OTOMATİK KAPI KONTROL CİHAZI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "OTOMATİK KAPI KONTROL CİHAZI"

Transkript

1 OTOMATİK KAPI KONTROL CİHAZI EKONT Otomatik kapı kontrol cihaz her türlü tam otomatik kapı otomasyonu uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmış, çok fonksiyonelli ve her türlü güvenlik önlemleri düşünülmüş hızlı pals sayma özelliği olan, kompakt bir cihazdır. KULLANIM ALANLARI Otomatik buzhane kapıları, seksiyonel kapılar, garaj kapıları, ameliyathane kapıları, hotel, mağza ve her türlü otomatik kapı uygulamalarında güveli bir şekilde kullanılabilir. ÖZELLİKLERİ 1-2x16 Karakter LCD ekranı ve ön panelindeki üç adet buton ile çok kolay programlanabilir. 2-Hızlı pals sayma özelliği ile, iki ayrı hızda kapının açılıp kapanmasına imkan sağlar. 3- Personel geçişi ve normal geçişler, iki ayrı açma set değeri girilerek kolayca ayarlanabilir. 4-Kapı ilk harekete geçtiğinde yavaş hızdadır, hangi noktada hızlanacağı ve tekrar hangi noktada yavaşlayacağı kolayca programlanabilir. 5-Fotosel ile birlikte kullanılabilir; kapı kapalıyken fotosel bir cisim algıladığında kapı en son hangi açmada kalmışsa ( tam açama veya personel açma ) o kadar hemen açılır, kapı kapanıyorken fotoselin önüne bir cisim çıkarsa kapı önce durur ardından bir saniye sonra tekrar açılır. 6-Kapının hareketi esnasında herhangi bir sebepten enkoderden pals gelmezse ( kapının sıkışması veya enkoder kablosunun kopması v.b.gibi ) kapı durur, otomatik kapama süresi kadar bekledikten sonra otomatik kapamaya geçer, tekrar pals gelmezse tekrar durur üç kez bu denemeyi yaptıktan sonra, Encoder Pulse Error verir ve başka deneme yapmaz, bu durumda iken, arıza giderildikten sonra cihazın enerjisi kesilip tekrar verilmelidir. 7-Kapı açıkken, el ile hareket ettirilirse enkoder daima ileri yönde sayar bu sayede kapının güvenli çalışması sağlanmış olur. 8-Kapının kaç sefer açılıp kapandığı ayrıntılı olarak cihazın hafızasında tutulur ( açma sayısı, personel açma sayısı, kapanma sayısı, otomatik kapanma sayısı ), şifre ile menülere giriş yapılmadan bu sayaçlar sıfırlanamaz. 9- Soketli tip bağlantı klemensleri ve ray montajı sayesinde, kolay bir montaj imkanı sağlar. 10- Step butonu sayesinde uzaktan kumanda veya ipli şalter ile kolayca açılıp kapanabilir. 11- Şifre koruması sayesinde yetkisiz kişilerin ayar parametrelerini değiştirmesi engellenmiştir. 12- Dil seçeneği sayesinde, menüden kullanıcı dili Türkçe ve İngilizce olarak seçilebilir, ihtiyaç duyulması halinde diğer yabancı diller kolaylıkla menüdeki dil seçeneklerine eklenebilir. 13- Cihazın açılış ekranında normal çalıma sırasında hangi rölesinin aktif olduğu izlenebilir.

2 KULLANIM KLAVUZU 1. Tuşların Fonksiyonları Ekrandaki bir değer değiştirilmek istendiğinde SET tuşana basılır. SET tuşuna basıldığında ekranda yanıp sönen imleç görünür, bu sırada ekrandaki veri değiştirilebilir. Veri girişi bitince tekrar bu tuşa basılarak imleç kapatılır ve menüye dönülür. Bir önceki menü elemanını gösterir. Set tuşuna basıldıktan sonra ekrandaki değeri bir arttırır. Bir sonraki menü elemanını gösterir. Set tuşuna basıldıktan sonra ekrandaki değeri bir azaltır. Normalde veriler sadece ekranda görülebilir, değiştirilemez, ilk ekranda ( Röle Sayaç ) SET düğmesine basılınca şifre (1234) girilir. Bu aşamadan sonra tüm menü değerleri değiştirilebilir, tekrar şifreli moda dönmek için cihazın enerjisini kapatıp açmak gerekmektedir. İstenirse şifre menüsünden şifre değişikliği de yapılabilir.

3 2. Cihaz Menüsü Cihaz menülerine ulaşım imkanı güvenlik amacıyla sadece kapı kapalıyken ( reset sivici basılı iken ) olacak şekilde sınırlandırılmıştır. Cihaza ilk enerji verildiğinde birkaç saniye için açılış ekranı çıkar bu ekran müşterinin isteğine göre ayarlanabilir. 1. Cihaz içindeki enkoder sayacının değeri aktif olarak bu ekranda görünür. ( Bu değer tuşlar ile değiştirilemez ) Yavaş açma sırasındaki ekran Hızlı açma sırasındaki ekran Yavaş kapama sırasındaki ekran Hızlı kapama sırasındaki ekran. Açma ve kapa sırasında enkoder den ayarlanan süre kadar pals gelmez ise enkoder pals hatası oluşur Açma pals sayısı; Set tuşuna bir kez basıldıktan sonra bu değer değiştirilebilir. Veri girişi tamamlanınca tekrar Set tuşuna basılır. Bu ekrana 0001 ile 9999 arası bir rakam girilebilir.

4 Yarım Açma pals sayısı; Personel geçişinde kapının ne kadar açılacağı bu değer ile belirlenir ile Açma pals sayısı değeri arasında bir rakam girilebilir Kalkma pals sayısı; Kapı motoru ilk çalışmaya başladığında yavaş motdadır. Hızlı moda kaç enkoder palsinden sonra geçeceği bu ekrandan belirlenir. Bu ekrana girilecek rakam 0001 ile Y. Açma pals sayısı arasında olabilir. Kapı ilk açılırken enkoder palsi sayısı Yavaş Açma pals sayısı rakamına ulaşana kadar yavaş çalışır, bu değeri aşınca hızlı duruma geçer Durma pals sayısı; Kapı motoru hızlı çalışmaya başladığında kapının, durmasına kaç pals kala yavaş moda geçeceği bu parametre ile belirlenir. Bu ekrana girilecek rakam 0001 ile Y.Açma pals sayısı arasında olabilir. Pals gelmiyor hatası; Kapı motoru çalıştığı halde enkoder palsi gelmiyorsa; kapı, bu ekranda girilen süre kadar bekler ve hata durumuna geçer. Bu ekrana 00.1 ile 99.9sn arası süre girilebilir. Otomatik kapanma süresi: Kapı açıldıktan sonra otomatik olarak kaç sn. sonra kapatılacağı bu ekrandan seçilir. Otomatik kapama zamanlayıcısı kapı açılınca çalışmaya başlar, kapı açıldıktan sonra, fotosel palsi gelmesi ya da açma düğmesine tekrar basılması bu zamanlayıcıyı sıfırlar. Bu ekrana 001 ile 999sn arası bir süre girilebilir. Kapının toplam kaç kez açıldığı bilgisi bu sayfadan izlenebilir Kapının toplam kaç kez kapandığı bilgisi bu sayfadan izlenebilir..

5 Kapının toplam kaç kez otomatik kapandığı bilgisi bu sayfadan izlenebilir. Kapının toplam kaç kez personel geçişi için açıldığı bilgisi bu sayfadan izlenebilir. Bu sayfaya yetkili şifre ile girilmiş ise sayılar siline bilir. Set tuşuna basıldığında aşağıdaki gibi bir menü çıkar, Bu menüden ok tuşları ile Y ( yes ) seçerek sayaçları silebiliriz. Bu sayfada yetkili şifre girilebilir. Yetkili şifre girilmeden menülerde sadece izleme yapılabilir. Bu sayfadan yetkili şifre değiştirilebilir. Fabrika ayarlarında 1234 şeklinde verilmiştir. Bu sayfadan kullanıcı dili İngilizce veya başka bir dil seçilebilir. Set tuşuna basıldığında aşağıdaki gibi bir menü çıkar, bu menüden ok tuşları ile istediğimiz dili seçerek değiştirebiliriz

6 İngiliz ce menülerin görünümleri aşağıdaki gibidir.

7 Ekrandaki mesaj acil stop butonuna basıldığında veya acil stop butonu bağlanmadığı durumlarda çıkar. CİHAZIN ÖLÇÜLERİ

8 ELEKTRİK BAĞLANTILARI BESLEME GERİLİMLERİ 24VDC: 24VDC Besleme gerilimi ile çalışır. GND: ( - ) Ortak uç. 24VDC OUT: 24VDC Sensör besleme çıkışı. ( En fazla 0,6 Amper ) 5VDC OUT: 5VDC Sensör besleme çıkışı. ( En fazla 0,2 Amper ) DİJİTAL İNPUTLAR 1-STOP: Acil stop butonu bağlantısı buraya yapılır, stop inputu gelmiyorsa ekranda Stop button Pressed şeklinde mesaj belirir cihaz tüm çıkışlarını keser. 2-CLOSE: Kapa butonu bağlantısı buraya yapılır, kapı açıkken kapa butonuna basıldığında kapı kapanır. 3-PERSONEL: Personel açma butonu bağlantısı buraya yapılır, kapı kapalıyken personel açma butonuna basıldığında, kapı personel açma set değerine gelinceye kadar açılır.

9 4-OPEN: Aç butonu bağlantısı buraya yapılır, kapı kapalıyken aç butonuna basıldığında, kapı açma set değerine gelinceye kadar kapı açılır. 5-PHOTOCELL: Fotosel bağlantısı buraya yapılır, kapı kapalıyken fotosel bir cisim algıladığında kapı en son hangi açmada kalmışsa ( tam açama veya personel açma ) o kadar hemen açılır, kapı kapanıyorken fotoselin önüne bir cisim çıkarsa kapı önce durur ardından bir saniye sonra tekrar açılır. 6-RESET SW.: Reset sivici bağlantısı buraya yapılır, kapı kapanıyorken pals sayacı geri yönde sayar, ve sıfıra ulaştığında kapı kapanmış olur kapı kapandığı anda reset sivicine basar ve sayacın içeriğini bir kez daha sıfırlar aynı zamanda reset sivici basılı iken kapının daha fazla geri yönde hareket yapması cihazın içindeki program tarafından engellenmiştir. 7-ENCODER: Enkoder bağlantısı buraya yapılır. 8-STEP B.: Step butonu bağlantısı buraya yapılır, kapı kapalıyken bu butona basılırsa kapı normal açma miktarı kadar açar, tekrar STEP butona basıldığında kapı kapanır, tekrar STEP butona basıldığında ve kapı açma yöne giderken kapı normal hareketini tamamlamadan tekrar STEP butona basılırsa kapı durur, tekrar STEP butona basılırsa kapı kapama yönüne gider, step butonu bu şekilde çalışır genellikle uzaktan kumandayla birilikte kullanılır. DİJİTAL OUTPUTLAR 1-COM + : Dijital çıkışları besleyen besleme gerilimlerinin ortak ucudur. 2-SLOW CLOSE: Yavaş kapama rölesi bağlantısı bu çıkışa yapılır. 3-FAST CLOS: Hızlı kapama rölesi bağlantısı bu çıkışa yapılır. 4-SLOW OPEN: Yavaş Açma rölesi bağlantısı bu çıkışa yapılır. 5-FAST OPEN: Hızlı Açma rölesi bağlantısı bu çıkışa yapılır. 6-BUZZER: Açma ve kapama ve alarm uyarıları için buzzer bağlantısı bu çıkışa yapılabilir.

10 KAPI KAPALI POZİSYON rediktör motor kavrama encoder reset svici Hız kontrol KAPI KAPI KAPALI Fotosel KAPI AÇIK POZİSYON rediktör motor kavrama encoder reset svici Hız kontrol KAPI Fotosel

11

12

13

14

15

Smart Door OTOMATİK KAPI KONTROL KARTI KULLANMA KLAVUZU. Seri Numara:. Versiyon: 1.00

Smart Door OTOMATİK KAPI KONTROL KARTI KULLANMA KLAVUZU. Seri Numara:. Versiyon: 1.00 EEM İTH. İHR. PAZ. ve TİC. A.Ş ASANSÖR KUMANDA VE OTOMASYON SİSTEMLERİ Smart Door OTOMATİK KAPI KONTROL KARTI KULLANMA KLAVUZU Seri Numara:. Versiyon: 1.00 NOT: Kullanma klavuzunuzun ve ürünün sürüm numaralarının

Detaylı

PRO 95 Dairesel Motor Kontrol Kartı. Genel özellikler

PRO 95 Dairesel Motor Kontrol Kartı. Genel özellikler Genel özellikler Kart giriş voltajı 220VAC 50 \ 60 Hz Giriş sigorta değeri 3A 250VAC Maksimum motor gücü 800 W Harici cihazlar için besleme değeri 24VAC 315 ma max. Harici cihazlar için sigorta değeri

Detaylı

AIRGUARDIAN COMPACT MEDİKAL GAZ ALARM CİHAZI KULLANMA KLAVUZU

AIRGUARDIAN COMPACT MEDİKAL GAZ ALARM CİHAZI KULLANMA KLAVUZU MİKROSİM ELEKTRONİK OTOMASYON SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. AIRGUARDIAN COMPACT MEDİKAL GAZ ALARM CİHAZI KULLANMA KLAVUZU Donanım Versiyon : Yazılım Versiyon : Kullanım yeri ve amacı AirGuardian Compact Medikal

Detaylı

electrosec DAP-06 6 BÖLGE ALARM PANELİ MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU Dap-06Kpl-Dap-06kplr Alarm Keypad Dap-06 Alarm Paneli Dap-06Kp Alarm Keypad

electrosec DAP-06 6 BÖLGE ALARM PANELİ MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU Dap-06Kpl-Dap-06kplr Alarm Keypad Dap-06 Alarm Paneli Dap-06Kp Alarm Keypad eletrose R DAP-06 6 BÖLGE ALARM PANELİ MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU R-06 Uzaktan Erişim Dap-06Kpl-Dap-06kplr Alarm Keypad Dap-06 Alarm Paneli Dap-06Kp Alarm Keypad Dap-06R Kart Okuyuu Ha-08 Ev Otomasyonu

Detaylı

STG5000V (STG5000) ENDÜSTRİYEL TEKSTİL VE ÇAMAŞIRHANE KONTROL SİSTEMİ

STG5000V (STG5000) ENDÜSTRİYEL TEKSTİL VE ÇAMAŞIRHANE KONTROL SİSTEMİ STG5000V (STG5000) ENDÜSTRİYEL TEKSTİL VE ÇAMAŞIRHANE KONTROL SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU V1.1 STG5000 Kullanım Kılavuzu V1.0 1/27 İÇİNDEKİLER GİRİŞ: 4 1.ÖZELLİKLER 4 1.1 TEKNİK ÖZELLİKLER 4 1.2 KULLANIM

Detaylı

FLAP TURNİKE TEKNİK KLAVUZU İÇİNDEKİLER

FLAP TURNİKE TEKNİK KLAVUZU İÇİNDEKİLER FLAP TURNİKE İÇİNDEKİLER Uyarılar, Teknik Özellikler, Montaj 3 Nasıl Kullanılır? Nasıl Çalışır?, Bakım-Onarım, Taşıma ve Depolama 4 Dikkat Edilecekler 5 Tanım 6 Fiziksel Özellikler 6 Elektriksel Özellikler

Detaylı

BQ100 GSM Röle Kontrol Ünitesi. Kullanım Kılavuzu. Doküman Versiyon: 1.1 26.05.2015 BQTEK

BQ100 GSM Röle Kontrol Ünitesi. Kullanım Kılavuzu. Doküman Versiyon: 1.1 26.05.2015 BQTEK GSM Röle Kontrol Ünitesi Kullanım Kılavuzu Doküman Versiyon: 1.1 26.05.2015 BQTEK İçindekiler İçindekiler... 2 1. Cihaz Özellikleri... 3 2. Genel Bilgi... 4 2.1 Bağlantı Şeması... 6 2.2 Cihaz Boyutları...

Detaylı

ASANSOR KUMANDA SİSTEMLERİ VP3 ASANSÖR KUMANDA KARTI VP3 LIFT CONTROLLER. Doküman sürüm/ version 1.00. Tarih/Date: 28.01.2014

ASANSOR KUMANDA SİSTEMLERİ VP3 ASANSÖR KUMANDA KARTI VP3 LIFT CONTROLLER. Doküman sürüm/ version 1.00. Tarih/Date: 28.01.2014 Vipeks Vipeks ELEKTRONiK ASANSOR KUMANDA SİSTEMLERİ VP3 ASANSÖR KUMANDA KARTI VP3 LIFT CONTROLLER Doküman sürüm/ version 1.00 Tarih/Date: 28.01.2014 Serçeönü Mah. Çankaya Cad. Erciyes siteleri D Blok No:23/D

Detaylı

ML65X LCD Ekran Kullanımı

ML65X LCD Ekran Kullanımı ML65X LCD Ekran Kullanımı ML65X kartının üzerindeki LCD ekranın üst satırında asansörün durum veya hata bilgileri gösterilir. Kabin duruyorken alt satırda ise kabinin bulunduğu durak bilgisi vardır. C

Detaylı

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1 DELAB TM-18C KAÇAK AKIM RÖLESİ İÇERİK GENEL / BUTON FONKSİYONLARI.2 PARAMETRE AYARLARI...2 PARAMETRE AÇIKLAMALARI 3 KAÇAK AKIM AYARLARI...3 AÇMA SÜRESİ AYARLARI.3 AŞIRI AKIM AYARLARI...4 ÇALIŞMA SÜRESİ..4

Detaylı

ARL-100 ASANSÖR KUMANDA KARTI

ARL-100 ASANSÖR KUMANDA KARTI ASANSÖR KUMANDA KARTI KULLANIM KILAVUZU Yayıncı Firma ARKEL Elektrik Elektronik Ticaret Ltd. Şti. Doküman Tarihi 2011 Doküman Sürümü V2.1 Şerifali Mah. Bayraktar Bulvarı Şehit Sok. No:32 Umraniye Istanbul

Detaylı

ASTRO-01 / ASTRO-11 ASTRO-03 / ASTRO-13

ASTRO-01 / ASTRO-11 ASTRO-03 / ASTRO-13 STRO-01 / STRO-11 STRO-03 / STRO-13 Dijital stronomik Zaman Saati Pil değiştirebilme imkanı 2 Röle Çıkışı; stro-01/stro-03 (8) 2 Röle Çıkışı; stro-11/stro-13 (16) Türkçe menü Gerçek zaman ve saat stro-01/stro-11

Detaylı

SCP-2 / SCP-22 / SCP-23D KAZAN KONTROL PANOLARI KULLANMA KILAVUZU

SCP-2 / SCP-22 / SCP-23D KAZAN KONTROL PANOLARI KULLANMA KILAVUZU SCP-2 / SCP-22 / SCP-23D KAZAN KONTROL PANOLARI KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER Sayfa 1. GÜVENLİK UYARILARI 1.1 Güvenlik Uyarılar 1 1.2 Elektrik Bağlantısı 1 2. GENEL 2.1 SCP-2 - Standart kontrol panosu

Detaylı

Sayfa 2- D120 300 V2.1.0. Sunum

Sayfa 2- D120 300 V2.1.0. Sunum Sunum Yüksek teknolojili ENEL D Serisi kesintisiz güç kaynağını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Satın almış olduğunuz bu ürün, en ileri seviye teknolojik donanım kullanılarak, ISO9001 kalite güvence

Detaylı

Sunum İÇİNDEKİLER. Sayfa 2 C V3.0.3

Sunum İÇİNDEKİLER. Sayfa 2 C V3.0.3 Sunum Yüksek teknolojili ENEL C Serisi kesintisiz güç kaynağını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Satın almış olduğunuz bu ürün, en ileri seviye teknolojik donanım kullanılarak, ISO9001 kalite güvence

Detaylı

DKG-309 JENERATÖR KUMANDA CİHAZI

DKG-309 JENERATÖR KUMANDA CİHAZI DKG-309 JENERATÖR KUMANDA CİHAZI CANBUS VE MPU TİPLERİ TANITIM DKG-309, tekli veya karşılıklı yedeklemeli otomatik jeneratör kumanda panolarında ihtiyaç duyulan tüm fonksiyonları içeren mikroişlemci kontrollü

Detaylı

ACP-4096 PANEL TEKNİK ÖZELLİKLERİ

ACP-4096 PANEL TEKNİK ÖZELLİKLERİ R electrosec ÖZELLİKLERİ * WINDOWS 98/XP Uyumlu Software * Minimum Konfigrasyon; Pentium II / 300 Mhz. 64 Mbyte Ram, 10 Gbyte Hard Disk * Anti-pass Back Özelliği * Belirlenen Kapılar Haricinde Diğer Kapılara

Detaylı

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu TDD-278 Rev.6 Harezmic Kullanma Kılavuzu Sayfa 1 / 32 MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu İÇİNDEKİLER No Bölüm Sayfa 1 Giriş 3 2 Uyarılar

Detaylı

DKG-547 JENERATÖR KONTROL CİHAZI (J1939 MOTOR KUMANDA PORTLU)

DKG-547 JENERATÖR KONTROL CİHAZI (J1939 MOTOR KUMANDA PORTLU) Tel: 0-216-466 84 60 Fax: 0-216 364 65 65 datakom@datakom.com.tr http://www.datakom.com.tr DKG-547 JENERATÖR KONTROL CİHAZI (J1939 MOTOR KUMANDA PORTLU) ÖZELLİKLER True RMS ölçümler Otomatik çalıştırma

Detaylı

VP3 ASANSÖR KUMANDA KARTI VP3 LIFT CONTROLLER

VP3 ASANSÖR KUMANDA KARTI VP3 LIFT CONTROLLER VP3 ASANSÖR KUMANDA KARTI VP3 LIFT CONTROLLER Doküman sürüm/ version 2.00 Tarih/Date: 20.02.2015 KULLANMA KLAVUZU Serçeönü Mah. Çankaya Cad. Erciyes siteleri D Blok No:23/D KOCASİNAN/KAYSERİ TEL: 0352

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Sürüm: v1.1

KULLANIM KILAVUZU Sürüm: v1.1 AE-LIFT MOTOR SÜRÜCÜ KULLANIM KILAVUZU Sürüm: v1.1 İçindekiler Tablosu BÖLÜM 1-UYARILAR...1 BÖLÜM 2-TEKNİK ÖZELLİKLER...2 2.1 ELEKTRİKSEL ÖZELLİKLER...2 2.2 MEKANİK ÖZELLİKLER...3 BÖLÜM 3-AE-LIFT İÇİN

Detaylı

Atek ADR-10 Serisi YÜKSEK PERFORMANS DİJİTAL KOORDİNAT OKUMA EKRANI KULLANMA KILAVUZU

Atek ADR-10 Serisi YÜKSEK PERFORMANS DİJİTAL KOORDİNAT OKUMA EKRANI KULLANMA KILAVUZU Atek ADR-10 Serisi YÜKSEK PERFORMANS DİJİTAL KOORDİNAT OKUMA EKRANI KULLANMA KILAVUZU İçindekiler 1. ATEK DİJİTAL KOORDİNAT OKUMA SİSTEMLERİ... 3 1.1. ATEK lineer enkoder ve dijital koordinat okuma ünitesi

Detaylı

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU Panic Fire Duress Program Bypass Report Chime Test Memory B A D C Program Chime Panic Duress Exit Fire Report Bypass Memory Test Reset Password Exit Reset

Detaylı

ARL-200S ASANSÖR KUMANDA KARTI

ARL-200S ASANSÖR KUMANDA KARTI ASANSÖR KUMANDA KARTI KULLANIM KLAVUZU Yayıncı Firma ARKEL Elektrik Elektronik Ticaret Ltd. Şti. Doküman Tarihi 2011 Doküman Sürümü V1.8 Şerifali Mah. Bayraktar Bulvarı Şehit Sok. No:32 Umraniye Istanbul

Detaylı

ENERJİ ANALİZÖRÜ, MULTİMETRE EA200S, EA280R, EPM100

ENERJİ ANALİZÖRÜ, MULTİMETRE EA200S, EA280R, EPM100 ENERJİ ANALİZÖRÜ, MULTİMETRE EA200S, EA280R, EPM100 KULLANMA KILAVUZU Bu ürünün montajı ve işletmeye alınması yetkili personel tarafından gerçekleştirilmelidir. İçindekiler Değerli Müşterimiz, Cihazınızı

Detaylı

PWI Serisi İndikatörler. Kullanım Kılavuzu

PWI Serisi İndikatörler. Kullanım Kılavuzu PWI Serisi İndikatörler Kullanım Kılavuzu PWI Serisi İndikatörler Kullanım Kılavuzu YASAL UYARI! Kullanmakta olduğunuz cihaz bir baskülün parçası olarak kullanılıyor ve baskül alım satım işlerinde kullanılıyor

Detaylı

ASTRO-05 ASTRO-15. Dijital Namaz, Astronomik ve Zaman Saati

ASTRO-05 ASTRO-15. Dijital Namaz, Astronomik ve Zaman Saati STRO-05 STRO-15 Dijital Namaz, stronomik ve Zaman Saati Pil değiştirebilme imkanı 2 Röle Çıkışı (8) STRO-05 2 Röle Çıkışı (16) STRO-15 Türkçe menü Gerçek zaman ve saat a b Kapağı bu yönde bastırıp kaldırınız

Detaylı

RS-232 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

RS-232 TEKNİK ÖZELLİKLERİ R electrosec electrosec AC-062 ÖZELLİKLERİ * WINDOWS 98/XP Uyumlu Software * 5000 Personel Kart Kapasiteli * Minimum Konfigrasyon; Pentium II / 300 Mhz. 64 Mbyte Ram, 10 Gbyte Hard Disk * 99 Kart Okuyucu

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ ELEKTRİK KUMANDA TEKNİĞİ LABORATUVARI EASY AKILLI RÖLESİ İLE PROGRAMLAMA DENEY FÖYÜ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ ELEKTRİK KUMANDA TEKNİĞİ LABORATUVARI EASY AKILLI RÖLESİ İLE PROGRAMLAMA DENEY FÖYÜ ARARA ÜNİVERSİTESİ TEKNİK EĞİTİ FAKÜLTESİ ELEKTRİK KUANDA TEKNİĞİ LABORATUVARI EASY AKILLI RÖLESİ İLE PROGRALAA DENEY FÖYÜ Yrd.Doç.Dr.ustafa ONAT İstanbul art 2011 1. OELLER EASY AKILLI RÖLESİ EASY; erkezi

Detaylı

Kılavuz Sürümü: 2.01 (HV: 2.01, SV: 2.01)

Kılavuz Sürümü: 2.01 (HV: 2.01, SV: 2.01) GüvenCE ACİL KURTARMA SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU Seri No:. Kılavuz Sürümü: 2.01 (HV: 2.01, SV: 2.01) NOT: Bu kılavuz, donanım sürümü 2.01 ve yazılım sürümü 2.01 olan kartlar için hazırlanmıştır. Farklı

Detaylı