22 Ekim - 22 Kasım 2008 Tamer Aydın Resim Sergisi / Contemporary İstanbul. Sabah Gazetesi / 17 Ekim 2008

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "22 Ekim - 22 Kasım 2008 Tamer Aydın Resim Sergisi / Contemporary İstanbul. Sabah Gazetesi / 17 Ekim 2008"

Transkript

1 22 Ekim - 22 Kasım 2008 Tamer Aydın Resim Sergisi / Contemporary İstanbul Sabah Gazetesi / 17 Ekim 2008 Radikal / 26 Ekim 2009

2 Turkish Daily News / 20 Ekim 2008

3 Hürriyet Keyif / 25 Ekim 2008 Maxihaber.net / 3 Kasım 2008

4 SERGİLER.... TERAKKİ VAKFI SANAT GALERİSİ, TAMER.. AYDIN IN RESİM VE HEYKELLERİNE EV... SAHİPLİĞİ YAPIYOR. 22 Ekim 2008 Başlama Tarihi: 22 Ekim 2008 Çarşamba, 18:00 Bitiş Tarihi: 22 Kasım 2008 Cumartesi, 18:00 Mekan TERAKKİ VAKFI SANAT GALERİSİ Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 22 Ekim 22 Kasım 2008 tarihleri arasında, Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı nda büyük beğeni ve takdirle izlenen, Tamer Aydın ın resim ve heykellerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, Resim ve Heykel sanatçısı Tamer Aydın ın çağdaş ve modern bir düzenleme tadında kurguladığı, sertlik, yoğunluk ve ince bir ironin hakim olduğu eserleriyle sezona başlıyor. 15 adet tuval üzerine yağlıboya, karışık teknik resim ve 12 adet traverten bronz döküm heykellerin yer alacağı sergide, eserler yoğun bir bütünlüğün dışavurumu olarak yerçekiminden kurtulmaya çalışıp ağırlıksız bir boyuta geçmek istedikleri izlenimini veriyor. Sanatçı, yaşadığımız her an maruz kalabileceğimiz, saldırganlık ve şiddet temasını irdeleyerek resim ve heykellerinin içeriğini oluştururken, çeşitli malzemeleri bir arada kullanarak konunun ağırlığını ve keskinliğini vurgulamaya çalışmıştır. Biyografi 1967 yılında İstanbul da doğdu yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü, Metin Ekiz Metal Atölyesi nden mezun oldu. Aynı yıl Eskişehir Uluslararası Lületaşı Heykel Sempozyumu; Türkiye ve Kaseel Üniversitesi işbirliğiyle Almanya da yapılan Mimar Sinan Üniversitesi Sergisi ne; Galeri MD de karma sergilere katıldı yılında Garanti Bankası Galerisi nde ilk kişisel sergisini açtı yılında Habitat II Etkinlikleri ne katıldı ve 2003 yıllarında Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği nde düzenlenen karma sergilere katıldı. Aynı yıl Kadıköy Belediyesi Barış Derneği nin düzenlediği Barış konulu karma sergiye; 13. İstanbul Sanat Fuarı kapsamında Passion Sanat Galerisi adına sergi açtı; yine aynı sanat galerisinde kişisel bir sergi açtı; İsveç Visby de Gotland Sanat Okulunda düzenlenen Pedagojik Gelişim Semineri ne katıldı yılında Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde Beyaz Düşler ;2005 te ise, Article Sanat Galerisi nde kişisel sergiler açtı yılında Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde karma;yine Terakki Vakfı Sanat Galerisi adına Art Show 2006 kapsamında kişisel sergi açtı yılında İTÜ Ayazağa Kampüsü nde düzenlenen Mermer Heykel Sempozyumuna katıldı. Yine aynı yıl Ankara ODTÜ Üniversitesi nde düzenlenen Plastik Sanatlar Sergisi ne katıldı. Çalışmalarını halen İstanbul daki atölyesinde sürdürmekte olup, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir.

5 Tamer Aydın Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 22 Ekim 22 Kasım 2008 tarihleri arasında, Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı nda büyük beğeni ve takdirle izlenen, Tamer Aydın ın resim ve heykellerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, Resim ve Heykel sanatçısı Tamer Aydın ın çağdaş ve modern bir düzenleme tadında kurguladığı, sertlik, yoğunluk ve ince bir ironin hakim olduğu eserleriyle sezona başlıyor. 15 adet tuval üzerine yağlıboya, karışık teknik resim ve 12 adet traverten-bronz döküm heykellerin yer alacağı sergide, eserler yoğun bir bütünlüğün dışavurumu olarak yerçekiminden kurtulmaya çalışıp ağırlıksız bir boyuta geçmek istedikleri izlenimini veriyor. Sanatçı, yaşadığımız her an maruz kalabileceğimiz, saldırganlık ve şiddet temasını irdeleyerek resim ve heykellerinin içeriğini oluştururken, çeşitli malzemeleri bir arada kullanarak konunun ağırlığını ve keskinliğini vurgulamaya çalışmıştır yılında İstanbul da doğdu yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü, Metin Ekiz Metal Atölyesi nden mezun oldu. Aynı yıl Eskişehir Uluslararası Lületaşı Heykel Sempozyumu; Türkiye ve Kaseel Üniversitesi işbirliğiyle Almanya da yapılan Mimar Sinan Üniversitesi Sergisi ne; Galeri MD de karma sergilere katıldı yılında Garanti Bankası Galerisi nde ilk kişisel sergisini açtı yılında Habitat II Etkinlikleri ne katıldı ve 2003 yıllarında Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği nde düzenlenen karma sergilere katıldı. Aynı yıl Kadıköy Belediyesi Barış Derneği nin düzenlediği Barış konulu karma sergiye; 13. İstanbul Sanat Fuarı kapsamında Passion Sanat Galerisi adına sergi açtı; yine aynı sanat galerisinde kişisel bir sergi açtı; İsveç Visby de Gotland Sanat Okulunda düzenlenen Pedagojik Gelişim Semineri ne katıldı yılında Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde Beyaz Düşler ;2005 te ise, Article Sanat Galerisi nde kişisel sergiler açtı yılında Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde karma;yine Terakki Vakfı Sanat Galerisi adına Art Show 2006 kapsamında kişisel sergi açtı yılında İTÜ Ayazağa Kampüsü nde düzenlenen Mermer Heykel Sempozyumuna katıldı. Yine aynı yıl Ankara ODTÜ Üniversitesi nde düzenlenen Plastik Sanatlar Sergisi ne katıldı. Çalışmalarını halen İstanbul daki atölyesinde sürdürmekte olup, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir. 25 Aralık Ocak 2009 Hakan Esmer Resim Sergisi PORTAL Haftanın Sanat Çizelgesi 22 Aralık - 29 Aralık Hakan Esmer - 24 Ocak a dek - Terakki Sanat. ( )

6 Radikal Gazetesi / 21 Ocak 2009 Terakki Vakfı Sanat Galerisi'nde Hakan Esmer Sergisi Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 25 Aralık Ocak 2009 tarihleri arasında, yenilikçi ve çağdaş Ressam Hakan Esmer'in 30'a yakın peyzaj ve figüratif soyutlamalarından oluşan resimlerine ev sahipliği yapıyor. Kırsal ve kentsel yörenin izlenimci bir yaklaşımla resme dönüştürülmesinde ve dışavurumcu bir üslupla alıcıya sunulmasında genç sanatçının gösterdiği başarı, onun gelecekteki çizgisi üzerine büyük umutlar yaratıyor. Yapıtlarının her birinde rastlantısal bir öğe ile karşılaşmak adeta olanaksızmış gibi bir his uyandırıyor. Serginin açılış kokteyli 25 Aralık 2008, Perşembe günü, saat 18.00'de düzenlendi. Sanatseverlerin ilgi gösterdiği sergi Terakki Vakfı Sanat Galerisi'nde 24 Ocak 2009 tarihine kadar devam edecek. Adres: Ebulula Mardin Caddesi, 12/A Levent - İstanbul Tel: (27 Aralık 2008)

7 HAKAN ESMER Resim Sergisi Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 25 Aralık Ocak 2009 tarihleri arasında, yenilikçi ve çağdaş ressam Hakan Esmer in resimlerine ev sahipliği yapıyor. Sergide; sanatçımızın, 30 a yakın peyzaj ve figüratif eseri yer alıyor. Terakki Vakfı Sanat Galerisi HAKAN ESMER RESİM SERGİSİ 25 Aralık Ocak 2009 Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 25 Aralık Ocak 2009 tarihleri arasında, yenilikçi ve çağdaş ressam Hakan Esmer in resimlerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, bir renk ressamı olarak da tanımlayabileceğimiz Esmer in, 30 a yakın peyzaj ve figüratif soyutlamalarından oluşan görsel bir şölen sunuyor. Kırsal ve kentsel yörenin izlenimci bir yaklaşımla resme dönüştürülmesinde ve dışavurumcu bir üslupla alıcıya sunulmasında genç sanatçının gösterdiği başarı, onun gelecekteki çizgisi üzerine büyük umutlar yaratıyor. Yapıtlarının her birinde rastlantısal bir öğe ile karşılaşmak adeta olanaksızmış gibi bir his uyandırıyor. Selahattin Batu; yarın büyük ölçüde bugünün devamı değil midir? diyordu. Bu yarın gerçekliğini bugün olarak duyumsamış, giderek benimsemiş sanatçıların içinde önemli konumda duruyor, Hakan Esmer. Yani, yeninin ve çağdaş olanın estetiğini yaparken ve onun izini sürerken; çürümenin, anlamsız biçim formasyonlarının ve saçma estetiğin de eserleriyle ne derece karşısında olduğunu da gösteriyor. Anlamsız hokkabazlıklara taviz vermeyen yapısıyla, çağdaş ve insan içerikli bir estetiğin de izini sürdüğünü bizlere gösteriyor. diyerek ifade ediyor sanatçıyı Ümit Gezgin.

8 HAKAN ESMER ÖZGEÇMİŞ 1973 yılında Trabzon un Vakfıkebir ilçesinde doğdu da K.T.Ü. Fatih Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü ne girmeye hak kazandı de lisans eğitimini bitirip, aynı yıl Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nün açmış olduğu Resim (Yüksek Lisans) Programı na girdi yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ne Asistan olarak atandı da bitirdiği yüksek lisansın ardından Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü nde görevini Öğretim Görevlisi olarak devam ettiren Esmer, 31 kişisel sergi açmış, yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergi ve yarışmalara katılmıştır. Esmer in 14 ödülü bulunmaktadır. Haber Düzenleme: Tevfik Yalçın Hakan Esmer resim sergisi Hakan Esmer in resim sergisi 25 Aralık 24 Ocak 2009 tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. TERAKKİ VAKFI SANAT GALERİSİ Akatlar, Ebulula Mardin Caddesi, 12/A, Levent İstanbul Telefon : (pbx) Faks :

9 Forum Alev Bilgi Dağıtmak İçin El Ele Bir renk ressamı olarak da tanımlanabilecek Hakan Esmer in eserleri, Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde Kırsal ve kentsel yaşamı izlenimci bir yaklaşımla resme dönüştürerek dışavurumcu bir üslupla izleyiciye sunan 36 yaşındaki Hakan Esmer, bugüne kadar 31 kişisel sergi açmış, birçok karma ve yarışmalı sergilere katılmış Sanat eleştirmeni Ümit Gezgin, Esmer in resimlerini Yeninin ve çağdaş olanın estetiğini yaparken ve onun izini sürerken; çürümenin, anlamsız biçim formasyonlarının ve saçma estetiğin de eserleriyle ne derece karşısında olduğunu da gösteriyor Anlamsız hokkabazlıklara taviz vermeyen yapısıyla, çağdaş ve insan içerikli bir estetiğin de izini sürdüğünü bizlere gösteriyor sözleriyle yorumluyor. 10 Şubat - 3 Mart 2009 Sefer Öztürk Resim Sergisi Vatan Gazetesi Bizim Kahve Eki / 5 Şubat 2009

10 Sefer Öztürk sergisi açıldı Terakki Sanat Galerisi, Sefer Öztürk Sergisi'ne ev sahipliği yapıyor. Açılış Kokteyli nde sanatçı, Sefer Öztürk İstanbul un gözde sanat mekânlarından biri olan Terakki Sanat Galerisi, her zaman olduğu gibi bu kez de seçkin bir sanatçının, eşsiz tablolarından oluşan bir resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü Türk ressam Sefer Öztürk ün söz konusu kişisel resim sergisi, seçkin bir davetli kitlesi eşliğinde açıldı. Açılışa, Öztürk ün hayranlarının yanı sıra, sanatseverler ve gazeteciler de katıldı. Sergi dolayısıyla, haber merkezimize özel açıklamalarda bulunan Sefer Öztürk, sanat için söylenebilecek en güzel sözün, Türkiye Cumhuriyeti nin kurucusu büyük devlet adamı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından dile getirilen, Sanatsız kalmış bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir sözü olduğunu ve bu sözün üstüne başka bir söz söylemenin gereksiz olduğunu dile getirdi. Öztürk kimdir? Sefer Öztürk; 1950 yılında Afyon da doğdu. Öğretmen Okulu nu bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ne girdi yılında mezun oldu. Bu güne dek 30 kişisel sergi açtı. Bir çok karma sergiye katıldı. Devlet Resim ve Heykel sergisine resmi kabul edilen en genç sanatçı oldu (1967). Uzun süre İstanbul Devlet Opera ve Balesi nde dekoratör ressam olarak çalışmalar yapan Sefer Öztürk ün, yurt içi ve yurtdışında, resmi ve özel koleksiyonları ve eserleri bulunmakta ayrıca çeşitli yarışmalarda ödüller ve mansiyonlara sahiptir. Genelde Sefer in Anadolu doğası, yer yer folklorik zenginliklerden, belki de nice söylencelerden kaynaklanan özellikler gösterir. Fakat çoğunluk sanki bir ayrıntıymış gibisinden sunulan bu gerçekler öyküler yanı sıra sanırım asıl insanlar ilgilendirir O nu. İnsansız bir resmin, yalnızca doğayı aktaran bir resmin belleğinde fazlaca bir yeri olmadığı kanısındayımdır. Evren insanla vardır, onunla değer kazanır. Sefer Öztürk de böylesi bir inanç taşıdığından şöyle veya böyle hep insana dairdir anlattıkları, o insan ki doğanın, yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Belki de evrenin var olma nedeni Ama O nun evreni de her kişilikli sanatçıda olduğu gibi kendine özgüdür. İnce duyarlılıklar içinde, hiçbir şeyi incitmeden, aşırılıklara kaçmayan, çarpıcı anlatımlardan uzak, bir anlamda sessiz sakin, bir eski zamanlar dervişi misali... Boğaç Yüzgül / / 11 Şubat 2009

11 Sefer Öztürk resim sergisi Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 10 Şubat 3 Mart 2009 tarihleri arasında, küçük ayrıntılardaki mutlulukların ressamı Sefer Öztürk ün resimlerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, Şubat ayında sanatseverleri Sefer Öztürk ün 36. kişisel sergisi ile buluşturuyor. 3 Mart 2009 a kadar gezilebilecek olan sergi, sanatçının soyutlama ağırlıklı kompozisyonlar içeren 40 a yakın tablosundan oluşuyor. Sanatçı, Anadolu doğası, kırsal kesim yaşantısı ve yerel motiflerin coşkulu bir renk ve kompozisyon anlayışı ile anlatıyor. Sefer Öztürk ün doğası, yer yer folklorik zenginliklerden kaynaklanan özellikler gösterir. Evren insanla vardır, onunla değer kazanır. Sefer Öztürk de böyle bir inanç taşıdığından öyle ya da böyle hep insana dairdir anlattıkları, o insan ki doğanın, yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Belki de evrenin varolma nedeni Ama onun evreni de her kişilikli sanatçıda olduğu gibi kendine özgüdür. İnce duyarlılıklar içinde, hiç bir şeyi incitmeden, aşırılıklara kaçmadan, çarpıcı anlatımlardan uzak, bir anlamda sessiz sakin, bir eski zamanlar dervişi misali kozasını ören Biyografi 1950 yılında Afyon da doğdu. Öğretmen Okulu nu bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ne girdi yılında mezun oldu. Bugüne dek 35 kişisel sergi açtı, bir çok karma sergiye katıldı yılında, Devlet resim ve Heykel Sergisine resmi kabul edilen en genç sanatçı oldu. Uzun süre İstanbul Devlet Opera ve Balesi nde dekoratör ressam olarak çalışan Sefer Öztürk 2003 yılında emekli oldu. Yurtiçi ve yurtdışında, resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, ayrıca çeşitli yarışmalardan ödüller ve mansiyonlara sahiptir. 10 Mart - 4 Nisan 2009 Aslı Özok Kültürel Kesişmeler Resim Sergisi Milliyet Gazetesi Melih Aşık Köşe Yazısı / 29 Mart 2009

12 Radikal 3 Eki / 13 Mart 2009 Aslı Özok tan Kültürel Kesişmeler Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 10 Mart - 4 Nisan 2009 tarihleri arasında, çağdaş kent ressamı Aslı Özok un resimlerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, resimlerinde insanın yaşamdaki kimlik sorununa tüketim çağının en iyi göstergesi olarak düşündüğü barkod sembolü ile yaklaşan Özok un, ilk olarak bu sergide izleyiciyle buluşacak 20 ye yakın eserini sergiliyor. Özok, 21.yüzyılın ilk yarısının sanatçısı olarak çalışmalarında, İstanbul un ekonomik ve politik erkin güç değerlerini çözümleme yükünün günceli ve özellikle de tüketimi hedeflemesini irdelemekte; kültürü, tarihi bir yana bırakıp her gün önünden geçip gittiğimiz ve kültürel kesişmeleri dünyanın ve özellikle de kıta Avrupa sı ve Amerika nın kültür katmanlarında süzdüğümüz estetik çözümlemelere sanatsal kesişme alanları kazandırmak çabası içindedir. Bu eleştirel yapı içinde insan tarihinin evriminin kanıtları olan sanat katmanlarını Ayasofya nın figüratif anlatımlarıyla harmanlamakta,karşıtlamakta ve sorgulamaktadır. Statik duruşlarıyla, öyküsel anlatımlarıyla kültürel bellek oluşturan figüratif kompozisyonlar, ikonografinin değişmez değerleriyle katılığın, sorgulamamanın sınırlarını çizen ikonlar tüketim dünyasının ikonlarıyla kesişmektedir. Biyografi 1976 yılında İstanbul da doğdu de Mimar Sinan Üniversitesi Fresk Uygulama Atölyesi nden mezun oldu da Mimar Sinan Üniversitesi Resim Yüksek Lisans Programı nı bitirdi. Halen, Resim Lisans Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanatta Yeterlilik Programı na devam etmektedir. Ulusal ve uluslar arası birçok sergi ve etkinliklere katılmış olan sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Resim Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak bulunmakta ve kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

13 ASLI ÖZOK KÜLTÜREL KESİŞMELER 10 Mart - 4 Nisan 2009, Aslı Özok resim sergisinde; insanın yaşamdaki kimlik sorununa tüketim çağının en iyi göstergesi olarak düşündüğü barkod sembolü ile yaklaşan Özok un eserleri, ilk olarak bu sergide izleyiciyle buluşacak. ASLI ÖZOK "Kültürel Kesişmeler" Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 10 Mart 4 Nisan 2009 tarihleri arasında, çağdaş kent ressamı Aslı Özok un resimlerine ev sahipliği yapıyor.

14 Terakki Sanat, resimlerinde insanın yaşamdaki kimlik sorununa tüketim çağının en iyi göstergesi olarak düşündüğü barkod sembolü ile yaklaşan Özok un, ilk olarak bu sergide izleyiciyle buluşacak 20 ye yakın eserini sergiliyor. Tarihte ilk, orta ve yeniçağ dönemlerinde İmparatorluk merkezi olan kaç kent vardır? Bu sorunun yanıtı İstanbul u kültürel belleğin en değerli örneği olarak belirlemekle kalmaz aynı zamanda insan evriminin laboratuarı olarak da göstergeler arasında kazandır. Bu bağlamda Aslı Özok sanatının yapı taşlarını, bu kültürel bellek içinde yapılandırmaya yönelmektedir. 21. yüzyılın ilk çeyreğinin toplum düzeni, sosyal yapı, politik erk, ekonomik sistem, inanç katmanlarından geçerek İstanbul un kültürel katmanlarının derinliklerinin kültürel mirasına bakmaktadır. Bu bakış farklı tarihsel süreçleri tanımlayan bellek katmanlarına öykünmenin ötesinde, 21. yüzyılın İstanbul unda ekonomik ve politik erkin güç değerlerini çözümleme yükünün günceli ve özellikle de tüketimi hedeflemesini irdelemektedir. Kültürü, tarihi bir yana bırakıp, her gün önünden geçtiğimiz ve kültürel kesişmeleri dünyanın özelikle de kıta Avrupa sı ve Amerika nın kültür katmanlarında süzdüğümüz estetik çözümlemelere sanatsal kesişme alanları kazandırmak çabası içindedir. Bu eleştirel yapı içinde insan tarihinin evriminin kalıntıları olan sanat katmanlarını Ayasofya nın figüratif anlatımlarıyla harmanlamakta, karşıtlamakta ve sorgulamaktadır. Statik duruşuyla, öyküsel anlatımlarıyla kültürel bellek oluşturan figüratif kompozisyonlar, ikonografinin değişmez değerleriyle katılığın, sorgulamamanın sınırlarını çizen ikonlar, tüketim dünyasının ikonlarıyla kesişmektedir. diyerek ifade ediyor Prof. Dr. Kıymet Giray, serginin katalog yazısında. Aslı Özok: Biyografi 1976 yılında İstanbul da doğdu de Mimar Sinan Üniversitesi Fresk Uygulama Atölyesi nden mezun oldu da Mimar Sinan Üniversitesi Resim Yüksek Lisans Programı nı bitirdi. Halen, Resim Lisans Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanatta Yeterlilik Programı na devam etmekte olan sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Resim Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak bulunmakta ve kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

15 SERGİLER.. ASLI ÖZOK Kültürel KesiSmeler/. Cultural Intersections 10. Mart 2009 Başlama Tarihi: 10 Mart 2009 Salı, 18:00 Bitiş Tarihi: 04 Nisan 2009 Cumartesi, 18:00 Mekan TERAKKİ VAKFI SANAT GALERİSİ 14 Nisan - 9 Mayıs 2009 Ayşegül İzer 41ºN 28ºE, İstanbul Baskı Resim Sergisi Radikal Üç Eki / 17 Nisan 2009 Radikal Üç Eki / 24 Nisan 2009 Radikal Üç Eki / 1 Mayıs 2009

16 Artist Dergisi / Mayıs 2009 sayısı

17 rh+sanart Dergisi / Haziran 2009 sayısı 41ºN 28ºE, İstanbul Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 14 Nisan 9 Mayıs 2009 tarihleri arasında, bir grafik ustası Ayşegül İzer in resimlerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül İzer in, baskı resim sergisini açıyor. 41ºN 28ºE, İstanbul isimli sergide Ayşegül İzer, cm boyutlarında özgün dijital baskılarını sergiliyor. Yaşadığı kent İstanbul un ruhunu keşfe çalışan sanatçı, kentin tarihinde, kültüründe, kalabalığında, içinden geçen suda bu ruhun izlerini kovalıyor. Ayşegül İzer in sergide 35 adet baskısı sergileniyor. Bence Yapıt herkese hitap etmenin ötesinde, kişiye ait bir alandır. Yaratım süreci çıkış noktasını özümsemek ve sezgi gücüyle ona tepki oluşturabilmektir. Sanatçının gördüklerini olduğu gibi alıp uygulamaması için çıkış noktasını muhakkak içselleştirmesi gerekir. Temel yapıyı değiştirmeden kontrollü bir değişimden ve yaratıcı yorum getirmekten korkmamak gerekir. Aksi takdirde kendini tekrar kaçınılmazdır. diyerek ifade ediyor sanatçılığını Ayşegül İzer. Terakki Vakfı Sanat Galerisi pbx / 344

18 Ayşegül İzer 41ºN 28ºE, İstanbul Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 14 Nisan 9 Mayıs 2009 tarihleri arasında, bir grafik ustası Ayşegül İzer in resimlerine ev sahipliği yapıyor. Terakki Sanat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül İzer in, baskı resim sergisini açıyor. 41ºN 28º E, İstanbul isimli sergide Ayşegül İzer, 25x25 cm boyutlarında özgün dijital baskılarını sergiliyor. Yaşadığı kent İstanbul'un ruhunu keşfe çalışan sanatçı, kentin tarihinde, kültüründe, kalabalığında, içinden geçen suda bu ruhun izlerini kovalıyor. Ayşegül İzer'in sergide 35 adet baskısı sergileniyor. Bence Yapıt herkese hitap etmenin ötesinde, kişiye ait bir alandır. Yaratım süreci çıkış noktasını özümsemek ve sezgi gücüyle ona tepki oluşturabilmektir. Sanatçının gördüklerini olduğu gibi alıp uygulamaması için çıkış noktasını muhakkak içselleştirmesi gerekir. Temel yapıyı değiştirmeden kontrollü bir değişimden ve yaratıcı yorum getirmekten korkmamak gerekir. Aksi takdirde kendini tekrar kaçınılmazdır. diyerek ifade ediyor sanatçılığını Ayşegül İzer. Biyografi 1959 yılında İstanbul da doğdu. Sarajevo Güzel Sanatlar Akademisi, Grafik Tasarım Bölümü nde lisans eğitimini 1985 yılında tamamladı. Münih Güzel Sanatlar Akademisi nde Baskı üzerine araştırmalarda bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü nde 1990 da Y. Lisans, 1992 de Sanatta Yeterlik eğitimini tamamladı da Doçent, 2005 yılında ise Profesör MSGSÜ - GSF Grafik Tasarım Bölüm Başkanı oldu. Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel ve grup sergisinde yapıtları yer alan sanatçı, ilk kişisel sergisini 1987 yılında açtı Yılında ilk birincilik ödülünü kazanan kazanan sanatçının toplam 10 adet uluslararası ödülü bulunmaktadır. Tarih : 14 Nisan 9 Mayıs 2009 Yer : Terakki Vakfı Sanat Merkezi Adres : Ebulula Mardin Cad. 12 / A Levent İstanbul Tel :

19 Ayşegül İzer ' 41ºN 28ºE, İstanbul ' Terakki Vakfı Sanat Galerisi,bir grafik ustası Ayşegül İzer in resimlerine ev sahipliği yapıyor. Tarih : 14 Nisan - 9 Mayıs 2009 Yer : Terakki Sanat Şehir : İstanbul Avrupa Terakki Sanat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül İzer in, baskı resim sergisini açıyor. 41ºN 28º E, İstanbul isimli sergide Ayşegül İzer, 25x25 cm boyutlarında özgün dijital baskılarını sergiliyor. Yaşadığı kent İstanbul'un ruhunu keşfe çalışan sanatçı, kentin tarihinde, kültüründe, kalabalığında, içinden geçen suda bu ruhun izlerini kovalıyor. Ayşegül İzer'in sergide 35 adet baskısı sergileniyor. Bence Yapıt herkese hitap etmenin ötesinde, kişiye ait bir alandır. Yaratım süreci çıkış noktasını özümsemek ve sezgi gücüyle ona tepki oluşturabilmektir. Sanatçının gördüklerini olduğu gibi alıp uygulamaması için çıkış noktasını muhakkak içselleştirmesi gerekir. Temel yapıyı değiştirmeden kontrollü bir değişimden ve yaratıcı yorum getirmekten korkmamak gerekir. Aksi takdirde kendini tekrar kaçınılmazdır. diyerek ifade ediyor sanatçılığını Ayşegül İzer. Biyografi 1959 yılında İstanbul da doğdu. Sarajevo Güzel Sanatlar Akademisi, Grafik Tasarım Bölümü nde lisans eğitimini 1985 yılında tamamladı. Münih Güzel Sanatlar Akademisi nde Baskı üzerine araştırmalarda bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü nde 1990 da Y. Lisans, 1992 de Sanatta Yeterlik eğitimini tamamladı da Doçent, 2005 yılında ise Profesör MSGSÜ - GSF Grafik Tasarım Bölüm Başkanı oldu. Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel ve grup sergisinde yapıtları yer alan sanatçı, ilk kişisel sergisini 1987 yılında açtı Yılında ilk birincilik ödülünü kazanan kazanan sanatçının toplam 10 adet uluslararası ödülü bulunmaktadır. Tarih: 14 Nisan 9 Mayıs 2009 Yer: Terakki Vakfı Sanat Merkezi Adres: Ebulula Mardin Cad. 12 / A Levent İstanbul Tel:

20 7-17 Mayıs 2009 Nur Gürel - İbrahim Koç Art Show 09 Resim ve Heykel Sergisi Sabah Gazetesi Hıncal Uluç Yazısı / 13 Mayıs 2009 Terakki Sanat Art Show 2009'da Tarih: Saat: 21:38 Konu: Duyurular Sanat Galerimiz, 8-17 Mayıs 2009 tarihleri arasında düzenlenen ART SHOW 2009 İstanbul Sanat Galerileri Buluşması IV e, genç ve başarılı sanatçılar Ressam Nur Gürel ve Heykeltıraş İbrahim Koç un yapıtlarıyla katılıyor. Nur Gürel resimlerinde, şehirlerin artık bir yığın haline geldiğini ve orada yaşayan istif edilmeye çalışılmış bireylerin de sürüler olarak bu yığının bir parçası olduğunu anlatıyor. İbrahim Koç ise heykellerinde, farklı güç simgelerini hayvan figürleriyle ifade ederek, aslında bir otoriteye (yani iktidara) ihtiyaç duyan ve onu çağıran bir köle ruhunu (acı çekmeye istekli) temsil eden bir kitlenin varlığını anlatıyor. 8 Mayıs 2009, Cuma günü, saat da düzenlenecek açılış kokteylinde birlikte olmak dileğiyle Adres Mustafa Kemal Merkezi (MKM) Uğur Mumcu Caddesi, 8 Akatlar Ziyaret Saatleri Sergi, her gün, saatler arasında, ücretsiz olarak gezilebilir.

21 Terakki Vakfı Sanat Galerisi nde; Nur Gürel ve İbrahim Koç sergileri Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 8 17 Mayıs 2009 tarihleri arasında Mustafa Kemal Merkezi / Beşiktaş Çağdaş ta gerçekleşen Art Show 2009 İstanbul Sanat Galerileri IV e Ressam Nur Gürel ve Heykeltıraş İbrahim Koç un eserlerine ev sahipliği yapıyor.terakki Sanat, iki farklı disiplinin, farklı temalarla ve ifade biçimleriyle oluşan görsel bir şölen sunuyor izleyiciye. Nur Gürel resimlerinde, şehirlerin artık bir yığın haline geldiğini ve orada yaşayan istif edilmeye çalışılmış bireylerin de sürüler olarak bu yığının bir parçası olduğunu anlatıyor. İbrahim Koç ise heykellerinde, farklı güç simgelerini hayvan figürleriyle ifade ederek, aslında bir otoriteye (yani iktidara) ihtiyaç duyan ve onu çağıran bir köle ruhunu (acı çekmeye istekli) temsil eden bir kitlenin varlığını anlatıyor. Nur Gürel Biyografi 1980, İstanbul doğumlu yılları arası İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden mezun oldu yılları arası Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümünden mezun oldu , Mimar Sinan Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini bitirdi. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli karma sergilere ve workshop çalışmalarına katıldı. Sanatçının 3 Ödülü bulunmaktadır. Gürel için resimleri; peyzajdan çok natürmort niteliği taşıyor. Çünkü yığını oluşturan, doğayla gerilim halinde olan insan yapımı nesneleri anlatıyor. Bu yığında ileri kapitalist ve tüketim toplumunun yarattığı metropol yaşantısının nesnelerini ve adeta kimliksizleştirilip çöp adam a çevrilen metropol insanını tuvale aktarıyor. İbrahim Koç Biyografi 1978 yılında Mersin de doğdu. İlk, orta ve yüksek öğrenimini Mersin de tamamladı yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ni kazandı da yatay geçiş ile kabul edildiği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi nden 2008 yılında mezun oldu. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi nde Yüksek Lisans eğitimine ve İstanbul daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Koç yaptığı hayvan heykellerini; doğadakilerden farklı olarak küçük olan hayvanı devasa büyüklükte, büyük olanı ise çok küçük olarak biçimlendiriyor. Bunun nedenini ise, doğaya ve gönderme yaptığı duruma zıt bir ilişki kurmak olarak ifade ediyor. Ona göre sanat, doğası gereği bir karşıtlık yaratan, alışıldık anlam ve işleyişi değiştiren, bireye ve topluma ivme kazandıran etkili bir güçtür Art Show 2009, İstanbul Galerileri Buluşması IV Mustafa Kemal Merkezi / Beşiktaş Çağdaş Sanat Salonu Uğur Mumcu Caddesi, No:8 Akatlar / İstanbul

22 26 Mayıs - 20 Haziran 2009 Gençler Karması Resim Sergisi Terakki Vakfı Sanat Galerisi Genç Ressamları Konuk Ediyor Terakki Vakfı Sanat Galerisi sezonun son sergisi olan "Gençler Karması"nı 26 Mayıs - 20 Haziran 2009 tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergi İnci Altın, Deniz Beşer, Müge Ceyhan, Serkan Çalışkan, Seçil Erel, Erkan Esenoğlu, Deniz Havzalı, İpek Kurşuncu, Emre Tan ve Şuayyip Yücel'den oluşan 10 genç ressamın 30 adet figür ve soyutlamalarından oluşuyor. Sanatseverlerin ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen serginin açılış kokteylinde sanatçılar 4 adet tuval üzerinde canlı performans sergiledi. Sergi 20 Haziran tarihine kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilir. Adres: Ebulula Mardin Caddesi, 12/A Levent/İstanbul. Tel : (27 Mayıs 2009) Terakki Vakfı Sanat Galerisi; Gençler Karması resim sergisi Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 26 Mayıs 20 Haziran 2009 tarihleri arasında gençler sergisine ev sahipliği yapıyor. Terakki Vakfı Sanat Galerisi,sezonun son sergisinde 11 genç ressamın 30 adet figür ve soyutlamalarından oluşan çalışmalarını sergiliyor.ayrıca sergi açılışında, 4 adet tuval üzerinde canlı performans uygulanacaktır. Sergiye katılan genç ressamlarımız; İnci Altın Deniz Beşer Müge Ceyhan Serkan Çalışkan Seçil Erel Erkan Esenoğlu Deniz Havzalı T.Baran Kamiloğlu İpek Kurşuncu Emre Tan Şuayyip Yücel Terakki Vakfı Sanat Galerisi Ebulula Mardin Caddesi, 12/A Levent İSTANBUL T pbx F

23 Gençler Karması Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 26 Mayıs - 20 Haziran 2009 tarihleri arasında gençler sergisine ev sahipliği yapıyor. Terakki Vakfı Sanat Galerisi,sezonun son sergisinde 11 genç ressamın 30 adet figür ve soyutlamalarından oluşan çalışmalarını sergiliyor. Ayrıca sergi açılışında, 4 adet tuval üzerinde canlı performans uygulanacaktır. Sergiye katılan genç ressamlarımız; İnci Altın Deniz Beşer Müge Ceyhan Serkan Çalışkan Seçil Erel Erkan Esenoğlu Deniz Havzalı T.Baran Kamiloğlu İpek Kurşuncu Emre Tan Şuayyip Yücel Sezonun bu son sergisini ve canlı performans gösterimizi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Tarih : 26 Mayıs - 20 Haziran 2009 Yer : Terakki Vakfı Sanat Merkezi Adres : Ebulula Mardin Cad. 12 / A Levent İstanbul Tel : rh+sanart Dergisi / Haziran 2009 sayısı

Esra Sirman - Naif Bir Sergi

Esra Sirman - Naif Bir Sergi 11 Ekim - 3 Kasım 2012 Esra Sirman Resim Sergisi Haftanın Sanat Çizelgesi 29 Ekim - 4 Kasım PORTAL Esrâ Sirman ın sergisi 3 Kasıma kadar nde. (0212 351 00 60) 11 Ekim 2012-3 Kasım 2012 Esra Sirman - Naif

Detaylı

Saim Dursun. Paletimden Yansıyanlar

Saim Dursun. Paletimden Yansıyanlar 4 Ekim - 4 Kasım 2011 Saim Dursun Paletimden Yansıyanlar Resim Sergisi Saim Dursun Paletimden Yansıyanlar, 4 Ekim 4 Kasım 2011 tarihleri arasında, Saim Dursun un kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.,

Detaylı

hmet YEŞİL Abdullah HEKİMHAN Serdar LEBLEBİCİ zimet KARAMAN Engin ORKMAZ Orhan UMUT Hakan ESMER Ercan AYÇİÇEK Ser tap YEĞİN Fatih KARAKAŞ Ceyhun YA AN

hmet YEŞİL Abdullah HEKİMHAN Serdar LEBLEBİCİ zimet KARAMAN Engin ORKMAZ Orhan UMUT Hakan ESMER Ercan AYÇİÇEK Ser tap YEĞİN Fatih KARAKAŞ Ceyhun YA AN 08-16 KASIM 2014 hmet YEŞİL Abdullah HEKİMHAN Serdar LEBLEBİCİ zimet KARAMAN Engin ORKMAZ Orhan UMUT Hakan ESMER Ercan AYÇİÇEK Ser tap YEĞİN Fatih KARAKAŞ Ceyhun YA AN Zuhal BAYS R Dinçer GÜNGÖRÜR Yiğit

Detaylı

41 Sanatçı, 41 Tablo Türkan Saylan için bulusuyor. 16-24 Mayıs Çagdas Sanatlar Merkezi

41 Sanatçı, 41 Tablo Türkan Saylan için bulusuyor. 16-24 Mayıs Çagdas Sanatlar Merkezi 41 Sanatçı, 41 Tablo Türkan Saylan için bulusuyor. 16-24 Mayıs Çagdas Sanatlar Merkezi 2 Katalogta yer alan sanatçılar ve eserleri alfabetik olarak yerleştirilmiştir. Türkan Saylan a Saygı Türkan Saylan,

Detaylı

BURHAN DOĞANÇAY: TÜRK RESSAMLARI ÖNCE TÜRK KOLEKSİYONERLER DESTEKLEMELİ REDDEDİYORUZ! BURADAYIZ! SANATÇILAR GİRİŞİMİ BİLDİRGESİ

BURHAN DOĞANÇAY: TÜRK RESSAMLARI ÖNCE TÜRK KOLEKSİYONERLER DESTEKLEMELİ REDDEDİYORUZ! BURADAYIZ! SANATÇILAR GİRİŞİMİ BİLDİRGESİ Güzel Sanatlar Platformu Mayıs - Haziran 2012 Sayı:2 ÜCRETSİZDİR RÖPORTAJLAR ARTİN DEMİRCİ DİETER MAMMEL FEMİN&ART MUSTAFA EREN PINAR SELİMOĞLU SAYAT UŞAKLIGİL SEMİH ZEKİ SEVİL SERT KÖŞE YAZILARI BELKIS

Detaylı

ALTAMİRA. A. Yaşar Serin. Hasan Kıran. Bahçeşehir Kolejleri görsel sanatlar eğitimi Oya Kocatürk Bahçeşehir Kolejleri Görsel Sanatlar Bölüm Başkanı

ALTAMİRA. A. Yaşar Serin. Hasan Kıran. Bahçeşehir Kolejleri görsel sanatlar eğitimi Oya Kocatürk Bahçeşehir Kolejleri Görsel Sanatlar Bölüm Başkanı ART BOYA SANAT DERGİSİ ALTAMİRA FİYATI; 3,00 YTL YIL: 4 SAYI: 15 MAYIS-HAZİRAN 2009 17. yy. dan günümüze natürmort nesnesinin değişen görünümleri Yrd. Doç. Sevil Saygı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar

Detaylı

SANATÇI KİMDİR? RÖPORTAJLAR ARMAGGAN GENÇ ÜRETİM AYSEL ÇIRPANLI BEYGÜ GÖKÇİN BERGİN AZER TUNCA SUBAŞI UĞURSAL ŞARK

SANATÇI KİMDİR? RÖPORTAJLAR ARMAGGAN GENÇ ÜRETİM AYSEL ÇIRPANLI BEYGÜ GÖKÇİN BERGİN AZER TUNCA SUBAŞI UĞURSAL ŞARK Güzel Sanatlar Platformu Mart-Nisan 2012 Sayı:1 ÜCRETSİZDİR RÖPORTAJLAR ARMAGGAN GENÇ ÜRETİM AYSEL ÇIRPANLI BEYGÜ GÖKÇİN BERGİN AZER TUNCA SUBAŞI UĞURSAL ŞARK SANATÇIYI YAŞATAN MEKANLAR PROF. KEMAL İSKENDER:

Detaylı

İnternetin dünü, bugünü ve geleceği

İnternetin dünü, bugünü ve geleceği Atamızı özlemle andık Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 74. yılında düzenlenen etkinliklerle anıldı. SAYFADA 2. www.ahaber.anadolu.edu.tr Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Vilayet Meydanı

Detaylı

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık Müjde: Avrupa için iki yeni program daha açıyoruz Üniversitemizin Köln Stüdyosu sonbaharda açılıyor Anadolu Üniversitesi nin TRT Okul iş birliğiyle kuracağı Köln Stüdyosu nun sonbaharda hizmete girmesi

Detaylı

Köln de sanat galerisi

Köln de sanat galerisi www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 546 31 MAYIS - 6 HAZİRAN 2010 Prof. Dr. Mumcu dan anayasa konferansı Tarih Kulübü nün düzenlediği etkinliğe konuşmacı olarak

Detaylı

Sayı: Kış 10/11. Beşiktaş ta Fulya Sanat. Nâzım Hikmet Denize akan sokaklar 68 in Kadınları Kent üniversiteleri

Sayı: Kış 10/11. Beşiktaş ta Fulya Sanat. Nâzım Hikmet Denize akan sokaklar 68 in Kadınları Kent üniversiteleri Sayı: Kış 10/11 ta Fulya Sanat Nâzım Hikmet Denize akan sokaklar 68 in Kadınları Kent üniversiteleri 30 BEŞİKTAŞ KENTLİSİ NİN DERGİSİ Kış 10 / 11 İMTİYAZ SAHİBİ Belediyesi adına Belediye Başkanı İsmail

Detaylı

Pbx : 0212 234 52 73 Fax : 0212 234 52 75 www.istanbulmuzayede.com info@istanbulmuzayede.com

Pbx : 0212 234 52 73 Fax : 0212 234 52 75 www.istanbulmuzayede.com info@istanbulmuzayede.com A. UĞUR YEĞİN ( d Organizasyon ) MÜZAYEDEYİ SUNAN Uğur YEĞİN TASARIM Kurtuluş Kıran FOTOÐRAFLAR Turgut Erkişi KATKIDA BULUNANLAR Bahtiyar İstekli Ayşe Deniz Yeğin Uğur Söylemiş (MÜZAYEDE) 12 MART 2011

Detaylı

CUMHURİYETİN İLK YILLARINDA YURTDIŞINA GÖNDERİLEN RESSAMLARIN TÜRK RESİM EĞİTİMİNE ETKİLERİ

CUMHURİYETİN İLK YILLARINDA YURTDIŞINA GÖNDERİLEN RESSAMLARIN TÜRK RESİM EĞİTİMİNE ETKİLERİ T. C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ ANA BİLİM DALI RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ BİLİM DALI CUMHURİYETİN İLK YILLARINDA YURTDIŞINA GÖNDERİLEN RESSAMLARIN TÜRK RESİM EĞİTİMİNE

Detaylı

Sektörel Haberler 6 Giriş Künye 37 İçmimarlar Odası ndan Haberler Resim ve Çizimler - Mühendis, Mimar ve. Haber. Proje. Üniversite Tanıtım

Sektörel Haberler 6 Giriş Künye 37 İçmimarlar Odası ndan Haberler Resim ve Çizimler - Mühendis, Mimar ve. Haber. Proje. Üniversite Tanıtım İçindekiler Sektörel Haberler 6 Giriş Künye 37 İçmimarlar Odası ndan Haberler Resim ve Çizimler - Mühendis, Mimar ve Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Yılmaz Zenger 38 Söyleşi - İçmimar Aytaç Alçıtepe 44 Reklam

Detaylı

Cumhuriyet mirasımız: Önce çocuklar

Cumhuriyet mirasımız: Önce çocuklar Sayı: İlkbahar 11/12 Cumhuriyet mirasımız: Önce çocuklar Kent Konseyi nin ilk ödülü Prof. Dr. Nermin Abadan Unat a Bir semt: Konaklar Mahallesi Benim ım: Alâeddin Yavaşca Saygı anıtı: Özhan Canaydın heykeli

Detaylı

25 EKiM-13 KASIM 2011

25 EKiM-13 KASIM 2011 25 EKiM-13 KASIM 2011 Katkılarından dolayı Kocaeli Valisi Ercan Topaca ya teşekkür ederiz. SANAT DANIŞMANI VE ORGANİZATÖR SEMA ÖZEViN & NALAN KUMLALI BASIN DANIŞMANI HATiCE BULUT GRAFİK TASARIM ARZ TANITIM

Detaylı

Intel ile eğitim protokolu

Intel ile eğitim protokolu Dünyanın üçüncü büyük üniversitesiyiz Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Köln de düzenlediği basın toplantısında üniversitemizin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın, Batı Avrupa daki faaliyetlerin

Detaylı

1. GİRİŞ. 1.1 Problem

1. GİRİŞ. 1.1 Problem 1 1. GİRİŞ 1.1 Problem Gerçekçi sanatçılar, yeni oluşan ile yok olup gitmekte olan durumları vurgularlar. Gerçekçi sanatçılar, insanların ve insanlar arası ilişkilerin içindeki çelişkileri sergilerler.

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012 Fotoğraf: Mesut Yılmaz Sevgili TEGV Dostları, Dolu dolu geçen bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2012 bizim için hızlı, benim için

Detaylı

28 Eylül günü Volkan Pastanesi nde düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Rektör Yardımcıları. Araş. Gör.

28 Eylül günü Volkan Pastanesi nde düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Rektör Yardımcıları. Araş. Gör. w w w. a h a b e r. a n a d o l u. e d u. t r A N A D O L U Ü N İ V E R S İ T E S İ H A F T A L I K İ L E T İ Ş İ M G A Z E T E S İ S A Y I : 4 3 3 5-1 1 E K İ M 2 0 0 7? KAMPUSTE NELER VAR? 6 Ekim Cumartesi

Detaylı

Yunus Emre Ensitütü ile işbirliği

Yunus Emre Ensitütü ile işbirliği www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 579 21-27 MART 2011 Güç birliği içinde çalışıyoruz Açıköğretim Fakültesi İl Koordinatörlerini bir araya getiren arama konferansı

Detaylı

2013 23.ULUSLARARASI SANAT FUARI 2-1 0 K A S I M 2 0 1 3 TÜYAP FUAR ve KONGRE MERKEZİ

2013 23.ULUSLARARASI SANAT FUARI 2-1 0 K A S I M 2 0 1 3 TÜYAP FUAR ve KONGRE MERKEZİ 2013 23.ULUSLARARASI SANAT FUARI 2-1 0 K A S I M 2 0 1 3 TÜYAP FUAR ve KONGRE MERKEZİ E-5 Karayolu Üzeri,Gürpınar Kavşağı 34500 Büyükçekmece İSTANBUL Tel: 90 (212) 867 11 00 - Faks: 90 (212) 886 93 99

Detaylı

VİTRAY SUNANATOLİA 2 NİN BÜYÜK BAŞARISI. Renkli Camların Büyülü İsmi İLKELERİMDEN HİÇ VAZGEÇMEDİM. Bülend KARPAT

VİTRAY SUNANATOLİA 2 NİN BÜYÜK BAŞARISI. Renkli Camların Büyülü İsmi İLKELERİMDEN HİÇ VAZGEÇMEDİM. Bülend KARPAT www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL GAZETESİ SAYI: 716 17 Kasım - 07 Aralık 2014 YILDIZLARI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNÜZ? Şehrin ışıklarının yıldızların ışığını boğduğu zamanlarda ışık

Detaylı

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ Bir Baþarý Öyküsü BURSA /YILDIRIM Başkan dan Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL İstanbul, geçmişi 8000 yıl öncesine dayanan, asırlar öncesinden başladığı medeniyet yolculuğu boyunca sayısız uygarlık

Detaylı

Prof. Dr. Sevil Gürgan 74 Öztin Akgüç. Prof Dr. Celal Tümer 78. Bizim Dünyamız Anılarımız Meral Uzgören. Gurme My Fish

Prof. Dr. Sevil Gürgan 74 Öztin Akgüç. Prof Dr. Celal Tümer 78. Bizim Dünyamız Anılarımız Meral Uzgören. Gurme My Fish indeks 2 N D E S I 8 K6Portre Konuk Yazar Prof. Dr. Sevil Gürgan 74 Öztin Akgüç Prof Dr. Celal Tümer 78 14-20 Aktüalite 48 Sağlık Prof. Dr. Şule Meray Yücetaş 68 58 Çocuk Prof. Dr. Berrin Akman 80 52 Panoramik

Detaylı

GİRİŞ Tarihsel süreç boyunca kurulmuş olan bütün uygarlıklar, kültürel anlamda gelenek, göreneklerine özellikle de sanatlarına sahip çıkmışlardır. Milli değerlerini ve ulusal kimliklerini, tüm dünyaya

Detaylı

İki Eylül de uçurtma şenliği

İki Eylül de uçurtma şenliği www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 589 30 MAYIS - 5 HAZİRAN 2011 TÜBA dan üniversitemize iki ödül birden İki Eylül de uçurtma şenliği İletişim Bilimleri Ensitüsü

Detaylı

Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ekim-Kasım-Aralık 2011. Gücüne güç kat

Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ekim-Kasım-Aralık 2011. Gücüne güç kat Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ekim-Kasım-Aralık 2011 35 Gücüne güç kat sunuş 01 Uzun soluklu bir yaşam için Son yıllarda dünyada gelişimin itici gücü haline gelen iş dünyası,

Detaylı

RETROSPEKTİF Hayatım ın Sevinç i

RETROSPEKTİF Hayatım ın Sevinç i Sn. SEVİNÇ ALANTAR Anısına... PARİS EKOLÜNÜN SON TEMSİLCİLERİNDEN RETROSPEKTİF Hayatım ın Sevinç i Bu sergi, 29 Ocak - 02 Mart 2013 tarihleri arasında ArtPoint Gallery de gerçekleşecektir. Ahmet Fetgari

Detaylı

TEV den haberler. Mustafa Kemal Atatürk. TEV dergi. Mayıs 2012

TEV den haberler. Mustafa Kemal Atatürk. TEV dergi. Mayıs 2012 2 Gençlerimiz ve aydınlarımız ne için yürüdüklerini ve ne yapacaklarını öncelikle kendi düşüncelerinde iyice kararlaştırmalı, onları, halk tarafından iyice benimsenip kabul edilebilir bir hâle getirmeli,

Detaylı