Yenilikler Organizasyonlar & Etkinlikler Finans ve Mali Yapılanma. Rakamlarla 100 gün Bütünlüklü Hedefler ve Soru Cevap

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yenilikler Organizasyonlar & Etkinlikler Finans ve Mali Yapılanma. Rakamlarla 100 gün Bütünlüklü Hedefler ve Soru Cevap"

Transkript

1

2 Lefkoşa bir gün değil her gündür. Hepmiz için bir tutkudur, aşktır. LTB çalışıyor, Lefkoşa ve Lefkoşalılar barışıyor. Yenilikler Organizasyonlar & Etkinlikler Finans ve Mali Yapılanma Rakamlarla 100 gün Bütünlüklü Hedefler ve Soru Cevap

3 DİSİPLİN İşe giriş ve çıkış saatlerinde etkin denetim Geçmiş döneme oranla %30 iyileştirme sağlanması. İş saatleri ve sair sebeplerle 29 personele disiplin soruşturması Disiplin soruşturması sonucu 3 personel görevden uzaklaştırılması 1 personel görevden el çektirilmiştir 2 personel istifa etmiştir.(1 tanesi hakkında disiplin soruşturması vardı) * Disiplin soruşturmaları halen devam etmektedir Göreve geldiğimizdeki personel sayısı: Ekim 2014 Personel sayısı: 895 Personel Anket Uygulaması

4 FAZLA ARAÇLAR Belediye Meclis kararı uyarınca satışa çıkarılan 30 binek araçtan 27 sinin satışı Satıştan belediyenin satış, sigorta, servis ve bakım masraflarından bir kalemde tam 650 Bin TL tutarında bir tasarruf sağlanmıştır. Satıştan kaynaklanan ortalama tasarruf miktarı araç başına yıllık: 15,185 TL, ortalama toplam tasarruf miktarı yıllık 410,000 TL 27 aracın satışı sonrası uygulamaya konan havuz sistemi sayesinde araçların görev dışı kullanılmalarına son verilmiştir.

5 ŞEHİR İLE YENİDEN BULUŞMA Lefkoşalılarlar 5 Dakika Toplantıları 8 toplantıda, 500 den fazla Lefkoşalı ile görüşüldü Bölge Bölge Lefkoşa Toplantıları Haspolat, Hamitköy, Göçmenköy ve Taşkınköy olmak üzere 4 bölgede toplantılar gerçekleştirilmiştir. Toplantılar devam edecektir. Esnafla Buluşma Toplantıları Dereboyu ve Asmaaltı ile Lokmacı bölgesindeki esnaf ile bir araya gelinmiştir. Toplantılara diğer bölge esnafları ile devam edilecektir.

6 Lefkoşa Kent Gazetesi Demokratik, şeffaf kent gazetesi yayın hayatına başlamıştır. Muhtarlarla Buluşma Toplantısı LTB sınırları içerisinde bulunan muhtarlar periyodik olarak ziyaret edilmiş ve tüm muhtarların katılımı ile ortak toplantı düzenlenmiştir. Yöneticiler Lefkoşalıyla Buluşuyor Tüm buluşma toplantılarında ilgili amirler Lefkoşalılarla buluşup sorunların çözümüne ilişkin daha etkin bir noktaya taşınmıştır.

7 DAHA MOBİL, DAHA ÇEVRECİ BİR LEFKOŞA Bisikletli Zabıta Dönemi Zabıtalarımızın daha çevreci, daha ekonomik ve daha yenilikçi bir anlayışla hizmet verebilmeleri için bisikletli devriye dönemi başlatılmıştır. Ağaç Ekim Projesi Lefkoşa da bulunan 30 okulu kapsayacak şekilde ağaç dikim kampanyası planlanmış ve Kasım ayı içerisinde uygulamaya başlanma kararı alınmıştır. Ayrıca, LTB park yerinin de ağaçlandırılması Belediye Meclis üyelerinin aktif çalışması ile gerçekleştirilecektir.

8 TÜM CANLILARIN DEĞER BULDUĞU LEFKOŞA LTB ile Telsim işbirliğinde Kumsal parkının girişine su ve mama otomatı yerleştirilmiştir. LTB, YDÜ ve Hayvanseverler Platformu işbirliğinde Gıda Protokolü ve Kısırlaştırma protokolü LTB ve Kuzey Kıbrıs Turkcell işbirliğinde 50 noktaya hayvanlar için su kabı konulması Lefkoşa Barınak Projesi tamamlanmış olup Lefkoşa Koşuyor Maratonu nda tanıtımı yapılacktır.

9 SAĞLIK ZORUNLULUKTUR, DAHA SAĞLIKLI LEFKOŞA Tabipler Birliği ile imzalanan protokol ile birlikte baz istasyonlardan kaynaklanan elektromanyetik alan ölçümü konusunda sorumluluk üstlenen belediye. Ana arterlerde sokakta gıda satışının engellenmesi noktasında pilot bölgelerde ciddi tedbirler uygulanmaya başlanmıştır. Abdi Çavuş Mahallesi nde marketlerin sokakta sebze meyve satışı engellenmiştir. Uygulama genişletilerek ve kararlılıkla devam ettirilecektir. Bölgesel çevre sorunlarını belediyenin giderip faturalandırılması ilk kez gerçekleştirilmiştir. 74 ek hizmet. Çöp bidonu olmayan bölgelere çöp bidonu gönderilerek bunun faturaya yansıtılması yine LTB tarihinde ilk kez sağlanmıştır.

10 ATIL BIRAKILAN KONULAR ELE ALINIYOR Tiyatro Binası Uzun zamandır neredeyse atıl durumda bulunan Tiyatro Projesi, yeni dönemde başlatılan girişimler sonucunda Şehir Planlama onayını almış olup gerek geçmiş döneme ilişkin bilirkişi raporu hazırlanabilmesinin altyapısı oluşturulmuş gerekse de yeni finans kanalları yaratılması için girişimlere başlanmıştır. Bandabulya Uzun zamandır albenisini yitiren Bandabulya nın canlandırlabilmesi için boş dükkanların kiralama işlemi başlatılmış, kapalı dükkanların hukuk süreci için harekete geçilmiştir.

11 ATIL BIRAKILAN KONULAR ELE ALINIYOR Mezbaha Mezbaha nın hukuki sorunlarının giderilebilmesi için LTB nin üzerine düşen faaliyetlerinin tamamlanması çalışmalarına başlanmıştır. İşletme modeline ilişkin önümüzdeki dönemde LTB nin finansal yükümlülük altına girmeden çağdaş bir işletme modeli konusunda karar açıklanacaktır.

12 YENİ KOMİSYONLAR FAALİYETTE Engellemeyen Lefkoşa Komisyonu Özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarına belediyenin cevap verebilecek bir niteliğe kavuşabilmesi için belediye bünyesinde kurulmuştur. Komisyon LTB bünyesinde oluşturulacak olan engellilere yönelik birimin oluşturulmasında da aktif bir biçimde görev alacaktır. Ayrıca bir minibüsümüz için özel lift tedarik edilmiş ve yapımına başlama aşamasına gelmiştir.

13 Çocuk Hakları Komisyonu Evrensel çocuk hakları bildirgesine dayanarak LTB bünyesinde Çocuk Hakları Komisyonu oluşturulmuş ve faaliyetlerine başlayarak yol haritasını oluşturmaya başlamıştır. Dış İlişkiler Komisyonu Lefkoşa Türk Belediyesi nin uluslararası tanınmışlığını daha etkin kullanarak dış ilişkilerde kurumsal ilişkiler geliştirebilmek için kurulmuş olup faaliyetlerine başlamıştır. Uluslararası fonlardan daha etkin yaralanabilmesi için mevcut Dış İlişkiler Birimi mize aktif destek çalışmalarını da gündemine almıştır.

14 Mülteci Hakları Komisyonu Yaşadığımız coğrafyada yaşanan birçok insanlık dışı olay karşısında mülteci konumuna gelen kişilerin gereksinimleri için ilgili STÖ ler ile ihtiyaç analizleri yapmak ve LTB nin bu konuda ki etkinlik alanını geliştirmek için kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. Her Yaş İçin Spor Komisyonu LTB Bünyesinde spor faaliyetlerini düzenleyebilmek ve kurumsallaştırabilmek için oluşturulmuş olup ilk saha faaliyetini Lefkoşa Koşuyor Maratonu organizasyonunda aktif planlama yaparak gerçekleştirilmiştir.

15 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu nun nihai hedefi Lefkoşa da toplumsal cinsiyete dayalı ayrımcılığı ve eşitsizliği ortadan kaldırmak ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğinden zarar gören, engellenen ve/veya dezavantaj yaşayan tüm bireylerin ihtiyaçlarını gidermektir. Komisyonun Amaçları LTB çalışanlarına komisyonunun amaçlarını anlatmak ve toplumsal cinsiyet eşitliği temalı çalışmalar yürütmek, Belediye içinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Değerlendirmesi ve veri tabanı oluşturmak LTB bünyesinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi için altyapı oluşturmak.

16 ÇAĞDAŞ UYGULAMALAR Sıramatik Devrede Uzun yıllardır belediye veznesinde yaşanan kaos Sıramatik sistemi sayesinde son bulmuş ve LTB, geç de olsa çağdaş bir uygulamaya kavuşmuştur. Mezarlık Bilgi Sistemi Mezarlık ta özellikle yurtdışından gelip yakınlarının mezarını ziyaret etmek isteyen kişilerin yaşadığı kaosa son verebilmek için yerli yazılımcıların ücretsiz ve özverili çalışmaları ile program hazırlanmış ve DEMO olarak kullanıma girmiştir.

17 Turistik bölgemize dokuya uygun çöp bidonu Asmaaltı ve Arasta bölgesinin yanı sıra İplik Pazarı ile turistlerin yoğun Olarak kullandığı Lokmacı Sınır kapısına çöp bidonları yerleştirilmiştir. Tehlikeli Binalar Sistemde Tehlikeli bina raporlarını sistemden takip edebilmek için 420 adet bina sisteme kaydedilmiştir. Zabıta Okul Önlerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde okul başlangıç ve bitiş saatlerinde bazı okul önlerinde zabıta personeli görev yapmaya başlamıştır. Trafik Ekipleri saat 22:00 ye Kadar Görev Yapıyor Lefkoşa da gerek yaya gerekse de araç trafiğini rahatlatabilmek adına bazı ana arterlerde LTB Trafik zabıtaları 22:00 ye kadar görev yapmaya başlamıştır.

18 LTB Veznesi Haspolat ta LEFKOŞALILARA KOLAYLIK Haspolat bölgesinde yaşayanlara yönelik haftada bir Çarşamba günleri Muhtarlık binasında vezne hizmeti verilmeye başlanmıştır. LTB Veznesi Fidanlık ta Taşkınköy de bulunan LTB 50. yıl fidanlığına hafta içi her gün hizmet verecek şekilde vezne açılmıştır. LTB Ana Binasında Vezneler Cumartesi de Açık Göreve gelir gelmez başlatılan bir uygulama da Cumartesi günleri veznelerin yarım gün açık tutulması uygulaması oldu.

19 Ağaçların Etrafındaki Sarı Taşlar Kalkıyor: Yayalara Özgürlük Kaldırımda ağaç etrafında bulunan sarı taşların yayalar ve özel gereksinimli bireylerin daha rahat hareket edebilmesi için etap etap ve bölge bölge kaldırılması çalışmalarına başlanmıştır. LTB Ana Binası nda Artık Her Veznede POS cihazı Var LTB ana binasında tek vezneden gerçekleşen POS (kredi kartı) işlemleri sistem üzerinden tanımlanarak tüm veznelere yerleştirilmiş ve yurttaşın sıra kendisine geldiğinde üzgünüz ama kredi kartı işlemleri yan tarafta cümlesi duyması tarihe karışmıştır.

20 YENİ İHALELER Taşkınköy Sanayi Yenileme II. Etap Kanalizasyon Projesi 180 takvim gününde toplam metre mesafede 500 mm lik kanalizasyon borusu döşenecek. T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti Başkanlığı finansmanı ile başlayan proje çalışmaları, imza tarihi olan 9 Eylül tarihinden itibaren hayata geçti. Kızılay I. Etap Kanalizasyon Projesi 180 takvim gününde tamamlanacak proje kapsamında 200 mm. ve 300 mm lik borulardan oluşan metre kanalizasyon borusu döşenecek. T.C.Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti Başkanlığı finansmanı ile Başlayan proje çalışmaları 9 Eylül tarihinden itibaren hayat geçti.

21 YENİ İHALELER Yağmur Suyu Direnaj İhalesi LTB tarafından kararı bir önceki dönemde alınan fakat yeni döneme sarkan 2 yağmur suyu direnaj ihalesi. Şht. Mustafa Ruso Caddesi ve Şht. Salih Sokak a yağmur suyu borusu döşenmiş olup, yağmur suyu rogarları yapılıp, ızgara ve kapaklar monte edilmiştir.

22 ORGANİZASYON/ETKİNLİKLER ve DIŞ TEMASLAR Kıbrıs Rallisi 1974 ten sonra gerçekleşen en büyük ve tek iki toplumu birleştiren ralli organizasyonu. Birçok bölümümüzün üstün koordinasyonu sayesinde etkinlik hem en az rahatsızlık verece şekilde hem de en güvenlikli şekilde başarıyla tamamlanmıştır Kıbrıs Tiyatro Festivali LBT nun 12. sini gerçekleştirdiği Kıbrıs Tiyatro Festivali gerek Tiyatro kurumumuzun gerekse de LTB nin tümünün üstün gayretleri ile bu yıl da kusursuz biçimde gerçekleştirilmiştir.

23 ORGANİZASYON/ETKİNLİKLER ve DIŞ TEMASLAR Konserler Lefkoşa Belediye Orkestrası yılın ilk konserini Büyükhan da gerçekleştirmiş Orkestra nın konserleri her ay gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Belediye orkestrası ayrıca, Bandabulya ve Büyükhan da performans gösterecek şekilde planlamasını yapmıştır. Rengarenk Bayram Özellikle bayram eğlencelerine erişimi kısıtlı bölgelerde her iki bayram süresince de alternatif etkinlikler düzenlenmiş ve bu etkinliklerde gerek Sivil Toplum örgütlerinin gerekse de gönüllülerin görev alması teşvik edilmiştir.

24 ORGANİZASYON/ETKİNLİKLER ve DIŞ TEMASLAR Lefkoşa Koşuyor, Geliri Barınağa Gidiyor Uzun süredir gerçekleştirilmeyen Lefkoşa Maratonu na sahip çıkan Lefkoşa Türk Belediye si 19 Ekim günü tüm geliri barınağın tadilatına gidecek şekilde maraton nun organizasyon ve tanıtıma başlamıştır. Lefkoşa da bulunan mevcut barınağın tadilat projesi de bu kampanya süresince basına tanıtılacaktır.

25 ORGANİZASYON/ETKİNLİKLER ve DIŞ TEMASLAR ETKİN DIŞ TEMASLAR Meclis Heyeti Şehrin 100 Günü nde 2 kez yurtdışı ziyareti gerçekleştirdi. 1. LTB den heyet İstanbul Büyükşehir Belediyesi nde İBB ye bağlı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı, Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İSPARK, BELBİM A.Ş., İSTON A.Ş. ve Bilgilendirme Merkezi ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 2. LTB den bir heyet Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ni ziyareti

26 FİNANS VE MALİ YAPILANMA Daha Uygun Şartlarda Banka Kredisi LTB nin mevcut banka ve finans kuruluşlarına ait borçları daha iyi faiz olanağı ile görev süremizi aşmayacak şekilde tek bir banka altında toplandı. 6 milyon 300 bin TL olan overdraft hakkı 300 bin TL, düşürülerek 6 Milyon seviyesinde yeni ama daha sağlıklı overdraft hesabına sahip olması sağlanmıştır

27 FİNANS VE MALİ YAPILANMA Daha Uygun Şartlarda Banka Kredisi Sağlayacağı Avantajlar 1- Yapılandırma öncesi 5 banka ortalaması %12.04 olan faiz oranı yapılandırma sonrası %11,44 (overdraft dahil) seviyesine çekilmiştir. 2- Finans kuruluşuna olan Sterlin borcu döviz dalgalanmaları ile kur riski taşırken artık tüm borç tamamen Türk Lirası cinsine çevrilmiştir. 3- Mali yapısı güçlü banka kullanarak overdraft oranında ileride sürpriz oynamaların önüne geçilmiştir. 4- İlk 6 ayında sadece faizi ödenecek şekilde yapılandırılan borç LTB nin önümüzdeki 6 ay içerinde idari düzenlemeler yapmasına da olanak taşımaktadır.

28 BÜTÜNLÜKLÜ HEDEFLER 1)Sürdürülebilir ekonomik yapıya kavuşulması 2)Etkin hizmet verebilen donanıma sahip olunması 3)İnsan kaynaklarını daha etkin değerlendirilmesi 4)Emekliliği gelmiş personeli emekliye ayırarak hantal yapıyı daha etkin hale getirilmesi 5)Hizmet içi eğitimleri başlatarak insan kaynaklarının güçlendirilmesi 6)Etkin idari kadro yapısını oluşturulması 7)Lefkoşa daki sosyal hayatın zenginleştirilmesi 8)Kent üzerinde belediyenin varlığını hissettirilmesi 9)Çağdaş imar uygulamalarını hayata geçirmek 10) Altyapı zaafiyetlerini en alt seviyeye geçirilmesi 11) Tahsilat oranlarını 2015 yılında %25 artırmak, 2016 yılında da %10 artırarak genel toplamda %90 seviyesinin yakalanması

29 RAKAMLARLA ŞEHRİN 100 GÜNÜ 29 Disiplin Soruşturması 6 Belediye Meclisi Toplantısı 114 Karar 74 İnşaat Denetimi 154 Komisyon Toplantısı 121 Karar Dış İlişkiler 13 ziyaret 2 Yurdışı ziyareti 6 Konser ve Dinleti Alo Şikayet Çözülen Şikayet 209 Devam eden işlem

30 RAKAMLARLA ŞEHRİN 100 GÜNÜ 103 İşyeri Denetimi 821 Hastaneye servis sağlanması 7 Diyaliz hastasına haftada 6 gün hastaneye ulaşım servisi 133 Gıda Müsaderesi 103 Yerinden yardım 368 Psikolojik Danışmanlık servisi 13 Fırında Müsadere İşlemi 33 Diyetisyenlik Hizmeti Şeker ve Tansiyon Ölçümü 294 Pansuman ve Kan alma işlemi 455 Berber ve Kuaförlük hizmeti

31 RAKAMLARLA ŞEHRİN 100 GÜNÜ 33 Okul Temizliği 25 Özel Mülk Budaması 33 Yurtiçi ziyaret 150 Levha Düzenlemesi 16 Detaylı Park Temizliği 100+ Elektrik Kurumu ile Budama 2 Yurdışı ziyaret 5 Yeni Trafik Levhası Ağaç Budaması 15 + Orman Dairesi Ile budama 6 Konser ve Dinleti 27 Beton Mantar Montesi

32 RAKAMLARLA ŞEHRİN 100 GÜNÜ Emlak Denetim 195 adres denetimi 28,552 m2 ölçüm 428,090 TL faturalandırma Emlak Kabul 404 yeni beyan 28,552 m2 ölçüm Emlak 951,017 TL Tahakkuk 1,367,160 TL Tahsilat 227 Vidanjör Araç Hizmeti 180 Jet Araç Hizmeti 74 Vidanjör ve Jet Araç Hizmet Faturalandırması

33 SORU Basın soruyor, Belediye hesap veriyor & CEVAP

34

STRATEJİK PLANLAMA VE PERFORMANS PROGRAMI

STRATEJİK PLANLAMA VE PERFORMANS PROGRAMI T.C. BEYOĞLU BELEDİYESİ STRATEJİK PLANLAMA VE PERFORMANS 2007-2009 1 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. GİRİŞ VE METODOLOJİ.. 4 2. ÖNGÖRÜLEN SENARYO 7 3. MİSYON.. 8 4. VİZYON. 11 5 İLKELER 14 6. STRATEJİK AMAÇLAR, HEDEFLER,

Detaylı

İÇİNDEKİLER: Misyon ve Vizyon Üst Yönetici Sunuşu

İÇİNDEKİLER: Misyon ve Vizyon Üst Yönetici Sunuşu İÇİNDEKİLER: Misyon ve Vizyon Üst Yönetici Sunuşu BÖLÜM I- GENEL BİLGİLER A. Yetki, Görev ve Sorumluluklar B. İdareye İlişkin Bilgiler 1) Fiziksel Yapı 2) Örgüt Yapısı 3) Bilgi ve Teknolojik Kaynaklar

Detaylı

1 2 3 4 5 BAŞKANIN SUNUŞU Saygıdeğer Hemşerilerim; Kentimize ve sizlere hizmette dokuzuncu yılımızdayız. Ve hala aynı şevkle, aynı azim ve gururla halkımızın hizmetindeyiz. Rize için gerçekleştirdiğimiz

Detaylı

SULTANGAZiBELEDiYESi. FAALiYET RAPORU2012

SULTANGAZiBELEDiYESi. FAALiYET RAPORU2012 2 3 Abdullah GÜL Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Başbakan 4 5 Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Cahit ALTUNAY Sultangazi Belediye Başkanı 6 7 SULTANGAZiBELEDiYESi FAALiYET

Detaylı

ÖNSÖZ. Değerli Belediye Meclis Üyeleri, Saygıdeğer ÇORLULULAR,

ÖNSÖZ. Değerli Belediye Meclis Üyeleri, Saygıdeğer ÇORLULULAR, ÖNSÖZ Değerli Belediye Meclis Üyeleri, Saygıdeğer ÇORLULULAR, Belediye yönetimince, 01.01.2010 ile 31.12.2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmalara ait 2010 yılı Faaliyet Raporu, 17.03.2006 tarih

Detaylı

Dr.Ethem TORUNOĞLU Proje Koordinatörü (Çevre Mühendisi) Tezcan KARAKUŞ CANDAN Mimar Suat DURMUŞ Peyzaj Mimarı

Dr.Ethem TORUNOĞLU Proje Koordinatörü (Çevre Mühendisi) Tezcan KARAKUŞ CANDAN Mimar Suat DURMUŞ Peyzaj Mimarı 0 Çankaya Belediyesi Sağlıklı Kentler Proje Ofisi Dr.Ethem TORUNOĞLU Proje Koordinatörü (Çevre Mühendisi) Tezcan KARAKUŞ CANDAN Mimar Suat DURMUŞ Peyzaj Mimarı Füsun ARACAGÖK Kimya Mühendisi Tülin ABAY

Detaylı

T.C. RİZE İLİ HEMŞİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

T.C. RİZE İLİ HEMŞİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI T.C. RİZE İLİ HEMŞİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 MALİ YILI FAALİYET RAPORU HEMŞİN/RİZE 07/04/2015 Halim Kazım BEKÂR Hemşin Belediye Başkanı HEMŞİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 MALİ YILI FAALİYET RAPORU SUNUŞ

Detaylı

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME İDARESİ BAŞKANLIĞI 2011-2015 STRATEJİK PLAN

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME İDARESİ BAŞKANLIĞI 2011-2015 STRATEJİK PLAN KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME İDARESİ BAŞKANLIĞI 2011-2015 STRATEJİK PLAN BAKAN SUNUŞU Dünyada ekonomik, politik, sosyal ve teknolojik bakımdan yaşanan sürekli değişim ve gelişim

Detaylı

2006 yılı içinde yaptığımız çalışmaların bir kısmını kısaca özetlemek gerekirse;

2006 yılı içinde yaptığımız çalışmaların bir kısmını kısaca özetlemek gerekirse; SUNUŞ A-PDF Merger DEMO : Purchase from www.a-pdf.com to remove the watermark Eskişehir Kentsel Gelişim Projeleriyle çok önemli ve örnek alınacak bir konumuna gelmiştir. Sorumluluklarımızın bilincinde

Detaylı

T.C. MANİSA BELEDİYESİ

T.C. MANİSA BELEDİYESİ T.C. MANİSA BELEDİYESİ 2014 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz Manisa Belediyesi-2014 Yılı Performans

Detaylı

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SUNUŞ Eskişehir Kentsel Gelişim Projeleriyle çok önemli ve örnek alınacak bir konumuna gelmiştir. Sorumluluklarımızın bilincinde olarak projelerimizi birbiri ardına hızla üretiyor ve gerçekleştiriyoruz.

Detaylı

İÇİNDEKİLER. SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON

İÇİNDEKİLER. SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON Faaliyet Raporu 2012 1 2 SUNUŞ I. GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON İÇİNDEKİLER 1. Misyonumuz (Temel Görev) 2. Vizyonumuz (Temel Hedef) B.YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR 1. 5393 Sayılı Belediye Kanununa

Detaylı

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Performans Programı

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. Performans Programı 2014 Performans Programı İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER...I BAŞKANDAN... II I. GENEL BİLGİLER... 1 A. Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 1 B. Teşkilat Yapısı... 5 1. Belediyenin Organları... 5 2. Hizmet... 6 C.

Detaylı

Daha Mutlu ve Yasanabilir Bir. Arnavutköy. için Çalısıyoruz...

Daha Mutlu ve Yasanabilir Bir. Arnavutköy. için Çalısıyoruz... Daha Mutlu ve Yasanabilir Bir Arnavutköy için Çalısıyoruz... Mahalle ve Köylerimiz ARNAVUTKÖY MERKEZ MUSTAFA KEMAL PAŞA ANADOLU İMRAHOR İSLAMBEY YAVUZSELİM BAHŞAYIŞ YUNUS EMRE ATATÜRK BOĞAZKÖY İSTİKLAL

Detaylı

EKLER. Belediye Spor Kulübü Yerel Gündem 21 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU İÇİNDEKİLER I- GENEL BİLGİLER. A- Misyon ve Vizyon. B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar

EKLER. Belediye Spor Kulübü Yerel Gündem 21 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU İÇİNDEKİLER I- GENEL BİLGİLER. A- Misyon ve Vizyon. B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU İÇİNDEKİLER I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar C- İdareye İlişkin Bilgiler 1- Fiziksel Yapı 2- Örgüt Yapısı 3- Bilgi ve Teknolojik Kaynaklar 4- İnsan

Detaylı

1. GİRİŞ Yerel Yönetimler Reformu

1. GİRİŞ Yerel Yönetimler Reformu İÇİNDEKİLER KISALTMALAR 1. GİRİŞ 1980'lerden bu yana dünya önemli bir değişim süreci içindedir. Bu değişim,kamuda liberalist politikaların baskısı altında, örgütsel anlamda; küçülme, hizmetlerde daralma,

Detaylı

2012 Yılı Faaliyet Raporu

2012 Yılı Faaliyet Raporu OSMANİYE BELEDİYESİ 2012 Yılı Faaliyet Raporu Mart 2013 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU Mutlu Şehir Osmaniye hedefiyle başladığımız ve hizmetlerimizle geçen 4.yıl olan 2012 yılını da tamamlamış bulunmaktayız. Şehrimizin

Detaylı

2013 YILI FAALİYETLERİMİZ MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI

2013 YILI FAALİYETLERİMİZ MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI Yıkılma tehlikesi bulunan tarihi evlerin etrafına 25 adet 100*200 Cm. korkuluk imalatı ve montajı yapıldı. Heykeltıraş atölyesine 23 adet 40x40x80 cm. ebadında sehpa imalatı yapıldı. Gümüşlük mahallesine

Detaylı

Atatürk ün sözünü tuttuk, Mersine Sahip Çıktık. Her şey Mersin için

Atatürk ün sözünü tuttuk, Mersine Sahip Çıktık. Her şey Mersin için Atatürk ün sözünü tuttuk, Mersine Sahip Çıktık. Her şey Mersin için 1 Mersin Büyükşehir Belediyesinin Tarihçesi Osmanlı Đmparatorluğu zamanında belediye hizmetlerini vakıflar ve özel kurumlar yürütürken

Detaylı

DOĞUŞTAN MARKA ŞEHİR 2011 MALİ YILI FAALİYET RAPORU

DOĞUŞTAN MARKA ŞEHİR 2011 MALİ YILI FAALİYET RAPORU DOĞUŞTAN MARKA ŞEHİR 2011 MALİ YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No Üst Yönetici Sunuşu 1 1- GENEL BİLGİLER A- Misyon, Vizyon ve Temel Değerler 2 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar 3 9 C- İdareye İlişkin

Detaylı

SUNUŞ Saygıdeğer Meclis Üyelerim, Sevgili hemşerilerim. Bu güne kadar yaptığımız; üretken, doğru, dürüst belediyecilik uygulamalarını hepiniz

SUNUŞ Saygıdeğer Meclis Üyelerim, Sevgili hemşerilerim. Bu güne kadar yaptığımız; üretken, doğru, dürüst belediyecilik uygulamalarını hepiniz SUNUŞ Saygıdeğer Meclis Üyelerim, Sevgili hemşerilerim. Bu güne kadar yaptığımız; üretken, doğru, dürüst belediyecilik uygulamalarını hepiniz yakından takip ediyorsunuz. Sizin teveccühünüz ve desteklerinizle

Detaylı

2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ

2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ ÇALIŞMA RAPORU 2014 Genel Kurulu - Ankara ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2014 OLAĞAN GENEL KURULU Toplantı Tarihi Çoğunluklu : 31 Mayıs 2014 Cumartesi, 12:00

Detaylı

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir.

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. M. Kemal ATATÜRK Siyaset ve hizmetin temel noktaları yerelden başlar. Abdullah

Detaylı

KULA BELEDİYESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU

KULA BELEDİYESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU KULA BELEDİYESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU Kula Belediyesi olarak geride kalan bir yılda önceki yıllarda olduğu gibi yine halkın istek ve dileklerini göz önünde bulundurup, kaynakların etkin ve rasyonel

Detaylı

TURHAL BELEDİYESİ. Osman KUŞ Celal YEL Hayrettin ÖNAL Yusuf KARAKOYUN Sami DEMİRKAYA G.Hakan ALPARSLAN Arzu KARCI

TURHAL BELEDİYESİ. Osman KUŞ Celal YEL Hayrettin ÖNAL Yusuf KARAKOYUN Sami DEMİRKAYA G.Hakan ALPARSLAN Arzu KARCI AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ Osman KUŞ Celal YEL Hayrettin ÖNAL Yusuf KARAKOYUN Sami DEMİRKAYA G.Hakan ALPARSLAN Arzu KARCI Yusuf GENİŞ Nihat UÇAR Yahya GÖKTAŞ Ali TURAN Hasan AKMAN Celalettin ÖZKAPLAN Yahya

Detaylı

2015 S E R D İ V A N B E L E D İ Y E S İ P E R F O R M A N S P R O G R A M I

2015 S E R D İ V A N B E L E D İ Y E S İ P E R F O R M A N S P R O G R A M I 2015 1 2015 SERDİVAN BELEDİYESİ PROGRAMI 2 0 1 5 2 3 SUNUŞ Kamu yönetimi açısından son derece önemli bir yönetsel araç olan stratejik planlar, 2003 yılında yayımlanan 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve

Detaylı

2010 FAALİYET RAPORU

2010 FAALİYET RAPORU 2010 FAALİYET RAPORU İçindekiler SUNUŞ 03 2010 Yılı Yıllık Faaliyet Raporu na İlişkin Beyan 04 Özet Finansal Bilgiler 06 Misyon ve Vizyonumuz 07 Kurumsal Değerlerimiz 10 Banka nın Tarihsel Gelişimi 11

Detaylı

Sayfa 3 4 Sayfa 5 Sayfa 6 Sayfa 7 Sayfa 8 Sayfa Sayfa 9 ZAMAN ÇİZELGESİ STRATEJİK PLAN ÇALIŞMALARININ BAŞLAMASI 22.06.20 Stratejik Plan Kurulunun Oluşturulması 23.06.20 Stratejik Plan Ekibinin Oluşturulması

Detaylı

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU Nisan ANKARA Mali Hizmetler Müdürlüğü İÇİNDEKİLER SUNUŞ III I- GENEL BİLGİLER 1 A- Misyon ve Vizyon 1 B- Yetki Görev ve Sorumluluk 1 C- İdareye İlişkin

Detaylı

2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI ESENYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI PERFORMANS PROGRAMI

2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI ESENYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI PERFORMANS PROGRAMI 205 YILI 205 MALİ YILI 205 YILI BAŞKAN DAN Her geçen gün daha da büyüyen ve güzelleşen ilçemiz; tüm altyapı ve üstyapı sorunları tamamlanmış, yaşanabilir modern bir kent haline dönüşmüştür. Bu büyük gelişim,

Detaylı