Evde kendi kendinizce uygulanabilen subkütan immunglobülin tedavisine ilişkin

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Evde kendi kendinizce uygulanabilen subkütan immunglobülin tedavisine ilişkin"

Transkript

1 Evde kendi kendinizce uygulanabilen subkütan immunglobülin tedavisine ilişkin Plazmadan yenilikler Bağışıklık eksikliğinde uzman kuruluş SADECE DOKTOR TALİMATINA GÖRE VE DOKTOR VEYA BAŞKA UZMANCA UYGULAMA TALİMATI İLE KULLANINIZ!

2 Deri içi (subkütan) infüzyon Evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz immunglobülin tedavisi 1. Hazırlıklar Ellerinizi iyice yıkayınız Çalışma alanını temizleyiniz İnfüzyon pompasını hazır tutunuz ve pilleri kontrol ediniz Malzemenin hazırlanması: İmmünglobulin şişeciği (önce oda sıcaklığına ısıtılacak) şırıngalar aspirasyon sistemi dezenfekte maddesi kateter iğneyi sabitleştirmek için plaster gazlı bez ve enjeksiyon plasteri gerekirse kombi tıpaları atık kutusu 2. İş sırası 2.1 Ellerin hijyenik şekilde dezenfekte edilmesi Ellerinizi dezenfektan madde ile iyice ovunuz. Etki süresi yaklaşık 30 saniyedir.

3 2.2 İmmunglobülin şişecikleri Tüm şişeciklerin durumunu kontrol ediniz. Sadece tortusuz ve şeffaf olanları kullanınız, bulanık ve tortulu çözeltileri kullanmayınız. Şişecik üzerindeki koruyucu kapağı çıkarınız. Lastik tıpayı dezenfekte ediniz. 2.3 Şırıngayı hazırlayınız Sterilize ambalajlı aspirasyon sistemini (örneğin Medimop) ve şırıngayı ambalajından çıkarınız. Sadece zarar görmemiş paketleri kullanınız! İmmünglobulin ile temas eden steril alet ve aygıt parçalarına el sürmeyiniz. Şırıngayı ve aspirasyon sistemini biribirine birleştiriniz. Çekmeyi kolaylaştırmak amacıyla şırıngaya biraz hava çekiniz.

4 Şişeciği sağlam bir zemine oturtunuz ve aspirasyon sistemini kuvvetlice şişeciğin üzerine yerleştiriniz. Şişeciği tek kullanımlık şırıngayla birlikte ters çeviriniz ve immunglobulin sıvısını yavaşça ve kabarcıksız olarak şırıngaya çekiniz. Şırıngayı aspirasyon sisteminden ayırınız ve şırınganın havasını dikkatle alınız. Gereken şırıngaları (doktorun talimatına uygun şekilde) ardı ardına böylece hazırlayınız ve gerekirse kombi tıpalarla kapatıp steril kalmalarını sağlayınız. 2.4 Kateterin hazırlanması Steril kateteri paketinden çıkartınız. Sadece zarar görmemiş paketleri kullanınız! Kateteri şırınga ile birleştiriniz ve dikkatlice havasını alınız. İğnenin kuru olarak cilde batırılmasını sağlamak amacıyla, bu işlemi, enjeksiyon iğnesinden henüz bir damla damlamadan evvel durdurunuz.

5 2.5 Enjeksiyon alanının hazırlanması Enjeksiyon alanını temizleyiniz ve dezenfekt e ediniz. Dezenfekte edilen enjeksiyon alanının tamamen kurumasını bekleyiniz. Önemli: Enjekte edilen alanı düzenli olarak değiştiriniz! 2.6 İğnenin cilde batırılması Sabitleştirici plasteri hazır tutunuz. Kateter iğnesinin emniyet kapağını çıkartınız. Cildi başparmak ve işaret parmağı arasında tutup sıkıştırınız. İğneyi dezenfekte edilen yere derince batırınız. Kateteri hazır tutulan plasterle sabitleştiriniz. İnfüzyon sırasında hortumun tıkanacak şekilde kırılıp bükülmemesine dikkat ediniz.

6 İğnenin kan damarına denk gelmemesine dik kat ediniz: Aspire ediniz (yani şırınganın tıpasını hafifçe geri çekiniz) ve hortuma kan çekilmemesine dikkat ediniz. Kateter hortumunu şırıngadan ayırınız ve birkaç saniye boyunca hortuma kan çekilmemesine dikkat ediniz. Bundan sonra kateteri tekrar şırınga ile birleştiriniz. Bu kontroller sırasında hortum sistemine kan çekildiği görülürse, iğne çıkartılmalı ve yeni bir kateterle başka bu sefer bir yere batırarak yeniden işlem yapılmalıdır (bakınız 2.5, injeksiyon yerinin hazırlanması). 2.7 Pompanın hazır edilmesi Şırıngayı, infüzyon pompasını (örneğin Micrel MP-MLH) tutacak yerine yerleştiriniz. Şırınga emniyet bandını şırınganın etrafına sarınız ve kapatınız.

7 3. Micrel MP-MLH Pompasını açık konuma getiriniz Her iki oklu düğmeye aynı anda basınız. Pompa otomatik olarak kendini test edecektir. Pompa en son kullanılan infüzyon hızını gösterir. İnfüzyon hızını doktorunuzun talimatına uygun şekilde ayarlayınız: Oklu düğme yukarı : daha çabuk Oklu düğme aşağı : daha yavaş Displayde CAL ifadesini gösterene kadar ( Enter ) düğmesine basınız. Pompa artık çalışmaktadır. Şimdi pompayı koruma kabının içine sürebilirsiniz. Ancak pompayı koruma kabının içine sürerken şırınganın bir kanadının kabın aralığından dışarı bakmasına dikkat ediniz. Sonra koruma kabını çıtçıtlarından kapatınız.

8 4. İnfüzyon bitişi Şırınga boşaldığı zaman akustik bir sinyal sesi duyulur. Pompayı koruma kabından çıkartınız ve kapatınız (bu işlem için her iki oklu düğmeye aynı anda basınız). Kateteri çıkartınız. Eğer iğne yeri kanıyorsa, kanı bir tamponla siliniz. İğnenin batma yerini bir plasterle kapatıp bantlayınız. Şırıngayı infüzyon pompasından çıkartınız. Sivri veya kesici tüm malzemeleri atık kutusuna atınız. ÖNEMLİ: Bu tedaviyi hasta takviminize not ediniz!

9 5. Hastanın kendi kendine uyguladığı tedaviler için genel öneriler: Eller hijyenik şekilde temizlenmeli ve injeksiyon alanı dezenfekte edilmelidir. Kateter, şırınga, kombi tıpa ve aspirasyon sistemi tek kullanımlık malzemelerdir, bunlar tekrar kullanılmamalıdır. Her injeksiyon için yeni bir kateter ve yeni bir plaster kullanılması tavsiye edilir. Tek kullanımlık steril malzemeler (örneğin kateter, şırınga, kombi tıpa, aspirasyon sistemi) ancak ambalaj paketleri zarar görmemiş ise ve son kullanım tarihi henüz geçmemişse kullanılmalıdır. Kırmızı kombi tıpalarının kullanılması: Eğer bir infüzyona ara verilmesi gerekiyorsa veya birden fazla şırınga bir defada hazırlanıyorsa, şırıngalar kombi tıpa ile hijyenik bir şekilde kapatılmalıdır. Tedaviden sonra enjeksiyon bölgesinde şişiklik ve kızarıklık oluşabilir. Bu olgular kısa zaman sonra kendiliğinden kaybolur. Sivri veya kesici nesneler, örneğin kanüller, kullanılmış kateterler veya boşalmış veya açılmış şişecikler atık kutusuna atılmalıdır. Dolu bir atık kutusunu imha edilmesi amacıyla eczanenize verebilirsiniz.

10 6. İmmunglobülin ile ilgili öneriler: Kullanım kılavuzunu mutlaka okuyunuz! İmmunglobülin şişeciklerini orijinal paketinde buz dolabında saklayınız. Bunları dondurmayınız! İmmunglobülin kullanımdan önce mutlaka oda sıcaklığına getirilmelidir. DİKKAT! Octapharma ya ait immunglobülinler 25 ereceye kadar oda sıcaklığında bir ay saklanabilir (kullanım kılavuzuna bakınız). Bu nedenle gerekli olan miktarı daha önceden buz dolabından çıkartabilirsiniz ve böylece infüzyonu hazırlayacağınız gün şişeciklerin oda sıcaklığına gelmesi için ayrıca beklemeniz gerekmez. Açılmış olan immunglobülin şişecikler derhal kullanılmalıdır. Dolu şırıngalar ise, tek bir tedavi çerçevesinde kısa sürede kullanılmalıdır, bir sonraki tedavide kullanılmak üzere yedekte bekletilemezler. Son kullanma tarihi geçmiş olan immunglobülin şişeciklerini kullanmayınız, aynı şekilde tortulu veya şeffaf olmayan şişecikler de kullanılmamalıdır. Güvenlik Önerileri: İstenmeyen yan etkilerin meydana gelmesi durumunda (örneğin şok halinde) acil yardım çağırabilmesi için tedavi sırasında ikinci bir kişinin de hazır bulunması gerekmektedir. Şırıngalar, kateterler, kombi tıpalar ve aspirasyon sistemleri steril tek kullanımlık malzemedirler. Bunları asla tekrar kullanmayınız! Kanüller ve kullanılmış kateter gibi sivri veya kesici nesneler atık kutusuna atılmalıdır. Atık kutularının kapakları kapatıldıktan sonra bir daha açılamazlar. Dolmuş olan atık kutunuzu imha edilmesi amacıyla eczanenize verebilirsiniz. Kullanılmış şırınga ve koruma kapakları plastikten yapılmıştır ve kurala uygun şekilde öngörülen çöp bidonlarına atılmalıdır.

PORTWEST YARIM YÜZ MASKELERİNİN KULLANIMI ( P420 ve P430) EN140:1998

PORTWEST YARIM YÜZ MASKELERİNİN KULLANIMI ( P420 ve P430) EN140:1998 TR PORTWEST YARIM YÜZ MASKELERİNİN KULLANIMI ( P420 ve P430) EN140:1998 PORTWEST YARIM YÜZ MASKELERİNİN KULLANIMI ( P420 ve P430) TR Bu kullanım kılavuzu EC sertifikalarının izniyle Kategori III Kişisel

Detaylı

POL10/15. Printed: 08.07.2013 Doc-Nr: PUB / 5070139 / 000 / 01

POL10/15. Printed: 08.07.2013 Doc-Nr: PUB / 5070139 / 000 / 01 POL10/15 Bedienungsanleitung Operating instructions Οδηγιες χρησεως Инструкция по зксплуатации Upute za uporabu Navodila za uporabo Ръководство за обслужване Instrucţiuni de utilizare Kulllanma Talimatı

Detaylı

KULLANMA TALĐMATI. Etkin madde: Đnterferon beta-1a Her kullanıma hazır şırınga 0.5 ml de 44 mikrogram (12MIU) interferon beta-1a içerir.

KULLANMA TALĐMATI. Etkin madde: Đnterferon beta-1a Her kullanıma hazır şırınga 0.5 ml de 44 mikrogram (12MIU) interferon beta-1a içerir. KULLANMA TALĐMATI REBĐF 44 mikrogram Kullanıma hazır şırıngada enjeksiyonluk çözelti Deri altına uygulanır. Etkin madde: Đnterferon beta-1a Her kullanıma hazır şırınga 0.5 ml de 44 mikrogram (12MIU) interferon

Detaylı

GÖZ DAMLALARI NASIL KULLANILIR? GÖZ DAMLASI KULLANMADAN ÖNCE NELER YAPILMALIDIR?

GÖZ DAMLALARI NASIL KULLANILIR? GÖZ DAMLASI KULLANMADAN ÖNCE NELER YAPILMALIDIR? GÖZ DAMLALARI NASIL KULLANILIR? GÖZ DAMLALARINI kullanmak başlangıçta biraz zor olabilmektedir. En kolay yol başı geriye doğru atıp, alt göz kapağını aşağıya doğru çekerek damlatılabilir. Bu alt kapağa

Detaylı

SEMAK BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80

SEMAK BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80 BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80 ÖNSÖZ Firmamız tarafından ithal edelin benzinli su motorunu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ünite gelişmiş

Detaylı

BZA-M1209 RB TK TEK KAPILI BUZDOLABI KULLANIM KILAVUZU

BZA-M1209 RB TK TEK KAPILI BUZDOLABI KULLANIM KILAVUZU BZA-M1209 RB TK TEK KAPILI BUZDOLABI KULLANIM KILAVUZU Değerli Müşterimiz Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen VESTEL, modern tesislerde özenle üretilen, titiz bir kalite kontrolünden geçirilen

Detaylı

Açık kasa dizel jeneratör seti. Kullanım Kılavuzu

Açık kasa dizel jeneratör seti. Kullanım Kılavuzu Açık kasa dizel jeneratör seti Kullanım Kılavuzu Tek faz: KDE25E KDE30E KDE35E Üç faz: KDE13E3 KDE30E3 KDE45E3 KDE75E3 KDE20E3 KDE35E3 KDE60E3 KDE100E3 High speed: KDE40E3 Model yapısı(kde60e3 örnek alınmıştır)

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

Gastronomi Sektöründe Hijyen Kuralları

Gastronomi Sektöründe Hijyen Kuralları BILGI Gastronomi Sektöründe Hijyen Kuralları Almanya da her yıl, mikroorganizmaların ve özellikle de gıda maddelerinde bulunan bakteriler, virüsler veya parazitlerin neden olmuş olabileceği 100.000 in

Detaylı

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir.

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. ON ROAD Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. Bu kılavuz ATV150U On Road modelini içermektedir.

Detaylı

VPAP ST VPAP S AutoSet CS S9 Auto 25

VPAP ST VPAP S AutoSet CS S9 Auto 25 VPAP ST VPAP S AutoSet CS S9 Auto 25 POSITIVE AIRWAY PRESSURE DEVICEs User Guide A B 1 2 3 4 5 6 C Manufacturer: ResMed Ltd 1 Elizabeth Macarthur Drive Bella Vista NSW 2153 Australia. Distributed by: ResMed

Detaylı

İçindekiler. keton mesajı.. 29 Kan Şeker Ölçüm Cihazının Hafızası.. 30 Hafızaya kayıtlı Bilgileri Görmek. 30 Hafızanın Silinmesi..

İçindekiler. keton mesajı.. 29 Kan Şeker Ölçüm Cihazının Hafızası.. 30 Hafızaya kayıtlı Bilgileri Görmek. 30 Hafızanın Silinmesi.. On-Call Platinum Kan Şeker Ölçüm Cihazı Kullanım Kılavuzu Kişinin kendi kendinin kan şekerini ölçmesi şeker hastalığı tedavisinin önemli bir parçasıdır. Acon un amacı yüksek kaliteli kan şeker ölçümünü

Detaylı

Kompresörlü Nebulizatör Model NE-C801. Kullanım Kılavuzu IM-NE-C801S-E-03-11/2011

Kompresörlü Nebulizatör Model NE-C801. Kullanım Kılavuzu IM-NE-C801S-E-03-11/2011 Kompresörlü Nebulizatör Model NE-C801 TM Kullanım Kılavuzu TR IM-NE-C801S-E-03-11/2011 Cihazı kullanmadan önce İçindekiler Cihazı kullanmadan önce Giriş... 3 Kullanım amacı... 3 Önemli güvenlik talimatları...

Detaylı

İnsülinler ve insülin uygulama tekniği

İnsülinler ve insülin uygulama tekniği TÜRKİYE ENDOKRİNOLOJİ VE METABOLİZMA DERNEĞİ DİABETES MELLİTUS ÇALIŞMA VE EĞİTİM GRUBU TEMD DİABETES 06 MELLİTUS ÇALIŞMA VE EĞİTİM GRUBU HASTA EĞİTİM KİTAPÇIKLARI SERİSİ İnsülinler ve insülin uygulama

Detaylı

Vakumlu Kan Alma Sistemi İn Vitro Tanısal Kullanım İçin

Vakumlu Kan Alma Sistemi İn Vitro Tanısal Kullanım İçin Vakumlu Kan Alma Sistemi İn Vitro Tanısal Kullanım İçin Kullanım Amacı: VACUETTE Kan Toplama Tüpleri, Tutucuları ve İğneleri, venöz kanı almak için bir sistem olarak kullanılır. VACUETTE tüpler, profesyonel

Detaylı

KULLANMA TALİMATI MON.TEK

KULLANMA TALİMATI MON.TEK KULLANMA TALİMATI MON.TEK 99 Mo / 99m Tc JENERATÖR, 10-40 GBq, radyonüklid jeneratör Damar içine, eklem içine enjeksiyon yolu ile veya göze damlatılarak uygulanır. Etkin madde : Anne nüklid: Sodyum Molibdat

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

MANİSA İLİ HALK SAĞLIĞI LABORATUARI SU NUMUNESİ ALMA EL KİTABI

MANİSA İLİ HALK SAĞLIĞI LABORATUARI SU NUMUNESİ ALMA EL KİTABI TC MANİSA İLİ HALK SAĞLIĞI LABORATUARI SU NUMUNESİ ALMA EL KİTABI 1 REVİZYON TAKİP SAYFASI REVİZYON YAPILAN REVİZYON YAPILAN REVİZYON REVİZYON AÇIKLAMASI SAYFA TARİH NO 2 DAĞITIM TABLOSU DAĞITILAN BİRİM

Detaylı

KÜNYE. Deutsche AIDS-Hilfe e.v. Wilhelmstr. 138, 10963 Berlin Internet: www.aidshilfe.de E-Mail: dah@aidshilfe.de. 3., überarbeitete Auflage, 2008

KÜNYE. Deutsche AIDS-Hilfe e.v. Wilhelmstr. 138, 10963 Berlin Internet: www.aidshilfe.de E-Mail: dah@aidshilfe.de. 3., überarbeitete Auflage, 2008 TÜRKISCH KÜNYE Deutsche AIDS-Hilfe e.v. Wilhelmstr. 138, 10963 Berlin Internet: www.aidshilfe.de E-Mail: dah@aidshilfe.de 3., überarbeitete Auflage, 2008 Bestellnummer: 022002 Textgrundlage: Jan-Hendrik

Detaylı

Değerli Müşterimiz. Adrenalin VLF ürünü satın aldığınız için sizi tebrik ederiz. Sahip olduğunuz yüksek performanslı profesyonel metal dedektörü uzun

Değerli Müşterimiz. Adrenalin VLF ürünü satın aldığınız için sizi tebrik ederiz. Sahip olduğunuz yüksek performanslı profesyonel metal dedektörü uzun Değerli Müşterimiz. Adrenalin VLF ürünü satın aldığınız için sizi tebrik ederiz. Sahip olduğunuz yüksek performanslı profesyonel metal dedektörü uzun süre sorunsuz kullanabilmek için, kullanım talimatlarını

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. OLADİN % 0.1 göz damlası Göze damlatılarak uygulanır. Etkin madde: 1 mg/ml olopatadin

KULLANMA TALİMATI. OLADİN % 0.1 göz damlası Göze damlatılarak uygulanır. Etkin madde: 1 mg/ml olopatadin KULLANMA TALİMATI OLADİN % 0.1 göz damlası Göze damlatılarak uygulanır. Etkin madde: 1 mg/ml olopatadin Yardımcı maddeler: Benzalkonyum klorür, dibazik sodyum fosfat anhidrat, sodyum klorür, hidroklorik

Detaylı

SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Man. Yükseklik :...

SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Man. Yükseklik :... SKM SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Debi :...m³/h Man. Yükseklik :...m Motor Gücü :...kw Devir Sayısı :...d/dak BK SKM 0

Detaylı

G11 Jeneratör (GEN11) Kullanım Kılavuzu

G11 Jeneratör (GEN11) Kullanım Kılavuzu G11 Jeneratör (GEN11) Kullanım Kılavuzu 2013_1 Yazılım Versiyonu ile kullanım içindir Bu sayfa boş bırakılmalıdır. İçindekiler Genel Bilgiler 1 Kullanılan Standart Açıklamalar 1 Bölüm 1 - Genel Bilgiler

Detaylı

KULLANMA TALİMATI. TOBRADEX Steril Oftalmik Süspansiyon (%0.3 tobramisin ve %0.1 deksametazon) Göze uygulanır.

KULLANMA TALİMATI. TOBRADEX Steril Oftalmik Süspansiyon (%0.3 tobramisin ve %0.1 deksametazon) Göze uygulanır. TOBRADEX (%0.3 tobramisin ve %0.1 deksametazon) Göze uygulanır. KULLANMA TALİMATI Etkin maddeler: Tobramisin Deksametazon Süspansiyonun 1 ml si 3 mg tobramisin ve 1 mg deksametazon içerir (Her 5 ml şişe

Detaylı

www.makrodedektor.com

www.makrodedektor.com K U L L A N I M K I L AV U Z U www.makrodedektor.com DİKKAT! CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ! Cihaz kullanımı esnasında bölgenin geçerli kanun ve yönetmeliklerine uyulması gerekmektedir.

Detaylı

Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU

Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU İçindekiler İçindekiler Giriş... 2 Paketi inceleyin... 2 Birimi inceleyin... 2 Güvenlik... 3 Güvenlik terminolojisi ve işaretleri... 3 Çevresel güvenlik... 4

Detaylı

Ekmek Yapma Makinesi Kullanma Kılavuzu BKK 2510

Ekmek Yapma Makinesi Kullanma Kılavuzu BKK 2510 Ekmek Yapma Makinesi Kullanma Kılavuzu BKK 2510 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en

Detaylı

Kullanma kılavuzu. Elektrikli kırıcı tabanca 25, 65, 75. 0226245tr / 003

Kullanma kılavuzu. Elektrikli kırıcı tabanca 25, 65, 75. 0226245tr / 003 Kullanma kılavuzu Elektrikli kırıcı tabanca EH 25, 65, 75 04.2011 0226245tr / 003 Üretici Wacker Neuson SE Preußenstraße 41 80809 München www.wackerneuson.com Tel.: +49-(0)89-354 02-0 Fax: +49-(0)89-354

Detaylı

S9 Escape. User Guide. Türkçe POSITIVE AIRWAY PRESSURE DEVICES

S9 Escape. User Guide. Türkçe POSITIVE AIRWAY PRESSURE DEVICES S9 Escape POSITIVE AIRWAY PRESSURE DEVICES User Guide A 3 2 5 4 1 S9 Escape kullanım amacı S9 Escape CPAP sistemi, 30 kg dan fazla ağırlığa sahip, obstrüktif uyku apnesi (OSA) olan hastaların tedavisine

Detaylı

Kan Ş eker Ölçüm Cihazı ve Açılması

Kan Ş eker Ölçüm Cihazı ve Açılması Kiş inin kendi kendinin kan ş ekerini ölçmesi ş eker hastalığ ı tedavisinin önemli bir parçasıdır. Acon'un amacı yüksek kaliteli kan ş eker ölçümünü uygun fiyatta kullanıma sunmaktır. ON CALL REDI yi tercih

Detaylı