Zihninizi ve Bedeninizi Tazelerken Ruhunuzu Arındırın.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Zihninizi ve Bedeninizi Tazelerken Ruhunuzu Arındırın."

Transkript

1 Barbaros Bay Spa

2 2

3 Zihninizi ve Bedeninizi Tazelerken Ruhunuzu Arındırın.

4 SPA Klasikler ANTİ STRES MASAJI Bu yoğun masaj gerginlikten kurtulmanıza yardım ederken iç huzurunuzu yeniler. Süre: 40 dk. AROMATERAPİ Bu masaj Akdeniz bitkilerinden elde edilen aromatik yağların sağladığı ruhsal ve f iziksel rahatlamayı vaadeden nazik bir tüm vucut masajıdır. Süre: 55 dk. / 90 dk.

5 ANTİ SELÜLİT MASAJI Karna, kalçalara ve bacaklara uygulanan bu yoğun masaj fazlalıklardan kurtulmaya yardımcı olarak vücudu inceltir, kan dolaşımını hızlandırır, su tutulumunu azaltır ve kas yorgunluğunu alır. Süre : 40 min. MANUAL LENF DRANAJ Lenf drenajının görevi vücudun lenf sistemini harekete geçirmektir. Lenf sadece vücuttaki suyu atma, yumuşatma ve toksinlerden arındırma etkisiyle kalmaz, aynı zamanda organizmanın tüm savunma sisteminin taşıyıcısıdır. Süre : 40 dk. / 55 dk.

6

7 SPA Klasikler SANİTAS İMZA MASAJI Sert ve yumuşak teknikler bir arada kullanılarak seçtiğiniz aromatik yağlarla yapılan bu masaj kaslarınızı gevşetirken tüm stresinizi alacak. Süre : 40 dk. / 55 dk. / 80 dk. / 90 dk. SPOR MASAJI Yaratıcı ve rahatlatıcı bir masaj şeklidir. Bu masajın öncelikli amacı kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kas, sinir ve omurga buz kompres ve destekleyici bandaj ile tedavi edilir. Özel spor masaj teknikleri ile tenisçi dirseği tedavi edilir, kas fonksiyonları ölçülür, kaslar güçlenir. Süre : 40 dk. / 55 dk. REFLEKSOLOJİ Özel bir teknikle uygulanan bu masajda, ayaktaki belli noktalara yoğunlaşarak vücuttaki her türlü gerginlik giderilir. Süre : 55 dk.

8

9 Ayurvedik Bakımlar Ayurveda eski bir Hint şifa sanatıdır. Ayurveda öğretilerine göre doğru bir yaşam stili ve beslenme tarzı ile hem hastalıklara karşı korunmak hem de gerçek doyuma ve sükûnete ulaşmak mümkündür. ABHYANGA Sıcak Ayurverdik yağ yavaşça vücuda dökülerek yapılan bu geleneksel masaj vücudun enerji kanallarını açarken, dolaşımı ve enerji akışını da hızlandırır. Bu masaj ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve toksinleri atmanıza yardım eder. Bedeni, zihni ve ruhu dinlendirmek için birebirdir. Süre: 55 dk. SENKRONİK ABHYANGA (DÖRT EL MASAJI) İki çift el tarafından eş zamanlı olarak uygulanan bu masaj, enerji dolaşımınızı dengeler, vücudunuzu derinlemesine rahatlatır, ona enerji verir, ruhu sakinleştirir ve bedenin iç dengesini destekler. Süre: 55 dk. SHIRODHARA Anja (üçüncü göz) ve Sahasrara (taç) çakralarına yavaşça dökülen sıcak Ayurvedik yağ rahatlatıcı bir etki yaratır. Merkezi sinir sistemine iyi gelen bu özel yağ, stres belirtilerini yok eder; uykusuzluk ve baş ağrısını giderir. Süre: 50 dk. SHIROABHYANGA Abhyanga ve Shirodhara masajlarının birleşiminden oluşan bu masaj sizi rahatlatırken, vücudunuza uygulanan sıcak ve baharatlı yağlar bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu dinlendirecek. Süre: 80 dk.

10 Türk Hamamı Egzotik kokuları ve rahatlatıcı sıcaklığı ile geleneksel Doğu stiline uygun olarak hazırlanmış otantik hamam seansları size sultanlara layık bir deneyim sunar. PAŞA HAMAMI Keselenen vücudu kaplayan aromatik sabun köpükleri cildi temizler, canlandırır, rahatlatır. Süre : 40 dk.

11 ŞEHRAZAT HAMAMI Paşa Hamamı na ek olarak, özel aromatik yağlar ve dairesel hareketlerle yapılan masajda, kafa derisine, ellere ve ayaklara yoğunlaşılarak beden yeniden canlandırılır. Süre : 55 dk. ÖZEL HAMAM BAKIMI Özel günler için hazırlanmış olan bu masaj, seçiminize göre üzüm veya kahve çekirdekleri, esmer şeker, kahve ya da bal kristalleriyle yapılan vücut peelingiyle başlar. Siz aromatik köpüklerle kaplı bir şekilde uzanırken, başınıza, ellerinize ve ayaklarınıza özel yağlar eşliğinde dairesel hareketlerle masaj yapılır. Geleneksel şerbet ikramıyla son bulur. Süre : 80 dk.

12 Spa Masajları GELENEKSEL BALİ MASAJI Kökü Bali ye uzanan bu derin baskı masajı vücudun basınç noktalarına odaklanarak yüzey altı kas dokularına ulaşır. Kas gerginliklerini yok ederek vücudun enerjisini dengeler. Süre : 55 dk. / 80 dk. TAŞ MASAJI Eski Hint şifalarına dayalı bu masajda sıcak bazalt ve soğuk mermer taşları vücudun enerji noktalarına yerleştirilir. Taşların baskısı ve sıcaklığı kan dolaşımını hızlandırırken kasları rahatlatmaya yardımcı olur. Süre: 80 dk.

13 THAİ MASAJI Enerji akışını hızlandırmak ve kaslardaki stresi almak için belirli noktalara baskı uygulanan bu masaj tüm vücudun bir yer minderinde esnetilmesiyle son bulur. Süre : 55 dk. / 80 dk. SHIATSU Bu geleneksel Japon masajının anlamı parmakla uygulanan baskıdır. Misaf irimiz rahat bir giysiyle yerde uzanırken yapılan Shiatsu da, terapist vücudun stresli noktaları rahatlatmak için ellerini, ayaklarını ve dizlerini kullanır. Süre : 55 dk. MANDARA MASAJI (4 EL) İki terapistin ritmik ve uyumlu hareketleriyle uygulanan bu masaj beş geleneksel tarzı Shiatsu, Thai, Lomi Lomi, İsveç ve Bali birleştirirken, dilediğiniz takdirde sizin seçtiğiniz stilde de yapılabilir. Süre : 55 dk.

14

15 Satsuma mandalina peeling Bodrum'un muhteşem mandalinası sizi rahatlatacak! Inanılmaz şaşırtıcı koku yardımıyla sadece doğadan gelen tazeliği hissetmeyeceksiniz bunun yanısıra vücudunuz satsuma mandalina peelingi ile rahatlarken A ve B vitaminleri ile sıcak, uzun yaz günlerinde ihtiyacı olan enerjiye sahip olacak. Süre : 30 dk.

16

17 Bodrumveda pirinçle Bodrum'un rahatlatıcı atmosferinde özel Hint Pirinci ve ılık zeytin yağı ile uygulanan detoks tedavisi ile cildinizi şımartmak ister misiniz? Son araştırmalar, zeytinyağının cildi nemlendirdiğini, aynı zamanda cilt hücrelerinin nem kaybını önlediğini göstermektedir. Hint pirincinin anti ödem ve cilt aydınlatıcı etkileri bilinmektedir. Bu iki madde sayesinde, tedavi sonunda cildinizin yeniden doğduğunu hissedeceksiniz. Kişisel tedavi ballı ılık su ile tamamlanır. Süre: 70 dk.

18

19 Rüzgar Gülü tazelik Yüz, dekolte, ense ve ele yapılan masaj taze papaya, salatalık, ananas kreması ile yoğun bir rahatlama ve ferahlık hissi sağlar. Yüksek kaliteli cilt bakım ürünleri etkisini içerisinde barındırdığı doğal vitamin ve mineraller ve taze meyvelerden alır. Teninizin üzerindeki doğal ferahlık ve Karayip Adaları kokuları sizi bambaşka bir dünyaya götürecek. Bu bakım ile cildiniz gözle görülür berrak, pürüzsüz ve taze bir görünüm alır. Burbon vanilya kokusu, narin zambak ve Karayip tiare çiçekleri ile taçlandırılan masaj vaadettiği ferahlık ile farklı bir deneyim sunuyor. Süre : 60 dk.

20 Dünya Bakımları LOMI LOMI NUI Kolların alt kısımları ile dirseklerin senkronize hareketleriyle uygulanarak bedeni rahatlatan bu masaj, Hawaii kültürünün önemli bir parçası olan tapınak masajlarının en âlâsıdır. Süre: 80 dk. JET-LAG PAKETİ Vücudun yeni bir zaman dilimine alışması zorlu bir süreçtir; bu esnada yorgunluk, stres, su kaybı ve kramp gibi rahatsızlıklar yaşanabilir. Artık jet-lag in bu istenmeyen etkilerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. 40 ar dakikalık hamam ve klasik masaj ile ekspres yüz bakımından oluşan paketimiz sizi rahatlatacak ve tazeleyecek. Süre: 120 dk. SANITAS ÇİFTLERE ÖZEL Çiftler için özel olarak hazırlanmış masaj odamızdaki romantik atmosferin tadını çıkarın. Burada spa keyf iniz, etkileri tüm bedeninize yayılan bir ayak masajıyla başlayıp, baş ve yüz masajıyla son bulacak. Süre: 55 dk. SANİTAS ÇİFTLERE ÖZEL - ROMANTİK Çiftlere özel masajda olduğu gibi, burada da sizin için hazırlanmış odamızdaki romantik atmosferinin tadını çıkaracaksınız. Masajınız vücut peelingiyle başlayıp, kaslarınızdaki tüm gerginliği alan bir ayak masajıyla devam edecek ve baş ve yüz masajıyla son bulacak. Daha sonra sizi dinlenme odasında taze meyvelerle ağırlayacağız. Süre: 120 dk.

21

22

23 Dünya Bakımları SANİTAS SONSUZLUK DÜETİ (KUTLAMALAR İÇİN) Tercihiniz doğrultusunda buhar odası veya saunada başlayan bakımınız hamamda keselenme ve köpük masajıyla devam eder. Çiftlere özel odamızın romantik atmosferinde ayak, baş ve yüz masajından oluşan bakımınızı tamamlayabilir, ardından dinlenme odasında taze meyve ikramımızın tadını çıkarabilirsiniz. Süre : 150 dk.

24 Cilt Bakımları MİNİ BAKIM Tüm ciltler için nemlendirici ve anti-aging mini bakımdır. Süre : 30 dk. NEM-LIFTING BAKIM Cildin nem ve kolajen dengesini sağlayan anti-aging bakımdır. Eriyen maske eşliğinde yapılan bakımda, cildin neme doyması sağlanır. Cilde masaj yardımıyla geçen maske etken maddeleri cildin kolajen dokusunun güçlenmesine yardımcı olarak yaşlanma problemlerinin önüne geçer. Cildin daha sıkı ve duru görünüme kavuşmasını sağlar. Tüm cilt tipleri için uygundur. Süre : 60 dk. OKSİJEN-CANLANDIRMA BAKIMI Tüm cilt tipleri için uygun olan bakım; cildin nefes almasını sağlar. Mat ve donukluğun ortadan kalkmasında etkili olan serum ve

25 maske kombinasyonu, cildin canlanmasını ve fresh bir görünüme kavuşmasını aynı zamanda güçlü antioksidan etkenler sayesinde ince kırışıklıkların açılmasında cilde destek sağlar. Süre : 60 dk. LIFTING BAKIMI Thalion un yoğun etken maddelerinin kombinasyonu olan bakım tüm cilt tipleri için uygundur. Cildin beslenmesini, nem dengesinin sağlanmasını ve oluşmuş kırışıklıkların açılmasını sağlayan etkili anti-aging bakımdır. Süre : 60 dk. GÖZ BAKIMI Göz çevresi problemleri düşünülerek oluşturulmuş bakımdır. Yaşanan tüm yaşlanma problemlerinin giderilmesine yardımcı olarak aynı zamanda gözlerin canlı bir görünüm kazanmasında etkilidir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Süre : 30 dk.

26

27 Vücut Bakımları 3 ETKİLİ ZAYIFLAMA BAKIMI Zayıf lama, vücut drenajı ve mineral desteği sağlayan üç etkili vücut sargılama bakımıdır. Vücut dolaşımını arttırarak birikmiş toksinlerin hızla vücuttan atılmasında etkilidir. Yoğun etken maddeler sayesinde mineral desteği sağlayarak da yaşanan ağrı veya kas kasılmalarının önüne geçer. Sıcak uygulanan bakımla birlikte vücut direnci artar. Süre : 60 dk. SELÜLİT BAKIMI Lokalize uygulanan Thalion vücut bakımlarındandır. Amaç; özellikle basen ve bacaklarda oluşmuş selülit problemlerinin giderilmesidir. Yoğun etken maddeler ve uygulanan maske ile yağ hücrelerinin parçalanması ve dolaşım arttırılarak vücuttan atılımı sağlanır. Vücut görüntüsünün düzelmesine yardımcı olan etkili soğuk bakımdır. Süre : 60 dk. SIKILAŞTIRICI BAKIM (lokal) Vücut elastikiyetinin yeniden kazanılmasında etkili sıcak bakımdır. Yoğun etken maddeler ve sıkılaştırma etkisi olan yosun sayesinde elastin dokuya destek sağlanır. Düzenli uygulamayla birlikte vücudun istenilen forma kolaylıkla kavuşması sağlanır. Süre : 60 dk. ANTIAGING VÜCUT BAKIMI Farklı iki yapıya sahip ürünün karışımıyla elde edilen kremsi kombinasyon ile yapılan şımartıcı vücut bakımıdır. Masaj eşliğinde yapılan bakım sayesinde cilt canlılık ve rahatlamayı aynı anda yaşar. Süre : 60 dk.

28 St.Barth Bakımları Karayipler in en güzel adalarından biri olan Saint Barthélemy deki Ligne Barth kozmetik laboratuvarları, adaya 17. yüzyılda yerleşen Brin Ailesi tarafından işletilmektedir. Brin Ailesi nin, Karayip geleneklerini, modern teknolojiyi ve kendi uzmanlıklarını laboratuvarlarında mükemmel bir şekilde harmanlayarak ürettikleri iksirler, yakın zamana kadar yalnızca şanslı bir azınlığın bildiği sırlardı. Halen, Ligne Barth ürünlerini sadece seçkin otel ve parfümerilerde bulabilirsiniz. ST. BARTH SENSATION (Hindistan cevizi- Vanilya içeren özel bir vücut paketi) Cildin elastistikiyetini arttıran ve canlandıran yoğun nemlendirici bir vücut bakımıdır. Akabinde aromatrik yağlar ile yapılan masaj ile muhteşem kokularla birlikte cilde ipeksi bir his kazandırılır. Süre : 60 dk. ST. BARTH PURENESS (Yüz ve dekolte bakımı ile el masajı) Yüz, ense, dekolte ve eller için yoğun şekilde rahatlatıcı ve dinlendirici bir bakım. Doğal vitaminler ve mineraller içeren yüksek değerli bitkisel bakım ürünleri yoğun şekilde canlandırıcı etki oluşturur ve ciltde aktivasyonu sağlar. Pürüzsüz taze bir cilt görüntüsü için ideadir. Süre : 80 dk.

29

30

31 St.Barth Bakımları ST. BARTH HARMONY (Rahatlatıcı vücut masajı) Etkileri birbirine uyumlu doğal ürünler ile gevşetici rahatlatıcı masaj. Lenf sisteminde biriken toksinlerin atılması ve sıvının azaltılmasında etkilidir. Bağ dokusu elastikiyetini iyileştirir. Ciltte düzgünleştirici ve gerginleştirici bir etki bırakır. Süre : 60 dk. ST. BARTH SOFTNESS (Hindistan cevizi yağı ve papatya ile vücut peelig masajı) Kadife yumuşaklığında ve düzgün bir cilt için rahatlatıcı Peeling masajı,taze papayanın meyve enzimleri ve özleri ve özel bir deniz kumu kompleksi ölü cilt dokusunu temizler,hindistan cevizi yağı cilde bakım yapar ve değerli besin maddeleri ile cildi rahatlatır. Düzgün ve kalıcı bir bronzluk öncesi hazırlık için optimal bir bakımdır. Süre : 30 dk.

32 Fitness Pilates & Yoga Gün boyu açık bulunan fitness alanımızda kardiyo aletleri, antrenman istasyonları ve serbest ağırlıklar hizmetinizde olup, ortak alanlarda kullanmanız için dolap anahtarı, bornoz, havlu ve terlik size temin edilecektir. Sağlık durumunuza ve spor geçmişinize göre sizin için hazırlanan çalışma programı ve eğitmen eşliğinde yapacağınız özel dersler sayesinde verimli bir antrenman geçirmeniz sağlanır.

33 KİŞİSEL ANTREMAN Süre : 60 dk. HAPPY & FİT PAKETİ Süre : 60 dakikalık kişisel antrenman ve 40 dakikalık klasik masaj. YÜZME DERSİ Çocuğunuzun yüzme seviyesini geliştirmeye yönelik özel derslerimiz deneyimli öğretmenler tarafından verilir. Ders esnasında eğlenceli ve verimli zaman geçiren çocuklar, program sonunda birer yüzme sertifikasıyla ödüllendirilirler. Süre : 60 dk.

34 SPA REZERVASYON For any enquiries or information regarding the spa, please dial Spa ile ilgili herhangi bir soruşturma ya da bilgi için, 5350'yi tuşlayın ya da telefon ekranında "spa" düğmesine basın. Önceden rezervasyon yaptırmanız tavsiyemizdir. Lütfen hamamımız konusunda önbilgi alınız, sizin gizliliğinizi sağlamak bizim için önemlidir, hamamı kullanmak için rezervasyon yaptırmanız gerekir. HAZIRLIK Odanız güvenlidir, tüm değerli takılarınızı Spa'ya gelmeden odanızda bırakmanızı öneririz, Spa'da gerçekleşen kayıplarınızdan Spa sorumlu tutulamaz. Erkekler için - Yüz bakımlarından maksimum sonuç sağlamak için gelmeden önce iyi bir traş önerilir. ULAŞIM Rezervasyonunuzdan 15 dakika önce geliniz. Aldığınız hizmete bağlı olan herhangi bir komplikasyona sahip olup olmadığınızı öğrenmek için sizden Tıbbi Kontrol Formu doldurmanızı rica ediyoruz. İSTİŞARE Sizi beklentilerinizi belirlemek ve size en uygun olan Kişiselleştirilmiş Spa paketinizi belirlemek için sizi Spamıza davet ediyoruz. İPTALLER Rezervasyonunuzu iptal etmek için en az 3 saat önceden haber vermelisiniz. 3 saatlik süre içerisinde yapılan iptallerde hizmetin %50 kısmı odanıza faturalandırılacaktır. ÇOCUKLAR Çocukları çok seviyoruz fakat lütfen Spa ambiyansını bozmamak adına öğlen saat 02:00 sonra 0-11 yaş arası çocuklarınızı Spaya getirmeyiniz yaş aralığındaki gençler ebeveynlerinin gözetiminde ürün ve hizmetlerimizin keyf ini sürebilirler. ÇALIŞMA SAATLERİ Düşük Sezon : (Mevcut Hizmetler 11: ) Yüksek Sezon : (Mevcut Hizmetler 09:00-20:00)

35

36 Kempinski Hotel Barbaros Bay Kızılağaç Köyü Gerenkuyu Mevkii Yaliçiftlik Bodrum/TURKEY T + 90 (252) F + 90 (252)