DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM"

Transkript

1 MODEL: MX-M363U MX-M453U MX-M503U DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM Quick Hızlı Başlama Start Guide Kılavuzu Makineyi kullanmadan önce Makinen fonksiyonları ve orijinalleri yerleştirme ve kağıt yükleme prosedürleri. Kopyalama Kopya fonksiyonunun kullanımı. Yazdırma Yazıcı fonksiyonunun kullanımı. Tarama Tarama fonksiyonunun kullanımı. Belge dosyalama Sabit diskte işleri dosya olarak saklama. Sistem ayarları Makineyi daha kolay kullanmaya yönelik ayarlar. Arıza Giderme Sıksa sorulan sorular ve sıkışan kağıtların nasıl çıkarılacağı. Bu kılavuzu gerektiğinde kullanmak üzere el altında bulundurunuz.

2 Makinenin parçalarının ve bunların nasıl kullanılacağının öğrenilmesi Kağıt yüklemek için Makineyi kullanmadan önce (sayfa 7) Hızlı Başlama Kılavuzu (bu kılavuz) Kopyalama yapmak için Kopyalama (sayfa 21) Bir dosyayı yazdırmak için Yazdırma (sayfa 41) Taranan bir görüntüyü göndermek için Internet faksı kullanmak için Tarama (sayfa 53) Belge dosyalama nedir? Ne için kullanılır? Belge dosyalama (sayfa 69) Sistem ayarları nelerdir? Sistem ayarları (sayfa 77) Sıkça sorulan sorular ve sıkışan kağıdın nasıl çıkarılacağı Arıza Giderme (sayfa 83) İşbu kılavuz, makinenin fonksiyonlarının kolay anlaşılır açıklamalarını bir tek kılavuzda toplamıştır. Bu kılavuzdaki açıklamalarda, sıkça kullanılan fonksiyonlara ağırlık verilmiştir. Özel fonksiyonlar, arıza giderme ve makineyi kullanmaya ilişkin ayrıntılı prosedürler için PDF formatındaki kılavuzlara bakınız. Makineyi kullanmadan önce lütfen okuyunuz. Emniyet Kılavuzu Lütfen yazıcı genişletme kiti kurulduğunda okuyun. Yazılım Kurulumu Kılavuzu Önemli güvenlik bilgilerini ve Yazıcı sürücüsü ve tarayıcı sürücüsü makinenin spesifikasyonlarını içerir. kurulum prosedürlerini açıklar. Bu kılavuzlar çevre koruma amacıyla birleştirilmiştir.

3 Makinede kullanılan fonksiyonların ayrıntılı açıklamaları PDF formatındaki İşletim Kılavuzunda bulunmaktadır. İşletim Kılavuzu makineyle birlikte verilen CD-ROM un içindedir. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Kılavuzu Makineyle birlikte verilen "MX-M363U/M453U/M503U Serisi İşletim Kılavuzu" CD-ROM u İşletim Kılavuzunu da içerir. İşletim Kılavuzunu elverişli kullanma yöntemleri İlk sayfada düzenli bir İçindekiler listesi ve "... mek istiyorum" içindekiler listesi bulunmaktadır. "mek istiyorum" İçindekiler listesi, ne yapmak istediğine bağlı olarak sizi bir açıklamaya gönderir. Örneğin, "fotokopi fonksiyonunu sık kullanıyorum; bu nedenle kağıttan tasarruf etmek istiyorum". Neyi bilmek istediğinize göre bu iki İçindekiler listesinden birini kullanınız. İşletim Kılavuzu şunları içermektedir: MAKİNEYİ KULLANMADAN ÖNCE KOPYALAMA YAZDIRMA TARAYICI / INTERNET FAKS BELGE DOSYALAMA SİSTEM AYARLARI ARIZA GIDERME * İşletim Kılavuzunu PDF formatında görüntülemek için Adobe Systems Incorporated ın Acrobat Reader veya Adobe Reader programı gereklidir. Adobe Reader, aşağıdaki URL den indirilebilir:

4 SĐSTEM AYARLARI 1 Sistem Ayarları Toplam Sayı Kaðıt Tablası Ayarları Yazıcı Durum Ayarları Varsayılan Ayarlar Adres Kontrolü Belge Dosyalama Kontrolü İdareci Parolası Liste Baskı (Kullanıcı) (1) Faks Verı Alma/İletme USB-Aygıt Kontrolü Çıkış 2 Sistem Ayarları Liste Baskı (Kullanıcı) Tüm Özel Ayar Listesi TAMAM 1/2 Yazıcı Test Sayfası (2) Gönderme Adres Listesi Sistem Ayarları Yazıcı Test Sayfası NIC sayfası (3) TAMAM 2/2

5

6

7

8

9 Makineyi kullanmadan önce

10 (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) g g g g

11 (13) (14) (15) (16) (17) (18)

12 Dokunmatik panel Mesajlar ve tuşlar LCD ekranda görülür. Đşlemler parmaklarınızla tuşlara dokunarak gerçekleştirilir. Fonksiyon tuşu Sharp OSA fonksiyonunu kullanmak için bu tuşa basarak Sharp OSA moduna geçiş yapın. Yazdırma modu göstergeleri HAZIR göstergesi Bu ışık yanarken yazdırma verileri alınabilir. DATA göstergesi Yazdırma verileri alınıyorken bu ışık yanıp söner ve yazdırma sırasında ise sürekli yanar. Kopya için taramaya hazır. İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı R B4 A3 Orıjınal Normal 0 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya BELGE DOSYALAMA RESĐM GÖNDERME KOPYALAMA ĐŞ DURUMU YAZDIRMA HAZIR DATA HAT DATA SĐSTEM AYARLARI Mod seçme tuşları Dokunmatik panelde görüntülenen modları değiştirmek için bu tuşları kullanın. Seçilen tuşun göstergesi yanar. [BELGE DOSYALAMA] tuşu Sabit sürücüde kayıtlı olan bir dosyayı yazdırmak veya göndermek istediğinizde bu tuşa basarak belge dosyalama modunu seçin. [RESĐM GÖNDERME] tuşu Tarama veya faks fonksiyonlarını kullanmak istediğinizde, ağ tarayıcısı / faks modunu seçmek için bu tuşa basın. HAT göstergesi Bu ışık, faks modunda iletim veya alım sırasında yanar. Bu ışık, tarama modunda iletim sırasında da yanar. DATA göstergesi Alınan bir faks, kağıt tükenmesi gibi bir sorun nedeniyle yazdırılamadığı zaman bu ışık yanıp söner. Đletilmeyi beklenen bir veri varsa bu ışık sürekli yanar. [KOPYALA] tuşu Kopyalama fonksiyonunu kullanmak istediğinizde bu tuşa basarak kopyalama modunu seçin. [KOPYALA] tuşunu basılı tutarak toplam sayfa sayısını ve kalan toner miktarını kontrol edebilirsiniz. [ĐŞ DURUMU] tuşu Đş durum ekranını görüntülemek için bu tuşa basınız. Đş durumu ekranında işlerin durumunu kontrol edebilir ve işleri iptal edebilirsiniz. [SĐSTEM AYARLARI] tuşu Sistem ayarları ekranını görüntülemek için bu tuşa basınız. Sistem ayarları, kağıt tablası ayarları ve saklama ayarları gibi makineyi daha kolay kullanmaya yönelik ayarlardır.

13 Rakam tuşları Bu rakamlar, kopya sayısını, faks numaralarını ve diğer rakamları girmek için kullanılır. [LOGOUT] tuşu ( ) Kullanıcı doğrulama yapıldığı zaman, makineyi kullandıktan sonra çıkmak için bu tuşa basınız. Faks fonksiyonunu kullanırken pulse aramalı hatta tone sinyalleri göndermek için bu tuşa basılabilir. [#/P] tuşu ( ) Kopyalama fonksiyonunu kullanırken bir iş programını kullanmak için bu tuşa basınız. Faks fonksiyonunu kullanırken bir programı kullanarak arama yapmak için bu tuşa basınız. [SĐL] tuşu Kopya sayısı gibi ayarları 0 a döndürmek için bu tuşa basınız. [BAŞLAT] tuşu Bir orijinali kopyalamak veya taramak için bu tuşu kullanın. Bu tuş faks modunda faks göndermek için de kullanılır. Ana güç göstergesi Ana güç açıldığı zaman bu gösterge ışıkları yanar. [GÜÇ] tuşu Makineyi açıp kapatmak için bu tuşu kullanın. LOGOUT [TÜMÜNÜ SĐL] tuşu Bir işlemi baştan yeniden yapmak için bu tuşa basınız. Bütün ayarlar silinecektir ve işlem ilk durumuna dönecektir. [GÜÇ TASARRUF] tuşu Güç tasarruf modunu etkinleştirmek için bu tuşu kullanın. Makine, enerji tasarruf modunda çalışırken [GÜÇ TASARRUF] tuşunun ışığı yanıp söner. Bu tuş güç tasarruf modunu kapatmak için de kullanılır. [DURDUR] tuşu Bir orijinalin kopyalama veya tarama işini durdurmak için bu tuşa basınız.

14 Orijinale ilişkin ayarlar genelde ana ekranın sol tarafında gruplanır. Bu, bir veya daha fazla mod seçildiğinde ekranda görülür. Hangi modların seçili olduğunu öğrenmek için simgeye dokunun. Bu, orijinalin otomatik belge besleyiciye yerleştirildiğini gösterir. Orijinalin boyutu otomatik olarak ekranda görülür. Kopya için taramaya hazır. İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı R B4 A3 Orijinal Normal 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Möodlar Dosya Hızlı Dosya Bu, makinedeki kağıt tepsilerinin durumunu gösterir. Kalan kağıtların boyutunu, türünü ve miktarını kontrol edebilirsiniz. Seçili olan tepsi vurgulanır. 0 Çıktıya ilişkin ayarlar genelde ana ekranın sağ üst tarafında gruplanır. Gelişmiş ayarlar burada gruplanır. Bu konumda sık kullanılan dokunmatik tuşları kısayol olarak görüntüleyebilirsiniz. Đş durumu ekranı normalde mevcut seçili modun ana ekranının arkasında görülür. Đş durumu ekranının yalnızca sol kenarı görülür ve ekranın tam olarak açılması için buraya dokunulabilir. İş Kuyruğu Setler/İlerleme Durum Beklet 1 Kopyala 020 / 001 Kopyalama 2 Kopyala 020 / 000 Bekliyor 3 Bilgisayar / 000 Bekliyor / 000 Bekliyor Yazd. işi E-postaya Faks işi 1/1 İş Kuyruğu Tamamlandı Ayrıntı Öncelik Dur/Sil Internet-Faks Seçilen bir işe öncelik verilebilir ve diğer işlerden önce bu iş yapılabilir veya sırada bekleyen bir iş iptal edilebilir. Đşler dokunmatik tuş listesi olarak görüntülenir. Đş tuşları ekranda yapılacakları sırayla görülür. Seçmek için iş tuşuna dokunulması gerekir. Özel Modlar Kapakları/ Ekleme Asetat Eklemeler Çoklu Film TAMAM 2/4 Sistem Ayarları Otomatik Temızleme Ayarı Otomatik temizleme süresını ayarlayın. TAMAM Kitap Kopyası Sekme Kopyası Kart Atışı (1) (2) Kronometreyi iptal Et 60 (3) (10~240) sn.

15 Kullanıcı numaranızı girin. TAMAM İdareci Giriş Lütfen giriş adınızı / parolanızı giriniz. Kullanıcı Kimlik Doðrulaması Otrm Açma Adı Kullanıcı Adı Parola Kimlik.: Yerel Olarak Giriş TAMAM

16 Orijinalleri kenarlarý düzgün hizalý ve ön yüzü yukarý gelecek þekilde yerleþtirin. Orijinal kýlavuzlarýný orijinalin geniþliðine göre ayarlayýn. Gösterge çizgisi yaklaþýk olarak kaç tane orijinalin konulabileceðini gösterir. Yerleþtirilen orijinaller bu çizginin üzerine çýkmamalýdýr. Orijinali yüzü aþaðýya bakacak þekilde yerleþtirin. Orijinalin üst sol köþesini camýn uzak sol köþesindeki iþaretinin ucuyla hizalayýn. Orijinali yüzü aþaðýya bakacak þekilde yerleþtirin. Çok sayfasý bulunan bir kitap gibi kalýn bir orijinali yerleþtirmek için, otomatik belge besleme ünitesinin uzak kenarýný yukarý itin ve sonra da otomatik belge besleme ünitesini yavaþça kapatýn.

17 (6) (5) (1) (2) (3) (4)

18 Kaðýt tablasýný yavaþça dýþarý çekin. Tablada kalan kaðýdý çýkarýn. Tabladaki iki kýlavuzu hareket ettirin. Örneðin, kýlavuzlarý B4 (8-1/2" x 14") ten (8-1/2" x 11") e hareket ettirin. Kaðýdý yerleþtirin ve tablayý makinedeki yuvasýna yavaþça itin. Kaðýdý yerleþtirmeden önce üfleyerek havalandýrýn. Aksi taktirde bir defada birden fazla kaðýt giderek kaðýt sýkýþmasýna yol açabilir. Kaðýdý yerleþtirin ve tablayý makinedeki yuvasýna yavaþça itin. Gösterge çizgisi Aþaðýda görüldüðü gibi yüklemeyin. Gösterge çizgisi tablaya yüklenebilen maksimum kaðýt yüksekliðini gösterir. Kaðýt yüklerken, istifin gösterge çizgisini geçmemesine dikkat edin.

19 SĐSTEM AYARLARI 1 Sistem Ayarları Toplam Sayı Kaðıt Tablası Ayarları (1) Yazıcı Durum Ayarları Varsayılan Ayarlar Adres Kontrolü Belge Dosyalama Kontrolü İdareci Parolası Liste Baskı (Kullanıcı) Faks Veri Alma/İletme USB-Aygıt Kontrolü Çıkış 2 Sistem Ayarları Kaðıt Tablası Ayarları TAMAM Tepsi Ayarları (2) Kaðıt Türü Kaydı Otomatik Tepsi Deðiştirme Sistem Ayarları Kaðıt Tablası Ayarları Tepsi 1 Yazdır Kopyala Tür / Boyut Normal / Otomatik-AB Faks (3) I-Faks Belge Dosyal. TAMAM 1/6 Sab.Kðt Tar. Çift Y.D.Dışı Yıðın Devr.Dışı Zımba Devr.Dışı Sistem Ayarları Tepsi 1 Tür/Boyut Ayarı Kaðıt türü seç. Sistem Ayarları Normal Ön Baskılı G.dönüşt. Antetli Ön-Delgili Aðır Kaðıt Tepsi 1 Tür/Boyut Ayarı Tür G.dönüşt. Renkli Auto-Inch Otomatik-AB (5) (4) Boyut Tür x17,8 2x14,8 2x x11R,7 4x10 2R A3,,R,B4,B5 1 B5R,216x330(8 2x13) Elle İptal TAMAM (6) 1/2 1/3 2/3 2/3

20 Üzerine kopyalanacak taraf aþaðý bakmalýdýr! A3W, A3 veya B4 boyutlu bir kaðýt yüklerken, tabla uzantýsýný çekerek çýkarýn. Baypas tablasýna yüklenebilen maksimum yaprak sayýsý düz kaðýt için yaklaþýk 100 ve zarflar için de yaklaþýk olarak 20'dir. A5 (7-1/4" x 10-1/2") veya daha küçük boyutlu kaðýdý yatay yönde yerleþtirin. Zarflarýn sadece adres tarafý yazdýrýlabilir. Zarflarý adres tarafý aþaðýya bakacak þekilde yerleþtirin. Diðer tablalara yüklenemeyen özel kaðýt türleri baypas tablasýna yüklenebilir. Baypas tablasý konusunda ayrýntýlý bilgi için Ýþletim Kýlavuzunda 1. MAKÝNEYÝ KULLANMADAN ÖNCE bölümünde BAYPAS TABLASINA KAÐIT YÜKLEME bölümüne bakýnýz.

21 Kaðýt tablasýný yavaþça dýþarý çekin. Kaðýdý, baský tarafý aþaðý bakacak þekilde yerleþtirin. Kaðýdý yerleþtirmeden önce üfleyerek havalandýrýn. Aksi taktirde bir defada birden fazla kaðýt giderek kaðýt sýkýþmasýna yol açabilir. Kaðýdý yerleþtirin ve tablayý makinedeki yuvasýna yavaþça itin. Gösterge çizgisi Aþaðýda görüldüðü gibi yüklemeyin. Gösterge çizgisi tablaya yüklenebilen maksimum kaðýt yüksekliðini gösterir. Kaðýt yüklerken, istifin gösterge çizgisini geçmemesine dikkat edin.

22

23 Kopyalama

24 (4) (5) (6) (7) Kopya için taramaya hazır. 0 (8) (1) (2) (3) İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı R B4 A3 Orijinal 5. Normal Ağır 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya (9) (10) (11) (12)

25 1 taraflý orijinal 1 taraflý kopya KOPYALA 1 Kopya için taramaya hazır. 0 İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı R B4 A3 Normal 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 2 3 Ayarları düzeltin Taramayý iptal edin Kopyalamayý iptal edin

26 1 taraflý orijinal 1 taraflý kopya Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Kopya için taramaya hazır. 0 2 İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı Orijinal Normal R B4 A3 2-Yüzlü Kopya Çıktı (1) Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya 2-Yüzlü Kopya TAMAM (3) Cilt Değiştirm (2) 3 Ayarları düzeltin Taramayý iptal edin Kopyalamayý iptal edin

27 Orijinal Aðýr kaðýda kopya Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Üzerine kopyalanacak taraf aþaðý bakmalýdýr! 2 İş Ayrıntı Ayarları (1) Otomtk Poz 100% Kopya Oranı Otomtk Orijinal Otomatik 81 /2x11 Kaðıt Seçç (2) Özel Modlar Normal 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya 3 Kaðıt Seç 1. Normal TAMAM 2. R 3. B4 Normal Normal Normal (3) 4. A3 Normal Kopya Modu Bypass Tablası Türü/Boyutu Ayarı İptal Kaðıt türü seç. 1/2 Normal Ön Baskılı G.dönüşt. Antetli Ön-Delgili Renkli İnce Kaðıt Etiket Aðır Kaðıt (4) Saydam Sekme Kaðıdı Zarf 1/3

28 Kopya Modu Bypass Tablası Türü/Boyutu Ayarı Tür Aðır Kaðıt Auto-Inch Otomatik-AB (5) Özel Boyut Tür Boyut 12x18,11x17,81 /2x14 81 /2x11,81/2 x11r,5 1 /2x81/2 R 71 /4x101/2 R,A3,,B4,B5 A3W,A3,,R,A5R,B4 B5,B5R,216x330(8 1 /2x13) 11x17,81 /2x11 X420 Y297 Elle TAMAM (6) 2/3 Kaðıt Seç 1. Normal 2. R Normal 3. B4 Normal (7) Ön Ağır Baskılı kaðıt TAMAM (8) 4. A3 Normal 4 Ayarları düzeltin Taramayý iptal edin Kopyalamayý iptal edin Kopya için taramaya hazır. Tam renk Renk Modu Otomtk Poz 100% Kopya Oranı R B4 4. A3 5. Normal 0 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya Kaðıt Seç 1. (A) 2. R 3. B4 4.A3 Normal Normal Normal Normal (B) Normal 5. Normal TAMAM (C) (D)

29 Hafif orijinal Ekspozür ayarý Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Kopya için taramaya hazır. İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz (1) 100% Kopya Oranı R B4 A3 Orijinal Normal 0 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya 2 Poz Otomtk Metin OK 1/2 Elle Metin/Baskı Foto Metin/Foto Basılı Foto Fotoðraf (2) Poz 1 Elle 3 5 (4) Harita (3) Tarama Çözünürlüðü OK (5) 2/2 3 Ayarları düzeltin Taramayý iptal edin Kopyalamayý iptal edin

30 A3 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 İş Ayrıntı Ayarları (1) Otomtk Poz 100% Kopya Oranı Otomtk Orijinal Otomatik Otomtk Kaðıt Seç (2) Normal 1 Özel Modlar /2 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya 2 Kaðıt Seç R Normal Normal Normal TAMAM (4) 3. B4 Normal 4.A3 Kopya için taramaya hazır. İş Ayrıntı Ayarları (5) Otomtk Poz 100% Kopya Oranı (3) (6) Otomatik Görüntü Normal R B4 A3 Orijinal R Normal 0 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya 3 Ayarları düzeltin Taramayý iptal edin Kopyalamayý iptal edin

31 55% Orijinal Oraný belirlenmiþ kopya Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Kopya için taramaya hazır. İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı B4 A3 B5 B4 A3 (1) Kopya Oranı B5 A5 B5 B4 Kopya Oranı 70% 81% 86% R B4 A3 Yakınl 100% 55 % 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya TAMAM 25% 50% Yakınl 200% 400% 100% Orijinal 100 % Normal Otomatik Görüntü Menü 1 2 XY yakınlaşt. 115% 122% 141% TAMAM Otomatik Görüntü Menü 1 2 XY yakınlaşt. (3) (2) (4) B5 B4 A5 B5 A3 B5 B4 B4 A3 (5) Ayarları düzeltin Taramayý iptal edin Kopyalamayý iptal edin

32 Orijinal Yazdýrma Ara ver 1. tablada işlenen kopyalar. Sonraki kopya işi için taramaya hazır. İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı R B4 A3 Kesme 5 2-Yüzlü Kopya Çıktı Normal Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya 1 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 2 3 Ayarları düzeltin Taramayý iptal edin Kopyalamayý iptal edin

33 1 İş Programları Program numarasına basın. Çıkış 1/ Geri Çaðır Kaydet/Sil (1) İş Programları Program numarasına basın. 1 2 (2) Çıkış 1/6 Geri Çaðır Kaydet/Sil Saklamak için seçimleri yapın ve [OK] 'a basın, silmek için [Cancel] bas.ç İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı R B4 A3 (3) Orijinal İptal Normal (5) TAMAM 2-Yüzlü Kopya Çıktı Program Adı (4) 1

34 İş Programları Program numarasına basın Geri Çaðır Kaydet/Sil Çıkış 1/6 2 1 İş Programları Çıkış 2 Program numarasına basın / Geri Çaðır Kaydet/Sil (1) İş Programları Program numarasına basın (2) Çıkış 1/6 Geri Çaðır Kaydet/Sil Bu konumda kayıtlı bir iş programı zaten var İptal Sil Sakla (3) İş Programları Program numarasına basın. Çıkış (4) 1/ Geri Çaðır Kaydet/Sil

35 Kopya için taramaya hazır. İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı R B5 B4 A3 Normal 0 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya Özel Modlar TAMAM Özel Modlar TAMAM Kenar Boşluðu Kaydır Sil İki Sayfa Kopya 1/4 Kapakları/ Ekleme Asetat Eklemeler Çoklu Film 2/4 Broşür Kopyalama İş Oluştur Paralel Kopya Kitap Kopyası Sekme Kopyası Kart Atışı Özel Modlar TAMAM Özel Modlar OK Mühür Görüntü Düzen Netlik 3/4 Orijinal Sayım Karma Boy Orijinal Yavaş Tara Modu 4/4 Dosya Hizli Dosya Kopya Denetle Görüntü Düzen TAMAM Foto Tekrar Çoklu Sayfa Büyütme Ayna Görüntü A3 Tam Akma Ortalama B/W Ters

36 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Kopya için taramaya hazır. 0 2 İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı Orijinal Normal R B4 A3 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya (1) Hızlı Dosya Özel Modlar Kenar Boşluðu Kaydır (2) Broşür Kopyalama Sil İş Oluştur İki Sayfa Kopya Paralel Kopya TAMAM 1/4 Özel Modlar Kenar Boşluðu Kaydır Sað Sol Aşaðı İptal Yüz 1 Yüz 2 15 (0~20) 15 mm (3) TAMAM TAMAM (4) (0~20) mm 3 Ayarları düzeltin Taramayý iptal edin Kopyalamayý iptal edin

37 Silmeden Silerek

38 4 takým 2 takým 2 takým Arka kapak Ekleme Ekleme Arka kapak Kağıt Ekleme Kağıt EklemeKağıt Ekleme

39 Orijinal Sekme kağidi DÝZÝN INDEX INDEX Ön Arka

40 Sayfa Page numarasý number Tarih Date yazdýrma print 04/04/2010 Mühür Stamp CONFIDENTIAL GIZLI Metin Text Filigran Planlama Planning Meeting Toplantýsý GIZLI

41 5 takým Kontrol 1 takým 4 takým

42 4 yaprak Orijinalleri tara 4 yaprak Kontrol 4 yaprak B5 B5

43 Yazdırma

44 (1) (2) 1 (1) (2) 2

45 (1) 3 (2) (3) 4

46 (1) (2) 1 2

47 (1) 1 (2) (1) (2) 2 (3)

48 (1) 1 (2) (1) (2) (3) 2

49 ÝÞ DURUMU 1 1 İş Kuyruðu Kopyala İş Kuyruðu 020 / 001 Durum Kopyalama 1/1 Beklet İş Kuyruðu Tamamlandı 2 Kopyala 020 / 000 Bekliyor Ayrıntı (2) 3 Computer / 000 Bekliyor Öncelik / 000 Bekliyor Dur/Sil Yazd. işi Tara Faks işi (1) (3) İşi silecek misiniz? Computer01 (4) Internet Faks 2 Hayır Evet (5)

50 (1) (3) (2) (4) (5)

51 (1) (2) (3) (4)

52 A

53

54

55 Tarama

56 Tarama modlarý TBir görüntüyü bir eposta adresine göndermek için Epostaya Tara kullanýn UBS bellek modu Bir görüntüyü USB belleğe saklamak için bu modu kullanın Bir görüntüyü bir FTP sunucuya yüklemek için FTP ye Tara kullanýn Orijinali tarayýn tarayın ve sonra da... Ýnternet faks modu Bir faksı internet üzerinden göndermek için bu modu kullanın Bir görüntüyü bilgisayarınızda bir paylaşım klasörüne göndermek için Að Klasörüne Tara kullanýn. Veri giriþ modu Uygulamaya bağlantılı bir belge çözümü için bu modu kullanın Bir görüntüyü özel bir uygulamada işlemek için Masaüstüne Tara kullanýn

57 (4) (5) Göndermeye hazır. Tekrar gönder (1) (2) (3) Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları Ayarl.Gönder Adres Defterı Adres Girişi Özel Modlar (6) (7) Dosya (8) Hızlı Dosya (9)

58 Orijinal İletimi tara Taranan görüntü GÖRÜNTÜ GÖNDERME 1 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 2 Göndermeye hazır. Tekrar gönder 3 Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları Ayarl.Gönder Tara Gönder Otomtk Adres Defteri Adres Girişi (1) Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya Hedef türü seçiniz. (2) E-posta Að Klasörü Adresın yazılacaðı yerı seç Kime Bilgi (3) 4

59 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları (1) Ayarl.Gönder Otomtk Poz (2) 200X200dpi Çözünürlük Auto Orijinal PDF Dosya Biçimi Özel Modlar Adres Defteri Adres Girişi Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya 2 Tarama Pozu (4) Faks/I-Faks adresi dahil edildiðinde, Faks/I-Faks/ Tarayıcı modu arasında paylaşılan poz ayarı seçilir. Moiré Azaltma Otomtk Elle 1 3 (5) Metın/ Baski Foto (6) Metin TAMAM (3) Basılı Foto TAMAM (7) Metin/Foto Fotoðraf Harita 3

60 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları (1) Ayarl.Gönder Otomtk Poz 200X200dpi Çözünürlük (2) Otomatik Orijinal PDF Dosya Biçimi Özel Modlar Adres Defteri Adres Girişi Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya 2 Tarama çözünürlüðü 100X100dpi 200X200dpi TAMAM (4) 300X300dpi (3) 400X400dpi 600X600dpi 3

61 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları (1) Ayarl.Gönder Otomtk Poz 200X200dpi Çözünürlük Orijinal PDF Dosya Biçimi Özel Modlar Auto (2) Adres Defteri Adres Girişi Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya 2 Tüm hedeflere bunu uygulamak için bir dosya biçimi seçin. Dosya Türü Sıkıştırma Modu TAMAM PDF TIFF Hiçbiri Şifreli PDF (4) XPS MH (G3) Programlı MMR(G4) Dosya Başına Belirtilen (1-99) (5) TAMAM (3) (6) 3

62 SĐSTEM AYARLARI 1 Sistem Ayarları Toplam Sayı Kaðıt Tablası Ayarları Yazıcı Durum Ayarları Varsayılan Ayarlar Adres Kontrolü (1) Belge Dosyalama Kontrolü İdareci Parolası Liste Baskı (Kullanıcı) Faks Veri Alma/İletme USB-Aygıt Kontrolü Çıkış 2 Sistem Ayarları Adres Kontrolü TAMAM Doðrudan Adres / Program (2) F-Kodu Bellek Kutusu Özel Dizin Sistem Ayarları Doðrudan Adres / Program TAMAM Sakla (4) Tek Grup (3) Doğrudan Adres / Bireysel E-posta Internet Faks Arama Numarası 0001 Ad AAA AAA Baş harfler A Dizin Adres (6) (5) (7) Program Deðiştir/Sil Sonrakı Çıkış Doðrudan STMP Faks 1/2

63 Doðrudan Adres / Bireysel No.0001 Sonrakı Çıkış Dizin Bu adresi kaydettiðiniz özel dizini seçin. Kul. Kullnc. Kullnc. Kullnc. Kullnc. TAMAM (8) Kullnc. Bu adres,[sık Kullanım]'a da kaydedilsin mi? Evet Hayır Doðrudan Adres / Bireysel Sonrakı E-posta Internet Faks Doðrudan STMP Arama Numarası 0001 Kayıt tamamlandı. Ad (9) Baş harfler Adres AAA AAA A Dizin Kul. Faks Çıkış (10) 1/2

64 Göndermeye hazır. Tekrar gönder Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları Ayarl.Gönder Tara Gönder Otomtk Adres Defteri (1) Adres Girişi Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya Alıcı Kime AAA AAA CCC CCC EEE EEE (2) (3) Bilgi BBB BBB DDD DDD FFF FFF 1/1 Frek. ABCD EFGHI JKLMN OPQRST UVWXYZ etc. Durum Ayarları Adres Göz.Geçr Global Adres Arama Adresi Sırala Göndermeye hazır. Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları Ayarl.Gönder Tara Gönder Otomtk Tekrar gönder (1) Adres Defteri Adres Girişi Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya No.01 No.03 No.05 No.07 AAA AAA CCC CCC (2) EEE EEE GGG GGG No.02 No.04 No.06 No.08 BBB BBB DDD DDD FFF FFF HHH HHH İptal

65 Göndermeye hazır. Tekrar gönder Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları Tara Gönder Otomtk (1) Adres Defteri Adres Girişi Ayarl.Gönder Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya Arama numarasını girin.( ) Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları Ayarl.Gönder (2) Adres Defteri Adres Girişi Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya

66 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Göndermeye hazır. Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları Ayarl.Gönder Tara Gönder Otomtk Tekrar gönder Adres Defteri (1) Adres Girişi Özel Modlar 2 Dosya Hızlı Dosya DDD DDD Kime AAA AAA CCC CCC EEE EEE (2) Adres Göz.Geçr Alıcı (4) Bilgi BBB BBB DDD DDD FFF FFF (3) 001 AAA AAA 002 DDD DDD Bilgi 1/1 Frek. ABCD EFGHI JKLMN OPQRST UVWXYZ etc. Sonrakı Adres Durum Ayarları Adres Göz.Geçr (5) Global Adres Arama Adresi Sırala TAMAM (6) 3

67 Göndermeye hazır. Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları Ayarl.Gönder Tara Gönder Otomtk Tekrar gönder Adres Defteri Adres Girişi Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya Tarama Özel Modları OK Tarama Özel Modları TAMAM Program Sil Çift Sayfa Tarama 1/3 İş Oluştur Karışık Boyutta Orijinal Yavaş Tarama Modu 2/3 Zamanlayıcı Kart Atışı Özgün Sayı Dosya Hızlı Dosya Tarama Özel Modları TAMAM Doðr. Mühür 3/3

68 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Göndermeye hazır. Tara Mod Deðışımı Görüntü Ayarları Ayarl.Gönder Tara Gönder Otomtk Tekrar gönder Adres Defteri Adres Girişi Özel Modlar Dosya (1) Hızlı Dosya 2 Tarama Özel Modları TAMAM Program Zamanlayıcı Sil (2) İki Sayfa Tara Kart Atışı 1/2 Özel Modlar Sil Kenar Silme (3) Kenar+Orta Silme Kenar 10 (4) İptal (0~20) mm TAMAM TAMAM (5) 3

69 Tarama Silmeden Tarama Silerek Tarama Ön Tarama Arka

70 Tarama Tarama

71 Belge dosyalama

72 Kopya Yazdýr Tarama Daha sonra kullanmak için saklamak istediðiniz dosyalar Çabucak ve kolayca kaydedin Kaydedin ve yönetin Hýzlý Dosya Hızlı Dosya özelliğini kullanarak bir belgeyi kolayca kopyalayabilir veya gönderebilir ve belge verilerini aynı zamanda sabit diskte saklayabilirsiniz. Dosya Dosya kullanıldığı zaman bir kullanıcı adı ve dosya adı, saklanan dosyaya eklenebilir. Ayrıca, kolay dosya yönetimi için dosyanın hangi klasöre kaydedildiğini de seçebilirsiniz. HDD ye Tara Bir belgeyi, yazdırma veya iletim olmadan sadece sabit diske kaydetmek için HDD ye Tara özelliğini kullanın. Dosya gibi, kullanıcı adı, dosya adı ve klasör de belirlenebilir. Hýzlý Dosya Klasörü Hızlı Dosya özelliği ile saklanan dosyalar bu klasörde kaydedilir. Ana Klasör / Özel Klasör Bir dosya, Dosya veya HDD ye Tara özelliğiyle kaydedilirken bir klasör belirlenmezse, bu dosya ana klasöre kaydedilir. Ana klasöre ilaveten, dosyalar özel klasörlere de saklanabilir. Özel dosyalar sistem ayarlarında oluşturulur. Kayýtlý dosyalar gerektiðinde yazdýrýlabilir veya iletilebilir. Yazıcı sürücü kullanılarak kaydedilen bir dosya iletilemez.

73 Bu durumda... Bir toplantı için çok sayıda sayfadan oluşan broşürler hazırladınız ancak yeni gelen katılımcılar için hızla yeni broşürler hazırlamanız gerekiyor. Kopya için taramaya hazır. 0 İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı R 3. B4 4. A3 Normal 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya Belge dosyalama elverişlidir Broşürün bütün sayfalarını taramak zaman alır. Hem de kopya ayarları yeniden yapılmalıdır. Bu durumda panik yapmanıza gerek yok. Belge dosyalama özelliğini kullanarak sakladığınız dosyayı yazdırmanız yeterlidir. Orijinali taramanız veya kopya ayarlarını yeniden yapmanız gerekmez. Bu durumda... Günlük veya haftalık raporların formları ofiste tutulur ancak bunlar sıkça tükenir ve orijinal dosyayı kullanarak yenilerini yazdırmak zorunda kalırsınız. Sab.disk dur. Ara Dosya Sakla Disk'e tarama Dosya Al Dosya Klasörü Hızlı Dosya Klasörü Belge dosyalama elverişlidir. Günlük veya haftalık raporların formlarını bir klasörde kaydederseniz, kullanıcılar web sayfasını veya makinenin işletim panelini kullanarak bu forma elde edebilirler. Harici Veri Erişimi

74 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Kopya için taramaya hazır. İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı R B4 A3 Orijinal Normal Taranan veriler otomatik olarak hızlı dosya klasöründe saklanır. Gizli verileri klasörde saklamayınız. TAMAM (2) 0 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya Hızlı Dosya (1) 2 3 Ayarları düzeltin Taramayý iptal edin Kopyalamayý iptal edin

75 Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 1 Kopya için taramaya hazır. İş Ayrıntı Ayarları Otomtk Poz 100% Kopya Oranı Orijinal R B4 A3 Normal 0 2-Yüzlü Kopya Çıktı Özel Modlar Dosya (1) Hızlı Dosya 2 Dosya Bilgisi İptal TAMAM Gizli Parola Kullanıcı Adı Kull.Bilinmiyor (2) Dosya Adı Copy_ _ Kaydetme yeri: Ana Klasöör Kullanıcı adı seç. Adı 1 Adı 3 Adı 5 (3) Adı 2 Adı 4 Adı 6 İptal 1 25 TAMAM (4) Adı 7 Adı 8 Tümü ABCD EFGHI JKLMN OPQRST UVWXYZ etc. ABC Kullnc. Dosya Bilgisi (5) (6) Gizli Kullanıcı Adı Adı 1 Dosya Adı Dosya-01 Kaydetme yeri: Ana Klasör Parola İptal TAMAM

76 Klasör seç. Ana Klasör Kul. 1 Kul. 2 Kul. 3 Kul. 5 (7) Kul. 4 Kul. 6 TAMAM (8) 1/2 Kul. 7 Tüm Klasörler ABCD Kul. 8 EFGHI JKLMN OPQRST UVWXYZ Dosya Bilgisi Gizli Parola İptal TAMAM (9) Kullanıcı Adı Adı 1 Dosya Adı Dosya-01 Kaydetme yeri: Kul. 3 Ayarları düzeltin Taramayý iptal edin Kopyalamayý iptal edin

77 BELGE DOSYALAMA 1 Sab.disk dur. Ara Dosya Sakla Disk'e tarama Dosya Al Dosya Klasör Hızlı Dosya Klasör Harici Veri Erişimi Taranacak taraf yukarý bakmalýdýr! 2 Dosya Sakla Disk'e tarama Dosya Al Dosya Klasör Hızlı Dosya Klasör Harici Veri Erişimi 3 Sabit diski taramaya hazır. Orijinali taramaya başlamak için [Başlat] tuşuna basın. Otomtk Poz 600x600dpi Çözünürlük Auto Orijinal Geri Özel Modlar Dosya Bilgisi 4

78 BELGE DOSYALAMA 1 Dosya Sakla Sabit diske tara Ana Klasör Dosya Adı dosya-01 dosya-02 dosya-03 Özel Klasör (2) Kullanıcı Adı Ad 1 Ad 2 Ad 3 Bul Tarih 04/04/ /04/ /04/2010 Dosya Al Dosya Klasörü (1) Hızlı Dosya Klasöörü Harici Veri Erişimi Geri İş Başına Tüm Dosyalar Çok Dosyalı Yazdır İş Ayarları İptal dosya-01 Ad 1 B/W İşi seç. Yazdır (3) Move Gönder Sil Özellik Deðişimi Ayrıntı İş Ayarları / Yazdır dosya_01 Otomtk Kaðit Seç Çıktı 2-Yüzülü Özel Modlar Ad 1 Yazdırma Sayısı (4) İptal B/W 1 (1~999) Veriyi Yazdır ve Sil Veriyi Yazdır ve Kaydet

79 Sistem ayarları

80 SĐSTEM AYARLARI Sistem Ayarları Toplam Sayı Varsayılan Ayarlar İdareci Parolası Liste Baskı (Kullanıcı) Çıkış Kaðıt Tablası Ayarları Durum Ayarları Adres Kontrolü Belge Dosyalama Kontrolü Faks Veri Alma/İletme USB-Aygıt Kontrolü

81

82 Sistem Ayarları Giriş Idareci parola Toplam Sayı Varsayılan Ayarlar Liste Baskı (Kullanıcı) Kağıt Tablası Ayarları Adres Kontrolü Faks Veri Alma/İletme Durum Ayarları Belge Dosyalama Denetimi USB-Aygıt Kontrolü Kullanıcı Kontrolü Kullanıcı Kontrolü Enerji Tasarrufu İş Sayısı Ekran Kontrastı Aygıt Sayısı Saat Tüm Özel Ayar Listesi Yazıcı Test Sayfası Gönderme Adres Listesi Belge Dosyalama Klasör Listesi Tepsi Ayarları Kağıt Tipi Kaydı Otomatik Kaset Değişimi Özel Boyut Kaydı (Baypas) Doğrudan Adres / Program Faks Alma Ayarları Varsayılan Ayarlar PCL Ayarları PostScript Ayarları Kullanıcı Bilgisini Değiştir Yazıcı modunda toner tasarrufu Kopyalama modunda toner tasarrufu F-Kodu Bellek Kutusu Kopyalar Yönlendirme Varsayılan Kağıt Boyutu Varsayılan Çıktı Tablası Varsayılan Kağıt Türü Kullanıcı Kimlik Doğrulama Ayarı Kullanıcı Sayısı Ekranı Kullanıcı Kaydı Sayfa Sınırı Grubu Kaydı Çıkış İşlerinin Sayfa Sınırındaki Eylemler Yetki Grubu Kaydı Faks Verisi İlet Kullanıcı Sayısı Yeniden Ayarla Kullanıcı Bilgisi Baskısı Görüntülenen dosya adı sayısı ayarı Giriş Başarısız olduğunda bir Uyarı Otomatik Güç Kapatma Otomatik Kapatma Kronometresi Klavye Seç Özel Dizin I-Faks Manüel Alışı Boş Sayfa Yazdırma Devre Dışı Çizgi Kalınlığı 2-Yüzlü Baskı N-Üst Yazdırma Sayfaya Sığdır Geçersiz Kullanıcı Yazdırma Kapat Varsayılan Ağ Kimlik Doğrulaması Sunucusu Ayarı Oturum açtıktan sonra saklanan işleri otomatik olarak yazdır Oturum açtıktan sonra Kullanım Durumunu Görüntüle LDAP sunucu erişim kontrolünü gerçekleştirin. Ön Isınma Modu Ayarı I-Faks Veri İletme Çıktı Hızlı Dosya Çalıştırma Ayarları Tuşa Dokunma Sesi Varsayılan Ekran Ayarı Saat ayarını devre dışı bırakma Uzaktan İşlem Ayarları Otomatik Temizleme Ayarı Mesaj Süresi Ayarı Görüntüleme Dili Ayarı İş önceliği işleminin devre dışı bırakılması Bypass'dan baskıyı devreden çıkarma Anahtar İşlem Ayarı Kapakları/ekleme modunu devre dışı bırakma Başlangıç Orijinal Sayım Ayarı Klavye Önceliğini belirleyin Programlanır Klavye Şablon Ayarı Aygıt Kontrolü Orijinal Boyutu Algılayıcı Ayarı Tepsi Ayarlarının Belge besleyicinin devre dışı bırakılması Orijinal Besleme Modu Çift yüzlü aygıtının devre dışı bırakılması Kapasitesi büyük kasedi devre dışı bırak İst.bağlı kğt çekmecesi devre dışı bırakılması Kapatılması Finisher d.dışı bırakılması Ofsetin Kapatılması Zımbanın devre dışı bırakılması Sırttan Zımba Pozisyon Ayarı Otomatık Kağıt Seçimi Ayarı Ciltçi tablalarının otomatik geçişi Hard disk. iyileştirilmesi Paralel Bağlantı Ayarı Tüm iş Kaydı Verilerini Sil Fiksaj Kontrol Ayarları Kopyalama Ayarları İlk Durum Ayarları Poz Ayarlaması Döndürerek Kopyalama Ayarı Ekstra önayar oranlarını ekle veya değiştir İlk Sekme Kopyası Ayarı Maksimum kopya sayısı ayarı İş programları silme devre dışı Kenar Boşluğu Kaydırma Başlangıç Ayarı Genişlik Ayarını Sil Kart Atışı Ayarı Otomatik Sırttan Zımba 2-yüzlü kopyada bypass tablası devre dışı Otomatik kağıt seçiminin devre dışı bırakılması Kağıdı Besleyen Tepsinin Otomatik Seçim Ayarı Belge besleyici için 600x600 dpi tarama modu Belge camından hızlı tarama Ağ Ayarları IPv4 Ayarları TCP/IP'yi etkinleştir EtherTalk'ı(tokentalk)etkinleştir NIC'yi sıfırla IPv6 Ayarları NetWare'yi etkinleştir NetBEUI'yi etkinleştir Ping Komutu Yazıcı Ayarları Varsayılan Ayarlar Uyarı Sayfasının Yazdırılmasına izin Yok Yazdırma Yoğunluk Seviyesi USB Bellekten Doğrudan Yazdırmanın İptali Test Sayfası Yazdırılmasına izin Yok Baypas Tepsi Ayarları Ağ Klasöründen Doğrudan Yazdırmanın İptali /Letter Boyutu Arası Otomatik Değişim İş Bekletme Kuyruğu Arayüz Ayarları Onaltılı Aktarım Modu G/Ç Zaman Aşımı USB portu etkinleştir USB bağlantı noktası emülasyon geçişi Bağlantı Noktası Değiştirme Yöntemi Şebeke Portu Etkinleştir Ağ Bağlantı Noktası Emülasyon Değiştirme Yöntemi

İÇİNDEKİLER. 1. Bu Makineyle Yapabilecekleriniz. 2. Getting Started

İÇİNDEKİLER. 1. Bu Makineyle Yapabilecekleriniz. 2. Getting Started Kullanıcı Rehberi Bu Makineyle Yapabilecekleriniz Getting Started Copy Fax Print Scan Document Server Web Image Monitor Adding Paper and Toner Troubleshooting Ek Bu kılavuzda yer almayan bilgiler için,

Detaylı

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa MODEL AL-0 AL-04 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU AL-0 Sayfa İÇİNDEKİLER... GİRİŞ... KAĞIT YÜKLEME...9 YAZILIMIN KURULMASI...4 KOPYALAMA FONKSİYONLARI...5 YAZICI İŞLEVLERİ...7 TARAYICI

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi

Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi Güvenli ve doğru kullanım için, makineyi kullanmadan önce "Güvenlik Bilgisi"ni okuduğunuzdan emin olun. Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi İÇİNDEKİLER Kılavuz Hakkında Bilgi... 6 Giriş... 6 Kanuni

Detaylı

LASERJET PRO 200 COLOR MFP

LASERJET PRO 200 COLOR MFP LASERJET PRO 200 COLOR MFP Kullanım Kılavuzu M276 HP LaserJet Pro 200 renkli MFP M276 Serisi Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2014 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı

Detaylı

LASERJET PRO M1530 MFP SERIES. Kullanım Kılavuzu

LASERJET PRO M1530 MFP SERIES. Kullanım Kılavuzu LASERJET PRO M1530 MFP SERIES Kullanım Kılavuzu HP LaserJet Pro M1530 MFP Series Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2010 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının

Detaylı

AR-5623D AR-5618D AR-5620D DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU

AR-5623D AR-5618D AR-5620D DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM MODEL: AR-568 AR-560 AR-56 AR-568D AR-560D AR-56D KULLANIM KILAVUZU İÇINDEKILER GİRİŞ... KILAVUZU KULLANMA... MODELLER ARASINDAKİ FARKLAR... 5 KURULUM YAZILIMI KURMADAN

Detaylı

Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı

Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı Güvenli ve doğru kullanım için, makineyi kullanmadan önce "Kopyalama Referansı" içindeki Güvenlik Bilgisi kısmını okuduğunuzdan emin olun. Giriş Bu kılavuz,

Detaylı

XM7100 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7463 Model(ler): 496, 696, 896

XM7100 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7463 Model(ler): 496, 696, 896 XM7100 Series Kullanıcı Kılavuzu Ağustos 2014 www.lexmark.com Makine türleri: 7463 Model(ler): 496, 696, 896 İçindekiler 2 İçindekiler Güvenlik Bilgileri...7 Yazıcıyı tanıma...9 Yazıcı hakkında bilgi bulma...9

Detaylı

HIZLI BAŞLAMA KILAVUZU DİJİTAL TAM RENKLI ÇOK FONKSİYONLU SISTEM MX-2610N/MX-3110N/MX-3610N FRANSA DA BASILMIŞTIR HIZLI BAŞLAMA KILAVUZU

HIZLI BAŞLAMA KILAVUZU DİJİTAL TAM RENKLI ÇOK FONKSİYONLU SISTEM MX-2610N/MX-3110N/MX-3610N FRANSA DA BASILMIŞTIR HIZLI BAŞLAMA KILAVUZU TINSZ4913GHZZ FRANSA DA BASILMIŞTIR HIZLI BAŞLAMA KILAVUZU MX-2610N/MX-3110N/MX-3610N DİJİTAL TAM RENKLI ÇOK FONKSİYONLU SISTEM MX-2610N/MX-3110N/MX-3610N HIZLI BAŞLAMA KILAVUZU Bu kılavuzu gerektiğinde

Detaylı

CX510 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637

CX510 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637 CX510 Series Kullanıcı Kılavuzu Eylül 2014 www.lexmark.com Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637 İçindekiler 2 İçindekiler Güvenlik Bilgileri...7 Yazıcıyı tanıma...9 Yazıcı hakkında bilgi bulma...9

Detaylı

Gelişmiş Kullanım Kılavuzu

Gelişmiş Kullanım Kılavuzu Gelişmiş Kullanım Kılavuzu MFC-850DN MFC-890DW Tüm ülkelerde tüm modeller bulunmaz. Sürüm 0 TUR Kullanım Kılavuzları ve nerede bulabilirim? Hangi Kılavuz? İçinde ne var? Nerede? Ürün Güvenlik Kılavuzu

Detaylı

Kullanım Kılavuzu NPD4443-00 TR

Kullanım Kılavuzu NPD4443-00 TR NPD4443-00 TR İçindekiler Önsöz Telif Hakkı ve Ticari Markalar... 10 Bu Kılavuzun Kullanılması... 11 Bu kılavuzda kullanılan yazım biçimleri... 11 Yasadışı Kopya ve Çıktılar... 12 Ürün Özellikleri... 12

Detaylı

Kullanım Kılavuzu NPD4756-00 TR

Kullanım Kılavuzu NPD4756-00 TR NPD4756-00 TR İçindekiler Önsöz Telif Hakkı ve Ticari Markalar... 11 Bu Kılavuzun Kullanılması... 12 Bu kılavuzda kullanılan yazım biçimleri... 12 Yasal Olmayan Kopyalar ve Çıktılar... 13 Ürün Özellikleri...

Detaylı

Faks Kullanım Kılavuzu NPD4212-00 TR

Faks Kullanım Kılavuzu NPD4212-00 TR NPD4212-00 TR Telif Hakkı Bildirimi Bu belge, Seiko Epson Corporation ın önceden yazılı izni olmadan kısmen veya tamamen çoğaltılamaz, bilgi erişim sistemlerinde saklanamaz veya mekanik yöntemlerle, fotokopi,

Detaylı

Sorun Giderme. Kullanım Talimatları

Sorun Giderme. Kullanım Talimatları Kullanım Talimatları Sorun Giderme 1 2 3 4 5 6 7 Makine istenilen Şekilde Çalışmadığında Fotokopi İşlevini Kullanırken Yaşanan Sorunları Giderme Yazıcı İşlevini Kullanırken Yaşanan Sorunları Giderme Tarayıcı

Detaylı

Lexmark X264dn, X363dn, X364dn, ve X364dw

Lexmark X264dn, X363dn, X364dn, ve X364dw Lexmark X264dn, X363dn, X364dn, ve X364dw Kullanıcı Kılavuzu Eylül 2009 www.lexmark.com Makine türleri: 7013 Model(ler): 231, 235, 432, 436, 43W, d01, d02, gd1, gd2, dn1, dn2, gd1, gd2 İçindekiler Güvenlik

Detaylı

X790 Series. Kullanıcı Kılavuzu

X790 Series. Kullanıcı Kılavuzu X790 Series Kullanıcı Kılavuzu Ekim 2014 www.lexmark.com Makine türleri: 7562, 4917 Model(ler): 432, 436, 486, 496, dn1, dn2, gd1, gd2, dt1, dt2, gt1, gt2, df1, df2, gf1, gf2, d01, d02, g01, g02, t01,

Detaylı

X651de, X652de, X654de, X656de, X656dte, X658d, X658de, X658dme, X658dfe, X658dte, X658dtme, X658dtfe

X651de, X652de, X654de, X656de, X656dte, X658d, X658de, X658dme, X658dfe, X658dte, X658dtme, X658dtfe X651de, X652de, X654de, X656de, X656dte, X658d, X658de, X658dme, X658dfe, X658dte, X658dtme, X658dtfe Kullanıcı Kılavuzu Mart 2012 www.lexmark.com Lexmark ve elmas tasarımlı Lexmark, Lexmark International,

Detaylı

Önsöz (METRE) Güç 1,8 USB 5,0. Paralel (yalnızca C711) 1,8 LAN 15,0. Önsöz > 2

Önsöz (METRE) Güç 1,8 USB 5,0. Paralel (yalnızca C711) 1,8 LAN 15,0. Önsöz > 2 C610 / C711 Önsöz Bu belgedeki bilgilerin tam, doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çalışma yapılmıştır. Üretici, kontrolü dışındaki hataların sonuçları için sorumluluk kabul etmez. Üretici,

Detaylı

SUNUCU KULLANIM KILAVUZU

SUNUCU KULLANIM KILAVUZU SUNUCU KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER Docsvault Sunucu Yöneticisini Başlatma...3 Sunucu Girişi...3 Hizmetler...4 Depolama Seçenekleri...6 Veritabanı Yedekleme...7 Yerel/Ağ Konumunda Elle Yedekleme...8 Otomatik

Detaylı

BASİT KULLANIM KILAVUZU

BASİT KULLANIM KILAVUZU BASİT KULLANIM KILAVUZU MFC-J220 MFC-J265W MFC-J410 MFC-J415W Sürüm 0 TUR Müşteri Hizmetlerini aramak istediğinizde Lütfen aşağıda istenen bilgileri yazarak, ileride başvurmak üzere saklayınız: Model Numarası:

Detaylı

Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi

Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi Güvenli ve doğru kullanım için, makineyi kullanmadan önce "Güvenlik Bilgisi"ni okuduğunuzdan emin olun. İÇİNDEKİLER 1. Makine Rehberi Kılavuz Hakkında Bilgi...5

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU MFC-253CW MFC-255CW MFC-257CW MFC-295CN. Sürüm 0 TUR

KULLANIM KILAVUZU MFC-253CW MFC-255CW MFC-257CW MFC-295CN. Sürüm 0 TUR KULLANIM KILAVUZU MFC-253CW MFC-255CW MFC-257CW MFC-295CN Sürüm 0 TUR Müşteri Hizmetlerini aramak istediğinizde Lütfen aşağıda istenen bilgileri yazarak, ileride başvurmak üzere saklayınız: Model Numarası:

Detaylı

, Japonya ve diğer ülkelerde RISO KAGAKU CORPORATION firmasının tescilli ticari markasıdır. RISO KAGAKU CORPORATION firmasının ticari markasıdır.

, Japonya ve diğer ülkelerde RISO KAGAKU CORPORATION firmasının tescilli ticari markasıdır. RISO KAGAKU CORPORATION firmasının ticari markasıdır. Riso, bu el kitabının kullanımından doğabilecek hiçbir hasar veya maddi zarardan sorumlu tutulamaz. Ürünlerimizi sürekli olarak yenilediğimiz için, makine bazı yönlerden bu el kitabında kullanılan resimlerden

Detaylı

ÇALIŞTIRMA KILAVUZU. TASKalfa 181/221 FS-1100 FS-1300D

ÇALIŞTIRMA KILAVUZU. TASKalfa 181/221 FS-1100 FS-1300D ÇALIŞTIRMA KILAVUZU TASKalfa 181/221 FS-1100 FS-1300D Giriş Taskalfa 181/221'i satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu Çalıştırma Kılavuzu, makineyi doğru bir şekilde çalıştırmanıza, düzenli bakımını

Detaylı

Sürüm 3.0 Mart 2012. Xerox Renkli 800/1000 Baskı Kullanım Kılavuzu

Sürüm 3.0 Mart 2012. Xerox Renkli 800/1000 Baskı Kullanım Kılavuzu Sürüm 3.0 Mart 2012 2012 Xerox Corporation. Tüm hakları saklıdır. Xerox ve Xerox and Design, Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde Xerox Corporation'ın ticari markalarıdır. FreeFlow, SquareFold,

Detaylı

GELİŞMİŞ KULLANIM KILAVUZU

GELİŞMİŞ KULLANIM KILAVUZU GELİŞMİŞ KULLANIM KILAVUZU MFC-7360 MFC-7360N MFC-7460DN MFC-7860DW Tüm ülkelerde tüm modeller bulunmaz. Sürüm 0 TUR Hangi Kullanım Kılavuzu ne içeriyor ve nerede bulabilirim? Hangi kılavuz? Hangi bilgiler

Detaylı

ÇALIŞTIRMA KILAVUZU FS-6525MFP FS-6525MFP/FS-6530MFP FS-6530MFP OPERATION GUIDE

ÇALIŞTIRMA KILAVUZU FS-6525MFP FS-6525MFP/FS-6530MFP FS-6530MFP OPERATION GUIDE ÇALIŞTIRMA KILAVUZU FS-655MFP FS-655MFP/FS-6530MFP FS-6530MFP OPERATION GUIDE Giriş FS-655MFP / FS-6530MFP'yi satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu Çalıştırma Kılavuzu, makineyi doğru bir şekilde çalıştırmanıza,

Detaylı

Lexmark E460dn, E460dw ve E462dtn

Lexmark E460dn, E460dw ve E462dtn Lexmark E460dn, E460dw ve E462dtn Kullanıcı Kılavuzu Ocak 2010 www.lexmark.com Makine türleri: 4513 Model(ler): 630, 63W, 6EW İçindekiler Güvenlik Bilgileri...9 Yazıcıyı tanıma...10 Bu yazıcıyı seçtiğiniz

Detaylı