GETINGE HS66 TURBO ÜSTÜN STERİLİZASYON

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GETINGE HS66 TURBO ÜSTÜN STERİLİZASYON"

Transkript

1 GETINGE HS66 TURBO ÜSTÜN STERİLİZASYON

2 2 Getinge HS66 Turbo yeni nesil sterilizatörlerle ilgili genel bilgi Getinge HS66 Turbo, enfeksiyon kontrolünde dünyanın lider markasının ürettiği, yeni nesil, son teknoloji ürünü sterilizatörlerden biridir. Getinge den her zaman kusursuz, etkin performans ve üstün verimliliğe sahip sterilizatörler bekleyebilirsiniz. Getinge sterilizatörlerini uzaktan kolayca okunabilen parlak, aydınlık ve özgün dokunmatik ekran panellerinden tanıyabilirsiniz. Ayrıca detaylı düşünce ürünü ve kullanımı kolay tasarımı, işletimini her zamankinden daha kolay hale getirmektedir. Ergonomik ve kullanıcı dostu Yeni dokunmatik ekran panellerinin parlak ve sezgisel arayüzü, Getinge sterilizatörlerinin işletiminin daha kolay ve daha ergonomik olmasını sağladığımızı gösteren birçok örnekten yalnızca biridir. Sayfa 6 da yeni dokunmatik ekranlarla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Getinge nin Turbo konsepti verimlilikte bir devrim Yenilikçi Turbo konseptimiz sayesinde, işlem sürelerini inanılmaz ölçüde kısaltmayı başardık. Aynı zamanda enerji tasarrufu yaparken verimliliği artıran Getinge HS66 Turbo işlemi hızlandırır.

3 Getinge HS66 Turbo 3

4 4 Getinge HS66 Turbo

5 Getinge HS66 Turbo 5 ODAK NOKTAMIZ İHTİYAÇLARINIZDIR Getinge nin sterilizasyon ve dezenfeksiyon alanında dünya lideri olmasının basit bir nedeni vardır: Müşterilerimizin günlük hayatta karşılaştığı zorlukları biliyoruz. Ayrıca ürünleri geliştirirken odak noktamız sizin ihtiyaçlarınızdır. Yenilikçi Çözümler Müşterilerimiz tarafından son derece takdir edilen bu yaklaşım (örneğin yeni Getinge HS66 Turbo sterilizatörü geliştirdiğimizde) genellikle kendimizi yeni bölgelere de tanıtmamızı sağlamıştır. Yenilikçi teknoloji ve birçok yeni çözüm ile birlikte benzersiz bir konsepte öncülük etmemizi sağlayan Müşterilerimizin toplam maliyetini daha fazla nasıl düşürebiliriz? sorusudur. Sterilizasyon işlem süresini %35 e kadar düşürmektedir Getinge HS66, etkinlik, verim ve kullanıcı kolaylığı ile ilgili olarak en zorlu taleplere uygun, az yer kaplayan ve kullanışlı bir sterilizatördür. Diğer Getinge sterilizatörleri gibi yüksek işletim güvenliği ve kolay bakım sunarken, maliyet etkinliği ile yüksek kapasiteyi bir araya getirir. Ancak bu cihaz aynı zamanda çok daha hızlıdır. Yeni Getinge HS66 Turbo, yük yapılandırmasına bağlı olarak sterilizasyon döngü sürelerini %35 oranına kadar azaltır. Sağladığı faydalar çok açıktır. Yüksek iş hacmi elde eder ve toplam masrafların yanı sıra işin tamamlanma süresinden kazanabilirsiniz. Sağladığı güçlü faydalar elde ettiğiniz sonuçları da olumlu yönde etkiler! Getinge HS66 Turbo şunları sunmaktadır: Kısa işlem süresi Test edilmiş sterilizasyon işlemi En zorlu standartlara uygunluk sağlama Olağanüstü esneklik ve işletim kolaylığı Kullanım alanına göre üstün kapasite oranı

6 6 Getinge HS66 Turbo DAHA HIZLI STERİLİZATÖR Getinge HS66 Turbo, daha kısa bir zaman diliminde üstün sterilizasyon sunabilmesi açısından benzersizdir. Aynı zamanda, hem kurulumu hem de servis verilmesi kolay olan güvenilir bir seçim ve en kaliteli üründür. Üstelik su tüketiminizden %90 a kadar tasarruf sağlayabilir! Yeni nesil dokunmatik ekranlar Getinge HS66 Turbo, yüksek çözünürlüklü yeni nesil kullanıcı dostu dokunmatik ekranlarımızı bulundurmaktadır. Ekranlar, kontrol bölgesinde tüm açılardan açık bir şekilde görülebilen en ideal ergonomiyi sunmaktadır. Kullanıcı arayüzü ve menü sezgiseldir, metin dikkati çekecek ölçüde nettir ve grafikler canlıdır. En yüksek kalite Aside dayanıklı paslanmaz çelik kazanlar ve buhar ceketleri robot vasıtasıyla kaynak ile birleştirilmiştir ve uzun ve sorunsuz işletimi sağlamaya yardımcı olmak için aşınmaya dayanıklı alüminyum ile kaplanmıştır. Alandan tasarruf eden yapı Dikey olarak aşağıya doğru açılan kapı daha hızlıdır ve ellerin kullanılmasına gerek bırakmayan kanıtlanmış rahatlık sunarken yerden tasarruf edilmesini sağlar.

7 Getinge HS66 Turbo 7 En aza indirilmiş su tüketimi Standart ECO sistemimiz bir adım ileriye giderek, vakum pompası için gerekli suyu önemli ölçüde azaltır ve atık suyu geri dönüştürülebilir soğutma suyundan ayırır. Ekonomi ve ekolojiyi yakından ilgilendiren önemli bir husus olarak, toplam su tüketimi pazardaki diğer standart sterilizatörlerden neredeyse %90 kadar daha az olabilir. Kolay kurulum Kapasitesi büyük olmasına rağmen, sterilizatör 900 mm genişlikteki kapıdan geçecek kadar kompakttır. Bu işlev zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Servis için kolay erişim Son derece kompakt modüler tasarımına rağmen, bakım yapılabilmesi için tüm bileşenlere tek taraftan ve tamamen açılan menteşeli ön taraftan kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Olağanüstü esneklik ve işletim kolaylığı Sterilizatör, FDA gerekliliklerine uygun olan ve özel olarak Getinge sterilizatörleri ve yıkayıcı dezenfektörleri için geliştirilen PACS 3500 PLC ile donatılmıştır. Bu alanda gerçekleştirmeyi hayal edebileceğiniz tüm işlemleri tutarlı ve üstün sonuçlar elde ederek yapmanız için tasarlanmıştır. Hatanın otomatik olarak tanımlanması daha hızlı servis yapılmasını ve maliyetlerin düşmesini sağlamaktadır. Temiz buhar Opsiyonel entegre buhar jeneratörlerimiz (elektrikli veya buharla ısınan) buhar kalitesini yükseltir ve ıslak paketler ve tesis buhar kalitesinin kötü olmasından kaynaklanan paketlerde/aletlerde gözlenen kir sebebiyle görülen olağan sorunları önler. Buhar jeneratörü sterilizatörün altına entegre edilmiştir ve ekstra alan gerektirmez. Gereken tek şey, buhar jeneratörünün buhar üretmesi için iyileştirilmiş su sağlanmasıdır. Sağladığınız suyun kalitesi arttıkça elde ettiğiniz buharın kalitesi de artacaktır. Kısa işlem süresi Yeni Getinge HS66 Turbo daki sterilizasyon döngüsü kısa işlem süresi için optimize edilmiştir, ancak EN285: A2:2009 un gerekliliklerine uygundur.

8 8 Getinge HS66 Turbo

9 Getinge HS66 Turbo 9 çevresel konular göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır Getinge olarak, toplum sürekliliğine katkıda bulunmaya gönülden bağlıyız. Enerji ve doğal kaynaklarımızın kullanımını en uygun hale getirmek, emisyonlarımızın havaya karışmasını en aza indirmek ve atık yönetimimizin çevresel etkisini azaltmak amacıyla çalışıyoruz. Getinge nin çevresel sorumluluğu ürünün teslimatı ile sona ermez, ürünün kullanım süresi tamamlanana kadar devam eder. En yüksek çevresel etkinliği elde etmek için ürün geliştirme, operasyonel fabrika yönetimi, üretim süreçleri, dağıtım, planlanmış ürün kullanımı ve son olarak ürünün atılması gibi aşamaları içeren tüm ürün yaşam döngüsünün çevresel yönlerini göz önünde bulundurmaktayız. Temel odak noktası: enerji etkinliği Her şeyden önemli olan çevresel hedefimiz, enerji tüketimini optimize etmek ve dolayısıyla iklim üzerindeki etkiyi azaltmaktır. Getinge HS66 Turbo, enerji tüketimini düşük tutmaya yönelik yenilikçi teknolojik çözümleri kullanım şeklimizin bir örneğidir. Getinge nin Turbo konsepti sayesinde, işlem süreleri yaklaşık %35 oranında kısaltılmıştır. Bu, malzemelerin sterilizasyonunun daha az enerji tüketimi gerektirmesi anlamına gelmektedir. Azalmış su tüketimi Dahili ECO sistemi bir adım daha ileri giderek, vakum pompası için gerekli suyu önemli ölçüde azaltır ve atık suyu geri dönüştürülebilir soğutma suyundan ayırır. Ekonomi ve ekolojiyi yakından ilgilendiren önemli bir husus olarak, toplam su tüketimi pazardaki diğer standart sterilizatörlerden neredeyse %90 daha azdır.

10 10 Getinge HS66 Turbo PACS 3500 HEM YÜKSEK HASSASİYETLİ, HEM DE KOLAY Gelişmiş PACS 3500 PLC, FDA gerekliliklerine uygundur ve özel olarak Getinge sterilizatörler ve yıkayıcı dezenfektörler için geliştirilmiştir. Bu alanda gerçekleştirmeyi hayal edebileceğiniz tüm işlemleri tutarlı ve daha iyi sonuçlar elde ederek yapmanız için tasarlanmıştır. Hatanın otomatik olarak tanımlanması daha hızlı servis yapılmasını ve maliyetlerin düşmesini sağlamaktadır. Doğruluk güvence altında PACS 3500 PLC, güvenilir doğru sterilizasyon programlarını sağlayan kullanıcı dostu bir kontrol ünitesidir. Enerji harcayan, maddeleri bozan veya buharın aşırı ısınmasına neden olarak sterilizasyonu tehlikeye atan yüksek sıcaklıklar oluşmaz. Alarm, sıcaklık düşüşünde bile çalışır. Kısaca, güvenebileceğiniz bir kontrol sistemidir. Programlar PACS 3500, her isteği yerine getirebilmek için çok çeşitli esneklik kombinasyonları sunan bir dizi döngü ile donatılabilir. Bu beş programın hepsi hızlı seçim için önceden programlanmıştır: Tekstil ürünleri ve malzemeler için yüksek vakum 121 C Tekstil ürünleri ve malzemeler için yüksek vakum 134 C Flaş Bowie Dick testi Otomatik kaçak testi Aşağıdaki ilave döngüler opsiyonel olarak mevcuttur: Ağır yükler için yüksek vakum 134 C 134 C Prion. (Yüksek vakum 134 C döngü, yerel gerekliliklere göre tekrar yapılandırılacak) Optik malzemeler Silikon implantlar Tekstil ürünleri ve malzemeler için yüksek vakum 121 C (hava detektörü denetimi) Tekstil ürünleri ve malzemeler için yüksek vakum 134 C (hava detektörü denetimi) Çift korumalı Kullanıcı güvenliğini güvence altına almak için kendi kendine teşhis yapan, eşsiz bir çift kontrollü kapı ara kilitleme sistemi geliştirdik. Her iki parça da birbirini takip eden ayrı denetimlerden oluşmaktadır, bu da işlevsel hata riskini ortadan kaldırmaktadır. Otomatik ayarlanabilir basınç kalibrasyonu Getinge, ortamdaki basınç dalgalanmalarına rağmen sterilizasyon işleminin doğru şekilde tekrarlanabilmesini sağlayan özel basınç dönüştürücü de geliştirmiştir. Kullanıcı dostu ekranlar Kullanıcı dostu PACS 3500 kontrol ünitesi bir dizi kullanışlı özellik sunmaktadır: Doğrulanmamış programlar için kullanıcı kodları Şifre korumalı menü ağacı Hata ve bilgi alarmları Servis ve bakım sıklıklarının bildirimi Çeşitli dil seçenekleriyle sunulan, kısa ve anlaşılması kolay bilgiler. Süpervizör Dahili PACS Süpervizörü sterilizasyonun ve sterilizatör güvenlik sisteminin kontrolünü sağlar. PACS Süpervizörü, PACS 3500 den gelen kayıtları sürekli olarak gözden geçirip kendi ayrı sensörleri ile karşılaştıran tamamen bağımsız bir izleme ve dokümantasyon sistemidir. PACS Süpervizörü, MDD tipi test edilmiş döngülerin sterilizasyon dönemini EN285 in limit değerlerine göre kontrol eder ve limitlere ulaşılamazsa bir alarm uyarısı tetikler. PACS Süpervizörü, hem PACS 3500 hem de kendi bağımsız değerlerinden gelen tüm işlem verilerini veri/metin veya grafik olarak yazdırır. Ayrıca, tüm değerleri elektronik kayıt ve dokümantasyon için Getinge nin harici sistemi olan T-DOC a gönderir.

11 Getinge HS66 Turbo 11 GETINGE HS66 TURBO STERİLİZATÖRÜNÜZÜ ÖZELLEŞTİRİN Yükleme tarafı panelleri AVANTI Yüksek parlaklığa sahip 8,4 inç SVGA renkli ekran. Geniş görüntü açısı. Entegre uzun ömürlü LED ler. bilgi: Kalan süre Döngü ve Safha Sıcaklık(lar) İşlemin Grafiksel Sunumu: Plot grafik Çubuk grafik Parametre ayarları. Bakım ve servis menüleri. Sistem Konfigürasyonu. Başlatma ve Döngü Seçimi. SUPERIOR (opsiyon) 12.1 TFT-ekran Geniş görüntü açısı. Hızlı yanıt süresi. Yüksek renk satürasyonu. Entegre uzun ömürlü LED ler. bilgi: Kalan süre Döngü ve Safha Sıcaklık(lar) İşlemin Grafiksel Sunumu: Plot grafik Çubuk grafik Parametre ayarları. Bakım ve servis menüleri. Sistem Konfigürasyonu. Başlatma ve Döngü Seçimi. Boşaltma tarafı panelleri CLASSIC 4,2 inç grafik LCD ekran Kapı açma/kapama butonları Durum LED leri AVANTI (opsiyon) Yüksek parlaklığa sahip 8,4 inç SVGA renkli ekran. Geniş görüntü açısı. Entegre uzun ömürlü LED ler. bilgi: Kalan süre Döngü ve Safha Sıcaklık(lar) İşlemin Grafiksel Sunumu: Plot grafik Çubuk grafik Parametre ayarları. Bakım ve servis menüleri. Sistem Konfigürasyonu. Başlatma ve Döngü Seçimi.

12 12 Getinge HS66 Turbo Her ihtiyaca yönelik bir yükleme sistemi Getinge SMART, kullanıcı için günlük çalışmayı daha etkin ve daha kolay hale getirmek üzere en ufak detaylar düşünülerek tasarlanmış ergonomik bir yükleme ekipmanı serisidir. Getinge SMART yükleme ekipmanı serisi, daha kolay taşımaya yönelik Semi-Automatic Loading (Yarı Otomatik Yükleme) ve/veya PowerDrive ile donatılabilen sabit veya ayarlanabilir yüksekliğe sahip yükleme arabalarını içermektedir. Tüm parçalar, standart sepet ve konteyner sistemleriyle mükemmel uyumludur. Eksiksiz bir çözüm tedarikçisi olarak Getinge, konteynerlerin yanı sıra sepetler için eksiksiz, etkili, ekonomik ve ergonomik taşıma sistemleri sunmaktadır. Sistemler ayrı ayrı veya kombinasyon şeklinde kullanılabilir. Ayrıca, bütün sistemler manuel veya otomatik yükleme ve boşaltma seçenekleri ile mevcuttur. Bunun anlamı sisteminizin ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabileceğidir. Ürün seçim aralığımız şu şekildedir: Tel sepetleri manuel yükleme/ boşaltma. Ayrıca, konteynerleri işlemek için opsiyonel yükleme modülünü/modüllerini kullanma. 2. Yükleme raflarını manuel yükleme/ boşaltma. Raf askı ayrıca tel sepetler veya diğer maddeler ile de yüklenebilir Yükleme arabası üzerinde yükleme modülü ve yükleme platformu kullanarak kapıları ve çeşitli paketleri manuel olarak yükleme 4. Tel sepetleri otomatik yükleme/ boşaltma. Bu üniteler, konteynerleri işlemek için yükleme modülünü/ modüllerini de taşıyabilir. Malzemeleri üniteye götüren veya üniteden getiren yükleme arabaları ile kombinasyon halinde kullanılır.

13 Getinge HS66 Turbo 13 OTOMATİK YÜKLEME & BOŞALTMA Otomatizasyon hem ergonomik, hem de ekonomik açıdan bir sorundur. Ergonomik açıdan konuşulduğunda, otomatik olarak gerçekleştirilen her kaldırma işlemi, personelde kas kasılması ve eklem burkulmasında azalma anlamına gelmektedir. Ekonomik açıdan bakıldığında, otomasyon, daha az sayıda çalışanın yaralanma nedeniyle işe ara vereceği anlamına gelmektedir. Ancak, steril malzemelerin ve sterilizatörlerin kendisinin kullanılabilirliğini de arttırabilir. Otomatize bir sistemde ekstra yatırım, sıklıkla şu önemli yararları sunar: artmış kullanılabilirlik, bu şekilde ekstra cihaz setleri ve diğer malzemelere yatırım yapmaya gerek duymazsınız zaman ve emekten tasarruf optimize edilmiş sterilizatör kapasitesi kullanımı kolay dokümantasyon ve izlenebilirlik fırsatları insan hatasının eliminasyonu Otomasyon ve ergonomide Getinge nin tecrübesi büyük ve benzersizdir. Ayrıca, müşteriye özel çözümler geliştirmek için çok önemli kaynakları tahsis etmekteyiz. Air Glide System (AGS) Sterilizatörler için Getinge AGS, büyük steril işlem biriminiz veya merkezi sterilizasyon üniteniz için eksiksiz otomatik bir yükleme ve boşaltma sistemidir. Basit bir şekilde malzemeleri bir yükleme noktasında temiz bir bölümde bırakırsınız ve bir boşaltma noktasında steril bölümde malzemeleri alırsınız. Sistem tüm yükleme, program seçimi ve boşaltma işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirir. Otomatik yükleme/boşaltma Alan ve emek tasarrufu sağlayan, özel bir yükleme için ön ayarlı bir sterilizasyon programını başlatan sıralı otomatik yükleme birimleri. Bu birim ayrıca tam yükleri toplamak için sterilizatörün önünde geçici bir depolama alanı olarak kullanılır. Sterilizatör yeni bir işlem için hazır olduğunda, toplanan tam yük otomatik olarak sterilizasyon kazanına aktarılır, sterilizatör kapısı kapatılır ve ön ayarlı sterilizasyon işlemi başlar.

14 14 Getinge HS66 Turbo İHTİYACINIZ OLAN TÜM EKİPMAN VE DİĞER HER ŞEY Mimari planlama: Getinge enfeksiyon kontrolündeki uzmanlığı ile optimal iş akışı için tesisinizin planlanmasını ve tasarımını sağlar. Ekipman: Yıkayıcı dezenfektörler, sterilizatörler, yükleme ekipmanı ve sistem aksesuarlarından oluşan eksiksiz ürün grubu, farklı tipte uygulamalar için tam bir çözüm sağlar. Servis ve destek: Getinge nin kendi servis ekibi, maksimum hizmet süresi için, eksiksiz bir kurulum servisi, teknik destek ve önleyici bakım hizmeti tesis eder. Teknisyenler ile uluslararası ağ. Sarf Malzemeleri: Etkin ve ekonomik verim sağlayan uygulama uzmanlarımız ile birlikte, eksiksiz ve kapsamlı sarf malzemeleri sunmaktayız. Eğitim: Getinge Academy müşteri talebi doğrultusunda, Getinge Academy tesislerinde veya müşteri kurumlarında servis eğitimi, uygulama eğitimi ve teknisyen eğitimi vermektedir. İzlenebilirlik: Getinge nin T-DOC yazılımı, sağlık hizmetleri sektörü için tam cihaz izlenebilirliği ve aktif yönetim sunan, ileri teknolojiye dayalı ve kullanımı kolay bir dokümantasyon sistemidir.

15 Getinge HS66 Turbo 15 TEKNİK ÖZELLİKLER GETINGE STERİLİZATÖR MODELİ Modeller HS6610 HS6613 HS6617 Kazan hacmi 1 L/cu. ft 461/16,3 595/21 775/27,3 Kazan hacmi 2 L/cu. ft 449/15,8 584/20,6 764/27 Kazan derinliği mm/in. 1000/39,4 1300/51,1 1700/67 Kazan genişliği mm/in. 672/26,5 672/26,5 672/26,5 Kazan yüksekliği mm/in. 672/26,5 672/26,5 672/26,5 Kapasite sepetler* adet Kapasite STU** adet Kazan hacmi 1: Tek kapılı versiyonlar. Kazan hacmi 2: Çift kapılı versiyonlar. * Sepet boyutu (SPRi/ISO): 585x395x195/600x400x200 mm (UxGxY) ** STU boyutu: 600x300x300 mm (UxGxY) Getinge HS66 Turbo sterilizatör, aşağıdaki gerekliliklere ve standartlara uygun olarak tasarlanmıştır: 2007/47/EC direktifi ile Cihaz Direktifi Alçak Gerilim Direktifi EMC Direktifi Basınç Ekipmanı Direktifi tadil edilmiş Tıbbi Cihaz Direktifi 93/42/EEC 2006/42/EC 2006/95/EC 2004/108/EC 97/23/EC Güvenlik: Tıbbi malzemeleri işleyen veya laboratuvarda kullanılan buhar sterilizatörleri için özel yönergeler. IEC :2005 Sterilizasyon Buhar sterilizatörleri Büyük sterilizatörler EN285: A2:2009 Kalite Yönetimi Sistem Yönergeleri EN - ISO 9001:2008 Tıbbi Cihazlar Kalite yönetimi sistemleri Düzenleyici amaçlara yönelik gereklilikler ISO 13485:2003 Çevresel Yönetim Sistemleri Kullanım kılavuzu ile ilgili gereklilikler ISO 14001:2004

16 Getinge Infection Control sağlık sektöründe steril işlemler için çözümler sağlayan dünya lideri bir şirkettir. Firmamız en düşük toplam maliyetle en yüksek kalite ve güvenliği sağlamayı amaçlar. Sorunsuz iş akışı için eksiksiz çözümler sunarak, kontaminasyon riskini azaltırken sağlık hizmetlerindeki verimliliği artırır TR Göteborgstryckeriet We reserve the right to make technical and construction changes. Getinge Infection Control AB P O Box 69 SE Getinge SWEDEN Phone: +46 (0) Getinge Türkiye Getinge Sağlık Ürünleri İthalat İhracat Tic. Ve San. Ltd. Şti. Sahrayıcedid Mah. Halk Sok. No:27 Golden Plaza A Blok Kat:6 D:12 Kozyatağı İstanbul TÜRKİYE Telefon: +90 (0) E-posta: getinge.com El GRUPO GETINGE es el proveedor mundial líder de productos y sistemas que contribuyen al mejoramiento de la calidad y a la eficiencia de los costos en el sector salud y en los laboratorios. Operamos bajo tres marcas: ArjoHuntleigh, GETINGE y MAQUET. ArjoHuntleigh se enfoca en soluciones para la movilidad del paciente el tratamiento de heridas. GETINGE provee soluciones para el control de la infección en hospitales y para la prevención de la contaminación en los laboratorios. MAQUET se especializa en soluciones, terapias y productos para intervenciones quirúrgicas y para el cuidado intensivo.

GETINGE wd46 Turbo çok daha hizli bir yikayici dezenfektör

GETINGE wd46 Turbo çok daha hizli bir yikayici dezenfektör GETINGE wd46 turbo çok daha hızlı bir yıkayıcı dezenfektör 2 Getinge WD46 Turbo Getinge WD46 Turbo 3 daha aziyla daha fazlasini yapmaniz için Kaynaklar sınırlı ve sağlık tesislerindeki verimlilik talepleri

Detaylı

GETINGE 86-SERİSİ daha akıllı bir yıkayıcı dezenfektör

GETINGE 86-SERİSİ daha akıllı bir yıkayıcı dezenfektör GETINGE 86-SERİSİ daha akıllı bir yıkayıcı dezenfektör Kullanıcı odaklı yelpazemizin bir parçası Akıllı kontrol parmağınızın ucunda Yeni Getinge 86-serisi daha akıllı bir yıkayıcı-dezenfektördür özellikle

Detaylı

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW Güç Devriminin de Ötesinde Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji ile tasarımı birleştiren

Detaylı

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu 444 30 30 www.schneider-electric.com.tr 3 İçerik Enerji verimliliği ile ilgili engeller ve fırsatlar 6 Dünya çapında hazırlanan yönetmelikler enerji verimliliğini bir

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 YLL 2013 YIL 7 SAYI 50 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Açık Tip Devre Kesiciler 42 80 N HABİ Çoklu Dokunmatik Panel Yarı-Mutlak Lineer Kodlayıcı Kızılötesi Kamera

Detaylı

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Bireysel ve Ticari Klimalar Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Systemair Güveni Tedarikçi olarak siparişten teslimata, dokümantasyondan satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada verdiğimiz

Detaylı

Emniyetli makinelerde yüksek performans

Emniyetli makinelerde yüksek performans No.18 TR Emniyetli makinelerde yüksek performans Technology & Trends 04. Entegre Emniyet iş başında 12. Yüz tanıma, HMI ile buluşuyor 16. Hızlı veri kaydı 2 Emniyetli makinelerde yüksek performans No.18

Detaylı

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Totally Integrated Power SENTRON 3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak tasarlanmış, eksiksiz bir sistem. www.siemens.com.tr/3va İçerik 3VA kompakt tip güç şalterleri 04 Güç

Detaylı

Otoyollar, tüneller ve suyolları için akıllı çözümler

Otoyollar, tüneller ve suyolları için akıllı çözümler www.siemens.com.tr/its Siemens San. ve Tic. A.Ş. Altyapı ve Şehirler Sektörü Ulaşım ve Lojistik Bölümü Şehiriçi ve Şehirlerarası Ulaşım Yakacık Cad. No: 111 34870 Kartal, İstanbul Tel : 444 0 747 e-posta:

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

Omron & Future proof. Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı

Omron & Future proof. Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı Omron & Future proof No.17 Tr Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı 2 No.17 3 Omron & Future proof İÇİNDEKİLER Kapakta,

Detaylı

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler Uygulama Broşürü Uygulama alanları sayfa 10 Referanslar sayfa 14 Satış sonrası hizmetler sayfa 38 2 Uygulama Alanları Tüm uygulama alanları için doğru çözümler

Detaylı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı POWERFLEX 7000 ORTA GERILIM AC SÜRÜCÜLERI 200 bg'den 34.000 bg'ye (150 kw'den 25.400 kw'ye)

Detaylı

Mayıs - Haziran 2015 ISSN 1307-3591 Say :13

Mayıs - Haziran 2015 ISSN 1307-3591 Say :13 Mayıs - Haziran 2015 ISSN 1307-3591 Say :13 Mitsubishi Electric ten Geleceğe Yönelik Fabrikalar için Nesnelerin İnterneti (IOT) Teknolojisine Dayalı Fabrika Kontrolörü e-f@ctory Enelsan dan Elektromanyetik

Detaylı

ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi

ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi 1 15 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mart 2015 04 Elmos un tercihi: Phoenix Contact ELMOS Otomasyon ile Yüksek Verimli Su Yönetimi 07 Su yönetimi için standartlaştırılmış modül kütüphanesi Daha yüksek

Detaylı

Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR. link

Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR. link Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR link 04 EVENT ITMA Asya `da Rieter uzmanlığı 15 MARKETS & TRENDS Yeni J 20 dünyanın en verimli hava jetli iplik makinası 18 K 46 kompakt

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 NİSN 2013 YI 7 SYI 48 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Şamandıralı Seviye Vanası ÖZ BÖM cretsiz WIN MT WOKING 2013 Fuar Davetiyeniz Dergidedir. 52 74 N HBİ Seviye

Detaylı

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Green Ventilation Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri 2 Systemair Dünyada Systemair

Detaylı

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Veri Merkezleri Endüstriyel Tesisler Binalar Enerji ve Altyapı www.schneider-electric.com 1 Şirket genelinde %30'a varan enerji tasarrufu

Detaylı

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 1 10 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 03 Test edilmiş güvenlik Fonksiyonel güvenlik için yeni standartlar 04 Baştan sona güvenlik Tüm uygulamalar için komple çözümler 06 Dedem Otomasyon San.

Detaylı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı / Perfect Welding / Solar Energy / Perfect Charging Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000 MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı 2 Artık yepyeni standartlar

Detaylı

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri Mobil Hidrolik Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri İçindekiler Giriş Parker Hannifin Corporation...3 Global Mobil Sistemler...4 Ürün Çözümleri...6 Katma Değerli Programlar...8 Teknoloji Merkezleri...9

Detaylı

Integral IP MX. Modüler yangın güvenliği. FIRE ALARM. www.schrack-seconet.com

Integral IP MX. Modüler yangın güvenliği. FIRE ALARM. www.schrack-seconet.com Integral IP MX. Modüler yangın güvenliği. FIRE ALARM www.schrack-seconet.com İnsan hayatı ve diğer değerlerin korunması. Önleyici yangın güvenliği bir zorunluluktur! Yangın ve duman zamanın başlagıcından

Detaylı

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri GRUP SUNUMU Güç ve Enerji Performansı çözümleri 2014 2015 Uzman çözümleriyle eksiksiz bir teklif GS Anahtarlama Aşırı gerilime karşı koruma Güç ve elektrik enerjisi denetimi Şebeke kalite analizi Reaktif

Detaylı

Paket Kodlama Hatalarını Önleyin ve Bu Hataların İşletmeniz Üzerindeki Etkilerini En Aza İndirin

Paket Kodlama Hatalarını Önleyin ve Bu Hataların İşletmeniz Üzerindeki Etkilerini En Aza İndirin Paket Kodlama Hatalarını Önleyin ve Bu Hataların İşletmeniz Üzerindeki Etkilerini En Aza İndirin Özet Kodlama hataları ıskarta, yeniden işleme, yasal cezalar, marka itibarının zarar görmesi, vb. nedeniyle

Detaylı