Türkiye iletişim. Clean World Enerji Imalat Pazarlama Ticaret Sanayi A.Ş. 2. Organize Sanayi Bölgesi 25.Cadde No: 5 Antalya, Türkiye

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Türkiye iletişim. Clean World Enerji Imalat Pazarlama Ticaret Sanayi A.Ş. 2. Organize Sanayi Bölgesi 25.Cadde No: 5 Antalya, Türkiye"

Transkript

1 Şirket tanıtımı

2 Türkiye iletişim member of Clean World Enerji Imalat Pazarlama Ticaret Sanayi A.Ş. 2. Organize Sanayi Bölgesi 25.Cadde No: 5 Antalya, Türkiye Tel : +90 (0) (0) (0) Fax : +90 (0) Web :

3 Almanya iletişim member of CW Energy GmbH member of Telefunken Semiconductors Junkersstr Puchheim Tel: +49 (0) Fax: +49 (0)

4 CW Energy hakkında CW Energy GmbH şirket çalışanları yaklaşık on seneyi aşkın bir süreden beri güneş enerjisi ile ilgilenmektedir. Elektrik tasarrufundan tutun, güneş enerjisi ile soğutmaya ve de yerel alt yapıya kadar. İster global, ekolojik veya sosyal olsun. Kalıcı bir enerji beslemenin değeri eşsizdir. Güneş ışığı en önemli enerji kaynağımızdır. Bundan dolayı, CW Energy Türkiye de global düşüncelere sahip bir şirket olarak yatırım yapmak istiyor. CW Energy, ürünlerinin de kullanılacağı güvenli iş imkanları sunmak istiyor. Yenilenebilir enerji ile sadece ekolojik sorumluluğa değil, sosyal sorumluluklara da katkıda bulunulacaktır.

5 Doğal enerji potansiyeli Güneşin kuvveti Dünya Sıcaklığı Biyolojik Kütle Yıllık Dünya Enerji İhtiyacı Güneş Enerjisi Su Kuvveti ve Deniz enerjisi Rüzgar Enerjisi

6 CW Energy nin hizmetleri

7 Çatıdan gelen enerji CW Energy kalitesi kendini gösteriyor Yıllardan beri çatılar üzerinde her boyuta ve yapı çeşidine sahip fotovoltaik sistemler planlıyor ve inşa ediyoruz. Eğri çatılar, trapez sac çatılar (salonlarda) veya büyük çapta düz çatılar (folyo çatılar). Sizlere her şeyi tek elden sunuyoruz: - Yerinde çatının uygunluk değerlendirmesi - Dayanıklılık teşhisi - 20 senelik kullanımdan sonra tasarruf hesaplaması - Sistem yerleşimi, planlaması ve sipariş - Enerji sunucusunda kayıt işlemleri - Tüm yapı elemanlarının bir araya getirilmesi - Kurulum ve çalıştırma - Bakım ve sistem denetimi

8 CW Energy, proje geliştirme Projelendirme evresi Bir güneş enerjisi parkının projelendirilmesi ( Dış mekanda yapılandırma ), hassas bir görevdir. Alan sahipleri, Belediye Başkanı, Yerel İdare, Yetkili Makamlar ve Yerel Kuruluşlar ve Enerji Sağlayıcıları arasındaki kusursuz ortaklaşa çalışmalar, başarılı bir proje gelişimi için çok önemlidir. Burada çevre koruması ihtiyaçları ön plana çıkmaktadır. Koruyucu ve çevreye uygun yapının tüm gereklilikleri yetkili Çevreyi Koruma Makamları ile mutabık kalınarak uygulanmaktadır. Hedefimiz, her projede hem alan sahibine, yerel halka hem de yatırımcıya ve güneş enerjisi parkının işletmecisine azami yasal güvenliği sunan kişisel ve taşıyıcı bir konsept oluşturmaktır.

9 Güneş enerjisi parkındaki teknik Sistem uyumu Planlama ve yapı evresi Her toprak parçası kendine has özelliklere sahiptir örn. arazi topoğrafisi, aydınlatma durumu, global ışın (örn. difüzör ve direk ışın orantısı), besleme noktasının konumu, yetkili enerji sağlayıcısının talepleri, imar onayının yükümlülükleri ve daha birçok özellik. Işın ve uygunluk tutanakları, zemin tutanakları ve zeminlerin statik uygunlukları ve yerel özelliklere dayanarak, kurulum yeri için en iyi teknik konseptler planlamaktayız. Bu planlama esnasında aşağıdaki elemanların seçimi, yerleşimi ve uyumu söz konusudur: - Zemin etüdü - Alt konstrüksiyon (sert veya sonradan doldurulmuş zemin) - Güneş enerjisi modülleri - Sistemin elektrik yerleşimi (AC ve DC tarafı) - Dönüştürücü & Trafo konsepti - 20 kv kablo kılavuzu ve ağ geçişi

10 Proje belgelendirmesi Başlangıçtan itibaren yatırım güvenliği Megawatt larca güç elde edilen güneş enerjisi parkı, çoğunlukla sabit verimliliğin ön planda olduğu yatırımcılar tarafından satın alınmaktadır. Bunun için yapılanmadan önce kesin, zemine uygun bir uygunluk teşhisi konulmalıdır. Buna istinaden mekan gelişimi kapsamında bağımsız saygın enstitüler tarafından uygunluk raporları almaktayız. Aşağıdaki parametreler çerçevesinde simülasyon modelleri yardımıyla özel bir uygunluk değeri (kwh/kwp) saptanır: - Sistem mekanındaki global ışın - Aydınlatma durumu (çevre ve sınır aydınlatmaları) - Sistemin Performans Oranı (= Sistem etki derecesi) Bu teşhis değeri güneş enerjisi parkının tasarruf hesaplaması içerisine girer. Sonucu, çalışma süresi boyunca sistemin toplam dayanıklılığının hesaplanması temeline dayanan bir verim ifadesidir.

11 Güneş enerjisi parkının işletilmesi Çalıştırılma işlemi ve işletimciye teslimattan sonra CW Energy, teknik kullanım için kapsamlı bir çalışma sunar. Çalışma konseptine aşağıdakiler dahildir: - Sistem kontrolü (izleme - raporlama) - Arıza idaresi - Bakım - Yeşillikte bakım - Belgelendirme - Tamirat (onarım) - Garanti idaresi - Sahada bakım Yeşillikte bakım Güneş enerjisi parkı içerisindeki bitki örtüsünden kaynaklanan PV modüllerinin aydınlatılması sonradan çıkarılmalıdır. Bu eylem için güneş enerjisi parkları içerisinde yıllar boyunca kendini kanıtlamış olan çözümler sunmaktayız; bölge, hayvan otlatmaları sayesinde tarımsal kullanım içerisinde kalır; hayvanlar otları kısa halde tutar. Bu davranış ekolojik dengeyi sağlamaktadır. Çalışma evresi sırasında ne gübre ne de zararlı bitki zehirleri dökülür.

12 Kalite, verimi sağlar Bir fotovoltaik sistemin yapısı Çatı üzerindeki bir fotovoltaik sistem prensipte şu ana elemanlardan oluşmaktadır: - PV modülü (mono-kristal, poli-kristal) - Modüllerin kablo bağlantıları (doğru akım taraflı) - Dalgalı akım değiştirici (ayırma yeri dahil) - Elektrik şebekesine bağlantı (alternatif akım taraflı) - İsteğe bağlı: Sistem kontrolü için veri kaydedici Mükemmel elemanlar Megawatt boyutundaki büyük fotovoltaik sistemlerin planlayıcısı olarak PV pazarında sunulan ürünleri detaylı bir şekilde değerlendirme bilgisine sahibiz. Tarafımızdan PV çatıları için kullanılan elemanlar uygun belgelere ve izinlere sahip pazar ürünleridir. Yürürlükteki ürün çeşitleri konusunda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

13 Fotovoltaik, elektrik şebekesine uzak olan binalardaki elektriği sağlar Kırsal alanlarda da güneş enerji sistemleri kurmak mümkündür.

14 Üretim, Antalya da fotovoltaik modüller için bir üretim tesisine sahiptir. Tesis tamamlandıktan sonra100mw üzerinde bir üretim kapasitesine ulaşacaktır. İlk yatırım 5 milyon Euro üzerindedir. Üretim hattında en az 60 ve işletme içerisinde ise 20 yeni isdihdam sağlanmıştır. Türkiye de yerel olarak üretilen modüller pazara sunulmakta ve elemanlara CW Energy nin uzun yıllara dayanan tecrubeleri aktarılmaktadır.

15 Teknolojimiz Yüksek kalitedeki teknolojilerin kullanımı sayesinde Türkiye de ekonomik açıdan verimli güneş enerjisi sistemleri üretmek ve işletmek mümkündür. Enerji işletmelerinin kârı bunda yüksektir: İşletmeler güneş enerjisi elektrik santralleri sayesinde ekonomisine katkı sağlayacak büyük çapta verim alabilirler. Dış ülkelerdeki yatırımcılar da Türkiye deki güneş enerjisi pazarını incelemektedir. İspanya ve İtalya da yapılan yüksek yatırımlarda bunu göstermektedir. Kendi ülkemizde üretilen ürünlerin uzun vadede iş imkanları sağlayacağının bilincindeyiz.

16 Üretim

17 Vizyon Güneş enerjisi sistemleri Made in Turkiye! Türkiye deki büyük enerji sıkıntısını gidermek için büyük çapta zahmetler gerekmektedir. Bundan dolayı yenilenebilir enerjiye aşırı bir ihtiyaç söz konusudur. Buna istinaden CW Energy, Türkiye de büyük çapta bir yatırım yapmaya karar vermiştir. Güvenli ve gelecek vaat eden iş yerleri sağlamak ve Türkiye deki elektrik üretimine büyük çapta katkı sağlamak amacındadır.

18 Türkiye nin ışın kartı Yıllık Güneş Enerjisi Kwh/m 2

19 Pazar payı Türkiye deki yenilenebilir enerji sistemi pazarı henüz gelişim aşamasındadır. Bundan dolayı CW Energy, üretimin başlangıç aşamasında sadece yerel pazara odaklanmaktadır. Nihai kapasiteye ulaşıldıktan sonra, örn. Suriye veya Bulgaristan ı da güneş enerjisi sistemleri ile beslemek de mümkün olacaktır. Kamu kuruluşları, büyük ve küçük çaptaki sanayi işletmeleri ile yapılan görüşmelerin ardından, enerji kazancı alanındaki ihtiyacın çok büyük olduğu saptanmıştır.

20 Eğitim CW Energy, Türkiye için önemli bir eğitim merkezi de sunmaktadır. Bu merkezde CW Energy uzmanları tarafından geleceğin güneş enerjisi çalışanlarına eğitimler verilmektedir. Elektrikçiler ve tesisatçılar burada müşterileri teçhizatlandırma ve güneş enerjilerini ihtiyaca uygun olarak kullanma konusunda doğru şekilde bilgilendirme ile ilgili olarak eğitim alırlar. Yerel uzmanlar planlama yazılımından montaja kadar yerinde eğitilirler. Bu eğitim CW Energy nin yüksek kalitedeki sistemlerinin doğru şekilde takılmasını sağlamaktadır. Yerel kurulum işletmeleri ile yapılan ortak çalışmalar neticesinde birçok yeni iş yeri imkanları sağlanabilmektedir. CW Energy elemanları eğitimden sonra da ortaklarınıza hizmet etmekten memnun olacaktır.

21 Bitirilmiş projeler

22 Beilingen güneş enerjisi parkı

23 Proje verileri Yatırım: Beilingen güneş enerjisi parkı Alan: m 2 Mevcut performans: 3,934 MWp Özel verim : 951 kwp/kwp* Teşhis verimi p.a.: kwh/yıl Euro bazında teşhis verimi Satın alma fiyatı: Bitiş tarihi Mayıs 2010 Modül sayısı

24 Teknik veriler Güneş enerjisi modülü SCN 180 W/p SCN - 170/X-72M/MS Maks. Sistem gerilimi 1000V Etki derecesi %14,1 Kütle 1580 mm*808 mm TÜV kontrol edildi / IEC Garanti 5 yıllık ürün garantisi 25 yıl %80 Performans garantisi Elektro teknik UV ye dayanıklı DC kablo sistemi 1000 Volt; Alet bağlantı kutuları String dağıtıcı DC sigortalar Gerilim dengelemesi Dalgalı akım değiştirici orta gerilim Garanti 2 yıl garanti 20 yıllık bakım, isteğe bağlı Dalgalı akım değiştirici Siemens SINVERT MS TL Etki derecesi >%98 Master Slave konsepti sayesinde Uzun ömür Yüksek kalite standardı Garanti 5 yıl garanti 20 yıllık bakım sözleşmesi İsteğe bağlı Yapı performansı Alüminyumdan özel masa konstrüksiyonu ve/veya şahmerdandan çelik konstrüksiyon Güvenlik parmaklık sistemi Garanti 25 yıl garanti

25 Ekonomiksel veriler

26 Ekonomiksel veriler

27 Referanslar

28 Referanslar Yer: Krumbach Bölge: Bayern Çalıştırma: 2009 Takılı performans: kwp

29 Referanslar Yer: Koppenzell Bölge: Bayern Çalıştırma: 2008 Takılı performans: kwp

30 Referanslar Yer: Döbeln Bölge: Sachsen Çalıştırma: 2008 Takılı performans: kwp

31 Referanslar Yer: Hrusvany Bölge: Czech Rebublic Çalıştırma: 2009 Takılı performans: kwp

32 CW Energy proje bilançosu vatandaş için CO 2 serbest akım Sistem entegratörü olarak her boyutta ve yapı çeşidinde güneş enerjili elektrik üretimi için eksiksiz performans kapsamı sağlamaktayız. Çatılardaki PV sisteminden Megawatt güçlerde solar elektrik santraline kadar yılından beri ağırlık noktamız fotovoltaik üzerindeki yenilenebilir enerjidir. Güneş enerjisinde Her şeyi tek elden sunuyoruz: - Kurulum yeri geliştirme (Serbest alanda PV) - Teknik ve ekonomik tesis planlaması - Anahtar teslimi yapı, çalıştırma ve işletme CW Energy projeleri tarafından ağa beslenen akım miktarı, nüfusa sahip bir Alman şehrini elektrik ile beslemeye yetmektedir. Toplam performans: 65 Megawatt, Yatırım hacmi: 220 milyon Euro.

33 Beispielrechnung Zypern

34 Kıbrıs ın ışın kartı

35 Kıbrıs ın sıcaklık diyagramı

36 Planlı proje, Kıbrıs örneği

37 Teknik veriler ve tasarruf - 10 yıl amortisman süresi - Vergiler bu hesaplamalar sırasında dikkate alınmamıştır.

38 Proje detayları

39 Bu projede 5 MW bloklar halinde inşa edilir. Her bir blok CW-230-P tipinde CW Energy modüllerinden oluşmaktadır. Çelik alt konstrüksiyon % 100 yeniden yapılandırılabilirdir.

40 İlginiz için teşekkür ederiz!

Electrifying Innovations

Electrifying Innovations Electrifying Innovations Türkçe Baskısı 2013 Fotovoltaik Evirici Ürün Grubu 3 İçindekiler Fotovoltaik Evirici Ürün Grubu 2013 04 Şirket Seri eviriciler 10 Seri eviriciler tek fazlı REFUsol 003K 004K 005K

Detaylı

Clean World Enerji İmalat Pazarlama Ticaret Sanayi A.Ş. 2. Organize Sanayi Bölgesi 25. Cadde No : 25 Antalya / Türkiye

Clean World Enerji İmalat Pazarlama Ticaret Sanayi A.Ş. 2. Organize Sanayi Bölgesi 25. Cadde No : 25 Antalya / Türkiye Clean World Enerji A.S. Clean World Enerji İmalat Pazarlama Ticaret Sanayi A.Ş. 2. Organize Sanayi Bölgesi 25. Cadde No : 25 Antalya / Türkiye : +90 (242) 258 17 22 +90 (242) 258 17 23 +90 (242) 258 17

Detaylı

Schletter. Açık Alan Sistemleri. Dünya çapında güçlü kalite ve performans

Schletter. Açık Alan Sistemleri. Dünya çapında güçlü kalite ve performans Dünya çapında güçlü kalite ve performans Schletter Açık Alan Sistemleri En uygun madde kombinasyonları sayesinde uzun ömür Mükemmel uyumlu sistem bileşenleri Hızlı ve ekonomik montaj süreleri Ön montaj

Detaylı

Bugünden yarını görmek sizin elinizde.

Bugünden yarını görmek sizin elinizde. Bugünden yarını görmek sizin elinizde. 1 Hakkimizda Yenilenebilir enerjiler, enerji kazanımı konusundaki küresel değişimin merkezinde yer almaktadır. Bu aşamada ED-ENERGY, yeşil elektrik piyasasını biçimlendirenler

Detaylı

Mavi bir gokyuzu için teknoloji uretiyoruz...

Mavi bir gokyuzu için teknoloji uretiyoruz... Mavi bir gokyuzu için teknoloji uretiyoruz... MAVİSİS TEKNOLOJİ Mavisis Teknoloji A.Ş. yenilenebilir enerji güç elektroniği alanında lider bir teknoloji firmasıdır. Mavisis Teknoloji adı, mavi bir gökyüzü

Detaylı

Rüzgar Enerjisi. Güneş Enerjisi. Biyokütle / Biyogaz. www.8p2.com

Rüzgar Enerjisi. Güneş Enerjisi. Biyokütle / Biyogaz. www.8p2.com Rüzgar Enerjisi Güneş Enerjisi Biyokütle / Biyogaz www.8p2.com 8.2 Yenilenebilir Enerji Uzmanları 2 8.2 Danışmanlık Yenilenebilir enerji alanındaki güvenilir ortağınız 15 yılı aşkın tecrübesiyle Ekim 1995

Detaylı

10 yıla varan rakipsiz yerel tecrübe ve birikimin global teknoloji ve düşünce ile birleşmesi

10 yıla varan rakipsiz yerel tecrübe ve birikimin global teknoloji ve düşünce ile birleşmesi HAKKIMIZDA Yerel tecrübe, sektörel birikim, ilk kurumsal yapı... 10 yıla varan rakipsiz yerel tecrübe ve birikimin global teknoloji ve düşünce ile birleşmesi Uluslararası alanda halen kullanılan başlıca

Detaylı

Regüle Edilmiş Besleme

Regüle Edilmiş Besleme 2 14 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Ekim 2014 04 Dağıtılmış Fotovoltaik Sistemlerde Şebeke Stabilitesini Arttırmak Regüle Edilmiş Besleme 06 Hoca Elektrik in tercihi Phoenix Contact 14 İspanya Zuera II

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler

Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler ELEKTRONİK Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler Advanced Technological Solutions in the Age of Solar Power Avrupa nın önde gelen güneş enerjisi EPC (Mühendislik-Tedarik-İnşaat) firmalarından

Detaylı

Güneş Enerjisi nde Lider

Güneş Enerjisi nde Lider Güneş Enerjisi nde Lider GO Enerji, 2003 yılından itibaren, Güneş enerjisinden elektrik üretimi teknolojilerinde uzmanlaşmış ekibiyle faaliyet göstermektedir. Kendi markaları ile ABD den Avustralya ya

Detaylı

Levent Mahallesi Safran Sokak No : 3 3. Levent İstanbul 34330 Türkiye www.melsolarenergy.com

Levent Mahallesi Safran Sokak No : 3 3. Levent İstanbul 34330 Türkiye www.melsolarenergy.com Levent Mahallesi Safran Sokak No : 3 3. Levent İstanbul 34330 Türkiye www.melsolarenergy.com Hakkımızda 2007 yılında Marvel Grubuna bağlı olarak kurulmuş olan MEL Dış Ticaret ve Danışmanlık A.Ş. 2013 yılında

Detaylı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Hakkımızda IPS PETROL ÜRÜNLERİ ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2010 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile birçok yerli ve yabancı firma için danışmanlık ve temsilcilik

Detaylı

ESKİŞEHİR TEPEBAŞI BELEDİYESİ SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ EYLEM PLANI

ESKİŞEHİR TEPEBAŞI BELEDİYESİ SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ EYLEM PLANI ESKİŞEHİR TEPEBAŞI BELEDİYESİ SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ EYLEM PLANI Kasım 2014 0 Tepebaşı Belediyesi; iklim değişikliği ile mücadeleyi vizyon olarak benimseyen bir kamu kuruluşu olarak, bölgemizde CO2 salımlarını

Detaylı

Katı Atık ve Su Yönetiminde Kuvvetli Bir Hizmet Ortağı

Katı Atık ve Su Yönetiminde Kuvvetli Bir Hizmet Ortağı Katı Atık ve Su Yönetiminde Kuvvetli Bir Hizmet Ortağı > Çevre Hizmetleri > www.remondissistemyapi.com > Ortak girişim Sistem Yapı nın tamamladığı tesisler ile atıksular çevreye zararsız hale getirilmektedir.

Detaylı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı 1 Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı İlerleme Bildirimi Bu rapor, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi için yıllık ilerleme bildirim (COP) koşullarını ve gelişimini açıklamayı hedeflemektedir.

Detaylı

FIRAT TEKNOKENT'TE YER ALMAK İSTER MİSİNİZ?

FIRAT TEKNOKENT'TE YER ALMAK İSTER MİSİNİZ? FIRAT TEKNOKENT'TE YER ALMAK İSTER MİSİNİZ? Başvuru ve Bilgi Klavuzu Fırat Üniversitesi Kampüsü 23119 Elazığ / TÜRKİYE Tel : +90 424 248 34 23 F a x : + 9 0 4 2 4 2 4 8 3 3 3 0 G s m : 0 5 3 0 3 2 0 5

Detaylı

Trakya Kalkınma Ajansı. www.trakyaka.org.tr. Enerji Yatırımlarında Yararlanılabilecek Finansal Kaynaklar

Trakya Kalkınma Ajansı. www.trakyaka.org.tr. Enerji Yatırımlarında Yararlanılabilecek Finansal Kaynaklar Trakya Kalkınma Ajansı www.trakyaka.org.tr Enerji Yatırımlarında Yararlanılabilecek Finansal Kaynaklar Trakya Kalkınma Ajansı Dokümanda Yer Alan Enerji Yatırımlarında Yararlanılacak Finansal Desteklere

Detaylı

YEŞİL ENERJİ KAYNAKLARI

YEŞİL ENERJİ KAYNAKLARI T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI TRA2 BÖLGESİ YEŞİL ENERJİ KAYNAKLARI SEKTÖR RAPORU T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI TRA2 BÖLGESİ YEŞİL ENERJİ KAYNAKLARI SEKTÖR RAPORU HAZIRLAYAN Muhammed Alperen YEŞİL Uzman /

Detaylı

Turkey Sustainable Energy Financing Facility. Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı DEVELOPED BY:

Turkey Sustainable Energy Financing Facility. Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı DEVELOPED BY: Turkey Sustainable Energy Financing Facility Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı DEVELOPED BY: Katılımcı Bankalar: 2 İçindekiler 5 6 8 9 16 EBRD nin Sürdürülebilir Enerji Girişimi TURSEFF,

Detaylı

GÜNEŞ ELEKTRİK SANTRALLERİ NEDEN BU KADAR KÂRLI BİR YATIRIMDIR?

GÜNEŞ ELEKTRİK SANTRALLERİ NEDEN BU KADAR KÂRLI BİR YATIRIMDIR? EMİN SOLAR ELEKTRİK ENERJİ MÜH. SAN. VE TİC. A.Ş. GÜNEŞ ELEKTRİK SANTRALLERİ NEDEN BU KADAR KÂRLI BİR YATIRIMDIR? EMİN SOLAR ELEKTRİK TANITIM DOSYASI MERKEZ: Neusser Landstraße 2 50735 Köln/Almanya www.elektromcom.de

Detaylı

TÜREB DERGİ 01. Taner Yıldız. RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu. RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya

TÜREB DERGİ 01. Taner Yıldız. RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu. RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya DERGİ 01 Yıl 1 / Sayı 01 Mart / Nisan / Mayıs 2015 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya

Detaylı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı 1 Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı İlerleme Bildirimi Bu rapor, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi için yıllık ilerleme bildirim (COP) koşullarını ve gelişimini açıklamayı hedeflemektedir.

Detaylı

GÜNEŞ ELEKTRİĞİ ENDÜSTRİSİNDE ÜLKESEL DURUMLAR VE GELECEK ÖNGÖRÜLERİ

GÜNEŞ ELEKTRİĞİ ENDÜSTRİSİNDE ÜLKESEL DURUMLAR VE GELECEK ÖNGÖRÜLERİ GÜNEŞ ELEKTRİĞİ ENDÜSTRİSİNDE ÜLKESEL DURUMLAR VE GELECEK ÖNGÖRÜLERİ GENSED YÖNETİM KURULU ÇALIŞMA RAPORU 1. ALMANYA 2. FRANSA 3. İTALYA 4. İSPANYA 5. PORTEKİZ 6. YUNANİSTAN 7. İNGİLTERE 8. JAPONYA 9.

Detaylı

Lenord + Bauer tarafından hareket otomasyonu

Lenord + Bauer tarafından hareket otomasyonu Lenord + Bauer tarafından hareket otomasyonu Pozisyon belirlemesi Hız ölçümü Devir sayısı ölçümü Isı ölçümü Kilometre performans algılaması Hızlanma ölçümü Kumanda etme/ayarlama/konumlandırma Uyarlama/konumlandırma

Detaylı

SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını

SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını www.siemens.com.tr Çevreci Portföy Siemens e ödül getiren tesis Siemens Gebze tesisleri, Türkiye nin ilk altın yeşil bina sertifikalı (LEED Gold)

Detaylı

LCS Fotovoltaik Modüller

LCS Fotovoltaik Modüller LCS Fotovoltaik Modüller LCS Solar Enerji Sistemleri Tic. Ltd. Sti. Göztepe Mah. Caddebostan // Bağdat Cad. No.250, Daire:9 Kadıköy // Istanbul // Tel: +90 (0) 2 16-4 67 40 39 // Faks: +90 (0) 2 16-4 67

Detaylı

aktuell METAL GERİ DÖNÜŞÜMÜYLE KAYNAKLARIN KORUNMASI REMONDIS IFAT 2008 FUARINDA Neue Messe München 5-9 Mayıs 1/2008

aktuell METAL GERİ DÖNÜŞÜMÜYLE KAYNAKLARIN KORUNMASI REMONDIS IFAT 2008 FUARINDA Neue Messe München 5-9 Mayıs 1/2008 REMONDIS AG & Co. KG Şirket dergisi www.remondis.de aktuell 1/2008 REMONDIS IFAT 2008 FUARINDA Neue Messe München 5-9 Mayıs METAL GERİ DÖNÜŞÜMÜYLE KAYNAKLARIN KORUNMASI Politika: Adil Rekabet için daha

Detaylı

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Veri Merkezleri Endüstriyel Tesisler Binalar Enerji ve Altyapı www.schneider-electric.com 1 Şirket genelinde %30'a varan enerji tasarrufu

Detaylı

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri GRUP SUNUMU Güç ve Enerji Performansı çözümleri 2014 2015 Uzman çözümleriyle eksiksiz bir teklif GS Anahtarlama Aşırı gerilime karşı koruma Güç ve elektrik enerjisi denetimi Şebeke kalite analizi Reaktif

Detaylı