Kurulum Kılavuzu T4300S TR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kurulum Kılavuzu T4300S 487 223 10 61.05 TR"

Transkript

1 Kurulum Kılavuzu T4300S TR

2 2 Kurulum Kılavuzu Kurutucunun Önden Görünüşü Kurutucun ön tarafında bulunan uyarı mesajı aşağıdaki gibidir. UYARI: Kurutucu durur durmaz giysileri kurutucudan çıkarınız. Bu sayede kırışmaları önlenecek ve kendiliğinden tutuşma riski de ortadan kaldırılmış olacaktır.

3 Tamburlu Kurutucu 3 Güvenlik Talimatları Bu makina sadece suda yıkanmış giysilerin kurutulması içindir. Kimyasallar / alev alabilir sıvılar ile temizlenen giysilerin kurutulmasında KESİNLİKLE kullanılmamalıdır. Giysiler kurutulur kurutulmaz makinadan çıkarınız. Bu sayede kırışmaları önlenecek ve kendiliğinden tutuşma riski de ortadan kaldırılmış olacaktır. Makina köpük kauçuk veya köpüksü malzemelerin kurutulmasında kullanılmamalıdır. Makina yer paspaslarının* kurutulmasında kullanılmamalıdır. Makina çocuklarca kullanılmamalıdır. Makina hortumla su tutularak yıkanmamalıdır. Mekanik, elektriksel ve gaz tesisatı montajları sadece yetkili personel tarafından yapılmalıdır. Makinadaki aksaklıkları servis yetkililerine olabildiğince erken bildiriniz. Bu husus hem sizin hem de başkalarının güvenliği için önemlidir. Sadece gazlı kurutucular: Makinayı, temizleme kimyasalı olarak Perkloretilen, TRİKLORETİLEN veya KLOROFLOROKARBON içeren HİDROKARBONLARLA yapan makinaların bulunduğu odalara kurmayınız. Eğer bir gaz kokusu alacak olursanız ne yapmalısınız: Herhangi bir cihazı ateşlemeyiniz, açmayınız. Herhangi bir elektrik kontağına dokunmayınız; binada herhangi bir telefon kullanmayınız. Odayı, binayı veya alanı derhal tahliye ediniz. Derhal ilgili otoriteyi bilgilendiriniz. *Sadece polipropilen içeren yer paspasları için geçerlidir. Kurutucuyu kilitlenebilir bir kapının veya sürgülü bir kapının arkasına kurmayınız. Kurutucunun monte edileceği odanın kapı menteşeleri dışarıda olmalı; kapı dışa açılır kapı olmalıdır.

4

5 Kurulum Kılavuzu 5 İçindekiler Boyut ölçüleri...7 Teknik değerler...8 Kurulum, Yerleştirme...10 Ambalajdan Çıkarma...12 Tahliye Sistemi...14 Tahliye boyutları...15 Gaz tesisatı kurulumu...17 Elektrik tesisatı kurulumu...21 Harici bağlantılar...22 Elektrik Isıtmalılarda Elektrik tesisatı kurulumu...23 Görev kontrol...25 Opsiyonlar: Doğrudan taze hava besleme adaptörü...26 Üretici haber vermeksizin tasarım ve malzeme özelliklerindeki değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

6

7 Kurulum Kılavuzu 7 Boyut Resmi. Standart yükleme kapaklı kurutucu Açılır kapak, Ø 580 mm Çalıştırma paneli Elektrik bağlantısı Gaz bağlantısı Boru bağlantısı, tahliye A B C D E F G H J K mm inch 31 1/8" 43 3/4" 77 1/4" 50" 47 5/8" 12 5/8" 10 1/4" 35 7/8" 5 1/2" 76" L M N O mm inch 1 3/16" 4 1/8" 72 1/2" 29 1/8"

8 8 Kurulum Kılavuzu Teknik değerler Tip T4300S Isıtma Gaz Elektrik Tambur hacmi 2 x 300 litre 2 x 300 litre Net Ağırlık 282 kg 282 kg Tambur Çapı 760 mm 760 mm Derinlik 660 mm 660 mm Hızı 45 dev/dk 45 dev/dk Kapasitesi, maks. 2 x 13,6 kg 2 x 13,6 kg Isıtma etkisi Elektrikli ısıtma 2x9 kw/2x13,5 kw/2x18 kw Gazlı ısıtma 2 x 21 kw Hava sarfiyatı 2 x 600 m 3 /h 2 x 600 m³/h Boru bağlantısı Tahliye Ø200 Ø200 Basınç düşüşü Tahliye maks. Gaz borusu bağlantısı 400 Pa 400 Pa ISO 7/1-R1/2 Gaz basıncı: Basınçla ilgili sayfaya bakınız Gürültü seviyesi: < 70 db (A) < 70 db (A)

9 Kurulum Kılavuzu 9 Teknik değerler motor özellikleri 230V / 1 / 50 Hz Tambur motoru (No ): Gücü Hızı Blover motoru (No ): Gücü Hızı 430 W 2760 dev/dk 520 W 2830 dev/dk / V / 3 / 50 Hz Tambur motoru (No ): Gücü Hızı Blover motoru (No ): Gücü Hızı / V / 3 / 60 Hz Tambur motoru (No ): Gücü Hızı Blover motoru (No ): Gücü Hızı 520 W 2700 dev/dk 520 W 2700 dev/dk 520 W 3300 dev/dk 520 W 3300 dev/dk

10 10 Kurulum Kılavuzu Kurulum Yerleştirme Şekil 1: Makinayı, kolay kullanım ve servis yapılabilecek şekilde yerleştiriniz. Şekil 1: Cihazın arkası ile duvar veya başka bir ekipman arasındaki mesafe en az 20 (500) mm olmalıdır. Şekil 1 de gösterin asgari ölçüler dışında, kurutucunun etrafında başka bir gereksinim yoktur. Makinanın arkasına servis için müdahale edilebilecek durumda olmalıdır.

11 Kurulum Kılavuzu 11 Kurulum Ağ bağlantısı 1. Şekil 1: Eğer birden fazla kurutucu monte edilerek bir ağ oluşturulacaksa, kurutucular monte edilmeden önce yan panelleri içerisindeki A tapaları çıkarılmalıdır. 2. Şekil 2: Ağ kablolarının geçişi için sağ yan panelin içine kablo geçiş rakoru monte edilmelidir. Bu rakor kurutucunun yan paneli içerisinden sağdan sola bastırılarak takılmalıdır.

12 12 Kurulum Kılavuzu Ambalajdan Çıkartma Makinayı ambalajından çıkarırken dikkatli olunuz. Herhangi bir nakliye ataşmanı kullanılmamıştır. Nakliye paletinden ayrılması Kurutucuyu taşıma paletinden kurtarmak için en az iki kişiye ihtiyaç vardır. Kurutucu taşıma paletine üç vida ile tutturulmuştur. 1. Filtre kapağını açınız. Öndeki iki taşıma vidasını buradan çıkarınız. 2. Alt arka paneli sökünüz. Arka panel içerisindeki taşıma vidasını sökünüz. Paneli yerine tekrar takınız. 3. Şekil 1 de gösterildiği gibi, makinanın arkasına 1 1/2" çelik boru koyunuz. 4. Makinayı arkasından öne doğru eğerek boruyu altına sürünüz. Makinayı boru üzerinde kaydırarak paletten kurtarınız, Şekil Makinayı paletin ucundan çıkana dek itiniz. Şekil Makinayı öne eğerek boruyu alınız.

13 Kurulum Kılavuzu 13 Kurutucunun montajı Mekanik montaj Şekil 1 Makinayı dört ayağı üzerine sağlam basar şekilde ayarlayınız. Makinanın ayakları maksimum 50 mm ye kadar ayarlanabilir. Ayarlama işlemi tamamlanınca kontra somunlarla ayakları sabitleyiniz. Normal olarak makina zemine veya bir kaideye tutturulmamalıdır. Bağlantı ataşmanı Şekil 2 Makina ile birlikte gelen baca bağlantı ataşmanını makinanın üzerine tespit ediniz. Bunun için 4 vida kullanınız.

14 14 Kurulum Kılavuzu Tahliye sistemi Taze Hava Şekil 1 Azami verim ve en kısa kurutma süresi için odaya bloverin dışarıya üflediğine eşit miktarda taze hava girişini sağladığınızdan emin olunuz. Odada cereyanı önlemek için havalandırma menfezini hemen kurutucunun arkasına gelecek şekilde ayarlanması tavsiye edilir. Şekil 2 Hava giriş menfezinin serbest alanı* egzoz borusu kesit alanının 5 katı olmalıdır. Menfez ızgaralarının direnci 10 Pa (0.1 mbar) geçmemelidir. Azami hava sarfiyatı: 2 x 600 m 3 /h. * Taze hava besleme alanı havanın ızgaralardan vs. etkilenmeden rahatça geçebildiği alandır. Not: Menfezlerin üzerindeki ızgaralar çoğu zaman menfez alanının yarısını kaplamaktadır. Bu hususu alanı hesaplarken hesaba katınız Hava prensibi Blover ısıtma ünitesindeki havayı silindire doğru emerek, kurutucu içerisinde bir alçak basınç alanı. Isınan hava elbiselerin içinden geçerek tamburun deliklerinden dışarı çıkar. Hava daha sonra hemen tamburun altına yerleştirilen bir bez filtreden geçer. Bundan sonra da hava blover üzerinden hava egzoz sitemi vasıtasıyla tahliye edilir. Kurutucunu yeterli taze hava alabilmesi oldukça önemlidir, bakınız sonraki bölüm.

15 Kurulum Kılavuzu 15 Tahliye Sistemi Egzoz kanalı Egzoz kanallarını iç yüzeyi düz olmalıdır (düşük hava direnci). Egzoz kanalı dışarıya açılmalıdır. Egzoz borusunun ucu, binadan uzakta olmalı ziya yoğuşuk donarak binaya zarar verebilir. Egzoz kanalı yağmura ve yabancı nesnelere karşı korunmalıdır. Egzoz kanalına katılımlardaki dirsekler teğetsel girişli olmalıdır, Şekil 1. Egzoz kanalı enerji kaynağı olarak gaz veya diğer yakıtları kullanan cihazlarla müşterek kullanılan bir kanal olmamalıdır. Müşterek bir egzoz kanalına birden çok kurutucunun bağlanması durumunda: Egzoz kanalının çapı her bir kurutucudan sonra artmalıdır, Şekil 2. Aşağıdaki tabloda egzoz borusu çapları ile gerekli taze hava miktarları verilmiştir. Not: Her bir kurutucunun kendine ait egzoz kanalına bağlanması tavsiye edilir. Servis organizasyonu / temsilci Egzoz sisteminin tasarımıyla ilgili şüpheleriniz, sorularınız olursa lütfen yerel satıcınıza veya servis organizasyonuna müracaat ediniz. Tahliye borusu çapı asla daraltılmamalıdır. Kurutucu Sayısı Hava çıkış borusu çapı mm Gerekli temiz hava giriş alanı 2 0,15 0,30 0,45 0,60 0,75 0,90 1,05 1,20 1,35 1,50 m Her bir kurutucunun en az 400 x 400 mm ölçülerinde taze hava menfezine ihtiyacı vardır.

16 16 Kurulum Kılavuzu Tahliye Sistemi Teğetsel Dirsekler Müşterek bir egzoz sistemi üzerinde çok sayıda kurutucu olması durumuna

17 Kurulum Kılavuzu 17 Gaz Tesisatı Kurulumu Kalifiye personel tarafından yapılmalıdır. Gazın kurutucudan girişinden önceye gaz kesme vanası takınız. Kurutucuya yapılacak gaz bağlantısının boyutlandırması makinanın gücüne bağlı olarak, 2x21 kw için boyutlandırılmalıdır. Fabrika meme basınç ayar değeri etikette verilen yakıt değerine karşılık gelir. Verilen tablodaki meme basıncı ile ortalama yakıt değerinin sonraki sayfalarda yer alan gaz tablolarına uygunluğunu kontrol ediniz. Eğer değillerse gaz tedarikçinize müracaat ediniz. Kurutucuya bağlamadan önce hattı kaçak olup olmadığına dair kontrol ediniz. Bağlantıdan sonra bütün ek yerlerinde kaçak testi yapınız. Test etme 1. Ölçüm kolundaki vidayı (2) 1/4 tur çeviriniz. 2. Ölçüm yerine (2) bir manometre bağlayınız, bkz. yandaki gaz vanalı resim. 3. Isıtma kullanan bir program seçiniz. 4. Kurutucuyu çalıştırınız. 5. Meme basıncını kontrol ediniz, bakınız tablo. Eğer gerekirse muhafaza vidasının (3) altındaki regülâtör üzerindeki ayar vidası (4) ile ayar yapınız. Gazın düzgün bir şekilde mavimsi bir alev ile yanmakta olduğunu kontrol ediniz. Fonksiyon kontrolü Fonksiyon testi bu kitabın son bölümünde anlatılmaktadır.

18 18 Kurulum Kılavuzu Genel gaz tesisatı kurulumu Dökme gaz / doğal gaz dönüşümü Eğer kurutucu başka bir gaz sistemine dönüştürülecekse gaz memeleri değiştirilmelidir. 1. A kelepçesini ve memeyi sökünüz. 2. Birlikte gelen memeyi takınız (1). 3. Ölçüm kolundaki vidayı (2) ¼ tur çevirerek gevşetin; ölçmek için ölçüm koluna (2) bir manometre takınız. 4. Enerjiyi açarak bir ısıtma programı seçiniz. 5. Kurutucuyu çalıştırınız. 6. Meme basıncını nipelin (3) altındaki ayar vidası (4) ile ayarlayınız. 7. Yanmakta olun gaz alevinin düzgün ve mavimsi bir renge sahip olduğundan emin olunuz. 8. Kapak vidasını takınız (3). Parantez içerisindeki sayılar atıfta bulunulan gaz vanası ile ilgili sayfadaki elemanları ifade eder. İşaretlendirme Bkz. Şekil 2. Bu makina kurulum kılavuzuna uygun olarak xxxxxx a dönüşümü ve ayarları yapılmıştır

19 Kurulum Kılavuzu 19 Gaz vanası 1. Meme 2. Ölçüm vanası, meme basıncı 3. Vidalı ayar kapağı 4. Ayar vidası 5. Ateşleme kontrol 6. Ölçüm vanası, besleme basıncı

20 20 Gaz Tesisatı Kurulumu Basınç ve ayar tabloları Isıtma gücü: 2 x 21 kw Kurulum Kılavuzu Not: Avrupa Birliğindeki gaz tesisatı yönetmeliklerindeki farklılıklardan ötürü İtalya da İtalyanca, Fransa da Fransızca, vs. kullanım kılavuzunun kullanılması önemlidir. a b mbar c mbar d mm Danimarka LPG ,20 Norveç GNH 20 10,5 3,80 İsveç Finlandiya İtalya LPG 28 / / 37 2,20 İngiltere GNH 20 10,5 3,80 İspanya Portekiz İrlanda Yunanistan Fransa LPG 28 / / 37 2,20 Belçika GN 20/25 20/25 3,30 Almanya LPG 30, ,20 GNH 20 10,5 3,80 GNL 20 15,5 3,80 Hollanda LPG ,20 GNL 25 15,5 3,80 Avusturya LPG ,20 GNH 20 10,5 3,80 Japonya LPG ,20 Avustralya Propan Yeni Zelanda GN Dünyanın geri kalanında ABD hariç LPG ,20 GNH 18 10,5 3,80 GNL 18 15,2 3,80 GT a=gaz türü c= Meme basıncı b= Giriş basıncı d= Meme

21 Kurulum Kılavuzu 21 Elektrik tesisatı kurulumu Gaz ısıtmalı Kalifiye personel tarafından yapılmalıdır. Tamburlu kurutucu IEC ye uygun olarak kendi sigortasına / minyatür klemens grubuna ve çok kutuplu pako şalterine bağlanmalıdır. Kablo ebatları Bağlanacak kabloların kesitlerinin hesabı için yerel yönetmeliklere müracaat ediniz. Enerjinin bağlanması Her kurutucu ile birlikte elektriksel bağlantıları gösteren elektrik diyagramı verilmektedir. Enerji kablolarını bağlamak üzere klemenslere erişmek için arka plakayı sökünüz. Gaz ısıtmalı: 1 faz V, Şekil 1: Üst Kurutucu: L1T= Faz N1T = Nötr Alt kurutucu L1B = Faz N1B = Nötr 3-faz, Şekil 2: Üst ve alt kurutucu L1= Faz L2= Faz L3=Faz Şekil 3 Kablolar tornavida yardımıyla takılırlar. Sigorta / minyatür klemens ve gücü Sigortanın / klemensin ve tamburlu kurutucunun azami gücü sayfanın arkasında görülebilir.

22 22 Kurulum Kılavuzu Elektrik tesisatı kurulumu Kalifiye personel tarafından yapılmalıdır. Harici Bağlantı 100 ma Elektrikle ısıtılan bütün kurutucularda standart Kurutucunun klemens kutusunda özel bir vidalı bağlantılı klemens bulunmaktadır. Sadece kumanda kontaktörlerini kontrol etmek maksadıyla sunulan harici kontrol klemens çıkışı maks. 110V besleme ve 100 ma i kaldırabilecek kapasitededir. (Harici bir vantilatörün kumandası için) Azami bağlantı 100 ma. Topraklama klemensi harici bir terminal kutusunun topraklaması gayesiyle kullanılmamalıdır. Harici Bağlantı 1.25 A Sadece Nötr hatlı 400 V li makinalar için opsiyon Eğer kurutucunuz fabrika çıkışlı olarak, harici bağlantılar için maks. 230 V /1.25 A değerinde bir klemens ile donatılmış ise buradan vantilatör bağlantısı yapabilirsiniz. Harici bağlantıya kadar olan kablo K7-2 ve K7-4 deki K7 kontaktörüne bağlanmıştır. Harici bağlantıda kullanılacak olan topraklama kablosu da klemens kutusundaki topraklama klemensine bağlanmıştır. Maksimum bağlantı 1.25A.

23 Kurulum Kılavuzu 23 Elektrik tesisatı kurulumu Tamburlu kurutucu kendi sigorta grubuna / ana şalterine IEC ye uygun olarak bağlanmalıdır. Kablonun bağlanması Verilen kablo demetini kullanınız. Kablo, kablo kanalından geçerek klemens kutusuna ulaştırılır ve gösterildiği gibi bağlanır. Enerji besleme hattında ayrıca bir nötr kablo var ise bu da N klemensine bağlanmalıdır. Kablo ebatları Bağlanacak kabloların kesitlerinin hesabı için yerel kılavuzlara müracaat ediniz. Sigorta / güçleri Sigortalar ile sigorta güçleri sonraki sayfada gösterilmiştir. Fonksiyon kontrolü Verilen kapak plakasını Fonksiyon kontrolü bu kitabın son bölümünde anlatılmıştır. Not: Doğru dönüş yönünde çalışması önemlidir! Tamburlu kurutucunun yüksek akım yönetmeliğine uygun olarak ilave koruyucu ekipman ile korunması gerekmektedir.

24 24 Kurulum Kılavuzu Elektrik tesisatı kurulumu Isı Gücü: Tip 4300S 9 / 13,5 / 18 kw Voltaj Isıtma Gücü kw Motor gücü kw Sigorta Gazlı Isıtma V 3 AC 50 / 60 Hz A V 3 AC 50 / 60 Hz A V 1 AC 50 Hz A Elektrik 230V 3AC50Hz 2x9 2x1 2x35A 400V 3AC50Hz 2x9 2x1 2x16A 415V 3AC 50/60 Hz 2x9 2x1 2x16A V 3AC 60h 2x9 2x1 2x16A 400V 3AC50Hz 2x13.5 2x1 2x25A 415V 3AC50Hz 2x13.5 2x1 2x25A 440V 3AC60Hz 2x13,5 2x1 2x25A 480V 3AC60Hz 2x13.5 2x1 2x20A 400V 3AC50/60Hz 2x18 2x1 2x35A 415V 3AC50/60Hz 2x18 2x1 2x35A 440V 3AC60Hz 2x18 2x1 2x35A 480V 3AC60Hz 2x18 2x1 2x25A

25 Kurulum Kılavuzu 25 Kalifiye personel tarafından yapılmalıdır. Fonksiyon kontrolü Tamburun boş ve kapağının kapalı olduğunu kontrol ediniz. Kurutucuyu çalıştırın Sviçlerin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz: Yükleme kapağı açılacak olursa kurutucu durmalıdır. Filtre kapağı açılacak olursa kurutucu durmalıdır. Dönüş yönü kontrolü Şekil 1: Doğru dönüş yönü: Saat ibresi yönü. Eğer dönüş yönü doğru değil ise, bağlantı klemensinden iki fazın yerlerini değiştiriniz. Nihai test Kurutucuyu ısıtma gerektiren bir programda 5 dakika çalıştırınız. Sonrasında kapağı açarak ısıyı hissetmek suretiyle ısıtmanın çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Eğer yukarıdaki test neticeleri müspet ise makinanız kullanıma hazırdır. Servis organizasyonu / satıcı Eğer kusur veya hatalar tespit edilirse, lütfen yerel servis organizasyonuna veya satıcınıza bildiriniz.

26 26 Kurulum Kılavuzu Ebatlar Doğrudan taze hava giriş adaptörü 1 2 Adaptör kit no Gaz ve elektrikle ısıtmalı kurutucu Çap Ø315 mm

27

28

Montaj, Bakım ve Kullanma Kılavuzu

Montaj, Bakım ve Kullanma Kılavuzu 72111100 02/2003 TR Montaj, Bakım ve Kullanma Kılavuzu Gaz Yakıtlı Kombi Logamax U012-28 T60 (Boylerli) Montaj, bakım ve kullanım öncesi dikkatle okuyunuz Önsöz Bu kılavuz hakkında Bu cihaz ilgili Avrupa

Detaylı

Cinsi : Brülör Markası : BALTUR Modeli : TBG.ME TBG 120ME TBG 150ME TBG 210ME - BRÜLÖRLER KULLANIM KILAVUZU TBG 55ME TBG 85ME _200705

Cinsi : Brülör Markası : BALTUR Modeli : TBG.ME TBG 120ME TBG 150ME TBG 210ME - BRÜLÖRLER KULLANIM KILAVUZU TBG 55ME TBG 85ME _200705 Cinsi : Brülör Markası : BALTUR Modeli : TBG.ME TR - BRÜLÖRLER KULLANIM KILAVUZU TBG 55ME TBG 85ME TBG 120ME TBG 150ME TBG 210ME _200705 TR -Brülörü ilk defa kullanmadan önce lütfen ürünün bütünleşik ve

Detaylı

TRENDY-D KOMBİ MONTAJ, İŞLETMEYE ALMA, KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU

TRENDY-D KOMBİ MONTAJ, İŞLETMEYE ALMA, KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU 1 TRENDY-D KOMBİ MONTAJ, İŞLETMEYE ALMA, KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU 2 Kod No: A.1.3.6 Kitap Baskı Tarihi: 240914 Revizyon No: 240914 3 ALARKO TRENDY-D KOMBİ Montaj, İşletmeye Alma, Kullanım ve Bakım Kılavuzu

Detaylı

SERENA SR 20/27 MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU

SERENA SR 20/27 MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU SERENA SR 20/27 MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU Kod No: A.1.1.5 Kitap Baskı Tarihi: 180808 Revizyon: 180808 3 İÇİNDEKİLER 1 KULLANICI TALİMATLARI 1.1 Giriş 1.2 Gaz Güvenliği 1.3 Gaz Sızıntısı Durumunda Yapılacaklar

Detaylı

DGK Y 20 LCD DGK Y 24 LCD

DGK Y 20 LCD DGK Y 24 LCD Yoğuşmalı Kombi DGK Y 20 LCD DGK Y 24 LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasinı

Detaylı

Cihaz monte etmeden önce montaj ve kullanma k lavuzunu okuyun! Montaj ve kullanma knlavuzundaki emniyet uyarnlarnnn dikkate alnn!

Cihaz monte etmeden önce montaj ve kullanma k lavuzunu okuyun! Montaj ve kullanma knlavuzundaki emniyet uyarnlarnnn dikkate alnn! Therm 8000S WTD27 AME Montaj ve Kullanma Kılavuzu Cihaz monte etmeden önce montaj ve kullanma k lavuzunu okuyun! Montaj ve kullanma knlavuzundaki emniyet uyarnlarnnn dikkate alnn! TR Montajn yaplacağ yer,

Detaylı

DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B

DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B cod. KULLANIM,MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU DOMICOMPACT F 24 B-F 30 B Bu kullanım talimatı kitapçığında yer alan uyarıları dikkatlice okuyunuz. Bu uyarılar, emniyetli kurulum

Detaylı

Montaj ve Bakım Kılavuzu

Montaj ve Bakım Kılavuzu Montaj ve Bakım Kılavuzu Yoğuşmalı Kazan Logano plus GB402 Yetkili Servis için Montaj ve bakım işlemlerine başlamadan önce dikkatle okuyunuz. 6 720 646 428 (10/2010) TR Içindekiler Içindekiler 1 Sembol

Detaylı

Montaj ve Kullanma Kılavuzu Gazlı Şofben RDT 22 11 / 12 (W 11-2 E..) 8 719 905 890 TR (02.06)

Montaj ve Kullanma Kılavuzu Gazlı Şofben RDT 22 11 / 12 (W 11-2 E..) 8 719 905 890 TR (02.06) Montaj ve Kullanma Kılavuzu Gazlı Şofben RDT 22 11 / 12 (W 11-2 E..) DİKKAT : - Kendi emniyetiniz için 4. sayfadaki uyarılara kesinlikle uyunuz! - Cihazın montajı, işletmeye alınması ve bakımı, yalnızca

Detaylı

PROTHERM LYNX 23 BTVE / BOVE

PROTHERM LYNX 23 BTVE / BOVE PROTHERM LYNX 23 BTVE / BOVE (KOMBİ) Seri numarası kumanda panelinin arka tarafındadır. Kombinin ön kapağını çıkararak bunu bulabilirsiniz.kullanım kılavuzunun bölümlerinde kombinin ana fonksiyonları ve

Detaylı

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU Değerli Müşterimiz; Airfel ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Ürününüzü güvenli monte etmek, uzun

Detaylı

MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU

MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU 24-28-32 kw Mono- Termik C Tipi Hermetik Kombiler 24kW Baykan yıldızplus 28kW Baykan yıldızplus 24kW Baykan ay 28kW Baykan ay 32kW Baykan ay 24kW Baykan güneş 28kW Baykan güneş

Detaylı

RENDIMAX 36 N EL ATMOSFERİK BRÜLÖRLÜ DÖKÜM KAZAN KULLANIM, MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU

RENDIMAX 36 N EL ATMOSFERİK BRÜLÖRLÜ DÖKÜM KAZAN KULLANIM, MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU RENDIMAX 36 N EL ATMOSFERİK BRÜLÖRLÜ DÖKÜM KAZAN KULLANIM, MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU Uyarılar Montaj, kullanım ve bakım emniyeti hakkında önemli konuları içermesi nedeni ile bu kullanım kılavuzunda bulunan

Detaylı

faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu

faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu 8000 HŞ Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en

Detaylı

cod. - - DOMItech F 24 KULLANMA, MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU

cod. - - DOMItech F 24 KULLANMA, MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU cod. - - - DOMItech F 24 KULLNM, MONTJ VE KIM KILVUZU u kullanım talimatı kitapçığında yer alan uyarıları dikkatlice okuyunuz. u uyarılar, emniyetli kurulum (yerleştirme), kullanım ve bakım hakkında önemli

Detaylı

Standart su pompası. Etaseco/Etaseco I. Ayrılabilir boruya sahip Mil contası yok. İşletim ve montaj talimatı. İş numarası:

Standart su pompası. Etaseco/Etaseco I. Ayrılabilir boruya sahip Mil contası yok. İşletim ve montaj talimatı. İş numarası: Standart su pompası Etaseco/Etaseco I Ayrılabilir boruya sahip Mil contası yok İşletim ve montaj talimatı İş numarası: Baskı İşletim ve montaj talimatı Etaseco/Etaseco I Orijinal işletim talimatı KSB Aktiengesellschaft

Detaylı

Kullanmadan önce ilgili talimatnameyi okuyun, kolay ulaşılan bir yerde bulundurun!

Kullanmadan önce ilgili talimatnameyi okuyun, kolay ulaşılan bir yerde bulundurun! 3702303 V1/1113 TR TÜRKÇE Çalışma talimatnamesinin aslının çevirisidir Kullanmadan önce ilgili talimatnameyi okuyun, kolay ulaşılan bir yerde bulundurun! 1. Genel bilgiler... 182 1.1 Kullanma klavuzuna

Detaylı

FXH 401 - FXH 401 X OCAK KULLANIM KILAVUZU

FXH 401 - FXH 401 X OCAK KULLANIM KILAVUZU FXH 401 - FXH 401 X OCAK KULLANIM KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen

Detaylı

Super Marathon Serisi. Gazlı Fritözler *8197279* Kurulum ve Kullanma Kılavuzu. SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri

Super Marathon Serisi. Gazlı Fritözler *8197279* Kurulum ve Kullanma Kılavuzu. SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri SM20, SM40, SM50, SM60 ve SM80 Serileri Gazlı Fritözler Kurulum ve Kullanma Kılavuzu Super Marathon Serisi Dean, bir Ticari Yiyecek Ekipmanları Servisi Birliğidir ve CFESA sertifikalı Teknisyenleri tavsiye

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU PASTÖRİZATÖR DONDURMA MAKİNESİ

KULLANIM KILAVUZU PASTÖRİZATÖR DONDURMA MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU PASTÖRİZATÖR DONDURMA MAKİNESİ BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZAN MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. L 55 L 110 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle

Detaylı

Montaj ve Planlama Kılavuzu

Montaj ve Planlama Kılavuzu Montaj ve Planlama Kılavuzu Doğal Gazlı Yoğuşmalı Kazanlar MGK-130 MGK-170 MGK-210 MGK-250 MGK-300 Wolf GmbH Postfach 1380 84048 Mainburg Tel. 08751/74-0 Fax 08751/741600 Internet: www.wolf-heiztechnik.de

Detaylı

YAKUT-ELMAS / YAKUT PLUS / ELMAS PLUS SERİSİ KARŞI BASINÇLI KAZAN MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU ELMAS / ELMAS PLUS

YAKUT-ELMAS / YAKUT PLUS / ELMAS PLUS SERİSİ KARŞI BASINÇLI KAZAN MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU ELMAS / ELMAS PLUS YAKUT-ELMAS / YAKUT PLUS / ELMAS PLUS SERİSİ KARŞI BASINÇLI KAZAN MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU YAKUT YAKUT PLUS ELMAS / ELMAS PLUS İçindekiler: 1. El Kitabına ilişkin......4 1.1 El Kitabı içeriği...4 1.2

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz HOTPOINT WMG 823 C TK.C http://tr.yourpdfguides.com/dref/5437591

Kullanım kılavuzunuz HOTPOINT WMG 823 C TK.C http://tr.yourpdfguides.com/dref/5437591 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 EK LCD BK 30 EK LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 EK LCD BK 30 EK LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 EK LCD BK 30 EK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan

Detaylı

PRĠZMATĠK SIVI ve GAZ YAKITLI KAZANLAR

PRĠZMATĠK SIVI ve GAZ YAKITLI KAZANLAR PRĠZMATĠK SIVI ve GAZ YAKITLI KAZANLAR 1 ĠÇĠNDEKĠLER: 1 ) GİRİŞ. 03 2 ) UYARILAR 04 3 ) GARANTİ ve SERVİS 07 4 ) İŞLETME ŞARTLARI. 08 5 ) GENEL ÖZELLİKLER 10 6 ) TEKNİK ÖZELLİKLER. 11 7 ) MONTAJ 15 8 )

Detaylı

TEK ve İKİ KADEMELİ GAZ BRÜLÖRÜ MONTAJ, İŞLETME ve BAKIM KILAVUZU

TEK ve İKİ KADEMELİ GAZ BRÜLÖRÜ MONTAJ, İŞLETME ve BAKIM KILAVUZU TEK ve İKİ KADEMELİ GAZ BRÜLÖRÜ MOTAJ, İŞLETME ve BAKIM KILAVUZU KLV KOD : GAZ - TR /40 İÇİDEKİLER KAPAK İÇİDEKİLER GİRİŞ, KAPSAM, UYGULUK BEYAI, GARATİ VE SERVİS TÜKETİCİİ DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR VE UYGULAYACAĞI

Detaylı

LEOPARD KULLANMA ve MONTAJ KILAVUZU

LEOPARD KULLANMA ve MONTAJ KILAVUZU LEOPARD KULLANMA ve MONTAJ KILAVUZU LEOPARD BA 24 LEOPARD BA 28 1.Bölüm Genel 3 1.1 Genel Uyarılar 3 1.2 Ambalaj ve Sevkiyat Bilgileri 5 2.Bölüm Tesisat Montaj için Bilgiler ve Uyarılar 6 2.1 Kombi Montaj

Detaylı

Karia HİDRONİK ŞÖMİNE TANITMA VE KURULUM KILAVUZU. Cinsi: Hidronik Şömine. Markası: Karia

Karia HİDRONİK ŞÖMİNE TANITMA VE KURULUM KILAVUZU. Cinsi: Hidronik Şömine. Markası: Karia Karia HİDRONİK ŞÖMİNE TANITMA VE KURULUM KILAVUZU Cinsi: Hidronik Şömine Markası: Karia Model 1: Karia 20-DK Model 2: Karia 20-S-DK Model 3: Karia 20-AK Model 4: Karia 20-S-AK Model 5: Karia 25-AK Model

Detaylı

Standart su pompası. Etanorm. İşletim ve montaj talimatı

Standart su pompası. Etanorm. İşletim ve montaj talimatı Standart su pompası Etanorm İşletim ve montaj talimatı Baskı İşletim ve montaj talimatı Etanorm Orijinal kullanım kılavuzu Tüm hakları saklıdır. Bu kitabın içeriği üreticinin izni olmadan dağıtılamaz,

Detaylı

LEOPAR BA 24 / 28 1. Bölüm : Genel 2.Bölüm : Tesisat Montaj için Bilgiler ve Uyarılar 2.1 Kombi Montaj Yeri Seçimi 2.2 Atıkgaz Boru Bağlantısı

LEOPAR BA 24 / 28 1. Bölüm : Genel 2.Bölüm : Tesisat Montaj için Bilgiler ve Uyarılar 2.1 Kombi Montaj Yeri Seçimi 2.2 Atıkgaz Boru Bağlantısı LEOPAR BA 24 / 28 Cihaz seri numarası sağ yan panel üzerindeki kapasite etiketinde belirtilmiştir. Kumanda panosuna ön panel çıkarıldıktan sonra ulaşılabilir. Cihazınızın temel fonksiyonlarını tanımak

Detaylı