DOĞUM TARİHİ : Taner ve Ferda Denizcioğlu 1970 yılında evlenmişler ve 1980 yılında Ingiltere ye yerleşmişlerdir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DOĞUM TARİHİ : 1946. Taner ve Ferda Denizcioğlu 1970 yılında evlenmişler ve 1980 yılında Ingiltere ye yerleşmişlerdir."

Transkript

1 22 TANER DENİZCİOĞLU DOĞUM YERİ : İSTANBUL DOĞUM TARİHİ : 1946 M. OLDUĞU LİSE : GALATASARAY LİSESİ 1968 Galatasary Lisesi - İstanbul İ.U. İşletme Fakültesi İstanbul İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ilk düzenleyicilerinden. 7 sene Genel Müdür Yardımcısı olarak bulundu UKExpress Travel Services Ltd. London firmasını kurmak ve yürütmek üzere Ingiltere ye geldi ve 8 yıl Genel Müdür olarak görev yaptı University of London da Business Department Consultant olarak görevde bulundu Halen UGL - Ulusoy Global Ltd Project Consultancy firmasında Genel Müdür olarak bulunuyor. Taner ve Ferda Denizcioğlu 1970 yılında evlenmişler ve 1980 yılında Ingiltere ye yerleşmişlerdir. Çocukları: Alper (22) Timur (16) University College London (London University) dan Hukuk mezunu ve halen aynı üniversitede Hukuk Master Degree sini yapmakta. Halen Lise eğitimini sürdürmekte.

2 24 LEVENT ÇULLU DOĞUM YERİ : İZMİR DOĞUM TARİHİ : 1948 M. OLDUĞU LİSE : ÖZEL TÜRK KOLEJİ yılı İzmir de doğdum İzmir Ozel Türk Koleji nden mezun oldum O.D.T.U. İngilizce Lisan Okulu İ.Ü.İ.F Ege Bölgesi Sanayi Odası Ekonomist Askerlik Eşim Oya ile evlendim Yonsan Ege Yonga Levha San ve Tic. A.Ş. Kurucu Ortak ve Ticaret Müdürü olarak Kula Mensucat Fabrikası A.Ş. İdare Müdürü Çeşme Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı) Evis Menkul Değerler A.Ş. İzmir Koordinatörü Selolit Uf Levha Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Uyesi Aynı zamanda Bağ-Kur emeklisiyim. Artık aktif çalışmıyorum, sadece iki şırkette yönetim kurulu üyesi olarak bulunuyorum. Eş ve Aile hakkında bilgi: Eşim Oya, Boğaziçi Universitesi Kimya Fakültesi Mezunu. 0 da emekli ancak, benim kadar tembel değil, aynı zamanda Ege Universitesinde ders veriyor. Hayır Onunla Boğaziçi Universitesinde yaptığımız futbol maçı dolayısıyla tanışmadık. Öyle olsaydı, ikimizde okulumuzu zor bitirirdik herhalde. 17 Haziran 1976 da evlendik. 23 güzel yıl geçti. Allah bize Çağrı (1977) ve Arda (1981) yı verdi. Büyük oğlum baba mesleğini seçti. Başkent Universitesi Işletme Fakültesi 3. sınıf öğrencisi. Küçük oğlum ise bu yıl Bornova Anadolu Lisesini bitiriyor. Adres: 1391 Sokak No: 14/ Alsancak İZMİR Tel :

3 26 BEHİCE SARISALTIK DOĞUM YERİ : İSTANBUL DOĞUM TARİHİ : 1951 M. OLDUĞU LİSE : İSTANBUL KIZ LİSESİ Merhaba, Ben İstanbul'da doğup İstanbul Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra 26 okul numarası ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ne kayıt yaptıran ilk öğrencilerinden N. Behice SARISALTIK'ım. Hızımı alamamış olmalıyım ki mezuniyetten sonra İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatına kayıt oldum. Buraya girmemdeki amaç eski yazı öğrenmekti. Bu arada o günler için yeni sayılabilen Bilgisayar Programcılığı ve Sistem Analistliği üzerinde çalışıyordum. Daha sonraları 'lerde -öğretmenlik sevgimden- gündüz kendi işimde çalışıp akşamları Akşam Ticaret Lisesinde Öğretmenlik yaptım. Benden yaşça büyük insanlara öğretmenlik yapmak çok değişik bir duyguydu. O günlerin anarşik ortamı bile beni fazla etkilemedi. Gene bu sevgi ile Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Öğretmenlik Sertifikası alıp öğretmenliğe başladım. Şu anda tatlı bir kız çocuğu annesiyim ve kızımla yaşıyorum. Adres: Basındoğa Sitesi Deniz Apt.B Blok D.100 Beylikdüzü Büyükçekmece / İstanbul Tel :

4 29 ESEN RONA DOĞUM YERİ : ZONGULDAK DOĞUM TARİHİ : 1947 M. OLDUĞU LİSE : M. ÇELİKER LİSESİ 1972 DEN SONRA NELER OLDU? Temmuz ayı ortalarında Zonguldak a döndüm. Aynı ay eşimle tanıştım. Eylül ayı içinde girdiğim iki bütünleme sınavı sonunda İşletme Politikaları teksirlerinden mezuniyetimi Şubata ertelemek zorunda kaldım yılı Ocak ayında Ereğli Kömürleri İşletmesi Müessesesi Zonguldak Lavuarında işe başladım. Şubat ayında girdiğim sınavla İşletme Politikaları teksirlerinden Pekiyi alarak Zonguldak a döndüm. İlk işim, bu teksirleri termosifonda yakmak oldu. 12 Mayısta nişanlandım. Temmuz ayında da Muhasebe Müdürlüğü ne geçtim. Kıbrıs Barış Harekatından sonra 17 Ağustos 1974 te evlendim. Eylül ayında fakültemin Zonguldak ta düzenlemiş olduğu Yöneylem Araştırması ve Sistem Analizi seminerlerine katıldım Temmuzunda İskenderun da kısa dönem askerlik görevimi deniz piyade olarak yaptıktan sonra Ekim ayından itibaren Yöneylem Araştırması ve Otomasyon Grup Müdürlüğü nün kuruluş çalışmalarında bulundum Ekim ayından itibaren ise bu müdürlüğe araştırmacı göreviyle atandım Nisanında kızım dünyaya geldi. 1978, 1979, 1980 ve 1982 yılları içinde müdürlüğümüzle fakültem arasında yürütülen seminer, proje gibi ortak çalışmalarda aktif görev aldım yılından itibaren çalıştığım müessese, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ne; Grup Müdürlüğü de Yönetim Bilişim Daire Başkanlığı na dönüştü. Ben de Bilgi İşlem Şube Müdürü görevine atandım yılı Nisanında da oğlum dünyaya geldi. Aile bireylerine gelince; Eşim Ayşe RONA 1953 doğumlu, Açıköğretim Fakültesi İş İdaresi mezunu olup 24 yıldır SSK Zonguldak Müdürlüğünde çalışmaktadır. Kızım Ansı Deniz RONA halen Bağaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü 6 ncı sömestre öğrencisidir. Oğlum Bağış Can RONA ise, Zonguldak TED Koleji Vakfı İlköğretim okulu 6 ncı sınıfta öğrenim görmeye devam ediyor. Tel ev : Tel iş:

5 33 ŞULE BOLAK DOĞUM YERİ : İSTANBUL DOĞUM TARİHİ : 1948 M. OLDUĞU LİSE : AMERİKAN KIZ KOLEJİ 21 Nisan 1948 de İstanbul da doğmuşum. İlkokul eğitimimi Koca Ragıp Paşa İlkokulu nda ( 1959 mezunu ); Orta okul eğitimimi İngiliz Kız Orta Okulu nda ( 1964 mezunu ); Lise eğitimimi Arnavutköy Amerikan Kız Koleji nde ( şimdiki Robert Kolej; 1968 mezunu ) tamamladım. Lise eğitimimin bir yılını ( ), Londra daki Kidbrook Comprehensive School da yaptım. İşletme Fakültesi nin ilk gönüllü öğrencilerinden biri olarak başladığım fakültemden, Haziran 1972 de mezun oldum. Ocak 1973-Nisan 1974 te İşletme Fakültesi nde uzman olarak çalıştım.bu arada, daha önce başlamış olduğum doktora seminer ve derslerimi tamamladım. Eylül 1975 te, A.B.D. Kaliforniya Üniversitesi nden ( University of California at Los Angeles, Graduate School of Management ) M.B.A. derecesi aldım. Master eğitimim sırasında, okulda asistanlık yaptım yıllarında, çeşitli araştırma projelerinde çalıştım, bazı makaleler yazdım, tercümeler yaptım yıllarında, eşim ve birkaç arkadaşımla kurduğumuz danışmanlık şirketinde çalıştım yıllarında, Amerikan Fortune dergisi nin Türkiye temsilciliğini yaptım. Bu sırada, Türkiye ve ekonomisini dünyaya doğru şekilde tanıtabilmek amacıyca, özel Türkiye ekleri çıkarttım den sonra, bir yandan, özel ilgi duyduğum sağlık kuruluşlarının yönetimi konusunda çalışmalar yapıp, bu konu ile ilgili tezimi yazarak İstanbul Üniversitesi nden doktoramı aldım; diğer yandan, eşimle kurduğumuz Ultima Ltd. danışmanlık şirketinde çalıştım ve çalışmaktayım. Bu çalışmalar, son yıllarda, hizmet sektöründe toplam kalite yönetimi üzerinde yoğunlaştı. AİLE İLE İLGİLİ BİLGİLER 1947 doğumlu, Tarsus Amerikan Koleji ve İ.Ü. İktisat Fakültesi mezunu olan eşim Dr. Sera Özbaşar ile, İşletme Fakültesi nde çalışırken tanışıp, Temmuz 1974 te, Los Angeles te birlikte master yaparken evlendik. İpek adlı bir kızımız, Ömer adlı bir oğlumuz var. 4 Mayıs 1978 doğumlu olan İpek, İtalyan Lisesi mezunu olup, halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü ikinci sınıf öğrencisidir. 24 Mayıs 1985 doğumlu olan Ömer, Özel Yüzyıl Işıl Lisesi Orta 2 öğrencisidir. ADRES Adnan Saygun Caddesi 35, Ulus Sitesi, 1, Blok Daire 22, Levent - İstanbul Tel : , ; Fax:

6 35 EMRE YAZMAN DOĞUM YERİ : İSTANBUL DOĞUM TARİHİ : 1949 M. OLDUĞU LİSE : İSTANBUL ERKEK LİSESİ 2 Şubat 1949 da İstanbul da doğdu. Mahmutpaşa İlkokulu nu 1960 ta, İstanbul (Erkek) Lisesi ni 1968 de bitirdi. İşletme Fakültesi nin finans disiplininden 1974 te mezun oldu den başlayarak İktisadi Yürüyüş adlı aylık ekonomi dergisinde çalıştı. Üniversite yılları süresince İzmir de yayımlanan Yeni Asır gazetesinin İstanbul spor muhabirliğini yaptı da yurt hizmetini Eskişehir de Hava İkmal Bakım Komutanlığı nda Almanca mütercim olarak yaptı. Askerlik dönüşü, bugün 40. yılını sürmekte olan Sigorta Dünyası dergisinin imtiyaz sahipliğini üstlenerek dergiyi yönetmeye başladı. Halen aynı görevdedir de İstanbulspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu na seçilerek 1 yıl süreyle kulübün genel kaptanlığını yaptı. Halen kulübün divan kurulu üyesidir. Spor, özellikle basketbol özel ilgi alanında olup Internet teki Türkiye Basketbol Sitesi nin köşe yazarıdır. Eş ve çocuklarla ilgili bilgiler 2 Ocak 1974 te Fevziye Karagözoğlu yla evlendi. İki çocuğu var. Onursal Yazman 28 Ocak 1976 da doğdu. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü nde 4. sınıf öğrencisi. 13 Şubat 1977 de doğan Dünya Yazman ise İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü nün 4. sınıfında okumakta. Adresler Ev: Tarabya Bayırı Cad. Polat Koru Sitesi 5/ Tarabya - İstanbul İş: Yazman Yayımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti. Abide-i Hürriyet Cad. 210/ Şişli - İstanbul Telefonlar, fakslar, e-posta adresleri Ev telefonu: İş telefonları: Faks: E-posta adresleri:

7 37 GÜLPERİ ZARPLI DOĞUM YERİ : AYVALIK DOĞUM TARİHİ : 1950 M. OLDUĞU LİSE : ÜSKÜDAR AMERİKAN KIZ LİSESİ 30 Aralık 1972 de sınıf arkadaşım Yaşar Özcan la evlendim. 1.Ocak.1973 de eşimle beraber yanımızda birer bavulla Turkiye'den trenle ayrılıp Almanya ve Luxemburg üzerinden A.B.D. ye geldik. Yaşar'ın dediği gibi bitmeyen balayımıza ve hayat maceramiza başladık. İlk önce Baton Rouge, Louisiana da yaşadık. Yaşar önce Ingilizce okuluna başladı. Ben ise A.B.D. ye varışımızın ilk ayında bir Türk arkadaşımızın yardımıyla Pizza Hut'da iş buldum. Önce garson sonra da yardımcı menajer olarak çalıştım. İşletme Fakültesi'nden mezun olduğum için çok gururluydum ama burada anlatamacağım cok çeşitli sebeplerden dolayı o zamanlarda I.U.I.F. diploması işletmeci olarak bir iş bulmama yaramadı. Fakat benim için iş işdi. Kimseye muhtaç değildik. A.B.D. ye gelişimizden 3 ay sonra 50 dolar peşin gerisi taksitle sıfır kilometrede yepyeni 1973 model kirmizi VW bug aldık. O VW nin görmediği yer kalmadı. Pizza Hut tan sonra 7-Eleven da yardımcı menajer olarak çalıştım. 1975'de 6 aylığına askerlik icin Türkiye'ye geldik Ağustosunda Yaşar'ın okulu dolayısıyla Austin Texas a taşındık. Şubat 1977 de ise ilk kızımız Güneş doğdu Ağustosunda ise Richmond, Virginia ya (simdi bulundugumuz sehir) taşındık Ağustosunda Virginia Commonwealth University (VCU) School of Business de master programına başladım. Yaşar akşam üstü eve gelir, ben ise Güneş'i babasına bırakır okula giderdim. Sabah 3'de 4'de eve dönerdim, dersden sonra okulun bilgisayar laboratuvarında programlarımı yapardim. İlk kızım 5 yaşında, ikincisi ise yolda iken 1982 de Master of Information Systems derecesini aldım. Önce VCU School of Nursing de öğretim üyesi olarak çalıştım. Bu arada Ekim 1982 de ikinci kizimiz Nilufer dogdu da VCU School of Medicine nin OB/GYN bölümüne geçtim de ise VCU nin Medical College of Virginia Hospitals Information Systems Department inda computer analyst olarak çalışmaya başladım de ikinci ağabeyimi de cok genc yaşta kaybettikten sonra 1995 de 13 seneden sonra VCU dan ayrılmaya karar verdim. Hayatın cok kısa, her günün ne kadar kıymetli olduğunu tekrar anladım. Şimdi en kiymetli varliklarım iki kızım, Güneş ve Nilufer ve cok sevgili eşim Yaşar. Her türlü ev ve bahçe çiçeklerini yetiştirmeyi çok seviyorum, Bahçemdeki her şeyi (ağac,gül,çiçek,v.s) kendim ekerim ve bakımını yaparım. Ücüncü tutkum ise seyahat etmek bilhassa cruise a çıkmaktır. Bir cruise bitmeden diğerini hayal ederim. Hastalık gibi bir sey bu bende. Yaşar da benimle aynı fikirdedir. Sağlığımız yerindeyken gezelim diyoruz. Yaşlıyken para olabilir ama hal olmayabilir, veya bizler olmayabiliriz. Yukarda da bahsettigim gibi iki kızımız var. Güneş Özcan 18 Subat 1977 de Austin, Texas da doğdu. 20 yaşında (3 senede, HEY HEY koltuklarımı kabartıyorum!!!) University of Virginia dan mezun oldu. Government ve Women s Studies de major yaptı. Bir sene çalıştıkdan sonra 1998 sonbaharında University of Virginia School of Law a başladı (A.B.D. hukuk 4 senelik bir universite diplomasindan sonra 3 senelik lisans ustu bir programdir). Ikinci kızımız Nilufer Ozcan ise 28 Ekim 1982 de Richmond, Virginia da doğdu. Nilüfer senesinde onuncu sınıfa gidiyor. Nilüfer birinci sınıfdan beri bale dersleri alıyor. Dolayısıyla dans ve tiyatroyu cok seviyor. Nilüfer politikaya da çok meraklıdır. Çocuklarımızın ikisi de işletme, uretim yönetimi, bilgi işlem gibi konulara enterese değiller. Ama onemli olan sevdikleri konularda çalışıp mutlu olmaları. Tel : (001) (001)

8 38 AHMET KILINÇ DOĞUM YERİ : ADANA DOĞUM TARİHİ : 1949 M. OLDUĞU LİSE : ADANA ERKEK LİSESİ 15 mayıs 1949 da Adana da. Doğdum İsmet lnönü İlkokulundan sonra, İşletme Fakültesi gibi yeni kurulmuş olan Milli Mensucat ortaokulunu da 66 numara ile ilk mezun olarak bitirdim. liseyi Adana Erkek Lisesinde okudum dc İşletme Fakültesinc girdim ve 1972 de ınezun oldum.bu dört yılın yarısı okul, yarısı da çalışma ile geçti yılında sınıf arkadaşım Nermin Taşdelen ile evlendim de kızım Yasemin, 1981 de oğlum Erdem dünyaya gcldi.yasemin Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünde okuyor. Erdem Alman lisesi son sınıfa geçecek. Şu anda. Okurken de çalıştığım çanta üretim ve pazarlama işini sürdürmekteyim. Adres: 2. Ulus Gözde Sok. No:12 D.8 Etiler Tel :

9 40 GÜLİN GÜREL DOĞUM YERİ : VİZE DOĞUM TARİHİ : 1948 M. OLDUĞU LİSE : AMERİKAN KIZ LİSESİ Arkadaşlar Merhaba, Fakülteden mezun olduktan sonra bir buçuk yıl Akbank planlamada çalıştım yılında Sermet Arkadaş ile evlendim yılında oğlum Ömer doğdu. Oğlum bu yıl Amerika'da Bentley University, Business Management bölümünden mezun olacak Aralıkta Kızım Defne doğdu. Ekim ayında Nice Üniversitesinde Medya Kültürü ve Komünikasyon okumaya başladı. Ben sürekli çalışamıyorum. Dönem, dönem eşime yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu sene ikinci çocuğumu da yurt dışına gönderdikten sonra biraz daha fazla yolculuk edip, geri kalan zamanlarda da işe daha fazla gitmeyi planlıyorum. Herkese çok selâm ve sevgiler. Tel: Gülin GÜREL ARKADAŞ

10 42 ORHAN SARAN DOĞUM YERİ : HAVZA / EDİRNE DOĞUM TARİHİ : 1948 M. OLDUĞU LİSE : BAKIRKÖY LİSESİ 1948 nevruzunda Havsa-Edirne de doğdu. İlk ve orta tahsilini Çorlu da tamamladı yılında İstanbul Bakırköy Lisesinden mezun oldu döneminde İ.Ü.İşletme Fakültesi ne girdi yılında fakültenin Üretım Yönetmi disiplininden mezun oldu. SSK bursu geri odemesi nedeniyle yılları arasında SSK Unkapanı merkezinde memurlukla çalışma hayatına atıldı yılları arasında T.Ş.C.F.A.Ş. de başlatılan iş degerlendırme ve organizasyon projesinde uzman olarak çalıştı de kısa dönem askerliğini Antalyada yapan Orhan Saran arası Merbolin boya sanayii A.Ş. de Üretım Planlama Müdürü olarak görev yaptı yılları arası Şişe Cam Cam Elyaf Şirketinde Üretim Planlama Yöneticisi oldu yıllarında Şahlan Elektrikli Ev Aletleri Fabrika Müdürlüğü ve satış ile üretım şirketlerinin koordinatörlüğünde bulundu arası özel iş kurdu de Şalteks Tekstil Sanayii İhracat Müdürü, da Epan Tekstil Üretim Planlama Müdürlüğünden sonra 1991 de Profilo Holding de Satış Planlama Müdürü olarak görevine devam etti. Profilonun Bosch a geçmesi ile halen BSG Grunberg A.Ş. de Planlama Müdürlüğüne devam etmektedir. Aynı fakülteden Lemis Angı ile 1973 yılında evlenen Orhan Saran ın Okan adında 18 yaşında bir oglu vardır. Adres:Atatürk Cad. Kireçhaneler Sok. Güçlen Apt. No4/59 Kozyatağı / İst. Tel :

11 43 MELİH ETİZ DOĞUM YERİ : AKÇAKOCA DOĞUM TARİHİ : 1950 M. OLDUĞU LİSE : ADAPAZARI LİSESİ tarihinde Akçakoca da doğdum. İlk ve orta tahsiliım Bolu - Ordu -Adapazarı İllerinde tamamlayarak 1968 yılmda İşletme Fakültesine kaydoldum yılı Haziran ayında mezuniyetimi müteakip Kasım ayında askerliğe başladım. Tuzla Piyade Okulu ndaki Eğitim Dönemini Antalya Karpuzkaldıran Askeri Kampı ndaki hizmet dönemi takip etti. Terhis olduktan sonra Haziran 1976 aymda Profilo Holding e bağlı EVAL A.Ş. ne muhasebeci olarak girdim. 3,5 yı1 çalıştıktan sonra Aralık 1979 da halen çahşmakta olduğum Entes Endüstri Tesisleri Imalat ve Montaj Taahhüt A.Ş. ne geçtim. Önce Muhasebe Müdürlüğü, şimdilerde Mali İşler Müdürlüğü yapmaktayım yılında emekli olmama rağmen bu şirketteki çalışmam devam etmektedir. Aile Bireyleri; Eşim Ayşe Tümay Etiz: Üniversite yıllarında tamşarak evlendiğim eşim İ.Ü.Edebiyat Fakültesi Sosyoloji mezunu olup çalışmaınaktadır. Kızım Defne Etiz: 1978 doğumlu olup, Üniversite smavlarma hazırlannıaktadır. Oğlum llgaz Etiz: 1979 doğumlu olup, Kıbns Doğu Akdeniz Üniversitesi, İşletme Fakültesi 1.smıfma devam etmektedir. Adres: Hakkak Yümmi Sok. No: 33/3 Emirgan / İSTANBUL Tel: Ev İş Fax: Ev İş

12 46 AHMET BALİOĞLU DOĞUM YERİ : İSTANBUL DOĞUM TARİHİ : 1947 M. OLDUĞU LİSE : ÖZEL YENİ KOLEJİ Orta öğrenimini Avusturya Lisesi nde yaptı de girdiği İ.Ü. İşletme Fakültesi Pazarlama Bölümü nden şubat 1973 de mezun oldu. (son iki sene Rahmetli Prof. Dr. Kenan GÜRTAN dan çok çekti! Nur içinde yatsın..) İş hayatına yapı ve Kredi Bankasında İştirakler Müdürlüğü bünyesinde başladı yılında yeni kurulan Menkul Değerler Müdürlüğü görevine atandı da Y:K:B: den ayrılarak Mehmet Şükrü Tekbaş ve Tuncay Artun la birlikte Değer Menkul Değerler i kurdu yılında on ay süre ile Egebank ta sermaye piyasalarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yaptı. Aynı yılın sonunda Değer Menkul Değerlere geri döndü de Değerden ayrılıp Tezel Menkul Değerler in ortakları arasına girdi yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. Aynı yıl İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkan Danışmanlığı Görevine getirildi. Halen bu görevini sürdürmektedir yılından beri Fatoş BALİOĞLU ile evli olup çocuğu bulunmamaktadır. Adres: 2.Levent Mor Karanfil sok. No:5 İş :İMK Borsası İstinye Tel ev: Tel İş :

13 47 CENGİZ MENGÜ DOĞUM YERİ : BURSA DOĞUM TARİHİ : 1947 M. OLDUĞU LİSE : BAKIRKÖY LİSESİ 17.O1.l947 BURSA doğumluyum. ilk ve Ortaokulu Bursa da, Liseyi Istanbul da (Bakırköy Lisesi) ve en son olarak da Fakültemizi bitirdim. Fakülte öğrenimi ve sonrası iki yıl çeşitli müzik gruplarında(son beş yıl KARE AS) profesyonel olarak çalıştım sonbaharında,sümerbank Istanbul şubesinde ithalat servisi elemanı olarak ilk işime başladım yılında askerlik (kısa dönem) görevimin bitiminden sonra DEVA HOLDİNG A.Ş. İlaç Bölümünde Pazarlama Uzmanı ve Istihsal ve Envanter Planlama Şefliği görevlerinde bulundum. 1 yıl kadar Almanya da kaldım, Dönüşümde ARSAL CAM SANAYİİ A.Ş. de Satış ve Pazarlama departmanında çalıştım yılında tekstil kimyasalları konusunda faaliyet gösteren kendi pazarlama firmamı kurdum yılında ağbeyimin tekstil kimyasalları ve mümessillik konususunda çalışan firmasını kurup, muhasebe, ithalat, ve pazarlama departrrıanlarını yönettim yılında evlendim. Biri erkek diğeri kız iki evladım var yılında emekli oldum. İşlerimi tasfiye edip Izmir e yerleştim yılı Mart ayında İzmirin Balçova ilçesinde Eczane açarak kendime yeni bir iş kurdum. Bundan sonrasını yaşıyarak görecegiz. Aileme gelince; Eşim Belgin Fen Bilgisi Oğretmenidir. 11 yaşındaki oğlum Cenk Ilköğretim 6. sınıf öğrencisidir ve oldukça sportmendir. 4 yaşından itibaren yüzme ve müzik (Org), ilave olarak da 7 yaşından sonra karete ve kayak sporuna devam etti yılında basketbola başladı ve ağırlığı oraya kaydırdı. Kızım Burcu 4 yaşındadır. Yüzmeyle 1998, kayakla da 1999 yılında tanıştı. Siz sevgili arkadaşlarımla yeniden sağlıklı günlerde buluşabilmek dileklerimle, hepinizi sevgiyle öperim. Adresim: 0l.Sokak. No:l3/7 Göztepe İZMİR Tel: İş Tel : Termal Eczanesi. Korutürk Mah.İmbat 8k. No:39/A Balçova İZMİR İş Tel:: Cep Tel :

14 50 FÜSUN ARAT DOĞUM YERİ : İSTANBUL DOĞUM TARİHİ : 1949 M. OLDUĞU LİSE : ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ 1949 İstanbul doğumluyum. İngiliz Kız Ortaokulu ve Üsküdar Amerikan Kolejinden mezun olduktan sonra 1968 de açılan İ.Ü.İşletme Fakültesine girdim de THY Genel Müdürlüğü nde görev aldım da ayrıldım de eşim Tevhit ile evlendim da oğlum Cem dünyaya geldi. Eşim Tekstil ve GSM sektöründe çalışmaktadır. Oğlum Koç Lisesi nden sonra ABD de Duke Üniversitesi Makina Mühendisliği son sınıfında okumaktadır. Adres : Dönüm Sok. No 34 Emirgan Tel Ev :

15 52 SELÇUK ARSLAN DOĞUM YERİ : SÜRMENE DOĞUM TARİHİ : 1950 M. OLDUĞU LİSE : TRABZON LİSESİ 1950 yılında Sürmene de doğıııuşum.mercan İikokulu (Erziııcan),Sürmene Ortaokulu ve Trabzon Lisesini bitirdikten sonra 1968 yılında I.U. İşletme Fakültesi'ne girdim yılı haziran ayında mezun olup,aynı yıl sonu Almanya ya gittim.lisan eğitimi aldıktan sonra Mannheime Universitesine kayıt yaptırdım.dört veya beş yıl gibi bir zaman uzmanlık eğitimi için kalmam gerektiğinden geriye dönüş yaptım yılı Nisan ayında Tuzla piyade okulunda askerlik görevime başladım.aynı dönem Münip Oztürk, Turhan Baybora ile beraber kuraları çektik.torbadan bana Balıkesir Burhaniye çıktı.oradaki 12 aylık görev süresi içinde sevgili eşimle tanıştım.askerlik bitiminden sonra 11.Şubat tarihinde Istanbul da eviendim. Hayatımın tatil devresi okul,askerlik gibi bitmişti.şimdi iş yaşamı başlamıştı.ilk işim altı ay bir fabrikada yönetici olarak başlamıştı.okul da disiplin dalım pazarlama idi.ama o işi yürütebilmek için finans,personel,üretim ve muhasebe konularında tam bilgili olmam gerektiğinden mesai sonlarında arkadaşlarımdan bilgi edinirdim.6 ay sonra kendi aile işime dönmem gerektiği kararını aidım.böylece serbest ticaret hayatıma inşaat malzemeleri satışı işiyle başladım.bu konuda toptan ve parekende olarak halen sürdürmekteyim.ticarete ek olarak inşaat yapma ışını devam ettiriyorum Altı yıl süren bir çiftlik evleri projesini bitirdim.bundan sonra bu konuda yoğunlaşacağım.otuz yıllık kısa yaşam öykümü 30 satıra sığdırmaya çalıştırn.yıl Emekli olacağım belirli bir tarih yok.çüııkü biz kendi adına çalışan insanların emekliliği;artık yeter diyene dek, sağlığımız elverdiği sürece,olmayacak gibi geliyor bana.kısaca iş bizi bırakmayacak. Askerlik dönemimde Burhaniye de tanıştığım Perihan Akçay la 11.Şubat tarihinde evlendim. 27.Şubat tarihinde oğlum Gökçe dünyaya geldi. 10 yıl aradan sonra 6.Haziran tarihinde 2. Oğlum Göker dünyaya geldiler.halen Gökçe İ.U İktisat Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi,diğer oğlum Göker Tarabya Cent koleji 6. Sınıf öğrencisi.bir ailede bir işletmeci birde iktisatçı yeter mi bilmiyorum. Ev adresim: Tarabya Aydınevler 2.Bostan sok. No: 7/3 SARİYER/İSTANBUL İş adresim.asian yapı malzeme Tic.ltd.Şti Bakırköy cad. No: 104/a parseller/bagcilar İSTANBUL Yaziık Adresi: Doğanay sitesi 62 noiu villa yeniçiftiik/tekirdag Çiftlik. Çamlıtepe çiftlik evleri sitesi değirmenköy / SİLİVRİ TELEFON.Cep Ev İş Yazlık Fax

16 55 KAYHAN ARSOY DOĞUM YERİ : İSTANBUL DOĞUM TARİHİ : 1951 M. OLDUĞU LİSE : VEFA LİSESİ Doğum Tarihi ve Yeri : İstanbul Baba adı : M. Cemalettin Askerlik Yeri ve Tarihi :Kütahya 1976 Evlenme Tarihi : () Eşinin Adı Soyadı :Gülsün Arsoy (Tübingen Üni. Ekonomi Bölümü mezunu) Çocuğunun Adı Soyadı: Eren Arsoy İlkokul Orta Okul Lise Üniversite : Vezneciler /İstanbul : Vefa Lisesi : Vefa Lisesi : İ.Ü. İşletme Fakültesi (Finans Bölümü) Mesleki Deneyimleri İ İberotel İnternational A.Ş. Director Finance of Group Gezi Otelcilik A.Ş. Financial Controller Uran Turizm ve Yatırımları Financial Controller Natura Turizm ve Seyahat A.Ş.Tourism & Admin.Mgr Doğuş Constr.~ Trad.İnc. Budget & Contr.Mgr Milliyet Gazetec.A.Ş. Budget & Contr.Mgr T.Demir Döküm Fabr.A.Ş. Cost Acc & Budget.chief İst.Hilton Hotel Service Dept-Night Audit. İş Adresİ: İberotel İnternational A.Ş. İsmet Gökşen Cad. No:325 D: Antalya Tel : (0242) Fax: E-posta : Ev Adresİ: Meltem mahallesi 3808 Sok. Asya Sitesi D1 Bl.D:8 ANTALYA Tel: (0242)

17 58 FERAMUZ GÜLERYÜZ DOĞUM YERİ : KARADENİZ EREĞLİSİ DOĞUM TARİHİ : 1951 M. OLDUĞU LİSE : EREĞLİ LİSESİ Fakülte bitince doğup büyüdüğüm yer olan Karadeniz Ereğli ye döndüm. Burada, burs aldığım ve yaz aylarında staj yaptığım Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları - Erdemir e girip çalışmayı hedeflemiştim. Ancak hiçbir şey göründüğü kadar kolay olmadı. Hangi kapıyı çalsam bir sürü olumsuzluk karşıma çıkıyordu. Gazetelerdeki iş ilanlarına başvurmaya başladım. Onlardan da bir yanıt alamıyordum. Sonuçta Erdemir e fakat çok düşük bir derece ile girebildim. Fakültede hocalarımızın bizlere anlattıkları aklıma geldikçe, bizi nasıl boş hayallerle doldurduklarını düşünüyordum. Hiç unutmuyorum. İlk kayıt için İstanbul Üniversitesi Merkez binaya geldiğimizde elimize küçük bir kağıt tutuşturmuşlardı. Bu kağıtta Mühendisi,Avukatı,Doktoru emrinizde çalıştırmak istiyorsanız İşletme Fakültesini seçin gibi bir ifade vardı. Aslında kayıt için gelirken, tercihlerim arasında İşletme Fakültesi zaten vardı. Ancak ne olduğu konusunda bir fikrim yoktu. Sonra, kayıt aşamasında Sn. Kamuran Pekiner in bizlere güven veren açıklamaları oldu. Ne olduğunu bilemediğimiz bir Fakülteye kayıt konusunda endişelerimizi dile getirdiğimizde, Sn Pekiner bizlere, İşletme Fakültesinden kaydımızı sildirmeden,dilersek başka yerlere de kayıt yaptırabileceğimiz güvencesini verdi. Sonunda İşletmeli olmuştuk. Mezun da olduk. Ancak, bırakın doktoru mühendisi avukatı emrimizde çalıştırmayı, mühendislerin üçte bir ücretiyle, o da zar zor, işe girebilmiştim. Çalışma yaşamımın ilk yılları diyebileceğim bir dönemde Ankara da Sn. Mehmet Oluç la karşılaşmıştık. Selam verip kendimi tanıttım. Bana ilk sorduğu Nasıl, Mühendislerden fazla alıyorsunuz değil mi? olmuştu.ben de Nerdeee hocam, onların yarısını bile alamıyoruz deyince Ama işçilerden fazla alıyorsunuzdur demişti. Erdemir de çalışmaya 1973 Ocak ayında başlamıştım. İlk işim Yatırım bölümünde puantörlüktü. O yılın Mayıs ayında Üretim Planlama bölümüne geçtim. Bu bölümde 5 yıl çalıştım. Bu arada, 1975 Mart ında evlendim. Aynı yıl Temmuz ayında kısa dönem yedek subay öğrencisi olarak askerlik görevimi yapmak için Antalya ya gittim. Ne güzel rastlantıdır ki orada çok sevdiğim sınıf arkadaşlarımla buluştum:kutsi, Birol, Orhan, Cahit. Askerlik dönüşü, Erdemir de Finans bölümüne transfer oldum yılından bu yana aynı bölümde farklı görevler üstlendim. Şu anda bu bölümün yöneticiliğini yapmaktayım (Buradaki ünvanım Finansman Müdürü) Yıllar ne çabuk akıp gidiyor. İşe girişimi yarım sayfada anlattım, sonraki 26 yılı üç satırda. 29 Mart1999,evliliğimizin 24.yıldönümü. Eşimin adı Zeliha, İki çocuğumuz var. Oğlumuz Bora 1976 doğumlu. Ereğli Anadolu Lisesinden sonra Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümüne girdi. Bu yaz (1999 Haziranı) mezun olacak. Kızımız Işık, Ereğli TED Kolejini bitirdi, şu anda Ankara Üniversitesi DTC Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı birinci sınıf öğrencisi. Meslek yaşamımın başlangıcında yaşadığım sıkıntılara karşın,zamanla gördüm ki İ.Ü. İşletme Fakültesinde değerli hocalarımızın bizlere kazandırdıkları gerçekten diğerlerine göre farklı olmamızı sağlamıştı. Zaman zaman bazı eksiklikleri duyumsamış olsam bile ; tekrar yüksek öğrenim yapmak durumunda kalsam yine İŞLETME FAKÜLTESİNİ seçeceğimi de her fırsatta duraksamadan dile getirdim. Bir İşletmeci olmaktan ve Fakültemizin ilk mezunlardan biri olmaktan her zaman övünç duydum, Tel : Adres:Ereğli Demir ve Çelik Fab. A.Ş. Erdemir Lojmanları 120 Evler No : 10/4 Kdz. Ereğli

18 62 SÜVEYDA GÖKPINAR DOĞUM YERİ : İSTANBUL DOĞUM TARİHİ : 1947 M. OLDUĞU LİSE : AVUSTURYA LİSESİ Eşi: Berç Kızı Zeynep Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı - Uzman Sigorta sektöründe bir sertifika programını yönetmekteyim şu anda. Mezun olduktan sonra ilk işim Reklam Moran da finans ve organizasyon sorumluluğu idi. 2 yıl sonra AIESEC imtahanı ile bir uzun dönem stajı kazanarak Almanya ya gittim. PİAR türünde bir pazar araştırması şirketinde 6 aylık staj dönemi 4 yıla uzadı. Tam döneyim mi, dönmeyeyim mi artık derken, annem geldi yanıma bir ay ve o gittikten sonra kitaplarımı ve bir kaç parça eşyamı Türkiye ye göndererek, Almanya ve Orta Avrupa daki 4 yıllık gezmem sanki yetmemiş gibi sırtıma çantayı geçirip 6 ay İngiltere de dolaştım ve nihayet kürkçü dükkanına döndüm. Tam iş ararken ilk eşimle tanıştım ve 1 yıl sonra Libya ya gittim. Eşim diplomattı. Bir kızımız oldu ve eşim bir süre sonra hariciyeden ayrıldı. Türkiye ye döndük ve evlendikten 9 yıl sonra ayrıidık. Hayatla boğuşarak, özellikle yabancı dilde özel ders vererek, beceremediğim bir kaç mümessillikle geçen bir 10 yıl, sonra 2. evlilik. Yeni iş, yeni eş ve 18 yaşında tepemden bakan bu sene liseyi biteren bir kız. Şimdi mutluyum ve sihhatli olarak bunun tadını çıkarmak istiyorum Eşimle okuldaşız. Aslen finans kökenli ve Atlas Copco dan emekli. Sigorta sektöründe finansal koordinatör olarak görev yaptı bir süre. Şimdi parayla pulla ilgilenmemek için ailenin finans problemlerini bile bana yüklüyor.its isimli İlgiliz kökenli uluslararası bir test ve kalite labaratuvarında Türkiye den ihraç edilen tekstil ürünlerinin kalitelerini kontrol ediyor. Kızım Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi ni bu yıl bitiriyor ve hukukçu olmak istiyor. Türkiye de çöken sistemi kurtaracakmış. Adresim, her zaman olduğu gibi: Feneryolu Bağdat cad. 143 / Kadıköy EvTel:0216/ İşTel::0212/ /58 faxo2l2/

19 64 MESUT TAŞKIN DOĞUM YERİ :FETHİYE / ANTALYA DOĞUM TARİHİ :1949 M. OLDUĞU LİSE :AKŞEHİR LİSESİ 1949 Ağustos unda öğretmen ana babanın çocuğu olarak doğdum. Fethiye ye bağlı Faralya köyü nüfusuna kaydedildim da Uluborlu'da, okula başladım. İlkokulu 1961 de, ortaokulu 1964 de, liseyi 1967 de Akşehir de bitirdim yılma gelince, önce Gazetecilik Enstitüsü ne, çok kısa bir zaman sonra da oradan ayrılıp lisede de aynı olan öğrenci numarasıyla İşletme Fakültesine yazıldım Şubat aymda Uretim Yönetimi Disiplininden mezun oldum de pek istekli olmasam da ailemle birlikte Izmir e yerleştim yılına kadar orada bir özel kesim sanayi kuruluşunda planlamacı olarak çalıştım. Bu arada 1976 da Tuzla da kısa dönem yedeksubay olarak askerlik hizmetimi tamamladım. Daha sonraları kendi adıma küçük ölçekli inşaat, imalat, ticaret işleriyle uğraştım. Turizmin ivme kazanmasıyla Fethiye ye yerleşerek 1985 ile 1990 yılları arasmda kamp işletmeciliği yaptım e kadar kırsal - köy yaşamınm gerekleri dışmda önemli bir faaliyetim olmadı. Hemen hemen beş yıldır hediyelik türü çini ve seramik eşya ticareti yapıyorum. Adres Dispanser Yanı Deniz Yolu Güven Apt. altı No:1/ FETHIYE Tel: (252) İş Ev :

20 68 FÜSUN TÜFEKÇİ DOĞUM YERİ : ANKARA DOĞUM TARİHİ : 1951 M. OLDUĞU LİSE : ÇANAKKALE LİSESİ Yirmialtı senedir neler oldu? 1973 Şubat döneminde mezun olduktan sonra bir yıl İngiltere de, Bath ve Cambridge şehirlerinde kalarak lisan geliştirme ve pazar araştırması seminerleri yaptım. Istanbul a döndükten sonra Türkiye Sınai Kalkınma Bankası nın açtığı sınavlarda başarılı olarak Kıdemsiz Ekonomist olarak 1974 Temmuz ayından itibaren çalışmaya başladım. Kıdemli Uzman sıfatıyla devam ettiğim bu çalışma 1982 Temmuz ayına kadar sürdü. Bu tarihte Bankadan ayrılarak dünyanın değişik bölgelerini görmek amacıyla çeşitli seyahatler yaptım. Özellikle Uzak Doğu ülkelerinin hemen tümünü içeren bu çok ilginç gezilerim bir yıl kadar sürdü. Bu dönemin sonunda Paris teki O.E.C.D. teşkilatının Development Centre bölümünde Müşavir sıfatıyla çalışmaya başlayarak Türkiye konulu iki ekonomik etüdün gerçekleştirilmesini üstlendim. Türkiye de kalarak sürdürdüğüm bu çalışmanın sekiz aylık son dönemini Paris te tamamladım. Dönüşte değişik bir alanda çalışma arzum beni denizcilik sektörüyle tanıştırdı. Sönmez Denizcilik şirketinde iki yıla yakın çalışarak, o sırada Türkiye nin en büyük OBO gemisi olan İnci~S in satın alınması için gereken dış finansmanın sorumluluğunu taşıdım. Denizcilik sektörünün cazibesi beni Paris ten ve oradayken tanıdığım Cengiz Tarhan dan uzakta tutmaya yetmediğinden 1988 yılı Mart ayında evlenerek yine bu güzel şehre geri döndüm. Eşim Cengiz Tarhan Galatasaray Lisesini bitirdikten sonra eğitimine devam etmek için gittiği Fransa da neredeyse otuz yıldır yaşamakta ve O.E.C.D. teşkilatında üst düzey yönetici olarak çalışmakta. Paris teki çalışma hayatım consultant~müşavir olarak başlamıştı, hep öyle gitti. Cengiz in diplomatik statüsü nedeniyle çalışma kartı sahibi olamadığım için sadece uluslararası kurum ve şirketlerde bu sıfatla görev yapabildim. En çok da büyük bir Japon şirketi olan IRM International la çalışarak Japon sanayicileri ve bakanlıklarının Avrupa da ilgilendikleri ekonomik konularda araştırmalar yaptım. Ancak, genelde müşavirlik, meslek hayatının sonuna doğru azalan enerjileri tatmin edecek bir çalışma şekli değil midir? İşte ben bu duruma henüz pek çok çalışma gücüm ve isteğim varken mahkum olmaktan son derece sıkılarak yeni bir yaşama şekli geliştirmek ihtiyacını duydum. Bunun için Paris Rene Descartes Üniversitesinde, banka ve finans konulu lisans üstü çalışmayı tamamlamak da dahil olmak üzere, kimsesiz hasta çoçuklarla ılgılenmek, Türkiye ile ilgili radyo-televizyon programları yapan yabancılara yardım etmek, Türk ressamlarının tanıtımına katkıda bulunmak gibi gönüllü bir çok faaliyette bulundum. Bütün bunlar da yeterli olmayınca, 1998 yılı başından beri daha radikal bir çözüm geliştirdim. Aile hayatımı bir ülkede, iş hayatımı başka bir ülkede yaşıyorum. Yani hayatımı Paris le İstanbul arasında gidip gelerek sürdürmekteyim. İstanbul da işim Soyak Holding de. Bu şirkette Proje Geliştirme Koordinatörü olarak çalışmaktayım. Şimdilik bu iki ülkeli yaşantıdan yorulmuyorum ve mutluyum. 26 seneyi bir çırpıda özetlemek kolay değil, ama ana hatlar bunlar. Detayları merak eden arkadaşlarım eminim ki bu geç yıllık sayesinde beni bulacaklar ve onlara başka şeyler de anlatabileceğim. Böyle kavuşmalara vesile olacağı için geç yıllığımız aslında zamanında çıkmış olmaktan daha da değerli ve ben onu heyecanla bekliyorum. Bu arada bu zor işin altına özveriyle giren ama başarıyla çıkan Oner ve Münire ye sonsuz teşekkürler. İstanbul adresim: Cevdet Paşa caddesi no 107/2 Bebek İstanbul Tel.: Paris adresim : 14, Boulevard Saint - Germain Paris Tel.:

MADENCİLER 55. YIL MADEN MÜHENDİSLERİNİN VE TÜM MADENCİLERİN BAYRAMINI KUTLARIZ...

MADENCİLER 55. YIL MADEN MÜHENDİSLERİNİN VE TÜM MADENCİLERİN BAYRAMINI KUTLARIZ... MADENCİLER Bayram Bülteni 4 A r a lık 20 0 9 T MMO B MADEN MÜH ENDİ SL ER İ ODASI Say ı: 43 55. YIL MADEN MÜHENDİSLERİNİN VE TÜM MADENCİLERİN BAYRAMINI KUTLARIZ... Yüzyıllık bir dünya geleneği olan 4 Aralık

Detaylı

Feyyaz Berker. Robert Kolej Camiasının Gönlünde Taht Kuran RC li V 122

Feyyaz Berker. Robert Kolej Camiasının Gönlünde Taht Kuran RC li V 122 Çocukları ilkokulu tamamlamak üzere olan, belli bir kültür düzeyine sahip nice ailenin gönlünde haklı olarak hep aynı aslan yatıyor; İstanbul Amerikan Robert Lisesi. Çünkü 125 yaşındaki kolej, öğrencilerine

Detaylı

Hayırlı iş ve hizmetlere aracılık ve yardım eden kişi, sanki o işi bizzat yapmış gibidir. Nice kırk lara Nice hayırlı hizmetlere

Hayırlı iş ve hizmetlere aracılık ve yardım eden kişi, sanki o işi bizzat yapmış gibidir. Nice kırk lara Nice hayırlı hizmetlere 1 2 İster ak-pak binitleriyle atlanıp aramızdan ayrılmış ve Rahmet-i Rahmân a kavuşmuş olsun, ister halen toplumumuzda ve ön sıralarda duran, milli kültürümüzün bu emekçilerini yâdetmek ve ayrıca onların

Detaylı

16-23 haber. Çelebice haberler ÇELEBİ DÜNYASINDA NELER OLUP BİTİYOR? Çelebi kalitesine onay. 26 tarih. Komedi genlerinde var.

16-23 haber. Çelebice haberler ÇELEBİ DÜNYASINDA NELER OLUP BİTİYOR? Çelebi kalitesine onay. 26 tarih. Komedi genlerinde var. içindekiler 4 söyleşi Cavit Bey çok cesurdu, çocukları onu da geçti NECMİ YERGÖK 8 ellinci yıl Türkiye nin Çelebi li 50 yılından kesitler 6 söyleşi Başarı, ekip olarak iyi çalışmamızla geldi RAMAZAN ÖZEL

Detaylı

TED ANKARA KOLEJLILER. www.kolej.org SAYI 111 KASIM 2012

TED ANKARA KOLEJLILER. www.kolej.org SAYI 111 KASIM 2012 TED ANKARA KOLEJLILER 1 www.kolej.org SAYI 111 KASIM 2012 indeks 6 8 10 SÖZ SİZDE H. Ahmet KILIÇOĞLU 73 12 AKTUALİTE Ayfer NİĞDELİOĞLU 81 26 TED Üniversitesi Açıldı! 14-23 BİZİM DÜNYAMIZ 30 PORTRE Kerem

Detaylı

Öncelikle huzurlu, sağlıklı ve

Öncelikle huzurlu, sağlıklı ve 1 PAYLAŞIMDAN Mehmet Ali Gökçe Hoşgeldin 2010, Hoşgeldin Happy Card Öncelikle huzurlu, sağlıklı ve bereketli bir yıl diliyorum... 2009 u geride bıraktık, 2010 dan da gün aldık. Her ne kadar bazı sorunlar

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri. 98 Bağış ve Kaynak Geliştirme. 114 Darüşşafaka Rezidansları. 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

İÇİNDEKİLER. 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri. 98 Bağış ve Kaynak Geliştirme. 114 Darüşşafaka Rezidansları. 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı İÇİNDEKİLER 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Bütçe Uygulaması ve Finansal Göstergeler 12-19 Yönetim Kurulu Denetim Kurulu Haysiyet Divanı 20-23 Okul Yöneticileri İdari

Detaylı

vatan Bu toprakları Yurdun dört bir yanından Mehmetçik çocukları Kültür Gezisi nde buluştu. Mehmetçik Vakfı tanıtım reklamında şehit kızı

vatan Bu toprakları Yurdun dört bir yanından Mehmetçik çocukları Kültür Gezisi nde buluştu. Mehmetçik Vakfı tanıtım reklamında şehit kızı ISSN: 2146-037X YIL: 15 SAYI: 31 EYLÜL 2014 vatan Bu toprakları yapan kahraman atalarının izinde Yurdun dört bir yanından Mehmetçik çocukları Kültür Gezisi nde buluştu. Bu toprakları vatan yapan kahraman

Detaylı

Hekimlik Bankacılık Değildir Prof. Dr. Asım Cenani. Kültürümüzün Zenginliklerini Yeterince Kullanmıyoruz Mustafa Altıntaş

Hekimlik Bankacılık Değildir Prof. Dr. Asım Cenani. Kültürümüzün Zenginliklerini Yeterince Kullanmıyoruz Mustafa Altıntaş Selçuk Ecza ve As Ecza Depolarının ücretsiz kurumsal yayınıdır. Yıl:9, Sayı:36/2013-3 Hekimlik Bankacılık Değildir Prof. Dr. Asım Cenani Kültürümüzün Zenginliklerini Yeterince Kullanmıyoruz Mustafa Altıntaş

Detaylı

yönetici koçluğu ve eğitim danışmanlığı

yönetici koçluğu ve eğitim danışmanlığı yönetici koçluğu ve eğitim danışmanlığı Kurumların ve insanların hedeflerine erişme ve en iyiye ulaşma süreçlerinin bir parçası olmak beni mutlu ediyor. Üst düzey yöneticilik kariyerinden sonra yönetici

Detaylı

GOSBSAD. Üniversite Sanayi İşbirliği. GOSB'de yüksek lisans eğitimi

GOSBSAD. Üniversite Sanayi İşbirliği. GOSB'de yüksek lisans eğitimi G O S B S A N A Y İ C İ L E R İ D E R N E Ğ İ D E R G İ S İ O C A K - Ş U B A T - M A R T 2 0 1 0 S A Y I : 1 9 Üniversite Sanayi İşbirliği GOSB'de yüksek lisans eğitimi DERGİ İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER

Detaylı

DÜNYANIN ELYAFI AKSA DAN!

DÜNYANIN ELYAFI AKSA DAN! DÜNYANIN ELYAFI AKSA DAN! 2 > Aksa 2014 yılı takvim ve ajandası ile Yalova yı yakından tanıyın 3 > Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aksa ve DowAksa yı ziyaret etti 4 > Aksa çalışanları Yaza Veda partisinde

Detaylı

SAYI 18 YAZ 14 SOMA YI UNUTMA! ONLAR İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? SEV AMERİKAN KOLEJİ EĞİTİME BAŞLIYOR

SAYI 18 YAZ 14 SOMA YI UNUTMA! ONLAR İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? SEV AMERİKAN KOLEJİ EĞİTİME BAŞLIYOR SAYI 18 YAZ 14 SOMA YI UNUTMA! ONLAR İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? SEV AMERİKAN KOLEJİ EĞİTİME BAŞLIYOR Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. Yeni BMW X3 www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure MÜKEMMELLİK

Detaylı

Gözlerin Musikisi, Sarayların Sanatı Mehmet Gürsoy. Kültürsüzlük En Büyük Yozlaşmadır Prof. Dr. Vural Solok. Yavru Vatan; Kuzey Kıbrıs

Gözlerin Musikisi, Sarayların Sanatı Mehmet Gürsoy. Kültürsüzlük En Büyük Yozlaşmadır Prof. Dr. Vural Solok. Yavru Vatan; Kuzey Kıbrıs Selçuk Ecza ve As Ecza Depolarının ücretsiz kurumsal yayınıdır. Yıl:10, Sayı:40/2014-3 Gözlerin Musikisi, Sarayların Sanatı Mehmet Gürsoy Kültürsüzlük En Büyük Yozlaşmadır Prof. Dr. Vural Solok Yavru Vatan;

Detaylı

Merhaba, Prof. Dr. Mete Çamdereli İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı. Prof. Dr. Mete Çamdereli

Merhaba, Prof. Dr. Mete Çamdereli İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı. Prof. Dr. Mete Çamdereli 1 Merhaba, Yeniden bir akademik döneme daha başladık. En son sayımızdan bu yana öğrencilerimizi mezun ettik, şimdi de yeni öğrencilerimizle buluştuk. Her mezun öğrencimizle biraz azaldık, onlar bizlerden

Detaylı

Yeni Türkiye nin yeni Türkiye si! İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU 1

Yeni Türkiye nin yeni Türkiye si! İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU 1 Yeni Türkiye nin yeni Türkiye si! 2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU 1 TÜRKİYE Yİ BAŞTAN YAZDIK 22 NİSAN 1970 TE DEG İŞMEYECEK İLKELERLE KURDUK TÜRKİYE GAZETESİ Nİ; DÜRÜSTLÜK, OBJEKTİF HABERCİLİK

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

Eğitim ve iletişim bizim işimiz

Eğitim ve iletişim bizim işimiz 5.SAYFADA Rektör Prof. Dr. Davut Aydın Borsa İstanbulun Açılışına Katıldı: Eğitim ve iletişim bizim işimiz Borsa İstanbulun açılışı için 5 Nisan günü düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Davut Aydın da katıldı.

Detaylı

H ALKBANK TA. Halkbank Kurumsal İletişim Dergisi İki Ayda Bir Yayımlanır Ocak - Şubat 2009 Sayı: 13. Dünden bugüne, bugünden yarına...

H ALKBANK TA. Halkbank Kurumsal İletişim Dergisi İki Ayda Bir Yayımlanır Ocak - Şubat 2009 Sayı: 13. Dünden bugüne, bugünden yarına... H ALKBANK TA 13 Halkbank Kurumsal İletişim Dergisi İki Ayda Bir Yayımlanır Ocak - Şubat 2009 Sayı: 13 Dünden bugüne, bugünden yarına... H A L K B A N K T A başlarken Bankamız; 70 yıllık birikimini doğru

Detaylı

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI DEKAN IN MESAJI SEVGİLİ ÖĞRENCİLER 100. yılını geride bırakan köklü bir üniversitenin bünyesinde 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren genç ve dinamik bir fakültenin mensubu olmakla gurur duyabilirsiniz.

Detaylı

PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR

PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR BULU AĞUSTOS 2012 SAYI 13 www.sev.org.tr MA PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR AMERİKAN KOLEJLERİ'NDE RENGâRENK BAHAR TÜRK POP MÜZİĞİNİN 50 YILI TATLININ DAYANILMAZ CAZİBESİ Merhaba Değerli

Detaylı

i n d e k s 26-35 14-17 18-25 K7Portre N D E S indeks Kariyer Prof. Dr. Aşkın Tümer 69 Konuk Yazar Turgut Özakman Rengim Gökmen Bizim Dünyamız

i n d e k s 26-35 14-17 18-25 K7Portre N D E S indeks Kariyer Prof. Dr. Aşkın Tümer 69 Konuk Yazar Turgut Özakman Rengim Gökmen Bizim Dünyamız indeks 2 N D E S I 8 K7Portre Konuk Yazar Turgut Özakman Rengim Gökmen 14-17 Aktüalite 38 Sağlık Dr. Ömer Çobanoğlu 74 18-25 Duyurularýmýz 40 Kiþisel Geliþim Uzm. Psk. Hülya Üstel Kökdemir 42 Gurme Butcha

Detaylı

YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ KURUM TARİHİ ARA TIRMASI SÖZLÜ TARİH GÖRÜ MESİ

YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ KURUM TARİHİ ARA TIRMASI SÖZLÜ TARİH GÖRÜ MESİ YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ KURUM TARİHİ ARA TIRMASI SÖZLÜ TARİH GÖRÜ MESİ Görüşülen Kişi : Ruhi Kafescioğlu Doğum Yılı :1920 Görüşme Tarihinde Yaşı : 87 Doğum Yeri : KAYSERİ Mesleği : Yüksek Mühendis-Mimar,

Detaylı

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER Insta Ö Z Y E Ğ İ N Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 0 1 4-2 0 1 5 İçindekiler Türkiye nin En Yenilikçi Üniversitesi 2-3 Hüsnü M. Özyeğin, Mütevelli Heyeti Başkanı 4 Prof. Dr. Esra Gençtürk, Rektör 5 Mütevelli

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İçerik 1. Bir Bakışta 1.1. Vizyon ve Misyon 1.2. Yatırım Alanları 1.3. Hissedar Değeri 2. Yönetim 2.1. Onursal Başkan ın Mesajı 2.2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2.3.

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı

AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI

AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI 08.12.2009 tarihinde Leyla Serap Yücel, Lara Meltem Bilikmen, Selin Yaşamış, Suna Coşkun tarafından gerçekleştirilen konferans metnidir. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM SERİSİ III ALİ ÇINAR İ.Ü. MEZUNLAR DERNEĞİ AMERİKA (İÜMEZUSA) Prof.Dr. Ayşe AYÇİÇEĞİ DINN İSTANBUL KAGEM MÜDÜRÜ:

YURTDIŞI EĞİTİM SERİSİ III ALİ ÇINAR İ.Ü. MEZUNLAR DERNEĞİ AMERİKA (İÜMEZUSA) Prof.Dr. Ayşe AYÇİÇEĞİ DINN İSTANBUL KAGEM MÜDÜRÜ: YURTDIŞI EĞİTİM SERİSİ III ALİ ÇINAR İ.Ü. MEZUNLAR DERNEĞİ AMERİKA (İÜMEZUSA) Prof.Dr. Ayşe AYÇİÇEĞİ DINN İSTANBUL KAGEM MÜDÜRÜ: Yurt dışından gelen misafirlerimizle sohbetler serisi-3 e hoş geldiniz diyorum

Detaylı

TEMMUZ 2010. 52 yıldır birlikte

TEMMUZ 2010. 52 yıldır birlikte 19 TEMMUZ 2010 52 yıldır birlikte Borusan Mannesmann Boru iletişim dergisidir. Para ile satılmaz. Üç ayda bir yayımlanır. 01 Sunuş 02 Bizden Haberler 08 Söyleşi: Ali Poyrazoğlu 12 Haber: Asım Kocabıyık

Detaylı

Prof. Dr. Mithat İdemen, Prof. Dr. Duran Leblebici, Prof. Dr. Enise Erimez, Prof. Dr. M. Kemal Sarıoğlu, Prof. Dr. Ahmet Dervişoğlu (Soldan sağa)

Prof. Dr. Mithat İdemen, Prof. Dr. Duran Leblebici, Prof. Dr. Enise Erimez, Prof. Dr. M. Kemal Sarıoğlu, Prof. Dr. Ahmet Dervişoğlu (Soldan sağa) Prof. Dr. Mithat İdemen, Prof. Dr. Duran Leblebici, Prof. Dr. Enise Erimez, Prof. Dr. M. Kemal Sarıoğlu, Prof. Dr. Ahmet Dervişoğlu (Soldan sağa) İTÜ NÜN ÇINARLARI [İkinci Kuşak] ELEKTRİK ELEKTRONİK FAKÜLTESİ

Detaylı