VIRTUALLY INVISIBLE 791 HOPARLÖRLER. Kurulum Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "VIRTUALLY INVISIBLE 791 HOPARLÖRLER. Kurulum Kılavuzu"

Transkript

1 VIRTUALLY INVISIBLE 791 HOPARLÖRLER Kurulum Kılavuzu

2 GÜVENLİK BİLGİSİ Önemli uyarılar Lütfen başlamadan önce bu kullanım kılavuzunu tamamen okuyun. Ardından araçların kullanımı ve burada değinilen tedbirleri almak konusundaki tecrübelerinizi dikkatlice göz önüne alın. Bu kurulumu yapmak konusunda şüpheleriniz varsa, ya ürünü satın aldığınız satıcıyla, ya bir elektrikçiyle ya da ses/video kurulumcusuyla temasa geçmelisiniz. Kurulum servisiyle anlaşmadan önce işi tarif edebilir ve tahmini bir fiyat talep edebilirsiniz. UYARI: Kurulum, Ulusal Elektrik Kodu, ANSI/NFPA 70, ve/veya Ulusal Yangın Alarmı Kodu, ANSI/NFPA 72 nin uygulanabilir bölümleriyle gerektiği gibi uyumlu olmalıdır. Kablo sistemi ve bölümü hoparlörün çalışmasına engel olmayacak şekilde olmalıdır. DİKKAT: Kullanım kılavuzundaki talimatlara uymamak hoparlörlerinizin tüm garantisini ortadan kaldıracaktır. Bu hoparlörler duvara, duvar iç kaplamasına veya asma tavanlara kurulmak için tasarlanmamıştır ve bu tavsiye edilmez. Bu ürün Havalandırmalı Toplantı Salonlarında kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Bu kuruluma başlamadan önce yerel yapı yönetmeliklerine danışın. Güvenlik işaretleri için ürün kasasına bakın. Hoparlör ya da aksesuarları üzerinde herhangi bir değişiklik yapmayın. İzinsiz değişiklikler emniyet düzenlemelerine uyumluluğu ve sistem performansını etkileyebilir. Bu kılavuzdaki kurulum talimatlarına uygun bir şekilde tüm yalıtım malzemelerinin hoparlörlerden uzak olduğundan emin olun. Bu hoparlörleri sadece ahşap çerçeve veya benzeri yapılara monte edin. Her hoparlör çevresinde 8 5 /8 inç (21,9 cm) çapında bir alan artı maksimum 3 /4 inç (1,9 cm) kalınlığındaki suntanın arkasında minimum 4 1 /8 inç (10,5 cm) derinliğe gereksinim duyar. Bose bu hoparlörlerin sadece ahşap çerçeve veya benzeri kaplama yapılarına yeterli 2 x 6 olarak bulunan aralıklı saplamalarla kurulmasını önerir. Bu kurulum kılavuzu talimatları sadece bu tip kurulumlara özeldir. Önemli Güvenlik Talimatları 1. Bu ürünü kullanmadan önce tüm parçaları için bu talimatları okuyun. 2. Daha sonra gerektiğinde başvurmak üzere bu talimatları saklayın. 3. Ürünün üstündeki ve kullanma kılavuzundaki tüm uyarılara önem verin. 4. Talimatların tümüne uyun. 5. Ürünü, üreticinin talimatlarına uygun olarak kurun. 6. Sadece üreticisi tarafından belirlenmiş ek parçaları/aksesuarları kullanın. Kayıtlarınız için Seri numaraları her bir Virtually Invisible 791 hoparlörünüzün arkasına konumlandırılmıştır. Seri numaraları: Satıcının adı: Satıcının telefonu: Satın alma tarihi: Satış fişini ve garanti kartını bu kullanım kılavuzu ile birlikte saklamanızı öneririz.

3 Temel kurulum adımları Bu sayfalardaki talimatlar aşağıdaki adımları tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Adım 1: Her hoparlörün yaklaşık konumunu seçin. Adım 2: Uyarılara dikkat edin ve kusursuz kurulum şablonunu kullanın. Adım 3: Her hoparlör için delik açın. Adım 4: Her hoparlörün kablosunu bağlayın. Adım 5: Hoparlörü tavana yerleştirin ve sabitleyin. Adım 6: Her hoparlörün çalışıp çalışmadığını test edin. GENEL BAKıŞ VE İÇİNDEKİLER HAZıRLıK 2 Başlamadan önce... 2 Paketi açma... 2 İhtiyaç duyacağınız diğer donanımlar... 2 Planınızda boyamak varsa... 2 Hoparlör kablosunu seçme... 3 Kablo sistemini hazırlama... 3 Yerleştirme talimatları... 4 Kılavuz olarak ok kullanma... 4 Hoparlörleri stereo ses için yerleştirme... 4 Hoparlörleri ev sinema sistemi için yerleştirme... 5 Diğer hususlar... 5 KURULUM 6 Tavanı hazırlama... 6 Şablonu kullanma... 6 Bir pilot deliği delme... 6 Hoparlör deliği açma... 7 Kabloları hazır hale getirme... 7 Hoparlörleri bağlama... 8 Kurulumu tamamlama... 8 Hoparlörü sabitleme... 8 Her bir hoparlörü test etme Kafes ekleme REFERANS 11 Dış parçaları boyama Kafesi boyama Çerçeveyi boyama Sorun giderme Müşteri hizmetleri Sınırlı garanti Aksesuarlar Teknik bilgiler... 14

4 HAZıRLıK 1 Başlamadan önce... Tavan içi kurulum için Bose Virtually Invisible 791 hoparlörlerini seçtiğinizden ötürü teşekkür ederiz. Bu üstün kaliteli Virtually Invisible hoparlörleri stereo ve ev sineması keyfi için süper bir performans sağlar. İnce profilleri odanıza uyum sağlar böylece sadece ses ortaya çıkar, hoparlörler değil. Lütfen herhangi bir kesme yapmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyun. Bu tip bir kurulumla işleme devam etmeden önce düşünülmesi gereken pek çok faktör vardır. Paketi açma Hoparlörlerin paketini dikkatli bir şekilde açın. Kartonu gösterilen tüm parçaları içerdiğinden emin olmak için kontrol edin. İhtiyaç duyacağınız diğer donanımlar Hoparlörünüzü tavana sabitlemek için donanım hoparlöre eklenmiştir. Ek olarak, kurulumun düzgün bir şekilde ilerlemesi için bir merdivene ve aşağıdaki donanıma ihtiyacınız olacaktır. Hoparlör kablosu Kesme aleti* Kürekli matkap ucu Kablo kesici/sıyırıcı Elektrikli matkap Şablon/Boyama kaplaması Sivri uçlu kalem Boyacı şeridi** Koruyucu gözlük Hoparlör kafesleri Kare uçlu veya Yıldız uçlu tornavida Şerit metre Saplama bulucu Hoparlörler Planınızda boyamak varsa Hoparlörlerinizin kurulumuna başlamadan önce sayfa 11 deki "Dış parçaları boyama" kısmını okuduğunuzdan emin olun. Hoparlörlerin nasıl korunacağına ve duvara sabitlemeden önce boyanın hoparlörlerin üzerine nasıl eşit olarak yayılacağına dair bir dizi öneri vardır. Hoparlörün herhangi bir bölümü hasarlı görünüyorsa, kullanmayın. Hemen Bose yi ya da yetkili Bose satıcınızı bilgilendirin. Bose iletişim bilgileri için ambalajdaki adres listesine bakın. Not: Paketi açılmış hoparlörlerin arka taraflarında seri numaralarını bulabilirsiniz. Ardından numaraları garanti kartınıza ve sayfa ii deki Kayıtlarınız için bölümüne kopyalayabilirsiniz.

5 HAZıRLıK Hoparlör kablosunu seçme Eğer kablolarınız henüz kurulmamışsa, hoparlör kablosunu seçmek ve kullanmak için bu talimatları kullanın. Eğer kablolarınız zaten kurulu ise, standartları karşılayıp karşılamadıklarını kontrol edin. Ölçü Maksimum Uzunluk 18 AWG (0,82 mm 2 ) 6 m (20 fit) 1,3 mm 2 (16 AWG) 9 m (30 fit) 2,1 mm 2 (14 AWG) 15 m (50 fit) 3,3 mm 2 (12 AWG) 27 m (90 fit) Hoparlörlerin konumunu hesaba katarak, her birine yetişecek kadar kablo sağladığınızdan emin olun. Buna hoparlörü tavan içine yerleştirmeden önce gerekli olan ekstra kablo uzunluğu da dahildir. Kablo sistemini hazırlama Hoparlör kablosu iki yalıtımlı telden oluşur. Bir telin etrafındaki yalıtım pozitif olduğunu göstermek için işaretlenmiştir (çizgili, renklendirilmiş veya fitilli). Diğer kablo negatiftir. Not: Kablo işaretlerini ayırt etmek bazen zor olur. Her iki kabloyu da dikkatli bir şekilde inceleyin. 1. Her iki telin yalıtımını yaklaşık 13 mm (½ inç) sıyırın. 2. Her iki telin çıplak ucunu gevşek teller karşı kutuplara değmesin diye kıvırın. Her bir telin doğru hoparlör kutbuna bağlandığından emin olun pozitif pozitife (+) ve negatif negatife (-). Not: Kabloların kurulması ile ilgili daha fazla bilgi için, profesyonel bir elektrikçiye veya ses/video kurucusuna danışın ya da yerel mesken bina perakende mağazalarındaki referans kitaplarına bakın.

6 HAZıRLıK Yerleştirme talimatları Bu özdeş hoparlörleri yönlendirmek ve yerleştirmek performansları açısından kritik öneme sahiptir. Her bir hoparlörün yaklaşık konumunu belirlemek için bu talimatları izleyin. Tavan deliklerinin konumlarını işaretlemeden önce şunları okuduğunuzdan emin olun: Sayfa 5 deki Diğer hususlar ve Sayfa 6 daki UYARILAR. Kılavuz olarak ok kullanma Her bir hoparlörün iç yakasının içinde küçük bir ok vardır. Hoparlörleri diğeriyle ilişkili olarak yönlendirmek için bunu bir kılavuz olarak kullanın. Hoparlörleri stereo ses için yerleştirme Bu iki hoparlörü şu şekilde konumlandırın: - odanın ön tarafında biri solda diğeri sağda olacak şekilde - ok karşı hoparlörü gösterecek şekilde yönlendirilmiş olarak - birincil dinleme alanından eşit uzaklıkta olacak şekilde - her biri EN AZ: - Ön duvardan 0,6 m (2 fit) - Yan duvarlardan 1 m (3 fit) - 2 m (6 fit) uzakta Odanızın ön tarafından Kılavuz oku Minimum 2' (0,6 m) Minimum 2' (0,6 m) Minimum Minimum Aşağıdaki diyagramlar, bir çift hoparlör kullanarak stereo ses için veya bir dizi çift hoparlör kullanarak ev sineması sesi için doğru yönlendirmeyi gösterir. Minimum 2' (0,6 m) Minimum 2' (0,6 m)

7 HAZıRLıK Hoparlörleri ev sinema sistemi için yerleştirme Bu hoparlörler çiftler halinde satılmalarına rağmen ev sineması keyfi için birçok çift kullanabilirsiniz. İki hoparlörü şöyle yerleştirin: - TV nizin her iki tarafına biri gelecek şekilde - ok karşı hoparlörü gösterir halde - her biri EN AZ: - Ön duvardan 0,6 m (2 fit) - Yan duvarlardan 1 m (3 fit) - 0,6 fit (2 m) uzakta Minimum Ev sineması odanızın ön tarafından Minimum Üçüncü hoparlörü şöyle yerleştirin: - TV nin üzerine ok arka duvarı gösterecek şekilde - Ön duvardan en az 0,6 m (2 fit) uzaklıkta Diğer iki hoparlörü şöyle yerleştirin: - Odanın arka tarafında sol ve sağa gelecek şekilde - ok yan duvarı gösterecek şekilde (diğer hoparlörden uzakta) - her biri EN AZ: - Ön duvardan 0,6 m (2 fit) - Yan duvarlardan 1 m (3 fit) - 2 m (6 fit) uzakta (1 m) Minimum (Altıncı hoparlörün yerleşimi (sadece 6.1 alıcı ile kullanmak için): - diğer arka hoparlörlerin arasına - ok odanın arka tarafını işaret edecek şekilde - Arka duvardan en az 0,6 m (2 fit) uzaklıkta (1 m) Minimum Diğer hususlar Her hoparlör için gereken alanı belirlemek için sağlanan şablonun tavana karşı yerleştirin. Bir saplama bulucu kullanmak, kirişler arasında kullanılabilir bir alan seçmek için yardımcı olacaktır. Hoparlörün merkezinden bir kirişe 13 cm (5½ inç) aralık sağlamanız gerekir. Kirişler arasında belirlenmiş alana kurulum yapıyorsanız, optimal performans için alanın hacminin en az 0,028m 3 (1 kübik fit) olması önemlidir. Tüm elektrik kablolarının, havalandırmaların ve su tesisatı borularının tavan üzerine konumlandırılmasına engel olun. Nasıl konumlandırılacaklarını ve engelleneceklerini öğrenmek için eğitimli bir profesyonelle kontrol edin.

8 KURULUM Tavanı hazırlama Güvenli bir şekilde devam edebilmek için bu sayfalardaki tüm güvenlik ve hazırlık bilgilerini okuyup anladığınızdan emin olun. DİKKAT: Eğer bu işlemi yapabileceğinizden emin değilseniz profesyonel bir kurulumcuyla temasa geçin. Belirli yalıtım formları (at kılı alçı, gazete, selüloz veya herhangi bir uçucu malzeme gibi) riski ortaya çıkarabilir. Kurulum talimatlarına uygun bir şekilde tüm yalıtım malzemelerinin hoparlörlerden uzak olduğundan emin olun. UYARILAR: Seçilen noktanın kesme için güvenli olduğundan emin olun. Elektrik kabloları, boru hattı veya arkasında su tesisatı gizlenmiş yüzeyleri kesmeyin. Diğer güvenlik önlemlerini izleyin. Hoparlör yerleştirmek istediğiniz tavanda bir asbest yalıtımı olduğunu düşünüyorsanız orayı delmeyin veya kesmeyin. Onun yerine hoparlörler için başka bir tavan alanı bulun. Eğer tavanda başka tip taşınabilir yalıtım varsa bu ipuçlarını okuduktan sonra devam edebilirsiniz. - Hoparlörü yerleştirmeden önce yalıtımı kesmeniz veya kaldırıp atmanız gerekebilir. - Yalıtımı kaldırmak için tavana ulaşırken gizli çivilere dikkat edin. - Fiberglas içeren yalıtımı kaldırmadan önce eldiven ve ağzınız, burnunuz ve gözleriniz için koruma takın. - Akustik performansı maksimize etmek için hoparlör deliğinin etrafında her türlü yalıtımdan uzak cm (4-6 inç) alan bıraktığınızdan emin olun. Şablonu kullanma 1. Hoparlör kafesinin ortalamak istediğiniz deliğinin üzerinde şablonu ortalayın. 2. Şablonu tavana ellerinizle bastırın veya sabit tutmak için boyacı şeridi kullanın. 3. Şablonun kenarlarının etrafını çizin. DİKKAT: Şablon sadece boya koruması olarak kullanıldığı zaman şeridin etrafını çizmeyin veya KESMEYİN. (21,9 cm) Bir pilot deliği delme 1. Kesme aracınızın bıçağına yeterli büyüklükte delik açmak için doğru kürekli matkap ucunu seçin. UYARI: Bir matkap veya kesme aleti kullanırken göz koruması takın ve tüm güvenlik önlemlerine dikkat ettiğinizden emin olun. 2. Deliği çizdiğiniz dairenin içine açın. Testerenizi kullanmaya başlamadan önce hangisi kolay olacaksa dairenin merkezine veya dış kenarına yakın olan bir nokta seçin.

9 Hoparlör deliği açma Deliği olabildiğince düzgün yapmak için dikkatli bir şekilde kestiğinizden emin olun. Bununla birlikte hoparlör yerine yerleştirildiğinde çerçeve kaplaması kesim kenarları küçük kesim hatalarını örtmek için 0,6 cm dir ( 5 /8 inç). 1. Kesme bıçağını dikey konumda tutun ve deliği keserken sabit olmasını sağlayın. Bu bıçağın dairenin dışına taşmasını engellemeye yardımcı olur. Kabloları hazır hale getirme Hoparlör kablonuz kesmeniz gereken deliğe ulaştığında aşağıdaki prosedürü izleyin: 1. Hoparlör deliğinin içindeki herhangi bir yalıtımı çıkarıp atın. KURULUM Tüm uçucu yalıtımların deliğin kenarlarından en az 10 ila 15 cm (4 ila 6 inç) mesafede olduğundan emin olun. 2. Hoparlör kablonuzu konumlandırın ve en az 36 cm (14 inç) çekin. 2. Testerenizin ucunu pilot deliğine yerleştirin ve dairesel çizginin büyük bir kısmını kesin. Telleri bağlayacağınız yer için yeterli kablo sağlayın. 3. Bir elinizi desteklemek için dairenin altına yerleştirin ve deliği kesmeyi tamamlayın. UYARI: Parmaklarınızı kesme bıçağından uzakta tutun. 4. Kesilen kısmı kaldırın. 5. Deliğin etrafındaki herhangi kopuk veya pürüzlü malzemeyi temizleyin. Hoparlör ve tavan arasındaki su geçirmez alçı koruyucuya zarar verebilecek türden malzemeleri de temizleyin.

10 KURULUM Hoparlörleri bağlama Telleri bağlarken aşağıda tarif edildiği gibi her kutbu doğru kutupla eşleştirmek için dikkatli olun. Burada yapılacak bir hata hoparlörün performansını ters şekilde etkileyecektir. 1. Kablonun ucundaki renkli yaka veya başka bir gösterge ile işaretlenmiş (pozitif (+) tel olarak ayırt edilmesini sağlayan) teli seçin. 2. Hoparlör kutbu pozitif (+) kutbunun açık ucu üzerindeki kırmızı daireye dikkat edin. 3. Kutbun her iki ucuna bastırın ve pozitif telin çıplak ucunu kutup açıklığına tamamen yerleştirin. Telin herhangi bir yalıtımlı kısmını yerleştirmekten kaçının. 4. Teli yakalamak için kutup üzerindeki basıncı serbest bırakın. 5. Diğer teli negatif (-) olduğunu göstermek için siyah daire ile işaretlenmiş diğer kutba yerleştirin,. DİKKAT: Açık tellerin birbirine sürtünmesine izin vermeyin. Bu hoparlörünüze veya /alıcı/amplifikatörünüze zarar verebilir. Herhangi bir aşırı teli düzeltin ve gerekirse tekrar yerleştirin. Kurulumu tamamlama Bu prosedürü tamamlamak için tüm donanımınızın hazır ve kolaylıkla erişilebilir bir yerde olması önemlidir. Hoparlörü sabitleme Hoparlörü kaldırdığınızda, kısılmasını önlemek için hoparlör kablosunu yukarıda yol üzerinden uzak tutun. Yerel bina şartlarının gerektirdiği yerlerde hoparlörün üst kenarına konumlandırılmış güvenlik flanşı dikkatinizi çekebilir. 1. Tavan deliğine yerleştirirken hoparlörün kenarını tutmak için iki elinizi kullanın. DİKKAT: Hoparlörün yüzüne oturtulmuş iki küçük sürücüye bastırmadığınızdan emin olun. Güvenlik flanşı Pozitif (+) teli, pozitif (kırmızı) kutba DİKKAT: Hoparlörün kenarı boyunca bulunan köpük yalıtım malzemelerinin herhangi birine zarar vermemek veya kaldırmamak için dikkatli olun. Bu yalıtım malzemesi hoparlörün çalışması için önemlidir.

11 KURULUM ÖNEMLİ HUSUSLAR: Hoparlör kelepçelerini sıkmak için kare uçlu veya yıldız uçlu tornavida kullanabilirsiniz. Bu kelepçeler hoparlörü sıkı bir şekilde yerinde tutmak için tavanın içerisine basınç uygular. Vida tabancası veya kare uç veya yıldız uç ile elektrikli matkap kullanmayı seçerseniz: Başlamak için en düşük tork ayarını seçin. 2. Dört kelepçe vidasından birini çerçevenin tavana sıkı bir şekilde baskı yaptığını hissedene kadar sıkın. Bu kelepçenin uzadığını ve tavanı kavradığını gösterir. Eğer vida düzgün bir şekilde oturmazsa vidayı sabitlemeyi tamamlamak için bir sonraki en hızlı tork ayarını seçin. Veya bunu manuel olarak tamamlamak için Yıldız uçlu bir tornavida kullanın. Dört kelepçe vidasından biri Kelepçe DİKKAT: Bu vidaları sıkı bir şekilde sıkın fakat kelepçelerin tavan malzemesini sıkıştıracağı kadar fazla baskı yapmaktan kaçının. Bu malzemenin ufalanmasına, hoparlör ve tavan arasında boşluklu düz olmayan bir yüzey oluşmasına neden olabilir 3. Vida kelepçesini sıkılmış olanın karşı tarafına konumlandırın ve bu kelepçe ile aynı işlemi tekrar edin. Bu iki sıkılı kelepçe hoparlörü geçici olarak yerine tutturacaktır. 4. Hoparlörü tavana düzgün bir şekilde sabitlemek için diğer iki kelepçeye de işlemi tekrar edin.

12 KURULUM Her bir hoparlörü test etme Hoparlörler tavana sabitlendiğinde kafesi takmadan önce hoparlörün düzgün çalıştığından emin olabilirsiniz. DİKKAT: Alıcınızı/amplifikatörünüzü açmadan önce, üzerinde kullanılmayan bir hoparlör kablosu bağlı olmadığından emin olun. Bir ucu boş olan takılı kablo kısa devreye neden olabilir ve alıcınıza/amplifikatörünüze zarar verir. Kafes ekleme Kafes hoparlörün kenarındaki yuvalara oturacak ve saat yönünde döndürülmekle yerine kilitlenecek şekilde tasarlanmıştır. 1. Hoparlör ızgarasının iç kenarındaki altı yuvaya dikkat edin. 2. Bu tırnakları hoparlörün kenarı boyunca bulunan altı yuvanın altına konumlandırın. Tırnak 1. Alıcıyı/amplifikatörü açın ve size yakın gelen bir müzik çalın. 2. Sesin net ve parazitsiz olduğundan emin olun. Parazit hoparlör kablosunun düzgün bağlanmadığına işaret ediyor olabilir. Sayfa 8 deki DİKKAT bölümüne bakın. Not: Hoparlörü kaldırmak ve bağlantıları kontrol etmek için öncelikle karşılıklı olarak iki vida gevşetin. Üçüncü vidayı gevşetirken bir elinizi desteklemek için kullanın. Hoparlörü desteklemeye devam ederek son vidayı da gevşetin. 3. Hoparlörün kenarındaki tırnakların oturacağı altı yuvaya dikkat edin. Yuva 4. Kafesi tırnakların yerine oturduğunu hissedene kadar hoparlörün kenarına bastırın ve tırnakları emniyetli bir şekilde kilitlenene dek yavaşça döndürün. Bose logosu Not: Kafesi döndürmekte zorlanırsanız lastik bir eldiven kullanın veya uyguladığınız gücü arttırmak için kafesin üzerine kaymayan bir parça malzeme yerleştirin. 5. Oda düzeninize ayarlamak için Bose logosunu gerektiği gibi döndürün.

13 REFERANS Dış parçaları boyama Kafesi ve Virtually Invisible 791 hoparlörlerinizi kurulumlarını yapmadan önce boyayabilirsiniz. Aşağıda tarif edildiği gibi seçtiğiniz tekniğe uygun boya kullandığınızdan emin olun. Boyama isteğe bağlıdır ve fabrikada uygulanmamış olan boyaların tutmasından ve rötuş kalitesinden Bose sorumlu tutulamaz. UYARI: İçerikte bulunan kimyasallarla ilgili önerilen bütün güvenlik prosedürlerini uygulayın. Buna, yanıcı solventlerin kullanımı durumunda; göz koruma, havalandırma sistemleri, solunum cihazı veya filtreli maskeler ve yangın güvenlik ekipmanlarının kullanımı dahildir. Kafesi boyama Boyanın kafesin deliklerini doldurmasına engel olmak önemlidir. Bu performansı ters bir şekilde etkileyebilir. Burada tarif edildiği gibi kuru bir fırça veya sprey boyama tekniği kullanabilirsiniz. Ancak boya rulosu kullanmayın. Kuru fırça tekniği kullanma İnceltilmemiş plastik boya bu yöntem için uygundur. Çalışma alanınızı kaplamaya veya fırçayı tekrar tekrar doldurmaya yeterli olacak kadar kağıt koyduğunuzdan emin olun. 1. Temiz bir kuru fırçanın ucunu boyaya batırın. 2. Fırça üzerindeki boya miktarını azaltmak için bir parça kağıda fırça darbesi vurun. Birbirinden ayrı fırça kılı izleri gördüğünüzde fırça kafes üzerinde kullanmaya hazır demektir. 3. Daha fazla boyaya ihtiyaç duyana kadar kafesin ön kısmında yatay olarak hafifçe ileri geri fırça darbeleri uygulayın. İpucu: Eğer boya herhangi bir kafes deliğini doldurursa, fırçanızın açısını değiştirin veya tıkalı boyayı açmak için hafifçe üfleyin. 4. Bütün kafes kaplandığında kafesi 180 döndürün ve ileri geri fırça darbeleriyle tekrar boyayın. Boyama işlemi başlamadan önce Bose logosunu istediğiniz konuma döndürdüğünüzden emin olun. Yüzeydeki olası kirleri ortadan kaldırmak için kafesi temizleyin. Parmak izleri bile bütün yüzeyin aynı görünmesini önleyebilir. Boyanın tam olarak dağıldığından ve kafesi bütünüyle kapladığından emin olmak için kontrol edin. Boya korumasını kaldırırken veya hoparlöre eklerken boyalı kafesi korumak için ince bir kağıt veya temiz bir bez kullanın.

14 REFERANS Sprey tekniği kullanmak Sifon beslemeli sprey tabancası ile kullanmak için plastik veya yağ bazlı bina boyası gerekir. 7,6-12,7 cm (3 ila 5 inç) fan şablonunda uygulamak için sprey tabancasını 2,1 bara (30 psi) ayarlayın. İnceltme formülü kullandığınız boya türüne bağlıdır. Vinil akrilik plastik boyayı aşağıdaki gibi inceltin: 6 birim boyaya 3 birim su ekleyin ve karıştırın. Bir parça denatüre etil alkol ekleyin (kafesi tıkamasın diye boya partiküllerini aşağı çöktüren) ve tekrar karıştırın. Çerçeveyi boyama Başlamadan önce, kartonla birlikte gelen şablon/boya kaplamasını yerleştirerek hoparlörün çalışan parçalarını koruma altına alın. Bağlantı kilitleri kaplamayı yerinde tutmak için yakalayana kadar kaplamanın kenarlarını hoparlörün iç kenarına doğru bastırın. Bu hoparlörün çalışan parçalarını korur ve boyama kenarınızı düz tutmanıza yardımcı olur. Bağlantı kilidi Bina veya otomotiv boyası kullanımı için: Bu tür boyalar doğru donanım ve teknikle bir profesyonel tarafından kullanılmalıdır. Aynı zamanda bu boya bir solvent kullanarak inceltilmelidir. Bir teneke kutu içindeki vernik veya cila kullanımı için: İnceltmeye gerek yoktur. Ardından: 1. Kirden arınmak ve kuruyan boya partiküllerinin tekrar deliklere dönmesini engellemek için kafesi asın veya bir tel elek üzerine yerleştirin. 2. Boyayı kafesin üzerine 45 lik bir açıyla uygulayın. Ardından kafesi 180 döndürün ve yeniden 45 lik bir açıdan boyayın. 3. Kafesi hoparlöre takmadan önce boyanın kuruduğundan emin olun. Bir kaç dakika içinde dokunarak boyanın kuruduğu hissedilebilir. Ancak alkol eklenmişse tamamen kuruması bir kaç gün alabilir. ŞABLON / BOYAMA KAPLAMASI Duvarınızı veya tavanınızı boyamakta kullandığınız hoparlör çerçevesine bağlı olarak plastik veya yağ bazlı boya ile aynı klasik sprey veya rulo donanımını kullanabilirsiniz. Ancak her iki tür boya da dikkatsiz taşıma sırasında kolaylıkla çizilebilir. DİKKAT: Boyanın birikmesini veya akmasını önlemek için dikkatli olun. Gerektiği yerlerde boyayı yaymak için fırça kullanmak isteyebilirsiniz. İpucu: Boyanın tıkadığı yerleri açmak için tıkalı alana hafifçe üfleyin. Eğer bu işe yaramazsa, kafesi hemen uygun bir solvent ile yıkayın. Tekrar boyamadan öce kafesin tamamen kuruduğundan emin olun. Boya tıkanıklığını açmak için sivri bir nesne ile deliği delmek kafese yüzeysel olarak zarar verebilir ve tavsiye edilmez.

15 REFERANS Sorun giderme Sorun Hoparlörler çalışmıyor Sadece tek hoparlör çalışıyor Olası çözüm Alıcınızın/amplifikatörünüzün ayarlarını kontrol edin. Ayarlar hakkındaki talimatlar için kullanıcı kılavuzuna bakın. Amplifikatörünüzün/alıcınızın ses çıkışı setine başka stereo hoparlörler bağlıysa, Virtually Invisible 791 hoparlörlerinize bağlanan A veya B çıkışıyla eşleşsin diye doğru A veya B hoparlör ayarını seçtiğinizden emin olun. Alıcınızın/amplifikatörünüzün denge denetimini kontrol edin ve ortada olduğundan emin olun. Kabloyu hoparlörden söz konusu alıcıya/amplifikatöre kadar takip edin ve alıcının/amplifikatörün üzerindeki + ve kutuplarından hiçbir telin birbirine dokunmadığından emin olun. Kablonun alıcı/amplifikatör kanalından bağlantısını kesin ve bir başka alıcı/amplifikatör kanalına tekrar bağlayın. - Eğer performans şimdi iyiyse sorun orijinal alıcı/amplifikatör kanalında, müziğin bileşen kaynağında veya alıcı/amplifikatör ve kaynak arasındaki bağlantıda yatıyor demektir. Bunların hepsinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hoparlörü çalışan alıcının/amplifikatörün doğru kanalına tekrar bağlayın. - Sorun hala devam ediyorsa, soru kaynakta, hoparlör kablosunda veya söz konusu hoparlördedir. Bir sonraki talimatı izleyin. + ve kutuplarının birbirine değmediğinden emin olmak için söz konusu hoparlöre bağlı kabloyu kontrol edin. Kabloyu söz konusu hoparlörden çıkarıp bir başka hoparlöre bağlayın. - Eğer performans şimdi iyiyse, sorun orijinal hoparlördedir. Servisi sağlayacak yetkili Bose satıcınızla temasa geçin. Ya da Bose ile doğrudan iletişim kurmak için kutuda gelen adres listesine başvurun. - Eğer sorun devam ediyorsa, sorunun kaynağı hoparlör kablosudur. Bir sonraki talimatı izleyin. Sadece yukarıdaki prosedürleri izledikten sonra başka bir sorun kaynağı bulamazsanız hoparlör kablosunu değiştirin ve yeniden çalıştırın. Bas veya tiz zayıf Alıcınızın/amplifikatörünüzün ton ayarlarını kontrol edin. Hoparlör çerçevesi ve tavan yüzeyi arasındaki boşlukları kontrol edin. Kabloyu hoparlörden söz konusu alıcı/amplifikatöre kadar takip edin ve uç kısımdaki + ve kutuplara bağlı telleri değiştirin. - Eğer bu işlem bas performansını arttırırsa, sorun kablo ucu bağlantılarındaki kutup uyuşmazlığından kaynaklanıyor demektir. Kablonun alıcı/amplifikatör kanalından bağlantısını kesin ve bir başka alıcı/amplifikatör kanalına tekrar bağlayın. Bir hoparlördeki parazit veya cızırtı Kabloyu hoparlörden söz konusu alıcıya/amplifikatöre kadar takip edin. Tellerin iyi durumda olduğundan, düzgün şekilde bağlandıklarından ve aksi kutupların birbirine değmediğinden emin olun. Müzik kaynağından alıcıya/amplifikatöre kadar olan bağlantıları kontrol edin. Kabloyu serbest bırakmak için hoparlör kelepçelerinin vidalarını sökün ve etkilenen hoparlörü kaldırın. Tellerin iyi durumda olduğundan, düzgün şekilde bağlandıklarından ve aksi kutupların birbirine değmediğinden emin olun. Eğer önceki çabalar sorunu çözmediyse yukarıdaki Sadece bir hoparlör çalışıyor bölümünde önerilen çözümlere bakın.

16 Referans Müşteri hizmetleri Problemlerin çözümlerinde ek yardım için, Bose satıcınız ile temas kurun. Ya da Bose Müşteri Servisi ile temas kurmak için kutuda gelen adres listesine başvurun. Sınırlı garanti Virtually Invisible 791 hoparlörleriniz sınırlı devredilebilir garanti ile kapsanmıştır. Sınırlı garantinin detayları, ambalajda yer alan ürün kayıt kartında sunulmuştur. Nasıl kaydedildiği hakkındaki talimatlar için lütfen karta bakın. Kaydettirmezseniz sınırlı garanti haklarınız etkilenebilir. Sınırlı Garanti Hizmetinden yararlanmak için yapmanız gerekenler Aşağıdaki prosedürleri kullanarak, yetkili bir Bose satıcısından almış olduğunuz satın alma belgesiyle birlikte ürünü geri gönderin: 1. Belirtilen iade ve nakliye talimatları için ülkenizdeki/bölgenizdeki Bose organizasyonuna (ülkenizdeki/bölgenizdeki iletişim bilgileri için Global.Bose.com adresini ziyaret edin) başvurun; Teknik bilgiler Uyumluluk Anma değeri kanal başına W veya 4 ila 10 ohm olan amplifikatör veya alıcılarla uyumludur. 50W IEC sürekli güç kullanımı; 6 ohm anma değeri Sürücü tamamlayıcı İki (2) 2,54 cm (1 ) kubbe tweeteri bir set içinde yapılandırılmıştır. Bir (1) 17,8 cm (7 ) yüksek gezinme woofer Malzeme Dökme ABS mühendislik sınıfı polimer Beyaz çerçeve ve kafes Boyutlar Her bir hoparlörün çapı: 25,4 cm (10 inç) Kafes takılıyken derinlik: 12 cm (4,66 inç) Gerekli tavan delik çapı: 21,9 cm (8 5 A") çap Gerekli tamamlanan yüzey 25,4 cm (10 inç) Ağırlık Her biri 2,2 kg (4,73 lb) 2. Ürünü etiketleyin ve nakliye ücreti ödenmiş şekilde ülkenizdeki Bose organizasyonu tarafından sağlanan adrese gönderin. 3. Gerekli herhangi bir İade Onay Numarasını kutunun dışına görünür biçimde yerleştirin. Bir İade Onay Numarasına dayanmayan kartonlar, gerekirse reddedilecektir. Aksesuarlar Tamamlanmayan yapı için, Bose Taslak Kitini kullanın. Kit iki hoparlör için parçalar içerir ve kirişlerin yerinde olduğu ve suntalar eklemeden önceki kurulumlar için tasarlanmıştır. Kurulduğundaki her bir hoparlör için sunta üzerinde hoparlör deliği açmak üzereayrılan yerleri işaret eder. Kit kurulum talimatları içerir. Daha fazla bilgi veya aksesuar sipariş etmek için Bose satıcısıyla temasa geçin. Ya da doğrudan Bose 2 yi aramak için kutuda gelen adres listesine başvurun.

17 2009 Bose Corporation, The Mountain, Framingham, MA ABD AM Rev.01

Önemli Tedbir Bilgileri

Önemli Tedbir Bilgileri Nederlands Italiano Français Deutsch Türkçe GÜVENLİK BİLGİLERİ Önemli Tedbir Bilgileri Lütfen başlamadan önce bu kullanım kılavuzunu tamamen okuyun. Sonra, burada bahsedilen aletler ve alınacak önlemler

Detaylı

COMPANION 5. Kullanma Kılavuzu

COMPANION 5. Kullanma Kılavuzu COMPANION 5 MULTiMEDYA HOPARLÖR SiSTEMi Kullanma Kılavuzu Türkçe Français GÜVENLİK BİLGİSİ Lütfen bu kılavuzu okuyun. Bu kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Hoparlör sisteminizi doğru şekilde kurmanıza

Detaylı

Destek kilidi. #12x1 inç duvar ankoru(4) Destekten hoparlöre Montaj vidası (4)

Destek kilidi. #12x1 inç duvar ankoru(4) Destekten hoparlöre Montaj vidası (4) Bose 151 SE dış mekan hoparlörleri Başlamadan önce begin Paketi açma Şekil 1 Karton içerikleri Bose 151 SE hoparlörlerini aldığınız için teşekkür ederiz. Gelişmiş tasarım ve kaliteli yapısı ile Size evinizin

Detaylı

LIFESTYLE V35/V25 Ev Eğlence Sistemleri LIFESTYLE T20/T10 Ev Sineması Hoparlör Sistemleri Kullanım Kılavuzu

LIFESTYLE V35/V25 Ev Eğlence Sistemleri LIFESTYLE T20/T10 Ev Sineması Hoparlör Sistemleri Kullanım Kılavuzu LIFESTYLE V35/V25 Ev Eğlence Sistemleri LIFESTYLE T20/T10 Ev Sineması Hoparlör Sistemleri Kullanım Kılavuzu ÖN HAZIRLIK Türkçe GÜVENLİK BİLGİSİ Lütfen bu kılavuzu okuyun Lütfen bu kılavuzdaki talimatları

Detaylı

ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ - AÇMAYIN

ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ - AÇMAYIN Güvenlik Lütfen bu kullanma kılavuzunda yer alan talimatlara dikkatli bir şekilde uymak için zaman ayırın. Sisteminizi doğru bir şekilde kurarak çalıştırmanıza ve böylece gelişmiş özelliklerinden faydalanmanıza

Detaylı

i2900 Tarayıcı A-61778_TR

i2900 Tarayıcı A-61778_TR i2900 Tarayıcı A-61778_TR Güvenlik Kullanıcı Önlemleri Tarayıcıyı sağlam, düzgün, 20,4 kg (45 lbs) ağırlığı destekleyebilecek bir çalışma zeminine yerleştirin ve tarayıcının her tarafında yeterli boşluk

Detaylı

i3200/i3250/i3400/i3450 Tarayıcılar

i3200/i3250/i3400/i3450 Tarayıcılar i3200/i3250/i3400/i3450 Tarayıcılar Kullanım Kılavuzu A-61771_tr 5K2476 Güvenlik Kullanıcı Önlemleri Tarayıcıyı sağlam, düzgün, 20,4 kg (45 lbs) ağırlığı destekleyebilecek bir çalışma zeminine yerleştirin

Detaylı

Super Marathon Serisi. Gazlı Fritözler *8197279* Kurulum ve Kullanma Kılavuzu. SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri

Super Marathon Serisi. Gazlı Fritözler *8197279* Kurulum ve Kullanma Kılavuzu. SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri Gazlı Fritözler Kurulum ve Kullanma Kılavuzu Super Marathon Serisi Dean, bir Ticari Yiyecek Ekipmanları Servisi Birliğidir ve CFESA sertifikalı Teknisyenleri tavsiye

Detaylı

SoundLink. Air. dijital müzik sistemi. Kullanma Kılavuzu

SoundLink. Air. dijital müzik sistemi. Kullanma Kılavuzu SoundLink Air dijital müzik sistemi Kullanma Kılavuzu GÜVENLİK BİLGİSİ Lütfen bu kullanma kılavuzunu okuyun Lütfen bu kullanma kılavuzundaki talimatları dikkatle takip etmek için yeterli zamanı ayırın.

Detaylı

LÜTFEN YAZDIRMADAN ÖNCE DÜŞÜNÜN. SMART Board V280 İnteraktif Beyaz Tahta Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

LÜTFEN YAZDIRMADAN ÖNCE DÜŞÜNÜN. SMART Board V280 İnteraktif Beyaz Tahta Kurulum ve Kullanım Kılavuzu LÜTFEN YAZDIRMADAN ÖNCE DÜŞÜNÜN SMART Board V280 İnteraktif Beyaz Tahta Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Ürün Kaydı SMART ürününüzü kaydedin ki yeni özellikler ve yazılım güncellemelerine ilişkin bildirimler

Detaylı

i24x0 / i26x0 / i28x0 Tarayıcılar

i24x0 / i26x0 / i28x0 Tarayıcılar i24x0 / i26x0 / i28x0 Tarayıcılar Kullanım Kılavuzu A-61677_tr 5K4144 3. Taraf Lisansları This software is based in part on the work of the Independent JPEG Group Copyright (C)2009-2013 D. R. Commander.

Detaylı

XM7100 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7463 Model(ler): 496, 696, 896

XM7100 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7463 Model(ler): 496, 696, 896 XM7100 Series Kullanıcı Kılavuzu Ağustos 2014 www.lexmark.com Makine türleri: 7463 Model(ler): 496, 696, 896 İçindekiler 2 İçindekiler Güvenlik Bilgileri...7 Yazıcıyı tanıma...9 Yazıcı hakkında bilgi bulma...9

Detaylı

REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ. Yapı Otomotiv Endüstri

REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ. Yapı Otomotiv Endüstri REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ Teknik değişiklik yapma hakkı saklıdır. Mayıs 2010 itibariyle geçerlidir www.rehau.com.tr Yapı Otomotiv Endüstri 2 VACUCLEAN İÇİNDEKİLER 1...... Bilgiler ve güvenlik

Detaylı

ÇOKLU ORTAM PROJEKSİYON CİHAZI MODEL PRM-25 PROJEKSİYON CİHAZI. Kullanma Kılavuzu

ÇOKLU ORTAM PROJEKSİYON CİHAZI MODEL PRM-25 PROJEKSİYON CİHAZI. Kullanma Kılavuzu ÇOKLU ORTAM PROJEKSİYON CİHAZI MODEL PRM-25 PROJEKSİYON CİHAZI Kullanma Kılavuzu Telif Hakkı Tüm fotoğraflar, çizimler ve yazılım da dahil olmak üzere bu yayın, uluslararası telif hakkı kanunları ile korunmaktadır

Detaylı

SP920 Dijital Projektör. Kullanıcı Kılavuzu

SP920 Dijital Projektör. Kullanıcı Kılavuzu SP920 Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu İçindekiler Önemli güvenlik talimatları...3 Giriş...6 Projektörün özellikleri...6 Ambalaj içeriği...7 Projektörün dış görüntüsü...8 Kumandalar ve işlevleri...9

Detaylı

Phaser 6125. color laser printer. User Guide

Phaser 6125. color laser printer. User Guide Phaser 6125 color laser printer User Guide Guide d utilisation Guida dell'utente Benutzerhandbuch Guía del usuario Guia do Usuário Gebruikershandleiding Användarhandbok Betjeningsvejledning www.xerox.com/support

Detaylı

Kullanım Kılavuzu FDWS 614 D A+ XS 117.0250.045. 14yer ayarı yarım yük fonksiyonu

Kullanım Kılavuzu FDWS 614 D A+ XS 117.0250.045. 14yer ayarı yarım yük fonksiyonu Kullanım Kılavuzu FDWS 614 D A+ XS 117.0250.045 14yer ayarı yarım yük fonksiyonu Hızlı çalıştırma kılavuzu Detaylı çalıştırma yöntemi için, kullanım kılavuzundaki ilgili içeriği okuyun. Cihazı çalıştırma

Detaylı

i4000 Plus Serisi Tarayıcılar

i4000 Plus Serisi Tarayıcılar i4000 Plus Serisi Tarayıcılar Kullanım Kılavuzu A-61651_tr 5K2374 GENEL BAKIŞ 1-1 KURULUM 2-1 TARAMA 3-1 BELGE YAZDIRMA 4-1 BAKIM 5-1 SORUN GİDERME 6-1 EKLER Güvenlik Kullanıcı Önlemleri Tarayıcıyı sağlam,

Detaylı

PJD7820HD DLP Projektör Kullanιcι kιlavuzu

PJD7820HD DLP Projektör Kullanιcι kιlavuzu PJD7820HD DLP Projektör Kullanιcι kιlavuzu Model numarası: VS14937 Uygunluk Bilgileri FCC Beyanı Bu cihaz FCC Yönetmeliğinin 15. bölümüne uygundur. Kullanımı aşağıda belirtilen iki koşula bağlıdır: (1)

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Tüm fotoğraflar, şekiller ve yazılımlar dahil olmak üzere bu yayın uluslararası telif hakkı yasaları uyarınca

Tüm fotoğraflar, şekiller ve yazılımlar dahil olmak üzere bu yayın uluslararası telif hakkı yasaları uyarınca Telif Hakkı Tüm fotoğraflar, şekiller ve yazılımlar dahil olmak üzere bu yayın uluslararası telif hakkı yasaları uyarınca korunmaktadır ve her hakkı saklıdır. Bu kılavuz ve içindeki materyaller yazarın

Detaylı

Kullanma Kılavuzu DW7 57 FI BULAŞIK MAKİNESİ

Kullanma Kılavuzu DW7 57 FI BULAŞIK MAKİNESİ Kullanma Kılavuzu DW7 57 FI BULAŞIK MAKİNESİ 1) Güvenlik Bilgileri 1 Bu kılavuzu okuyunuz 2) İmha etme 2 3) Kullanım Talimatları 3 Değerli Müşterimiz, Kontrol Paneli 3 Lütfen bulaşık makinesini kullanmaya

Detaylı

W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz

W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu Hoş Geldiniz İçindekiler Önemli Güvenlik Talimatları..3 Genel Bakış...6 Ambalaj içeriği...6 Uzaktan kumanda pilleri...7 Uzaktan kumanda

Detaylı

Lexmark X203n ve X204n Series

Lexmark X203n ve X204n Series Lexmark X203n ve X204n Series Kullanıcı Kılavuzu Ağustos 2011 www.lexmark.com Makine türleri: 7011 Model(ler): 200, 215, 300, 315 İçindekiler Güvenlik bilgileri...9 Yazıcıyı tanıma...11 Bu yazıcıyı seçtiğiniz

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

MP615P/MP625P Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz

MP615P/MP625P Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz MP615P/MP625P Dijital Projektör Kullanıcı Kılavuzu Hoş Geldiniz İçindekiler Önemli güvenlik talimatları...3 Giriş...7 Projektörün özellikleri... 7 Ambalaj içeriği... 8 Projektörün dışardan görüntüsü...

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4 Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4 Baskı 1.1 TR Pișt... Yalnızca bu kılavuz değil, șunlar da var... Microsoft Mobile Servis Koşulları ve Gizlilik poliçesi hakkında bilgi almak için, www.nokia.com/

Detaylı

Pantum P3000 Serisi PCL

Pantum P3000 Serisi PCL Kullanım Kılavuzu Pantum P3000 Serisi PCL P3100D & P3100DL & P3100DN & P3105D & P3105DN & P3200D & P3200DN & P3205D&P3205DN & P3255DN Model Tek renkli yüksek hızlı lazer yazıcı Bu yazıcıyı kullanmadan

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 701 S. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820524124 / 27-05-14.(8:15)

Çamaşır Makinesi ALM 701 S. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820524124 / 27-05-14.(8:15) ALM 701 S Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820524124 / 27-05-14.(8:15) 1 Önemli güvenlik ve çevre talimatları Bu bölümde, yaralanma ya da maddi hasar tehlikelerini önlemeye yardımcı

Detaylı