Dolphin 70e Black. Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Android 4.0 işletim sistemi. 70E-AND-2-TR-QS Rev A 4/14

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Dolphin 70e Black. Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Android 4.0 işletim sistemi. 70E-AND-2-TR-QS Rev A 4/14"

Transkript

1 Dolphin 70e Black Android 4.0 işletim sistemi Hızlı Başlangıç Kılavuzu 70E-AND-2-TR-QS Rev A 4/14

2 Bu Kılavuzla İlgili Önemli Bilgiler Bu Hızlı Başlangıç Kılavuzu pil kapak kilidi olan Dolphin 70e Black modellerini konu alır. Modelinizde pil kapağı kilidi yoksa, lütfen adresindeki Dolphin 70e Black ürün sayfasından indirilebilen Hızlı Başlangıç Kılavuzu 70E-AND-QS'ye bakın. Pil Kapağı Kilidi Kutu İçeriği Kutunuzda aşağıdaki parçaların bulunduğundan emin olun: Dolphin 70e Black cep bilgisayarı (terminal) Endüstriyel standartlarda 1 GB, 2 GB veya 4 GB microsd kart (takılı) Şarj edilebilir 3,7 V lityum iyon (Li-ion) pil USB şarj/iletişim kablosu Bölgesel priz adaptörleri ile birlikte güç adaptörü Hızlı Başlangıç Kılavuzu ve Uyumluluk Yönetmeliği Sayfası Terminaliniz için aksesuar da sipariş ettiyseniz, bunların da siparişe dahil edildiğini doğrulayın. Dolphin terminalini bakım için geri göndermeniz durumunda gerekebileceği için orijinal ambalajı sakladığınızdan emin olun. Bellek Kartı Teknik Özellikleri Dolphin 70e Black terminalinizdeki uygulamalar dosya ve uygulama verilerini depolamak için microsd kartı kullanır. Olası uygulama hatalarını ve veri kaybını önlemek amacıyla bellek kartı kullanılması önerilir. Honeywell, maksimum performans ve dayanıklılık için Dolphin terminalleriyle Tek Seviye Hücreli (SLC) endüstriyel standartlarda microsd veya microsdhc bellek kartlarının kullanılmasını önerir. Uygun bellek kartı seçenekleri hakkında bilgi için Honeywell satış temsilcisiyle irtibata geçin.

3 Dolphin 70e Black Hakkında Genel Bilgiler Ön Hoparlör Genel Bildirim LED'i WAN Bildirim LED'i Dokunmatik Panel Ekran Tarama Düğmesi Sağ Tarama/ Görüntü Düğmesi Yan Mikrofon* USB Kapağı/ Mikro USB Bağlantı Noktası Geri Düğmesi Menü Düğmesi Arama Düğmesi Ana Ekran Düğmesi Ön Mikrofon* Alt Hoparlör * Önemli: Telefon aramalarında terminali kullanırken yan mikrofonu elinizle kapatmayın. Telefon aramalarında gürültü giderme özelliğinin çalışması için, ön ve yan mikrofonların ikisinin de üzeri açık olmalı ve engellenmemelidir. Not: Gürültü giderme özelliği sadece WWAN modellerinde bulunur.

4 Renkli Kamera Merceği Ses Girişi Tarama/Görüntü Motoru Penceresi (LED deliği) Güç Düğmesi Kamera Flaşı/El Feneri Sol Tarama/Görüntü Düğmesi Pil Kapağı Kilidi Ses Kontrol Düğmesi Pil Mandalı (pil ve pil kapağı gösterilmemektedir) Pil Kapağı (standart model gösterilmektedir) Giriş/Çıkış Konektörü SIM Kart Sabitleme Klapesi SIM Kart Soketi* Bellek Kartı Sabitleme Klapesi Bellek Kartı Soketi, microsd Kart ile (takılı) * Yalnızca WWAN takılı modellerde kullanılabilir.

5 Pili Takma Pil kapağı kilidi olan Dolphin 70e Black modelleri, Honeywell International Inc. için üretilen BAT-STANDARD-02 (Li-ion 3,7 V; 6,179 Vat saat) ve BAT-EXTENDED-02 (Li-ion 3,7 V; 12,358 Vat saat) pil parça numaraları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Dolphin 70e Black, pil terminalden ayrı ambalajlanmış olarak gönderilir. Pili takmak için aşağıda açıklanan adımları uygulayın. Pili terminale yerleştirmeden önce tüm bileşenlerin kuru olduğundan emin olun.! Islak bileşenlerin birleştirilmesi, garanti kapsamında olmayan hasarlara neden olabilir. Not: Standart model pil ve pil kapağı gösterilmektedir

6 ! Honeywell lityum iyon (Li-ion) pillerin kullanmanız önerilir. Honeywell dışındaki pillerin kullanımı, garanti kapsamında olmayan hasarlarla sonuçlanabilir. Pil takıldıktan sonra, terminali Dolphin 70e Black şarj çevre birimlerinden birine bağlayarak pili şarj edin. Dolphin 70e Black Şarj İşlemi Dolphin terminallerinin pili büyük ölçüde boşaltılmış olarak gönderilir. Pili standart pil için en az 4 saat, büyük pil için en az 6 saat olmak üzere bir Dolphin şarj cihazıyla şarj edin. Ana cihazdaki 500mA USB bağlantı noktasından şarj etmek için 70e-USB Şarj/İletişim kablosu kullanılırken, standart pil için minimum 6 saat, büyük pil için minimum 8 saat şarj edin. Not: Pil şarj edilirken terminalin kullanılması, tamamen şarj etmek için gerekli süreyi uzatır. Honeywell çevre birimi, güç kablosu ve güç adaptörü kullanmanızı önerilir.! Honeywell dışında çevre birimi, kablo veya güç adaptörü kullanılması, garanti kapsamında olmayan hasarlara yol açabilir. Android işletim sistemi kullanan Dolphin 70e Black modeli terminaller şu şarj cihazları ve kablolarıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır: 70e-HB, 70e-EHB, 70e-CB, 70e-NB, 70e-MB, 70e-MC ve 70e-USB ADAPTERKIT. Terminalleri/pilleri çevre birimleriyle birleştirmeden önce tüm bileşenlerin kuru! olduğundan emin olun. Islak bileşenlerin birleştirilmesi, garanti kapsamında olmayan hasarlara neden olabilir. HomeBase (70e-HB Modeli) 70e-HB şarj cihazı, Honeywell International Inc. için üretilen BAT-STANDARD-02 (Li-ion 3,7 V; 6,179 Watt saat) ve BAT-EXTENDED-02 (Li-ion 3,7 V; 12,358 Watt saat) pil parça numaraları ve Dolphin 70e Black model terminallerle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Cihazla birlikte yalnızca UL Listesinde bulunan ve Honeywell tarafından onaylanmış 12 VDC ve 3 A çıkışlı güç kaynaklarını kullanın.

7 2 HomeBase Parçaları AUX Pil Yuvası USB Bağlantı Noktası AUX Pil LED'i Yuva Bağlantı LED i COMM LED'i DC Güç Girişi Güç Adaptörü AC Güç Kablosu Güç Kablosu HomeBase LED Göstergeleri AUX pil LED'i Turuncu Yeşil Yedek pil şarj ediliyor. Yedek pilin şarj işlemi tamamlandı ve kullanıma hazır. Yuva Bağlantı LED i Mavi Terminal tabana uygun şekilde yerleştirildi. COMM LED'i Yeşil Ana iş istasyonuyla bir USB bağlantısı kuruldu.

8 USB Şarj/İletişim Kablosu (70e-USB ADAPTERKIT) USB Şarj/İletişim kablosu, terminali şarj etmek için iki seçenek sağlar. Güç çıkışından terminali şarj etmek için, cihazla gönderilen güç kaynağı adaptörü ve priz adaptörüyle birlikte kabloyu kullanın veya ana cihazdan şarj etmek için kabloyu yüksek güçlü bir USB bağlantı noktasına bağlayın. Seçenek 1: Güç prizinden şarj etme Cihazla birlikte yalnızca UL Listesinde bulunan ve Honeywell tarafından onaylanmış 5 VDC ve 1 A çıkışlı güç kaynaklarını kullanın. USB Kapağı Mikro USB Bağlantı Noktası Priz Adaptörü Güç Adaptörü 70e-USB Şarj/İletişim Kablosu Seçenek 2: Ana cihazdaki bir USB bağlantı noktasından şarj etme USB Kapağı 70e-USB Şarj/İletişim Kablosu Mikro USB Bağlantı Noktası Ana Cihaz USB Bağlantı Noktası Not: Pilin USB bağlantı noktasından şarj edilmesi, doğrudan AC adaptöründen şarj edilmesine kıyasla daha uzun sürer. Terminal, USB bağlantı noktasının sağladığından daha fazla akım çekiyorsa USB şarjı gerçekleşmez. Pilin şarj olduğunu doğrulamak için > Settings (Ayarlar) > Battery (Pil) öğesine dokunun.

9 Cihazı Açma/Kapatma Terminali Açık duruma getirmek için Güç düğmesine basıp düğmeyi bırakın. Terminali Kapalı duruma getirmek için: 1. Phone Options (Telefon Seçenekleri) menüsü görünene kadar Güç düğmesine basılı tutun. 2. Power Off (Güç Kapatma) öğesine dokunun. Suspend (Bekleme) Modu Suspend (Bekleme) modu, terminal önceden programlanan bir süre boyunca etkin olmadığında, pil enerjisinden tasarruf etmek için otomatik olarak dokunmatik ekranı kapatır ve kilitler. 1. Terminali Suspend (Bekleme) moduna almak veya bu moddan çıkarmak için Güç düğmesine basıp düğmeyi serbest bırakın. 2. Terminalin kilidini açmak için öğesini ekranda sağa sürükleyin veya menü düğmesine basın. Zaman aşımı sınırını ayarlamak için > Settings (Ayarlar) > Display (Ekran) > Sleep (Uyku) öğesine dokunun. Not: Pili çıkarmadan önce terminal mutlaka Suspend (Bekleme) moduna alınmalıdır. Airplane (Uçak) Modu 1. Phone Options (Telefon Seçenekleri) menüsü görünene kadar Güç düğmesine basılı tutun. 2. Airplane Mode (Uçak Modu) öğesine dokunarak bu modu AÇABİLİR veya KAPATABİLİRSİNİZ. Not: Uçak Modu etkinken durum çubuğunda görüntülenir.

10 Pili Çıkarma 1. Terminali Suspend (Bekleme) moduna alın. 2. Pili çıkarmak için aşağıda açıklanan adımları uygulayın SIM Kartı Takma ve/veya Bellek Kartını Değiştirme Terminal, bir microsd kart takılı olarak gönderilir. Ürünle birlikte gönderilen kartı daha yüksek kapasiteli bir microsd veya microsdhc kart ile değiştirerek bellek kapasitesini artırabilirsiniz. Honeywell, maksimum performans ve dayanıklılık için Dolphin terminalleriyle Tek Seviye Hücreli (SLC) endüstriyel standartlarda microsd veya microsdhc bellek kartlarının kullanılmasını önerir. Uygun bellek kartı seçenekleri hakkında bilgi için Honeywell satış temsilcisiyle irtibata geçin. Not: İlk kullanımdan önce yeni takacağınız microsd/sdhc kartı Fat32 formatında biçimlendirin. SIM kartı takmak ve/veya bellek kartını değiştirmek için: 1. Terminali Suspend (Bekleme) moduna alın. 2. Pil kapağını, kilidini açarak çıkarın. 3. Pili çıkarın.

11 4. Uygun soket için kart sabitleme klapesini kaldırın. SIM Kart Sabitleme Klapesi Bellek Kartı Sabitleme Klapesi 5. Bellek kartını değiştirmek için mevcut kartı kaydırarak bellek soketinden çıkarın. Not: Olası uygulama hatalarını ve veri kaybını önlemek amacıyla bellek kartı kullanılması önerilir. 6. SIM kartı veya yeni takılacak bellek kartını (iletken yüzey aşağı bakacak şekilde) sokete kaydırın, ardından sabitleme klapesini kapatın. SIM Kartın Oluklu Köşesi 7. Pili ve pil kapağını takın, ardından kilidi takın. Güç uygulandığı anda terminal önyüklemesi başlar. Sanal Klavye Bir uygulama açtığınızda veya metin ya da sayı girişi gerektiren bir alan seçtiğinizde gelişmiş Honeywell sanal klavyesi görüntülenir. Klavye içeriği, kullanımdaki uygulamaya ve giriş alanı gereksinimlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Gelişmiş Honeywell sanal klavye, adresinden indirilebilen Honeywell Virtual Keypad Creator yazılımı kullanılarak tamamen özelleştirilebilir. Kullanıcı dostu hizmet aracı; tuş konumu, boyutu, miktarı, rengi ve klavye dış yüzü gibi birçok klavye özelliğini kişiselleştirmenize olanak sağlar. Ayrıca genel iş görevlerini kolaylaştırmak için uygulama başlatma tuşları ekleyebilir, özel karakter kümeleri için alternatif tuşlar veya işlev tuşları oluşturabilir ve dil değişiklikleri yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Dolphin 70e Black Kullanım Kılavuzu.

12 Gezinme ve İşlev Düğmeleri Düğme İşlev Ana Ekran Menü Tarama Geri Kısa basıldığında Ana ekrana döndürür. Son kullanılan uygulamaları görüntülemek ve aralarında geçiş yapmak için düğmeyi basılı tutun. Ek menü seçeneklerini açar. Terminali Suspend (Bekleme) modundan çıkarır. Aşağıdaki uygulamalarda tarayıcıyı/görüntüleyiciyi tetikler. IQImage Demo, Imaging Demo ve Scan Demo. ScanWedge etkinleştirildiğinde tarayıcıyı/ görüntüleyiciyi tetikler. Dolphin Power Tools Kullanım Kılavuzu'nu adresinden indirebilirsiniz. Önceki ekrana döner. Ara Sağ ve Sol Taraf Terminalde veya İnternet'te arama başlatır. Aşağıdaki uygulamalarda tarayıcıyı/görüntüleyiciyi tetikler: IQ Image Demo, Görüntüleyici Demosu ve Scan Demo veya ScanWedge etkinleştirildiğinde. Ses Düzeyi Etkin hoparlörün ses düzeyini artırır veya azaltır. Not: Ek işlevler, kullanılan uygulamaya göre farklılık gösterir.

13 Ana Ekran Bildirim/Durum Çubuğu Arama Çubuğu Saat Sesli arama veya sesli komut başlatmak için öğesine dokunun. Google Play Store Kısayolu Google Mobile Uygulama Klasörü Uygulama Kısayolu Sık Kullanılanlar Çubuğu Ana Ekran 5 panel arasında gezinmek için, ekranı parmağınızı sola veya sağa kaydırın. İstediğiniz kısayol, klasör ve araçlarla panelleri özelleştirin. Cihazınızda yüklü olan Uygulamaları ve Araçları görmek için Uygulamalar simgesine Ana Ekranı ve Sık Kullanılanlar Çubuğunu Özelleştirin Kısayol eklemek için öğesine dokunun, eklemek istediğiniz uygulama simgesine basılı tutun, ardından simgeyi Ana ekran paneline veya Sık Kullanılanlar çubuğundaki boş bir noktaya sürükleyin ve bırakın. Not: Klasör oluşturmak için bir uygulama simgesini sürükleyin ve başka bir simgenin üzerine bırakın. Araç eklemek için öğesine ve Araç sekmesine dokunun, eklemek istediğiniz öğeye basılı tutun, ardından Ana ekran paneline sürükleyin ve bırakın. Öğe silmek için kısayolu veya aracı basılı tutun ve ekranın üst tarafındaki Remove (Kaldır) seçeneğinin üzerine bırakın.

14 Scan/Image Engine Demo'yu Kullanma 1. > Demos (Demolar) > Scan Demo (Tarama Demosu) öğesine dokunun. 2. Dolphin terminalini barkoda doğrultun. Not: İdeal performans için barkodu hafif bir açıyla tarayarak yansımaları önleyin. 3. Scan (Tara) öğesine dokunarak tutun veya Scan (Tara) düğmesine basılı tutun. Hedefleme ışınını barkodun üzerinde ortalayın. Not: Sol ve sağ yandaki düğmeler de tarayıcı/görüntüleyiciyi etkinleştirir. 4. Okuma sonuçları dokunmatik ekranda görüntülenir. Hedefleme Işını Terminali barkoda yaklaştırdığınızda hedefleme ışını daralır, barkoddan uzaklaştırdığınızda genişler. Hedefleme ışını küçük çubuk veya öğelere (mil boyutu) sahip sembollere daha yakın tutulmalıdır. Hedefleme ışını büyük çubuk veya öğelere (mil boyutu) sahip sembollere ise daha uzak tutulmalıdır. Doğrusal Barkod 2D Matris Simgesi

15 Renkli Kamerayı Kullanma 1. Ana Ekranda Camera (Kamera) öğesine dokunun. 2. Kameranın seçildiğini doğrulayın. 3. Kamera merceğini görüntüsünü almak istediğiniz nesneye doğrultun ve resim akmak için öğesine dokunun. Not: Kamera merceği, terminalin arka tarafında yer alır. Terminali Sıfırlama Sistem iki şekilde sıfırlanabilir: donanım sıfırlaması veya fabrika ayarlarına geri dönme. Donanım sıfırlamasında dosya sisteminde depolanmış tüm veriler korunur. Fabrika Ayarlarına geri dönmek konusunda daha fazla bilgi almak için bir Honeywell teknik destek temsilcisiyle irtibata geçin. Donanım Sıfırlaması (Soğuk Önyükleme) Donanım sıfırlaması, cihazda tekrar önyükleme gerçekleştirir ve sıfırlama anında RAM'de çalışan tüm açık uygulamaları kapatır. 1. Phone Options (Telefon Seçenekleri) menüsü görünene kadar Güç düğmesine basılı tutun. 2. Reboot (Yeniden Başlat) öğesine dokunun. Not: Dokunmatik ekran yanıt vermiyorsa Donanım Sıfırlaması gerçekleştirmek için terminalde yeniden önyükleme başlayana kadar yaklaşık 8 saniye boyunca Güç düğmesine basılı tutun. Sıfırlama tamamlandığında Ana ekran görüntülenir. Teknik Yardım Teknik destek, ürün servisi veya onarımlar için irtibat bilgileri adresinde bulunur.

16 Kullanıcı Belgeleri Bu belgenin yerelleştirilmiş sürümlerini almak ve Kullanım Kılavuzunu indirmek için adresine gidin. Sınırlı Garanti Ürününüzün garanti bilgileri için bkz. Patentler Patent bilgileri için bkz. Ticari Markalar Dolphin, Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde Hand Held Products, Inc. firmasının ticari markası veya tescilli ticari markasıdır. Android, Google, Google Play ve diğer markalar Google Inc. firmasının ticari markalarıdır. Disclaimer Honeywell International Inc. ( HII ) reserves the right to make changes in specifications and other information contained in this document without prior notice, and the reader should in all cases consult HII to determine whether any such changes have been made. The information in this publication does not represent a commitment on the part of HII. HII shall not be liable for technical or editorial errors or omissions contained herein; nor for incidental or consequential damages resulting from the furnishing, performance, or use of this material. This document contains proprietary information that is protected by copyright. All rights are reserved. No part of this document may be photocopied, reproduced, or translated into another language without the prior written consent of HII Honeywell International Inc. All rights reserved. Web Address:

Dolphin 70e Black. Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Windows Embedded Handheld 6.5 ile birlikte. 70E-WEH-TR-QS Rev A 9/13

Dolphin 70e Black. Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Windows Embedded Handheld 6.5 ile birlikte. 70E-WEH-TR-QS Rev A 9/13 Dolphin 70e Black Windows Embedded Handheld 6.5 ile birlikte Hızlı Başlangıç Kılavuzu 70E-WEH-TR-QS Rev A 9/13 Kutu İçeriği Kutunuzda aşağıdaki parçaların bulunduğundan emin olun: Dolphin 70e Black cep

Detaylı

MC21XX SERİSİ MOBİL TERMİNAL Kullanıcı Kılavuzu

MC21XX SERİSİ MOBİL TERMİNAL Kullanıcı Kılavuzu MC21XX SERİSİ MOBİL TERMİNAL Kullanıcı Kılavuzu MC21XX SERİSİ MOBİL TERMİNAL KULLANICI KILAVUZU 72E-155020-02TR Rev. A Nisan 2015 ii MC21XX Serisi Kullanıcı Kılavuzu Bu belgenin herhangi bir kısmı, Zebra'nın

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler tabletinizde olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler tabletinizde olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth, mülkiyeti marka sahibine ait olan ve Hewlett-Packard Company tarafından lisansla kullanılan bir ticari markadır. Google,

Detaylı

SM-E500F SM-E500HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 01/2015. Rev.1.0

SM-E500F SM-E500HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 01/2015. Rev.1.0 SM-E500F SM-E500HQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 01/2015. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 SIM veya USIM kartını ve pili kullanma

Detaylı

ViewPad 10pro Kullanιcι kιlavuzu

ViewPad 10pro Kullanιcι kιlavuzu ViewPad 10pro Kullanιcι kιlavuzu Model No. VS14140 Uygunluk Bilgisi Avrupa Ülkeleri için CE Uyumu Aygıt 2004/108/ec sayılı EMC yönergesi ve 2006/95/EC sayılı Düşük Voltaj Yönergesi ile uyumludur. R&TTE

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler tabletinizde olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler tabletinizde olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth, mülkiyeti marka sahibine ait olan ve Hewlett-Packard Company tarafından lisansla kullanılan bir ticari markadır. Google,

Detaylı

ASUS Tablet ve ASUS Klavye İstasyonu

ASUS Tablet ve ASUS Klavye İstasyonu TR10147 Revize Sürümü V2 Şubat 2015 ASUS Tablet ve ASUS Klavye İstasyonu E-Kılavuz T300 Chi T300 Chi Klavye İstasyonu Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun

Detaylı

SM-A500FQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu

SM-A500FQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu SM-A500FQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 12/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 SIM veya USIM kartını ve pili kullanma 15

Detaylı

SM-E700F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu

SM-E700F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu SM-E700F Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 01/2015. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 SIM veya USIM kartını ve pili kullanma 14 Hafıza

Detaylı

ATILIM m PAD KULLANIM KLAVUZU

ATILIM m PAD KULLANIM KLAVUZU ATILIM mpad02 KULLANIM KLAVUZU mpad02 10.1 inç Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich 16GB Dahili Bellek CPU: Amlogic 8726-MX Cortex A9 1.5Ghz çift-çekirdek işlemci; Neon coprocessor & 512KB L2 önbellek 2D/3D

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2014 Hewlett-Packard Development Company, L.P. AMD, Advanced Micro Devices, Inc. kuruluşunun bir ticari markasıdır. Bluetooth, sahibinin mülkiyetinde olan bir ticari markadır

Detaylı

GT-S5300. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5300. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5300 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu www.sar-tick.com Bu ürün 2,0 W/kg'lık milli SAR sınırlarını karşılamaktadır. Belirli maksimum SAR değerleri bu kılavuzun Özgül Soğurma Oranı (SAR) sertifikası bilgileri

Detaylı

Venue 8 Pro Tablet Kullanım Kılavuzu

Venue 8 Pro Tablet Kullanım Kılavuzu Venue 8 Pro Tablet Kullanım Kılavuzu Notlar, Önlemler ve Uyarılar NOT: Bir NOT, tablet bilgisayarınızı en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olan önemli bilgileri belirtir. DİKKAT: Bir DİKKAT, talimatların

Detaylı

SM-A300HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 12/2014. Rev.1.0

SM-A300HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 12/2014. Rev.1.0 SM-A300HQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 12/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 6 Paket içindekiler 7 Cihaz yerleşimi 9 SIM veya USIM kartını ve pili kullanma 14 Hafıza

Detaylı

TR10282 Birinci Sürüm Temmuz 2015. Dizüstü Bilgisayar. Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu E205SA

TR10282 Birinci Sürüm Temmuz 2015. Dizüstü Bilgisayar. Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu E205SA TR10282 Birinci Sürüm Temmuz 2015 Dizüstü Bilgisayar Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu E205SA Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü,

Detaylı

www.htc.com Kullanım Kılavuzu

www.htc.com Kullanım Kılavuzu www.htc.com Kullanım Kılavuzu Lütfen Devam Etmeden Önce Okuyun KUTUSUNDAN ÇIKARTTIĞINIZDA PİL, ŞARJ EDİLMEMİŞ HALDEDİR. AYGITINIZ ŞARJ HALİNDEYKEN PİLİ ÇIKARTMAYIN. BU AYGITI SÖKERSENİZ YA DA SÖKMEYE ÇALIŞIRSANIZ

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553 Kullanım kılavuzu Xperia Z3+ E6553 İçindekiler Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Ekranı koruma...8 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

Dell Venue 10 Pro - 5055 Kullanıcı Kılavuzu

Dell Venue 10 Pro - 5055 Kullanıcı Kılavuzu Dell Venue 10 Pro - 5055 Kullanıcı Kılavuzu Resmi Model: T14G Resmi Tip: T14G001 Notlar, dikkat edilecek noktalar ve uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı daha iyi kullanmanızı sağlayan önemli bilgileri anlatır.

Detaylı

ASUS Tablet. e-kılavuz

ASUS Tablet. e-kılavuz ASUS Tablet e-kılavuz TR9028 Haziran 2014 Birinci Sürüm 2 İçindekiler Bu Kılavuzda Kullanılan İfadeler...9 Bakım ve Güvenlik... 10 Kılavuzlar...10 Düzgün Elden Çıkarma...11 1 Tabletinizi Hazırlayın! Parçalar

Detaylı

GT-I9300. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-I9300. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-I9300 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonunu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan

Detaylı

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Kullanım Kılavuzu 2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Acer ICONIA TAB Model numarası: Seri numarası*: Satın alma tarihi: Satın alma

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E4g E2003/E2006/E2053

Kullanım kılavuzu. Xperia E4g E2003/E2006/E2053 Kullanım kılavuzu Xperia E4g E2003/E2006/E2053 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Cihaza genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP321/SGP351

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP321/SGP351 Kullanım kılavuzu Xperia Tablet Z SGP321/SGP351 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Cihaza genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8

Detaylı

HTC Desire S Kullanım kılavuzu

HTC Desire S Kullanım kılavuzu HTC Desire S Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutunun İçinde 8 Telefonunuz 8 Alt kapak 10 Pil yuvası kapağı 12 SIM kartı 13 Bellek kartı 14 Pil 15 Telefonunuzu açma veya kapama 17 PIN'inizi

Detaylı

SM-G800HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 08/2014. Rev.1.0

SM-G800HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 08/2014. Rev.1.0 SM-G800HQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 08/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 8 Paket içindekiler 9 Cihaz yerleşimi 11 SIM veya USIM kartını ve pili kullanma 17

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 Kullanım kılavuzu Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 İçindekiler Xperia Z Ultra Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gerekli?...11

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

TR10292 Revize Sürümü V3 Nisan 2015 Dizüstü Bilgisayar

TR10292 Revize Sürümü V3 Nisan 2015 Dizüstü Bilgisayar TR10292 Revize Sürümü V3 Nisan 2015 Dizüstü Bilgisayar E-Kılavuz UX305 Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü, ASUSTeK COMPUTER INC. in

Detaylı

ASUS Transformer Book E-Kılavuz

ASUS Transformer Book E-Kılavuz ASUS Transformer Book E-Kılavuz TR7636 Eylül 2012 Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü, ASUSTeK COMPUTER INC. in ( ASUS ) açık yazılı

Detaylı

SM-G900FQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu

SM-G900FQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu SM-G900FQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 03/2014. Rev.1.0 www.samsung.com Bu kılavuz hakkında Bu cihaz, Samsung'un yüksek standartlarını ve teknik uzmanlığını kullanarak yüksek kalitede mobil

Detaylı