Başkan ın Mesajı (1)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Başkan ın Mesajı (1)"

Transkript

1

2 Rapor Planı Başkan ın Mesajı 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri IUC 2 nci Genel Kurul Toplantısı IUC Başkan ı Orhan Hikmet Azizoğlu nun Konferans ve Ziyaretleri Başkan ın Değerlendirme Konuşması

3 Başkan ın Mesajı (1) Değerli Rektörler ve Akademisyen Arkadaşlarım, 3 ncü yılını doldurmakta olan Uluslararası Üniversiteler Konseyimizin 2013 Yılı Yıllık Raporunuı sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım. Bu mutluluğum, üç yıl gibi kısa bir zaman diliminde ulaştığımız noktanın hedeflerimizin de üzerinde olmasındandır. Temel hedeflerimizden biri Doğu ve Batı Medeniyetlerinin yerel değer, kavram ve kültürlere saygı gösterirken aynı zamanda da uluslararası değerlere ulaşmasıdır. Bunu başaracak olan ise her ülkenin en yüksek eğitim kurumları olan üniversitelerdir.

4 Başkan ın Mesajı (2) Kuşkusuz bu durum üniversitelerin de biraraya getirilerek değer, kavram ve kültürleri diğerleri ile paylaşması ve kendi ülkelerinde bunu yayması ile mümkündür. Uluslararası Üniversiteler Konseyi bunu gerçekleştirmenin onuru ve gururunu yaşamaktadır.

5 Başkan ın Mesajı (3) Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) dünya çapında küresel bir kuruluştur. Halen, 29 ülkeden 110 üniversitenin üye olduğu büyük bir aile konumuna ulaşmış durumdayız. Konseye yeni katılan üniversiteler ile büyümeye ve uluslararası akademik işbirliklerine hızla devam etmekteyiz. Bundan sonraki bölümlerde sizlere bu yılın önemli faaliyetleri aktarılacaktır. Bizler için, IUC Toplumu için çok önemli faaliyetler gerçekleştiriyoruz.

6 Başkan ın Mesajı (4) Önümüzdeki yılda da yeni çalıştaylar ve akademik çalışmalarla bir araya geleceğiz. Avrupa da aktif faaliyetlerimiz devam edecek, Konseyi bir Akreditasyon Merkezi haline getirme çabalarına ve ortak eğitim sistemi gibi konular önceliğimiz olacaktır. Bunlar ve diğer tüm faaliyetler siz değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte aktif hale getirilecektir. Özetle belirtmem gerekirse her yıl daha yaygın, daha etkin ve daha aktif ve aralıksız olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz.

7 Başkan ın Mesajı (5) Bütün bunlar birararda oluşumuzdan ve birbirimizi anlayıp desteklememizden kaynaklanıyor. Benim Başkan olarak büyük bir coşku ile, siz değerli rektör ve akademisyen arkadaşlarımla birlikte bu büyük küresel akademik ortaklıklarda daha da başarılı olacağımıza olan inancım tamdır. Hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunarım. Orhan Hikmet Azizoğlu Başkan

8 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Afganistan Yüksek Eğitim Bakanlığı nın Daveti üzerine Afgan Üniversitelerine Ziyareti, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi - Erbil de Arap Üniversiteler Birliği Çalıştayına Katılım, BAE Dubai, 5 nci Düşünenler Festivali ve 7 nci Sınırlar Olmadan Eğitim Konferanslarına Katılım, Irak Zakho Üniversitesi Birinci Uluslararası Bilim Çalıştayına Katılım,

9 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri BLED Stratejik Forumu İşbirliği Çalıştayına Katılım, IUC Ulusal Basın Toplantsının Ankara da Gerçekleştirilmesi, Irak - Duhok, Duhok Politeknik ve Nawroz Üniversitelerine Ziyaret, Kurucu Başkanımızın UNESCO Kültür Elçiliğine Aday Gösterilmesi, Ortak Eğitim Sistemi ve Değişimler

10 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri IUC 2 nci Genel Kurul Toplantısı, IUC Başkan ı Orhan Hikmet Azizoğlu nun Konferans ve Ziyaretleri IUC Yeni WEB SİTESİ nin Yapılması ve Hizmete Sokulması, IUC Uluslararası Üniversiteler Konseyi Bilimsel Dergisinin Çıkarılması, IUC İstanbul Bölge Başkanlığı Ofisi nin Açılışı,

11 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri

12 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Afganistan Yüksek Eğitim Bakanlığı nın Daveti Üzerine Afganistan Üniversitelerine Yapılan Ziyaret(1) Afganistan Milli Eğitim Bakanı Obaidullah Obaid ve Devlet Bakanı Sayın Wahedullah Sabawoon un Davetleri üzerine Ağustos 2013 tarihlerinde Afganistan a gidildi. Tüm Afgan Üniversitelerinin katılımıyla Afgan Üniversitelerinin uluslararasılaşması ve Afganistan halkının eğitim düzeyinin modernleştirilmesi ile ilgili çalışmalar yapıldı. Sayın Orhan Hikmet Azizoğlu Başkanlığındaki 16 kişilik akademik heyette IUC Genel Sekreter Yardımcısı Süha Atatüre ile aşağıda belirtilen Üniversitelerin rektörleri hazır bulundular.

13 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Afganistan Yüksek Eğitim Bakanlığı nın Daveti Üzerine Afganistan Üniversitelerine Yapılan Ziyaret(2) o o o o o o o Prof Dr Masamba Angaki, Simon Kimbangu Üniversitesi, Kongo Prof Dr Luqman Dosky, Duhok Üniversitesi, Irak Prof Dr M. Burkitbayev, Al Farabi Üniversitesi, Kazakistan Prof. Dr. Nihat İnanç, Muş Alparslan Üniversitesi, Türkiye Prof. Dr. İrfan Aslan, Ağrı İ. Çeçen Üniversitesi, Türkiye Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Üniversitesi, Türkiye Dr. Hussein Alalem, School of Engineering Libyan Academy, Libya

14 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Afganistan Yüksek Eğitim Bakanlığı nın Daveti Üzerine Afganistan Üniversitelerine Yapılan Ziyaret(3) Bu inceleme gezisi ve akademik çalışmalarda Afganistan da Bakanlar ve Üniversite Rektörleri ile toplantılar yapılmış ve üniversiteler incelenmiştir. Bu kapsamda Kabul, Kabul Politeknik, Balkh ve Bahktar Üniversite Rektörlerinden brifingler alınmıştır. Sayın Başkan Orhan Hikmet Azizoğlu, Afganistan Birinci Uluslararası Yüksek Eğitim Çalıştayında Üniversiteler ve Sosyal Sorumlulukları adlı bir Konferansı vermiş ve Üniversitelerin uluslararasılaştırılması ile Doğu-Batı medeniyetlerinin birlikteliğine vurgu yapmıştır.

15 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Afganistan Yüksek Eğitim Bakanlığı nın Daveti Üzerine Afganistan Üniversitelerine Ziyareti (4) Afganistan Başkanı Sayın Karzai, Afgan Parlamento Başkanı ve Yüksek Eğitim Bakanı nın IUC Başkanı ve Heyeti Onura verdikleri yemekler yanısıra, Sayın Orhan Hikmet Azizoğlu na Afganistan Devlet Onur Takdirnamesi verilmiştir. IUC olarak üye üniversitelere temel desteğin değerler, kültürler ve kavramların paylaşımı olduğundan hareketle 10 Afgan Üniversitesi de IUC ye üye olmuştur. Çalışmalar sonunda Başkan ve Heyeti Afgan Bakanları ve rektörler tarafından Kabil Hava alanından Türkiye ye uğurlanmışlardır.

16 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Irak Erbil de Arap Üniversiteler Birliği Çalıştayına Katılım Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin Başkenti Erbil de yapılan Çalıştay dan önce, Devlet Başkanı Sayın Mesut Barzani Sayın Orhan Hikmet Azizoğlu Başkanığı ndaki Heyetimizi kabul ederek Akademik konular üzerinde bir saati aşkın bir süre görüşmüşlerdir.

17 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Irak Erbil de Arap Üniversiteler Birliği Çalıştayına Katılım Sayın Başkan Azizoğlu Arap Üniversiteler Birliği Çalıştayı nda Demokratik Sistemler ve Coğrafyamıza Akademik Etkileri adlı Konferansını vermiştir.

18 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri BAE Dubai, 5 nci Düşünenler Festivali ve 7 nci Sınırlar Olmadan Eğitim Konferanslarına Katılım (1) Birleşik Arap Emirlikleri Başkenti Abu Daubi ve Dubai de gerçekleştirilen 5 nci Düşünenler Festivali ve 7 nci Sınırlar Olmadan Eğitim Konferanslarına Başkan Orhan Hikmet Azizoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı ile birlikte katılmıştır. Birleşik Arap Emirlikleri Milli Eğitim Bakanı Şeyh Nahyan, IUC Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlıu nu kabulunde T.C. Büyükelçimiz Sayın Şefik Vurakl Oktay da hazır bulunmuşlardır.

19 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri BAE Dubai, 5 nci Düşünenler Festivali ve 7 nci Sınırlar Olmadan Eğitim Konferanslarına Katılım (2) Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair ve Nobel Ödüllü 7 sanat ve siyaset dünyasından kişilerle birlikte toplantıya katılan Başkan Orhan hikmet Azizoğlu düşünenler ve gençlerle akademik dünya ve IUC ile ilgili özel panellere katılmış ve Batı ve Doğu Kültürleri arasındaki ilişkiler konusundaki fikirlerini paylaşmıştır.

20 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Irak da, Zakho Üniversitesi Uluslararası Çalıştayına Katılım(1) Nisan 2013 Tarihleri arasında Birinci Uluslararası Bilim Konferansı Zakho Üniversitesinde yapılmış ve Başkan Sayın Orhan Hikmet Azizoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı çalıştaya katılmışlardır. Sayın Başkan Azizoğlu bu çalıştayda Üniversite ve Yüksek Eğitim Kurumlarının Ülkelerin Gücüne olan Etkileri konulu bir konferans vermiştir.

21 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Irak da, Zakho Üniversitesi Uluslararası Çalıştayına Katılım (2) IUC Başkanı Sayın Orhan Hikmet Azizoğlu nun Üniversite ve Yüksek Eğitim Kurumlarının Ülkelerin Gücüne olan Etkileri içerikli Konferans Konuşması

22 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri BLED Stratejik Forumu İşbirliği Çalıştayı Slovenya (1) Başkan Orhan Hikmet Azizoğlu, her yıl yapılan ve Devlet Başkanları ve Başbakanların katıldığı 2013 BLED Stratejik Forumu na Slovenya Dışişleri Bakanı nın özel davetlisi olarak katılmıştır.

23 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri BLED Stratejik Forumu İşbirliği Çalıştayı Slovenya (2) Ekonomik ve Politik alanlarda yapılan bu Foruma 2014 yılında akademik alanın da eklenmesi ve bunun da IUC tarafından yapılması sayın Başkan dan özellikle istenmiştir. Süreç devam etmektedir.

24 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Ulusal Basın Toplantısı Ulusal Basın ın IUC ye verdiği önem nedeniyle basını bilgilendirmek amacıyla 07 Aralık 2013 Günü Ankara da bir Basın Toplantısı düzenlenmiştir. Sayın Başkan bu toplantıda Basın Mensuplarının sorularını yanıtlamış ve IUC nin Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, yerel ile küreselin birarada olabileceği hususlarını açıklamıştır.

25 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Irak - Duhok, Duhok Politeknik ve Nawroz Üniversitelerine Ziyaret Sayın Başkanımız Orhan Hikmet Azizoğlu, Sayın Mesut Barzani ile görüşmelerini takiben, IUC üyesi Duhok Üniversitesi, Duhok Politeknik Üniversitesi ve Nawroz Üniversitelerinden brifing almış ve akademik fikir teatisinde bulunmuştur.

26 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Kurucu Başkanımız ın UNESCO Kültür Elçiliğine Aday Gösterilmesi (1) Sayın Başkanımız Orhan Hikmet Azizoğlu Doğu ve Batı Medeniyetlerinin çatışmasız bir şekilde birarada yaşayabileceğini düşünmektedir. Başkanımız; yerel ve evrensel kültürlerin varlıklarını yoketmeden, birbirlerini yoksaymadan birarada yaşayabileceklerine inanmaktadır. UNESCO ise Birleşmiş Milletlerin bir kuruluşu olarak tam da bu amaçları gerçekleştirmek için kurulmuştur.

27 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Kurucu Başkanımızın UNESCO Kültür Elçiliğine Aday Gösterilmesi (2) Bu durumda, yaşamını ve varlıklarını bu amaç için adayan ve bunun kurumsal yapısını oluşturan IUC (Uluslararası Üniversiteler Konseyi) bunun için ideal bir çalışma yapmaktadır. Bunun sonuçları ülkeler ve üniversiteler arasında dostluk bağları arttıkça görülecektir.

28 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Kurucu Başkanımızın UNESCO Kültür Elçiliğine Aday Gösterilmesi (3) Bu nedenlerle Sayın Başkanımız, 14 ülkeden çoğu rektör 205 akademisyenin imzalarıyla UNESCO Kültür Elçiliğine aday olarak gösterilmiştir. Süreç devam etmektedir.

29 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri Ortak Eğitim Sistemi ve Akademik Değişimler Ortak Eğitim Sistemi ile ilgili müfredat çalışmalarına devam edilmektedir. Bu kapsamda Sosyal ve Fen Bilimleri alanında ortak olarak oluşturulacak müfredatlarla belirlenecek alanlarda kültürel ve akademik entegrasyon için önemli bir adım atılmış olacaktır. Öğrenci ve öğretim üyesi değişimlerine 2014 yılında da devam edilecektir. Bu kapsamda da hedef daha çok üniversiteden daha çok öğrenci ve akademisyenin değişimidir.

30 IUC 2 nci Genel Kurul Toplantısı IUC 2 nci Genel Kurul Toplantısı Mart 2014 tarihleri arasında Ankara da Crown Plaza Otel de yapılacaktır. Genel Kurul da Yönetim Kurulu, Bilim Kurulu, Akademik Kurul ve Denetleme Kurullarına yeni üyeler seçilecektir. IUC Faaliyetleri ve Mali Durumu Hakkında bilgi sunulacak dilek ve temenniler değerlendirilecektir. Sayın Rektörlerin Genel Kurula katılım durumlarını 30 Ocak 2014 Gününe kadar bildirmeleri önemle rica olunur.

31 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri

32 IUC Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile yurt dışı seyahatinde

33 Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari nin Kabulünde

34 IUC Başkan ı Sayın Orhan Hikmet Azizoğlu Pakistan da Bölge Valisi ile ve Heyetler arası Görüşmelerde Heyetin katıldığı konferansta konuşan bölge valisi, Türk ve Pakistan halkı bir bedende iki candır. dedi

35 Başkan ın Pakistan Muhammad Ali Jinnah ve Preston Üniversitelerini Ziyareti

36 IUC Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu İran Ziyaretinde

37 IUC Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti CumhurBaşkanı Sayın Derviş Eroğlu ile Birlikte

38 IUC Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu Hollanda Senato Başkanı Renee Van Der Linden ile Senatoyu Ziyaretinde

39 Başkan Azizoğlu Ürdün Yarmouk Üniversitesinde Sultan Abu Orabi ve Akademisyenlerle Birlikte ve Ürdün Şeref Madalyasını Alırken

40 Başkan Azizoğlu, Lahor Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhammad Abdoul Raoof ile, Lisans Üstü Öğrenci Değişimi İçin Protokol İmzasından Sonra

41 Başkan Azizoğlu Bahreyn Kraliyet Üniversitesi Başkanı Prof. Yousef Abdul Ghaffar ı Ziyaretinde Brifing Alırken

42 Başkan, Kazakistan Alma-Ata da Milli Eğitim Bakanlığı Dil Eğitimi Diploma töreninde ve Başkanlık Ettiği Konferansta Eğitimde Kalite ve Verimlilik Konferansını Verirken

43 Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu Slovenya Ziyaretinde Slovenya Cumhurbaşkanı kabülünde Ljubljana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Radovan Stanislav Pejovnik ile birlikte Slovenya Cumhurbaşkanı nın Verdikleri Akşam Yemeğinde

44 IUC Kurucu Başkanı ve IUC Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu nun Moldova Tıp ve Eczacılık Üniversitesi nde 3500 Kişinin Katıldığı Diploma Töreni Açılış Konuşmasında

45 Afganistan Devlet Bakanı Wahedullah Sabawoon ve Yüksek Eğitim Bakanı Prof Obaidullah Obaid IUC Ankara Merkezi nde Orhan Hikmet Azizoğlu nu Ziyaretlerinde

46 IUC Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu Pakistan da Rektörler Heyeti ile Birlikte

47 IUC Başkanı ve Heyeti İran Ziyaretinde Rektörlerle

48 IUC Başkanı, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı E.Hürmüzlü, Lahor Üniversitesi Başkanı M. Raoof, Preston Üniversitesi Rektörü A. Basit ve Bahreyn Üniversitesi Rektörüyle Birlikte Ankara Çalıştayı nda

49 Yükseköğrenim Kurulu Başkanı Sayın Prof Dr Yusuf Ziya Özcan IUC Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu ile Ankara ve Girne Çalıştaylarında

50 IUC Başkanı Sayın Orhan Hikmet Azizoğlu nun Koordinatörlüğünde IUC Üyesi Dohuk Üniversitesi İle Yıldırım Bayazıt Üniversitesi İşbirliği Protokolu

51 Başkan Azizoğlu' nun Moldova'yı Ziyaretlerinde Moldova Sağlık Bakanı ve Nicolae Testemitanu Devlet Tıp ve Eczacılık Üniversitesi Rektörü ve IUC Yönetim Kurulu Üyesi Prof I.I.Ababii İle Toplantısı

52 IUC Başkanı Azizoğlu, BAE Milli Eğitim Bakanı Şeyh Nahyan, HCT Üniversitesi Başkanı ve IUC Yönetim Kurulu Üyesi Tayep Kamali ve Büyük Elçimiz Sayın Şefik Vural Altay ile Dubai de

53 Slovenya Büyükelçisi Sayın Milan Jacbec in IUC Merkezin de Başkanı Ziyareti

54 IUC Başkanı Azizoğlu, Musul Üniversitesi Rektörü ve IUC Yönetim Kurulu Üyesi Obay Dewachi, Sultan Orabi ve Diğer Yönetim Kurulu Üyeleri ile

55 Başkan Azizoğlu, Fas ta Arap Üniversiteler Birliği Genel Kurulu nda Açış Konuşmasını Yaparken

56 IUC Başkan ı Azizoğlu Hitit Üniversitesi Akademik Yıl Açılışında Akademik Yılın İlk Dersini Verirken ve Davet te

57 Hollanda Basın Mensuplarının IUC Merkezi nde Başkanı Ziyaretleri

58 IUC 1 nci Genel Kurul Çalışmalarından

59 Başkan Azizoğlu Üniversite Şeref Defterini İmzalarken

60 Kültür Bakanı Sayın Ertuğrul Günay IUC Ankara Çalıştayı nı Açış Konuşmasında

61 Avrupa Sivil Toplum Örgütlerinin IUC Merkezini Ziyaretleri

62 Başkan Azizoğlu Prof Dewachi ile Birlikte Diplomaları İmzalıyor

63 IUC Başkan ı Sayın Orhan Hikmet Azizoğlu Pakistan da IUC Üyesi Üniversiteler ile Pakistan Üniversitelerinin İşbirliği Çalıştayında Lahor Bölge Valisi ve Lahor Üniversitesi Kurucusu IUC Genel Sekreteri Muhammed Raoof İle

64 Başkan Azizoğlu Hollanda Roterdam da İslam ve Demokrasi Konferansında

65 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri IUC Uluslararası Üniversiteler Konseyi Bilimsel Dergisinin Çıkarılması IUC olarak bir Uluslararası Bilimsel Dergi çıkarılmasına karar verildi. Bununla ilgili tüm bilgileri yeni WEB Sitesinde bulabileceksiniz. Makaleler ilgili hakem kurulundan geçtikten sonra WEB Sitesindeki IUC Dergi bölümünde yayınlanacak ve tüm üye üniversiteler ve dünya üniversitelerin bilgisine açık olacaktır. Böylece akademisyenlerin bilimsel yazılarını yayınlayabilecekleri Social Science Indeksi alacak bir yayın alanı olacaktır.

66 uluslararası üniversiteler konseyi sosyal bilimler dergisi Bu Sayıda Social Science Journal xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx İstanbul,Turkey

67 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri IUC Yeni WEB SİTESİ nin Yapılması ve Hizmete Sokulması Uluslararası Üniversiteler Konseyi WEB Sitesi yeniden Tasarlanmış ve deneme amaçlı olarak kullanılmaktadır. 31 Aralık 2013 tarihinden itibaren yeni site kullanılacaktır. WEB Sitesi tüm üyeleri birbirlerine bağlayan, birbirleriyle haberleşmelerini ve kendilerini tanıtmalarına da imkan veren bir yapıda tasarlanmıştır.

68 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri IUC İstanbul Bölge Başkanlığı Ofisi nin Açılışı (1) Yapılan hazırlıklardan sonra 1 Ağustos 2013 tarihi itibariyle İstanbul da IUC Bölge Başkanlığı olarak yeni bir ofis açılmıştır. Adresi sonraki sayfalarda görülen Bölge Başkanlığı etkin çalışmalarıyla IUC nin küresel boyuttaki faaliyetlerine yeni bir ağırlık ve hız getirecektir.

69 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri IUC İstanbul Bölge Başkanlığı nın Açılışı (2) Istanbul Bölge Başkanlığı Plajyolu Sokak Yaşarbey Apt No 1 D 5 Caddebostan-Kadıköy-Istanbul / Turkey Phone : Fax : Website:

70 2013 Yılı Önemli Faaliyetleri IUC Ankara Merkez İstanbul Bölge Başkanlığı

71 Ankara Merkez Cinnah Caddesi No: 78/6 P.K Çankaya-Ankara/ Turkey Phone : (Pbx) Istanbul Bölge Başkanlığı Plajyolu Sokak Yaşarbey Apt No 1 D 5 Caddebostan-Kadıköy-Istanbul/Turkey Phone : Fax : Fax : Website: Website:

72

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI 2012 FAALİYET RAPORU EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR TBMM Basımevi - 2013 İÇİNDEKİLER SUNUŞ (Cemil ÇİÇEK TBMM Başkanı)...11 GİRİŞ (Dr. İrfan

Detaylı

2Bülten İNSANİ DİPLOMASİ EXPO 2020 ÇALIŞMALARI TEMSİLİ POLİSLİK PROJESİ. Prof. Dr. Tunçdan BALTACIĞLU ile RÖPORTAJ

2Bülten İNSANİ DİPLOMASİ EXPO 2020 ÇALIŞMALARI TEMSİLİ POLİSLİK PROJESİ. Prof. Dr. Tunçdan BALTACIĞLU ile RÖPORTAJ 2Bülten SAYI: 2 İNSANİ DİPLOMASİ EXPO 2020 ÇALIŞMALARI TEMSİLİ POLİSLİK PROJESİ Prof. Dr. Tunçdan BALTACIĞLU ile RÖPORTAJ İçindekiler ocak-şubat-mart 2013 İZMİR ÜNİVERSİTELERİ PLATFORMU BÜLTENİ Editörden

Detaylı

ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ

ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ 13. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU 2008-2010 1 FAALİYETLER (2008 2010) 1. Ankara Ticaret Odası, TOSYÖV, OSİAD tarafından 20 Şubat 2008 tarihinde ortaklaşa düzenlenen

Detaylı

PROF. DR. REHA METiN ALKAN

PROF. DR. REHA METiN ALKAN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Değerli Okurlar, Anadolu'nun parlayan yıldızlarından biri olmak için kurulan Üniversitemiz, 2006 yılında başladığı yolculuğuna, bugün 11 binden fazla öğrencisi ve sayısı 800

Detaylı

Üniversitemiz eğitime başladı

Üniversitemiz eğitime başladı BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE YIL: 1 SAYI: 1 / OCAK 2013 İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ BÜLTENİ (2010-2012) Medeniyetler beşiğinden dünyaya Üniversitemiz eğitime başladı Araştırma Odaklı Devlet Üniversitesi...

Detaylı

4 Temmuz - Ağustos. eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi

4 Temmuz - Ağustos. eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi 4 Temmuz - Ağustos eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi içindekiler 3 eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi Mayıs - Haziran Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Dergisi HABERLER 2 İki Ayda Bir Yayımlanır

Detaylı

AKFEN HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU

AKFEN HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU AKFEN HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 1. Kurumsal Yönetim İlkeleri ne Uyum Beyanı Akfen Holding A.Ş. ( Şirket ), 03.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren Kurumsal Yönetim Tebliği

Detaylı

YÖDAK Üyeliği sürecinde yaptığım akademik yayınlar ve faaliyetler ( 2006-2012):

YÖDAK Üyeliği sürecinde yaptığım akademik yayınlar ve faaliyetler ( 2006-2012): 1 Prof. Dr. Umay Türkeş-Günay Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü nden 1968 yılında mezun oldu. Atatürk Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ T.C. T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU 2012 2012 T.C. ÖNSÖZ Sevgili Paydaşlarımız, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik

Detaylı

Yükseköğretimde Kalite İçin. 5.5 Milyon. %75 Okullaşma Oranı. 184 Yükseköğretim Kurumu. Öğrenci. 141 Öğretim Elemanı. Uluslararası. Bin.

Yükseköğretimde Kalite İçin. 5.5 Milyon. %75 Okullaşma Oranı. 184 Yükseköğretim Kurumu. Öğrenci. 141 Öğretim Elemanı. Uluslararası. Bin. Yükseköğretimde Kalite İçin 184 Yükseköğretim Kurumu 70Bin Uluslararası Öğrenci 5.5 Milyon Öğrenci %75 Okullaşma Oranı 141 Öğretim Elemanı Bin Yükseköğretimde Kalite İçin Eğitim-Öğretim ve Araştırma 7

Detaylı

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu İlk Günden Bugüne Üniversitemiz Kurucusu ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından 1980 yılında Türkiye Organ Nakli Yanık ve Tedavi Vakfı nın kurulması, daha sonra 1982 de ilk Diyaliz Merkezinin

Detaylı

2012 YILI FAALİYET RAPORU

2012 YILI FAALİYET RAPORU 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI Adnan DALGAKIRAN MAKINE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BIRLIĞI /MAKINE TANITIM GRUBU YÖNETIM KURULU BAŞKANI Saygıdeğer Üyelerimiz, Türk makine sektörü

Detaylı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı 10 24 18 BU BAŞARI HEPİMİZİN, BU ONUR ÜNİVERSİTEMİZİN" Başbakan Erdoğan dan Özer e Altın Madalya 8. FEFKON TOPLANTISI Türkiye nin Dekanları Zonguldak ta buluştu ZONGULDAKLI DUAYEN GAZETECİ FİKRET BİLA:

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI

TÜRKİYE CUMHURİYETİ AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AYLIK BÜLTEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Mustafa Kemal Mahallesi 2082. Cadde No: 4 06800 Bilkent / ANKARA Tel: 0 (312) 218 1300 Faks: 0 (312) 218 1464 E-posta: bilgi@ab.gov.tr www.ab.gov.tr

Detaylı

Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 2010

Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 2010 1 Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 2010 MİSYONUMUZ Vakfın amacı eğitim, bilim, kültür, sağlık, çevre gibi sosyal alanlarda KAMU YARARINA ÇALIŞAN VE KAR AMACI GÜTMEYEN GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR olarak Türk Medeni

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 6.1.8. Genel Sekreterlik ve Daire Başkanlıkları

İÇİNDEKİLER. 6.1.8. Genel Sekreterlik ve Daire Başkanlıkları İÇİNDEKİLER Sunuş Kırgız Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi 1. Kuruluşu 2. Statüsü 3. Misyonu 4. Vizyonu 5. Ana İlkeleri ve Değerleri 6. İdari Yapı 6.1 Üniversite Yönetim

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

Kalkınma Bakanı CEVDET YILMAZ

Kalkınma Bakanı CEVDET YILMAZ Temmuz 13/sayı 10 Kalkınma Bakanı CEVDET YILMAZ Ekonomi Bakanlığı Gümrük ve Tic. Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Müsteşar Yardımcısı BÜLENT UĞUR SEZAİ UÇARMAK ECEVİT Ankara Gümrük Müdürü M.TUNCAY BAYRAKTAR

Detaylı

Üniversiteler ve teknoparklar. Kalkınmanın bilimsel ve teknolojik üsleri; ENGLISH SUMMARY P.58

Üniversiteler ve teknoparklar. Kalkınmanın bilimsel ve teknolojik üsleri; ENGLISH SUMMARY P.58 Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı www.bebka.org.tr ÜÇ AYDA BİR YAYINLANIR YIL: 2 SAYI: 7 TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL 2013 Kalkınmanın bilimsel ve teknolojik üsleri; Üniversiteler ve teknoparklar KALKINMA

Detaylı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 Bu faaliyet dönemimizde üç etkinliğimiz birer dönemsel sembol olarak kaydedilecektir Antalya Ticaret

Detaylı

ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Türkiye son yıllarda yaşanan

Detaylı

DENİZ TİCARETİ. Ekim 2013 Yıl 22 Sayı 257

DENİZ TİCARETİ. Ekim 2013 Yıl 22 Sayı 257 DENİZ TİCARETİ Ekim 2013 Yıl 22 Sayı 257 6. Uluslararası Lojistik ve Transport Fuarı Mersin de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Şinasi Develi nin Anıları Kitap Oldu Mersin ve Deniz Turizmi DESTEK GEMİSİ İLE

Detaylı

ORTA ANADOLU SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

ORTA ANADOLU SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI 1 ORTA ANADOLU SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI 1 2 BAŞKANIN MESAJI Türkiye de süs bitkileri sektörü hem üretim hem ihracat yönünden

Detaylı

TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU 2012 TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU ÖNSÖZ Değerli Kooperatifçiler; Son yıllarda dünyada yaşanan sosyo-ekonomik krizler, birlikte hareket etme ve ortak iş yapmanın önemini bir

Detaylı

ebülten Sayı:01 01.01.2013 30.06.2013

ebülten Sayı:01 01.01.2013 30.06.2013 ÇANAKKALE TİCARET BORSASI EMİTT FUARINDA (23-27.01.2013) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Töreni (07-17.01.2013) Türkiye nin en büyük turizm fuarı olan ve bu yıl 17. düzenlenen Emitt 2013 Turizm Fuarına

Detaylı

bülteniyıl: Mayıs /2012 Sayı:4

bülteniyıl: Mayıs /2012 Sayı:4 bülteniyıl: Mayıs /2012 Sayı:4 Merhaba Ocak 2012 den bugüne kadar geçen dönemde yaptığımız faaliyetleri paylaşmak için tekrar karşınızdayız. KA.DER, Ocak ayından beri kadını, insan haklarını ve eşitsizliği

Detaylı

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ den OMÜ Bosna Hersek te Yeni İşbirliği Anlaşmalarına İmza Attı 2 Kiev Politeknik Üniversitesi ile Eğitimde İşbirliği 4 Mevlana Değişim Programı 4 Ürdün Üniversiteleri ile Akademik

Detaylı

Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu

Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu HİTİT HABER BAŞLARKEN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu yeni sayısında, değerli Hitit Üniversitesi Ailesi ni sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Üstlendiği vizyon ve

Detaylı

S.4-5. Maliki - Barzani. Görüşmesi Gerçekleşti KOBLER IRAK TAN GİDİYOR

S.4-5. Maliki - Barzani. Görüşmesi Gerçekleşti KOBLER IRAK TAN GİDİYOR Irak Türkmen Basın Konseyinde KAN DEĞiŞiMi 17-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul da düzenlenen 5. Türkmen Basın Konseyi Kurultayında Konseyin yeni yönetim kurulu seçildi. Elif DERİNBAY S.4-5 Irak

Detaylı

NİCELİKSEL GELİŞİMDEN NİTELİKSEL GELİŞİME HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ 2008-2014

NİCELİKSEL GELİŞİMDEN NİTELİKSEL GELİŞİME HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ 2008-2014 NİCELİKSEL GELİŞİMDEN NİTELİKSEL GELİŞİME HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ 2008-2014 Ankara, 2015 NİCELİKSEL GELİŞİMDEN NİTELİKSEL GELİŞİME HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK

Detaylı