekonomizirvesi.com ZİRVE SONUÇ kitabı www.balkanekonomizirvesi.com www.balkanekonomizirvesi.com / 3 1. RUMELİSİAD ULUSLARARASI BALKAN EKONOMİ ZİRVESİ 01-02 ARALIK 2012 PROJE SAHİBİ DESTEKLEYEN KURUMLAR I. RUMELİSİAD ULUSLARARASI

Detaylı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru К ПРЕЗИДЕНТСКИМ ВЫБОРАМ В АЗЕРБАЙДЖАНЕ. towards presıdentıal electıons ın azerbaıjan. hazarworld.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru К ПРЕЗИДЕНТСКИМ ВЫБОРАМ В АЗЕРБАЙДЖАНЕ. towards presıdentıal electıons ın azerbaıjan. hazarworld. HAZAR STRATEJİ ENSTİTÜSÜ YAYINIDIR EYLÜL 2013 SAYI: 10 Azerbaycan da Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru towards presıdentıal electıons ın azerbaıjan К ПРЕЗИДЕНТСКИМ ВЫБОРАМ В АЗЕРБАЙДЖАНЕ hazarworld.com

Detaylı

ebülten Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza atan oda olduk ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

ebülten Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza atan oda olduk ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR... 8 İHALELER.... 10 FUARLAR... 11 DIŞ TİCARET TALEPLERİ. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 11 ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza

Detaylı

İsviçre ve Türkiye arasında olağanüstü bir potansiyel var

İsviçre ve Türkiye arasında olağanüstü bir potansiyel var İsviçre İstanbul Başkonsolosu Monika Schmutz Kırgöz İsviçre ve Türkiye arasında olağanüstü bir potansiyel var Geçtiğimiz günlerde TOKKDER Genel Koordinatörü Selçuk Güven, İsviçre'nin İstanbul Başkonsoluğu'nu

Detaylı

[IRAK TA YATIRIM OLANAKLARI KONFERANSI SONUÇ RAPORU 10 NISAN 2015]

[IRAK TA YATIRIM OLANAKLARI KONFERANSI SONUÇ RAPORU 10 NISAN 2015] 13.05.2015 [IRAK TA YATIRIM OLANAKLARI KONFERANSI SONUÇ RAPORU 10 NISAN 2015] Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci nin iştirakleriyle, DEİK/Türkiye-Irak İş Konseyi ev sahipliğinde Çalık

Detaylı

SHELLDERGİ BU SAYIDA. KURUMSAL Shell, 2011 Sürdürülebilirlik Raporu nu yayımladı. GÜNDEM Shell CEO su Voser, Başbakan Erdoğan la görüştü

SHELLDERGİ BU SAYIDA. KURUMSAL Shell, 2011 Sürdürülebilirlik Raporu nu yayımladı. GÜNDEM Shell CEO su Voser, Başbakan Erdoğan la görüştü SAYI 18 SONBAHAR 2012 SHELLDERGİ BU SAYIDA KURUMSAL Shell, 2011 Sürdürülebilirlik Raporu nu yayımladı GÜNDEM Shell CEO su Voser, Başbakan Erdoğan la görüştü TEKNOLOJİ Enerji endüstrisi güçlerini birleştirdi

Detaylı

2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip. Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor. Tarihi başkent Bursa da geçmişe yolculuk zamanı

2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip. Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor. Tarihi başkent Bursa da geçmişe yolculuk zamanı MESS TÜRKİYE METAL SANAYİCİLERİ SENDİKASI YAYINIDIR YIL: 51 SAYI: 885 MAYIS-HAZİRAN 2014 2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor Tarihi başkent

Detaylı

Özışık'a stratejik görev

Özışık'a stratejik görev Durmuş Tanış: 'İşi ehline veririm' Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Kariyer Günlerine katılan Tanışlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı hemşehrimiz Durmuş Tanış başarı hikayesini anlattı. Yozgat

Detaylı

Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor

Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor ARALIK 2013 SAYI: 31 Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor Bursagaz Çalışanları Geleneksel Bowling Turnuvası nda Stres Attı Bursagaz Doğalgazcıları Buluşturdu Bursagaz Basın Dostluk

Detaylı

- Çalıştay Hakkında...4. - Protokol...5. - Protokol Konuşmaları...6. - Konuşmacılar...15. - Çalıştay Sonuç Raporu...17. - Değerlendirme...

- Çalıştay Hakkında...4. - Protokol...5. - Protokol Konuşmaları...6. - Konuşmacılar...15. - Çalıştay Sonuç Raporu...17. - Değerlendirme... 1 İÇİNDEKİLER - Çalıştay Hakkında...4 - Protokol...5 - Protokol Konuşmaları...6 - Konuşmacılar...15 - Çalıştay Sonuç Raporu...17 - Değerlendirme...44 - Çalıştay dan Kareler...47 3 ÇALIŞTAY HAKKINDA AMAÇ:

Detaylı

ORTA DOĞU DAKİ GELİŞMELERİN IŞIĞINDA TÜRKİYE NİN AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİK PERSPEKTİFİ

ORTA DOĞU DAKİ GELİŞMELERİN IŞIĞINDA TÜRKİYE NİN AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİK PERSPEKTİFİ ORTA DOĞU DAKİ GELİŞMELERİN IŞIĞINDA TÜRKİYE NİN AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİK PERSPEKTİFİ 05 KASIM 2012 Editör: Özgür TONUS ADOM YAYINI NO: 02 Sempozyum Kayıt Deşifresi: Aslıhan İLHAN Cansu TAHAN Elif TEKİN Fatih

Detaylı

RÖPORTAJ: TÜRKİYE - GÜNEY AFRİKA İLİŞKİLERİ

RÖPORTAJ: TÜRKİYE - GÜNEY AFRİKA İLİŞKİLERİ 2015 RÖPORTAJ: TÜRKİYE - GÜNEY AFRİKA İLİŞKİLERİ Kırklareli Üniversitesi Afrika Araştırmaları Merkezi 4.3.2015 Türkiye Güney Afrika İlişkileri Güney Afrika nın İzmir Fahri Başkonsolosu Sayın Tamer TAŞKIN

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

Rusya dan gelen turist sayısı 10 yılda 5 kat arttı Turizm Bakanlığı Müsteşar. diğer hizmetlerin verilmesi konusunun

Rusya dan gelen turist sayısı 10 yılda 5 kat arttı Turizm Bakanlığı Müsteşar. diğer hizmetlerin verilmesi konusunun Rusya dan gelen turist sayısı 10 yılda 5 kat arttı Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özgür Özaslan, Türkiye ye gelen turistlerin memnuniyetsizlik oranının sayısal olarak çok büyük bir boyutta olmadığını

Detaylı

"Çok önemli imtihanlardan geçtik"

Çok önemli imtihanlardan geçtik AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI TEŞKİLAT İÇİ HAFTALIK BÜLTENİ YIL: 2014 SAYI : 223 14-21 OCAK 2014 "Çok önemli imtihanlardan geçtik" Bir dizi resmi temaslarda bulunmak üzere Japonya'ya giden Başbakanımız

Detaylı

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... 2010 Çalışma Raporu i MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2010 İşbirliklerimiz: ii İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON ii 2010 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU

Detaylı

GAYRİMENKUL DEĞERLEME SEKTÖRÜNÜN HABERLERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM YENİ 2B DÜZENLEMESİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ. Değerlemede Öncü...

GAYRİMENKUL DEĞERLEME SEKTÖRÜNÜN HABERLERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM YENİ 2B DÜZENLEMESİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ. Değerlemede Öncü... GAYRİMENKUL DEĞERLEME SEKTÖRÜNÜN ARTIBIR MART HABERLERİ 2013 KENTSEL DÖNÜŞÜM YENİ 2B DÜZENLEMESİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ Değerlemede Öncü... Günümüzün en gözde mesleklerinden S.P.K. Lisanslı Gayrimenkul Değerleme

Detaylı

TÜRKİYE VE ARAP BİRLİĞİ'NİN SURİYE YE YAPTIRIM KARARLARI VE OLASI SONUÇLARI DOÇ. DR. VEYSEL AYHAN IMPR BAŞKANI

TÜRKİYE VE ARAP BİRLİĞİ'NİN SURİYE YE YAPTIRIM KARARLARI VE OLASI SONUÇLARI DOÇ. DR. VEYSEL AYHAN IMPR BAŞKANI TÜRKİYE VE ARAP BİRLİĞİ'NİN SURİYE YE YAPTIRIM KARARLARI VE OLASI SONUÇLARI DOÇ. DR. VEYSEL AYHAN IMPR BAŞKANI IMPR RAPOR NO: 9 2011 TÜRKİYE VE ARAP BİRLİĞİ'NİN SURİYE YE YAPTIRIM KARARLARI VE OLASI SONUÇLARI

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

ebülten Sayı: 41 01 Şubat 15 Şubat 2013

ebülten Sayı: 41 01 Şubat 15 Şubat 2013 ETKİNLİKLER. 1 DUYURULAR.. 8 İHALELER.... 9 FUARLAR.... 10 DIŞ TİCARET TALEPLERİ.. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 11 ÇTSO BAŞKANI ENGİN İN MECLİS KONUŞMASI Gurur duyduğum konu yaptığımız inşaatlar değil,

Detaylı

İnternet yönetişimi, İstanbul da BTK ev sahipliğinde konuşuldu

İnternet yönetişimi, İstanbul da BTK ev sahipliğinde konuşuldu http://www.bilisimdergisi.org/s169 İnternet yönetişimi, İstanbul da BTK ev sahipliğinde konuşuldu Mahremiyetin korunması, internete erişebilirliğin artması ve internette çocukların korunması gibi konuların

Detaylı

49.yıl ASO 49. YIL BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

49.yıl ASO 49. YIL BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU 49.yıl ASO 49. YIL BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU Ankara Sanayi Odası 49. Yıl Başarı Ödül Töreni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın katılımıyla 27 Aralık 2012 tarihinde yapıldı. Törene, Başbakan Erdoğan

Detaylı

Uluslararası Kariyer İçin

Uluslararası Kariyer İçin YIL:1 SAYI: 4 MART 2010 ÜCRETSİZDİR DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLE GAZİ ÜNİVERSİTESİ KARDEŞ ÜNİVERSİTE OLDULAR Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Gazi Üniversitesi arasında 19 Şubat 2010 Cuma günü protokol

Detaylı

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r 01 ERGOBizK fl 2010-Say ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r Ak n Kozano lu: "Ana hedefimiz, sahip oldu umuz küresel güç ve tecrübeyle Türkiye sigorta ve emeklilik pazar nda daima

Detaylı

DEV HANGİ ÜNLÜ HANGİ SEKTÖRE MAKARNA ÜRETİMİNDE NASIL DÜNYA 5.Sİ OLDUK? İHRACATIN BAŞKANLARINA GÖRE YENİ TEŞVİK SİSTEMİ KONYA ŞEKER 700 MİLYON $

DEV HANGİ ÜNLÜ HANGİ SEKTÖRE MAKARNA ÜRETİMİNDE NASIL DÜNYA 5.Sİ OLDUK? İHRACATIN BAŞKANLARINA GÖRE YENİ TEŞVİK SİSTEMİ KONYA ŞEKER 700 MİLYON $ Dış Ticaret ve Ekonomi Dergisi Yıl 1 Sayı 5 Mayıs 2012 Fiyatı: 10 TL TİKA, UMUT OLDU TİKA, KARA KITAYA RÖNESANS'TAN DEV YATIRIM OTO FUARLARA 7 MİLYON ZİYARETÇİ KATILDI DOĞTAŞ 65 ÜLKEYE İHRACAT İHRACAT

Detaylı

Mektuba, manşete değil millete bakarız

Mektuba, manşete değil millete bakarız İSTANBUL DA RAMAZAN HEYECANI SÜRÜYOR 2 de AK Parti İSTANBUL İL BAŞKANIMIZ AZİZ BABUŞCU nun yazısı 03 te Kadın Kollarımız geleneksel iftar sofrasını kurdu 6 da İl Gençlik Kolları Geleneksel Vefa İftarı

Detaylı

TÜRKİYE ANGOLA İŞ FORUMU

TÜRKİYE ANGOLA İŞ FORUMU TÜRKİYE ANGOLA İŞ FORUMU 29 Nisan 2015, Luanda Sonuç Raporu TÜRKİYE ANGOLA İŞ FORUMU Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) SONUÇ RAPORU 29 Nisan 2015, Luanda T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye

Detaylı