22 Ekim - 22 Kasım 2008 Tamer Aydın Resim Sergisi / Contemporary İstanbul. Sabah Gazetesi / 17 Ekim 2008

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "22 Ekim - 22 Kasım 2008 Tamer Aydın Resim Sergisi / Contemporary İstanbul. Sabah Gazetesi / 17 Ekim 2008"

Transkript

1 22 Ekim - 22 Kasım 2008 Tamer Aydın Resim Sergisi / Contemporary İstanbul Sabah Gazetesi / 17 Ekim 2008 Radikal / 26 Ekim 2009

2 Turkish Daily News / 20 Ekim 2008

3 Hürriyet Keyif / 25 Ekim 2008 Maxihaber.net / 3 Kasım 2008

4 SERGİLER.... TERAKKİ VAKFI SANAT GALERİSİ, TAMER.. AYDIN IN RESİM VE HEYKELLERİNE EV... SAHİPLİĞİ YAPIYOR. 22 Ekim 2008 Başlama Tarihi: 22 Ekim 2008 Çarşamba, 18:00 Bitiş Tarihi: 22 Kasım 2008 Cumartesi, 18:00 Mekan TERAKKİ VAKFI SANAT GALERİSİ Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 22 Ekim 22 Kasım 2008 tarihleri arasında, Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı nda büyük beğeni ve takdirle izlenen, Tamer Aydın ın resim ve heykellerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, Resim ve Heykel sanatçısı Tamer Aydın ın çağdaş ve modern bir düzenleme tadında kurguladığı, sertlik, yoğunluk ve ince bir ironin hakim olduğu eserleriyle sezona başlıyor. 15 adet tuval üzerine yağlıboya, karışık teknik resim ve 12 adet traverten bronz döküm heykellerin yer alacağı sergide, eserler yoğun bir bütünlüğün dışavurumu olarak yerçekiminden kurtulmaya çalışıp ağırlıksız bir boyuta geçmek istedikleri izlenimini veriyor. Sanatçı, yaşadığımız her an maruz kalabileceğimiz, saldırganlık ve şiddet temasını irdeleyerek resim ve heykellerinin içeriğini oluştururken, çeşitli malzemeleri bir arada kullanarak konunun ağırlığını ve keskinliğini vurgulamaya çalışmıştır. Biyografi 1967 yılında İstanbul da doğdu yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü, Metin Ekiz Metal Atölyesi nden mezun oldu. Aynı yıl Eskişehir Uluslararası Lületaşı Heykel Sempozyumu; Türkiye ve Kaseel Üniversitesi işbirliğiyle Almanya da yapılan Mimar Sinan Üniversitesi Sergisi ne; Galeri MD de karma sergilere katıldı yılında Garanti Bankası Galerisi nde ilk kişisel sergisini açtı yılında Habitat II Etkinlikleri ne katıldı ve 2003 yıllarında Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği nde düzenlenen karma sergilere katıldı. Aynı yıl Kadıköy Belediyesi Barış Derneği nin düzenlediği Barış konulu karma sergiye; 13. İstanbul Sanat Fuarı kapsamında Passion Sanat Galerisi adına sergi açtı; yine aynı sanat galerisinde kişisel bir sergi açtı; İsveç Visby de Gotland Sanat Okulunda düzenlenen Pedagojik Gelişim Semineri ne katıldı yılında Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde Beyaz Düşler ;2005 te ise, Article Sanat Galerisi nde kişisel sergiler açtı yılında Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde karma;yine Terakki Vakfı Sanat Galerisi adına Art Show 2006 kapsamında kişisel sergi açtı yılında İTÜ Ayazağa Kampüsü nde düzenlenen Mermer Heykel Sempozyumuna katıldı. Yine aynı yıl Ankara ODTÜ Üniversitesi nde düzenlenen Plastik Sanatlar Sergisi ne katıldı. Çalışmalarını halen İstanbul daki atölyesinde sürdürmekte olup, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir.

5 Tamer Aydın Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 22 Ekim 22 Kasım 2008 tarihleri arasında, Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı nda büyük beğeni ve takdirle izlenen, Tamer Aydın ın resim ve heykellerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, Resim ve Heykel sanatçısı Tamer Aydın ın çağdaş ve modern bir düzenleme tadında kurguladığı, sertlik, yoğunluk ve ince bir ironin hakim olduğu eserleriyle sezona başlıyor. 15 adet tuval üzerine yağlıboya, karışık teknik resim ve 12 adet traverten-bronz döküm heykellerin yer alacağı sergide, eserler yoğun bir bütünlüğün dışavurumu olarak yerçekiminden kurtulmaya çalışıp ağırlıksız bir boyuta geçmek istedikleri izlenimini veriyor. Sanatçı, yaşadığımız her an maruz kalabileceğimiz, saldırganlık ve şiddet temasını irdeleyerek resim ve heykellerinin içeriğini oluştururken, çeşitli malzemeleri bir arada kullanarak konunun ağırlığını ve keskinliğini vurgulamaya çalışmıştır yılında İstanbul da doğdu yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü, Metin Ekiz Metal Atölyesi nden mezun oldu. Aynı yıl Eskişehir Uluslararası Lületaşı Heykel Sempozyumu; Türkiye ve Kaseel Üniversitesi işbirliğiyle Almanya da yapılan Mimar Sinan Üniversitesi Sergisi ne; Galeri MD de karma sergilere katıldı yılında Garanti Bankası Galerisi nde ilk kişisel sergisini açtı yılında Habitat II Etkinlikleri ne katıldı ve 2003 yıllarında Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği nde düzenlenen karma sergilere katıldı. Aynı yıl Kadıköy Belediyesi Barış Derneği nin düzenlediği Barış konulu karma sergiye; 13. İstanbul Sanat Fuarı kapsamında Passion Sanat Galerisi adına sergi açtı; yine aynı sanat galerisinde kişisel bir sergi açtı; İsveç Visby de Gotland Sanat Okulunda düzenlenen Pedagojik Gelişim Semineri ne katıldı yılında Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde Beyaz Düşler ;2005 te ise, Article Sanat Galerisi nde kişisel sergiler açtı yılında Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde karma;yine Terakki Vakfı Sanat Galerisi adına Art Show 2006 kapsamında kişisel sergi açtı yılında İTÜ Ayazağa Kampüsü nde düzenlenen Mermer Heykel Sempozyumuna katıldı. Yine aynı yıl Ankara ODTÜ Üniversitesi nde düzenlenen Plastik Sanatlar Sergisi ne katıldı. Çalışmalarını halen İstanbul daki atölyesinde sürdürmekte olup, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir. 25 Aralık Ocak 2009 Hakan Esmer Resim Sergisi PORTAL Haftanın Sanat Çizelgesi 22 Aralık - 29 Aralık Hakan Esmer - 24 Ocak a dek - Terakki Sanat. ( )

6 Radikal Gazetesi / 21 Ocak 2009 Terakki Vakfı Sanat Galerisi'nde Hakan Esmer Sergisi Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 25 Aralık Ocak 2009 tarihleri arasında, yenilikçi ve çağdaş Ressam Hakan Esmer'in 30'a yakın peyzaj ve figüratif soyutlamalarından oluşan resimlerine ev sahipliği yapıyor. Kırsal ve kentsel yörenin izlenimci bir yaklaşımla resme dönüştürülmesinde ve dışavurumcu bir üslupla alıcıya sunulmasında genç sanatçının gösterdiği başarı, onun gelecekteki çizgisi üzerine büyük umutlar yaratıyor. Yapıtlarının her birinde rastlantısal bir öğe ile karşılaşmak adeta olanaksızmış gibi bir his uyandırıyor. Serginin açılış kokteyli 25 Aralık 2008, Perşembe günü, saat 18.00'de düzenlendi. Sanatseverlerin ilgi gösterdiği sergi Terakki Vakfı Sanat Galerisi'nde 24 Ocak 2009 tarihine kadar devam edecek. Adres: Ebulula Mardin Caddesi, 12/A Levent - İstanbul Tel: (27 Aralık 2008)

7 HAKAN ESMER Resim Sergisi Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 25 Aralık Ocak 2009 tarihleri arasında, yenilikçi ve çağdaş ressam Hakan Esmer in resimlerine ev sahipliği yapıyor. Sergide; sanatçımızın, 30 a yakın peyzaj ve figüratif eseri yer alıyor. Terakki Vakfı Sanat Galerisi HAKAN ESMER RESİM SERGİSİ 25 Aralık Ocak 2009 Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 25 Aralık Ocak 2009 tarihleri arasında, yenilikçi ve çağdaş ressam Hakan Esmer in resimlerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, bir renk ressamı olarak da tanımlayabileceğimiz Esmer in, 30 a yakın peyzaj ve figüratif soyutlamalarından oluşan görsel bir şölen sunuyor. Kırsal ve kentsel yörenin izlenimci bir yaklaşımla resme dönüştürülmesinde ve dışavurumcu bir üslupla alıcıya sunulmasında genç sanatçının gösterdiği başarı, onun gelecekteki çizgisi üzerine büyük umutlar yaratıyor. Yapıtlarının her birinde rastlantısal bir öğe ile karşılaşmak adeta olanaksızmış gibi bir his uyandırıyor. Selahattin Batu; yarın büyük ölçüde bugünün devamı değil midir? diyordu. Bu yarın gerçekliğini bugün olarak duyumsamış, giderek benimsemiş sanatçıların içinde önemli konumda duruyor, Hakan Esmer. Yani, yeninin ve çağdaş olanın estetiğini yaparken ve onun izini sürerken; çürümenin, anlamsız biçim formasyonlarının ve saçma estetiğin de eserleriyle ne derece karşısında olduğunu da gösteriyor. Anlamsız hokkabazlıklara taviz vermeyen yapısıyla, çağdaş ve insan içerikli bir estetiğin de izini sürdüğünü bizlere gösteriyor. diyerek ifade ediyor sanatçıyı Ümit Gezgin.

8 HAKAN ESMER ÖZGEÇMİŞ 1973 yılında Trabzon un Vakfıkebir ilçesinde doğdu da K.T.Ü. Fatih Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü ne girmeye hak kazandı de lisans eğitimini bitirip, aynı yıl Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nün açmış olduğu Resim (Yüksek Lisans) Programı na girdi yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ne Asistan olarak atandı da bitirdiği yüksek lisansın ardından Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü nde görevini Öğretim Görevlisi olarak devam ettiren Esmer, 31 kişisel sergi açmış, yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergi ve yarışmalara katılmıştır. Esmer in 14 ödülü bulunmaktadır. Haber Düzenleme: Tevfik Yalçın Hakan Esmer resim sergisi Hakan Esmer in resim sergisi 25 Aralık 24 Ocak 2009 tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. TERAKKİ VAKFI SANAT GALERİSİ Akatlar, Ebulula Mardin Caddesi, 12/A, Levent İstanbul Telefon : (pbx) Faks :

9 Forum Alev Bilgi Dağıtmak İçin El Ele Bir renk ressamı olarak da tanımlanabilecek Hakan Esmer in eserleri, Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde Kırsal ve kentsel yaşamı izlenimci bir yaklaşımla resme dönüştürerek dışavurumcu bir üslupla izleyiciye sunan 36 yaşındaki Hakan Esmer, bugüne kadar 31 kişisel sergi açmış, birçok karma ve yarışmalı sergilere katılmış Sanat eleştirmeni Ümit Gezgin, Esmer in resimlerini Yeninin ve çağdaş olanın estetiğini yaparken ve onun izini sürerken; çürümenin, anlamsız biçim formasyonlarının ve saçma estetiğin de eserleriyle ne derece karşısında olduğunu da gösteriyor Anlamsız hokkabazlıklara taviz vermeyen yapısıyla, çağdaş ve insan içerikli bir estetiğin de izini sürdüğünü bizlere gösteriyor sözleriyle yorumluyor. 10 Şubat - 3 Mart 2009 Sefer Öztürk Resim Sergisi Vatan Gazetesi Bizim Kahve Eki / 5 Şubat 2009

10 Sefer Öztürk sergisi açıldı Terakki Sanat Galerisi, Sefer Öztürk Sergisi'ne ev sahipliği yapıyor. Açılış Kokteyli nde sanatçı, Sefer Öztürk İstanbul un gözde sanat mekânlarından biri olan Terakki Sanat Galerisi, her zaman olduğu gibi bu kez de seçkin bir sanatçının, eşsiz tablolarından oluşan bir resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü Türk ressam Sefer Öztürk ün söz konusu kişisel resim sergisi, seçkin bir davetli kitlesi eşliğinde açıldı. Açılışa, Öztürk ün hayranlarının yanı sıra, sanatseverler ve gazeteciler de katıldı. Sergi dolayısıyla, haber merkezimize özel açıklamalarda bulunan Sefer Öztürk, sanat için söylenebilecek en güzel sözün, Türkiye Cumhuriyeti nin kurucusu büyük devlet adamı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından dile getirilen, Sanatsız kalmış bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir sözü olduğunu ve bu sözün üstüne başka bir söz söylemenin gereksiz olduğunu dile getirdi. Öztürk kimdir? Sefer Öztürk; 1950 yılında Afyon da doğdu. Öğretmen Okulu nu bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ne girdi yılında mezun oldu. Bu güne dek 30 kişisel sergi açtı. Bir çok karma sergiye katıldı. Devlet Resim ve Heykel sergisine resmi kabul edilen en genç sanatçı oldu (1967). Uzun süre İstanbul Devlet Opera ve Balesi nde dekoratör ressam olarak çalışmalar yapan Sefer Öztürk ün, yurt içi ve yurtdışında, resmi ve özel koleksiyonları ve eserleri bulunmakta ayrıca çeşitli yarışmalarda ödüller ve mansiyonlara sahiptir. Genelde Sefer in Anadolu doğası, yer yer folklorik zenginliklerden, belki de nice söylencelerden kaynaklanan özellikler gösterir. Fakat çoğunluk sanki bir ayrıntıymış gibisinden sunulan bu gerçekler öyküler yanı sıra sanırım asıl insanlar ilgilendirir O nu. İnsansız bir resmin, yalnızca doğayı aktaran bir resmin belleğinde fazlaca bir yeri olmadığı kanısındayımdır. Evren insanla vardır, onunla değer kazanır. Sefer Öztürk de böylesi bir inanç taşıdığından şöyle veya böyle hep insana dairdir anlattıkları, o insan ki doğanın, yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Belki de evrenin var olma nedeni Ama O nun evreni de her kişilikli sanatçıda olduğu gibi kendine özgüdür. İnce duyarlılıklar içinde, hiçbir şeyi incitmeden, aşırılıklara kaçmayan, çarpıcı anlatımlardan uzak, bir anlamda sessiz sakin, bir eski zamanlar dervişi misali... Boğaç Yüzgül / / 11 Şubat 2009

11 Sefer Öztürk resim sergisi Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 10 Şubat 3 Mart 2009 tarihleri arasında, küçük ayrıntılardaki mutlulukların ressamı Sefer Öztürk ün resimlerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, Şubat ayında sanatseverleri Sefer Öztürk ün 36. kişisel sergisi ile buluşturuyor. 3 Mart 2009 a kadar gezilebilecek olan sergi, sanatçının soyutlama ağırlıklı kompozisyonlar içeren 40 a yakın tablosundan oluşuyor. Sanatçı, Anadolu doğası, kırsal kesim yaşantısı ve yerel motiflerin coşkulu bir renk ve kompozisyon anlayışı ile anlatıyor. Sefer Öztürk ün doğası, yer yer folklorik zenginliklerden kaynaklanan özellikler gösterir. Evren insanla vardır, onunla değer kazanır. Sefer Öztürk de böyle bir inanç taşıdığından öyle ya da böyle hep insana dairdir anlattıkları, o insan ki doğanın, yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Belki de evrenin varolma nedeni Ama onun evreni de her kişilikli sanatçıda olduğu gibi kendine özgüdür. İnce duyarlılıklar içinde, hiç bir şeyi incitmeden, aşırılıklara kaçmadan, çarpıcı anlatımlardan uzak, bir anlamda sessiz sakin, bir eski zamanlar dervişi misali kozasını ören Biyografi 1950 yılında Afyon da doğdu. Öğretmen Okulu nu bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ne girdi yılında mezun oldu. Bugüne dek 35 kişisel sergi açtı, bir çok karma sergiye katıldı yılında, Devlet resim ve Heykel Sergisine resmi kabul edilen en genç sanatçı oldu. Uzun süre İstanbul Devlet Opera ve Balesi nde dekoratör ressam olarak çalışan Sefer Öztürk 2003 yılında emekli oldu. Yurtiçi ve yurtdışında, resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, ayrıca çeşitli yarışmalardan ödüller ve mansiyonlara sahiptir. 10 Mart - 4 Nisan 2009 Aslı Özok Kültürel Kesişmeler Resim Sergisi Milliyet Gazetesi Melih Aşık Köşe Yazısı / 29 Mart 2009

12 Radikal 3 Eki / 13 Mart 2009 Aslı Özok tan Kültürel Kesişmeler Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 10 Mart - 4 Nisan 2009 tarihleri arasında, çağdaş kent ressamı Aslı Özok un resimlerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, resimlerinde insanın yaşamdaki kimlik sorununa tüketim çağının en iyi göstergesi olarak düşündüğü barkod sembolü ile yaklaşan Özok un, ilk olarak bu sergide izleyiciyle buluşacak 20 ye yakın eserini sergiliyor. Özok, 21.yüzyılın ilk yarısının sanatçısı olarak çalışmalarında, İstanbul un ekonomik ve politik erkin güç değerlerini çözümleme yükünün günceli ve özellikle de tüketimi hedeflemesini irdelemekte; kültürü, tarihi bir yana bırakıp her gün önünden geçip gittiğimiz ve kültürel kesişmeleri dünyanın ve özellikle de kıta Avrupa sı ve Amerika nın kültür katmanlarında süzdüğümüz estetik çözümlemelere sanatsal kesişme alanları kazandırmak çabası içindedir. Bu eleştirel yapı içinde insan tarihinin evriminin kanıtları olan sanat katmanlarını Ayasofya nın figüratif anlatımlarıyla harmanlamakta,karşıtlamakta ve sorgulamaktadır. Statik duruşlarıyla, öyküsel anlatımlarıyla kültürel bellek oluşturan figüratif kompozisyonlar, ikonografinin değişmez değerleriyle katılığın, sorgulamamanın sınırlarını çizen ikonlar tüketim dünyasının ikonlarıyla kesişmektedir. Biyografi 1976 yılında İstanbul da doğdu de Mimar Sinan Üniversitesi Fresk Uygulama Atölyesi nden mezun oldu da Mimar Sinan Üniversitesi Resim Yüksek Lisans Programı nı bitirdi. Halen, Resim Lisans Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanatta Yeterlilik Programı na devam etmektedir. Ulusal ve uluslar arası birçok sergi ve etkinliklere katılmış olan sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Resim Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak bulunmakta ve kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

13 ASLI ÖZOK KÜLTÜREL KESİŞMELER 10 Mart - 4 Nisan 2009, Aslı Özok resim sergisinde; insanın yaşamdaki kimlik sorununa tüketim çağının en iyi göstergesi olarak düşündüğü barkod sembolü ile yaklaşan Özok un eserleri, ilk olarak bu sergide izleyiciyle buluşacak. ASLI ÖZOK "Kültürel Kesişmeler" Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 10 Mart 4 Nisan 2009 tarihleri arasında, çağdaş kent ressamı Aslı Özok un resimlerine ev sahipliği yapıyor.

14 Terakki Sanat, resimlerinde insanın yaşamdaki kimlik sorununa tüketim çağının en iyi göstergesi olarak düşündüğü barkod sembolü ile yaklaşan Özok un, ilk olarak bu sergide izleyiciyle buluşacak 20 ye yakın eserini sergiliyor. Tarihte ilk, orta ve yeniçağ dönemlerinde İmparatorluk merkezi olan kaç kent vardır? Bu sorunun yanıtı İstanbul u kültürel belleğin en değerli örneği olarak belirlemekle kalmaz aynı zamanda insan evriminin laboratuarı olarak da göstergeler arasında kazandır. Bu bağlamda Aslı Özok sanatının yapı taşlarını, bu kültürel bellek içinde yapılandırmaya yönelmektedir. 21. yüzyılın ilk çeyreğinin toplum düzeni, sosyal yapı, politik erk, ekonomik sistem, inanç katmanlarından geçerek İstanbul un kültürel katmanlarının derinliklerinin kültürel mirasına bakmaktadır. Bu bakış farklı tarihsel süreçleri tanımlayan bellek katmanlarına öykünmenin ötesinde, 21. yüzyılın İstanbul unda ekonomik ve politik erkin güç değerlerini çözümleme yükünün günceli ve özellikle de tüketimi hedeflemesini irdelemektedir. Kültürü, tarihi bir yana bırakıp, her gün önünden geçtiğimiz ve kültürel kesişmeleri dünyanın özelikle de kıta Avrupa sı ve Amerika nın kültür katmanlarında süzdüğümüz estetik çözümlemelere sanatsal kesişme alanları kazandırmak çabası içindedir. Bu eleştirel yapı içinde insan tarihinin evriminin kalıntıları olan sanat katmanlarını Ayasofya nın figüratif anlatımlarıyla harmanlamakta, karşıtlamakta ve sorgulamaktadır. Statik duruşuyla, öyküsel anlatımlarıyla kültürel bellek oluşturan figüratif kompozisyonlar, ikonografinin değişmez değerleriyle katılığın, sorgulamamanın sınırlarını çizen ikonlar, tüketim dünyasının ikonlarıyla kesişmektedir. diyerek ifade ediyor Prof. Dr. Kıymet Giray, serginin katalog yazısında. Aslı Özok: Biyografi 1976 yılında İstanbul da doğdu de Mimar Sinan Üniversitesi Fresk Uygulama Atölyesi nden mezun oldu da Mimar Sinan Üniversitesi Resim Yüksek Lisans Programı nı bitirdi. Halen, Resim Lisans Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanatta Yeterlilik Programı na devam etmekte olan sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Resim Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak bulunmakta ve kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

15 SERGİLER.. ASLI ÖZOK Kültürel KesiSmeler/. Cultural Intersections 10. Mart 2009 Başlama Tarihi: 10 Mart 2009 Salı, 18:00 Bitiş Tarihi: 04 Nisan 2009 Cumartesi, 18:00 Mekan TERAKKİ VAKFI SANAT GALERİSİ 14 Nisan - 9 Mayıs 2009 Ayşegül İzer 41ºN 28ºE, İstanbul Baskı Resim Sergisi Radikal Üç Eki / 17 Nisan 2009 Radikal Üç Eki / 24 Nisan 2009 Radikal Üç Eki / 1 Mayıs 2009

16 Artist Dergisi / Mayıs 2009 sayısı

17 rh+sanart Dergisi / Haziran 2009 sayısı 41ºN 28ºE, İstanbul Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 14 Nisan 9 Mayıs 2009 tarihleri arasında, bir grafik ustası Ayşegül İzer in resimlerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül İzer in, baskı resim sergisini açıyor. 41ºN 28ºE, İstanbul isimli sergide Ayşegül İzer, cm boyutlarında özgün dijital baskılarını sergiliyor. Yaşadığı kent İstanbul un ruhunu keşfe çalışan sanatçı, kentin tarihinde, kültüründe, kalabalığında, içinden geçen suda bu ruhun izlerini kovalıyor. Ayşegül İzer in sergide 35 adet baskısı sergileniyor. Bence Yapıt herkese hitap etmenin ötesinde, kişiye ait bir alandır. Yaratım süreci çıkış noktasını özümsemek ve sezgi gücüyle ona tepki oluşturabilmektir. Sanatçının gördüklerini olduğu gibi alıp uygulamaması için çıkış noktasını muhakkak içselleştirmesi gerekir. Temel yapıyı değiştirmeden kontrollü bir değişimden ve yaratıcı yorum getirmekten korkmamak gerekir. Aksi takdirde kendini tekrar kaçınılmazdır. diyerek ifade ediyor sanatçılığını Ayşegül İzer. Terakki Vakfı Sanat Galerisi pbx / 344

18 Ayşegül İzer 41ºN 28ºE, İstanbul Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 14 Nisan 9 Mayıs 2009 tarihleri arasında, bir grafik ustası Ayşegül İzer in resimlerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül İzer in, baskı resim sergisini açıyor. 41ºN 28º E, İstanbul isimli sergide Ayşegül İzer, 25x25 cm boyutlarında özgün dijital baskılarını sergiliyor. Yaşadığı kent İstanbul'un ruhunu keşfe çalışan sanatçı, kentin tarihinde, kültüründe, kalabalığında, içinden geçen suda bu ruhun izlerini kovalıyor. Ayşegül İzer'in sergide 35 adet baskısı sergileniyor. Bence Yapıt herkese hitap etmenin ötesinde, kişiye ait bir alandır. Yaratım süreci çıkış noktasını özümsemek ve sezgi gücüyle ona tepki oluşturabilmektir. Sanatçının gördüklerini olduğu gibi alıp uygulamaması için çıkış noktasını muhakkak içselleştirmesi gerekir. Temel yapıyı değiştirmeden kontrollü bir değişimden ve yaratıcı yorum getirmekten korkmamak gerekir. Aksi takdirde kendini tekrar kaçınılmazdır. diyerek ifade ediyor sanatçılığını Ayşegül İzer. Biyografi 1959 yılında İstanbul da doğdu. Sarajevo Güzel Sanatlar Akademisi, Grafik Tasarım Bölümü nde lisans eğitimini 1985 yılında tamamladı. Münih Güzel Sanatlar Akademisi nde Baskı üzerine araştırmalarda bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü nde 1990 da Y. Lisans, 1992 de Sanatta Yeterlik eğitimini tamamladı da Doçent, 2005 yılında ise Profesör MSGSÜ - GSF Grafik Tasarım Bölüm Başkanı oldu. Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel ve grup sergisinde yapıtları yer alan sanatçı, ilk kişisel sergisini 1987 yılında açtı Yılında ilk birincilik ödülünü kazanan kazanan sanatçının toplam 10 adet uluslararası ödülü bulunmaktadır. Tarih : 14 Nisan 9 Mayıs 2009 Yer : Terakki Vakfı Sanat Merkezi Adres : Ebulula Mardin Cad. 12 / A Levent İstanbul Tel :

19 Ayşegül İzer ' 41ºN 28ºE, İstanbul ' Terakki Vakfı Sanat Galerisi,bir grafik ustası Ayşegül İzer in resimlerine ev sahipliği yapıyor. Tarih : 14 Nisan - 9 Mayıs 2009 Yer : Terakki Sanat Şehir : İstanbul Avrupa Terakki Sanat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül İzer in, baskı resim sergisini açıyor. 41ºN 28º E, İstanbul isimli sergide Ayşegül İzer, 25x25 cm boyutlarında özgün dijital baskılarını sergiliyor. Yaşadığı kent İstanbul'un ruhunu keşfe çalışan sanatçı, kentin tarihinde, kültüründe, kalabalığında, içinden geçen suda bu ruhun izlerini kovalıyor. Ayşegül İzer'in sergide 35 adet baskısı sergileniyor. Bence Yapıt herkese hitap etmenin ötesinde, kişiye ait bir alandır. Yaratım süreci çıkış noktasını özümsemek ve sezgi gücüyle ona tepki oluşturabilmektir. Sanatçının gördüklerini olduğu gibi alıp uygulamaması için çıkış noktasını muhakkak içselleştirmesi gerekir. Temel yapıyı değiştirmeden kontrollü bir değişimden ve yaratıcı yorum getirmekten korkmamak gerekir. Aksi takdirde kendini tekrar kaçınılmazdır. diyerek ifade ediyor sanatçılığını Ayşegül İzer. Biyografi 1959 yılında İstanbul da doğdu. Sarajevo Güzel Sanatlar Akademisi, Grafik Tasarım Bölümü nde lisans eğitimini 1985 yılında tamamladı. Münih Güzel Sanatlar Akademisi nde Baskı üzerine araştırmalarda bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü nde 1990 da Y. Lisans, 1992 de Sanatta Yeterlik eğitimini tamamladı da Doçent, 2005 yılında ise Profesör MSGSÜ - GSF Grafik Tasarım Bölüm Başkanı oldu. Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel ve grup sergisinde yapıtları yer alan sanatçı, ilk kişisel sergisini 1987 yılında açtı Yılında ilk birincilik ödülünü kazanan kazanan sanatçının toplam 10 adet uluslararası ödülü bulunmaktadır. Tarih: 14 Nisan 9 Mayıs 2009 Yer: Terakki Vakfı Sanat Merkezi Adres: Ebulula Mardin Cad. 12 / A Levent İstanbul Tel:

20 7-17 Mayıs 2009 Nur Gürel - İbrahim Koç Art Show 09 Resim ve Heykel Sergisi Sabah Gazetesi Hıncal Uluç Yazısı / 13 Mayıs 2009 Terakki Sanat Art Show 2009'da Tarih: Saat: 21:38 Konu: Duyurular Sanat Galerimiz, 8-17 Mayıs 2009 tarihleri arasında düzenlenen ART SHOW 2009 İstanbul Sanat Galerileri Buluşması IV e, genç ve başarılı sanatçılar Ressam Nur Gürel ve Heykeltıraş İbrahim Koç un yapıtlarıyla katılıyor. Nur Gürel resimlerinde, şehirlerin artık bir yığın haline geldiğini ve orada yaşayan istif edilmeye çalışılmış bireylerin de sürüler olarak bu yığının bir parçası olduğunu anlatıyor. İbrahim Koç ise heykellerinde, farklı güç simgelerini hayvan figürleriyle ifade ederek, aslında bir otoriteye (yani iktidara) ihtiyaç duyan ve onu çağıran bir köle ruhunu (acı çekmeye istekli) temsil eden bir kitlenin varlığını anlatıyor. 8 Mayıs 2009, Cuma günü, saat da düzenlenecek açılış kokteylinde birlikte olmak dileğiyle Adres Mustafa Kemal Merkezi (MKM) Uğur Mumcu Caddesi, 8 Akatlar Ziyaret Saatleri Sergi, her gün, saatler arasında, ücretsiz olarak gezilebilir.

21 Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde; Nur Gürel ve İbrahim Koç sergileri Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 8 17 Mayıs 2009 tarihleri arasında Mustafa Kemal Merkezi / Beşiktaş Çağdaş ta gerçekleşen Art Show 2009 İstanbul Sanat Galerileri IV e Ressam Nur Gürel ve Heykeltıraş İbrahim Koç un eserlerine ev sahipliği yapıyor.terakki Sanat, iki farklı disiplinin, farklı temalarla ve ifade biçimleriyle oluşan görsel bir şölen sunuyor izleyiciye. Nur Gürel resimlerinde, şehirlerin artık bir yığın haline geldiğini ve orada yaşayan istif edilmeye çalışılmış bireylerin de sürüler olarak bu yığının bir parçası olduğunu anlatıyor. İbrahim Koç ise heykellerinde, farklı güç simgelerini hayvan figürleriyle ifade ederek, aslında bir otoriteye (yani iktidara) ihtiyaç duyan ve onu çağıran bir köle ruhunu (acı çekmeye istekli) temsil eden bir kitlenin varlığını anlatıyor. Nur Gürel Biyografi 1980, İstanbul doğumlu yılları arası İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden mezun oldu yılları arası Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümünden mezun oldu , Mimar Sinan Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini bitirdi. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli karma sergilere ve workshop çalışmalarına katıldı. Sanatçının 3 Ödülü bulunmaktadır. Gürel için resimleri; peyzajdan çok natürmort niteliği taşıyor. Çünkü yığını oluşturan, doğayla gerilim halinde olan insan yapımı nesneleri anlatıyor. Bu yığında ileri kapitalist ve tüketim toplumunun yarattığı metropol yaşantısının nesnelerini ve adeta kimliksizleştirilip çöp adam a çevrilen metropol insanını tuvale aktarıyor. İbrahim Koç Biyografi 1978 yılında Mersin de doğdu. İlk, orta ve yüksek öğrenimini Mersin de tamamladı yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ni kazandı da yatay geçiş ile kabul edildiği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi nden 2008 yılında mezun oldu. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi nde Yüksek Lisans eğitimine ve İstanbul daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Koç yaptığı hayvan heykellerini; doğadakilerden farklı olarak küçük olan hayvanı devasa büyüklükte, büyük olanı ise çok küçük olarak biçimlendiriyor. Bunun nedenini ise, doğaya ve gönderme yaptığı duruma zıt bir ilişki kurmak olarak ifade ediyor. Ona göre sanat, doğası gereği bir karşıtlık yaratan, alışıldık anlam ve işleyişi değiştiren, bireye ve topluma ivme kazandıran etkili bir güçtür Art Show 2009, İstanbul Galerileri Buluşması IV Mustafa Kemal Merkezi / Beşiktaş Çağdaş Sanat Salonu Uğur Mumcu Caddesi, No:8 Akatlar / İstanbul

22 26 Mayıs - 20 Haziran 2009 Gençler Karması Resim Sergisi Terakki Vakfı Sanat Galerisi Genç Ressamları Konuk Ediyor Terakki Vakfı Sanat Galerisi sezonun son sergisi olan "Gençler Karması"nı 26 Mayıs - 20 Haziran 2009 tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergi İnci Altın, Deniz Beşer, Müge Ceyhan, Serkan Çalışkan, Seçil Erel, Erkan Esenoğlu, Deniz Havzalı, İpek Kurşuncu, Emre Tan ve Şuayyip Yücel'den oluşan 10 genç ressamın 30 adet figür ve soyutlamalarından oluşuyor. Sanatseverlerin ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen serginin açılış kokteylinde sanatçılar 4 adet tuval üzerinde canlı performans sergiledi. Sergi 20 Haziran tarihine kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilir. Adres: Ebulula Mardin Caddesi, 12/A Levent/İstanbul. Tel : (27 Mayıs 2009) Terakki Vakfı Sanat Galerisi; Gençler Karması resim sergisi Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 26 Mayıs 20 Haziran 2009 tarihleri arasında gençler sergisine ev sahipliği yapıyor. Terakki Vakfı Sanat Galerisi,sezonun son sergisinde 11 genç ressamın 30 adet figür ve soyutlamalarından oluşan çalışmalarını sergiliyor.ayrıca sergi açılışında, 4 adet tuval üzerinde canlı performans uygulanacaktır. Sergiye katılan genç ressamlarımız; İnci Altın Deniz Beşer Müge Ceyhan Serkan Çalışkan Seçil Erel Erkan Esenoğlu Deniz Havzalı T.Baran Kamiloğlu İpek Kurşuncu Emre Tan Şuayyip Yücel Terakki Vakfı Sanat Galerisi Ebulula Mardin Caddesi, 12/A Levent İSTANBUL T pbx F

23 Gençler Karması Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 26 Mayıs - 20 Haziran 2009 tarihleri arasında gençler sergisine ev sahipliği yapıyor. Terakki Vakfı Sanat Galerisi,sezonun son sergisinde 11 genç ressamın 30 adet figür ve soyutlamalarından oluşan çalışmalarını sergiliyor. Ayrıca sergi açılışında, 4 adet tuval üzerinde canlı performans uygulanacaktır. Sergiye katılan genç ressamlarımız; İnci Altın Deniz Beşer Müge Ceyhan Serkan Çalışkan Seçil Erel Erkan Esenoğlu Deniz Havzalı T.Baran Kamiloğlu İpek Kurşuncu Emre Tan Şuayyip Yücel Sezonun bu son sergisini ve canlı performans gösterimizi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Tarih : 26 Mayıs - 20 Haziran 2009 Yer : Terakki Vakfı Sanat Merkezi Adres : Ebulula Mardin Cad. 12 / A Levent İstanbul Tel : rh+sanart Dergisi / Haziran 2009 sayısı

KARŞILAŞMA. Sergi Kataloğu. Peker Sanat Yayını 16 Ankara, Haziran Sanat Danışmanı İbrahim Karaoğlu. Fotoğraflar Sanatçıların arşivinden

KARŞILAŞMA. Sergi Kataloğu. Peker Sanat Yayını 16 Ankara, Haziran Sanat Danışmanı İbrahim Karaoğlu. Fotoğraflar Sanatçıların arşivinden KARŞILAŞMA KARŞILAŞMA Sergi Kataloğu Peker Sanat Yayını 16 Ankara, Haziran 2014 Sanat Danışmanı İbrahim Karaoğlu Fotoğraflar Sanatçıların arşivinden Grafik Tasarım Hüseyin Ayışıt Renk Ayrımı ve Baskı Desen

Detaylı

30 Eylül - 23 Ekim 2010 Asım İşler Anısına Resim Sergisi

30 Eylül - 23 Ekim 2010 Asım İşler Anısına Resim Sergisi 30 Eylül - 23 Ekim 2010 Asım İşler Anısına Resim Sergisi Milliyet - Cadde Eki / 21 Eylül 2010 Habertürk - İstanbul Eki / 2 Ekim 2010 Radikal İki / 3 Ekim 2010 Hürriyet Daily News / 15 Ekim 2010 Asım İşler

Detaylı

2013 23.ULUSLARARASI SANAT FUARI 2-1 0 K A S I M 2 0 1 3 TÜYAP FUAR ve KONGRE MERKEZİ

2013 23.ULUSLARARASI SANAT FUARI 2-1 0 K A S I M 2 0 1 3 TÜYAP FUAR ve KONGRE MERKEZİ 2013 23.ULUSLARARASI SANAT FUARI 2-1 0 K A S I M 2 0 1 3 TÜYAP FUAR ve KONGRE MERKEZİ E-5 Karayolu Üzeri,Gürpınar Kavşağı 34500 Büyükçekmece İSTANBUL Tel: 90 (212) 867 11 00 - Faks: 90 (212) 886 93 99

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Nihat KEMANKAŞLI 2. Doğum tarihi : 23.11.1971 3. Unvanı : Öğr. Gör. 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Resim Hacettepe Üniversitesi 1999 Lisansüstü Sinema-TV

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 07 Kasım-08 Aralık SERGİ Renklerin Hikayesi Resim Sergisi Necla Coşkun Sergi Açılışı: 07 Kasım, Salı, 17:30 Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Necla Çoşkun

Detaylı

Fotograf Geçidi : İstanbul 2010 Etkinlikleri Bülent ÖZGÖREN in Yüzümüzü Ağartanlar Sergisi ile Devam Ediyor!

Fotograf Geçidi : İstanbul 2010 Etkinlikleri Bülent ÖZGÖREN in Yüzümüzü Ağartanlar Sergisi ile Devam Ediyor! Fotograf Geçidi : İstanbul 2010 Etkinlikleri Bülent ÖZGÖREN in Yüzümüzü Ağartanlar Sergisi ile Devam Ediyor! İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projeleri kapsamında, sanat yönetmenliğini ve küratörlüğünü

Detaylı

06-26 EKiM 2016 YER: BARIŞ MAH. EĞİTİM VADİSİ BULV. ZABITA MD. HİZMET BİNASI YANI. Sandra Lopez. Ayla Turan Bahadır Çolak Kadriye İnal SelçukYılmaz

06-26 EKiM 2016 YER: BARIŞ MAH. EĞİTİM VADİSİ BULV. ZABITA MD. HİZMET BİNASI YANI. Sandra Lopez. Ayla Turan Bahadır Çolak Kadriye İnal SelçukYılmaz 06-26 EKiM 2016 YER: BARIŞ MAH. EĞİTİM VADİSİ BULV. ZABITA MD. HİZMET BİNASI YANI Ayla Turan Bahadır Çolak Kadriye İnal SelçukYılmaz Sandra Lopez Kolombiya Tamas Baraz Macaristan Aldo Shiroma Uza Peru

Detaylı

TARİHİN IŞIĞINDA SANATSAL BİR DOKUNUŞ

TARİHİN IŞIĞINDA SANATSAL BİR DOKUNUŞ TARİHİN IŞIĞINDA SANATSAL BİR DOKUNUŞ Klasik Türk süsleme sanatçısı Gülşah İkbal Özkeskin Cesur un, Bodrum Kalesi nde 13 üncü kişisel sergisini açtı. Sergi açılışında sanatçının 9 yaşındaki kızı Neslişah

Detaylı

Ekrem Kahraman ÖDÜLLER. 1983. IX. Akdeniz Festival Resim Yarışması Ödülü. 17. DYO Resim Yarışması Ödülü. Ev-Ofis Dergisi Başarı Ödülü

Ekrem Kahraman ÖDÜLLER. 1983. IX. Akdeniz Festival Resim Yarışması Ödülü. 17. DYO Resim Yarışması Ödülü. Ev-Ofis Dergisi Başarı Ödülü Ekrem Kahraman 1948 yılında Tarsus ta doğdu. 1971 yılında İstanbul Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünden mezun oldu. Çeşitli Ortaöğretim kurumlarında öğretmenlik yaptı. 1989 yılında öğretmenlikten ayrılarak

Detaylı

Mustafa Sönmez. Berobana Şarkısı. 28 Ocak 23 Şubat 2017

Mustafa Sönmez. Berobana Şarkısı. 28 Ocak 23 Şubat 2017 Mustafa Sönmez Berobana Şarkısı 28 Ocak 23 Şubat 2017 Mustafa Sönmez Berobana Şarkısı Ankara, Ocak 2017 Fotoğraflar Sanatçı arşivinden Grafik Tasarım Hüseyin Ayışıt Baskı Desen Ofset A.Ş. Birlik Mah. 448.

Detaylı

PROF. İSMAİL AVCI Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi - Görsel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi ismail.avci@isikun.edu.tr

PROF. İSMAİL AVCI Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi - Görsel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi ismail.avci@isikun.edu.tr PROF. İSMAİL AVCI Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi - Görsel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi ismail.avci@isikun.edu.tr 1. Adı Soyadı : İsmail Avcı. Doğum Tarihi : 19 Mayıs 1939 3. Ünvanı : Profesör

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Pınar Partanaz 2. İletişim: partanazpinar@gmail.com 3. Unvanı: Öğretim Görevlisi 4. Öğrenim Durumu: Yüksek Lisans Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Resim Marmara Üniversitesi Güzel

Detaylı

Çalışkanlığı ve alçak gönüllülüğü ile bilinen Serpil Şahin tüm hocalarımız ve öğrencilerimiz tarafından sevilen ve takdir edilen biridir.

Çalışkanlığı ve alçak gönüllülüğü ile bilinen Serpil Şahin tüm hocalarımız ve öğrencilerimiz tarafından sevilen ve takdir edilen biridir. SERPİL ŞAHİN Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 1997-1998 akademik yılında Arslanbey Yerleşkesi nde eğitime başlamış ve Ağustos 1999 da İzmit ve çevresinde yaşanan büyük deprem felaketinden

Detaylı

Devrim Erbil Ressam, Profesör, Devlet Sanatçısı

Devrim Erbil Ressam, Profesör, Devlet Sanatçısı Devrim Erbil 1 Devrim Erbil 2 1 Devrim Erbil Ressam, Profesör, Devlet Sanatçısı 1937 Uşak ta doğdu. 1955 İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü ne girdi. Galeride, Halil Dikmen in atölyesinde,

Detaylı

05-21 ARALIK DECEMBER 2015 AÇILIŞ / OPENING: 05 ARALIK DECEMBER SAAT TIME

05-21 ARALIK DECEMBER 2015 AÇILIŞ / OPENING: 05 ARALIK DECEMBER SAAT TIME Doğu Gündoğdu BİR RULO Atölye / Workshop: Özgün Fotoğraf Baskısı / 12 Aralık 2015 / Saat: 14:00 3, Van Dyke Brown, 05-21 ARALIK DECEMBER 2015 AÇILIŞ / OPENING: 05 ARALIK DECEMBER SAAT TIME 18:00 Doğu Gündoğdu

Detaylı

Doktora Tezi/S.Yeterlik Çalışması/Tıpta Uzmanlık Tezi Başlığı ve Danışman(lar)ı :

Doktora Tezi/S.Yeterlik Çalışması/Tıpta Uzmanlık Tezi Başlığı ve Danışman(lar)ı : ÖZGEÇMİŞ Adı ve Soyadı: Erol ÖZDEN Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Tarih Lisans Resim_İş Bl. Resim-İş Öğr. Marmara Üniversitesi 1984 Yüksek Lisans (2809 Sayılı Kanunun Geçici Marmara Üniversitesi

Detaylı

: Mehmet Ertuğrul Tuna : Ressam : Doç. Dr. : Güzel Sanatlar Fakültesi : Resim : Resim. Eğitim Durumu Bilgileri

: Mehmet Ertuğrul Tuna : Ressam : Doç. Dr. : Güzel Sanatlar Fakültesi : Resim : Resim. Eğitim Durumu Bilgileri Adı Soyadı Bilim Sanat Dalı Ünvan Enstitü Fakülte Yüksekokul MYO Bölüm Birim Anabilimdalı (ABD) : Mehmet Ertuğrul Tuna : Ressam : Doç. Dr. : Sanatlar : : E-posta : ertugrul.tuna@kocaeli.edu.tr Web : www.ertugrultuna.com

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Handan ÖZSIRKINTI KASAP 2. İletişim: 1230 3. Ünvanı: Yrd. Doç. 4. Öğrenim Durumu: Sanatta Yeterlik (Doktora) Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Yüksek Lisans Güzel Sanatlar Fakültesi

Detaylı

HALE OZANSOY RESİM SERGİSİ DEFNE SANAT GALERİSİNDE AÇILDI

HALE OZANSOY RESİM SERGİSİ DEFNE SANAT GALERİSİNDE AÇILDI HALE OZANSOY RESİM SERGİSİ DEFNE SANAT GALERİSİNDE AÇILDI Hale Ozansoy un Babam İçin adlı resim sergisi Defne Sanat Galerisinde açıldı. Açılışa katılanların oldukça ilgisini çeken Hale Ozansoy resimleri

Detaylı

Sanatın adresi Fulya!..

Sanatın adresi Fulya!.. Sanatın adresi Fulya!.. Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat 2012-2013 sezonunu açtı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi yine Beşiktaş'ta! Dünya kalitesinde tasarlanan Beşiktaş

Detaylı

Mustafa Tunçalp Seramikler Sergisi 21 Ekim 10 Kasım tarihlerinde Rezan Has Müzesi nde ziyaret edilebilir.

Mustafa Tunçalp Seramikler Sergisi 21 Ekim 10 Kasım tarihlerinde Rezan Has Müzesi nde ziyaret edilebilir. MUSTAFA TUNÇALP SERAMİKLER Mustafa Tunçalp Seramikler Sergisi 21 Ekim 10 Kasım tarihlerinde Rezan Has Müzesi nde ziyaret edilebilir. Günümüz seramik sanatçılarından Mustafa Tunçalp, köklerinden yola çıkarak

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 2 Ünvanı : Prof.Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans

ÖZGEÇMİŞ. 2 Ünvanı : Prof.Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans 1. Adı ve Soyadı : AYLA ERSOY ÖZGEÇMİŞ 2 Ünvanı : Prof.Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Edebiyat.Fakültesi.Sanat Tarihi Bölümü İstanbul Üniversitesi 1971 Yüksek Lisans Doktora Türk

Detaylı

Oktay Anılanmert 5 1 0... rt 2 e a stç isi M e rg 1 e S 3 rb ~ e sim 5 S er 0

Oktay Anılanmert 5 1 0... rt 2 e a stç isi M e rg 1 e S 3 rb ~ e sim 5 S er 0 Oktay Anılanmert Serbestçe... Resim Sergisi 05~31 Mart 2015 Kedi Kültür Sanat Merkezi kapılarını Oktay Anılanmert in Serbestçe sergisi ile ziyaretçilerine açmaktan gurur duyuyor Türk Resim Sanatı nın ustalarından

Detaylı

BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU

BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU Sergi açılış kokteylini onurlandırmanızı dileriz. Tarih: 26 Eylül 2014 Cuma Saat: 18.00 Birlik Mahallesi Doğukent Bulvarı 450. Cadde Vadi İkizleri Sitesi No: 3/A Çankaya ANKARA BEDRİ

Detaylı

TARİHİN IŞIĞINDA SANATSAL BİR DOKUNUŞ

TARİHİN IŞIĞINDA SANATSAL BİR DOKUNUŞ TARİHİN IŞIĞINDA SANATSAL BİR DOKUNUŞ Klasik Türk süsleme sanatçısı Gülşah İkbal Özkeskin Cesur un, Bodrum Kalesi nde 13 üncü kişisel sergisini açtı. Sergi açılışında sanatçının 9 yaşındaki kızı Neslişah

Detaylı

HEYKEL ve RESİM SERGİSİ

HEYKEL ve RESİM SERGİSİ ABDULKADİR ÖZTÜRK Vişnezade Mah. Hüsrev Gerede Cad. No:17/1, Nişantaşı - İstanbul +90 212 909 35 61 - info@nevaartgallery.com / nevaartgallery HEYKEL ve RESİM SERGİSİ İç Dünyamızdan Geçmek, 37 x 48 x 48

Detaylı

Derece Alan Üniversite Yıl

Derece Alan Üniversite Yıl 1.Adı:Ümran Özbalcı Aria 2.Doğum Yeri:İzmir 3.Unvanı:Yrd.Doç 4.Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl LİSANS RESİM DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 1985 YÜKSEK LİSANS SANATTA YETERLİK (DOKTORA) RESİM MARMARA

Detaylı

Dersin Amaçları. Öğrenim Kazanımları Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenci;

Dersin Amaçları. Öğrenim Kazanımları Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenci; Image not found http://bologna.konya.edu.tr/panel/images/pdflogo.png Ders Adı : ANASANAT ATÖLYE III (RESİM) Ders No : 0310380091 Teorik : 2 Pratik : 4 Kredi : 4 ECTS : 10 Ders Bilgileri Ders Türü Öğretim

Detaylı

Sergi açılış kokteylini onurlandırmanızı dileriz.

Sergi açılış kokteylini onurlandırmanızı dileriz. ABİDİN ELDEROĞLU Sergi açılış kokteylini onurlandırmanızı dileriz. Tarih: 26 Eylül 2014 Cuma Saat: 18.00 Birlik Mahallesi Doğukent Bulvarı 450. Cadde Vadi İkizleri Sitesi No: 3/A Çankaya ANKARA ABİDİN

Detaylı

İLETİŞİM BİLGİLERİ. BARTIN ÜNİVERSİTESİ, Bartın Meslek Yüksekokulu 74100 BARTIN ÖĞRENİM DURUMU

İLETİŞİM BİLGİLERİ. BARTIN ÜNİVERSİTESİ, Bartın Meslek Yüksekokulu 74100 BARTIN ÖĞRENİM DURUMU Öğr. Gör. Murat SARI Tasarım Bölümü, Grafik Tasarımı Programı İLETİŞİM BİLGİLERİ Yazışma Adresi BARTIN ÜNİVERSİTESİ, Bartın Meslek Yüksekokulu 74100 BARTIN Telefon 0 378 227 99 39 Dahili 143 Faks 0 378

Detaylı

''Hepimiz Atatürk'üz''

''Hepimiz Atatürk'üz'' ''Hepimiz Atatürk'üz'' Mustafa Kemal Atatürk tüm yurtta anıldığı gibi Beşiktaş'ta da törenlerle anıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal Atatürk'ün 74. ölüm yıldönümünü anma gününde özel bir mesaj

Detaylı

Derece Alan Üniversite Mezuniyet Yılı RESİM / SANAT Anadolu Üniversitesi Lisans. GÜZEL Anadolu Üniversitesi Doktora (Bütünleşik 2014 Program) EĞİTİMİ

Derece Alan Üniversite Mezuniyet Yılı RESİM / SANAT Anadolu Üniversitesi Lisans. GÜZEL Anadolu Üniversitesi Doktora (Bütünleşik 2014 Program) EĞİTİMİ 1. Adı Soyadı : Evrim ÇAĞLAYAN 2. Doğum Tarihi : 04.02.1984 3. Unvanı : Yardımcı Doçent Doktor 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Mezuniyet Yılı RESİM / SANAT Anadolu Üniversitesi Lisans 2006 EĞİTİMİ

Detaylı

HÜLYA ERSEZGİN DOĞA VE KADIN RESİM SERGİSİ 14 HAZİRAN ÇARŞAMBA 18:00 DE AÇILIYOR

HÜLYA ERSEZGİN DOĞA VE KADIN RESİM SERGİSİ 14 HAZİRAN ÇARŞAMBA 18:00 DE AÇILIYOR HÜLYA ERSEZGİN DOĞA VE KADIN RESİM SERGİSİ 14 HAZİRAN ÇARŞAMBA 18:00 DE AÇILIYOR Bodrum Dereköy HGC Art Gallery, 14 Haziranda Pastel ve Akrilik teknikleri ile Mitoloji, Anadolu ve Kadın, Doğa ve Kadın,

Detaylı

Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Psikoloji Hacettepe 1986 Y. Lisans P.D.R Hacettepe 1990 Doktora Sanat Eğitimi Ankara Üniversitesi 2001

Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Psikoloji Hacettepe 1986 Y. Lisans P.D.R Hacettepe 1990 Doktora Sanat Eğitimi Ankara Üniversitesi 2001 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Hakkı Engin GİDERER 2. Doğum Tarihi: 1959 3. Unvanı: Doç.Dr. 4. Öğrenim Durumu: Doktora Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Psikoloji Hacettepe 1986 Y. Lisans P.D.R Hacettepe 1990

Detaylı

Benim en büyük şansım Adnan Turani gibi hem iyi bir sanatçı hem de iyi bir eğitimci atölye hocamın olmasıydı.

Benim en büyük şansım Adnan Turani gibi hem iyi bir sanatçı hem de iyi bir eğitimci atölye hocamın olmasıydı. Mehmet Güler Türkiye de yetişen resim sanatının önemli isimlerinden Mehmet Güler ile Malatya dan Almanya ya uzanan yolculuğunu, resim kariyerinde rol oynayan isimleri, Almanya yı tercih etmesinde etkili

Detaylı

1979 Nihat Sümeralp ile birlikte Koleksiyon Sanat Galerisi ni kurdu, 1989 a kadar yönetti.

1979 Nihat Sümeralp ile birlikte Koleksiyon Sanat Galerisi ni kurdu, 1989 a kadar yönetti. BUBİ İstanbul da doğdu. Psikoloji öğrenimi gördü. 1979 Nihat Sümeralp ile birlikte Koleksiyon Sanat Galerisi ni kurdu, 1989 a kadar yönetti. 1989 Hüsamettin KüLte ile birlikte Lâmi Sanat Galerisi ni kurdu

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU YARDIMCI DOÇENT 12.02.2015 : AKSARAY ÜNİVERSİTESİ/EĞİTİM FAKÜLTESİ/GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ/RESİM-İŞ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI/

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU YARDIMCI DOÇENT 12.02.2015 : AKSARAY ÜNİVERSİTESİ/EĞİTİM FAKÜLTESİ/GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ/RESİM-İŞ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI/ MUSTAFA DİĞLER ÖZGEÇMİŞ YÜKSEKÖĞRETİM KURULU YARDIMCI DOÇENT 12.02.2015 Adres : AKSARAY ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ RESİM- İŞ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI 6800 AKSARAY Telefon

Detaylı

17- S Q T 3 9. Tuval -yağlıboya, 130x100 cm. özgün dokuma. 80x90 cm. »I GARANTİ

17- S Q T 3 9. Tuval -yağlıboya, 130x100 cm. özgün dokuma. 80x90 cm. »I GARANTİ 17- S Q T 3 9 Tuval -yağlıboya, 130x100 cm. özgün dokuma. 80x90 cm. FİKRET OTYAM FİLİZ OTYAM»I GARANTİ SANAT GALERİSİ İstiklal Caddesi 141 Beyoğlu-İstanbul Resim / Özgün Dokuma Sergisi 23 Kasım - 7 Aralık

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. : 0216 626 10 50 / 2738 : ademyucel@maltepe.edu.tr

ÖZGEÇMİŞ. : 0216 626 10 50 / 2738 : ademyucel@maltepe.edu.tr ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Adem Yücel İletişim Bilgileri Adres Telefon Mail : : 0216 626 10 50 / 2738 : ademyucel@maltepe.edu.tr 2. Doğum Tarihi : 2 Ağustos 1981 3. Unvanı : Öğretim Görevlisi 4. Öğrenim

Detaylı

Prof. Tamer Başoğlu Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi / Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tamer.basoglu@isikun.edu.tr

Prof. Tamer Başoğlu Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi / Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tamer.basoglu@isikun.edu.tr Prof. Tamer Başoğlu Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi / Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tamer.basoglu@isikun.edu.tr 1. Adı Soyadı : Tamer Başoğlu 2. Doğum Tarihi : 07.04.1938 3. Unvanı : Profesör

Detaylı

Staj Yeri 01.10.1997-01.06.1998 Poyraz Reklam Ajansı

Staj Yeri 01.10.1997-01.06.1998 Poyraz Reklam Ajansı ARMAĞAN GÖKÇEARSLAN Kişisel Bilgi Medeni Hali :Bekar Milliyeti :TC Doğum Tarihi :20.08.1977 Eğitimi 2010 : Londra da İngilizce Dil Eğitimine katıldı (Avalon School) 2003-2007 :Hacettepe Üniversitesi Güzel

Detaylı

MUSTAFA BULAT ULUSAL ULUSLARARASI KARMA SERGİSİ

MUSTAFA BULAT ULUSAL ULUSLARARASI KARMA SERGİSİ MUSTAFA BULAT 1964 Sarıyahşi AKSARAY 2015 Sanatçı, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2014 Prof. Dr. 2009

Detaylı

GÜLİZ BAYDEMİR. Personal Information: Education. Name: GÜLİZ BAYDEMİR. Date of Birth: Occupation: Plastic Artist.

GÜLİZ BAYDEMİR. Personal Information: Education. Name: GÜLİZ BAYDEMİR. Date of Birth: Occupation: Plastic Artist. GÜLİZ BAYDEMİR Personal Information: Name: GÜLİZ BAYDEMİR Date of Birth: 18.05.1982 Occupation: Plastic Artist Style: Modern Art Nationality: Turkish Guliz Baydemir 2015 Education Mimar Sinan University-

Detaylı

Müze eğitiminin amaçları nelerdir?

Müze eğitiminin amaçları nelerdir? Müze eğitiminin amaçları nelerdir? Sergilenen nesnelerle insanlar arasında köprü kurarak nesnelerin onların yaşantıları ile bütünleşmesini sağlamak; Nesnelerin maddi ve ideal değerleri ile algılanması

Detaylı

Resim-İş Öğretmenliği -Grafik A.S.D. Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, 2000-2004

Resim-İş Öğretmenliği -Grafik A.S.D. Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, 2000-2004 Lisans Resim-İş Öğretmenliği -Grafik A.S.D. Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, 2000-2004 Yüksek Lisans Baskı Sanatları A.S.D., Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2004-2007 Geçmişten

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 02 Ekim, Pazartesi, 10:00 TÖREN Ege Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni Ege Üniversitesi Rektörlüğü 03-15 Ekim İpek Yolu Sakinleri Fotoğraf

Detaylı

1 0. G E N Ç B E Y İ N F I R T I N A S I - G Ö R S E L İ L E T İ Ş İ M T A S A R I M I G Ü N L E R İ

1 0. G E N Ç B E Y İ N F I R T I N A S I - G Ö R S E L İ L E T İ Ş İ M T A S A R I M I G Ü N L E R İ Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim kurumlarıyla sağlıktan ekonomiye, sanattan mühendisliğe geniş bir yelpazede yetiştirdiği ve yetiştireceği beyin gücünü, ülkemize kazandırarak toplumsal kalkınmaya katkıda

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ ÖĞRENIM DURUMU: LİSANS: PLASTİK SANATLAR BÖLÜMÜ, V. T. ÜNİVERSİTESİ, GÜZEL Y. LİSANS: PLASTİK SANATLAR BÖLÜMÜ, V. T. ÜNİVERSİTESİ, GÜZEL

ÖZGEÇMİŞ ÖĞRENIM DURUMU: LİSANS: PLASTİK SANATLAR BÖLÜMÜ, V. T. ÜNİVERSİTESİ, GÜZEL Y. LİSANS: PLASTİK SANATLAR BÖLÜMÜ, V. T. ÜNİVERSİTESİ, GÜZEL ÖZGEÇMİŞ YRD. DOÇ. DR. NEDRET YAŞAR 1970, RUSE, BULGARİSTAN ÖĞRENIM DURUMU: LİSANS: PLASTİK SANATLAR BÖLÜMÜ, V. T. ÜNİVERSİTESİ, GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ, BULGARİSTAN, 1996 Y. LİSANS: PLASTİK SANATLAR

Detaylı

KAYNAK: Birol, K. Bülent. 2006. "Eğitimde Sanatın Önceliği." Eğitişim Dergisi. Sayı: 13 (Ekim 2006). 1. GİRİŞ

KAYNAK: Birol, K. Bülent. 2006. Eğitimde Sanatın Önceliği. Eğitişim Dergisi. Sayı: 13 (Ekim 2006). 1. GİRİŞ KAYNAK: Birol, K. Bülent. 2006. "Eğitimde Sanatın Önceliği." Eğitişim Dergisi. Sayı: 13 (Ekim 2006). 1. GİRİŞ Sanat, günlük yaşayışa bir anlam ve biçim kazandırma çabasıdır. Sanat, yalnızca resim, müzik,

Detaylı

Mehmet Yıldırım. istanbul Ticaret Odası olarak bir yandan ekonomik alanda sorumluluklarımızı yerine

Mehmet Yıldırım. istanbul Ticaret Odası olarak bir yandan ekonomik alanda sorumluluklarımızı yerine istanbul Ticaret Odası olarak bir yandan ekonomik alanda sorumluluklarımızı yerine getirirken diğer yandan kurumsal sorumluluk bilinciyle eğitim, kültür sanat gibi konularda da toplumsal yaşama katkıda

Detaylı

Derece Alan Üniversite Yıl. Sanatlar Fakültesi Y. Lisans Fotoğraf Mimar Sinan Güzel Sanatlar 2011- Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Doktora

Derece Alan Üniversite Yıl. Sanatlar Fakültesi Y. Lisans Fotoğraf Mimar Sinan Güzel Sanatlar 2011- Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Doktora ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Nevzat Yıldırım 2. Doğum Tarihi: 02.12.1987 3. Unvanı: Öğretim Görevlisi 4. Öğrenim Durumu: Yüksek Lisans Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Fotoğraf ve Grafik Kocaeli Üniversitesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Süleymen Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi, Resim Böl.

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Süleymen Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi, Resim Böl. ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Özlem TEKDEMİR DÖKEROĞLU 2. Doğum Tarihi :08.08.1980 3. Unvanı : Dr. 4. Öğrenim Durumu : Doktora Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Resim Süleymen Demirel Üniversitesi 2001 Yüksek

Detaylı

TT-')CPlr0l t h. 90 NAZLI ECEVİT (1900-1985) "Şile tual üzeri yağlıboya, 1959 tarihli ve imzalı. 45x55 cm. 1.750-2 MİLYAR.-TL.

TT-')CPlr0l t h. 90 NAZLI ECEVİT (1900-1985) Şile tual üzeri yağlıboya, 1959 tarihli ve imzalı. 45x55 cm. 1.750-2 MİLYAR.-TL. TT-')CPlr0l t h 90 NAZLI ECEVİT (1900-1985) "Şile tual üzeri yağlıboya, 1959 tarihli ve imzalı. 45x55 cm. "Albay Emin Sargut'un kızıdır. 1915 te Darül Muallimat ı (Kız Öğretmen Okulu) bitirdi. İlk kadın

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Günlük web Gazetesi 03.11.2012. Salkım Söğüt Saç

Beşiktaş Gazetesi. Günlük web Gazetesi 03.11.2012. Salkım Söğüt Saç Beşiktaş Gazetesi Günlük web Gazetesi 03.11.2012 Salkım Söğüt Saç Beşiktaş Belediyesi'nde belgesel film gösterimleri tüm hızıyla devam ediyor. Levent Kültür Merkezi'nde sinema gösterimleri için de Salkım

Detaylı

İSMEK İN USTALARI SANATA ADANMIŞ BİR ÖMÜR ETEM ÇALIŞKAN ETEM ÇALIŞKAN KALİGRAFİ SERGİSİ

İSMEK İN USTALARI SANATA ADANMIŞ BİR ÖMÜR ETEM ÇALIŞKAN ETEM ÇALIŞKAN KALİGRAFİ SERGİSİ İSMEK İN USTALARI ETEM ÇALIŞKAN KALİGRAFİ SERGİSİ SANATA ADANMIŞ BİR ÖMÜR ETEM ÇALIŞKAN ETEM ÇALIŞKAN KALİGRAFİ SERGİSİ 10-17 MART 2014 / Dolmabahçe Sanat Galerisi Başkan dan eserlerin hiçbiri zahmetsiz,

Detaylı

1. Adı Soyadı : MEHMET ÖZET 2. Doğum tarihi : 01.03.1939 3. Unvanı : Prof.Dr 4. Öğrenim Durumu: Üniversite Derece Alan Üniversite Yıl

1. Adı Soyadı : MEHMET ÖZET 2. Doğum tarihi : 01.03.1939 3. Unvanı : Prof.Dr 4. Öğrenim Durumu: Üniversite Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : MEHMET ÖZET 2. Doğum tarihi : 01.03.1939 3. Unvanı : Prof.Dr 4. Öğrenim Durumu: Üniversite Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Resim ASD - Seçmeli Ek Branş Grafik İngilizce Bölümü

Detaylı

NESLİHAN AYDINLIOĞLU EŞİN BİRİKİMLERİM VE BİRİKTİRDİKLERİM

NESLİHAN AYDINLIOĞLU EŞİN BİRİKİMLERİM VE BİRİKTİRDİKLERİM NESLİHAN AYDINLIOĞLU EŞİN BİRİKİMLERİM VE BİRİKTİRDİKLERİM DETAYLARDAKİ ETKİLEŞİMLER Değerli hoca Şeref Akdik in yaktığı ışık ile sanatla tanışan ve lise çağlarında ressam olmaya karar veren Neslihan

Detaylı

4.Öğrenim Durumu: ÖZGEÇMİŞ. 1.İsim : Turgut. 2.Soyadı: Yüksel. 3.Ünvanı: Öğretim Görevlisi. Derece Alan Üniversite Yıl

4.Öğrenim Durumu: ÖZGEÇMİŞ. 1.İsim : Turgut. 2.Soyadı: Yüksel. 3.Ünvanı: Öğretim Görevlisi. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1.İsim : Turgut 2.Soyadı: Yüksel 3.Ünvanı: Öğretim Görevlisi 4.Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İşletme Anadolu Üniversitesi 1998 Yüksek Lisans Doktora 5.Akademik Unvanlar Arts

Detaylı

Prof.Dr.Hatice BENGİSU

Prof.Dr.Hatice BENGİSU Prof.Dr.Hatice BENGİSU EĞİTİM 1974-1975 Balıkesir Necati Bey İlköğretmen Okulu. 1977-1978 Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Enstitüsü, Resim-İş Bölümü. 1978-1986 Yozgat, Balıkesir, Tatvan, Antakya

Detaylı

Bölümde gerçekleştirilen etkinlikler

Bölümde gerçekleştirilen etkinlikler Bölümün tanıtımı Mimarlık Bölümü nün misyonu; yaratıcı, teknolojik ve bilimsel gelişmelere hakim, doğal, sosyal ve kültürel çevreye duyarlı, değişime açık, disiplinler arası etkileşime ve ekip çalışmasına

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ 1 Değerli Velimiz, Geçtiğimiz hafta cumartesi gününden itibaren etkinlikler

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Meliha SÖZERİ 2. Doğum Tarihi : 04.07.1982 3. Unvanı : Yrd. Doçent 4. Öğrenim Durumu : Doktora(Sanatta Yeterlik) 5. Çalıştığı Kurum : Kemerburgaz Üniversitesi Derece Alan Üniversite

Detaylı

Canan Güldal 12. sergisinde masal ülkesine yolculuğu anlatıyor

Canan Güldal 12. sergisinde masal ülkesine yolculuğu anlatıyor Canan Güldal 12. sergisinde masal ülkesine yolculuğu Ressam Canan Güldal ın yağlıboya tablolarından oluşan resim sergisi Gündoğan ın tek sanat galerisi Galeri Costa da açıldı. Sergi 28 Temmuz 2016 tarihine

Detaylı

2013 4. Ulusal Sanat Çalıştayı Eskişehir Tepebaşı Belediyesi 28 Nisan 03 Mayıs 2013 Eskişehir

2013 4. Ulusal Sanat Çalıştayı Eskişehir Tepebaşı Belediyesi 28 Nisan 03 Mayıs 2013 Eskişehir 1. ULUSAL SANAT ÇALIŞTAYI 2013 4. Ulusal Sanat Çalıştayı Eskişehir Tepebaşı Belediyesi 28 Nisan 03 Mayıs 2013 Eskişehir 2. ULUSAL SEMPOZYUM BİLDİRİLERİ 2012 İLKÖĞRETİM KURUMLARI 1992 RESİM-İŞ EĞİTİMİ DERSİ

Detaylı

Derece Alan Üniversite Bitirme Yılı

Derece Alan Üniversite Bitirme Yılı ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Emrah UYSAL Doğum Tarihi: 14.02.1975 Ünvanı: Yrd.Doç.Dr. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Bitirme Yılı Lisans Y. Lisans Doktora/S.Yeterlik Resim-İş Eğitimi Bölümü Resim Anasanat

Detaylı

Bir Sergi 'T199A I U I

Bir Sergi 'T199A I U I İ b r a h i m s a f I B R A H İ M S A F İ 'T199A I U I EYLÜLSARMAŞIĞI İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde 3 Mayıs-18 Mayıs 1990 tarihleri arasında İbrahim Safi'nin (1898-1983) şimdiye kadar sergilenmemiş

Detaylı

Yrd. Doç. Nesrin KARACAN. 1986 H.Ü G.S. F.Heykel Bölümüne Özel Öğrenci olarak başladı.

Yrd. Doç. Nesrin KARACAN. 1986 H.Ü G.S. F.Heykel Bölümüne Özel Öğrenci olarak başladı. Yrd. Doç. Nesrin KARACAN nesrinkaracan@yahoo.com www.nesrinkaracan.com.tr 968 Ankara da doğdu. 986 H.Ü G.S. F.Heykel Bölümüne Özel Öğrenci olarak başladı. 99 H.Ü.G.S. F. Heykel Bölümünden Birincilikle

Detaylı

Mustafa Albayrak Zamanın Ritmi / Rhythm of Time Resim Sergisi 22 Şubat 19 Mart 2016

Mustafa Albayrak Zamanın Ritmi / Rhythm of Time Resim Sergisi 22 Şubat 19 Mart 2016 Mustafa Albayrak Zamanın Ritmi / Rhythm of Time Resim Sergisi 22 Şubat 19 Mart 2016 Mustafa Albayrak Zamanın Ritmi / Rhythm of Time Resim Sergisi Ankara, Şubat 2016 Fotoğraflar Sanatçı arşivinden Grafik

Detaylı

Vergide son gün yarın

Vergide son gün yarın Vergide son gün yarın BEŞİKTAŞ Belediyesi vergi öemeleri konusunda vatandaşları bilgilendirdi. Son günün 30 Kasım olduğu hatırlatılan bilgilendirme notunda vergilerin nasıl ve nereye yatırılacağı konusunda

Detaylı

İKRAMETTİN KARAMAN ÇALIŞMALARINDAN ÖRNEKLER

İKRAMETTİN KARAMAN ÇALIŞMALARINDAN ÖRNEKLER İKRAMETTİN KARAMAN Erzurum doğumlu. İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim iş Bölümü mezunu. Eskişehir Anadolu üniversitesinde Lisans tamamladı. 1985-1993 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli

Detaylı

Devrim Erbil: Ritmin Resmi

Devrim Erbil: Ritmin Resmi Devrim Erbil 2 Devrim Erbil: Ritmin Resmi Tuvalden baskıya, ahşaba, seramiğe, vitraya, mozaiğe, halıya kadar çok çeşitli malzeme üzerinde çalışan Devrim Erbil, hangi tema üzerine yoğunlaşırsa yoğunlaşsın,

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Dilek TÜTÜNCÜ OĞUZOĞLU Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf ve Video Bölümü Fotoğraf ve Video Ana Sanat Dalı ndan EMEKLİ

Yrd. Doç. Dr. Dilek TÜTÜNCÜ OĞUZOĞLU Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf ve Video Bölümü Fotoğraf ve Video Ana Sanat Dalı ndan EMEKLİ Yrd. Doç. Dr. Dilek TÜTÜNCÜ OĞUZOĞLU Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf ve Video Bölümü Fotoğraf ve Video Ana Sanat Dalı ndan EMEKLİ 1. Eğitim Lisans Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar

Detaylı

Bülent Ecevit Üniversitesi,Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü, Baştarla Mah. Şehirkapı Sokak. No:99 Üzülmez, Zonguldak.

Bülent Ecevit Üniversitesi,Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü, Baştarla Mah. Şehirkapı Sokak. No:99 Üzülmez, Zonguldak. ÖZGEÇMİŞ (Proje Yöneticisi ve Araştırıcılar için ayrı doldurulacaktır) 1. GENEL DÜZENLEME TARİHİ 04.08.2015 TC KİMLİK NO 13147083614 ÜNVANI ADI SOYADI Yrd. Doç. Ali Asgar Çakmakcı YAZIŞMA ADRESİ Bülent

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 06-28 Şubat SERGİ Ege Üniversitesi Levanten Köşkleri Fotoğraf Sergisi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Levanten evleri İzmir in mimarlık tarihinin önemli

Detaylı

OTOMOBİL YOLDA YANDI

OTOMOBİL YOLDA YANDI OTOMOBİL YOLDA YANDI Bodrum da hususi otomobil yolda giderken yandı. Bodrum a bağlı Güvercinlik Mahallesi nde meydana gelen kazada, Semra Kaya yönetimindeki 06 ZSH 64 plakalı otomobil bilinmeyen nedenle

Detaylı

1979 Trabzon / Vakfıkebir doğumludur. Ġlk Orta ve Lise eğitimini Vakfıkebir de tamamladı.

1979 Trabzon / Vakfıkebir doğumludur. Ġlk Orta ve Lise eğitimini Vakfıkebir de tamamladı. ALİ FUAT ALTIN AraĢtırma Görevlisi 1979 Trabzon / Vakfıkebir doğumludur. Ġlk Orta ve Lise eğitimini Vakfıkebir de tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafçılık Bölümünde bir

Detaylı

Saim Dursun. Paletimden Yansıyanlar

Saim Dursun. Paletimden Yansıyanlar 4 Ekim - 4 Kasım 2011 Saim Dursun Paletimden Yansıyanlar Resim Sergisi Saim Dursun Paletimden Yansıyanlar, 4 Ekim 4 Kasım 2011 tarihleri arasında, Saim Dursun un kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.,

Detaylı

PROF. DR. CENGİZ ALYILMAZ

PROF. DR. CENGİZ ALYILMAZ PROF. DR. CENGİZ ALYILMAZ Adı ve Soyadı : Cengiz ALYILMAZ : Prof. Dr. Bölüm/ Anabilim Dalı : Türkçe Eğitimi Bölümü Doğum Tarihi : 11.4.1966 Doğum Yeri : Kars Çalışma Konusu : Eski Türk Dili, Türkçe Eğitimi,

Detaylı

Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur.

Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur. 17.07.2012 Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur. 1-15 Temmuz 2012 Pazar ÇOCUKLAR ARASI YETENEK YARIŞMASI

Detaylı

Haftanın Sanat Çizelgesi 19 Ekim-26 Ekim. 1 25 Ekim 2009 Zehra Cihat Aral Resim Sergisi PORTAL. Radikal Gazetesi Cafe Eki / 1 Ekim 2009

Haftanın Sanat Çizelgesi 19 Ekim-26 Ekim. 1 25 Ekim 2009 Zehra Cihat Aral Resim Sergisi PORTAL. Radikal Gazetesi Cafe Eki / 1 Ekim 2009 1 25 Ekim 2009 Zehra Cihat Aral Resim Sergisi Radikal Gazetesi Cafe Eki / 1 Ekim 2009 Radikal Gazetesi Üç Eki / 16 Ekim 2009 PORTAL Haftanın Sanat Çizelgesi 19 Ekim-26 Ekim Cumhuriyet Haber Portalı Zehra-Cihat

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Şebnem Somel Doğum Tarihi: 1969 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Resim Bölümü Mimar Sinan Üniversitesi 1987-1992 Y. Lisans Resim

Detaylı

Bir Gök Dolusu Güvercin

Bir Gök Dolusu Güvercin Bir Gök Dolusu Güvercin Yalvaç Ural (1945, Konya) Kitaplarının sayısı 100 ü aşan yazarın yurtiçinde ve yurtdışında pek çok ödülü bulunmaktadır. Kitapları Almanca, İngilizce, Sırpça, Hırvatça, Lehçe, Arnavutça,

Detaylı

ÇANAKKALE SAVAŞ OBJELERİ VE RESİMLERİ SERGİSİ

ÇANAKKALE SAVAŞ OBJELERİ VE RESİMLERİ SERGİSİ ÇANAKKALE SAVAŞ OBJELERİ VE RESİMLERİ SERGİSİ ÇANAKKALE SAVAŞ OBJELERİ VE RESİMLERİ SERGİSİ Çanakkale Zaferi nin 103. Yıl dönümde YEREL HİZMETLER PROJE ARAŞTIRMA GELİŞTİRME VE EĞİTİM VAKFI Şehitler Diyarı

Detaylı

Ustalar Eşliğinde Mavi Tur Gelişim ve Sanat Atölyeleri 2013 BODRUM

Ustalar Eşliğinde Mavi Tur Gelişim ve Sanat Atölyeleri 2013 BODRUM BODRUM Güvertede Atölye Türkiye de ilk defa gerçekleşecek olan deniz üstü gelişim ve sanat etkinliğidir. Sanat yolcularımız, Ege nin eşsiz koylarında ilgi duydukları sanat dallarına ve hobilerine vakit

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Gençlere anlatacaklar

Beşiktaş Gazetesi. Gençlere anlatacaklar Gençlere anlatacaklar BEŞİKTAŞ Belediyesi genç girişimciler için başlattığı projesi ile eğitimde çalışmalarını sürdürüyor. Genç girişimciler için düzenlenen seminer etkinliklerinde etkinliğe katılacaklara

Detaylı

Litografi, 50x65cm. Yolu Trabzon dan Geçen Sanatç lar 77

Litografi, 50x65cm. Yolu Trabzon dan Geçen Sanatç lar 77 Litografi, 50x65cm Yolu Trabzon dan Geçen Sanatç lar 77 HAYDAR DURMUŞ 1942 ylında Trabzon da doğdu. 1962 de Trabzon Lisesi ni, 1965 te Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü nü bitirdi. Aynı yıl Kastamonu

Detaylı

TEKNİK GEZİ RAPORU. Ders: MİM 121 MİMARİ TASARIM I. Tarih: 07.10.2011 Gezi alanı: Antrepo 3 & 5

TEKNİK GEZİ RAPORU. Ders: MİM 121 MİMARİ TASARIM I. Tarih: 07.10.2011 Gezi alanı: Antrepo 3 & 5 TEKNİK GEZİ RAPORU Ders: MİM 121 MİMARİ TASARIM I. Tarih: 07.10.2011 Gezi alanı: Antrepo 3 & 5 Meclis-i Mebusan Caddesi - Liman İşletmeleri Sahası - Tophane Konumu: Bienal alanının konumunu gösteren harita

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Tekstil Bölümü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Lisans. Fakültesi Resim Bölümü

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Tekstil Bölümü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Lisans. Fakültesi Resim Bölümü ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı :Benal DİKMEN 2. Doğum Tarihi : 08.03.1954 3. Unvanı : Öğretim Görevlisi 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Yıl Tekstil Bölümü Marmara Güzel Sanatlar 1973-1997 Lisans Fakültesi

Detaylı

OYAK Çimento Grubu nda görev değişikliği

OYAK Çimento Grubu nda görev değişikliği Fabrika Haberleri OYAK Çimento Grubu nda görev değişikliği Adana Çimento Teknik Genel Müdür Yardımcısı Ünal Öner 01 Ocak 2008 tarihi itibariyle Mardin Çimento Genel Müdürlüğü ne ve Adana Çimento ÜNAL ÖNER

Detaylı

Fethiye den 7 Kooperatif Ulaşımda Dönüşüme Katıldı

Fethiye den 7 Kooperatif Ulaşımda Dönüşüme Katıldı Fethiye den 7 Kooperatif Ulaşımda Dönüşüme Katıldı Muğla Büyükşehir Belediyesi nin il genelinde sürdürdüğü Ulaşımda Dönüşüm Projesi ne Fethiye İlçesinde faaliyet gösteren 7 kooperatif daha katıldı. Muğla

Detaylı

24 Kasım Öğretmenler Günü Beykoz'da Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Beykoz'da Coşkuyla Kutlandı 24 Kasım Öğretmenler Günü Beykoz'da Coşkuyla Kutlandı Sabancı Öğretmenevi, Akşam Sanat Okulu Salonu'nda gerçekleşen Öğretmenler Günü, Saygı duruşu ve İstiklal Marş'ımızın okunması ile başladı. 1 / 7 Emekli

Detaylı

Küçük Yaşar ın Öyküsü. Alucura Çayevi

Küçük Yaşar ın Öyküsü. Alucura Çayevi Küçük Yaşar ın Öyküsü Alucura Çayevi Yalvaç Ural (1945, Konya) Kitaplarının sayısı 100 ü aşan yazarın yurtiçinde ve yurtdışında pek çok ödülü bulunmaktadır. Kitapları Almanca, İngilizce, Sırpça, Hırvatça,

Detaylı

2006-.. Sanatta Yeterlik, Kocaeli Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Plastik Sanatlar Bölümü, Kocaeli.

2006-.. Sanatta Yeterlik, Kocaeli Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Plastik Sanatlar Bölümü, Kocaeli. CV Araştırma Görevlisi M. Çağatay Göktan Kocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Fotoğraf Bölümü Doğum Tarihi ve Yeri, 24 Aralık 1979, İzmit / Kocaeli Öğrenim Durumu 2006-.. Sanatta Yeterlik, Kocaeli

Detaylı

2. EĞİTİM VE AKADEMİK GÖREVLER

2. EĞİTİM VE AKADEMİK GÖREVLER SELİM VELİOĞLU ÖZGEÇMİŞ 1. KİŞİSEL BİLGİLER Adı,Soyadı,Ünvanı : Yrd. Doç.Dr. Selim VELİOĞLU Doğum Yeir ve Tarihi : İstanbul, 1961 Kurumu : İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Telefonu : İş 0212

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. Kültür Merkezi Mithatpaşa Sanat Galerisi. Seçil Erel. Yalnız An / Lonely Moment

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. Kültür Merkezi Mithatpaşa Sanat Galerisi. Seçil Erel. Yalnız An / Lonely Moment T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. Kültür Merkezi Mithatpaşa Sanat Galerisi Seçil Erel Yalnız An / Lonely Moment 1 2 ÖN KAPAK İÇİ BOŞ Seçil Erel Yalnız An / Lonely Moment 23 Kasım - 11 Aralık 2009 T.C. ZİRAAT BANKASI

Detaylı

Hans Christian Andersen Tahsin Yücel Buket Topakoğlu

Hans Christian Andersen Tahsin Yücel Buket Topakoğlu Kralın Yeni Giysisi Hans Christian Andersen (2 Nisan 1805-4 Ağustos 1875). Dünyaca ünlü Danimarkalı eşsiz masal ustası. Ayrıca oyun, roman, şiir, gezi kitabı ve biyografi de yazmıştır. Bir ayakkabıcının

Detaylı

13 Nisan 2012, Majesty Mirage Park Resort Hotel, Antalya

13 Nisan 2012, Majesty Mirage Park Resort Hotel, Antalya Dr. Mehmet ÖZDEMİR Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyoloji bölümünü 1973 yılında bitirdi. Aynı üniversitede Siyaset, Kültür ve Edebiyat Sosyolojisi dallarında yüksek lisans

Detaylı

TARİHİN IŞIĞINDA SANATSAL BİR DOKUNUŞ

TARİHİN IŞIĞINDA SANATSAL BİR DOKUNUŞ TARİHİN IŞIĞINDA SANATSAL BİR DOKUNUŞ Klasik Türk süsleme sanatçısı Gülşah İkbal Özkeskin Cesur un, Bodrum Kalesi nde 13 üncü kişisel sergisini açtı. Sergi açılışında sanatçının 9 yaşındaki kızı Neslişah

Detaylı

Küçük Hasır Sapka. Korkut Erdur 1980 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı mezunu.

Küçük Hasır Sapka. Korkut Erdur 1980 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı mezunu. Küçük Hasır Sapka Céline Lamour-Crochet Fransa da (Brötanya) dünyaya geldi. Fransız Hava Kuvvetleri nde pilotluk yaptı. Soyadından dolayı kendisine Capitaine Crochet (Kaptan Kanca) takma adı verildi. İki

Detaylı