Sevgili EGİAD Üyesi Arkadaşlarım,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sevgili EGİAD Üyesi Arkadaşlarım,"

Transkript

1 Sevgili EGİAD Üyesi Arkadaşlarım, Dolu dolu geçen bir ayın ardından gerçekleşen faaliyetlerimiz ve planlanan organizasyonlarımızla sizlerle birlikteyiz. Bu ay bizim için en önemli aktivitelerden biri Brüksel de düzenlenen Avrupa İşdünyası Zirvesi ne katılımımız ve EGİAD olarak yaptığımız temaslardı. AB nin en önemli ekonomi zirvesinde Türkiye yi ve İzmir i en iyi şekilde temsil etmeye ve tanıtmaya çalıştık. Brüksel temasları kapsamında TÜSİAD Brüksel Temsilciliği ve Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu nu (YES) da ziyaret ederek işbirliği imkanlarını görüşme fırsatımız oldu. Bu organizasyona gelecek sefer daha kalabalık bir heyetle ve İzmir in yatırım imkanlarını tanıtan bir standla katılmayı planlıyoruz. Bir diğer önemli temaslarımızı Gaziantep te düzenlenen Komşu Ülkeler Fuarına katılım ile gerçekleştirdik. Geziye katılan üyelerimizle stantları gezme imkanı ve ticari işbirliklerini araştırma imkanı bulurken, kurulan EGİAD katalog standında üyelerimizin firma broşür,katalog ve tanıtım materyallerini sergileme ve dağıtma imkanımız oldu. Ayrıca Bölgenin önemli STK larından GAGİAD (Gaziantep Genç İşadamları Derneği) ve GİAF ı (Güney ve Güneydoğu Genç İşadamları Federasyonu) ziyaret ederek faaliyetleri konusunda bilgi aldık, yapılabilecek işbirliği konularında görüşme fırsatı yakaladık. Diğer taraftan Derneğimizin gurur projelerinden biri olan Girişimcilik Akademisi kapsamında 30 ar kişilik iki sınıfta Girişimcilik dersleri verilmeye başlandı. Gelecek günlerde yapılacak sertifika töreniyle ders dönemi tamamlanarak girişimci adaylarımıza kurulacak destek masalarında danışmanlık hizmeti verilerek kuracakları işletmelerde bilgi desteği sağlanmış olacaktır. Girişimcilik Akademisi ile ilgili faaliyetlerimizi ileriki günlerde sizlerle paylaşacağız. Türkiye nin farklı köşelerinden bizleri arayan tanıdık tanımadık bir çok kişinin EGİAD Capital eki ile ilgili bizlere ulaşmaları ve olumlu görüşleri bizleri mutlu etti. Derneğimiz için bir ilk olan bu çalışmanın yanı sıra EGİAD Üye çocuklarının şenlendirdiği dernek merkezimizdeki buluşma ve eğitim ile bağlı bulunduğumuz ile kendi üyesi olduğumuz TÜRKONFED yeni Başkanı nın dernek merkezimizi ziyaretleri yine bu ay yaşadığımız ilklerdir. Daha nice başarılı EGİAD faaliyetlerini sizlerle birlikte yapmak ve her fırsatta bir arada olabilmek dileğiyle Yönetim Kurulu arkadaşlarıma adına sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Temel Aycan ŞEN Yönetim Kurulu Başkanı

2 EGİAD GİRİŞİMCİLİK AKADEMİSİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR 17 Mayıs 2011 Genç Girişimci Yetiştirme Projesi kapsamında yürütülen Girişimcilik Akademisi eğitim programları iki grup halinde EGİAD Dernek Merkezi'nde başarıyla devam ediyor. Eğitimlerinin tamamlayan girişimci adayları bundan sonraki süreçte şirketlerini kurarak KOSGEB desteğine başvurmak üzere İş Planlarını hazırlamaya başlayacaklardır. Bu sürede EGİAD Dernek Merkezi'nde kurulacak Danışma Masaları'nda belirli günlerde girişimci adaylarına iş planları hazırlığında yardımcı olmak ve danışmanlık hizmet vermek üzere ayrı bir program hazırlanmaktadır. EGİAD, Avrupa İş Dünyasının Zirvesindeydi Mayıs 2011 EGİAD, Temel Aycan Şen başkanlığındaki 16 kişilik bir heyetle İş Dünyasının Davos u olarak nitelendirilen Avrupa İş Dünyası Zirvesi ne (European Business Summit) katıldı Mayıs 2011 tarihlerinde Belçika nın başkenti Brüksel de düzenlenen ve çeşitli ülkelerden ekonomik ve siyasi elitlerin katıldığı zirvede iklim değişikliğinden, enerjiye, sanayi ve teknolojiden dünya ticaretine kadar çeşitli konuların tartışıldığı oturumlar gerçekleştirildi. EGİAD ın bu yıl destekleyici ortaklarından biri olduğu İş Dünyası Zirvesi ne AB Dönem Başkanı Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Belçika Başbakanı Yves Leterme başta olmak üzere çok sayıda ülkenin başbakanları ve bakanlarından dünyanın en büyük şirketlerinin CEO larına kadar önemli şahsiyetleri katılarak konuşma yaptılar. Summit Partners EGİAD, Türkiye yi ve İzmir i en iyi şekilde temsil etmeye ve tanıtmaya çalıştığı zirveye gelecek yıl daha kalabalık bir heyetle ve İzmir in yatırım imkanlarını tanıtan bir standla katılmayı planlıyor. EGİAD heyeti Brüksel temasları kapsamında TÜSİAD Brüksel Temsilciliği ve Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu nu da ziyaret ederek işbirliği imkanlarını görüşme fırsatını buldu. EGİAD, IBM Ziyareti 24 Mayıs 2011 Üyelerimizden Sn.Levent Atay ın sahibi olduğu Egebimtes ile IBM ortaklığıyla düzenlenen Batı Anadolu Buluşması toplantısına Temel Aycan Şen Başkanlığında EGİAD üyeleri katılmıştır. Sn.Levent Atay ın açılış konuşması ile başlayan toplantı, IBM Türk Genel Sektör Bölüm Müdürü Murat Tozan ın İş Dünyasının Gelecek Ajandası konulu konuşmasının ve IBM Türk CTO su Kıvanç Uslu nun Social Connections ve Watson konulu konuşmasını ardından IBM Olağan Üstü Durum Merkezi gezilmiş, faaliyetler ile ilgili bilgi alınmıştır.

3 EGİAD Çarşamba Yemeği 25 Mayıs 2011 Seçim öncesi adaylarla buluşulan son toplantı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Ulaştırma Eski Bakanı Binali Yıldırım ın katılımıyla İzmir Hilton Oteli nde gerçekleştirildi. EGİAD üyelerimizin yanı sıra İzmir A protokolden misafirlerin, EGİAD Danışma Kurulu üyelerimiz, milletvekili adaylarının, İzmir deki oda ve meslek kuruluşlarının başkan ve üyeleri ve katıldığı toplantı da konuklar projeleri hakkında bilgi vermiş, soruları yanıtlamışlardır. EGİAD Üniversite Kariyer Günleri nde Yaşar Üniversitesi Kariyer Günleri 25 Mayıs 2011 Kurumlarla İlişkiler Projesi kapsamında çalışan komisyon üyelerimizce organize edilen ve Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü nde düzenlenen Kariyer Günleri kapsamındaki etkinliklerde EGİAD da yer almıştır. Geçtiğimiz aylarda başlatılan ve EGİAD web portalinde yayına giren Özgeçmiş Bankası projemiz kapsamında; İş Geliştirme Komisyonu ve Kurumlarla İlişkiler Komisyonu nun organizasyonu ile EGİAD çeşitli üniversitelerde gerçekleştirilen Kariyer Günlerine katılarak üniversite öğrencilerinden oluşturduğu CV portföyünü genişletmeye devam etmektedir. EGİAD Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Yaşar Üniversitesi Kariyer Günleri nde 25 Mayıs 2011 Çarşamba günü kurulan standda hem kurum kimliğini tanıtma fırsatı bulunmuş, hem de öğrencilerden gelen özgeçmişler CV Bankamız için alınmıştır.

4 Kurumlarla İlişkiler Komisyonu tarafından hazırlanan derneğimizin Üniversitelerle İlişkiler Projesi kapsamında hazırlanan el ilanı çalışması KALDER 12.Mükemmelliği Arayış Sempozyumu 26 Mayıs 2011 Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Temel Aycan Şen in Sıra Dışı Olmak konulu Oturum da Oturum Başkanlığı yaptığı Kalder İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Mükemmelliği Arayış Sempozyumu Mayıs tarihlerinde Kaya Termal Otel de gerçekleştirilmiştir. Yeni Üyelerle Toplantı 30 Mayıs 2011 Tanışıyoruz Projesi kapsamında Derneğimize yeni katılan üyelerle Yönetim Kurulu üyelerinin bir araya geldiği toplantı Anemon Fuar Otel de gerçekleştirilmiştir. Düzenlenen yemekli toplantıda EGİAD ın kurumsal yapısı ve faaliyetleri ile ilgili bilgi alan üyeler aynı zamanda birbirleri ile tanışma fırsatı yakalamışlardır.

5 Çocuklarımıza Yönelik Trafik Eğitimi 31 Mayıs 2011 EGİAD Ailem Projesi kapsamında planlanan, Çocuklarımıza yönelik trafik eğitimi dernek merkezimizde düzenlenmiştir. EGİAD İlköğretim Okulu öğrencilerinin de katıldığı eğitimde temel trafik eğitimi ve konuyla ilgili çizgi film gösterimi yapılmış, ardından çocuklarımız ve ailelerine çeşitli yiyecekler ikram edilerek derneğimizi ve dernek merkezimizi çocuklarımızın da yaşaması sağlanmış ve kendilerini EGİAD ailemize ait bireyle olarak hissetmelerine imkan tanınmıştır. Capital Dergisi EGİAD Eki Yayınlandı 1 Haziran 2011 EGİAD-Capital Dergisi işbirliği ile hazırlanan, derneğimizin ve üye firmalarının ülke çapında tanıtımını amaçlayan Capital Dergisi Haziran sayısı ve EGİAD Özel Eki yayınlanmış, bayilerde yerini almıştır. Türkiye ve KKTC de yaklaşık adet okuyucuya Derneğimiz ve Üyelerimizin firmaları ile ilgili bilgiler sunulmuştur. Bu özel çalışma siz üyelerimizin posta adreslerine gönderilmeye başlanmıştır. Gaziantep Komşu Ülkeler Fuarı 1-3 Haziran 2011 Yeni Ufuklar Projesi kapsamında Ortadoğu nun en büyük fuarları arasında sayılan 1-5 Haziran 2011 tarihlerinde gerçekleştirilen Gaziantep Expo Gateway to Middle East - 6.Uluslararası Komşu Ülkeler Genel Ticaret ve Sanayi Ürünleri Fuarı nda EGİAD bir standla yer almıştır. Fuar ziyaretlerinin yanı sıra ayrıca bölgenin önemli Genç İşadamları Derneği GAGİAD (Gaziantep Genç İşadamları Derneği) ve Federasyonu GİAF (Güney ve Güneydoğu Genç İşadamları Federasyonu) ziyaret edilmiş; faaliyetler ve projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunulmuş, işbirliği ile ilgili planlar görüşülmüştür.

6 EGİAD Yönetim Kurulu ve Komisyon Sorumluları Ortak Toplantısı 13 Haziran 2011 EGİAD Komisyon çalışmaları ve planlanan faaliyetlerin gözden geçirildiği toplantı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirilmiştir. Yapılan değerlendirmenin ardından toplantı Mezzaluna Restauran ta yemekli olarak devam etmiştir. TÜRKONFED Ziyareti 16 Haziran 2011 EGİAD ın bağlı olduğu BASİFED in (BATI Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu) üst kuruluşu olan TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) yetkilileri EGİAD Yönetim Kurulunu ziyaret etmiştir. Yönetim Kurulu Başkanımız Temel Aycan Şen in Yönetim Kurulu yedek üyesi; Başkan vekilimiz Levent Akgerman ın Haysiyet Divanı üyesi olduğu TÜRKONFED in Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Porsuk ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı; EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıda, iki kurum arasında yapılacak işbirliği konuları görüşülmüş, faaliyetlerle ilgili bilgi alışverişinde bulunulmuştur. EGİAD Geleneksel Yaz Gecesi EGİAD Geleneksel Yaz Gecesi Organizasyonu 22 Temmuz 2011 tarihinde Çeşme Sisus Otel de gerçekleştirilecektir. Bu tarihi not etmeyi unutmayınız Portekizce Konuşulan Ülkelerde Ticaret ve İşbirliği Fırsatları Semineri Üyemiz Sn. Fahri Gökyayla nın İzmir Fahri Konsolosluğunu üstlendiği Portekiz in Ankara Büyükelçisi Sn.Luisa Bastos de Almeida ve Portekiz Ticaret Ataşeleri Celeste Mota ve Joao Pinto nun katılımı ile 23 Haziran 2011 tarihinde saat de Konak Best Western Oteli nde yemekli bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda Portekizce Konuşulan Ülkelerde Ticaret ve İşbirliği Fırsatları konulu bir sunum gerçekleştirecektir. Üyelerimiz açısından büyük iş potansiyelinin bulunduğu bu ülkelerdeki fırsatların birinci elden öğrenilmesi açısından son derece yararlı olacağına inandığımız toplantıya katılımınızı dileriz

7 EGİAD Girişimcilik Akademisi Sertifika Töreni Genç Girişimci Yetiştirme Projesi kapsamında yürütülen Girişimcilik Akademisi eğitim programları sonucunda eğitimlere katılan girişimci adaylarına sertifikaları bir törenle takdim edilecektir. 22 Haziran 2011 Çarşamba günü saat de EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşecek törende ayrıca seminer programı ve özel bir defile sunulacaktır. EGİAD Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetimi Sistemi Çalışmaları Değerli Üyemiz, Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetimi Sistemi belgelendirme çalışmaları kapsamında Derneğimiz, gelen şikâyet ve dilekleri etkin ve hızlı bir şekilde ele almak amacıyla çalışmalar sürmektedir. Şikâyet / Önerilerinizi; EGİAD web portalından online doldurarak gönderebilir, e-posta adresinden EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı na gönderilebilir, e-posta adresinden Dernek Merkezine gönderebilir no lu cep telefonundan Yönetim Kurulu na iletebilir no lu telefon veya faks ile derneğimizin Kalite Yönetim Temsilcisine iletebilir. Her Pazartesi 16:00-18:00 saatleri arasında Dernek merkezinde Şikayet/Önerilerinizi Yönetim Kurulu temsilcisine iletebilirsiniz. Şikâyet/Önerileriniz ile ilgili maksimim 2 iş günü içinde talebinizin ulaştığına dair bilgi verilecektir ve her aşamada geri bildirime açıktır. EGİAD Müşteri Memnuniyeti Politikası; EGİAD, talep ve memnuniyetsizliklerini kolayca iletebildiği, bunların objektif, adil, dikkatli ve gizlilikle ele alındığı, yasal şartlara ve politikamıza aykırı olmayacak şekilde değerlendirildiği, aynı memnuniyetsizliğin tekrar oluşmaması için gerekli iyileştirmelerin ve kontrollerin sürekli yapıldığı, tüm paydaşları ile ilişkilerinde şeffaflığı esas almış, tüm memnuniyetsizliklerin çözülmesini ana ilke olarak kabul etmiş, paydaş odaklı bir yönetim sistemi taahüt etmektedir. HUKUK SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN ÜYELERİMİZ EGİAD bünyesinde kaç üyemizin Hukuk sektöründe olduğunu biliyor musunuz? AHMET KOYUNCU Koyuncu Hukuk Bürosu AYDIN BUĞRA İLTER İLTER, TURAN & ARGUN HUKUK BÜROSU BÜLENT YAROL Bülent YAROL Avukatlık Bürosu CENK MURAT ERSÖZLÜ ERSÖZLÜ Ortak Avukatlık Bürosu EDA BAYSAL B/A Hukuk Bürosu

8 FATMA KARAALHASLI FATMA KARAALHASLI HUKUK BÜROSU KAZIM ERDOĞMUŞ Erdoğmuş Avukatlık Bürosu MEHMET ŞENER ÖZTERZİ ÖZTERZİ HUKUK BÜROSU M.N.OKAN ÖZAYDIN ÖZAYDIN Avukatlık Bürosu MURAT ÇİM AVUKATLIK BÜROSU MURAT ULUSU ULUSU Hukuk Bürosu NİLGÜN ÖZTÜRK HUKUK BÜROSU OSMAN ALBAŞ ALBAŞ Hukuk Bürosu PROF.DR.ZİYA AKINCI HUKUK BÜROSU SERAP DEMİR SERAP DEMİR HUKUK BÜROSU SERKAN MUTLUEL Mutluel Hukuk Bürosu SÜHA TANRIÖVER TANRIÖVER AVUKATLIK UFUK YÖRÜK Yörük Hukuki Danışmanlık ve AVUKATLIK Hizmetleri VEFA REŞAT MORAL Moral Hukuk Bürosu KIDEM TAZMİNATI Bugünlerde işverenlerin yaşadığı sorunlardan biri de 15 yıllık sigortalılık süresini ve 3600 gün prim ödeme gün sayısını tamamlayan ancak emekli olabilmek için yaşının dolmasını bekleyen çalışanların kendi istekleri ile işten ayrılmaları ve bu durumda kendilerine kıdem tazminatının ödenmek zorunda olmasıdır. Bu uygulamanın hukuki dayanağı, yürürlükten kalkan 1475 sayılı İş Kanunu nun, kıdem tazminatını düzenleyen ve hala yürürlükte olan 14.maddesinin 1.fıkrası 5. bendindeki düzenlemedir. Bu maddede; 506 s.lı Kanunun Geçici 81. maddesine göre çalışanların, yaşlılık aylığı bağlanması için öngörülen yaşlar dışında kalan diğer şartları yani sigortalılık süresini ve prim ödeme gün sayısını tamamlayarak kendi istekleri ile işten ayrılmaları halinde kıdem tazminatına hak kazanılacağı hüküm altına alınmıştır. Kanun maddesinde belirtilen 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu bazı maddeleri hariç yürürlükten kaldırılmıştır. Ancak yasanın Geçici 81.m. halen yürürlüktedir. Belirtilen nedenle, tarihinden sonra kendi istekleriyle işlerinden ayrıldıklarını ilgili işverence düzenlenen sigortalı hesap fişleri ile belgelendiren bu gibi sigortalılara, talepleri halinde SGK Müdürlüğünce işyerlerine ibraz edilmek üzere bir yazı verilmektedir. Bu durumda işveren tarafından işçiye, kendi yanında çalıştığı hizmet süresi için hesaplanan kıdem tazminatının ödenmesi yasal zorunluluktur. Yasanın emredici kurallarından biri olan bu uygulamanın aksine bir işlem yapılabilmesi mümkün değildir. Sonuçta, uzun yıllardır çalışan ancak iş koşullarından ve ücretinden memnun olmayan vasıflı işçiler, yasanın aradığı şartlara sahip olduklarında, kıdem tazminatı almaya hak kazandıkları için kendi istekleri ile işten ayrılmak istemektedirler, bu durum da işyerlerinde sıkıntılara neden olmaktadır.

9 DERNEĞİMİZE YENİ KATILAN ÜYELERİMİZ 31 MAYIS 2011 tarihine dek aramıza katılan üyelerimiz AĞAN ERDİL Erdil Yapı, H.F.E. İnşaat M.SERKAN SAYSEN Mandal Reklam Hizm.Org.Matb.Ltd.Şti SERKAN İMAMOĞLU TNT INTERNATIONAL EXPRESS TAŞ.Tİ.LTD.ŞTİ. BURAK ERDEMOĞLU Atasan Tıbbi Cihazlar Ltd.Şti

Geniş katılımlı bu iki etkinlikte yaklaşık 500 er kişilik EGİAD lı ve EGİAD dostu ile birlikte olmaktan mutlu olduk.

Geniş katılımlı bu iki etkinlikte yaklaşık 500 er kişilik EGİAD lı ve EGİAD dostu ile birlikte olmaktan mutlu olduk. Sevgili EGİAD Üyesi Arkadaşlarım, Geçtiğimiz ay Derneğimiz için önemli iki büyük organizasyonu sizlerin katkılarıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Derneğimizin 22. gurur yılını hep beraber kutladığımız

Detaylı

MEVLANA KALKINMA AJANSI Konya Yatırım Destek Ofisi

MEVLANA KALKINMA AJANSI Konya Yatırım Destek Ofisi MEVLANA KALKINMA AJANSI Konya Yatırım Destek Ofisi KONYA 2014 AJANSIN ORGANİZASYON YAPISI Yönetim Kurulu (Karar Organı) Kalkınma Kurulu (Danışma Organı) Genel Sekreter (İcra Organı) Hukuk Müşaviri İç Denetçi

Detaylı

Sevgili EGİAD Üyesi Arkadaşlarım,

Sevgili EGİAD Üyesi Arkadaşlarım, Sevgili EGİAD Üyesi Arkadaşlarım, Yaz aylarını geride bırakırken planladığımız projelerimizi gerçekleştirmeye ve yeni faaliyetleri planlamaya devam ediyoruz. Şikayet edilen ve İzmirlilere yakıştırılan

Detaylı

SAMSUN TSO. Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU

SAMSUN TSO. Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU SAMSUN TSO Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, Odalar, 5590 sayılı yasadan almış olduğu görevler çerçevesinde, dünyadaki ve Türkiye deki gelişmeler ışığında bulundukları bölgenin

Detaylı

SAMSUN TSO. Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU

SAMSUN TSO. Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU SAMSUN TSO Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, Odalar, 5174 sayılı yasadan almış olduğu görevler çerçevesinde, dünyadaki ve Türkiye deki gelişmeler ışığında bulundukları bölgenin

Detaylı

içindekiler HAZİRAN 2012 Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK İMTİYAZ SAHİBİ Özhan SAY GENEL YAYIN YÖNETMENİ Mustafa AKGÖL

içindekiler HAZİRAN 2012 Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK İMTİYAZ SAHİBİ Özhan SAY GENEL YAYIN YÖNETMENİ Mustafa AKGÖL BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Odamız faaliyetleri ile birlikte, şehir ve ülke ekonomisini ilgilendiren konular hakkında görüşlerini de bildirmektedir. Uzun bir dönemdir iş dünyası olarak ekonomik gelişmemizin

Detaylı

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13 Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13 1 İÇİNDEKİLER 30 64 BUGİAD 19. YILINI KUTLUYOR 48 KANADA TEKSTİLİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI 52 CACABEY PLANETARYUM 8 415 Bin Ziyaretçi Tarım

Detaylı

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008 SAMSUN TSO 2008 FAALİYET Ocak 2008 RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, 2008 yılı Ülkemiz, İlimiz ve Odamız için de hareketli ve yoğun bir yıl oldu. Ülke siyasetinde yaşanan gelişmeler, tüm dünyayı etkisi

Detaylı

ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM

ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM Kasım 2014 Sayı: 5 www.atonet.org.tr ISSN: 25 2552 2554 /atobulten /atobulten ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM Ankara 199 Ülkeye İhracat Yapıyor ATO Başkanı Bezci, MAPIC Fuarı na katıldı Kongre Ve Ziyaretçi

Detaylı

14 14 raporu raporu eport eport 14

14 14 raporu raporu eport eport 14 faaliyet raporu 14 IÇINDEKILER TSPB Birlik Organizasyon Yapısı Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu Disiplin Komitesi Birlik Üst Yönetimi Birim Müdürleri Çalışanlarımız 2014 e Bakış Sermaye Piyasasını Geliştirme

Detaylı

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU KOCAELİ SANAYİ ODASI İÇİNDEKİLER I.BÖLÜM -2017 DÖNEMİ ORGAN SEÇİMLERİ TAMAMLANDI 9-2017 Dönemi Oda Organları Seçimleri Tamamlandı 10 II.BÖLÜM PROJELERLE 13 Doğu Marmara Sanayİ ve Teknolojİ Fuarı 14 KSO-kOcaeli

Detaylı

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz İÇİNDEKİLER 4. 2013 Nasıl Geçti 6. Önsöz 9. ÇMD Hakkında 10. Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12. Üyelerimiz 14. Komisyonlarımız 16. Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz 29. Çağrı Merkezi Fuarları 30. Düzenlediğimiz

Detaylı

ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Türkiye son yıllarda yaşanan

Detaylı

TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI

TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI 28. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU 2012-2013 i TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI 28. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (2012-2013) 24 Şubat 2014, Ankara Mithatpaşa Cad. 44/16 Kızılay/Ankara Tel: 0.312

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu

Merhaba, Yayın Kurulu Merhaba, Samsun un kalkınma hareketine yön veren projelerle gündem oluşturan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, bu anlayışından hareketle yayınladığı Açılım Dergisi, altıncı yılını geride bırakarak, yedinci

Detaylı

Dosya BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz

Dosya BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Dosya 3 BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Konya Ticaret Odası olarak belirlediğimiz Konya nın 2023 vizyonu çerçevesinde projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Konya nın 2023 te 15 milyar dolar ihracat

Detaylı

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği olarak Türk

Detaylı

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2014 Çanakkale de her zaman ilk lere imza atan, Çanakkale den kazanmak için değil Çanakkale ye kazandırmak üzere üyeleriyle birlikte yürüyen ÇANAKKALE

Detaylı

Yonetım ... YENİ TÜRK TİCARET KANUNU AİLE. Kurumsal. Üyesidir ANAYASASI ENTEGRE RAPORLAMA İŞ DÜNYASINA ÜST DÜZEY EĞİTİMLER CEM KOZLU& VAHAP MUNYAR

Yonetım ... YENİ TÜRK TİCARET KANUNU AİLE. Kurumsal. Üyesidir ANAYASASI ENTEGRE RAPORLAMA İŞ DÜNYASINA ÜST DÜZEY EĞİTİMLER CEM KOZLU& VAHAP MUNYAR Kurumsal Yonetım www.tkyd.org Üyesidir Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği yayınıdır. 3 ayda bir yayınlanır. Ücretsizdir. SAYI 16 YAZ 2012 msal... DOSYA YENİ TÜRK TİCARET KANUNU TÜRK İŞ DÜNYASI YENİ BİR DÖNEME

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI Ender YORGANCILAR Yönetim Kurulu Başkanı H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan ÇİÇEKÇİ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ S1 / KAMPÜS S5 / BİLİM S9 / KÜLTÜR-SANAT S12 / SPOR ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ YAYINDA e-bülten OCAK 2013, Sayı 1 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi (ÇÜHM) çalışma hayatına başladı. Çukurova

Detaylı

İKLİMLENDİRME SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

İKLİMLENDİRME SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU İKLİMLENDİRME SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Sayın Üyelerimiz, Birliğimizin 11 Ocak 2012 tarihinde yapılan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı nda dört yıl

Detaylı

DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM

DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM Türk dilinin ana vatanı olan Karaman bizler için sadece ikamet ettiğimiz, karnımızın doyduğu yer değil, atalarımızın kanlarıyla sulayıp bizlere miras bıraktıkları, bizlerin

Detaylı

GAZİANTEP GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ

GAZİANTEP GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ GAZİANTEP GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ GAZİANTEP GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ GAZİANTEP GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ GAZİANTEP GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ GAZİANTEP GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ Sayı:38 Sahibi GAGİAD Adına

Detaylı

Başkandan. Değerli Sektör Paydaşları, 2 AİMSADDERGİSİ

Başkandan. Değerli Sektör Paydaşları, 2 AİMSADDERGİSİ Başkandan Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa S. EROL Değerli Sektör Paydaşları, Derneğimizin resmi yayın organı olan AİMSAD Dergisi nin ilk sayısı

Detaylı

Türkiye Sanayi Stratejisi ve Alt Sektör Stratejileri

Türkiye Sanayi Stratejisi ve Alt Sektör Stratejileri MART 2012 YIL: 24 SAYI: 279 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat ERGÜN ün Değerlendirmesi TÜSİAD Başkanı Ümit BOYNER ile Röportaj Sanayi Genel Müdürü Süfyan EMİROĞLU ile Röportaj Sanayimizin Yol Haritası:

Detaylı

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com İMTİYAZ SAHİBİ Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK GENEL YAYIN YÖNETMENİ Özhan SAY YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Mustafa AKGÖL GÖRSEL SANAT YÖNETMENİ M.Fatih ÖZSOY REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER

Detaylı