Fertility Addiction. Fetal Medicine AIDS. Forensic Medicine Allergy. Gastroenterology Anatomy. General Medicine Andrology. Genetics Anesthesiology

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Fertility Addiction. Fetal Medicine AIDS. Forensic Medicine Allergy. Gastroenterology Anatomy. General Medicine Andrology. Genetics Anesthesiology"

Transkript

1 1890 yılından bu yana sadece tıp yayınları üreten Karger; Dermatology, Nephron, Psychopathology, Onkologie ve daha fazlası gibi birçok yayını ile tüm dünya çapında otorite bir tıp yayıncısı olarak kabul edilmektedir. Karger koleksiyonları aşağıdaki KONU ALANLARI nda yayınlanmış içeriklerden oluşmaktadır: Accident Medicine Biotechnology Dental Medicine Fertility Addiction Botany Dental Surgery Fetal Medicine AIDS Cardiovascular System Dermatology Forensic Medicine Allergy Caries Prophylaxis Diabetes Gastroenterology Anatomy Cell Biology Dialysis General Medicine Andrology Chemistry Didactics Genetics Anesthesiology Chemistry for Physicians Dietetics Genomics Angiology Chemotherapy Documentation Gerontology / Geriatrics Anthropology Chiropractics Electrocardiogram Gynecology Arteriosclerosis Chromosomes Electroencephalogram Helminthology Asthma Clinical Chemistry Electronics Hematology Audiology Clinical Nutrition Embryology Hepatology Bacteriology Communication Endocrinology Histochemistry Behavioral Research Communication Disorders Endoscopy Histology Biochemistry Complementary Medicine Enzymology History of Medicine Bioclimatics Cytology Epidemiology Homeopathy Bioinformatics Data Processing Evolutionary Biology Hospital Administration Biophysics Dental Hygiene Family Planning Hospital Care

2 Human Genetics Mycology Pharmaceutics Rehabilitation Hygiene Natural Sciences for Physicians Pharmacokinetics Reproduction Immunobiology Natural Sciences for Physicians Pharmacology Respiratory System Immunology Neonatology Philosophy Rheumatology Immunosuppression Nephrology Phlebology Roentgenology Infectious Diseases Neurobiology Phonetics Serology Infusion Neuroendocrinology Phoniatrics Sexology Infusion Therapy Neurology Physics Sleep Research Insurance Medicine Neuropathology Physics for Physicians Social Medicine Intensive Care Neurosurgery Physiology Sociology Internal Medicine Nuclear Medicine Physiotherapy Sports Medicine Jurisprudence Nursing Phytomedicine Stomatology Laboratory Nutrition Plastic Surgery Surgery Laser Obesity Pneumology Teratology Leukemia Obstetrics Popular Medicine Thoracic Surgery Logopedics Occupational Diseases Preventive Medicine Tomography Maxillofacial Surgery Oncology Primatology Toxicology Medical Dictionaries Ophthalmology Proctology Transfusion Medicine Medical Engineering Oral & Maxillofacial Surgery Prosthetics Transplantation Medical Law Oral Biology Proteomics Traumatology Medical Pedagogy Oral Surgery Psychiatry Tropical Medicine Medical Statistics Orthopedics Psychoanalysis Tuberculosis Metabolic Diseases Otorhinolaryngology Psychology Ultrasound Metabolism Parasitology Psychopathology Urology Microbiology Pathology Psychosomatics Vaccination Microcirculation Pediatric Endocrinology Psychotherapy Venereology Military Medicine Pediatric Surgery Public Health Veterinary Medicine Molecular Biology Pediatrics Radiobiology Virology Musculoskeletal System Perinatal Medicine Radiology Zoology Daha fazla bilgi için:

3 KARGER 2010 YILI E-DERGİ KOLEKSİYONU Acta Haematologica American Journal of Nephrology Annales Nestlé (English ed.) Digestive Surgery European Addiction Research European Neurology Journal of Nutrigenetics and Nutrigenomics Journal of Vascular Research Pathophysiology of Haemostasis and Thrombosis Pediatric Neurosurgery Annals of Nutrition and Metabolism Audiology and Neurotology Blood Purification Brain, Behavior and Evolution European Surgical Research Fetal Diagnosis and Therapy Folia Phoniatrica et Logopaedica Folia Primatologica Kidney and Blood Pressure Research Medical Principles and Practice Molecular Syndromology Neonatology Pharmacology Phonetica Psychopathology Psychotherapy and Psychosomatics Public Health Genomics Breast Care Cardiology Caries Research Cells Tissues Organs Cellular Physiology and Biochemistry Cerebrovascular Diseases Chemotherapy Current Urology Cytogenetic and Genome Research Dementia and Geriatric Cognitive Disorders Dermatology Developmental Neuroscience Digestion Digestive Diseases Forschende Komplementärmedizin / Research in Complementary Medicine Gerontology Gynäkologischgeburtshilfliche Rundschau Gynecologic and Obstetric Investigation Hormone Research Human Development Human Heredity International Archives of Allergy and Immunology Intervirology Journal of Innate Immunity Journal of Molecular Microbiology and Biotechnology Nephron Neurodegenerative Diseases Neuroembryology and Aging Neuroendocrinology Neuroepidemiology Neuroimmunomodulation Neuropsychobiology Neurosignals Obesity Facts Oncology Onkologie Ophthalmic Research Ophthalmologica ORL Pancreatology Pathobiology Respiration Sexual Development Skin Pharmacology and Physiology Stereotactic and Functional Neurosurgery Transfusion Medicine and Hemotherapy Tumor Biology Urologia Internationalis Verhaltenstherapie Viszeralmedizin Daha fazla bilgi için: edb/produkte.asp?aktion=journalin dex&contentonly=false

4 KARGER E-JOURNAL COLLECTION: Her kademedeki tıp uzmanları ve öğrencileri için nitelikli birer eğitim kaynağı olan 77 dergiden oluşan bir koleksiyondur. KARGER E-BOOK COLLECTION: 40 adet seri kitaptan oluşan bu koleksiyonla tıp uzmanlarının nitelikli kaynak ihtiyacının karşılanması amaçlanmaktadır. KARGER HOSPITAL COLLECTION: Teşhis-Tanı-Tedavi sürecine yardımcı olacak şekilde oluşturulmuş bu koleksiyon, 20 adet e-dergi ve 10 adet e-kitaptan oluşmaktadır. KARGER E-JOURNAL ARCHIVE COLLECTION: 5 farklı paket halinde sunulan bu koleksiyon kapsamında belli başlı konu alanlarında yer alan KARGER dergilerinin ilk sayılarından günümüze tam metin erişim imkanı sunulmaktadır.

5 KARGER hakkında daha fazla bilgi için bu sekmeyi kullanabilirsiniz Deri ve kitap taramalarınızı gerçekleştirebileceği niz Google benzeri tarama arayüzüne gidebilirsiniz. GENEL ÖZELLİKLER KARGER koleksiyonları içerisinde yer alan e- dergilere ve e-kitaplara ulaşabilirsiniz Bir diğer güncel duyuru ekranı da KARGER ana sayfasındaki SPOTLIGHT başlığı altında sunulmaktadır Her kademedeki tıp uzmanları ve öğrencileri, kütüphaneciler ve diğer kullanıcılar için RSS beslemeleri ve makale yazım kılavuzları bu sekme altından sunulmaktadır. LOG IN sekmesi size abone olduğunuz kaynakların sıralandığı listeyi ve istatistik almanıza yardımcı yönetici giriş ekranı seçeneklerini sunacaktır. KARGER in ücretsiz erişimli CASE REPORT larına bu menü altından erişim sağlayabilirsiniz. KARGER hakkındaki yeni gelişme ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz. KARGER in e-dergi koleksiyonu dışında kalan diğer koleksiyonları hakkında bilgi almak isteyen kullanıcılar bu menüden yararlanabilirler Dergilere ilişkin en güncel yeniliklerden haberdar olmak için RSS beslemelerinden yararlanabilirsiniz.

6 GENEL ÖZELLİKLER Konu başlıkları listesinde yer alan herhangi bir başlığa tıklandığında yeni açılacak sayfada o başlık altında yayınlanan ya da yayınlanması planlanan içeriklere ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz.

7 GENEL ÖZELLİKLER Tüm KARGER dergilerinin bulunduğu liste üzerinde herhangi bir derginin linkine tıkladığınızda, o derginin ana sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfa üzerinden Dilerseniz sadece bu dergi içerisinde bir tarama gerçekleştirebilir, kardiyoloji konulu makaleleri tarama ekranına gitmeden bulabilirsiniz. içindekiler tablosuna, yazım ve denetim kurallarına dergiye ilişkin bibliyografik verilere derginin indekslendiği uluslarası kaynaklara derginin bağlı olduğu konu alanındaki kongre/konferans bilgilerine makaleler içerisinde yer alan görsel materyallerin (resim, tablo vb.) kullanım izinlerine dergiye ilişkin RSS beslemelerine ilgili dergide en çok okunan 10 makaleye ilişkin detaylara ulaşabilirsiniz.

8 TARAMA SEÇENEKLERİ KARGER, Google benzeri bir tarama arayüzüne sahiptir. Basit ya da detaylı tarama seçeneklerinden birini seçerek taramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tarama arayüzünde yer alan ipuçlarını, çok daha kapsamlı ve nitelikli taramalar yapmak için kullanabilirsiniz. Detaylı tarama arayüzünde taramalarınızı BOOLEAN operatörleri, ilgililik, dergi ya da kitap adları ve tarih ayraçlarını kullanarak isteğe bağlı olarak genişletebilir ya da daraltabilirsiniz

9 TARAMA SEÇENEKLERİ Örneğin Chemotheraphy dergisinin 1998 yılından sonraki makaleleri içerisinde cancer treatment anahtar kelimelerinin taranması sonucunda gelecek ekran bu şekildedir. Sıralanan sonuçları tarihe veya ilgililik durumlarına göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz taramalarınızı ilgili konu başlıkları ile kombine ederek yeniden düzenleyebilirsiniz.

10 TARAMA SEÇENEKLERİ Tarama yapılan her makalenin özeti aynı zamanda Medline üzerinde yer almaktadır Bu menü altından makalenin yer aldığı derginin ana sayfasına, içindekiler tablosuna, makale yazım kılavuzlarına, dergiye ilişkin bibliyografik künyeye, derginin indekslendiği kaynaklara ulaşabilirsiniz. Makalede yer alan atıfları EndNote veya RefWork atıf düzenleme programlarını kullanarak düzenleyebilir ve bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz Makalenin bulunduğu derginin ilgili sayı ve cildine gidebilirsiniz. Tarama ekranlarında yer alan her dergiye ilişkin Impact Factor değeri hakkında bilgi alabilirsiniz.

11 ADMIN ÖZELLİKLERİ KARGER ana sayfasında yer alan Login/admin sekmesini kullanılarak Admin işlemlerinin gerçekleştirileceği ekrana gidilmesi gerekmektedir. Bu sayfa üzerinden hem kurumunuzun abone olduğu tüm içeriklerin listesini görüntüleyebilme hem de kurumunuz adınıza sağlanmış olan Admin Hesap detayları* ile bu sayfada yer alan Usage Statistics sekmesini kullanarak kullanım istatistiklerini temin edebilme imkanınız bulunmaktadır. Kurumunuza ilişkin kullanım istatistiklerini hem KARGER istatistikleri, hem de COUNTER uyumlu istatistikler halinde temin edebilirsiniz. Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen: Tel: Kurumunuzun abone olduğu tüm içerikleri görüntüleyebilirsiniz.

DİSİPLİNLER ARASI TAM METİN ULAKBİM ABONELİK KİMYA VE İLGLİ ALANLAR BİBLİYOGRAFİK (ABSTRACT) DİSİPLİNLER ARASI İŞLETME TAM METİN ULAKBİM ABONELİK

DİSİPLİNLER ARASI TAM METİN ULAKBİM ABONELİK KİMYA VE İLGLİ ALANLAR BİBLİYOGRAFİK (ABSTRACT) DİSİPLİNLER ARASI İŞLETME TAM METİN ULAKBİM ABONELİK VERİ TABANI HAKKINDA KONU KAPSAMI FORMAT DURUMU Academic Search Complete 8.500'den fazla elektronik süreli yayına tam metin içerik sağlayan çok disiplinli akademik bir veri tabanıdır. Bu veri tabanı 12.500'den

Detaylı

SAĞLIK BİLİMLERİNDE BİLGİ YÖNETİMİ

SAĞLIK BİLİMLERİNDE BİLGİ YÖNETİMİ SAĞLIK BİLİMLERİNDE BİLGİ YÖNETİMİ Meral ALAKUŞ Öz: Sağlık bilimleri alanında hizmet veren farklı kütüphaneler (tıp, dişçilik, eczacılık, hemşirelik, veterinerlik, hastane ve özel sağlık kurumları kütüphaneleri,

Detaylı

Örneğin 60335-2-48 sayısını girdiyseniz aşağıdaki sonuç ekrana gelmektedir:

Örneğin 60335-2-48 sayısını girdiyseniz aşağıdaki sonuç ekrana gelmektedir: Standard Numarası: Girilen numara ile ilgili sonuçları getirir. Eğer standart numarası ile tam eşleşmeler bulunmakta ise sonuç sayfasında görüntülenmektedir. Standart numaralarının önünde çeşitli ön ekler

Detaylı

BİLİMSEL MAKALE YAZIMINDA KAYNAK GÖSTERME KURALLARI

BİLİMSEL MAKALE YAZIMINDA KAYNAK GÖSTERME KURALLARI BİLİMSEL MAKALE YAZIMINDA KAYNAK GÖSTERME KURALLARI Yrd. Doç. Dr. Özlem ÖZKAN* Ar. Gör. Aslıhan ÇATIKER** Kaynak gösterme, bilimsel makale yazım kuralları içerisinde önemli bir yer olușturmaktadır. Çünkü

Detaylı

Söz konusu arama kutusuna ilgilendiğiniz terimi girip ara düğmesine tıklayarak sonuçların gösterileceği sayfaya ulaşmanız mümkündür.

Söz konusu arama kutusuna ilgilendiğiniz terimi girip ara düğmesine tıklayarak sonuçların gösterileceği sayfaya ulaşmanız mümkündür. Summon keşif hizmeti, kütüphanenizin abone olduğu içerikleri çok kolay bir şekilde aramanızı mümkün kılmaktadır. Söz konusu arama kutusuna ilgilendiğiniz terimi girip ara düğmesine tıklayarak sonuçların

Detaylı

Elektronik Bilgi Kaynaklarının Seçimi. Selection of Electronic Information Resources. Umut AL* ve Pınar AL**

Elektronik Bilgi Kaynaklarının Seçimi. Selection of Electronic Information Resources. Umut AL* ve Pınar AL** Bilgi Dünyası 2003. 4(1 ]: 1-14 Elektronik Bilgi Kaynaklarının Seçimi Selection of Electronic Information Resources Umut AL* ve Pınar AL** Oz Yıllar boyu kütüphane kullanıcıları gereksinim duydukları bilgiyi

Detaylı

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır.

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. Grup Haritası Aracı www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. İçindekiler: Giriş sayfa 1 Grup Haritası Erişim sayfa 2 Grup Haritasını Görüntüleme sayfa 3 Araç Çubuğu Simgeleri sayfa 5 Sütunlar

Detaylı

Çok Yazarlılığın Bilimsel İletişimdeki Yeri. Bilimsel iletişim, üzerinde çalışılan konu ya da konuların bilim çevrelerine çeşitli yollarla

Çok Yazarlılığın Bilimsel İletişimdeki Yeri. Bilimsel iletişim, üzerinde çalışılan konu ya da konuların bilim çevrelerine çeşitli yollarla Çok Yazarlılığın Bilimsel İletişimdeki Yeri Umut Al * Giriş Bilimsel iletişim, üzerinde çalışılan konu ya da konuların bilim çevrelerine çeşitli yollarla (mektup, konferans, makale gibi) aktarımını sağlayan

Detaylı

WEB OF SCIENCE KAPSAMINDAKİ TÜRK DERGİLERİNİN ETKİ FAKTÖRÜ (IMPACT FACTOR) DEĞERLERİ

WEB OF SCIENCE KAPSAMINDAKİ TÜRK DERGİLERİNİN ETKİ FAKTÖRÜ (IMPACT FACTOR) DEĞERLERİ SAĞLIK BİLİMLERİNDE SÜRELİ YAYINCILIK - 2010 WEB OF SCIENCE KAPSAMINDAKİ TÜRK DERGİLERİNİN ETKİ FAKTÖRÜ (IMPACT FACTOR) DEĞERLERİ Ahmet ASAN Giriş Etki faktörü (Impact factor = IF), bir dergide çıkan yayınlarin

Detaylı

KBART: Bilgi Tabanları ve İlgili Araçlar

KBART: Bilgi Tabanları ve İlgili Araçlar NISO-RP-9-2010 KBART: Bilgi Tabanları ve İlgili Araçlar National Information Standards Organization (NISO) ve UKSG tarafından tavsiye edilen bir uygulama Hazırlayan NISO/UKSG KBART Çalışma Grubu Ocak 2010

Detaylı

Literatür Taraması Nasıl Yapılır?

Literatür Taraması Nasıl Yapılır? GRUP 8 2.Bölüm KONU:Problemi Tanımlama Literatür Taraması Nasıl Yapılır? Prof Dr Ramis ÇOLAK 24.03.2012 SAMSUN Literatür Literatür, edebiyat ya da yazın anlamına gelmektedir. Aynı zamanda yazılmış kitaplar

Detaylı

TTR BİLİŞİM HİZMETLERİ MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) KULLANIM KILAVUZU

TTR BİLİŞİM HİZMETLERİ MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) KULLANIM KILAVUZU MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) 1 İÇİNDEKİLER 1. Sunuş 3 2. Mths Sistemine Erişim.... 4 3. Mths Sistemi Anasayfa...... 5 4. Mths Sistemine Giriş....... 6 5. Mths Sistemi Genel.... 7 6. Firma Bilgileri

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

Gruplar. Kurulum ve Bakım

Gruplar. Kurulum ve Bakım Gruplar Kurulum ve Bakım 2 Bu Kılavuz hakkında Bir XING Grubu seçtiğiniz için teşekkür ederiz! Grubunuzun kurularak çalışmasını sağlayacak olan bazı temel adımları aşağıda okuyacaksınız. Bu kılavuzun ilk

Detaylı

Moodle Eğitim Yönetim Sistemi İle Örnek Bir Dersin Uzaktan Eğitim Uygulaması

Moodle Eğitim Yönetim Sistemi İle Örnek Bir Dersin Uzaktan Eğitim Uygulaması BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERGİSİ, CİLT: 1, SAYI: 2, MAYIS 2008 53 Moodle Eğitim Yönetim Sistemi İle Örnek Bir Dersin Uzaktan Eğitim Uygulaması Çetin ELMAS 1, Nurettin DOĞAN 2, Serdar BİROĞUL 3, Mehmet Sena

Detaylı

Elektronik Koleksiyon Yönetimi ve Elektronik Bilgi Kaynaklarında Ölçme Değerlendirme. Hacer Özen Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Elektronik Koleksiyon Yönetimi ve Elektronik Bilgi Kaynaklarında Ölçme Değerlendirme. Hacer Özen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektronik Koleksiyon Yönetimi ve Elektronik Bilgi Kaynaklarında Ölçme Değerlendirme Hacer Özen Orta Doğu Teknik Üniversitesi KAPSAM I. Oturum Elektronik Koleksiyon Yönetimi Elektronik koleksiyon yönetimi

Detaylı

Açık Erişim Açık Erişim Nedir? Açık Erişim Ne Değildir? Açık Erişim Nasıl Sağlanır?

Açık Erişim Açık Erişim Nedir? Açık Erişim Ne Değildir? Açık Erişim Nasıl Sağlanır? Açık Erişim World WideWeb araştırmacılara herkese, her yerde ve herhangi bir zamanda araştırma sonuçlarını sunabilmelerini sağladı. Bu, kütüphanenin makale yanında konferans bildirileri, tezler veya araştırma

Detaylı

T A N I T I M K I L A V U Z U

T A N I T I M K I L A V U Z U T A N I T I M K I L A V U Z U İçindekiler Güvenli kullanım uyarı ve tavsiyeleri...02 Arka panel açıklaması...03 Uzaktan kumandanın tanıtımı...04 Hızlı Erişim Menüsü...05 Ana Menü...06 Tivibu da Ara...06

Detaylı

Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto

Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto Küçük işletme ve Kurumsal hesaplara yönelik 10 Adımda Nubuto XTM International Ltd. tarafından yayımlanmış, İstanbul Arel Üniversitesi Mütercim

Detaylı

LİSANSÜSTÜ EĞİTİMDE KULLANILAN ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

LİSANSÜSTÜ EĞİTİMDE KULLANILAN ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİMDE KULLANILAN ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ Dr. Öğ. Bnb. İsmet Ergin KHO Dekanlığı Temel Bilimler Bölüm Başkanlığı İsmet.ergin@gmail.com, iergin@kho.edu.tr Dz. Öğ. Bnb. Bekir Akseki AÜEBF Yüksek

Detaylı

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir.

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Akademik Bilgi Sistemi ne http://mf.nigde.edu.tr/akbis adresinden

Detaylı

BİLİMSEL BİLGİYE ERİŞİM

BİLİMSEL BİLGİYE ERİŞİM BİLİMSEL BİLGİYE ERİŞİM Prof. Dr. Arif DAŞTAN Bilim, Etik ve Eğitim Dersi Gelecekte, cahil olarak tanımlanan kimseler okuma-yazma bilmeyenler değil bilgiye nasıl ulaşılacağını bilmeyenler olacaktır. Alvin

Detaylı

Versiyon 12. 2006 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Versiyon 12. 2006 Mikro Yazılımevi A.Ş. Versiyon 12 1 İçindekiler Versiyon 12 nin ayrıcalığını yaşayın...6 1.Yeni bir yüz...7 2. Yeni Kuruluş programı ile iş akışınız çok daha hızlı......8 2.1 Programdan çıkmadan farklı firma datalarına geçiş....

Detaylı

HUDOC 2.2: TÜRKÇE Ara yüz Kullanım Kılavuzu Yeni Özellikler

HUDOC 2.2: TÜRKÇE Ara yüz Kullanım Kılavuzu Yeni Özellikler HUDOC 2.2: TÜRKÇE Ara yüz Kullanım Kılavuzu Yeni Özellikler 1 İçindekiler I. Belge derlemeleri II. Basit arama A. Basit arama kutucuğu B. Yazım önerileri C. Sonuçları önizleme III. Aramanızı daraltın A.

Detaylı

TUNCELi ÜNivERSiTESi KÜTÜPHANE YÖNETMELiCii

TUNCELi ÜNivERSiTESi KÜTÜPHANE YÖNETMELiCii TUNCELi ÜNivERSiTESi KÜTÜPHANE YÖNETMELiCii BiRiNCi AMAÇ, KAPSAM, DAYANAK VE TANıMLAR Amaç Madde 1- (1) Bu Yönetmelik, Tunceli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Merkez Kütüphane

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

Kamu İnternet Sitelerinde Yer Alan Arama Alanlarının Kullanılabilirliğinin Belirlenmesi

Kamu İnternet Sitelerinde Yer Alan Arama Alanlarının Kullanılabilirliğinin Belirlenmesi Kamu İnternet Sitelerinde Yer Alan Arama Alanlarının Kullanılabilirliğinin Belirlenmesi Yavuz İNAL 1, Nesibe ÖZEN ÇINAR 1, Kürşat ÇAĞILTAY 2, Murat Kahraman GÜNGÖR 1 1 TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri

Detaylı

Türkiye nin Göreli Atıf Etkisi Üzerine Bilimetrik Bir Çalışma. A Scientometric Study on Relative Citation Impact of Turkey

Türkiye nin Göreli Atıf Etkisi Üzerine Bilimetrik Bir Çalışma. A Scientometric Study on Relative Citation Impact of Turkey Türkiye nin Göreli Atıf Etkisi Üzerine Bilimetrik Bir Çalışma BİLGİ DÜNYASI, 2009, 10 (2) Türkiye nin Göreli Atıf Etkisi Üzerine Bilimetrik Bir Çalışma A Scientometric Study on Relative Citation Impact

Detaylı