KULLANIMDAN ÖNCE MUTLAKA KULLANIM KLAVUZUNU OKUYUNUZ. DİREKTİFLERİ UYGULAMAMAK KULLANICIYA YA DA CİHAZA ZARAR VEREBİLİR.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KULLANIMDAN ÖNCE MUTLAKA KULLANIM KLAVUZUNU OKUYUNUZ. DİREKTİFLERİ UYGULAMAMAK KULLANICIYA YA DA CİHAZA ZARAR VEREBİLİR."

Transkript

1 MT9001 MT9001 combo stimülasyon cihazı, 2 değişik terapatik modu olan portatif bir elektroterapi cihazıdır. Ağrı hafifletmede ve kas gelişiminde kullanılan Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation (TENS) ve Electrical Muscle Stimulation (EMS). Stimülatör derinin üzerine uygulanan elektrodlar sayesinde kaslara ve sinirlere yumuşak elektrik akımları yollar. Cihazın parametreleri panelin üzerinde bulunan düğmelerle sağlanır. Yoğunluk seviyesi hastanın ihtiyacına göre ayarlanabilir. MT9001 TENS/EMS aşağıdaki durumlarda kullanılabilir: 1) KRONİK ZORLU AĞRILARI SEMPTOMATİK HAFİFLETMEDE 2) TRAVMATİK AĞRILAR SONRASINDA 3) AMELİYAT SONRASI AĞRILARDA 4) KAS SPAZMLARINI RAHATLATMADA 5) KAN AKIŞ HIZINI ARTTIRMADA 6) KULLANILMAMAKTAN DOLAYI KÖRELMELERİN ÖNÜNE GEÇMEDE YA DA YAVAŞLATMADA 7) KASLARIN TEKRAR EĞİTİMİNDE 8) HAREKET KABİLİYETİNİ MUHAFAZA ETMEDE YA DA ARTTIRMADA 9) AMELİYAT SONRASI KAN PIHTILAŞMASINI ENGELLEMEDE KULLANIMDAN ÖNCE MUTLAKA KULLANIM KLAVUZUNU OKUYUNUZ. DİREKTİFLERİ UYGULAMAMAK KULLANICIYA YA DA CİHAZA ZARAR VEREBİLİR. KONDRENDİKSİYON (KULLANIMA UYGUN OLMAMA DURUMLARI) 1) Eğer vücutta daha önceden belirlenmiş bir yerel ağrı var ise veya ağrı sendromu teşhisi konmuş ise, 2) Tedavi edilecek bölgede kanserli doku mevcut ise, 3) Stimülasyon yanmış, zedelenmiş, yanmış bölgelere ve deriye uygulanmamalıdır 4) Elektrodlar kan akışını direkt olarak etkileyebilecek bölgeye uygulanmamalıdır. ÖRN: şahdamar bölgesi veya baş bölgesi 5) hastada eğer kalp dengeleyici veya vücutta yerleştirilmiş defibrilatör var ise, 6) Aşırı derecede zayıflamış bölgelerde kullanmayınız 7) Epilepsi durumlarında kullanmayınız 8) Atardamarla ilgili ciddi bir kandolaşımı problemi var ise, 9) karın veya kasık fıtıklarında kullanmayınız 10) Eğer kalp rahatsızlığınız var ise fizikçinize danışmadan cihazı kullanmayınız. UYARILAR, İKAZLAR VE TERS TEPKİLER 1) Bu cihaz sadece tecrübeli ve lisanslı fizikçiler kontrolğnde kullanılmalıdır. 2) Kronik elektrik stimülasyonun uzun süreli etkileri bilinmemektedir. Elektrik stimulasyonun şifalı bir değeri yoktur. 3) TENS semptomatik bir tedavidir, acı hissini azaltır, diğer bir deyişle koruyucu bir mekanizma olarak çalışır. 4) Fizikçiniz aksini söylemediği sürece hamilelik döneminde kullanmayınız. 5) Merkez originli olan ağrılarda elektrik stimulasyonu etkili değildir.

2 6) Elektrik stimulasyonu aktif haldeyken elektronik görüntüleme cihazları düzgün çalışmayabilir. 7) Stimulasyon şahdamarların üzerine uygulanmamalıdır, özellikle şahdamar hassasiyeti olan hastalara. 8) Stimulasyon boyun ve ağız bölgesine uygulanmamalıdır. Çeşitli büzülmeler ve kasılmalar oluşabilir ve nefes almayı zorlaştırabilir. 9) Kalbin üzerine direkt olarak uygulamayınız, aksi takdirde kalp ritmi bozukluğu yaratabilir 10) Kullanıcı yüksek frekanslı cerrahi cihaza bağlı iken stimulasyon kullanılmamalıdır, aksi takdirde vücutta yanıklara sebep olabilir. 11) Kısadalga ya da mikrodalga terapi cihazlarının yakınında kullanmayınız, çıkış gücünü etkileyebilir. 12) Yüksek rutubetli ortamlarda, banyoda ve duş alırken kullanmayınız. 13) Kalp krizi geçirmiş olan hastalara uygularken dikkat edilmelidir. Ters tepki olmayacağına dair daha fazla klinik bilgi ihtiyaç duyulabilir. 14) Kalbin yakınında asla kullanmayınız. Elektrodları asla göğüs kafesine yapıştırmayınız. (kaburga ve göğüskemiği ile işaretlenen nokta) 15) Elektrodlar ağız, göz ve genital bölgelere yakın yapıştırılmamalıdır. 16) Normal histen yoksun bölgelerde uygulamayınız. 17) Elektrodları sadece temiz, kuru ve bozulmamış bölgelere uygulayınız. 18) Elektordları, tedavi süresince birbirine değdirmeyiniz. Uygun olmaya sınuçlar veya yanılar olabilir. 19) Çocuklardan uzak tutunuz. 20) Herhangi bir şüpheniz var ise doktorunuzla görüşünüz. 1) Çıkış soketi: kanal 1'e elektrod bağladıktan sonra elektorik sinyali gönderir 2) çıkış soketi: kanal 2'ye elektrod bağladıktan sonra elektorik sinyali gönderir 3) Kanal 1'in çıkış yoğunluğunu yükseltir. 4) Kanal 1'in çıkış yoğunluğunu azaltır. 5) Tedavi mod seçimi (M) 6) LCD görüntü ekranı 7) Kanal 2'nin çıkış yoğunluğunu yükseltir. 8) Kanal 2'nin çıkış yoğunluğunu azaltır. 9) Parametre seçimi (S). Ayarlar kısmına girmek için basınız. 10) açma kapama düğmesi 11) Kemer askı aparatı 12) Batarya bölümü kapağı 13) Adaptör başlığı

3 1) Terapi modunu gösterir 2) Terapi programını gösterir 3) TENS terapi için zaman ayarını gösterir 4) Zaman sembolü 5) EMS dalgaformu rampa zamanı 6) Dalgaformu nabız genişliği göstergesi 7) Kanal 1 göstergesi 8) Kanal 1 çıkış yoğunluğu göstergesi. Dalgaformu nabız genişliği veya EMS dalgaformu kasılmalarını gösterir. 9) EMS dalgaformu kasılma zamanı 10) Kilit göstergesi 11) Dalgaformu nabız oranı 12) Kanal 2 çıkış yoğunluğu göstergesi. Dalgaformu nabız oranı veya EMS dalgaformu rahatlamalarını gösterir. 13) Kanal 2 göstergesi 14) EMS dalgaformu rahatlama zamanı 15) Tedavi süresi göstergesi veya EMS dalgaformu rampa zamanı 16) düşük pil göstergesi YENİ BİR PROGRAM BAŞLATMAK; TENS AYARLARI Ayarlar kısmında dönmek için (S) tuşuna basınız.ayarlardan aşağıdaki ksımları değiştirebilirsiniz. 1) Terapatik programı seçiniz; TENS terapatik modda 4 değişik program vardır. Patlama (B), Normal (N), Nabız genişlik modulasyonu (M) ve Nabız oran modulasyonu (M1). Terapatik program ve tuşlarıyla seçilebilir. Eğer (B)'yi seçerseniz, (B) yanıp söner. 2) Döngü zamanını ayarlayınız (Opsiyonel); Döngü zamanı 5 ile 30 saniye arası değiştirelebilir. Sadece modulasyon bu parametreye sahiptir. Bu menüye girebilmek için (S) tuşuna basınız ve daha sonra ve tuşlarıyla değiştiriniz. 3) Zamanı ayarlayın Yine (S) tuşuna basnız. Tedavi süresi 1 ile 60 dakika arası değiştirilebilir. Zaman süresi yanıp sönerken ve tuşlarıyla değiştiriniz. Elektrik akımı süre dolduğunda kendiliğinden kapanır.

4 4) Nabız genişliğini ayarlayın Nabız genişliği 50 µs ile 300 µs arası değişir. Bu menuye girebilmek için (S) tuşuna basınız ve ve tuşlarıyla 5) Nabız oranını ayarlayın Nabız oranı 1 Hz ile 150 Hz arası değişir. (0,5 Hz ile 5 Hz arası Patlama modu içindir). Bu menuye girebilmek için (S) tuşuna basınız ve ve tuşlarıyla değiştiriniz. EMS AYARLARI Ayarlar kısmında dönmek için (S) tuşuna basınız.ayarlardan aşağıdaki ksımları değiştirebilirsiniz. 1) Terapatik programı seçiniz; EMS terapatik modda 3 değişik program mevcuttur. Gecikme (D), Senkronize (S) ve Alternatif (A). Terapatik program ve tuşlarıyla seçilebilir. Eğer (S)'yi seçerseniz, (S) yanıp söner. 2) Zamanı ayarlayın Yine (S) tuşuna basnız. Tedavi süresi 1 ile 60 dakika arası değiştirilebilir. Zaman süresi yanıp sönerken ve tuşlarıyla değiştiriniz. Elektrik akımı süre dolduğunda kendiliğinden kapanır. 3) Nabız genişliğini ayarlayın Nabız genişliği sürenin uzunluğunu belirler. Her elektrik sinyali, stimulasyonun gücünü ve hassaslığını kontrol eden, deriye uygulanır. Nabız genişliği 50 µs ile 300 µs arası değişir. Bu menuye girebilmek için (S) tuşuna basınız ve ve tuşlarıyla değiştiriniz. 4) Nabız oranı ayarlayın Nabız oranı her saniye deriye uygulanan elektrik tepkisini belirler. Nabız oranı 1 Hz ile 150 Hz arası değişir. Bu menuye girebilmek için (S) tuşuna basınız ve ve tuşlarıyla değiştiriniz. 5 Gecikme zamanını belirleyiniz (opsiyonel) Gecikme zamanı 1 ile 10 saniye arası değiştirilebilir. Sadece gecikme terapatik programı bu parametreye sahiptir. Bu menuye girebilmek için (S) tuşuna basınız ve ve tuşlarıyla değiştiriniz. 6) Rampa süresini ayarlayın Rampa süresi, dofordan seçili seviyeye kadar olan süre içindeki akımı kontrol eder, aynı zamanda da seçili seviyeden sıfıra kadar olan süreci ayarlar. Rampa süresi ayarlandığı takdirde kasılmaların sert ya da daha yumuşak şekilde gelmesini sağlar. Rampa süresi 1 ile 6 saniye arasındadır. 7) Kasılma süresini ayarlayın Stimulasyon süresini kontrol eder. Kasılma süresi ayarlanabilir. Bu menuye girebilmek için (S) tuşuna basınız ve ve tuşlarıyla değiştiriniz. Her iki kanalın stimulasyonu kasılma ve rahatlama ayarları ile değiştirlebilir. 1 ile 30 saniye arası değiştirilebilir. DİKKAT: Kasılma süresi, rampa yukarı ve aşağı sürelerini kapsamaz.

5 8) Rahatlama (OFF) süresini ayarlayın OFF süresi rahatlama süresini kontrol eder. Rahatlama süresi ayarlanabilir. Bu menuye girebilmek için (S) tuşuna basınız ve ve tuşlarıyla değiştiriniz. Her iki kanalın stimulasyonu rahatlama ve kasılma ayarları ile on ve off olarak döngüdedir. Sıfır ile 60 saniye arasında ayarlanabilir.alternatif programda OFF zamanı ON zamanına eşit ya da daha fazla olabilir. (OFF ON) KANAL YOĞUNLUĞU AYARLAMAK Yoğunluğu ayarlamak için youğunluk kontrol tuşuna basınız ( ve ). Terapistiniz ya da fizikçiniz tarafından tavsiye edilen seviyeye gelene kadar yoğunluk tuşuna yavaşça basınız. Eğer her iki kanal da kullanılacaksa aynı işlemi diğer kanala da uygulayınız.

CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ!

CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ! CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ! YASAL UYARILAR Cihazı kullanırken o bölgede geçerli olan kanun ve yönetmeliklere uyunuz. Sit alanlarında, ören yerlerinde ve askeri bölgelerde cihazı

Detaylı

VE 680 MANUAL DE UTILIZAÇÃO INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ ИНСТРУКЦИЯ ПО ИСПОЛЬЗОВАНИЮ INSTRUCŢIUNI DE UTILIZARE NÁVOD K POUŽITÍ

VE 680 MANUAL DE UTILIZAÇÃO INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ ИНСТРУКЦИЯ ПО ИСПОЛЬЗОВАНИЮ INSTRUCŢIUNI DE UTILIZARE NÁVOD K POUŽITÍ OFF 0N VE 680 NOTICE D UTILISATION OPERATING INSTRUCTIONS MODO DE EMPLEO GEBRAUCHSANWEISUNG ISTRUZIONI PER L USO GEBRUIKSHANDLEIDING MANUAL DE UTILIZAÇÃO INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ ИНСТРУКЦИЯ

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

S9 Escape. User Guide. Türkçe POSITIVE AIRWAY PRESSURE DEVICES

S9 Escape. User Guide. Türkçe POSITIVE AIRWAY PRESSURE DEVICES S9 Escape POSITIVE AIRWAY PRESSURE DEVICES User Guide A 3 2 5 4 1 S9 Escape kullanım amacı S9 Escape CPAP sistemi, 30 kg dan fazla ağırlığa sahip, obstrüktif uyku apnesi (OSA) olan hastaların tedavisine

Detaylı

Polar RS100. Kullanım Kılavuzu

Polar RS100. Kullanım Kılavuzu Polar RS100 Kullanım Kılavuzu BİLEKLİK ÜNİTESİ DÜĞMELERİ Not: Bir düğmeye kısa süreli basılması uzun süreli olarak basılı tutulmasından (en az bir saniye) farklı işlevler gerçekleştirir. TR Işık Arka plan

Detaylı

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir.

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. ON ROAD Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. Bu kılavuz ATV150U On Road modelini içermektedir.

Detaylı

IC-V/-LV Serie. TR Infrared Camera - Operating Manual... I - 1

IC-V/-LV Serie. TR Infrared Camera - Operating Manual... I - 1 IC-V/-LV Serie TR Infrared Camera - Operating Manual... I - 1 TRT-BA-ICVSERIES-HS-00-TR TROTEC GmbH & Co. KG Grebbener Straße 7 D-52525 Heinsberg Tel.: +49 2452 962-400 Fax: +49 2452 962-200 www.trotec.de

Detaylı

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir.

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. - İnternet: http://www.samsung.com/tr - Faks: + 90 212 211 48 51 - Adres Samsung Electronics

Detaylı

icom ile kullanım için baz istasyonu Kullanım Kılavuzu

icom ile kullanım için baz istasyonu Kullanım Kılavuzu icom ile kullanım için baz istasyonu Kullanım Kılavuzu 1 Đçindekiler 1. Hoş Geldiniz 4 2. Önemli bilgiler: Phonak TVLink sisteminizi ilk kez kullanmadan önce lütfen okuyun 6 2.1 Tehlike uyarıları 6 2.2

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz SIEMENS GIGASET A120 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4570107

Kullanım kılavuzunuz SIEMENS GIGASET A120 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4570107 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa MODEL AL-0 AL-04 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU AL-0 Sayfa İÇİNDEKİLER... GİRİŞ... KAĞIT YÜKLEME...9 YAZILIMIN KURULMASI...4 KOPYALAMA FONKSİYONLARI...5 YAZICI İŞLEVLERİ...7 TARAYICI

Detaylı

SAPHIRE X5 KULLANIM KILAVUZU

SAPHIRE X5 KULLANIM KILAVUZU SAPHIRE X5 KULLANIM KILAVUZU Bu YÜKSEK GÜCE SAHİP bir makinadır; LÜTFEN, klima ve benzeri DİĞER YÜKSEK GÜCE Makinalarla AYNI PRİZİ KULLANMAYINIZ. Lütfen sadece bu makine için olan bir priz seçiniz ve sigortasının

Detaylı

DEDEKTÖR. www.noktadedektor.com KULLANIM KILAVUZU

DEDEKTÖR. www.noktadedektor.com KULLANIM KILAVUZU DEDEKTÖR www.noktadedektor.com KULLANIM KILAVUZU Nokta Ultra Scanner'ı tercih ettiğiniz ve satın aldığınız için teşekkür ederiz. Nokta Ultra Scanner, insan üzerinde veya metal olmayan bir obje içinde taşınan

Detaylı

Değerli Müşterimiz. Adrenalin VLF ürünü satın aldığınız için sizi tebrik ederiz. Sahip olduğunuz yüksek performanslı profesyonel metal dedektörü uzun

Değerli Müşterimiz. Adrenalin VLF ürünü satın aldığınız için sizi tebrik ederiz. Sahip olduğunuz yüksek performanslı profesyonel metal dedektörü uzun Değerli Müşterimiz. Adrenalin VLF ürünü satın aldığınız için sizi tebrik ederiz. Sahip olduğunuz yüksek performanslı profesyonel metal dedektörü uzun süre sorunsuz kullanabilmek için, kullanım talimatlarını

Detaylı

İçindekiler. keton mesajı.. 29 Kan Şeker Ölçüm Cihazının Hafızası.. 30 Hafızaya kayıtlı Bilgileri Görmek. 30 Hafızanın Silinmesi..

İçindekiler. keton mesajı.. 29 Kan Şeker Ölçüm Cihazının Hafızası.. 30 Hafızaya kayıtlı Bilgileri Görmek. 30 Hafızanın Silinmesi.. On-Call Platinum Kan Şeker Ölçüm Cihazı Kullanım Kılavuzu Kişinin kendi kendinin kan şekerini ölçmesi şeker hastalığı tedavisinin önemli bir parçasıdır. Acon un amacı yüksek kaliteli kan şeker ölçümünü

Detaylı

NEWTECH PRO PLUS 6-10 KVA DSP LCD 1/1 ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU

NEWTECH PRO PLUS 6-10 KVA DSP LCD 1/1 ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU NEWTECH PRO PLUS 6-10 KVA DSP LCD 1/1 ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU Kesintisiz Güç Kaynağı Sistemi Lütfen bu kılavuzda belirtilen uyarılara ve çalıştırma talimatlarına kesinlikle uyunuz.

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

Kaynak Makinesi Kullanım Kılavuzu. Kullanım Kılavuzu. 500 AS MIG/MAG Gazaltı Kaynak Makinası

Kaynak Makinesi Kullanım Kılavuzu. Kullanım Kılavuzu. 500 AS MIG/MAG Gazaltı Kaynak Makinası Kaynak Makinesi Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu 500 AS MIG/MAG Gazaltı Kaynak Makinası Dikkat! Değerli müşterimiz, Aşağıda belirtilen uyarılara uymanızı önemle rica ederiz. Makineyi aldığınızda Garanti

Detaylı

KING VISION VİDEOLU LARİNGOSKOP Kullanma Kılavuzu Standart ve Kanallı Bladeler ile Kullanım İçin

KING VISION VİDEOLU LARİNGOSKOP Kullanma Kılavuzu Standart ve Kanallı Bladeler ile Kullanım İçin KING VISION VİDEOLU LARİNGOSKOP Kullanma Kılavuzu Standart ve Kanallı Bladeler ile Kullanım İçin Şekil 1 Ürüne Genel Bakış ve Tanım King Vision Videolu Laringoskop taşınabilir, pilli, sert, dijital videolu

Detaylı

VARkombi 18 PC. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 18 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti.

VARkombi 18 PC. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 18 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti. VAkombi PC eaktif Güç Kontrol ölesi Bankalar Marketler Benzinlikler Okullar Atölyeler Oteller Kademe KAEL Mühendislik Elektronik ic. ve an. Ltd.Şti. İçindekiler Giriş... Uyarılar... Özellikler... Genel...

Detaylı

, Japonya ve diğer ülkelerde RISO KAGAKU CORPORATION firmasının tescilli ticari markasıdır. RISO KAGAKU CORPORATION firmasının ticari markasıdır.

, Japonya ve diğer ülkelerde RISO KAGAKU CORPORATION firmasının tescilli ticari markasıdır. RISO KAGAKU CORPORATION firmasının ticari markasıdır. Riso, bu el kitabının kullanımından doğabilecek hiçbir hasar veya maddi zarardan sorumlu tutulamaz. Ürünlerimizi sürekli olarak yenilediğimiz için, makine bazı yönlerden bu el kitabında kullanılan resimlerden

Detaylı

VARkombi 12 PC-TFT. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 12 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti.

VARkombi 12 PC-TFT. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 12 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti. VAkombi 2 PC-F eaktif Güç Kontrol ölesi Bankalar Marketler Benzinlikler Okullar Atölyeler Oteller 2 Kademe KAEL Mühendislik Elektronik ic. ve an. Ltd.Şti. İçindekiler Giriş... Uyarılar... Özellikler...

Detaylı

ALDEA HAVADAN SUYA ISI POMPASI PROFESYONEL SERİ AL- PRO 10 AL- PRO 20 AL- PRO 30 AL- PRO 43 AL- PRO 77 KULLANIM KILAVUZU

ALDEA HAVADAN SUYA ISI POMPASI PROFESYONEL SERİ AL- PRO 10 AL- PRO 20 AL- PRO 30 AL- PRO 43 AL- PRO 77 KULLANIM KILAVUZU ALDEA HAVADAN SUYA ISI POMPASI PROFESYONEL SERİ AL- PRO 10 AL- PRO 20 AL- PRO 30 AL- PRO 43 AL- PRO 77 KULLANIM KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Lütfen Önce Bu Kılavuzu Okuyunuz! İleri teknoloji ile üretilmiş

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. AZARGA (10 mg/ml brinzolamid+ 5 mg/ml timolol) steril süspansiyon Göze damlatılarak uygulanır.

KULLANMA TALİMATI. AZARGA (10 mg/ml brinzolamid+ 5 mg/ml timolol) steril süspansiyon Göze damlatılarak uygulanır. KULLANMA TALİMATI AZARGA (10 mg/ml brinzolamid+ 5 mg/ml timolol) steril süspansiyon Göze damlatılarak uygulanır. Etkin madde(ler) : 10 mg/ml brinzolamid ve 5 mg/ml timolol (6.8 mg timolol maleat olarak)

Detaylı

Bu RICOH WG-20 Dijital Fotoğraf Makinesini satın aldığınız için teşekkür ederiz.

Bu RICOH WG-20 Dijital Fotoğraf Makinesini satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu RICOH WG-20 Dijital Fotoğraf Makinesini satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu fotoğraf makinesi aşağıda gösterildiği gibi su geçirmez, toz geçirmez ve darbeye karşı dayanıklı özelliktedir ve böylece

Detaylı

Referans Kitapçığı. Elektrik Şebeke Koruması. Sepam seri 10

Referans Kitapçığı. Elektrik Şebeke Koruması. Sepam seri 10 Referans Kitapçığı Elektrik Şebeke Koruması Sepam seri 10 İçindekiler Güvenlik Bilgisi.....................................................7 Kitapçık Hakkında...................................................9

Detaylı

El cihazına kısa genel bakış

El cihazına kısa genel bakış Gigaset A580 / tr / A31008-M2006-B401-1-5A19 / overview.fm / 09.09.2008 El cihazına kısa genel bakış El cihazına kısa genel bakış 16 15 14 13 12 11 10 9 8 Ð V 01.10.08 07:15 Þ Menü Baz istasyonuna kısa

Detaylı

GİRİŞ. Bu ürünü alarak,bize duymuş olduğunuz güven için size teşekkür etmek istiyoruz.

GİRİŞ. Bu ürünü alarak,bize duymuş olduğunuz güven için size teşekkür etmek istiyoruz. GİRİŞ Bu ürünü alarak,bize duymuş olduğunuz güven için size teşekkür etmek istiyoruz. Şu an SHERCO 250-300 SE/R nin sahibisiniz. SHERCO nun bu kılavuzda belirtmiş olduğu tavsiyeleri ve talimatları takip

Detaylı

Yumuşak yol verici. 3RW44 Cihaz kılavuzu 10/2010. Endüstriyel şalt tekniği. Answers for industry.

Yumuşak yol verici. 3RW44 Cihaz kılavuzu 10/2010. Endüstriyel şalt tekniği. Answers for industry. Yumuşak yol verici 3RW44 Cihaz kılavuzu 10/2010 Endüstriyel şalt tekniği Answers for industry. İçindekiler Önemli açıklamalar Giriş 1 SIRIUS Yumuşak yol verici 3RW44 Cihaz kılavuzu Projeksiyon açıklamaları

Detaylı

YE-KA1100 E /T KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ KULLANMA KILAUZU P/N 20120525-1

YE-KA1100 E /T KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ KULLANMA KILAUZU P/N 20120525-1 YE-KA1100 E /T KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ KULLANMA KILAUZU P/N 20120525-1 1 Özet Değerli Kullanıcılar: Yeni bir güvenlik sistemi alırken sizler için hazırlamış olduğumuz, test edilmiş ve özenle paketlenmiş

Detaylı