İŞ BİRLİĞİ TEKLİFLERİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İŞ BİRLİĞİ TEKLİFLERİ"

Transkript

1 İŞ BİRLİĞİ TEKLİFLERİ İsrail İlaç Şirketinden Distribütörlük Teklifi İsrail den tıbbi ürünler, besin takviyeleri ve dermo-kozmetik üretiminde uzmanlaşmış bir şirket distribütörler aramaktadır. Şirketin üretim yaptığı alanlarla ilişkili taşeron firmalar tercih edilecektir. Şirket özel marka üretiminde uzmanlaşmıştır. Kalite kontrol belgeleri ve sertifikalar; ISO9001; 2008, ISO22000, Ministry of Health GMP. Kosher Tanı Kitleri İçin Ticari Aracılar Aranmaktadır Tıbbi analiz tanı kitleri üretimi konusunda uzmanlaşmış bir İtalyan şirketi, tüm Avrupa'da ticari aracılık hizmeti aramaktadır. Kitler moleküler biyoloji metoduna dayalıdır. Kitlerin kullanım alanları; genetik hastalıklar (erkek infertilitesi, koagülasyon faktörleri, frajil-x, kromozom anöploidileri, çölyak hastalığı, hemokromatozis ve nadir genetik hastalıklar), onkoloji (lenfoma B&T, mikrosatellit instabilitesi, kromozom translokasyonları), mikrobiyoloji ve viroloji (enterovirüs, Legionella, HPV, HSV) Tuz Kabinleri İçin Ticari Aracılar Aranmaktadır SPA ve özel amaçlı kullanım için tuz terapisi ekipmanları (tuz kabinleri,tuz terapileri için koza) üreten, satan ve geliştiren Estonyalı bir firma temsilciler veya ticari aracılar aramaktadır. Tuz terapisi solunum problemleri (astım), alerji, cilt sorunları ve stres için etkili non-invaziv ve alternatif yoldur Macar firma medikal ekipmanlar için distribütörler aramaktadır Tıbbi cihaz imalatçısı bir Macar şirket aktif olarak ticaret yapmak için aracı ortaklar aramakta ve ortak girişim talep etmektedir. Şirket total kalça sistemleri, omurga implantları gibi setler imal etmektedir. ISO 9001:2001 ISO 13485:2003 belgeleri bulunmaktadır Romen şirket ortak girişim aramaktadır Tıbbi cihaz, sarf malzemeleri ve tıbbi mobilya üretimi ve satışı konusunda uzman Romen şirket dış tedarik/taşeronluk faaliyeti sunabilecek firmalar ile ortak girişim aramaktadır. Şirketin ürünleri ISO9000 kalite belgesine sahiptir Düşük maliyetli tıbbi cihazlar için temsilciler ve distribütörler aranmaktadır Yüksek kaliteli ve hastaneler ve diğer sağlık kuruluşlarında sağlık profesyonelleri tarafından kullanılabilir. Düşük maliyetli tıbbi cihazlar konusunda uzmanlaşmış bir İngiliz şirketi, acente / temsilciler veya distribütör aramaktadır. Şirketin kalite kontrol belgeleri ISO9001, ISO13485 ve Medikal Cihaz Direktifi 93/42/EEC dir Medikal tüp üreticisi distribütör aramaktadır Serada sulama amaçlı kullanılan mikro tüp sistemleri ve tıbbi uygulamalarda kullanılan tüp üretiminde uzmanlaşmış bir İsrail şirketi, Avrupa için distribütör veya ortak girişim, karşılıklı üretim ve taşeronluk için partner aramaktadır. Şirket ISO9001:2008 kalite belgesine sahiptir.

2 X-Ray cihazları için temsilciler aranmaktadır X-Ray cihazları üreten bir Polonyalı firma distribütör aramaktadır. Firmanın ürün grupları stomatoloji, radyografi, floroskopi, mamografi ve bilgisayarlı tomografi alanlarındadır. Firmanın kalite kontrol olarak ISO 9001 belgesi mevcuttur Hammadde Tedarikçisi Aranmaktadır Antioksidan ve kozmetik üreticisi bir İspanyol firma, antioksidan üretimi için hammadde tedarikçisi aramaktadır Tıp ve eczacılık alanında kimyasal ürünler ile ilgili ticari aracılar aranmaktadır Kimyasal ürünler sektöründe hizmet veren İtalyan şirket, tıp ve eczacılık alanında (plastik filmler, hammadde, floresan boyalar) alanında geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Şirket ticari ortaklığın yanında karşılıklı üretim ile de ilgilenmektedir. Şirket ürünleri ISO9000 kalite belgesine sahiptir Medikal estetik akanında üretim ortaklığı aranmaktadır Medikal estetik alanında tıbbi cihaz ve profesyonel araçlar tasarlayan ve üreten İtalyan şirket distribütör ve/veya karşılıklı üretim ortakları aramaktadır. Firmanın ürünleri ISO9000 ISO 9001, ISO kalite belgelerine sahiptir Romanyalı tıbbi ürünler üreticisi ticari ortaklar aramaktadır Tıbbi aletler, kimyasal reaktifler, laboratuvar aletleri ve mikrobiyoloji ürünleri üreticisi ve yatırımcısı Romanyalı bir şirket ticari ortaklıklar aramaktadır. Firmanın ürünleri ISO 9001, ISO kalite kontrol belgelerine sahiptir Kozmetik ve cilt bakım ürünleri ile ilgili distribütörler aranmaktadır. Bir İsrail şirketi Ölü Deniz de bulunan mineral katkılı kozmetik ve cilt bakım ürünleri üretmektedir. Şirket distribütör, temsilci ve üreticiler ile ilgilenmektedir Laboratuvar malzemeleri ve tıbbi cihaz temsilcileri aranmaktadır Laboratuvar ve tıbbi ekipman sağlayan bir Yunan şirketi temsilci ve distribütör aramaktadır. Şirket yüksek kalitedeki ekipmanların imalatının yanı sıra müşteri isteğine ve teknik şartnameye göre cihaz tasarımı ve laboratuvar malzemeleri üretebilmektedir Tıbbi mobilya ve malzemeler için ticari aracılar aranmaktadır Tıbbi malzeme ve mobilya üreten Romanyalı bir firma ticari aracılık ve medikal mobilya üretimi için taşeron faaliyet teklifi sunmaktadır Biyouyumlu kumaş üreticisi aranmaktadır Araştırma, tasarım, üretim ve medikal ürünlerin satışı ile uğraşan İrlandalı Bio-Medikal Araştırma Şirketi tıp ve estetik alanında kullanılmak üzere; düşük maliyetli ve biyouyumlu kumaş üreticisi aramaktadır. Fason olarak çalışma ile ilgilenmektedir.

3 Ortopedik ve anatomik ürün üreticisi temsilcilik anlaşması için firmalar aramaktadır Ortopedik ve anatomik ürün üretiminde uzman bir Yunan şirketi temsilcili ve franchise anlaşması yapabileceği firmalar aramaktadır. Şirket ürünleri ISO9000 kalite-kontrol belgesine sahiptir Aktif rehabilitasyon ekipmanları için distribütörler aranmaktadır Avrupa piyasasında faaliyet gösteren bir Polonya firması, orta ölçekli tıp ekipmanları üretmektedir. Firma çocuklar ve yetişkinlere hitap eden aktif rehabilitasyon için kullanılabilecek tekerlekli sandalye üretmektedir. Şirket iyi bir dağıtım ağına sahip firmalar ile ilgilenmektedir. Şirket konu ile ilgili pazarlama ve finans desteği sunmaktadır Helicobacter Pylori tanı testi için karşılıklı üretim yapabilecek firmalar aranmaktadır. Rusya dan bir üretici firma Helicobacter Pylori tanısında kullanılabilecek yenilikçi bir test geliştirmiştir. Şirket ticari aracılık ve karşılıklı üretim yapabileceği firmalar ile ilgilenmektedir Tıbbi atık konusunda temsilciler aranmaktadır Tıbbi ve klinik atıklar konusunda uzmanlaşmış bir İsveç firması temsilciler veya distribütörler aramaktadır. Firmanın kullandığı konteynerler yüksek kalitede ve düşük maliyetli olup UN3291 gerekliliğine uygundur Ortopedik ürünler ile ilgilenen firmalar aranmaktadır Ortopedik ve anatomik ürünlerde uzman bir yunan firması franchice anlaşması aramaktadır. Firmanın ürünleri ISO9000 kalite kontrol belgesine sahiptir Medikal cihaz üreticisi iş birliği için partner aramaktadır Polonya dan küçük çaplı bir medikal cihaz üreticisi iş birliği yapabileceği partnerler aramaktadır. Şirket kurumsal olarak iyi bir dağıtım ağına sahip firmalarla ile ilgilenmektedir. Anlaşma yapıldığı takdirde finansal ve pazarlama konusunda firma destek vermeye hazırdır Tıbbi görüntüleme yazılım şirketi ortaklar aramaktadır Tıbbi görüntülemeler için yazılım geliştiren Fransız şirket ticari ortaklar aramaktadır Estetik ve fizyoterapi alanında kullanılan aletlerin tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmış bir İtalyan firma üretim ve satış ile ilgilenen ortaklar aramaktadır. Firmanın ürünleri Avrupa üst güvenlik standartlarına göre üretilmektedir. Firma ürünleri ISO9001, UNI EN ISO kalite kontrol belgelerine sahiptir. Şirket fason üretim ile de ilgilenmektedir Cilt ve Saç Ürünleri için Ortaklar Aranmaktadır. Ermeni bir firma cilt ve saç ürünleri alanında hizmet vermektedir. Firmanın ürün portföyü; kına bazlı saç boyaları, aloevera içerikli saç şekillendiricilerin dışında ve cilt nemlendiricileri, saç tedavi seti ve organik sabun gibi ürünlerden oluşmaktadır. Şirket franchise ve ortak girişim kurulması ile ilgilenmektedir.

4 Omega-3 bazlı gıda takviyeleri için distribütör aranmaktadır Cilt, eklem ve genel sağlık problemlerinde yardımcı olarak kullanılan doğal Omega-3 bazlı bir dizi gıda takviyesi üreten İngiliz şirket distribütör aramaktadır Medikal ürünler için distribütörler aranmaktadır Polonyalı medikal ürün (tıbbi cihaz ve ürünler) üreticisi bir firma distribütör aramaktadır. İlgilenen firmalar tıbbi malzeme distribütörü de olabilirler Medikal alanda karşılıklı üretim için firmalar aranmaktadır Rusya dan bir ilaç şirketi, tıbbi cihaz, aşı, tıbbi malzeme ve kan bazlı ürünlerin aktif olarak dağıtımını yapmaktadır. Firma karşılıklı üretim ve franchise faaliyetleri ile ilgilenmektedir Tıbbi malzeme, mekanik ve elektronik cihazların üretiminde deneyimli Polonyalı bir firma ticari aracılar aramaktadır. Şirket satış konusunda da deneyimlidir. Firma özellikle mekanik ve elektronik cihazların karşılıklı üretim düşüncesindeki firmalar ile ilgilenmektedir. Firmanın ürünleri ISO9001 ISO13485 kalite güvencesine sahiptir Tıbbi malzeme üretimi konusunda uzmanlaşmış Rusya dan bir firma xenon terapisi için taşınabilir inhaler geliştirmiştir. Firma cihaz üretimi için ortaklar aramaktadır İngiltere den bir firma akredite ve kalite standartlarına uygun bir şekilde ürettiği mineral, vitamin ve gıda takviyesi gibi ürünleri için distribütörler aramaktadır. Firma Uluslararası piyasalar, Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu ya dağıtım yapmak istemektedir. Firma ürünleri; BRC - British Retail Consortium, CRN - Council Responsible Nutrition, GMP - Good Manufacuring Practice (NB Certified), IFS kalite kontrol belgelerine sahiptir Orta ölçekli Almanya dan bir ilaç firması homeopatik türde doğal ilaçların üretimini yapmaktadır. Soğuk algınlığı ve sinirlilik gibi endikasyonlar için 20 OTC ürünlerini sunmaktadırlar. Firma ürünlerin dağıtımı ve pazarlaması için ortaklar aramaktadır. Firmanın ürünleri EG,GMP kalite kontrol sertifikalarına sahiptir Yüksek kalitede paslanmaz çelik kabin ve medikal ekipman üretimi konusunda uzmanlaşmış bir İngiliz şirket endoskop temizleme ve saklama ekipmanları, paslanmaz çelik laboratuvar arabaları ve kabinlerini içeren ürün yelpazesi için distribütörler aramaktadır İşitme cihazı, Timpanometre ve Medikal cihazlar için distribütörler aranmaktadır. İşitme cihazı, timpanometre ve medikal cihaz üreten bir Macaristan firması distribütör aramaktadır. Firma ayrıca karşılıklı üretim anlaşması ile de ilgilenmektedir. Firmanın ürünleri CE, ISO 9001, EN kalite kontrol belgelerine sahiptir Medikal cihazlar için franchise hizmeti verebilecek ortaklar aranmaktadır.

5 Medikal cihaz üretiminde uzmanlaşmış Sırbistan dan bir firma franchise hizmeti verebilecek ortaklar aranmaktadır. Firmanın ürünleri ISO9000, CE kalite kontrol belgelerine sahiptir Fungal ekfeksiyonların diagnostik tanısı için ortaklar aranmaktadır. Macaristan dan insan vücudundaki çeşitli sistemik fungal enfeksiyonların teşhisinde uzmanlaşmış bir firma ortak girişim anlaşmaları ile ilgilenmektedir. Testler öncelikle sekiz patojenik Candida suşu (C. albicans, C. glabrata, C. guillermondii, C. kruzei, C. parapsilosis, C. tropicalis, C. kefir, C. lusitaniae) için yapılmakta gerektiğinde diğer Candida ya da mikroorganik suşlara iki farklı yöntem kullanılarak bakılmaktadır Horlamayı engelleyen cihaz için distribütörler aranmaktadır. Almanya dan bir KOBİ horlamayı engelleyen cihaz için distribütörler aramaktadır. Cihaz uyumadan önce dişlerin arasına sıkıştırılarak kullanılmaktadır. Termoplastik maddeden yapılan cihaz diş hekimleri, eczacılar ve uzman sağlık görevlileri tarafından da önerilmektedir Orta şiddetli anksiyete sorunları için besin takviyesine distribütör aranmaktadır. Macaristan dan bir firma orta anksiyete sorunları için tablet şeklinde besin takviyesi üretiminde uzmanlaşmıştır. Tabletlerde etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bitkisel ekstrakt bulunmaktadır. Ürünün başlıca avantajı; aşırı iş yükü ve stres nedeniyle ortaya çıkan anksiyete belirtilerinde azalma ve buna karşın hiçbir yan etkisinin olmamasıdır. Firma distribütörler aramaktadır İnoküler lens üreticisi distribütör aranmaktadır. İngiltere den inoküler lens üreten bir firma distribütör aramaktadır. Firma katarakt ameliyatlarında kullanılmak üzere yüksek kalitede düşük fiyatta lens üretmektedir Almanya dan Ultrason Cihaz üreticisi Ortak Aramaktadır. Orta ölçekli bir Alman şirketi ultrason cihazları ve dezenfektan üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Firma yeni uygulama alanları için ultrasonik cihaz geliştirmede uzman bir firma olup medikal teknoloji ve laboratuvar ürünleri ile ilgili firmalar ile ortaklık ile ilgilenmektedir Doğal ve Biyo-Kozmetik Ürünler için Distribütör Aranmaktadır. Hırvatistan dan bir firma, aromatik ve medikal bitkiler üreterek, doğal ve biyo- kozmetik ürünler imal etmektedir. Firma ürünleri ISO9000 sertifikasına sahiptir. Firma distribütör aramaktadır Ortopedik ve Tıbbi Ürünler için Distribütör Aranmaktadır. İspanya dan bir şirket ortopedik ve tıbbi ürünlerin satışı konusunda uzmanlaşmıştır. Firma uluslararası bir markanın tedarikçisi olup piyasaya ürünün tanıtılması ile ilgili distribütör partner aramaktadır. Firmanın ürünleri uygun fiyatta ve kalitelidir Ambulans Ve İzleme Cihazları İle İlgili Distribütör Aranmaktadır. Almanya dan bir KOBİ ambulans için EKG ve vital bulgular izleme cihazları üretiminde piyasada 20 seneden beri üretim yapmakta ve Avrupa da lider konumundadır. Firma ürünleri ISO9000 kalite kontrol belgesine sahiptir. Firma izleme ve teletıp projeleri ile ilgili distribütör aramaktadır.

6 Medikal vücut şekillendirici için distribütör aranmaktadır. Lüksemburg dan bir şirket medikal anlamda kullanılan bir vücut şekillendirici aparat için distribütör aramaktadır. Firma medikal sektörden ortaklar ile ilgilenmektedir Minimal ameliyat aletleri için temsilciler aranmaktadır. Rusya dan bir şirket minimal invaziv ameliyat aletleri üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmıştır. Firma ürünleri için satış temsilcisi aramaktadır İşitme Cihazları ile ilgili distribütörler aranmaktadır. Fransa dan bir şirket otoloji (kulak ve hastalıkları ile ilgilenen bilim dalı) için işitme değerlendirmesi aletleri konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket distribütör olarak KBB konusunda uzman bir firma aramakta ayrıca karşılıklı üretim ile de ilgilenmektedir. Şirket ürünleri ISO kalite kontrol belgesine sahiptir Medikal cihazlar için distribütör aranmaktadır. Tıbbi cihazların üretimi konusunda uzmanlaşmış Polonyalı bir şirket distribütör aramaktadır. Firma fetal dopler ve monitörler, ultrason cihazları, fetal nabız ölçmek için cihazlar üretmektedir. Firma ürünleri ISO13485 kalite kontrol belgesine sahiptir Tıbbi mobilya üretimi için ortaklar aranmaktadır. Tıbbi malzeme ve mobilya alanında 18 yılı aşkın süredir üretim yapan özel bir Romen şirket; tıbbi mobilya üretimi için ticari aracılık ve taşeronluk etkinlikleri ile ilgilenmektedir. Firma ürünleri ISO9000 kalite kontrol belgesine sahiptir Moleküler Testler için Distribütör Aranmaktadır. Kanser alanında erken teşhis, prognoz ve kişiselleştirilmiş moleküler tanı testlerine odaklanan bir Alman şirketi distribütör firmalar aramaktadır. Şirket Kolorektal kanserinin erken teşhisi için numune olarak periferal kanın kullanıldığı moleküler tabanlı bir test geliştirmişlerdir. Test hastalara erken teşhis koymak adına uygun ve güvenilir bir alternatif sunmaktadır. Test kolorektal kanser riskinin arttığına dair pozitif olarak sonuçlanmışsa doktor tanıyı doğrulamak için kolonoskopi yapabilmektedir. Böylece kesin tanı alternatif ve daha kolay bir yoldan desteklenerek konulmuş olacaktır Kore den Rehabilitasyon Ekipmanları Üreten Bir Firma Fason Üretim Yapabileceği Şirketler Aramaktadır Rehabilitasyon ekipmanları üretiminde uzmanlaşmış Kore den bir firma ticari hizmet aracılığı ve fason üretim yapmak için firmalar aramaktadır. Firma ameliyat sonrası iyileşmeye yardımcı pasif hareket makineleri, cilt nemlendirilmesinde kullanılan parafin banyosu gibi ekipmanları CE ISO kalitesinde üretebilmektedir Medikal Işık Sistemleri ile İlgilenen Ticari Ortaklar Aranmaktadır. Fransız şirket, yenilikçi darbeli ışık medikal sistemler üreticisi ticari ortaklar aramaktadır. Firma ürünleri ISO9000, ISO 13485, Medical CE, Health Canada, FDA, AFSSAPS kalite kontrol belgelerine sahiptir.

7 Sırt Ağrısı Tedavi Cihazları ile İlgili Distribütörler Aranmaktadır. İngiltere den bir şirket sırt ağrısı tedavisinde kullanılan ekipmanların üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Firma ürünleri pazarda benzeri olmayan ve satış potansiyeli oldukça yüksek ürünlerdir. Firma distribütör ve ortak girişimlerle ilgilenmektedir Tıbbi Malzeme Üreticisi Distribütör Aramaktadır. Tıbbi mobilya, hastabakıcılık aletleri, rehabilitasyon ekipmanı, engelli aletleri, bariatrik aletler gibi tıbbi cihaz distribütörü Belçikalı firma, yeni ve yeniliğe açık ürünler ile mevcut yelpazesini genişletmek için distribütör olarak hizmetlerini sunmaktadır. Bu Belçikalı firma için, komşu ülkeler daha uygun olabilir fakat firma hastaneler ve bakımevlerinde kullanılmak üzere dayanıklı sermaye malları ile işe başlamalıdır Estonyalı Firma Ticari Ortak Aramaktadır. Hastaneler, dişçilik büroları, gıda endüstrisi, çocuk yuvaları için dezenfektan ve temizleme maddeleri, özel bakım ürünleri üreten Estonyalı bir firma ara ticaret ortağı aramaktadır. Ana ilgi, sağlık koruması, tıbbi personel ve hastaların kalkınmasına verilmelidir Biyo-Arıtma ile İlgili Distribütör Aranmaktadır. İlaç endüstrisi için kuru duman biyo- arıtma sistemleri konusunda uzmanlaşmış Belçikalı firma distribütör aramaktadır. Eczacılığa ilişkin firmalar, kanun tarafından dayatılan katı kurallara uyumlu tıbbi ilaçlar ve aşılar üretmek için odaların ve araştırma geliştirme laboratuarlarının mikrobiyolojik temizliğini garanti etmelidirler. Belçikalı firma, ilaç endüstrisi kapsamında çeşitli alanlarda etkin arıtma çözümleri sağlamaktadır Tıbbi Mühendislik Firması Ortak Aramaktadır. Tıbbi mühendislik alanında uzmanlaşmış Polonyalı firma, uluslararası tıbbi standartlara göre üretim hatları ve makineleri için endüstri binaları önermektedir. Firma, ilaç endüstrisi ve elektronik alanlarında ortaklar aramaktadır. Bunun yanı sıra, temiz odaları bulunmayan firmalar toplu hizmet önerebilir ve sağlayabilirler. Polonyalı firma, alt yüklenici olarak iş yapmak istemektedir Bosna Hersek Firması Ortak Aranmaktadır. İlaç bitkisi, bitkisel ürün üretimi, doğal kozmetikler, besinsel ve aroma terapi tamamlayıcılar üzerine uzmanlaşmış Bosnalı firma, ara ticaret ortaklığı hizmetleri talep etmekte ve ortak girişim işbirliği önermekte ve talep etmektedir Kore den X-Ray Sistemleri ile İlgili Ortak Aranmaktadır. X- ray sistemleri ve tıbbi cihaz üretimi üzerine uzmanlaşmış Koreli firma, ticari ortaklık aramaktadır. Firma, yüksek performans detektör ve radyografi sistemleri üzerine uzmanlaşmış, teknoloji ile ilerleyen Koreli bir üretici ve ihracatçıdır. Firma ürünleri SO9000 ISO 9001 ISO CE0434 Certificate of GMP kalite kontrol belgelerine sahiptir.

8 İngiltere den Kulaklık Üreticisi Aranmaktadır. Güney batı İngiltere den bir Kobi, çeşitli sağlık yardımlarının alıcıya ulaşması için kulaklık içeren teröpatik bir cihaz geliştirmiştir. Kobi, taşeronluk altyapısı ile kulaklıkları üretip temin edecek, aynı zamanda gerektiğinde baskı devre kartı (PCB) teknolojisini sağlayacak bir kulaklık üreticisi aramaktadır Medikal Kullanım için Elektrik Motorları Üreten Firma Ortaklar Aramaktadır. Aletler, havalandırmalar, vakumlar, hava işleme ve yerel için başlıklar, endüstriyel ve elektromedikal kullanımlar için küçük elektrik motorları alanında faaliyet gösteren İtalyan firma, karşılıklı üretim, ticari ortaklık ve iş ortaklığı aramaktadır Ambulans ve Tıbbi Araç Üreten Fransız Firma Distribütör Aramaktadır. Ambulans ve tıbbi araç üretimi konusunda uzmanlaşmış Fransız bir firma (büyük Avrupa grubuna bağlı), tüm Avrupa Birliği ülkelerinden distribütör aramaktadır İspanya dan Bir Firma Distribütör Aramaktadır yılında İspanya da kurulan bir Katalan firmasının, tasarım, üretim, ambalajlama, sterilize etme, teknik danışma ve tıbbi cihazların CE belgelemesi konusunda 10 yıldan fazla deneyimi bulunmakta ve İngiltere, Almanya, Türkiye ve Japonya dan ürünleri için distribütör aramaktadır. Firma aynı zamanda, İspanya piyasası için diğer firmaların ürünlerini üretmek ve belgelemek amacı ile üretim ve ürün CE belgelemesi konusunda taşeronluk önermektedir. Firma, ticari ortaklık ve bir diğer firmanın satın alımı konusunda müzakerede bulunmak istemektedir Bulgaristan dan Bir Firma Çeşitli Ürünler İçin Tedarikçiler Ve Üreticiler Aramaktadır. Besinsel, diyabet ve sağlıklı gıda ürünleri ticari faaliyetleri konusunda uzmanlaşmış, 1990 yılında kurulan Bulgar firması, AB ülkeleri, Türkiye ve FYROM dan üretici ve sağlayıcılara hizmetlerini sunmaktadır. Firma kurutulmuş meyveler, esmer şeker, ham fındık, kuru üzüm, yulaf ezmesi ve soğuk pres yağlar (ayçiçeği yağı ve keten tohumu yağı) üreticileri ve tedarikçileri ile ilgilenmektedir Kanser Teşhisinde Yeni Bir Cihaz İçin Taşeron Firmalar Aranmaktadır. Kanserin daha hızlı ve ucuza teşhis edilmesini sağlayan, anormal hücre çoğalması ölçümü konusunda yeni ve duyarlı bir teknik geliştiren, 2009 yılında kurulan, bir İsveç biyoteknoloji firması Avrupa dan taşeronlar aramaktadır Rusya dan Tıbbi Cihaz Üreticisi Bir Firma Ortaklık Aramaktadır yılında kurulan, yeni bir tür, tıbbi, taşınabilir darbeli x-ray cihazı ve immünokimya çözümleyicisi konularında uzmanlaşmış Rus bir firma, medikal cihaz satışı konusunda uzmanlaşmış ticari ortaklar ve firmanın ürünleri ile ilgilenen ortaklar aramaktadır.

9 Romanya dan Medikal Ürünler Üreten Firma Ortaklar Aramaktadır yılında kurulan, medikal sektöründe faaliyet gösteren, dental ve cerrahi amaçlı ekipman ithal eden Timis bölgesinden Romanyalı bir firma, dental/ cerrahi ürünler, üroloji/ proktoloji için jinekolojik sandalye, kan alma yatakları/ diyaliz ve tıbbi mobilya üretimi yapmaktadır. Firma, yeni işbirlikleri için ortaklar aramakta ve ticari ortaklık servisi sunmaktadır Sırbistan dan Medikal Rehabilitasyon Hizmeti Tıbbi rehabilitasyon hizmetleri ve barındırma konusunda uzmanlaşmış orta ölçekli, Sırp bir firma, Avrupa Birliği ülkelerinden temsilciler aramaktadır yılında kurulmuş olan firma, doktorlar ve uzmanlar grubu denetimi ve doğal faktörler yardımı ile tıbbi doktrinler altında yürütülen medikal rehabilitasyon peloyiddir. Firma aynı zamanda sağlık hizmetleri, otel ve restoran hizmetleri, spor ve dinlenme tesisi hizmetleri ve kongre turizmi önermektedir İngiliz Firma Medikal Cihazlar için Distribütör Aramaktadır. Medikal cihazlar gelişimi ( denge ve duyu sezinlenmesi ile işleyen kulak içi cihaz) konusunda uzmanlaşmış İngiliz bir firma, Avrupa çapında ticari işbirlikleri( temsilci ve distribütörler) ve iş ortaklığı aramaktadır. Bu yöntem, eşsiz, yenilikçi ve hassas, denge ve duyu konusundaki insan sezileri ile işleyen bir kulak içi cihazıdır Fransa dan bir Firma Distribütörler Aramaktadır yılında kurulmuş olan Fransız bir firma, ürününü tanıtmaları için Avrupa dan uzmanlaşmış distribütörler aramaktadır. Ortakların, Solunum/oksijen terapi alanında deneyimi ve bilgisi olmalıdır. Cihaz, oksijen kaynağı ile nazal kanül arasına bağlanmaktadır. Hastanın faaliyetleri ve oksijen ilavesi ile bağlantılı olarak parametrelerin kaydını ve ölçümünü sağlamaktadır Polonya dan Medikal Firma Ortaklıklar aramaktadır. Polonya dan orta ölçekli bir firma, tıbbi ekipman üretici olarak Avrupa piyasasında çalışmaktadır. Firma, göğüs protezleri konusunda ticari ortaklık aramaktadır. Ortakların, toptancı ve iyi bir dağıtım ağı olması beklenmektedir yılında kurulmuş olan firma, pazarlama, teknik ve finansal destek önermektedir Dişçilik Alanında Distribütörler Aranmaktadır. Dişçilik alanında öğütme teknolojisi üzerine uzmanlaşmış, Alman bir firma, Avrupa da ticari ortaklıklar aramaktadır (temsilciler, distribütörler). Firma, CAD/CAM- üretilmiş takma dişler önermektedir. Seramiğin seçkin özelliklerinden dolayı, firma zirkon ve zirkonoksit adlı materyalleri kullanmaktadır Araçlar için Medikal Cihaz Üreten Firma Ticari Ortaklar Aramaktadır Rusya dan bir firma arabalar, uçaklar ve demir yolu araçları için ultrason sistemleri ve medikal cihaz üretmektedir. Firma yeni teknolojilerle etkili ve güvenilir cihazlar sunmaktadır bunun yanında satış sonrası servis hizmeti verebilmektedir. Firma Ticari ortaklar aramaktadır.

10 Medikal ve In-Vitro Diagnostik Cihaz Üreten Fransız Firma Distribütör Aramaktadır Fransa dan bir şirket çeşitli medikal ve in-vitro diagnostik cihazlar üretmektedir. Firma ürünleri arasında hamilelik testleri, yumurtlama testleri ve elektronik termometreler bulunmaktadır. Firma distribütör aramaktadır Slovenya dan İmplant Firması Ticari Aracı ve Taşeronlar Aramaktadır Slovenya dan bir firma aktif olarak spinal, dental ve diğer implantların üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmıştır. Firma ticari aracılık ve taşeron ortaklıkları aramaktadır Alerjik rinitlerin non-invaziz tedavisi için photothreapic cihazda uzman Macar şirket Alerjik rinitlerin non-invaziv tedavisi için benzersiz bir phototherapic cihazda uzmanlaşmış Macar şirketi, dünya çapında yerel distribütörler (Türkiye, Japonya ve Çin haricinde) arıyor. Macar KOBİ dermatoloji, allerji ve KBB alanlarında tıbbi cihazlar geliştiriyor. Uluslararası patent verilir. Bu tıbbi cihaz, seri üretim altındadır Hyaluronan tabanlı spor üzürnleri için distribütörler aranıyor yılında kurulan bir İngiliz şirketi Hyaluronan tabanlı spor ürünleri yelpazesi için distribütör ortakları aramaktadır. Şirket bay ve bayan sporculara daha fazla konfor ile birlikte daha fazla emniyet sağlayan yenilikçi ürün yelpazesini için uluslararası distribütörler arıyor Cilt kremi üreten Alman firma ortaklık arıyor İçeriğinde gümüş parçacıları bulunan özel bir cilt kremi satışı alanında faaliyet gösteren bir Alman şirketi ;ticari arıcılık hizmetleri, birleşme ya da hisselerin değişiminin yanı sıra şirketin bir kısmının satışı için teklif de bulunuyor Kadın hijyen ürünleri üreten İngiliz şirket Macaristan,ÇEK Cumhuriyeti ve Slovakya dan distribütörler arıyor. İngiltere de lider bir marka olan İngiliz şirketi, arasında tamponunda bulunduğu bir dizi kadınsı hijyen ürünleri üretmektedir. Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya için ticaret aracısı (distribütörler) aranıyor Anti-bakteriyel ürünler üreten İngiliz şirket Avrupa dan taşeron firmalar arıyor Sağlık sektörü için anti-bakteriyel ürünler ve spreyler tedarik etme de uzmanlaşmış İngiliz şirketi, şişeleme fasonluğu ve paketleme fonksiyonları için Avrupa dan taşeron arıyor. Özellikle Orta ve Doğu Avrupa ya da Estonya / Baltıklardan Geniş Ürün Yelpazesine Sahip Almanya dan KOBİ Medikal Ürünler İçin Distribütör Aramaktadır. Eczane, klinik ve benzer hedef gruplarına yüksek kalitede ve yenilikçi medikal ve laboratuvar ürünleri dağıtımı konusunda uzmanlaşmış Almanya dan bir KOBİ dağıtım ortakları aramaktadır. Firma ürünleri; tıbbi cihaz ve malzeme, maliyeti düşük alternatif ürünler, laboratuvar ekipmanları, ilaç, kimyasal ürünler ve test cihazlarından oluşmaktadır. Firma tek bir kaynaktan geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

11 Diş Hekimliği Aletleri Üreten İtalyan Firma Distribütör Aramaktadır. Yüksek kaliteli diş hekimliği aletleri üreten bir İtalyan şirketi, distribütör aramaktadır. Firma neşter, kemik kazıyıcılar, ekskavatör, implantoloji, kök asansörleri, dolgu aletleri, spatula ve diğer yardımcı araçları üretmekte. Firma ürünleri ISO9000 Kalite kontrol belgelidir Fransa dan Organik Kozmetik Ürün Üreticisi Firma Distribütör Aramaktadır. Fransa dan bir firma organik Anti-Aging cilt bakım ürünleri üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Firma ürünleri Ecocert sertifikalıdır. Firma distribütörler aramaktadır Sağlık Alanında Paslanmaz Çelik Mobilya Üreten Polonyalı Firma Distribütör Aramaktadır. Polonya dan bir firma sağlık alanında kullanılan paslanmaz çelik ürünlerin tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Firma ameliyathane ve hastane malzemeleri, endoskopi laboratuvarları, sterilizasyon odaları ve X-Ray laboratuvarları ekipmanları üretmektedir ve distribütör aramaktadır. Firma ürünleri ISO9000, ISO13485 kalite kontrol belgelerine sahiptir Diş Ürünleri ile İlgilenen Firmalar Aranmaktadır. Almanya dan bir şirket diş macunu ve diğer diş hijyen ürünlerinin satışı konusunda uzmanlaşmıştır. Firma ticari aracılık, birleşme ve şirketin bir kısmının satışı ile ilgilenen firmalar aramaktadır Gıda Takviyesi ile İlgili Distribütörler Aranmaktadır. % 100 doğal besin takviyesi üreticisi Slovak KOBİ, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika distribütörler ve ticari aracı aramaktadır. Firma ürünleri ağır metal ile çalışanlarda görülen karaciğer ve böbrek zehirlenmelerinde detoksifikasyona yardımcı olmakla birlikte insan bağışıklık sisteminin verimliliği arttırmaktadır Işık Terapi Cihazları için Distribütörler Aranmaktadır. Tüketici sağlığı için İngiltere den bir firma ışık terapi cihazları üretmektedir. Işık tedavisi Mevsimsel Duygu Durum Bozukluğu Sendromlarında, Sirkadiyen ve Uyku Sorunlarında ve Akne Tedavisinde kullanılmaktadır. Firma ürünleri SO9000 EN ISO 13485:2003, CMD CAS kalite kontrol sertifikalarına sahiptir. Firma distribütör firmalar aramaktadır Diyet Takviyeleri ile İlgili Distribütörler Aranmaktadır. Diyet takviyeleri ve ilaç üretimi konusunda uzmanlaşmış küçük bir Polonyalı şirket ticaret ortakları aramaktadır. Ürünler Hydroxypropionate dihidrat Mg (C3 H5 O3) 2 * 2 - diyet takviyeleri ve magnezyum laktat dihidrat Magnezyum L (+) -2 dir. Ürünler HACCP kalite kontrol belgesine sahiptir Farmasötik İlaçlar Konusunda Taşeron Hizmet Aranmaktadır. Almanya dan bir şirket farmasötik ilaçların ithalatı ve ihracatı konusunda aracı kurum olarak uzmanlaşmıştır. Firma taşeronluk hizmetleri sunmakla birlikte taşeron firmalar da aramaktadır Terapötik Çoraplar için Ticari Aracılar Aranmaktadır. Litvanya dan bir firma bitki özleri ve esansiyel yağ içeren terapötik çoraplar üretmektedir. Çorap ayağın iç ve dış kısmındaki elliden fazla siniri uyararak, sinir sitemi, kan dolaşımı,

12 akciğerler, kalp, beyin, böbrekler, karaciğer ve diğer organların fonksiyonlarının iyileştirilmesine yaramaktadır. Ürünün ISO9000, bitki özleri ve esansiyel yağların ECOCert, CERES, ISO kalite kontrol belgesi bulunmaktadır. Şirket ticari aracılar aramaktadır Diş Teknolojisi Endüstrisi için Satış Temsilcileri Aranmaktadır. Diş teknolojisi endüstrisinden İsveçli bir firma satış temsilcileri aramaktadır. Firma İsveç, Danimarka ve Norveç te aktif olmakla birlikte İsveç ve Çin de kendi laboratuvarlarına sahiptir. Yüksek standart üretim olarak kron, implant, köprü ve protez vb. ürünleri üretebilmektedir. Firma ürünleri ISO9001, ISO14001 kalite kontrol belgeleridir Hidrasyon Ürünleri İçin Distribütörler Aranmaktadır. İngiltere den bir firma medikal sektörde kullanılan hidrasyon ürünleri konusunda uzmanlaşmıştır. Firma ürünleri; mobillite güçlüğü olan hastaların sıvı ihtiyaçlarını sağlamak adına hands-free kişisel içme sistemlerini içermektedir. Firma ürünleri için distribütörler aramaktadır Balneoterapi ve Doğal Çamur ile İlgilenen Ticari Aracılar Aranmaktadır. İspanya dan bir şirket doğal çamur ve balneoterapi uygulaması ile SPA konusunda uzmanlaşmıştır. Firmanın esansiyel yağ üretimi ve piyasa hakkında yüksek tecrübelere sahiptir. Firma ticari aracılar aramaktadır Yaşlılar İçin Tıbbi Ürün Üretici Distribütör Aramaktadır. Yaşlı insanların rahatı ve güvenliği için tıbbi ürünler üreten Hollandalı bir firma distribütörler aramaktadır. Firma ADL ürünleri, düşmeden koruyan ürünler, tansiyon ürünleri ve cilt koruma ürünleri üretmektedir Gıda Takviyeleri ve Medikal Cihaz Üretimi Yapan Sırbistan dan Bir Firma Distribütörler Aramaktadır. Sırbistan dan bir şirket gıda takviyeleri ve tıbbi cihaz üretimi yapmaktadır. Firma ürünleri ISO 9001, ISO 22000, HACCP kalite kontrol belgelerine sahiptir. Firma distribütörler aramaktadır Selülit Tedavisinde Kullanılan Çorap ve Vücut Giysileri Üreten Polonyalı Firma Ticari Aracılar Aramaktadır. Küçük bir Polonya firması selülit tedavisinde kullanılan vücut giysileri ve çoraplarının (çorap ürünleri: kadınlar ve çocuklar için spa giysileri, tıbbi tayt, dizlik ve çorap) üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Firma ürünleri ile ilgili ticari ortaklar aramaktadır Estonya dan Bir Firma Medikal Fizyoterapi ve Sterilizasyon Aletleri İle İlgili Ticari Ortaklar Aramaktadır. Estonya dan bir şirket dezenfeksiyon ve medikal fizyoterapi aletlerinin satışında uzmanlaşmıştır. Firma ürünleri EC-Certificate 0044 kalite kontrol belgesine sahip ürünleri için ticari aracılar aramaktadır.

13 İskoçya da Üretilen İnovatif Elektroretinografi Cihazı İçin Distribütörler Aranmaktadır. İskoçya dan bir teknoloji ticarileştirme grubu inovatif multifokal bir elektroretinografi cihazı geliştirmişlerdir. Multifokal Imager Sistem yazılımı ve donanımı ile zamansal ve mekânsal bilgi üretir ve bunları kombine ederek görme fonksiyonu hakkında bilgi verir. Firma oftalmoloji piyasasına yenilik getirecek olan bu ürün için distribütörler aramaktadır Konuşma Güçlüğü Çeken Kişiler İçin Düşük Maliyetli Cihaza Ticari Ortaklar Aranmaktadır. Konuşma güçlüğü olan kişilere basit ve düşük maliyetli iletişim yardımı sunan cihaz üretimi yapan İrlandalı şirket özellikle, felç ve konuşma terapisi ile ilgilenen ve sağlık sektöründe çalışan ticari ortaklar aramaktadır Tıbbi Cihaz Üreten Sırp Firma Distribütörler Aramaktadır. Projelendirme ve yüz estetiği, vücut estetiği, epilasyon aletleri, sterilizatörler ve tıbbi cihazların ekipmanlarının üretiminde uzmanlaşmış bir Sırp şirketi distribütörler aramaktadır. Tüm ürünler kalite standartları ISO 9000 ve CE ile uyumludur In Situ Hibridizasyon ve Moleküler Biyoloji, İmmünohistokimya Çözümleri İçin Ticari Aracılar Aranmaktadır. Alman bir şirket, araştırma uygulamaları için yenilikçi reaktifleri geliştirme ve üretme konusunda ve aynı zamanda in situ hibridizasyon ve immünohistrokimya dahil olmak üzere geniş bir alan için moleküler patoloji konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket in situ hibridizasyon ve moleküler biyoloji, immünohistokimya temel çözümleri (boyalar, tampon, stabilizatörler) için ticari aracılık hizmetleri aramaktadır İtalyan Şirketten Ticari Aracılık Teklifi Bir İtalyan şirketi, analiz-araştırma laboratuvarları ve sağlık klinikleri, laboratuvarlar ve tıbbi kliniklerin tasarımında ve gerçekleştirilmesinde kullanılacak ürünlerin ticarileştirilmesinde uzmanlaşmıştır. Şirket hem ticari aracılar aramaktadır İngiltere den Ergonomik Yardım Desteği İçin Ticari Hizmetler Aranmaktadır. İngiltere den bir kuruluş hassas midelere sahip olan ve hamile kadınlar için kendi önlerine uzanabilmelerini sağlayan şişme ergonomik yardım desteği geliştirdi. Bu kuruluş, ticari hizmetler ve / veya ortak girişim ile ilgilenmektedir Damar Hastalıklarının Teşhis Eden Cihazlar için Distribütörler Aranmaktadır. Damar hastalıklarının teşhis eden cihazları geliştirme ve pazarlama konusunda uzmanlaşmış bir Alman şirketi distribütör aramaktadır Yenilikçi Tele-Tıp Cihazları İçin Distribütörler Aranmaktadır. Hollanda'dan gelen Tıbbi cihaz üreticisi yenilikçi tele-tıp cihazları konusunda uzmanlaşmıştır ve yazılım distribütörleri aramaktadır.

14 Gıda Takviyeleri Alanında Uzmanlaşmış Fransız Şirket Distribütörler Aramaktadır. Fransa dan bir şirket gıda takviyelerinin ticarileştirilmesi alanında uzmanlaşmıştır. Şirket; saç dökülmesi, anti-stres, cilt lekeleri ile ilgili gıda takviyelerinin yanında zayıflama çayları gibi ürünleri geliştirilmesinden sorumludur. Şirket yurtdışı faaliyetlerini geliştirmek için distribütörler aramaktadır Sırbistan dan Bir Firma İçin Bambu Tedarikçisi Aranmaktadır. Sırbistan dan bir firma bambudan çocuk bezi üretimi yapmaktadır. Firma hammadde tedarikçisi ve distribütörler aramaktadır Kozmetikte Kullanılan Pudra İçin Distribütörler Aranmaktadır. Toz pudra hamuru ve preslenmiş pudra tozu hamuru üreten Polonyalı bir firma distribütörle aramaktadır. Polonyalı şirket 1994 te kurulmuş olup kozmetik sektöründe taşeron olarak pudra üretimi yapmaktadır Antiseptik ve Dezenfektan Üreticisi bir firma Distribütörler Aramaktadır. Romanya dan bir firma medikal kullanıma uygun antiseptik ve dezenfektan üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Firma distribütörlük, temsilcilik gibi ticari aracılık hizmetleri ile ilgilenmektedir. Firma ürünleri SR EN ISO9001:2008; SR EN ISO 14001:2005 kalite kontrol belgelerine sahip olup firmanın yurtdışı aktivitesi %10-49 arasındadır Çeşitli Alanlardaki Tedavi Ekipmanları İçin Distribütör Aranmaktadır. İngiltere den bir şirket yaraların iyileşmesinde, ortopedik ve spor incinmelerinin tedavisinde ve güzellik ile ilgili (selülit kaldırılması ) tedaviler için ekipmanlar üretmektedirler. Firma ürünleri ISO9000, ISO 13485, CE mark kalite kontrol belgelerine sahip olup düşük fiyattadır. Firma ürünleri için distribütör firma aramaktadır Mide Problemi olan Kişiler için Doğal, İnovatif ve aktif Ürün için Distribütörler aranmaktadır. Litvanya da 1992 yılından bu yana medikal ve biyoteknoloji alanında hizmet veren şirket mide problemleri olan hastalar için yeni, inovatif ve doğal bir ürün geliştirmiştir. Şirket ürünün distribütörlüğünü üstlenebilecek firmalar aramaktadır Hollandalı Firma Gıda Takviyesi Üretimi İçin Ortaklar Aramaktadır. Hollandalı bir gıda takviyeleri üreticisi firma dünya çapında tek ve spesifik probiyotik takviyelerinin iş birliği içinde formülasyonu için medikal veya ortomoleküler araştırma ve ticaret ortakları aramaktadır. Firma ürünleri HACCP kalite kontrol belgesine sahiptir Elektro Medikal Cihazlar İçin Ticari Ortaklar Aranmaktadır. Almanya dan bir KOBİ elektronik tıbbi cihazların geliştirilmesi ve pazarlaması konusunda özelleşmiştir. Firmanın ürün profili; nöronal algı bozukluğu, kulak çınlaması, dikkat eksikliği, hiperaktivite, kulak çınlaması tedavileri ile ilgili elektro medikal cihazları içermektedir. Firma İsviçre ve Polonya ile iş birliği içerisindedir ve yeni ticari ortaklar aramaktadır. Firma ürünleri ISO9000, ISO kalite kontrol belgesine sahiptir.

15 Fransız KOBİ Parafarmasötik Alanda Distribütör Firma Aramaktadır. Fransa dan bir KOBİ uluslararası pazarlarda parafarmasötik (gıda takviyeleri, tıbbi cihazlar ve OTC) ürünlerin dağıtım hakkını elinde tutmaktadır. Firma Avrupa da ürünlerin dağılımı için distribütörler aramaktadır. Parafarmasötik ürünlerden biri horlamayı ve uyku apnesini önleyen patentli bir cihaz olup medikal doktorlar tarafından klinik çalışmalar sonrası geliştirilmiştir. Ürünler şu anda Fransa ve İngiltere de başarı ile satılmaktadır Litvanya dan İnovatif ve Doğal Ürünler İçin Distribütör Aranmaktadır. Litvanya da 1992 den beri faaliyet gösteren biyoteknoloji firması inovatif ve doğal ürünler için distribütörler aramaktadır. Ürünler mide problemleri olan hastalar içindir Romanya dan Laboratuvar Ekipman ve Ürünlerin Dağıtımı ile İlgili Güvenilir Tedarikçi Aramaktadır. Romanya dan bir şirket laboratuvar ekipman ve ürünlerin dağıtımı ile ilgili güvenilir tedarikçi aramaktadır. Şirket tıbbi atıkların yönetimi, medikal laboratuvarlar ve analitik laboratuvarlar için medikal ürünlerin ithalatı ve distribütörlüğü ile ilgilenmektedir Macar Firma Medikal Ekipmanlar İçin Distribütörler Aramaktadır. Tıbbi cihaz imalatçısı bir Macar şirket aktif olarak ticaret yapmak için aracı ortaklar aramakta ve ortak girişim talep etmektedir. Şirket total kalça sistemleri, omurga implantları gibi setler imal etmektedir. ISO 9001:2001 ISO 13485:2003 belgeleri bulunmaktadır Medikal ve Dental Ürün Üreticisi Sırp Firma Ortak Aramaktadır. Sırbistan dan bir şirket dental ve medikal cihaz üretiminde uzmanlaşmıştır. Firmanın ürün portföyü; Cone Beam CT Tarayıcı, diş hekimliği, çene ve ORL cerrahi ve nöroloji kullanılan bilgisayar tomografi cihazlarından oluşmaktadır. Firma ürünleri ISO 9001 ISO CE (Declaration of Conformity)kalite kontrol sertifikalarına sahiptir. Firma ticari aracılar ile birlikte ortak girişim anlaşmaları ile de ilgilenmektedir. EBIC-610 Intrakraniyal Kanamayı Tespit edebilen Taşınabilir Cihaz İçin Distribitör Aranmaktadır. Amerika dan bir firma Near-Infrared (NIR) teknolojisini kullanarak hastalarda intrakranial kanama olup olmadığını gösteren taşınabilir bir cihaz geliştirmişlerdir. Kafa travması geçirmiş veya intrakraniyal kanama olasılığı yüksek hastaların acilen tespit edilmesini sağlamaktadır. Ürün Avrupa ve Amerika da piyasadadır ve kullanılmaktadır. Ürün hastanelerin acil servisleri, ilk yardım ekipleri, veya CT si olmayan hastanelerde, spor merkezlerinde kullanılabilir. Firma Türkiye de distribütör firmalar aramaktadır Sırbistan dan Kozmetik Ürün Üreticisi Distribütör Aramaktadır. Sırbistan dan bir firma kozmetik ürünlerinin üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Firma; kişisel kullanım ürünleri (multiaktif kozmetik ve prive label ürünler), ev temizlik ürünleri (deterjanlar ve

16 likid fertilizerler)ve endüstriyel ürünler (antibakteriyel ürünler, asepsol, dezenfektan ürünler) üretmektedir. Ürünler ISO9000 kalite kontrol belgesine sahiptir. Firma distribütör aramaktadır ayrıca fason üretim hizmeti de sunmaktadır Disposable Plastik Ürünler İçin Distribütör Aranmaktadır. İsrail den bir şirket laboratuvarda kullanılan disposable plastik ürünlerin üretiminde uzmanlaşmıştır. Şirket; santrifüj test tüpleri, petri kapları, serolojik pipetler ve steril kaplar üretmektedir ve ürünler ISO9000 kalite kontrol belgesine sahiptir. Şirket ürün yelpazesini tamamlamak isteyen firmalara distribütörlük hizmeti sunmaktadır. Şirket kendi ürün portföyünü de genişletmek adına disposable ürün üreticileri ile de ilgilenmektedir Çek Firma Bitkisel Kozmetik Ürünleri İçin Distribütör Aramaktadır. Bitkisel kozmetik ürünleri (saç ürünleri, vücut losyonları, el, vücut ve ayak kremleri, meyveli ve bitkisel dudak bakım ürünleri, sıvı sabunlar, dezenfektan sıvı sabunlar ve deterjanlar) üreten Çek firma distribütörler aramaktadır. Firma ürünlerini private label olarak da üretebilme hizmeti sunmaktadır İsrail den Medikal Cihaz Üreticisi Firma Distribütör Aramaktadır. Tıbbi cihaz üretiminde uzmanlaşmış İsrailli bir şirket ağrı yatıştırıcı bir aplikatör geliştirmiştir. Firma ürünleri ile ilgili distribütörler aramaktadır. Bunun yanı sıra firma; bir şirketin parçasının veya tamamının satın alınması, karşılıklı üretim ve ürünlerinin üretimi için dış kaynak aktivitesinin sağlanması gibi iş ortaklıkları ile ilgilenmektedir Hollandalı Medikal Firma Distribütör Aramaktadır. Hollandalı bir firma yeni geliştirmiş olduğu medikal cihazı hastanelere ve kalp ile ilgili kliniklere satabilecek distribütörler aramaktadır. Cihaz sternum operasyonu geçirmiş hastalara aktif bir destek sağlamaktadır. Ürün yumuşak, antibakteriyel ve hava alan kumaştan üretilmiştir Ergonomik Medikal Koltuk Üreticisi Distribütör Aramaktadır. Çekostovakya dan bir firma yüksek teknolojide sağlıklı oturma ve sırt hastalıklarını tedavi edici ergonomik medikal koltuk üretmektedir. Firma her ülkede bir dağıtıcı firma ortağı aramaktadır. Firma Koltuk için faydalı model. EU trade mark ve lisans sahibidir. Firma büyük ölçüde ofis, hastane, ameliyat koltukları üretmektedir Bilgi Teknolojileri Konusunda Uzman İrlandalı firma Satış Temsilcileri Aramaktadır. İrlanda merkezli bir firma ilaç ve tıbbi cihazlar sektöründe Bilgi Teknolojileri çözümleri konusunda uzmanlaşmıştır. Firma satış temsilcileri aramaktadır Danimarkalı Medikal Sektöründe Faaliyet Gösteren Firma Ticari Ortaklar Aramaktadır. Danimarka dan bir firma medikal sektörü için otomatik poşet makineleri, montaj makineleri gibi makine imalatı alanında tecrübelidir. Firma Avrupa da ticari ortaklar (distribütör, temsilci, acenta)aramaktadır. Devam eden yapımların otomasyonu ve yapılması planlanan bir makinenin daha ucuz ve daha hızlı yapılması konusunda kendilerine güvenmektedirler.

17 IVD test kitleri ve Cerrahi Sütur Materyalleri için distribütörler Aranmaktadır. İngiltere den bir firma in vitro diagnostik test kitleri ve cerrahi sütur materyalleri gibi medikal ürünler üretmektedir. Firma iki alanda ürünler üretmektedir. Bunlar; kendi markaları ile IVD test kitleri (hızlı Kanser Marker Testleri, Kardiyak Marker Testleri, Uyuşturucu Testleri, Fertilizasyon ve Enfeksiyon Hastalıkları Testleri) ve absorbbable ve non-absorbable cerrahi sutürlar. Firma ürünleri ile ilgili distribütör aramaktadır Belçikalı Şirket Tıbbi ve Cerrahi Aletler Üreticisi veya Tedarikçisi Aramaktadır. Belçikalı bir şirket, Belçika ve yurt dışında dağıtım için tıbbi ve cerrahi alet üreticileri veya tedarikçileri aramaktadır. Şirket ayrıca kendi ürettiği ürünleri için de distribütör aramaktadır. Şirket cerrahi aletler, medikal aparatlar, diagnostik ekipmanları, hastaneler için mobilyalar ve laboratuvar aletleri üretmektedir Rusya dan Tıbbi Cihazlar ile İlgili Ortaklar Aranmaktadır. Rusya dan bir firma tıbbi cihazların (Hasta izleme Monitörleri: Merkezi izleme sistemleri, EKG makineleri, stress test sistemleri ve spirometler) üretiminde uzmanlaşmıştır. Firma uluslararası iş birliğini istikrarlı bir şekilde yürütebileceği firmalar ile iş birliği kurmayı istemektedir Almanya dan Bir KOBİ Distribütör Partner Aramaktadır. Almanya dan bir KOBİ ilaç, yüksek kalitede ve inovatif tıbbi ürünlerin distribütörlüğünü yapmaktadır. Firma Almanya da satış ve pazarlama hizmetlerinin yanında lisanslama hizmeti de sunmaktadır. Firma Avrupa dan distribütör partnerler aramaktadır Koklear İmplantlar Konusunda Ortaklar Aranmaktadır. Almanya dan bir şirket aktif implant cihazlar üretmektedir. Şirket koklear implantların üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Firma otoloji, koklear ve Cl implantlar konusunda iyi bir iletişim ağına sahip ticari ortaklar aramaktadır Tıbbi Seramik Konusunda Uzman Rus Şirket Distribütör Aramaktadır. Rusya dan bir şirket nano yapıda teknik seramik geliştirme ve üretimi konusunda aktif olarak çalışmaktadır. Firma tıbbi seramik olarak travmatoloji, ortopedi ve stomatolojide kullanılan implantlar üretmektedir. Şirket ürünleri; ISO9000, TUV Cert kalite kontrol sertifikasına sahiptir. Firma distribütör firmalar aramaktadır Tıbbi Plastik ve Metal Parça Üreten Çek Firma Taşeron Hizmet Sunmaktadır. Kalıp ve alet yapımında uzmanlaşmış Çek şirket; otomotiv, elektrik, tüketim malları ve tıbbi malzeme sanayinde kullanılan plastik ve metal parça üretiminde taşeron hizmet sunmaktadır Termal Kağıt Üreticisi Firma Distribütör Aramaktadır. İtalya dan bir şirket; EKG, CTG ve EEG cihazlarında tanı amaçlı kullanılan rulo veya z-katlanmış termal kâğıt üretiminde uzmanlaşmıştır. Firma distribütör veya karşılıklı üretim için ortaklar aramaktadır.

18 İngiliz Firma Medikal Ürünleri için Distribütör Aramaktadır Yüksek kalitede paslanmaz çelik kabin ve medikal ekipman üretimi konusunda uzmanlaşmış bir İngiliz şirket endoskop temizleme ve saklama ekipmanları, paslanmaz çelik laboratuvar arabaları ve kabinlerini içeren ürün yelpazesi için distribütörler aramaktadır İrlandalı bir üretici özellikle sporcular ve aktif insanlar için vücut bakım ürünleri üretmiştir. Firma distribütör aramaktadır. Firma ürünleri banyo tuzları, sabunları, kas gevşetici yağlar ve spor balsamından oluşmaktadır Rusya dan bir şirket bakteriyoloji, viroloji, klinik tanı ve pathomorfoloji laboratuvar ürünlerinin üretiminde uzmanlaşmıştır. Firma distribütör olabilecek firmalar işe ilgilenmektedir Türkiye den tedarikçi aranıyor. İngiltere den bir firma laboratuvar ve tıbbi malzeme üretimi ve dağıtımı konusunda uzmanlaşmıştır. Firma basınçlı kap temini için taşeron firma aramaktadır. İŞBİRLİĞİ TEKLİF DUYURULARI Rusya dan Robotik Mikroskopi Sistemleri için Distribütör Aranmaktadır. Rusya dan bir şirket medikal araştırma ve biyomateryallerin test edilmesi için robotik mikroskopi sistemlerinin üretiminde uzmanlaşmıştır. Şirket uç kuşaktır robotik mikroskopi kompleksleri üretimi yapmaktadır. Şirketin 150 den fazla ekipmanı sağlık, bilimsel, eğitim tesislerinde kullanılmaktadır. Firma distribütör aramaktadır Danimarkalı İnovatif Makine Üreticisi Distribütör Aramaktadır. Danimarkadalı bir şirket sağlık endüstrisi için inovatif makineler üretimi ve geliştirilmesi konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket; gıda makineleri, medikal makineler, tıbbi üretim makineleri, otomatik doğrulama makineleri ve robotik görüntüleme sistemleri üretimi bakımından tecrübeye sahiptir. Firma distribütör ve acente olabilecek firmalar aramaktadır Lazer ve Optoelektronik Tıbbi Cihaz Geliştiren Firma Güvenilir Ve İstikrarlı Bir Ortaklık Aramaktadır. Tıbbi cihazların üretimi konusunda uzmanlaşmış gelişmekte olan Rus şirketi ticari aracılar aramaktadır. Şirket lazer ve optoelektronik tıbbi cihazların geliştirilmesi ve üretimi konusunda uzmanlaşmış küçük bir işletmedir. Şirket çalışan profili tıbbi cihazların seri üretimi, satış ve promosyonu, yeni ekipman geliştirme ve belgelendirme organizasyonu gibi bir cihazın yaratılmasından satılmasına kadar gereken tam döngüyü gerçekleştirmektedir. Şirket; güvenilir ve istikrarlı bir şirket ile uzun vadeli işbirliği ilgilenmektedir.

19 AVRUPA'NIN SİZE SUNDUĞU TEKNOLOJİLER Yeni Trakeostomi Tüpleri Referans Numarası: 10 PL 61AJ 3K1M Tek kullanımlık tıbbi malzeme üretiminin önde gelen Polonyalı bir kobi çok çeşitli trakeostomi tüpleri sunmaktadır. Trakeostomi tüpleri sabit bir dış kanül ve çıkarılabilir iç kanülden oluşmaktadır. İç kanül temizlik için kısa süreliğine geri çekilebilmektedir. Şirket yenilik olarak üç iç kanül ve bir dış kanülden oluşan trakeostomi seti sunmaktadır. Bu set çok kolay temizlenebilir ve uzun kullanım süresi sağlar. Ayrıca stoma açılım yaralanmaları minimuma inmektedir. Şirket teknik destek ile ticari anlaşma ile ilgilenen tıbbi malzeme sektöründen ortaklar arıyor. Yeni Benzokinon Tabanlı Antioksidanlar Referans Numarası: 11 DE K8T Almaya nın Saarland eyaletindeki bir enstitüde sudaki çözünürlüğü arttırılımış ubikinon tabanlı antioksidanlar geliştirmiştir. Q10 koenzimi kolay bir reaksiyonla doğal koenzim Q0 dan elde edilmiştir. Ubikinonlar polar moleküllere dönüşmüş ve yüksek çözünürlük göstermişlerdir. Yeni bileşiklerin sulu çözeltileri yüksek oranda stabildir. Lisans ve buluşun satın alınması ile ilgilenen ortaklar aranmaktadır. Böbrek Hasarında Biyomarker Olarak Aminopepdidazlar Referans Numarası: 10 ES 27F3 3JU9 İki İspanyol üniversitesi ve kamusal sağlık hizmeti işbirliği ile ürin içerisindeki aminopepdidaz aktivitesinin fluometrik olarak belirlenmesini sağlayan bir teknik geliştirilmiştir. Bu teknik; böbrek hasarlarının; hızlı, non-invaziv ve düşük maliyet ile tespit edilmesine olanak sağlamaktadır. Erken safhadaki böbrek hasarları da teknikle tespit edilebilmektedir. Geliştirilen bu yöntem böbrek yetmezliği tanısında ve prognozunda ya da ilaç araştırmalarında kullanılabilir. Gelişim ortaklığı ve tanı kiti lisans anlaşması için ortaklar aranmaktadır. Kalça protezi için yeni bir çözüm Referans Numarası: 10 HU 50S5 3K0X Macaristan dan tıbbi bir araştırma enstitüsü ortopedi alanında aktif ortaklar aramaktadır. Enstitü kemik çimentosu bakımından kısıtlı çözüm sunan kalça protezi için uygun ve implantasyon sonrası absorbe edilebilen biyo-uyumlu bir bone plug geliştirmiştir. Bu bone plug ; kalıcı plugların değiştirilmesi sırasında ortaya çıkan risk faktörlerinin düşmesi bakımından bir yenilik içermektedir. Enstitü ürünün daha da geliştirilmesi, lisans sözleşmesi veya ortak girişim kurulması gibi işbirlikleri aranmaktadır. Gıda alımını azaltan gastrointestinal implant

20 Referans Numarası: 11 BE K91 Brüksel'den bir üniversite fazla kilolu kişilerin tedavisine yönelik, gıda alımını azaltmayı amaçlayan gastrointestinal bir implant geliştirmiştir. Araştırma grubu prototip geliştirmek ve yeni implantı üretmek için ortaklar aramaktadır. Teknik bilgi ve iş uzmanlığı konusuna önem vermektedirler. Üniversite teknik işbirliği aramaktadır. Avantajları: Herhangi bir cerrahi girişim gerek kalmadan endoskopik implante edilebilir. Tedavi bittikten sonra cihaz endoskopik olarak ayrılabilir Perforasyon riski azdır ve enfeksiyon riski minimumdur. Infantlar için tarakeal tüp intoducerlar Referans Numarası: 10 PL 61AJ 3K1N Tek kullanımlık medikal ekipmanlar üretiminde lider bir Polonyolı kobi infantlar için tarakeal tüp intoducerlara yenilikçi bir çözüm sunuyor. Bu introducerın en önemli özelliği, hassas doku hasarı riskini ortadan kaldıran yumuşak ve çok elastik malzemeden yapılmış düz bir distal ucu sahip olmasıdır. Şirket tıbbı malzeme sektöründen teknik destek sağlayabilecek bir firma ile ticari işbirliği aramaktadır. Anti Mikrobiyal Peptidler ve Suşlar Referans Numarası: 11 ES 252K 3KD9 Girona merkezli İspanyol bir kobi yüksek verimlilikte ve güvenlikte yeni anti-mikrobiyal peptidler ve mikrobiyal suşlar geliştirmiştir. Geliştirilen ürünlerin yenilikçi, güvenli, verimli, stabil ve çok yönlü kombinasyonu, bu ürünlerin ticarileştirilmeye elverişli olduğu anlamı taşımaktadır. Şirket bu teknolojiyi daha da geliştirmek için işbirliği ortakları aramaktadır. Biyoloji laboratuvarları odaklı ve sentez birimlerinde kullanılmak için otomatik masa üstü peptid sentezleyici Referans Numarası: 11 DE KBI Bir Alman şirketi tam otomatik masa üstü peptid sentez cihazı geliştirmiştir. Cihazın değiştirilebilir modülleri sayesinde yüzlerce peptidin paralel olarak incelenmesi mümkündür. Araştırma tesisleri, ilaç, sağlık, kimya ve biyoteknoloji endüstrisi ile ticari destek ile teknik iş birliğ aramaktadır. Cihaz sayesinde özel proteinlerin üretimi, mikro kolonlarda veya plate üzerinde 100 mg a kadar ya da daha fazla olarak düşük maliyetle gerçekleşir. Uzun süre analjezik etkiye sahip yeni bir opioid bileşik Referans Numarası: 10 FR 35k9 3HQX Fransa da bir laboratuvar nörotoksisite etkisi olmadan uzun süre analjezik etkiye sahip yeni bir opioid bileşik geliştirmiştir. Pratik olarak hiçbir yan etkisi bulunmayan bu yeni bileşik, ağrı kesici olarak yüksek derecede tedavi kabiliyeti taşımaktadır. Laboratuvar Avrupa daki ilaç firmaları ile lisans için ortaklık aramaktadır.

RUSYA FEDERASYONU MEDİKAL SEKTÖRÜ

RUSYA FEDERASYONU MEDİKAL SEKTÖRÜ T.C. BAŞBAKANLIK Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi RUSYA FEDERASYONU MEDİKAL SEKTÖRÜ Hazırlayan Yusuf TÜRKOĞLU Araştırma ve Geliştirme Başkanlığı Sanayi Dairesi Şubat 2009 1 İÇİNDEKİLER

Detaylı

KASIM 2010. Tarım, bahçıvanlık, avcılık ve ilgili ürünler

KASIM 2010. Tarım, bahçıvanlık, avcılık ve ilgili ürünler KASIM 2010 İşbirliği Teklifleri Bülteninde, çeşitli ülkelerdeki firma ve kuruluşlardan TOBB a gönderilen ticari, mali ve teknik işbirliği teklifleri duyurulmaktadır. Bu bilgilere www.tobb.org.tr adresinden

Detaylı

HABER. 2010 YILINDA BEKLENTiLERiMiZ. Hisarcıklıoğlu'ndan birlik çağrısı

HABER. 2010 YILINDA BEKLENTiLERiMiZ. Hisarcıklıoğlu'ndan birlik çağrısı Hisarcıklıoğlu'ndan birlik çağrısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye nin ve Türk iş adamlarının geleceklerinin parlak olduğunu, ihtiyaç duydukları tek şeyin

Detaylı

HABER. Heimtextil "ÜLKE MESELELERİNİN ÇÖZÜM YERİ SADECE DEMOKRATİK PLATFORMLARDIR!" Denizli için verimliydi. Türkiye Odalar ve

HABER. Heimtextil ÜLKE MESELELERİNİN ÇÖZÜM YERİ SADECE DEMOKRATİK PLATFORMLARDIR! Denizli için verimliydi. Türkiye Odalar ve Heimtextil Denizli için verimliydi Almanya nın Frankfurt kentinde düzenlenen Heimtextil Fuarı nda ikili görüşmeler ve sipariş alımlarındaki artış, Denizli yi 2010 yılı için umutlandırdı. Haberin devamı

Detaylı

Bilgi Raporu. KONYA TİCARET ODASI Etüt Araştırma Servisi. Tarih: 09.11.2006. Sayı : 2006/462/422 Konu : OTOMOTİV SANAYİİ SEKTÖR RAPORU

Bilgi Raporu. KONYA TİCARET ODASI Etüt Araştırma Servisi. Tarih: 09.11.2006. Sayı : 2006/462/422 Konu : OTOMOTİV SANAYİİ SEKTÖR RAPORU KONYA TİCARET ODASI Etüt Araştırma Servisi Tarih: 09.11.2006 Bilgi Raporu Sayı : 2006/462/422 Konu : OTOMOTİV SANAYİİ SEKTÖR RAPORU Hazırlayan: Seyida TURAN OTOMOTİV SANAYİİ SEKTÖR RAPORU GİRİŞ Dünyadaki

Detaylı

EV-EKSENLİ ÇALIŞMA. 1. Giriş

EV-EKSENLİ ÇALIŞMA. 1. Giriş 1. Giriş EV-EKSENLİ ÇALIŞMA Ev-eksenli çalışma, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de de gün geçtikçe yaygınlaşan çalışma biçimlerinin başında gelmektedir. Dünya genelindeki yaygınlık düzeyi ülkemize kıyasla

Detaylı

Doğan Hastanesi Doğan Tıp Merkezi Doğan Diyaliz Merkezi Doğan Aile Danışma Merkezi Doğan Görüntüleme Merkezi Doğan Havacılık Tıp Merkezi

Doğan Hastanesi Doğan Tıp Merkezi Doğan Diyaliz Merkezi Doğan Aile Danışma Merkezi Doğan Görüntüleme Merkezi Doğan Havacılık Tıp Merkezi HAYATINIZIN SAĞLIKLI TERCİHİ Doğan Hastanesi Doğan Tıp Merkezi Doğan Diyaliz Merkezi Doğan Aile Danışma Merkezi Doğan Görüntüleme Merkezi Doğan Havacılık Tıp Merkezi DOĞAN HASTANESİ Doğan Hastanesi İstanbul

Detaylı

PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR

PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR YÖNETİCİ ÖZETİ Parça sektörü, genel olarak çalıştıkları ana sanayii müşterilerine bağımlı bir sanayi koludur. Parça sektöründe faaliyet gösteren

Detaylı

Peynirde Gıda Güvenilirliği Temel Eğitimi

Peynirde Gıda Güvenilirliği Temel Eğitimi Temel Eğitimi Ünite 1: Gıda Güvenilirliği Çiğ süt üretim merkezleri ve peynir endüstrisinde sürekli gıda güvenilirliği eğitimi Peynirde Gıda Güvenilirliği, Leonardo da Vinci Sürekli Eğitim Programı altında

Detaylı

Termal Turizme Entegrasyonu

Termal Turizme Entegrasyonu Jeotermal Kaynakların Sağlık ve Termal Turizme Entegrasyonu Dilek Özbek, Toros Özbek Hızla gelişen teknoloji ve sanayinin yanı sıra artan ve yaşlanan nüfus nedeniyle toprak, su hava hızla kirlenmektedir.

Detaylı

Sağlıkta Adres. Başkent. Sayı 3 / Sonbahar 2011. Başkent Üniversitesi Hastanesi yayınıdır.

Sağlıkta Adres. Başkent. Sayı 3 / Sonbahar 2011. Başkent Üniversitesi Hastanesi yayınıdır. Sağlıkta Adres Başkent Sayı 3 / Sonbahar 2011 Başkent Üniversitesi Hastanesi yayınıdır. TANI VE TEDAVİ BİRİMLERİ Acil Tıp Anesteziyoloji - Ağrı kliniği Aile Hekimliği Beyin ve Sinir Cerrahisi Çocuk Cerrahisi

Detaylı

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU HAZIRLAYANLAR Emel KÖŞKER Mukaddes EREL Ömer Faruk DAĞLIOĞLUGİL Haziran 2012 Not: Bu rapor T.C.

Detaylı

İSTANBUL TİCARET ODASI TEKNİK TEKSTİL SEKTÖR ARAŞTIRMASI

İSTANBUL TİCARET ODASI TEKNİK TEKSTİL SEKTÖR ARAŞTIRMASI İSTANBUL TİCARET ODASI TEKNİK TEKSTİL SEKTÖR ARAŞTIRMASI Hazırlayan : Ayşın Özdizdar İstanbul, 2004 1 1- ÜRÜN TANIMI VE KAPSAMI 1.1 Tanımı Kavram olarak çoğumuzun hayatının dışında gördüğü, ancak bugün

Detaylı

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Makine, Metal ve Döküm Kümesi Yol Haritası

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Makine, Metal ve Döküm Kümesi Yol Haritası İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Makine, Metal ve Döküm Kümesi Yol Haritası İçerik Takdim ve Teşekkür... 1 1. Giriş... 3 2. Küme Analizi... 7 2.1. Sektörel Analiz... 7 2.2. Yerel Ekonomi...

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı. TİM Ar-Ge, İnovasyon, Patent, Marka Teşvikleri Öneriler Sunumu. Ankara, 18 Şubat 2014

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı. TİM Ar-Ge, İnovasyon, Patent, Marka Teşvikleri Öneriler Sunumu. Ankara, 18 Şubat 2014 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı TİM Ar-Ge, İnovasyon, Patent, Marka Teşvikleri Öneriler Sunumu Ankara, 18 Şubat 2014 1 Ajanda 1) Dünya ve Türkiye Ekonomisindeki Görünüm 2) Dış Ticaretimizde Gelişmeler

Detaylı

Temmuz / Ağustos 2011 Yıl:7 / Sayı 66

Temmuz / Ağustos 2011 Yıl:7 / Sayı 66 Temmuz / Ağustos 2011 Yıl:7 / Sayı 66 İçindekiler 4-Tatilde Ağır ve Dengesiz Beslenmeden Kaçının 5-Çocuğunuzla Sağlıklı Bir Tatil İçin Önemli İpuçları 6-Havuz Suyu Vajinal Mantar Enfeksiyonuna Yol Açıyor

Detaylı

DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU. Hazırlayan: Cem BAYRAK

DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU. Hazırlayan: Cem BAYRAK DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU Hazırlayan: Cem BAYRAK İçindekiler Giriş... 2 Amaç... 2 Kapsam... 2 Mevcut Durum... 2 Sektör Tanımı... 2 İlişkili Sektörler... 3 Dünyadaki

Detaylı

AİLE AKADEMİSİ Değişen Türkiye ve Yeni Kariyer Fırsatları 2013

AİLE AKADEMİSİ Değişen Türkiye ve Yeni Kariyer Fırsatları 2013 AİLE AKADEMİSİ Değişen Türkiye ve Yeni Kariyer Fırsatları 2013 1 İÇİNDEKİLER Kitabı Kullanma Yöntemi Arşivci Aşçı Aşçı Yardımcısı Ayakkabı İmalat Elemanı Beyaz Eşya Ürünleri Satış Elemanı Bilgisayar İşletmeni

Detaylı

ÖNSÖZ... 3 1. GİRİŞ... 4. A-) Genel Özeti... 4. B-) Araştırma Metodolojisi... 5 2. REJENERE İPLİK SEKTÖRÜ GENEL DURUMU... 7

ÖNSÖZ... 3 1. GİRİŞ... 4. A-) Genel Özeti... 4. B-) Araştırma Metodolojisi... 5 2. REJENERE İPLİK SEKTÖRÜ GENEL DURUMU... 7 UŞAK TİCARET ODASI REJENERE İPLİK SEKTÖRÜ DIŞ TİCARET İHTİYAÇ ANALİZİ UŞAK 2012 1 ÖNSÖZ... 3 1. GİRİŞ... 4 A-) Genel Özeti... 4 B-) Araştırma Metodolojisi... 5 2. REJENERE İPLİK SEKTÖRÜ GENEL DURUMU...

Detaylı

Yönetmelikler Sağlık Bakanlığından: Vücut Dışında Kullanılan Tıbbî Tanı Cihazları Yönetmeliği BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Hukukî Dayanak ve Tanımlar

Yönetmelikler Sağlık Bakanlığından: Vücut Dışında Kullanılan Tıbbî Tanı Cihazları Yönetmeliği BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Hukukî Dayanak ve Tanımlar Yönetmelikler Sağlık Bakanlığından: Vücut Dışında Kullanılan Tıbbî Tanı Cihazları Yönetmeliği BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Hukukî Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu Yönetmeliğin amacı; vücut dışında (in-vitro)

Detaylı

Çevre Yönetim Sistemi Rehberi

Çevre Yönetim Sistemi Rehberi Çevre Yönetim Sistemi Rehberi Çevre Yönetim Sistemi Rehberi Aralık 2008 ISBN 978-9944-60-399-7 1. Baskı, 750 Adet Aralık 2008 İstanbul Sanayi Odası Yayınları No: 2008/11 Çevre Şubesi Meşrutiyet Caddesi

Detaylı

SAĞLIK MESLEK MENSUPLARI İLE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÇALIŞAN DİĞER MESLEK MENSUPLARININ İŞ VE GÖREV TANIMLARINA DAİR YÖNETMELİK

SAĞLIK MESLEK MENSUPLARI İLE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÇALIŞAN DİĞER MESLEK MENSUPLARININ İŞ VE GÖREV TANIMLARINA DAİR YÖNETMELİK Sağlık Bakanlığından: SAĞLIK MESLEK MENSUPLARI İLE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÇALIŞAN DİĞER MESLEK MENSUPLARININ İŞ VE GÖREV TANIMLARINA DAİR YÖNETMELİK Resmî Gazete: 22.05.2014-29007 Amaç BİRİNCİ BÖLÜM Amaç,

Detaylı

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016 2012 1 İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 2 GRAFİKLER LİSTESİ...

Detaylı

TÜRKİYE REHBERİ ORAN ORAN ORAN ORAN ORAN. SiVAS TKDK TKDK. TKDK San-Tez TKDK TKDK TTGV TKDK TKDK İŞKUR İŞKUR İŞKUR KOSGEB. Eureka

TÜRKİYE REHBERİ ORAN ORAN ORAN ORAN ORAN. SiVAS TKDK TKDK. TKDK San-Tez TKDK TKDK TTGV TKDK TKDK İŞKUR İŞKUR İŞKUR KOSGEB. Eureka GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCILAR İÇİN Eureka Yatırım Destek Ofisleri Yatırım Destek Ofisleri KDV İstisnası Teknogirişim Sermaye Desteği İŞKUR Kırsal Kalkınma Destek Programı San-Tez tent Destek Programı Yatırım

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Sonuç Özet Öneriler... 33 Kaynaklar... 37 Ekler... 38

İÇİNDEKİLER. Sonuç Özet Öneriler... 33 Kaynaklar... 37 Ekler... 38 Türkiye nin Cari Açığı: Makro ve Mikro Açıdan Nedenleri ve Çözüm Önerileri YASED - ULUSLARARASI YATIRIMCILAR DERNEĞİ KASIM 2011 i İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... ii Şekil Listesi... iii Tablo Listesi... iii

Detaylı

Adana Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi

Adana Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi Teknik Olmayan Özet (TOÖ) Nihai Taslak Haziran 2014 tıtyjuyıyuıu ADN PPP Sağlık Yatırım A.Ş. June 2014 Bu doküman, için İngilizce olarak hazırlanmış olan Çevresel

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM ALANLARI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM ALANLARI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM ALANLARI Ankara, 2012 1 2 3 İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 6 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ... 7 ADALET... 9 AİLE VE TÜKETİCİ HİZMETLERİ...

Detaylı

GÜNDEM TEKNO. Akıllı Teknolojiler. Ne Kadar Akıllı Olacak? Geleceği İyi Okumak Gerekiyor YILDIZ TEKNOPARK GELECEGI TASARLIYOR

GÜNDEM TEKNO. Akıllı Teknolojiler. Ne Kadar Akıllı Olacak? Geleceği İyi Okumak Gerekiyor YILDIZ TEKNOPARK GELECEGI TASARLIYOR TEKNO GÜNDEM Yıldız Teknopark Dergisi Yıl:1 Sayı:4 Kasım-Aralık 2014 Akıllı Teknolojiler Ne Kadar Akıllı Olacak? YILDIZ TEKNOPARK GELECEGI TASARLIYOR ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMLERİ Geleceği İyi Okumak

Detaylı