Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download ""

Transkript

1 ÖZEL EFDAL ANAOKULU ŞUBAT AYI ( ARI GRUBU ) BÜLTENİ

2 NELER ÖĞRENDİK? * Efdal de değerler eğitiminde SORUMLULUK hakkında sohbet ettik, etkinlikler yaptık. * Zamanı öğreniyoruz; dün, bugün, yarın tablosunu zamana göre yeniliyoruz. * Saat üzerinde gün içindeki etkinliklere çocukların dikkatini çekerek zaman kavramını öğrenmeye devam ediyoruz. * Sınıfta her hafta bir öğrenci gözlemci seçilerek hava durumu panosunu güncelliyor. * Eldiven ne işe yarar? Eldiven nerelerde kullanılır? * Hata ne demek? * Kaç çeşit canlı vardır? * Kış mevsiminde hayvanlar nasıl besleniyorlar? * Öz bakım becerilerini kazanabilme çalışmaları; çorap giyme, pijama giyme çıkarma. * Diş ve ağız sağlığımız. * Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız? * Diş doktoruna ne zaman gitmeliyiz? * Sayılardan 5 rakamı.

3 SANAT ETKİNLİKLERİ * Plastrin çalışması. * Kesik çizgileri birleştirerek kağıt üzerinde çalışmalar yapıldı. * Plastik fasulyelerle beş rakamı yazdırıldı.. * Eldiven çalışması yapıldı. * Çeşitli boyalarla serbest resim çalışmaları yapıldı. * Aslı EROĞLU ve Can ERDAL arkadaşlarımızın doğum günleri için duygularımızı ifade eden sanat çalışması yaptık. * Kağıt üzerinde dikdörtgen çalışması yapıldı. * Beyaz renk kalem kullanarak beyaz resim yapıldı. * Resim tamamlama çalışması yaptırıldı. * Parmak baskısı ile ağaç boyatıldı. * Üç boyutlu kardan adam çalışması yapıldı. * 5 kürdan ile resim çalışması yapıldı. * 20 yapraklı ağaca 20 çiçek hazırladık. * Tıraş köpüğü ile parmak boyalarını karıştırarak masada ara renkleri bulduk. * 100. gün maskeleri hazırladık. * Sınıfı iki gruba ayırdık 100 lego ve 100 tahta legodan nesne oluşturduk. * 100 nesneden oluşan projeler hazırladık. * Büyük küçük kalplerden insan figürü yapıldı. * Arılar sevgiden ne anladıklarını söylediler beyaz kalplere yazarak proje oluşturduk. * Kalplerden sevgi kartı hazırlayarak Efdal hanıma sevgimizi sunduk. * Sevgi kartları hazırladık. * Efdal de değerler eğitiminde İŞBİRLİĞİ yaparak sevgi günü kahvaltı sofrası hazırladık. Kalplerle sevgi masası hazırladık.( kalpten pipet, peçetelik, kalp kekler) * Kutulardan robot yapıldı. * Süt kutularını kullanarak bebekler hazırladık. * Plastirin, fasulye ve kağıtlarla dişlerimizi ve diş fırçalarımızı hazırladık.

4 OYUN ETKİNLİKLERİ *Bahçede oyun oynatıldı. * Kaşıkla top taşıma. * Sandalye kapma. * Müzikli halkalar. * Sınıf köşelerinde oyun oynatıldı. * Doğru yere otur oyunu. * Bahçede kartopu oynadık. * Şişme şatoda oyun oynadık. * Yağmur, kar, rüzgar oyunu. * Müzikli tıp oyunu. * Kürek çekme oyunu. * Kurt- kuzu oyunu * İp çekme * Herhangi bir nesneyi müzik eşliğinde elden ele geçirme. * Renkli minderlerle oyun oynatıldı. * Jimnastik aletleri kullanılarak oyun oynatıldı. * Komik tren * Eve- okula * Zıp çıktı diş çıktı oyunu oynatıldı.

5 TÜRKÇE DİL ETKİNLİKLERi HİKAYELER * Pon pon karla tanışıyor. * Beş beyaz baykuş. * Cankurtaran yunus badem. * Ağzını kapa yoksa herkes kaçacak. * Cemile Tombişle arkadaşlık etmek istemiyor. * Karlı bir gün * Kar yağıyor. * Sevimli Atlar sesli kitap * Her şey para. * Mumi özür diliyor. * Kardan adam * Kukla ile hikaye * En iyi arkadaşım. * Maymun ile kedi * Tilki ile köpek * İnatçı Geyik * Teypten masallar dinletildi. * Diş hekimine gidiyorum. * Dişlerini fırçalıyor musun? * Diş hekiminde * Küçük kaplumbağa müzik yarışmasında. * Işık dişlerini fırçalıyor. * Kahvaltı etmeyen Kimi * Vücudumuz nasıl çalışır? kitabından dişler bölümleri okundu( çiğneme makinası, dişler neden çürür? Dişler nasıl tedavi edilir? Köpek dişleri ne işe yarar?).

6 PARMAK OYUNLARI - ŞİİRLER * Yağmur yağıyor. *Köşe bakkalı * Başımdaki minik kuş * Vur kapıya, bak pencereden * Yağmur, kar,gökgürültüsü,şimşek oyunu * Bir cam * Ay dede GRUP ETKİNLİKLERİ * Fasulye ve ip kullanarak dörtlü gruplama çalışması yapıldı. * Matematik çalışmasında nesneleri kağıt üzerinde dörtlü gruplamalara ayırdık. * Dikdörtgen şeklindeki legoları çocuklar tarafından zemine çizilen dikdörtgen şeklin üzerine yerleştirdik. * İp kullanarak dikdörtgenler oluşturuldu. * Resim kartlarını kullanarak ses çalışması yaptık. * Çiçek ve Uğur Böceği gruplarının oyun köşelerini kullanarak zaman geçirdik. * Çok amaçlı salonda jimnastik aletlerini kullanarak beden eğitimi yaptık. * Hata ne demek? Sen hiç hata yaptın mı? Etkinliği yapıldı. * Arkadaşlarımız Aslı ERMUTLU ve Can ERDAL ın doğum günlerini kutladık. * Her şey para hikayesi okunduktan sonra enerji tasarrufu hakkında öğrendiklerimizi hatırladık.

7 * Geometrik şekilleri kullanarak örüntüler oluşturduk. * Ritim çubukları kullanarak kendi ritimlerimizi oluşturduk. * İLGİNÇ ÇORAPLAR partisi yaptık. Çoraplarımızın özelliklerini birbirimize anlattık, müzik eşliğinde çorap giyme çıkarma yarışması, çoraplarla tek çift oyunu oynadık, çorapları renklerine ve desenlerine göre eşleştirme çalışmaları yaptık. * Spor salonunda hazırlanan düzenekte yönergelerle oyun oynatıldı. * Hemşire hanım boyumuzu ve kilomuzu ölçtü ne kadar büyüdüğümüzü gördük. * 5 nesne ile sayı sayma, 5 lego ile şekil oluşturduk. * Tepe gözü kullanarak hikaye dinledik, hikayedeki nesneleri sayma çalışması yaptık. * Kış eğlencelerinden kartopu oynadık, kardan adam yaptık yaptığımız, kardan adamla fotoğraf çektirdik. * EFDAL de değerler eğitiminde sorumluluk duygusunu konuşurken kuşlar için yem tabağı hazırladık, içine kuş yemi koyarak ağaca astık. Her gün yem tabaklarını gözlemleyerek kuşların yemleri yiyip yemediklerini kontrol ettik. * Çocuklar tatilde hazırladıkları GÖSTER- ANLAT projelerinin sunumlarını başarı ile Efdal hanıma ve sınıfa yaparak övgü belgesi aldılar. * Kelebek grubundan Efe SONER in abisi ALTO SAKSAFONU bize tanıttı. Saksofonla bize caz dinletisi yaptı. * PİJAMA PARTİSİ yaptık. Pijamalarımızı giydik, yastıklarımızı aldık, oyuncaklarımıza sarıldık, teypten masal dinledik. Yumuşak oyuncaklarımızı tanıttık. Can ERDAL ın annesinin gönderdiği pastaları yedik. Yastık ve yumuşak oyuncaklarımızı birbirimize atarak eğlenceli zaman geçirdik. * Model oyunu oynadık. * Düğme ve şekil kartları kullanarak dikiş çalışmaları yaptık * Puzzle günü, oyuncak günü ve kitap gününe devam ediyoruz. * Ayakkabı bağlama çalışmalarına devam ediyoruz.

8 * 100 bölüme ayrılmış kutuya 100 kadar sayıları bakarak yazdık. * 100 gün sergisini gezdik. * Sınıfımızda 100 gün tırtılımızı 10ar 10ar saydık. * 100 adet üzüm yedik. Bahçede 100 adım yürüdük. 100 kere elimizi çırptık. 100 tane boncuk dizdik. 100 gün fotoğrafı çektirdik. * Sevgi günü hakkında sohbet ettik. * Hazırladığımız sevgi kartlarını Arzu ve Özge hanıma vererek sevgi günlerini kutladık. * Dişler hakkındaki bildiklerimizi konuştuk. * Diş fırçalarımızı ve diş macunlarımızı okula getirerek yemeklerden sonra dişlerimizi fırçaladık. * Sayın Emel ERSEZEN ve Sayın Habib GAZZE bizleri dişler hakkında bilgilendirdiler kendilerine teşekkür ediyoruz. * Akıllı tahtada diş çeşitleri, diş ve ağız sağlığı ile ilgili sunumlar izledik. * Okuma- yazmaya hazırlık çizgi çalışmaları yaptık. * Ayın sinemasında DİŞ KRALLIĞI filmi izlendi.

9 AİLE KATILIMI * PİJAMA PARTİSİ * PİJAMA PARTİSİ nde CAN ERDAL ın annesinin katkıları * GÖSTER- ANLAT PROJELERİ * İLGİNÇ ÇORAPLAR * 100 GÜN PROJELERİ ve AÇIK BÜFE ye katkıları * GÜLEN DİŞLER ETKİNLİĞİNDE ki sunumları ile Sayın Emel ERSEZEN E ve Habib GAZZE YE katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz

10 SINIFTA HAZIRLADIĞIMIZ KÖŞELER * Evcilik köşesi * Satranç köşesi * Sihirli sözcükler köşesi * Kitap köşesi * Bilgisayar köşesi * Müzik köşesi * Kış mevsimi köşesi * Trafik köşesi * Hava durumu köşesi * Dikdörtgen köşesi * İlginç çoraplar köşesi * 100 gün köşesi * Gülen dişler köşesi * Kavram köşeleri (renk, şekil, sayı ) * Göster- anlat projelerinden oluşturulan köşeler. KAVRAMLAR * Sayı kavramı ( ) * Geometrik şekiller ( daire, kare, üçgen, dikdörtgen, elips ) * Ana renkler * Ara renkler * Tam-yarım * Sağ- sol * İçeri- dışarı * Sıcak- soğuk-ılık * Dün-bugün-yarın * Büyük- küçük-orta * Önce sonra * Açık- kapalı * Kirli-temiz

11 AKILLI TAHTA ETKİNLİKLERİ * Tarçın ve arkadaşları çizgi filmi izlendi. * Ağız ve diş sağlığı ile ilgili sunum izlendi. * Kışın hayvanlar nasıl korunur? * Diş çeşitleri sunumu izlendi. * Hikayeler izledik. * Dişlerle ilgili animasyon izlendi. MÜZİK Öğretmenlerimiz Tutkum ALKAN ve Mesut AKTULGA rehberliğinde; Nefes çalışmaları yapıldı. Diyafram ve ritim çalışmaları yaptırıldı. Zor bir duruma düşsem Kardan adam Minik serçe ve tırtıl Kardeşliğe çağrı Sağlık Sevgiye davet org ve gitar eşliğinde öğretildi.. Akıllı tahtada MOZART ın hayatı izlendi.

12 RİTİM Öğretmenimiz Tuba GEMİCİ rehberliğinde, Notalar ritim aletleri ile çalındı. Enstrümanlar ile kompozisyon çalışmaları yapıldı. FEN TEKNOLOJİLERİ Öğretmenimiz Selda SAĞBAŞ rehberliğinde, Akıllı tahtada Deprem konulu film izlendi. Deprem duruşu uygulamalı yapıldı. Isı iletimi, suyun sıcaklığı duyuları yanıltır. Yumurta deneyi yapıldı.( fırçalanmış diş, fırçalanmamış diş) Ağız ve diş sağlığı makette uygulamalı olarak yapıldı. Dişin öyküsü filmi izlendi.

13 TÜRK HALK OYUNLARI Öğretmenimiz Tuba GEMİCİ rehberliğinde Ayak hareketleri çalışıldı. Grup ile birlikte organize hareketler çalıştırıldı. SATRANÇ Öğretmenimiz Ediz AKINAL rehberliğinde; * Akıllı Tahta kullanılarak Lego Chess oyunu oynatıldı. *Hamleler çalıştırıldı. DRAMA Öğretmenimiz Sertaç AYVAZ rehberliğinde; Draması yapılacak olan hikâye anlatıldı. Çocukların kendi istekleri doğrultusunda rol almaları sağlandı. Çocuklar gruplara ayrılarak hikayeler canlandırdılar. Hikaye anlatılarak doğaçlama yapıldı. Kardan adam- Kış draması Ormanı kirleten çocuklar Bütün dünya evimiz oyunu çalışıldı.

14 BİLGİSAYAR Öğretmenimiz Tülay KIRAN rehberliğinde; Hazır paket programlar ile konu pekiştirici çalışmalar Örüntü çalışmaları Hayvanları yiyecekleri eşleştirme Küpleri sayarak rakamla eşleştirme Sayıları eşleştirme Küçük kaşif çalışmaları yapıldı. DANS Öğretmenimiz Pelin NAİPOĞLU rehberliğinde; Sıçrama ve yürüyüşler yaptırıldı. Müzik eşliğinde hareketler birleştirildi.

15 BEDEN EĞİTİMİ Öğretmenimiz Onur ENSAĞ rehberliğinde, * Spor salonu kullanılarak çeşitli beden koordinasyon hareketleri yaptırıldı. * Denge ve dikkat oyunları oynatıldı. * Spor aletleri, minderler ve tünel kullanıldı. YOGA Öğretmenimiz Pelin NAİPOĞLU rehberliğinde; Volkanik patlama ve balon taşıma hareketleri tekrarlandı. Denge sağlama çalışmaları, omurgayı esnetme çalışmaları yaptırıldı. Yerde bel-karın kaslarını çalıştıran hareketler yaptırıldı. Hayvan taklitleri yaptırıldı. Yoga CD si izlenerek hareketler çalıştırıldı.

16 REHBERLİK OKUL PSİKOLOĞUMUZ ÖZGE AR REHBERLİĞİNDE YAPILMIŞTIR. * Değerler Eğitiminde Şubat ayı konularımız; Paylaşma ve Yardımlaşma (Eğitici hikâye kullanımı ve sohbet etme) Utanma duygusu (Eğitici duygu kartları aracılığıyla utanma duygusunu tanıma, utandığımız durumlar ile ilgili sohbet etme) Sorumluluk Güven * Yön algısını geliştiren mandala çalışmaları *Problem çözme son * Bireysel ve küçük grup çalışmaları 2.dönem Dikkat ve hafıza oyunu Paket lastiği ile geometri tahtası üzerinde üç boyutlu geometri çalışmaları (daire, üçgen, kare, dikdörtgen) Plastik ipli kalemle özel tahtası üzerinde çizim ve şekiller yapma

17 * Görsel algı ve düşünme becerileri çalışmaları Tüm gruplarda sınıf çalışmaları ( + Hazırlık gruplarında bireysel çalışmalar) * Zihinsel işlevlerden planlama, ardıllık, dikkat ve eşzamanlılığı kullanmaya yönelik çalışmalar (Şekil)

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK GRUBU MART AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK GRUBU MART AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK GRUBU MART AYI BÜLTENİ YERYÜZÜ Dünyamızı oluşturan unsurlar Dağlar Denizler Yeryüzü şekilleri Nehirler ÖĞRENDİKLERİMİZ DOĞAMIZ Doğamızı oluşturan unsurlar Canlıların yaşamak

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde öğretmenler gününe yer verdik. Onlar için şiirler,

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI:2 YIL: 2013 KASIM Her zaman güne oyun etkinliğimizle başladık. Oyun etkinliğimize başlamadan önce, hangi merkezlerde oynamak istediğimizi

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

KELEBEK VE UĞUR BÖCEĞİ GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ YUVA GRUBUNDA MART AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Sağlıklı beslenmenin ne olduğunu tanımladık. Sağlıklı besinleri isimlendirdik. Sağlıklı besinleri gösterdik. Sağlıklı

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI Bu ayki temalarımızdan ilki olan BİTKİLER ünitesiyle

Detaylı

Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Güne Başlama Zamanı Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Çocuklar güler yüzle karşılanır. Hangi öğrenme merkezlerine geçecekleri sorulup çocuklara rehberlik

Detaylı

OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU

OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU Uygulamaya başlamadan Oyun Benim İlacım projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Sosyal İçermeye Yönelik Mali Destek Programı kapsamında Kanserli Çocuklara

Detaylı

HİKÂYELER 1-4-2014. Etkinlik Çeşidi: Türkçe ve Drama (Bütünleştirilmiş Tüm Grup Etkinliği) Yaş Grubu: 48 + KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ DEĞERLENDİRME

HİKÂYELER 1-4-2014. Etkinlik Çeşidi: Türkçe ve Drama (Bütünleştirilmiş Tüm Grup Etkinliği) Yaş Grubu: 48 + KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ DEĞERLENDİRME HİKÂYELER 1-4-2014 Etkinlik Çeşidi: Türkçe ve Drama (Bütünleştirilmiş Tüm Grup Etkinliği) Sosyal Duygusal Gelişim: Kazanım 3. Kendini yaratıcı yollarla ifade eder. Duygu, düşünce ve hayallerini özgün yollarla

Detaylı

Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Güne Başlama Zamanı Oyun Zamanı Kahvaltı - Temizlik Etkinlik Zamanı "İlk Yardım Çantamız" isimli bütünleştirilmiş Türkçe

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: KASIM YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini verir.

Detaylı

GÜNLÜK PLAN-168.GÜN. Okul Adı : Tarih

GÜNLÜK PLAN-168.GÜN. Okul Adı : Tarih GÜNLÜK PLAN-168.GÜN Okul Adı : Tarih :./ /.. Yaş Grubu : Öğretmenin Adı : AMAÇ VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN SOSYAL DUYGUSAL DİL ALAN BİLİŞSEL ALAN ÖZBAKIM ALAN PMA A2:K7,10 SDA A6:K10,11 DA A5:K1,2 BA

Detaylı

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ -BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ EKİM ayı bülteni ile merhaba; Oyun temamıza, benim bildiğim oyunlar konulu beyin

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER ARALIK 2014 Sevgili Veliler; Bizler Aralık ayını da dolu dolu yaşadık. Önemli gün ve haftaları büyük bir coşku, sevinçle yaşadık. Sınıf içi etkinliklerimize tüm çocuklarımız keyifle katıldılar. Etkinliklerimizle

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

GÜNLÜK PLAN-11.GÜN. Okul Adı : Tarih DA A2:K3 DA A8:K3

GÜNLÜK PLAN-11.GÜN. Okul Adı : Tarih DA A2:K3 DA A8:K3 GÜNLÜK PLAN-11.GÜN Okul Adı : Tarih :./ /.. Yaş Grubu : Öğretmenin Adı : AMAÇ VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN SOSYAL DUYGUSAL DİL ALAN BİLİŞSEL ALAN ÖZBAKIM ALAN SDA A6:K2 DA A2:K3 BA A2:K1 BA A9:K1,3 BA

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2014 Sayı: 2

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2014 Sayı: 2 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Kasım 2014 Sayı: 2 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla,

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, blok, fen-doğa, yapılandırılmamış oyuncak, müzik, sanat)

Detaylı

Aralık 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Aralık 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Aralık 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Güne Başlama Zamanı Kahvaltı - Temizlik "Çiçeğim" isimli bütünleştirilmiş müzik ve sanat etkinliği Öğle Yemeği - Temizlik

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU 2013-2014 HAZİRAN AYI BÜLTENİ YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde hayvanlarda ne gibi değişiklikler olur?

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Nisan 2014 Sayı : 6 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014

Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014 Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014 DOĞAMIZ Bitkiler temamızda; Bitkilerin üç grupta incelendiklerini ve bunların neler olduğunu, bitkilerin yapılarını, bakımlarını, büyüme aşamalarını, bitkilerinde

Detaylı

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM. eğiten kitap 11 Eylül 2013

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM. eğiten kitap 11 Eylül 2013 5 MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM eğiten kitap 11 Eylül 2013 26 YARIM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 1 Ekim 2013 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Oyun

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun NİSAN. eğiten kitap 11 Eylül 2013

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun NİSAN. eğiten kitap 11 Eylül 2013 5 MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun NİSAN eğiten kitap 11 Eylül 2013 YARIM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 1 Nisan 2014 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Oyun

Detaylı