İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 35. VELİ BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 35. VELİ BÜLTENİ"

Transkript

1 İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 35. VELİ BÜLTENİ ANAOKULU İLKOKUL ORTAOKUL

2 Değerli Velilerimiz, Yaz tatiline gireceğimiz şu günlerde akademik çalışmaların yanı sıra çocuklarımızın sosyal ve duygusal gelişimine büyük katkı sağlayan etkinliklerimiz, her zamanki gibi yoğun bir şekilde devam ediyor. 6 Haziran Cumartesi günü ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin Yıl Sonu Gösterileri ni, siz değerli velilerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Törenimizde bu yıl çocuklarımızın sergiledikleri kulüp çalışmalarından örneklerin sunulmasının yanı sıra ödül törenimiz de yer aldı. Yıl boyunca sanattan spora, bilimden müziğe her alanda üstün başarı elde eden öğrencilerimiz ödüllendirildi. Dört yıllık geçmişi olan İTÜ GVO Beylerbeyi Yerleşkesi öğrencilerinin elde ettikleri bu başarılar hepimizi gururlandırdı. İlkokul 3. sınıf öğrencilerimizin Daçka Plenetaryum gezileri ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizin, kitaplarını zevkle okudukları Sevgili Tembel Fare Tini nin yazarı Ayla Çınaroğlu ile buluşmaları, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen Olimpik Günü etkinlikleri haftaya büyük bir renk kattı. Ayrıca, geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) tarafından yürütülen Mavi Kuşak Hareketi-İstanbul Boğazı Projesi kapsamında İstanbul Boğazı Yaşasın Uskumru konulu şiir ve fotoğraf ile öyküleme yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz, T.C. Piri Reis Üniversitesinde Gemi Adam Similasyonu aldılar. TEOGS sonuçları açıklandı. Ortaokul 4. sınıf öğrencilerimizin oldukça yüksek bir başarı kazanarak bizleri gururlandırdılar. TEOGS çalışmalarımız gelecek eğitim ve öğretim yılında da sürecek eğitim ve öğretim yılında ortaokul 4.sınıfta eğitime başlayacak öğrencilerimizle 24 Ağustos 2015 tarihinde çalışmalarımıza başlayacağız. Yapılan planlamayla hafta içi her gün saat arasında Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi, İngilizce ve Din Kültürü dersleri ile ilgili çalışmalar yapılacak. Bu çalışmalar, yıl içinde cumartesi günleri de devam edecek. Öğrencilerimizin planlı ve disiplinli çalışarak gelecek yıl da en az bu yılki kadar başarılı sonuçlar çıkaracaklarına inanıyoruz. Bu hafta karne hazırlıklarına başladık. Bir yandan da tatil ödevlerinin hazırlıkları tamamlandı. 15 Haziran 2015 Pazartesi günü İlkokul Sertifika Töreni nin, 16 Haziran 2015 Salı günü Ortaokul Sertifika Töreni nin heyecanını velilerimizle birlikte yaşayacağız. İlkokul dördüncü sınıf öğrencilerimize Ortaokula hoş geldiniz! demenin heyecanını ve sevincini yaşarken, ortaokul dördüncü sınıf öğrencilerimizi de Beylerbeyi Yerleşkemizden uğurlamanın hüznünü yaşayacağız. Saygılarımla, Fisun ÇETİN İlkokul Müdür Yardımcısı

3 EKO Okullar Eko-Okul Projesi kapsamında ortaokul 1. sınıf öğrencilerimiz, Türkçe derslerinde "Gelin Çocuklar Birlikte Düşünelim" kitabının "Çevre Bilinci" bölümünden yola çıkarak Enerji konulu afiş tasarımı yaptılar ve ürünlerini "Eko-Okul Panosu"nda sergilediler.

4 Okullarda Orman Okullarda Orman Projesi kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin yıl içerisinde yaptıkları çalışmalardan örneklerin sergilendiği karma bir sergi hazırladık eğitim ve öğretim yılı içerisinde Bir Ağaç Bir Nefes! sloganı ile yola çıktığımız Okullarda Orman Projesi nde emeği geçen tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. İnsanlar için kültürel, ekolojik, ekonomik ve sosyal değeri bulunan ormanların vazgeçilmez öneminin başta çocuklar, ardından onlar aracılığıyla toplum tarafından anlaşılmasını temenni eder, gelecek yıl yeni projelerde görüşmek üzere, saygılar sunarız.

5 Merkür Sınıfı Mıknatısların hangi materyalleri çektiğini deneyerek öğrendik. Seçtiğimiz kozalakları boyalarla ve simlerle süsledik.

6 Merkür Sınıfı Simetri çalışmamızı büyük bir dikkatle tamamladık.

7 Venüs Sınıfı Kum havuzunda paylaşarak ve eğlenerek oyunlar oynadık. Sanat Etkinliğinde "kukla sahnesi" yaptık. Sayı yazma becerilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

8 Venüs Sınıfı Sayıların çiziliş yönlerini, sayı çizgilerinde yürüyerek pekiştirdik. Yaptığımız kukla sahnelerimizde kukla oynatmak çok keyifliydi!

9 Kendi oluşturduğumuz hikâye ve masalları arkadaşlarımızla paylaştık. Mars Sınıfı

10 Mars Sınıfı Kulelerimizi klasik müzik eşliğinde boyadık. Söylenen sayıları bularak öğrendiklerimizi pekiştirdik. Kum havuzunda, evden getirdiğimiz kova takımlarıyla oynadık.

11 Jüpiter Sınıfı "Düşünme Becerileri Sınıfı"nda oynadığımız "Mix Fix" adlı oyununda dikkatli ve hızlı olmaya çalıştık. Kova ve küreklerimizle kum havuzunda oynamak çok keyifliydi!

12 Jüpiter Sınıfı Oyunlarda kendi takımımızı oluşturmak için adım yarışması yaptık. Geleneksel oyunlarımızdan "Halat Çekme" oyununda çok eğlendik! Geleneksel oyunlarımızdan "Mendil Kapmaca" oyunu çok heyecanlı geçti.

13 Satürn Sınıfı Geleneksel oyunlara örnekler verdik. Geleneksel oyunlarımızdan "Halat Çekme" oyununu oynarken çok eğlendik!

14 Satürn Sınıfı Kum havuzunda eğlenceli oyunlar oynuyoruz. Orff çalışmaları çok keyifli!

15 Uranüs Sınıfı "Düşünme Becerileri Sınıfı"nda "Mix Fix" adlı oyunu oynarken çok heyecanlandık. Minik Tema Etkinliğinde "Daha Önce Neredeydiler?" etkinliğini yaptık. Artık materyallerle kendi ürünümüzü oluşturduk. Paraşütle "Orff" çalışmamızı yaptık.

16 Uranüs Sınıfı Geleneksel oyunlardan "İpin Altından Geçme" oyununu oynamak çok keyifliydi! Geleneksel oyunlarımızdan "Dokuz Taş" oyununu çok seviyoruz. "Halat Çekme" oyunu oynarken çok eğlendik. Bizler artık çok güçlüyüz. İp atlamak çok keyifli!

17 Neptün Sınıfı "Düşünme Becerileri Sınıfı"ndaki oyunumuzda zarlardaki resimleri kartlarda bulmaya çalıştık. GEMS materyalleri ile matematiksel düşünme becerilerimizi geliştirici oyunlar oynadık. Kum havuzumuzda, oyuncaklarımızla keyifli vakit geçirdik.

18 Neptün Sınıfı Seçtiğimiz resimli kartlar ile Orff çalışmasında ritme uygun hareketler yaptık. Öğrenme merkezlerinde oyun zamanımızı farklı eğitim materyalleri ile oynayarak değerlendirmekten keyif aldık.

19 İngilizce "Minigon and Animals" adlı hikâyeyi canlandırdık. "Tooty Ta" şarkısını söyledik.

20 İngilizce "Up and Down" adlı şarkıyı söyledik.

21 Yüzme derslerimiz çok keyifli geçiyor! Yüzme

22 Yüzme

23 Satranç Satranç dersinde bu hafta tüm yıl boyunca öğrendiklerimizi uyguladık, maçlarımız çekişmeli ve çok eğlenceliydi!

24 1. sınıf öğrencilerimiz, kitaplarını zevkle okudukları Sevgili Tembel Fare Tini nin yazarı Ayla Çınaroğlu ile buluştular. Tembel Fare Tini nin tembelliği üzerine söyleşi yaptılar. 1. Sınıflar

25 Söyleşi sonunda kitapları imzalayan yazarla bol bol fotoğraf çektiren öğrencilerimiz, keyifli dakikalar geçirdiler. Öğrencilerimiz, kitap için tasarladıkları kapakları yazara sunarak kendisine güzel bir sürpriz yaptılar. 1. Sınıflar

26 3. Sınıflar Fen bilgisi dersimizde "Gezegenimizi Tanıyalım" konumuzla ilgili olarak Daçka'daki "Planeteryum"a gittik ve gezegenlere daha farklı bir ortamdan baktık.

27 GÖRSEL SANATLAR İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizin görsel sanatlar derslerinde farklı tekniklerde hazırladıkları çalışmalardan oluşan yıl sonu sergimizin açılışını yaptık.

28 GÖRSEL SANATLAR

29 GÖRSEL SANATLAR

30 GÖRSEL SANATLAR

31 "Badminton" oyununu tanıdık ve öğrendiklerimizi uyguladık. Beden Eğitimi

32 Beden Eğitimi Olimpik Gün etkinliklerinde hem öğrendik hem de çok eğlendik!

33 Ortaokul 1. sınıf öğrencilerimiz, 101 Deyim - Atasözü Öykü kitaplarından deyim ve atasözleri seçtiler ve seçtikleri sözlerin anlamlarını fihristlerine not ettiler. Deyim ve atasözlerinin öykülerini de sınıf ortamında paylaştılar. Bu çalışma ile öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de öğrendiler. Türkçe Zümresi

34 Türkçe Zümresi Ortaokul 3. sınıf öğrencilerimiz, okudukları Eşekli Kütüphaneci adlı kitabın etkinliklerini tamamladılar. Önümüzdeki seneye hazırlık amacıyla Etkin Okul Türkçe Soru Bankası ndan test ve etkinlik çözümlerine devam ettiler.

35 Matematik Zümresi Ortaokul 1.sınıf öğrencilerimiz, geometrik cisimlerin yüzey alanını hesaplamayı öğrendiler ve alıştırmalar yaptılar.

36 Matematik Zümresi Ortaokul 2. sınıf öğrencilerimizle Çember konusunu işledik ve konu ile ilgili alıştırmalar yaptık.

37 Matematik Zümresi Ortaokul 3.sınıf öğrencilerimiz, üslü denklemleri çözmeyi öğrendiler ve konu ile ilgili alıştırmalar yaptılar.

38 Matematik Zümresi GEMİ ADAM SİMİLASYONU NA KATILDIK Geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) tarafından yürütülen Mavi Kuşak Hareketi-İstanbul Boğazı Projesi kapsamında İstanbul Boğazı Yaşasın Uskumru konulu şiir ve fotoğraf ile öyküleme yarışmasına katılan öğrencilerimiz, elde ettikleri dereceler ile Gemi Adam Similasyonu eğitimi almaya hak kazanmışlardı. 9 Haziran 2015 Salı günü, ödül alan öğrenciler ve öğrencilerimizin on arkadaşı ile birlikte bu similasyon eğitimini almak üzere Tuzla daki T.C. Piri Reis Üniversitesine gittik. İstanbul Boğazı nı bir yük gemisi kullanarak geçen öğrencilerimiz, bu eğitim ile birçok denizcilik terimi de öğrendiler. Bize bu keyifli eğitimin verilmesine olanak sağlayan T.C Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Simülatörler Merkezi Koordinatörü Celalettin Güllapoğlu na bir kez daha teşekkür ederiz.

39 Matematik Zümresi

40 Fen Bilimleri Zümresi Fen Bilimleri Bölümü olarak ilkokul 4, ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar düzeyinde fen müfredatımızı bitirdik. Bu yıl içinde öğrendiğimiz konuları tekrar ettiğimiz haftamızda ortaokul 1. sınıflar seviyesinde Louis Pasteur, ortaokul 2. sınıflar seviyesinde Marie Curie nin hayatını konu alan çizgi filmler izledik. Ortaokul 3. sınıflar seviyesinde ise "Mitoz Bölünmenin Özellikleri"ni sunumlar eşliğinde öğrenmeye devam ettik. İTÜ GVO Beylerbeyi Yerleşkesi

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 46 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 47 Okan Koleji Lisesi 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Yabancı

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz.

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz. ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Aralık 2014-23 Ocak 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014/1 5 DENİZ ALTINDA YAŞAYAN CANLILAR HAYAL GÜCÜNÜ KULLAN SEV OKULLARI'NDA KUTLAMA COŞKUSU 29 EKİM KUTLAMALARI SORUMLULUK PROJESİ YUMURTA ETKİNLİĞİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. ŞUBAT 2014, YIL 3,

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri

Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri KASIM ayı bülteni ile yeniden merhaba! Anasınıfımızdaki yolculuk devam ediyor. Bu ayki temalarımız: Kızılay Haftası 10 Kasım Atatürk ü Anma Günü 24 Kasım Öğretmenler Günü Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri

Detaylı

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde öğretmenler gününe yer verdik. Onlar için şiirler,

Detaylı

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz,

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz, Yıl: 2012 Sayı: 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI bülten Sayın Velilerimiz, TED Ankara Koleji olarak 2011-2012 öğretim yılında 80. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. TED Ankara Koleji ailesinin birer

Detaylı

Yoğun İlgi. Bursluluk Sınavına

Yoğun İlgi. Bursluluk Sınavına FEN ve TEKNOLOJİ 4. Sınıf Fen ve Teknoloji dersinde ışık ve ses konusunda öğrenciler getirdikleri doğal ve yapay ses kaynakları ile ilgili resimlerle afiş ve poster hazırladılar. 03 06 KÜLTÜR-SANAT Sultan

Detaylı

2 İletişim Bülteni. Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

2 İletişim Bülteni. Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları 2 İletişim Bülteni BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK Ü ŞÜKRAN, SAYGI VE GURURLA ANDIK. Ölümünün 74. yılında Ulu Önder Atatürk ü, başta Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ olmak üzere; Okul Müdürlerimiz,

Detaylı

Tübitak 19. Ortaokul Matematik Olimpiyatlarında

Tübitak 19. Ortaokul Matematik Olimpiyatlarında OKUL GAZETESİ Yıl: 4 Sayı: 8 www. Özel Nurettin Topçu İlköğretim Kurumları Yayınıdır -2014 Tübitak 19. Ortaokul Matematik Olimpiyatlarında Madalya Ceren UĞURLU Gümüş Madalya A. Hakan YILMAZ Gümüş Madalya

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Sayı:7 Mayıs-Haziran 2014 İyi Tatiller

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Sayı:7 Mayıs-Haziran 2014 İyi Tatiller iletişim bülteni Mayıs-Haziran 2014 Sayı:7 İyi Tatiller iletişim bülteni Adına Sahibi Prof. Dr. Mehmet Haberal / Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Kurucu Rektörü Genel Yayın Yönetmeni Hilal Erdinç / Kurucu

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI:2 YIL: 2013 KASIM Her zaman güne oyun etkinliğimizle başladık. Oyun etkinliğimize başlamadan önce, hangi merkezlerde oynamak istediğimizi

Detaylı

Comenius Projesi Galler Programı...

Comenius Projesi Galler Programı... Avrasya Maratonu ndayız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 31.si düzenlenen Avrasya Maratonu Halk Koşusu na okulumuz öğrenci, öğretmen ve velileriyle birlikte katıldık. SAYFA 3 te.

Detaylı