KTMMOB 1960 BÜLTENİ KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ DÖNEMİ Sayı:8 Ağustos Sevgili Üyeler,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KTMMOB 1960 BÜLTENİ KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ. 2012 2014 DÖNEMİ Sayı:8 Ağustos 2013. Sevgili Üyeler,"

Transkript

1 KTMMOB KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ 1960 BÜLTENİ DÖNEMİ Sayı:8 Ağustos 2013 Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Başkan Dr. Zihni Turkan Genel Sekreter İzzet Volkan Genel Sayman Hayati Benli Faal Üyeler Havva Yetkili Dr. Fevzi Özersay Bora Tüccaroğlu Nilden Bektaş Osman Eminel Arcan Ektal Oya Fedai Biler Demircioğlu Özgün Akcan Doğan Kerimel Emir Taşcıoğlu Mustafa Görener Azmi Öge Dr. Ertan Akün Cemil Karzaoğlu Ali Kanlı Ozan Özuyanık Danışman Üye Ahmet Ö. Çağnan Yüksek Onur Kurulu Hüseyin İnan Tünay Bengüsu Mehmet Ekdal Dr. Hasan Hacışevki Halil Akansel Denetleme Kurulu Ezcan Özsoy Selcan Akyel Bülten Memnune Turkan Sevgili Üyeler, Yaz mevsiminin Akdeniz deki sıcağı ile yaşamakta olduğumuz Temmuz ve Ağustos aylarında, ülkemizin siyasi gündeminde de sıcak gelişmeler olmuştur yılında gerçekleşen erken seçimle oluşan devlet yönetimimiz, yakın bir zamandaki güvensizlik sonucu gündeme gelen erken seçim ile yeniden siyasi arenayı hareketlendirmiştir. 28 Temmuz 2013 tarihindeki halk oylaması neticesinde oluşan, siyasi partilere ait milletvekili aritmetiği, yeni oluşacak hükümeti koalisyon sistemine zorunlu kılmıştır. Özellikle son bir yıldır, iktidardaki siyasi partinin iç sorunları nedeni ile oluşan boşluklar, ülke yönetiminde ve iç politikada kaosa yol açmış; bu olumsuzluklar, Birliğmiz üyeleri ile ailelerini de iş ve sosyal yaşamlarında etkilemiştir. Güçlü ve istikrarlı yeni bir yönetimin göreve gelmesi, kaçınılmaz gerek olmuştur. Seçim öncesi Birliğimizi ziyaret eden siyasi parti ve adaylara, ayrıca basın yoluyla da dile getirdiğimiz arzulanan yönetim modeli, ancak birbirine çok zıt olmayan, ülke çıkarlarında ortak müşterekte buluşabilecek, dıştan empoze olmayan siyasi partilerin oluşturacağı güçlü ve uzun ömürlü bir koalisyon hükümetiyle gerçekleştirilebilir. Birkaç yıl sonra yeniden bir erken seçime gitme lüksüne, bu ülkenin tahammülü kalmamıştır. Sevgili arkadaşlar, geçen hafta yaşadığımız kayıp, camiamızı üzmüş ve Birliğimiz için bu örnek değerlerin şahsında, yaşadıklarımızın önemi bir kez daha vurgulanmıştır. EMO nın ilk ve Onursal Başkanı Sn. Osman Bosan ın vefatı, bize, onun uzun yıllar boyunca mesleğine, Odasına ve Birliğine hizmet anlayışı, katkıları, bağlılığı ve saygısının çok önemli bir örnek olmasını tekrardan hatırlatmıştır. Camiamızın çok değerli bir ferdi olan Sn. Bosan, özellikle de KTMMOB yöneticileri için bir idol olmalıdır. Allah rahmet eylesin, mekânı Cennet olsun. Onu yaşatmak, onun yolunda yürümekle sağlanabilecektir. Tâtil dönemlerinin yaşandığı yaz aylarının ardından gerçekleştirilecek, katkı yapılacak birçok konu ve sorunun çözümü için yeniden çalışma tempomuzu artırarak ülkemiz ve kamu yararına yönelik çözüm üretimlerine devam!.. Sağlıklı ve mutlu bir yaşamda, mühendisce, mimarca duruşunuz, Birliğimizin gücü ve saygınlığına olumlu katkı olacaktır. Hepinize en iyi dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Dr. Zihni TURKAN KTMMOB Genel Başkanı

2 GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI KTMMOB nin Geleneksel 13. Barış Halı Saha Futbol Turnuvası, 15 Nisan 2013 tarihinde, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Arena Halı Sahasında, KTMMOB takımı ile Çevre Mühendisleri Odası takımının oynadığı açılış maçı ile başladı. Birliğimizin sosyal etkinliklerinden olan turnuvanın ilk maçına, katılımcılara baklava ikramı ve KTMMOB takımında da yer alan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Sn. Kadri Fellahoğlu nun topa ilk vuruşu ile başlandı. KTMMOB, Mimarlar Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası - XL, Elektrik Mühendisleri Odası - AC - DC United, Ziraat Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası takımlarının katıldığı turnuvada; Mimarlar Odası birinci, EMO-AC-DC United ikinci ve Makina Mühendisleri Odası üçüncü oldu. Birlik takımı ile Ziraat Mühendisleri Odası takımı da turnuvanın en centilmen takımları seçildi. Turnuva sonunda, 17 Haziran 2013 tarihinde, KTMMOB lokalinde kokteylli kupa ödül töreni gerçekleştirildi. KTMMOB takımına sponsor olan İnş. Müh. Ahmet Ergüden (ERGÜDEN TİCARET) e ve kupalara sponsor olan İnş. Müh. Mehmet Eminoğlu (GİRNE MAGIC TOUCH) na, gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ederiz.

3 OLASI YANGINLARI ÖNLEME PROJESİ KTMMOB ile ETEK (Kıbrıs Teknik Odası) işbirliğinde yürütülen, UNDP-Act destekli Ara Bölgedeki Olası Yangınları Önleme Projesi nin kapanış etkinliği, 27 Haziran 2013 tarihinde Ledra Palace ara bölgesindeki Home For Cooperation da gerçekleştirildi. KTMMOB ve ETEK adına, proje müdürlerinin proje sonuçlarını sunumu ve sonuçlar hakkındaki soruları cevaplamaları sonrasında verilen kokteyl ile tamamlanan etkinliğe, KTMMOB ve ETEK Başkanları yanı sıra UNDP temsilcileri, Kıbrıs Cumhuriyeti İtfaiye Genel Müdür Yardımcısı, projede görev alanlar ve KTMMOB ile ETEK üyeleri katıldı. METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU KTMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası nın Olağanüstü Genel Kurulu, 28 Haziran 2013 tarihinde KTMMOB Yönetim Kurulu toplantı salonunda gerçekleştirildi. Divan başkanlığına Halil Göymen İn, sekreterliklerine ise Ahmet Yorgancı ile Mediha Orun Sarp ın getirildiği genel kurul, açılış konuşmaları ile başladı. Faaliyet ve mali raporların sunulup üzerlerinde değerlendirmeler yapılmasından sonra yeni yönetim kurulu oluşturuldu. Başkanlığa, yeniden Mustafa Görener seçilirken, Ahmet Yorgancı, Mediha Orun Sarp, Mustafa Saften ve Kayhan Sonsal Yönetim Kurulu üyeliği, Halil Göymen ile Mustafa Altunç da Denetleme Kurulu üyeliği için görev aldılar. Genel Kurul, dilek ve temmenilerle tamamlandı.

4 SİYASİ PARTİLERİN SEÇİM ZİYARETLERİ 28 Temmuz 2013 tarihindeki milletvekilliği erken seçimi öncesinde, görüş alış verişi yapmak ve destek arayışları nedeni ile siyasi partilerden; Demokrat Parti Ulusal Güçler, bağımsız aday Avukat Barış Mamalı, Toplumcu Demokrasi Partisi, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler ve Yeni Kıbrıs Partisi Toplumsal Varoluş Güçleri Birliğimizi ziyaret ettiler. Ziyaretlerde, seçim sonrasında oluşacak yeni hükümetten beklentilerimiz, önceden yaşanan olumsuzluklar detaylarında, parti yetkilileri ile adaylara aktarıldı. Ayrıca yeni oluşacak hükümete, ülke ve kamu yararına yapılacak çalışmalarda, Birliğimizin teknik katkı vermeye hazır olduğu iletildi.

5 KTMMOB nden TMMOB ne DESTEK BASIN BİLDİRİSİ Türk Mühendis ve Mimar Oadaları Birliği, bünyesindeki 24 (yirmidört) Oda ve (dörtyüzbin) i aşkın üyesi ile Türkiye nin köklü ve önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Yaklaşık 60 (altmış) yıllık tarihi ile demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından olarak, Türkiye Cumhuriyeti nin en başta teknik olmak üzere kamu yararına birçok konusunda katkı koymuş, mücadele vermiş ve ülke ile insanların hukuk düzeni içerisinde bağımsız ve demokratik haklarla yaşamı doğrultusunda çalışmıştır. Geçtiğimiz 10 gün öncesinde, bir Torba Yasa ile TMMOB nin varlığına ve yetkilerine yönelik gerçekleştirilen uygulamalar ile saldırıyı büyük bir esef ve tepki ile karşılıyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarının, böylesine önemli bir örneği olan TMMOB özelinde etkisizleştirilip pasifize edilmesi, bizce asla kabul edilemez bir uygulama olup; demokratik düzen ile kamu yararına da büyük zararlar getireceği inancındayız. Bizler, onbeş Odamız ve dörtbin üyemizle birlikte Türkiye deki muadil meslek örgütü TMMOB ne ve yetkilerine karşı kararları kınıyor; TMMOB nin haklı mücadelesini gönülden destekliyoruz. KTMMOB Yönetim Kurulu EMO ONURSAL BAŞKANI Sn. OSMAN BOSAN ı KAYBETTİK Elektrik Mühendisleri Odası nın ilk ve onursal başkanı Sn. Osman Bosan ı, 6 Ağustos 2013 tarihinde kaybettik. 7 Ağustos 2013 de EMO binasında düzenlenen tören sonrasında Lefkoşa da defnedilmiştir yılında Limasol da doğan Osman Bosan, ilk ve orta öğreniminden sonra İngiltere hükümetinden burs alarak Rugby Tecnology & Arts College de Elektrik-Makina Mühendisliği dalında özel başarı ödülü alarak eğitimini tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra adaya dönen Bosan, 1956 yılında Kıbrıs Elektrik İdaresi nde çalışmaya başlamıştır yılında Larnaka ya bölge sorumlusu olarak atanan Osman Bosan, 1963 yılında Larnaka Türk kesimi elektrik sorumlusu görevine getirildi. Bu görevi, 1970 yılına kadar sürdü yılında Burçin hanımla evlenen Bosan ın 1966 yılında bir çocukları (Sorel) dünyaya geldi yılında Elektrik Dairesi Müdürlüğü ne atanan Bosan, 1975 yılında kurulan Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu nun da ilk müdürü oldu yılında KIB-TEK ten emekli olan Bosan, sırası ile Libya, Nijerya ve Suudi Arabistan da görev yaptı. Dünya Gıda ve Tarım Örgütü projeleri ile buna benzer projelerde sorumlu elektrik mühendisi olarak görev yaptıktan sonra 1989 yılında Kıbrıs a döndü ve meslekten emekli oldu. Tüm bunların yanında Bosan, 1969 yılında kurulan Elektrik-Makina Mühendisleri Odası nın ilk başkanı oldu yılında, Makina mühendislerinden ayrı bir Oda kurulması sonucunda değişen ismi ile Elektrik Mühendisleri Odası nın ilk başkanlığını yaptı. Yaşamı boyunca mesleği ile meslek örgütlerine ilgi ve katkılarını kesintisiz sürdüren Bosan, KTMMOB camiasında örnek kişiliği ile EMO nın Onursal Başkanı olmuştu. Her zaman saygı ve takdirle anılacaktır.

6 KTMMOB nin GENEL BAŞKANLARINDAN KTMMOB ÇALIŞMA DÖNEMİ YÜKSEK ONUR KURULU BAŞKANI Sn. HÜSEYİN İNAN KTMMOB nin Genel Başkanlarından ve KTMMOB Çalışma Dönemi Yüksek Onur Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin İnan, 14 Ağustos 2013 tarihinde, KTMMOB camiasındaki yerini ve geçmişe dair bilgileri bizlerle paylaştı. Sn. Hüseyin İnan 1975 yılı Şubat ayında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi nden mezun oldu. Hemen ülkesine dönen Sn. İnan, KTMMOB Mimarlar Odası na kaydını yaptırmış ve Nisan 1975 tarihinde Planlama İnşaat Dairesi nde, mimar kadrosunda göreve başlamıştır yılında Mimarlar Odası Yönetim Kurulunda görev aldım. Üniversiteden mezun olduktan sonra diğer mimar ve mühendis arkadaşlar gibi bende sendika ve meslek kuruluşlarında çalışmaya başladım. Çünkü bizim jenerasyonun anlayışı bunu gerektiriyordu. diyen sn. İnan, Odasına kayıtla birlikte KTMMOB çatısı altında çalışmaya başladığını belirtti. Sn. İnan, 1976 yılında Mimarlar Odası Yönetim Kurulunda, önce Başkan merhum Özay Erdemel in, daha sonra da Başkan Ergün Derviş in ekibinde görev almıştır yılları arasında yoğun olarak tüzük ve yönetmelik çalışmaları yaptıklarını belirten Sn. İnan, Özay Erdemel in, Mimarlar Odası na katkılarının çok olduğunu da özellikle vurgulamıştır. Sn. İnan, Bugünkü vize bürolarının temeli, o dönemde atıldı. Yapı projeleri ise tek imzadan kurtarılarak çift imzaya geçirildi. Rahmetli Özay Erdemel i bu vesile ile saygı ile anıyorum dedi yılında, Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) nin İstanbul daki toplantısına Oda Başkanı Özay Erdemel ile birlikte katılıp bildiri sunduklarını vurgulayan Sn. İnan, 1983 yılında da Kıbrıs Dostları Derneği nin Londra da organize ettiği ve RIBA nın ev sahipliğinde gerçekleşen Kıbrıslı Rum ve Türk mühendis-mimarlarının toplantısına, Birlik Başkanı Bektaş Göze ve mimar Doğan Sahir ile birlikte katıldıklarını söyledi yılında Mimarlar Odası Başkanı oldum. Mimarlar Odası Yönetim Kurulunda sekiz yıl çalıştıktan sonra 1984 yılında Mimarlar Odası Başkanı olduğunu belirten Sn. İnan, o dönemlerde, Birlik çatısı altında Odalar arası ilişkilerin çok iyi ve uyumlu olduğunu, çıkar ilişkisinin bulunmadığını, çok güçlü dayanışma ile gönül birliğinin var olduğunu ve bireyden önce toplum menfaati için çalıştıklarını söyledi. Sn. İnan, Oda başkanlığının yedi dönem (1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1991, 1992) sürdüğünü belirterek; Başkanlığım döneminde, TMMOB ve TMMOB Mimarlar Odası ile çok sıkı işbirliğimiz vardı, ayrıca güney Kıbrıs taki muadil meslek kuruluşu (CCEAA) ile de iyi ilişkiler çerçevesinde, UNHCR ın sponsorluğunda, Ledra Palace Otelde düzenlenen Rum ve Türk mimarların ortak çalışmalarıyla iki teknik proje gerçekleştirdik dedi. Sn. İnan, 1976 milletvekilliği seçimlerinden

7 sonra, Planlama İnşaat Dairesi ndeki görevinde pasif konuma getirildiğini ve 1985 yılında kamu görevinden emekli olduğunu ekledi. Sn. İnan, 1985 yılında açtığı mimarlık bürosunda, 2007 yılında mimar olan kızının da katılımıyla birlikte serbest mimar olarak çalışıyor. Birlik Başkanlığım yıllarında, toplumsal sorunlar öncelikliydi 1997 yılında, Mimarlar Odası ndaki uzun yöneticilik deneyiminden sonra KTMMOB Genel Başkanı olan ve dört yıl Bu görevi sürdüren Sn. İnan, o dönemlerde toplumsal sorunların Birliğin öncelikli çalışma konusu olduğunu söyledi. Başkanlık döneminde; ülkemizde ekonomik krizlerin yaşandığını, bankalar krizinin gündeme geldiğini ve işsizliğin yaşandığını belirten Sn. Hüseyin İnan, Bu Memleket Bizim Platformunda aktif görev alan KTMMOB nin, üyelerinin durumu ve geleceği için yoğun olarak toplumsal sorunlarla ilgilendiğini belirtti. Başkanlık döneminde, onbir Odanın bulunduğunu ve Odaların uyumlu çalıştığını belirten Sn. İnan, dönemin önemli olaylarından Polis Genel Müdürlüğü binasının yapımına KTMMOB olarak tepki koyduk dedi. Birliği, bir yuvamız gibi gördüm Halen KTMMOB Yüksek Onur Kurulu Başkanı olarak Birlik yönetiminde görev yapan Sn. Hüseyin İnan; Birliği bir yuvamız gibi gördüm ve çok özel bir durum olmadıkça, hemen hemen her gün Birliğe uğrarım, Oda ve üye sayısının artmasına paralel sevgi, saygı ve dayanışmanın da artması gerekir dedi. Ekip ruhunun, Birlik çatısı altında önemli olduğunu vurgulayan ve ortak paydalarda mücadele etmesini bilmek lâzım diyen Sn. İnan, Odaların eşitliği, eşit temsiliyeti ve KTMMOB nin kurumsal bir kimliğe kavuşması gerekmektedir dedi. Sn. Hüseyin İnan ayrıca, artık proje kalitesinde belli bir seviyeyi yakaladığımızı, ancak mesleki denetimde yol katedemediğimizi belirtti. Etkin denetim için KTMMOB ve yetkili makamların bu konuda daha aktif görev almaları gerektiğini dile getirdi. UNHCR sponsorluğunda gerçekleştirilen iki toplumlu proje çalışmalarından

KTMMOB 1960 BÜLTENİ KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ. 2012-2014 DÖNEMİ Sayı:10 Aralık 2013. Sevgili Üyeler,

KTMMOB 1960 BÜLTENİ KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ. 2012-2014 DÖNEMİ Sayı:10 Aralık 2013. Sevgili Üyeler, KTMMOB KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ 1960 BÜLTENİ 2012-2014 DÖNEMİ Sayı:10 Aralık 2013 Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Başkan Dr. Zihni Turkan Genel Sekreter İzzet Volkan Genel Sayman Hayati

Detaylı

KTMMOB 1960 BÜLTENİ KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ. 2012-2014 DÖNEMİ Sayı:7 Haziran 2013. Sevgili Üyeler,

KTMMOB 1960 BÜLTENİ KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ. 2012-2014 DÖNEMİ Sayı:7 Haziran 2013. Sevgili Üyeler, KTMMOB KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ 1960 BÜLTENİ 2012-2014 DÖNEMİ Sayı:7 Haziran 2013 Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Başkan Dr. Zihni Turkan Genel Sekreter İzzet Volkan Genel Sayman Hayati

Detaylı

ERCİYES KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI

ERCİYES KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI 10 NİSAN 2013 KSMMMO ERCİYES Sayı: 10 NİSAN 2013 KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN ABDULLAH GÜL Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİK III. TÜRKİYE SEKTÖREL

Detaylı

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ 8. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (2008-2010) 9. OLAĞAN GENEL KURUL 23-24 Ocak 2010 DİYARBAKIR

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ 8. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (2008-2010) 9. OLAĞAN GENEL KURUL 23-24 Ocak 2010 DİYARBAKIR 1 TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ 8. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (2008-2010) 9. OLAĞAN GENEL KURUL 23-24 Ocak 2010 DİYARBAKIR 2 TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR

Detaylı

içindekiler Dernekten Vişnelik İzlencesi Koleksiyon Opera Sahnelerinden Spor Teknoloji Dosya Kavramlar ODTÜ den Bir Köşe Hocam İnecek Var

içindekiler Dernekten Vişnelik İzlencesi Koleksiyon Opera Sahnelerinden Spor Teknoloji Dosya Kavramlar ODTÜ den Bir Köşe Hocam İnecek Var Dernekten 2 4 1 içindekiler 6 Dernekten ODTÜLÜLER BÜLTENİ TEMMUZ-AĞISTOS 2014 Dernek Ad na Sahibi ve Yaz flleri Müdürü Himmet fiah N (EDS 83) Yay n Kurulu Tülay ÜNLÜEVCEK (PSY 83) fiule fiah N (PSY 85)

Detaylı

Merhaba Sevgili Meslektaşlarım, Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Üyelerimiz, Değerli Üyelerimiz,

Merhaba Sevgili Meslektaşlarım, Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Üyelerimiz, Değerli Üyelerimiz, SUNUŞ Merhaba Sevgili Meslektaşlarım, Tarım ve Mühendislik Dergimizin 85. sayısı ile sizlere yeniden merhaba derken, hepinize, şahsım ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına, içtenlikle sevgi ve saygılarımı

Detaylı

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12 N Z P T CARET ODASI Y l: Eylül 2013 Say : 12 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı Nizip Ticaret Odası nda Meslek Komitesi

Detaylı

TMMOB 41. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

TMMOB 41. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi sayı 204 / 15 haziran 2010 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YAYIN ORGANIDIR İMO İlk Danışma Kurulu 15 Haziran 2010 1 toplantısını gerçekleştirdi...2 de Sadık Gökçe röportajı...8 de İş Sağlığı ve Güvenliği

Detaylı

N Z P. TOBB Delegeliğinde 10.Yılını dolduran Mehmet Özyurt Hizmet Şeref Belgesini Cumhurbaşkanı Erdoğan dan aldı. Y l: Mayıs 2015 Say : 15

N Z P. TOBB Delegeliğinde 10.Yılını dolduran Mehmet Özyurt Hizmet Şeref Belgesini Cumhurbaşkanı Erdoğan dan aldı. Y l: Mayıs 2015 Say : 15 N Z P T CARET T CARET ODASI ODASI Y l: Mayıs 2015 Say : 15 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r TOBB Delegeliğinde 10.Yılını dolduran Mehmet Özyurt Hizmet Şeref Belgesini Cumhurbaşkanı

Detaylı

KÜRESEL İSTİHDAM EĞİLİMLERİ RAPORUNU AÇIKLADI

KÜRESEL İSTİHDAM EĞİLİMLERİ RAPORUNU AÇIKLADI YIL:4 SAYI:7 HAZİRAN 2014 www.esider.org.tr ESENYURT SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 3 AYDA BİR YAYINLANIR ESİDER DE BAYRAK DEĞİŞİMİ: ESİDER DE BAŞKAN MUAMMER ÖMEROĞLU GÖREVİNİ FEVZİ

Detaylı

Teknoloji Fakültelerinden Mezun Olanlara Mühendis Unvanı Verilemeyecek

Teknoloji Fakültelerinden Mezun Olanlara Mühendis Unvanı Verilemeyecek sayı 240 / 1 temmuz 2014 1 Temmuz 2014 1 Teoman Öztürk ölümünün 20. yılında anılıyor... 2 de Onur Kurulu eski üyelerine teşekkür plake... 2 de TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YAYIN ORGANIDIR Taksim Dayanışması

Detaylı

işçi, 67 sandıkta, yüzde yüz sayılabilecek yakın oy kullanarak 125 delegesini seçti. Olgun bir havada, centilmenlik ve güler yüzle gerçekleştirilen

işçi, 67 sandıkta, yüzde yüz sayılabilecek yakın oy kullanarak 125 delegesini seçti. Olgun bir havada, centilmenlik ve güler yüzle gerçekleştirilen Kurucusu ve Sahibi Mustafa ATAV Kuruluş Tarihi : 17-Nisan-1987 www.atavgazetesi.com Atav Gazetesi Online Okuma Arşivine gitmek için yandaki barkotu okutunuz veya, www.atavgazetesi.com Online Okuma Arşivinden

Detaylı

ERCİYES. Tatil EĞİTİM ŞART! FUTBOL HEYECANI KAYSERİ SMMM ODASI NDA KSMMMO KAYSERİ SMMM ODASI NIN 20. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU YAPILDI

ERCİYES. Tatil EĞİTİM ŞART! FUTBOL HEYECANI KAYSERİ SMMM ODASI NDA KSMMMO KAYSERİ SMMM ODASI NIN 20. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU YAPILDI 5 TEMMUZ 2010 KSMMMO ERCİYES Sayı: 5 Temmuz 2010 KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI KAYSERİ SMMM ODASI NIN 20. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU YAPILDI Hesapsız Kitapsız Bir

Detaylı

OMBUDSMAN. Sayı: 1 KAMU BAŞDENETÇİSİ VE KAMU DENETÇİLERİ SEÇİLDİ 29 MART 2013 TARİHİ İTİBARİYLE BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLANDI

OMBUDSMAN. Sayı: 1 KAMU BAŞDENETÇİSİ VE KAMU DENETÇİLERİ SEÇİLDİ 29 MART 2013 TARİHİ İTİBARİYLE BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLANDI KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU MART 2014 OMBUDSMAN Sayı: 1 KAMU BAŞDENETÇİSİ VE KAMU DENETÇİLERİ SEÇİLDİ 29 MART 2013 TARİHİ İTİBARİYLE BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLANDI ULUSLARARASI KAMU DENETÇİLİĞİ SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

Detaylı

BİYO-MEDAK KURULDU BİYOMÜHENDİSLİK BÜLTENİ. Bültenimiz 1 yaşında! I. Türkiye Biyomühendislik Zirvesi 20 Nisan 2012 KMO DA 41 BİYOMÜHENDİS OLDUK!

BİYO-MEDAK KURULDU BİYOMÜHENDİSLİK BÜLTENİ. Bültenimiz 1 yaşında! I. Türkiye Biyomühendislik Zirvesi 20 Nisan 2012 KMO DA 41 BİYOMÜHENDİS OLDUK! BİYOMÜHENDİSLİK BÜLTENİ Sayı:5 Haziran 2012 Bültenimiz 1 yaşında! BİYO-MEDAK KURULDU I. Türkiye Biyomühendislik Zirvesi 20 Nisan 2012 Meslek Hayatına Biyomühendis Bakışı yazıları KMO DA 41 BİYOMÜHENDİS

Detaylı

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ 9. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (2010 2012) TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ 9. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (2010-2012) 10. OLAĞAN

Detaylı

TEKNİK GÖREVLİ TOPLANTISI YAPILDI

TEKNİK GÖREVLİ TOPLANTISI YAPILDI 14 YÖNETİM KURULUMUZ DİSKİ Yİ ZİYARET ETTİ Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz DİSKİ Genel Müdürlüğü nü ziyaret ederek, su, kanalizasyon projelendirme ve kayıp-kaçak suyun önlenmesi konularında DİSKİoda işbirliği

Detaylı

Eğitmenler Emekli Hakim Mevci ERGÜN Prof.Dr. Mehmet YÜCE Smmm. Önder TÜREMEN. Toplam: 24 Saat Ücret: 240.- TL + KDV

Eğitmenler Emekli Hakim Mevci ERGÜN Prof.Dr. Mehmet YÜCE Smmm. Önder TÜREMEN. Toplam: 24 Saat Ücret: 240.- TL + KDV Uygulamalı Vergi ve Muhasebe ilirkişiliği Kursun aşlangıç / itiş Tarihi: 5 Nisan 2011 / 27 Nisan 2011 Son aşvuru Tarihi: 4 Nisan 2011 İnşaat Muhasebesi Kursun aşlangıç / itiş Tarihi: 2 Nisan 2011 / 22

Detaylı

HKMO BURSA ŞUBESİ BURSA ŞUBEYE BAĞLI TEMSİLCİLİKLER KENT REHBERİ ÖNEMLİ TELEFONLAR. Bültene Yazı Göndermek İsteyenlerin Dikkatine:

HKMO BURSA ŞUBESİ BURSA ŞUBEYE BAĞLI TEMSİLCİLİKLER KENT REHBERİ ÖNEMLİ TELEFONLAR. Bültene Yazı Göndermek İsteyenlerin Dikkatine: HKMO BURSA ŞUBESİ Odunluk Mah. Kale Cd. No: 20 K.3 Nilüfer/BURSA Tel: 0224 451 27 00-452 27 00 Faks: 0224 453 24 00 e-mail: bursa@hkmo.org.tr BURSA ŞUBEYE BAĞLI TEMSİLCİLİKLER BALIKESİR İL TEMSİLCİLİĞİ

Detaylı

MÜHENDİSİN YEMİNİ TMMOB ÝNÞAAT MÜHENDÝSLERÝ ODASI DÝYARBAKIR ÞUBESÝ 20. DÖNEM ÇALIÞMA RAPORU 2012-2014

MÜHENDİSİN YEMİNİ TMMOB ÝNÞAAT MÜHENDÝSLERÝ ODASI DÝYARBAKIR ÞUBESÝ 20. DÖNEM ÇALIÞMA RAPORU 2012-2014 TMMOB ÝNÞAAT MÜHENDÝSLERÝ ODASI DÝYARBAKIR ÞUBESÝ 20. DÖNEM ÇALIÞMA RAPORU 2012-2014 MÜHENDİSİN YEMİNİ Bana verilen mühendislik unvanına daima layık olmaya, onun bana sağladığı yetki ve yüklediği sorumluluğu

Detaylı

TMMOB HABERLER. TMMOB den

TMMOB HABERLER. TMMOB den TMMOB HABERLER ULAŞILABİLİRLİK EYLEM PLANI İZLEME VE DEĞERLENDİRME KURULU TOPLANTISI YAPILDI Ulaşılabilirlik Eylem Planı İzleme ve Değerlendirme Kurulu toplantısı, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı

Detaylı

Antalya ticaretinin nabzı bu adreste: www.antalyabilgisistemi.org.tr

Antalya ticaretinin nabzı bu adreste: www.antalyabilgisistemi.org.tr ATSO Kasım - Aralık 2013 1 Antalya ticaretinin nabzı bu adreste: www.antalyabilgisistemi.org.tr Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Bilgi Sistemi Projesi ile Antalya daki işletmelerin konum, faaliyet

Detaylı

Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB Başkanı BAŞKAN ÖZER, TOBB YÖNETİM KURULU NDA

Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB Başkanı BAŞKAN ÖZER, TOBB YÖNETİM KURULU NDA Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 69. Genel Kurul öncesinde TOBB delegelerine hitap etti. Birlik merkezinde düzenlenen iftar yemeği öncesinde konuşan Başbakan Erdoğan, istikrarın ve güven ortamının önemine

Detaylı

KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI FAALİYET RAPORU

KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI FAALİYET RAPORU KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI FAALİYET RAPORU 1 Mayıs 8 Haziran 2015 1 ZİYARET- KONFERANS - SEMİNER FORUM TOPLANTI 1. Avrupa Komisyonu'nun Bölgesel ve Kentsel Politikalar Genel Direktörü Walter Deffaa ve Heyeti

Detaylı

Değerli Meslektaşımız

Değerli Meslektaşımız Değerli Meslektaşımız Şubemiz yayını Bülten'in yeni sayısından hepinize merhaba. Yeni yılın bu ilk sayısı birbirinden farklı etkinlik, değerlendirme ve görüşlerle elinizde. Ülke gündemini ilgilendiren

Detaylı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı haziran 2012 sayı 27 ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı En Başarılı Belediye Başkanı sf.22 Türk Cumhuriyetleri Sempozyumu sf.18 AK Parti Ümraniye İlçe Kongresi sf.10

Detaylı

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs 2010 TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi Divan Başkanı nın konuşması sonrasında açılış konuşmalarına geçildi.

Detaylı

Dergimizde Genel Kurulumuz ve sonuçlarına yer veriyoruz. Ardından 8 Aralık tarihinde ise seçimlerimiz yapıldı.

Dergimizde Genel Kurulumuz ve sonuçlarına yer veriyoruz. Ardından 8 Aralık tarihinde ise seçimlerimiz yapıldı. EDİTÖR Sevgili okurlar; Dergimizde Genel Kurulumuz ve sonuçlarına yer veriyoruz. Genel Kurulumuzun açılışı 06 Aralık 2013 tarihinde protokol konuşmaları ile başladı. 7 Aralık tarihinde üye firmalarımızın

Detaylı

genç-imo 8. Öğrenci Meclisi Antalya da gerçekleştirildi

genç-imo 8. Öğrenci Meclisi Antalya da gerçekleştirildi sayı 258/ 1nisan 2015 1 Nisan 2015 1 genç - İMO 8.öğrenci meclisi Antalya da gerçekleştirildi...2 de Japon meslektaşımızın intiharı mesleki ve insani ders niteliğindedir...4 te TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ

Detaylı

Büyükşehir Bornova ya Su Fabrikası Kuruyor

Büyükşehir Bornova ya Su Fabrikası Kuruyor SAYFA 1 AK PARTİ BORNOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SALİH BÖLÜK İleride söylediklerimle değil,yaptıklarımla anılmak için buradayım...! Haktan yana Halktan yana felsefemizi devam ettireceğiz. Bornova İlçemizin

Detaylı