K K 011. CooKing DÜDÜKLÜ TENCERE PRESSURE COOKER. Düdüklü Tencere Kullanma Kılavuzu / Instruction Manual. Model No: K 010 CooKing

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "K 010 - K 011. CooKing DÜDÜKLÜ TENCERE PRESSURE COOKER. Düdüklü Tencere Kullanma Kılavuzu / Instruction Manual. Model No: K 010 CooKing"

Transkript

1 Model No: K 010 CooKing Düdüklü Tencere Kullanma Kılavuzu / Instruction Manual K K 011 CooKing DÜDÜKLÜ TENCERE PRESSURE COOKER

2 PARÇALARI ÜRÜN ÖZELLİKLERİ Paslanmaz Çelik 18 /10 Cr-NI gövde ve kapak Paslanmaz çelik ve alüminyumdan mamul kapsül taban Kapasite Gövde içi Gövde Tabanı 5 lt. 22 cm. 18 cm. 7 lt. 22 cm. 18 cm. Direktif Standart: 97/23 AT - TS 445 EN Max Çalıştırma Basıncı : 0,80 bar Azami Güvenlik Basıncı : 1,10 bar Açma/Kapama kolu 2. Emniyet ventili 3. Kademeli Basınç Ayar Ventili (Buhar Boşaltma Kanalı) 4. Paslanmaz çelik kelepçe 5. Paslanmaz çelik kapak 6. Yan sap 7. Paslanmaz çelik gövde

3 BAKIM, ONARIM VE KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Düdüklü tencerenizi amacı dışında kullanmayınız. Pişirme sonrası buharı tamamen boşalmamış basınç altındaki düdüklü tencerenizi sadece yan saplarından tutarak dikkatli taşıyınız. Düdüklü tencerenizi hiçbir zaman zorlayarak açmayınız, iç basıncının düşmüş olduğundan emin olduktan sonra açınız. Düdüklü tencerenizi içinde sıvı olmadan asla kullanmayınız. Bu durum ciddi yaralanmalara ve hasarlara neden olabilir. Düdüklü tencerenizi 2/3 den fazla doldurmayınız. Pirinç, kompostolar ve suyu alınmış sebzeler gibi pişirme esnasında genleşen besinler için düdüklü tencerenizi yarıya kadar doldurun, kesinlikle daha fazla doldurmayınız. Uygun ısı kaynakları kullanınız. Bezelye gibi besinlerin kapak açılınca dışarı sıçramaması için düdüklü tencerenizi hafifçe salladıktan sonra kapağını açınız. Düdüklü tencerenizi basınç altında yağ ile patates kızartmak gibi amaçlar için kullanmayınız. Her kullanım öncesi ventillerin tıkalı olmadığından emin olunuz. Temizlik ve bakım talimatları dışında, düdüklü tencerenin güvenlik tertibatlarına müdahale etmeyiniz. Düdüklü tencerenizi açmadan önce basıncın tamamen çıkarılmış olduğundan emin olun. Düdüklü tencerenizi asitli ve tuzlu yiyecekleri saklamak için kullanmayınız. *ilk kullanımdan önce düdüklü tencerenizin kapağını, contasını ve gövdesini bulaşık deterjanı ile bol sıcak suda yıkayınız.

4 Kapak açma/kapama Kapak Açma: Düdüklü tencerenizin devrilmeyecek şekilde düz bir yüzey üzerine oturmasına dikkat ederek,kapak üzerindeki açma/kapama kolunu yine kol üzerinde gösterilen açma yönünde döndürerek açınız. Tencerenizin kapağını açmak için asla kuvvet uygulamayınız. Kapak Kapatma: Düdüklü tencerenizin devrilmeyecek şekilde düz bir yüzey üzerine oturmasına dikkat ederek, kapak üzerindeki açma/kapama topuzu yine kapak üzerinde gösterilen kapatma yönünde döndürerek kapatınız. Düdüklü Tencerenin Doldurulması Düdüklü tencerenizi kesinlikle susuz çalıştırmayınız. Çalıştırma esnasında minumum 2 baıdak (25 d) maximum gövde yüksekliğinin 2/3 üne kadar su ile doldurularak çalıştırılmalıdır. DİKKAT: Pirinç, suyu alınmış sebzeler veya kompostolar gibi pişirme sırasında genleşen besinler için, düdüklü tencerenizi yarı yüksekliğin yukarısında doldurmayınız. Kademeli basınç sıyan ventili Kademeli basınç ayarını kullanarak farklı pişirme hızları elde edilebilir. Kademe 0: Basınç Tahliye kademesi (Basınç yok)

5 Kademe 1: Nazik gıdalar, örneğin bazı yeşil yapraklı sebzeler, vitamin koruyucu amaçlı pişirmeler ve buz çözme maksatlı pişirmelerde kullanılır. (1.Kademe Basınç Ayarı 0,65 Bar) Kademe 2: Et, balık, kuru bakliyat gibi yiyecekleri pişirmede kullanılır. (2.Kademe Basınç Ayarı 0,80 Bar) Basınç emniyet kilidi / Emniyet ventili Basınç Emniyet Kilidi/Emniyet güvenlik ventili kapak üzerine entegre olarak yerleştirilmiştir.basınç Emniyet kilidi tencere içerisinde basınç varken kapağın açılmasına engel olur. Emniyet Ventili ise herhangi bir nedenle kademeli basınç ayar ventilinin tıkanması halinde devreye girerek tencere içerisinde oluşan basıncı tahliye eder. Pişirme öncesi; Kademe 0 Kademe 1 Kademe 2 Her kullanım öncesi kapak üzerindeki buhar boşaltma kanalının tıkalı olmadığından, kapak contasının kapağa düzgünce takılı olduğundan emin olunuz. Kademeli basınç ayar ventilini basınç tahliye kademesi (Kademe 0 Konumu) getiriniz. Tencerenize önce pişireceğiniz yiyecekleri koyunuz daha sonra üzerine su ve diğer sıvıları ilave ediniz.

6 Düdüklü tencerenizin kapağını contanın düzgün takılı olduğundan emin olarak hafifçe bastırarak tencere üzerine yerleştiriniz. Kapak üzerindeki açma/kapama koluyla kapağı kapatınız. Bu işlem sırasında kelepçelerin tamamen kapandığından emin olunuz. Düdüklü tencerenizi en yüksek ayara getirilmiş bir ısı kaynağı üzerine koyarak pişireceğiniz malzemenin özelliğine göre kademeli basınç ayar ventilini Kademel veya Kademe2 konumuna alınız. Pişirme esnasında; Düdüklü tencerenizin içindeki basınç yeterli seviyeye ulaştığında basınç göstergesi yukarı kalkar. Basınç göstergesininin yukarı kalktığını göz ile görebilirsiniz. Kademeli basınç ayar ventilinden düzenli olarak buhar sesi çıkmaya başladığında ısı kaynağının şiddetini azaltın Yemeğinizin pişmesi için yemek kitaplarında belirtilen pişirme süresi kadar bekleyiniz. Pişirme sırasında kademeli basınç ayar ventilinden düzenli olarak ıslık sesi çıkmasına dikkat edin. Yeterli buhar yoksa ısı kaynağını biraz şiddetlendirin ve düzenli ıslık sesi çıkmasını sağlayın. KADEMELİ BASINÇ AYAR VENTİLİNDE TAHLİYE EDİLEN BUHAR AŞIRI SICAKTIR! 1. Yavaşça Basınç Tahliye Etme: Kademeli basınç ayar ventilini basınç tahliye kademesine alarak basınç göstergesi tamamen inene kadar beklenir. Basınç tamamen düşünce tencerenin kapağını açabilirsiniz. 2. Hızlıca Basınç Tahliye Etme: Düdüklü tencerenizi akan soğuk musluk suyu altında tutarak basınç göstergesinin hızlı bir şekilde aşağı düşmesini sağlayınız. Basınç göstergesi aşağıya düştüğünde düdüklü tencereniz artık basınç altında değildir.

7 Kademeli basınç ayar ventilini basınç tahliye kademesine alarak düdüklü tencerenizin kapağını açabilirsiniz. Fakat bu işlemde dikkatli olmak gerekir. Çünkü sıcak tencereyi suyun altına koyarken saate su kaçırabilir veya sıcak buhardan dolayı bir yerinizi yakabilir ya da ürünü sıcak olduğu için iyi tutamayıp düşürebilirsiniz. TEMİZLİK VE BAKIM Düdüklü tencerenizden en iyi verimi alabilmek ve güvenli çalışmasını sağlamak için her temizlik sonrası bakım kurallarını uygulayınız. Gövdenin Temizlenmesi: Düdüklü tencerenizi bulaşık makinasında yıkayabilirsin Eğer elde yıkamak isterseniz gövdenin dışını yumuşak bir süngerle yıkayınız. Sert cisimler ve ovma tozları kullanmayınız. Aksi durumda parlak yüzeylerde çizilmeler oluşur. Düdüklü tencerenizin iç kısmını normal bulaşık süngeri ile yıkayabilirsiniz. Yıkama sonrası dış yüzey ve iç yüzey kuru bir bezle silinerek kurulanmalıdır. Kapağın Temizlenmesi: Düdüklü tencerenizin kapağını bulaşık makinasında yıkayabilirsiniz. Yıkama öncesi ve sonrası kapak üzerinde bulunan kademeli basınç ayar ventil kapağını yerinden çıkararak buhar boşaltma kanalının deliklerinin içerisine girmesi muhtemel yemek artıklarını iğne veya kürdan kullanarak temizleyiniz. Yine kademeli basınç ayar ventil kapağımda temizleyiniz. Kademeli basınç ayar ventil düğmesini yerinden çıkarmak için düğmeyi önce basınç tahliye kademesine alınız. Daha sonra hafifçe yukarı çekerek saat yönünün tersi istikametinde çevirerek döndürünüz. Döndürme işlemi sırasında çekerek çıkarınız. Parçayı ve iç yüzeylerini akar su altında temizleyerek ventil düğmesini tekrar yerine takınız. Yine düdüklü tencere kapağının iç yüzeyinde bulunan Basınç Emniyet Kilidi / Emniyet (Güvenlik) Ventili her kullanım sonrası iyice temizlenmelidir. Temizlik işlemi için bu parçalar kesinlikle sökülmemelidir. Bu aksam akan su altında el ile temizlenmeli, temizlik işlemi esnasında parçanın çalışıp çalışmadığı el ile kontrol edilmelidir.

8 KAPAK İÇİNDEKİ VİDALARI ASLA SÖKMEYİNİZ. Kapak Contasının Temizlenmesi: Her pişirme sonrası contayı ve conta yuvasını temizleyiniz. Contayı tekrar yerine takınız. Contayı yerine takarken kapaktaki tırnaklara düzgün yerleştiğinden emin olunuz. Düdüklü kapak contasını her yıl düzenli olarak orijinali ile değiştiriniz. DÜDÜKLÜ TENCERENİZİN SAKLANMASI VE KORUNMASI Kullanmadığınız zaman tencere kapağını tencere üzerine kuru vaziyette ve ters olarak yerleştiriniz. Bu sayede kapak contasının ömrünü uzatmış olursunuz. KULLANIM TAVSİYELERİ Basınç göstergesi yükseldikten sonra düdüklünüzün kapağını açamazsınız. Asla açmak için zorlamayınız. Emniyet ventili seviyesinde hafif bir buhar sızması normaldir Basınç çıkarma sırasında buhar püskürtmesine karşı dikkatli olunuz. Düdüklü tencereyi taşımak için, gövdenin iki sapını beraber kullanın. Sıcak olabilecek yüzeylere el sürmeyiniz. Pişirme esnasında tencerenin dış yüzeyine kesinlikle el sürmeyiniz. Düdüklü tencerenizi besinleri uzun süre muhafaza etmek için kullanmayınız. Temizlik için çamaşır suyu veya klor ihtiva eden temizlik malzemeleri kullanmayınız. Bunlar paslanmaz çeliğin kalitesini bozabilir. Güvenlik subabını ve contayı temizlemek için kesici veya delici aletler kullanmayınız. Düdüklü tencere kapak contasını her yıl düzenli olarak değiştiriniz. Düdüklü tencerenizin temizliğini mutlaka soğuk ve boş iken yapınız. Kapakların içindeki vidaları asla sökmeyiniz gevşetmeyiniz. Her zaman düdüklü tencerenizin modeline uygun conta kullanınız.

9 PARTS SPECIFICATION (Stainless Steel 18/10 Cr.-Ni Body and cover) (Capsule bottom manufactured from stainless steel and aluminum) Capacity Inner body (diameter) Body bottom 5 lt. 22 cm. 18 cm. 7 lt. 22 cm. 18 cm. Directive - Standard : 97/23 AT - TS 445 EN STANDART INFORMATION Max. Operating Pressure Max. Safety Pressure 0.80 bars 1.10 bars Open / Close Handle 2. Pressure Safety Lock / Safety (Security) Valve 3. Gradual Pressure - Regulating Valve / Steam Relief Drain 4. Stainless Steel Clamp 5. Stainless Steel Cover 6. Side Handle 7. Stainless Steel Body

10 MAINTENANCE, REPAIR AND USAGE RULES Keep your pressure cooker out of reach of children and use carefully while children are around. Do not use your pressure cooker for the wrong purposes. Handle your pressure cooker carefully only by holding the side handles after cooking. Do not use any force to open your pressure cooker. Open the cover after ensuring that the inner pressure is decreased. Do not use your pressure cooker without any liquid in it. This may cause serious injuries and damages. Do not fill your pressure cooker more than 2/3. Please fill your pressure cooker in half for food that expands during cooking process such as rice, compotes and dehydrated vegetables and ensure that your pressure cooker is not filled more than half. Use appropriate heating resources. In order to prevent the spreading of several food such as peas, slightly shake your pressure cooker before opening the cover. Do not use your pressure cooker to fry potatoes under pressure. Please ensure that the valves are not clogged before each use. Do not intervene with the safety appliances of the pressure cooker other than cleaning and maintenance instructions. Please ensure that the pressure is completely discharged before you open the cover of your pressure cooker. Do not use your pressure cooker to store your salty and acidic food.

11 OPENING / CLOSING THE COVER OF PRESSURE COOKER Opening the Cover: Please ensure that your pressure cooker is on a flat surface to prevent any tilting and open the cover by turning the open/close handle to the opening direction which is shown on the same handle. Never use any force to open your pressure cooker. Closing the Cover: Please ensure that your pressure cooker is on a flat surface to prevent any tilting and close the cover by turning the open/close knob to the closing direction which is shown on the same handle. FILLING THE PRESSURE COOKER Do not operate your pressure cooker without water. During operation a minimum of 2 cups (25 cl) of the maximum body height of 2/3 filled with water to be run. ATTENTION: Do not fill your pressure cooker more than the half of its body height for food that expands during cooking process such as rice, dehydrated vegetables and compotes. GETTING STARTED * Soak your pressure cooker s cover, gasket and body with dishwashing liquid in warm water before your first use.

12 GRADUAL PRESSURE - REGULATING VALVE You can have different cooking speeds by using the gradual pressure regulator. Grade 0 : Pressure Discharge (No pressure) Grade 1 : Is used in cooking delicate food such as some green leaved vegetables, vitamin preserved cooking and for thawing. (Grade 1 Pressure Setting 0, 65 Bars) Grade 2 : is used in cooking meat, fish and dry legumes. (Grade 2 Pressure Setting 0, 80 Bars) Grade 0 Grade 1 Grade 2 PRESSURE SAFETY LOCK / SAFETY (SECURITY) VALVE Pressure Safety Lock/ Safety security valve is integrated over the cover. Pressure Safety Lock prevents the cover to be opened while there is pressure is the pot. Safety (Security) Valve becomes active if the pressure regulating valve is stuck for some reason and discharges the pressure in the pot. BEFORE COOKING Please ensure that the steam discharge drain is not clogged and the cover gasket is properly fixed on the cover before every use. Bring the gradual pressure regulating valve to discharge grade (Grade 0) position. Firstly, put your food in your pot and then add water and other liquids.

13 Place you pressure cooker s cover over the pot by slightly pressing it ensuring the cover gasket is properly fixed. Close the cover by using the open/close handle on the cover. Please ensure that the clamps are completely closed during this process. Put your pressure cooker over a heat source that is set to the highest temperature and set the gradual pressure regulating valve to Grade 1 or Grade 2 depending the ingredients you cook. DURING COOKING; When the pressure in your pressure cooker reaches a sufficient level, the pressure indicator will stand on. You can see the indicator standing with your eyes. When the gradual pressure regulating valve starts making a PSSST sound, lower the intensity of heat source. Please wait as long as it is stated on a cook book in order your food to be cooked. Please ensure that the gradual pressure regulating valve is regularly whistling during cooking process. If there is not enough steam, then increase the intensity of the heat source and ensure that there is a regular whistling. AFTER COOKING Turn the heat off when cooking process is over. There are two options to release the steam after turning the heat off 1 - Releasing pressure out slowly: Bring the gradual pressure regulating valve to pressure discharge grade and wait until the pressure indicator is completely dropped. When the pressure is dropped completely, you can open the pressure cooker s cover. 2 - Releasing pressure out quickly: Put your pressure cooker under cold running tap water and ensure the pressure indicator to be dropped down quickly.

14 When the indicator is dropped then your pressure cooker will no longer be under pressure. You can open the cover of your pressure cooker by bringing the gradual pressure regulating valve to pressure discharge grade. CLEANING AND MAINTENANCE In order to get the best efficiency and ensure safe operation, please apply the maintenance rules after each cleaning. Cleaning the body : You can wash your pressure cooker in the dishwasher. If you want to hand wash, use a soft sponge on the outer side of the body. Do not use hard equipment and scouring powder. Otherwise there will be scratches on the shiny surface. You can use a regular washing sponge while washing the inner side of your pressure cooker. Both outer and inner surfaces should be wiped off to dry with a dry dishcloth. Cleaning the cover: You can wash your pressure cooker s cover in the dishwasher. Take the gradual pressure regulating valve cover off before washing and clean the possible food resi dues that may stuck within the steam discharge holes by using a needle or toothpick. Also clean the gradual pressure regulating valve cover. In order to take the gradual pressure regulating valve pin off, bring the pin to steam discharge grade. Then turn it on the counterclockwise while pulling slightly up in the same time and take it off while turning. Clean the part and its inner sides under running water and assemble the valve pin back in its place after washing. The pressure safety lock/safety (Security) Valve that is inside the pressure cooker s cover should be properly cleaned after each use. These parts should never be disassembled for cleaning. These equipment should be hand cleaned under running water and the equipment should be checked by hand for whether it works or not YOU NEVER REMOVE COVER SCREWS IN.

15 Cleaning the Cover Gasket : Clean the gasket and the gasket hole after each cooking. Place the gasket back in its place. Pay attention to fit the gasket properly in the cams that are on the cover. Change the whistle cover gasket with a new original one regularly each year. KEEPING AND PRESERVING YOUR PRESSURE COOKER Keep the cooker s cover dry and upside down on top of the pot while not using. Thus you will extend the cover gasket s lifetime. ADVISES TO USE The pressure cooker should be used carefully and under strict monitoring while children are around. You cannot open the cover of your pressure cooker after the pressure indicator is risen. Do not apply force to open. A slight steam leakage on the Safety (Security) Valve level is normal. Watch out for steam burst during pressure release process. Use both handles of the body while carrying your pressure cooker. Do not touch the possible hot surfaces. Do not touch the outer surface of the pot during cooking process. Do not use your pressure cooker to preserve your food for long periods. Do not use bleach or chlorine based cleaning products for cleaning. Such products may corrupt the quality of stainless steel. Do not use sharp objects while cleaning the safety valve and the gasket. Change the pressure cooker cover gasket regularly each year. Always clean your pressure cooker with cold water and when it is empty. Do not disassemble or loosen the screws inside the covers. Read user s guide carefully before using your pressure cooker. Do not let anyone to use this pot unless they read the user s guide or have any cooking with pressure cooker experience. Do not use the pressure cooker for wrong purposes. Always use the appropriate gasket for your pressure cooker s model. If there are any cuts or deformation in the gasket change it immediately with a new original one. If there are white spots on the bottom of your pot after first cooking, this may be caused by the lime amount in the water you used. You can clean this spots by using vinegar or a descaling agent.

16

17

18

19

20

21

22

23 SATIŞ SONRASI SERVİS Cihazda bir arıza olması halinde King Yetkili Servisi ne başvurmadan önce aşağıdaki kontrolleri yapınız. 1- Fiş prize doğru olarak takılmış mı? 2- Evin elektrik tesisatında bir problem var mı? 3- Kullanım talimatları doğru olarak uygulanmış mı? Eğer arıza halen giderilmediyse size en yakın King Yetkili Servisi ne müracaat ediniz. Bu cihazla ilgili tüm yedek parçalar kılavuz kitapçığında sunulan King Yetkili Servisi nden temin edilebilir. Bir sorun ile karşılaştığınızda lütfen bizi arayınız. DİKKAT: Cihazı yere düşürmemeye dikkat ediniz. Kullanım esnasında cihazı düşürürseniz ilk olarak fişini prizden çekiniz. Düşme esnasında cihazın parçaları kırılabilir ve cihaz hasar görebilir. Bu durumda cihazı kullanmadan önce King Yetkili Servisi ne tetkik ettiriniz. TAŞIMA VE NAKLİYE Cihazın naklini kendi orjinal kutusu ve bölmeleri ile veya cihazın etrafını koruyacak yumuşak bir bezle sararak yapmak gerekir. Yanlış ambalajlama esnasında plastik parçalar kırılabilir, elektrik aksamı zarar görebilir. NOT: ÜRÜNÜN MÜŞTERİYE İNTİKALİNDEN SONRA YÜKLEME, BOŞALTMA VE TAŞIMA SIRASINDA OLUŞAN ARIZALAR VE HASARLAR GARANTİ KAPSAMINA GİRMEZ. UYARI: Bu cihazla ilgili her türlü tamir ve onarım yalnız King Yetkili Servisleri tarafından yapılır. Yetkili Servislerimiz dışındaki kişilerce yapılan herhangi bir tamir ve onarımı girişimi tüketici haklarının tamamen ortadan kalkmasına neden olacaktır. Bu cihazla ilgili tüm yedek parçalar yalnız bu kılavuz kitapçığında sunulan King Yetkili Servisleri nden temin edilmek zorundadır. King Servislerinden temin edilmemiş King harici yedek parçalar ile yapılan tamiratlardan şirketimiz sorumlu değildir. Bir sorun ile karşılaştığınızda lütfen bizi arayınız. Çevre: Cihazınızı kullanmak istemediğiniz zaman veya ömrü tükendiğinde diğer çöplerle birlikte atmayınız. Tekrar dönüşüm için cihazları toplayanlara veriniz. Böylece çevreye saygı göstermiş olursunuz.

P 315/P 315 R Lea Çay Makinası Tea Maker

P 315/P 315 R Lea Çay Makinası Tea Maker Model No: P 315/ P 315 R Lea Çay Makinası Tea Maker Kullanma Kılavuzu / Instruction Manual P 315/P 315 R Lea Çay Makinası Tea Maker KNOW YOUR WATER KETTLE 1. Tea pot 2. Kettle housing 3. Water level window

Detaylı

P 996 & P 996R Komple Blender Seti Complete Blender Set

P 996 & P 996R Komple Blender Seti Complete Blender Set Model No: P 996 Gourmet Komple Blender Seti / Complete Blender Set Kullanma Kılavuzu / Instruction Manual P 996 & P 996R Komple Blender Seti Complete Blender Set IMPORTANT INSTRUCTIONS When using electrical

Detaylı

Glissa Buharlı Ütü Steam Iron

Glissa Buharlı Ütü Steam Iron Model No: K 1718 Glissa Buharlı Ütü / Steam Iron Kullanma Kılavuzu / Instruction Manual K 1718 Glissa Buharlı Ütü Steam Iron MAIN PARTS 1. Soleplate 2. Plastic skirt 3. Spray head 4. Body 5. Filler cover

Detaylı

Steam Fresh Buharlı Temizleyici Steam Mop

Steam Fresh Buharlı Temizleyici Steam Mop Model No: K 289 Steam Fresh Buharlı Temizleyici Steam Mop Kullanma Kılavuzu / Instruction Manual K 289 Steam Fresh Buharlı Temizleyici Steam Mop MAIN PARTS 1. Ergonomic hand grip 2. Quick release card

Detaylı

JAWS. Kullanım Kılavuzu Buharlı Basınçlı Temizleyici. Instruction Manual Pressure Steam Cleaner

JAWS. Kullanım Kılavuzu Buharlı Basınçlı Temizleyici. Instruction Manual Pressure Steam Cleaner JAWS TR GB Kullanım Kılavuzu Buharlı Basınçlı Temizleyici Instruction Manual Pressure Steam Cleaner TR İÇİNDEKİLER Genel... 3 Kullanma talimatları hakkında bilgi... 3 Sorumluluk... 3 Güvenlik önemlidir...

Detaylı

CEREMONY. Kullanım Kılavuzu Çay Makinesi. Instruction Manual Tea Maker

CEREMONY. Kullanım Kılavuzu Çay Makinesi. Instruction Manual Tea Maker CEREMONY TR GB Kullanım Kılavuzu Çay Makinesi Instruction Manual Tea Maker TR İÇİNDEKİLER Genel...3 Kullanma Talimatları Hakkında Bilgi...3 Sorumluluk...3 Kullanma Talimatları Hakkında Uyarılar...3 Güvenlik...4

Detaylı

Steam Iron Station User Manual Buharlı Ütü İstasyonu Kullanma Kılavuzu BKK 2174

Steam Iron Station User Manual Buharlı Ütü İstasyonu Kullanma Kılavuzu BKK 2174 Steam Iron Station User Manual Buharlı Ütü İstasyonu Kullanma Kılavuzu BKK 2174 Please read this user manual first! Dear Customer, Thank you for prefering a Beko product. We hope that you get the best

Detaylı

Instructions for use WASHING MACHINE. Contents WMF 7081

Instructions for use WASHING MACHINE. Contents WMF 7081 Instructions for use WASHING MACHINE Contents English,1 Türkçe,13 Installation, 2-3 Unpacking and levelling Connecting the electricity and water supplies The first wash cycle Technical data Care and maintenance,

Detaylı

Buzdolabı. GKNE 4780 GKNE 4780 i

Buzdolabı. GKNE 4780 GKNE 4780 i Buzdolabı GKNE 4780 GKNE 4780 i tr en de INDEX GÜVENLİK 3 Kullanım amacı... 3 Su pınarlı ürünler için;... 5 Çocuk güvenliği... 5 HCA Uyarısı... 5 Kapı Açık Uyarısı... 6 Enerji tasarrufu için yapılması

Detaylı

Tamboy Fırın Kullanma Klavuzu. Full size oven operating manual 110000A0059

Tamboy Fırın Kullanma Klavuzu. Full size oven operating manual 110000A0059 TR GB Tamboy Fırın Kullanma Klavuzu Full size oven operating manual 110000A0059 Bu ürün, çevreye saygılı modern tesislerde doğaya zarar vermeden üretilmiştir. This product has been manufactured as considerate

Detaylı

MULTI FUN. Kullanım Kılavuzu Et Kıyma Makinesi. Instruction Manual Meat Grinder

MULTI FUN. Kullanım Kılavuzu Et Kıyma Makinesi. Instruction Manual Meat Grinder MULTI FUN TR GB Kullanım Kılavuzu Et Kıyma Makinesi Instruction Manual Meat Grinder TR İÇİNDEKİLER Güvenlik... 3 Değerli Tüketicimiz... 3 Güvenlik Uyarıları... 3 Teknik Parametreler... 4 Kullanım Alanı...

Detaylı

VIGOR PLUS. Kullanma kılavuzu İyonik Hava Temizleyici. Instruction manual Ionic Air Purifier

VIGOR PLUS. Kullanma kılavuzu İyonik Hava Temizleyici. Instruction manual Ionic Air Purifier VIGOR PLUS TR GB Kullanma kılavuzu İyonik Hava Temizleyici Instruction manual Ionic Air Purifier 2 Giriş Fakir Vigor Plus iyonik hava temizleyicisini satın almış olduğunuz için teşekkür ederiz. Satın almış

Detaylı

THEO. Kullanma Kılavuzu Öko Power Kuru Vakum Süpürgesi. Instructions Manuel Öko Power Dry Vacuum Cleaner

THEO. Kullanma Kılavuzu Öko Power Kuru Vakum Süpürgesi. Instructions Manuel Öko Power Dry Vacuum Cleaner THEO TR GB Kullanma Kılavuzu Öko Power Kuru Vakum Süpürgesi Instructions Manuel Öko Power Dry Vacuum Cleaner İÇİNDEKİLER TR Genel Kullanma talimatları hakkında bilgi Sorumluluk Kullanma talimatları hakkında

Detaylı

[tr] Kullanma kιlavuzu... 3 [en] Instruction manual... 14

[tr] Kullanma kιlavuzu... 3 [en] Instruction manual... 14 [tr] Kullanma kιlavuzu... 3 [en] Instruction manual... 14 MIDI fırın HO110210, HO110310F MIDI oven HO110210, HO110310F ô İçindekiler[tr]Kulanmakιlavuzu Önemli güvenlik uyarıları... 3 Hasar nedenleri...5

Detaylı

LFB 3B010. Kullanım talimatları. Operating instructions. EN English. TR Türkçe. BULAŞIK MAKİNESİ - İçindekiler. DISHWASHER - Contents

LFB 3B010. Kullanım talimatları. Operating instructions. EN English. TR Türkçe. BULAŞIK MAKİNESİ - İçindekiler. DISHWASHER - Contents LFB 3B010 TR Türkçe Kullanım talimatları BULAŞIK MAKİNESİ - İçindekiler Kullanım talimatları, 1 Önlem ve öneriler, 2-3 Ürün bilgilerine, 5 Servis, 6 Montaj, 7-8 Cihazın tanımı, 9 Rafine tuz ve parlatıcı,

Detaylı

Coffee Maker User Manuel Kahve Makinesi Kullanım Kılavuzu BKK 3065 KM

Coffee Maker User Manuel Kahve Makinesi Kullanım Kılavuzu BKK 3065 KM Coffee Maker User Manuel Kahve Makinesi Kullanım Kılavuzu BKK 3065 KM Please read this user manual first! Dear Customer, Thank you for prefering a Beko product. We hope that you get the best results from

Detaylı

Instructions for use WASHING MACHINE. Contents WMF 802

Instructions for use WASHING MACHINE. Contents WMF 802 Instructions for use WASHING MACHINE Contents GB GB English,1 TR Türkçe,13 PT Português,25 Installation, 2-3 Unpacking and levelling Connecting the electricity and water supplies The first wash cycle Technical

Detaylı

GRANADA DELUX. Kullanım Kılavuzu Kuru Vakum Süpürgesi. Instructions Manual Dry Vacuum Cleaner

GRANADA DELUX. Kullanım Kılavuzu Kuru Vakum Süpürgesi. Instructions Manual Dry Vacuum Cleaner GRANADA DELUX TR GB Kullanım Kılavuzu Kuru Vakum Süpürgesi Instructions Manual Dry Vacuum Cleaner İÇİNDEKİLER TR Kullanım talimatları hakkında bilgi... 4 Sorumluluk... 4 Kullanım talimatları hakkında

Detaylı

Dematic Steel. Otomatik Çay Demleme Makinesi - Kullanma K lavuzu Automatic Teamaker Machine - Instruction Manual

Dematic Steel. Otomatik Çay Demleme Makinesi - Kullanma K lavuzu Automatic Teamaker Machine - Instruction Manual Dematic Steel Otomatik Çay Demleme Makinesi - Kullanma K lavuzu Automatic Teamaker Machine - Instruction Manual Uzun y llar sorunsuz çal flmas için tasarlanan ve üretilen Fakir Dematic Steel Otomatik Çay

Detaylı

TM VPL JW0 TM VMT JX0 TM VPL JR0

TM VPL JW0 TM VMT JX0 TM VPL JR0 TR Kullanma talimatları 5 EN Operating instructions 10 X2 9 7 8 1 2 4 6 3 10 5 TM VPL JW0 TM VMT JX0 TM VPL JR0 A B TM VMT JX1 A B TM VMT JX1 tr CIHAZ TANIMI VE ÖZELLİKLERİ 1. Su ısıtıcısı 2. Kaynatma

Detaylı

Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty. ufotr.com

Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty. ufotr.com Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty ufotr.com 1 Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi ufotr.com 1 2 İÇİNDEKİLER 1. GÜVENLİK UYARILARI 2. MONTAJ 3. ÖZELLİKLER 4. KULLANIM

Detaylı

Instructions for use WASHING MACHINE. Contents IWE 7108 S

Instructions for use WASHING MACHINE. Contents IWE 7108 S Instructions for use WASHING MACHINE English,1 Türkçe,13 Contents Installation, 2-3 Unpacking and levelling Connecting the electricity and water supplies The first wash cycle Technical data Description

Detaylı

EN Operating instructions TR Kullanma talimatları

EN Operating instructions TR Kullanma talimatları EN Operating instructions TR Kullanma talimatları 13 14 12 15 16 11 10 17 18 9 19 8 20 1 7 21 6 2 5 4 3 HS B16 ACB A C D E B OFF F en it DESCRIPTION OF THE APPLIANCE 1. Turbo brush* 2. Parquet brush* 3.

Detaylı

HANS. Kullanım Kılavuzu Kuru Vakum Süpürgesi. Instructions Manual Dry Vacuum Cleaner

HANS. Kullanım Kılavuzu Kuru Vakum Süpürgesi. Instructions Manual Dry Vacuum Cleaner HANS TR GB Kullanım Kılavuzu Kuru Vakum Süpürgesi Instructions Manual Dry Vacuum Cleaner İÇİNDEKİLER TR Genel Kullanma talimatları hakkında bilgi Sorumluluk Kullanma talimatları hakkında uyarılar Güvenlik

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz HOTPOINT LFF 8M019 A TK http://tr.yourpdfguides.com/dref/5437510

Kullanım kılavuzunuz HOTPOINT LFF 8M019 A TK http://tr.yourpdfguides.com/dref/5437510 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL. Microwave Oven. Mikrodalga Fırın İMALATÇI FİRMA İTHALATÇI FİRMA

KULLANIM KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL. Microwave Oven. Mikrodalga Fırın İMALATÇI FİRMA İTHALATÇI FİRMA Mikrodalga Fırın Microwave Oven AUTO g KULLANIM KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL İTHALATÇI FİRMA Kumtel Dayanıklı Tüketim Mal. Plas. San. ve Tic. A.Ş. Kumtel House - HoldApp. Ind. & Comm. Co. İTHALATÇI ADRES

Detaylı

Kullanım talimatları LFB 3B010. İçindekiler BULAŞIK MAKİNESİ. Ürün bilgilerine, 2

Kullanım talimatları LFB 3B010. İçindekiler BULAŞIK MAKİNESİ. Ürün bilgilerine, 2 Kullanım talimatları BULAŞIK MAKİNESİ TR İçindekiler TR Türkçe, 1 Εnglish, 14 Ürün bilgilerine, 2 Önlemler ve tavsiyeler 3 Genel güvenlik İmha Etme Enerji tasarrufu ve Çevreye saygı Kurulum ve destek,

Detaylı

ASSIST. Kullanım Kılavuzu Doğrayıcı. Instruction Manual Chopper

ASSIST. Kullanım Kılavuzu Doğrayıcı. Instruction Manual Chopper ASSIST TR GB Kullanım Kılavuzu Doğrayıcı Instruction Manual Chopper Cam Hazne / Glass Bowl Plastik Hazne / Plastic Bowl TR İÇİNDEKİLER Genel...3 Kullanma talimatları hakkında bilgi...3 Sorumluluk...3 Güvenlik

Detaylı

Operating instructions

Operating instructions Operating instructions DISHWASHER EN English,1 TR Türkçe, 15 Contents Product Fiche, 2 Precautions and advice, 3 General safety Disposal Saving energy and respecting the environment Installation and Assistance,

Detaylı

RIGO. Hava Nemlendirici Air Humidifier. Kullanım Kılavuzu Instruction Manual

RIGO. Hava Nemlendirici Air Humidifier. Kullanım Kılavuzu Instruction Manual RIGO Hava Nemlendirici Air Humidifier Kullanım Kılavuzu Instruction Manual 2 Uzun y llar sorunsuz çal şmas için tasarlanan ve üretilen Fakir Rigo Hava Nemlendirici yi sat n alm ş olduğnuz için teşekkür

Detaylı