Dolphin 70e Black. Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Windows Embedded Handheld 6.5 ile birlikte. 70E-WEH-TR-QS Rev A 9/13

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Dolphin 70e Black. Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Windows Embedded Handheld 6.5 ile birlikte. 70E-WEH-TR-QS Rev A 9/13"

Transkript

1 Dolphin 70e Black Windows Embedded Handheld 6.5 ile birlikte Hızlı Başlangıç Kılavuzu 70E-WEH-TR-QS Rev A 9/13

2 Kutu İçeriği Kutunuzda aşağıdaki parçaların bulunduğundan emin olun: Dolphin 70e Black cep bilgisayarı (terminal) Şarj edilebilir 3,7 V lityum iyon (Li-ion) Pil USB şarj/iletişim kablosu Bölgesel priz adaptörleri içeren birlikte güç adaptörü Hızlı Başlangıç Kılavuzu Uyumluluk Yönetmeliği Sayfası Terminaliniz için aksesuarlar sipariş ettiyseniz, bunların da siparişe dahil edildiğini doğrulayın. Dolphin terminalini bakım için geri göndermeniz durumunda gerekebileceğinden, orijinal ambalajı sakladığınızdan emin olun. Not: Dolphin modeliniz bu kılavuzda açıklanan modelden farklı olabilir, ancak aksi ifade edilmedikçe belirtilen özellikler Windows Embedded Handheld içeren tüm Dolphin 70e Black modelleri için standarttır.

3 Dolphin 70e Black Hakkında Bilgi WAN Bildirim LED'i Ön Hoparlör Genel Bildirim LED'i Sağ Tarama/ Görüntü Düğmesi Yan Mikrofon* Dokunmatik Panel Ekranı USB Kapağı/ Mikro USB Bağlantı Noktası Tara Düğmesi Geri Düğmesi Ana Ekran Sonlandır Düğmesi Ara Düğmesi Ön Mikrofon* Alt Hoparlör * Önemli - Telefon aramaları veya ses kayıtları için terminali kullanırken yan mikrofonu elinizle kapatmayın. Gürültü giderme özelliğinin çalışması için ön ve yan mikrofonların ikisinin de üzeri açık olmalı ve engellenmemelidir.

4 Ses Girişi Görüntü Motoru Penceresi (LED deliği) Güç Düğmesi Renkli Kamera Merceği Sol Tarama/Görüntü Düğmesi Ses Kontrol Düğmesi Kamera Flaşı/ El Feneri Pil Mandalı ve Tutma Askısı (pil ve pil kapağı gösterilmemektedir) Giriş/Çıkış Konektörü Pil Kapağı (standart model gösterilmektedir) SIM Kart Tutma Klapesi SIM Kart Soketi Bellek Kartı Tutma Klapesi Bellek Kartı Soketi

5 Pili Takma Dolphin 70e Black modeli terminalleri, Honeywell International Inc. için üretilen BAT-STANDARD-01 (Li-ion 3,7 V; 6,179 Vat saat) ve BAT-EXTENDED-01 (Li-ion 3,7 V; 12,358 Vat saat) pil parça numaraları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Dolphin 70e Black, terminalden ayrı ambalajlanmış şekilde pille birlikte teslim edilir. Pili takmak için aşağıda açıklanan adımları uygulayın. Pili terminale yerleştirmeden önce tüm bileşenlerin kuru olduğundan emin olun.! Islak bileşenlerin eşlenmesi, garanti kapsamında olmayan hasarlara neden olabilir Not: Standart model pil ve pil kapağı gösterilmektedir.

6 Honeywell lityum iyon (Li-ion) pillerini kullanmanızı öneririz. Honeywell! dışındaki pillerin kullanımı, garanti kapsamında olmayan hasarlarla sonuçlanabilir. Pil takıldıktan sonra, terminali Dolphin 70e Black şarj çevre birimlerinden birine bağlayarak pili şarj edin. Dolphin 70e Black'i Şarj Etme Dolphin terminallerinin pili büyük ölçüde boşaltılmış olarak gelir. Pili standart pil için en az 4 saat, büyük pil için en az 6 saat olmak üzere bir Dolphin şarj cihazıyla şarj edin. Ana cihazdaki 500mA USB bağlantı noktasından şarj etmek için 70e-USB Şarj/İletişim kablosu kullanılırken, standart pil için minimum 6 saat ve büyük pil için minimum 8 saat pili şarj edin. Not: Pil şarj edilirken terminalin kullanılması, tamamen şarj etmek için gerekli süreyi artırır. Honeywell çevre birimleri, güç kabloları ve güç adaptörleri kullanmanızı! öneririz. Honeywell dışındaki çevre birimleri, kabloları veya güç adaptörlerinin kullanımı, garanti kapsamında olmayan hasarlara yol açabilir. Dolphin 70e Black modeli terminalleri şu şarj cihazları ve kablolarıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır: 70e-HB, 70e-CB, 70e-MB, 70e-MC ve 70e-USB ADAPTERKIT. Terminalleri/pilleri çevre birimleriyle eşlemeden önce tüm bileşenlerin kuru! olduğundan emin olun. Islak bileşenlerin eşlenmesi, garanti kapsamında olmayan hasarlara neden olabilir. HomeBase (70e-HB Modeli) 70e-HB şarj cihazı, Honeywell International Inc. için üretilen BAT-STANDARD-01 (Li-ion 3,7 V; 6,179 Vat saat) ve BAT-EXTENDED-01 (Li-ion 3,7 V; 12,358 Vat saat) pil parça numaraları ve Dolphin 70e Black model terminallerle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Cihazla birlikte yalnızca UL Listesinde bulunan ve Honeywell tarafından 12VDC çıkışla uygun bulunmuş 3 amp güç kaynaklarını kullanın.

7 2 HomeBase Parçaları AUX Pil Yuvası USB Bağlantı Noktası AUX Pil LED'i Yaslama LED i COMM LED'i DC Güç Girişi Güç Adaptörü AC Güç Kablosu Güç Kablosu HomeBase LED Göstergeleri AUX pil LED'i Turuncu Yeşil Yedek pil şarj ediliyor. Yedek pilin şarj işlemi tamamlandı ve kullanıma hazır. Yaslama LED i Mavi Terminal tabana uygun şekilde yerleştirilmiş. COMM LED'i Yeşil Ana iş istasyonuyla bir USB bağlantısı kuruldu.

8 USB Şarj/İletişim Kablosu (70e-USB ADAPTERKIT) USB Şarj/İletişim kablosu, terminali şarj etmek için iki seçenek sağlar. Güç çıkışından terminali şarj etmek için birlikte verilen güç kaynağı adaptörü ve priz adaptörüyle birlikte kabloyu kullanın veya ana cihazdan şarj etmek için kabloyu yüksek güçlü bir USB bağlantı noktasına bağlayın. Seçenek 1: Güç prizinden şarj etme Cihazla birlikte yalnızca UL Listesinde bulunup Honeywell tarafından 5 VDC ve 1A çıkışla uygun bulunmuş güç kaynaklarını kullanın. USB Kapağı Priz Adaptörü Güç Adaptörü Mikro USB Bağlantı Noktası 70e-USB Şarj/ İletişim Kablosu Seçenek 2: Ana cihazdaki yüksek güçlü bir USB bağlantı noktasından şarj etme USB Kapağı 70e-USB Şarj/ İletişim Kablosu Mikro USB Bağlantı Noktası Ana Cihaz USB Bağlantı Noktası Not: Pilin USB bağlantı noktasından şarj edilmesi, doğrudan AC adaptöründen şarj edilmesine kıyasla daha uzun sürer. Terminal, USB bağlantı noktasının sağladığından daha fazla akım çekiyorsa USB şarjı gerçekleşmez. Pilin şarj olduğunu doğrulamak için > Settings > System > Power (Ayarlar > Sistem > Güç) öğelerine dokunun.

9 Cihazı Açma/Kapatma Terminali Açık duruma getirmek için Güç düğmesine bırakın. Terminali Kapalı duruma getirmek için: basıp düğmeyi serbest 1. Seçenekler menüsü görüntüleninceye kadar Güç düğmesini yaklaşık 4 saniye basılı tutun. 2. Power off (Güç kapatma) öğesine dokunun. Suspend (Bekleme) Modu Suspend (Bekleme) modu, terminal önceden programlanan bir süre boyunca etkin olmadığında, pilden tasarruf etmek için otomatik olarak dokunmatik ekranı kapatır. Otomatik zaman aşımı sınırları, Settings > System > Power (Ayarlar > Sistem > Güç) altında bulunan Advance (Gelişmiş) sekmesinden ayarlanabilir. Terminali Suspend (Bekleme) moduna almak veya bu moddan çıkarmak için Güç düğmesine basıp düğmeyi serbest bırakın. Not: Terminali Suspend (Bekleme) moduna mutlaka pili çıkarmadan önce almalısınız. Pili Çıkarma 1. Terminali Suspend (Bekleme) moduna alın. 2. Pili çıkarmak için aşağıda açıklanan adımları uygulayın

10 SIM Kartı ve/veya Bellek Kartını Takma Honeywell, maksimum performans ve dayanıklılık için Dolphin terminalleriyle Tek Seviye Hücreli (SLC) sektör standartlarında microsd veya microsdhc bellek kartlarının kullanılmasını önerir. Uygun bellek kartı seçenekleri hakkında bilgi için Honeywell satış temsilcisiyle irtibata geçin. SIM Kartı ve/veya Bellek Kartını takmak için: 1. Terminali Suspend (Bekleme) moduna alın. 2. Pil kapağını ve pili çıkarın. 3. Uygun soket için kart tutma klapesini kaldırın. SIM Kart Tutma Klapesi Bellek Kartı Tutma Klapesi 4. SIM veya bellek kartını (temaslar aşağı bakacak şekilde) sokete kaydırın, ardından tutma klapesini kapatın. Not: İlk kullanımdan önce microsd/sdhc kartı biçimlendirin. SIM Kartın Oluklu Köşesi 5. Pili ve pil kapağını takın. Güç uygulandığı anda terminal önyüklenmeye başlar.

11 Dolaşma ve İşlev Düğmeleri Düğme İşlev Ara Bir telefon aramasını yanıtlar ya da telefon araması başlatır. Ana Ekran Tarama Geri Ana Ekrana döner. Tarama veya Görüntüleyici Demosunda tarayıcıyı/ görüntüleyiciyi tetikler. Resim çeker veya Resimler ve Video Kamera uygulamalarında video çekimini açar ya da kapatır. Önceki ekrana döner. Sonlandır Telefon aramasını sonlandırır. Sağ ve Sol Taraf Tarayıcıyı/görüntüleyiciyi tetikler. Ses Düzeyi Etkin hoparlörün ses düzeyini artırır veya azaltır. Not: Ek işlevler, kullanılan uygulamaya göre farklılık gösterir. Dolphin 70e Black, altı adet programlanabilir düğme içerir: Tarama, Giriş, Geri, Sonlandır ve Sağ ve Sol taraf düğmeleri. Uygulamaları başlatmak veya komutları yürütmek için düğmeleri yeniden atayabilirsiniz. Ek bilgi için Kullanım Kılavuzu'na bakın.

12 Sanal Klavye Bir uygulama açtığınızda veya metin ya da sayı girişi gerektiren bir alan seçtiğinizde gelişmiş Honeywell sanal klavyesi görüntülenir. Sanal klavyeyi açmak veya kapatmak için ekranın alt kısmındaki döşeme çubuğunda klavye simgesine de dokunabilirsiniz. Klavye içeriği, kullanımdaki uygulamaya ve giriş alanı gereksinimlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Gelişmiş sanal klavye, adresinden indirilebilen Honeywell Virtual Keypad Creator yazılımı kullanılarak tamamen özelleştirilebilir. Kullanıcı dostu hizmet aracı; temel konum, boyut, miktar, renk ve klavye dış yüzü gibi birçok klavye özelliğini kişiselleştirmenize olanak sağlar. Ayrıca genel iş görevlerini kolaylaştırmak için uygulama başlatma tuşları ekleyebilir, özel karakter kümeleri için alternatif veya işlev tuşları oluşturabilir ve dil değişiklikleri yapabilirsiniz. Ek bilgi için Dolphin 70e Black Kullanım Kılavuzu'na bakın. Renkli Kamera Demosunu Kullanma 1. > Demos > Camera Demo (Demolar > Kamera Demosu) öğelerine dokunun. 2. Kamera merceğini, görüntüsünü çekmek istediğiniz nesneye doğrultun. Kamera merceği, terminalin arka panelinde yer alır. 3. Nesneyi, dokunmatik ekranda ortalayın. 4. Resim çekmek için ekrandaki öğesine dokunun. Not: Resimlerinizi gözden geçirmek veya düzenlemek için yeşil oka dokunun. Resim gözden geçirme/düzenleme ekranından çıkmak için yeşil kutuya dokunun. hafifçe

13 Tarama Motoru Demosunu Kullanma 1. > Demos > Scan Demo (Demolar > Tarama Demosu) öğesine dokunun 2. Dolphin terminalini barkoda doğrultun. 3. Tarama düğmesini basılı tutun. Hedefleme ışını görünür. Not: Sol ve sağ taraf düğmeleri, tarama/görüntü motorunu da tetikler. 4. Hedefleme ışınını barkodun üzerinde ortalayın. Not: İdeal performans için, barkodu hafif bir açıyla tarayarak yansımaları önleyin. 5. Barkod başarıyla okunduğunda, terminal bip sesi çıkarır ve dokunmatik ekranda barkod bilgileri görüntülenir. Hedefleme Işını Terminali barkoda yaklaştırdığınızda hedefleme ışını daralır, barkoddan uzaklaştırdığınızda genişler. Hedefleme ışını küçük çubuk veya öğelere (mil boyutu) sahip sembollere daha yakın tutulmalıdır. Hedefleme ışını büyük çubuk veya öğelere (mil boyutu) sahip sembollerden daha uzak tutulmalıdır. Doğrusal Barkod 2D Matris Simgesi

14 Verileri Bir Ana Cihaz (PC) ile Eşleme Verileri (örn. e-posta, kişi bilgileri ve takvim) terminal ve ana iş istasyonu (PC) arasında eşlemek için: 1. Bilgisayarınıza ActiveSync (sürüm 4.5 veya üzeri) ya da Windows Mobile Device Center (WDMC) kurulmalıdır. ActiveSync veya WDMC'nin en son sürümünü Microsoft Web sitesinden (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=147001) indirebilirsiniz. Not: Dolphin cihazları, ActiveSync önceden kurulmuş şekilde verilir. Dolphin terminalinizdeki ActiveSync; Windows Vista veya Windows 7 ile işletilen bilgisayarlarda WDMC; Windows XP ile işletilen bilgisayarlarda ise ActiveSync ile çalışır. 2. Dolphin terminali ve bilgisayar, aynı iletişim türü için yapılandırılmalıdır. 3. İletişimi başlatmak için terminali bilgisayara (bir Dolphin çevre birimi kullanarak) bağlayın. ActiveSync veya Windows Mobile Device Center hakkında ayrıntılı bilgi için bkz. Honeywell çevre birimleri, güç kabloları ve güç adaptörleri kullanmanızı öneririz. Honeywell dışındaki çevre birimleri, kabloları veya güç adaptörlerinin kullanımı, garanti kapsamında olmayan hasarlara yol açabilir. Yazılım Yükseltmeleri Dolphin terminalinizin mevcut yazılım yükseltmeleri hakkında ayrıntılı bilgi için, bir Honeywell teknik destek temsilcisiyle irtibata geçin.

15 Terminali sıfırlama Sistem üç şekilde sıfırlanabilir: yazılım sıfırlaması, donanım sıfırlaması veya fabrika ayarlarına geri dönme. Yazılım ve donanım sıfırlamaları, dosya sistemine depolanmış tüm verileri korur. Fabrika Ayarlarına geri dönmek konusunda daha fazla bilgi almak için bir Honeywell teknik destek temsilcisiyle irtibata geçin. Yazılım Sıfırlaması (Sıcak Önyükleme), cihazda yeniden önyükleme gerçekleştirir ve RAM'de oluşturulan tüm nesneleri muhafaza eder. Şu durumlarda bir yazılım sıfırlaması gerçekleştirebilirsiniz: terminal yanıt vermediğinde, bazı yazılım uygulamalarını yükledikten sonra ya da ağ kartları gibi belirli sistem ayarlarını değiştirdikten sonra. Donanım Sıfırlaması (Soğuk Önyükleme), terminalde yeniden önyükleme gerçekleştirir ve sıfırlama anında RAM'de çalışan tüm açık uygulamaları kapatır. Yazılım Sıfırlaması veya Donanım Sıfırlaması gerçekleştirmek için: 1. Seçenekler menüsü görüntüleninceye kadar Güç düğmesini yaklaşık 4 saniye basılı tutun. 2. Menüde Soft Reset (Yazılım Sıfırlaması) veya Hard Reset (Donanım Sıfırlaması) öğesine dokunun. Sıfırlama tamamlandığında Giriş ekranı görünür. Not: Dokunmatik ekran yanıt vermiyorsa Hard Reset (Donanım Sıfırlaması) gerçekleştirmek için terminal yeniden önyükleninceye kadar yaklaşık 8 saniye boyunca Güç düğmesini basılı tutun. Sıfırlama tamamlandığında Giriş ekranı görünür.

16 Teknik Yardım Teknik destek, ürün servisi veya onarımlar için irtibat bilgileri adresinde bulunur. Kullanıcı Belgeleri Bu belgenin yerelleştirilmiş sürümlerini almak ve Kullanım Kılavuzunu indirmek için adresine gidin. Sınırlı Garanti Ürününüzün garanti bilgileri için bkz. Patentler Patent bilgileri için bkz. Disclaimer Honeywell International Inc. ( HII ) reserves the right to make changes in specifications and other information contained in this document without prior notice, and the reader should in all cases consult HII to determine whether any such changes have been made. The information in this publication does not represent a commitment on the part of HII. HII shall not be liable for technical or editorial errors or omissions contained herein; nor for incidental or consequential damages resulting from the furnishing, performance, or use of this material. This document contains proprietary information that is protected by copyright. All rights are reserved. No part of this document may be photocopied, reproduced, or translated into another language without the prior written consent of HII Honeywell International Inc. Tüm hakları saklıdır. Web Adresi:

MC21XX SERİSİ MOBİL TERMİNAL Kullanıcı Kılavuzu

MC21XX SERİSİ MOBİL TERMİNAL Kullanıcı Kılavuzu MC21XX SERİSİ MOBİL TERMİNAL Kullanıcı Kılavuzu MC21XX SERİSİ MOBİL TERMİNAL KULLANICI KILAVUZU 72E-155020-02TR Rev. A Nisan 2015 ii MC21XX Serisi Kullanıcı Kılavuzu Bu belgenin herhangi bir kısmı, Zebra'nın

Detaylı

ViewPad 10pro Kullanιcι kιlavuzu

ViewPad 10pro Kullanιcι kιlavuzu ViewPad 10pro Kullanιcι kιlavuzu Model No. VS14140 Uygunluk Bilgisi Avrupa Ülkeleri için CE Uyumu Aygıt 2004/108/ec sayılı EMC yönergesi ve 2006/95/EC sayılı Düşük Voltaj Yönergesi ile uyumludur. R&TTE

Detaylı

ATILIM m PAD KULLANIM KLAVUZU

ATILIM m PAD KULLANIM KLAVUZU ATILIM mpad02 KULLANIM KLAVUZU mpad02 10.1 inç Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich 16GB Dahili Bellek CPU: Amlogic 8726-MX Cortex A9 1.5Ghz çift-çekirdek işlemci; Neon coprocessor & 512KB L2 önbellek 2D/3D

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Kişisel Bilgisayar VPCY11 Serisi

Kullanım Kılavuzu. Kişisel Bilgisayar VPCY11 Serisi N Kullanım Kılavuzu Kişisel Bilgisayar VPCY11 Serisi n 2 N İçindekiler Kullanımdan Önce...4 VAIO Bilgisayarınız Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinme... 5 Ergonomik Faktörler...7 Başlarken...9 Kumandaların

Detaylı

Venue 8 Pro Tablet Kullanım Kılavuzu

Venue 8 Pro Tablet Kullanım Kılavuzu Venue 8 Pro Tablet Kullanım Kılavuzu Notlar, Önlemler ve Uyarılar NOT: Bir NOT, tablet bilgisayarınızı en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olan önemli bilgileri belirtir. DİKKAT: Bir DİKKAT, talimatların

Detaylı

ASUS Transformer Book E-Kılavuz

ASUS Transformer Book E-Kılavuz ASUS Transformer Book E-Kılavuz TR7636 Eylül 2012 Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü, ASUSTeK COMPUTER INC. in ( ASUS ) açık yazılı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E4g E2003/E2006/E2053

Kullanım kılavuzu. Xperia E4g E2003/E2006/E2053 Kullanım kılavuzu Xperia E4g E2003/E2006/E2053 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Cihaza genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553 Kullanım kılavuzu Xperia Z3+ E6553 İçindekiler Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Ekranı koruma...8 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 Kullanım kılavuzu Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 İçindekiler Xperia Z Ultra Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gerekli?...11

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2014 Hewlett-Packard Development Company, L.P. AMD, Advanced Micro Devices, Inc. kuruluşunun bir ticari markasıdır. Bluetooth, sahibinin mülkiyetinde olan bir ticari markadır

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP321/SGP351

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP321/SGP351 Kullanım kılavuzu Xperia Tablet Z SGP321/SGP351 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Cihaza genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8

Detaylı

Nokia 5130 XpressMusic Kullanım Kılavuzu

Nokia 5130 XpressMusic Kullanım Kılavuzu Nokia 5130 XpressMusic Kullanım Kılavuzu Baskı 2.1 UYGUNLUK BİLDİRİMİ NOKIA CORPORATION şirketi, bu RM-495 ürününün 1999/5/EC sayılı Direktifin esas şartları ve diğer ilgili hükümlerine uygun olduğunu

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503 Kullanım kılavuzu Xperia Z2 D6502/D6503 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 Kullanım kılavuzu Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gerekli?...9 Cihazınızı şarj etme...10 Temel konuları

Detaylı

TR10292 Revize Sürümü V3 Nisan 2015 Dizüstü Bilgisayar

TR10292 Revize Sürümü V3 Nisan 2015 Dizüstü Bilgisayar TR10292 Revize Sürümü V3 Nisan 2015 Dizüstü Bilgisayar E-Kılavuz UX305 Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü, ASUSTeK COMPUTER INC. in

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia T3 D5102/D5103/D5106

Kullanım kılavuzu. Xperia T3 D5102/D5103/D5106 Kullanım kılavuzu Xperia T3 D5102/D5103/D5106 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8 Cihazınızı şarj etme...9 Temel konuları öğrenme...10

Detaylı

Bu kullanıcı kılavuzunda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir.

Bu kullanıcı kılavuzunda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2012, 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth, mülkiyeti marka sahibine ait olan ve Hewlett-Packard Company tarafından lisansla kullanılan bir ticari markadır.

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia ZR C5503/C5502

Kullanım kılavuzu. Xperia ZR C5503/C5502 Kullanım kılavuzu Xperia ZR C5503/C5502 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Cihaza genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu LG-P503. www.lg.com P/N : MMBB0393928 (1.0) G

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu LG-P503. www.lg.com P/N : MMBB0393928 (1.0) G TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu LG-P503 P/N : MMBB0393928 (1.0) G www.lg.com En son dijital mobil iletişim teknolojisi ile çalışmak üzere tasarlanan, gelişmiş ve kompakt tasarıma sahip LG-P503 model

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP311/SGP312

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP311/SGP312 Kullanım kılavuzu Xperia Tablet Z SGP311/SGP312 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Cihaza Genel Bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. HP Officejet 150

Kullanım Kılavuzu. HP Officejet 150 Kullanım Kılavuzu HP Officejet 150 HP Officejet 150 (L511) Taşınabilir Hepsi Bir Arada Yazıcı Kullanım Kılavuzu Telif hakkı bilgileri 2014 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. 2. Baskı,

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia C4 E5303/E5353/E5306

Kullanım kılavuzu. Xperia C4 E5303/E5353/E5306 Kullanım kılavuzu Xperia C4 E5303/E5353/E5306 İçindekiler Xperia C4 Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206 Kullanım kılavuzu Xperia E3 D2202/D2203/D2206 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Referans Kılavuzu Sürümü 3

Referans Kılavuzu Sürümü 3 Referans Kılavuzu Sürümü 3 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik...6 Giriş...7 Genel bakış...7 Yardım ve destek...7 Telefonunuzun bakımı...8 Tuşlar ve parçalar...9 Başlarken... 12 Paket içeriği...12 SIM kartı

Detaylı

GT-I8150. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-I8150. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-I8150 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung un üstün teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

GT-S5300. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5300. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5300 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu www.sar-tick.com Bu ürün 2,0 W/kg'lık milli SAR sınırlarını karşılamaktadır. Belirli maksimum SAR değerleri bu kılavuzun Özgül Soğurma Oranı (SAR) sertifikası bilgileri

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 503

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 503 Kullanım kılavuzu Nokia Asha 503 Baskı 1.0 TR RM-920 Kullanım kılavuzu Nokia Asha 503 İçindekiler Güvenlik 4 Başlarken 5 Tuşlar ve parçalar 5 SIM kartı, pili ve hafıza kartını takma 5 Pili şarj etme 6

Detaylı

Nokia E90 Communicator Kullanım Kılavuzu

Nokia E90 Communicator Kullanım Kılavuzu Nokia E90 Communicator Kullanım Kılavuzu 9251269 Baskı 3 UYGUNLUK BİLDİRİMİ NOKIA CORPORATION şirketi, bu RA-6 ürününün 1999/5/EC sayılı Direktifin esas şartları ve diğer ilgili hükümlerine uygun olduğunu

Detaylı