AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI E- BÜLTEN EYLÜL- EKİM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI E- BÜLTEN EYLÜL- EKİM"

Transkript

1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI E- BÜLTEN EYLÜL- EKİM 2014

2 İLİMİZ İHRACAT RAKAMI 2014 AĞUSTOS / AFYONKARAHİSAR İHRACATI İlimizin Ağustos ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,2 oranında artarak 27 milyon 879 bin dolar olmuştur. İlk 8 aylık ihracatımız ise yüzde 2,2 artarak 241 milyon 41 bin dolara yükselmiştir yılı Ağustos ayında 71 Ülke ve 1 Serbest Bölgeye İhracat yapılırken geçen sene Ağustos ayında 64 Ülke ve 2 Serbest Bölgeye İhracat yapılmıştır. İller sıralamasında geçen seneye göre 5 basamak yükseliş gerçekleşerek 81 il içerisinde 28.sırada yer alınmıştır. İstanbul 5 milyar 108 milyon 873 bin dolar ile birinci sırada, Kocaeli 873 milyon 621 bin dolar ile ikinci sırada ve Bursa 748 milyon 775 bin dolar ihracat ile üçüncü sırada yer almıştır. Komşu illerimizin sıralaması; 8 inci sırada yer alan Denizli 274 milyon 440 bin dolar, 14 üncü sırada yer alan Konya 106 milyon 676 bin dolar, 16 ncı sırada yer alan Eskişehir 69 milyon 958 bin dolar, 35 inci sırada yer alan Uşak 18 milyon 480 bin dolar, 36 ncı sırada yer alan Isparta 17 milyon 570 bin dolar, 42 nci sırada yer alan Kütahya 14 milyon 907 bin dolar, 47 nci sırada yer alan Burdur ise 10milyon 985 bin dolar ihracat gerçekleştirmişlerdir EYLÜL / AFYONKARAHİSAR İHRACATI İlimizin 2014 yılı Eylül ayı ihracatı, geçen senenin Eylül ayına oranla yüzde 1,5 oranında düşerek 30 milyon 952 bin dolar olmuştur. İlk 9 aylık ihracatımız ise yüzde 2 artarak 271 milyon 960 bin dolara yükselmiştir yılı Eylül ayında 71 Ülke ve 2 Serbest Bölgeye İhracat yapılırken geçen sene Eylül ayında 74 Ülke ve 1 Serbest Bölgeye İhracat yapılmıştır.

3 İller sıralamasında geçen seneye göre Eylül ayında 1 basamak yükseliş gerçekleşerek 27.sırada yer alınmıştır. YENİ HİZMETLER 1. Değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için Canlı Yardım Sistemini kullanmaktayız. Odamız web sayfasından canlı destek bölümünde Oda personelimizle anlık olarak irtibata geçilmektedir. Mesai Saatleri içerisinde açık olan sistemimiz mesai saatleri dışında da mesaj bırakılarak daha sonra dönüş yapılmaktadır. KATILDIĞIMIZ TOPLANTILAR VE TÖRENLER tarihinde Büyük Zaferin 92. Yıl dönümü nedeniyle -Kocatepe Atatürk Anıtına çelenk sunma; -Vali Sayın Hakan Yusuf Güner i ziyaret ve düzenlenen resepsiyona Meclis Başkan Yardımcımız Yusuf Balık katılmıştır tarihinde Adli Yıl Açılış programına Meclis Katip Üyemiz Osman Erdem ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mustafa Gül katıldı tarihinde eğitim-öğretime yeni katılan Doğa Kolejinin açılış törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı tarihinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Vali Sayın Hakan Yusuf Güner in başkanlığında düzenlenen Bolvadin ilçesinde kurulması planlanan Besi Sığırcılığı proje toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı.

4 tarihinde İstanbul Park Özdilek in açılış törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı tarihinde Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz ın katılımıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenen Kalkınma Ajansları Çalıştayına Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı tarihleri arasında TOBB Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay, Memiş Kütükçü ile birlikte 28. CACCI (Asya - Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu) konferans programına Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı. (Asya - Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI), 1966 yılında kurulmuş yatırımları ve iş dünyasının bölgedeki rolünü arttırarak, bölgesel ekonomik büyümeyi sağlamak amacıyla faaliyet göstermektedir. (CACCI), 27 ülkeyi kapsayan, Asya da 3 milyondan fazla özel teşebbüsü temsil eden, ulusal ticaret ve sanayi odaları ile ticaret derneklerinden oluşan bölgesel bir organizasyondur. TOBB, Asya Pasifik bölgesi ile ticari ve ekonomik ilişkilerimizin geliştirilmesi amacıyla 2009 yılında Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu na (CACCI) üye olmuştur. ) - Programın ilk günü Malezya da gerçekleştirildi. Asya - Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu iki yılda bir başkan ve başkan yrd. seçmektedir. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkan Yardımcılığına aday olmuş ve seçilmiştir. - Programın ikinci günü Singapur a geçildi Singapur Başbakan Yardımcısı Tharman Shanmugaratnam ve Singapur Maliye Bakanlığı Daimi Sekreteri Peter Ong ile ikili görüşmeler gerçekleştirildi. Singapur programının ardından aynı gün Malezya ya dönerek Malezya Eski Büyükelçisi Sn. Uğur Doğan ın düzenlemiş olduğu akşam yemeğine katıldılar. - Programın üçüncü günü Asya Strateji ve Liderlik Enstitüsü Başkanı Sn. Tan Sri Dato Dr Michael Yeoh ile Türk-

5 Malezya İş Konseyi Başkanı Sn. Mirzan Mahatir Asya Strateji ve Liderlik Enstitüsü ofisinde ikili görüşmeler gerçekleştirildi. İkili görüşmelerin ardından, 84. CACCI Konsey Toplantısına iştirak ettiler. 8. T.C. Zafer Kalkınma Ajansı Turizm, Enerji ve Çevre Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Odamıza 400 kw Güneş Enerjisi Sistemi Kurulumu Yapım İşi ihalesi sonuçlandırılmıştır. İhaleye 2 firma katılmış 2 firmanın da teklifi geçerli sayılmıştır. Söz konusu iş Açık İhale Usulü ile tarihinde ,00 TL + KDV bedelle Tekno Ray Solar Enerji Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. ne ihale edilmiştir tarihinde Vali Sayın Hakan Yusuf Güner in başkanlığında düzenlenen Trafik Sorununu Çözmek amacıyla hazırlanacak olan proje toplantısına Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Mustafa Gül katıldı tarihinde Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen çelenk sunma ve etkinlik programına Genel Sekreter Süleyman Uğur Ünsoy katıldı tarihinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce hazırlanan Havamızı Koruyoruz Kaliteli Yaşıyoruz Projesi toplantısına Genel Sekreter Süleyman Uğur Ünsoy katıldı Eylül 2014 tarihleri arasında TOBB un düzenlediği Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine Meclis Üyelerimiz Mustafa Hancıoğlu, Halit Özutku, Mehmet Tamer Günel ve Mehmet Kumartaşlı katıldı Vali Sayın Hakan Yusuf Güner in başkanlığında düzenlenen Afyon Valiliği Kurumsal Projeler tanıtım toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı.

6 Eylül 2014 tarihlerinde Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında düzenlenen çelenk sunma ve kutlama törenine Genel Sekreter Süleyman Uğur Ünsoy katılmıştır.yılın esnaflıktan sanayiciliği yükselen iş adamı plaketi Mehmet Çakmak a verilmiştir Eylül 2014 tarihleri arasında İtalya Verona Kentinde düzenlenen Marmomacc Uluslararası Taş Dizayn ve Teknolojileri fuarına ilimizden 19 firma katılmış Meclis Üyemiz Hüseyin Şehitoğlu, Adnan Demirel ve Günay Kart katılan firmalara Odamız adına plaket takdim etmiştir tarihinde düzenlenen Mahalli ve Çevre Kurulu toplantısına Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Sıtkı Merdivenci katıldı tarihinde Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı tarihinde DEİK Olağanüstü Genel Kurul toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı tarihinde İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyon toplantısına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mustafa Gül katıldı tarihinde İlimizde Faaliyet Gösteren Gıda Üretim İşletmelerinin Modernizasyon Çalışmaları bilgilendirme toplantısına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mustafa Gül katıldı tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu nun katılımıyla düzenlenen geleneksel Kurban Bayramı bayramlaşma törenine Meclis Başkan Yardımcımız Yusuf Balık katıldı.

7 tarihinde Trafik Komisyonu toplantısına Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman Çevik katıldı tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu nun başkanlığında düzenlenen Koordinasyon toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesinin Akademik Yılı açılış törenine ve Merkez Kütüphane, Üniversite Meydanı ve Saat Kulesinin açılış törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün düzenlediği 2014 Yılı Bölgesel İşbirliği ve Değerlendirme Toplantısına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mustafa Gül katıldı tarihinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun sözleşme törenine Meclis Başkanımız ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mustafa Gül katıldı tarihinde Ulusal Büyükbaş Küçükbaş Besi Hayvancılığı ve Teknolojileri Canlı Hayvan Borsaları Zirvesi Hakkında düzenlenen bilgilendirme toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı tarihinde bu sene 5. düzenlenen Antalya Yörex Yöresel Ürünler Fuarının açılış törenine Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Mercan katıldı. Fuarda Odamız tarafından stant açılmış olup üyelerimizin gönderdiği ürün, kartvizit ve kataloglar sergilendi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu standımızı ziyaret etmiştir tarihinde düzenlenen Afyon Afet Müdahale Planı Çalışmaları toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı.

8 tarihinde düzenlenen İl Koordinasyon Kurul Toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı. Toplantı Odamızda gerçekleştirildi tarihinde İlimizdeki Gümrük İşlemleri Merkezi ile ilgili Odamızda düzenlenen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser katıldı tarihinde Koruma Kurulu toplantısına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mustafa Gül katıldı. ODAMIZCA DÜZENLENEN EĞİTİM VE TOPLANTILAR Eylül 2014 tarihleri arasında TSE ve Odamız işbirliğinde TS EN ISO 9001 Temel İç Tetkik ve Dokümantasyon Eğitimi Odamızda düzenlenmiştir Eylül 2014 tarihleri arasında TSE ve Odamız İşbirliğinde TS İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi Odamızda düzenlenmiştir tarihinde Odamız ve EDM Bilişim Tarafından E-dönüşüm Semineri Odamızda düzenlenmiştir. E-Fatura, E-İmza, E-Defter ve EDM Elektronik Belge Yönetim Sistemi konularını işlenmiştir tarihinde Turkcell ve Odamız işbirliğinde Odamızda Afyonkarahisar da Teknoloji Hamlesi bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda Kadir Çöpdemir le Teknolojiyi Kullanarak Verim Sağlayan Şirket Patronları Söyleşisi gerçekleştirildi.

9 FAALİYETLER t arihinde 9. Geleneksel Spor Oyunlarımızın açılış töreni Atatürk Stadyumunda Vali Sayın Hakan Yusuf Güner ve protokol üyelerinin, üyelerimizin ve halkımızın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. ODAMIZA YAPILAN ZİYARETLER tarihinde İscehisar Kaymakamı Ahmet Selim Yavuz Odamızı ziyaret etti tarihinde Türk Hava Yolları Zafer Havalimanı İstasyon Şefi Süleyman Ergürler ve Türk Hava Yolları Satış Acentesi Şeneller Turizm sahibi Bilal Şenel odamızı ziyaret etti. Ziyaret sırasında uçuş saatlerinin tarihinden itibaren saat 22:55 İstanbul - Zafer Havalimanı Seferi ile başlamak üzere her gün; Sabah 07:00 Zafer Havalimanı - İstanbul, Akşam 22:55 İstanbul - Zafer Havalimanı olmak üzere seferlerin ayarlandığı bilgisini aktardılar. İş adamlarımızın, turizmcilerimizin ve 5 yıldızlı otel yetkililerinin yoğun talebi üzerine Gaziantep e de haftada en az 1 karşılıklı sefer konulmasını, haç- umre uçuşlarının zafer havalimanına yönlendirilmesini, en az iki defa zafer havalimanı - Brüksel seferlerinin konulmasını ve kargo uçuşları içinde zafer havalimanının kullanılması talebinde bulunduk. İstanbul da THY yetkililerinin katılımıyla düzenlenecek toplantıda dile getireceklerini belirtmişlerdir. Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ramazan Avcı söz konusu toplantıya katılmıştır.

10 tarihinde Eskişehir İl Özel İdaresi Genel Sekterliğinden Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine atanan Yusuf Balcı Odamızı ziyaret etti tarihinde Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. Afyonkarahisar İl Müdürü Mehmet Ekici Odamızı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Mehmet Ekici Odamızın da üzerinde bulunduğu Garden Kale Otel güzergahından başlayıp Kolaylı Tesislerine kadar gelen servis yolunun aydınlatma direklerinin tarihinde akşam saatlerinde devreye alınacağının bilgisini aktardı tarihinde Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tabak, Bolvadin Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Boyar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Odamızı ziyaret etti. ODAMIZCA YAPILAN ZİYARETLER tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ı Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser ziyaret etti tarihinde İlimizde göreve başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Defterdar Yaşar Kısa ve tarihinde yapılan Afyon Barosu nun Genel Kurulun da tekrar başkan seçilen Turgay Şahin i Meclis Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte ziyaret etti KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU FAALİYETLERİ tarihinde Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine, KGK İcra Komitesi Üyesi Yrd. Doç. Dr. Berfu İlter Kişilik Algısının Çalışma Yaşamına Katkısı konulu seminer düzenlemiştir tarihinde Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Merve Şensoy ve Berfu İlter Hayvanları Koruma günü nedeniyle Kanal 3 Televizyonunda Ana Haber e konuk oldular.

11 tarihinde Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Müjgan Gölcük Yağcı tarafından Kurul Üyelerine İş Hayatında Özgüvenin Motivasyona Etkisi konulu semir verilmiştir tarihinde Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri ile birlikte Afyonkarahisar Hayvan Barınağını ziyaret etmişlerdir Ekim 2014 tarihinde Gaziantep te düzenlenen 2 nci KAGİDER Biz Kimiz İş Günlerine Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı ve KAGİDER Üyesi Tülin Helvacıoğlu ile birlikte Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Münire Bozok katılmışlardır tarihinde Kadın Girişimciliğin Önemi Konulu Bilgilendirme Semineri ve Uygulamalı Kadın Girişimcilik Eğitiminde Başarılı Olan Kursiyerlere Katılım Belgelerinin verildiği seminere katıldım. Seminerin Moderötürlüğünü Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Yörük Karakılıç gerçekleştirerek Kadın Girişimciler kurulu üyelerinden Yasemin Aracı ve Şule Bendler Rol Model olarak konuşma gerçekleştirdiler. Seminere Vali Yardımcısı Sebahattin Yücel, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Günay Kart ve kurul üyeleri katılmıştır. Seminerde KOSGEB, İş-Kur ve İl Özel İdaresi yetkilileri tarafından Kadınların Girişimcilikte Rol Alması İçin Sağlanan Fırsatlar ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirmiştir.

Afyonkarahisar FAALİYET Chamber of Commerce RAPORU and Industry. Afyonkarahisar Chamber SANAYİ of Commerce ODASI and Industry

Afyonkarahisar FAALİYET Chamber of Commerce RAPORU and Industry. Afyonkarahisar Chamber SANAYİ of Commerce ODASI and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 157 Meslek Komitesi üyesi 66 meclis üyesi,

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

ILGIN TİCARET ODASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

ILGIN TİCARET ODASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU ILGIN TİCARET ODASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU 2013 ILGIN TİCARET ODASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU 1- İŞ TOPLUMUNA VERİLEN HİZMETLER 1.1 Haberleşme ve Yayınlar : Odamızda kullanılan haberleşme araçları,

Detaylı

ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ

ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ 13. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU 2008-2010 1 FAALİYETLER (2008 2010) 1. Ankara Ticaret Odası, TOSYÖV, OSİAD tarafından 20 Şubat 2008 tarihinde ortaklaşa düzenlenen

Detaylı

DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM

DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM Türk dilinin ana vatanı olan Karaman bizler için sadece ikamet ettiğimiz, karnımızın doyduğu yer değil, atalarımızın kanlarıyla sulayıp bizlere miras bıraktıkları, bizlerin

Detaylı

SAMSUN TSO. Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU

SAMSUN TSO. Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU SAMSUN TSO Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, Odalar, 5590 sayılı yasadan almış olduğu görevler çerçevesinde, dünyadaki ve Türkiye deki gelişmeler ışığında bulundukları bölgenin

Detaylı

Ömer Faruk OFLUOĞLU RTSO Yön. Kur. Bşk.

Ömer Faruk OFLUOĞLU RTSO Yön. Kur. Bşk. SUNUŞ Geçmişi yüz yıl öncesine dayanan Rize Ticaret ve Sanayi Odası kurulduğu günden bugüne üstlendiği görev sorumlulukları üstün başarıyla gerçekleştirerek belirlemiş olduğu misyonu, vizyonu ve kalite

Detaylı

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU KOCAELİ SANAYİ ODASI İÇİNDEKİLER I.BÖLÜM -2017 DÖNEMİ ORGAN SEÇİMLERİ TAMAMLANDI 9-2017 Dönemi Oda Organları Seçimleri Tamamlandı 10 II.BÖLÜM PROJELERLE 13 Doğu Marmara Sanayİ ve Teknolojİ Fuarı 14 KSO-kOcaeli

Detaylı

Çalışan Gazeteciler Günü Etkinliği 10 Ocak 2012

Çalışan Gazeteciler Günü Etkinliği 10 Ocak 2012 Çalışan Gazeteciler Günü Etkinliği 10 Ocak 2012 Her yıl Çanakkale Basını ile birlikte kutlamış olduğumuz Çalışan Gazeteciler gününü bu yıl da basınımızla bir arada kutlandı. Toplantı öncesinde Çanakkale

Detaylı

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008 SAMSUN TSO 2008 FAALİYET Ocak 2008 RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, 2008 yılı Ülkemiz, İlimiz ve Odamız için de hareketli ve yoğun bir yıl oldu. Ülke siyasetinde yaşanan gelişmeler, tüm dünyayı etkisi

Detaylı

ORTA ANADOLU SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

ORTA ANADOLU SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI 1 ORTA ANADOLU SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI 1 2 BAŞKANIN MESAJI Türkiye de süs bitkileri sektörü hem üretim hem ihracat yönünden

Detaylı

ILGIN TİCARET ODASI 2012 YILI FAALİYET RAPORU

ILGIN TİCARET ODASI 2012 YILI FAALİYET RAPORU ILGIN TİCARET ODASI 2012 YILI FAALİYET RAPORU C a m i a t i k M a h a l l e s i M u h s i n Y a z ı c ı o ğ l u C a d d e s i T i c a r e t İ ş M e r k e z i K a t : 2 I L G I N ILGIN TİCARET ODASI 2012

Detaylı

2010 Yılı Ana Başlıklarıyla Odamız Faaliyetleri

2010 Yılı Ana Başlıklarıyla Odamız Faaliyetleri 2010 Yılı Ana Başlıklarıyla Odamız Faaliyetleri Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası nın 2010 yılı faaliyetlerinden öne çıkanlar ana başlıklar ve kısa bir özet şeklinde bu raporda değerlendirilmiştir. Faaliyetlere

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

MUT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 YILI FAALİYETLERİ

MUT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 YILI FAALİYETLERİ MUT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 YILI FAALİYETLERİ ODANIN TARİHÇESİ: Odamız 1984 yılında kurulmuş olup, kendi hizmet binasına 1999 yılında taşınmıştır. Mut Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde: Mut Ticaret

Detaylı

Mehmet Gürsel AYDIN Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Gürsel AYDIN Yönetim Kurulu Başkanı BAŞKANDAN Odamız üyelerimizin talebi ve bakanlığın izni ile 1984 yılında kurulmuştur. 5174 sayılı kanun ve bu kanuna istinaden çıkartılan yönetmeliklerle faaliyetini sürdürmektedir. Ayrıca oda bünyesinde

Detaylı

SAMSUN TSO. Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU

SAMSUN TSO. Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU SAMSUN TSO Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, Odalar, 5174 sayılı yasadan almış olduğu görevler çerçevesinde, dünyadaki ve Türkiye deki gelişmeler ışığında bulundukları bölgenin

Detaylı

AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI 2012 FAALİYET RAPORU

AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI 2012 FAALİYET RAPORU AKŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI 2012 FAALİYET RAPORU 1 Başkandan Sayın üyelerimiz; Bölgemiz her geçen gün büyüyerek ülke ekonomisine olan katma değerini artırmakta, buna paralel olarak ülkemizin önemli

Detaylı

2013 FAALİYET RAPORU

2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini

Detaylı

2014 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2014 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 214 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları METİSKOP - Mesleki Teknik Eğitimde İş Sağlığı, Güvenliği ve Kalite Kültürü Oluşturma Projesi : İzmit

Detaylı

Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde

Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde 15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Nisan 2015 Yıl:2 Sayı:13 e-gazete Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde Valilik

Detaylı

ebülten Sayı:01 01.01.2013 30.06.2013

ebülten Sayı:01 01.01.2013 30.06.2013 ÇANAKKALE TİCARET BORSASI EMİTT FUARINDA (23-27.01.2013) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Töreni (07-17.01.2013) Türkiye nin en büyük turizm fuarı olan ve bu yıl 17. düzenlenen Emitt 2013 Turizm Fuarına

Detaylı

Ankara Sanayi Odası Yayınları

Ankara Sanayi Odası Yayınları Tasarım SSB Ajans (0312) 468 01 56 www.ssbajans.com Ankara - Aralık 2014 Ankara Sanayi Odası Yayınları Atatürk Bulvarı No: 193 (06680) Kavaklıdere/ANKARA Tel: (0312) 417 12 00 Faks: (0312) 417 52 05 e-mail:

Detaylı

BAŞKANDAN. Saygılarımla Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete Sayfa 1

BAŞKANDAN. Saygılarımla Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete Sayfa 1 BAŞKANDAN 1957 yılından beri gerek ülke gerekse bölge ekonomisinin büyümesine hizmet eden Borsamız, siz değerli üyelerimizin verdikleri destekler ile güçlenerek, başarısını arttırmaktadır. Yaptığımız faaliyetler

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK 2012 TEMMUZ 2012 TARİHLİ FAALİYET RAPORU

MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK 2012 TEMMUZ 2012 TARİHLİ FAALİYET RAPORU MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK 2012 TEMMUZ 2012 TARİHLİ FAALİYET RAPORU 18 OCAK 2012 BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARARAYA GELEREK YENİ HİZMET BİNAMIZ HAKKINDA BASINI BİLGİLENDİRDİK. TOPLAM MALİYET 8 MİLYON

Detaylı

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM TURİZM TECRÜBE İŞİDİR Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM 18 yıllık deneyimini, 8 yıldır Kastamonu'luların hizmetine sunuyor Yurtiçi - yurtdışı uçak biletleri Yurtiçi - yurtdışı

Detaylı

2014 - FAALİYET RAPORU

2014 - FAALİYET RAPORU . 2014 - FAALİYET RAPORU 2014 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 MEVZUAT... 2 ÖNCEKİ DÖNEM BAŞKANLARIMIZ... 3 YÖNETİM KURULU... 4 MECLİS... 5 DİSİPLİN KURULU... 8 TOBB DELEGELERİ... 9 DANIŞMA KURULU...

Detaylı