Yüksek teknoloji takımları ile daima herkesten önde olun.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yüksek teknoloji takımları ile daima herkesten önde olun."

Transkript

1 _ METAL İŞLEMEDE UZMANLIK VE YETERLİLİK Yüksek teknoloji takımları ile daima herkesten önde olun. Branşlar ve Çözümler Otomotiv endüstrisi

2 HIZLI İLERLEME TUTKUSU İLE BÜTÜNLEŞEN METAL İŞLEME TEKNOLOJİSİ Otomotiv endüstrisi diğer branşlarda hemen hemen hiç görülmeyen bir köktenci farkındalığının değişim etkisi altında kalmaktadır. Belirli on yıllık zaman diliminde gelişme hızının yönü sürüş memnuniyetine doğruyken, bugün tamamen doğal olarak enerji verimliliğinde memnuniyete dönülmüştür.ekolojik farkındalık şimdiye kadar bilinmeyen köktenci davranışlarda gerçek yenilikçi bileşenlerin kullanıldığı yeni, enerji tasarruflu ve çekici otomobillerin üretilmesine yol açan yeni teknolojilerin geliştirilmesini ister. Buna ek olarak, özellikle otomotiv tedarikçilerinin büyük mücadeler verdiği karmaşık ekonomik temel koşullar öne sürülmekte; Hızlı model değişiklikleri ile birleşiminde, yüksek kaliteyi koruyarak verimlilik artışlarının ve her zaman olduğu gibi düşük marjların elde edilmesi gerekmektedir. Yetkin ve uzman Walter, Walter Titex ve Walter Prototyp markalarımız ile bir otomotiv endüstrisi uzmanından komple işleme için ileri teknoloji takımlarını ve işleme çözümlerini ve özellikle tek bir elden temin etmenin avantajını elde edeceksiniz. Amacımız sizleri yenilikçi, esneklik, kalite ve verimlilik açısından hedeflerinize ulaştırmaktır. Beklentilerinizden fazlasını isteyin. Hayallerinizi bizimle gerçekleştirin.

3 1

4 MOTOR BLOKU Motor blokunun daha büyük mekanik gerilim altında kalması, küçük silindir hacminde yüksek performanslara ve daha az tüketime yönelik eğilim ile ilişkilidir. Bu nedenle her zaman gri dökme demir GG ve vermiküler grafitli dökme demir GGV gibi daha yüksek değerde malzemelerin kullanılması gereklidir. Yeni Tiger tec Silver kesici takım malzemelerimiz ve yenilikçi takım sistemimiz bu parçaların işlenmesi için idealdir. Çok yüksek şekillendirme hassasiyeti, çok iyi yüzey kaliteteleri ve üretimde yüzde 100 e varan verimlilik artışları Walter freze takımlarının ve Walter Titex yüksek performanslı matkaplarının birleştirilerek birarada kullanılması sayesinde elde edilmiştir. Böylece büyük seri üretimde karmaşık bileşenlerde bile rekabet edilebilir birim maliyetleri elde edilir. Walter Xtra tec Yedigen (Heptagon) kesici uçlu freze gövdesi F4045: Ana yüzeylerin kaba işlenmesi Xtra tec Yedigen kesici uçlu freze gövdesi F4045 yeni ve güçlü Tiger tec Silver kesici uçlar ile (14 kesme kenarlı!) ana yüzeylerin kaba işlenmesinde mükemmeldir. Walter BLAXX Teğetsel kenar freze F5x41: Alın yüzeylerin frezelenmesi Walter Titex X treme CI: Ön deliklerinin delinmesi Walter MODCO Hassas ayarlanabilir hareketli takım: Silindir ana deliğinin hassas son işlenmesi Güçlü, Hassas, Güvenilir: Yeni Walter BLAXX Frezeleri, dört farklı kesici uçlu teğetsel tasarımı ile gerçekten yoğun talaş kaldırma. Diş başına yüzde 30 a varan daha hızlı ilerleme ve maksimum iş süreci güvenilirliği verimlilik ve ekonomiklik sağlar. Walter Titex X treme CI Matkaplarının diğer benzer komple karbür matkaplarla karşılaştırıldığında yüzde 50 ye varan daha yüksek verimlilik sağladığı görülür. İçten soğutmalı ve yüksek performanslı kaplama ile bu takım açık ve kör deliklerde yüksek iş süreci güvenilirliğini ve hassasiyetini ve ayrıca mükemmel delik kalitesini garantiler. Takım değiştirmeksizin yarı son işleme ve hassas son işleme olanağını sunan MODCO ileri teknolojimiz; Hassas ayarlananabilir hareketli takım. Ayarlanabilen hareketli kesme kenarı soğutma sıvısı veya basınçlı hava yardımıyla etkinleştirilir. powered by Tiger tec Silver

5 SİLİNDİR KAFASI 3 Otomotiv bileşenlerinin üretiminde alüminyum düşük ağırlıklara sahip olması nedeniyle önemli rol oynar.alüminyum alaşımlarından üretilen bileşenlerin yüksek hassasiyette ve aynı zamanda çok ekonomik olarak işlenmesi için komple bir PKD (çok kristalli elmas) takım programı mevcut olup, sevk edil- mektedir. Teknoloji markamız MODCO PKD (çok kristalli elmas) takımlar seri üretimde önemli ölçüde kalite ve verimlilik artışlarına yol açmaktadır. Sahip oldukları son derece uzun takım ömürleri ile tanınan bu takımlar daha yüksek ölçüm tutarlılığı sağlarlar. Silindir kafalarının alüminyumdan üretilmesinin anlamı, çok yüksek güvenilirli işlevselliğin en uygun halde yanma ile bağlantısında ortaya çıkmaktadır. Sürücüler için bu: Daha düşük yakıt tüketimi ve buna bağlı olarak daha düşük CO 2 emisyonu anlamına gelir. Walter MODCO PKD(çok kristalli elmas) Yüzey frezesi F4050: Alın yüzeylerin ince işlenmesi Daha fazla sayıda dişler sayesinde Walter PKD (çok kristalli elmas) Yüzey frezesi F4050 az çapaklı yüksek hızda frezelemede çok yüksek ilerlemeler sağlar. En uygun salgı hassasiyeti, yüksek yüzey kaliteleri ve olağanüstü uzun takım ömürleri bu güçlü takımın sahip olduğu diğer tipik özelliklerdir. Walter MODCO PKD (çok kristalli elmas) raybalama takımı: Kör deliğin hassas ince işlenmesi Walter Titex Matkap XD30: Yağ kanallarının derin deliklerinin delinmesi Walter Prototyp Protodyn S HSC, yüksek hızda kesme özellikli komple karbür ve Paradur ECO CI (HSS-E-PM) Çok kademeli Walter MODCO PKD (çok kristalli elmas) Rayba valf yuvası ve valf yatağı için kör deliğin en uygun konsantrikliğini ve müşterek eksenelliğini elde eder.çok kesme ağızlı tasarım çok yüksek ölçüm tutarlılığına ek olarak kısa işleme sürelerini ve aynı zamanda uzun takım ömrünü garanti eder. Walter Titex matkapların her bakımdan üstün olan XD teknolojisi nedeniyle derin delikler işleme merkezlerinde son derece yüksek performansla delinebilmektedir. XD Matkabımız (özel takım olarak, 70 x Dc derinlik ölçüsüne kadar!) son derece tok olup, demir dışı metallerin işlenmesinde çok iyi uygunluk sağlayan takımdır. XD Teknolojisi Protodyn S HSC, yüksek hızda kesme özellikli komple karbür ovalama kılavuzu, talaşsız vida dişi oluşumu; Kör ve açık delik vida dişlerinin ovalanarak açılması ve bunun maksimum kesme hızında ve çok yüksek takım ömrü sağlanarak gerçekleştirilmesi. HSS-E-PM Kılavuz ECO CI güvenilir iş süreci hassasiyeti ve mükemmel talaş taşıma ve boşaltma davranışı sayesinde kendini kanıtlamıştır. Az miktarda yağlama sistemi (MMS) ile en uygun şartlarda işleme, yağlama maddesi kullanımının düşürülmesini sağlar.

6 EKİP GÖREVİ: PAZAR ODAKLI GELİŞTİRME: Biz on yıllık zaman diliminde bugüne kadar otomotiv endüstrisinin yakın ilişkileri olan talaşlı imalat çözüm ortağıyız ve bu sektörde gelişmeleri özellikle yakından izliyoruz.bizler ancak o zaman sizinle, kullanıcılarımızla birlikte işbirliği içerisinde sektöre odaklı özel işleme çözümlerini geliştirebiliriz. Güncel ve geleceğe yönelik iş parçası malzemelerindeki eğilimleri ve metal işlemedeki yeni beklentileri ve istekleri sürekli tutarlılıkla ve hızla karşılamaktayız. YeniTiger tec Silver değiştirilebilir kesici uçlar gibi, kıyaslama kriterleriyle kalitesi kanıtlanmış (Benchmark) kesici takım malzemeleri tüm alanlarda uzlaşmaz yenilikçi bir davranışın mantıksal sonucudur. Bu bizim ekibin görevidir. Yetkin ve uzman Walter, Walter Titex ve Walter Prototyp markalarımız ile biz kendimizi tezgah üreticileri ile otomotiv endüstrisindeki talaşlı imalat arasında bir arayüz olarak görüyoruz. Bununla birlikte işleme çözümünün geliştirilmesi üretim parametrelerinin incelenmesiyle başlar, planlama ve geliştirmeden geçer ve yeni bir işleme sürecinin devreye alınmasında deneme aşamasına kadar gider. Bunlar hem komple ekonomik işleme için standart, özel veya uyarlanarak değiştirilen (modifiye) takımlar için de geçerlidir. Her tür durumda bizim için önemli olan sizin rekabet edebilme gücünüzü arttırma isteğimizdir.

7 5

8 KRANK MİLİ Yüksek mukavemetli çeliklerden ve GGG iş parçası malzemelerinden üretilen krank milleri özellikle modern, güçlü ve verimli motorlarda olağanüstü fiziksel güçlerin ve mekanik gerilimlerin olumsuz etkileri altında kalmaktadır.dakikada 1000 lerce fazla dönüşlerde krank mili dönme enerjisi içine doğrusal hareketler gerçekleştirmektedir. Bu önemli bileşenlerin işlenmesinde yüksek ölçüm tutarlılığı bu nedenle olmazsa olmazdır. Yüksek performanslı takımlarımızla uzun ömürlü, gerilim altında kalabilen, küresel grafitli dökme demirden ve çelik alaşımlardan imal edilen krank millerinin rekabet edilebilecek birim maliyetlere sahip olabilecek şekilde üretilmesi sağlanır. Walter Tornalama ve dönerek broşlama takımı (dıştan frezeleme): Yatakların ve yan alınların işlenmesi HAFİF YAPI Walter Tornalama ve dönerek broşlama takımı (dıştan frezeleme) iş parçasında çok hassas kenarların ve mükemmel yüzey kalitelerin elde edilmesi sağlar. Esas vurgulanması istenen önemli nokta, takımın hafif yapıda bir tasarıma sahip olmasıdır ve bu sayede elle çok hızlı değiştirilebilmesi nedeniyle tezgahın kullanılabilirliğinde artış sağlanmasıdır. Walter Dış çap frezeleri: Yatakların ve yan alınların işlenmesi Walter Titex Matkap X treme DH: Yağ kanallarının derin deliklerinin delinmesi Walter Delik (iç çap) frezeleri: Yatakların ve yan alınların işlenmesi Bu Walter dış çap frezesinde 420 adete kadar yer alabilen güçlü değiştirilebilir kesici uçlar yatakların ve yan alınların işlenmesinde çok yüksek ilerleme değerlerini ve maksimum iş süreci güvenilirliğini ve hassasiyetini sağlar. Bu matkap, özellikli XD Talaş kanalı teknolojisi, parlatılmış talaş alanları ve TFP Kaplaması ile yüksek mukavemetli malzemelerin delinmesinde, ağır darbeli kesmelerde dahi son derece uygun bir takımdır. Matkap, özellikle krank mili işlemede uzun takım ömürlü olabilmesi için en uygun şekilde üretilmiştir. XD Teknolojisi HAFİF YAPI Walter delik(iç çap) frezesi kartuşlu yapısallığa sahip olup, yoğun talaş kaldırma hacmi sayesinde üretimde iş süreci güvenilirliğini ve hassasiyetini ve ayrıca kolay kullanılabilen bir takım olduğunu kanıtlamıştır. Walter e özgü hafif yapıda tasarıma sahip bu takım vinç olmaksızın hızlı ve kolay değiştirilmektedir.

9 VİTES MİLİ 7 Vites milleri vites kutusu bileşenleri olup, dönme hareketlerini ve dönme momentlerini (torkları) aktarır. Bu nedenle o güçlü burulma etkisinde kaldığından gereken uygun hassasiyette üretilmek zorundadır.aynı zamanda sadece milin kendisi değil, aksine mil, göbek, ara yüz bile kusursuz ve kesin doğrulukta tasarlanmış olmalıdır.yetkin ve uzman Walter ve Walter Titex markalarımızın tornalama ve delme takımları ile biz otomotiv endüstrisinde önemli olan bu iş parçalarının işlenmesi için uygun talaşlı imalat çözümlerine sahibiz. Walter Titex X treme: Radyal deliklerin delinmesi XPL kaplamalı ve içten soğutmalı komple karbür yüksek performanslı matkap pozisyon hassasiyetli ön boşluklu delmeyi gerçekleştirir. Bununla birlikte 4 destek pahı çok yüksek delik kalitesini sağlar. Talaşlı imalatta etkileyici kesme değerleri ve takım ömürleri çok düşük parça başı maliyetleri için öncülük yapar. Walter Turn Delik işleme baraları: Küçük çaplarda delik işleme Walter Capto : Dış çap işleme Walter Cut kanal açma takımı G1011: Alına kanal açma, kesme ve dilimleme, kanal tornalama Walter Turn Delik işleme barası AK600 takım adaptör kovanı sayesinde uç üstü yükseklikte kesin doğrulukta pozisyonlamayı gerçekleştirerek titreşimsiz işleme olanağı sağlar. Tiger tec Silver kaplamalı değiştirilebilir pozitif temel şekilli ISO kesici uçlar kullanılır. Walter Capto yüksek hassasiyette, olağanüstü sağlamlıkta C3 den C8 e kadar ölçü aralığında değiştirme sistemli tornalama takımıdır.tiger tec Silver kesici takım malzemesi ile birleşimi üretimde çok yüksek etkililik ve güvenilir iş süreci için en uygun koşulları oluşturur. Walter Cut kanal açma takımı G1011, kanal açma, kesme ve dilimleme, kanal tornalama için son derece hassas ve sağlam yekpare bir takımdır. Tiger tec Silver kesici takım malzemesi ile birleşmesinde kullanıcı çok yönlü, çok etkin tornalama takımına sahip olur.

10 WALTER TEKNOLOJİ MERKEZİNDEN GÜVENİLİR İŞ SÜREÇLERİ Otomotiv endüstrisi müşterilerinin değişen sürüş bilincine doğru yanıtlar bulmak zorundadır. Kendi otomotiv tedarikçilerinden de bekledikleri yanıtlar var. Verimli, etkin ve güvenilir işleme süreçleri için bizler uzmanız ve komple işleme için kendimizi sizin yetkin ve uzman çözüm ortağınız olarak görüyoruz. Sizlerle birlikte çalışarak yeni görevleri çözeceğiz. Mühendislik hizmetleri uzmanlarımız kendilerine gereksinim duyulan her yerde, dünya genelinde teknik destek sağlamaktadırlar. Walter Teknoloji merkezlerinde, Almanya da, Çin de,hindistan da, Brezilya da ve A.B.D nde mühendislerimiz ve teknikerlerimiz kullanıcılar ve bilim adamları ile yakın işbirliği içinde otomotiv endüstrisi için ileriye dönük üretim teknolojilerini geliştiriyorlar. Bu bağlamda değişik özellikleri içeren iş parçaları için müşteriye özel işleme süreçleri geliştirildi. Müşterilerimize talaşlı imalatta teknik ve ekonomik açıdan en iyi çözümü sunabilmek için bu özel süreçleri özgün koşullar altında test ettik ve denedik. Teknoloji coşkusu ile sizlere yarar sağlıyacağına inanılan verimli ve güvenilir iş süreçleri oluşturuldu.

11 9

12 ŞANZIMAN GÖVDESİ Yüksek performanslı vites kutusu için şanzıman gövdesi bugün kural gereği ötektik altı alüminyumdan veya magnezyum alaşımlarından üretilir. Talaşlı imalat için iddialı olma ancak zorlu referans ölçülerine ve mümkün olan kısalıkta işleme sürelerine bağlı kalma başarısını göstermekle mümkündür. Bu karmaşık yapısal özellikli bileşenlerin hassas ve ekonomik işlenmesi için güçlü performansa sahip Walter PKD (çok kristalli elmas) takımlarla, Walter Titex komple karbür matkaplardan ve Walter Prototyp Kılavuzlardan oluşan mükemmel bir üçlüyü sizlere sunarız. Walter MODCO PKD (çok kristalli elmas) Yüzey frezesi F4050: Alın yüzeylerin frezelenmesi Sahip olduğu çok fazla sayıda dişler nedeniyle Walter PKD (çok kristalli elmas) yüzey frezesi F4050 çok yüksek ilerlemeler sağlar. Hassas ayarlanabilen salgıdan ve en uygun kesme geometrisinden oluşan beraberlik sayesinde yüksek yüzey kalitesi ve olağanüstü uzun takım ömürleri elde edilir. Walter Titex Alpha Jet, pah kırmalı: Flanş delikleri için ön delik delme Walter Prototyp Protodyn ECO-LM: Kör delik vida dişi açılması Walter MODCO PKD (çok kristalli elmas) Delik genişletme takımı: Delik kenarının son hassas işlenmesi Walter Titex komple karbür matkap Alpha Jet flanş deliğinde hassas delme ve pah kırma için kesin doğru takımdır. Kendine özgü uygun geometrisi ile bu hassas takım kısa işleme süreleri (tek bir girişte delme ve pah kırma) ve düşük iş parçası maliyetleri sağlar. Protodyn ECO-LM yüksek performanslı ovalama kılavuzu, özellik taşıyan geometri ve kaplama, ayrıca ekstra parlak yüzeyi ile şanzıman gövdesinin kör deliklerinin hassasiyetle işlenmesinde kullanılan uygun bir takımdır. Performanslı PKD (çok kristalli elmas) takımlar delik işleme ve delik delme işlemlerinde çok yüksek uzun takım ömürleri ve mükemmel düzeyde ölçüm tutarlılığı sağlar.ayrıca bu takımla bir çok bağımsız tekli işleme olanağı vardır. Bu seri üretimde daha fazla ekonomikliği getirir.

13 FREN SELESİ 11 Fren selesi diskli frenin önemli bir bileşenidir.yüksek gerilimler altında kalır ve modern otomotiv endüstrisinde dökme demirden (GGG50) veya alüminyumdan üretilir. Fren selesi güvenlik açısından önemli bileşendir ve yüksek termal ve mekanik gerilimlere dayanmak zorundadır. İş süreci güvenilirliği ve ölçüm tutarlılığı talaşlı imalatta olmazsa olmazdır. Artan rekabet baskısı göz önüne alındığında burada büyük ölçekli seri üretimde çok mükemmel kalitede en düşük birim maliyetleri de önem taşımaktadır. Biz bu yükümlülükleri yerine getirmek ve çözüm için doğru takımlara sahibiz. Walter Prototyp Paradur ECO-CI: Hidrolik bağlantı deliği ve hava boşaltma deliği vida dişleri Yeni Paradur ECO-CI, yenilikçi Xtra treat yüzey kaplama işlemli, geniş bir uygulama alanında yüksek kesme hızları için ideal bir takımdır. Sağladığı verimlilik, aşınma mukavemeti, yüksek iş süreci güvenilirliği ve hassasiyet, onu büyük ölçekli seri üretimde dökme demirin ekonomik işlenmesi için ideal takım olarak nitelendirir. Walter Titex Kademeli matkap: Delme, pah kırma ve tersten pah açma Walter Çoklu kenar ve yüzey freze takımı: Bağlantı gözlerinin frezelenmesi Walter B2084 Kombine takım: Fren piston deliğinin kaba işlenmesi Komple karbür kademeli matkap, pah kırma ve tersten pah açma özelliğine sahip bu takım birden çok işleme adımlarını takım değiştirmeksizin gerçekleştirebilir. Bu sayede çevrim süreleri düşürülür. Bu teğetsel freze takımı güçlü Tiger tec değiştirilebilir kesici uçlarla donatılmıştır. Onun sahip olduğu sabit uç yuvası mükemmel rijitliği sağlar ve yüksek ilerlemelere izin verir.sonuç olarak kısa talaşlı imalat süreleri ve böylelikle düşük parça birim maliyetleri elde edilir. Cazip birim parça maliyetleri en iyi şekilde tek bir takımla, çoklu işlemelerde tek bir işlemde sağlanabilir. Tiger tec ile donatılmış Walter birleşik kombine takım maksimum verimlilik ve yüksek iş süreci güvenilirliği sağlar.

14 MODCO : SERİ ÜRETİMDE HASSASİYET VE VERİMLİLİK. Tanınmış teknoloji markası MODCO adı altında biz otomotiv endüstrisindeki kullanıcılara seri üretim için yüksek karmaşık tasarımlı ayarlanabilen hareketli takımları, ayrıca PKD (çok krislli elmas) ve CBN (çok kristalli bor nitrat) takımları sunuyoruz. Çok ekonomik oluşunun yanı sıra, aynı zamanda sahip olduğu iş süreci güvenilirliği, çok yüksek hassasiyet ve tekrarlanabilirlik hassasiyeti sayesinde bu Walter takımları çok yüksek takım ömürleri ile tanınırlar. MODCO size rekabete dayanabilen fiyatlar için hatasız, tekrar üretilebilir kaliteyi sağlar. İster küçük parça sayısında, isterse büyük serilerde üretilsin, eğer siz MODCO takımları kullanıyorsanız, verimli olan talaşlı imalat sürecinden yararlanır ve böylece rekabet etme avantajını kazanırsınız. MODCO Takımlar verimlikte ve kazançta artış sağlar. Eğer çok yüksek ölçüm tutarlılığı, yüksek yüzey kali tesi ve olağanüstü uzun takım ömürleri elde etmek söz konusu ise, Walter in yenilikçi MODCO PKD (çok kristalli elmas) takımları (solda görülen yüzey frezesi F4050) otomotiv endüstrisinde ilk seçimdir.

15 Kullanıcılara iş süreci güvenilirliğinde, hassasiyette ve verimlilikte olabilecek maksimum değerleri sunan teknoloji markası MODCO ürün programı yüksek karmaşık tasarımlı, ayarlanabilen hareketli takımlardan oluşur.

16 Walter AG Derendinger Straße 53, Tübingen Postfach 2049, Tübingen Almanya Printed in Germny (08/2013) TR Walter Kesici Takımlar Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Istanbul, Türkiye +90 (216) Pbx,

Daha temiz motorlar için ileri teknoloji

Daha temiz motorlar için ileri teknoloji Daha temiz motorlar için ileri teknoloji aha az yakıt ve yağ ağ tüketimi CO2 emisyonlarını azaltma Daha az yakıt ve yağ tüketimi C Daha az yakıt ve yağ tüketimi CO2 emisyon Daha temiz ve daha dayanıklı

Detaylı

Şekil 1 Talaş kaldırma işlemi

Şekil 1 Talaş kaldırma işlemi TALAġLI ĠMALAT YÖNTEMĠ Hammadde halindeki bir malzemeye belirli bir şekil vermek için ucu (ağzı) keskin takımlar yardımıyla parça üzerinden küçük parçacıklar halinde malzeme kaldırma işlemidir, kaldırılan

Detaylı

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik ENGEL in plastik endüstrisine yönelik dergisi Şubat 2015 The ENGEL HL-Ödülleri 2015 Şimdi başvurun! Üç kategoride Sayfa 9 ENGEL NPE 2015 te Beş Yıldızlı Endüstri Yeterliliği Sayfa 10 Hızlı, esnek ve kompakt

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı.

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı. Viega bağlantı sistemleri Daima doğru bağlantı. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik.

Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik. Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik. 10 MW sınıfında yeni şaşırtıcı Jenbacher gaz motoru ile uzun ömürlü enerji. Daha Az Yakıt Tüketimi ve CO 2 Emisyonu ile

Detaylı

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

Rieter İplikcilik El kitabı Cilt 5. Rieter İplikçilik El Kitabı. Cilt 5 Rotor İplikçiliği. Heinz Ernst

Rieter İplikcilik El kitabı Cilt 5. Rieter İplikçilik El Kitabı. Cilt 5 Rotor İplikçiliği. Heinz Ernst Rieter İplikcilik El kitabı Cilt 5 Rieter İplikçilik El Kitabı Cilt 5 Rotor İplikçiliği Heinz Ernst Yayıncı Rieter Machine Works Ltd. Copyright 2011 by Rieter Machine Works Ltd., Klosterstrasse 20, CH-8406

Detaylı

Depolama Sistemi Seçimi İçin Performans ve Grafik Verileri

Depolama Sistemi Seçimi İçin Performans ve Grafik Verileri Depolama Sistemi Seçimi İçin Performans ve Grafik Verileri Palet kayar raf sistemleri, inovasyon çalışmaları ile yeni sistem ve entegrasyon konseptlerinin ortaya çıkmasını sağlayan, kısmi ve tam otomatik

Detaylı

Sanatlar & El becerileri

Sanatlar & El becerileri Sanatlar & El becerileri Fırınlar ve Aksesuar Çömlekçilik Porselen desenciliği Vitray Cam eritme Süsleme Emaye Raku www.nabertherm.com Made in Germany Made in Germany Nabertherm, dünya çapındaki 400 çalışanıyla

Detaylı

Al ve Alaşımları. Alüminyum

Al ve Alaşımları. Alüminyum Al ve Alaşımları Alüminyum Alüminyum tabiatta en çok bulunan elementlerden biridir ve mühendislik yapılarında çelikten sonra en çok kullanılan metaldir. Alüminyumun yoğunluğu (2,7 g/cm3),çeliğin yoğunluğunun

Detaylı

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle.

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Hidrodinamik tahrikli Dizel ve LPG forkliftler (Tork konvertörü) 1.600 ile 3.500 kg arası taşıma kapasitesi sunar. 1 Neden bir Jungheinrich

Detaylı

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den.

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. SCHELL. Genel ve Ticari WC lerde Uzman Fabrika 1 İdari bina ve eğitim merkezi bulunan üretim tesisi WC sıva altı yıkama sistemi COMPACT II için EDITION ECO

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENFORMATİK ANA BİLİM DALI YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ NURAY AKMAN 2601090217 DOÇ.DR. ZUHAL TANRIKULU İSTANBUL,2010 İçindekiler İçindekiler...

Detaylı

Yağmur için efektif çözüm.

Yağmur için efektif çözüm. Geberit Tesisat Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Koşuyolu Cad. No:33 34718 Kadıköy İstanbul sales.tr@geberit.com www.geberit.com.tr Yağmur için efektif çözüm. Geberit Çatı Drenaj Sistemi int.tr 21036-12/118 Geberit

Detaylı

ÜRETİM YÖNTEMLERİ VE İMALAT TEKNOLOJİLERİ KAYNAK YÖNTEMLERİ

ÜRETİM YÖNTEMLERİ VE İMALAT TEKNOLOJİLERİ KAYNAK YÖNTEMLERİ ÜRETİM VE İMALAT TEKNOLOJİLERİ Yrd. Doç. Dr. Afşın Alper Cerit Erciyes Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü Birleştirme Yöntemleri Çözülebilir birleştirme yöntemleri Çözülemeyen birleştirme

Detaylı

KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW

KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW Her zaman doğru tercih! Toprak mikserleri ve ağır tip toprak mikserleri eskiden olduğu gibi tohum yatağı hazırlanması konusunda her yönden çok beceriklidir. Başka hiçbir zemin

Detaylı

vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013

vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013 Rulolu palet kayar raf sistemleri ile depolama ve operasyon maliyetleri uzun vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013 Rulolu palet kayar raf sistemleri sayesinde, firmaların rekabet gücü

Detaylı

EPOCA 6 PRO. Brode Makinasında Yeni Ufuklar.

EPOCA 6 PRO. Brode Makinasında Yeni Ufuklar. EPOCA 6 PRO. Brode Makinasında Yeni Ufuklar. TR Textile Creations for the Future. Sayın müşterimiz Takip eden sayfalarda, sizlere yeni amiral gemimiz Epoca 6 pro yu tanıtmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Detaylı

YOL GÖSTERİCİ İLKELERİMİZ

YOL GÖSTERİCİ İLKELERİMİZ YOL GÖSTERİCİ İLKELERİMİZ 50 yıldır, Yeşil Bülten serisinde John Deere'in iş yapma biçimi açıklanmakta ve değerlerini uygulamaya geçirmektedir. Bültenler, uzun süreli misyonumuzu veya hayatları toprağa

Detaylı

Sandvik Coromant'tan kesici takımlar. Tornalama takımları GENEL TORNALAMA KESME VE KANAL AÇMA DİŞ ÇEKME TAKIM TUTUCU SİSTEMLERİ

Sandvik Coromant'tan kesici takımlar. Tornalama takımları GENEL TORNALAMA KESME VE KANAL AÇMA DİŞ ÇEKME TAKIM TUTUCU SİSTEMLERİ Sandvik oromant'tan kesici takımlar Tornalama takımları ENEL TORNALAMA KESME VE KANAL AÇMA DİŞ ÇEKME TAKM TUTUU SİSTEMLERİ 2012 İçindekiler Takım imkanları Ürünler Takımlara genel bakış oromant apto çok

Detaylı

Su bizim esasımızdır.

Su bizim esasımızdır. Su bizim esasımızdır. Su bizim esasımızdır. Bugün hala dünya çapında milyarlarca insan temiz içme suyuna erişememekte ve endüstrileşmiş uluslarda bile bir besin kaynağı olarak su gittikçe daha değerli

Detaylı

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ Atık su w a s t e w a t e r / / g r u n d f o s / / p a g e s 2 G R U N D F yönetimi profesyonellerinin geleceğine bakın Atık Su Profesyonelleri ile yeni bir bakış

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ...

İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ... İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ... 2 BÖLÜM 1 1 GÜNEŞ... 4 1.1 Güneş Enerjisi... 4 1.2 Türkiye de Güneş Enerjisi Potansiyeli...

Detaylı

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU HAZIRLAYANLAR Emel KÖŞKER Mukaddes EREL Ömer Faruk DAĞLIOĞLUGİL Haziran 2012 Not: Bu rapor T.C.

Detaylı

YEDEK PARÇA KIŞ 2013 / 2014 ÖZEL KAMPANYASI

YEDEK PARÇA KIŞ 2013 / 2014 ÖZEL KAMPANYASI YEDEK PARÇA KIŞ 2013 / 2014 ÖZEL KAMPANYASI Yeni WIDOS Daha kapsamlı, daha net ve daima güncel! WIDOS taviz vermez: Optimize edilmiş, şimdi daha ayrıntılı yazılım tüm Wirtgen Group üretim serilerinin boşluksuz

Detaylı