ETİKET DİZAYN PROGRAMI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ETİKET DİZAYN PROGRAMI"

Transkript

1 Hızlı Özet ETİKET DİZAYN PROGRAMI kodlamak

2 Etiket Tasarımı Kolaylaºtı Kesin Lider Seagull Scientific, Windows etiket dizayn programları konusunda dünya lideridir. Aslında, BarTender hem lazer hem de termal yazıcıları destekleyen ilk windows programıdır. Bugün, etiket yazıcılar için true Windows sürücülerini geliştiren dünyanın en büyük firmasıyız ve 20den fazla dili desteklemekteyiz. Böylece, en doğru Windows etiket yazılımını seçmek kolaylaştı- Biz en uzun sürede ve en iyisini yaptık. Öğrenmesi Kolay, Kullanımı Kolay Başka bir Windows programı kullandıysanız, BarTender ile profesyonel etiketler tasarlamaya hazırsınız demektir. Yazılımın Bak ve Hisset için Microsoft standartlarına gösterilen dikkatli özen onu kolaylaştırmaktadır. Basit, mouse hareketlerini kullanarak bar kodlarını, yazı ve grafikleri tam istediğiniz gibi biçimlendirin ve çeşitli güç özellikleri, uzmanlaştıkça ihtiyacınız olacak dizayn özgürlüğünü sunar. Acil Barkodlar! Hızlı bir sürükle ve bırak haraketi ile bar kodlarını ve diğer nesneleri yaratın Ücretsiz Teknik Destek A.B.D ve Avrupa ofislerimiz her gün 18 saat ücretsiz telefon ve e-posta desteği sunmaktadır. Çoklu etiket tasarımlarını değiºtirip basınız. Yüksek Doğruluklu Ekran Göstergesi En doğru dizayn-zamanı izleme ve baskı-zamanı önizleme ile etiketleri ziyan etmeden, çabucak dizayn olanağı tanır. Olağanüstü Font Kontrolü Önemli saydıa Windows ve yazıcı fontlarına erişebilirsiniz. Paragraflar içindeki yazı stillerini karıştırabilir ve onları değişik veritabanı alanları ile bağlantılandırabilirsiniz. İleri, Ayarlanabilir Serileºtirme En basit seri numaralardan, en ileri ayar dizilerine kadar herşeyi oluşturabilir. Uygun Etiketler ve Baskıya Hazır Formatlar Çeşitli etiket standartlarını araştırıp öğrendik ve BarTender programını tam donanımlı uygun etiketlendirme haline getirdik. Baskıya hazır formatlarımızı kullandığınız yada yeni etiketler dizayn ettiğinizde, binlerce etiket standartlarını karşılayacak güce ve esnekliğe sahip olursunuz.

3 Özel Veri Giriº Formları En son ana kadar bazı etiket verilerini bilemeyeceğiniz durumlarda ayarlanabilir Veri Giriş Diyalog Kutuları yazdırma zamanında basılacağı vakitte veri girilmesini kolaylaştırır. ªifre Koruma Kazara, bilerek veya başka bir şekilde yetkisiz kişilerce etiket dizaynlarının değiştirilmesini önlemek için BarTender programını sadecebaskı print-only konumunda kilitleyebilirsiniz. Endüstriyel Sembol Kütüphaneleri Yüzlerce yüksek kaliteli, ayarlanabilir sembolleri, elektrikle ilgili gibi tehlikeli malzemeler paketleme ve başka tipte kategorilerden seçiniz. Büyük, Geliºtirilebilen Etiket Stoğu Veritabanı Büyük, uygun şekilde organize edilmiş etiket stoğu veri tabanından, kullanıma hazır binlerce etiket büyüklüklerinden birini seçiniz. Daha sonra kullanmak üzere kendi stok büyüklüğünüzü tasarlayıp veri tabanınıza ekleyebilirsiniz. 2,000 den fazla etiket stok ölçülerinden seçim yapınız. BarTender kullanıma hazır yüzlerce symbol ile beraber gelir. Visual Basic Script Kullanarak Kendi Özelliklerinizi Ekleyiniz Visual Basic Script Assistant programcı olmayanların bile çeşitli ileri veri, işleme ve diğer uygulamalarla uğraşabilmesi için BarTender programını ayarlayabilmesini sağlar. Önceden Tanımlı ve Yeniden Kullanabilir Araçlar Genel, önceden tanımlanmış etiketlerinizi hemen yerleştirmeye hazır inşa blokları ile tasarımlarınıza başlayabilirsiniz. Etiket nesnelerini kendi parçalarınızla birleştirebilirniz ve onları gelecekteki etiket tasarımlarınızda kullanabilrsiniz. Etiket Nesnelerine Hızla ve Kolaylıkla Veri Atama Çoklu veritabanına veya tek bir yazı dosyasına bağlanılırken, BarTender kullanılabilir veri alanlarınızı uygun, kolay anlaşılır bir formatta ekrana getirir. Basit çekme ve bırakma mouse haraketleri kullanılarak barkodlarınıza istenen alanları ayırır. BarTender araç kutusu sürükle ve bırak kolaylığı ile veri bağlantılandırmayı sağlar.

4 Diğer Yazılımlarda Entegrasyon Etiketleme hemen hemen herzaman büyük bir oluşumun parçasıdır. Bunun için BarTender güçlü özellikleri ile diğer yazılımlar ile çalışmaya adanmıştır. Güçlü Esnek Veri En basit toplama listesinden en karmaşık SQL sorgulamasına kadar, BarTender istenen verileri çıkartmak için çok çeşitli uygun yollar sunmaktadır. Pekçok Veritabanından ve Hesap Dosyasından Okuma BarTender programı bir şebeke üzerinden çoklu veritabanına ulaşabilmeyi kolaylaştırır. Bu düzinelerce endüstri-standardı ve tescilli veri formatı için Microsoft ODBC yi içerir-hatta, UNIX, AS/400, Oracle, Sybase ve Informix gibi Windows olmıyan platformlara desteği içerir. Sınırlı ve sabit-genişlikli yazı formatlarıda desteklenir. Çeºitli kaynaklardan etiket verilerini okuyunuz. SAP IDoc Dosyaları BarTender, dünyanın en büyük ERP (Enterprise Resource Planning) yazılımı geliştiren firması SAP tarfından resmi olarak lisanslandırılmış veri arabağlaşımlı tek etiket programıdır. Enterprise Baskı, herhangi bir dosya dönüşümü olmadan SAP IDock dökümanlarını olduğu gibi direct olarak açabilir ve parçalar halinde ele alabilr. Diğer Yazılımlarla Saydam Operasyon BarTender programının tüm sürümleri diğer yazılımlar ile kontrol edilebilir. Kullanıcılarınızın BarTender etiketleri bastığından haberlerinin olması gerekmez. Bir yürütme programını veya benzeri komut satırını koşturabilen herhangi bir program ile baskı işleri seçilebilir ve başlatılabilir. ActiveX Otomasyonu Microsoft s ActiveX teknolojisini Enterprise Baskısına uygulamamız en ileri entergrasyon işlerini bile halledebilmenizi sağlar. İş durumu sorgulamalarının yanısıra; çeşitli kritik kontrol fonksiyonları desteklenmektedir. Sonuç Yönetme BarTender kayıt dosyaları için; destek otomasyon istisnaları ve Windows durum kayıtları dahil olmak üzere çeşitli mesaj işleme özellikleri sunar. Hatta, Enterprise Baskısı mesajlarını e-posta ile yollayabilir. Yazdırma ݺlerinin Kaydı Enterprise Sürümü; her baskı işini ve sonuçlarını detaylandırarak güzel bir biçimde formatlanmış raporları otomatik olarak üretebilir. Bu kullanılan etiket formatlarını, işin başlangıç ve bitiş saatlerini ve hatta gerçek etiket verilerini içerir. Commander : Özel Yazilim Ihtiyacinizi Ortadan Kaldirir Kendi orta seviye Arayüz programınızı yazmanıza gerek kalmaz! Enterprise sürümünün Commander özelliği BarTender programını doğrudan kontrol edemeyen programların etiket işlerini başlatabilmesini sağlar. Diğer uygulamalarınızın kaynak koduna erişemediğiniz durumda veya Active X I kullanamayan bir Windows-olmayan platform ile çalışırken Commander bir tetikleme dosyasını veya e-postayı bekleyip gözleyebilir. Daha sonra Commander BarTender programını harekete geçirerek BarTender verilerinizi okur ve etiketlerinizi basar.

5 Seagull dünyanın en büyük etiket yazıcı üreticilerinin pek çoğunun resmi sürücü tedarikçisi olmaktan gurur duymaktadır. Yerleºik Sürücülerden daha Kolay ve Çok Daha Hesaplı Diğer etiket programlarının çoğu hala DOS tarzında ana programla beraber gelen yazıcı desteğini kullanmaktadır. Bu windows-uyum problemlerine yol açmakta ve işletim sisteminin performansını düşürmektedir. Bunun aksine,windows Baskı Yöneticisi tescilli bir alternatif öğrenmenize ve desteklemenize gerek olmadığı için, Seagull sürücüleri eğitim ve yönetim masraflarını düşürmektedir. Gerçek Windows Avantajı Baskı yapımızı, Microsoft sürücü standartlarına uygun yapmamızın getirdiği avantajlar: Üstün Windows uyumu Windows Hızlı Baskı havuzu Daha İyi İşletim Sistemi Uyumu ve Hızı Daha Az Eğitim ve Daha Kolay Yönetim Daha Kolay, Daha Hesaplı Güncellenebilme Seagull Avantajı Etiket yazıcıları genellikle yüksek hacimli üretim ortamlarında kullanılır. Hızı en yüksek sınıra çıkarmak için, yazıcı şirketleri, gereken baskı verisi miktarını azaltmak için çeşitli özellikler eklenmiştir. BarTender programı ile beraber Seagull Scientific kullanırsanız, aşağıdaki performans artışlarından faydalanabilirsiniz. Yazıcı tabanlı bar kodlar ve serileştirme Yüklenebilir fontlar ve grafikler Yazıcı tabanlı etiket formatları Yazıcı belleği ve değişmeyen etiket parçalarının yeniden kullanımı Desteklenen Yazıcılar BarTender, Windows sürücüsü olan herhangi bir yazıcıyı; hemen hemen bütün laser, mürekkep-püskürtmeli (ink-jet) ve nokta-vuruşlu yazıcıları destekler. Seagull kendisine ait gelişmiş Windows sürücülerini aşağıdaki firmalar için de geliştirmiştir. Argox, Autonics, Avery Dennison, Brady, C.Itoh, cab, Century Systems, Citizen, Comtec, Datamax, Datasouth, Eltron, ETISYS, Godex, IBM, Imaje, Intermec, Meto, Metrologic, Monarch, Novexx, Okabe, Paxar, Pitney Bowes, Pressiza, Printronix, Quick Label, Ring, Samsung, SATO, System Wave, TEC, Tharo, TSC, Tyco, UBI, Unimark, VIPColor ve Zebra. Bar Kod Desteği Çizgisel Bar Kodları: AIAG, Australia Post, Canadian Customs, Codabar, Code 128, Code 39 (Regular & Full ASCII), Code 93, EAN 128, EAN Bookland, EAN-JAN- 13, EAN-JAN-8, FIM A,FIM C, HIBC Primary, HIBC Secondary, Interleaved 2-of-5, ISBT 128, ITF-14, KIX Code, LOGMARS, MSI Plessey, Royal Mail, RSS, SCC-14, SSCC-18, Telepen, Tri-optic, UCC-EAN 128, UPC-A, UPC-E,UPS Tracking ve US Postal. İki Boyutlu Bar Kodlar: Aztec, Datamatrix, Maxicode, PDF417 (Micro & Standard), QR Code, UCC-EAN Composite ve TLC39 Uluslararası Dil Desteği Uluslararası sürüm kullanıcı arabağlaşımının, aşağıdaki diller arasında kullanılabilmesini sağlar: Almanca, Çekoslovakça, Çince (Sadeliştirilmiş & Geleneksel), Danimarkaca, Fince, Flemenkçe, Fransızca, İspanyolca, İsveçce, İtalyanca, Japonca, Macarca, Portekizce (Avrupa & Brezilya), Rusca, Tay dilinde, Türkçe ve Yunanca.

6 BarTender Sürümleri ve Özellikleri Üç baskımız geniş kapsamlı özellikler ve kullanıcı gereksinimlerine cevap vermektedir. Enterprise En güçlü yazılım entegrasyon kapasitesi. Yazici sayisina gore lisanslandırma ile sınırsız işletim sistemi kullanıcısı olmasina olanak tanır. Professional Enterprise bütün dizayn özellikleri ve veri erişiminin çoğu, sınırlı entegrasyon. Lisanslandırma kullanıcı sayısına göredir, yazıcı sayısı sınırsızdır. Basic BarTender en önemli dizayn özellikleri, ama harici veri kaynakları ve entegrasyon yoktur. Lisanslandırma Professional ile aynıdır. SÜRÜMLER: E P B GENEL Yazıcı-Tabanlı Lisans Kullanıcı-Tabanlı Lisans Ücretsiz Telefon ve E-posta Desteği HTML-Tabanlı Yardım Sistemi ETİKET TASARIMI Gerçek WYSIWYG Etiket Tasarımı Sürükle ve Bırak Nesne Oluºturma Birçok Grafik Formatlarını Getirmek Endüstriyel Sembol Fontu Kütüphaneleri Nesnelerin Bir Derece Döndürülmesi Bar Kodlarını Diğer Programlara Gönder Sınırsız Geri Al / Tekrar Et Tam Renk Desteği Yazdırma-Saati Verisi Ekranı Yazdırmaya-Hazır Formatlarının Kütüphanesi Yeniden Kullanılabilen Elemanların Oluºturulması İsim Marka Etiket Ölçülerinin Büyük Veritabanı Metrik ve İngiliz Standardı Ölçüler ªifre Koruma YAZI Ekranda Yazı Düzeltme/Ölçülendirme Zengin Yazı Formatı (RTF) Yazının Dikdörtgene Sığması için Otomatik- Ayar Paragraf Hizalama & Yerleºtirme Paragraf Ortalama & Girinti Verme Kullanıcının Tanımladığı Tab Durakları Windows & Yazıcı-tabanlı Font Kullanımı BAR KODLAR Çeºitli 1D Sembolojileri Çeºitli 2D Sembolojileri Sınırsız Geniºlik ve Yükseklik UCC / EAN 128 Yardımcıları Otomatik Rakkam Kontrol Özelliği Ardıºık Numralanmıº Bar Kodlar Ayarlanabilir Karakter ªablonu SÜRÜMLER: E P B YAZDIRMA Yüzlerce Yazıcı Desteği Gerçek Windows Sürücüleri, Windows Havuz Kullanımı Geliºmiº Baskı Önizleme Yazıcı-tabanlı BarKodlarını, Seri Numaraları & Kopyaları Destekler ݺ-Kayıt ªebeke İçindeki Yazıcıdan veya Ağ Dıºından Döküm Alma Klavyeden veya Veritbanından Etiket Kopya Sayısı Kontrol Edilebilir SERİLEªTİRME Temel Serileºtirme (rakkamları arttırma) Geliºmiº Serileºtirme VERİTABANI SEÇENEKLERİ Yazı Dosyalarını, Veritabanlarını, Hesap dosyalarını vs. Okur SAP Sertifikalı Arayüz Sürükleyip Bırakma Verisi Bağlantılandırma Çoklu-tablo Veri Eriºimi Veritabanlı Grafikler Sorgulama Sihirbazı & SQL Yardımcısı Yazdırma Süresi Kaydının-Toplanması VERİ İªLEME VB Script Kullanarak Ayarlama Ayarlanabilir Alan Uzunluk Sınırları, Veri-Giriº Filtreleri ve Hata Kontrolü Sabit değer Concatenation Saat, Tarih & Klavyeden Veri Toplama Özel & Basılamaz Karakterlerin Kolay Giriºi ENTEGRASYON Baskı ݺlerini diğer Programlardan Kontrol Etme Otomatik Yazıcı Seçimi Hataları ve Olayları Bir Dosyaya Kaydeder Hataların ve Olayların E-Posta yardımıyla kaydını tutar Komut Satırı Arayüz Seçeneği Active X Otomasyonu Commander Entegrasyon Özelliği: Gelen verileri algılar, sonra yazdırmaya geçer ve sonuçların kayıtlarını tutar Tam Desteklenir Kısmen Desteklenir Headquarters (USA): (USA & Canada) Europe: (Main) +44 (0) (UK) Asia-Pacific: (Main) (Japan) 2004 Seagull Scientifi c, Inc., BarTender and Drivers By Seagull are trademarks or registered trademarks of Seagull Scientific, Inc. Microsoft, Windows, and the Windows Logo are trademarks, or registered trademarks of Microsoft Corporation in the United States and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners. Printed in the U.S.A. 0264TUR/0604 Turkish Türkçe

Günümüzün Kurumları İçin Etiket ve RFID Yazılımları

Günümüzün Kurumları İçin Etiket ve RFID Yazılımları Günümüzün Kurumları İçin Etiket ve RFID Yazılımları Kurumsal Güç, Windows Düzeyinde Basit Kullanım İmkanı Yüksek kalitede etiketlerin yazdırılması; imalat, depolama ve dağıtım gibi tedarik zinciri işlevlerini

Detaylı

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı Seagull Scientific 1985'den bu yana bir teknoloji lideridir. Hatta BarTender, hem lazer hem de endüstriyel etiket yazıcılarını destekleyen

Detaylı

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı Seagull Scientific 1985'den bu yana bir teknoloji lideridir. Hatta BarTender, hem lazer hem de endüstriyel etiket yazıcılarını destekleyen

Detaylı

The World s Leading Label & RFID Software

The World s Leading Label & RFID Software The World s Leading Label & RFID Software BarTender Uygulama Suiti ni Kullanmaya Başlarken Genel bakış, yükleme ve temel kullanım (Türkçe Basım) Dünyanın Önde Gelen Etiket ve RFID Yazılımı BarTender Uygulama

Detaylı

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı. BarTender Application Suite'i Kullanmaya Başlarken

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı. BarTender Application Suite'i Kullanmaya Başlarken Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı BarTender Application Suite'i Kullanmaya Başlarken Genel bakış, yükleme ve temel kullanım (Türkçe Basım) Revizyon 12.09.20.1036

Detaylı

Başlarken. (Türkçe Basım) BarTender Etiket Yazılımını, Commander Entegrasyon Yardımcısını ve Seagull Yazıcı Sürücülerini Kullanmak

Başlarken. (Türkçe Basım) BarTender Etiket Yazılımını, Commander Entegrasyon Yardımcısını ve Seagull Yazıcı Sürücülerini Kullanmak Başlarken BarTender Etiket Yazılımını, Commander Entegrasyon Yardımcısını ve Seagull Yazıcı Sürücülerini Kullanmak (Türkçe Basım) Revizyon. 07.07.25.16.12 Türkçe ii BarTender'a Başlarken Copyright Seagull

Detaylı

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı. BarTender Application Suite'i Kullanmaya Başlarken

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı. BarTender Application Suite'i Kullanmaya Başlarken Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı BarTender Application Suite'i Kullanmaya Başlarken Genel bakış, yükleme ve temel kullanım (Türkçe Basım) Revizyon 13.06.20.1541

Detaylı

*Etiketleme. *Kodlama. *Yazılım ve Donanım Bileşenleri. *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar. *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869

*Etiketleme. *Kodlama. *Yazılım ve Donanım Bileşenleri. *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar. *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869 *Etiketleme *Kodlama *Yazılım ve Donanım Bileşenleri *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar * *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869 İÇİNDEKİLER ETİKETLEME Print & Apply (Yaz ve Uygula Sistemleri) LA 4050

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜRO YÖNETİMİ VERİ TABANI PROGRAMI 1 482BK0183

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜRO YÖNETİMİ VERİ TABANI PROGRAMI 1 482BK0183 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜRO YÖNETİMİ VERİ TABANI PROGRAMI 1 482BK0183 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI

VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ 1 Bilgisayar ortamında Veri tabanı programını kullanarak, istenilen özelliklere göre dosyalama

Detaylı

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio SAP BusinessObjects Portfolio İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ Sap BUSINESSOBJECTS PORTFOLIO İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ İÇERİK 3 Web Inteligence 7 Crystal Reports 13 Xcelsius Enterprise 17 Dashboard Builder 21 Explorer 25

Detaylı

ix Developer Panel Yazılımı

ix Developer Panel Yazılımı ix Developer Panel Yazılımı ix Developer Panel Yazılımı Makinanızın değerini arttırır Etkileyici Görünüm, Mükemmel Performans Bu birliktelik makinanızın mükemmel olmasını sağlar ix Developer Panel Yazılımı

Detaylı

Zebra QLn420 mobil yazıcı

Zebra QLn420 mobil yazıcı Zebra QLn420 mobil yazıcı Zebra nın direkt termal mobil etiket yazıcılardan oluşan popüler QL ailesi, kolay entegrasyon, düşmelere karşı dayanıklılık, kullanıcı dostu ve verimlilik artırıcı özellikleri

Detaylı

Bosch Video Management System v.5.0

Bosch Video Management System v.5.0 Video Bosch Video Management System v.5.0 Bosch Video Management System v.5.0 www.boschsecurity.com/tr u u u u Bosch CCTV cihazları için sınıfının en iyi entegrasyonu Sürekli çalışmayı sağlamak için en

Detaylı

Otomasyon. Sistemleri

Otomasyon. Sistemleri Mühendislik Satış Kontrol Danışmanlık Montaj, Devreye Alma ve Eğitim Teknik Servis : Bakım, Onarım ve Kalibrasyon çözüm ortağınız Enotek Ltd; 1996 yılında kurulmuş bir mühendislik şirketi olup, Kontrol

Detaylı

Bosch Video Management System 5.5

Bosch Video Management System 5.5 Video Bosch Video Management System 5.5 Bosch Video Management System 5.5 www.boschsecurity.com/tr u u u u Bosch CCTV cihazları ve UL hırsız alarm panelleri için sınıfının en iyi entegrasyonu Sürekli çalışmayı

Detaylı

Developer Express. 1. DXperience. 2. DXperience WinForms

Developer Express. 1. DXperience. 2. DXperience WinForms Developer Express DevExpress (Developer Express), DevExpress grid, ağaç listesi, buton, menü, filtre, sohbet, şerit, giriş kutusu ve programcı denetimlerini içeren, DXperience olarak adlandırılan DevExpress.NET

Detaylı

Zebra QLn420 mobil yazıcı

Zebra QLn420 mobil yazıcı Zebra QLn420 mobil yazıcı Zebra nın direkt termal mobil etiket yazıcılardan oluşan popüler QL ailesi, kolay entegrasyon, düşmelere karşı dayanıklılık, kullanıcı dostu ve verimlilik artırıcı özellikleri

Detaylı

Adım Adım Microsoft Access 2007 Office PowerPoint 2007

Adım Adım Microsoft Access 2007 Office PowerPoint 2007 Adım Adım Adım Microsoft Adım Office Microsoft Access 2007 Office PowerPoint 2007 Steve Lambert, M. Dow Lambert III ve Joan Preppernau Joyce Cox ve Joan Preppernau Çeviri: Mete Savaşer Çeviri: Selim Göksu

Detaylı

Microsoft, MS-DOS ve Windows, Microsoft Corporation ın tescilli ticari markalarıdır.

Microsoft, MS-DOS ve Windows, Microsoft Corporation ın tescilli ticari markalarıdır. Önsöz Bu belgedeki bilgilerin tam, doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çalışma yapılmıştır. Üretici, kontrolü dışındaki hataların sonuçları için sorumluluk kabul etmez. Üretici, başka üreticilerce

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı

TruVision Platform Çözümleri. Safety Security Certainty

TruVision Platform Çözümleri. Safety Security Certainty TruVision Platform Çözümleri Safety Security Certainty Video kayıt cihazlarımız sayesinde izleme dünyasıyla tanışın Video işlemede artık analogdan dijitale geçiş zamanının geldiği bir sır değil. NVR ürünlerimiz

Detaylı

ÜÇ BOYUTLU ÇELİK YAPILAR

ÜÇ BOYUTLU ÇELİK YAPILAR STEEL ÜÇ BOYUTLU ÇELİK YAPILAR B Ö L Ü M 1 İ Ç İ N D E K İ L E R BÖLÜM 1. İÇİNDEKİLER BÖLÜM 2. GİRİŞ Bölüm 2-1 SİSTEM VE YAZILIM GEREKSİNİMLERİ 2 KURULUM 2 PROGRAMIN YAPISI 3 ÇALIŞMA ORTAMI İLE İLK TEMAS

Detaylı

Access bize tablolarımıza bilgi girmek veya bu bilgileri düzenlemek için tablo, sorgu, form, modül ve makro adında araçlar sunar.

Access bize tablolarımıza bilgi girmek veya bu bilgileri düzenlemek için tablo, sorgu, form, modül ve makro adında araçlar sunar. 2. HAFTA ACCESS VERİ TABANI Veri Nedir? Bilgisayara girilen işlenmemiş (ham) bilgilere veri denir. Bilgisayarın alabildiği, işleyebildiği, sonuç üretebildiği ve saklayabildiği her şey veridir. Veriler

Detaylı

GÜVENLİK: VERİ TABA NI. Ürün Tanıtım Broºürü

GÜVENLİK: VERİ TABA NI. Ürün Tanıtım Broºürü GÜVENLİK: VERİ TABA NI Ürün Tanıtım Broºürü 1 02 1. İÇİNDEKİLER 1. İÇİNDEKİLER 1. İçindekiler... 03 2. Giriº... 05 3. Veri Koruma ve Veri Yönetimi... 06 3.1 Veri Koruma: Veritabanı... 07 3.2 Veri Koruma:

Detaylı

2007 Adobe Systems Incorporated. Tüm hakları saklıdır. Adobe Fireworks Fireworks Uygulamasını Kullanma Bu kılavuz son kullanıcı sözleşmesini içeren

2007 Adobe Systems Incorporated. Tüm hakları saklıdır. Adobe Fireworks Fireworks Uygulamasını Kullanma Bu kılavuz son kullanıcı sözleşmesini içeren KULLANIM KILAVUZU 2007 Adobe Systems Incorporated. Tüm hakları saklıdır. Adobe Fireworks Fireworks Uygulamasını Kullanma Bu kılavuz son kullanıcı sözleşmesini içeren bir yazılımla birlikte verilmişse

Detaylı

AĞ İŞLETİM SİSTEMLERİNE ÖRNEKLER

AĞ İŞLETİM SİSTEMLERİNE ÖRNEKLER AĞ İŞLETİM SİSTEMİ AĞ İŞLETİM SİSTEMLERİNE ÖRNEKLER Tek kullanıcı için tasarlanmış işletim sistemleri bir bilgisayarı kontrol etmekte iken çok sayıda kullanıcı için tasarlanan ağ işletim sistemleri bir

Detaylı

T.C. DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

T.C. DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ T.C. DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü HASTANE OTOMASYON PROJESİ Ferat AKTAŞ Danışman Yrd. Doç. Dr. Muammer Akçay Haziran, 2013 Kütahya Bu çalışma.../.../2013 tarihinde aşağıdaki jüri

Detaylı

Bilgisayarların temel olarak 5 işlevi vardır : girdi işlemleri, aritmetik işlemler, çıktı işlemleri, veri saklama, program çalıştırma.

Bilgisayarların temel olarak 5 işlevi vardır : girdi işlemleri, aritmetik işlemler, çıktı işlemleri, veri saklama, program çalıştırma. Bilgisayara Giriş Ders Notları I. GİRİŞ İçinde bulunduğumuz yüzyılın beraberinde getirdiği çok hızlı bilimsel teknolojik ve ticari faaliyetlerin yoğunluğu bilgisayarların kullanılmasını kaçınılmaz hale

Detaylı

ADOBE FLASH CS4 PROFESSIONAL ile ADOBE AIR 1.1 uygulamalari geliştirme

ADOBE FLASH CS4 PROFESSIONAL ile ADOBE AIR 1.1 uygulamalari geliştirme ADOBE FLASH CS4 PROFESSIONAL ile ADOBE AIR 1.1 uygulamalari geliştirme Telif Hakkı 2008 Adobe Systems Incorporated. Tüm hakları saklıdır. Adobe Flash CS4 Professional ile Adobe AIR 1.1 Uygulamaları Geliştirme

Detaylı