Çapa Makinesi Kullanma ve Bakım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Çapa Makinesi Kullanma ve Bakım Kılavuzu"

Transkript

1 Çapa Makinesi Kullanma ve Bakım Kılavuzu Lütfen bu kitapçığı dikkatlice okuyunuz ve cihazı kullanmadan önce anladığınızdan emin olunuz. BOLAT ÇAPA MAKİNESİ (Model: 70GM)

2 İÇİNDEKİLER GİRİŞ 3 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ 3 ÇAPA MAKİNESİNİN PARÇALARI 4 MAKİNENİN HAZIRLANMASI 5 MOTORUN ÇALIŞTIRILMASI 5 MAKİNENİN KULLANIMI DURDURULMASI 6 MAKİNENİN BAKIMI VE MUHAFAZASI 7 TEKNİK ÖZELLİKLER 7 ÜRETİCİ, İTHALATÇI VE YETKİLİ SERVİS BİLGİLERİ 8 GARANTİ BELGESİ 8 GARANTİ ŞARTLARI 9 Makineyi kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okuyunuz. Kask, gözlük ve kulaklık kullanınız.

3 G İ R İ Ş Çapa makinesini doğru kullanmak ve kazaları önlemek için nasıl çalıştığını ve bakımın nasıl yapıldığını öğreten kullanım kılavuzunun tamamını okumadan makineyi çalıştırmayınız. GÜVENLİK ÖNLEMLERİ DİKKAT: Doğru kullanıldığında çapa makinesi, kullanımı kolay ve etkin bir makinedir. Yanlış kullanıldığında ya da gerekli önlemler alınmadığında tehlikeli olabilir. Sorunsuz ve emniyetli kullanım için güvenlik önlemlerini uygulayınız. 1- Çapa makinesini sadece doğru kullanım kurallarını bilen sağlıklı kişiler kullanmalıdır. 2- Çapa makinesini yorgunken kullanmayınız. 3- Makineyi kullanırken gidon yükseklik ayarlarını kendinize göre ayarlayınız. 4- Eldiven, gözlük ve kulaklık gibi koruyucu aksesuarlar kullanınız. İş tulumu giyiniz, paçaları sarkacak kıyafetler giymeyiniz. Kaymayan, araziye uygun ayakkabılar giyiniz. Açık sandaletler, terlik, vb giymeyin ve çıplak ayakla çalışmayınız. 5- Çalışma alanınızda insanların bulunmasına izin vermeyiniz. 6- Kumanda kolunu sıkı kavrayınız ve emniyetli hareketlerle çapalama yapınız. 7- Motor çalışırken bakım yapmayınız. 8- Yakıt deposunu doldururken motoru durdurunuz. Etrafta ateş yakmayınız. Yakıt koyarken sigara içmeyiniz. Motor çalışırken yakıt deposunun kapağını açmayınız. Depoyu doldururken yakıt taşarsa makineyi yakıtın aktığı yerden en az üç metre ötede temizledikten sonra çalıştırınız. 9- Makine ile çalışırken çapa bıçaklarının bulunduğu kısımlara elinizle veya herhangi bir aletle müdahale etmeyiniz. Ayaklarınızı hareketli bıçaklara yaklaştırmayınız. 10- Motoru çalıştırmadan önce vites boşta olmalıdır. 11- Her gün makinenizin güvenlik kontrolünü yapınız. 12- Bakım ve kullanma kılavuzunda yazılanlara uyunuz. 13- Hiçbir zaman bozuk, üzerinde bazı değişiklikler yapılmış, doğru tamir edilmemiş veya parçaları doğru takılmamış çapa makinelerini kullanmayınız. Güvenliğinizi sağlayan parçaların hiçbirini çıkarmayınız, kırmayınız ya da kullanılamaz hale getirmeyiniz. 14- Rutin bakımın haricinde motorlu çapanıza bakım yapmaya kalkmayınız. Bakım yaptırmak için yetkili servislerinize başvurunuz. 15- Makinenizi temizlemek için benzin kullanmayınız. 16- Sera içerisinde kullanımı sırasında ortamın havalandırılmasını temin ediniz. 17- Kullanmasını iyice öğrenmeden motorlu çapanızı çalıştırmayınız. 18- Motorlu çapanın kuyruk mili ve herhangi bir kısmına üretici tarafından sağlanmamış olan başka bir uygulama takmayınız. Aksi takdirde hem kullanıcının hem de makinenin zarar görme riski doğabilir. 19- Motorlu çapanızı doğru kullanmasını bilmeyen veya daha önce kullanmamış kişilere vermeyiniz. Kullanmadan önce kullanma kılavuzunu okumalarını tavsiye ediniz. 20- Kullanım kılavuzunu kaybetmeyiniz ve her kullanımdan önce okuyunuz. 21- Motorlu çapa ile çalışırken insanlara ve hayvanlara yöneltmeyiniz. 22- Makinenizi yağsız çalıştırmayınız. Kullanmadan önce motor, şanzıman ve hava filtre yağlarını kontrol ediniz.

4 ÇAPA MAKİNESİNİN PARÇALARI 1- Stop emniyeti 2- Debriyaj 3- Marş motoru 4- Motor yağ doldurma tapası 5- Çamurluk 6- Kuyruk mili (alt-üst) 7- Tekerlek 8- Aks poryası 9- Çizi demiri 10- Çeki demiri 11- Vites kolu 12- Gidon ayar kolu (yukarı-aşağı) 13- Kontak anahtarı 14- Geri vites kolu 15- Gaz kolu 16- Yakıt tankı 17- Musluk 18- Çalıştırma ipi (ip makarası) 19- Motor yağ boşaltma tapası 20- Hava filtresi 21- Eksoz 22- Akümilatör 23- Gidon ayar kolu (sağa-sola) 24- Vites göstergesi 25- Şanzıman yağ doldurma-seviye kontrolkapağı 26- Jikle 27- Start-Stop düğmesi 28- Çapalama grubu

5 MAKİNENİN HAZIRLANMASI Taşıma ve muhafaza: Makinenizi düzgün pozisyonda taşıyınız ve muhafaza ediniz. Makine metal ve sert plastik parçalar içerdiği için taşıma sırasında gereken özeni gösteriniz, kendinize ve çevrenizdekilere zarar vermeyiniz. Nakliye sırasında makineyi sağlam bir zeminde sabitleyiniz ve parçalarına zarar gelmemesine dikkat ediniz. Uzun süre muhafaza ederken nemden ve direkt güneş ışığından koruyunuz. Yağ doldurma: Motor yağ doldurma tapasını açarak motora yeni yağ (dizel motor için, dizel motor yağı - benzinli motor için, benzin motor yağı) doldurunuz. Yağ seviyesini yağ seviye çubuğu aracılığıyla kontrol ediniz. Hava filtresinin alt kabına işaretli seviyeye kadar temiz motor yağı doldurunuz. Şanzımanda seviye göstergesine kadar şanzıman yağı dolu olduğundan emin olunuz. Yakıtın doldurulması: Yakıt depo kapağını açıp taşmayacak şekilde dizel motor için, motorin (benzinli motor için, benzin) doldurunuz. Motorin ve benzin yakıt, yanıcıdır. Yakıt ikmalini motor kapalı iken yapınız; yakınında kesinlikle sigara içmeyiniz, ateşle yaklaşmayınız. Doldurma işleminden sonra akıntıları bir bezle temizleyiniz. Herhangi bir yangın riskine meydan vermemek için çapa makinesini daima temiz tutunuz. MOTORUN ÇALIŞTIRILMASI Motoru çalıştırmadan önce, ortamın havadar olması sağlanmalıdır. Motoru kapalı bir yerde çalıştırmayınız, egzoz gazı zehirleyicidir. Motoru çalıştırmadan önce çevredekilerin güvenli bir mesafede olmalarını sağlayınız. Gidonu uygun pozisyona getiriniz. Vitesi boş (NEUTRAL) konumuna alınız. Stop emniyetini, kilitleyiniz. Makineyi çeyrek gaz konumuna alınız. Yakıt musluğunu açınız. Dizel marşlı motorlarda marş kontak anahtarını kullanarak, motoru çalıştırınız. Benzinli modellerde hava filtre yatağı üzerinde bulunan jikle kolunu dışa doğru çekerek jikle konumuna getiriniz. Bundan sonraki işlemler aşağıdaki gibidir: Dizel ve benzinli modellerde, çalıştırma ipinin boşluğunu alıncaya kadar ipi yavaşça çekiniz. Boşluğu aldıktan sonra sağlam bir pozisyonda ipi kuvvetlice çekiniz. İp çekme esnasında; geri tepme sonucu oluşabilecek istenmeyen durumlara karşı dikkatli olunuz. Makine çalıştıktan sonra ipi yavaşca bırakarak ip makarasının otomatik olarak ipi geri sarmasını gözleyiniz. (Benzinli modellerde jikle kolunu tekrar normal konuma getiriniz)

6 MAKİNENİN KULLANIMI - DURDURULMASI Çapa bıçaklarının takılması: Tekerlekleri çıkartmak için mandallı aks kovanını göbek vidalarından sökünüz (bijonları sökmeyiniz). Çapalar grubu sağlı ve sollu olmak üzere tasarlanmıştır. Çapaları, dönme yönüne göre keskin uçları ön tarafa gelecek şekilde aks miline takınız. Deliklerden cıvataları geçiriniz, rondela ve somun yardımı ile tutturunuz. Kullanım: Debriyaj koluna basınız ve vites kolu yardımıyla makineyi istenilen vitese alınız (Slow: Yavaş vites, Fast: Hızlı vitestir). Gazı istenilen seviyeye kadar artırınız. Gidonu sıkıca kavrayarak debriyaj kolunu yavaşça bırakınız ve makinenin hareket etmesini sağlayınız. Hareketi durdurmak için debriyaj koluna basınız. Makineyi mümkün olduğunca gün ışığında; arazi yapısının şartlarına uygun vites ve hızda kullanınız. Motorun çalışan kısımlarından el ve ayaklarınızı uzak tutunuz. Stop kolunu çalışma esnasında bağlamayınız, lastik vb ile kilitlemeyiniz. Geri vitesin kullanımı: Debriyaj koluna basınız. Vitesi NEUTRAL (BOŞ) konumuna getiriniz. Debriyaj kolunu bırakmadan sağ elinizle geri vites emniyet koluna basınız. Sağ eliniz geri vites emniyet koluna basılı iken debriyaj kolunu yavaşça bırakınız. Makineyi dengede tutarak geri hareketi sağlayınız. Makineyi yokuş aşağı ya da yokuş yukarı kullanarak çapa yapmayınız. Engebeli arazilerde yatay yönde çapa yapınız. 30 dereceyi geçen eğimli arazide çapalama yapmayınız. Durdurma: Motor emniyetli bir konuma getirildikten sonra vitesi boşa alınız. Gaz kolunu yukarı (minimum) pozisyona getirip debriyaj kolunu bırakınız. Stop kolunu serbest bırakarak motoru durdurunuz. (Benzinli motorlarda benzin musluğunu kapatınız) Tekerlek grubunun takılması: Diferansiyele yakın olan en iç kısımdaki göbek cıvatalarını sökerek çapa grubunu çıkartınız. Tekerleği aks miline, aks kovanı aracılığıyla takınız. Tüm modellerde birer cıvata kullanılmaktadır. Tekerlek kilidi: Aks kovanı sabit tiptir. Opsiyonel olarak boş-dolu sistemi bulunmaktadır. Bu sistemin çalışma şekli şöyledir: Kilitli pozisyonda; alt kuyruk miline ve tekerleklere çekiş sağlanır. Kilitsiz pozisyonda; alt kuyruk miline çekiş sağlanır; tekerleklere çekiş sağlanmaz. Gidonun konumları: Gidon, ayar pimleri ve vidaları yardımı ile yukarı-aşağı ve sağa-sola istenilen pozisyona ayarlanabilir. Kuyruk mili: Makine üzerinde opsiyonel ekipmanın çalışmasını sağlayan üst ve alt kuyruk milleri mevcuttur. Tüm modellerin üst kuyruk milleri A6x16x20 DIN5463 ölçüsünde, alt kuyruk milleri çapı 18mm tek kama yataklıdır.

7 MAKİNENİN BAKIMI VE MUHAFAZASI Motor bakımı: Motorda yağ seviye çubuğunda belirtilen seviyeye kadar motor yağı bulunmalıdır. Her 10 saatte bir yağ seviyesini kontrol ediniz. İlk 50 iş saati tamamlandıktan sonra yağ değişimini yapınız. Bundan sonra her 250 saatte bir motor yağını değiştiriniz. Hava filtresine her 10 saatte bir yağ değişimi yapınız ve hava filtre elemanlarını temizleyiniz. Şanzıman bakımı: Her kullanımdan önce; makine düz konumda iken şanzıman yağının uygun seviyede olduğunu kontrol ediniz: Tüm model şanzımanların üst kovan üzerindeki yağ seviye tapasını sökünüz. Seviye çubuğunun alt seviyesi ile 1cm yukarısı arasında yağ bulunmalıdır. Şanzımanın yağını, ilk kez için 50 çalışma saatinden sonra değiştiriniz. Yağ değişimini, makine sıcakken ve düz konumda iken yapınız. Daha sonraki şanzıman yağ değişimini 500 saatte bir yapınız. Mandallı aks kovanı (kriketto) üzerinde bulunan gresörlüğü her 50 saatte bir gres yağı ile doldurunuz. Lastiklerin hava basınçlarını lastik üreticisinin belirttiği düzeyde bulundurunuz. TEKNİK ÖZELLİKLER: Model 70GM Motor GUANGYUN MITSUBISHI GT600 Yakıt DİZEL BENZİN Çalıştırma MARŞLI - İPLİ İPLİ Silindir sayısı Adet 1 Silindir hacmi cm Devir d/dk 3600 Motor gücü BG(HP) 7 6 Yakıt deposu Litre 3,5 3,8 Karter Litre 1,1 0,6 Şanzıman Vites Adet 2 ileri - 1 geri Debriyaj Tip Yağlı tip - iki yönlü balata diski çok lamelli Debriyaj balata çapı mm 110 Gidon Yukarı-Aşağı, Sağa-Sola Ayarlı Tekerlek Ölçü Çapa bıçağı Adet 24 Çapa genişliği Cm 100 Kuyruk mili Adet 2 Üst kuyruk mili ölçüsü Çap 18mm tek kama yataklı silindirik mil Alt kuyruk mili ölçüsü DIN5463 A6x16x20 Üst kuyruk mili devri d/dk 3600 Alt kuyruk mili devri 1-2 d/dk Boş ağırlık Kg

8 İthalatçı Firma: Beybolat Zirai Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Adres: Gazi Mah.Kanal Sk. No:91/A-B Huzurkent Akdeniz / Mersin Tel: Faks: Üretici Firma: Chongqing Guandong Trade Co., Ltd. Adres: No:77, Yuma Road, Nanan District, Chongqing, China Tel: Fax: SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN GEREĞİNCE KULLANIM ÖMRÜ 10 YILDIR. Servis İstasyonu ve Yedek parça temin adresi: Beybolat Zirai Makine San ve Tic Ltd Şti Adres: Gazi Mah.Kanal sk. No:91/A-B Huzurkent Akdeniz / Mersin Tel: Faks: BOLAT ÇAPA MAKİNESİ GARANTİ BELGESİ T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Belge Numarası : Belge İzin Tarihi : İTHALATÇI FİRMANIN Ünvanı : BEYBOLAT ZİRAİ MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Adresi : Gazi Mah.Kanal Sk.No:91/A-B Huzurkent Akdeniz / MERSİN Telefon : FAKS : MALIN Cinsi :ÇAPA MAKİNESİ Markası : BOLAT Modeli :70GM Seri no : Teslim Tarihi ve Yeri : Azami Tamir Süresi : 20 İŞ GÜNÜ Garanti Süresi : 2 YIL SATICI FİRMANIN Unvanı : Adresi : Tel / Faks : Fatura Tarih ve No : TARİH İMZA KAŞE : Alıcının Adı Soyadı : Tel : Adresi :

9 GARANTİ ŞARTLARI 1-) Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. 2-) Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garanti kapsamındadır. 3-) Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi 20 iş gününü geçemez. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak, uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir. Malın arızasının 10 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır. 4-) Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. 5-) Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın; - Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altıdan fazla arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması, - Tamiri için gereken azami süresinin aşılması, - Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayii, acentesi temsilciliği ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirini mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranda bedel indirimi talep edebilir. 6-) Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. 7-) Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ne başvurabilir.

SEMAK PALMERA PA076 PA086 MOTORLU İLAÇLAMA MAKİNASI KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU

SEMAK PALMERA PA076 PA086 MOTORLU İLAÇLAMA MAKİNASI KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU MALIN GARANTİ SÜRESİ SATIN ALMA TARİHİNDEN İTİBAREN 24 AY DIR. MALIN KULLANIM ÖMRÜ SATIN ALMA TARİHİNDEN İTİBAREN 10 YIL DIR. Satın almış olduğunuz bu ürünün ithalatçısı MAKİNA TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. yedek

Detaylı

102 DY 7M 102 DY 10M 102 DY 12M

102 DY 7M 102 DY 10M 102 DY 12M KOLAY MAKİNA LTD.ŞTİ. 102 DY 7M 102 DY 10M 102 DY 12M KULLANIM KILAVUZU GARANTİ BELGESİ SATIN ALDIĞINIZ MAKİNENİZİ, İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. GARANTİ BELGENİZ MAKİNENİZİN HÜVİYETİDİR. SERVİSİNİZE

Detaylı

WEIMA EL TRAKTÖRÜ ÇAPA TİPİ

WEIMA EL TRAKTÖRÜ ÇAPA TİPİ WEIMA EL TRAKTÖRÜ ÇAPA TİPİ 1000 D, 1000H, 1000W 1100A, 1100B Modeller için geçerlidir Kullanım ve Bakım Kılavuzu - 1 - Bu kılavuz hakkında Çapalama makinemizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz! Bu

Detaylı

SEMAK BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80

SEMAK BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80 BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80 ÖNSÖZ Firmamız tarafından ithal edelin benzinli su motorunu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ünite gelişmiş

Detaylı

İçindekiler. 1. Ürünün tanımı ve teknik özellikleri. 2. Bakım onarım ve kullanımda dikkat edilecek hususlar. 3. Etiketler. 4. Ürünün kullanılması

İçindekiler. 1. Ürünün tanımı ve teknik özellikleri. 2. Bakım onarım ve kullanımda dikkat edilecek hususlar. 3. Etiketler. 4. Ürünün kullanılması İçindekiler 1. Ürünün tanımı ve teknik özellikleri 2. Bakım onarım ve kullanımda dikkat edilecek hususlar 3. Etiketler 4. Ürünün kullanılması 5. Çevre koşulları ile ilgili önlemler 6. Ürünün taşınması

Detaylı

CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE

CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE KULLANMA KILAVUZU ÇIKARIL A BİLİR H E P A F İ L T R E 2500 W max TURBO FIRÇA CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE Arzum marka elektrikli süpürgeyi tercih ettiğinizden dolayı

Detaylı

MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU

MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM :

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZILI MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. UBM 20 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle kalite

Detaylı

KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU

KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU PRO 200D ELITE 200D PAKET SİSTEMLER KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU İmalatçı Firma: Solimpeks Enerji San. ve Tic. A.Ş. Konsan Özel Organize San. Tic. Merkezi Hilal Sok. No: 20 42300 Karatay /Konya Tel: 4440602

Detaylı

Elektrikli Süpürge Kullanma Kılavuzu BKS 5316

Elektrikli Süpürge Kullanma Kılavuzu BKS 5316 Elektrikli Süpürge Kullanma Kılavuzu BKS 5316 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU

MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU LAVABO, EVYE ve BANYO BATARYALARI İÇİN MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU www.inansa.com İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 SUNUŞ... 2 ÜRÜN GENEL ÖZELLİKLERİ... 2 ARMATÜRLER İÇİN GENEL TEKNİK BİLGİLER 1. Açma kapatma

Detaylı

APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU

APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU 1 APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU 2 BU ARAÇ KARAYOLLARINDA KULLANILMAZ BU ELEKTRİKLİ ARACIN ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR. ÖNSÖZ Elektrikli engelli aracımızı satın aldığınız için teşekkür ederiz.elektrikli

Detaylı

GÜÇBİR JENERATÖR KULLANMA KLAVUZU

GÜÇBİR JENERATÖR KULLANMA KLAVUZU GÜÇBİR JENERATÖR KULLANMA KLAVUZU İRTİBAT BİLGİLERİMİZ İMALATÇI FİRMA GÜÇBİR JENERATÖR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Ekşioğlu Mah. Yavuz Selim Cd. 86. Sokak No.2 Taşdelen Çekmeköy İstanbul Tel : 216 429 77 72 (

Detaylı

FLV 11 TF. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu

FLV 11 TF. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu FLV 11 TF Elektrikli Yağlı Radyatör Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

FLV 11 FTS. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu

FLV 11 FTS. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu FLV 11 FTS Elektrikli Yağlı Radyatör Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

GENLEŞME VE DENGE TANKLARI (DEĞİŞTİRİLEBİLİR MEMBRANLI)

GENLEŞME VE DENGE TANKLARI (DEĞİŞTİRİLEBİLİR MEMBRANLI) GENLEŞME VE DENGE TANKLARI (DEĞİŞTİRİLEBİLİR MEMBRANLI) ISITMA, KULLANMA ve İÇME SUYU TANKLARI KULLANMA VE MONTAJ KILAVUZU EK-71-01 Revizyon No/Tarih: 0/08.11.2011 Sayfa 1 / 16 İÇİNDEKİLER 1.) Giriş 2.)

Detaylı

(HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı

(HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı (HSS2000 EX PROOF) Model Gaz Alarm Dedektörü Tanıtımı (4-20mA) 1 HSS2000 EX PROOF GAZ ALARM DEDEKTÖRÜ HSS-2000 Ex-proof gaz alarm cihazının alevsızdırmazlık özelliği ve Alsz sertifikasının geçerliliği

Detaylı

MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI A R 1 8 6 C H O P P E R AR 186 ZERKLEINER

MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI A R 1 8 6 C H O P P E R AR 186 ZERKLEINER MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI A R 1 8 6 C H O P P E R AR 186 ZERKLEINER KULLANMA KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL GEBRAUCHSANWEISUNG 400 W TR 1 MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI 1-2 kademeli çalıştırma düğmesi 2- Motor (Ana

Detaylı

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 F Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

TİKKY AR 714 LCD ÇALAR SAAT KULLANMA KILAVUZU

TİKKY AR 714 LCD ÇALAR SAAT KULLANMA KILAVUZU TİKKY AR 714 LCD E K R A N L I ÇALAR SAAT KULLANMA KILAVUZU TİKKY AR 714 LCD EKRANLI ÇALAR SAAT 2 1- Geniþ LCD ekran ve rahat okunabilir görüntüleme 2- Ayar düðmeleri 3- Pil bölümü 1 Arzum marka çalar

Detaylı

ELEKTRİKLİ ÇİM BİÇME MAKİNESİ KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU

ELEKTRİKLİ ÇİM BİÇME MAKİNESİ KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU MODEL YT5111 ELEKTRİKLİ ÇİM BİÇME MAKİNESİ KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU TASARRUFLU GÜÇLÜ DAYANIKLI Ürünümüzü tercihiniz ve firmamıza olan güvenininize teşekkür ederiz. Makineniz hayırlı olsun! Siz müşterilerimizin

Detaylı

STEAM JET AR 659 BUHAR KAZANLI ÜTÜ AR 659 STEAM GENERATOR AR 659 DAMPFGENERATOR KULLANMA KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL GEBRAUCHSANWEISUNG 2800 W

STEAM JET AR 659 BUHAR KAZANLI ÜTÜ AR 659 STEAM GENERATOR AR 659 DAMPFGENERATOR KULLANMA KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL GEBRAUCHSANWEISUNG 2800 W STEAM JET AR 659 BUHAR KAZANLI ÜTÜ AR 659 STEAM GENERATOR AR 659 DAMPFGENERATOR KULLANMA KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL GEBRAUCHSANWEISUNG 2800 W 8 10 7 5 2 16 3 17 6 18 12 13 14 15 1 9 4 11 STEAM JET AR

Detaylı

SÜT SAĞIM ÜNİTESİ KULLANIM ve BAKIM KILAVUZU

SÜT SAĞIM ÜNİTESİ KULLANIM ve BAKIM KILAVUZU SÜT SAĞIM ÜNİTESİ KULLANIM ve BAKIM KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Sağım ünitenizde, Çapar ın kalite ilkelerine uygun olarak üretilen ürününüzün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için, bu kılavuzun

Detaylı

BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ

BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ KULLANIM KILAVUZU BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ GASOLINE CHAIN SAW / OU-GS5200 2.8 BG MOTOR GÜCÜ! 2.8 BG 52 CC 50 CM 21 BP Kullanım kılavuzunu indirmek için QR kodu okutunuz... Motor Gücü Silindir Hacmi Pala

Detaylı

TABANCA. KULLANIM ve BAKIM KILAVUZU &YEDEK PARÇA LİSTESİ

TABANCA. KULLANIM ve BAKIM KILAVUZU &YEDEK PARÇA LİSTESİ TABANCA Merkez Büro Nargileci Sk. Sarsılmaz İş Merkezi No: 4 34116 Mercan İSTANBUL - TÜRKİYE Telefon : +90 212 513 35 07 - Fax : +90 212 511 19 99 İmalatçı ve Üretici Firma / Fabrika Ünvanı: Sarsılmaz

Detaylı

Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI

Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

IPM-5000 IP KOMİNİKATÖR KULLANMA KILAVUZU

IPM-5000 IP KOMİNİKATÖR KULLANMA KILAVUZU IPM-5000 IP KOMİNİKATÖR KULLANMA KILAVUZU ÖNEMLİ UYARILAR Cihazı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve daha sonra da faydalanmak için saklayınız. Kullanma kılavuzunda belirtilen tüm uyarı

Detaylı

Otomatik Gaz Doldurma Cihazı OGD. 020AH1000 Kullanma Kılavuzu. FR.8.2.4-09 İ-COLD 12.03.2014 Rev. 00

Otomatik Gaz Doldurma Cihazı OGD. 020AH1000 Kullanma Kılavuzu. FR.8.2.4-09 İ-COLD 12.03.2014 Rev. 00 E Otomatik Gaz Doldurma Cihazı OGD 020AH1000 Kullanma Kılavuzu FR.8.2.4-09 İ-COLD 12.03.2014 Rev. 00 İ çindekiler Teknik Özellikler... 3 Güvenlik... 4 Klima Sistemi... 5 Bileşenler... 6 Kontrol Paneli...

Detaylı

BKK 2308. Ütü Kullanma Kılavuzu

BKK 2308. Ütü Kullanma Kılavuzu BKK 2308 Ütü Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

Klima Garanti Belgesi

Klima Garanti Belgesi Klima Garanti Belgesi Değerli Sayın Müşterimiz, Bu kitapçıkta sizlere yetkili Modern Klima Teknolojileri MIDEA YETKILI SERVİS lerinin tam listesini sunuyoruz. Kaliteli Ürün ve Hizmet" prensibimizin en

Detaylı