VIRTUALLY INVISIBLE 791 HOPARLÖRLER. Kurulum Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "VIRTUALLY INVISIBLE 791 HOPARLÖRLER. Kurulum Kılavuzu"

Transkript

1 VIRTUALLY INVISIBLE 791 HOPARLÖRLER Kurulum Kılavuzu

2 GÜVENLİK BİLGİSİ Önemli uyarılar Lütfen başlamadan önce bu kullanım kılavuzunu tamamen okuyun. Ardından araçların kullanımı ve burada değinilen tedbirleri almak konusundaki tecrübelerinizi dikkatlice göz önüne alın. Bu kurulumu yapmak konusunda şüpheleriniz varsa, ya ürünü satın aldığınız satıcıyla, ya bir elektrikçiyle ya da ses/video kurulumcusuyla temasa geçmelisiniz. Kurulum servisiyle anlaşmadan önce işi tarif edebilir ve tahmini bir fiyat talep edebilirsiniz. UYARI: Kurulum, Ulusal Elektrik Kodu, ANSI/NFPA 70, ve/veya Ulusal Yangın Alarmı Kodu, ANSI/NFPA 72 nin uygulanabilir bölümleriyle gerektiği gibi uyumlu olmalıdır. Kablo sistemi ve bölümü hoparlörün çalışmasına engel olmayacak şekilde olmalıdır. DİKKAT: Kullanım kılavuzundaki talimatlara uymamak hoparlörlerinizin tüm garantisini ortadan kaldıracaktır. Bu hoparlörler duvara, duvar iç kaplamasına veya asma tavanlara kurulmak için tasarlanmamıştır ve bu tavsiye edilmez. Bu ürün Havalandırmalı Toplantı Salonlarında kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Bu kuruluma başlamadan önce yerel yapı yönetmeliklerine danışın. Güvenlik işaretleri için ürün kasasına bakın. Hoparlör ya da aksesuarları üzerinde herhangi bir değişiklik yapmayın. İzinsiz değişiklikler emniyet düzenlemelerine uyumluluğu ve sistem performansını etkileyebilir. Bu kılavuzdaki kurulum talimatlarına uygun bir şekilde tüm yalıtım malzemelerinin hoparlörlerden uzak olduğundan emin olun. Bu hoparlörleri sadece ahşap çerçeve veya benzeri yapılara monte edin. Her hoparlör çevresinde 8 5 /8 inç (21,9 cm) çapında bir alan artı maksimum 3 /4 inç (1,9 cm) kalınlığındaki suntanın arkasında minimum 4 1 /8 inç (10,5 cm) derinliğe gereksinim duyar. Bose bu hoparlörlerin sadece ahşap çerçeve veya benzeri kaplama yapılarına yeterli 2 x 6 olarak bulunan aralıklı saplamalarla kurulmasını önerir. Bu kurulum kılavuzu talimatları sadece bu tip kurulumlara özeldir. Önemli Güvenlik Talimatları 1. Bu ürünü kullanmadan önce tüm parçaları için bu talimatları okuyun. 2. Daha sonra gerektiğinde başvurmak üzere bu talimatları saklayın. 3. Ürünün üstündeki ve kullanma kılavuzundaki tüm uyarılara önem verin. 4. Talimatların tümüne uyun. 5. Ürünü, üreticinin talimatlarına uygun olarak kurun. 6. Sadece üreticisi tarafından belirlenmiş ek parçaları/aksesuarları kullanın. Kayıtlarınız için Seri numaraları her bir Virtually Invisible 791 hoparlörünüzün arkasına konumlandırılmıştır. Seri numaraları: Satıcının adı: Satıcının telefonu: Satın alma tarihi: Satış fişini ve garanti kartını bu kullanım kılavuzu ile birlikte saklamanızı öneririz.

3 Temel kurulum adımları Bu sayfalardaki talimatlar aşağıdaki adımları tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Adım 1: Her hoparlörün yaklaşık konumunu seçin. Adım 2: Uyarılara dikkat edin ve kusursuz kurulum şablonunu kullanın. Adım 3: Her hoparlör için delik açın. Adım 4: Her hoparlörün kablosunu bağlayın. Adım 5: Hoparlörü tavana yerleştirin ve sabitleyin. Adım 6: Her hoparlörün çalışıp çalışmadığını test edin. GENEL BAKıŞ VE İÇİNDEKİLER HAZıRLıK 2 Başlamadan önce... 2 Paketi açma... 2 İhtiyaç duyacağınız diğer donanımlar... 2 Planınızda boyamak varsa... 2 Hoparlör kablosunu seçme... 3 Kablo sistemini hazırlama... 3 Yerleştirme talimatları... 4 Kılavuz olarak ok kullanma... 4 Hoparlörleri stereo ses için yerleştirme... 4 Hoparlörleri ev sinema sistemi için yerleştirme... 5 Diğer hususlar... 5 KURULUM 6 Tavanı hazırlama... 6 Şablonu kullanma... 6 Bir pilot deliği delme... 6 Hoparlör deliği açma... 7 Kabloları hazır hale getirme... 7 Hoparlörleri bağlama... 8 Kurulumu tamamlama... 8 Hoparlörü sabitleme... 8 Her bir hoparlörü test etme Kafes ekleme REFERANS 11 Dış parçaları boyama Kafesi boyama Çerçeveyi boyama Sorun giderme Müşteri hizmetleri Sınırlı garanti Aksesuarlar Teknik bilgiler... 14

4 HAZıRLıK 1 Başlamadan önce... Tavan içi kurulum için Bose Virtually Invisible 791 hoparlörlerini seçtiğinizden ötürü teşekkür ederiz. Bu üstün kaliteli Virtually Invisible hoparlörleri stereo ve ev sineması keyfi için süper bir performans sağlar. İnce profilleri odanıza uyum sağlar böylece sadece ses ortaya çıkar, hoparlörler değil. Lütfen herhangi bir kesme yapmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyun. Bu tip bir kurulumla işleme devam etmeden önce düşünülmesi gereken pek çok faktör vardır. Paketi açma Hoparlörlerin paketini dikkatli bir şekilde açın. Kartonu gösterilen tüm parçaları içerdiğinden emin olmak için kontrol edin. İhtiyaç duyacağınız diğer donanımlar Hoparlörünüzü tavana sabitlemek için donanım hoparlöre eklenmiştir. Ek olarak, kurulumun düzgün bir şekilde ilerlemesi için bir merdivene ve aşağıdaki donanıma ihtiyacınız olacaktır. Hoparlör kablosu Kesme aleti* Kürekli matkap ucu Kablo kesici/sıyırıcı Elektrikli matkap Şablon/Boyama kaplaması Sivri uçlu kalem Boyacı şeridi** Koruyucu gözlük Hoparlör kafesleri Kare uçlu veya Yıldız uçlu tornavida Şerit metre Saplama bulucu Hoparlörler Planınızda boyamak varsa Hoparlörlerinizin kurulumuna başlamadan önce sayfa 11 deki "Dış parçaları boyama" kısmını okuduğunuzdan emin olun. Hoparlörlerin nasıl korunacağına ve duvara sabitlemeden önce boyanın hoparlörlerin üzerine nasıl eşit olarak yayılacağına dair bir dizi öneri vardır. Hoparlörün herhangi bir bölümü hasarlı görünüyorsa, kullanmayın. Hemen Bose yi ya da yetkili Bose satıcınızı bilgilendirin. Bose iletişim bilgileri için ambalajdaki adres listesine bakın. Not: Paketi açılmış hoparlörlerin arka taraflarında seri numaralarını bulabilirsiniz. Ardından numaraları garanti kartınıza ve sayfa ii deki Kayıtlarınız için bölümüne kopyalayabilirsiniz.

5 HAZıRLıK Hoparlör kablosunu seçme Eğer kablolarınız henüz kurulmamışsa, hoparlör kablosunu seçmek ve kullanmak için bu talimatları kullanın. Eğer kablolarınız zaten kurulu ise, standartları karşılayıp karşılamadıklarını kontrol edin. Ölçü Maksimum Uzunluk 18 AWG (0,82 mm 2 ) 6 m (20 fit) 1,3 mm 2 (16 AWG) 9 m (30 fit) 2,1 mm 2 (14 AWG) 15 m (50 fit) 3,3 mm 2 (12 AWG) 27 m (90 fit) Hoparlörlerin konumunu hesaba katarak, her birine yetişecek kadar kablo sağladığınızdan emin olun. Buna hoparlörü tavan içine yerleştirmeden önce gerekli olan ekstra kablo uzunluğu da dahildir. Kablo sistemini hazırlama Hoparlör kablosu iki yalıtımlı telden oluşur. Bir telin etrafındaki yalıtım pozitif olduğunu göstermek için işaretlenmiştir (çizgili, renklendirilmiş veya fitilli). Diğer kablo negatiftir. Not: Kablo işaretlerini ayırt etmek bazen zor olur. Her iki kabloyu da dikkatli bir şekilde inceleyin. 1. Her iki telin yalıtımını yaklaşık 13 mm (½ inç) sıyırın. 2. Her iki telin çıplak ucunu gevşek teller karşı kutuplara değmesin diye kıvırın. Her bir telin doğru hoparlör kutbuna bağlandığından emin olun pozitif pozitife (+) ve negatif negatife (-). Not: Kabloların kurulması ile ilgili daha fazla bilgi için, profesyonel bir elektrikçiye veya ses/video kurucusuna danışın ya da yerel mesken bina perakende mağazalarındaki referans kitaplarına bakın.

6 HAZıRLıK Yerleştirme talimatları Bu özdeş hoparlörleri yönlendirmek ve yerleştirmek performansları açısından kritik öneme sahiptir. Her bir hoparlörün yaklaşık konumunu belirlemek için bu talimatları izleyin. Tavan deliklerinin konumlarını işaretlemeden önce şunları okuduğunuzdan emin olun: Sayfa 5 deki Diğer hususlar ve Sayfa 6 daki UYARILAR. Kılavuz olarak ok kullanma Her bir hoparlörün iç yakasının içinde küçük bir ok vardır. Hoparlörleri diğeriyle ilişkili olarak yönlendirmek için bunu bir kılavuz olarak kullanın. Hoparlörleri stereo ses için yerleştirme Bu iki hoparlörü şu şekilde konumlandırın: - odanın ön tarafında biri solda diğeri sağda olacak şekilde - ok karşı hoparlörü gösterecek şekilde yönlendirilmiş olarak - birincil dinleme alanından eşit uzaklıkta olacak şekilde - her biri EN AZ: - Ön duvardan 0,6 m (2 fit) - Yan duvarlardan 1 m (3 fit) - 2 m (6 fit) uzakta Odanızın ön tarafından Kılavuz oku Minimum 2' (0,6 m) Minimum 2' (0,6 m) Minimum Minimum Aşağıdaki diyagramlar, bir çift hoparlör kullanarak stereo ses için veya bir dizi çift hoparlör kullanarak ev sineması sesi için doğru yönlendirmeyi gösterir. Minimum 2' (0,6 m) Minimum 2' (0,6 m)

7 HAZıRLıK Hoparlörleri ev sinema sistemi için yerleştirme Bu hoparlörler çiftler halinde satılmalarına rağmen ev sineması keyfi için birçok çift kullanabilirsiniz. İki hoparlörü şöyle yerleştirin: - TV nizin her iki tarafına biri gelecek şekilde - ok karşı hoparlörü gösterir halde - her biri EN AZ: - Ön duvardan 0,6 m (2 fit) - Yan duvarlardan 1 m (3 fit) - 0,6 fit (2 m) uzakta Minimum Ev sineması odanızın ön tarafından Minimum Üçüncü hoparlörü şöyle yerleştirin: - TV nin üzerine ok arka duvarı gösterecek şekilde - Ön duvardan en az 0,6 m (2 fit) uzaklıkta Diğer iki hoparlörü şöyle yerleştirin: - Odanın arka tarafında sol ve sağa gelecek şekilde - ok yan duvarı gösterecek şekilde (diğer hoparlörden uzakta) - her biri EN AZ: - Ön duvardan 0,6 m (2 fit) - Yan duvarlardan 1 m (3 fit) - 2 m (6 fit) uzakta (1 m) Minimum (Altıncı hoparlörün yerleşimi (sadece 6.1 alıcı ile kullanmak için): - diğer arka hoparlörlerin arasına - ok odanın arka tarafını işaret edecek şekilde - Arka duvardan en az 0,6 m (2 fit) uzaklıkta (1 m) Minimum Diğer hususlar Her hoparlör için gereken alanı belirlemek için sağlanan şablonun tavana karşı yerleştirin. Bir saplama bulucu kullanmak, kirişler arasında kullanılabilir bir alan seçmek için yardımcı olacaktır. Hoparlörün merkezinden bir kirişe 13 cm (5½ inç) aralık sağlamanız gerekir. Kirişler arasında belirlenmiş alana kurulum yapıyorsanız, optimal performans için alanın hacminin en az 0,028m 3 (1 kübik fit) olması önemlidir. Tüm elektrik kablolarının, havalandırmaların ve su tesisatı borularının tavan üzerine konumlandırılmasına engel olun. Nasıl konumlandırılacaklarını ve engelleneceklerini öğrenmek için eğitimli bir profesyonelle kontrol edin.

8 KURULUM Tavanı hazırlama Güvenli bir şekilde devam edebilmek için bu sayfalardaki tüm güvenlik ve hazırlık bilgilerini okuyup anladığınızdan emin olun. DİKKAT: Eğer bu işlemi yapabileceğinizden emin değilseniz profesyonel bir kurulumcuyla temasa geçin. Belirli yalıtım formları (at kılı alçı, gazete, selüloz veya herhangi bir uçucu malzeme gibi) riski ortaya çıkarabilir. Kurulum talimatlarına uygun bir şekilde tüm yalıtım malzemelerinin hoparlörlerden uzak olduğundan emin olun. UYARILAR: Seçilen noktanın kesme için güvenli olduğundan emin olun. Elektrik kabloları, boru hattı veya arkasında su tesisatı gizlenmiş yüzeyleri kesmeyin. Diğer güvenlik önlemlerini izleyin. Hoparlör yerleştirmek istediğiniz tavanda bir asbest yalıtımı olduğunu düşünüyorsanız orayı delmeyin veya kesmeyin. Onun yerine hoparlörler için başka bir tavan alanı bulun. Eğer tavanda başka tip taşınabilir yalıtım varsa bu ipuçlarını okuduktan sonra devam edebilirsiniz. - Hoparlörü yerleştirmeden önce yalıtımı kesmeniz veya kaldırıp atmanız gerekebilir. - Yalıtımı kaldırmak için tavana ulaşırken gizli çivilere dikkat edin. - Fiberglas içeren yalıtımı kaldırmadan önce eldiven ve ağzınız, burnunuz ve gözleriniz için koruma takın. - Akustik performansı maksimize etmek için hoparlör deliğinin etrafında her türlü yalıtımdan uzak cm (4-6 inç) alan bıraktığınızdan emin olun. Şablonu kullanma 1. Hoparlör kafesinin ortalamak istediğiniz deliğinin üzerinde şablonu ortalayın. 2. Şablonu tavana ellerinizle bastırın veya sabit tutmak için boyacı şeridi kullanın. 3. Şablonun kenarlarının etrafını çizin. DİKKAT: Şablon sadece boya koruması olarak kullanıldığı zaman şeridin etrafını çizmeyin veya KESMEYİN. (21,9 cm) Bir pilot deliği delme 1. Kesme aracınızın bıçağına yeterli büyüklükte delik açmak için doğru kürekli matkap ucunu seçin. UYARI: Bir matkap veya kesme aleti kullanırken göz koruması takın ve tüm güvenlik önlemlerine dikkat ettiğinizden emin olun. 2. Deliği çizdiğiniz dairenin içine açın. Testerenizi kullanmaya başlamadan önce hangisi kolay olacaksa dairenin merkezine veya dış kenarına yakın olan bir nokta seçin.

9 Hoparlör deliği açma Deliği olabildiğince düzgün yapmak için dikkatli bir şekilde kestiğinizden emin olun. Bununla birlikte hoparlör yerine yerleştirildiğinde çerçeve kaplaması kesim kenarları küçük kesim hatalarını örtmek için 0,6 cm dir ( 5 /8 inç). 1. Kesme bıçağını dikey konumda tutun ve deliği keserken sabit olmasını sağlayın. Bu bıçağın dairenin dışına taşmasını engellemeye yardımcı olur. Kabloları hazır hale getirme Hoparlör kablonuz kesmeniz gereken deliğe ulaştığında aşağıdaki prosedürü izleyin: 1. Hoparlör deliğinin içindeki herhangi bir yalıtımı çıkarıp atın. KURULUM Tüm uçucu yalıtımların deliğin kenarlarından en az 10 ila 15 cm (4 ila 6 inç) mesafede olduğundan emin olun. 2. Hoparlör kablonuzu konumlandırın ve en az 36 cm (14 inç) çekin. 2. Testerenizin ucunu pilot deliğine yerleştirin ve dairesel çizginin büyük bir kısmını kesin. Telleri bağlayacağınız yer için yeterli kablo sağlayın. 3. Bir elinizi desteklemek için dairenin altına yerleştirin ve deliği kesmeyi tamamlayın. UYARI: Parmaklarınızı kesme bıçağından uzakta tutun. 4. Kesilen kısmı kaldırın. 5. Deliğin etrafındaki herhangi kopuk veya pürüzlü malzemeyi temizleyin. Hoparlör ve tavan arasındaki su geçirmez alçı koruyucuya zarar verebilecek türden malzemeleri de temizleyin.

10 KURULUM Hoparlörleri bağlama Telleri bağlarken aşağıda tarif edildiği gibi her kutbu doğru kutupla eşleştirmek için dikkatli olun. Burada yapılacak bir hata hoparlörün performansını ters şekilde etkileyecektir. 1. Kablonun ucundaki renkli yaka veya başka bir gösterge ile işaretlenmiş (pozitif (+) tel olarak ayırt edilmesini sağlayan) teli seçin. 2. Hoparlör kutbu pozitif (+) kutbunun açık ucu üzerindeki kırmızı daireye dikkat edin. 3. Kutbun her iki ucuna bastırın ve pozitif telin çıplak ucunu kutup açıklığına tamamen yerleştirin. Telin herhangi bir yalıtımlı kısmını yerleştirmekten kaçının. 4. Teli yakalamak için kutup üzerindeki basıncı serbest bırakın. 5. Diğer teli negatif (-) olduğunu göstermek için siyah daire ile işaretlenmiş diğer kutba yerleştirin,. DİKKAT: Açık tellerin birbirine sürtünmesine izin vermeyin. Bu hoparlörünüze veya /alıcı/amplifikatörünüze zarar verebilir. Herhangi bir aşırı teli düzeltin ve gerekirse tekrar yerleştirin. Kurulumu tamamlama Bu prosedürü tamamlamak için tüm donanımınızın hazır ve kolaylıkla erişilebilir bir yerde olması önemlidir. Hoparlörü sabitleme Hoparlörü kaldırdığınızda, kısılmasını önlemek için hoparlör kablosunu yukarıda yol üzerinden uzak tutun. Yerel bina şartlarının gerektirdiği yerlerde hoparlörün üst kenarına konumlandırılmış güvenlik flanşı dikkatinizi çekebilir. 1. Tavan deliğine yerleştirirken hoparlörün kenarını tutmak için iki elinizi kullanın. DİKKAT: Hoparlörün yüzüne oturtulmuş iki küçük sürücüye bastırmadığınızdan emin olun. Güvenlik flanşı Pozitif (+) teli, pozitif (kırmızı) kutba DİKKAT: Hoparlörün kenarı boyunca bulunan köpük yalıtım malzemelerinin herhangi birine zarar vermemek veya kaldırmamak için dikkatli olun. Bu yalıtım malzemesi hoparlörün çalışması için önemlidir.

11 KURULUM ÖNEMLİ HUSUSLAR: Hoparlör kelepçelerini sıkmak için kare uçlu veya yıldız uçlu tornavida kullanabilirsiniz. Bu kelepçeler hoparlörü sıkı bir şekilde yerinde tutmak için tavanın içerisine basınç uygular. Vida tabancası veya kare uç veya yıldız uç ile elektrikli matkap kullanmayı seçerseniz: Başlamak için en düşük tork ayarını seçin. 2. Dört kelepçe vidasından birini çerçevenin tavana sıkı bir şekilde baskı yaptığını hissedene kadar sıkın. Bu kelepçenin uzadığını ve tavanı kavradığını gösterir. Eğer vida düzgün bir şekilde oturmazsa vidayı sabitlemeyi tamamlamak için bir sonraki en hızlı tork ayarını seçin. Veya bunu manuel olarak tamamlamak için Yıldız uçlu bir tornavida kullanın. Dört kelepçe vidasından biri Kelepçe DİKKAT: Bu vidaları sıkı bir şekilde sıkın fakat kelepçelerin tavan malzemesini sıkıştıracağı kadar fazla baskı yapmaktan kaçının. Bu malzemenin ufalanmasına, hoparlör ve tavan arasında boşluklu düz olmayan bir yüzey oluşmasına neden olabilir 3. Vida kelepçesini sıkılmış olanın karşı tarafına konumlandırın ve bu kelepçe ile aynı işlemi tekrar edin. Bu iki sıkılı kelepçe hoparlörü geçici olarak yerine tutturacaktır. 4. Hoparlörü tavana düzgün bir şekilde sabitlemek için diğer iki kelepçeye de işlemi tekrar edin.

12 KURULUM Her bir hoparlörü test etme Hoparlörler tavana sabitlendiğinde kafesi takmadan önce hoparlörün düzgün çalıştığından emin olabilirsiniz. DİKKAT: Alıcınızı/amplifikatörünüzü açmadan önce, üzerinde kullanılmayan bir hoparlör kablosu bağlı olmadığından emin olun. Bir ucu boş olan takılı kablo kısa devreye neden olabilir ve alıcınıza/amplifikatörünüze zarar verir. Kafes ekleme Kafes hoparlörün kenarındaki yuvalara oturacak ve saat yönünde döndürülmekle yerine kilitlenecek şekilde tasarlanmıştır. 1. Hoparlör ızgarasının iç kenarındaki altı yuvaya dikkat edin. 2. Bu tırnakları hoparlörün kenarı boyunca bulunan altı yuvanın altına konumlandırın. Tırnak 1. Alıcıyı/amplifikatörü açın ve size yakın gelen bir müzik çalın. 2. Sesin net ve parazitsiz olduğundan emin olun. Parazit hoparlör kablosunun düzgün bağlanmadığına işaret ediyor olabilir. Sayfa 8 deki DİKKAT bölümüne bakın. Not: Hoparlörü kaldırmak ve bağlantıları kontrol etmek için öncelikle karşılıklı olarak iki vida gevşetin. Üçüncü vidayı gevşetirken bir elinizi desteklemek için kullanın. Hoparlörü desteklemeye devam ederek son vidayı da gevşetin. 3. Hoparlörün kenarındaki tırnakların oturacağı altı yuvaya dikkat edin. Yuva 4. Kafesi tırnakların yerine oturduğunu hissedene kadar hoparlörün kenarına bastırın ve tırnakları emniyetli bir şekilde kilitlenene dek yavaşça döndürün. Bose logosu Not: Kafesi döndürmekte zorlanırsanız lastik bir eldiven kullanın veya uyguladığınız gücü arttırmak için kafesin üzerine kaymayan bir parça malzeme yerleştirin. 5. Oda düzeninize ayarlamak için Bose logosunu gerektiği gibi döndürün.

13 REFERANS Dış parçaları boyama Kafesi ve Virtually Invisible 791 hoparlörlerinizi kurulumlarını yapmadan önce boyayabilirsiniz. Aşağıda tarif edildiği gibi seçtiğiniz tekniğe uygun boya kullandığınızdan emin olun. Boyama isteğe bağlıdır ve fabrikada uygulanmamış olan boyaların tutmasından ve rötuş kalitesinden Bose sorumlu tutulamaz. UYARI: İçerikte bulunan kimyasallarla ilgili önerilen bütün güvenlik prosedürlerini uygulayın. Buna, yanıcı solventlerin kullanımı durumunda; göz koruma, havalandırma sistemleri, solunum cihazı veya filtreli maskeler ve yangın güvenlik ekipmanlarının kullanımı dahildir. Kafesi boyama Boyanın kafesin deliklerini doldurmasına engel olmak önemlidir. Bu performansı ters bir şekilde etkileyebilir. Burada tarif edildiği gibi kuru bir fırça veya sprey boyama tekniği kullanabilirsiniz. Ancak boya rulosu kullanmayın. Kuru fırça tekniği kullanma İnceltilmemiş plastik boya bu yöntem için uygundur. Çalışma alanınızı kaplamaya veya fırçayı tekrar tekrar doldurmaya yeterli olacak kadar kağıt koyduğunuzdan emin olun. 1. Temiz bir kuru fırçanın ucunu boyaya batırın. 2. Fırça üzerindeki boya miktarını azaltmak için bir parça kağıda fırça darbesi vurun. Birbirinden ayrı fırça kılı izleri gördüğünüzde fırça kafes üzerinde kullanmaya hazır demektir. 3. Daha fazla boyaya ihtiyaç duyana kadar kafesin ön kısmında yatay olarak hafifçe ileri geri fırça darbeleri uygulayın. İpucu: Eğer boya herhangi bir kafes deliğini doldurursa, fırçanızın açısını değiştirin veya tıkalı boyayı açmak için hafifçe üfleyin. 4. Bütün kafes kaplandığında kafesi 180 döndürün ve ileri geri fırça darbeleriyle tekrar boyayın. Boyama işlemi başlamadan önce Bose logosunu istediğiniz konuma döndürdüğünüzden emin olun. Yüzeydeki olası kirleri ortadan kaldırmak için kafesi temizleyin. Parmak izleri bile bütün yüzeyin aynı görünmesini önleyebilir. Boyanın tam olarak dağıldığından ve kafesi bütünüyle kapladığından emin olmak için kontrol edin. Boya korumasını kaldırırken veya hoparlöre eklerken boyalı kafesi korumak için ince bir kağıt veya temiz bir bez kullanın.

14 REFERANS Sprey tekniği kullanmak Sifon beslemeli sprey tabancası ile kullanmak için plastik veya yağ bazlı bina boyası gerekir. 7,6-12,7 cm (3 ila 5 inç) fan şablonunda uygulamak için sprey tabancasını 2,1 bara (30 psi) ayarlayın. İnceltme formülü kullandığınız boya türüne bağlıdır. Vinil akrilik plastik boyayı aşağıdaki gibi inceltin: 6 birim boyaya 3 birim su ekleyin ve karıştırın. Bir parça denatüre etil alkol ekleyin (kafesi tıkamasın diye boya partiküllerini aşağı çöktüren) ve tekrar karıştırın. Çerçeveyi boyama Başlamadan önce, kartonla birlikte gelen şablon/boya kaplamasını yerleştirerek hoparlörün çalışan parçalarını koruma altına alın. Bağlantı kilitleri kaplamayı yerinde tutmak için yakalayana kadar kaplamanın kenarlarını hoparlörün iç kenarına doğru bastırın. Bu hoparlörün çalışan parçalarını korur ve boyama kenarınızı düz tutmanıza yardımcı olur. Bağlantı kilidi Bina veya otomotiv boyası kullanımı için: Bu tür boyalar doğru donanım ve teknikle bir profesyonel tarafından kullanılmalıdır. Aynı zamanda bu boya bir solvent kullanarak inceltilmelidir. Bir teneke kutu içindeki vernik veya cila kullanımı için: İnceltmeye gerek yoktur. Ardından: 1. Kirden arınmak ve kuruyan boya partiküllerinin tekrar deliklere dönmesini engellemek için kafesi asın veya bir tel elek üzerine yerleştirin. 2. Boyayı kafesin üzerine 45 lik bir açıyla uygulayın. Ardından kafesi 180 döndürün ve yeniden 45 lik bir açıdan boyayın. 3. Kafesi hoparlöre takmadan önce boyanın kuruduğundan emin olun. Bir kaç dakika içinde dokunarak boyanın kuruduğu hissedilebilir. Ancak alkol eklenmişse tamamen kuruması bir kaç gün alabilir. ŞABLON / BOYAMA KAPLAMASI Duvarınızı veya tavanınızı boyamakta kullandığınız hoparlör çerçevesine bağlı olarak plastik veya yağ bazlı boya ile aynı klasik sprey veya rulo donanımını kullanabilirsiniz. Ancak her iki tür boya da dikkatsiz taşıma sırasında kolaylıkla çizilebilir. DİKKAT: Boyanın birikmesini veya akmasını önlemek için dikkatli olun. Gerektiği yerlerde boyayı yaymak için fırça kullanmak isteyebilirsiniz. İpucu: Boyanın tıkadığı yerleri açmak için tıkalı alana hafifçe üfleyin. Eğer bu işe yaramazsa, kafesi hemen uygun bir solvent ile yıkayın. Tekrar boyamadan öce kafesin tamamen kuruduğundan emin olun. Boya tıkanıklığını açmak için sivri bir nesne ile deliği delmek kafese yüzeysel olarak zarar verebilir ve tavsiye edilmez.

15 REFERANS Sorun giderme Sorun Hoparlörler çalışmıyor Sadece tek hoparlör çalışıyor Olası çözüm Alıcınızın/amplifikatörünüzün ayarlarını kontrol edin. Ayarlar hakkındaki talimatlar için kullanıcı kılavuzuna bakın. Amplifikatörünüzün/alıcınızın ses çıkışı setine başka stereo hoparlörler bağlıysa, Virtually Invisible 791 hoparlörlerinize bağlanan A veya B çıkışıyla eşleşsin diye doğru A veya B hoparlör ayarını seçtiğinizden emin olun. Alıcınızın/amplifikatörünüzün denge denetimini kontrol edin ve ortada olduğundan emin olun. Kabloyu hoparlörden söz konusu alıcıya/amplifikatöre kadar takip edin ve alıcının/amplifikatörün üzerindeki + ve kutuplarından hiçbir telin birbirine dokunmadığından emin olun. Kablonun alıcı/amplifikatör kanalından bağlantısını kesin ve bir başka alıcı/amplifikatör kanalına tekrar bağlayın. - Eğer performans şimdi iyiyse sorun orijinal alıcı/amplifikatör kanalında, müziğin bileşen kaynağında veya alıcı/amplifikatör ve kaynak arasındaki bağlantıda yatıyor demektir. Bunların hepsinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hoparlörü çalışan alıcının/amplifikatörün doğru kanalına tekrar bağlayın. - Sorun hala devam ediyorsa, soru kaynakta, hoparlör kablosunda veya söz konusu hoparlördedir. Bir sonraki talimatı izleyin. + ve kutuplarının birbirine değmediğinden emin olmak için söz konusu hoparlöre bağlı kabloyu kontrol edin. Kabloyu söz konusu hoparlörden çıkarıp bir başka hoparlöre bağlayın. - Eğer performans şimdi iyiyse, sorun orijinal hoparlördedir. Servisi sağlayacak yetkili Bose satıcınızla temasa geçin. Ya da Bose ile doğrudan iletişim kurmak için kutuda gelen adres listesine başvurun. - Eğer sorun devam ediyorsa, sorunun kaynağı hoparlör kablosudur. Bir sonraki talimatı izleyin. Sadece yukarıdaki prosedürleri izledikten sonra başka bir sorun kaynağı bulamazsanız hoparlör kablosunu değiştirin ve yeniden çalıştırın. Bas veya tiz zayıf Alıcınızın/amplifikatörünüzün ton ayarlarını kontrol edin. Hoparlör çerçevesi ve tavan yüzeyi arasındaki boşlukları kontrol edin. Kabloyu hoparlörden söz konusu alıcı/amplifikatöre kadar takip edin ve uç kısımdaki + ve kutuplara bağlı telleri değiştirin. - Eğer bu işlem bas performansını arttırırsa, sorun kablo ucu bağlantılarındaki kutup uyuşmazlığından kaynaklanıyor demektir. Kablonun alıcı/amplifikatör kanalından bağlantısını kesin ve bir başka alıcı/amplifikatör kanalına tekrar bağlayın. Bir hoparlördeki parazit veya cızırtı Kabloyu hoparlörden söz konusu alıcıya/amplifikatöre kadar takip edin. Tellerin iyi durumda olduğundan, düzgün şekilde bağlandıklarından ve aksi kutupların birbirine değmediğinden emin olun. Müzik kaynağından alıcıya/amplifikatöre kadar olan bağlantıları kontrol edin. Kabloyu serbest bırakmak için hoparlör kelepçelerinin vidalarını sökün ve etkilenen hoparlörü kaldırın. Tellerin iyi durumda olduğundan, düzgün şekilde bağlandıklarından ve aksi kutupların birbirine değmediğinden emin olun. Eğer önceki çabalar sorunu çözmediyse yukarıdaki Sadece bir hoparlör çalışıyor bölümünde önerilen çözümlere bakın.

16 Referans Müşteri hizmetleri Problemlerin çözümlerinde ek yardım için, Bose satıcınız ile temas kurun. Ya da Bose Müşteri Servisi ile temas kurmak için kutuda gelen adres listesine başvurun. Sınırlı garanti Virtually Invisible 791 hoparlörleriniz sınırlı devredilebilir garanti ile kapsanmıştır. Sınırlı garantinin detayları, ambalajda yer alan ürün kayıt kartında sunulmuştur. Nasıl kaydedildiği hakkındaki talimatlar için lütfen karta bakın. Kaydettirmezseniz sınırlı garanti haklarınız etkilenebilir. Sınırlı Garanti Hizmetinden yararlanmak için yapmanız gerekenler Aşağıdaki prosedürleri kullanarak, yetkili bir Bose satıcısından almış olduğunuz satın alma belgesiyle birlikte ürünü geri gönderin: 1. Belirtilen iade ve nakliye talimatları için ülkenizdeki/bölgenizdeki Bose organizasyonuna (ülkenizdeki/bölgenizdeki iletişim bilgileri için Global.Bose.com adresini ziyaret edin) başvurun; Teknik bilgiler Uyumluluk Anma değeri kanal başına W veya 4 ila 10 ohm olan amplifikatör veya alıcılarla uyumludur. 50W IEC sürekli güç kullanımı; 6 ohm anma değeri Sürücü tamamlayıcı İki (2) 2,54 cm (1 ) kubbe tweeteri bir set içinde yapılandırılmıştır. Bir (1) 17,8 cm (7 ) yüksek gezinme woofer Malzeme Dökme ABS mühendislik sınıfı polimer Beyaz çerçeve ve kafes Boyutlar Her bir hoparlörün çapı: 25,4 cm (10 inç) Kafes takılıyken derinlik: 12 cm (4,66 inç) Gerekli tavan delik çapı: 21,9 cm (8 5 A") çap Gerekli tamamlanan yüzey 25,4 cm (10 inç) Ağırlık Her biri 2,2 kg (4,73 lb) 2. Ürünü etiketleyin ve nakliye ücreti ödenmiş şekilde ülkenizdeki Bose organizasyonu tarafından sağlanan adrese gönderin. 3. Gerekli herhangi bir İade Onay Numarasını kutunun dışına görünür biçimde yerleştirin. Bir İade Onay Numarasına dayanmayan kartonlar, gerekirse reddedilecektir. Aksesuarlar Tamamlanmayan yapı için, Bose Taslak Kitini kullanın. Kit iki hoparlör için parçalar içerir ve kirişlerin yerinde olduğu ve suntalar eklemeden önceki kurulumlar için tasarlanmıştır. Kurulduğundaki her bir hoparlör için sunta üzerinde hoparlör deliği açmak üzereayrılan yerleri işaret eder. Kit kurulum talimatları içerir. Daha fazla bilgi veya aksesuar sipariş etmek için Bose satıcısıyla temasa geçin. Ya da doğrudan Bose 2 yi aramak için kutuda gelen adres listesine başvurun.

17 2009 Bose Corporation, The Mountain, Framingham, MA ABD AM Rev.01

Bose Virtually Invisible 791 seri II ve 591 tavan-içi hoparlörler

Bose Virtually Invisible 791 seri II ve 591 tavan-içi hoparlörler Bose Virtually Invisible 791 seri II ve 591 tavan-içi hoparlörler Kullanma Kılavuzu Önemli Güvenlik Talimatları Lütfen bu kullanma kılavuzunu okuyun ve ileride kullanmak üzere saklayın. UYARILAR: Cihazın

Detaylı

Uygunluk Taahhütnamesi

Uygunluk Taahhütnamesi Kayıtlarınız için Seri numaraları her hoparlörün altında yer alır. Seri numarası: ve Satıcı adı: Satıcı Telefon: Alış tarihi: Satış fişinizi ve garanti kartınızı bu kullanım kılavuzuyla birlikte saklamanızı

Detaylı

Destek kilidi. #12x1 inç duvar ankoru(4) Destekten hoparlöre Montaj vidası (4)

Destek kilidi. #12x1 inç duvar ankoru(4) Destekten hoparlöre Montaj vidası (4) Bose 151 SE dış mekan hoparlörleri Başlamadan önce begin Paketi açma Şekil 1 Karton içerikleri Bose 151 SE hoparlörlerini aldığınız için teşekkür ederiz. Gelişmiş tasarım ve kaliteli yapısı ile Size evinizin

Detaylı

Montaj Kılavuzu PERGOLA KAMELYA. www.arline.com.tr

Montaj Kılavuzu PERGOLA KAMELYA. www.arline.com.tr Montaj Kılavuzu PERGOLA KAMELYA GİRİŞ Elinizdeki kılavuzda Arline Pergola kurulumuna başlamak için ihtiyacınız olan bilgiler mevcuttur. Montaj ve kurulum tekniklerinin anlatıldığı bu kılavuz ürünlerimizin

Detaylı

Lumination LED Armatürler

Lumination LED Armatürler GE Lighting Solutions Montaj Kılavuzu Lumination LED Armatürler Askılı LED Bağlantı Elemanı (EP14 Serisi) Özellikler Uzun ömürlü (50.000 saat nominal ömür) 5 yıl garanti IP30 Kuru yere uygun BAŞLAMADAN

Detaylı

Installation instructions, accessories. Park yardımı, kamera, arka. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 45. Volvo Car Corporation

Installation instructions, accessories. Park yardımı, kamera, arka. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 45. Volvo Car Corporation Installation instructions, accessories Talimat No 31428064 Sürüm 1.0 Parça No. 31428062 Park yardımı, kamera, arka IMG-350196 Volvo Car Corporation Park yardımı, kamera, arka- 31428064 - V1.0 Sayfa 1 /

Detaylı

MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ELEKTRİKLİ ÇİT BUDAMA MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU TEKNİK ÖZELLİKLER -RTM925- VOLTAJ 230V~50HZ GİRİŞ GÜCÜ 710W BIÇAK UZUNLUĞU 530MM DEVİR HIZI 1600 R/MİN DİŞ ARALIĞI 20MM MAX KESİLECEK ÇALI

Detaylı

Lumination TM Yüzeye Montaj Kiti (ET Serisi Yüzeye Montaj ET22 ve ET14 Kiti İçin)

Lumination TM Yüzeye Montaj Kiti (ET Serisi Yüzeye Montaj ET22 ve ET14 Kiti İçin) Montaj Kılavuzu Lumination TM Yüzeye Montaj Kiti (ET Serisi Yüzeye Montaj ve Kiti İçin) BAŞLAMADAN ÖNCE Bu talimatların tümünü dikkatli bir şekilde okuyun. ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ Her türlü inceleme, montaj

Detaylı

m!ka kurulum kılavuzu

m!ka kurulum kılavuzu m!ka kurulum kılavuzu 1 2 Yellowtec ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Mikrofonlar ve LCD monitörler için en sağlam destek sistemi m!ka ın keyfini çıkarın. M!ka sağlam, zarif ve esnektir.

Detaylı

Bisiklet garajı Bikeport

Bisiklet garajı Bikeport Bisiklet garajı Bikeport Rüzgar ve kötü hava şartlarına karşı koruma. Bisiklet garajı Bikeport Bisikletinizi her defasında bodruma veya kilere taşımaktan bıktınız mı? Kendi kendinize monte edebileceğiniz

Detaylı

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 132. Elektronik Termostat. www.devi.com

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 132. Elektronik Termostat. www.devi.com Kurulum Kılavuzu DEVIreg 132 Elektronik Termostat www.devi.com İçindekiler 1 Giriş.................... 3 1.1 Teknik Özellikler......... 4 1.2 Güvenlik Talimatları....... 5 2 Montaj Talimatları...........

Detaylı

HAVALI ZIMBA MAKİNASI

HAVALI ZIMBA MAKİNASI HAVALI ZIMBA MAKİNASI MODEL RTM0116 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. TUTMA KOLU 2. HAVA ENJEKTÖRÜ 3. TETİK 4. ŞARJÖR DEĞİŞTİRME DÜĞMESİ 5.ZIMBA TELİ ŞARJÖRÜ TEKNİK VERİLER 1. TAVSİYE EDİLEN

Detaylı

VivoMini bellek, kablosuz kartı ve katı hal sürücüsü (SSD) kurulum kılavuzu

VivoMini bellek, kablosuz kartı ve katı hal sürücüsü (SSD) kurulum kılavuzu TR9955 Düzeltilmiş baskı Aralık 2014 VivoMini bellek, kablosuz kartı ve katı hal sürücüsü (SSD) kurulum kılavuzu VivoMini aygıtınız aşağıdaki öğelerle birlikte gelir. Aşağıdaki öğeleri bulamazsanız lütfen

Detaylı

Bu Addendum Kullanıcı El Kitabı'na

Bu Addendum Kullanıcı El Kitabı'na Oksijen sensörünün değiştirilmesi Giriş Oksijen sensörünün her iki senede bir ya da gerekirse daha kısa aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Genel onarım talimatları Ventilatöre bakım yaparken, ventilatör

Detaylı

Dekoratif aydınlatma aksesuarı

Dekoratif aydınlatma aksesuarı Dekoratif aydınlatma aksesuarı Parlak bir örnek Dekoratif aydınlatma aksesuarı Işık kutusu her odada nasıl keyifli bir ortam yaratılabileceğini ve zarif bir hale getirebileceğini gösteriyor. 1 Giriş Aydınlatma

Detaylı

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 130. Elektronik Termostat. www.devi.com

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 130. Elektronik Termostat. www.devi.com Kurulum Kılavuzu DEVIreg 130 Elektronik Termostat www.devi.com İçindekiler 1 Giriş.................... 3 1.1 Teknik Özellikler......... 4 1.2 Güvenlik Talimatları....... 5 2 Montaj Talimatları...........

Detaylı

HAVALI SOMUN SIKMA MAKİNASI

HAVALI SOMUN SIKMA MAKİNASI HAVALI SOMUN SIKMA MAKİNASI MODEL RTM 0125 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. UÇ KOVANI 2. ÇALIŞTIRMA TETİĞİ 3. HAVA GİRİŞİ 4. BASINÇ AYARLAYICI 5. SAĞ SOL BUTONU TEKNİK VERİLER Hız Maks.

Detaylı

MC37,40 KULLANMA KILAVUZU

MC37,40 KULLANMA KILAVUZU MC7,40 KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER!. TEKNİK VERİLER VE ÖZELLİKLER... @. BİLEŞENLERİN MONTAJI VE İŞLEYİŞİ.... MC40 bağlantı kolunun montajı.... Bağlantı kolu hava vanası MC40 in ayarlanması.... Kumaş

Detaylı

Premium Raf Altı Aydınlatma

Premium Raf Altı Aydınlatma GE Lighting AEEE Yönetmeliğine Uygundur Yenileme ve OEM Montaj Kılavuzu IMMERSION TM LED Vitrin Aydınlatması Soğutmalı Yatay Dolaplar RH30 Serisi Kanopi Aydınlatması GEMT301250CAN-SY (84050) GEMT301240CAN-SY

Detaylı

Robert Bosch GmbH. Mobil servis arabası

Robert Bosch GmbH. Mobil servis arabası Mobil servis arabası Mobil yardımcı Mobil servis arabası Son derece pratik: Bu tekerlekli araba ihtiyaç anında daima oradadır ve her şey için fazlasıyla yer sunar. 1 Giriş Mutfağınızda harikalar yaratmak

Detaylı

TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU PROFİL KESME MAKİNASI 5 MODEL -RTM695- TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 8 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 2. KORUYUCU KAPAK 3. TUTMA KOLU 4. KESME DİSKİ 5. MAKİNA TABANI 6. AKTİF KORUMA 7. TAŞ KİLİTLEME

Detaylı

KIRICI VE DELİCİ MATKAP

KIRICI VE DELİCİ MATKAP KIRICI VE DELİCİ MATKAP MODEL RTM232 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 3 4 5 1 6 2 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. MANDREN 2. YAN SAP 3. KIRICI DELİCİ SEÇİM ANAHTARI 4. YAĞ KAPAĞI 5. ANAHTAR 6. DEVİR AYARI NOT: BU ÜRÜN

Detaylı

Blue Eye VGA Su Bloğu GH-WPBV1. Rev. 1001 060428

Blue Eye VGA Su Bloğu GH-WPBV1. Rev. 1001 060428 Blue Eye VGA Su Bloğu GH-WPBV1 Rev. 1001 060428 İçindekiler Türkçe Dikkat...3 Ürün Görünüşünün Gösterimi...4 Ürün Teknik Özellikleri...4 Özelliklerin Özeti...4 Bileşen Listesi...5 I. Donanım Kurulumu...5

Detaylı

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 4 6 7 1 2 5 3 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. UÇ TUTUCU 2. AYDINLATMA IŞIĞI 3. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 4. TORK KONTROL 5. YÖN DEĞİŞTİRME 6. ŞARJ SEVİYE IŞIĞI

Detaylı

Montaj Kılavuzu 27312 CEPHE. www.arline.com.tr

Montaj Kılavuzu 27312 CEPHE. www.arline.com.tr Montaj Kılavuzu 27312 CEPHE GİRİŞ Elinizdeki kılavuzda Arline Cephe Kaplama kurulumuna başlamak için ihtiyacınız olan bilgiler mevcuttur. Montaj ve kurulum tekniklerinin anlatıldığı bu kılavuz ürünlerimizin

Detaylı

Rack Station RS409, RS409+, RS409RP+ Hızlı Yükleme Kılavuzu

Rack Station RS409, RS409+, RS409RP+ Hızlı Yükleme Kılavuzu Rack Station RS409, RS409+, RS409RP+ Hızlı Yükleme Kılavuzu GÜVENLİK TALİMATLARI Lütfen kullanım öncesinde bu güvenlik talimatlarını dikkatle okuyun ve ilerde başvurmak üzere güvenli bir yerde saklayın.

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU BLW-80PB BEAM DEDEKTÖR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

Veri Dağıtım Kablo Sistemi Montajı

Veri Dağıtım Kablo Sistemi Montajı Veri Dağıtım Kablo Sistemi Montajı Genel Bakış Veri Dağıtım Kablo Sistemi, veriler ve iletişim ekipmanı için yüksek yoğunlukta ve kabinden kabine giden bir bağlantı sistemi sağlamaktadır. Düzgün monte

Detaylı

Montaj Kılavuzu LADEN. www.arline.com.tr

Montaj Kılavuzu LADEN. www.arline.com.tr Montaj Kılavuzu LADEN GİRİŞ Elinizdeki kılavuzda Ardeck döşeme kurulumuna başlamak için ihtiyacınız olan bilgiler mevcuttur. Montaj ve kurulum tekniklerinin anlatıldığı bu kılavuz ürünlerimizin kurulumu

Detaylı

UYGULAMA TALİMATLARI 1/5

UYGULAMA TALİMATLARI 1/5 UYGULAMA TALİMATLARI 1/5 Sevgili Müşterimiz, Par-ky zemini seçtiğiniz için teşekkür ediyoruz. Uygulamaya başlamadan önce, bu talimatları dikkatlice okumanız gerekmektedir. UYGULAMA MALZEMELERİ (resim 1)

Detaylı

TÜRKÇE KURULUM KILAVUZU

TÜRKÇE KURULUM KILAVUZU TÜRKÇE KURULUM KILAVUZU * CompactFlash(TM), bir A.B.D şirketi olan SanDisk Corporation a ait ticari bir markadır. İÇİNDEKİLER. BAŞLANGIÇTA YAPILAN KONTROLLER... () Kullanılacak olan kontrol kutusu... ()

Detaylı

Asma tavan uygulamalarında levhaları yerine sabitlemek için kilitli sistemlerin tercih edilmesi tavsiye olunur.

Asma tavan uygulamalarında levhaları yerine sabitlemek için kilitli sistemlerin tercih edilmesi tavsiye olunur. Decoser CTP Duvar ve Tavan Kaplama Levharı Montaj Detayları Decoser levhalar sadece sert duvar yüzeylerine kaplanmalıdır ( ahşap, alçı levhalar, ince sıva vs ). Duvar yüzeyleri temiz, düz, kuru ve düzgün

Detaylı

NetShelter Kapı Sensörü Anahtar Seti

NetShelter Kapı Sensörü Anahtar Seti NetShelter Kapı Sensörü Anahtar Seti Kurulumu AP9513 Bu set, NetShelter VX, NetShelter SX veya diğer standart 19-inç dolaplarda kullanılır. Envanter Anahtar (2) Mıknatıs (2) Altıgen somun (4) 22 Gauge

Detaylı

Robert Bosch GmbH. Konsol. Bu kadar tasarım gerekli. Konsol Hem göz alıcı bir obje, hem de pratik bir depolama alanı: Farklı malzemelerden konsol.

Robert Bosch GmbH. Konsol. Bu kadar tasarım gerekli. Konsol Hem göz alıcı bir obje, hem de pratik bir depolama alanı: Farklı malzemelerden konsol. Konsol Bu kadar tasarım gerekli. Konsol Hem göz alıcı bir obje, hem de pratik bir depolama alanı: Farklı malzemelerden konsol. 1 Giriş Bu malzemelerden eşsiz bir obje yaratılıyor! Bu konsol ile evinize

Detaylı

618 KULLANMA KILAVUZU

618 KULLANMA KILAVUZU 0 10 20 30 40 50 60 70 618 KULLANMA KILAVUZU Kullanmaya başlamadan önce Kullanma Kılavuzunu Dikkatlice okuyunuz ve verilen talimatlara riayet ediniz. Daha sonraki kullanımlar için muhafaza ediniz OYUN

Detaylı

IBM System Storage. EXN1000 ve Ayar Yönergeleri

IBM System Storage. EXN1000 ve Ayar Yönergeleri IBM System Storage EXN1000 Kuruluş ve Ayar Yönergeleri Bu belge, IBM System Storage EXN1000 depolama genişletme birimine ilişkin kuruluş ve ayar yönergelerini içerir. EXN1000 ürününe ilişkin ek bilgileri

Detaylı

kılavuzu ECE R44 04 Grup Ağırlık Yaş kg 0-12 m

kılavuzu ECE R44 04 Grup Ağırlık Yaş kg 0-12 m Arkaya doğru bakan Kullanım kılavuzu ECE R44 04 Grup Ağırlık Yaş 0+ 0-13 kg 0-12 m 1 BeSafe izi Go ISOfix koltuğunu seçtiğiniz için teşekkür ederiz BeSafe çocuğunuzu hayatının bu ilk yıllarında özenle

Detaylı

CRD-TC7X-CVCD1-01 ARAÇ İÇİ ŞARJ ÜNİTESİ KURULUM KILAVUZU

CRD-TC7X-CVCD1-01 ARAÇ İÇİ ŞARJ ÜNİTESİ KURULUM KILAVUZU CRD-TC7X-CVCD1-01 ARAÇ İÇİ ŞARJ ÜNİTESİ KURULUM KILAVUZU 2 CRD-TC7X-CVCD1-01 Araç İçi Şarj Ünitesi Zebra; güvenilirliği, işlevselliği ya da tasarımı geliştirmek için tüm ürünlerinde her türlü değişikliği

Detaylı

VİDA VE DÜBELLER ALLEV ALLEV ALLEV. borazan. vida 25. borazan. vida 38. borazan. vida 45

VİDA VE DÜBELLER ALLEV ALLEV ALLEV. borazan. vida 25. borazan. vida 38. borazan. vida 45 VİDA VE DÜBELLER borazan vida 25 Alçı levhaları, 0,50-0,70 mm arasındaki kalınlıklardaki galvanizli profillere sabitlemede kullanılır. 25 mm uzunluğunda sivri uçlu vidadır. Vida Boyu Adet / Kutu Adet /

Detaylı

DARBELİ MATKAP MODEL RTM151 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

DARBELİ MATKAP MODEL RTM151 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU DARBELİ MATKAP MODEL RTM151 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. MANDREN 2. ÇALIŞTIRMA ANAHTARI 3. DEVİR AYARI 4. SAĞ SOL MANDALI 5. ANAHTAR KİLİTLEME BUTONU 6. HAVALANDIRMA ARALIKLARI TEKNİK

Detaylı

Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 AMD AM2 (940) / K8 (939/754) Kurulum Kılavuzu GH-PDU21-MF

Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 AMD AM2 (940) / K8 (939/754) Kurulum Kılavuzu GH-PDU21-MF Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 AMD AM2 (940) / K8 (939/754) Kurulum Kılavuzu GH-PDU21-MF Türk İçindekiler Kontrol Listesi...3 Fan Kontrol Kutusu ve Güç Kablosu için Kurulum Talimatları...3 Teknik Özellikler...4

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU NOT: BU ÜRÜN PROFESYONEL KULLANIM İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.

KULLANIM KILAVUZU NOT: BU ÜRÜN PROFESYONEL KULLANIM İÇİN UYGUN DEĞİLDİR. BENZİNLİ JENERATÖR MODEL RTM9665 KULLANIM KILAVUZU NOT: BU ÜRÜN PROFESYONEL KULLANIM İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.. 1) Yakıt deposu 9) Boru çerçeve 2) Egzost susturucu 10) Buji 3) Toprak 11) Yakıt Kapağı 4) Devre

Detaylı

Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 / AMD AM2 (940) / K8 (939/754) Kurulum Kılavuzu GH-PDU22-SC

Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 / AMD AM2 (940) / K8 (939/754) Kurulum Kılavuzu GH-PDU22-SC Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 / AMD AM2 (940) / K8 (939/754) Kurulum Kılavuzu GH-PDU22-SC Türk İçindekiler Kontrol Listesi...3 Teknik Özellikler...3 Özellik...3 Tedbirler...4 Garanti Maddesi...4 P4 LGA775RM

Detaylı

ELEKTRİKLİ AĞAÇ KESME MAKİNASI MODEL RTM902 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ELEKTRİKLİ AĞAÇ KESME MAKİNASI MODEL RTM902 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ELEKTRİKLİ AĞAÇ KESME MAKİNASI MODEL RTM902 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 9 8 1 4 5 3 6 2 7 10 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. ELEKTRİK KABLOSU 2. TUTMA KOLU 3. EL SİPERİ(FREN KOLU) 4. ÖN TUTMA KOLU 5. KLAVUZ 6. TESTERE

Detaylı

KIRICI DELİCİ MATKAP MODEL RTM215 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZ

KIRICI DELİCİ MATKAP MODEL RTM215 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZ KIRICI DELİCİ MATKAP MODEL RTM215 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZ 1 3 4 5 7 6 2 8 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. SDS UÇ MANDRENİ 2. İLAVE SAP 3. DERİNLİK MESNEDİ SIKIŞTIRMA VİDASI 4. DARBELİ / DARBESİZ SEÇİM ANAHTARI

Detaylı

ELEKTRİKLİ EL MİKSERİ

ELEKTRİKLİ EL MİKSERİ ELEKTRİKLİ EL MİKSERİ MODEL RTM394 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 1 6 3 6 2 1 5 4 2 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. AÇMA/KAPAMA ŞALTERİ 2. AÇMA /KAPAMA ŞALTER KİLİTLEYİCİ 3. HIZ AYAR DÜĞMESİ 4. VİTES AYAR DÜĞMESİ 5.

Detaylı

Montaj Kılavuzu LADEN. www.arline.com.tr

Montaj Kılavuzu LADEN. www.arline.com.tr Montaj Kılavuzu LADEN GİRİŞ Elinizdeki kılavuzda Ardeck döşeme kurulumuna başlamak için ihtiyacınız olan bilgiler mevcuttur. Montaj ve kurulum tekniklerinin anlatıldığı bu kılavuz ürünlerimizin kurulumu

Detaylı

NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI

NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI İÇİNDEKİLER İNGİLİZCE 8 VERİ 13 ÖNEMLİ EMNİYET KURALLARI Elektrikli bir cihazı kullanırken, aşağıdakiler dahil temel önlemleri daima alın : CİHAZI KULLANMADAN

Detaylı

203 İRİS MAMA SANDALYESİ KURULUM ve KULLANMA KILAVUZU

203 İRİS MAMA SANDALYESİ KURULUM ve KULLANMA KILAVUZU 203 İRİS MAMA SANDALYESİ KURULUM ve KULLANMA KILAVUZU TS EN 14988 Kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyup muhafaza ediniz. Verilen talimatlara uymadığınız zaman çocuğunuz güvende olmayabilir. Lü en verilen

Detaylı

CADILLAC AIR. Travel Sistem Bebek Arabası Kurulum ve Kullanma Kılavuzu. Avrupa Güvenlik Standartlarına Uygundur.

CADILLAC AIR. Travel Sistem Bebek Arabası Kurulum ve Kullanma Kılavuzu. Avrupa Güvenlik Standartlarına Uygundur. CADILLAC AIR Travel Sistem Bebek Arabası Kurulum ve Kullanma Kılavuzu Avrupa Güvenlik Standartlarına Uygundur. Çocuğunuzun güvenliği için açıklamaları dikkatlice okuyup kullanım kılavuzunu saklayınız.

Detaylı

KURULUM VE MONTAJ KILAVUZU

KURULUM VE MONTAJ KILAVUZU GÜN IŞIĞI AYDINLATMA SĐSTEMLERĐ KURULUM VE MONTAJ KILAVUZU PAKET ĐÇERĐĞĐ A B C D E F G H I J K L M KUBBE EPDM KÖPÜK CONTA KUBBE KAĐDE EPDM CONTA ÇATI KAĐDE YANSITICI KANAL FĐTĐL CONTA AÇIK TAVAN DĐFÜZÖR

Detaylı

Disk Station DS209, DS209+II

Disk Station DS209, DS209+II Disk Station DS209, DS209+II Hızlı Yükleme Kılavuzu Doküman ID: Synology_QIG_2BayCL_20090901 GÜVENLiİK TALiİMATLARI Lütfen kullanım öncesinde bu güvenlik talimatlarını dikkatle okuyun ve ilerde başvurmak

Detaylı

TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU

TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU ELEKTRİKLİ MATKAP MODEL RTM154 TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU 6 1 2 4 5 3 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. MANDREN 2. HAVALANDIRMA ARALIKLARI 3. GERİ/İLERİ DÖNÜŞ ŞALTERİ 4. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 5. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU JAMESON USA-754. Çok Güçlü Mosfet Amplifikatör

KULLANIM KILAVUZU JAMESON USA-754. Çok Güçlü Mosfet Amplifikatör KULLANIM KILAVUZU JAMESON USA-754 Çok Güçlü Mosfet Amplifikatör Özellikler USA-414 Güç çıkış oranı @ 4 ohm 60 W x 4 @ 2 ohm 120 W x 4 @ 1 ohm ----- Köprülü @ 4 ohm 240 W x 2 Tepki frekansı 10 Hz ~ 50 Khz

Detaylı

Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 AMD AM2(940) / K8. Kurulum Kılavuzu GH-PCU32-VH

Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 AMD AM2(940) / K8. Kurulum Kılavuzu GH-PCU32-VH Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 AMD AM2(940) / K8 Kurulum Kılavuzu GH-PCU32-VH Türk Kontrol Listesi (1) GH-PCU32-VH Fan (2) GH-PCU32-VH Kullanım Kılavuzu (3) Isı Düşürme Macunu (4) Hız Kontrolü & 3.5 braketi

Detaylı

Montaj el kitabı - Gemi yapımı VEGAWELL 52. Hizmet tankları (Motor yakıtı, soğutkan) Taze su-/atık su tankları Balast tankları (Yanlardaki tanklar)

Montaj el kitabı - Gemi yapımı VEGAWELL 52. Hizmet tankları (Motor yakıtı, soğutkan) Taze su-/atık su tankları Balast tankları (Yanlardaki tanklar) Montaj el kitabı - Gemi yapımı VEGAWELL 52 Hizmet tankları (Motor yakıtı, soğutkan) Taze su-/atık su tankları Balast tankları (Yanlardaki tanklar) Document ID: 4957 İçindekiler İçindekiler Genel. Genel

Detaylı

Inspiron 24. Servis El Kitabı. 5000 Series. Bilgisayar Modeli: Inspiron 24 5459 Resmi Model: W12C Resmi Tip: W12C004

Inspiron 24. Servis El Kitabı. 5000 Series. Bilgisayar Modeli: Inspiron 24 5459 Resmi Model: W12C Resmi Tip: W12C004 Inspiron 24 5000 Series Servis El Kitabı Bilgisayar Modeli: Inspiron 24 5459 Resmi Model: W12C Resmi Tip: W12C004 Notlar, dikkat edilecek noktalar ve uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı daha iyi kullanmanızı

Detaylı

TURBO GENEL TALIMATLAR

TURBO GENEL TALIMATLAR ADIM 1: TURBOYU DEĞIŞTIRMEDEN ÖNCE Arızanın gerçekten turboşarjdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için motor sisteminde ayrıntılı bir arıza teşhis kontrolü yapmak önemlidir. Güç yetersizliği,

Detaylı

1 MALZEME 2 CEPHE KAPLAMASI 5 KORUMA VE BAKIM ANKRAJ 3.1 / KESME 3.2 / DELME 4.4 / UYGUN YERDE DEPOLAMA

1 MALZEME 2 CEPHE KAPLAMASI 5 KORUMA VE BAKIM ANKRAJ 3.1 / KESME 3.2 / DELME 4.4 / UYGUN YERDE DEPOLAMA PANELLER 1 SI 1 / ANKRAJ / 3 / 31 / KESME 3 / DELME 41 / 4 / 44 / UYGUN YERDE DEPOLAMA 5 KORUMA VE BAKIM IVANKA paneller, zengin desen grafik ve ince beton ve sert kaba ve zengin dokulu kadar bir sahiptir

Detaylı

ENG ENG 2 3 ENG ENG 4 5 ENG ENG 6 7 ENG ENG 8 RU RU 10 11 RU RU 12 13 RU RU 14 15 RU RU 16 EST EST 18 19 EST EST 20 21 EST EST 22 23 EST EST 24 LT LT 26 27 LT LT 28 29 LT LT 30 31 LT LT 32 LV LV 34 35

Detaylı

HAVA ÜFLEME MAKİNASI

HAVA ÜFLEME MAKİNASI HAVA ÜFLEME MAKİNASI MODEL RTM301 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 1 2 3 5 CİHAZIN ÜNİTELERİ 4 1. HIZ AYAR DÜĞMESİ 2. TETİK KİLİTLEME BUTONU 3. ÇALIŞTIRMA ANAHTARI 4. HAVA EMİŞ YERİ 5. HAVA ÜFLEME BORUSU TEKNİK

Detaylı

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151 Özellikler 400 mah kapasiteli, bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü batarya 500 Şarj batarya ömrü Yüksek ışık veren, enerji tasarrufu sağlayan, uzun ömürlü 15+1 LED 15 LED ve 1 LED aydınlatma şeklinde 2

Detaylı

EPS 6400 PERÇİN SIVAMA PRESİ KULLANMA KILAVUZU

EPS 6400 PERÇİN SIVAMA PRESİ KULLANMA KILAVUZU EPS 6400 PERÇİN SIVAMA PRESİ KULLANMA KILAVUZU PRESMAK MAKİNA SAN. İTH. İHC. LTD. ŞTİ Rami Kışla Cad. Gündoğar 1 İş Mrk no:279 Topçular- Eyüp/İSTANBUL TEL.0212 501 77 76-0212 612 81 21 FAX. 0212 612 21

Detaylı

D06F. Kurulum Kılavuzu. Basınç Düşürme Vanası

D06F. Kurulum Kılavuzu. Basınç Düşürme Vanası D06F Kurulum Kılavuzu Basınç Düşürme Vanası Güvenlik Kılavuzu: 1. Kurulum talimatlarına uyunuz. 2. Cihazı: Kullanım amacına uygun olarak İyi durumda iken Güvenliğe ve tehlike riskine ilişkin yapılması

Detaylı

Kendi emniyetiniz ve şöminenizi doğru kullanabilmeniz için lütfen bu broşürü dikkatle okuyunuz.

Kendi emniyetiniz ve şöminenizi doğru kullanabilmeniz için lütfen bu broşürü dikkatle okuyunuz. AKINLAR ŞÖMİNE... yeni ısı kaynağı... Değerli Müşterimiz, AKINLAR Şömine haznesini tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Kendi emniyetiniz ve şöminenizi doğru kullanabilmeniz için lütfen bu broşürü

Detaylı

TU13 Pamuklu Giysilere Standart Pres Ütüde Transfer Baskı

TU13 Pamuklu Giysilere Standart Pres Ütüde Transfer Baskı TU13 Pamuklu Giysilere Standart Pres Ütüde Transfer Baskı 375 F / 190 C 20-40 SANİYE 5 YÜKSEK (60 psi) VİDEO: http://youtube.com/v/swyqxqlm4b4&cc_load_policy=1 Başlamadan Önce Bu Sawgrass ChromoBlast Pamuklu

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU BLW-140PB BEAM DEDEKTÖR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU JAMESON USA-414. Çok Güçlü Mosfet Amplifikatör

KULLANIM KILAVUZU JAMESON USA-414. Çok Güçlü Mosfet Amplifikatör KULLANIM KILAVUZU JAMESON USA-414 Çok Güçlü Mosfet Amplifikatör Özellikler USA-414 Güç çıkış oranı @ 4 ohm 60 W x 4 @ 2 ohm 120 W x 4 @ 1 ohm ----- Köprülü @ 4 ohm 240 W x 2 Tepki frekansı 10 Hz ~ 50 Khz

Detaylı

TR Mika ısıtıcı 03 02

TR Mika ısıtıcı 03 02 Mika ısıtıcı TR Mika ısıtıcı 03 02 03 Ref : 2000014460 (beyaz) 2000014463 (siyah) TR Haydi başlayalım... Bu talimatlar güvenliğiniz içindir. Lütfen kullanımdan önce bunları iyice okuyunuz ve ileride başvurmak

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU AMPLİFİKATÖR MS-4125 MASSIVE OTO SİSTEMİ

KULLANIM KILAVUZU AMPLİFİKATÖR MS-4125 MASSIVE OTO SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU AMPLİFİKATÖR MS-4125 4CH 1800W Max Güç Yüksek Performans Klas-AB Amplifikatör MASSIVE OTO SİSTEMİ TEBRİKLER Tebrikler! En iyi oto amplifikatörü olan MASSIVE MS Serisi Amplifikatör satın

Detaylı

Ankastre tepsili sehpa

Ankastre tepsili sehpa Ankastre tepsili sehpa Lütfen masaya buyurun Ankastre tepsili sehpa Bu kokteyl masasında farklı bir şeyler var: Konuklara leziz ikramlar sunmak için bir servis tepsisi. 1 Giriş Misafirlerinize bu ankastre

Detaylı

Hoş tasarımlı bahçe şezlongu

Hoş tasarımlı bahçe şezlongu Hoş tasarımlı bahçe şezlongu Yap-tasarruf et projesi Hoş tasarımlı bahçe şezlongu Tik ağacından bir sedir için büyük miktarda para yatırmanız gerekir. Burada aynı rahatlığa sahip daha uygun maliyetli bir

Detaylı

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU 1. GÜVENLİK TALİMATLARI Genel Olarak; Lütfen, ürünü kullanmadan önce, bu ürünle beraber verilen dökümanları okuyun böylece güvenlik talimatlarını

Detaylı

Robert Bosch GmbH. Salon Lambası

Robert Bosch GmbH. Salon Lambası Salon Lambası Gayet dinlendirici Salon Lambası Işık ruh haliniz için belirleyicidir. Bu harika kutu, hoş ve rahat bir atmosfer için kusursuz bir ışıklandırma sağlar. 1 Giriş Bu harika şey, rahat bir atmosfer

Detaylı

1-Üst Mahya 2-3 yol mahya 3- Yan mahya. 4- Mahya Bitiş Kapama 5- Dere 6- Saçak kapama

1-Üst Mahya 2-3 yol mahya 3- Yan mahya. 4- Mahya Bitiş Kapama 5- Dere 6- Saçak kapama PVC PANEL KİREMİT 2 3 4 1 6 5 1-Üst Mahya 2-3 yol mahya 3- Yan mahya 4- Mahya Bitiş Kapama 5- Dere 6- Saçak kapama ÜRÜN BİLGİSİ ASA ile kaplanan DURAMİT PVC Panel Kiremitleri ko-ekstrüzyon teknolojisiyle

Detaylı

Robert Bosch GmbH. Gol!-Duvarı. Tam isabet! Gol!-Duvarı Kale duvarına gol atma artık sadece spor stüdyolarında değil, evinizin bahçesinde de mümkün.

Robert Bosch GmbH. Gol!-Duvarı. Tam isabet! Gol!-Duvarı Kale duvarına gol atma artık sadece spor stüdyolarında değil, evinizin bahçesinde de mümkün. Gol!-Duvarı Tam isabet! Gol!-Duvarı Kale duvarına gol atma artık sadece spor stüdyolarında değil, evinizin bahçesinde de mümkün. 1 Giriş Kale duvarı futbol meraklıları için bir klasiktir. Size; kayın ağacı

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI Cihazınızı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve ileride yararlanmak üzere saklayın. ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI Cihazınızı çalıştırmadan önce tüm talimatları okuyun. Bu talimatları ileride yararlanmak

Detaylı

Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları

Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları Hoparlörün işletme paneli fonksiyon Tablosu Güç Açma/Kapama butonu, Çalıştırmak/Kapatmak için butona basın; Ses + Ses - Sesi kapat Güç gösterge ışığı--- Mavi LED;

Detaylı

DERİN BAS HOPARLÖRLÜ BLUETOOTH "SOUNDBAR"

DERİN BAS HOPARLÖRLÜ BLUETOOTH SOUNDBAR DERİN BAS HOPARLÖRLÜ BLUETOOTH "SOUNDBAR" Hızlı Kurulum Kılavuzu DA-10294 DIGITUS DA-10294 cihazını satın aldığınız için teşekkür ederiz. Cep telefonunuz ya da bilgisayarınızdan (Bluetooth veya giriş kablosu

Detaylı

USB Şarj Girişi ile Bluetooth Ses Alıcısı Kılavuz 50002

USB Şarj Girişi ile Bluetooth Ses Alıcısı Kılavuz 50002 USB Şarj Girişi ile Bluetooth Ses Alıcısı Kılavuz 50002 LÜTFEN BU ÜRÜNÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE BU TALİMAT ELKİTABINI OKUYUN VE İLERİDE BAŞVURMAK İÇİN BU KİTAPÇIĞI SAKLAYIN. ÖNEMLİ GÜVENLİK TALİMATLARI Bu cihazı

Detaylı

CleanEvap (Evaporatör Temizleyici)

CleanEvap (Evaporatör Temizleyici) CleanEvap (Evaporatör Temizleyici) Gerekli Malzemeler: 236ml AirSept CleanEvap Ulti-Flex Püskürtme Tabancası Basınçlı Hava Bağlantısı Püskürtme Tabancası : Püskürtme tabancasına basınçlı hava bağlantısını

Detaylı

FRİTÖZ KULLANMA KILAVUZU FRİTÖZÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ

FRİTÖZ KULLANMA KILAVUZU FRİTÖZÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ FRİTÖZ KULLANMA KILAVUZU FRİTÖZÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ AEF 490 AEF 890 İÇİNDEKİLER I Fritözün Tanımı ve Kullanım Alanları 3 4 II Genel Uyarılar ve Güvenlik Önlemleri 5 III Teknik

Detaylı

BOSE AE2i KULAKLIKLAR. Kullanma Kılavuzu

BOSE AE2i KULAKLIKLAR. Kullanma Kılavuzu BOSE AE2i KULAKLIKLAR Kullanma Kılavuzu Tab 5, 11 Tab 4, 10 Tab 3, 9 Tab 2, 8 Türkçe Güvenlik Bilgileri Lütfen bu kullanım kılavuzundaki talimatları dikkatle takip etmek için yeterli zamanı ayırın. Yeni

Detaylı

ELEKTRİKLİ ZIMBA MAKİNASI

ELEKTRİKLİ ZIMBA MAKİNASI ELEKTRİKLİ ZIMBA MAKİNASI MODEL KULLANIM KILAVUZU ALETİN UNİTELERİ 1- Derinlik ayar düğmesi 2- Elektrik kablosu 3- Açma Kapama tuşu 4- Kaldıraç 5- Tetik 6- Basınç 7- Burun 8- Güvenlik 9- Şarjör 10- Tutturmaç

Detaylı

SÜTUNLU MATKAP MODEL RTM613 TANITMA VE KULLANIM KLAVUZU

SÜTUNLU MATKAP MODEL RTM613 TANITMA VE KULLANIM KLAVUZU SÜTUNLU MATKAP MODEL RTM613 TANITMA VE KULLANIM KLAVUZU 8 6 10 9 7 5 4 3 2 1 1. TABAN 2. ÇALIŞMA TABLASI 3. ÇALIŞMA TABLASI MANDALI 4. SÜTUN 5. MANDREN 6. AÇMA/KAPAMA BUTONU 7. TUTMA KOLU 8. KASNAK SİSTEMİ

Detaylı

Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI. Art.-Nr.: 101013 DB 1050-10

Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI. Art.-Nr.: 101013 DB 1050-10 Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI Art.-Nr.: 101013 DB 1050-10 TR İKAZ yaralanma riskini azaltmak için Kullanma Talimatını okuyunuz Kulaklık takın. Çalışma esnasında oluşan gürültü işitme kaybına

Detaylı

Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI. Art.-Nr.: 101014 DB 11-1500 B

Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI. Art.-Nr.: 101014 DB 11-1500 B Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI Art.-Nr.: 101014 DB 11-1500 B TR İKAZ yaralanma riskini azaltmak için Kullanma Talimatını okuyunuz Kulaklık takın. Çalışma esnasında oluşan gürültü işitme kaybına

Detaylı

BODY HAIR TRIMMER MT 5531

BODY HAIR TRIMMER MT 5531 BODY HAIR TRIMMER MT 5531 A B C D H E F G 2 GÜVENLİK Cihazı ilk defa kullanmaya başlamadan önce aşağıdaki uyarıları dikkate alınız: 7 Bu cihaz sadece evde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 7 Cihaz sadece

Detaylı

Montaj ve Bakım Kılavuzu

Montaj ve Bakım Kılavuzu 6302 0489 06/97 TR Montaj ve Bakım Kılavuzu SU 160 300 serisi Boylerler Lütfen saklayınız İçindekiler 1 Genel..................................................... 3 2 Boyutlar ve Bağlantılar.......................................

Detaylı

MONTAJ TALİMATLARI DİNAMİK TRİM KONTROL SİSTEMİ S SERİSİ

MONTAJ TALİMATLARI DİNAMİK TRİM KONTROL SİSTEMİ S SERİSİ MONTAJ TALİMATLARI DİNAMİK TRİM KONTROL SİSTEMİ S SERİSİ TAKIMLAR Elektrikli matkap Matkap uçları Delik testeresi Vidalı uçlar Ø 2,5 mm (3/32") Ø 3 mm (1/8") Ø 3,5 mm (9/64") Ø 4 mm (5/32") Ø 5 mm (3/16")

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN KODU : SB401. Dikkat!

KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN KODU : SB401. Dikkat! KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN KODU : SB401 Dikkat! I.Tedbirler 1. Ürünü kullanmadan önce lütfen bu kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyun ve ileride referans olması için saklayın. Kılavuzda verilen talimatlara

Detaylı

LIFESTYLE V35/V25 EV EĞLENCE SİSTEMLERİ LIFESTYLE T2/T10 EV SİNEMASI HOPARLÖR SİSTEMLERİ. Kurulum Kılavuzu

LIFESTYLE V35/V25 EV EĞLENCE SİSTEMLERİ LIFESTYLE T2/T10 EV SİNEMASI HOPARLÖR SİSTEMLERİ. Kurulum Kılavuzu LIFESTYLE V35/V25 EV EĞLENCE SİSTEMLERİ LIFESTYLE T2/T10 EV SİNEMASI HOPARLÖR SİSTEMLERİ Kurulum Kılavuzu GÜVENLİK BİLGİSİ Lütfen bu kılavuzu okuyun Lütfen bu kılavuzdaki talimatları dikkatle takip etmek

Detaylı

W345 Vidipan Ses Duvarı

W345 Vidipan Ses Duvarı W345 Vidipan Ses Duvarı Çift dikmeli 75/100 mm duvar M Profili ve her iki tarafta 12,5mm kalınlığında üç kat Vidipan kullanılarak oluşturulan, içinde Profil genişliğine göre 40mm kalınlığında üç kat yalıtım

Detaylı

ST-100 KONDİSYON KÜREĞİ KULLANIM KILAVUZU

ST-100 KONDİSYON KÜREĞİ KULLANIM KILAVUZU ST-100 KONDİSYON KÜREĞİ KULLANIM KILAVUZU 1 GÜVENLİK TALİMATLARI 1. Çalışmaya başlamadan önce bu el kitabını iyice okuyunuz ve daima yanınızda bulundurunuz. 2. Bir egzersiz programına başlamadan önce sağlığınızı

Detaylı

Balkon ve bahçe için kuş evi

Balkon ve bahçe için kuş evi Balkon ve bahçe için kuş evi Hayvanlar alemine yolculuk. Kuş evi Küçük ve yetişkin hayvan araştırmacıları yakında pusuya yatabilir ve kendi balkonlarında yeni keşifler yapabilir. 1 Giriş Ötücü kuşlar için

Detaylı

Bellek Modülleri. Kullanım Kılavuzu

Bellek Modülleri. Kullanım Kılavuzu Bellek Modülleri Kullanım Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

ZIMPARA TAŞ MOTORU MODEL RTM415A RTM417A RTM420A TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ZIMPARA TAŞ MOTORU MODEL RTM415A RTM417A RTM420A TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ZIMPARA TAŞ MOTORU MODEL RTM415A RTM417A RTM420A TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. AÇMA /KAPAMA ŞALTERİ 2. İŞ PARÇASI TABLASI 3. KIVILCIM/ÇAPAK KORUYUCU 4. ZIMPARA TAŞI 5. ZIMPARA TAŞI

Detaylı

Bükme ve Düzeltme. Özel bükme ve şekillendirme ihtiyaçları için geniş geçim. Güvenebileceğiniz kalitede. Tesisat 7 5. Enstrüman 8 3 Üçlü Bükme 1 1

Bükme ve Düzeltme. Özel bükme ve şekillendirme ihtiyaçları için geniş geçim. Güvenebileceğiniz kalitede. Tesisat 7 5. Enstrüman 8 3 Üçlü Bükme 1 1 Bükme ve Düzeltme Özel bükme ve şekillendirme ihtiyaçları için geniş geçim. Güvenebileceğiniz kalitede. Tip No inç. Sayfa Boru Bükmeler Tesisat 7 5 8-4 10-18 8.2 Enstrüman 8 16-1 2 6-12 8.2 Üçlü Bükme

Detaylı

ALÇI İȘLERİ İÇİN DEKORASYON PROFİLLERİ

ALÇI İȘLERİ İÇİN DEKORASYON PROFİLLERİ ALÇI İȘLERİ İÇİN DEKORASYON PROFİLLERİ Köşe leri 9002 köşe bitiş profilidir. Hareketli tavan ve duvar bitişlerinde kullanılır. Tek taraflı uygulanır. 9077 Farklı kanat genişliklerinde üretilen alüminyum

Detaylı

BLUETOOTH ES ALICISI. Kullanım Kılavuzu DA-30500

BLUETOOTH ES ALICISI. Kullanım Kılavuzu DA-30500 BLUETOOTH ES ALICISI Kullanım Kılavuzu DA-30500 İçindekiler 1.0 Giriş... 2 2.0 Teknik Özellikler... 3 3.0 Ambalajın İçindekiler... 3 4.0 PANEL AÇIKLAMALARI... 4 5.0 Bağlantı ve Çalıştırma... 5 1 Bluetooth

Detaylı